تلویزیون و مانیتور

خرابی تلویزیون TCL| آشنایی با عیب‌های تلویزیون TCL

خرابی تلویزیون TCL

یکی از برندهای کمتر شناخته شده در صنعت تلویزیون سازی، شرکت TCL است. تی سی ال یک کمپانی انگلیسی است و یک شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر تولید تلویزیون محصولات دیگری نیز مانند ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، تلفن و دیگر لوازم الکتریکی را تولید می‌کند. در سال۲۰۱۲ برند  tcl به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون جهان شناخته شد. اگر قصد خرید تلویزیون TCL را دارید باید با مشکلات رایج آن آشنا شوید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا در صورت خرابی تلویزیون TCL بتوانید برای تعمیر تلویزیون اقدام کنید. آیا تلویزیون تی سی ال خوب است؟ 

هر برند از تلویزیون دارای یکسری مزایا و معایب هستند. آشنایی با نقاط قوت و ضعف تلویزیون هر برند به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. ما در ادامه در مورد عیب یابی تلویزیون TCL صحبت می‌کنیم. به عنوان یک توصیه، به یاد داشته باشید که برای عیب‌یابی هر تلویزیونی از هر برندی بهتر است از خدمات تعمیر در محل استفاده کنید. با استفاده از این خدمات، تعمیر تلویزیون در منزل جلوی چشمان شما انجام می‌شود و دیگر نگران تعویض بی‌دلیل قطعات دستگاه نخواهید بود و تعمیرکار نمی‌تواند هزینه زیادی از شما دریافت کند.

بررسی تخصصی تلویزیون TCL

در سال ۲۰۱۳ tcl سومین تولید کننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی شناخته شد. تلویزیون‌های تولید شده در این شرکت همگی از تکنیک و عملکردی بسیار پیشرفته و علمی پیروی می‌کنند، ولی با همه این تفاسیر خرابی تلویزین تی سی ال ممکن است برای هر مصرف کننده این دستگاه رخ دهد. درحال حاضر شرکت تی سی ال برای تلویزیون‌های خود شعار “زندگی خلاق” را در نظر گرفته است. با این شعار می‌توان پی برد که این شرکت، تولید کننده تلویزیون‌های پیشرفته و کاربردی برای مصرف کنندگان است.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
برند tcl سومین تولید کننده تلویزیون بزرگ جهان است.
برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

از آن جایی که تی سی ال با Roku نیز همکاری دارد، ویژگی‌های هوشمند را در تلویزیون‌های خود اعمال می‌کند. تلویزیون‌های چند رسانه‌ای از تولیدات چند سال اخیر این شرکت است. در ادامه این مقاله به بررسی خرابی تلویزیون تی سی ال می‌پردازیم و همچنین راهکارهایی که می‌توانند تا حد بسیاری به رفع این عیوب بپردازند را معرفی می‌کنیم.

معایب تلویزیون تی سی ال

 • قطع شدن صدا که مربوط به نقص در مین برد می‌شود.
 • نداشتن تصویر، این خرابی مرتبط با بلک لایت یا مین برد است.
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از استفاده از تلویزیون در مدت زمان طولانی.
 • چشمک زدن چراغ پاور به صورت ممتد.
 • کم نوری و محوی تصویر صفحه نمایش.
 • دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون که این مشکل مربوط به برد و یا پاور است.
 • پخش شدگی رنگ‌ها و مشاهده خطوط افقی و یا عمودی اضافه در صفحه نمایش.
معایب تلویزیون تی سی ال
قطع شدن صدا در تلویزیون tcl به دلیل اختلال در مین برد است.

صفحه نمایش ضعیف و کم نور

تمامی تلویزیون‌های تی سی ال صفحه نمایشی ضعیف و کم نور دارند. شاید روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش به عنوان خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار نرود ولی می‌توان گفت که این مسئله از نقاط ضعف این تلویزیون به شمار می‌رود. به همین دلیل است که زاویه دید تلویزیون‌های تی سی ال در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها به مراتب ضعیف‌تر است. برای این که این عیب را تا حدی برطرف کنید بهتر است تلویزیون را در مکانی دور از پنجره قرار داده و حتی المقدور هنگام تماشای آن نور محیط را کاهش دهید تا بتوانید تصویر بهتری را از این تلویزیون تماشا کنید.

دلیل سوختن لامپ تصویر چیست؟

سوختن لامپ تصویر مشکلی است که در بسیاری از تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. این عیب در بیشتر مدل‌هایی که گارانتی صحیح و قابل اعتباری ندارند مشاهده می‌شود. همچنین مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون تی سی ال  رخ می‌دهد. زمانی که دچار این مشکل می‌شوید تصویر تلویزیون به طور کلی قطع می‌شود.

در برخی از مدل‌های تلویزیون تی سی ال ممکن است در ابتدا مدتی تصویر تلویزیون قطع و وصل شده و در نهایت به صورت کلی تصویر از بین رود. هر چه در مرور زمان تعداد لامپ‌های سوخته بیشتر می‌شود این اتفاق رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند به خاطر برد پاور نیز باشد، برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون را فراهم می‌کند. تعمیراتی که در ناحیه برد و پاور انجام می‌شود می‌تواند این عیب را برطرف کند.

به چه دلیل صدا قطع می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون‌های تی سی ال ممکن است رخ دهد این است که صدا به طور قطع شود. ابتدا صدای تلویزیون قطع و وصل می‌شود  و بعد تلویزیون به کل بی صدا می‌شود. برای رفع  خرابی تلویزیون تی سی ال در قسمت صدا باید از ورودی‌های صدا مطمئن شوید. پورت‌هایی مانند AV  یا HDMI از ورودی‌های صدا هستند.

خرابی تلویزیون TCL؛ دلیل قطع شدن صدای تلویزیون
قطعی صدا در تلویزیون tcl به اختلال در بخش مادر برد برمی‌گردد.

اگر این کابل‌های ورودی مشکلی نداشته باشند ایراد به بخش مادر برد بر می‌گردد. ایراداتی که در مادر برد رخ می‌دهد معمولا ناشی از گرم شدن و زیاد کار کردن تلویزیون است. البته استفاده از کابل‌های hdmi  بی کیفیت نیز می‌تواند باعث خرابی مادر برد و در نهایت قطعی صدا گردد.

هنگ کردن تلویزیون و ریموت کنترل به چه دلیل است‌؟

در برخی از موارد تلویزیون روشن است ولی دستگاه ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در این شرایط تلویزیون و ریموت کنترل هنگ کرده‌اند. ریموت کنترل خود را بررسی کنید، در صورتی که از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن هستید می‌توانید به سراغ دکمه‌های اصلی روی خود تلویزیون بروید. اگر این دکمه‌ها نیز به درستی کار نکنند برد تلویزیون نیاز به تعمیر و در مواقعی خاص نیاز به تعویض دارد.

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات که روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد و می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش است. ممکن است صفحه نمایش بدون این که هیچ ضربه و یا آسیبی دیده باشد یک خط روشن به صورت افقی و یا عمودی را در وسط و یا کنار تصویر نمایان کند. این مشکل به طور عمده مربوط به پنل تلویزیون می‌شود. از آن جایی که این قطعه بسیار گران قیمت است بهتر است با نمایندگی تلویزیون خود تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنید.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
استفاده بیش از اندازه از تلویزیون tcl به قطع و وصل شدن تصاویر می‌انجامد.

دیر روشن شدن تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از علت‌ها که خرابی تلویزیون تی س ال به شمار می‌رود و در مرور زمان برای بیشتر تلویزیون‌ها رخ می‌دهد اختلالاتی در زمینه پاور است. سوختن و یا خرابی‌های پاور می‌تواند در تصویر به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلال ایجاد کند. همانطور که اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه انرژی تلویزیون برای روشن و خاموش کردن  دستگاه است.

دیر روشن شدن تلویزیون
برد پاور انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون tcl را فراهم می‌کند.

خرابی این قطعه باعث می‌شود، تلویزیون دیر روشن شده و این فرایند طولانی‌تر شود.  در نهایت یک مرتبه تلویزیون در حالت استند بای رفته و هرگز روشن نمی‌شود. این آسیب از بخش پاور است که می‌تواند به بخش مین برد نیز خسارت وارد کند.

پنل‌های خراب شده؛ فراموش نکنید

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون تی سی ال مشکلاتی در پنل است که منجر به خرابی تصویر می‌شود. وجود ایراد در قسمت پنل، می‌توانند منجر به تاریک شدن تصویر و یا ایجاد تصویر دوتایی شود.

تلویزیون روشن را در نظر بگیرید، در ابتدا تصویر از بالای صفحه کم کم تاریک و سیاه می‌شود سپس این تاریکی به تمام تصویر صفحه منتقل می‌شود و یا این که تصویر با هاله‌ای به صورت دو تایی نمایش داده می‌شود. برای رفع این اشکال باید قسمت پنل صفحه نمایش توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

عیب‌یابی تلویزیون tcl؛ مطرح کردن مهم‌ترین مشکلات

در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 54591616 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید  تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.

کیفیت تلویزیون تی سی ال

مهم ترین سوالی که در مورد تلویزیون TCL می پرسند این است که آیا این تلویزیون دارای کیفیت هست؟ بله تلویزیون تی سی ال از رقبای خود محصولات باکیفیت تری تولید می کند. از نظر نور و رنگ و همچنین تصویر عالی دارد بطوری که می توانید فیلم را با وضوح بسیار بالای ببینید.

3.5/5 - (28 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫429 دیدگاه ها

 1. سلام. نزدیک به دو سال هست تلویزیونtclگرفتم وهر ماه باید بازیابی کارخانه بشه تا منو شرمنده کنه وپخش کنه الانم دقیق2:17برنامه پخش میکنه وصدا وتصویر با هم میره وتاریک میشه با خاموش کردن وکانال یابی هم درست نمیشه مگر بازیابی بشه. مردم اشتباهی که من کردم ومارکtcl خریدم رو نکنید واقعا اذیت میکنه در خریدتون دقت کنید ونمایندگی هم فقط تعویض قطعه پول رو میشناسه

 2. سلام تازگیا تلویزیون من یهو قطع میشه ارور کانکشن ریست میده مشکلش چیه

 3. باسلام
  تلوزیون tcl ما هر بار خاموشش میکنم بعد چند ثانیه دوباره روشن میشه ولی هر بار که از محافظ جداش میکنم دوباره متصلِ‌ش میکنم خاموشش میشه!
  لطفا راهنمایی کنید ممنون!

 4. سلام تی سی ال ۵۵ خریدم بلوتوث وصل میکنم میخونه بعد نیم ساعت تلویزیون خاموش میشه مشکلش چیه؟البته چن ماه پیش خریدم سه ماهه نصب کردم الان اینجوری شده همی امشب اینجوری شد

  1. درود بر شما
   پویان عزیز، ممکن کابل صدا ایراد پیدا کرده باشد. اما برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 5. سلام وقتتون بخیر
  تلویزیون 5 دقیقه بعد از روشن تازه تصویرش میاد ایرادش چیه ؟

  1. درود بر شما
   مهران عزیز، ممکن است مین برد یا برد پاور تلویزیونتان ایراد پیدا کرده باشد. برای اعلام نظر قطعی و رفع مشکل باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

  2. به. خاطر منبع تغذیه است … نوسان برق مدار تغذیه رو مورد عنایت قرار داد‌…..اگر روشن می شود استفاده کن

 6. سلام من تلوزیون تی سی ال خریدم همه چیش عالی رنگ تصویر صدا فقط برنامه گوگل تی وی باز نمیشه فیلم سرج کنم آهنگ بزنم بیاد چکار کنم 37 ملیون 12 ماه مدل 55. 635ciخریدم. سپاس

  1. با سلام
   امید عزیز، به دلیل تحریم ها این مشکل به وجود آمده است. با تغییر dns در مودم یا داخل تنظیمات اینترنت تلویزیون مشکل برطرف می شود.

 7. من ۶ ماهه این تلوزیون رو خریدم بعضی وقتا یه خط سفید افقی میافته وسط تلوزیون وقتی خاموش وروشن میکنم درست میشه مشکلش چیه

  1. با سلام
   حسینی عزیز، دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد خط افقی بر روی صفحه می باشند. مثل مشکل در کابل تصویر، آنتن یا گیرنده ؛ خرابی برد، خرابی پنل و یا خرابی LCD.

 8. آشغال ترین تلویزیون دنیا تی سی ال به جرات میگم ازین بدتر نه تلویزیونی بوده و نه خواهد آمد

  1. با سلام
   سعید عزیز، هر برند و مدل تلویزیون مزایا و معایبی دارد که می توانید با توجه به آنها دستگاه دلخواه خود را خریداری کنید.

 9. سلام، من مدل s6510 رو دارم ۴۳ اینچ، در کل ایراد آنچنانی نداره ولی یه چیزی که هست و باعث شده اعصابم خراب شه وقتی فوتبال نگاه میکنم احساس میکنم یه کوچولو قطع و وصلی داره ، بیشتر موقع پخش زنده فوتبال ، خیلی جالبه وقتی با دستگاه های دیگه که وصل میشم این مشکل پیش میاد ولی وقتی با گیرنده خودش نگاه میکنم به فوتبال این مشکل نیست، ولی تو گیرنده هم بعضی وقتا موقع تماشای بازی تصویر یه کوچولو گیر میکنه بعدش مثل اینکه یه ویدئو رو گذاشتی رو دور تند میشه، کاش یکی بهم بتونه بگه ایراد دقیقا چیه

  1. در سیستم های انتقال دیجیتال پدیده Jitter وجود دارد . که بیشتر در تصاویر لایو اینترنت رخ میدهد و سیستم برای جبران این تاخیر مجبور است سرعت برخی فریم ها را بالا ببرد تا زمانبندی را از دست ندهد.
   اینکه در تلویزیون چنین مسئله ای دارد بنظر مربوط به پردازش و تحویل بسته از سیستم آنالوک و آنتن به سیستم آشکار ساز دیجیتال هست.در حالت کلی و خلاصه تمامی رخداد مربوط به مادربرد سیستم میتواند باشد.

   1. با سلام
    رضای عزیز، ممنون از پاسخگویی شما. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

  2. رمز ورود تلویریون تی سی ال را فراموش کردم چکار باید کنم . رمز برای جستجو کانال … قبلا رمز دادم الان چطوری رمزش ریست میشه ؟؟

   1. درود بر شما
    میرزایی عزیز، می توانید اقدامات زیر را برای ریست کردن رمز انجام دهید:
    وارد تنظیمات شده گزینه SYSTEM و Device preferences را انتخاب کرده و گزینه RESET را بزنید. حالا دو سوال از شما پرسیده می شود که باید اولی را CANCEL و دومی را Factory data reset بزنید.
    حالا Erase everything را زده و رمز 1234 را بزنید. حالا باید از طریق WIZARD رمز جدید را بگذارید.

  3. با سلام
   نیمای عزیز، این ایراد از پردازش صدا و تصویر و انتقال آنها از آنتن به دیجیتال و مربوط به برد تلویزیون است

 10. سلام عزیزان خواهشا تی سی ال نخرید.من خریدم پشیمون شدم.هنگ میکنه صداش کمه.به بلوتوث و وای فای وصل نمیشه.بدون کنترل فقط خاموش وروشن میشه.کانال هاش همش قاطی میشن.به گوشی وصل نمیشه وخیلی چیزهای دیگه نخرید

  1. با سلام
   سهراب عزیز، هر برند و مدل تلویزیون مزایا و معایبی دارد که می توانید با توجه به آنها دستگاه دلخواه خود را خریداری کنید.

  2. قرار نیست شما یه تلیویزیون مدل پاین یا ایراد دار گرفتی کل تلیویزیون های تی سی ال مشکل داشته باشن من یه کیو اولد تی سی ال دارم از هر نظر عالی هست

   1. با سلام
    مهدی عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 11. سیستم هوشمند با در نظر گرفتن اینکه با تلفن همراه مشکلی ندارد.. از طریق اینترنت وصل است ولی به سایت های داخلی یا…دیگر صفحه نمایش نمیشود لطفا چنانچه باید در تنظیم یا سیستم تلویزیون وسیله در نظر گرفته شود راهنمایی فرمایید. ممنون

  1. با سلام
   مرتضی عزیز، برای راهنمایی دقیقتر لطفا مدل تلویزیون خود را اعلام کنید.

 12. با سلام تلوزیون تی سی ال صفحه منحنی دارم۴۹اینچ رو یه شبکه قفل شده شبکه پویا نه با کنترل نه با دکمه خود تلوزیون کانالاش عوض نمیشه رو تلوزیون هم مینویسه شروع سیستم هوشمند لطفا صبر کنید هر پنج دقیقه هم خودش روشن خاموش میشه کسی میدونه مشکلش چیه راهنماییمم کنه لطفا

  1. با سلام
   رضای عزیز، به احتمال زیاد ایراد از برد دستگاه است.تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 13. سلام خسته نباشید،بعد از ریست کردن دیگه سیستم تلویزیون بالا نمیاد،روشن میشه ولی تو همون قسمت لطفا صبر کنید دوباره خاموش میشه ،،دلیلش چیه

  1. با سلام
   میلاد عزیز، به احتمال زیاد ایراد از برد دستگاه است.تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 14. سلام امروز یک تلوزیون tcl گرفتیم هرکاری کردم شبکه های دیجیتالی رو بالا نمیاره آنتنم با یه تلوزیون سامسونگ امتحان کردم درس بود و همه شبکه ها اومدن بالا ولی tcl هیچکدوم از شبکه ها رو بالا نیاورد

  1. با سلام
   حسین عزیز، برای رفع این مشکل با نمایندگی تماس بگیرید.

 15. با سلام من يه تلوزيون مدلTCL50p8saچندماه پيش خريداري كردم الان چد روزه پايين تصوير سمت چپ نوشته حالت ايمن هر چي هم تو منوها و تنظيمات دنبالش گشتم غير فعال كنم يا دليلش رو متوجه بشم چيزي نبود ممنون ميشم راهنمايي بكنيد.

  1. با سلام
   مرتضی عزیز، برای خروج از حالت ایمن، باید تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

 16. سلام متا”سفانه بعد از تحریمها لوازم صوتی و تصویری چینی و ایرانی اغلب از رده خارج و غیر قابل اعتمادن . اگه میخواید راحت باشید برید سراغ سونی و سامسونگ و الجی وگرنه چاره ای نیست باید سوخت و ساخت . حتی خود تعمیرکارا و نمایندگیها هم کاری از دستشون بر نمیآد

  1. با سلام
   حمید عزیز، هر برند و مدل تلویزیون مزایا و معایبی دارد که می توانید با توجه به آنها دستگاه دلخواه خود را خریداری کنید.

 17. دوستان من تلویزیون TCL مدل 43S6500 در جریان باشید برای اینکه صدا و تصویر اشکال پیدا نکنه از کابل HDMI بسیار خوب و آخرین ورژن این کابل استفاده کنید متاسفانه یا کارخانه باید یک عدد داخل جعبه میگذاشت یا روی جعبه می نوشت من با استفاده از کابل خوب تا کنون روشن ترین تصویر و واضح ترین صدا رو داشتم

  1. با سلام
   مجید عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 18. تلوزیون یک ماهه خریدم روز دوم که صداش کلا قطع شد بردم درست کردم حالا هم که هر از نیم ساعت تلوزیون خودش خاموش میشه و روشن میشه
  تلوزیون سیاه سفیدای دوره شاه بهتراز تی سی ال هست

  1. با سلام
   حسین عزیز، به احتمال زیاد ایراد از برد دستگاه است.تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 19. سلام تلویزیون 43s6000 دارم . مدتیست کنترل آن قفل میکند و google آن هم از کار افتاده لطفا راهنمایی فرمائید

  1. درود بر شما
   منا عزیز، میتوانید سیستم عامل تلویزیون را بروزرسانی کرده یا آن را به تنظیمات کارخانه ای بازگردانید. در بسیاری از مواقع با این اقدامات این مشکل برطرف می شود.

 20. سلام روز بخیر من حدود یک هفته تلویزون tclخریداری کردم .اما الان صدا داره اما تصویر نداره بردم مغازه گفتن که گارانتی شامل این مشکل نمیشه باید چکار کنم؟از چهار محال و بختیاری هستم

  1. درود بر شما
   زهرا عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی بک لایت و پنل به وجود می آید. برای حل مشکل باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی و مشکل را برطرف کند. چنانچه دستگاه تان گارانتی دارد باید با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید.

 21. سلام وقت بخیر متسفانه اصلا فلاش رو ساپورت نمیکنه یه فلاش چند تا فیلم بزار اصلان ساپورت نمیکنه و نمیخونه بنظرم تو این دوران که همه سروکارشون با فلاش این یه عیب بزرگ😡😡😡

  1. درود بر شما
   ایوب عزیز، به احتمال زیاد فرمت فلش با تلویزیون مطابقت ندارد. می توانید یک فلش دیگر را به تلویزیون وصل کنید تا از این موضوع مطمئن شوید.

 22. بنظر من پولتون رو ریختین دور با خرید تلوزیون تی سی ال.خصوصا اونایی که سیستم عامل لینوکسی داره.از نظر فور کی بودن که اصلا نمی شه تستی انجام داد .چون هیچ تصویر باکیفیت فور کی در دسترس نیست.پس صرفا ال ای بودنش هست که فول اچ دی رو باز نه اون طور که ال ای دی های مشابه نشون میدن نشون بده.هوشمند بودنش هم گفتم .اومدم سیستم لینوکس رو گذاشتن که از صدتا یکی بلددنیست باهاش کار کنه.بحساب میگن هشت تا شانزده گیگ ظرفیت داره.وقتی هیچ دانلودی انجام نمیده ظرفیت رو میخواد چکار.اکثر برنامه های پیش فرضش هم فیلتر هست.که معلومدنیست چرا نصب کردن.الان شما یک تلوزیون معمولی رو با یک اندروید باکس میتونی هوشمندش کنی که مثل گوشی همه کار باهاش میتونی انجام بدی.من که واقعا پشیمونم.بیست و سه میلیون رو ریختم توی …

  1. درود بر شما
   مهرداد عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 23. سلام ما دیروز تی وی 50 TCL گرفتیم بعضی از شبکه ها HD نیست و اینکه میخوایم دکمه های تغییر شبکه برعکس عمل میکنه وقتی هم به گوشی وصل میشم چند ثانیه از فیلم میگذره بعد صدا میاد یعتی اول تصویر میاد بعد صدا

  1. درود بر شما
   نسیم عزیز، این مشکلات اغلب نرم افزاری است ولی برای اطمینان و رفع مشکل بهتر است با نمایندگی تلویزیون هماهنگی را انجام دهید.

 24. با سلام تلویزیون صدا دارد ولی تصویر سیاه و خیلی ضعیف تصاویری دیده میشود علت ان چیست با تشکر

  1. درود بر شما
   فریدون عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی بک لایت و پنل به وجود می آید. برای حل مشکل باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی و مشکل را برطرف کند. چنانچه دستگاه تان گارانتی دارد باید با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید.

 25. سلام وقتتتون بخیر
  من یکساله تلوزیون تی سی ال 34 اینچ مدل 43s600هست خریدم
  الان بامشکلی مواجه شدم که وقتی مثلا تلویزیون درکانال های بالا مثلا 15 هست و وقتی میخوام بزنم شبکههای پایینی مثلا 3 تلویزیون بطور خدکارهنگ میکنه و مثل ریست کامپیوتر خود به خود خاموش روشن میشه و میره شبکه 3

  مشکل از چی میتونه باشه

 26. با سلام. تلویزیون TCL 55 جدیدا خریدیم. با اسپارت ویو که از گوشی وصل میشویم بعد از ۳۰ ثانیه تصویر فیلم متوقف و فقط صدا پخش میشود. بازیابی کارخانه ای هم کردیم ولی باز همان طور است؟

  1. درود بر شما
   حسین عزیز، این مشکل به احتمال زیاد ناشی از ضعیف بودن سیگنال یا هماهنگ نبودن نسخه بلوتوث تلویزیون و موبایل و زیاد بودن فاصله دستگاه است.

 27. سلام من، تلویزیون tcl، 49 دارم جدیدا دکمه های کنترل و دکمه های تلویزیون همزمان کارنمیکنن، بعد از برق میکشم و وصل میکنم دوباره کار میکنن میشه لطفا بگید علتش چیه؟

  1. درود بر شما
   حسین عزیز، این مورد ممکن است ناشی از خرابی گیرنده تلویزیون باشد. اما برای نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 28. سلام بعضی مواقع تلویزیون روشن میکنم (tclp6us)تصویر کاملا سبز رنگ هست صحنه دیده میشه ولی سبز هست یکبار فیش hdmiمیکشم بیرون بعد دوباره میزنم جا درست میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. درود بر شما
   محسن عزیز، به احتمال زیاد کابل های انتقال تصویر ایراد دارد.

 29. سلام دکمه پاور تلوزیون تی سی ال ۵۵ کناره قابشم نیست میشه راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   امیر عزیز، در برخی از مدل های تلویزیون تی سی ال دکمه روی پنل تلویزیون وجود ندارد.

 30. سلام . TCL 55 دارم با اسپارت ویو که از طریق گوشی وصل میشیم. تصویر فیلم مورد نظر پس از ۳۰ ثانیه قطع میشه و گیر میکنه. علت جیست؟

  1. درود بر شما
   حسین عزیز، این مشکل اغلب به دلیل ایراد داشتن در اینترنت یا ضعیف بودن سیگنال آنها به وجود می آید.

 31. کم کردن نور tcl- 50-4k به تلوزیون آسیبی میرساند ؟
  یا فعال کردن بهبود وضوح سریع از حالت خاموش به روشن که معمولا تصویر کمی تاریک میشه ؟ !

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، تغییر تنظیمات تصویر که در منو وجود دارد آسیبی به تلویزیون نمی رساند.

 32. سلام ما tcl 42 داریم فقط در حالت صفحه سیاه بغل اش و بالاش اش زیر صفحه سیاه نور سفید معلوم میشه فقط صفحه سیاه اون چی هست و چه مدت عمر میکند می خراب میشه یا نمیشه

  1. درود بر شما
   پدرام عزیز، لطفا مدل دقیق تلویزیون را جهت راهنمایی دقیق اعلام کنید.

 33. سلام بنده تلویزیون tcl ۴۹ صفحه منحنی خریداری کردم همه چی عالیه فقط نمیدونم چرا جا ب جایی کانالها خیلی کند است مث بقیه مارکا نیست ک سریع جا ب جا میشن و اینکه محتوای داخل فلش رو جا ب جا نشون میده نه پشت هم

  1. درود بر شما
   سعید عزیز، کند کار کردن تلویزیون اغلب با بروز رسانی سیستم عامل یا بازگردانی به حالت کارخانه از بین می رود.

 34. سلام تلویزیون تی سی ال مدل ۵۵ صفحه اش ضربه دیده قابل تعمیر هست میشه راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر شما
   امیر عزیز، به احتمال زیاد پنل دستگاه آسیب دیده و باید تعویض شود.

 35. سلام وقت بخیر، تلویزیون ما تی سی ال ۴۹ هست، یه مدته پرش شبکه پیدا کرده، یعنی هر زمان روشن کنیم رو شبکه ۹ مستند روشن میشه یا از رو لیست شبکه ها مثلا شبکه ۳ رو انتخاب میکنیم ولی میپره میره رو شبکه مستند، کلا رو شبکه مستند قفل شده انگار، مشکلش چیه؟

  1. درود بر شما
   فاطمه عزیز، برای رفع مشکل می توانید سیستم عامل را آپدیت کنید یا آن را به تنظیمات کارخانه ای برگردانید. اما اگر مشکل برطرف نشد احتمالا مشکل سخت افزاری وجود دارد بهتر است یک تعمیرکار دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 36. با سلام تلویزیون tcl49اسمارت منحنی
  گاهی اوقات نصف تلویزیون کم نور هست .وهر نیم ساعت تصویر کلا در حدیک ثانیه قطع میشه.ممنون راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی کابل های انتقال تصویر و بک لایت به وجود می آید. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و مشکل را برطرف کند.

 37. سلام وقتی با وای فای اوایل نصب مشیدم بدون هیچ گونه قطع و وصلی کار میکرد بعد مدت کوتاهی شروع کرد به قطغ و صل شدن گوشی های مختلفی امتحان کردم ولی درست نشد نمایندگی هم دست به سر میکنه

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این مورد ممکن است با آپدیت سیستم عامل برطرف شود. اما در صورتی که آپدیتی برای آن وجود ندارد به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری داشته و نیاز به تعمیر دارد.

 38. سلام تلویزیون تی سی ال۳۲اینچ داریم مشکلی نداشت شب خاموش کردیم صبح روشن کردیم مینویسه سیگنال موجود نیست آنتنشو بررسی کردیم مشکلی نداشت لطفاراهنماییم کنید

  1. درود بر شما
   بردیا عزیز، این مشکل می تواند بدلیل خرابی کابل‌ها، آنتن‌ها، سوئیچ‌های تقسیم کننده، یا بهم ریختگی تنظیمات منوی تلویزیون، خرابی مدار تیونر یا بورد اصلی و … به وجود آید. پیشنهاد میکنیم وضعیت کابل و آنتن را بررسی کنید و دوباره آن را کانال یابی کنید. اما اگر مشکل دوباره به وجود آمد یا برطرف نشد با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

 39. سلام تلویزیون خود به خود خاموش میشه بعد از دو،سه ثانیه خودش روشن میشه ممنون میشم راهنمایی کنین.سه ساله پیش خریدم 49 اینچ TCL

  1. درود بر شما
   هادی عزیز، این مشکل اغلب ناشی از خرابی یکی از قطعات بک لایت ، برد پاور یا مین برد است. برای عیب یابی و نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی کند.

 40. سلام، خسته نباشين
  من تازه چند ماهه خريدم اما وقتي تلويزيون داره مثلا فوتبال رو اهسته پخش ميكنه توپ بريده بريده ديزه ميشه يا وقتي بيشتر استفاده ميكنم با كنسول ميلينم تصوير بعضي وقت ها كند ميشه در حد چند ثانيه
  ميشه نظرتون رو بگين

  1. درود بر شما
   ارین عزیز، این مشکلات به دلیل بی کیفیت بودن کابل انتقال تصویر یا بهم خوردگی تنظیمات تلویزیون اغلب به وجود می آید.

   1. سلام اخیرا وقتی تلویزیونو روشن میکردم بلافاصله تصویر چشمک میزد و مداوم قطع و وصل میشد و از پریز درش میاوردم و دوباره میزدم درست میشد یه صداهای تق تقی هم از داخلش میومد ولی دیگ این روش جواب نمیده و هربار که از برق درش میارم و دوباره میزنم به برق بازم مثل قبل تصویر چشمک میزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا