×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نرم افزار

مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ

مشکلات لپ تاپ سامسونگ

لپ تاپ‌های سامسونگ علاوه بر داشتن کیفیت بالا از طراحی خاصی هم برخوردار هستند و با توجه به سلیقه افراد مختلف، بسیاری از جوانان و اقشار مختلف جامعه تمایل به خرید و استفاده از آن دارند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ بحث کنیم.

با وجود نقاط قوت لپ تاپ سامسونگ، این دستگاه هم مانند سایر لپ تاپ‌ها به دور از مشکل و ایراد نیستند. از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مشکل بلوتوث

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ، مشکل بلوتوث است، که بسیاری از کاربران و دارندگان این برند از لپ تاپ آن را گزارش داده‌اند. اگرچه امروزه بلوتوث کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی با این حال هنوز کم نیستند، افرادی که برای انتقال فایل‌های خود از بلوتوث استفاده می‌کنند. از این رو، ایجاد مشکل در بلوتوث می‌تواند برای بسیاری آزاردهنده باشد.

در بیشتر موارد علت کار نکردن بلوتوث مربوط به اجرا نشدن سرویس پشتیبانی در پس زمینه لپ تاپ است، که می‌توان با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win + R آن را چک کنید و از اجرای برنامه‌ها در پس زمینه مطمئن شوید. بعد از فشار دادن این دکمه‌ها باکس Run ظاهر می‌شود که می‌توانید در آن services.msc نوشته و اینتر را بزنید.

اگر مشکل را پیدا نکردید، می‌توانید برای رفع این مورد، بلوتوث را از نصب خارج کرده و دوباره آن را نصب کنید. البته احتمال دارد، مشکل بلوتوث لپ تاپ مربوط به سخت افزار هم باشد، که در آن صورت باید قطعه معیوب شناسایی و تعویض شود.

2- روشن نشدن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ روشن نشدن آن است. برای بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ مشکل روشن نشدن بسیار نگران کننده است. مشکل روشن نشدن لپ تاپ می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری درخ دهد. این مشکل در برخی موارد ناشی از لوازم جانبی است و در اثر مشکلات کوچک به وجود می‌آید، که از جمله آن می‌توان به مشکل شارژر و مشکل باتری اشاره کرد. ولی در برخی موارد روشن نشدن لپ تاپ ناشی از هارد دیسک لپ تاپ، صفحه نمایش و منبع تغذیه است.

3- داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ داغ شدن بیش از حد آن است. البته این مشکل در برندهای دیگر لپ تاپ هم دیده شده است. همه لپ تاپ‌ها دارای یک سیستم خنک کننده هستند که به وسیله این سیستم لپ تاپ خنک می‌شود. این سیستم از فن و سینک تشکیل شده است، که به دو صورت مکنده و دمنده کار می‌کند.

لپ تاپ‌هایی که سیستم آنها مکنده است، فن هوای خنک را از بیرون به داخل می‌کشد و سبب خنک شدن لپ تاپ می‌شود، ولی سیستم‌هایی که خنک کننده آن دمنده است، به این صورت کار می‌کند که گرما توسط سینک به فن منتقل می‌شود و فن آن گرما را به بیرون از سیستم منتقل می‌کند. بهترین راه برای خنک کردن لپ تاپ استفاده از کول پد است.

مشکلات لپ تاپ سامسونگ

4- خرابی صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ می‌توان به خرابی صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ‌های سامسونگ اشاره کرد. دلیل اصلی خرابی و مشکل در صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ سامسونگ ریختن مایعات روی آن است، که در اثر سهل انگاری و یا خطا احتمال دارد آب و یا چای و غیره … روی صفحه کلید و تاچ پد لپ تاپ بریزد و به برد اصلی لپ تاپ صدمه و آسیب وارد کند. برای برطرف کردن آن ابتدا مطمئن شوید که درایورها به درستی نصب شده‌اند، و یا درایورها را از نصب خارج کرده و مجدد نصب کنید.

5- کند شدن سرعت لپ تاپ

کند شدن سرعت لپ تاپ به طور معمول بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده طبیعی است و اکثر لپ تاپ‌ها به مرور زمان به وسیله استفاده کاربرها، نصب انواع برنامه‌ها و یا ویروسی شدن کند می‌شوند. از این رو، یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ کند شدن آن و تاخیر لپ تاپ در اجرای برنامه‌ها و دستورات کاربر است، که برای بسیاری از کاربرها آزاد دهنده است.

کند شدن لپ تاپ می‌تواند عللی مانند قدیمی و فرسوده شدن، نصب نبودن نسخه ویندوز معتبر روی آن، ورود انواع ویروس‌ها و بد افزارها به لپ تاپ باشد. از این رو، برای رفع آن در درجه اول سعی کنید، برنامه‌ها و نرم افزاهای غیرضروری و غیرکاربردی را از نصب خارج کنید و حتی برخی برنامه‌های سنگین را هم حذف کنید.

6- کار نکردن و قفل شدن کلید Fn

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ فقل کردن و کار نکردن دکمه Fn است، که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله آن می‌توان به مشکل داشتن نصب درایورها و مشکل بایوس اشاره کرد.

اگر مشکل از نصب درایور باشد، برای برطرف کردن آن می‌توانید، ابتدا درایور قبلی را پاک کنید و سپس دوباره آن را نصب کنید و پس از نصب درایور سیستم را مجدد راه اندازی کنید تا مشکل برطرف شود. اما اگر مشکل برطرف نشد، آن وقت احتمال دارد عیب از بایوس باشد که برای برطرف کردن آن ابتدا دستگاه خود را بوت کنید و سپس با فشار دادن کلید ورود به بایوس وارد تنظیمات شوید و در بخش System Coning، گزینه Mode function را فعال و تنظیمات کلید Fn را بررسی کنید.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

7- مشکل وای فای و وایرلس لپ تاپ

وایرلس و یا وای فای از جمله امکان مورد علاقه و محبوب بسیاری از کاربرها هستند که ایجاد مشکل در آن بسیار آزار دهنده است. با این حال، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ مشکل وای فای و وایرلس است که در برخی مواقع برای کاربران و دارندگان این برند از لپ تاپ به وجود می‌آید.

این مشکل می‌تواند دلایل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد که برای برطرف کردن آن بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا وای فای لپ تاپ را نصب کرده‌اید یا نه. اگر وای فای نصب نیست، آن را نصب و سیستم را ری استارت کنید. در برخی مواقع مشکل می‌تواند به دلیل تنظیمات وای فای هم به وجود بیاید که در آن صورت تنظیمات را بررسی کنید.

8- روش نشدن و سیاه ماندن صفحه نمایش

به گزارش برخی از کاربران با وجود اینکه کابل شارژر لپ تاپ وصل است و چراغ شارژ روشن می‌شود، ولی هر چقدر دکمه پاور لپ تاپ را فشار می‌دهیم، لپ تاپ روشن نمی‌شود. روشن نشدن و سیاه ماند صفحه نمایش از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ است که بسیاری از کاربران آن را گزارش داده‌اند و این مشکل موجب نگرانی بسیاری برای کاربران و دارندگان لپ تاپ شده است. این مشکل می‌تواند به دلیل خرابی باتری و یا آسیب دیدن برد لپ تاپ به وجود آید.

9- ویروسی شدن لپ تاپ

ویروسی شدن لپ تاپ یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ است، که می‌تواند برای بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ آزار دهنده باشد. ویروسی شدن لپ تاپ می‌تواند به عللی همچون وصل شدن به اینترنت و جستجوی صفحات نامعتبر، وصل شدن به دستگاه‌ها و فلش‌های آلوده و غیره… رخ دهد. که سبب تاخیر و کندی سرعت لپ تاپ می‌شود.

از این رو، بهتر است برای پیشگیری از ویروسی شدن لپ تاپ ابتدا یک آنتی ویروس قوی روی آن نصب کنید و همیشه آن را به روز نگه دارید و همچنین ویروس یابی و پاک‌سازی ویروس را فراموش نکنید.

10- مشکل صدا دادن فن

صدا دادن فن می‌تواند به دلایل مختلف مانند بارگذاری برنامه‌های مختلف به صورت همزمان، که پردازشگر لپ تاپ برای درست عمل کردن تحت فشار قرار می‌گیرد و سیستم گرمای زیای تولید می‌کند که موجب ایجاد صدا از فن می‌شود، به وجود آید.

همچنین در برخی موارد صدای فن می‌تواند به علت تنظیمات نادرست آن به وجود آید. که بسیاری از تنظیمات آن در درون تنظیمات بایوس لپ تاپ قرار داد. همچنین گرد و غبار هم که وارد دستگاه می‌شود و اطراف فن را می‌گیرد، سبب ایجاد صدای فن می‌شود. در نهایت خرابی و قدیمی شدن فن از جمله دلایل صدای دادن فن لپ تاپ سامسونگ است که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ به حساب می‌آید.

مشکلات لپ تاپ سامسونگ

11- شارژ نشدن باتری لپ تاپ

به گزارش برخی از کاربران شارژ نشدن باتری لپ تاپ از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ است که وقتی شارژر لپ تاپ را به برق متصل می‌کنند، هیچ تغییری در شارژ به وجود نمی‌آید، که در برخی موارد این مشکل به دلیل اتصالات سیم شارژر و کابل شارژر به دستگاه به وجود می‌آید.

برای برطرف کردن این گونه مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ ضمن بررسی و تست شارژر و کابل شارژر می‌توانید لپ تاپ را ری استارت کنید و باتری آن را خارج و سپس روشن کنید. اگر زمانی که لپ تاپ مستقیم به برق وصل است روشن شود، در آن صورت مشکل از باتری است. در غیر این صورت کابل معیوب است و بهتر است کابل و شارژر را تعویض کنید. البته با گذشت عمر مفید لپ تاپ این مشکل رخ می‌دهد.

در صورت بروز این اشکال توصیه می‌‌شود، منبع باتری بررسی شود و از سالم بودن آن اطمینان حاصل گردد. در ادامه بهتر است خود باتری لپ تاپ چک شده و در صورت نیاز تعویض گردد.

12- بوت نشدن لپ تاپ

نمایش یک صفحه خالی و یا سیاه که یک مکان نمای چشمک زدن دیده می‌شود و هیچ تصویری ندارد و همچنین تلاش سیستم عامل برای راه اندازی دوباره ولی ویندوز بارگیری (load) نمی‌کند. همه این علائم و نشانه‌ها، مشکل بوت نشدن لپ تاپ را نشان می‌دهد که در بیشتر موارد به دلیل بروزرسانی نشدن ویندوز به وجود می‌آید. البته مشکل بوت نشدن لپ تاپ می‌تواند دلایل نرم افزاری و گاهی سخت افزاری داشته باشد، که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ است.

با وجود اینکه در سال‌های اخیر همواره نام سامسونگ در فهرست برترین برندهای جهانی بوده است و لپ تاپ سامسونگ از جمله لپ تاپ‌های شناخته شده و معتبر محسوب می‌شود، که براساس نتایج تحقیقات به دست آمده لپ تاپ‌های سامسونگ از بهترین قطعات ساخته می‌شوند.

ولی با این حال، این لپ تاپ‌ها هم از برخی مشکلات و آسیب‌ها به دور نیستند و مانند سایر برندها دچار برخی مشکلات هستند که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ سامسونگ را در این مقاله بررسی کردیم. این مشکلات ریشه نرم افزاری و سخت افزاری دارند که برای رفع آن باید منشا سخت افزاری و یا نرم افزاری بودن مشکل مشخص شود.

در صورتی که لپ تاپ شما دچار نقص فنی شد و قادر به رفع مشکل آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپتان را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

 

منبع:
slideshare.net
samsung.com

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام من لپ تاب سامسونگ دارم ،اول اینکه بلوتوثش وصل نمیشه ،دوم اینکه تو درایوای دیگم عکس و فیلم دارم و حجم فایلها رو نشون میده ولی وقتی باز میکنم خالی نشون میده ،ولی وقتی هارد رو به یه سیستم دیگه میزنم بالا میاره ،مشکلش از کجاست وآیا قابل حله،ممنون

 2. سلام لب تاپ من پس از روشن کردن روی ارم سامسونگ فریز میکند و در پایین صفحه f2 و f4 را نشان میدهد جهت ریکاوری .اما پس از زدن دکمه f2 یا f4 کلمه waiting بدون ترمیم مشاهده میشود و ساعت ها ترمیم یا ریکاوری نمیشود و فقط روی همان کلمه waiting در پایین صفحه میماند باطری نیز مرده است ممنون میشوم راهنمایی بفرمایین

 3. سلام
  من مشکل روشن نشدن چراغ‌های کیبورد رو دارم… ویندوز۸ اورجینال روی سیستم بود چراغا روشن میشدن و مشکلی نبود؛ بعد ۵سال ویندوز ۱۰ گذاشتم عالی بود ولی منتهی چراغ‌ها روشن نشدن. الان چند روزه ویندوز۷ نصب کردم درایورها هم همینطور ولی روشن نمیشن چراغا.
  مدل لپ تاپ-> Samsung NP500P4C

 4. سلام،لب تاپ من وقتی روشن میکنم مجددخاموش میشه واصلأ روشن نمیمونه،فن cpu هم روشن میشه،باطری سالم،کابل ومنبع تغزیه هم سالم،مانیتورهم سالم،اگرممکنه راهنماییم کنین،ممنون

 5. با سلام من لبتاپ سامسونگrc512 دارم الان 2 تا مشکل دارم
  1: بعضی مواقع کیبرد لب تاپم قاطی میزنه بعضی مواقع سالمه؟؟
  2: بعضی مواقع صفحه نمایش دارم بعضی مواقع ندارم؟ و مشکل این هست اگه صفحه نمایش تصویر داشته باشه دارد تا زمانی مه ریست کنم یعنی اگه ریست نکنم قطعی ندارم؟

  1. جالبه. لپ تاپ rv518 من هم همون مشکل ۲ رو داره چندبارهم تعمیر شده ولی بازهم بعد چند ماه دوباره مشکل پیدا میکنه

   1. باسلام
    دوست عزیز، جهت تعمیر لپ تاپ خود بهتر است از مراکز تعمیر تخصصی لپ تاپ و یا کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×