به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

مشکلات لپ تاپ ایسر

لپ تاپ‌های ایسر یکی از پرکاربردترین لپ تاپ‌های موجود در بازار هستند که در همه رده‌ها تولید می‌شوند. تنوع مدل لپ تاپ‌های ایسر به حدی زیاد است که، تمامی کاربران را شامل می‌شود و به دلیل کیفیت و کارایی، از طرفداران و علاقه مندان زیادی برخوردار است. در این بحث به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ ایسر می‌پردازیم.

لپ تاپ‌های ایسر هم مانند سایر لپ تاپ‌ها در گذر زمان و به دلایل مختلف ممکن است، در مدت استفاده دچار مشکلات و خرابی‌های نرم افزاری و سخت افزاری شود، که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ ایسر عبارتند از:

۱- بوت نشدن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر بوت نشدن لپ تاپ است، که می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. بوت نشدن لپ تاپ ایسر موجب ری استارت شدن دستگاه بعد از بالا آمدن ویندوز می‌شود. به این صورت که ویندوز بالا می‌آید اما به صورت ناگهانی از کار می‌افتد. یکی دیگر از موانع بوت شدن لپ تاپ مربوط به هارد دیسک می‌شود.

برخی از دلایل بوت نشدن لپ تاپ توسط خود کاربر قابل کشف و رفع کردن است. ولی برخی دیگر باید به متخصص سپرده شود. لذا این مشکل می‌تواند، به علل سخت افزاری و یا نرم افزاری در لپ تاپ به وجود آید، که در ابتدا برای رفع آن می‌توانید، بررسی کنید که در چند روز اخیر چه تغییراتی در لپ تاپ خود ایجاد کرده‌اید، آیا یک سخت افزار جدید نصب کرده‌اید و یا یک نرم افزار مخرب و یا ویروس به لپ تاپ راه پیدا کرده است.

۲- هنگ کردن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر هنگ کردن آن است، که برای بسیاری از دارندگان و کاربران این برند از لپ تاپ آزار دهنده است. هنگ کردن لپ تاپ ایسر می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از جمله آن می‌توان داغ شدن بیش از حد لپ تاپ اشاره کرد، که احتمال دارد به قطعات داخلی آسیب بزند. تنظیم نبودن بایوس، مشکل داشتن منبع تغذیه، ورود ویروس و انواع نرم افزارهای دردساز و باز کردن صفحات زیاد و اجرای همزمان برنامه‌ها می‌تواند از علل اصلی هنگ کردن لپ تاپ ایسر باشد.

۳- خاموش نشدن لپ تاپ

خاموش شدن یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است. البته منظور از خاموش نشدن، دیر خاموش شدن نیست، بلکه منظور این است که با وجو زدن گزینه خاموش (shut down) لپ تاپ، باز لپ تاپ خاموش نمی‌شود. به عبارت دیگر صفحه نمایش خاموش می‌شود، ولی هارد دیسک و فن‌ها روشن باقی می‌مانند و همچنان کار می‌کنند و یا در حالت آماده به کار قرار می‌گیرند. این مشکل در لپ تاپ‌های ایسر بیشتر در ویندوز‌های ۸ به بالا خود را نشان می‌دهد، که می‌تواند علل سخت افزاری و یا نرم افزاری داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه

۴- مشکل صفحه لمس لپ تاپ

برخی از نسخه‌های لپ تاپ ایسر دارای صفحه نمایش جایگزین موس هستند، که این خصوصیات برای بسیاری از افراد که به دنبال لپ تاپ‌های مدرن با ویژگی‌ها و خصوصیات عالی و متمایز هستند، بسیار جذاب است.

ولی داشتن صفحه نمایش لمسی می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد، که به گزارش برخی از دارندگان و کاربران این ورژن از لپ تاپ‌های ایسر، یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر در این مدل‌ها پرش ناگهانی اشاره گر موس است. که از دلایل آن می‌توان به استفاده دائم از تاچ و فشار دست روی صفحه نمایش اشاره کرد، این مشکل می‌تواند موجب ایجاد صفحه نمایش نامتعادل شود.

۵- مشکل تصویر در صفحه نمایش

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر به وجود آمدن عیب و مشکل در تصویر صفحه نمایش است. به گزارش برخی از کاربران یکی از مشکلات لپ تاپ، لرزش تصویر در نمایشگر استد، که علت آن می‌توان مربوط به نور زمینه باشد و منجر به کم شدن نور لپ تاپ، تاریک شدن خروجی صفحه، کم شدن نور لپ تاپ شود.

مشکلات لپ تاپ ایسر

۶- داغی بیش از حد لپ تاپ

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که باید در این مواقع به هوش بود. چرا که داغی بیش از حد لپ تاپ می‌تواند، خسارات و صدمات زیادی به دنبال داشته باشد. دلایل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می‌تواند، سخت افزاری و نرم افزاری باشد، که در درجه اول بهتر است، به محض احساس داغی لپ تاپ به آن استراحت دهید و از آن استفاده نکنید.

همچنین برنامه‌ها و نرم افزارهای سنگین را از نصب خارج کنید و از عدم وجود نرم افزارهای مخرب در لپ تاپ خود مطمئن شوید، ممکن است داغی بیش از حد لپ تاپ به دلیل وجود ویروس و یا بد افزار باشد.

۷- مشکل باتری

مشکل باتری از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است، به طور معمول عمر باتری لپ تاپ به مرور زمان و با استفاده مداوم کاهش می‌یابد. ولی به گزارش برخی از کاربران لپ تاپ ایسر در برخی مواقع باتری زود شارژ تخلیه می‌کند و یا شارژ نمی‌شود. در صورتی که از عمر باتری لپ تاپ شما مدت زمان زیادی نگذشته است، ولی باتری مشکل دارد. باید آن را بررسی کنید.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

۸- روشن نشدن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر که بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ ایسر آن را گزارش داده‌اند، روشن نشدن لپ تاپ است. روشن نشدن لپ تاپ می‌تواند. دلایل زیادی داشته باشد، از جمله علل آن می‌توان به خرابی قطعات سخت افزاری و یا متوقف شدن سیستم عامل در هنگام بوت اشاره نمود، که موجب می‌شود لپ تاپ روشن نشود.

۹- شطرنجی شدن صفحه نمایش

شطرنجی شدن صفحه نمایش یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که اصلی ترین علت آن مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ می‌شود. این مشکل برای افراد و کاربرانی رخ می‌دهد، که با لپ تاپ بسیار کار می‌کنند و یا بازی‌های سنگین با لپ تاپ انجام می‌دهند و این بازهای سبب داغ شدن بیش از اندازه دستگاه شده و به کارت گرافیک آسیب می‌زند. برای اینکه این اتفاق برای شما نیافتند، بهتر است بیش از حد از لپ تاپ خود کار نکشید. و برای رفع آن می‌توانید از نرم افزارهای آپدیت کارت گرافیک استفاده کنید.

۱۰- برفکی شدن صفحه نمایش

برفکی شدن صفحه نمایش لپ تاپ هم از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است که علت آن مانند شطرنجی شدن صفحه نمایش مربوط به اختلال در کارت گرافیک می‌شود. برای رفع این مشکل سعی کنید که درایورهای خود را همیشه به روز نگهدارید.

۱۱- خاموش شدن سریع لپ تاپ بعد از روشن شدن

به گزارش برخی از کاربران با اینکه لپ تاپ را روشن می‌کنند و ویندوز بالا می‌آید ولی بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش می‌شود. ازاین رو، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر خاموش شدن سریع آن بعد از روشن شدن است. در بسیاری از مواقع دلایل ایجاد این مشکل نرم افزاری است، که از جمله به خرابی بایوس می‌توان اشاره کرد.

این مشکل که برای بسیاری از کاربران و دارندگان این لپ تاپ‌ها نگران کننده است. ویروسی شدن لپ تاپ، بیش از حد داغ کردن لپ تاپ، مشکل در منبع تغذیه و یا اشکال در سیستم عامل لپ تاپ دلایل بروز این مشکل هستند.

۱۲- مشکل صفحه کلید

صفحه کلید از جمله بخش‌های آسیب پذیر در لپ تاپ است که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر هم آسیب می‌بیند. به همین دلیل یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر مانند سایر لپ تاپ‌ها می‌تواند مشکل صفحه کلید باشد، که در برخی مواقع تعدادی از دکمه‌های صفحه کلید کار نمی‌کند و یا صفحه کلید به صورت کامل از کار می‌افتد. همچنین به گزارش برخی از کاربران در برخی مواقع پیغام خطای ناشی از پیدا نشدن صفحه کلید را دریافت می‌کنند.

مشکلات مربوط به صفحه کلید می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، که در درجه اول بهتر است، از وصل بودن آن و گیر نکردن شی خارجی در زیر صفحه کلید اطمینان حاصل کنید.

مشکلات لپ تاپ ایسر

۱۳- ویروسی شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ ایسر ویروسی شدن و ورود بد افزارهای مختلف به درون لپ تاپ است، که می‌تواند موجب کندی لپ تاپ، داغ شدن بیش از حد لپ تاپ، باز شدن خودکار صفحات، از بین رفتن اطلاعات و غیره … شود. برای رفع این مشکل بهترین کار این است که، ابتدا با یک آنتی ویروس قوی دستگاه را از وجود ویروس پاک کنید، تا شاید مشکل حل شود.

۱۴- خرابی یو اس بی (USB)

وقتی که پورت یو اس بی موجود روی لپ تاپ کار نمی‌کند و پاسخ نمی‌دهد، برای رفع این مشکل می‌توانید، نصب مجدد درایور را انجام دهید، خرابی یو اس بی و عدم پاسخ دادن آن یکی از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است.

۱۵- خرابی مادربورد

اگر باتری لپ تاپ مشکلی ندارد، ولی با این حال لپ تاپ روشن نمی‌شود، در این صورت احتمال دارد، علت روشن نشدن لپ تاپ ناشی از مادر برد باشد. هنگامی که مادربرد لپ تاپ از کار می‌افتد، کاربران با مشکل روشن نشدن لپ تاپ مواجه می‌شوند، برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از تیم پشتبانی فنی لپ تاپ ایسر کمک بگیرید.

۱۶- سیاه بودن صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر سیاه بودن صفحه نمایش است که خرابی و آسیب به هارد دیسک می‌تواند برخی از کاربران را با این مشکل مواجه کند. اگر مشکل از مدل‌های جدید لپ تاپ ایسر استفاده می‌کنید، در این صورت احتمال دارد با این مشکل روبرو شود. به دلیل ایجاد خطا هم این است که درایور نمی‌تواند سرعت هارد دیسک را حفظ کند. برای رفع این مشکل می‌توانید به صورت همزمان کلید Fn و F6 را فشار دهید.

۱۷- مشکل HDD

یکی دیگر از مشکلات هارد دیسک است که برخی از کاربران لپ تاپ ایسر ممکن است با آن مواجه شوند. اگر از مدل‌های جدید لپ تاپ ایسر استفاده می‌کنید، احتمال مواجه شدن با آن را دارید. از این رو، مشکل HDD هم یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ ایسر است.

لپ تاپ‌های ایسر هم مانند سایر لپ تاپ‌ها دارای مشکلات و ایرادهایی هستند، که تعداد از کاربران لپ تاپ ایسر با آنها مواجه می‌شوند، این مشکلات اگر چه تنها مختص لپ تاپ‌های ایسر نیست، ولی در این برند از لپ تاپ هم به دفعات مشاهده شده است و از جمله مشکلات متداول لپ تاپ ایسر هستند. برای اینکه با بسیاری از این گونه مشکلات مواجه نشوید، در درجه اول مراقب باشد و نحوه نگهداری صحیح و استفاده از لپ تاپ را رعایت کنید و همیشه حواستون به لپ تاپ باشد و بروزرسانی‌ها را انجام دهید.

در صورتی که لپ تاپ شما دچار نقص فنی شد و با اقداماتی که آموختید از پس برطرف کردن مشکلات برنیامدید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپ خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

منابع:
acersupport.org
instantcomputersolution.com
the-computer-problems-guru.com


نویسنده :

 • Avatar عرفانه گفت:

  سلام خسته نباشین من لپ تاپم وقتی که روشن میشه یه تایم کوتاهی در حد نهایتا ۳۰دقیقه بعد خاموش میشه باید چیکار کنم؟!؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز مشکل شما می‌تواند، نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. آیا موقع خاموش شدن صفحه آبی را مشاهده می‌کنید؟

   • Avatar عرفانه گفت:

    نه فقط یه دفعه خاموش میشه

    • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

     باسلام
     دوست عزیز مشکل شما می‌تواند ناشی از عدم عملکرد درست فن‌، اختلال در عملکرد درایور گرافیک، مسکل در رم، خرابی باتری و یا وجود بد افزار باشد. برای تشخیص این مورد لازم است سیستم توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar قاسم گفت:

  من لب تابم باطریش خراب شده بود دوماهه یدونه تازشو خریدم امروز دورباره اونم شارژ نمیشه همش صفر میمونه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است باتری لپ تاپ شما از کیفیت کافی برخوردار نبوده باشد و یا مشکل فنی از شارژر و یا سایر قطعات باشد که نیاز به بررسی توسط کارشناس دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar sepideh گفت:

  سلام لپتاپ من چند روز پیش خاموش شد، وقتی دوباره لپتاپ را روشن کردم فن خاموش و روشن میشد تا بالاخره بعد از چند دقیقه روشن شد، حالا بعد از چند روز دوباره این مشکل را هنگام روشن کردن دارم انگار به سختی لپتاپ روشن میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز، ممکن است این مشکل به دلیل آلودگی هیت سینک باشد، از آنجایی که ارزش لپ تاپ شما بالا است، برای جلوگیری از مشکلات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar mohsen گفت:

  سلام من یه لب تاب ایسر دارم چند روزی میشه که به این مشکل بر خوردم با این که باتری۹۲ درصد شارژ داره بیشتر از این شارژ نمیشه فقط موقعی که ویندوز بالا میاد چند ثانیه شارژ میشه ولی تا از برق لب تابو میشکم خاموش میشه دلیلش میشه بگید ممنونم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ خود را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه وضعیت باتری را بررسی کند.
   اما قبل از هر کاری، ابتدا لپ تاپ را با شارژر دیگری شارژ کنید.

 • Avatar عطیه گفت:

  سلام لب‌تاپ من دیشب خاموش شد خودبه‌خود روشنم نمیشه به شارژ هم که می‌زنم چراغش روشن نمیشه چیکار کنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا با شارژر دیگری دستگاه را شارژ کنید. اگر همچنان شارژ نشد، درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید.

 • Avatar امیر گفت:

  با عرض سلام من یک لپ تاپ acer v5 دارم که میخوام ویندوزش رو عوض کنم ولی متأسفانه هر کاری میکنم نمیتونم وارد بایوز بشم و از تمام کلیدها و حالتها استفاده کردم ولی هیچ ویندوزی رو نه با دی وی دی و نه با فلاش بالا میاره. خسته کرده منو

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   برای ورود به قسمت بایوس لپ تاپ ایسر، دکمه های F8، F12 و Delete کاربرد دارند. به محض روشن کردن لپ تاپ، یکی از این دکمه ها را بزنید.

 • Avatar عباس گفت:

  سلام خدا قوت لپ تاپ من روشن شده و روی لوگویacer explore beyond limits مونده و هیچ کدام از کلیدها کار نمیکنه اولین بار هم هست که این مشکل پیش اومده ممنون راهنمایی بفرمائید

 • Avatar hassan گفت:

  سلام لپ تاپ ایسر قدیمی دارم . وقتی روشن میکنم بالا نمی آید وصفحه مشکی ثابت میمونه ؟

 • Avatar وحید گفت:

  سلام ، لپ تاپ ایسر من روی لوگوی acer explore beyond limits گیر کرده
  ریستارت و خاموش روشن و باطری درآوردن و مستقیم به کابل شارژ و چن ساعت بدون باطری و … همه رو امتحان کردم نشد ، داشتم ویندوز عوض میکردم که اینطور شد
  کلیدهای ctrl+alt+dlt رو زدم ریست بشه و بعد کلید f12 (بوت از فلش برای نصب ویندوز) میزدم که بعد از ریست ، لوگو اومد و دیگه هم نرفت.
  ممنونم راهنمایی کنید

 • Avatar ارمان گفت:

  سلام من ی لب تاب ایسر مدل۵۷۵۵جی دارم یمدت روشن نکردم الان وقتی خواستم روشنش کنم تا روشن میکنم یبوق صدای فن صفحه هیچی نمیادبلافاصله خاموش میشه میخواستم اگه ممکنه حدامکان مشکلشو ازشمااستادعزیزبپرسم مرسی ازتوجتون

 • Avatar بهنام گفت:

  با سلام.ببخشید لپتاپ من ایسر هست گاها خود به خود خاموش میکنه گاها تو کارهای سنگین گاها حتی با کار کردن اینترنت یا کارهای معمولی ولی بعضی اوقات هم تا ۳ روز خاموش نمیکنه.مشکل از چی میتونه باشه؟تو ارومیه ۱.۲ بار بردم فقط سرویس کردن درست نشده نمیتونن مشکلشو پیدا کنن بعضیا میگن‌گرافیکه بعضیا میگن‌نه تست کردیم با کارهای سنگین از گرافیک‌نیست ممنون میشم راهنمایی کنین

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   باید بررسی کرد در اثر بالا بودن درجه حرارت دستگاه خاموش می شود یا مشکل پاور دارد.
   از باتری و شارژر اطمینان حاصل نمایید

 • Avatar شقایق گفت:

  سلام
  لپ تاپ من بوت نمیشه و بعد اینکه روشن میکنم یه صفحه آبی میاد و هر کاری میکنم روشن نمیشه
  کلافه شدم نمیدونپ باید چیکار کنم

 • Avatar سعید گفت:

  سلام مدت یک ماهه لب تاب acer nitro گرفتم موقع بازی بدون اینکه به شارژر وصل باشه مشکلی نداره ولی به محض اینکه شاژرو وصل میکنم لگ پیدا میکنه

 • Avatar علی گفت:

  سلام ببخشید لب تاپ من ایسر قدیمی هستش و وقای ان را روشن میکنم لب تاپ در صفحه acer empowering people میمونه و بعد هی تکرار میشود لطفا اشکالش را بگویید.

 • Avatar شیما گفت:

  سلام. من یه لبتاب ایسر دارم خیلی وقته دارمش، تازگیا وقتی روشنش میکنم فقط یه صفحه آبی به من نشون میده میشه اینو تعمیر یا سرویس کرد؟ اطلاعات توش خیلی مهمه برام اخه

 • Avatar hassan4321 گفت:

  سلام اینکه لپ تاپ را روشن می‌کنند و ویندوز بالا می‌آید ولی بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش می‌شود ؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.