به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸

خرابی تلویزیون TCL

خرابی تلویزیون TCL

مشکلات رایج و خرابی تلویزیون TCL از مواردی است که باید قبل از خرید تلویزیون‌های این کمپانی راجع به آن‌ها بدانید. در این بحث به موضوع خرابی تلویزیون TCL خواهیم پرداخت.

یکی از برندهای کمتر آشنا در صنعت تلویزیون سازی، شرکت TCL است. تی سی ال یک کمپانی انگلیسی است که یک شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر تولید تلویزیون به تولیدات الکترونیکی زیادی از جمله سیستم‌های تهویه مطبوع، ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، تلفن و دیگر لوازم الکتریکی کوچک نیز می‌پردازد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون جهان شناخته شد.

همچنین در سال ۲۰۱۳ نیز سومین تولید کننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی شناخته شده است. تلویزیون‌های تولید شده در این شرکت همگی از تکنیک و عملکردی بسیار پیشرفته و علمی پیروی می‌کنند، ولی با همه این تفاسیر خرابی تلویزین تی سی ال ممکن است برای هر مصرف کننده این دستگاه رخ دهد. درحال حاضر شرکت تی سی ال برای تلویزیون‌های خود شعار “زندگی خلاق” را در نظر گرفته است. با این شعار می‌توان پی برد که این شرکت تولید کننده تلویزیون‌های پیشرفته و کاربردی برای مصرف کنندگان است.

 

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

 

از آن جایی که تی سی ال با Roku نیز همکاری دارد، ویژگی‌های هوشمند را در تلویزیون‌های خود اعمال می‌کند. تلویزیون‌های چند رسانه‌ای از تولیدات چند سال اخیر این شرکت است. در ادامه این مقاله به بررسی خرابی تلویزیون تی سی ال می‌پردازیم و همچنین راهکارهایی که می‌توانند تا حد بسیاری به رفع این عیوب بپردازند را معرفی می‌کنیم.

برخی خرابی‌های رایج

خرابی تلویزیون تی سی ال دلایل مختلفی می‌توان داشته باشد. برخی از ایرادات و مشکلاتی که تلویزیون‌های تی سی ال را در گیر می‌کند به شرح ذیل است:

  • قطع شدن صدا که مربوط به نقص در برد اصلی می‌شود.
  • نداشتن تصویر، این خرابی مرتبط با بلک لایت یا برد اصلی است.
  • قطع و وصل شدن تصویر پس از استفاده از تلویزیون در مدت زمان طولانی.
  • چشمک زدن چراغ پاور به صورت ممتد.
  • کم نوری و محوی تصویر صفحه نمایش.
  • دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون که این مشکل مربوط به برد و یا پاور است.
  • پخش شدگی رنگ‌ها و مشاهده خطوط افقی و یا عمودی اضافه در صفحه نمایش.

خرابی تلویزیون TCL

صفحه نمایش ضعیف و کم نور

تمامی تلویزیون‌های تی سی ال مورد آزمایش قرار گرفته‌اند ولی تمامی مدل‌ها صفحه نمایشی ضعیف و کم نور دارند. شاید روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش به عنوان خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار نرود ولی می‌توان گفت که این مسئله از عیوب این تلویزیون به شمار می‌رود. به همین دلیل است که زاویه دید تلویزیون‌های تی سی ال در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها به مراتب ضعیف‌تر است. برای این که این عیب را تا حدی برطرف کنید بهتر است تلویزیون را در مکانی دور از پنجره قرار داده و حتی المقدور هنگام تماشای آن نور محیط را کاهش دهید تا بتوانید تصویر بهتری را از این تلویزیون تماشا کنید.

دلیل سوختن لامپ تصویر چیست؟

سوختن لامپ تصویر مشکلی است که در بسیاری از تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. این مشکل در بیشتر مدل‌هایی که گارانتی صحیح و قابل اعتباری ندارند مشاهده می‌شود. این مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون رخ می‌دهد و خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار می‌رود. زمانی که دچار این مشکل می‌شوید تصویر تلویزیون به طور کلی قطع می‌شود.

 

در برخی از مدل‌های تلویزیون تی سی ال ممکن است در ابتدا مدتی تصویر تلویزیون قطع و وصل شده و در نهایت به صورت کلی تصویر از بین رود. هر چه در مرور زمان تعداد لامپ‌های سوخته بیشتر می‌شود این اتفاق رخ می‌دهد. تعمیراتی که در ناحیه برد و پاور انجام می‌شود می‌تواند این عیب را برطرف کند.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که هرگونه ایراد در انواع تلویزیون TCLخود مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز، سامانه اعزام تعمیرکار در محل، ثبت کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما هماهنگ شوند.
ثبت درخواست

 

به چه دلیل صدا قطع می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون‌های تی سی ال ممکن است رخ دهد این است که صدا به طور کلی قطع شود. این ایراد در ابتدا به صورت قطع و وصل شدن صدا اتفاق می‌افتد و سپس تلویزیون بی صدا می‌شود. برای رفع  خرابی تلویزیون تی سی ال در قسمت صدا باید از ورودی‌های صدا مطمئن شوید. پورت‌هایی مانند AV  یا HDMI از ورودی‌های صدا هستند.

اگر این کابل‌های ورودی مشکلی نداشته باشند ایراد به بخش مادر برد بر می‌گردد. ایراداتی که در مادر برد رخ می‌دهد معمولا ناشی از گرم شدن و زیاد کار کردن تلویزیون است.

خرابی تلویزیون TCL

هنگ کردن تلویزیون و ریموت کنترل به چه دلیل است‌؟

در برخی از موارد تلویزیون روشن است ولی دستگاه ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در اصطلاح تلویزیون و همچنین ریموت کنترل هنگ کرده است. خرابی تلویزیون تی سی ال در هنگام هنگ کردن بیشتر مربوط به دستگاه ریموت کنترل است. در صورتی که از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن هستید می‌توانید به سراغ دکمه‌های اصلی روی خود تلویزیون بروید. اگر این دکمه‌ها نیز به درستی کار نکنند برد تلویزیون نیاز به تعمیر و در مواقعی خاص نیاز به تعویض دارد.

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات که روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد و می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش است. ممکن است صفحه نمایش بدون این که هیچ ضربه و یا آسیبی دیده باشد یک خط روشن به صورت افقی و یا عمودی را در وسط و یا کنار تصویر نمایان کند. این مشکل به طور عمده مربوط به پنل تلویزیون می‌شود. از آن جایی که این قطعه بسیار گران قیمت است بهتر است با نمایندگی تلویزیون خود تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنید.

 

ویژگی های یک تلویزیون خوب
در میان این همه نام و تکنولوژی جدید، معیارهای ما برای خرید یک تلویزیون چه چیزهایی می‌توانند باشند، و در واقع ویژگی‌های یک تلویزیون خوب چیست؟ در این مقاله هر انچه که نیاز است درباره ویزگی‌های تلویزیون بدانید آمده است.
بیشتر بخوانید

 

دیر روشن شدن تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از علت‌ها که خرابی تلویزیون تی س ال به شمار می‌رود و در مرور زمان برای بیشتر تلویزیون‌ها رخ می‌دهد اختلالاتی در زمینه پاور است. سوختن و یا خرابی‌های پاور می‌تواند در تصویر به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلال ایجاد کند. ممکن است مدتی تلویزیون دیر روشن شود که این مدت زمان طولانی‌تر می‌شود و در نهایت یک مرتبه تلویزیون در حالت استند بای رفته و هرگز روشن نمی‌شود. این آسیب از بخش پاور است که می‌تواند به بخش برد اصلی نیز خسارت وارد کند.

خرابی تلویزیون TCL

پنل‌های خراب شده

از دیگر ایراداتی که می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشکلاتی در پنل است که منجر به خرابی تصویر می‌شود. وجود ایراد در قسمت پنل، می‌توانند منجر به تاریک شدن تصویر و یا ایجاد تصویر دوتایی شود.

این مشکل در ابتدا به این صورت است که تصویر از بالای صفحه کم کم تاریک و سیاه می‌شود سپس این تاریکی به تمام تصویر صفحه منتقل می‌شود و یا این که تصویر با هاله‌ای به صورت دو تایی نمایش داده می‌شود. برای رفع این اشکال باید قسمت پنل صفحه نمایش توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که هرگونه ایراد در انواع تلویزیون TCLخود مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز، سامانه اعزام تعمیرکار در محل، ثبت کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما هماهنگ شوند.
ثبت درخواست


نویسنده :

خرابی تلویزیون TCL
8 رای، میانگین 4.3 از 5

26
دیدگاه بگذارید

avatar
12 نظرات
14 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
آچاربازشاهینصالحعلی نیرابادیmori Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
شهربار
Guest
شهربار

سلام وقتتون بخیر،ما یه تلویزیون تی سی ال داریم که الان چند دوزه تصویرش سباه و سفید شده؟آیا امکانش هست که خودمون اکی اش کنیم؟؟؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

۱-صحت عملکرد کابل صدا تصویر بررسی گردد.
۲ -منبع (گیرنده دیجیتال- سینما خانگی) بررسی گردد.
در صورت عدم رفع مشکل احتمال اختلال در عملکرد پنل و یافلت ها وجود دارد، برای تشخیص دقیق ایراد باید درخواست خودتون رو در سامانه اچارباز ثبت کنید تا مشکل در محل شما برطرف شود.

هانی
Guest
هانی

سلام تلوزیون tcl ماچندروزه تصاویروبصورت حرکت اهسته نشون میده.چطوری درستش کنیم؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

در صورتی که در تمام ورودی ها این مشکل را دارد نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد. شما می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com

میلاد
Guest
میلاد

سلام تلوزیون ما هم صدا داره و هم کانال عوض میشه منتهی اصلا تصویر نداره و بکلی تصویرش رفته مشکل از بلک لایت هست؟!!

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

شما می توانید پاسخ سوال خود را در لینک زیر بخوانید.

https://a4baz.com/blog/?p=227

محمودی
Guest
محمودی

سلام تلویزیون tclما چند روزه یهو تصویرش رفت ولی صدا داره لطفا راهنمایی کنید

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

پاسخ سوال خود را در این لینک بخوانید:

https://a4baz.com/blog/?p=227

رسول
Guest
رسول

سلام من ی تلوزیون ۴۳ تی سی الs6000گرفتم نمیشه گوشیو بهش وصل کرد نمیدونم چرا
هرچی تلاش کردیم نشد
راهنمایی کنید ممنون میشم

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

لطفا برای راهنمایی بهتر، با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

خلیل
Guest
خلیل

سلام تلویزیون تی سی ال من وقتی روشنش میکنم روش نوشته سیستم هوشمند لطفا صبر کنید . بعد اون وقت اصلا هیچ دکمه ای کار نمیکنه وبعد فقط رو یک کانال مونده بعد خودش خاموش میشه و دوباره روشن میشه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

این مشکل میتواند به دلیل به وجودآمدن مشکل در بورد پاور باشد به این شکل که icهای برد پاور دچار مشکل میشوند و برای تعمیر آن گاها حتی نیاز هست که خازن های نزدیک به ic در بورد عوض شوند،عموما این مشکل با تعمیر بورد برطرف میشود و در برخی از موارد بنا به تشخیص تکنسین و نوع مشکل به وجود آمده نیز میتواند نیاز به تعویض کامل بورد باشد.

شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل در سامانه آچارباز درخواست ثبت کنید.

https://a4baz.com

امين
Guest
امين

تلویزیون tcl43s6000خریدم یکی دو روز با usb فیلم میدیدم ولی الان دیگه فیلمارو نمیخونه وتصویر نمیاداز سالم بودن usb مطمینم لطفا راهنمایی بفرمایید(لازم به توضیح است که لیست فیلمارو نمایش میده ولی بعد ازاتخاب فیلم نمیاد بالا)

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

لطفا از فلش دیگری نیز استفاده کنید، در صورت عدم پخش هیچ فلش دیگری احتمال وجود مشکل در عملکرد برد اصلی وجود دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com

محمد
Guest
محمد

سلام و خسته نباشید تلوزیون در حال پخش خود به خود صفحه تاریک شد دوباره تلوزیون رو خاموش روشن کردم ولی صدا هست شبکه عوض میشه ولی تصویر نیست

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

شما می توانید برای دریافت پاسخ سوال خود، مقاله زیر را بخوانید:

https://a4baz.com/blog/?p=227

امید حاج محمدی
Guest
امید حاج محمدی

سلام چند روز پیش تلوزیون تی سی ال ما هنگام تغییر به روی فلش هنگ کرده و هیچ کاری انجام نمیدهد فقط کلید کم و زیاد ان کار میکند وگرنه فقط پیغام میدهد در حال اتصال به شبکه هوشمند لطفا صبر کنید. بعد از پنج دقیقه هم خودش خاموش و روشن میشود و دوباره همان پیغام. باید چیکار کنیم میشه بدون رفتن به تعمیر خودمون درستش کنیم؟ ممنون

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

دستگاه را با فلش های دیگری بررسی کنید، در صورتی که مشکل همچنان ادامه یافت نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد. شما می توانید در صورتی که در تهران سکونت می کنید، درخواست تعمیر نلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثیت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.

https://a4baz.com

mori
Guest
mori

درود من یک تلویزیون دارم با این مدل TCL ( 40inch ) model 40 S 46993701179 نمایندگی بردم گفتن که نیاز به تعویض مین بورد دارد الان حدود ۷ماه که مین پیدا نمیشه شما در دسترس دارین؟ کانال تلگرام دارین عکسشو بفرستم؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

در این زمینه بهتر است با کارشناسان ما مشورت کنید. درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کند.

https://a4baz.com/tv-service

علی نیرابادی
Guest
علی نیرابادی

سلام
یکی دو روزه ک تلویزیون درحال پخش یهو تصویر خاموش میشه ولی صدا پخش میشه،با خاموش و روشن کردن درست میشه.و زمان بندی این حالت مشخص نیس یاهر چند دقیقه این مشکل پیدا میکنه و بعضی اوقات چند ساعت بدون مشکل کار میکنه!
میشه راهنمایی کنید

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

پاسخ سوال خود را در این لینک بخوانید:

https://a4baz.com/blog/?p=227

صالح
Guest
صالح

سلام خسته نباشید . ببخشید تلویزیون ما تی سی الِ الان دو سه روزه ک ی نوار اومده کنار تلویزیون حالت فروشگاش فعال شده . خاموشش کردم بازم درست نشده ی اخطار بم میده ک میگ تو سیستم محیط را تغییر دهید ولی محیط نداره اگ میشه راهنمایی کنید لطفا

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

– در منوی تنظیمات احتمالا گزینه ای به نام ” حالت استفاده ” وجود دارد، آن را از حالت ” فروشگاه ” به ” منزل ” تغییر دهید.

شاهین
Guest
شاهین

سلام چراغ استندبای تلویزیون ما روشنه ولی هر کاری میکنیم تلویزیون روشن نمیشه

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

احتمال وجود مشکل در منبع تغذیه وجود دارد، بسته به شدت مشکل نیاز به تعمیر و یا تعویض برد وجود دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com/tv-service

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.