به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

کولر آبی رومیزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر آبی رومیزی

با پیشرفت تکنولوژی، هر روزه بشر اختراعات جدیدی برای آسایش و رفاه بیشتر ثبت می‌کند و روز به روز ظاهر وسایل تغییر داده و بهبود می‌یابد. کولرهای آبی هم از این دسته مستثنی نیستند. یکی از وسایلی که در دهه اخیر جایگزین کولر آبی معمولی شده است، کولر آبی رومیزی است. در این مقاله از آچارباز ساختار کولر آبی رومیزی، مزایا و نگهداری آنها بررسی می‌شود، پس در ادامه با ما همراه باشید.

کولر آبی رومیزی چیست و چه کاربردی دارد؟

این کولرها نسل جدید کولرهای آبی هستند که اندازه آنها بسیار کوچک‌تر از کولرهای آبی قدیمی است. ابعاد این کولرها در برندهای مختلف، متفاوت است ولی اغلب در اندازه یک جعبه بوده و بر روی میز جا می‌شود. این وسیله برای خنک کردن هوای فضاهای کوچک مانند اتاق خواب، محل کار، آشپزخانه و … بسیار مفید است. در کولرهای آبی رومیزی، خنک سازی هوا از طریق تبخیر آب و گردش هوا بین فیلتر و پدهای سرمایشی انجام می‌شود. قبل از استفاده آب داخل مخزن کولر پر شده و به برق وصل می‌شود. بعد از روشن کردن کولر آبی هوای گرم به وسیله‌ی فن به داخل کولر کشیده شده و با تبخیر آب و عبور از بین پدهای مرطوب گرمای خود را از دست می‌دهد و به بیرون از کولر هدایت می‌شود. این کولرها در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. در بعضی از مدل‌های کولر آبی امکان شارژ شدن و استفاده بدون برق از دستگاه وجود دارد.

کاربرد کولرآبی رومیزی
کولرهای آبی رومیزی برای خنک کردن هوا از مواد شیمیایی استفاده نمی‌کنند.

کولرهای آبی رومیزی چه مزایایی دارند؟

کولر آبی رومیزی نسبت به کولرهای قدیمی مزایای بسیاری دارند که تعدادی از آنها به شرح زیر است:

 • کاهش مصرف انرژی

این کولرها با توجه به اندازه کوچک، مصرف برق کمتری دارند. همچنین در بعضی از مدل‌ها امکان شارژ شدن و استفاده طولانی مدت بدون نیاز به برق وجود دارد.

 • دوست‌دار محیط زیست

بعضی از تجهیزات سرمایشی مانند کولر گازی، برای خنک کردن محیط اطراف خود از گاز و مواد شیمیایی استفاده می‌کنند. ولی کولرهای رومیزی، فرآیند خنک کردن محیط را به وسیله تبخیر آب، فیلتر و پدهای سلولزی انجام می‌دهند. در نتیجه برای خنک کردن محیط مواد شیمیایی به محیط انتقال نمی‌دهند و دوستدار محیط زیست هستند. البته اگر به محیط زیست اهمیت فراوانی می‌دهید استفاده از کولر آبی خورشیدی بهتر است.

 • قابل حمل

با توجه به اندازه کوچک و وزن کم این کولرها، امکان جابه‌جایی برای محل‌های مختلف امکان‌پذیر است. به راحتی می‌توانید این کولرها را به محیط‌های مختلف مثل اتاق خواب، محل کار، مسافرت، داخل ماشین و … انتقال دهید.

 • افزایش رطوبت محیط

کولرهای آبی رومیزی با تبخیر آب به بالا رفتن رطوبت محیط کمک می‌کنند. این افزایش رطوبت، از ابتلا افراد به بیماری‌های آلرژی جلوگیری می‌کند. همچنین با توجه به اینکه هوا از بیرون به محل وارد نمی‌شود، آلودگی هوا و گرد و غبار از بیرون منزل به داخل وارد نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه
مزایای کولرآبی رومیزی
برای کارایی بهتر کولرآبی رومیزی بهتر است در زمان روشن بودن کولر، پنجره یا دری را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد.

قبل از خرید کولر آبی رو میزی به چه نکاتی توجه کنیم؟

پیش از خریدن این کولر‌ها در نظر داشته باشید برای چه محلی می‌خواهید کولر را خریداری کنید. این کولرها برای فضای کوچک مناسب است و نمی‌توان توقع سرد کردن فضای بزرگ و سرد کردن کل خانه را از آن داشت. هم چنین در زمان خرید به میزان صدای تولیدی کولر توجه کنید. زیرا بعضی از مدل‌ها در حین کار کردن صدای زیادی را تولید می‌کنند. در نتیجه اگر قصد دارید برای اتاق کار یا اتاق خواب از این کولر را استفاده کنید، ممکن است باعث آزار افراد دیگر شود.

نصب کولرآبی رومیزی
کولرهای آبی رومیزی نیازی به نصب در محل ثابت ندارند.

چگونه کولر آبی رومیزی را نگهداری کنیم؟

نگهداری از این کولرها مانند سایر وسایل، شرایط ویژه‌ای را یدنبال دارد. اگر به هر دلیلی برای کولر آبی شما مشکلی به وجود آمد، می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت مشکل را برطرف کنند. برای نگهداری بهینه از این کولرها اقدامات زیر را انجام دهید:

 • دستگاه را در مجاورت وسایل گرمازا قرار ندهید.
 • مراقب باشید آب روی بدنه و مدار کولر نریزد.
 • کولر آبی رومیزی را در نزدیکی وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ و موبایل قرار ندهید.
 • قبل از استفاده حتما آب داخل کولر را پر کنید .
 • پدهای سرمایشی را چند وقت یکبار تمیز کنید.
 • قبل از استفاده پدها را مرطوب کرده و فرآیند خنک سازی سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود.
 • در زمان‌هایی که از کولر آبی رومیزی استفاده نمی‌کنید، پریز را از برق جدا کنید.
تعمیر کولر آبی در محل با آچارباز
نصب کولر آبی در برندهای مختلف، تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی به صورت کامل و راه اندازی آن در ابتدای فصل گرما و جمع آوری کولر در ابتدای فصل سرما از خدمات آچارباز است. با ثبت سفارش از طریق دکمه زیر و یا تماس با شماره تلفن ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تعمیرکار در سریعترین زمان برای خدمات رسانی به شما اعزام می ‌شود.
درخواست تعمیر کولر آبی

نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.