به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

عیوب متداول تلویزیون سونی

مشکلات تلویزیون های سونی

همانطور که در پست های قبلی وبلاگ آچارباز ملاحظه کردید، بسیاری از عیوب متداول در تلویزیون های سامسونگ و مشکلات تلویزیون ال جی را بررسی کردیم، در این بخش قصد داریم برخی از مشکلات تلویزیون های سونی را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

قطع شدن صدای تلویزیون

در این ایراد دستگاه به طور طبیعی روشن شده ولی صدای دستگاه با تاخیر وصل می شود که مدت زمان این تاخیر به مرور بیشتر می شود. در مراحل اولیه قسمت پاور دستگاه ایراد پیدا می کند که به مرور خرابی دستگاه به بخش سیستم کنترل هم سرایت می کند.

ایجاد لکه های رنگی در تصویر تلویزیون

این مشکل بیشتر در مدل ۵۰ و ۶۰ اینچ دیده می‌شود و علت خرابی، ایراد در بخش LCDهای RGB دستگاه است و یکی از ایراداتی است که در اثر طولانی بودن ساعات مصرف ایجاد می‌شود. در کل تعمیر تلویزیون سونی تخصص بالایی را طلب می‌کند که البته با سایر ویژگی‌ها و سیاست های سونی در تولید تلویزیون هماهنگی دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

نوار صورتی رنگ در بالای تصویر

در این ایراد یک نوار عرضی به پهنای ۱۰ سانتی‌متر در بالای تصویر به رنگ صورتی دیده می‌شود که به مرور زمان عرض این نوار بیشتر شده و از یک مرحله به بعد بخش پایینی تصویر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این نوار در صورت کم شدن نور تصویر کمتر، دیده نمی‌شود به همین علت در بعضی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر تلویزیون (برگشت نور به حالت اولیه) قابل رویت می‌شود و مصرف کنندگان تصور می‌کنند که در اثر تعویض لامپ تصویر تلویزیون این اتفاق افتاده است. قرمز شدن بالای تصویر تلویزیون پروجکشن سونی بعلت ایجاد خرابی در بخش بلاک نوری دستگاه اتفاق می‌افتد.

منوی عیب یابی در تلویزیون سونی

تلویزیونهای سونی دارای سیستم عیب یاب داخلی هستند و قطعه یا بخش معیوب دستگاه بوسیله کدگذاری چشمک زدن لامپ جلوی دستگاه نشان داده می‌شود تا سهولت بیشتری در امر تعمیر تلویزیون سونی ایجاد شود.

چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون های سونی در منوی ویژه‌ای که در بخش سرویس مد دستگاه قرار دارد، قابل دسترسی است و بوسیله آن می‌توان متوجه شد که قبلا چه مواردی بعنوان ایراد معرفی شده است: به عبارت ساده‌تر اگر تلویزیون سونی دچار ایراد و مشکلی شود که بخش پروتکتور فعال شود این کد در بخشی از منوی داخلی دستگاه ثبت و ضبط می‌شود که در صورت لزوم قابل دسترسی است و با مطالعه آن می‌توان متوجه شد که قبلا دستگاه چه ایراداتی داشته و یا چه موارد تعمیری روی آن انجام شده است.

این بخش از منوی داخلی در تلویزیون های سونی با فشار دادن پشت سر هم دکمه‌های DISPLAY+5+(+VOL)+POWER ON قابل دسترسی است و با وارد کردن این کد منویی به شکل زیر ظاهر می‌شود که تعداد چشمک‌ها و عیب مربوطه را گزارش می‌دهد.

مشکلات تلویزیون های سونی
جدول عیب یابی تلویزیون سونی

در منوی Self Check در تلویزیون های سونی، عدد اول تعداد چشمک‌ها و عبارت مقابل آن معرف بخش یا قطعاتی است که در برخورد با آن تعداد چشمک، باید به سراغ آن برویم و عدد آخر تعداد دفعاتی است که این چشمک نشان داده شده است. بعنوان نمونه در منوی بالا  تعداد ۵ چشمک برای ایراد تلویزیون در بخش پنل معرفی شده که همانطور که می‌بینید تعداد ۲۴ بار این علامت داده شده است ولی در بقیه کدها اعداد هم ردیف ۲۴ تغییری نداشته‌اند که نشانه سلامت دستگاه در آن بخش‌ها است.

منوی عیب یاب در تعمیر تلویزیون کمک زیادی می‌کند که شاید عمده‌ترین آنها را باید آگاهی تعمیرکار از عیوبی دانست که به صورت مداوم در تلویزیون ظاهر نمی‌شود مثلا در تلویزیون های پروجکشن سونی ایرادی ایجاد می‌شد که گاها تلویزیون روشن نشده و چراغ چشمک زن دستگاه ۱۰ بار چشمک میزد و در بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتاد که هنگام مراجعه برای تعمیر تلویزیون در منزل مشتری ایراد مذکور دیده نمی شد اما به لطف وجود منوی عیب یاب تعمیر بیشتر این تلویزیون ها با موفقیت انجام می‌شد.

علت خاموش روشن شدن تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن مداوم تلویزیون سونی می تواند نشان دهنده وجود ایرادات سخت افزاری یا نرم افزاری در دستگاه باشد. دلایل زیر می توانند باعث به وجود آمدن این مشکل باشند:
خرابی مین برد تلویزیون که باعث چشمک زدن چراغ آن می شود اما با وجود روشن شدن چراغ، خود دستگاه روشن نمی شود.
خرابی مدار استندبای نیز می تواند باعث بروز اختلال در شناسایی حالت استندبای دستگاه شده و دستگاه را در این حالت نگه می‌دارد.
استفاده از کابل های نامرغوب HDMI، این کابل های باعث به وجود آمدن اتصالی های کوچک و در نتیجه روشن نشدن تلویزیون می شوند.
ویروسی شدن تلویزیون هوشمند به وسیله اتصال فلش های آلوده نیز می تواند باعث خاموش شدن و روشن نشدن تلویزیون شوند.

خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

این خطا در چه زمان هایی رخ می دهد:

 • زمانی که در حال به روزرسانی نرم افزارهای تلویزیون خود هستید.
 • زمان دانلود آخرین آپدیت های نرم افزارها
 • زمانی که دانلود آپدیت های شما به پایان می رسد
 • زمانی که در حال اتصال به اکسس پوینت ها چه به صورت با سیم و چه بی سیم برای دسترسی به اینترنت هستید.
 • زمان اتصال یا راه اندازی اپلیکیشن ها

رفع خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

روش اول: برای رفع این خطا این مراحل را دنبال کنید، در ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون به شبکه اینترنت متصل است.

۱. روی کنترل از راه دور تلویزیونتان دکمه خانه یا home را بزنید.
۲. تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.
۳. در منوی تنظیمات preferences یا اولویت ها را انتخاب کنید.
۴. setup یا راه اندازی را انتخاب کنید.
۵. در بخش راه اندازی، شبکه یا network را انتخاب کنید و در این قسمت نیز راه اندازی شبکه یا network setup را برگزینید.
۶. در بخش راه اندازی شبکه ” وضعیت شبکه و تنظیمات آن” یا View Network settings and status. را باز کنید.
۷. بررسی اتصال یا check connection را انتخاب کنید.

این مرحله ممکن است زمانبر باشد، لطفا آن را کنسل نکنید و تلویزیون را هم خاموش نکنید.

روش دوم:
اگر با روش بالاخطا برطرف نشد، ممکن است مشکل از privacy policy یا خط مشی رازداری باشد. مطمین شوید خط مشی رازداری را تایید کرده اید، برای این کار این مراحل را دنبال کنید:

۱. روی کنترل از راه دور تلویزیونتان دکمه خانه یا home را بزنید.
۲. تنظیمات یا setting را انتخاب کنید.
۳. در منوی تنظیمات preferences یا اولویت ها را انتخاب کنید.
۴. setup یا راه اندازی را انتخاب کنید و در این قسمت هم خط مشی رازداری یا privacy policy را انتخاب کنید.
۵. در این بخش دکمه موافقت یا agree را انتخاب کنید و دکمه حرکت به راست را روی کنترل از راه دور تلویزیون کلیک کنید.
۶. برای بازگشت به بخش network یا شبکه دکمه بازگشت یا back را بفشارید.
۷. در بخش شبکه، تنظیمات شبکه را انتخاب کنید و سپس تنظیمات راه اندازی شبکه.
۸. در بخش “لطفا نحوه انجام تنظیمات شبکه خود را انتخاب کنید” آسان یا حرفه ای را انتخاب کنید. (اگر می خواهید تنظیمات را به صورت دستی تغییر بدهید، یا اگر میخواهید بین اتصال باسیم و بدون سیم بتوانید سوییچ کنید، روش حرفه ای یا Expert را انتخاب کنید.
۹. در بخش امنیت بیسیم-تنظیمات شبکه Network Setup -Wireless Security دکمه وسط را انتخاب کنید.
۱۰. رمز عبور شبکه خود را وارد کنید و گزینه نه را برای proxy server انتخاب کنید.
۱۱. تنظیمات را ذخیره کرده و به اینترنت متصل شوید.
اگر با این دو روش موفق به رفع این خطا نشدید می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون آچارباز استفاده کنید.

حتما توجه داشته باشید: موضوع بسیار مهم در تعمیر تلویزیون های سونی این است که با توجه به قیمت بالاتر برند سونی نسبت به سایر برندهای بازار و به نوعی خاص بودن این برند، بسیار مهم است که امر تعمیر آن بخصوص تعمیرات سخت افزاری آن به متخصص مجرب سپرده شود.


نویسنده :

 • Avatar حامد گفت:

  با عرض سلام خدمت کارشناس محترم،یه تلویزیون سونی باواریا دارم که اخیرا تصویرش به هم ریخته اینطور که حدود ده سانت از بالای تصویر نرمال هست ولی مابقی خط عمودی سبز ایجاد شده و تصویر مات و کمرنگ هست میخواستم بدونم مشکل از کجاست ،سپاس

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مطمئن هستید تلویزیون ضربه نخورده؟ این اختلال مربوط به پنل تلویزیون شماست. همچنین ممکن است بک لایت تلویزیون شما آسیب دیده باشد. برا یازمنیان بیشتر باید بررسی شود. اگر ایراد از پنل باشد که باید آن را به طور کل تعویض کنید.

   می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Aria گفت:

  سلام حدودا یکسالی هست تلویزیون ۴۸ سونی خریدم جدیدا چند روزی میشه زمانی که فیلم پخش میشه تصویر چند ثانیه ثابت میشه و بعد درست میشه اما صدا قطع نمیشه،فیلمایی که روی فلش دارم هم همینطوری میشه،دلیلش چیه میتونه باشه؟

 • Avatar حمید گفت:

  تلویزیون ۵۵w800c دارم. جدیدا زیاد هنگ میکنه که با کنترل هم خاموش نمیشه و باید از برق در بیارم و مجد به برق بزنم. فکر کنم بخاطر آپدیت جدید باشه. چطور میشه سیستم عامل تلویزیون رو فلش کرد و رفت به ورژن قبلی؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این کار توسط کاربر امکان پذیر نیست، حتما باید توسط تکنسین انجام شود.
   احتمال دارد زبطی هم به آپدیت نداشته باشد

 • Avatar حسین صدیق پور گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون من سونیBRAVIA-KLV-40S550A هست بعضی اوقات نوار سفید باریک . پهن بصورت پراکنده در تصویر میاد و برای لحظه ای کل تصویرصفحه سفید می شود ممنون میشه راهنمایی بفرمایید

 • Avatar بهار گفت:

  سلام. من تلویزیون سونی دارم مدل kdl43w800c.متاسفانه ۲ هفته پیش از آداپتورش صدا میومد و باعث شد بسوزه دوباره آداپتور خریدم و باز همون صدا. چکار کنم؟

 • Avatar M گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون ما روشن میشه وسریع خاموش میشه باید بازاز پریز دربیاریم کامل وبعد وصل کنیم مشکلش چیه؟

 • Avatar رزم - 02655 گفت:

  سلام من تلویزیون سونی مدل KDL-40EX520 دارم به اینترنت وصل نمیشه ، آپدیت جدید هم با فلش انجام دادم و موفق نصب شده ولی همچنان به اینترنت وصل نمیشه ، اتصال اینترنت بصورت کابل هست وموفق وصل می شود .

 • Avatar عباس جعفرزاده گفت:

  با عرض سلام و ادب

  مدل تلویزیون ما kdl-46hx925 هستش از دیروز تو منو دیگه گزینه wifi direct نمیاد و اینکه usb رو دیگه نمیخونه

  از چی میتونه باشه؟

  با تشکر

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.