به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

نحوه تنظیم شناور کولر آبی؛ در کمتر از چند دقیقه شناور کولر تنظیم کنید

تنظیم شناور کولر آبی

شناور کولر آبی از قطعات غیرالکترونیکی است که نقش مهمی در تامین آب کولر دارد. در صورت تنظیم نبودن شناور، ممکن است آب موردنیاز کولر تامین نشود و یا حجم بالایی آب از کولر هدر شود. در این بحث به بررسی تنظیم شناور کولر آبی خواهیم پرداخت.

شناور کولر آبی چیست؟

شناور کولی آبی، عمل قطع و وصل کردن ورود آب به داخل مخزن را انجام می‌دهد. هربار که آب کولر کم می‌شود، شناور پایین رفته و آب با فشار بیشتری وارد تشتک کولر می‌شود. همچنین اگر آب در تشتک کولر به حدنصاب برسد، شناور بالا آمده و ورود آب به داخل کولر قطع می‌شود. تمام این موارد در صورتی که شناور در جای مناسبی تنظیم باشد، به‌درستی عمل می‌کنند و میزان آب کولر همیشه در وضعیت ثابتی قرار دارد.

 

سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر فقط با ۷۰۰۰۰ تومان!
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی

انواع شناور کولر آبی

شناورهای قدیمی از دو میله تشکیل می‌شدند که به هم متصل بودند و در انتها هم دارای یک حباب پلاستیکی بودند. برخی هم طراحی ساده‌تری داشتن و از یک میله فلزی و حباب پلاستیکی تشکیل می‌شدند. اما شناورهای امروزی که در بازار موجود هستند و بیشتر برای کولر آبی های با تراز ۳۰۰۰ به بالا کار می کنند مانند نوع قدیمی برای تنظیم کردن مشکل‌ساز نیستند. این سری شناورها با داشتن درجه‌بندی، بسیار آسان‌تر قابل تنظیم شدن هستند.

شناورهای کولر آبی براساس وزن و ابعاد از یکدیگر تفکیک می شود و برهمین اساس در بازار موجود می باشد. بیشترین و پرفروش ترین شناور کولر وزنی حدود ۱۵۰ گرم و ابعادی براساس ۳۵*۱۰*۱۰ را دارا می باشند.

برای تنظیم شناور کولر، مراحل زیر را پیش بگیرید:

۱- ابتدا برق کولر را قطع کرده و پره‌های آن را باز کنید. دریچه اطمینان یا همان شیر تخلیه که در کف کولر قرار دارد را باز کنید و کف کولر را به خوبی بشویید. در صورتی که در تشتک کولر رسوب مشاهده کردید، با کاردک یا فرچه تمام رسوب ایجاد شده را تمیز کنید.

۲- از سالم بودن شیر آب ورودی به داخل مخزن کولر اطمینان حاصل کنید.

تعویض شناور منبع آب

۳- وضعیت شناور را با دست بررسی کنید که در جای خود ثابت بوده و پیچ آن شل نباشد. در صورتی که حس کردید شناور به درستی در جای خود تنظیم نیست، با آچار، مهره انتهای آن را محکم ببندید.

در صورتی که شناور فرسوده است، باید آن را تعویض کنید. استفاده از شناور فرسوده موجب هدر رفتن آب و یا عملکرد ضعیف کولر خواهد شد.

۴- بعد از اینکه از سالم بودن شناور مطمئن شدید و یا آن را تعویض کردید، شیر آب را باز کنید، حال باید آب وارد تشتک شود. سپس با دست شناور را بالا بیاورید تا آب قطع شود. با این کار خواهید فهمید که شناور سالم است.

۵- بعد از کنترل دقیق شناور و پر شدن تشتک کولر، شیر تخلیه و شیر آب را ببندید. تمام قسمت‌های کولر را بررسی کنید که آب از جایی نشت نکند و یا آب بیش از حد وارد کولر نشده و سرریز نشود.

با انجام این مراحل عملکرد کولر را افزایش داده و در مصرف آب هم صرفه‌جویی خواهید کرد.

دلایل از کار افتادن شناور کولر آبی

دلایل و علت های گوناگونی وجود دارد که شناور کولر شما از کار بیافتد. مهم ترین واصلی ترین دلیل کارنکردن کولر آبی را در ادامه برای شما بازگو خواهیم کرد:

۱-قطع شدن آب کولر از فلکه اصلی

۲- از کار افتادن و تمام شدن عمر قطعه کولر

۳- بدرستی شناور به کولر متصل نشده است

۴-  وجود مشکل و ایراداتی در جریان ورودی و خروجی آب کولر

بدرستی شناور کولرآبی را تنظیم کنید

در مورد اینکه شناور کولر آبی چیست و چگونه آنرا تنظیم کنیم و همچنین به مواردی که یک شناور کولر آبی چرا خراب می شود هم بصورت مفصل و کامل برای شما شرح داده ایم.
حال اگر خودتان فرصت و یا ابزار موردنیاز برای تعویض و تنظیم شناور را ندارید، این کار را به کارشناس متخصص در این زمینه بسپارید. سامانه آچارباز آماده ارائه خدمت به شما خواهد بود. فقط کافی است درخواست خود را از طریق سامانه و یا اپلیکیشن ثبت کنید تا یک متخصص تعمیر کولر آبی به محل شما اعزام شود.

 


نویسنده :

۱۶ دیدگاه

 • Avatar sina_pormohaMMadi گفت:

  سلام تو متن گفتید از کار افتادن و تمام شدن عمر قطعه کولر اینو از کجا ما باید متوجه بشیم؟ چه زمانی باید شناور کولر رو عوض کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شناور کولر سیستم پیچیده‌ای ندارد. وجود مشکل در آن کاملا قابل مشاهده است. اگر متوجه شکستگی و یا زنگ زدگی اتصالات آن شدید، باید شناور را تعویض کنید. شما می توانید تنظیم شناور کولر آبی درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Omiiiiiiiiiiiid گفت:

  یه وقتایی از کولرم آب سر ریز میشه واسه شناوره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شاید اولین دلیل آبریزی کولر آبی تنظیم نبودن شناور باشد. ابتدا شناور را تنظیم کنید و اگر همچنان مشکل ادامه داشت، فشار آب ورودی به کولر را کم کنید. در صورت رفع نشدن مشکل آبریزی، با تعمیرکار کولر آبی مشورت کنید.

 • Avatar binaaaaaaaaaam گفت:

  شیلنگ آب کولرم پاره شده، برای تعویضش شما میاین؟ یا فقط سرویس کولر رو انجام میدین؟

 • Avatar پویا_87 گفت:

  سلام، مدتیه که آب به کولر آبی من نمیرسه و تشتک کولر، آبی در داخلش جمع نمیکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما ابتدا باید شیر ورودی را چک کنید که بسته نباشد. سپس مسیر شلنگ انتقال آب را بررسی کنید که پارگی و یا گرفتگی نداشته باشد. در آخر هم باید شناور کولر را کنترل کنید و از سالم و تنظیم بودن آن مطمئن شوید.

 • Avatar عباس گفت:

  شناور کولر آبی من از جاش در اومده، چیکار کنم؟ با این وضعیت کرونا هم نمیشه رفت بیرون دنبال تعمیرکار…

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما ابتدا باید ابتدا از طالم بودن شناور مطمئن شوید. اگر سالم بود، با استفاده از آچار، آن را در جای خود فیکس کنید. اگر هم خودتان قادر به انجام این کار نبودید، می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست تعمیر و سرویس کولر آبی را ثبت کنید. کارشناسان آچارباز با رعایت تمامی موارد بهداشتی برای خدمت حاضر می‌شوند.

 • Avatar محمود بهمنی گفت:

  سلام وقتی کولر روشنه، قطرات آب از دریچه های کولر پخش میشه. چرا؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دریچه‌های کولر را باز کنید و وضعیت شلنگ کولر را بررسی کنید. ممکن است به دلیل پاره شدن شلنگ، آب به داخل فن کشیده می‌شود و در نهایت موجب پاشش آب از دریچه ها خواهد شد.

 • Avatar بهرام صادقی گفت:

  خب این تنظیم شناور کولر رو آچارباز انجام میده؟ حدود هزینه تعمیرات رو اعلام کنید لطفا

 • Avatar رضا گفت:

  وقت بخیر. یه قسمت از شناور کولر آبی من شکسته. این قطعه قابل تعویض هست؟ این شکستگی تاثیری روی عملکرد کولر داره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در صورت آسیب به شناور کولر، باید حتما آن را تعویض کنید. شناور خراب موجب می‌شود تشتک کولر تا حد استاندارد از آب پر نشود. یا آب کولر کم می‌شود و یا ممکن است آب کولر سرریز کند.

   برای تعویض شناور کولر آبی می توانید در سامانه آچارباز درخواست ثبت کنید.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.