به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

رفع ایراد گوشی اچ تی سی

ایراد گوشی اچ تی سی

گوشی­‌های موبایل اچ تی سی دارای ویژگی‌های خوب و جدیدی هستند، اما هر گوشی هوشمندی دارای عیب­ها و مشکلاتی است، که گاهی سبب آزار و ناراحتی کاربران خود می‌شود. شما برای رفع ایراد گوشی اچ تی سی می‌توانید از روش‌ها و راه حل‌های زیر استفاده کنید.

۱- عدم اتصال به وای فای

اگر گوشی موبایل اچ تی سی شما به وای فای وصل نمی­‌شود، و یا وصل می‌شود، ولی نوسان دارد، برای رفع این مشکل، ابتدا گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید، تا شاید مشکل حل شود. در غیر این صورت به تنظیمات گوشی رفته و در قسمت وای فای شبکه‌ای که می‌خواهید، به آن متصل شوید را پیدا کنید و مجدد سعی کنید به آن متصل شوید.

اگر باز متصل نشد، نام شبکه را حذف کنید و دوباره شبکه اینترنت را روی گوشی خود تعریف کنید و سپس رمز عبور دهید، و مجدد وای فای خود را خاموش روشن کنید. سپس بعد از چند ثانیه به شبکه مورد نظر خود وصل شوید. اگر با انجام دادن همه این کارها مشکل رفع نشد، می‌توانید از نرم افزار وای فای آنالیزر استفاده کنید و کانال اتصالی خود را تغییر دهید.

۲- هنگ کردن گوشی اچ تی سی

یکی از متداول‌ترین مشکلات گوشی‌های اچ تی سی هنگ کردن گوشی است، که برای رفع ایراد گوشی‌‌های موبایل اچ تی سی می­توانید گوشی خود را ری استارت کنید. اگر بعد از ری استارت کردن مشکل گوشی همچنان پا بر جا بود، در آن صورت می‌توانید گوشی را خاموش روشن کنید، و سپس کارت حافظه را از گوشی خارج کرده و آن را دوباره سر جایش قرار دهید و گوشی را روشن نماید.

۳- کار نکردن تاچ گوشی اچ تی سی

با وجود اینکه سال‌های زیادی از اینکه گوشی‌های لمسی وارد بازار شده‌اند می‌گذرد، ولی هنور تاچ این گوشی‌ها دارای ایراد و مشکلاتی است که می­تواند علل و دلایل مختلفی داشته باشد. کار نکردن تاچ گوشی به هر دلیلی که باشد، برای رفع ایراد آن می‌توانید به روش‌های اقدام کنید؛

اولین و ساده‌ترین راه برطرف کردن مشکل کار نکردن تاچ گوشی بررسی مصرف رم آن است. اگر مشکل از مصرف رم نبود، می­توانید با کالیبره کرده صفحه نمایش گوشی اچ تی سی مشکل را برطرف کنید و همچنین با بررسی شارژر گوشی و غیرفعال سازی Rendering نیز در برخی موارد می‌تواند مشکل تاچ گوشی اچ تی سی را حل کند. اگر با انجام این روش‌­ها مشکل گوشی برطرف نشد، می­‌توانید برای انجام تست مولتی تاچ به نمایندگی اچ تی سی مراجعه کنید.

۴- خاموش شدن ناگهانی گوشی

یکی از متداول­ترین مشکلات گوشی اچ تی سی خاموش شدن مداوم این گوشی‌ها است، که در زمان استفاده و در بین کار گوشی ناگهان خاموش می­شود. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل می توان ابتدا گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید. ریست فکتوری گوشی موجب می­شود، تنظیماتی که بعدها روی آن ایجاد شده است، به کلی پاک شود و گوشی به حالت اولیه باز گردد.

سپس روی گوشی خود یک آنتی ویروس مطمئن نصب کنید، چرا که ممکن است روشن خاموش شدن گوشی در اثر بدافزار و ویروس به وجود آید. یکی دیگر از راه‌های برطرف کردن مشکل خاموش شدن گوشی برگرداندن، سیستم عامل به نسخه قبل از آپدیت است که می‌تواند کمک کننده باشد.

 

۵- شناسایی نکردن سیم کارت

گاهی برای برخی از کاربران گوشی‌های اچ تی سی این مشکل پیش می­آید، که گوشی موبایل سیمکارت را نمی‌خواند، که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اچ تی سی می­توانید، گوشی موبایل خود را خاموش و روشن کنید، البته بهتر است سیمکارت را یکبار از گوشی خارج کرده و دوباره آن را سر جایش قرار دهید. چنانچه مشکل حل نشد از سیمکارت دیگری استفاده کنید، پس سیم کارت خود را تعویض کنید و همچنین از رم معتبر استفاده کنید، شبکه موبایل خود را به صورت دستی تنظیم کنید. در نهایت شماره سریال گوشی را بررسی کنید و آن را تطبیق دهید. چرا که احتمال دارد، گوشی به صورت قاچاقی وارد کشور شده باشد.

ایراد گوشی اچ تی سی

۶- پایین بودن سرعت گوشی موبایل

یکی از اصلی‌ترین مشکلات گوشی‌های اچ تی سی پایین بودن سرعت گوشی موبایل است که بسیاری از کاربران این گوشی را به خود مشغول کرده است، که علت اصلی آن می­تواند مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. در صورتی که گوشی شما مشکل سرعت پایین را دارد، برای رفع ایراد آن ابتدا به بررسی حافظه گوشی بپردازید.

سپس فایل‌ها و نرم افزارهای نصب شده روی گوشی را بررسی کنید و اگر مشکل حل نشد، دستگاه گوشی خود را روت و نرم افزارهای آن را آپدیت کنید. با انجام دادن این کارها به احتمال زیاد مشکل گوشی برطرف خواهد شد.

۷- داغ کردن گوشی اچ تی سی

داغ ترین گوشی اچ تی سی یکی از رایج‌ترین مشکلات آن است که بسیاری از کاربران این برند را ناراضی می‌کند. برای رفع ایراد گوشی اچ تی سی ابتدا باید علت داغ کردن گوشی را پیدا کنید و سپس به برطرف کردن آن بپردازید. اولین راه برای رفع داغ شدن بیش از حد گوشی موبایل اچ تی سی این است که گوشی را در محل‌ها و مکان‌های خنک نگهداری کنید.

هیچ وقت گوشی خود را دربرابر نور خورشید قرار ندهید، که نتیجه آن تضعیف پردازنده گوشی و داغ شدن آن است. در مرحله بعد نرم افزارها و برنامه‌های سنگین را از روی گوشی موبایل خود خارج کنید و آن‌ها را پاک کنید. چرا که برنامه‌ها و نرم افزارهای سنگین سبب فشار بر پردازنده گوشی می‌شود و با داغ شدن گوشی همراه است. اگر مشکل با انجام این کارها حل نشد، به بررسی سخت افزاری موبایل بپردازید، که برای این کار بهتر است به نمایندگی مجاز گوشی اچ تی سی مراجعه کنید.

پیشنهاد مطالعه

۸- تاخیر و کار نکردن دوربین گوشی

دوربین گوشی‌های اچ تی سی به ویژه اچ تی سی ۱۰ در بین گوشی‌های هوشمند بهترین هستند، اما بسیاری از کاربران با راه اندازی دوربین اچ تی سی ۱۰ مشکل دارند و نمی‌توانند با آن عکس بگیرند، که برای رفع ایراد گوشی‌ می‌توانید به بخش تنظیمات برنامه بروید و گزینه دوربین را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید. گزینه Storage> Clear data را انتخاب کنید و اگر نرم افزار جانبی روی گوشی خود نصب کرده‌اید بهتر است آن‌ها را از حذف کنید و سپس گوشی موبایل خود را مجدد راه اندازی کنید و دوربین را بار دیگر امتحان نمائید.

۱۱- نشنیدن صدای طرف مقابل هنگام مکالمه

یکی دیگر از متداول‌ترین ایرادهای گوشی اچ تی سی شنیده نشدن صدای طرف مقابل هنگام مکالمه و صحبت کردن می باشد، که در این جا به احتمال زیاد مشکل از اپراتور و یا نرم افزارهای موجود روی گوشی و تنظیمات آن خواهد بود. بهتر است برای رفع ایراد گوشی موبایل تنظیمات گوشی خود را چک کنید و از آنتن‌دهی مناسب گوشی خود مطمئن باشید.

۱۲- وصل نشدن بلوتوث گوشی اچ تی سی

یکی از مشکلات متداول گوشی موبایل اچ تی سی وصل نشدن بلوتوث گوشی به خودرو و یا گوشی‌های دیگر است که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اچ تی سی می‌توانید به دفترچه راهنمای گوشی مراجعه کنید و از دستور العمل‌های آن آگاه شوید.

بررسی کنید که آیا همه مراحل را درست انجام داده‌اید یا نه و همچنین به تنظیمات گوشی بروید و بخش بلوتوث را چک کنید که نیاز به تایید و یا تغییر نداشته باشد. سپس به تنظیمات گوشی بروید و همه دستگاه‌هایی که گوشی با آن همگام شده است، را پاک کنید و مجدد اقدام به اتصال بلوتوث کنید. اگر با انجام همه این روش‌ها مشکل حل نشد، بهتر است به دنبال بروزرسانی باشید.

ایراد گوشی اچ تی سی

۱۳- آنتن‌دهی پایین گوشی موبایل

یکی از مشکلات متداول بیشتر گوشی‌های هوشمند و از جمله گوشی اچ تی سی آنتن‌دهی ضعیف و یا عدم آنتن‌دهی است که برای بسیاری از کاربران در زمانی که نیاز فوری و ضروری به تماس دارند، آزاردهنده خواهد بود. از این رو، برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل می­توانید ابتدا محل قرارگیری خود را تغییر دهید و به محلی باز بروید. اگر به تغییر محل مشکل حل نشد، به تنظیمات شبکه گوشی مراجعه کرده و تنظیمات آن را بررسی کنید.

چراکه یکی از علل اصلی عدم آنتن‌دهی گوشی‌های اچ تی سی به هم ریختن تنظیمات پیش فرض روی گوشی است. به منظور رفع مشکل آنتن‌دهی گوشی اچ تی سی، این تنظیمات را چک کنید و در صورت لزوم، آن را مطابق با اپراتور مورد استفاده‌ی خود، تنظیم کنید.

برای این کار، می‌توانید دستورالعمل تنظیمات مدل گوشی خود را در اینترنت سرچ کنید. از طریق این دستورالعمل، تنظیمات گوشی خود را به حالت پیش فرض بازگردانید. در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید، گزینه‌ی بازگشت به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید؛ البته ریست فکتوری گوشی هم راه حل بعدی است و همانطور که می‌دانید، منجر به پاک شدن کلیه‌ی اطلاعات موجود در گوشی می‌شود.

اگرچه گوشی‌های موبایل اچ تی سی از جمله گوشی‌های با کیفیت و خوب در بازار هستند، ولی این گوشی‌ها هم به دور از ایرادها و مشکلات سایر گوشی‌ها نیستند که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اچ تی سی می‌توانید از روش‌ها و راه حل‌های گفته شده استفاده کنید.

در صورتی که گوشی شما دچار نقص فنی شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. مشکلات گوشی خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل درخواستی اعزام شود.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

منابع:
digitaltrends.com
thedroidguy.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.