به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

عیوب متداول تلویزیون سونی

مشکلات تلویزیون های سونی

همانطور که در پست های قبلی وبلاگ آچارباز ملاحظه کردید، بسیاری از عیوب متداول در تلویزیون های سامسونگ و مشکلات تلویزیون ال جی را بررسی کردیم، در این بخش قصد داریم برخی از مشکلات تلویزیون های سونی را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

قطع شدن صدای تلویزیون

در این ایراد دستگاه به طور طبیعی روشن شده ولی صدای دستگاه با تاخیر وصل می شود که مدت زمان این تاخیر به مرور بیشتر می شود. در مراحل اولیه قسمت پاور دستگاه ایراد پیدا می کند که به مرور خرابی دستگاه به بخش سیستم کنترل هم سرایت می کند.

ایجاد لکه های رنگی در تصویر تلویزیون

این مشکل بیشتر در مدل ۵۰ و ۶۰ اینچ دیده می‌شود و علت خرابی، ایراد در بخش LCDهای RGB دستگاه است و یکی از ایراداتی است که در اثر طولانی بودن ساعات مصرف ایجاد می‌شود. در کل تعمیر تلویزیون سونی تخصص بالایی را طلب می‌کند که البته با سایر ویژگی‌ها و سیاست های سونی در تولید تلویزیون هماهنگی دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

نوار صورتی رنگ در بالای تصویر

در این ایراد یک نوار عرضی به پهنای ۱۰ سانتی‌متر در بالای تصویر به رنگ صورتی دیده می‌شود که به مرور زمان عرض این نوار بیشتر شده و از یک مرحله به بعد بخش پایینی تصویر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این نوار در صورت کم شدن نور تصویر کمتر، دیده نمی‌شود به همین علت در بعضی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر تلویزیون (برگشت نور به حالت اولیه) قابل رویت می‌شود و مصرف کنندگان تصور می‌کنند که در اثر تعویض لامپ تصویر تلویزیون این اتفاق افتاده است. قرمز شدن بالای تصویر تلویزیون پروجکشن سونی بعلت ایجاد خرابی در بخش بلاک نوری دستگاه اتفاق می‌افتد.

منوی عیب یابی در تلویزیون سونی

تلویزیونهای سونی دارای سیستم عیب یاب داخلی هستند و قطعه یا بخش معیوب دستگاه بوسیله کدگذاری چشمک زدن لامپ جلوی دستگاه نشان داده می‌شود تا سهولت بیشتری در امر تعمیر تلویزیون سونی ایجاد شود.

چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون های سونی در منوی ویژه‌ای که در بخش سرویس مد دستگاه قرار دارد، قابل دسترسی است و بوسیله آن می‌توان متوجه شد که قبلا چه مواردی بعنوان ایراد معرفی شده است: به عبارت ساده‌تر اگر تلویزیون سونی دچار ایراد و مشکلی شود که بخش پروتکتور فعال شود این کد در بخشی از منوی داخلی دستگاه ثبت و ضبط می‌شود که در صورت لزوم قابل دسترسی است و با مطالعه آن می‌توان متوجه شد که قبلا دستگاه چه ایراداتی داشته و یا چه موارد تعمیری روی آن انجام شده است.

این بخش از منوی داخلی در تلویزیون های سونی با فشار دادن پشت سر هم دکمه‌های DISPLAY+5+(+VOL)+POWER ON قابل دسترسی است و با وارد کردن این کد منویی به شکل زیر ظاهر می‌شود که تعداد چشمک‌ها و عیب مربوطه را گزارش می‌دهد.

مشکلات تلویزیون های سونی
جدول عیب یابی تلویزیون سونی

در منوی Self Check در تلویزیون های سونی، عدد اول تعداد چشمک‌ها و عبارت مقابل آن معرف بخش یا قطعاتی است که در برخورد با آن تعداد چشمک، باید به سراغ آن برویم و عدد آخر تعداد دفعاتی است که این چشمک نشان داده شده است. بعنوان نمونه در منوی بالا  تعداد ۵ چشمک برای ایراد تلویزیون در بخش پنل معرفی شده که همانطور که می‌بینید تعداد ۲۴ بار این علامت داده شده است ولی در بقیه کدها اعداد هم ردیف ۲۴ تغییری نداشته‌اند که نشانه سلامت دستگاه در آن بخش‌ها است.

منوی عیب یاب در تعمیر تلویزیون کمک زیادی می‌کند که شاید عمده‌ترین آنها را باید آگاهی تعمیرکار از عیوبی دانست که به صورت مداوم در تلویزیون ظاهر نمی‌شود مثلا در تلویزیون های پروجکشن سونی ایرادی ایجاد می‌شد که گاها تلویزیون روشن نشده و چراغ چشمک زن دستگاه ۱۰ بار چشمک میزد و در بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتاد که هنگام مراجعه برای تعمیر تلویزیون در منزل مشتری ایراد مذکور دیده نمی شد اما به لطف وجود منوی عیب یاب تعمیر بیشتر این تلویزیون ها با موفقیت انجام می‌شد.

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن مداوم تلویزیون سونی می تواند نشان دهنده وجود ایرادات سخت افزاری یا نرم افزاری در دستگاه باشد. دلایل زیر می توانند باعث به وجود آمدن این مشکل باشند:
خرابی مین برد تلویزیون که باعث چشمک زدن چراغ آن می شود اما با وجود روشن شدن چراغ، خود دستگاه روشن نمی شود.
خرابی مدار استندبای نیز می تواند باعث بروز اختلال در شناسایی حالت استندبای دستگاه شده و دستگاه را در این حالت نگه می‌دارد.
استفاده از کابل های نامرغوب HDMI، این کابل های باعث به وجود آمدن اتصالی های کوچک و در نتیجه روشن نشدن تلویزیون می شوند.
ویروسی شدن تلویزیون هوشمند به وسیله اتصال فلش های آلوده نیز می تواند باعث خاموش شدن و روشن نشدن تلویزیون شوند.

خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

این خطا در چه زمان هایی رخ می دهد:

 • زمانی که در حال به روزرسانی نرم افزارهای تلویزیون خود هستید.
 • زمان دانلود آخرین آپدیت های نرم افزارها
 • زمانی که دانلود آپدیت های شما به پایان می رسد
 • زمانی که در حال اتصال به اکسس پوینت ها چه به صورت با سیم و چه بی سیم برای دسترسی به اینترنت هستید.
 • زمان اتصال یا راه اندازی اپلیکیشن ها

رفع خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

روش اول: برای رفع این خطا این مراحل را دنبال کنید، در ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون به شبکه اینترنت متصل است.

۱٫ روی کنترل از راه دور تلویزیونتان دکمه خانه یا home را بزنید.
۲٫ تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.
۳٫ در منوی تنظیمات preferences یا اولویت ها را انتخاب کنید.
۴٫ setup یا راه اندازی را انتخاب کنید.
۵٫ در بخش راه اندازی، شبکه یا network را انتخاب کنید و در این قسمت نیز راه اندازی شبکه یا network setup را برگزینید.
۶٫ در بخش راه اندازی شبکه ” وضعیت شبکه و تنظیمات آن” یا View Network settings and status. را باز کنید.
۷٫ بررسی اتصال یا check connection را انتخاب کنید.

این مرحله ممکن است زمانبر باشد، لطفا آن را کنسل نکنید و تلویزیون را هم خاموش نکنید.

روش دوم:
اگر با روش بالاخطا برطرف نشد، ممکن است مشکل از privacy policy یا خط مشی رازداری باشد. مطمین شوید خط مشی رازداری را تایید کرده اید، برای این کار این مراحل را دنبال کنید:

۱٫ روی کنترل از راه دور تلویزیونتان دکمه خانه یا home را بزنید.
۲٫ تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.
۳٫ در منوی تنظیمات preferences یا اولویت ها را انتخاب کنید.
۴٫ setup یا راه اندازی را انتخاب کنید و در این قسمت هم خط مشی رازداری یا privacy policy را انتخاب کنید.
۵٫ در این بخش دکمه موافقت یا agree را انتخاب کنید و دکمه حرکت به راست را روی کنترل از راه دور تلویزیون کلیک کنید.
۶٫ برای بازگشت به بخش network یا شبکه دکمه بازگشت یا back را بفشارید.
۷٫ در بخش شبکه، تنظیمات شبکه را انتخاب کنید و سپس تنظیمات راه اندازی شبکه.
۸٫ در بخش “لطفا نحوه انجام تنظیمات شبکه خود را انتخاب کنید” آسان یا حرفه ای را انتخاب کنید. (اگر می خواهید تنظیمات را به صورت دستی تغییر بدهید، یا اگر میخواهید بین اتصال باسیم و بدون سیم بتوانید سوییچ کنید، روش حرفه ای یا Expert را انتخاب کنید.
۹٫ در بخش امنیت بیسیم-تنظیمات شبکه Network Setup -Wireless Security دکمه وسط را انتخاب کنید.
۱۰٫ رمز عبور شبکه خود را وارد کنید و گزینه نه را برای proxy server انتخاب کنید.
۱۱٫ تنظیمات را ذخیره کرده و به اینترنت متصل شوید.
اگر با این دو روش موفق به رفع این خطا نشدید می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون آچارباز استفاده کنید.

حتما توجه داشته باشید: موضوع بسیار مهم در تعمیر تلویزیون های سونی این است که با توجه به قیمت بالاتر برند سونی نسبت به سایر برندهای بازار و به نوعی خاص بودن این برند، بسیار مهم است که امر تعمیر آن بخصوص تعمیرات سخت افزاری آن به متخصص مجرب سپرده شود.


نویسنده :

 • Avatar Mehdi گفت:

  سلام من چند ساله تلویزیون سونی دارم خوشبختانه مشکلی نداشته ولی الان روشن که میکنم میادروتصویر وبعد قعط میشه چراغ قرمز شروع به چشمک زدن میکنه وتصویر نیست

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   با سلام
   لطفا تلویزیون را دستکاری نکنید. در اولین فرصت درخواست تعمیر تلویزیون در محل را ثبت کرده تا کارشناس مربوطه برای تعمیر دستگاه شما در محل حاضر شود.

 • Avatar جعفری گفت:

  با سلام. تلوزیون سونی با کنترل روشن نمیشه ولی بعد از روشن شدن بوسیله دکمه پاور روی تلوزیون کنترل کار میکنه مشکل چی میتونه باشه؟

 • Avatar علی حسینی گفت:

  با سلام
  تلویزیون من سونی مدل kDL-47W804A دارم ، اتصال بلوثی برقرار نمیشود، آیا میتوانید راهنمایی کنید؟
  طرح مشکل ، وقتی با موبایل بلوتوث را سرچ میکنم در موبایل بلوتوث BRAVIA نمایان میشوند که نشان دهنده وجود بلوتوث در دستگاه تلویزیون سونی مدل kDL-47W804A است و موبایل برای ارتباط کدی برای اتصال” کد شش رقمی” اعلام میکند که باید این” کد” در بلوتوث “تی وی” ثبت شود اما محلی در قسمت بلوتوث” تی وی” دیده نمیشود
  اگر از سمت “تی وی “در قسمت بلوتوث سرچ انجام گیرد، هیچ دستگاه بلوتوث تی وی ، اصلا بلوتوثی را شناسایی نمیکند
  خواستم بدان مشکل چیست
  با تشکر و سپاس
  علی حسینی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر دستگاه تلویزیون شما قادر به جست و جوی هیچ وسیله ی از طریق بلوتوث نیست احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد. بهتر است توسط متخصص بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar mohammad گفت:

  سلام چند روزه که یک ۴۹ اینچ هوشمند هایسنس خریدم همه چیش عالیه بجز وجود هاله نور کم اطراف قاب تلوزیون هنگام شب و در تصاویر مشکی. نمایندگی میگه اکثر ال ای دی ها با برند های مختلف مشکل نشت نور دارن. ایا درست میگه یا میخواد دست به سرم کنه. ممنونم پاسخ بدین

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می تواند از بک لاین و یا پنل تلویزیون باشد. با توجه به اینکه تلویزیون تازه خریداری شده بهتر است توسط کارشناس بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar رضا حاجی علی اکبری گفت:

  سلام .من یک تلویزیون ۴۶EX720 داشتم فلتش سوخت دادم برای تعمیر. آیا کیفیت صفحه بعد از تعمیر مثل قبلش میشه یا خیر چون میخوام اگه کیفیت صفحه مثل قبل نمیشه یک تلویزیون جدید بخرم.ممنون.

 • Avatar f.a گفت:

  سلام من تلویزیون پروجکشن سونی دارم,چند روز هست دیگه با دکمه پاور روشن نمیشه ,دکمه پاور رو میزنم ۶ بار چشمک قرمز میزنه,من با چندبار فشار دادن دکمه + تلویزیون رو روشن میکنم
  برای تعمیر در کرمانشاه کجا مراجعه کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد اصلی یا منبع تغذیه باشد، بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی گردد تا نوع دقیق مشکل مشخص شود. برای تعمیر تلویزیون خود به نمایندگی سونی در شهر خودتان مراجعه کنید.

 • Avatar علی ارامش گفت:

  سونی ۴۶ دی ایکس ۵۲۰ عیب پس از روشن شدن صدا داریم ولی تصویر نداریم درموقع استفاده از دستگاه دیگر مثلا دیجیتال وقتی با کنترل دیجیتال کانال عوض میکنیم منو تصویری دیجیتال بمدت ۱ ثانیه در پنل مشخص میشود ولی تصویر نداریم لطفا راهنمایی کنید عیب از مین است یا ممکن است با منو مخفوی حل شود؟

 • Avatar محمد جواد گفت:

  من تلویزیون مدل x8000e دارم . وقتی میخوام تایپ کنم کیبوردش تلویزیون نمیاد بازنشانی و راه اندازی مجدد کردم ولی فایده نداره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد ایراد نرم افزاری یا خطای انسانی باشد. برای بررسی های بیشتر بهتر است تلویزیون شما توسط کارشناس بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مصطفی گفت:

  خیلی جالبه کلا هر کی درباره اینترنت سونی سوال میپرسه خانم ایزدی یا میفرمایند سوالتون واضح نبود یا ارجاع میدن به یه شماره تلفن که با کارشناشمون صحبت کنید من تماس گرفتم متاسفانه هیچ جوابی کارشناسشونم نداد،گفت نمیتونیم کمکی کنیم خداحافظ.بهتر نیست ملت و نذارید سر کار و راحت بگید نمیدونم،اینجورز هم خودتون راحترید هم مخاطب میدونه تو اینجور سایتا دنبال جواب نگرده.

 • Avatar حمید کریمی گفت:

  سلام تلویزیون براویا مدلklv32t550a بعد از ورود به منوی مخفی وخروج از منو تصویر قطع شد ضمنا صدا و بک لایت وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید علت چیه؟ چطور تصویر برگردونم ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سیامک گفت:

  درود بر شما
  زمستان گذشته یه ال ای دی سونی w660f پنجاه اینچ خریداری کردم، هر چند وقت یکباری با ریموت دستگاه را روشن میکنم تصویر بالا نمیاد و فقط صدا را دریافت میکنم، بعد از خاموش و روشن کردن دوباره مشکل رفع میشود، دلیل چیست؟ طبیعیست؟ لطفا دلایل بفرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سعید گفت:

  سلام مدلkd-55x8500g با اتصالمستقیم لبه وای فای مشکل دارند لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar مجتبی گفت:

  سلام
  تلویزیون سونی kw800c دارم.با وجود خاموش کردن بلوتوث از منوی تنظیمات باز به صورت خودکار بلوتوث فعال شده و باعث میشه کنترل تلویزیون بعد از خاموش روشن کردن کار نکنه و حتما باید برق دستگاه قطع بشه تا مجدد بشه با تلویزیون کار کرد.البته فکر میکنم این مشکل بعد از نصب برنامه فیلیمو ایجاد شده.ممنون میشم اگر کسی تجربه‌ای داره راهنمایی کنه.

 • Avatar طاها گفت:

  سلام تلویزیون سونیا اسمارت ۵۵ اینچ خرید به طور خودکار چند بار درطول روز و شب‌روشن میشه علت ش چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر چراغ چشمک می زند ولی دستگاه روشن نمی شود، احتمال اختلال در عملکرد برد پاور وجود دارد و نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar احمد گفت:

  سلام من تلویزیون سونی مدل ۴۹X8300C رو دارم از امروز صبح تلویزیون روشن میشه رقص رنگ اولیه علامت اندروید و سونی رو میاره بعد میره آپگرید میکنه دوباره این کار رو تکرار میکنه مرحله بعدی نمیره میشه ایراد کار رو بگین ممنون

 • Avatar میلاد گفت:

  سلام تلویزیون من مدل ۸۰۰۰ جی هست میخواستم بدونم ایا این هاله های سفید که کنار نوار پنل تو تاریکی فقط مشخص میشه طبیعی هستش؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar رامین گفت:

  سلام تلویزیون من مدل x8500 g 65 اینچ هستش
  تازه خریدمش الان حدود یک ماهه ک تصویر ولوم و راهنمای خاموش و روشن شدن تلویزیون به وسیله دکمه تلویزیون میاد روی صفحه و پاک نمیشه ولوم تلویزیون اتوماتیک رو ۱۰۰ هستش لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

 • Avatar ابوالفضل گفت:

  من یک تلویزیون سونی مدل x850g خریدم. بعد از اتصال به اینترنت از طریق وای فای ،اینترنت فقط یک روز کار میکند و یوتیوب و دیگر برنامه های اینترنتی پخش نمیشود. باید ریست کرد تلویزیون را تا دوباره به اینترنت وصل بشود.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا بررسی نمایید اتصال اینترنت قطع نشود. در مرحله بعد بررسی کنید که نرم افزار مورد نظر شما در کشور ما در دسترس باشند.

 • Avatar اشكان گفت:

  سلام تلویزیون سونی w800c خودبخود بعد یک دقیقه خاموش کردن روشن می شود دلیلش چیست؟

 • Avatar امیر گفت:

  سلام تلوزیون سونیkd_55x7000f دارم وقتی با گوشی بهش وصل میشم خیلی با تاخیر هم صدا هم تصویر پخش میکنه میشه درستش کرد

 • Avatar نصیر عامل گفت:

  با سلام ریموت کنترل تلویریون سونی ال ای دی بنده هیچ گونه عملکرد ندارد و ضمنا کلید های روشن و خاموش روی تلویزیون هم کار نمی کند و چراغ استندبای هم روشن نیست مگر تلویزیون را کلا از برق قطع کرده و دوباره به برق وصل کنیم در این حالت تلویزیون روشن می شود ولی باز ریموت عملکرد ندارد. باطری های ریموت هم تعویض شده است. از راهنمائی تان ممنون میشم.

 • Avatar محمد رضا گفت:

  با سلام و ‌خسته نباشید لطفا اگر امکان داره اینجانب را راهنمایی فرمائید در تنظیمات رنگ تلویزیون سونی x9500g در ضمن حالت تنظیمات پیش فرض هم میگذارم رنگ‌ها خیلی طبیعی نیست در ضمن زمانی نور زمینه سفید باشه دیگه‌ تصویر خوب مشخص نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar محمد رضا گفت:

  سلام ببخشید یک تلویزیون ۵۵x9500g خریدم رنگ سفید تلویزیون خیلی زیاده چطور باید تنظیم کنم ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   وارد تنظیمات رنگ و کنتراست تلویزیون شوید و در آنجا تنظیم کنید.

  • Avatar سعید گفت:

   سلام من یک ماهی می شه که این تلویزیون رو خریدم کار با اون خیلی راحته مشکلی داشتی پیغام بده راهنماییت کنم فقط من یه سوال ازتون داشتم تصویر tv شما هم گاهی پرش داره یا تار میشه خصوصا تو حرکت های یواش احساس میکنم تصویر tv من تو شبکه های داخلی واضح نیست

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >