به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس آی

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس آی

لپ تاپ‌های MSI به وسیله کمپانی مایکرو استار اینترنشنال که یک شرکت تایوانی است، تولید می‌شوند. این شرکت در سال ۱۹۸۶ در مرکز تایوان شهر تایپه تاسیس شد و اکنون یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این زمینه است که دارای کیفیت و کارایی بالا است. در اینجا قصد داریم مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس آی را بررسی کنیم.

علیرغم همه امتیازات و مزایایی که لپ تاپ‌های ام اس ای دارند، این لپ تاپ‌ها دارای برخی مشکلات هستند که از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- مشکل نصب نرم افزار در لپ تاپ

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای، مشکل نصب نشدن نرم افزار در سیستم عامل‌های ویندوز ۷ است. اگر شما هنگام نصب برنامه پیغام “Windows installer has stopped working” مواجه شدید، به این معنی است که installer لپ تاپ MSI دچار مشکل شده است. بنابراین، اگر شما می‌خواهید، برنامه‌ای را از طریق آن نصب کنید، باید installer لپ تاپ MSI را تعمیر کنید. ویندوز ۷ به شما اجازه می‌دهد که آن را با اجرای چند فرمان ساده و دستی در محیط دستورات (Command Promp) تعمیر کنید.

 

کامند پرامپت شامل مجموعه دستوراتی است که اغلب کاربران با برخی از موارد ساده‌ی آن آشنا هستند. برای برطرف کردن این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای در ویندوز سون لپ تاپ MSI پنجره کامند پرامیت را از منوی (administrator)  باز کنید. برای انجام این کار، روی لوگوی ویندوز که در نوار ابزار ویندوز سون قرار دارد، کلیک کنید و بعد روی گزینه همه برنامه (All Programs) کلیک کرده و سپس روی گزینه (Accessories) کلیک کنید. سپس روی برنامه کامند پرامیت راست کلیک کنید. در منوی کشویی باز شده روی گزینه (Run as Administrator)  که در پایین قرار دارد، کلیک کنید و سپس روی کلمه YES که در کادر محاوره‌ای

(dialog box)کنترل حساب کاربری (User Account Control) قرار دارد، کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده عبارت زیر را بدون گیومه تایپ کنید:

“reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\SQMClient\Windows\DisabledSessions /va /f”

سپس دکمه اینتر (Enter) را بزنید تا installer ویندوز ۷ تعمیر شود. بعد از اینکه تعمیر installer ویندوز سون انجام شد، روی دکمه (Close) که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید، تا پنجره محیط کامند پرامیت بسته شود.

۲- مشکل وای فای و وایرلس لپ تاپ

یکی از رایج‌ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای مربوط به وایرلس آن است، که در بسیاری از مواقع علت خرابی وایرلس این برند از لپ تاپ ممکن است به دلیل نصب نبودن درایور وایرلس و یا درست نصب نشدن آن است. برای برطرف کردن آن به سایت اصلی شرکت ام اس ای مراجعه کرده و درایور وایرلس را دانلود و نصب کنید. همچنین از روشن بودن کلید وایرلس لپ تاپ خود مطمئن باشید. در صورتی که وایرلس درست نصب شده و روشن باشد، ولی روی آیکون وایرلس ضربدر مشاهده می‌کنید، در این صورت قطعه وایرلس ضعیف شده و باید تعویض شود.

با این حال، در بیشتر موارد مشکل وایرلس و وای فای لپ تاپ به دلایل نرم افزاری است و نیاز به بررسی و تعمیر نرم افزاری دارد، تا سخت افزاری.

۳- ویروسی شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای ویروسی شدن آن است. البته ویروسی شدن لپ تاپ ام اس آی مختص این برند نیست و اکثر برندهای لپ تاپ می‌تواند به عللی مانند وصل شدن به دستگاه‌های آلوده و زدن اتصال فلش‌های ویروسی به لپ تاپ، وارد شدن نرم افزارهای ویروسی به لپ تاپ و یا اتصال اینترنتی به صفحات آلوده به وجود آید و برای بسیاری از کاربران و دارندگان آن آزار دهنده باشد.

برای رفع آن نصب آنتی ویروس قوی و به روز اولین قدم است، که باید ویروس‌یابی انجام شود. اگر مشکل با آنتی ویروس برطرف نشد، می‌توانید ویندوز لپ تاپ را از نصب خارج کرده و دوباره نصب کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس آی

۴- مشکلات گرافیکی لپ تاپ

به گزارش برخی از کاربران و دارندگان لپ تاپ ام اس ای برخی مواقع مشکلات گرافیکی هم برای این لپ تاپ به وجود می‌آید. مشکلاتی مانند خوب نمایش داده نشدن تصویر، مشکل در هنگام پخش، مشکل صدا و غیره که به طور کلی از جمله مشکلات گرافیکی و مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای هستند. برای رفع این مشکلات می‌توانید، بررسی کنید که آیا درایور گرافیکی لپ تاپ به درستی نصب شده است یا خیر، یا حتی در صورت قدیمی بودن ورژن گرافیک این مشکلات می‌تواند ایجاد شود.

از این رو، با مراجعه به سایت پشتیبانی برند ام اس ای لپ تاپ با وارد کردن اطلاعات و مشخصات لپ تاپ درایور به روز آن را دانلود و نصب کنید.

۵- کندی سرعت و تاخیر عملکردی لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای، کندی سرعت و تاخیر آن است. برخی از دارندگان و کاربران در هنگام کار با لپ تاپ متوجه کندی روند انجام کارها توسط لپ تاپ شده‌اند، که می‌شود گفت لپ تاپ ایست می‌کند و یا در اصطلاح لگ می‌زند. لگ زدن سیستم می‌تواند علل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد، ولی در بیشتر موارد یعنی در حدود ۹۰ درصد مشکل نرم افزاری است.

اگر به سیستم شما ضربه و آسیبی وارد نشده باشد، در این صورت مشکل با نصب ویندوز جدید برطرف می‌شود. علل نرم افزاری مشکل تاخیر و لگ زدن لپ تاپ می‌تواند، وارد شدن ویروسی به سیستم باشد که در نتیجه آن سیستم دچار اختلال گردیده است.

۶- هنگ کردن لپ تاپ

هنگ کردن لپ تاپ در بیشتر موارد به دلایل نرم افزاری به وجود می‌آید، که از جمله علل آن باز بودن بیش از اندازه نرم افزارها و بازی ها، نصب نرم افزارهای سنگین روی لپ تاپ، ویروسی شدن لپ تاپ، ناسازگاری برخی برنامه‌ها و نرم افزارها با سیستم عامل لپ تاپ و غیره … بوجود می‌آید.

از این رو، هنگ کردن از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای است که برای رفع آن اولین کار از نصب خارج کردن برنامه‌های سنگین و بستن تعداد برنامه‌هایی که در زمینه لپ تاپ در حال اجرا هستند، است. اگر مشکل هنگ کردن با بستن برنامه‌ها و افزایش حافظه رم و غیره برطرف نشد، در آن صورت می‌توانید لپ تاپ را ری استارت کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس آی

۷- کار نکردن تاچ پد لپ تاپ

کار نکردن تاچ پد می‌توان گفت که یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای است که در بیشتر از ۹۰ درصد علت نرم افزاری دارد. برای رفع آن چند راهکار ساده وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. علل از کار افتادن تاچ پد ممکن است از سیستم عامل باشد که لپ تاپ هنگ و یا فریز کرده است. در این صورت با ری استارت کردن لپ تاپ مشکل حل می‌شود. در برخی موارد هم ممکن است دلیل از کار افتادن تاچ پد به دلیل تنظیمات باشد. همچنین با به روز کردن درایور تاچ پد می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

۸- غیرفعال شدن برخی از تنظیمات

وقتی که لپ تاپ ویروسی می‌شود و یا یک بدافزار وارد لپ تاپ می‌شود، لپ تاپ به صورت غیرمنتظره مختل می‌شود و در بیشتر موارد این ویروس‌ها و بدافزارها برخی از تنظیمات لپ تاپ را به هم می‌ریزند. این مشکلات سبب ایجاد اختلال در عملکرد لپ تاپ می‌شوند و منجر به غیر فعال شدن برخی از تنظیمات لپ تاپ می‌گردند. غیرفعال شدن برخی از تنظیمات لپ تاپ، یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای است. حتی برخی از ویروس‌های قدرتمند این توانایی را دارند که آنتی ویروس را غیر فعال کنند.

۹- مشکل بوت نشدن و کرش‌های تصادفی

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای که نباید آن را ساده گرفت و برخی از کاربران و دارندگان لپ تاپ آن را گزارش داده‌اند، بوت نشدن و کرش‌های تصادفی لپ تاپ است. تشخیص چرایی و علل این مشکل اگر چه به راحتی امکان پذیر نیست، ولی در بیشتر موارد وجود یک بد افزار و یا داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می‌تواند، سبب ایجاد این مشکل شود. برای رفع این مشکل می‌تواند لپ تاپ خود را ریست نرم افزاری کنید.

۱۰- داغ شدن بیش حد لپ تاپ

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ یکی از مهم‌ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای است. البته این مشکل در برخی موارد دلایل سخت افزاری هم دارد، ولی در بیشتر موارد و در صورت سالم بودن همه قطعات لپ تاپ، مشکل نرم افزاری است و دلیل آن می‌توان ویروسی شدن دستگاه، بیش از حد کار کشیدن از لپ تاپ، اجرای برنامه‌ها و نرم افزارهای سنگین و غیره باشد. در صورتی که منشا داغ شدن لپ تاپ نرم افزاری باشد، با رعایت برخی از دستورالعمل‌ها و اجرای برخی نکات و دستورات مشکل برطرف می‌شود.

۱۱- خاموش شدن ناگهانی سیستم

خاموش شدن سیستم به صورت ناگهانی و در حین کار، یکی دیگر از مشکلاتی است که دارندگان لپ تاپ ام اس آی ممکن است با آن مواجه شوند، خاموش شدن لپ تاپ ممکن است به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری روی دهد که گاهی یک مشکل کوچک در نصب برنامه و یا حتی ویروسی بودن فایل‌ها می‌تواند این مشکلات را بوجود آورد. از این رو، یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای خاموش شدن ناگهانی آن است.

۱۲- مشکل بلوتوث

مشکلات مربوط به بلوتوث لپ تاپ یکی از رایج‌ترین مشکلات است که در بیشتر مواقع دلایل نرم افزاری دارد. گاهی برخی از کاربران لپ تاپ‌های ام اس ای در زمانی که می‌خواهند فایل و یا داده‌ای را دریافت و یا ارسال کنند و یا موس، صفحه کلید و ابزارهای دیگر را به لپ تاپ متصل کنند، با مشکل بلوتوث مواجه می‌شوند. مشکل مربوط به بلوتوث یکی از شایع‌ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای است که برای رفع آن باید ابتدا از نصب بودن درایورهای بلوتوث و همچنین درست بودن تنظیمات آن مطمئن شوید.

لپ تاپ‌های ام اس ای از جمله لپ تاپ‌های پرطرفدار و محبوب در بین مردم است که بسیاری از کاربران و دارندگان آن از این لپ تاپ‌ها احساس رضایت دارند، ولی با این حال، این برند از لپ تاپ‌ها هم دارای مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ام اس ای هستند که برخی از آن را به راحتی می‌تواند برطرف کرد، ولی برخی دیگر نیاز به افراد مجرب و تکنسین‌های ماهر دارد.

برای رفع مشکلات پیچیده دستگاه خود، با کارشناسان آچارباز مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپتان را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

منبع: laptopmag.com 


نویسنده :

ارسال دیدگاهمطالب مرتبط با نرم افزار

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.