به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

بهترین روش تعویض برزنت کولر آبی

 تعویض برزنت کولر آبی

کولر آبی روزهای گرم تابستان را به لحظات دل انگیزی تبدیل می‌کند. رطوبت خانه را تامین کرده و کمک می‌کند تا تحمل گرما برایمان آسان شود. حال اگر به کولر آبی بی توجه باشید، دیگر خبری از باد خنک نیست و گرما کلافه‌تان می‌کند. پس، باید سرویس کولر آبی را فراموش نکنید.

برزنت کولر آبی چیست و چرا از برزنت برای کولر آبی استفاده کنیم؟

برزنت کولر آبی پارچه‌ای ضخیم است که حد فاصل بین دریچه کولر و کانال را پر کرده و باد خنک کولر را به کانال منتقل می‌کند. این برزنت باید بدون هیچ سوراخ و پارگی باشد و کاملا روی دهانه کولر و کانال کولر فیکس شود تا باد کولر به بیرون نشت کند.

 

سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر فقط با ۷۰۰۰۰ تومان!
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی

 

برزنت بین کولر و کانال از چه جنسی تولید می‌شود؟

برزنت کولر آبی از یک پارچه بسیار ضخیم تولید می‌شود که با یک لایه لاستیکی پوشانده شده است. این لایه لاستیکی، مانع از نفوذ آب به قسمت پارچه‌ای شده و همچنین در برابر تابش خورشید هم بسیار مقاوم است و پوسیده نمی‌شود.

در هنگام خرید برزنت کولر آبی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • به ابعاد کولر آبی و ابعاد دهانه دریچه کولر تا برزنتی مناسب خریداری کنید.
 • برای آب‌بندی کولر از گیره‌های مناسب برای این کار استفاده کنید.
 • به کیفیت برزنت کولر آبی توجه کنید.
بزرنت کولر آبی جدید
آب‌بندی برزنت کولر آبی، از نفوذ سرما و آب به کولر جلوگیری می‌کند.

آیا کولر آبی نیاز به روکش محافظ دارد؟

در فصول پاییز و زمستان که بارندگی زیاد است، بهتر است بدنه کولر آبی را از پوسیده شدن حفظ کنید. یکی از پیشنهاداتی که وجود دارد، استفاده از کاور و یا روکش کولر آبی است. این کاور یک چادر برزنتی است که تمام سطح کولر را می‌پوشاند و مانع از نفوذ آب به کولر می‌شود. قطعات کولر آبی، بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند، همچنین بدنه فلزی کولر در صورت قرار گرفتن در معرض باراش برف و باران و تابش آفتاب، با گذشت زمان فرسوده خواهد شد. از این روز بهتر است با روکش‌هایی که برای کولر آبی طراحی شده است، از کولر آبی محافظت کنید.

پیشنهاد مطالعه

اگر کولر آبی روی بام نباشد، نیاز به نصب برزنت کولر آبی پشت پنجره هست؟

گاهی طراحی اتاق به شکلی است که کولر آبی را روی پشت بام قرار نمی‌دهند و می‌توان آن را پشت پنجره اتاق نصب کرد. در این شرایط هم بهتر است از برزنت برای پر کردن فاصله بین دریچه کولر و پنجره استفاده کنید. زیرا ممکن است دریچه کولر آبی به‌خوبی روی ورودی پنجره مماس نشده و باد کولر خارج شود.

 

نصب پایه کولر آبی کمکی به قرارگیری بهتر برزنت کولر آبی می‌کند؟

در بیشتر موارد، ورودی کانال کولر آبی در ارتفاع بلندی قرار دارد که در این شرایط، دریچه کولر آبی در ارتفاع پایین‌تری نسبت به دهانه کانال کولر قرار دارد. برای جبران این فاصله، باید برای کولر آبی پایه قرار دهید. پایه کولر آبی، چیزی حدود ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع کولر را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا دریچه کولر با دهانه کانال هم سطح شود.

در نهایت با استفاده از برزنت کولر آبی، دریچه کولر را به کانال کولر بپوشانید.

وجود پایه برای کولر آبی به دیرتر فرسوده شدن آن هم کمک می‌کند. زیرا پایه کولر آبی، مستقیم روی زمین قرار نگرفته و در امان خواهد ماند.

نصب پایه برای کولر آبی
وجود پایه مانع از فرسوده شده کولر آبی می‌شود.

تراز کولر آبی چه کمکی به نگهداری بهتر آن می‌کند؟

تراز نبودن کولر آبی، شاید در وهله اول خیلی قابل توجه نباشد، اما با گذشت زمان می‌تواند موجب بروز مشکل برای برخی از قطعات کولر شود. برای مثال اگر کولر تراز نباشد، آب داخل تشتک کولر سطحی صاف نداشته و عملکرد شناور را دچار مشکل می‌کند. در نهایت ممکن است از قسمتی از کولر آب نشت کند.

از دیگر مشکلاتی که به‌دلیل تراز نبودن کولر آبی ایجاد می‌شود، تاب برداشتن پروانه کولر است.

پمپ آب یا همان واتر پمپ هم از قطعاتی است که در صورت تراز نبودن کولر آبی دچار مشکل می‌شود.

اگر کولر آبی تراز نباشد، برای نصب برزنت کولر دچار مشکل خواهید شد و این کار به‌درستی انجام نخواهد شد.

چه زمانی برای تعویض برزنت کولر آبی اقدام کنیم؟

فرقی نمی‌کند که در چه فصلی از سال قرار دارید. هر زمانی که متوجه وجود پاگی در برزنت کولر آبی شدید، باید برای تعویض برزنت کولر آبی اقداک کنید. گاهی دیده شده که پرندگان کوچک برای حفظ خود از سرما، به منافظ باز برزنت کولر آبی پناه برده و در آنجا حبس شده‌اند. پس برای جلوگیری از بروز این قبیل مشکلات، بهتر است وضعیت برزنت کولر آبی را در تمامی فصول سال بررسی کنید.

سرویس تابستانه کولر آبی
سرویس دوره‌ای کولر آبی، عملکرد کولر را افزایش می‌دهد.

طریقه نصب برزنت کولر آبی چگونه است؛ آیا نصب برزنت کولر با گیره انجام می‌شود؟

کار نصب برزنت کولر آبی به ابزار مناسب برای این کار نیاز دارد. ابزار این کار هم شامل انواع گیره و دستگاه پرچ و … می‌شود که باید در اختیار داشته باشید. اما بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و آن را به یک تعمیرکار کولر آبی بسپارید. کار تعویض و نصب برزنت کولر آبی، مانند تعویض پوشال کولر آبی آسان و بدون دردسر نیست. ممکن است نتوانید برزنت کولر آبی را خوب آب‌بندی کنید و بعدها دچار دردسر شوید.

نصب برزنت کولر آبی
جهت نصب برزنت کولر آبی، از گیره و بست برای آب‌بندی استفاده کنید.

رنج قیمت برزنت کولر آبی در چه محدوده‌ای قرار دارد؛ برای مثال برزنت کولر ۳۵۰۰ چقدر است؟

قیمت برزنت کولر آبی مانند سایر قطعات کولر، قیمت چندان زیادی ندارد. شما با مبلغ کمی در حدود ۳۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان قادر هستید برای کولر آبی خود، برزنت باکیفیت و ضدآب خریداری کنید.

 


نویسنده :

 • Avatar متین گفت:

  آیا استفاده از کاور برزنتی در فصل تابستان، موجب خفه شدن باد کولر نمیشود؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کاور برزنتی برای محافظت از کولر سرما، برف و باران است که در فصل پاییز و زمستان استفاده می‌شود. برای تابستان از فیلتر هوا استفاده کنید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >