به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸

جمع کردن کولر آبی در پایان تابستان

جمع کردن کولر آبی

در انتهای تابستان برای جمع‌آوری لوازم سرمایشی از قبیل کولرهای آبی و گازی، دانستن برخی نکات ضروری است که در این بحث به آن‌ها خواهیم پرداخت. با نکاتی که بیان می‌شود روش‌های نگهداری صحیح کولر را خواهید آموخت و برای انجام آن‌ها خودتان هم می‌توانید دست به کار شوید.

با آمدن فصل پاییز و زمستان باید در پی جمع کردن تجهیزات خنک‌کننده باشید. زیرا دیگر نیاز به وجود کولرهای گازی، آبی و یا حتی پنکه ندارید. پس همان‌طور که در فصل گرم سال برای راه‌اندازی کولر باید یک سری اقدامات انجام داد، در ابتدای فصول سرد نیز تغییراتی در وضعیت کولر حاصل کنید. این تغییرات موجب می‌شود تا طول عمر دستگاه افزایش یافته و سال‌ها بتوان از آن استفاده کرد.

۱- اولین اقدام برای جمع کردن کولر آبی این است که باید دریچه‌ی آن را بپوشانید. این کار موجب می‌شود تا سرما و باد وارد خانه نشده و گرما نیز هدر نرود. پس درهای طرفین کولر را باز کنید، با استفاده از یک پارچه ضخیم و یا پلاستیک دریچه را ببندید.

۲- بهتر است پوشال‌ها را از درپوش‌ها جدا کنید و بشویید، زیرا رطوبت موجب تجمع باکتری شده و محیط آلوده‌ای ایجاد خواهد کرد.

۳- سیستم برق را قطع کنید، دیگر نیازی به برق ندارید.

۴- شیر آب ورودی را ببندید، شلنگ آب را باز کرده و آن را در کیسه‌ای قرار دهید تا بتوانید سال آینده هم از آن استفاده کنید.

۵- درپوش کف کولر را باز کنید تا آب موجود در آن تخلیه شود و کف کولر را تمیز کنید.

۶- بهتر است با استفاده از یک فرچه سیمی تمام آهک و رسوب‌های چسبیده شده به درپوش‌ها و بدنه‌ی کولر را تمیز کنید. این رسوب‌ها هم ظاهر کولر را زشت و زننده کرده و هم موجب پوسیده شدن آن می‌شود. حال پوشال‌های خشک شده را در جای خود قرار دهید.

۷- شناور را خارج کرده، بشویید و برای استفاده مجدد در سال آینده داخل کولر قرار دهید.

۸- حتما در مدتی که از کولر استفاده کرده‌اید، موتور آن گردوغبار گرفته که این خود از عمر مفید محصول می‌کاهد، با استفاده از یک دستمال، سطح آن را تمیز کرده و روغن‌کاری کنید. حال درپوش‌ها را در جای خود ثابت کرده و اطمینان حاصل کنید که تمام مراحل را انجام داده‌اید.

۹- اگر کولر دارای سایبان است که هیچ، ولی اگر سایبان ندارد بهتر است رویَش را با پلاستیک بپوشانید تا باران و برف به آن آسیب وارد نکند.

تمام اقداماتی که ذکر شد، شاید چیزی حدود یک ساعت از وقت شما را به خود اختصاص دهد. ولی همین چند مورد به طول عمر بیشتر کولر شما کمک کرده و مانع از این می‌شود که هزینه‌های اضافی برای تعمیر و یا تعویض آن می‌شود.

اگر انجام اقداماتی که به آن‌ها اشاره شد برای شما آسان نیست و یا زمان کافی ندارید، توصیه می‌شود از کارشناسان آچارباز برای این کار کمک بگیرید تا در کمترین زمان ممکن به شما کمک کنند.

 

تعمیر پکیج و آبگرمکن در آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس کامل پکیج و آبگرمکن خود داشتید و یا به هرگونه مشکل در پکیج و آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
ثبت درخواست

نویسنده :

جمع کردن کولر آبی در پایان تابستان
4 رای، میانگین 4 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.