×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

آموزش ریست تلویزیون اسنوا به زبان ساده

ریست تلویزیون اسنوا

آیا عملکرد تلویزیون اسنوا شما با اختلال مواجه شده‌است؟ ممکن است مشکلی که به نظر غیرقابل حل می‌رسد، شما را به سمت مطالعه این مقاله آورده باشد. مشکلات رایجی که تلویزیون‌های اسنوا با آن مواجه می‌شوند عباتند از:

 • مشکلات تصویر
 • مشکلات صدا
 • مشکلات نرم‌افزاری
 • مشکلات سخت‌افزاری

هر یک از مشکلات فوق به نظر دردسری بزرگ و غیرقابل حل است. اما جای نگرانی نیست! ریست تلویزیون اسنوا یکی از اقداماتی است که به‌راحتی مشکلات فوق را رفع می‌کند. در این مقاله آچارباز، پس از معرفی مشکلاتی که با ریست حل می‌شوند؛ به شما نکات، مراحل و روش‌هایی جامع برای ریست فکتوری تلویزیون اسنوا را آموزش می‌دهیم. به کمک این مقاله و شناسایی علت بروز هر یک از این اختلال‌ها، می‌توانید با چند کلیک ساده تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانی و مشکل را حل کنید. چنانچه مشکلات از طریق ریست نرم‌افزاری حل نشد، بهتر است برای تعمیر تلویزیون خود با کارشناسان ما در آچارباز با شماره 02154591616 کمک بگیرید.

مشکلاتی که با ریست تلویزیون اسنوا حل می‌شوند

اسنوا به عنوان یکی از برندهای محبوب در ایران، با ارائه تلویزیون‌های باکیفیت و قابل اعتماد، جایگاه قابل توجهی در بازار به دست آورده است. مشکلات مرتبط با تلویزیون، به‌ویژه تلویزیون اسنوا، راهکار مختص به خود را دارند؛ اما روش اصلی و تضمینی، ریست فکتوری آن است. ریست تلویزیون اسنوا به کاربران کمک می‌کند تا به‌سادگی این مشکلات را حل کرده و دستگاه را به حالت عادی بازگردانند.

مشکلات سخت‌افزاری با ریست تلویزیون قابل حل نیستند و این اقدام تنها قادر به رفع اختلالات نرم‌افزاری است. در ادامه مشکلات رایجی که با ریست تلویزیون اسنوا حل می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

آموزش ریست تلویزیون اسنوا
آموزش ریست تلویزیون اسنوا برای کاربران مبتدی می‌توانند بسیار مفید و بااهمیت باشد.
 1. مشکلات تصویر: گزارش شده‌است که برخی مدل‌های تلویزیون اسنوا مشکلاتی نظیر تغییر رنگ‌، خطوط افقی یا عمودی و تیرگی دارند. این مشکلات می‌تواند ناشی از اتصال نادرست کابل‌ها، مشکلات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری در دستگاه باشد.
 2. مشکلات صدا: کاهش و افت کیفیت صدا در برخی از تلویزیون‌های اسنوا یکی دیگر از مشکلاتیست که به دلیل تنظیمات نادرست صدا، مشکل بلندگوها یا سایر قطعات رخ می‌دهد.
 3. مشکلات نرم‌افزاری: هنگ کردن و ری‌استارت شدن ناگهانی تلویزیون در دسته مشکلات نرم‌افزاری قرار می‌گیرند. این مشکلات ممکن است به دلیل نرم‌افزار قدیمی سیستم، اپلیکیشن‌های ناسازگار یا مشکلات سخت‌افزاری تلویزیون به وجود آمده باشند.

هر یک از مشکلات فوق در اغلب موارد با ریست فکتوری تلویزیون اسنوا رفع می‌شوند و چنانچه این کار مشکل را رفع نکرد، مشکل سخت‌افزاری است و باید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید. در ادامه نحوه ریست تلویزیون اسنوا را به صورت گام‌به‌گام آموزش می‌دهیم.

روش‌های ریست تلویزیون اسنوا

برای ریست تلویزیون اسنوا سه روش ریست نرم افزاری (Soft Reset) برای مشکلات ابتدایی، ریست نرم‌افزاری پیشرفته (Advanced Software Reset) و ریست نرم‌افزاری کامل (Full Software Reset) برای رفع مشکلات جدی وجود دارد. در ادامه هر سه روش ریست تلویزیون اسنوا را شرح می‌دهیم.

ریست نرم‌افزاری (Soft Reset)

این روش برای رفع مشکلات نرم‌افزاری مانند کندی پردازش، عدم پاسخگویی یا هنگ‌کردن تلویزیون مناسب است.

مراحل انجام:

 1. با استفاده از ریموت کنترل، دکمه روشن و خاموش (Power) را به مدت حدود 10 ثانیه فشار دهید.
 2. منتظر بمانید تا تلویزیون خاموش شود؛ سپس دکمه روشن و خاموش را دوباره فشار دهید تا تلویزیون روشن شود.

ریست نرم‌افزاری پیشرفته (Advanced Software Reset)

این روش برای مشکلات پیچیده‌تر نرم‌افزاری استفاده می‌شود.

مراحل انجام:

 1. برق تلویزیون را قطع کنید.
 2. دکمه روشن و خاموش روی پنل جلویی تلویزیون را نگه دارید و همزمان دکمه منو روی ریموت کنترل را فشار دهید.
 3. در حالیکه دکمه روشن و خاموش را فشار می‌دهید، برق تلویزیون را وصل کنید.
 4. زمانیکه لوگوی اسنوا روی صفحه‌نمایش ظاهر شد، دکمه منو را رها کنید.
 5. از کلیدهای جهت‌دهنده روی ریموت کنترل برای حرکت در منوها استفاده و گزینه «Factory Reset» یا «Reset to Default» را انتخاب کنید.
 6. با فشار دادن دکمه OK یا Enter روی ریموت کنترل، فرایند ریست آغاز خواهد شد.
ریست تلویزیون اسنوا به سه روش
چگونه ریست تلویزیون اسنوا را به درستی انجام دهیم می‌تواند سوال بسیاری از افرادی که به تازگی این محصول را خریده‌اند باشد.

ریست نرم‌افزاری کامل (Full Software Reset)

این روش برای رفع مشکلات جدی نرم‌افزاری و بازگرداندن تلویزیون به حالت کارخانه مناسب است. این عمل باعث پاک شدن تمامی تنظیمات و اطلاعات شخصی شما می‌شود.

مراحل انجام:

 1. برق تلویزیون را قطع کنید.
 2. دکمه روشن و خاموش پنل جلویی تلویزیون را نگه دارید و همزمان، دکمه افزایش ولوم صدا روی ریموت کنترل را فشار دهید.
 3. در حالیکه دکمه روشن و خاموش را فشار می‌دهید، برق تلویزیون را وصل کنید.
 4. زمانیکه لوگوی اسنوا روی صفحه نمایش ظاهر شد، دکمه ولوم صدا روی ریموت کنترل را رها کنید.
 5. با استفاده از کلیدهای جهت‌دهنده روی ریموت کنترل، به گزینه «Full Reset» یا «Factory Reset» بروید و با فشار دادن دکمه OK یا Enter آن را انتخاب کنید.
 6. این فرایند را با کد مخفی ریست تلویزیون اسنوا که احتمالا «0000» یا «1234» است تکمیل کنید. البته این کد ممکن است برای شما متفاوت باشد.

نکات و توصیه‌های ریست تلویزیون اسنوا

 • پیش از انجام هر نوع ریست، بررسی کنید که آیا گارانتی تلویزیون هنوز اعتبار دارد یا خیر. در صورت وجود گارانتی، بهتر است با پشتیبانی اسنوا تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید.
 • پیش از انجام ریست، اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به طور کامل خاموش شده باشد.
 • در صورت امکان، پیش از انجام ریست، از فایل‌های مهم و تنظیمات مهم خود بک‌آپ بگیرید.
 • پس از انجام ریست، تلویزیون به حالت کارخانه برمی‌گردد و شما باید تمامی تنظیمات را دوباره انجام دهید.
 • در صورتی‌که پس از انجام ریست تلویزیون اسنوا، همچنان مشکلات باقی مانده باشند، پیشنهاد می‌شود از یک تعمیرکار برای رفع مشکل کمک بگیرید.

جمع بندی ریست تلویزیون اسنوا

در این مقاله سعی کردیم انواع روش ریست تلویزیون اسنوا یعنی ریست نرم افزاری، ریست نرم‌افزاری پیشرفته، ریست نرم‌افزاری کامل را آموزش دادیم. در بیشتر مواقع راه‌حلی موثر برای حل مشکلات نرم‌افزاری و جلوگیری از تعمیر تلویزیون است. با دنبال کردن مراحل آموزش داده شده، به‌سادگی می‌توانید تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازگردانید و مشکلات آن را برطرف کنید. هنگام ریست تلویزیون اسنوا اول به سراغ روش‌های ساده ریست بروید و چنانچه روش اول مشکل را حل نکرد، سراغ سایر روش‌های ریست فکتوری تلویزیون اسنوا بروید. همچنین فراموش نکنید که دقت در انجام مراحل ریست، رعایت نکات قبل و بعد از آن مهم و ضروری است. در صورتی‌که مشکل دستگاه با ریست برطرف نشد می‌توانید در این صفحه سفارش‌تان را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت مشکل دستگاه را برطرف کنند.

تعمیر تلویزیون با آچارباز
تعمیر تلویزیون در شرکت آچارباز، شامل کلیه خدمات مربوط به تلویزیون مثل نصب، سرویس، تعمیر و ... است. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
تعمیر تلویزیون

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. باسلام وخسته نباشید
  بنده اسنوا۵۵اسمارت دارم ازداخل منوبازنشانی کارخانه کردم وبعدازبالا آمدن فقط یه گوشه پایین آرم اسنوااومده که زیرش۲تاگزینه ی ورودوتنظیمات داره گزینه ورودروکه میزنم پیام (مشکل بوجودآمده )میادوهیچ منویی بازنمیشه که بتونم کانال یابی کنم لطفاراهنماییم کنیدسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا