به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی؛ بدون هیچ گونه سختی

ژل ماشین ظرفشویی

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، می‌دانید برای این وسیله کاربردی مواد شوینده زیادی وجود دارد. یکی از این مواد شوینده، که قدرت زیادی در پاک کنندگی دارد، ژل مایع ظرفشویی است.

اگر از استفاده کنندگان ماشین ظرفشویی باشید، می‌دانید زمانیکه برای خرید مواد شوینده این دستگاه به فروشگاه می‌روید، با تنوعی از محصولات، با قیمت‌ها و برند‌های مختلف روبرو خواهید شد. یکی از این محصولات، که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد، ژل ماشین ظرفشویی است. اما بیشتر افراد با این محصول چندان آشنا نبوده و نمی‌دانند چگونه باید از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم، نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی بدون هیچ گونه سختی را به شما بگوئیم.

مواد شوینده ماشین ظرفشویی

در زمان خرید مواد شوینده ماشین ظرفشویی، با انبوهی از محصولات مختلف روبرو می‌شویم که هرکدام، به خاطر ویژگی‌های مختلفی که دارند، قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌کنند. این مواد شوینده ظرفشویی، شامل سه دسته‌ی پودر، قرص و ژل می‌شوند و هرکدام طرفداران و کاربرد های خاص خود را دارند. در ادامه به تحلیل و معرفی هر یک از این محصولات می‌پردازیم.

پودر ماشین ظرفشویی، یک راه ساده

پودر ماشین ظرفشویی به علت تک آنزیم بودن، برای انجام فرایند شستشو به نمک و مایع جلا دهنده احتیاج دارد. همچنین یکی از نکاتی که باید، در هنگام استفاده از پودر ماشین ظرفشویی در نظر بگیریم، میزان مصرف آن است. این ماده به خاطر حالت پودری خود، اگر کم درون دستگاه ریخته شود، به سرعت در آب حل می‌شود، به همین دلیل فرایند شستشو ناقص انجام گرفته و چربی‌ها در ظر,ف باقی می‌ماند. از آن طرف، اگر زیاد هم درون دستگاه ریخته شود، اضافی آن خیس و گلوله شده و در ماشین ظرفشویی و روی ظروف باقی می ماند.

ژل ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم
اگر پودر ماشین ظرفشویی زیاد و یا کم ریخته شود، می‌تواند در فرایند شستشوی ظروف اختلال ایجاد کند

قرص ماشین ظرفشویی، محبوب و راحت

در مقابل پودر ماشین ظرفشویی، قرص ماشین ظرفشویی قرار دارد که با فناوری جدید‌تری ساخته شده است. این قرص‌ها شکلی شبیه به یک مستطیل کوچک دارند و درون محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرند. وقتی قرص ماشین ظرفشویی را برای شستن ظروف انتخاب می‌کنید، دیگر نیازی به خرید نمک و جلا دهنده ندارید، زیرا همه این مواد درون قرص ماشین ظرفشویی یافت می‌شوند.

قرص ماشین ظرفشویی، چون از آنزیم‌های مختلفی برخوردار است، فرایند شستشوی ظروف را بهتر از پودر انجام می‌دهد. همه این عوامل باعث می‌شود، قرص ماشین ظرفشویی قیمتی بیشتر از پودر آن داشته باشد.

طریقه مصرف ژل ماشین ظرفشویی
قرص ماشین ظرفشویی، نمک و جلادهنده را باهم دارد، برای همین قیمت آن از پودر بیشتر است

ژل ماشین ظرفشویی، سریع و به صرفه

ژل ماشین ظرفشویی، نسل جدید مواد شوینده این دستگاه محسوب می‌شود. در ترکیب این مواد شوینده آب وجود دارد، همین ترکیب سبب شده، ژل در فرایند شستشو، به سرعت درون آب حل شود و همچنین هیچ آسیبی به ظروف حساس نرسد. ژل ماشین ظرفشویی به مایع ظرفشویی شباهت زیادی دارد، اما این موضوع نباید باعث شود به جای ژل، از مایع ظرفشویی استفاده کنید. اگر بخواهیم از نظر قیمت این سه ماده شوینده را از کمتر به بیشتر باهم مقایسه کنیم، پودر، ژل و سپس قرص ماشین ظرفشویی در رتبه‌های اول تا سوم قرار می‌گیرند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی
ژل ماشین ظرفشویی، کاربردی شبیه به قرص دارد اما مقدار مصرف آن را می‌توان کنترل کرد

مقدار مصرف ژل ماشین ظرفشویی

باید بدانید قرص و ژل ماشین ظرفشویی، عملکردی شبیه به هم داشته و تفاوت چندانی باهم ندارند، این نحوه و شرایط استفاده از آن‌ها است، که باعث فرق بین این دو شده است.

قرص‌های ماشین ظرفشویی، برای شستشوی حجم زیادی از ظروف ساخته شده‌اند. وقتی تعداد ظروف از حدی کمتر می‌شود، استفاده از این قرص‌ها به خاطر قیمت بالایی که دارند، مقرون به صرفه نیست. همچنین به خاطر روکش پلاستیکی که در اطراف آن‌ها قرار دارد، قابلیت شکستن و از وسط نصف کردن قرص‌ها وجود ندارد.

تفاوت مقدار مصرف قرص و ژل ماشین ظرفشویی
به یاد داشته باشید امکان شکسته قرص ماشین ظرفشویی از وسط وجود ندارد

اما ژل ماشین ظرفشویی، برای شستن تعداد کم ظروف ساخته شده است. شما به راحتی می‌توانید، حجم کمی از ظرف‌های کثیف را درون ماشین قرار داده و سپس به میزان دلخواه، از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. شما به آسانی، مقدار مصرف ژل ماشین ظرفشویی را کنترل خواهید کرد. ژل ماشین ظرفشویی در بسته بندی های قرص مانند نیز عرضه می شود که برای هر بار روشن کردن ظرفشویی باید یکی از آنها را مصرف کرد. در صورت استفاده از خود ژل ظرفشویی برای شستشوی ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی، باید حدود ۲۵ تا ۳۰ میلی مایع درون محفظه بریزید.

محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی
شما به راحتی می توانید مقدار ریختن ژل در ماشین ظرفشویی را کنترل کنید

ژل ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم؟

نکته‌ای که باید قبل از خرید ژل ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید، این است که آیا دستگاه شما، می‌تواند از ژل استفاده کند یا نه؟ پس در اولین قدم، دفترچه راهنمای ماشین خود را مطالعه کنید.

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید، ماشین ظرفشویی، توان استفاده از ژل را دارد، باید برای دستگاه ژل مناسب انتخاب کنید. همانطور که اشاره کردیم، برند‌های مختلفی این مواد شوینده را تولید می‌کنند، ژل ماشین ظرفشویی پریل، ژل ماشین ظرفشویی فینیش، ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ و ژل ماشین ظرفشویی ناتار چند برند معروف دراین زمینه هستند که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند.

پیشنهاد مطالعه
نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی
قبل از هرچیز باید اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی قابلیت استفاده از ژل را دارد

اگر به تازگی قصد استفاده از ژل ماشین ظرفشویی را دارید، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی کجاست؟

پشت درب ماشین ظرفشویی، در قسمت درونی آن فضایی برای قرار دادن مواد شوینده تعبیه شده است. خود این فضا به دو قسمت مختلف تقسیم شده است، قسمت اول به شکل دایره بوده و محل ریختن جلا دهنده است. قسمت دوم که به شکل یک مربع پوشیده بوده، محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی است. درب دستگاه را باز کرده و پوشش نگه دارنده مواد شوینده را بردارید و مقداری ژل به حد دلخواه خود در آن بریزید. پودر و قرص ماشین ظرفشویی را نیز باید در همین محفظه گذاشت.
ظروف را به درستی درون قفسه دستگاه قرار داده و دکمه روشن را فشرده و حالت شستشو را انتخاب کنید. خواهید دید که ماشین بدون هیچ مشکلی، فرایند شستشو را به پایان خواهد رساند.

محل ریختن مایع یا ژل ماشین ظرفشویی
برای اینکه شستشوی بهتری داشته باشید، ظروف را با قائده و اصول درون ماشین بچینید

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل

یکی از برند‌های معروف، در زمینه تولید مواد شوینده ماشین ظرفشویی پریل است. این کمپانی معروف پودر، قرص و ژل این دستگاه را به بهترین و بالا‌ترین کیفیت تولید می‌کند. همین کیفیت بالا است که باعث می‌شود، محصولات این برند به انتخاب اول بسیاری از کاربران تبدیل شوند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل، بسیار آسان است. کافیست بعد از بیرون آوردن قرص از بسته بندی، درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و به سراغ محفظه نگهدارنده مواد شوینده بروید. درب کشویی محفظه را باز کرده و قرص ماشین ظرفشویی پریل را درون آن قرار دهید. به یاد داشته باشید برای شستشوی بهتر ظروف، باید آن‌ها را طبق اصول و قائده درون دستگاه بچینید. به عنوان مثال لیوان‌ها و قابلمه‌های کوچک را، طوری در ماشین ظرفشویی قرار دهید که، رو به پایین باشند و امکان چرخش نداشته باشند.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل
نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی پریل، تفاوت چندانی با دیگر برند‌ها ندارد

نحوه استفاده از پودر ماشین ظرفشویی

همانطور که گفته شد جای پودر ماشین ظرفشویی همان مخزن ژل است که روی درب دقیقا کنار مخزن مایع جلادهنده قرار دارد.

برای هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی باید به تناسب مقدار ظرفی که در ماشین ظرفشویی می چینید این مخزن را پر کنید. مخزن دو شیار دارد که اگر شما یک سبد را پر کردید تا شیار اول و اگر همه حجم ظرفشویی را پر کردید تا شیار دوم  پودر درون ماشین ظرفشویی خود می‌ریزید.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

اگر به تازگی احساس می‌کنید، خود دستگاه ماشین ظرفشویی شما کثیف شده و این کثیفی در فرایند شستشوی ظروف تاثیر می‌گذارد، باید دست به کار شده و آن را تمیز کنید. کثیف شدن ماشین ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از گیر کردن باقی مانده مواد غذایی گرفته تا رسوب گذاری فیلتر.

بهتر است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از مواد پاک کننده طبیعی استفاده کنید، موادی مانند سرکه و جوش شیرین که در هر خانه‌ای یافت می‌شوند و قیمت مناسبی دارند. در یک فنجان کمی سرکه ریخته و درون ماشین ظرفشویی خالی قرار دهید و ماشین را روشن کنید. خواهید دید، دستگاه چقدر سریع تمیز و پاکیزه خواهد شد. برای خواندن روش‌های بیشتر در این مورد به مقاله تمیز کردن ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی


نویسنده :

 • Avatar سادات گفت:

  من وقتی از ژل واسه ماشینم استفاده می کنم خوب میشوره ولی وقتی پودر میزیزم انگار ظرفا سفیدک میزنه! مشکل از پودرم هست یا ایراد فنی ماشین ظرفشویی؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   کدر شدن ظروف بعد از شستشو، می‌تواند چند دلیل مختلف داشته باشد. اولین دلیل استفاده از شوینده نامناسب، برای دستگاه است. در صورت استفاده از مواد شوینده تقلبی، بی کیفیت و تاریخ گذشته، پروسه شستشو به درستی انجام نخواهد گرفت.
   موفق باشید.

 • Avatar پانتآ لهراسبی گفت:

  سلام
  محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی دوو هر چند روز می گیره و به سختی می تونم باز کنم چیکار کنم مشکلم حل بشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا از برندهای معتبر ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. گاهی استفاده از محصولات نامرغوب این مشکلات را به بار خواهند آورد.

 • Avatar شیرین گفت:

  ژل ماشین ظرفشویی قیمت بالاتری از بقیه مواردی که گفتی داره اما خب همین که میزان مصرفشو خودم کنترل میکنم خیلی خوبه

 • Avatar الهه گفت:

  از چه برندی استفاده کنیم بهتره برای شستن ظروف ماشین؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای خرید مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی، حق انتخاب زیادی دارید. برند پریل، فینیش دو برند معروف ژل ماشین ظرفشویی هستند.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.