به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

نحوه راه اندازی تابستانه پکیج

نصب و راه‌اندازی پکیج در تابستان

یکی از چالش‌هایی که بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند، نحوه کار با پکیج و تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج است. بسیاری از پکیج‌ها برای فصول گرم سال نیاز به اعمال تغییرات دارند و باید به حالت تابستانه تغییر کنند. تغییر حالت زمستانه به تابستانه جزء مواردیست که می‌توانید خودتان آن را انجام دهید و نیاز به تعمیر پکیج ندارید. پس در ادامه این مطلب همراه آچارباز باشید تا با چگونگی تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج و مراحل انجام آن آشنا شوید.

آنچه در این مطلب می خوانید:

حالت زمستانه و تابستانه پکیج چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

اگر بخواهیم خیلی ساده و کوتاه به تفاوت بین این دو بپردازیم باید بگوییم پکیج در حالت تابستانه انرژی کمتری مصرف کرده و در اصل اعمال تغییرات به این منظور صورت می گیرد.

پکیج در حالت زمستانی علاوه بر اینکه وظیفه گرم کردن آب را برعهده دارد، از آن به منظور گرم کردن فضا نیز استفاده می‌شود. در واقع پکیج‌ها در حالت زمستانه با گرم کردن رادیاتور‌ها، انرژی بیشتری مصرف می کنند. این در حالی است که در حالت تابستانه و در نوع تنظیمی مناسب برای فصول گرم سال دیگر نیازی به گرمایش رادیاتورها نیست.

از سویی دیگر حتی در بدترین سناریوها هم اختلاف دمایی بین حالت تابستانه و زمستانه وجود دارد که می توان گفت کاهش دما هم بخشی از مراحل تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج به حساب می آید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

در این میان این موضوع را باید ذکر کرد که تامین گرمای فضا به وسیله پکیج ممکن است یک طرفه نباشد. تصور کنید ساختمانی را که عمل گرمایش فضای هر واحد خود را به شکل هوشمند و به کمک ترموستات انجام می‌دهد. در این حالت علاوه بر اینکه پکیج فشار کمتری را متحمل می‌شود، فرصت مناسب نیز در اختلاف زمان بین گرم کردن رادیاتور‌ها و آب بوجود می‌آید. در این حالت تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج نیازمند تمهیداتی دیگر علاوه بر مراحل کلی آن است.

تبدیل حالت زمستانه به تابستانه
تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج امری حیاتی است.

مراحل انجام تبدیل زمستانه به تابستانه پکیج چگونه است؟

پیش از هر چیز بهتر است به معرفی سه بخش از اجزا مهم پکیج پرداخته تا با مواردی که قرار است با آن در طول مسیر سر و کار داشته باشید آشنا شوید. به طور کلی هر پکیج به سهولوم تقسیم بندی می‌شود:

ولوم اول که در قسمت راست پکیج قرار گرفته است وظیفه فعال یا غیرفعال کردن پکیج را بر عهده دارد. هر گاه این ولوم روی عدد صفر تنطیم شده باشد پکیج خاموش است و در حالتی که روی عدد یکقرار گیرد پکیج فعال می‌شود.

که پکیج را مدام دستکاری نکنید و تنها در زمان تغییر فصل تغییر حالت را انجام دهید.

ولوم دوم در اصل مهم ترین ولوم به حساب می آید که در تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج کلیدی ترین نقش را بر عهده دارد. این ولوم که در قسمت چپ پکیج قرار گرفته است که در تنظیم دمای پکیج نقش دارد. اگر میخواهید پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید منطقی است که آن را روی صفر تنظیم کنید. در غیر این صورت و برای فصول سرد سال برحسب درجه مورد نیاز آن را افزایش دهید.

و اما ولوم سوم که بین دوولوم مذکور واقع شده است وظیفه تنظیم دمای آب را برعهده دارد. اگر از دمای آب مصرفی خود راضی نیستید این ولوم به تنظیم هر چه بهتر دمای آب کمک می کند. البته به طور معمول توصیه می شود که خیلی این ولوم را دستکاری نکنید و با یک بار تنظیم وضعیت آن را مشخص کنید.

تنظیم دمای مناسب
تنظیم دما مهم‌ترین بخش در تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج

پیشنهاد مطالعه

پس از ذکر مطالب فوق می‌رسیم به مراحل تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج که در زیر آمده است:

  1. در اولین گام پکیج را خاموش کنید.
  2. همانطور که در بخش قبل توضیحات گفته شد برای خاموش کردن پکیج، ولوم سمت راست را روی عدد صفر قرار دهید.
  3. از بابت بسته بودن شیرهای رفت و برگشتی رادیاتور اطمینان حاصل کنید.
  4. وجود هرگونه مشکل در ساختار شیرها را بررسی کنید و مطمئن شوید شیرها سالم هستند.
  5. در این مرحله ولوم وسط را اگر لازم می بینید تغییر دهید.
  6. ولوم سمت چپ پکیج را در حالت صفر قرار دهید تا دیگر نیازی به دمای بالای پکیج نباشد.
  7. به عنوان آخرین مرحله وضعیت رادیاتورها و پکیج را مجدد بررسی کنید تا در صورت خرابی یا اشتباه در تنظیم آن تمهیدات لازم را انجام دهید.

همانطور که این مطلب را دنبال کردید، متوجه شدید که تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج کار چندان پیچیده ای نیست و هر فردی می‌تواند از پس آن برآید. نکته مهم این است که پکیج را مدام دستکاری نکنید و تنها در زمان تغییر فصل تغییر حالت را انجام دهید. زیرا عدم تنظیم مناسب پکیج از جمله دمای بالای آن ممکن است باعث خرابی آن شود پس با دقت تنظیمات را انجام دهید. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید این کار را انجام دهید می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر پکیج در اپلیکیشن یا سایت آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت به کمک شما آمده و مشکل پکیج را برطرف می‌کنند.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج


نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.