به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

رمز دوم کارت‌های بانکی‌تان را پویا کرده اید؟! مشاهده راهنمای فعالسازی رمز دوم پویا

نحوه تنظیم شناور کولر آبی

تنظیم شناور کولر آبی

شناور کولر آبی از قطعات غیرالکترونیکی است که نقش مهمی در تامین آب کولر دارد. در صورت تنظیم نبودن شناور، ممکن است آب موردنیاز کولر تامین نشود و یا حجم بالایی آب از کولر هدر شود. در این بحث به بررسی تنظیم شناور کولر آبی خواهیم پرداخت.

شناور کولر آبی چیست؟

شناور کولی آبی، عمل قطع و وصل کردن ورود آب به داخل مخزن را انجام می‌دهد. هربار که آب کولر کم می‌شود، شناور پایین رفته و آب با فشار بیشتری وارد تشتک کولر می‌شود. همچنین اگر آب در تشتک کولر به حدنصاب برسد، شناور بالا آمده و ورود آب به داخل کولر قطع می‌شود.

تمام این موارد در صورتی که شناور در جای مناسبی تنظیم باشد، به‌درستی عمل می‌کنند و میزان آب کولر همیشه در وضعیت ثابتی قرار دارد.

 

سرویس کولر فقط با ۵۰۰۰۰ تومان!
صفر تا صد سرویس انواع کولر آبی خود را به تیم آچارباز بسپارید. اگر اولین بار است که درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت می‌کنید، ۲۰۰۰۰ تومان اعتبار هدیه نیز دریافت می‌کنید و می‌توانید با ۳۰۰۰۰ تومان کولر خود را سرویس کنید.
ثبت درخواست

 

شناورهای قدیمی از دو میله تشکیل می‌شدند که به هم متصل بودند و در انتها هم دارای یک حباب پلاستیکی بودند. برخی هم طراحی ساده‌تری داشتن و از یک میله فلزی و حباب پلاستیکی تشکیل می‌شدند. اما شناورهای امروزی مانند نوع قدیمی برای تنظیم کردن مشکل‌ساز نیستند. این سری شناورها با داشتن درجه‌بندی، بسیار آسان‌تر قابل تنظیم شدن هستند.

برای تنظیم شناور کولر، مراحل زیر را پیش بگیرید:

۱- ابتدا برق کولر را قطع کرده و پره‌های آن را باز کنید. دریچه اطمینان یا همان شیر تخلیه که در کف کولر قرار دارد را باز کنید و کف کولر را به خوبی بشویید. در صورتی که در تشتک کولر رسوب مشاهده کردید، با کاردک یا فرچه تمام رسوب ایجاد شده را تمیز کنید.

۲- از سالم بودن شیر آب ورودی به داخل مخزن کولر اطمینان حاصل کنید.

تنظیم شناور کولر آبی

۳- وضعیت شناور را با دست بررسی کنید که در جای خود ثابت بوده و پیچ آن شل نباشد. در صورتی که حس کردید شناور به درستی در جای خود تنظیم نیست، با آچار، مهره انتهای آن را محکم ببندید.

در صورتی که شناور فرسوده است، باید آن را تعویض کنید. استفاده از شناور فرسوده موجب هدر رفتن آب و یا عملکرد ضعیف کولر خواهد شد.

۴- بعد از اینکه از سالم بودن شناور مطمئن شدید و یا آن را تعویض کردید، شیر آب را باز کنید، حال باید آب وارد تشتک شود. سپس با دست شناور را بالا بیاورید تا آب قطع شود. با این کار خواهید فهمید که شناور سالم است.

۵- بعد از کنترل دقیق شناور و پر شدن تشتک کولر، شیر تخلیه و شیر آب را ببندید. تمام قسمت‌های کولر را بررسی کنید که آب از جایی نشت نکند و یا آب بیش از حد وارد کولر نشده و سرریز نشود.

با انجام این مراحل عملکرد کولر را افزایش داده و در مصرف آب هم صرفه‌جویی خواهید کرد.

حال اگر خودتان فرصت و یا ابزار موردنیاز برای تعویض و تنظیم شناور را ندارید، این کار را به کارشناس متخصص در این زمینه بسپارید. سامانه آچارباز آماده ارائه خدمت به شما خواهد بود. فقط کافی است درخواست خود را از طریق سامانه و یا اپلیکیشن ثبت کنید تا تعمیرکار کولر آبی به محل شما اعزام شود.

 

تعویض و تنظیم شناور کولر آبی
برای تنظیم شناور کولر آبی خود و رفع هرگونه خرابی، با سرویسکاران آچارباز در تماس باشید. آنها تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهند کرد.
ثبت درخواست

 


نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.