به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

مشکلات رایج در اندروید 9

وبلاگ آچارباز

مشکلات رایج در اندروید 9

اندروید ۹ در سال ۲۰۱۸ با سر و صدای زیادی پا به دنیای اسمارت فون‌ها گذاشت. می‌توان گفت که گوگل در اندروید ۹ یا همان اندروید Pie، بیشترین تغییراتی که می‌توانستیم حدس بزنیم را پیاده کرده است. در این بحث به بررسی مشکلات اندروید ۹ خواهیم پرداخت.

طراحی این نسخه‌ی جدید اندروید نسبت به گذشته دارای تفاوت‌های اساسی بوده و ویژگی‌ها زیادی به آن اضافه شده است. اما مثل هر تکنولوژی جدید دیگر، اندروید ۹ هم برای به بلوغ رسیدن نیاز به زمان دارد. در ادامه‌ی این مطلب با بیان برخی از مشکلات اندروید ۹ همراه شما هستیم.

۱- انتخاب متن هوشمند در Overview جدید Pie کار نمی‌کند

در ابتدا باید بررسی کنیم که Overview text selection چیست؟

همان طور که می‌دانید، بسیاری از اپ‌ها مثل اینستاگرام به شما اجازه کپی کردن متن را نمی‌دهند. حال شما با استفاده از ویژگی Overview text selection که در اندروید ۹ معرفی شده است، می‌توانید متن کامنت‌ها و… را از اپ‌هایی مثل اینستاگرام که قابلیت کپی کردن متن ندارند، کپی کنید.

برای عیب‌یابی اولین مورد از مشکلات اندروید ۹ دو راه وجود دارد: اول، انگشت خود را چند لحظه روی فضای خالی صفحه هوم گوشی نگه دارید. گزینه Home settings و سپس Suggestions را انتخاب کنید. حال به سومین مورد از لیست که باز شده نگاه کنید: آیا گزینه Overview selection خاموش است؟ پس باید برای حل مشکلتان گزینه مزبور را فعال کنید.

 

ثبت درخواست تعمیر موبایل در آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل اندروید شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست

 

اگر راه حل اول کار نکرد، از تنظیمات گوشی وارد قسمت سیستم شوید و روی گزینه Languages & input اشاره کنید. در صفحه باز شده، در خط اول، گزینه Languages را مشاهده می‌کنید. اگر زبان شما روی چیزی به غیر از English (United States) تنظیم شده باشد، همین امر می‌تواند عامل کار نکردن انتخاب متن هوشمند در Overview  جدید Pie باشد. برای دلایل نامشخصی، گوگل این ویژگی را فقط محدود به زبان انگلیسی (ایالات متحده) کرده است. پس زبان اسمارت فون خود را به English (United States) تغییر دهید تا بتوانید از Overview، قسمتی از متن را انتخاب کنید.

۲- دستور حالت split-screen در کدام قسمت گوشی است؟!

حالت split-screen (نصف کردن صفحه نمایش برای نمایش دو اپ به صورت همزمان) در اندروید ۹ به یک صفحه جدید منتقل شده است. ابتدا وارد قسمت Overview شوید. حال روی آیکون‌هایی که در بالای پیش نمایش هر اپ مشاهده می‌کنید تپ کنید تا یک منو باز شود. در این منو حالت “Split screen” به عنوان یک گزینه وجود دارد.

ابتدا این گزینه را انتخاب کرده سپس اپ ثانویه را برای پر کردن نیمه پایین نمایشگر انتخاب کنید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۳- فعال کردن حالت split-screen بسیار زمان می‌برد

متاسفانه برای رفع این مشکل هیچ راهکاری در خود اندروید ۹ وجود ندارد، مگر اینکه یک برنامه‌ی اضافی مثل  Split-Screen Creator برای این منظور نصب کنید.

۴- دستور پین کردن اپ‌ها در کدام قسمت قرار دارد؟!

از دیگر مشکلات اندروید ۹ برای کاربران می‌توان به جابجا شدن دستور پین کردن اپ‌ها اشاره کرد. همانند مورد ۲، این دستور هم در اندروید ۹ نسبت به نسخه‌های قدیمی اندروید جابجا شده است. برای پین کردن اپ‌ها، Overview خود را باز کرده و روی آیکون بالای پیش نمایش هر برنامه را انتخاب کنید تا آن را بیابید. البته این منو همان منوی قسمت split-screen که در موارد قبلی به آن اشاره کردیم نیست. در منوی جدید باز شده اگر گزینه Pin را پیدا نمی‌کنید، به آپشن Security از تنظیمات گوشی وارد شده و در قسمت Advanced گزینه Screen pinning را پیدا کنید.

۵- اضافه کردن ناوبری حرکتی جدی به گوشی

اکثر سازندگان در پوسته‌های اندروید پایِ مخصوص برای محصولات خود، از ناوبری حرکتی جدید اندروید استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید از قسمت سیستم در تنظیمات گوشی خود، گزینه Gestures را انتخاب کرده و سپس روی Swipe up on Home button اشاره کنید تا به ناوبری جدید اندروید دسترسی داشته باشید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۶- راهکاری برای حذف ناوبری حرکتی جدید

برای این کار همانند مورد قبل عمل کرده و گزینه Swipe up on Home button را غیرفعال کنید.

۷- موجود نبودن چرخش هوشمند صفحه نمایش اندروید ۹ در گوشی

این مورد هم یکی دیگر از مشکلات اندروید ۹ برای کاربران است. این آپشن به صورت پیش‌فرض در اندروید ۹ غیرفعال است. برای فعال کردن چرخش هوشمند صفحه نمایش، به قسمت Display از تنظیمات گوشی رفته و Advanced را انتخاب کنید. در اینجا گزینه Auto-rotate screen (چرخش هوشمند صفحه نمایش) را خواهید دید. پس از خاموش کردن این آپشن، گوشی خود را بچرخانید تا آیکون rotation جدید اندروید را در کنار دکمه هوم مشاهده کنید.

۸- آزاردهنده بودن چرخش هوشمند نمایشگر

خیلی ساده همانند مورد قبل عمل کرده و فقط گزینه Auto-rotate screen را فعال کنید تا به تنظیمات قدیمی اندروید (اندرویدهای قبل از نسخه ۹)  بازگردید.

۹- ویژگی adaptive brightness

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اندروید که به لیست مشکلات اندروید ۹ وارد شده، ویژگیadaptive brightness است. برای اینکه از فعال بودن این ویژگی اطمینان حاصل کنید، از قسمت  Display در تنظیمات، گزینه Adaptive brightness را انتخاب کنید. با روشن کردن این گزینه، فقط چند روز زمان نیاز دارید تا با جادوی جدید اندروید ۹ آشنا شوید!

۱۰- وجود مشکل در کنترل صدای اندروید ۹ برای تنظیم صدای زنگ گوشی

متاسفانه این مورد از جدی‌ترین مشکلات اندروید ۹ است که برای حل آن، نیاز به نصب اپهایی چون VolumeP و Tasker دارید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۱۱- میان‌بر سایلنت در اندروید ۹ در کدام قسمت قرار دارد؟

از قسمت تنظیمات گوشی وارد بخش Sound شده و گزینه Shortcut to prevent ringing را پیدا کنید. به دلخواه می‌توانید آپشن‌هایی چون Mute و Vibreرا در این بخش فعال کنید. پس از روشن کردن آپشن موردنظر، دکمه‌های پاور و صدای بالا را به طور همزمان فشار دهید تا این آپشن فعال شود.

البته اندروید دارای میان‌برهای دیگری هم برای سایلنت کردن گوشی است. مثلا با برگرداندن گوشی به صورتی که صفحه نمایش آن روی زمین باشد، دستگاه شما سایلنت می‌شود. البته شما باید این آپشن را از قبل در قسمت تنظیمات فعال کنید.

۱۲- مشکل شارژ سریع گوشی‌های پیکسل پس از آپدیت به اندروید ۹

یکی از دیگر مشکلات اندروید ۹ که مختص گوشی پیکسل است، عدم کارکرد صحیح شارژ سریع در این دستگاه پس از آپدیت به اندروید ۹ است. هنوز دلیل این مشکل مشخص نیست، ولی گوگل در حال رفع آن است. پس باید تا آپدیت‌های نرم افزاری بعدی صبر کنید، و یا به دنبال شارژری باشید که بهترین عملکرد را برای باتری گوشی شما به ارمغان می‌آورد.

 

13 مورد از ایرادهای رایج سیستم عامل اندروید
در این مطلب قصد داریم چند مورد از ایرادهای رایج سیستم عامل اندروید را که در بیشتر تلفن‌های همراه با آن روبرو می‌شویم، با شما در میان بگذاریم تا شما بتوانید تا حد امکان و بدون صرف هزینه‌های اضافی، مشکل گوشی موبایل خود را حل کنید
بیشتر بخوانید

۱۳- چگونه اسکرین شات را در اندروید ۹ مدیریت کنیم؟

 از دیگر مشکلات اندروید ۹ برای کاربران می‌توان به مدیریت (ویرایش، به اشتراک گذاری، پاک کردن و…) اسکرین شات‌ها اشاره کرد. برای این کار باید اسکرین شات را با روش استاندارد اندروید، یعنی با استفاده از کلیدهای پاور و صدای پایین (به طور همزمان) و یا با آپشن Screenshot موجود در منوی system power (منویی که با نگه داشتن دکمه پاور نمایان می‌شود) ثبت کنید. اگر از طریق دستیار گوگل و راه‌های دیگر اسکرین شات بگیرید، گزینه مدیریت اسکرین شات فعال نخواهد بود.

۱۴- آیا دسترسی به settings اسمارت فون سخت شده است؟

از اصلی‌ترین مشکلات اندروید ۹ می‌توان به تصمیم عجیب گوگل مبنی بر حذف تنظیمات از پنلQuick Settings اشاره کرد. هیچ راه حل اساسی برای بازگرداندن میان بر تنظیمات به پنل Quick Settings هم وجود ندارد. شاید بهترین کار، اضافه کردن آیکون Settings به صفحه هوم اسمارت فون باشد.

البته اگر شما از لانچرهایی مثل Action یا  Novaاستفاده می‌کنید، می‌توانید یک ژست کاستوم ایجاد کنید که به شما اجازه بازکردن تنظیمات با حرکاتی نظیر کشیدن همزمان دو انگشت به سمت بالا در صفحه هوم را می‌دهد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از Edge Gestures مشکل دسترسی ساده به تنظیمات را رفع کنید.

۱۵- راهکاری برای نمایش ندادن App Suggestions در قسمت پایین Overview

راه حل این مورد از مشکلات اندروید ۹ بسیار ساده است. روی فضای خالی صفحه هوم انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه Home settings و بعد Suggestions را انتخاب کنید. حال ضامن جلوی آپشن Apps را در حالت غیرفعال قرار دهید.

امیدواریم تا با استفاده از این مطلب، تمامی ابهامات و مشکلات اندروید ۹ برای اسمارت فون شما رفع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید کامنت بگذارید. همچنین درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 

ثبت درخواست تعمیر موبایل در آچارباز
در صورتی که گوشی اندروید شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست

 

 


نویسنده :

مشکلات رایج در اندروید ۹
2 رای، میانگین 3 از 5

5
دیدگاه بگذارید

avatar
3 نظرات
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
شیماآچاربازمسعودماریا Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ماریا
Guest
ماریا

متاسفانه از وقتی اندروید گوشی رو به ۹ ارتقا دادم ، دیگه امکان حذف اون نوار پیمایش پایین صفحه برام وجود نداره . قبلا تو تنظیمات یه گزینه داشت و یه دایره کوچیک سمت چپ نوار پیمایش اضافه میشد که وقتی روش ضربه میزدم نوار پیمایش حذف میشد و میتونستم به صورت تمام صفحه اسکرین شات بگیرم . ولی الان نمیشه . میشه لطفا راهنماییم کنید 🙏🏻

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام … شما میتوانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس میگیرند و شما را راهنمایی کرده و مشکل را برطرف می‌کنند.

https://a4baz.com

مسعود
Guest
مسعود

بچه ها کمک کنید. بعد از ارتقا به اندروید ۹ وقتی آلارم گوشی رو تنظیم میکنم که صبح بیدار شم خود به خود آلارم غیر فعال میشه. و باعث میشه زنگ نزنه و صبح ها خواب بمونم

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

شما میتوانید برای رفع مشکل خود در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید تا مشکل را رفع کنند.

https://a4baz.com/

شیما
Guest
شیما

من اصلا از آپدیت اندروید گوشی ام راضی نیستم یعنی کلا فضای اندروید ۹رو نپسندیدم خیلی از امکانات خوبی که اندروید هشت داشت رو حذف کرده چه در قسمت بستن برنامه ها قبلا نیتونستی جداگانه ببندی الان واقعا افتضاح شده ازامکانات دوربینش هم به جای اینکه اضافه کنه کم کرده حتی بخش استیکر هارو کلا حذف کرده آیکون برنامه ها نسبت به اندروید ۸ افتضاحه واقعا پشیمانم از اپدیتش و متاسفانه هیچ راهی هم نیست که بشه برگرداند به حالت قبل بیشتر از این عصبانی ام کاش شما بتونید بهشون بگید یک سری از کاربر ها واقعا راضی نیستند 😔😔

راه اندازی و سرویس کولر
تعمیر انواع تلویزیون در محل
نویسندگی در فالنیک
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
پر بحث ترین ها
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.