به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

لپ تاپ‌های ایسر یکی از پرکاربردترین لپ تاپ‌های موجود در بازار هستند که در همه رده‌ها تولید می‌شوند. تنوع مدل لپ تاپ‌های ایسر به حدی زیاد است که، تمامی کاربران را شامل می‌شود و به دلیل کیفیت و کارایی، از طرفداران و علاقه مندان زیادی برخوردار است. در این بحث به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ ایسر می‌پردازیم.

لپ تاپ‌های ایسر هم مانند سایر لپ تاپ‌ها در گذر زمان و به دلایل مختلف ممکن است، در مدت استفاده دچار مشکلات و خرابی‌های نرم افزاری و سخت افزاری شود، که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ ایسر عبارتند از:

۱- بوت نشدن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر بوت نشدن لپ تاپ است، که می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. بوت نشدن لپ تاپ ایسر موجب ری استارت شدن دستگاه بعد از بالا آمدن ویندوز می‌شود. به این صورت که ویندوز بالا می‌آید اما به صورت ناگهانی از کار می‌افتد. یکی دیگر از موانع بوت شدن لپ تاپ مربوط به هارد دیسک می‌شود.

 

ثبت درخواست تعمیر لپ تاپ در آچارباز
در صورتی که لپ تاپ ایسر شما دچار نقص فنی و نرم افزاری شد، به راحتی با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل لپ تاپ خود را برطرف کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست

 

برخی از دلایل بوت نشدن لپ تاپ توسط خود کاربر قابل کشف و رفع کردن است. ولی برخی دیگر باید به متخصص سپرده شود. لذا این مشکل می‌تواند، به علل سخت افزاری و یا نرم افزاری در لپ تاپ به وجود آید، که در ابتدا برای رفع آن می‌توانید، بررسی کنید که در چند روز اخیر چه تغییراتی در لپ تاپ خود ایجاد کرده‌اید، آیا یک سخت افزار جدید نصب کرده‌اید و یا یک نرم افزار مخرب و یا ویروس به لپ تاپ راه پیدا کرده است.

۲- هنگ کردن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر هنگ کردن آن است، که برای بسیاری از دارندگان و کاربران این برند از لپ تاپ آزار دهنده است. هنگ کردن لپ تاپ ایسر می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از جمله آن می‌توان داغ شدن بیش از حد لپ تاپ اشاره کرد، که احتمال دارد به قطعات داخلی آسیب بزند. تنظیم نبودن بایوس، مشکل داشتن منبع تغذیه، ورود ویروس و انواع نرم افزارهای دردساز و باز کردن صفحات زیاد و اجرای همزمان برنامه‌ها می‌تواند از علل اصلی هنگ کردن لپ تاپ ایسر باشد.

۳- خاموش نشدن لپ تاپ

خاموش شدن یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است. البته منظور از خاموش نشدن، دیر خاموش شدن نیست، بلکه منظور این است که با وجو زدن گزینه خاموش (shut down) لپ تاپ، باز لپ تاپ خاموش نمی‌شود. به عبارت دیگر صفحه نمایش خاموش می‌شود، ولی هارد دیسک و فن‌ها روشن باقی می‌مانند و همچنان کار می‌کنند و یا در حالت آماده به کار قرار می‌گیرند. این مشکل در لپ تاپ‌های ایسر بیشتر در ویندوز‌های ۸ به بالا خود را نشان می‌دهد، که می‌تواند علل سخت افزاری و یا نرم افزاری داشته باشد.

۴- مشکل صفحه لمس لپ تاپ

برخی از نسخه‌های لپ تاپ ایسر دارای صفحه نمایش جایگزین موس هستند، که این خصوصیات برای بسیاری از افراد که به دنبال لپ تاپ‌های مدرن با ویژگی‌ها و خصوصیات عالی و متمایز هستند، بسیار جذاب است.

ولی داشتن صفحه نمایش لمسی می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد، که به گزارش برخی از دارندگان و کاربران این ورژن از لپ تاپ‌های ایسر، یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر در این مدل‌ها پرش ناگهانی اشاره گر موس است. که از دلایل آن می‌توان به استفاده دائم از تاچ و فشار دست روی صفحه نمایش اشاره کرد، این مشکل می‌تواند موجب ایجاد صفحه نمایش نامتعادل شود.

۵- مشکل تصویر در صفحه نمایش

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر به وجود آمدن عیب و مشکل در تصویر صفحه نمایش است. به گزارش برخی از کاربران یکی از مشکلات لپ تاپ، لرزش تصویر در نمایشگر استد، که علت آن می‌توان مربوط به نور زمینه باشد و منجر به کم شدن نور لپ تاپ، تاریک شدن خروجی صفحه، کم شدن نور لپ تاپ شود.

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

۶- داغی بیش از حد لپ تاپ

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که باید در این مواقع به هوش بود. چرا که داغی بیش از حد لپ تاپ می‌تواند، خسارات و صدمات زیادی به دنبال داشته باشد. دلایل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می‌تواند، سخت افزاری و نرم افزاری باشد، که در درجه اول بهتر است، به محض احساس داغی لپ تاپ به آن استراحت دهید و از آن استفاده نکنید.

همچنین برنامه‌ها و نرم افزارهای سنگین را از نصب خارج کنید و از عدم وجود نرم افزارهای مخرب در لپ تاپ خود مطمئن شوید، ممکن است داغی بیش از حد لپ تاپ به دلیل وجود ویروس و یا بد افزار باشد.

۷- مشکل باتری

مشکل باتری از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است، به طور معمول عمر باتری لپ تاپ به مرور زمان و با استفاده مداوم کاهش می‌یابد. ولی به گزارش برخی از کاربران لپ تاپ ایسر در برخی مواقع باتری زود شارژ تخلیه می‌کند و یا شارژ نمی‌شود. در صورتی که از عمر باتری لپ تاپ شما مدت زمان زیادی نگذشته است، ولی باتری مشکل دارد. باید آن را بررسی کنید.

 

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ایسر
لپ تاپ‌های ایسر از لحاظ کیفیت و کارایی در رتبه بالایی قرار دارند، ایسر یکی از برندهای معتبر است که محصولات زیادی را به بازار عرضه کرده و پاسخ گوی بسیاری از نیازهای کاربران هستند. دراین بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ایسر خواهیم پرداخت.
بیشتر بخوانید

 

۸- روشن نشدن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر که بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ ایسر آن را گزارش داده‌اند، روشن نشدن لپ تاپ است. روشن نشدن لپ تاپ می‌تواند. دلایل زیادی داشته باشد، از جمله علل آن می‌توان به خرابی قطعات سخت افزاری و یا متوقف شدن سیستم عامل در هنگام بوت اشاره نمود، که موجب می‌شود لپ تاپ روشن نشود.

۹- شطرنجی شدن صفحه نمایش

شطرنجی شدن صفحه نمایش یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که اصلی ترین علت آن مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ می‌شود. این مشکل برای افراد و کاربرانی رخ می‌دهد، که با لپ تاپ بسیار کار می‌کنند و یا بازی‌های سنگین با لپ تاپ انجام می‌دهند و این بازهای سبب داغ شدن بیش از اندازه دستگاه شده و به کارت گرافیک آسیب می‌زند. برای اینکه این اتفاق برای شما نیافتند، بهتر است بیش از حد از لپ تاپ خود کار نکشید. و برای رفع آن می‌توانید از نرم افزارهای آپدیت کارت گرافیک استفاده کنید.

۱۰- برفکی شدن صفحه نمایش

برفکی شدن صفحه نمایش لپ تاپ هم از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که علت آن مانند شطرنجی شدن صفحه نمایش مربوط به اختلال در کارت گرافیک می‌شود. برای رفع این مشکل سعی کنید که درایورهای خود را همیشه به روز نگهدارید.

۱۱- خاموش شدن سریع لپ تاپ بعد از روشن شدن

به گزارش برخی از کاربران با اینکه لپ تاپ را روشن می‌کنند و ویندوز بالا می‌آید ولی بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش می‌شود. ازاین رو، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر خاموش شدن سریع آن بعد از روشن شدن است. در بسیاری از مواقع دلایل ایجاد این مشکل نرم افزاری است، که از جمله به خرابی بایوس می‌توان اشاره کرد.

این مشکل که برای بسیاری از کاربران و دارندگان این لپ تاپ‌ها نگران کننده است. ویروسی شدن لپ تاپ، بیش از حد داغ کردن لپ تاپ، مشکل در منبع تغذیه و یا اشکال در سیستم عامل لپ تاپ دلایل بروز این مشکل هستند.

۱۲- مشکل صفحه کلید

صفحه کلید از جمله بخش‌های آسیب پذیر در لپ تاپ است که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر هم آسیب می‌بیند. به همین دلیل یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر مانند سایر لپ تاپ‌ها می‌تواند مشکل صفحه کلید باشد، که در برخی مواقع تعدادی از دکمه‌های صفحه کلید کار نمی‌کند و یا صفحه کلید به صورت کامل از کار می‌افتد. همچنین به گزارش برخی از کاربران در برخی مواقع پیغام خطای ناشی از پیدا نشدن صفحه کلید را دریافت می‌کنند.

مشکلات مربوط به صفحه کلید می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، که در درجه اول بهتر است، از وصل بودن آن و گیر نکردن شی خارجی در زیر صفحه کلید اطمینان حاصل کنید.

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

۱۳- ویروسی شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر ویروسی شدن و ورود بد افزارهای مختلف به درون لپ تاپ است، که می‌تواند موجب کندی لپ تاپ، داغ شدن بیش از حد لپ تاپ، باز شدن خودکار صفحات، از بین رفتن اطلاعات و غیره … شود. برای رفع این مشکل بهترین کار این است که، ابتدا با یک آنتی ویروس قوی دستگاه را از وجود ویروس پاک کنید، تا شاید مشکل حل شود.

۱۴- خرابی یو اس بی (USB)

وقتی که پورت یو اس بی موجود روی لپ تاپ کار نمی‌کند و پاسخ نمی‌دهد، برای رفع این مشکل می‌توانید، نصب مجدد درایور را انجام دهید، خرابی یو اس بی و عدم پاسخ دادن آن یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است.

۱۵- خرابی مادربورد

اگر باتری لپ تاپ مشکلی ندارد، ولی با این حال لپ تاپ روشن نمی‌شود، در این صورت احتمال دارد، علت روشن نشدن لپ تاپ ناشی از مادر برد باشد. هنگامی که مادربرد لپ تاپ از کار می‌افتد، کاربران با مشکل روشن نشدن لپ تاپ مواجه می‌شوند، برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از تیم پشتبانی فنی لپ تاپ ایسر کمک بگیرید.

۱۶- سیاه بودن صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر سیاه بودن صفحه نمایش است که خرابی و آسیب به هارد دیسک می‌تواند برخی از کاربران را با این مشکل مواجه کند. اگر مشکل از مدل‌های جدید لپ تاپ ایسر استفاده می‌کنید، در این صورت احتمال دارد با این مشکل روبرو شود. به دلیل ایجاد خطا هم این است که درایور نمی‌تواند سرعت هارد دیسک را حفظ کند. برای رفع این مشکل می‌توانید به صورت همزمان کلید Fn و F6 را فشار دهید.

۱۷- مشکل HDD

یکی دیگر از مشکلات هارد دیسک است که برخی از کاربران لپ تاپ ایسر ممکن است با آن مواجه شوند. اگر از مدل‌های جدید لپ تاپ ایسر استفاده می‌کنید، احتمال مواجه شدن با آن را دارید. از این رو، مشکل HDD هم یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است.

لپ تاپ‌های ایسر هم مانند سایر لپ تاپ‌ها دارای مشکلات و ایرادهایی هستند، که تعداد از کاربران لپ تاپ ایسر با آنها مواجه می‌شوند، این مشکلات اگر چه تنها مختص لپ تاپ‌های ایسر نیست، ولی در این برند از لپ تاپ هم به دفعات مشاهده شده است و از جمله مشکلات متداول لپ تاپ ایسر هستند. برای اینکه با بسیاری از این گونه مشکلات مواجه نشوید، در درجه اول مراقب باشد و نحوه نگهداری صحیح و استفاده از لپ تاپ را رعایت کنید و همیشه حواستون به لپ تاپ باشد و بروزرسانی‌ها را انجام دهید.

در صورتی که لپ تاپ شما دچار نقص فنی شد و با اقداماتی که آموختید از پس برطرف کردن مشکلات برنیامدید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپ خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

ثبت درخواست تعمیر لپ تاپ در آچارباز
در صورتی که لپ تاپ ایسر شما دچار نقص فنی و نرم افزاری شد، به راحتی با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل لپ تاپ خود را برطرف کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست

 

منابع:
acersupport.org
instantcomputersolution.com
the-computer-problems-guru.com


نویسنده :

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.