به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

راهنمای خرید پکیج دیواری و زمینی

خرید پکیج دیواری و زمینی

این روزها داشتن هوایی مطلوب و آب گرم برای مصارف بهداشتی در آغاز فصل زمستان، دیگر آرزویی غیر قابل دسترس نیست.‌‌ امروزه لوله‌کشی گاز در سراسر کشور وجود دارد و امکان استفاده از این نعمت الهی را برای همه فراهم کرده‌است.

اگر گرمایشی مطبوع برای خانه و کاشانه خود می‌خواهید و به دنبال خرید پکیج مناسب هستید. با ما در مقاله راهنمای خرید پکیج دیواری همراه باشید، تا شما‌ را با چند نکته ساده آشنا کنیم.

پکیج چیست؟

در گذشته از موتورخانه‌ها برای گرم کردن واحد مسکونی استفاده می‌کردند. موتورخانه به اتاقی از ساختمان گفته می‌شد، که تمامی تجهیزاتی که برای گرمایش واحدها به آن احتیاج داشتیم در آن قرار‌داشت. هزینه نگهداری و تامین سوخت موتور‌خانه‌ها کاری دشوار بود. به دلیل هزینه‌های بالا و ایرادات فراوان در سیستم گرمایشی موتورخانه، این روش کم کم کمرنگ شد. پکیج‌ها به عنوان سیستم گرمایشی اصلاح شده جای موتورخانه‌ها را گرفتند.

پکیج‌ به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم می‌شود. از پیکج برای گرمایش شوفاژ و تامین آب گرم واحد مسکونی استفاده می‌شود. بازدهی بالا، مصرف سوخت کم و کوچک بودن ابعاد، مزایای استفاده از پکیج محسوب می‌شود، که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم‌کرد.

خرید پکیج دیواری و زمینی

پکیج دیواری یا زمینی، کدام بهتر است؟

امروزه از پکیج‌ها برای گرم کردن واحدهای مسکونی استفاده می‌شود. همانطور که اشاره شد این پکیچ‌ها در دو دسته دیواری و زمینی قرار می‌گیرند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که فرق این دو باهم چیست؟

 • کدامیک گرمای بیشتری به محیط می‌دهد؟
 • کدامیک جای کمتری را می‌گیرد؟
 • هر پکیج برای چه فضایی مناسب است؟
خرید پکیج دیواری و زمینی

مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب پکیج باید در نظر بگیرید، متراژ و اندازه ساختمان شماست. اگر ابعاد آپارتمان شما بزرگ است، یا یک ساختمان ویلایی دارید، پس به گرمای بیشتری احتیاج دارید. ظرفیت حرارتی بالای پکیج زمینی، گرمایش ساختمان شما را فراهم می‌کند. پکیج زمینی به راحتی می‌تواند گرمایش چندین واحد مسکونی را فراهم کند.

 

اگر هم مصرف آب گرم بالایی دارید، پس پکیج زمینی را نصب کنید. این پکیج با مخزن بزرگی که برای ذخیره آب گرم دارد، گزینه‌ای عالی برای خانه‌هایی با متراژ بزرگ به حساب می‌آید. پکیج زمینی ابعاد بزرگی دارد و جای زیادی را می‌گیرد و می‌توان آن را در آشپزخانه کنار کابینت‌های زمینی قرار داد.

اگر آپارتمانی در اندازه‌ای متوسط دارید و میزان آب گرم مصرفی شما نیز متوسط است، باید به سراغ پکیج دیواری بروید.

پکیج دیواری قیمتی به مراتب کمتر از پکیج زمینی دارد و برای گرم کردن آپارتمان‌های نقلی کوچک نیز بسیار مناسب است. پکیج دیواری ابعاد کوچک‌تری دارد و فضای کمتری را اشغال می‌کند و مانند کابینت روی دیوار نصب می‌شود.

خرید پکیج دیواری و زمینی

مزایای استفاده از پکیج دیواری

 • هیچ فضایی را اشغال نمی‌کند
 • پکیج دیواری روی دیوار قرار می‌گیرد
 • برای هر واحد مسکونی مجزا به کار می‌رود
 • نصب و راه اندازی و استفاده از آن بسیار آسان است
 • پیکج دیواری در مصرف انرژی و وقت صرفه جویی می‌کند
 • این پکیج آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند، زیرا عملکردی بدون صدا دارد
 • به راحتی می‌توان آن را تنظیم کرد و دمای آن را به مقدار دلخواه تغییر داد
 • هر واحد مسکونی از یک پکیج جداگانه برای تولید گرما استفاده‌ می‌کند، زیرا مجزا‌ بودن پکیج، میزان استفاده از گاز و برق هر واحد را به طور جداگانه مشخص می‌کند.
 • هر وسیله‌ای علاوه‌بر داشتن ویژگی‌هایی مثبت، دارای نقاط منفی نیز هست. در مقاله مشکلات رایج پکیج گرمایشی، معایب و نقاط ضعف پکیج گرمایشی را به طور کامل توضیح داده‌ایم.
خرید پکیج دیواری و زمینی

سوخت پکیج چیست؟

پکیج‌های گرمایشی براساس سوخت مصرفی نیز در انواع پکیج گازی، پکیج گازوییلی و پکیج برقی گروه‌بندی می‌شوند.

پکیچ گازی که در دو نوع دیواری و زمینی وجود دارد و بدون صدا کار می‌کند.

پکیج گازوییلی و پکیج دوگانه سوز، از نظر نصب در دسته‌ی زمینی قرار می‌گیرند. این پکیج‌ها را می‌توان در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی نصب کرد.

پکیج برقی هم در دو دسته دیواری و زمینی قابل نصب‌ است و سرو‌صدایی ندارد.

خرید پکیج دیواری و زمینی

پکیج فن‌دار می‌خواهید یا بدون فن

پکیج‌ها براساس خروجی آلاینده‌ها به دو دسته فن‌دار و بدون فن تقسیم می‌شوند. دودکش‌های دو جداره پکیج‌های فن‌دار، هوا‌ی مورد نیاز برای سوخت را از محیط بیرون می‌گیرند و گاز‌های تولید‌شده را نیز به محیط بیرون می‌فرستند. این پیکج‌ها قابلیت نصب روی حیاط یا تراس و بالکن را دارند و باد، هیچ تاثیری روی آن ندارد.

 

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

اگر حیاط یا بالکن ندارید و با کمبود فضای آزاد روبرو هستید، پکیچ‌های بدون فن مناسب شما هستند. این پکیج‌ها از هوای داخل خانه برای سوخت استفاده می‌کنند و دودکشی برای خروج آلاینده‌ها ندارند. پکیچ‌‌های بدون فن فقط امکان نصب درون منزل را دارند.

خرید پکیج دیواری و زمینی

انواع پکیج‌های دیواری براساس سیستم گرمایشی

پکیج‌های دیواری را براساس سیستم گرمایشی به دو نوع تک مبدل و دو مبدل طبقه‌بندی می‌کنند. در پکیج‌های تک مبدل برای گرم‌کردن شوفاژ و آب مصرفی تنها از یک مبدل استفاده می‌کنیم. برای همین هنگام گرم‌کردن آب، امکان دسترسی به آب مصرفی را نداریم. پکیج‌های تک مبدل سریع‌تر جرم و رسوب به خود می‌گیرند.

در پکیج‌های دو مبدل، برای گرم کردن آب شوفاژ و آب مصرفی، دو مبذل جدا وجود دارد. پکیج دارای دو مبدل فرایند گرم‌کردن آب را سریع‌تر انجام می‌دهد. جریان آب گرم در این مبدل‌ها همیشه وجود‌ دارد، به همین خاطر رسوب کمتری می‌گیرند.

خرید پکیج دیواری و زمینی

نصب پکیج دیواری چه شرایطی دارد؟

بعد از خرید پکیج دیواری، باید به دنبال مکانی مناسب برای نصب آن باشیم. اگر آشپزخانه مکان پیشنهادی شماست، همین الان بالای اجاق‌گاز یا سماور را از لیست خود خارج کنید. پکیج دیواری نباید نزدیک به وسایل حرارتی و دودزا قرار گیرد. ما مدام در آشپزخانه رفت و آمد داریم، با نصب پکیج در آشپزخانه آن را در معرض دید خود قرار داده‌ایم. پس در صورت بروز هرگونه مشکل به سرعت متوجه آن می‌شویم و برای رفع آن اقدام می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه

دستگاه باید با دیوار مقابل خود، حداقل یک متر فاصله داشته‌باشد.

فاصله پکیج دیواری با کابینت و المان دکوری مجاور آن حداقل پانزده سانتی‌متر باشد.

بهتر است برای نصب پکیج به دنبال مکانی باشیم، که هنگام خرابی و یا سرویس بتوانیم به راحتی به آن دسترسی داشته‌باشیم.

محل نصب پکیج را نزدیک به یکی از انشعابات گاز یا برق قرار‌ دهید تا مجبور به لوله‌ یا برقکشی دوباره نشوید.

اگر پکیج در تراس یا بالکن نصب می‌شود، از یک کابین یا کاور برای محافظت از آن استفاده کنید. کابین از پکیج در برابر باد و باران، سرما و گرما محافظت می‌کند.

پکیج‌ها اکسیژن مورد نیاز را برای احتراق، از محیط اطراف می‌گیرند. پس از نصب آن‌ها در محیط‌های بسته که هوا به آن وارد نمی‌شود خودداری کنید.

خرید پکیج دیواری و زمینی

پکیج دیواری را نزدیک به زمین نصب نکنید. حداقل فاصله از کف پکیج تا روی زمین باید صد و بیست سانت باشد.

محلی که برای نصب پکیج انتخاب کرده‌اید ابتدا باید لوله‌کشی شود پس به سراغ لوله‌کش بروید.

نصب پکیج کار سختی است. بهتر است برای نصب به سراغ متخصصین این زمینه بروید. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز را باز کرده و درخواست خود برای نصب پکیج ثبت کنید. مشاوران آچارباز به سرعت با شما تماس خواهند گرفت تا شما را با متخصصان این زمینه آشنا کنند.

اگر مایل به یادگیری نصب پکیج دیواری هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

ابتدا سینی پکیج را روی دیوار مورد نظر قرار‌دهید.

یک مداد بردارید و نقطه‌هایی که باید با دریل آن را سوراخ کنید روی دیوار مشخص کنید.

با کمک دریل این علامت‌ها را سوراخ می‌کنیم.

سینی پکیج را روی دیوار قرار‌داده و با پیچ و رول پلاک آن‌را روی دیوار نصب می‌کنیم.

هواگیری رادیاتور را به طور کامل انجام دهید. اگر با این مورد اشنا نیستید و به دنبال راهنمایی برای آن هستید، مقاله هواگیری و سرویس رادیاتور‌های گرمایشی را از دست ندهید.

پکیج را روی صفحه قرار داده و شیلنگ‌های آب گرم و سرد را مطابق دفترچه راهنما به لوله‌کشی وصل می‌کنیم.

حالا دودکش را بردارید و روی پکیج نصب کنید. از نصب درست دودکش مطمئن شوید، نصب اشتباه باعث نشتی و گاز‌ گرفتگی می‌شود.

خرید پکیج دیواری و زمینی

چگونه پکیج را تعمیر کنم؟

پکیج نیز مانند دیگر وسایل، امکان خرابی دارد. قبل از اینکه آچار به دست شوید دنبال علت خرابی بگردید. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که پکیج‌های دیواری به آن دچار می‌شوند، جمع‌شدن رسوب در قطعات لوله پکیج است. رسوب از سختی موجود در آب پدید می‌آید. می‌توانید از مواد‌شوینده جرم‌گیر استفاده کنید. لوله‌ها را به خوبی با آن‌ها بشویید و آبکشی کنید. دقت داشته‌باشید اگر رسوب زدایی پکیج گرمایشی را به خوبی انجام ندهید، باعث حرکت رسوب به قسمت‌های دیگر پکیج می‌شود.

جرم‌گیری پکیج کاری بسیار سخت است و باید توسط متخصصان انجام گیرد. یک کلیک کافیست تا با ثبت درخواست در سایت آچارباز متخصصان این زمینه به کمک به شما بیایند و پکیج شما را جرم‌گیری کنند. گاهی اوقات در آپارتمان‌ها به علت تعدد واحد‌های مسکونی، فشار آب ساختمان کم می‌شود. این مشکل ربطی به پکیج ندارد.

سرویس پکیج

پکیج نیز مانند هر وسیله‌‌ی دیگری، برای داشتن عملکردی بهتر احتیاج به سرویس دارد. این روند باید سالی یکبار انجام شود. اما، اگر در مناطقی سکونت دارید که آب دارای املاح سخت است بهتر است این فرایند را هر شش ماه یکبار انجام دهید. مراحل این فرایند را به شما توضیح خواهیم داد.

لوله‌های آب را چک کنید و در صورت رسوب گرفتگی از مواد‌شوینده استفاده کنید.

شیر‌های آب را چک کنید.

به عملکرد دودکش دقت کنید. دودکش نباید تکان خورده باشد و یا مسیر آن گرفته شده باشد. تکان‌دادن دودکش باعث نشتی گاز می‌شود.

هواگیری رادیاتور را تا زمانی که آب داغ است انجام دهید. هواگیری باعث سریع‌تر گرم‌شدن آب می‌شود.

سرویس پکیج کاری تخصصی به حساب می‌آید، برای اصولی انجام دادن این فرایند به سراغ متخصصان بروید. اگر کسی را نمی‌شناسید و از قیمت‌ها خبر ندارید، به سایت یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید. ما همه جا کنار شما هستیم. درخواست خود را در سایت ثبت کرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید. متخصصان ماهر را به کمک شما خواهیم فرستاد.

خرید پکیج دیواری و زمینی

برندهای پرفروش و باکیفیت پکیج

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما‌ را با بهترین پکیج دیواری در ایران آشنا کنیم. برند‌های نام ‌آشنای زیادی در بازار وجود‍‌ دارند. این برندها با کیفیت بالا، قیمت مناسب و مدل‌های متنوعی که دارند، پاسخگوی همه نیازها هستند. در اینجا شما را با برندهای پرفروش و باکیفیت پکیج که بخش بزرگی از بازار را در اختیار خود دارند آشنا می‌کنیم. پکیج شوفاژ دیواری بوتان، گروه صنعتی ایران رادیاتور، پکیج دیواری لورچ، بوش و لوریستون از مطرح‌ترین برند‌های گرمایشی در بازار هستند.

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>