به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

خرابی تلویزیون TCL| آشنایی با عیب های تلویزیون TCL

خرابی تلویزیون TCL

یکی از برندهای کمتر آشنا در صنعت تلویزیون سازی، شرکت TCL است. تی سی ال یک کمپانی انگلیسی است و یک شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر تولید تلویزیون  محصولات دیگری نیز مانند ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، تلفن و دیگر لوازم الکتریکی را تولید میکند. در سال۲۰۱۲ برند  tcl به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون جهان شناخته شد. مشکلات رایج و خرابی تلویزیون TCL از مواردی است که باید قبل از خرید تلویزیون‌های این کمپانی راجع به آن‌ها بدانید.آیا تلویزیون تی سی ال خوب است؟  هر برند از تلویزیون دارای یکسری مزایا و معایب هستند و ما در ادامه قرار در مورد عیب یابی تلویزیون TCL صحبت کنیم  بعد از خواندن متن مورد نظر در انتخاب تلویزیون بیشتر دقت خواهید کرد، با ما همراه باشید.

بررسی تخصصی تلویزیون TCL

در سال ۲۰۱۳ tcl سومین تولید کننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی شناخته شد. تلویزیون‌های تولید شده در این شرکت همگی از تکنیک و عملکردی بسیار پیشرفته و علمی پیروی می‌کنند، ولی با همه این تفاسیر خرابی تلویزین تی سی ال ممکن است برای هر مصرف کننده این دستگاه رخ دهد. درحال حاضر شرکت تی سی ال برای تلویزیون‌های خود شعار “زندگی خلاق” را در نظر گرفته است. با این شعار می‌توان پی برد که این شرکت، تولید کننده تلویزیون‌های پیشرفته و کاربردی برای مصرف کنندگان است.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
برند tcl سومین تولید کننده تلویزیون بزرگ جهان است.

از آن جایی که تی سی ال با Roku نیز همکاری دارد، ویژگی‌های هوشمند را در تلویزیون‌های خود اعمال می‌کند. تلویزیون‌های چند رسانه‌ای از تولیدات چند سال اخیر این شرکت است. در ادامه این مقاله به بررسی خرابی تلویزیون تی سی ال می‌پردازیم و همچنین راهکارهایی که می‌توانند تا حد بسیاری به رفع این عیوب بپردازند را معرفی می‌کنیم.

معایب تلویزیون تی سی ال

 • قطع شدن صدا که مربوط به نقص در مین برد می‌شود.
 • نداشتن تصویر، این خرابی مرتبط با بلک لایت یا مین برد است.
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از استفاده از تلویزیون در مدت زمان طولانی.
 • چشمک زدن چراغ پاور به صورت ممتد.
 • کم نوری و محوی تصویر صفحه نمایش.
 • دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون که این مشکل مربوط به برد و یا پاور است.
 • پخش شدگی رنگ‌ها و مشاهده خطوط افقی و یا عمودی اضافه در صفحه نمایش.

معایب تلویزیون تی سی ال

قطع شدن صدا در تلویزیون tcl به دلیل اختلال در مین برد است.

صفحه نمایش ضعیف و کم نور

تمامی تلویزیون‌های تی سی ال صفحه نمایشی ضعیف و کم نور دارند. شاید روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش به عنوان خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار نرود ولی می‌توان گفت که این مسئله از نقاط ضعف این تلویزیون به شمار می‌رود. به همین دلیل است که زاویه دید تلویزیون‌های تی سی ال در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها به مراتب ضعیف‌تر است. برای این که این عیب را تا حدی برطرف کنید بهتر است تلویزیون را در مکانی دور از پنجره قرار داده و حتی المقدور هنگام تماشای آن نور محیط را کاهش دهید تا بتوانید تصویر بهتری را از این تلویزیون تماشا کنید.

دلیل سوختن لامپ تصویر چیست؟

سوختن لامپ تصویر مشکلی است که در بسیاری از تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. این عیب در بیشتر مدل‌هایی که گارانتی صحیح و قابل اعتباری ندارند مشاهده می‌شود. همچنین مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون تی سی ال  رخ می‌دهد. زمانی که دچار این مشکل می‌شوید تصویر تلویزیون به طور کلی قطع می‌شود.

در برخی از مدل‌های تلویزیون تی سی ال ممکن است در ابتدا مدتی تصویر تلویزیون قطع و وصل شده و در نهایت به صورت کلی تصویر از بین رود. هر چه در مرور زمان تعداد لامپ‌های سوخته بیشتر می‌شود این اتفاق رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند به خاطر برد پاور نیز باشد، برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون را فراهم می‌کند. تعمیراتی که در ناحیه برد و پاور انجام می‌شود می‌تواند این عیب را برطرف کند.

به چه دلیل صدا قطع می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون‌های تی سی ال ممکن است رخ دهد این است که صدا به طور قطع شود. ابتدا صدای تلویزیون قطع و وصل می‌شود  و بعد تلویزیون به کل بی صدا می‌شود. برای رفع  خرابی تلویزیون تی سی ال در قسمت صدا باید از ورودی‌های صدا مطمئن شوید. پورت‌هایی مانند AV  یا HDMI از ورودی‌های صدا هستند.

خرابی تلویزیون TCL؛ دلیل قطع شدن صدای تلویزیون
قطعی صدا در تلویزیون tcl به اختلال در بخش مادر برد برمی‌گردد.

اگر این کابل‌های ورودی مشکلی نداشته باشند ایراد به بخش مادر برد بر می‌گردد. ایراداتی که در مادر برد رخ می‌دهد معمولا ناشی از گرم شدن و زیاد کار کردن تلویزیون است. البته استفاده از کابل‌های hdmi  بی کیفیت نیز می‌تواند باعث خرابی مادر برد و در نهایت قطعی صدا گردد.

هنگ کردن تلویزیون و ریموت کنترل به چه دلیل است‌؟

در برخی از موارد تلویزیون روشن است ولی دستگاه ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در این شرایط تلویزیون و ریموت کنترل هنگ کرده‌اند. ریموت کنترل خود را بررسی کنید، در صورتی که از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن هستید می‌توانید به سراغ دکمه‌های اصلی روی خود تلویزیون بروید. اگر این دکمه‌ها نیز به درستی کار نکنند برد تلویزیون نیاز به تعمیر و در مواقعی خاص نیاز به تعویض دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات که روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد و می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش است. ممکن است صفحه نمایش بدون این که هیچ ضربه و یا آسیبی دیده باشد یک خط روشن به صورت افقی و یا عمودی را در وسط و یا کنار تصویر نمایان کند. این مشکل به طور عمده مربوط به پنل تلویزیون می‌شود. از آن جایی که این قطعه بسیار گران قیمت است بهتر است با نمایندگی تلویزیون خود تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنید.

کیفیت تلویزیون تی سی ال
استفاده بیش از اندازه از تلویزیون tcl به قطع و وصل شدن تصاویر می‌انجامد.

دیر روشن شدن تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از علت‌ها که خرابی تلویزیون تی س ال به شمار می‌رود و در مرور زمان برای بیشتر تلویزیون‌ها رخ می‌دهد اختلالاتی در زمینه پاور است. سوختن و یا خرابی‌های پاور می‌تواند در تصویر به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلال ایجاد کند. همانطور که اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه انرژی تلویزیون برای روشن و خاموش کردن  دستگاه است.

دیر روشن شدن تلویزیون
برد پاور انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون tcl را فراهم می‌کند.

خرابی این قطعه باعث می‌شود، تلویزیون دیر روشن شده و این فرایند طولانی‌تر شود.  در نهایت یک مرتبه تلویزیون در حالت استند بای رفته و هرگز روشن نمی‌شود. این آسیب از بخش پاور است که می‌تواند به بخش مین برد نیز خسارت وارد کند.

پنل‌های خراب شده؛ فراموش نکنید

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون تی سی ال مشکلاتی در پنل است که منجر به خرابی تصویر می‌شود. وجود ایراد در قسمت پنل، می‌توانند منجر به تاریک شدن تصویر و یا ایجاد تصویر دوتایی شود.

تلویزیون روشن را در نظر بگیرید، در ابتدا تصویر از بالای صفحه کم کم تاریک و سیاه می‌شود سپس این تاریکی به تمام تصویر صفحه منتقل می‌شود و یا این که تصویر با هاله‌ای به صورت دو تایی نمایش داده می‌شود. برای رفع این اشکال باید قسمت پنل صفحه نمایش توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

عیب یابی تلویزیون tcl؛ مطرح کردن مهم ترین مشکلات

در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید  تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.

کیفیت تلویزیون تی سی ال

مهم ترین سوالی که در مورد تلویزیون TCL می پرسند این است که آیا این تلویزیون دارای کیفیت هست؟ بله تلویزیون تی سی ال از رقبای خود محصولات باکیفیت تری تولید می کند. از نظر نور و رنگ و همچنین تصویر عالی دارد بطوری که می توانید فیلم را با وضوح بسیار بالای ببینید.


نویسنده :

 • Avatar علی نویدی گفت:

  سلام
  تلویزیون TCL مدل ۵۰P65US دارم
  آیا میشود اپلیکیشن دیگر اضافه کرد؟
  اگه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.
  « با سپاس»

 • Avatar حمید گفت:

  سلام
  بنده یک ال ای دی TCL48اینچ منحنی مدل p1دارم ….یه مدت که روشن میکردیم دیر تصویر بالا میومد بعد هم یه صدایی خورد و مین بردش چند تا قطعه سوزوند که پیدا نمیشه تعمیرش کنیم ….بورد کاملش هم پیدا نمیشه عوض کنیم میخواستم ببینم بوردش رو باید چجوری تهیه و خریداری کنیم….ممنون میشم راهنمایی کنین

 • Avatar morteza گفت:

  اشغال ترین تلوزیونی که دارم بخدا کند اشغال بی کیفیت حیف پولی که دادم بخدا

 • Avatar خدیجه ایمانی گفت:

  سلام تلویزیون ۴۹tclمادیروزیک قسمتی از صفحه نمایش دقیقاوسط صفحه تار روبه سیاه شده علت چیه لطفا راهنمایی بفرمائید وقبلا‌ یک خط‌باریک نقطه چین مانندازا بالابه‌پایین صفحه افتاده بود که زیادمشخص نیست لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون در محل می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام من تلویزیون ۴۹ تی سی ال دارم که در حال تماشای فیلم خود به خود صفحه ی نمایش سیاه شد صدای تلویزیون کاملا شنیده میشود اما تصویر دیده نمی شود هنگامی که شب چراغها خاموش میشود تصویر کمی دیده میشود مشکل از چی می باشد

 • Avatar مریم گفت:

  باسلام،چندروز تلوزیون تی سی ال خریدیم،فقط مواقع تبلیغ شبکه ۱‌و‌۲ و۳ بالای تی وی یک نوار آبی باریک‌ میاد و‌وقتی تبلیغ تمام میشه بلافاصله میره،خواستم ببینم چ مشکلی داره؟فقط مواقع تبلیغ میاد،تعویضش کنیم؟چون تا ۱۴روز تعویض میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ر این زمینه بهرت است به صورت تلفنی با پشتیبانان ما در تماس باشید. راهنماییتان می کنند.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar Ahmad گفت:

  سلام وخسته نباشید
  یه تلویزیون tcl 42هوشمند داریم الان حدودچندماهه که خرابه .زمانی که دخترم فلش بهش زد بعداز آن فقط یک شبکه رو نشون میده وبعد از چند ثانیه روشن وخاموش میشه وفقط زمان روشنی اول فقط ریموت ودکمه های پشت تلویز یون کارمیکنه با همون تنظیمات قبل خرابی کارمیکنه .لطفا راهنماییمون کنید.درضمن باچند تااز این تعمیرکارها صحبت کردم گفتند مرجعی ازای تلویزیون تو تهران نیست آیا واقعیت دارذد مانمیتونیم اینو درست کنیم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar محسن گفت:

  سلام تلویزیون ما تی سی ال منحنیه چند روزیه وقتی روشن میکنیم بعد از یک ساعت تصویر کاملا تیره و سیاه میشه و فقط صدا میاد. روشن خاموش که میکنیم باز یک ساعت تصویر داره بعدش تاریک میشه. علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   اصولا زمانی این مشکل به وجود می‌آید که بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند.

   اگر صدا هم ندارید، بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. جهت ثبت درخواست تعمیر تلویزیون می توانید به سامانه آچارباز مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

 • Avatar علی گفت:

  سلام خسته نباشین من مدل p65usl تازگی خریدم تو منو تنظیمات گزینه Local dimming نداره که غیر فعالش کنم سری p6us داشت تحقیق کردم باید از منو مخفیش وارد بشم اونجا غیر فعالش کنم
  شما منو مخفی تی سی ال اگه بلدین ممنون میشم بگین

 • Avatar Mm گفت:

  سلام وقت بخیر به تازگی تلوزیون Tcl p6 خریدم .بعضی اوقات وقتی خاموش هست با کترل روش نمیشه .و پس از اینکه کابل تلوزیون در میاریم و از نوع به فیش میزینم .روش میشه .البته بعضی اوقات

 • Avatar مجید لطفی گفت:

  سلام
  تو قرن ۲۱ اینجور مشکلاتی در تلویزیون باشد یک ننگ بزرگ می باشد

 • Avatar saeed گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده تلویزیون میخام بخرم تا ۱۵ میلیون هم میخام هزینه کنم اولش میخاستم سامسونگ یا ال جی بخرم ۴۹ یا ۵۵ اینچ که میگن چون سامسونگ و ال جی از ایران رفتن به صلاح نیس بخریم و تلویزیون های دیگه مثل تی سی ال یا هایسنس و…. بخرم
  بخدا موندم چیکار کنم اگه میشه کمکم کنید که چی بخرم بعدا پشیمون نشم و آیا سامسونگ یا ال جی بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید ممنون

 • Avatar رامین گفت:

  سلام وقت بخیر.من یک سال هست تلویزیون اچ تی سی خریدم ولی خود. به خود کابل فلش رو هر دو درگاهش باز نمیکنه.نمیتونم فلش باز کنم کلا نمی‌خونه.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با فلش های دیگری امتحان کردید؟ اگر ایراد دارد باید درگاه USB بررسی شود. گاهی نیز ممکن است ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما باشد

 • Avatar نقی اسدی گفت:

  تلویزیون ۴۹اینج ی ساله خریدم خود به خود خاموش روشن میشه کانالاشم عوض نمیشه چکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می تواند به دلیل خرابی بورد اصلی با منبع تغذیه باشد. هر دو قابل تعمیر هستند و بهتر است به صورت تخصصی توسط تکنسین بازدید شود. شما میتوانید در صورت تمایل، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمود گفت:

  سلام خوب هستین ؟
  من یک tcl50 p65u خریدم ، ایا امکان نصب برنامه وجود دارد ؟

 • Avatar علی گفت:

  سلام تلوزیون تی سی ال دارم الان برق وارد دستگاه میشه ولی تلوزیون روشن نمیشه.چراغ قرمز پاین سمت چپ روشنه ولی خود تلوزیون روشن نمیشه ۳۲

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد به اختلال در عملکرد بورد پاور یا منبع تغذیه بر میگردد. بهتر است تلویزیون شما توسط متحصص بازدید و بررسی شود

 • Avatar abbas گفت:

  وقتی دکمه‌قرمز‌رنگ Home 🏠(خانه) رومیزنم واردمنو برنامه‌ها میشم‌یا گوشی وصل میکنیم.برای تماشای فیلم‌،یا اتصال‌به‌اینترنت‌(صفحه‌نمایش هر‌چندثانیه وضوحشو از دست میده دوبار ب حالت طبیعی
  بر میگرده‌این روند اد‌امه داره تا وقتی که‌تو منو‌برنامه ها‌ باشی) ولی وارد شبکه های تلوزیون میشی برا تماشا فیلم های صدا سیما دیگ این مشکلو نداره
  ایراد از چی میتونه باشه!!!!!🤔🤔🤔

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- سرعت اینترنت را بررسی نمایید.
   ۲- اختلالی در عملکرد سروری دهنده وجود نداشته باشد.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل بهتر است توسط تکنسین بازدید شود.

 • Avatar عادل گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما میخواستم وای فا دایرکت تلویزیون تی سی ال روشن کنم ولی بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید تشکر

 • Avatar محمدی گفت:

  سلام. تلویزیون ۴۹ اینچ تی سی ال مدل ۴۹D3000 خریدیم آبا به دیوار نصب میشه؟

 • Avatar س گفت:

  سلام وقت بخیر چن روزی میشه تلویزیون TCL 50P65USL گرفتیم وقتی ک فلش وصل میکنیم برای دیدن فیلم و سریال و فیلم مورد نظر انتخاب میکنم دیگه نمیتونم تایم فیلم ببرم عقب یا جلو بزنم حتی پلی یا استپ هم نمیشه . نوار تایم عقب جلو میشه اما خود فیلم نه. در صورتی ک قبلا همچین مشکلی نبود بدون مشکل، زمان فیلم عقب جلو یا استپ و پلی میکردیم .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با یک فلش دیگری امتحان کنید.

   اگر مشکل برطرف نشد، ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما است که باید بررسی شود.

 • Avatar Mona گفت:

  سلام من تلوزیون tcl 50 p8 خریدم وقتی تلوزیون خاموش هستش چراغ پاورش روشن وخاموش میشود …آیا این موضوع طبیعی هستش. چون دیدم در دیگر تلوزیونهای tcl اون چراغ ثابت است روشن هستش هنگامی که تلوزیون خاموشه.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد به احتمال زیاد به عملکرد نادرست بورد تغذیه بر میگردد. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود.

 • Avatar علی گفت:

  باسلام من چند سالی هست تلوزیون تی سی ال دارم.اما از دیشب یدفه تصویرش وقتی روشن میکنم بالا نمیاد .صدا داره ولی تصویر نداره.لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام
  من قصد خرید تلویزیون از بین برندهای ایرانی مثل ایکس ویژن، اسنوا ،دوو ،جی پلاس و تی سی ال و … دارم شما چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟

 • Avatar محمد گفت:

  سلام وقت بخیر.
  ما ی ۴ سالی هست ک تلوزیون tcl داریم و ازش راضی هستیم.
  ولی تازگیا ی مشکلی براش ی مشکلی تصویری پیش اومده.
  وقتی ک تصویر ثابته بعد عوض میکنیم.
  حالت تصویر قبلی روی تصویر جدید هست.
  قسمت سمت چپ تلوزیون .
  حالا مشکلش چیه؟
  باید تعویض بشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته میشود که اغلب در دستگاه های پلاسما مشاهده می شود. در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید تا راهنماییتان کنند.

   ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar امید گفت:

  سلام من تلوزیون تی سی ال خریدم ولی نمیدونم سیستم عاملش چیه میشه راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مدل دقیق تلویزیون خود را در اینترنت جستجو کنید همچنین از دفترچه راهنمای تلویزیون کمک بگیرید.

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام تلویوزیون تی سی ال خمبده دارم میخوام روی دیوار نصب کنم ولی پشتش هیچ جایی نداره میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله به این دلیل که تلویزیون های خمیده قابلیت نصب روی دیوار را ندارند چرا که از نظر ظاهری فقط مناسب قرار گرفتن روی میز هستند.

 • Avatar سید گفت:

  سلام و عرض ادب بین تلویزیون ایوولی هایسنس و تی سی ال کدوم بهتره ؟ تی سی ال که فهمیدم آشغاله .خودم الجی ۵۰ فورکی داشتم که بردش سوخت .

 • Avatar حسین عبدی گفت:

  سلام تلویزیون tclخمیده دارم اما مدتی است که روی آرم تلویزیون گیرکرده امکان داره ویروسی شده باشه ازفلش؟؟امکان ریست کردن,بازگشت به کارخانه ویا آپدیت هست؟

 • Avatar رضا گفت:

  سلام ، من تلویزیون Tcl ۴۹ اینچ رو یه ماهی هست گرفتم ، مشکلش اینه که همه شبکه ها صدا دارن بجز مستمند !!؟؟ همچنین یکی از شبکه های استانی رو کوچیک تر نشون میده ، تلویزیون به آنتن وصل ، آنتن هم جدید و نو هست.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در اغلب مواقع ایراد از آنتن است.
   آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها را بررسی و سپس کانل یابی مجدد انجام دهید.

 • Avatar سجاد گفت:

  سلام من یک تلوزیون tcl مدلLED32D2700خریدم تصویر از نیمه به بالا سایه تیره رنگی دارد در ضمن دیروز هر چند ثانیه تصویر پلک میزد بعد از خاموش و روشن کردن دیگه پلک نزد ولی تصویر سایه دار شد به نظر شما چیکار شده ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

 • Avatar کیان گفت:

  سلام من تلوزیون تی سی ال ۵۰ اینچ ۴k خریدم برا کنسول ps4 ولی خیلی نور سفید سفش زیاده منظورم اینه که رنگ تلوزیونش نسبت به سامسونگ خیلی خیلی پایینه میشه گفت حالت بی رنگه حتا با تنظیماتم درست کردم ولی بازم رنگش مثل تلوزیون های سامسونگ قدرت نداره براچی اینجوریه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد پنل تلویزیون شما باعث بروز چنین مشکلی شده است. در هر صورت بدون بازدید کارشناس نمی توان پاسخ دقیقی داد. تلویزیون خود را به یک متخصص نشان دهید. در صورت تمایل نیز می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar پیمان گفت:

  سلام
  مدل ۵۵ اینچ p2us دارم
  بعد یک سال صفحه چشمک میزند یا بالای صفحه مختصر بی روح و کدر هست. مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل به علت اختلال در عملکر پنل یا فلت تلویزیون شما است که باید تعویض یا تعمیر شود. بهتر است به صورت حضوری کارشناس تلویزیون شما را بازدید کند. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar بهنام گفت:

  سلام . برای وارد کردن کد وای فای حروف را چگونه وارد کنیم

 • Avatar میثم گفت:

  سلام تلویزیون ما تی سی ال ۴۶اینچه. یهویی همه شبکه هاش قطع شده فقط مینویسه سیگنال موجود نیست. حتی انتن نو و کابل با همه چی عوض کردم نمیاره . کسی میدونه دلیل چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. به اختمال زیاد ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما است.

  • Avatar محدثه گفت:

   سلام از ماهم همینجوری شد،تی وی بردم خونه مامانم،به آنتن هوایی وصل کردم ،برنامه ها برگشت،دوباره آوردم خونه درست شد

 • Avatar مهرو گفت:

  سلام خسته نباشید دو روز پیش تلویزیون tcl خریدیم وقتی که میخوایم گوشی سامسونگ یا حتی تبلت سامسونگ بهش متصل کنیم دوبار اول وصل شدن ولی الان به هیچ وجه وصل نمیشه فقط گوشی های هووایی وصل میشن و اینکه بعد از ۵ یا ۶ بار امتحان کردن تلویزیون در حالت صفحه اتصال بی سیم هنگ میکنه و حتی خاموش هم نمیشه
  و اینکه ۳ دفعه هم اتفاق افتاد که تلویزیون خاموش اصلا روشن نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به طور معمول این مشکل زمانی رخ می دهد که بورد اصلی تلویزیون دچار خرابی شده باشد

  • Avatar Hamed گفت:

   سلام
   من ۱۵ روزه تلویزیون ۵۵p8s خریدم تلویزیون رو خاموش میکنیم دیگه روشن نمیشه باید از برق بکشیم یکبار هم تعویض شده ولی باز مشکل داره نخرید برند tcl نخرید واقعا اشغاله من گول ظاهرشو خوردم

   • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

    سلام

    خاموش شدن تلویزیون بر میگردد به اختلال در عملکرد منبع تغذیه. در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا بررسی های بیشتری شود

 • Avatar محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید ، محمد از اصفهان :تلویزیون تی سی ال دارم مدتی است پس از روشن شدن تلویزیون تصویر می رود ولی صدا است و مجدد تلویزیون را روشن کنیم تصویر می آید و با زمانی متغیر باز تصویر می رود البته دستگاه دیجیتال و سیم های پشت تلویزیون عوض کردم باز همین اتفاق افتاد ، ممنون می شوم راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و به احتمال زیاد قابل تعمیر باشد. در هر صورت بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود.

 • Avatar mohamad گفت:

  باسلام،من قصد خرید تلویزیون تی سی ال مدل p65 رو دارم،اول اینکه تفاوت با مدل p6 چیه؟ و اینکه در مقایسه با تلویزیون دوو با همین مشخصات فنی کدوم یک کیفیت بهتری داره؟؟ ممنون از شما💙🙏

 • Avatar پیمان گفت:

  سلام خسته نباشید،تلوزیون من عنوان برنامه های شبکه ها رو نشون نمیده،مثلا نوشته نمیشه که یکساعت بعد فلان شبکه چ برنامه ای قرار هست پخش کنه،ساعت و تاریخ رو هم تنظیم کردم ولی درست نشد،چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این قابلیت وابسته به کیفیت سیگنال و اطلاعات فرستنده دارد.
   این اطلاعات در شرایطی نمایش داده میشود که فرستنده در دسترس قرار دهد

 • Avatar محمد باقر گفت:

  سلام من مدل ۵۰p6us خریدم بعد از چند ماه پنل تلویزیون داره حالن خمیدگی و منحنی به خودش میگیره علتش چیه و باید چیکارش بکنم؟؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.