به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی؛ بدون هیچ گونه سختی

ژل ماشین ظرفشویی

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، می‌دانید برای این وسیله کاربردی مواد شوینده زیادی وجود دارد. یکی از این مواد شوینده، که قدرت زیادی در پاک کنندگی دارد، ژل مایع ظرفشویی است.

اگر از استفاده کنندگان ماشین ظرفشویی باشید، می‌دانید زمانیکه برای خرید مواد شوینده این دستگاه به فروشگاه می‌روید، با تنوعی از محصولات، با قیمت‌ها و برند‌های مختلف روبرو خواهید شد. یکی از این محصولات، که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد، ژل ماشین ظرفشویی است. اما بیشتر افراد با این محصول چندان آشنا نبوده و نمی‌دانند چگونه باید از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم، نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی؛ بدون هیچ گونه سختی را به شما بگوئیم.

 

مواد شوینده ماشین ظرفشویی

در زمان خرید مواد شوینده ماشین ظرفشویی، با انبوهی از محصولات مختلف روبرو می‌شویم که هرکدام، به خاطر ویژگی‌های مختلفی که دارند، قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌کنند. این مواد شوینده مایع ظرفشویی، شامل سه دسته‌ی پودر، قرص و ژل می‌شوند و هرکدام طرفداران و کاربرد های خاص خود را دارند. در ادامه به تحلیل و معرفی هر یک از این محصولات می‌پردازیم.

پودر ماشین ظرفشویی، یک راه ساده

پودر ماشین ظرفشویی به علت تک آنزیم بودن، برای انجام فرایند شستشو به نمک و مایع جلا دهنده احتیاج دارد. همچنین یکی از نکاتی که باید، در هنگام استفاده از پودر ماشین ظرفشویی در نظر بگیریم، میزان مصرف آن است. این ماده به خاطر حالت پودری خود، اگر کم درون دستگاه ریخته شود، به سرعت در آب حل می‌شود، به همین دلیل فرایند شستشو ناقص انجام گرفته و چربی‌ها در ظرف باقی می‌ماند. از آن طرف، اگر زیاد هم درون دستگاه ریخته شود، اضافی آن خیس شده و به صورت گوله، در می‌آید.

ژل ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم
اگر پودر ماشین ظرفشویی زیاد و یا کم ریخته شود، می‌تواند در فرایند شستشوی ظروف اختلال ایجاد کند

قرص ماشین ظرفشویی، محبوب و راحت

در مقابل پودر ماشین ظرفشویی، قرص ماشین ظرفشویی قرار دارد که با فناوری جدید‌تری ساخته شده است. این قرص‌ها شکلی شبیه به یک مستطیل کوچک دارند و درون محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرند. وقتی قرص ماشین ظرفشویی را برای شستن ظروف انتخاب می‌کنید، دیگر نیازی به خرید نمک و جلا دهنده ندارید، زیرا همه این مواد درون قرص ماشین ظرفشویی یافت می‌شوند.

قرص ماشین ظرفشویی، چون از آنزیم‌های مختلفی برخوردار است، فرایند شستشوی ظروف را بهتر از پودر انجام می‌دهد. همه این عوامل باعث می‌شود، قرص ماشین ظرفشویی قیمتی بیشتر از پودر آن داشته باشد.

ژل ماشین ظرفشویی پریل نی نی سایت
قرص ماشین ظرفشویی، نمک و جلادهنده را باهم دارد، برای همین قیمت آن از پودر بیشتر است

ژل ماشین ظرفشویی، سریع و به صرفه

ژل ماشین ظرفشویی، نسل جدید مواد شوینده این دستگاه محسوب می‌شود. در ترکیب این مواد شوینده آب وجود دارد، همین ترکیب سبب شده، ژل در فرایند شستشو، به سرعت درون آب حل شود و همچنین هیچ آسیبی به ظروف حساس نرسد. ژل ماشین ظرفشویی به مایع ظرفشویی شباهت زیادی دارد، اما این موضوع نباید باعث شود به جای ژل، از مایع ظرفشویی استفاده کنید. اگر بخواهیم از نظر قیمت این سه ماده شوینده را از کمتر به بیشتر باهم مقایسه کنیم، پودر، ژل و سپس قرص ماشین ظرفشویی در رتبه‌های اول تا سوم قرار می‌گیرند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل
ژل ماشین ظرفشویی، کاربردی شبیه به قرص دارد اما مقدار مصرف آن را می‌توان کنترل کرد

مقدار مصرف ژل ماشین ظرفشویی

باید بدانید قرص و ژل ماشین ظرفشویی، عملکردی شبیه به هم داشته و تفاوت چندانی باهم ندارند، این نحوه و شرایط استفاده از آن‌ها است، که باعث فرق بین این دو شده است.

قرص‌های ماشین ظرفشویی، برای شستشوی حجم زیادی از ظروف ساخته شده‌اند. وقتی تعداد ظروف از حدی کمتر می‌شود، استفاده از این قرص‌ها به خاطر قیمت بالایی که دارند، مقرون به صرفه نیست. همچنین به خاطر روکش پلاستیکی که در اطراف آن‌ها قرار دارد، قابلیت شکستن و از وسط نصف کردن قرص‌ها وجود ندارد.

مقدار مصرف ژل ماشین ظرفشویی
به یاد داشته باشید امکان شکسته قرص ماشین ظرفشویی از وسط وجود ندارد

اما ژل ماشین ظرفشویی، برای شستن تعداد کم ظروف ساخته شده است. شما به راحتی می‌توانید، حجم کمی از ظرف‌های کثیف را درون ماشین قرار داده و سپس به میزان دلخواه، از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. شما به آسانی، مقدار مصرف ژل ماشین ظرفشویی را کنترل خواهید کرد.

محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی بوش
شما به راحتی می توانید مقدار ریختن ژل در ماشین ظرفشویی را کنترل کنید

ژل ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم؟

نکته‌ای که باید قبل از خرید ژل ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید، این است که آیا دستگاه شما، می‌تواند از ژل استفاده کند یا نه؟ پس در اولین قدم، دفترچه راهنمای ماشین خود را مطالعه کنید.

 

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید، ماشین ظرفشویی، توان استفاده از ژل را دارد، باید برای دستگاه ژل مناسب انتخاب کنید. همانطور که اشاره کردیم، برند‌های مختلفی این مواد شوینده را تولید می‌کنند، ژل ماشین ظرفشویی پریل، ژل ماشین ظرفشویی فینیش، ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ و ژل ماشین ظرفشویی ناتار چند برند معروف دراین زمینه هستند که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند.

اگر به تازگی قصد استفاده از ژل ماشین ظرفشویی را دارید، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ژل ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم؟

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل
قبل از هرچیز باید اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی قابلیت استفاده از ژل را دارد

پشت درب ماشین ظرفشویی، در قسمت درونی آن فضایی برای قرار دادن مواد شوینده تعبیه شده است. خود این فضا به دو قسمت مختلف تقسیم شده است، قسمت اول به شکل دایره بوده و محل ریختن جلا دهنده است. قسمت دوم که به شکل یک مربع پوشیده بوده، برای قرار دادن قرص، پودر و البته ژل ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. درب دستگاه را باز کرده و پوشش نگه دارنده مواد شوینده را بردارید و مقداری ژل به حد دلخواه خود در آن بریزید.

پیشنهاد مطالعه

ظروف را به درستی درون قفسه دستگاه قرار داده و دکمه روشن را فشرده و حالت شستشو را انتخاب کنید. خواهید دید که ماشین بدون هیچ مشکلی، فرایند شستشو را به پایان خواهد رساند.

نشت نمک در ماشین ظرفشویی
برای اینکه شستشوی بهتری داشته باشید، ظروف را با قائده و اصول درون ماشین بچینید

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل

یکی از برند‌های معروف، در زمینه تولید مواد شوینده ماشین ظرفشویی پریل است. این کمپانی معروف پودر، قرص و ژل این دستگاه را به بهترین و بالا‌ترین کیفیت تولید می‌کند. همین کیفیت بالا است که باعث می‌شود، محصولات این برند به انتخاب اول بسیاری از کاربران تبدیل شوند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل، بسیار آسان است. کافیست بعد از بیرون آوردن قرص از بسته بندی، درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و به سراغ محفظه نگهدارنده مواد شوینده بروید. درب کشویی محفظه را باز کرده و قرص ماشین ظرفشویی پریل را درون آن قرار دهید. به یاد داشته باشید برای شستشوی بهتر ظروف، باید آن‌ها را طبق اصول و قائده درون دستگاه بچینید. به عنوان مثال لیوان‌ها و قابلمه‌های کوچک را، طوری در ماشین ظرفشویی قرار دهید که، رو به پایین باشند و امکان چرخش نداشته باشند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل
نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل، تفاوت چندانی با دیگر برند‌ها ندارد

نشت نمک در ماشین ظرفشویی

برای از بین بردن رسوبات درون آب دستگاه و پاک کردن کدری‌های روی ظرف کریستال و بلوری، کاربران این دستگاه از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند. زیرا این نمک‌ها، رسوبات درون آب را از بین برده و شفافیت را به ظروف بر می‌گردانند.

اما گاهی اوقات، افراد در استفاده از این مواد مخصوص به مشکل می‌خورند. یکی از این مشکلات، نشت نمک در ماشین ظرفشویی است. اگر متوجه نشت نمک از ماشین ظرفشویی خود شده‌اید، بهتر است ابتدا از محکم بودن درپوش دستگاه اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات نیمه باز بودن درپوش تنها دلیل نشت نمک از ماشین ظرفشویی است.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، میزان نمک ریخته شده، درون مخزن است. اگر نمک بیش از اندازه مخزن، درون آن ریخته شود، موجب نشت نمک در ماشین ظرفشویی خواهد شد.

نشت نمک در ماشین ظرفشویی
اگر متوجه نشت نمک از ماشین ظرفشویی شده‌اید، در اولین قدم از محکم بودن درپوش دستگاه اطمینان حاصل کنید

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

اگر به تازگی احساس می‌کنید، خود دستگاه ماشین ظرفشویی شما کثیف شده و این کثیفی در فرایند شستشوی ظروف تاثیر می‌گذارد، باید دست به کار شده و آن را تمیز کنید. کثیف شدن ماشین ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از گیر کردن باقی مانده مواد غذایی گرفته تا رسوب گذاری فیلتر.

بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد پاک کننده طبیعی استفاده کنید، موادی مانند سرکه و جوش شیرین که در هر خانه‌ای یافت می‌شوند و قیمت مناسبی دارند. در یک فنجان کمی سرکه ریخته و درون ماشین ظرفشویی خالی قرار دهید و ماشین را روشن کنید. خواهید دید، دستگاه چقدر سریع تمیز و پاکیزه خواهد شد. برای خواندن روش‌های بیشتر در این مورد به مقاله تمیز کردن ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

اگر فرصت تمیز کردن ماشین ظرفشویی را ندارید، و یا احساس می‌کنید این کار به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد، بهتر است از سرویس نظافت منزل استفاده کنید.

برای استفاده از خدمات نظافت منزل کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمائید. بعد از ثبت درخواست شما، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزلتان در زمان دلخواهتان می‌فرستد.

 


نویسنده :

 • Avatar پانتآ لهراسبی گفت:

  سلام
  محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی دوو هر چند روز می گیره و به سختی می تونم باز کنم چیکار کنم مشکلم حل بشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا از برندهای معتبر ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. گاهی استفاده از محصولات نامرغوب این مشکلات را به بار خواهند آورد.

 • Avatar شیرین گفت:

  ژل ماشین ظرفشویی قیمت بالاتری از بقیه مواردی که گفتی داره اما خب همین که میزان مصرفشو خودم کنترل میکنم خیلی خوبه

 • Avatar الهه گفت:

  از چه برندی استفاده کنیم بهتره برای شستن ظروف ماشین؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای خرید مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی، حق انتخاب زیادی دارید. برند پریل، فینیش دو برند معروف ژل ماشین ظرفشویی هستند.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.