به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

رمز دوم کارت‌های بانکی‌تان را پویا کرده اید؟! مشاهده راهنمای فعالسازی رمز دوم پویا

بهترین روش تمیز کردن مایکروویو و مایکروفر

روش تمیز کردن مایکروویو

مایکروفر و مایکروویو‌ها نیز مانند هر وسیله دیگری به شدت در معرض آلودگی‌ها قرار دارند و باید برای تمیز کردن آن‌ها یک برنامه زمانی خاص را در نظر گرفت. اگر این وسایل به موقع تمیز نشوند، می‌توانند سلامتی ما را به خطر بیاندازند. در این مقاله به چند راهکار ساده برای تمیز کردن مایکروفر و مایکروویو اشاره می‌کنیم.

امروزه در هر خانه‌ای مایکروویو و یا مایکروفر  پیدا می‌شود، این وسیله‌ها پاسخگوی بیشتر نیاز‎‌های ما در آشپزخانه هستند و هر نوع پخت‌وپزی با آنها انجام می‌گیرد. این وسیله‌های پرکاربرد به سرعت کثیف شده و در معرض انواع آلودگی‌ها قرار دارند. تمیز کردن مایکروویو و مایکروفر کاری سخت و زمانبر است و اگر با بی احتیاطی انجام شود می‌تواند خسارات زیادی را به این وسیله‌ها واردکند. اگر به دنبال ساده‌ترین و بهترین روش تمیز کردن مایکروویو و مایکروفر هستید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

مایکروفر را چگونه تمیز کنیم؟

ما در آشپزخانه برای پخت انواع غذاها از مایکروفر استفاده می‌کنیم، از گرم کردن دوباره غذا تا پختن کیک خوشمزه. با این حجم استفاده، در آخر روز باید انتظار کثیفی و لکه‌های بی‌شمار غذا را در مایکروفر داشته باشیم. اگر نمی‌دانید چگونه مایکروفر را تمیز کنید، ما در ادامه این مقاله چند روش آسان را بیان می‌کنیم.

روش تمیز کردن مایکروویو

تمیز کردن روزانه داخل مایکروفر

در آخر وقت که دیگر استفاده‌ای از مایکروفر ندارید، درِ آن را باز کرده و به داخل آن نگاه بیاندازید. قطعات ریز و درشت غذا را که درون آن افتاده‌اند را بردارید، یک دستمال تمیز و مرطوب برداشته و لکه‌های چربی داخل مایکروفر را تمیز کنید. تمیز کردن روزانه داخل مایکروفر در برنامه نظافت خود قرار دهید، زیرا از بین بردن به موقع چربی داخل مایکروفر، کار ما برای نظافت اصلی دستگاه راحت خواهد کرد.

 

چک لیست خانه تکانی
قبل از هرچیزی برای برنامه ریزی نظافت منزل، لیست و ریز کارهای خانه تکانی را که باید انجام دهید، آماده کنید. با این چک لیست کارهای منزل، به هر مرحله که برسید، تکلیفتان مشخص است. در ادامه بخوانید:
بیشتر بخوانید

 

مراحل تمیز کردن مایکروفر با لیمو

اگر مایکروفر به طور مرتب تمیز نشود، روغن و تکه‌های غذا روی دیواره‌ها و سقف این دستگاه باقی خواهد ماند. این تکه‌های باقی مانده به مرور زمان باعث ایجاد بوی نامطبوعی در داخل دستگاه می‌شوند. خوشبختانه از بین بردن چربی داخل مایکروفر با یک لیمو، حوله و مقداری آب به سادگی امکان پذیر است.

۱- آب نصف یک لیموی تازه را با یک فنجان آب (۲۴۰ میلی لیتر) ترکیب کنید. محلول را در یک کاسه مخصوص مایکروفر بریزید. اگر به آب لیمو طبیعی و تازه دسترسی ندارید می‌توانید از آب مرکبات دیگر مانند پرتقال هم استفاده کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

۲- بعد از اینکه که آب لیمو را گرفتید، یک چاقو برداشته و لیمو را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید. می‌توانید پوست لیمو را هم به آرامی جدا کرده و آن را درون ترکیب آب لیمو و آب بریزید. با این کار از تمام اجزای لیمو برای تمیز کردن مایکروفر استفاده کرده‌اید.

روش تمیز کردن مایکروویو

۳- حال کاسه مخصوص مایکروفر را به‌همراه تمام محتویات، مدت ۳ دقیقه درون دستگاه بگذارید و اجازه دهید حرارت ببیند.

مخلوط آب لیمو و آب باید داغ شده و حباب بزند، این امکان وجود دارد که در جریان این فرایند مقداری از این محلول از کاسه به درون دستگاه بریزد، که جای نگرانی نیست.

بلافاصله کاسه داغ را از مایکروفر خارج نکنید، زیرا امکان قل زدن مایع و پاشیدن آن به صورتتان وجود دارد. بعد از گذشت ۳ دقیقه درب مایکروفر را باز کنید.

بعد از گذشت حدود ۱ دقیقه کاسه آب را بردارید. به این نکته توجه کنید که کاسه آب می‌تواند بسیار داغ باشد از یک دستمال برای بیرون آوردن آن استفاده کنید.

به کاسه آب نگاه کنید اگر هنوز مقداری آب داخل کاسه می‌بینید، آن را برای ۱ یا ۲ دقیقه به داخل دستگاه برگردانید و بگذارید تمام آب درون آن تبخیر شود.

این محلول قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و به‌خوبی چربی‌های داخل دستگاه را از بین می‌برد. همچنین روشی آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر است، زیرا لیمو بوی خوش خود را در این فرایند به دستگاه خواهد داد.

درب مایکروفر را بسته نگه دارید و برای دقایقی از آن استفاده نکنید. اجازه دهید بخار این ترکیب روی دیوار‌ها بنشیند و چربی‌ها خیس بخورند. بعد از گذشت حدود ۱۰ دقیقه درب مایکروفر را باز کرده و تمیز کاری را شروع کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

۴- صفحه گردان مایکروفر را بلند کرده و از دستگاه خارج کنید و با یک حوله تمیز آن را پاک کنید. حوله را با کمی آب مرطوب کرده و به دیواره‌ها و پهلوی دستگاه بکشید. پشت درب مایکروفر را از قلم نیندازید. می‌توانید به جای استفاده از حوله، از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

طریقه چربی زدایی مایکروفر با سرکه

اگر با لکه‌هایی خشک شده و سرسخت طرف هستید و تلاش شما برای پاک کردن این چربی‌های سمج تا به حال میسر نبوده است، باید به سراغ سرکه بروید. سرکه یک پاک کننده طبیعی و بسیار موثر به حساب می‌آید و به آسانی تمام جرم‌ها را از بین می‌برد، با سرکه دیگر نیاز نیست نگران خطر استفاده از شوینده‌ها جهت نظافت داخل مایکروفر خود باشید. در ادامه این مطلب طریقه چربی زدایی مایکروفر با سرکه را که راهکاری ساده و البته ارزان و در دسترس است را به شما خواهیم گفت.

۱- اگر درون مایکروفر شما بسیار کثیف است و با لکه‌های چربی و تکه‌های غذای خشک شده طرف هستید، یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه را درون یک کاسه بریزید. آب یک نصف لیمو را گرفته و آن را به خوبی با سرکه ترکیب کنید. اگر از آخرین باری که دستگاه خود را تمیز کرده‌اید یک ماه گذشته است، این ترکیب گزینه خوبی است.

روش تمیز کردن مایکروویو

۲- حوله را درون مخلوط فرو کنید و به دیواره‌های دستگاه بکشید، برای از بین بردن لکه‌های سخت فشار دستتان را بیشتر کرده و حوله را بیشتر به محلول آغشته کنید. اگر نگران بوی سرکه هستید، می‌توانید بعد از پایان نظافت، از محلول ترکیب آب لیمو با آب استفاده کرده و بوی سرکه را از بین ببرید.

روش تمیز کردن مایکروویو

تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین

اگر بعد از به کاربردن سرکه و آب لیمو هنوز لکه‌های سختی درون مایکروفر مشاهده می‌کنید، جوش شیرین را به کار ببرید.

جوش شیرین لکه‌های سخت را به خوبی از بین می‌برد، کافیست جوش شیرین را روی لکه‌های خشک شده بپاشید و اجازه دهید ۱ الی ۲ دقیقه جوش شیرین روی این لکه‌ها بماند. یک پارچه تمیز بردارید و آن را با آب لیموی طبیعی کمی مرطوب کنید و روی لکه‌هایی که با جوش شیرین پوشانده شده‌اند بکشید. جوش شیرین به‌عنوان یک ساینده خفیف عمل می‌کند و آب لیمو نیز تکه‌های غذا را به راحتی جدا می‌کند.

بعد از تمیز کردن مایکروفر و برداشتن جوش شیرین، با یک پارچه مرطوب داخل مایکروفر را تمیز کنید و اثر جوش شیرین را به طور کامل از بین ببرید.

روش تمیز کردن مایکروویو

آموزش تمیز کردن داخل مایکروویو

درب مایکروویو را باز می‌کنید و با تکه‌های ریز و درشت غذا، چربی‌ها و گرد و غبار مواجه می‌شوید؟ حالا وقت آن رسیده است که مایکروویو خود را تمیز کنید. نگران ابزار کار نباشید، نیازی به استفاده از مواد شوینده قوی که می‌توانند صدمات جبران ناپذیری را به دستگاه شما وارد کنند نیست. در اینجا راهکار‌هایی برای تمیز کردن داخل مایکروویو، تنها با ۳ ماده طبیعی، ارزان و در دسترس یعنی جوش شیرین و سرکه و لیمو خواهیم گفت.

پیشنهاد مطالعه

از بین بردن لکه‌ها با بخار

یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب را درون ظرف مخصوص مایکروویو بریزید. اگر مایکروویو خود را همیشه نظافت می‌کنید کافیست لیمو یا مرکبات دیگری مانند پرتقال را برداشته و چند برش از آن‌ها را به آب بیاندازید.

اگر لکه‌های سختی را درون مایکروویو خود مشاهده می‌کنید، کافیست یک قاشق غذاخوری سرکه سفید یا سیب را به آب اضافه کنید. آن را درون مایکروویو قرار داده و اجازه دهید که حرارت ببیند و بجوشد و در درون دستگاه بخار کند.

بعد از خاموش شدن دستگاه درب آن را باز نکنید و بگذارید بخارات حاصل از این محلول روی دیواره‌ها بنشیند و چربی و لکه‌ها خیس بخورند.

بعد از خنک شدن دستگاه درب را باز کرده و کاسه را با کمک یک حوله بیرون بیاورید، و با یک پارچه تمیز نمناک داخل مایکروویو را تمیز کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

با جوش شیرین بو را از بین ببرید

از سرکه برای تمیز کردن مایکروویو خود استفاده کرده‌اید و حالا با باز کردن درب دستگاه بوی سرکه را از داخل آن استشمام می‌کنید و نگران هستید بوی سرکه بر غذاهایی که می‌پزید باقی بماند؟

یک فنجان آب گرم را با یک قاشق جوش شیرین ترکیب کنید. جوش شیرین به خوبی بوی بد را به خود جذب کرده و آن را از بین می‌برد. برای اینکه این فرایند بهتر انجام شود، می‌توانید چند برش از مرکبات را درون این محلول ریخته و سپس در داخل دستگاه قرار دهید.

از کاسه مخصوص مایکروویو استفاده کنید. گرمای بیش از اندازه می‌تواند کاسه را به شدت داغ کرده و موجب ترکیدن آن شود. برای احتیاط یک سیخ یا یک قاشق چوبی را درون کاسه محلول بگذارید تا حرارت را به خود بگیرد.

از قرار دادن قاشق فلزی درون کاسه خودداری کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

کار را شروع کنید

کاسه را درون مایکروویو گذاشته و درجه آن را روی حداکثر گذاشته و زمان را روی ۵ دقیقه تنظیم کنید. محلول باید به مدت ۵ دقیقه در مایکروویو باقی بماند، در این مدت آب شروع به جوشیدن کرده و بخار می‌شود.

بعد از تمام شدن زمان مایکروویو، درب را به سرعت باز نکنید. با باز کردن درب مایکروویو بخار ازدرون دستگاه خارج شده و لکه‌ها خیس نمی‌خورند. اجازه دهید بخار برای دقایقی درون دستگاه باقی بماند بعد از گذشت حدود ۱۰ دقیقه درب را باز کنید. از یک حوله برای بیرون آوردن کاسه استفاده کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

کاسه را با احتیاط خارج کرده و صفحه گردان مایکروویو را از دستگاه بیرون آورید. چربی و لکه‌های موجود روی صفحه گردان را با آب و مایع ظرفشویی بشویید. کمی آب و آب لیمو را درون یک کاسه ریخته و اسفنج را درون آن فرو کنید و قسمت‌های زیرین، کناره‌ها، بالا و پشت درب مایکروویو را با آن تمیز  کنید.

قسمت داخلی مایکروویو را با یک پارچه خشک تمیز کنید و صفحه گردان را درون مایکروویو قرار داده و درست قرار گرفتن آن را چک کنید. مایکروویو را روشن کرده و به صفحه گردان نگاه کنید. اگر به درستی نچرخد یعنی آن را درست سرجای خود قرار نداده‌اید.

برای از بین بردن لکه‌های سخت درون مایکروویو از جوش شیرین استفاده کنید. نصف فنجان آب را با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا به یک خمیر سفت برسید، پارچه‌ای تمیز برداشته و آن را به این خمیر آغشته کنید. پارچه را به آرامی بر دیواره‌های دستگاه بکشید و اجازه دهید جوش شیرین مدتی روی دیواره‌ها بماند. سپس با یک حوله تمیز جوش شیرین را پاک کرده و دوباره با یک پارچه تمیز دیواره‌ها را پاک کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

آموزش تمیز کردن بدنه مایکروویو

درون یک کاسه مقداری آب گرم بریزید و کمی مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. یک حوله تمیز بردارید و آن را به درون کاسه آب و مایع ظرفشویی فرو کنید. حوله را بچلانید و آب اضافی درون آن را خالی کنید.

حوله مرطوب را با دقت به قسمت‌های بالا و بدنه و صفحه نمایش بکشید. به یاد داشته باشید که باید از پارچه‌ای لطیف استفاده کنید تا خط و خشی روی بدنه دستگاه نیوفتد.

بعد از اینکه تمامی بدنه مایکروویو را با حوله مرطوب تمیز کردید، از یک دستمال خیس برای پاک کردن مایع ظرفشویی استفاده کنید. دستمال را بر بدنه دستگاه بکشید تا تمامی مایع ظرفشویی را پاک کند. دستمال را زیر آب گرفته و آن را بچلانید و آب اضافی آن را بگیرید و دوباره بدنه دستگاه را با آن تمیز کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

از بین بردن بوی داخل مایکروفر

مایکروفر‌ بوی غذا‌هایی که درون آن‌ پخته می‌شود را درون خود نگه می‌دارد، به خصوص اگر چیزی بسوزد. با گذشت زمان و تمیز نکردن مایکروفر این بو‌ها بیشتر خودشان را نشان می‌دهند و بر فرایند پخت‌وپز تاثیر بسزایی دارند. در اینجا به چند راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر اشاره می‌کنیم.

آیا سرکه را امتحان کرده‌اید؟

یک کاسه مخصوص مایکروفر را بردارید و یک دوم فنجان آب را با یک قاشق غذاخوری سرکه مخلوط کنید. کاسه را درون مایکروفر قرار داده و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه حرارت ببیند و شروع به بخار کردن کند.

درب دستگاه را باز نکنید و اجازه دهید بخار محلول برای حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون مایکروفر باقی بماند. سرکه بوی بد غذا‌های مانده را به خود می‌گیرد.

حالا کاسه را بیرون بیاورید، سپس صفحه گردان دستگاه را خارج کنید. یک پارچه میکروفایبر یا یک حوله برای تمیز کردن قسمت‌های داخلی دستگاه  بردارید و چندین بار دیواره‌ها و کناره‌های دستگاه را تمیز کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

بو و لکه‌های سخت از بین ببرید

تکه‌های به جا مانده عذا منبع بو در مایکروفر هستند. برای تمیز کردن تکه‌های مواد غذایی و لکه‌های چربی که درون مایکروفر ریخته‌اند از یک فرچه استفاده کنید.

دو فنجان آب را با یک فنجان سرکه ترکیب کنید و در اسپری بریزید. محلول را در قسمت‌های کثیف اسپری کرده و با برس، به از بین بردن لکه‌ها بپردازید.

روش تمیز کردن مایکروویو

حالا زمان آن رسیده است که مایکروفر را بو کنید، سرکه یک ضدعفونی کننده قوی به حساب می‌آید و به خوبی بوی ناخوشایند را از بین می‌برد. اگر سرکه موفق شده است بوی مواد غذایی را از داخل مایکروویو ببرد، اما حالا شما بوی سرکه را احساس می‌کنید، کافیست درب دستگاه را برای مدتی باز بگذارید تا بوی سرکه برود.

اما اگر هنوز بوی نامطبوعی از درون مایکروفر احساس می‌کنید بهتر است این راهکارها را هم امتحان کنید.

روش تمیز کردن مایکروویو

جوش شیرین را هم وارد ماجرا کنید

اگر هنوز بوی ناخوشایند را احساس می‌کنید، یک اسفنج بردارید و آن را با کمی سرکه مرطوب کنید. سپس مقداری جوش شیرین روی آن بریزید. اسفنج را برداشته و آن را درون مایکروفر بکشید.

وقتی که روز به پایان می‌رسد و دیگر استفاده‌ای از دستگاه ندارید، می‌توانید جعبه جوش شیرین را درون دستگاه بگذارید. اجازه دهید جعبه جوش شیرین به مدت ۱۲ ساعت درون دستگاه بماند و بوها را به خود جذب کند. قهوه هم گزینه خوبی است. کمی پودر قهوه در ظرفی بریزید و آن را درون دستگاه بگذارید، مایکروفر بوی قهوه را به خود خواهد گرفت.

روش تمیز کردن مایکروویو

به سراغ مرکبات بروید

مقداری پوست پرتقال یا لیموی تازه بردارید. یک کاسه را با دو فنجان آب پر کرده و پوست پرتقال یا لیمو‌های خرد شده را به درون آن بیاندازید. مایکروفر را به مدت ۴ دقیقه روشن کنید و بگذارید این محلول داخل دستگاه بخار کند.

روش تمیز کردن مایکروویو

درب دستگاه را باز نکنید و بگذارید دستگاه بوی خوش مرکبات را به خود بگیرد. نظافت و تمیز کردن مایکروفر و مایکروویو مانند دیگر بخش‌های نظافت، کاری سخت به حساب آمده و بسیار زمان‌بر است. اگر وقت کافی برای نظافت کردن ندارید، می‌توانید با مراجعه به سایت آچارباز درخواست اعزام نظافتچی را ثبت کنید، پشتیبانان آچارباز به سرعت با شما تماس گرفته و در زمان مشخص نظافتچی به محل شما خواهد آمد.

 

سرویس نظافت منزل با آچارباز
در صورتی که فرصت نظافت منزل خود را ندارید، بهترین گزینه استفاده از اپلیکیشن خدمات نظافت منزل است. اپلیکیشن آچارباز با اعزام نظافتچی مطمئن به منزل، به شما در امر نظافت خانه خدمت‌رسانی می‌کنند.
ثبت درخواست


نویسنده :

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظرات
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آچاربازندا مقدم Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ندا مقدم
Guest
ندا مقدم

سلام لامپ مایکروفرم انگار سوخته روشن نمیشه. قابل تعویض هست؟ شما تعمیرش می کنید؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

در زمینه تعویض لامپ مایکروفر می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کند.

https://a4baz.com

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.