×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر آبی

چگونه شوره کولر آبی را پاک کنیم؟

از بین بردن شوره کولر

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در فروردین 1398 نوشته شده بود و در فروردین 1403 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

اگر با نزدیک شدن به روزهای گرم سال، به فکر راه اندازی یا سرویس کولر آبی هستید یکی از اقدامات مهمی که باید انجام دهید، از بین بردن شوره کولر آبی است. زیاد شدن شوره باعث پایین آمدن راندمان دستگاه می‌شود؛ حتی ممکن است منجر به خرابی قطعات مهمی چون پمپ شود.

در این مقاله آچارباز قصد داریم 3 روش ساده و کاربردی برای از بین بردن شوره کولر را به شما آموزش دهیم همچنین 6 روشی که با آن می‌توانید از تشکیل رسوب جلوگیری کنید را بیان می‌کنیم. چنانچه خودتان امکان از بین بردن شوره را ندارید می‌توانید در صفحه روی سفارش‌تان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

فهرست محتوا

سوالات متداول درباره از بین بردن شوره کولر

در این قسمت برخی از مهم‌ترین سوالات کاربران درباره از بین بردن شوره کولر آبی را بیان و در متن به آنها پاسخ می‌دهیم:

 1. روش از بین بردن شوره کولر ابی با سرکه چگونه است؟
 2. بهترین پاک کننده برای پاك كردن شوره آب کولر چیست؟
 3. نحوه ساخت شوره گیر کولر چگونه است؟
 4. آیا ریختن مایع ظرفشویی در کولر باعث از بین رفتن شوره می‌شود؟

چگونه کولر آبی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کولر شامل شستن و روغن کاری تمام قطعات داخلی، بدنه و بررسی دریچه و برزنت کولر آبی می‌شود. برای تمیز کردن کولر آبی باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • درب‌های اصلی کولر را باز کرده کنید و از جای خود بیرون آورید.
 • پوشال‌ها را باز و در صورت فرسودگی آنها را با نمونه مشابه تعویض کنید.
 • بدنه کولر را با فرچه و مواد شوینده به خوبی تمیز کنید.
 • قطعات داخلی را روغن کاری کنید.
 • وضعیت واتر پمپ را بررسی و کثیفی‌های آن را از بین ببرید.
 • از سلامت دینام، تسمه، پمپ، یاتاقان و بزرنت اطمینان حاصل کنید.

با انجام این مراحل، در نهایت کولر شما تمیز و آماده استفاده در تابستان خواهد شد.

دلایل ایجاد شوره کولر آبی چیست؟

کولر آبی برای تولید هوای خنک روزانه حجم بالایی آب مصرف می‌کند. با وجود املاح زیادی که در آب برخی از شهرها وجود دارد؛ با گذشت زمان رسوب و شوره روی بدنه و قطعات داخلی کولر تشکیل می‌شود. حتی اگر کولر شما نو باشد بعد از حدود 3 الی 4 ماه، شوره و رسوب روی آن تشکیل می‌شود. در صورتیکه نسبت به از بین بردن شوره کولر بی توجه باشید ممکن است در کوتاه مدت پمپ یا موتور کولر شما ایراد پیدا کرده و بسوزد.

دلیل ایجاد شوره کولر آبی
وجود رسوب و شوره روی بدنه و قطعات کولر، موجب فرسوده شدن کولر آبی می‌شود.

مزایای تمیز کردن شوره کولر؛ چرا از بین بردن شوره کولر مهم است؟

تشکیل شدن شوره روی بدنه و قطعات کولر آبی، عمر دستگاه و قطعات مختلف آن را کاهش می‌دهد. عملکرد کولر را کاهش داده و میزان خجم و خنکی باد کولر کاهش می‌یابد و حتی بوی بدی را تولید می‌کند. پس از مهم‌ترین مزایای از بین بردن جرم یا شوره کولر آبی می‌توان به افزایش عمر، عملکرد دستگاه و هزینه‌های تعمیر و سرویس در آینده اشاره کرد.

3 روش از بین بردن شوره کولر؛چگونه رسوب کولر را پاک کنیم؟

پاک کردن شوره کولر آبی بسته به سختی میزان شوره و رسوب ایجاد شده، چندین روش دارد. هرچه میزان رسوب کمتر باشد، تمیز کردن آن آسان‌تر بوده و زمان کمتری نیاز دارد. اما اگر کولر برای زمان طولانی تمیز نشده باشد باید از پاک کننده‌های قوی برای از بین بردن جرم استفاده کنید. در ادامه چند مورد از بهترین روش‌های از بین بردن شوره کولر را بیان می‌کنیم:

1- شستن کولر با آب و مواد شوینده

زمانیکه شوره کولر بسیار کم است، به‌راحتی با آب و مقداری مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی یا حتی مواد سفیدکننده، می‌توانید آن را تمیز کنید. بهتر است یک برس برای تمیز کردن شوره روی قطعات کولر استفاده کنید. گاهی استفاده از یک برس سیمی، بسیار موثر است. برای اینکار کافیست:

 • به آرامی تمام قطعات قابل شستشوی کولر آبی را باز کنید.
 • با محلول آب و مواد شوینده تمام قطعات را خیس کنید و با فرچه سیمی خاک و رسوب آن را جدا کنید.
 • در مرحله بعد اگر رسوب‌ها باقی ماند باید سراغ مواد شوینده خانگی یا صنعتی بروید.
تمیز کردن رسوب از روی قطعات کولر
مواد شوینده اسیدی می‌توانند به بدنه کولر آبی، آسیب جدی وارد کنند.

2- پاک کردن شوره کولر با سرکه

یکی از بهترین و بی‌خطرترین مواد شوینده برای پاک کردن شوره کولر، سرکه است. سرکه قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و برای تمیز کردن جرم روی لوازم و سطوح فلزی و شیرآلات، بسیار مناسب است. اما روش از بین بردن شوره کولر ابی با سرکه چگونه است؟ سرکه برای افرادی که به صورت دوره‌ای و با فاصله کم کولر را سرویس یا تمیز می‌کنند، مناسب است. مقداری سرکه روی قطعات و کف کولر بریزید و بعد از چند دقیقه آن را با فرچه سیمی تمیز کنید.

پاک کردن شوره کولر با سرکه
فقط به این نکته توجه کنید که برای مدت طولانی، سرکه روی قطعات و بدنه کولر نماند.

3- پاک کردن شوره کولر با جوهرنمک

دومین ماده شوینده کاربردی برای پاك كردن شوره آب کولر، جوهر نمک است. بهترین پاک کننده برای پاك كردن شوره آب کولر چیست؟ بسیاری از تعمیرکاران معتقدند بهترین و قوی‌ترین شوینده برای پاک کردن شوره کولر، جوهر نمک است و زمانیکه شوره‌ها با سرکه پاک نمی‌شوند باید استفاده شود.

البته باید بدانید جوهرنمک بسیار خطرناک است و در زمان استفاده از آن باید حتما موارد ایمنی را رعایت کرده و از دستکش، عینک، ماسک و کفش مخصوص استفاده کنید. برای پاك كردن شوره آب کولر با جوهر نمک باید:

 • نحوه ساخت شوره گیر کولر چگونه است؟ برای اینکه بتوانید بهترین شوره گیر کولر را بسازید باید مقداری از جوهر نمک را با آب ترکیب کنید (نسبت 1 به 10) را روی قطعات رسوب‌دار و تشتک کولر بریزید.
 • بعد از چند دقیقه (حدود 2 دقیقه) همراه آب زیاد و بادقت جوهر نمک کف و روی قطعات را بشویید.
 • در یک روش دیگر می‌توانید این محلول را به مدت 24 ساعت داخل نگه دارید و در این مدت دستگاه را روشن کنید تا آب کامل در کولر جریان داشته باشد.
 • پس از 24 ساعت باید آب داخل کولر را تخلیه کرده و کامل بشویید و آب جدید را پر کنید.
تمیز کردن شوره کولر با جوهر نمک
جوهرنمک، خیلی سریع نتیجه مطلوب را به شما می‌دهد، پس از قرار دادن طولانی مدت قطعات کولر آبی داخل جوهرنمک خودداری کنید.

راه‌های جلوگیری از ایجاد شوره کولر آبی

برای اینکه کمتر درگیر از بین بردن شوره کولر شوید، بهتر است با اجرای چند روش ساده از ایجاد شدن این حجم از شوره و رسوب روی بدنه کولر جلوگیری کنید. در ادامه این راهکارها را بیشتر توضیح می‌دهیم تا با رعایت آنها کمتر درگیر شوره و جرم در کولر باشید و راندمان دستگاه را بالا ببرید.

1- انتخاب جایگاه مناسب برای کولر

یکی از دلایل ایجاد شوره در بدنه کولر آبی، قرار گرفتن کولر در معرض تابش شدید آفتاب است. با تابش مستقیم آفتاب، آب کولر سریع‌تر بخار شده و شوره زیادی روی بدنه کولر آبی تشکیل می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، پیشنهاد می‌شود که کولر را در جایی از پشت بام قرار دهید که در معرض تابش آفتاب نباشد. البته اگر امکان جابجایی کولر خود را ندارید می‌توانید یک سایبان برای آن نصب کنید تا از تبخیر آب تا حد زیادی جلوگیری کنید.

نصب سایبان کولر آبی
وجود سایبان برای کولر آبی، می‌تواند از تشکیل شوره جلوگیری کند.

مطالب مرتبط: چگونه سایبان کولر آبی بسازیم ؟

2- قرار دادن فیلتر رسوب‌گیر در مسیر آب ورودی کولر آبی

برای اینکه آبی که وارد کولر می‌شود، قبل از ورود به مخزن کولر، رسوب‌گیری شود می‌توانید در مسیر ورودی آب، یک فیلتر رسوب‌‎گیر قرار دهید. این فیلترها دارای یک ورودی و یک خروجی هستند و داخل بدنه آنها، یک فیلتر رزینی قرار دارد. املاح و رسوب موجود در آب، به واسطه این فیلتر تا حد زیادی گرفته می‌شود و آهک و شوره کمتری روی بدنه کولر ایجاد می‌شود.

3-استفاده از پدهای سلولزی

استفاده از پدهای سلولزی به جای پوشال نیز دومین راهکاری برای جلوگیری از تشکیل نمک و شوره در کولر آبی است. این پدهای سلولزی، رسوب کولر را در خود نگه داشته و مانع از تشکیل آهک روی بدنه می‌شوند. با توجه به قابل شستشو بودن این پدها، شما قادر هستید پدها را بشویید و در هزینه‌های خرید پوشال هم بسیار صرفه‌جویی می‌شود. از طرفی این کولرها بسیار کم مصرف‌تر هستند. برای آشنایی بیشتر با این کولرها می‌توانید مقاله «آشنایی با کولر آبی سلولزی» را مطالعه کنید.

4-استفاده از شوره گیر کولر آبی

چندسالی است که توپ شوره‌گیر کولر آبی، وارد بازار شده‌اند. این توپ‌ها نیز در جلوگیری از ایجاد شوره روی بدنه کولر آبی بسیار تاثیرگذار هستند. این مواد ساخته شده از اسید چرب هستند که یون‌های موجود در آب را جذب می‌کنند. این توپ‌های شوره گیر کولر آبی را می‌توانید داخل تشتک کولر قرار دهید تا با تبادل یونی، کلسیم و منیزیم موجود در آب را جذب کرده و از تشکیل رسوب و شوره جلوگیری کند.

شوره گیر کولر آبی
قرار دادن توپ‌های شوره گیر داخل مخزن کولر، موجب جلوگیری از ایجاد رسوب می‌شود.

5- از مایع رسوب گیر استفاده کنید

پنجمین راهکار برای جلوگیری از شوره کردن کولر آبی، استفاده از مایع شوره گیر مخصوص کولر آبی است. این مایع‌ها را باید در آب کفی کولر بریزید تا سختی و شوره آب را در آینده کاهش دهد. تاثیر این مایع به دلیل فرمولاسیون خاص‌شان تا مدت‌ها باقی می‌مانند.

6- صابون داخل کولر بیاندازید

یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن شوره کولر، انداختن صابون در سینی کف کولر است. برای این کار می‌توانید یک صابون بلااستفاده (ترجیحا خوش بو) را داخل کفی کولر بیاندازید. با اینکار علاوه بر از بین بردن رسوب‌ها (با از بین بردن املاح آب) و جلوگیری از تشکیل آنها از توی بوی نامطبوع در اثر ماندن آب در کولر هم جلوگیری می‌کنید.

گاهی افراد می‌پرسند آیا ریختن مایع ظرفشویی در کولر باعث از بین رفتن شوره می‌شود؟ در پاسخ به سوال باید بگوییم خیر. صابون بدلیل فرمولاسیون مخصوص خود این قابلیت را دارد و مایع ظرفشویی برای این کار مناسب نیست.

قرار دادن صابون برای جلوگیری از رسوب در کولر
بهترین زمان برای استفاده از صابون بعد از سرویس اولیه در شروع فصل گرما است.

آنچه درباره از بین بردن شوره کولر آموختیم

در این مقاله با 3 روش بسیار ساده برای از بین بردن شوره کولر و 6 ترفند برای جلوگیری از بوجود آمدن آنها آشنا شدیم. با کمک این ترفندها می‌توانید برای همیشه مشکل شوره کولر را حل کنید.

چنانچه این شوره‌ها به کولر شما آسیبی زده یا خودتان فرصت و ابزار کافی برای کار را ندارید می‌توانید از تعمیرکاران آچارباز برای رفع مشکل کمک بگیرید. کافیست در این صفحه روی کلمه سرویس کولر آبی کلیک کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

سرویس کولر آبی در محل با آچارباز
تعمیر و سرویس کولر آبی خود را به تیم متخصص آچارباز بسپارید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر آبی
4.2/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫41 دیدگاه ها

 1. سلام.هفته پیش یه تعمیرکار اومد برای تنظیم شناور کولر آبی که داریم بعد گفت که شناورتون درست متصل نشده.از کجا بفهمم که درست غلط بودنش چه فرقی داره؟

  1. با سلام
   محمد عزیز، بهتر است برای پیشگیری از تشکیل رسوبات و شوره در کولر ، از روش هایی همچون ریختن مواد شوره گیر کولر آبی، نصب پدهای سلولزی، نصب سختی گیرهای خانگی، رسوب گیر کولر، محلول جوهر نمک و سرکه در داخل آب کولر استفاده کنید.

 2. سلام دوستان من از کف کولر با 8 متر لوله پلی اتیلن به فلاش تانک دستشویی وصل کردم و اب کولر دایم تفویض میشود و کولر کمتر شوره میزندودر مصرف اب هم صرفه جویی مشود

  1. با سلام
   قبادی عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 3. سلام ممنون از راهنماییتون ببخشید میخواستم بدونم میشه در کولری که از ابتدا پوشال برده شده از پد سلولزی استفاده کرد؟

  1. با سلام
   محمد عزیز، در داخل درب کولر پوشالی پد سلولز بخوبی جای نمیگیرد و بطور اصولی جایگزین نمیشود پس اگر انجام نشود بهتر است

 4. آره ولی کولر آبی چون چند ساله مخصوصا امسال کیفیت اب خیلی پایین اومده بنظر من کلا باید یه رسوبگیر و ازاد کننده الکتریکی قبل از شناور کولر ابی قرار داد تا ابی که میاد داخلش یه اب کاملا سالم و تمیز پاک باشه و یک شیز برقی تخلیه اب کولر بصورت هفتگی مثلا زیر کولر یا کنار فلوتر باشه با تشخیص سنگینی اب خودکار مقداری مواد ازاد و قبلش اب قدیمی رو خودکار مثل لباسشوئی تخلیه کنه و سیستم ابرسانی کولر و نوع پوشال ها رو هم باید اپدییت کنیم من ده ساله کارم اینه شاید بعنوان مثال یه کولر که با نور داغ خورشید از سقفش بگیره و مصرف برق سالم داشته باشه با پنل های خورشیدی و باطری لیتیونی کادمیومی اتمی که در طول روز اصافی برق رو برای شب ذخیره کنه انرژی پاک مثل پروژه سیلا در سر دارم و به این همه خرابی و نواسانات و مخارج اضافی برای همیشه پایان بدیم با قرار دادن کولر ابی مرکزی در نز ساختمان و کنترل ساکنین با کنترل دستی از طریق کم زیاد کردن میزان دبی مصرفی از طریق کانالهای هوشمند مجهز به حسگرهای حرارتی یا همون ترموستات مثلا و مصرف بهینه مثلا دیگه لازم نیست دیگه کسی هشتا دهتا کولر رو پشت بئم با ده تا شلنگ شیر اب جدا از هم که همش هزینه و جلی بیشتر و بزق اب بیشتر مصرف میکنن و ریسک خرابی بالا و کارایی پایین طرحی که من دارم برای کولر های ابی یکی دو تا نیست زیادن و تا به ثبت اختراع نرسونم نمونه اولیه و دومی این سری کارها رو رو نمیکنم چون ممکنه به قیمت از دست دادن جونت توسط مافیای تولید کننده شرکتهای تولید کننده محصولات وابسته که سالانه پولهای زیادی. رو از طریق سیاست های یک بام دو هوا از جیب ملت به سمت حسابهای بانگیشون سرازیر میکنند من به اینا کار ندارم دنبال انرژی پاکم که از خورشید خود گرانش زمین و خود اب باد هوت و علم فیزیک و شیمی کمک بگیرم در اینده ای تزدیک با کارگاه اختراعات سامان اسمان ابری زندکی مردم جاشو به آسمان ابی و تمیز رویاهای دست نیافتنی تبدیل میکنیم به عبارتی زندگی سالم و دست یافتنی و پاک و ارزان و قابل دسترس برای همگان با صرفه و بدون خرابی و همیشه رو به جلو چرا مگه ما نمیتونیم فقط المان امریکا میتونن هرکه را بهر سمت هدایت کنن نه کنترل تمام شد نوبت زندگی جهان سومی هائیست که فکرجسم و روح روان نسل جدید چنان پرورش داده که کسی جلودارش نتونه باشه…

  1. باسلام
   سامان عزیز، ممنونیم از اینکه تجربیات خود را با ما به اشتراک گذاشتید و برای شما آرزوی موفقیت در مسیری که پیش گرفته‌اید، می‌کنیم.

  1. باسلام
   علی عزیز، خواهش میکنیم و ممنونیم از نظر و هراهی شما که انرژی بخش تیم آچارباز است.

 5. سلام سلنگی که آب رو از پمپ میبره بالا تا به در های کولر اب بریزه داخلش پر رسوبه، با چی میتونم اونو تمیز کنم، ممنونم

  1. با سلام
   فرهاد عزیز، همیشه یکی ازعوامل از بین برنده رسوب آب سرکه و جوش شیرین است. می توانید شلنگ را از کولر جدا کنید و چند ساعت داخل سرکه بگذاریند تا سرکه داخل آن رفته و رسوب ها را از بین ببرد. البته اگر رسوب شلنگ خیلی زیاد باشد باید شلنگ را تعویض کنید.

  1. با سلام
   حسین عزیز، برای از بین بردن بوی سرکه کولر کافیست کف کولر و قطعات را به خوبی با آب شست و شو دهید. بعد از خشک شدن قطعات بوی سرکه از بین می رود.

  1. با سلام
   پیرزاد عزیز، کولر های سلولزی رسوب ها و املاح را در خود نگه می دارند و مانع از رسوب بستن کولر می شوند.

   1. اتفاقا پوشال رو میتوانیم سریع عوض کنیم اما سولولز به سختی تمیز میشود و تعویضش مقرون بصرفه نیست

    1. باسلام
     مسعود عزیز ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید

 6. با سلام یک سوال.از حضرتعالی داشتم آیا می شود برای. جلوگیری از رسوب در کولر از فیلتر‌های مگنتی استفاده کرد با تشکر

  1. باسلام
   آقا/خانم جعفری عزیز، بله میتوانید از فیلترهای مگنتی در مسیر لوله آب ورودی به کولر استفاده کنید.

 7. سلام وقت بخیر میتونیم بدنه کولر رو با گیربکس یا روغن چرب کنیم تا زنگ نزنه؟

  1. باسلام
   بهرام عزیز، خیر این مورد ممکن است باعث به مشام رسیدن بوی بد از کولر شما شود، برای جلوگیری از زنگ زدگی بدنه، از عایق در کف کولر استفاده و روی دستگاه سایه بان قرار دهید. همچنین استفاده از عایق رطوبتی نیز پیشنهاد می‌شود.

  1. باسلام
   کمال عزیز، ممکن است پمپ آب با جوهر نمک آسیب ببیند. پیشنهاد می کنیم برای رسوب گیری، پمپ را باز کنید و در سرکه بگذارید تا رسوب ها برطرف شود.

  1. با سلام
   مهدی عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 8. با سلام از شیر تخلیه آب کولر استفاده کنید وسر شیر تخلیه را با شیلنگ یا از طریق لوله کشی به داخل فاضلاب هدایت کنید وسر آنرا هم شیر ببندید با این کار میتوانیدهر روز آب کولر را عوض کنیدو بدون مراجعه به کولر البته شیر تخلیه که به کف کولر نصب شده رو باز بگذارید تا دردسرش کمتر بشه در زمان باز کردن شیر پایینی فلکه آب کولر را هم ببندیدتا اسراف نشه البته اگه کولر در روی پشت بامه حتما از سایه بان وفیلتر های نانو جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید وگرد وغبار به کولر استفاده کنید

  1. با سلام
   فرزاد عزیز، ممنون از پاسخگویی شما. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 9. سلام و درود
  ضمن عرض خسته نباشید از ارائه مطالب خوب تان تشکر و قدردانی می کنم
  لطفاً طریقه تمیز کردن پدهای سلولزی را که شوره بسیار زیادی گرفته اند نیز توضیح بفرمائید، من امسال برای کولر پد سلولزی تهیه کردم ولی متاسفانه در طی دو ماه چنان شوره ای به خود گرفته اند که بهیچ عنوان با شستن و حتی ریختن سرکه هم رفع نشد، البته ناگفته نماند که طریقه صحیح شوره زدائی با سرکه رو هم بلد نیستم فقط اینقدر میدونم که این شوره های سخت با سرکه رفع نمی شوند، اگر راهنمائی بفرمائید ممنون میشم

  1. سلام
   استفاده از مواد شوینده شیمیایی برای شستن پدهای سلولزی موجب آسیب به آنها میشود. بهترین روش برای شستن این پدها، استفاده از اسپری آب متعادل است. بهترین مواد شوینده برای پدها هم در بروشور آنها نوشته شده. حتما بروشور پد سلولزی را مطالعه کنید.
   در صورت داشتن هرگونه سوالی، لطفا با پشتیبانی آچارباز با شماره 02154591600 تماس بگیرید.

  2. باسلام و تشکر از مطالب مفیدتان مشکل من هم دقیقا مثل مشکل دوستمان آقای مهدی قاری می باشد که حتی با استفاده از رسوب زدای قوی مشکل آهک سخت شده روی سلولز ها را نتوانستم تمیز کنم لطفا اگر امکان دارد از کارشناسان خبره استفاده شود با تشکر

   1. سلام
    می‌توانید از مقدار کمی جوهرنمک برای زدودن رسوب ها استفاده کنید. البته موارد ایمنی را رعایت کنید.

   1. با سلام
    علیرضا عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 10. من پارسال همین توپهای شوره گیررو بررسی کردم داخلش یک کیسه اسفنجی که داخل کیسه مقداری سنگ ریزه ودراصطلاح چیزی شبیه به کک ویا پوکه سبک مصالح ساختمانی به صورت ریز شده ومقداری قالب صابون برخورد کردم.پس معلوم شد که مشکل گچ یا اهک یانمک اب رامیشه با قالب صابون وچند تکه پوکه ساختمانی که ناخالصی آب رو جذب میکنه حل کرد.

  1. سلام

   برخی افراد با قرار دادن یک قالب صابون داخل تشتک کولر، به دیرتر شوره زدن آن کمک میکنند اما برای کسب نتیجه بهتر، است از توپ های شوره گیر استفاده شود

 11. مشکلی نداره که بعد از شوره گیری کولر آبی بدنه کولر رو رنگ بزنیم که ظاهرش تمیزتر بشه؟

  1. با سلام
   بهتر است قسمت هایی که زنگ زده و رسوب گرفته را رنگ بزنید تا اکولر شما دیرتر فرسوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا