به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

خرابی تلویزیون TCL| آشنایی با عیب های تلویزیون TCL

خرابی تلویزیون TCL

یکی از برندهای کمتر آشنا در صنعت تلویزیون سازی، شرکت TCL است. تی سی ال یک کمپانی انگلیسی است و یک شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر تولید تلویزیون  محصولات دیگری نیز مانند ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، تلفن و دیگر لوازم الکتریکی را تولید میکند. در سال۲۰۱۲ برند  tcl به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون جهان شناخته شد. مشکلات رایج و خرابی تلویزیون TCL از مواردی است که باید قبل از خرید تلویزیون‌های این کمپانی راجع به آن‌ها بدانید.آیا تلویزیون تی سی ال خوب است؟  هر برند از تلویزیون دارای یکسری مزایا و معایب هستند و ما در ادامه قرار در مورد عیب یابی تلویزیون TCL صحبت کنیم  بعد از خواندن متن مورد نظر در انتخاب تلویزیون بیشتر دقت خواهید کرد، با ما همراه باشید.

بررسی تخصصی تلویزیون TCL

در سال ۲۰۱۳ tcl سومین تولید کننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی شناخته شد. تلویزیون‌های تولید شده در این شرکت همگی از تکنیک و عملکردی بسیار پیشرفته و علمی پیروی می‌کنند، ولی با همه این تفاسیر خرابی تلویزین تی سی ال ممکن است برای هر مصرف کننده این دستگاه رخ دهد. درحال حاضر شرکت تی سی ال برای تلویزیون‌های خود شعار “زندگی خلاق” را در نظر گرفته است. با این شعار می‌توان پی برد که این شرکت، تولید کننده تلویزیون‌های پیشرفته و کاربردی برای مصرف کنندگان است.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
برند tcl سومین تولید کننده تلویزیون بزرگ جهان است.

از آن جایی که تی سی ال با Roku نیز همکاری دارد، ویژگی‌های هوشمند را در تلویزیون‌های خود اعمال می‌کند. تلویزیون‌های چند رسانه‌ای از تولیدات چند سال اخیر این شرکت است. در ادامه این مقاله به بررسی خرابی تلویزیون تی سی ال می‌پردازیم و همچنین راهکارهایی که می‌توانند تا حد بسیاری به رفع این عیوب بپردازند را معرفی می‌کنیم.

معایب تلویزیون تی سی ال

 • قطع شدن صدا که مربوط به نقص در مین برد می‌شود.
 • نداشتن تصویر، این خرابی مرتبط با بلک لایت یا مین برد است.
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از استفاده از تلویزیون در مدت زمان طولانی.
 • چشمک زدن چراغ پاور به صورت ممتد.
 • کم نوری و محوی تصویر صفحه نمایش.
 • دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون که این مشکل مربوط به برد و یا پاور است.
 • پخش شدگی رنگ‌ها و مشاهده خطوط افقی و یا عمودی اضافه در صفحه نمایش.

معایب تلویزیون تی سی ال

قطع شدن صدا در تلویزیون tcl به دلیل اختلال در مین برد است.

صفحه نمایش ضعیف و کم نور

تمامی تلویزیون‌های تی سی ال صفحه نمایشی ضعیف و کم نور دارند. شاید روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش به عنوان خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار نرود ولی می‌توان گفت که این مسئله از نقاط ضعف این تلویزیون به شمار می‌رود. به همین دلیل است که زاویه دید تلویزیون‌های تی سی ال در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها به مراتب ضعیف‌تر است. برای این که این عیب را تا حدی برطرف کنید بهتر است تلویزیون را در مکانی دور از پنجره قرار داده و حتی المقدور هنگام تماشای آن نور محیط را کاهش دهید تا بتوانید تصویر بهتری را از این تلویزیون تماشا کنید.

دلیل سوختن لامپ تصویر چیست؟

سوختن لامپ تصویر مشکلی است که در بسیاری از تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. این عیب در بیشتر مدل‌هایی که گارانتی صحیح و قابل اعتباری ندارند مشاهده می‌شود. همچنین مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون تی سی ال  رخ می‌دهد. زمانی که دچار این مشکل می‌شوید تصویر تلویزیون به طور کلی قطع می‌شود.

در برخی از مدل‌های تلویزیون تی سی ال ممکن است در ابتدا مدتی تصویر تلویزیون قطع و وصل شده و در نهایت به صورت کلی تصویر از بین رود. هر چه در مرور زمان تعداد لامپ‌های سوخته بیشتر می‌شود این اتفاق رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند به خاطر برد پاور نیز باشد، برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون را فراهم می‌کند. تعمیراتی که در ناحیه برد و پاور انجام می‌شود می‌تواند این عیب را برطرف کند.

به چه دلیل صدا قطع می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون‌های تی سی ال ممکن است رخ دهد این است که صدا به طور قطع شود. ابتدا صدای تلویزیون قطع و وصل می‌شود  و بعد تلویزیون به کل بی صدا می‌شود. برای رفع  خرابی تلویزیون تی سی ال در قسمت صدا باید از ورودی‌های صدا مطمئن شوید. پورت‌هایی مانند AV  یا HDMI از ورودی‌های صدا هستند.

خرابی تلویزیون TCL؛ دلیل قطع شدن صدای تلویزیون
قطعی صدا در تلویزیون tcl به اختلال در بخش مادر برد برمی‌گردد.

اگر این کابل‌های ورودی مشکلی نداشته باشند ایراد به بخش مادر برد بر می‌گردد. ایراداتی که در مادر برد رخ می‌دهد معمولا ناشی از گرم شدن و زیاد کار کردن تلویزیون است. البته استفاده از کابل‌های hdmi  بی کیفیت نیز می‌تواند باعث خرابی مادر برد و در نهایت قطعی صدا گردد.

هنگ کردن تلویزیون و ریموت کنترل به چه دلیل است‌؟

در برخی از موارد تلویزیون روشن است ولی دستگاه ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در این شرایط تلویزیون و ریموت کنترل هنگ کرده‌اند. ریموت کنترل خود را بررسی کنید، در صورتی که از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن هستید می‌توانید به سراغ دکمه‌های اصلی روی خود تلویزیون بروید. اگر این دکمه‌ها نیز به درستی کار نکنند برد تلویزیون نیاز به تعمیر و در مواقعی خاص نیاز به تعویض دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات که روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد و می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش است. ممکن است صفحه نمایش بدون این که هیچ ضربه و یا آسیبی دیده باشد یک خط روشن به صورت افقی و یا عمودی را در وسط و یا کنار تصویر نمایان کند. این مشکل به طور عمده مربوط به پنل تلویزیون می‌شود. از آن جایی که این قطعه بسیار گران قیمت است بهتر است با نمایندگی تلویزیون خود تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنید.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
استفاده بیش از اندازه از تلویزیون tcl به قطع و وصل شدن تصاویر می‌انجامد.

دیر روشن شدن تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از علت‌ها که خرابی تلویزیون تی س ال به شمار می‌رود و در مرور زمان برای بیشتر تلویزیون‌ها رخ می‌دهد اختلالاتی در زمینه پاور است. سوختن و یا خرابی‌های پاور می‌تواند در تصویر به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلال ایجاد کند. همانطور که اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه انرژی تلویزیون برای روشن و خاموش کردن  دستگاه است.

دیر روشن شدن تلویزیون
برد پاور انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون tcl را فراهم می‌کند.

خرابی این قطعه باعث می‌شود، تلویزیون دیر روشن شده و این فرایند طولانی‌تر شود.  در نهایت یک مرتبه تلویزیون در حالت استند بای رفته و هرگز روشن نمی‌شود. این آسیب از بخش پاور است که می‌تواند به بخش مین برد نیز خسارت وارد کند.

پنل‌های خراب شده؛ فراموش نکنید

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون تی سی ال مشکلاتی در پنل است که منجر به خرابی تصویر می‌شود. وجود ایراد در قسمت پنل، می‌توانند منجر به تاریک شدن تصویر و یا ایجاد تصویر دوتایی شود.

تلویزیون روشن را در نظر بگیرید، در ابتدا تصویر از بالای صفحه کم کم تاریک و سیاه می‌شود سپس این تاریکی به تمام تصویر صفحه منتقل می‌شود و یا این که تصویر با هاله‌ای به صورت دو تایی نمایش داده می‌شود. برای رفع این اشکال باید قسمت پنل صفحه نمایش توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

عیب یابی تلویزیون tcl؛ مطرح کردن مهم ترین مشکلات

در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید  تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.

کیفیت تلویزیون تی سی ال

مهم ترین سوالی که در مورد تلویزیون TCL می پرسند این است که آیا این تلویزیون دارای کیفیت هست؟ بله تلویزیون تی سی ال از رقبای خود محصولات باکیفیت تری تولید می کند. از نظر نور و رنگ و همچنین تصویر عالی دارد بطوری که می توانید فیلم را با وضوح بسیار بالای ببینید.


نویسنده :

 • Avatar مریم گفت:

  سلام
  من وقتی گوشی رو از طریق t-cast میخام به تلویزیون وصل کنم ،تلویزیون پیغام فایل پشتیبانی نمیکند رو نشون میده
  مشکل از چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تلویزیون قابلیت پشتیبانی ندارد.
   درگاه ورودی مناسب گوشی، قابلیت پشتیانی فرمت ها را بررسی نمایید.

 • Avatar مهران گفت:

  سلام
  تلویزیون ما کانال هاش خودش کم یا زیاد میشه و بعضی مواقع شبکه ها میپره
  مشکل از کجاست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   علت کم و زیاد شدن خودکار تلویزیون و حذف شدن شبکه به این دلیل است که به احتمال زیاد بورد اصلی تلویزیون شما دچار اختلال شده است. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar اسماعیل گفت:

  سلام من تلویزیون ۴۶ ۳D E5500هستش هر کاری میکنم وای تلویزیون رو پیدا نمیکنم داخل تنظیمات

 • Avatar مهدی شمسی گفت:

  سلام از دو هفته است تلویزیون tcl ۴۳ اینچ خریدم هر کار میکنم با وای فا وصل بشم نمیشه کد میخواد که ندارم

 • Avatar حسین گفت:

  سلان سه ماهی میشه ال ای دی ۴۳ اینچ تی سی ال خریدیم ،همه چیش خوبه و ازش راضی هستیم فقط وقتی از طریق وای فای گوشی وصل میشیم که فیلم ببینیم،هی فیلم قطع و وصل میشهلطفا راهنمایی کنید ممنون

 • Avatar امید گفت:

  سلام تلویزیون ماtclمدل۴۹s4900هست تقریبایک سال ونیم گرفتیم مشکلشم اینکه تصویرتاریک میشه وبعدیک ثانیه به حالت عادی برمیگرده و دوباره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar امید گفت:

    سلام برادرزاده کوچیکم چندباری بادست به تلویزیون ضربه زده ممکنه از اون باشه… واینکه زمانیکه دکمهEPGکنترل رومیزنم کم نورشدن صفحه تندترمیشود

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     سلام

     ممکن است به دلیل همین ضربه ها باشد ولی نمی توان به طور قطعی گفت. در هر صورت بهتر است پنل تلویزیون شما بازدید شود

 • Avatar حمید زمانیان گفت:

  تلویزیون چند ماهی بیشتر نیست گرفتیم
  بدون دلیل،چند تا خط عمودی افتاده
  چکار باید بکنیم

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام تلویزیون ما tclهستش وقتی میخواستم کانال راعوض کنیم ازطریق کنترل عمل نمی‌کند و کانال عوض نمی‌شود
  چ کارکنیم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلانم

   احتمال دارد خرابی از کنترل باشد. با یک کنترل دیگری تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد بهتر است تلویزیون و کنترل شما بازدید شود. برای اینکار می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar رضا گفت:

  سلام.تلوزیون TCL 32D2900
  جدیدا تمام کانالها یا حذف میشه یا شماره های جابجا می‌شوند و دائما میزنه سیگنال موجود نیست و هرچی هم سرچ میکنم کانالی پیدا نمیکنه فقط هراز گاهی یک تصویر در هم شکسته میاد.ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا آنتن هوایی خود را بررسی نمایید (آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها). در صورت عدم رفع مشکل، بهتر است با تعمیرکار تلویزیون مشورت کنید. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar علی گفت:

  با سلام
  تلوزیون تی سی ال منحنی ۴۸ مدل p1
  هنوز بعد از چهارسال ابدیت نمیشه انروید ۴ هست میخاستم ببینم اشکال از چیه

 • Avatar شایان گفت:

  سلام من می خواستم تِلویزیون ۵۵c2lus بخرم لطفا آگه کسی از شماره خرید کرده نظر بده چطوره ؟

 • Avatar شقایق گفت:

  دوستان من قراره تلویزیون ۴۹ تی سی ال بخرم ب نظرتون خوبه؟
  لطفا راهنماییم کنید❤

 • Avatar مهدی گفت:

  وقتی تو قسمت جستجوی کانالها میزنم ۵تا شبکه بیشتر نمیاد حتی جستجوی کارخانه رو هم زدم همین مشکل پیش میاد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال زیاد مشکل از آنتن هوایی است.
   آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها را بررسی نمایید.
   در صورت بر طرف نشدن مشکل باید توسط کارشناس بازدید گردد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar یاشار قراچورلو گفت:

  تلویزیون به دستگاه پلی استیشن وصل نمیشه تبدیل سه فیش هم گرفتم ولی وصل نمیشه.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل را بررسی نمایید.
   ۲- تبدیل را بررسی نمایید.
   ۳- استفاده از تبدیل روش استانداردی نیست.
   ۴- بررسی نمایید مشکل از دستگاه جانبی نباشد.

   در صورتی که موارد فوق را انجام دادید و مشکل باز برطرف نشد، میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar محمدرضا ماهروئی گفت:

    سلام من تازه دال ای دی tclخردیم یک هفته نمیشه گاهی اوقات یه نوار باریک ابی رنگ بالای صفحه میفته علتش چیه نکنه خراب بوده

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     سلام

     با توجه به نوع مشکل، بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

     شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar فرد گفت:

  سلام ، تلویزیون tcl ما چند روزه دور صفحه سیاه شده و تا بخش هایی از وسط تصویر هم اومده
  فقط مقداری از تصویر روشنایی داره و قابل دیدن هستش
  علتش چی‌میتونه باشه؟

 • Avatar hosein گفت:

  سلام من سه ماه میشه تلویزیون تی سی ال ۴۳s6000خریدم گوشی رو با وای فای بهش وصل میکنم بعد نیم ساعت تلویزیون خاموش وبعد روشن میشه،تو هر فیلم دو سه بار خاموش میشه.اگه میشه بگین مشکلش چیه.ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- بررسی کنید که آیا فقط در این شرایط دستگاه خاموش و روشن می شود؟
   ۲- در صورتی که جواب شما مثبت است احتمال اختلال نرم افزاری و یا مشکلدر برد اصلی وجود دارد.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar تقی زاده گفت:

  سلام. تلویزیون تی سی ال ۵۰ اینچ خریداری کردم اما موقع پخش از یو اس پی برفک های بسیار ریز در تلویزیون دیده میشود در حالیکه فیلم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. احساس میکنم حد نهایی و عملکرد کیفی تلویزیون همین اندازه است. راهنمایی بفرمایید

 • Avatar جواد ناصری گفت:

  سلام یه تلوزیون ال ای دی تی سی ال دارم ولی یه دفعه نور صفحه کم و زیاد میشه.علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد بک لایت و یا بورد اصلی تلویزیون شما باشد. دستگاه شما بهتر است بازدید شود، شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar Shayan.r گفت:

    تلویزیون ما هم همچین مشکلی داره و چشمکهاش خیلی زیاد شده
    گاها میزنه گاها نه
    رو فلش که میزنیم نمیزنه
    رو ماهواره و تلویزیون میزنه ولی تو حالت منو یا برنامه خیلی شدیده یک بار ال ای دی هاش رو عوض کردیم ولی باز بعد یه مدت دوباره همینطوری شد

 • Avatar محمد گفت:

  سلام تلویزیون TCL ما هر چند وقت شبکه هاشحفظ میشه و له سختی میشه جستوجو زد اصلا هرچقدر که جستجو بزنی شبکه نمیاد میزنه سیگنال وجود ندارد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سوال شما واضح نیست. در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید. کارشناسان ما راهنماییتان می کنند.

 • Avatar حمید نوبری گفت:

  سلام وقت بخیر لطف میکنید راهنمایی کنید چرا زمانی که دو اچ دی ام آی به تلویزیون تی سی ال متصل میشود قطعی تصویر داریم؟مشکل از کجاس؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل ها را عوض نمایید.
   ۲- در صورت عدم رفع مشکل احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد.

 • Avatar مرتضی گفت:

  با سلام. من ۲ سال شده تلویزیون TCL 55P2US خریداری کردیم چند روزی شده سمت چپ تصویر تلویزیون به تاریکی رفته، تصویر دیده میشه ولی تیره تر از سمت راست هستش. روی حالت HDMI هم چک کردم همینطور هستش. میشه راهنمایی بفرمائید و بگید چقدر هزینه تعمیرات خواهد داشت. باتشکر فراوان

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که با خاموش شدن قسمتی از LED BAR مشکل به این شکل مشاهده می‌شود که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود تا قیمت نهایی را بتوان گفت.

   ثبت درخواست تعمیر تلویزیون در محل

 • Avatar Saeidkz گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ما یه تلویزیون ۵۵ اینچ tcl داریم تقریبا ۳ ساله خریدیم و الان در نصف صفحه اش به صورت پالس یه نور سیاه میاد و میره در حدی نیست که پشت اون نور دیده نشه ولی خیلی اذیت میکنه .
  این مشکل چه چیزی میتونه باشه؟
  راهنمایی کنید لطفا .ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد. توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar علی بخشنده گفت:

  سلام ال ای دی tcl43 دو سال خریدیم خاموش میشه خودش بعد مدت ۵ دقه روشن میشه میشه دلیلش رو بدونم ؟

 • Avatar مهدی مطهری گفت:

  سلام بنده یه تلویزیون تی سی ال دارم زمانی که از دیجیتالش استفاده میکنیم تصویر اوکی ولی زمانی که فلش یا hdmiوصل صفحه هر چند لحظه خاموش و روشن میشود اگه میشه راهنمایی کنین با تشکر

 • Avatar اسماعیل گفت:

  باسلام
  تلویزیون ما ۵۵ اینچ مدل ۵۸۰۰ هست از امروز صبح صفحه اش کاملا سیاه شده ولی صفحه تلویزیون به سختی و در سیاهی اندکی گاها قابل مشاهده هستن مثلا میشود فهمید کدام کانال است. من ساکن شهرستان هستم. چطور میتونم از شما کمک بگیرم؟ ممنونم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر تلوبزیون شما در این خالت صدا دارد، مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Amir گفت:

  سلام ما یک تلویزیون تی سی ال گرفتیم هرکاری میکنیم نمی‌تونیم جیمیل رو روی گوگلش ثبت کنیم میگه امکان داره مرورگری که باهاش وارد شدید تا امن باشه و ثبت نمیشه و در این صورت نمی‌تونیم از گوگل پلی برنامه دانلود کنیم میشه راهنمایی کنید؟

 • Avatar موسی گفت:

  سلام تلویزیون ما کانالهاش قطع شده بعد جستجو که میزنیم قفل میکنه و دیگه کار نمیکنه باید از برق بکشیم

 • Avatar مجتبی گفت:

  سلام من تازه خریدم تلویزیون اگه خوب نیست که پلمپ هست باز نکنم و پس بدم .راهنمای بفرمائید ممنون

 • Avatar سیدمحمد حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید من تلویزیون تی سی ال مدل ۴۳s4900دارم زمان روشن بود وسط صفحه سفیدش دوتا خط نورعمودی به فاصله ۲۰ معلومه ولی رنگهای دیگه نیستش این مشکلی داره یا عادیه تو این تلویزیون از لحاظ کار دیگه مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل خود، در سامانه آچارباز درخواست ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar احمد مال میر چگینی گفت:

  سلام.خسته نباشید.حدود دوماه تلویزیون tcl ۵۵اینچ خریدم مشکلش این هست زمانیکه با ریموت روشن میکنم tcl با زمینه قرمز میاد بعد تصویر سیاه است بعبارتی تصویر نداریم برای حل مشکل دوشاخه تلویزیون را از محافظ برق کشیدم بعد از ۵دقیقه مجددا دوشاخه را به برق زدم مشکل حل شده تا الان سه مرتبه با این مشکل مواجه شدیم عیب از کجاست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال عملکرد در منبع تغذیه وجود دارد. بهتر است توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar رضا گفت:

  سلام تلویزیون من صفحه روشن میشه لوگو tcl میاد بعد میزنهدر حال راه اندازی تلویزیون هوشمن لطفا صبر کنین بعد همونجا گیر میکنه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- در اغلب مواقع دلیل تاخیر در روشن شدن دستگاه مربوط به بورد اصلی است. بهتر است توسط کارشناس بازدید شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

  • Avatar کیان گفت:

   سلام منم همین مشکلو دارم بعد از روسن کردن تلویزیون لوگو شروع میاد بعدش صفحه سیاه میشه ..ممنون میشم راهنمایی کنید

   • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

    سلام

    احتمال دارد بورد اصلی تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد. به طور واضح نمی توان نظر قطعی داد و باید توسط کارشناس بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

    https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar محمد حسین گفت:

  با سلام، چند روز است که تلویزیون به وای فای وصل می‌شود ولی نمی‌توان به گوگل پلی یا برنامه نماوا وصل شد، هی پیام اینکه شما به وای فای وصل نیستید می‌آید، فقط اینکه مطمئن به اینترنت دستگاه وصل است چون با یک بروزر دیگر، نه گوگل کروم،، خود تی وی می‌توان به هر سایتی رفت. ممنون میشم اگه جواب و راهنمایی بفرمایید. تشکر
  تلویزیون TCL، ۵۵ اینج

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- سرعت اینترنت را بررسی کنید.
   ۲- برنامه هایی که میخواهید از آن ها استفاده کنید با محدودیتی برای اجرا رو به رو نشده باشند.

 • Avatar حسینی گفت:

  سلام ما یک تلویزیون هوشمند tcl داریم چند ماه شده خریدیم بهش فلش وصل کردیم دیگه فلش رو نمیخونه و خود تلویزیون هم تصویرش فقط خطهای رنگی شده ولی صدا داره و کانال هم تعویض میشه ممکنه تلویزیون ویروسی شده باشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا دستگاه را با یک فلش دیگری امتحان کنید.
   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت. بهتر است مشکل توسط کارشناس بررسی شود. شما میتوانید برای تعمیر در محل تلویزیون خود، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar نیلوفر گفت:

  سلام .مایه تلویزیونTCLمدل ۵۰P6US گرفتیم روز اول دکمه‌ای که باهاش کانال عوض می‌کنی کار می‌کرد اما بعدش دیگه کار نکرد و وقتی گوشی رو بهش وصل می‌کنی تا چند ثانیه بهش متصل میشه و بعد فوری قطع میشه مشکل چیه؟

 • Avatar عادل گفت:

  سلام وقتتون بخیر چند روزی هست تلوزیون ۵۰ اینچ tclخریدم وقتی تلوزیون روشن میکنم یه نقطه مربع سفید تقریبا وسط تلوزیون ظاهر میشه و با تغییر کانال گاهی میره و گاهی باز بر میگرد ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلیل عمده این مشکل میتواند وجود یک پیکسل گیر گرده و یا مرده باشد.
   جهت بررسی دقیق موضوع میتوانید موضوع را از طریق تکنسین و با ثبت درخواست در آچارباز پیگیری نمایید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar شاهین گفت:

  سلام چراغ استندبای تلویزیون ما روشنه ولی هر کاری میکنیم تلویزیون روشن نمیشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال وجود مشکل در منبع تغذیه وجود دارد، بسته به شدت مشکل نیاز به تعمیر و یا تعویض برد وجود دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar صالح گفت:

  سلام خسته نباشید . ببخشید تلویزیون ما تی سی الِ الان دو سه روزه ک ی نوار اومده کنار تلویزیون حالت فروشگاش فعال شده . خاموشش کردم بازم درست نشده ی اخطار بم میده ک میگ تو سیستم محیط را تغییر دهید ولی محیط نداره اگ میشه راهنمایی کنید لطفا

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   – در منوی تنظیمات احتمالا گزینه ای به نام ” حالت استفاده ” وجود دارد، آن را از حالت ” فروشگاه ” به ” منزل ” تغییر دهید.

 • Avatar علی نیرابادی گفت:

  سلام
  یکی دو روزه ک تلویزیون درحال پخش یهو تصویر خاموش میشه ولی صدا پخش میشه،با خاموش و روشن کردن درست میشه.و زمان بندی این حالت مشخص نیس یاهر چند دقیقه این مشکل پیدا میکنه و بعضی اوقات چند ساعت بدون مشکل کار میکنه!
  میشه راهنمایی کنید

 • Avatar mori گفت:

  درود من یک تلویزیون دارم با این مدل TCL ( 40inch ) model 40 S 46993701179 نمایندگی بردم گفتن که نیاز به تعویض مین بورد دارد الان حدود ۷ماه که مین پیدا نمیشه شما در دسترس دارین؟ کانال تلگرام دارین عکسشو بفرستم؟

 • Avatar امید حاج محمدی گفت:

  سلام چند روز پیش تلوزیون تی سی ال ما هنگام تغییر به روی فلش هنگ کرده و هیچ کاری انجام نمیدهد فقط کلید کم و زیاد ان کار میکند وگرنه فقط پیغام میدهد در حال اتصال به شبکه هوشمند لطفا صبر کنید. بعد از پنج دقیقه هم خودش خاموش و روشن میشود و دوباره همان پیغام. باید چیکار کنیم میشه بدون رفتن به تعمیر خودمون درستش کنیم؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دستگاه را با فلش های دیگری بررسی کنید، در صورتی که مشکل همچنان ادامه یافت نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد. شما می توانید در صورتی که در تهران سکونت می کنید، درخواست تعمیر نلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثیت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.

   https://a4baz.com

 • Avatar محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید تلوزیون در حال پخش خود به خود صفحه تاریک شد دوباره تلوزیون رو خاموش روشن کردم ولی صدا هست شبکه عوض میشه ولی تصویر نیست

 • Avatar امين گفت:

  تلویزیون tcl43s6000خریدم یکی دو روز با usb فیلم میدیدم ولی الان دیگه فیلمارو نمیخونه وتصویر نمیاداز سالم بودن usb مطمینم لطفا راهنمایی بفرمایید(لازم به توضیح است که لیست فیلمارو نمایش میده ولی بعد ازاتخاب فیلم نمیاد بالا)

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا از فلش دیگری نیز استفاده کنید، در صورت عدم پخش هیچ فلش دیگری احتمال وجود مشکل در عملکرد برد اصلی وجود دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar خلیل گفت:

  سلام تلویزیون تی سی ال من وقتی روشنش میکنم روش نوشته سیستم هوشمند لطفا صبر کنید . بعد اون وقت اصلا هیچ دکمه ای کار نمیکنه وبعد فقط رو یک کانال مونده بعد خودش خاموش میشه و دوباره روشن میشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل میتواند به دلیل به وجودآمدن مشکل در بورد پاور باشد به این شکل که icهای برد پاور دچار مشکل میشوند و برای تعمیر آن گاها حتی نیاز هست که خازن های نزدیک به ic در بورد عوض شوند،عموما این مشکل با تعمیر بورد برطرف میشود و در برخی از موارد بنا به تشخیص تکنسین و نوع مشکل به وجود آمده نیز میتواند نیاز به تعویض کامل بورد باشد.

   شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل در سامانه آچارباز درخواست ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar رسول گفت:

  سلام من ی تلوزیون ۴۳ تی سی الs6000گرفتم نمیشه گوشیو بهش وصل کرد نمیدونم چرا
  هرچی تلاش کردیم نشد
  راهنمایی کنید ممنون میشم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا برای راهنمایی بهتر، با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

  • Avatar دهقانی گفت:

   منم تلویزیون شما رو دارم‌ قسمت اشتراک گذاری برین وقسمت وای فای رو بزنین بعد بالافاصه دکمه اسمارت ویو رو از تو گوشی بزنین اسم تلویزیون رو تو گوشی میاره وقتی آورد روش بزن وخیلی سریع بهم اتصال پیدا میکنن.اگه گزینه اسمارت ویو تو گوشی نباشه نمیتونین وصل بشین.

 • Avatar محمودی گفت:

  سلام تلویزیون tclما چند روزه یهو تصویرش رفت ولی صدا داره لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar میلاد گفت:

  سلام تلوزیون ما هم صدا داره و هم کانال عوض میشه منتهی اصلا تصویر نداره و بکلی تصویرش رفته مشکل از بلک لایت هست؟!!

 • Avatar شهربار گفت:

  سلام وقتتون بخیر،ما یه تلویزیون تی سی ال داریم که الان چند دوزه تصویرش سباه و سفید شده؟آیا امکانش هست که خودمون اکی اش کنیم؟؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱-صحت عملکرد کابل صدا تصویر بررسی گردد.
   ۲ -منبع (گیرنده دیجیتال- سینما خانگی) بررسی گردد.
   در صورت عدم رفع مشکل احتمال اختلال در عملکرد پنل و یافلت ها وجود دارد، برای تشخیص دقیق ایراد باید درخواست خودتون رو در سامانه اچارباز ثبت کنید تا مشکل در محل شما برطرف شود.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >