به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

علائم خرابی خازن موتور کولر آبی

خرابی خازن کولر آبی

کولر آبی سیستم و طراحی بسیار ساده‌ای دارد که براساس فرایند تبخیر آب عمل می‌کند. این کولرهای تبخیری، بهترین گزینه برای مناطقی با آب و هوای گرم و خشک هستند. زیرا کولر آبی، رطوبت موردنیاز برای محیط را فراهم کرده و هوای اتاق را بسیار لطیف و دلچسب می‌کند.

کولر آبی از اجزای الکتریکی و مکانیکی متعددی تشکیل شده که عملکرد هر کدام، وابسته به عملکرد درست قطعات دیگر است. برای مثال در صورت سلامت و کارکرد درست موتور، تسمه و پروانه به حرکت در خواهند آمد. با خرابی موتور، ممکن است پروانه دچار مشکل شود و و حتی مجبور به تعویض پروانه کولر آبی شوید. همچنین با خراب شدن واتر پمپ، سیستم آبرسانی به پوشال‌های کولر آبی دچار مشکل شده و دیگر نمی‌توانید از کولر انتظار بادی خنک داشته باشید.

در اینجا قصد داریم در رابطه با خرابی خازن موتور کولر آبی صحبت کنیم.

نقش خازن در موتور الکتریکی کولر آبی

موتور الکتریکی کوار آبی در دو نوع موتور دو دور با خازن راه انداز و موتور دو دور با مقاومت راه انداز هستند. اما در اغلب کولرهای تبخیری، از موتور الکتریکی با خازن راه انداز استفاده می‌شود.

موتورهای دو دور با خازن راه انداز، دارای ۴ سیم پیچ متفاوت هستند که برای هر دور یک سیم پیچ مجزا وجود دارد. این موتورها برای دو دور ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ طراحی شده‌اند. در ساختار این نوع موتورها یک سیم پیچ کمکی و یک خازن قرار دارد که به صورت سری در مدار موتور جای گرفته‌اند.

هر بار که کولر روشن شود و موتور در حالت‌های تند و یا کند شروع به کار کند، سیم پیچ اصلی با همان حالت، با سیم پیچ کمکی و خازن در مدار قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت که خازن در هر حالتی در حال کار است و از این رو، به این نوع موتورها موتور دو دور با خازن راه انداز گویند.

در واقع نقش خازن در موتور کولر آبی این است به سریع‌تر دور گرفتن موتور در کمترین زمان ممکن کمک می‌کند.

نقش خازن در موتور کولر آبی
سفت بودن تسمه کولر، فشار زیادی به موتور کولر آبی وارد می‌کند.

چه عواملی موجب سوختن خازن موتور کولر آبی می‌شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانند آسیب جزئی و یا حتی آسیب جدی به موتور کولر آبی وارد کنند. اگر موتور کولر آبی دچار مشکل شود، همیشه نیاز نیست که آن را تعویض کنید. گاهی با تعویض یک قطعه کوچک مانند خازن، و یا تعویض سیم پیچ‌های آن، موتور کولر دوباره شروع به کار خواهد کرد. اما خازن موتور کولر آبی هم یکی از قطعاتی است که نقش کلیدی در عملکرد آن دارد. اگر خازن موتور کولر آبی بسوزد، تنها راه ممکن، تعویض خازن است.

در زمان سرویس کولر آبی، باید وضعیت موتور کولر و سایر قطعات را بررسی کنید و از عملکرد درست تمامی قطعات مطمئن شوید. شاید فقط نیاز به تعویض یاتاقان کولر آبی داشته باشید و یا تعویض تسمه!

سلامت موتور کولر هم باید کنترل شود. سوختن خازن موتور کولر آبی اگر سریع تشخیص داده نشود، می‌تواند به سایر قطعات آسیب وارد کند.

عواملی که موجب سوختن خازن موتور کولر آبی می‌شود:

 • فرسوده بودن موتور کولر آبی
 • کثیف بودن موتور کولر آبی
 • روشن بودن کولر آبی برای مدت طولانی
 • اتصالی در جریان برق
 • نبود آب داخل کولر برای مدت طولانی
 • تنظیم نبودن تسمه کولر آبی
سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر آبی
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی
سوخان خازن کولر آبی
اگر خازن موتور کولر آبی بسوزد، تنها راه ممکن، تعویض خازن است.

تست خازن موتور کولر آبی

تست سلامت خازن کولر آبی، نیاز به مهارت و تخصص و البته ابزار مناسب برای این کار دارد. شما اگر دانش کافی برای کارهای فنی ندارید و یا از سیستم پیچیده موتور اطلاعی ندارید، بهتر است تست خازن موتور کولر آبی را به تعمیرکار کولر آبی بسپارید. تعمیرکار در زمان سرویس کولر آبی، عملکرد تمامی قطعات را با دقت تمام بررسی خواهد کرد.

اگر خازن کولر آبی خراب باشد، چه می شود؟

اگر خازن کولر آبی خراب شود می تواند آسیب های جدی به کولر؛ همچنین به پروانه کولر؛ واتر پمپ و کند شدن سیستم اّبرسانی را در پی داشته باشد؛ حتی می تواند منجر به سوختن موتور کولر هم شود. با توجه به مطالب گفته شده می توانید هر چند وقت یکبار خازن کولر را تست کنید تا از آسیب جدی جلوگیری کنید.

نحوه اتصال خازن به موتور کولر آبی

بلی؛ نصب خازن موتور کولر آبی بسیار آسان است، اما نه برای افرادی که شناختی از لوازم الکتریکی ندارند. برای نصب خازن موتور کولر آبی؛ باید موتور را کامل باز کنید تا بتوانید خازن کهنه را از جایش خارج کرده و خازن جدید را نصب کنید. اگر شما ساختار موتور را نشناسید، ممکن است بعد از باز کردن آن، دیگر نتوانید قطعات را در جای درست قرار دهید و این یعنی، موتور نمی‌تواند درست کار کند و ممکن است روشن نشود.

در حالت کلی، دو فیش ترمینال در خازن های راه انداز وجود دارد. یکی از این فیش ترمینال به سر سیم رابط سیم پیچ و دیگری به فیش پلاتینی کلید گریز از مرکز اتصال داده می شود. هنگام راه اندازی سیستم با عملکرد آنی کلید گریز از مرکز، خازن از مدار خارج می شود و سیم پیچ اصلی دور موتور کولر را بر عهده می گیرد.

قیمت خازن موتور کولر آبی

خازن موتور کولر آبی قیمت چندان گرانی ندارد. در واقع می‌توان گفت که قطعات کولر آبی بسیار ارزان هستند و خیلی راحت در زمان سرویس کولر آبی، در صورت نیاز می‌توانید خازن را تعویض کنید. قیمت خازن کولر آبی هم بین ۲۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان است.


نویسنده :

۴۰ دیدگاه

 • سید سعید لنگری گفت:

  با سلام کولر ما کندش کار نمیکنه؟ اما تندش کار میکنه باید چی کار کنیم که کندش کار کنه بعدشم زدن کولر در دور تند ایرادی نداره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، برای رفع مشکل اتصالات و کلید گریز از مرکز کولر را بررسی کنید، شل و یا سفت بودن تسمه کولر نیز می‌تواند باعث کار نکردن کولر در دور تند شود.
   کار کردن کولر در دور تند، ممکن است باعث فشار آمدن به موتور و فروسدگی آن شده و هزینه‌های مصرفی را بلا ببرد. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مانی گفت:

  کولرم فقط تو حالت کند صدا میشه وقتی میزارمش رو حالت کند صداش قطع میشه از چند نفر پرسیدم گفتن شاید ایراد از خازناش باشه درسته؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مانی عزیز، ابتدا تراز بودن بدنه و پایه‌ها را بررسی کنید. بعد به سراغ یاتاقان، پولی و محور اصلی بروید و مشکل تک تک قسمت‌ها را بررسی و علت به وجود آمدن صدا را تشخیص دهید. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مجید سحرگاهی گفت:

  پمپ آب کولر از کار افتاده.وپمپ آب قاب روش باز کردم .وقتی به برق میزنم موتور نمیچرخه کار نمیکنه پمپ از کار افتاده.کلا تمیز و روغن کاری شده حالا نمیدونم علت کار نکردن چیه .فقط به ویبره میره

  • زهرا چگینی گفت:

   با سلام
   پیشنهاد میکنم که قطعات برقی کولر را خودتان دستکاری نکنید. از کارشناس کولر بخواهید تا دستگاه شما را بررسی و تعمیر کند.

 • علی گفت:

  نقش خازن در پمپ آب کولر آبی چیست؟

 • امین علی زاده گفت:

  سلام
  موتور ما چند وقتی یه وقتی کلید دور کند رو میزنیم صدای ویزه میده و راه نمیفته هراز گاهییم کار میکنه اگه یکم با دست بچرخونمش دیگه کار میکنه و هین کار کردنم مشکلی نداره حتتی اگه ۲۴ ساعت روشن باشه ولی لحظه اول راه نمیفته آیا از خازنشه ؟؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   مشکلات زیادی میتواند منجر به این موارد شوند. بهتر است قبل از اینکه موتور بسوزد، کارشناس سرویس کولر، آن را بررسی کند.

 • جلال گفت:

  با سلام
  در ابتداکه کولر رو روشن میکنم دور تند و کند به درستی کار میکنه ولی بعد از ۲ ساعت سرعت موتور کم میشه و در دور تند سرعت اصلا زیاد نمیشه با ادامه روشن بودم موتور حرکتش متوقف میشه ! (روی موتور کمی اب شلنگ پمپ پاشیده شده)
  علت چی میتونه باشه با تشکر

 • رضا گفت:

  با سلام وتشکر من باب اطلاعات مفیدتون کولر منزل ما الکتروژن مدل تندر دوخازنه است ومیخوام خازنش رو عوض کنم چون سوخته ولی نمیدونم کدوم سیمهارو باید به خازن جدید بزنم به یکی از خازنهاکه بزرگتره ۲رشته سیم مشکی ویک رشته قرمز وصله وبه کوچکتره دورشته سیم قهوه ای ویک رشته سفید میشه کمکم کنید

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا برای اتصال خازن جدید به دفترچه همراه خازن توجه کنید. اگر اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات کولر ندارید، لطفا درخواست تعمیر کولر را ثبت کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • محمد گفت:

  سلام
  موتور من بدون تسمه روان کار میکنه ولی وقتی تسمه رو روش میندازم موتور سرجاش تکون میخوره. پیچاش هم سفته.
  تسمه هم تنگ نیست.

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   کولر شما باید تخصصی‌تر بررسی شود. لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید، کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

  • مهران گفت:

   به احتمال زیاد خازن راه انداز موتور کولر شما و یا سیم پیچ کمکی(رانداز)سوخته است بهتر است خازن را تعویض نماید اگر ایراد بر طرف نشد ایراد از سیم پیچ راه انداز میباشد

 • رضا گفت:

  خسته نباشید.
  چندشب پیش بوی سوختگی از کولرمون (۸۰۰۰) اومد. من از اون موقع روشن نزاشتم اش فقط جهت تست روشن اش میکنم. ولی دور تند و کندش کار میکنه و خیلی سرو صدا داره موقع کار کردن مخصوصاً رو دور تند (البته از قبل هم صدا داشت تا حدودی). یاتاقان هارو روغن زدم ولی افاقه نکرد.کولر هم با صدای شدید روشن میشه. موتور کمی لغزش داره که باتوجه به بیس سادهاش نمیدونم چقدر طبیعیه. مشکلش چیه هست به نظرتون؟
  اگر نیم سوز شده با اهم میتر میشه چکش کرد یا حتماً آمپر متر میخواد؟ (چون مولتی مترم ساده اس میترسم تو امپر متری دوام نیاره)

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   پیشنهاد میکنم برای بررسی دقیق‌تر و عدم آسیب جدی به کولر، درخواست تعمیر کولر در محل را ثبت کنید تا کارشناس آچارباز کولر شما را بررسی کند.

 • رضا گفت:

  باسلام من یه کولر نصب کردم با کلید۹شماره ای قدیمی از برق اصلی یه فاز گرفتم به شماره ۱کلید ویه نل که مستقیم بستم به نل کلید داخل کولر سیم پمپو بستم به شماره ۲ ودور تند به شماره ۷ کلیدودورکند به شماره ۹ کلید وبا همین ترتیب با کلید داخل کولرارتباط دادم سه تا سیم موتورم دورکند وتند ونل رو هر کدوم سر جای خودش پمپ آب روهم به نل وپمپ نصب کردم ولی ۲تا مشکل پیش اومد ۱کولر فقط رویه دورکارمیکنه یعنی دورتندوکندش باهم فرقی نداره وچند دقیقه که کار میکنه هم موتورش داغ میشه هم دودازش بلند میشه ایراد کارم کجاست

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   پیشنهاد میکنم کار نصب کولر توسط کارشناس انجام شود. در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید تا سرویسکار کولر خدمت شما اعزام شود.

 • مجید گفت:

  سلام موتور کولر ابی مدل ۳۰۰۰ یکی از رشته سیم های سیم پیچ قطع شده موتور برعکس کار میکنه سرعتش بسار زیاد میشه کنترل نداره ولی در حالت گردش خودش سرعت بسیار کم بعد مدتی توقف کامل مشکل کجاست اتصال بدنه سیم پیچ یا خازن سوختگی در موتور دیده نشده

 • امیر گفت:

  سلام کولری آبی که در قسمت داخل بدنه خازن گذاشته نشده چگونه است آیا کولرهای آبی بدون خازن هم هست آیا میشود بروی چنین کولرهایی خازن نصب کرد یا خیر لطفا پاسخ دقیق بدهید با تشکر وقدردانی قبلی از شما

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   تمام موارد در رابطه با وجود خازن در کولر آبی در متن گفته شده. در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

  • حامد گفت:

   ظاهرا در بعضی کولرها خازن روی خود موتور نصب شده

 • سکینه گفت:

  آچارباز خازن کولر را تست و تعویض میکند ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر خازن کولر شما دچار مشکل شود، کارشناس آچارباز قادر است مشکل آن را شناسایی و رفع کند.

 • رصا گفت:

  سلام خسته نباشید کولرمون روی دور کند میخواییم استارت بزنیم راه نمی افته باید بزنیم دور تند تا راه بیفته و باز برش داریم.موقع استارت با دور کند برق پشت موتور میره و راه نمی افته یه صدای وز وز میداد ازش . علت چیه؟
  البته اگر کولر چند ساعت خاموش باشه این اتفاق میفته
  بلافاصله بخوای روشن کنه مشکلی نداره.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر برای جلوگیری از آسیب جدی به موتور و سوختن آن، هرچه سریع‌تر با تعمیرکار کولر آبی مشورت کنید. در صورتی که در تهران هستید، می توانید درخواست تعمیر کولر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • hosseini گفت:

  برخی از تعمیرکاران کولر آبی، در صورت خرابی موتور، پیشنهاد میکنند تا سیم پیچ آن را تعویض کنیم. آیا این کار موثر است، یا در زمانی کوتاه موجب خرابی موتور میشود؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   درصورت سوختن موتور کولر آبی، یا باید آن را تعویض کنید و یا سیم پیچ آن را تعویض کنید. البته اگر سیم پیچ کولر را تعویض کنید، نباید انتظار عملکردی در حد موتور جدید داشته باشید. زیرا قدرت موتور کاهش خواهد یافت. حتی ممکن است بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، موتور دوباره بسوزد.
   پس بهتر است در صورت سوختن موتور، آن را کامل تعویض کنید.

   برای تعویض موتور کولز می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • مهدی گفت:

    با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
    من یک موتورپیچ (تعمیرکار الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز) هستم. به صورت اتفاقی نظر شما رو خوندم و خیلی از شما ناراحت شدم. شما می گویید که اگر سیم پیچ موتور کولر را تعویض کنید قدرت موتور کاهش خواهد یافت و امیدی به کارکردن آن نیست؛ این حرف شما برای ما خیلی ناراحت کننده است چون واقعاً اینطور نیست. ما موتورپیچ ها وقتیکه می خواهیم سیم پیچ سوختۀ یک الکتروموتور را تعویض کنیم از روی سیم پیچ سوخته نقشه برداری می کنیم و با همان نقشۀ به دست آمده دوباره آن را سیم پیچی می کنیم؛ حال اگر سیم پیچ سوخته فابریک باشد، سیم پیچ جدید چه فرقی با سیم پیچ قبلی دارد؟ همۀ موتورپیچ ها نقشۀ فابریک سیم پیچی موتورهای کولر را در اختیار دارند. شغل ما طوری نیست که بتوانیم به طور دلخواه چند دور از کلاف سیم پیچ ها کم یا به آن اضافه کنیم؛ ما کارمان را با فرمول های ریاضی انجام می دهیم و بسیار دقیق است؛ پس بنابراین ما هرگز توانایی کم فروشی را نداریم. گاهی اوقات هم افرادی سودجو به ما مراجعه می کنند تا الکتروموتوری که سیم پیچ سوختۀ اش را خودش در آورده است سیم پیچی کنیم؛ در چنین مواقعی ما سیم پیچ جدید را با استفاده از فرمول های ریاضی محاسبه می کنیم و بسیار دقیق است. ما این فرمول ها را توی مدرسه، سر کلاس درس یاد گرفته ایم پس چگونه ممکن است که اشتباه کنیم؟ شما با گفتن این حرف به اقتصاد کشور عزیزمان صدمه می زنید؛ حرف شما از نظر وجدانی و از نظر اخلاقی درست نیست. شما نباید برای تبلیغ شغل تان از روی دیگران رد شوید. همۀ ما در هر شغلی که هستیم وظیفه داریم اطلاعات درست به مشتری بدهیم تا بتواند درست تصمیم بگیرد؛ این حق مشتری هاست. امیدوارم که از انتقاد من ناراحت نشده باشید. موفق باشید.

    • ندا ایزدی گفت:

     با سلام
     دوست عزیز تحت هیچ شرایطی ما قصد بی ارزش کردن کار شما و تبلیغ برای خود را نداریم. به متعهد بودن شما در شغلتان شکی نیست. اما متاسفانه برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است. از این رو اعتماد افراد به این کار کاهش خواهد یافت. اگر پاسخ ما موجبات ناراحتی شما را فراهم آورده، از شما پوزش می‌خواهیم.

     • مهدی گفت:

      با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
      در جواب حرف شما که گفته اید “برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است” وظیفه دارم که بگویم اصلاً چنین چیزی امکان ندارد. شما و دیگران حق دارید که نگران باشید اما من به شما اطمینان می دهم که جای هیچ نگرانی نیست. اگر کسی بخواهد بدون تلاش و زحمت و بدون دانش کافی وارد این شغل بشود، شک نکنید که یک هفته هم دوام نمی آورد و همان روزهای اول شکست می خورد. اگر یک فرد مبتدی هنگام سیم پیچی کردن یک الکتروموتور اشتباهی مرتکب شود شک نکنید که آن الکتروموتور برای یک لحظه هم کار نمی کند. من و بقیۀ همکارانم علاوه بر اینکه در مدرسه و مراکز فنی و حرفه ای برای این شغل درس خوانده ایم سال های زیادی را هم در بازار کار شاگردی کرده ایم. خوشبختانه قانون در این مورد به افرادی که مدرک فنی و حرفه ای و پروانه کسب ندارند اجازۀ ورود به این شغل را نمی دهد. موفق باشید.

   • مهدی گفت:

    با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
    من یک موتورپیچ (تعمیرکار الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز) هستم. به صورت اتفاقی نظر شما رو خوندم و خیلی از شما ناراحت شدم. شما می گویید که اگر سیم پیچ موتور کولر را تعویض کنید قدرت موتور کاهش خواهد یافت و امیدی به کار کردن آن نیست؛ این حرف شما برای ما خیلی ناراحت کننده است چون واقعاً اینطور نیست. ما موتورپیچ ها وقتیکه می خواهیم سیم پیچ سوختۀ یک الکتروموتور را تعویض کنیم از روی سیم پیچ سوخته نقشه برداری می کنیم و با همان نقشۀ به دست آمده دوباره آن را سیم پیچی می کنیم؛ حال اگر سیم پیچ سوخته فابریک باشد، سیم پیچ جدید چه فرقی با سیم پیچ قبلی دارد؟ همۀ موتورپیچ ها نقشۀ فابریک سیم پیچی موتورهای کولر را در اختیار دارند. شغل ما طوری نیست که بتوانیم به طور دلخواه چند دور از کلاف سیم پیچ ها کم یا به آن اضافه کنیم؛ ما کارمان را با فرمول های ریاضی انجام می دهیم و بسیار دقیق است؛ پس بنابراین ما هرگز توانایی کم فروشی را نداریم. گاهی اوقات هم افرادی سودجو به ما مراجعه می کنند تا الکتروموتوری که سیم پیچ سوختۀ اش را خودش در آورده است سیم پیچی کنیم؛ در چنین مواقعی ما سیم پیچ جدید را با استفاده از فرمول های ریاضی محاسبه می کنیم و بسیار دقیق است. ما این فرمول ها را توی مدرسه، سر کلاس درس یاد گرفته ایم پس چگونه ممکن است که اشتباه کنیم؟ شما با گفتن این حرف به اقتصاد کشور عزیزمان صدمه می زنید؛ حرف شما از نظر وجدانی و از نظر اخلاقی درست نیست. شما نباید برای تبلیغ شغل تان از روی دیگران رد شوید. همۀ ما در هر شغلی که هستیم وظیفه داریم اطلاعات درست به مشتری بدهیم تا بتواند درست تصمیم بگیرد؛ این حق مشتری هاست. امیدوارم که از انتقاد من ناراحت نشده باشید. موفق باشید.

    • ندا ایزدی گفت:

     با سلام
     دوست عزیز تحت هیچ شرایطی ما قصد بی ارزش کردن کار شما و تبلیغ برای خود را نداریم. به متعهد بودن شما در شغلتان شکی نیست. اما متاسفانه برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است. از این رو اعتماد افراد به این کار کاهش خواهد یافت. اگر پاسخ ما موجبات ناراحتی شما را فراهم آورده، از شما پوزش می‌خواهیم.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.