به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مشکلات رایج در اندروید ۹

مشکلات رایج در اندروید 9

اندروید ۹ در سال ۲۰۱۸ با سر و صدای زیادی پا به دنیای اسمارت فون‌ها گذاشت. می‌توان گفت که گوگل در اندروید ۹ یا همان اندروید Pie، بیشترین تغییراتی که می‌توانستیم حدس بزنیم را پیاده کرده است. در این بحث به بررسی مشکلات اندروید ۹ خواهیم پرداخت.

طراحی این نسخه‌ی جدید اندروید نسبت به گذشته دارای تفاوت‌های اساسی بوده و ویژگی‌ها زیادی به آن اضافه شده است. اما مثل هر تکنولوژی جدید دیگر، اندروید ۹ هم برای به بلوغ رسیدن نیاز به زمان دارد. در ادامه‌ی این مطلب با بیان برخی از مشکلات اندروید ۹ همراه شما هستیم.

۱- انتخاب متن هوشمند در Overview جدید Pie کار نمی‌کند

در ابتدا باید بررسی کنیم که Overview text selection چیست؟

همان طور که می‌دانید، بسیاری از اپ‌ها مثل اینستاگرام به شما اجازه کپی کردن متن را نمی‌دهند. حال شما با استفاده از ویژگی Overview text selection که در اندروید ۹ معرفی شده است، می‌توانید متن کامنت‌ها و… را از اپ‌هایی مثل اینستاگرام که قابلیت کپی کردن متن ندارند، کپی کنید.

برای عیب‌یابی اولین مورد از مشکلات اندروید ۹ دو راه وجود دارد: اول، انگشت خود را چند لحظه روی فضای خالی صفحه هوم گوشی نگه دارید. گزینه Home settings و سپس Suggestions را انتخاب کنید. حال به سومین مورد از لیست که باز شده نگاه کنید: آیا گزینه Overview selection خاموش است؟ پس باید برای حل مشکلتان گزینه مزبور را فعال کنید.

 

اگر راه حل اول کار نکرد، از تنظیمات گوشی وارد قسمت سیستم شوید و روی گزینه Languages & input اشاره کنید. در صفحه باز شده، در خط اول، گزینه Languages را مشاهده می‌کنید. اگر زبان شما روی چیزی به غیر از English (United States) تنظیم شده باشد، همین امر می‌تواند عامل کار نکردن انتخاب متن هوشمند در Overview  جدید Pie باشد. برای دلایل نامشخصی، گوگل این ویژگی را فقط محدود به زبان انگلیسی (ایالات متحده) کرده است. پس زبان اسمارت فون خود را به English (United States) تغییر دهید تا بتوانید از Overview، قسمتی از متن را انتخاب کنید.

۲- دستور حالت split-screen در کدام قسمت گوشی است؟!

حالت split-screen (نصف کردن صفحه نمایش برای نمایش دو اپ به صورت همزمان) در اندروید ۹ به یک صفحه جدید منتقل شده است. ابتدا وارد قسمت Overview شوید. حال روی آیکون‌هایی که در بالای پیش نمایش هر اپ مشاهده می‌کنید تپ کنید تا یک منو باز شود. در این منو حالت “Split screen” به عنوان یک گزینه وجود دارد.

ابتدا این گزینه را انتخاب کرده سپس اپ ثانویه را برای پر کردن نیمه پایین نمایشگر انتخاب کنید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۳- فعال کردن حالت split-screen بسیار زمان می‌برد

متاسفانه برای رفع این مشکل هیچ راهکاری در خود اندروید ۹ وجود ندارد، مگر اینکه یک برنامه‌ی اضافی مثل  Split-Screen Creator برای این منظور نصب کنید.

۴- دستور پین کردن اپ‌ها در کدام قسمت قرار دارد؟!

از دیگر مشکلات اندروید ۹ برای کاربران می‌توان به جابجا شدن دستور پین کردن اپ‌ها اشاره کرد. همانند مورد ۲، این دستور هم در اندروید ۹ نسبت به نسخه‌های قدیمی اندروید جابجا شده است. برای پین کردن اپ‌ها، Overview خود را باز کرده و روی آیکون بالای پیش نمایش هر برنامه را انتخاب کنید تا آن را بیابید. البته این منو همان منوی قسمت split-screen که در موارد قبلی به آن اشاره کردیم نیست. در منوی جدید باز شده اگر گزینه Pin را پیدا نمی‌کنید، به آپشن Security از تنظیمات گوشی وارد شده و در قسمت Advanced گزینه Screen pinning را پیدا کنید.

۵- اضافه کردن ناوبری حرکتی جدی به گوشی

اکثر سازندگان در پوسته‌های اندروید پایِ مخصوص برای محصولات خود، از ناوبری حرکتی جدید اندروید استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید از قسمت سیستم در تنظیمات گوشی خود، گزینه Gestures را انتخاب کرده و سپس روی Swipe up on Home button اشاره کنید تا به ناوبری جدید اندروید دسترسی داشته باشید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۶- راهکاری برای حذف ناوبری حرکتی جدید

برای این کار همانند مورد قبل عمل کرده و گزینه Swipe up on Home button را غیرفعال کنید.

۷- موجود نبودن چرخش هوشمند صفحه نمایش اندروید ۹ در گوشی

این مورد هم یکی دیگر از مشکلات اندروید ۹ برای کاربران است. این آپشن به صورت پیش‌فرض در اندروید ۹ غیرفعال است. برای فعال کردن چرخش هوشمند صفحه نمایش، به قسمت Display از تنظیمات گوشی رفته و Advanced را انتخاب کنید. در اینجا گزینه Auto-rotate screen (چرخش هوشمند صفحه نمایش) را خواهید دید. پس از خاموش کردن این آپشن، گوشی خود را بچرخانید تا آیکون rotation جدید اندروید را در کنار دکمه هوم مشاهده کنید.

۸- آزاردهنده بودن چرخش هوشمند نمایشگر

خیلی ساده همانند مورد قبل عمل کرده و فقط گزینه Auto-rotate screen را فعال کنید تا به تنظیمات قدیمی اندروید (اندرویدهای قبل از نسخه ۹)  بازگردید.

۹- ویژگی adaptive brightness

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اندروید که به لیست مشکلات اندروید ۹ وارد شده، ویژگیadaptive brightness است. برای اینکه از فعال بودن این ویژگی اطمینان حاصل کنید، از قسمت  Display در تنظیمات، گزینه Adaptive brightness را انتخاب کنید. با روشن کردن این گزینه، فقط چند روز زمان نیاز دارید تا با جادوی جدید اندروید ۹ آشنا شوید!

۱۰- وجود مشکل در کنترل صدای اندروید ۹ برای تنظیم صدای زنگ گوشی

متاسفانه این مورد از جدی‌ترین مشکلات اندروید ۹ است که برای حل آن، نیاز به نصب اپهایی چون VolumeP و Tasker دارید.

مشکلات رایج در اندروید 9

۱۱- میان‌بر سایلنت در اندروید ۹ در کدام قسمت قرار دارد؟

از قسمت تنظیمات گوشی وارد بخش Sound شده و گزینه Shortcut to prevent ringing را پیدا کنید. به دلخواه می‌توانید آپشن‌هایی چون Mute و Vibreرا در این بخش فعال کنید. پس از روشن کردن آپشن موردنظر، دکمه‌های پاور و صدای بالا را به طور همزمان فشار دهید تا این آپشن فعال شود.

البته اندروید دارای میان‌برهای دیگری هم برای سایلنت کردن گوشی است. مثلا با برگرداندن گوشی به صورتی که صفحه نمایش آن روی زمین باشد، دستگاه شما سایلنت می‌شود. البته شما باید این آپشن را از قبل در قسمت تنظیمات فعال کنید.

۱۲- مشکل شارژ سریع گوشی‌های پیکسل پس از آپدیت به اندروید ۹

یکی از دیگر مشکلات اندروید ۹ که مختص گوشی پیکسل است، عدم کارکرد صحیح شارژ سریع در این دستگاه پس از آپدیت به اندروید ۹ است. هنوز دلیل این مشکل مشخص نیست، ولی گوگل در حال رفع آن است. پس باید تا آپدیت‌های نرم افزاری بعدی صبر کنید، و یا به دنبال شارژری باشید که بهترین عملکرد را برای باتری گوشی شما به ارمغان می‌آورد.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

۱۳- چگونه اسکرین شات را در اندروید ۹ مدیریت کنیم؟

 از دیگر مشکلات اندروید ۹ برای کاربران می‌توان به مدیریت (ویرایش، به اشتراک گذاری، پاک کردن و…) اسکرین شات‌ها اشاره کرد. برای این کار باید اسکرین شات را با روش استاندارد اندروید، یعنی با استفاده از کلیدهای پاور و صدای پایین (به طور همزمان) و یا با آپشن Screenshot موجود در منوی system power (منویی که با نگه داشتن دکمه پاور نمایان می‌شود) ثبت کنید. اگر از طریق دستیار گوگل و راه‌های دیگر اسکرین شات بگیرید، گزینه مدیریت اسکرین شات فعال نخواهد بود.

۱۴- آیا دسترسی به settings اسمارت فون سخت شده است؟

از اصلی‌ترین مشکلات اندروید ۹ می‌توان به تصمیم عجیب گوگل مبنی بر حذف تنظیمات از پنلQuick Settings اشاره کرد. هیچ راه حل اساسی برای بازگرداندن میان بر تنظیمات به پنل Quick Settings هم وجود ندارد. شاید بهترین کار، اضافه کردن آیکون Settings به صفحه هوم اسمارت فون باشد.

البته اگر شما از لانچرهایی مثل Action یا  Novaاستفاده می‌کنید، می‌توانید یک ژست کاستوم ایجاد کنید که به شما اجازه بازکردن تنظیمات با حرکاتی نظیر کشیدن همزمان دو انگشت به سمت بالا در صفحه هوم را می‌دهد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از Edge Gestures مشکل دسترسی ساده به تنظیمات را رفع کنید.

۱۵- راهکاری برای نمایش ندادن App Suggestions در قسمت پایین Overview

راه حل این مورد از مشکلات اندروید ۹ بسیار ساده است. روی فضای خالی صفحه هوم انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه Home settings و بعد Suggestions را انتخاب کنید. حال ضامن جلوی آپشن Apps را در حالت غیرفعال قرار دهید.

امیدواریم تا با استفاده از این مطلب، تمامی ابهامات و مشکلات اندروید ۹ برای اسمارت فون شما رفع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید کامنت بگذارید. همچنین درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 

 

 


نویسنده :

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام من وقتی یه فایل از حافظه داخلی به مموری کارت انتقال میدم گوشیم هنگ میکنه میگه کارت حافظه دچار مشکل شده و هیچ برنامه ای واسم باز نمیشه گوشیم هواوی y8s هست اندروید ۹. مطمئن هستم که ایراد از مموری نیست. مموریم ۶۴ گیگ هست

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز یکبار حافظه کش گوشی و System UI خود را پاک کنید و گوشی را ری استارت کنید. لازم است از درست قرار گرفتن مموری در گوشی نیز مطمئن شوید. همینطور می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  در ضمن تبلت من هم اندروید ۹ است

 • Avatar محمد گفت:

  سلام من تبلت Lenovo tab m7 را دارم مشکل تبلت من این است که اصلا من اینترنت ندارم و وقتی اینترنت پرسرعت شارژ میکنم سرعت اینترنت کمه در ضمن سیم‌کارت قوی هم دارم و وقتی سیم‌کارت توی گوشیم بود اصلا این مشکل رو نداشت

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، برخی از مدل‌های قدیمی از اینترنت پر سرعت پشتیبانی نمی‌کنند اما اگر از مدل‌های جدید استفاده می‌کنید به قسمت تنطیمات شبکه رفته و پس از جستجوی شبکه، آن را بر روی LTE قرار دهید. اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر تبلت در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar امیر گفت:

  من اندروید ۹ دارم و هیچ کدوم از این مشکل هارا ندارم

 • Avatar Mehdi گفت:

  سلام مهندس گرامی خسته نباشید ـ
  گوشی نوکیا ۱ برای انتقال حافظه به SD در تنظیمات و قسمت ذخیره سازی, گزینه انتقال به کارت وجود نداره ! من چطوری باید حافظه رو به SD انتقال بدم
  ممنون از پاسخ پرمهرتون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا جهت کسب راهنمایی با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar mohammad گفت:

  با سلام . من یه گوشی نوکیا ۱پلاس دارم با اندروید ۹ ، به صفحه اصلی نمیتونم ویجت اضافه کنم ، به نظرتون مشکل از چیه ؟

 • Avatar ali b گفت:

  سلام من y9 prime دارم اندروید ۹.۱.۰ هرکاری میکنم +۴g براش فعال نمیشه علی رغم اینکه این گوشی از cat12 پشتیبانی میکنه. حتی از نرم افزار Settings Database Editor هم استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی بفرماییدتشکر

 • Avatar محمد گفت:

  سلام امنیت گوشی نوکیا وان در اندروید ۹ پایین اومده و نمیشه از رمز استفاده کرد چون هر گونه رمز و الگو و پسفوردی که میزارم بعد دو روز دیگه گوشی باز نمیشه و پیغام میده که رمز اشتباه است و باید گوشی رو خاموش و روشن کنیم تا رمز باز بشه و این باعث شده نتونم رمز بزارم رو گوشیم و مشکل دیگه اونم صدای اعلان هاس که بعد دوسه روز قطع میشه و باید خاموش و روشن کنسم گوشی رو

 • Avatar نیروانا گفت:

  سلام نرم افزار مایکروسافت آفیس که به طور پیش فرض روی گوشی م نصب هست اصلا اجرا نمیشه و پیغام خطا میده که تقریبا مضمونش اینه که تو کشور شما اجرا نمیشه …
  لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar بابک گفت:

  سلام نسخه اندروید ۹ جدیدا برای گوشیم اومده و من دانلود و نصبش کردم. داخل تنظیمات داشتم میگشتم که ببینم چ تغییراتی ایجاد شده چشمم به قفلی افتاد با جهت دادن میشد قفل کرد مثلا بالا بالا پایین. اونو گذاشتم همراه با اثر انگشت یه مدت خوب کار میکرد ولی بعد از ی مدت دیدم ک بعد از جهت دادن برای باز کردن گوشیم اون هنگ میکنه و قبول نمیکنه و فقط با اثر انگشت میتونستم بازش کنم. امروز ک رفتم با اثر انگشت هم باز کنم هیچ کدوم از انگشت هامو قبول نمیکنه گوشی و رمز جهتی هم میگه اشتباهه. حابا من موندم چ کنم . کسی اگه میتونه کمک کنه ممنون میشم ازش. یا اینکه چجوری فلشش کنم برگرده تنظیمات کارخونه

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام گوشی من j5pro هستش وقتی میخوام تپ دیت کنم تا آخر دانلود میشه ولی یه ارور میده که اندروید اینستال نشد کسی میدونه چرا؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای حل مشکل آپدیت گوشی لطفا درخواست خود را در سامانه اچارباز ثبت کنید، کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

   https://a4baz.com

 • Avatar یونس گفت:

  گوشی من honor 9 lite.. بعد از آپدیت به اندروید ۹ مصرف باتری به طور چشمگیری زیاد شد… کاش آپدیتش نمی کردم…

 • Avatar ERFAN گفت:

  سلام من ۱ ساعته گوشیمو گذاشتم اپدیت بشا به اندروید ۹ ولی همینجوری گیر کرده رو صفحه START همون صفحه ای که نوشته SAMSUNGمیاد لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید برای دریافت راهنمایی با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید. و یا اینکه درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.

   https://a4baz.com

 • Avatar حمیدرضا گفت:

  سلام به همه دوستان
  حقیقتش هیچ کدوم از این چیزایی که دیدم تو سایت توی گوشی من نیست..!!!!مگه میشه اندروید۹ توی هر گوشی متفاوت باشه؟؟؟و اینکه وای فای گوشیم خیلی اذیت میکنه،یا کانکت نمیشه یا وقتی میشه چند ثانیه بعد میپره..!!!!مصرف باتری هم بیشتر شده.از وقتی آپدیت کردم اعصابم ریخته به هم😠😠

 • Avatar Maysam گفت:

  گوشیم آنر ۹ هستش از وقتی که گوشیمو به اندروید ۹ آپدیت کردم شارژ سریعش خوب عمل نمیکنه دیگه. چیکار کنم. امیدوارم بازم آپدیت بیاد واسش و اصلاحش کنه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنمای تان می کنند.

 • Avatar Ehsan گفت:

  سلام من جی ۶پلاس دارم از وقتی آپدیت کردم افتضاح شده
  قبلا تو ماشینم با کابل دیتا آهنگ پلی میکردم الان صداش در نمیاد و کسی باهام تماس میگیره میس کال میشه دیگه نشون نمیده که باهات تماس گرفتن باید برم تو لیست ببینم کیا بام تماس گرفتن تو منو بستن برنامه اسم اپ رو نمینویسه گاهی اوقات لازم میشه اینم
  خلاصه اندروید ۹ به درد نمیخوره کاش میتونستم برگردونم به ۸

 • Avatar محراب گفت:

  سلام خواهش میکنم یک منو راهنمایی کنه
  همین چند روز پیش گوشی galaxy A20 رو خریدم
  با یه مشکل بد روبه رو شدم
  وقتی از شارژ میکشمش بیرون همه چی عادیه
  شب هم میخوام بخوابم نگاه میکنم ولی صبح که بیدار میشم میبینم ۱۵ تا ۲۰ درصد کم شده شارژش
  درصورتی که اصلا استفاده هم نشده
  تو تنظیمات هم میرم هیچی برای مصرف باتری نمیاره فقط صفحه نمایش و … که همه باهم ۲ درصد هم نمیشه
  خواهشا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه چکار کنم

 • Avatar مجید گفت:

  سلام گوشی g6پلاس ارتقا دادم به اندروید ۹ تو مدیریت فایل بعد از انتخاب فایلها گزینه پاک کردن یا اشتراک گذاری اون پایین نمیاد نوارش میاد بالا ولی گزینه هاش انگار مخفی شده لطفا کمک کنید

 • Avatar Reza گفت:

  سلام من از وقتی گوشیمو به اندروید ۹ ارتقا دادم اینترنت همراه اولم سرعت دانلودش از ۳۰۰ کیلوبایت بالاتر نمیره با اینکه ۴gهستش درصورتی ک دوستان من سرعتشون عالیه درضمن فلش و ریست هم کردم خط هم عوض کردم بازم برطرف نشد لطفا کمک کنید
  ۰۹۰۵۸۶۳۹۰۴۶

 • Avatar علیرضا گفت:

  با سلام .
  گوشی من a6 سامسونگه از زمانی که اندروید گوشیمو از ۸به ۹ارتقاع دادم و آبدیت کردم ، تماسهای بی پاسخ(میس کالها) رو روی آیکون نمایش نمیده خواهشا کمک کنید چون هرکی باهام تماس میگیره متوجه نمیشم مگر اینکه برم توی تماسها و خودم ببینم.
  با تشکر.علی

 • Avatar Vahid گفت:

  سلام خسته نباشید
  از وقتی گوشیرو اندروید ۹ کردم مصرف باتریش رفته بالا. گوشی رو ۴۹ درصد می زارم تا دو سه ساعت دیگه گوشی از باتری کم خاموش میشه. بخش تنظیماتو نگاه کردم بیشترین مصرف باتری رو android system داره. چیکار کنم این وضعیت تموم شه؟ ممنون میشم زود جواب بدین

 • Avatar یاسمن گفت:

  سلام
  بعد ارتقا اندروید از ۸ به ۹ متاسفانه دیگه ضبط مکالمه کار نمیکنه. دوستان لطفا کمکم کنین من چیکار کنم؟

 • Avatar شیما گفت:

  من اصلا از آپدیت اندروید گوشی ام راضی نیستم یعنی کلا فضای اندروید ۹رو نپسندیدم خیلی از امکانات خوبی که اندروید هشت داشت رو حذف کرده چه در قسمت بستن برنامه ها قبلا نیتونستی جداگانه ببندی الان واقعا افتضاح شده ازامکانات دوربینش هم به جای اینکه اضافه کنه کم کرده حتی بخش استیکر هارو کلا حذف کرده آیکون برنامه ها نسبت به اندروید ۸ افتضاحه واقعا پشیمانم از اپدیتش و متاسفانه هیچ راهی هم نیست که بشه برگرداند به حالت قبل بیشتر از این عصبانی ام کاش شما بتونید بهشون بگید یک سری از کاربر ها واقعا راضی نیستند 😔😔

 • Avatar مسعود گفت:

  بچه ها کمک کنید. بعد از ارتقا به اندروید ۹ وقتی آلارم گوشی رو تنظیم میکنم که صبح بیدار شم خود به خود آلارم غیر فعال میشه. و باعث میشه زنگ نزنه و صبح ها خواب بمونم

 • Avatar ماریا گفت:

  متاسفانه از وقتی اندروید گوشی رو به ۹ ارتقا دادم ، دیگه امکان حذف اون نوار پیمایش پایین صفحه برام وجود نداره . قبلا تو تنظیمات یه گزینه داشت و یه دایره کوچیک سمت چپ نوار پیمایش اضافه میشد که وقتی روش ضربه میزدم نوار پیمایش حذف میشد و میتونستم به صورت تمام صفحه اسکرین شات بگیرم . ولی الان نمیشه . میشه لطفا راهنماییم کنید 🙏🏻

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام … شما میتوانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس میگیرند و شما را راهنمایی کرده و مشکل را برطرف می‌کنند.

   https://a4baz.com

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.