به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های کولرگازی، که نقشی اساسی در عملکرد آن دارد فیلتر آن است. کار فیلتر کولر گازی، گرفتن گرد و غبار و ذرات موجود از هوا و در نهایت تصفیه آن است. تمیز کردن فیلتر کولر گازی، که موجب بالا رفتن راندمان دستگاه می‌شود، بسیار آسان است. اما با این حال، ممکن است برای بسیاری از افراد، این سوال پیش آمده باشد که، چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

تمیز کردن فیلتر خروجی هوایی کولر گازی

در اولین قدم برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی، باید ابتدا دستگاه را خاموش کنید. باید به دستگاه اشراف کامل داشته باشید، بنابراین اگر فاصله زیادی از کولر گازی دارید، یک صندلی یا یک چهارپایه تهیه کنید.

حالا باید دریچه یا قاب بدنه بیرونی کولر گازی را باز کنید، تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید. برای اینکار دستانتان را برای کنترل دریچه، سمت راست و چپ دستگاه گذاشته و ضامن‌ها و قفل‌های موجود دو طرف دستگاه را باز کنید. به یاد داشته باشید، نحوه باز کردن دریچه در برند‌های مختلف کولر گازی، اندکی باهم تفاوت دارد. بنابراین بهتر است قبل از هرچیزی، ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی
برای باز کردن دریچه کولر گازی، ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

۲٫ اگر گرد و غباری روی فیلتر کولر گازی می‌بینید، فیلتر کثیف را به آرامی از محفظه جدا کرده و آن را بشوئید. هر دو فیلتر را از کولر گازی، با دقت جدا کنید.

۳٫ با استفاده از یک برس نرم و آب، به آرامی بدنه فیلتر را با دقت بشوئید. می‌توانید برای شستشوی بهتر و بیشتر، از مواد شوینده معمولی، برای تمیز کردن فیلتر استفاده کنید.

۴٫ بعد از شستشو فیلتر گازی، باید بگذارید فیلتر به خوبی خشک شود و هیچ رطوبتی روی آن باقی نماند. بعد از خشک شدن فیلتر وقت آن رسیده است که، آن را به درون دستگاه برگردانید.

۵٫ فیلتر را با دقت سر جای خودش گذاشته و به سراغ دریچه بیرونی کولرگازی بروید. دریچه جلویی را دوباره بسته و آن را کمی فشار دهید، تا بدنه سر جای خودش قرار بگیرد. به یاد داشته باشید از راه انداختن و روشن کردن کولر، بدون فیلتر پرهیز کنید.

تعمیر کولر گازی در محل با آچارباز
برای تعمیر کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
درخواست تعمیر کولر گازی

 

اسپری تمیز کننده فیلتر کولر گازی
بعد از شستشو، فیلتر را به خوبی خشک کرده، سپس درون دستگاه بگذارید

پیشنهاد مطالعه

چه زمانی به تمیز کردن فیلتر کولر گازی نیاز داریم

تمیز کردن فیلتر کولر گازی، کارایی دستگاه را بالا برده و در میزان خنک کردن آن تاثیر گذار خواهد بود. این مسئله موجب کاهش مصرف انرژی دستگاه نیز می‌شود. بنابراین بهتر است زمانی را برای تمیز کردن فیلتر دستگاه بگذارید، این کار آسان است و زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت، پس به جای صرف هزینه‌های بسیار برای تمیز کردن فیلتر، خودتان دست به کار شوید. سعی کنید فیلتر هوای کولر گازی را، هر دو هفته یکبار و یا هر ماه پاک کنید. تمیز نکردن به موقع فیلتر، می‌تواند روی سیستم تاثیر گذار بوده و حتی آلودگی و باکتری‌ها را از طریق هوای خروجی به محیط زندگی وارد کند، حتی می‌تواند باعث یخ زدگی کولر گازی نیز بشود.

اسپری تمیز کننده فیلتر کولر گازی
بهتر است برای تمیز کردن فیلتر یک برنامه زمانی خاص داشته باشید

اسپری تمیز کننده فیلتر کولر گازی

در بازار وسایل سرمایشی، اسپری تمیز کننده فیلتر کولر گازی وجود دارد. این اسپری‌ها غیر سمی و ضدعفونی کننده بوده و به خوبی چرک و کثیفی‌ها، ذرات خاک و باکتری‌ها را از اسپلیت و قطعات کولر گازی می‌زداید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی بدون دردسر

همانطور که اشاره کردیم تمیز کردن فیلتر کولر گازی، باعث افزایش راندمان و کارایی دستگاه می‌شود. تمیز کردن فیلتر کولر گازی در دسته خدمات سرویس این دستگاه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر، تمیز کردن فیلتر کولر گازی خود را به یک متخصص بسپارید.


نویسنده :

 • Avatar hossein گفت:

  سلام
  شستن فیلتر کولر گازی، باعث نمیشه که تاثیرش از بین بره؟ همچنان تاثیر قبل رو داره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شستن فیلتر کولر گازی، مانعی ندارد و از تاثیر آن، کم نخواهد کرد. بهتر است حداقل ماهی یکبار اقدام به شستن فیلتر کولر گازی کنید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >