به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

مشکلات متداول لپ تاپ سونی

مشکلات لپ تاپ سونی

برند سونی یکی از برترین تولید کنندگان لوازم الکترونیکی در دنیاست که به خاطر کیفیت بالای محصولاتش با استقبال زیادی مواجه می‌شود. اما حتی بهترین لپ تاپ‌های سونی هم به دور از اشکال نیستند و ما در اینجا به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ سونی خواهیم پرداخت.

تولیدات سونی توسط میلیون‌ها نفر در دنیا خریداری می‌شود و جای تعجب ندارد که لپ تاپ‌های سونی هم با استقبال زیاد مردم مواجه شده است. ولی به رغم استقبال زیاد مردم از لپ تاپ‌های سونی، به گفته برخی از کارشناسان، این دستگاه‌ها نیز گاهی دچار مشکل می‌شوند. برخی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی عبارتند از:

۱- هنگ کردن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی هنگ کردن آن است. کمتر کسی که از لپ تاپ سونی استفاده می‌کند، ممکن است گرفتار آن نشده باشد و بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ سونی هنگ کردن آن را گزارش داده‌اند. هنگ کردن لپ تاپ سونی می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله عدم سازگاری سخت افزاری لپ تاپ با برنامه‌ها و نرم افزارهای نصب شده، نصب نبودن آنتی ویروس مناسب، وجود اشکالات سخت افزاری، اجرای هم زمان تعداد زیاد برنامه‌های سنگین، کافی نبودن رم لپ تاپ، نداشتن فضای کافی در هارد دیسک به وجود آید.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

بیشتر افراد برای برطرف کردن هنگ شدن لپ تاپ آن را خاموش می‌کنند، که در برخی مواقع مشکل ایجاد شده را حل می‌کند، ولی بهتر است ابتدا کمی صبر کنید، شاید مشکل حل شود و یا از برنامه End Task برای بستن کامل برنامه‌های در حال اجرا استفاده کنید، سپس اگر مشکل حل نشد، لپ تاپ را ری استارت کنید.

۲- صدا دادن فن لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی صدا دادن فن لپ تاپ است. این مشکل یکی از رایج‌ترین مشکلات فن لپ تاپ سونی است که می‌تواند، برای بسیاری از کاربران آزاردهنده و نگران کننده باشد. با این حال، برای برطرف کردن صدای فن لپ تاپ می‌توانید از فن مجزا استفاده کنید. حتی توصیه می‌شود فن را گردگیری کنید یا از نرم افزارهای کنترل سرعت استفاده کرده و پردازش آن را متوقف کنید. اگر با انجام این کارها، مشکل صدا دادن فن لپ تاپ برطرف نشد، در آن صورت می‌توانید به تعویض این قطعه اقدام کنید.

۳- کار نکردن صفحه کلید

صفحه کلید به دلیل استفاده زیاد، یکی از آسیب پذیرترین قطعات موجود در لپ تاپ است، که بدون آن نمی‌توان، کاری از پیش برد. اما در برخی مواقع صفحه کلید لپ تاپ سونی با مشکل مواجه می‌شود که برای رفع مشکل آن به راحتی قابل برطرف کردن نیست و یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی است. در بیشتر مواقع دلیل کار نکردن صفحه کلید و از کار افتادن آن، تجمع آلودگی و ذرات ریز در غشاهای زیرین آن است. در برخی مواقع هم احتمال دارد، مایعاتی مثل آب به صفحه کلید لپ تاپ نفوذ کرده باشد.

۴- ایجاد مشکل در نمایش تصویر

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سونی این است که تصویر برروی صفحه نمایش به خوبی نشان داده نمی‌شود. به گزارش برخی از کاربران لپ تاپ سونی ، گاهی اوقات تصاویر در صفحه نمایش بیش از حد تاریک و یا روشن نمایش داده می‌شود و در برخی مواقع هم خطوط غیرعادی روی صفحه نمایش دیده می‌شود. که برای برطرف کردن آن می‌توانید، تنظیمات لپ تاپ را بررسی کنید و اگر مشکل از تنظیمات نبود، در این صورت بهتر است صفحه نمایش تعویض شود.

۵- خاموش شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ سونی خاموش شدن آن است. خاموش شدن لپ تاپ می‌تواند به علت گرمای بالا باشد و لپ تاپ در اثر گرمای زیاد به صورت ناگهانی و خودکار خاموش شود. در صورت تداوم گرمای زیاد و بالا رفتن دمای لپ تاپ سونی، دستگاه خودبخود خاموش می‌شود. در هر حال در صورت بروز چنین مشکلی، سرویس فن و گردگیری هیت‌ سینک و شاید تعویض سیلیکون‌ها ضروری باشد.

 

۶- کار نکردن وایرلس و مشکل وای فای

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سونی مربوط به مشکل وایرلس و کار نکردن وای فای لپ تاپ است که برای بیشتر افراد که می‌خواهند به اینترنت وصل شوند، غیر قابل تحمل است. به گزارش برخی از کاربران لپ تاپ‌های سونی در بیشتر مواقع وایرلس این لپ تاپ‌ها دچار مشکل می‌شود.

گاهی هم با وجود اتصال آن به وای فای،اینترنت قطع می‌شود و یا سرعت آن کاهش می‌یابد. مشکل خرابی وایرلس لپ تاپ می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از جمله آن می‌توان به نصب نبودن درایور قطعه وایرلس اشاره کرده، که برای برطرف کردن آن می‌توانید درایور جدید را از سایت سونی دانلود و نصب کنید. با وجود نصب درایور اگر مشکل حل نشد، احتمال دارد مشکل از مودم وایرلس باشد.

۷- داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

یکی  دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سونی مانند سایر لپ تاپ‌ها داغ شدن بیش از حد لپ تاپ است که می‌تواند منجر به آسیب دیدن سایر قطعات شده و خرابی‌های بیشتری به وجود آورد. یکی از اصلی ترین علل داغ شدن لپ تاپ سونی مربوط به پردازش لپ تاپ است. به دلیل کار زیاد، لپ تاپ به شدت داغ می‌شود.

مشکلات لپ تاپ سونی

۸- ری استارت شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ سونی ری استارت شدن آن است که این مشکل اغلب به دلایل نرم افزاری رخ می‌دهد. اما ری استارت شدن مداوم لپ تاپ سونی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که در برخی مواقع به دلیل تنظیمات لپ تاپ است که روی ری استارت اتوماتیک قرار دارد و در برخی موارد دیگر می‌تواند مشکل از رم و یا هارد دیسک لپ تاپ باشد.

۹- افت سرعت لپ تاپ

نصب و بارگذاری نرم افزارهای غیرضروری از جمله کارهایی است که سبب افت سرعت لپ تاپ سونی می‌شود. از این رو، از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ سونی مانند لپ تاپ‌های دیگر افت سرعت است. افت سرعت لپ تاپ برای بسیاری از کاربران ناامیده کننده بوده و در بسیاری از موارد با گذر زمان این مشکل برای لپ تاپ پیش می‌آید که می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. بروز مشکلاتی در هارد دیسک، پر بودن ظرفیت حافظه رم، عدم بروزرسانی سیستم عامل، ویروسی شدن و مواردی از این قبیل می‌تواند از جمله دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ سونی باشد.

۱۰- خراب شدن ال ای دی (LED) لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی سری سری cs وایو خراب شدن LED های سری سی پی (CP) است که برای بسیاری از کاربران و دارندگان این سری از لپ تاپ‌های سونی پیش آمده است. لذا سری سی.اس (CS) لپ تاپ‌های وایو (سونی) دچار مشکل فن و سی پی یو هستند.  به گفته کارشناسان به دلیل اینکه لپ تاپ‌های سونی نمایندگی معتبری در داخل کشور ندارند، برطرف کردن این مشکل و مشکلات مشابه کار سختی است.

۱۱- مشکل خازن

برخی از مدل‌های لپ تاپ سونی دارای مشکل خازن هستند که براساس گزارش کاربران می‌توان گفت که مشکل خازن یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی است. خازن‌هایی که در برخی از مدل‌های لپ تاپ سونی استفاده شده‌اند در integrator  استفاده شده‌اند، بسیار نزدیک سی پی یو (CPU) هستند، به همین دلیل بیش از حد گرم می‌شوند.

این امر سبب می‌شود آنها ظرفیت خود را از دست بدهند و ولتاژ سی پی یو افت داشته باشد. از علائم نشان دهنده مشکل خازن می‌توان به صفحه آبی لپ تاپ، کند شدن و تاخیر در عملکرد و همچنین در برخی موارد مشکل در بالا آمدن سیستم عامل اشاره کرد. احتمال دارد این مشکل برای همه مدل‌های لپ تاپ سونی به وجود آید.

۱۲- ویروسی شدن

در ویروسی شدن لپ تاپ هیچ استثنایی وجود ندارد. همه برندها و مدل‌های لپ تاپ از جمله برند سونی احتمال دارد، ویروسی شوند که برای بسیاری از کاربران نگران کننده و آزار دهنده است. از این رو، ویروسی شدن لپ تاپ یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی است. با این حال در لپ تاپ‌های سونی برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید سیستم را ری استور (system restore) و یا MalwareBytes کنید. استفاده از MalwareBytes برای اسکن دستگاه رایگان است ولی برای حفاظت در زمان مشخصی نیاز به مجوز (license) دارد.

۱۳- مشکل حافظه یا رم (RAM)

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ سونی، مشکل حافظه و یا به عبارت دیگر رم (RAM) است. مشکل رم می‌تواند در برخی موارد به دلیل قدیمی بودن و استفاده مداوم از لپ تاپ به وجود آید.

۱۴- روشن نشدن لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ برای هر فردی می‌تواند بسیار نگران است. این مشکل دلایل سخت افزاری و نرم افزاری به وجود می‌آید که برای رفع آن می‌توانید، ابتدا باتری و آداپتور لپ تاپ را بررسی و چک کنید. ممکن است مشکل از باتری و یا آداپتور باشد.

مشکلات لپ تاپ سونی

۱۵- کار نکردن وب کم بعد از ارتقای ویندوز سون

گاهی ممکن است وب کم لپ تاپ سونی وایو شما به دلایلی کار نکند. به ویژه اگر به تازگی ویندوز سون خود را ارتقا داده باشید و یا ویندوز سون جدید نصب کرده باشید. با وجود اینکه درایورهای ویندوز سون را از وب سایت رسمی سونی هم دانلود کرده و نصب کرده باشید باز امکان دارد، این مشکل به وجود آید.

این اتفاق بیشتر به دلیل پیدا نشدن برخی درایورهای وب کم در ویندوز سون به وجود می‌آید. که دلیل آن ناسازگاری برخی درایورهای سونی با ویندوز سون است. برای رفع این مشکل می‌توانید ابتدا درایورهای خود را بروزرسانی کنید و یا درایورهای سازگار را نصب کنید.

۱۶- سیاه شدن صفحه نمایش

به گزارش برخی از کاربران، سیاه شدن صفحه نمایش یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی است و زمانی به وجود می‌آید که کاربر لپ تاپ را روشن می‌کند و با وجود روشن شدن آن و روشن شدن ال ای دی (LED) و کار کردن فن لپ تاپ، چیزی در صفحه نمایش ظاهر نمی‌شود. صفحه نمایش به صورت تاریک و تیره دیده می‌شود و هیچ تصویری را نشان می‌دهد. که دلیل آن می‌تواند خرابی کارت حافظه لپ تاپ باشد.

۱۷- مشکل بلوتوث

شاید فکر کنید که امروزه مردم کمتر از بلوتوث استفاده می‌کنند و این فناوری بیشتر در گذشته استفاده می‌شده. در حالی بسیاری از افراد امروزه هم از بلوتوث به صورت مداوم استفاده می‌کنند و خرابی آن ناخوشایند است. اما با این حال، مشکل بلوتوث در لپ تاپ‌های سونی هم وجود دارد، که به گزارش برخی از کاربران امکان برقراری ارتباط و یا انتقال داده ناممکن می‌شود و کاربر می‌توان از آن استفاده کند. از این رو، مشکل بلوتوث یکی از مشکلات متداول لپ تاپ سونی هم است.

مشکلات متداول لپ تاپ سونی اگر چه تنها مختص به برند سونی نیستند، و احتمال دارد دارندگان سایر برندهای لپ تاپ هم با این مشکلات مواجه شوند، ولی با این حال، مشکلات گفته شده در این مقاله، از جمله مشکلات متداول این دستگاه است که به دلایل سخت افزاری و برخی به علل نرم افزاری به وجود می‌آید و سبب نگرانی و ناراحتی کاربر می‌شوند.

مشکلاتی که ممکن است برای لپ تاپ پیش آید را در این بحث شرح دادیم، حال اگر شما با دستگاه خود مشکلی فراتر از موارد بالا داشتید، پیشنهاد می‌شود آن را با کارشناس مجرب در میان گذارید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپتان را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

منبع:
the-computer-problems-guru.com
appuals.com


نویسنده :

۹ دیدگاه

 • Elnaz گفت:

  سلام من لبتابه سونی قدیمی دارم هر کار میکنم روشن نمیشه مشکل از باتری یا شارژرشم نیس باید چکار کنم لدفن بهم بگین

  • ندا ایزدی گفت:

   الناز عزیز
   با باتری دیگری تست کردید؟ احتمال دارد ایراد سخت افزاری باشد. نیاز به بررسی های بیشتری است. در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • Hamza گفت:

  سلام من لپ تاپ سونی مدل VPCS13AFJ دارم و مشکل اش این است که هر وقت درایور نصب نمایم نور صفحه اش به طور خودکار به پایین درجه میرسد و دوباره قابلیت روشن شدن نور صفحه وجود ندارد. میشه راه حل اش رو برایم توضیح دهید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   همزا عزیز، احتمال دارد این مشکل ناشی از عدم نصب درست سیستم عامل ناشی شودریال برای رفع مشکل سیستم عامل خود را آپدیت و از نصب درست آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • HAMID گفت:

  سلام من لب تابم مارک سونیه و یکدفعه خاموش شد و وقتی که روشنش کردم یه صفحه سیاه میاد با چندتا نوشته چند جا پرسیدم گفتن ویندوزش پریده اما وقتی میخوام ویندوز نصب کنم تو مرحله ای که باید یه درایو انتخاب کنی برای نصب ویندوز اون قسمت هیچ درایوی نمیاره بالا درصورتی که من چهارتا درایو دارم هاردم هم ۵۰۰ گیگه لطفا اگر مقدوره بگید مشکل از کجاست

 • FARAMARZ گفت:

  سلام ببخشید من لبتاب سونی وایو مدل VPCELدارم و همونطور که گفتین بعد از ارتقا ویندوزم دیگه وبکم من فعال نشد باید چیکارش کنم ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فرارمرز عزیز، بعد از آپدیت ویندوز لازم است که به دوربین اجازه فعال سازی بدهید. برای همین به کنترل پنل رفته و از قسمت Camera گزینه allow apps to use your camera را روشن کنید.

 • Mohamadparsa گفت:

  من لبتاب ویندوز۷ ۶۴بیتی هست ویندوز اصلیش هم ویستا ول وب کم کاملا سالم هست و کار میکند

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.