به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

چگونه مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را عیب یابی کنیم؟

تعمیر لپ تاپ در محل

دلیل انتخاب لپ تاپ به جای کامپیوتر، قابل حمل بودن آن است. برای اینکه بتوانیم کارهای مربوط به پروژه و یا جلسات را مدیریت کنیم و همیشه اطلاعاتمان در دسترس و همراهمان باشد، لپ تاپ را انتخاب کردیم. حال اگر باتری لپ تاپ ما دچار مشکل شود و درست شارژ نشده و یا سریع‌تر از زمانی که انتظار داریم، شارژ خالی کند، دیگر لپ تاپ، نیاز ما را برآورده نخواهد کرد. در اینجا مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را بررسی خواهیم کرد و در صورت نیاز نسبت به تعمیر باتری لپ تاپ اقدام کنید.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ چیست؟ دلیل خوابیدن باتری لپ تاپ

دلایل زیادی برای شارژ نشدن باتری لپ تاپ وجود دارد که رایج‌ترین آنها را در اینجا بررسی خواهیم کرد.

۱- باتری لپ تاپ معیوب و کهنه است

اولین دلیلی که باید در صورت شارژ نشدن باتری لپ تاپ مورد بررسی قرار دهیم، معیوب بودن باتری است. ابتدا بررسی کنید که باتری سالم است یا خیر. برای این کار باید ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کرده و دستگاه را به برق متصل کنید. سپس دوباره لپ تاپ را روشن کنید. اگر لپ تاپ شما شارژ شد، به این معناست که باتری دچار مشکل شده و باید آن را تعویض کنید.

اما اگر لپ تاپ دارای باتری جداشدنی نیست، باید توسط تعمیرکار بررسی شود. حتی گاهی می‌توانید با کالیبره کردن باتری لپ تاپ، مشکل را برطرف کنید.

۲- اتصالات لپ تاپ را بررسی کنید

یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود قطعی در کابل برق و یا اتصالی در پریز برق مربوط می‌شود. همیشه در زمان استفاده از لپ تاپ، مراقب کابل شارژ آن باشید. کابل را زیر میز رها نکنید و در جایی که در مسیر رفت‌وآمد است قرار ندهید. ممکن است با لگد شدن کابل و یا گیر کردن زیر پایه‌های صندلی، کابل دچار پارگی و یا پیچ خوردگی شود. اگر لپ تاپ شارژ نشد، کابل شارژ را تعویض کنید.

دلیل دیگر شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود اتصالی در پریز برق برمی‌گردد. اگر پریز برق دچار مشکل شده باشد، برق موردنیاز برای شارژ لپ تاپ تامین نخواهد شد. درنتیجه باتری شارژ نمی‌شود. پس هر زمانی که باتری لپ تاپ شارژ نشد، از طریق یک پریز دیگر امتحان کنید.

تعمیر شارژ لپ تاپ
اجازه ندهید شارژ باتری از ۳۰ درصد کمتر شود.

گاهی ممکن است شما متوجه وجود قطعی در کابل شارژ لپ تاپ نشوید.

۳- تنظیمات لپ تاپ بهم ریخته است

بهم ریختن تنظیمات لپ تاپ یکی از دلایل شارژ نشدن باتری آن است. برای اینکه وضعیت تنظیمات پاور لپ تاپ را بررسی کنید، از مسیر Control Panel به Power Option بروید و گزینه Change plan setting را انتخاب کنید.

تعمیرات تخصصی لپ تاپ
اجازه ندهید شارژ باتری از ۳۰ درصد کمتر شود.

گاهی با تنظیمات ساده لپ تاپ قادر هستید مشکل شارژ نشدن باتری را برطرف کنید.

با رفتن به صفحه تنظیمات، گزینه Change advanced power setting را انتخاب کنید.

تعویض باتری لپ تاپ
در پنجره جدید، قادر هستید تنظیمات لپ تاپ را شخصی‌سازی کنید.

در تب Advanced setting، گزینه Battery را انتخاب کرده و گزینه Low battery level را در حالت ۱۰ تا ۱۵ درصد قرار دهید. گاهی هم با انتخاب گزینه Restore Default Settings to This Plan، همه تنظیماتی که دستکاری کرده‌اید را به حالت اولیه بازگردانید.

تعمیر باتری لپ تاپ
با انجام این تنظیمات ساده، از باتری لپ تاپ، حداکثر استفاده را خواهید داشت.

۴- باتری لپ تاپ، بیش از حد داغ شده‌است

داغ شدن باتری لپ تاپ یکی از دلایل شارژ نشدن آن است. اگر متوجه شدید که باتری لپ تاپ بیش از حد داغ شده، آن را خاموش کنید. اما اگر مجبور به ادامه کار هستید و باتری لپ تاپ شما از نوع جداشونده است، بهتر است لپ تاپ را خاموش کرده، باتری را خارج کنید و دوباره به ادامه کار بپردازید. خارج کردن باتری لپ تاپ، به خنک شدن آن کمک می‌کند.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ ASUS

باتری لپ تاپ ایسوس هم مانند سایر برندها، بعد از گذشت زمان فرسوده شده و کارایی قبل را ندارد. از این رو یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ ASUS، می‌تواند کهنه شدن آن باشد که در این شرایط، تنها راه حل ممکن، تعویض آن است. اما اگر لپ تاپ شما نسبتا جدید است و از سالم بودن باتری هم اطمینان دارید، باید موارد دیگری که در بالا به آنها اشاره شد را بررسی کنید.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو Z510

باتری لپ تاپ Z510 برند لنوو هم از نوع داخلی و غیرقابل جدا شدن است. برای خارج کردن این نوع باتری، باید قاب پشت لپ تاپ باز شود. اما برخلاف تصوری که ایجاد شده، باتری این نوع لپ تاپ از کیفیت بالایی برخوردار است. این باتری ۳۳۵۰ میلی‌آمپر است و در صورت استفاده از آن و اتصال به اینترنت، حدود ۳ ساعت قابل استفاده خواهد بود.

دلیل اینکه برای لپ تاپ‌های آیدیاپد لنوو از باتری‌های داخلی استفاده شد، نوع طراحی آنها بود که بسیار ظریف هستند و درصورت وجود باتری اکسترنال، از ظرافت و زیبایی آنها کاسته می‌شد. ناگفته نماند که در حال حاضر، بیشتر برندهای معتبر، از این نوع باتری استفاده می‌کنند.

اما دلیل شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو هم به فرسوده شدن و استفاده طولانی از آن برمی‌گردد. درصورتی که با مشکل باتری این لپ تاپ‌ها روبرو شدید، ابتدا مواردی که در ابتدای امر گفته شد را بررسی کرده و در نهایت به سراغ باتری بروید.

ناگفته نماند که در سیستم لپ تاپ‌های لنوو، تکنولوژی به کار رفته که با استفاده از آن شما می‌توانید از عمر باتری را افزایش دهید. به این صورت با استفاده از نرم افزار Energy Management، این امکان به شما داده می‌شود که باتری لپ تاپ را تا ۶۰ درصد شارژ کرده و بعد از آن، باتری از مدار خارج می‌شود و لپ تاپ مستقیم از شارژر استفاده می‌کند.

راهنمای استفاده از لپ تاپ
با استفاده از نرم افزار Energy Management، شما می‌توانید عملکرد باتری لپ تاپ را مدیریت کنید.

چرا لپ تاپ دل شارژ نمی‌شود؟ علت شارژ نشدن لپ تاپ Dell 5110

لپ تاپ‌های دل هم ممکن است به دلایلی از جمله:

 • مشکلات سخت افزاری لپ تاپ
 • مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
 • بروزرسانی نشدن درایورهای لپ تاپ
 • کهنه و فرسوده شدن باتری لپ تاپ دل
 • وجود قطعی در کابل شارژ
 • استفاده نادرست از دستگاه

به درستی شارژ نشوند. در صورت بروز این موارد، بهتر است با تعمیرکار لپ تاپ مشورت کنید تا نسبت به رفع آنها اقدام کند.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

دلیل ۱۰۰ درصد نشدن باتری لپ تاپ چیست؟

۱۰۰ درصد شارژ نشدن باتری لپ تاپ دلایل متعددی دارد که اولین دلیل آن به فرسوده شدن باتری برمی‌گردد. باتری‌های لپ تاپ هم مانند سایر لوازم، عمر مفیدی دارند که در صورت از رده خارج شدن و اتمام تاریخ مصرف، دیگر کارایی قبل را نخواهند داشت. در این شرایط، باتری کامل شارژ نمی‌شود و مقدار شارژ آن از یک حدی بالاتر نمی‌روند.

در این شرایط، گاهی باتری لپ تاپ از ۷۰ درصد بیشتر شارژ نمی‌شود و در صورت جدا کردن شارژر از لپ تاپ، مقدار شارژ آن به سرعت خالی شده و درنهایت خاموش می‌شود. درصورت مشاهده این قبیل مشکلات، باید باتری را تعویض کنید.

گاهی هم باتری لپ تاپ هیچ مشکلی ندارد و تنها دلیل اینکه کامل شارژ نمی‌شود این است که تنظیمات لپ تاپ را دستکاری کرده‌اید. در صورت فعال کردن گزینه Battery life control، لپ تاپ شما بیشتر از یک مقدار معینی شارژ نخواهد شد. با این کار عمر مفید باتری افزایش خواهد داشت.

تعمیرات تخصصی لپ تاپ
درصورت استفاده طولانی از لپ تاپ، آن را روی حالت Battery life control قرار دهید.

دلیل روشن نشدن چراغ شارژ لپ تاپ چیست؟

تمامی لپ تاپ‌ها دارای یک چراغ با علامت باتری هستند که وضعیت شارژ شدن آن را نشان می‌دهد. با وجود این چراغ شما خواهید فهمید که لپ تاپ شارژ می‌شود یا خیر. اما اگر این چراغ روشن نشود، نشان دهنده این است که مشکلی در پشت پرده وجود دارد.

مشکلاتی از قبیل خرابی شارژر لپ تاپ، فرسوده شدن باتری، وجود مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری و … می‌توانند دلیل روشن نشدن چراغ شارژ شوند.

-برای رفع این مشکل، ابتدا باتری لپ تاپ را کالیبره کنید، در برخی شرایط با این کار مشکل چراغ برطرف خواهد شد.

-اگر مشکل با این روش حل نشد، کابل شارژ را بررسی کنید و از سالم بودن کابل و حتی پریز برق مطمئن شوید.

-روش دیگر برای رفع این مشکل، خارج کردن باتری لپ تاپ است. لپ تاپ را خاموش کرده، کابل شارژ را از آن جدا کنید و باتری را خارج کنید. سپس دوباره باتری را در جای خود قرار داده و لپ تاپ را روشن کنید.

-در نهایت اگر مشکلات برطرف نشد، بعد از مشورت با تعمیرکار لپ تاپ، باتری را تعویض کنید.

تعمیر باتری لپ تاپ
با وجود چراغ شارژ لپ تاپ، بسیاری از مشکلات مربوط به باتری را خواهید فهمید.

رفع مشکل no battery is destected در لپ تاپ

این قبیل مشکلات در صورت عدم ارتباط باتری و مادربورد رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید باتری را دوباره نصب کنید. برای این کار وارد Device Manager لپ تاپ شده و گزینه Batteries را انتخاب کنید. در صورت وجود یک فلش سیاه رنگ روی آیکن باتری دستگاه، پی به این خواهید برد که باتری غیرفعال شده است. روی باتری کلیک راست کرده و گزینه Enable device را انتخاب کنید.

تعمیرکار لپ تاپ در محل
با فعال کردن باتری، مشکل no battery is destected هم برطرف می‌شود.

دلیل دیگری که موجب بروز مشکل no battery is destected می‌شود، به‌روز نبودن درایورهای ویندوز است. برای رفع این مشکل، درایور ویندوز را آپدیت کنید. اما اگر همچنان این پیغام را مشاهده کردید، با تعمیرکار لپ تاپ مشورت کنید.

اقدامات لازم برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

۱- خارج کردن شارژر از برق

هنگامی که مشاهده کردید با اتصال شارژر، جریان برق به لپ تاپ برقرار نمی‌شود، بهتر است سریع شارژر را جدا کرده و از ورودی یا پریز دیگری برای اتصال شارژر استفاده کنید. همچنین گفتنی است که در بیشتر موارد، آداپتور دستگاه به دلیل افت یا شدت جریان برق از کار می‌افتد و به این وسیله از آسیب به دستگاه جلوگیری می‌کند.

در مرحله بعد، زمانی که جریان برق قطع شده‌است، باتری دستگاه را (در صورت امکان) جدا کنید. دکمه پاور را به مدت ۲ دقیقه نگه دارید و سپس مجدد باتری را وارد کنید و شارژر را به پریز دیگری متصل کنید.

خدمات تعمیر شارژر لپ تاپ
در بیشتر مواقع، با خارج کردن باتری، مشکل برطرف می‌شود.

۲- تست کابل شارژر

حتما همیشه کابل شارژر خود را چک کنید، اگر فرورفتگی، پارگی، پیچ خوردگی یا تغییر خاصی را در مسیر شارژر مشاهده می‌کنید ممکن است مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ به کابل برگردد. بهتر است آن را تعویض کنید.

۳- راه‌اندازی مجدد لپ تاپ و خارج کردن باتری آن

بعد از تست موارد بالا، بهتر است لپ تاپ را خاموش کنید، باتری را برای چند ثانیه جدا کرده و سپس مجدد وصل و سیستم را دوباره روشن کنید. البته لازم به ذکر است که در همه لپ تاپ‌ها امکان جدا کردن باتری وجود ندارد. در این موارد تنها لپ تاپ را خاموش و روشن کنید

۴- خنک کردن لپ تاپ

همیشه سعی کنید لپ تاپ خود را خنک نگه دارید و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید، چرا که این داغ شدن به دلیل فعالیت زیادی باتری ایجاد می‌شود. در مواقعی که حس کردید لپ تاپ بیش از حد داغ کرده، بهتر است آن را برای مدتی خاموش کرده و با آن کار نکنید. همچنین در صورت لزوم از هوای فشرده برای تمیز کردن منافذ فن لپ تاپ استفاده کنید تا گرد و خاکی داخل آن وجود نداشته باشد.

پیشنهاد مطالعه

۵- روشن کردن لپ تاپ بدون باتری

لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کنید. اگر بدون باتری لپ تاپ روشن شد مشکل قطعا از باتری است. در غیر این صورت کابل معیوب شده است. با این کار ممکن است مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ که به دلیل شل شدن باتری در محل مورد نظر رخ داده باشد برطرف شود. اگر باتری لپ تاپ شما جدا نمی‌شود مرحله بعدی را انجام دهید.

۶- تعویض شارژر

همان طور که در مرحله قبل به آن اشاره شد، گاهی آداپتور به دلایل مختلفی کار نمی‌کند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. بنابراین برای عیب یابی شارژر را تعویض کنید یا نمونه جدید خریداری کرده و سپس روشن شدن لپ تاپ را تست کنید.

۷- بررسی تنظیمات و درایورهای ویندوز

– تنظیمات پاور دستگاه را چک کنید. برای انجام این کار مسیر  Start → Control Panel → Power Options  را در ویندوز طی کنید. ممکن است گزینه دیگری هم در این بخش تحت عنوان low battery level دیده شود که باعث خاموش شدن دستگاه به جای شارژ کردن آن می‌شود. بهترین راه این است که تنظیمات را به حالت پیش فرض خود برگردانید.

– در مرحله بعدی وارد تنظیمات Device Manager شوید. جهت دسترسی به این بخش مسیر Start → Control Panel → System and Security → Device Managerرا در ویندوز طی کنید.

– در تب Batteries به تنظیمات باتری نگاه کنید. روی Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  کلیک کرده و سپس Update Driver Software را انتخاب کنید.

حال در این مرحله، لپ تاپ را ری استارت کرده تا تغییرات شما روی درایورها اعمال شود. در صورتی که درایوری جا مانده باشد مرحله قبل را تکرار کنید و سپس کامپیوتر را مجدد ری استارت کنید.

با انجام تمامی این مراحل، اگر هنوز مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ شما حل نشده است، بر روی گزینه Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب کنید تا درایوها لغو نصب شوند. وقتی این مرحله تمام شد روی گزینه Scan for hardware changes در تولبار کلیک کنید. می‌توانید تب Action را باز کنید و Scan را برای تست سخت افزاری انتخاب کنید.

حالا یک بار دیگر لپ تاپ را ری استارت کنید تا مطمئن شوید درایورها لغو شده نصب شده باشند.


نویسنده :

 • Avatar سامان 88 گفت:

  سلام مرسی از مقاله خوبتون من یک سوالی دارم. اگر حین کار کردن لپ تاپ دائما توی شارژ باشه مشکلی براش به وجود نمیاد؟ باتریش خراب نمیشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این جور مواقع بهتر است که باتری را از دستگاه خارج کنید و اجازه دهید تا لپ تاپ با برق کار کند

 • Avatar رضاپور گفت:

  کارشناساتون میتونن یک روزه باتری لپ تاپ و عیب یابی کنن و برگردونن؟ من فورس میخوام لپ تاپمو

 • Avatar رامین صادقی گفت:

  ببخشید لب تاپ من ایسوس هست باطریش ۴ ساعته تو شارژ هست ولی درصد باطری صفر هست و اینکه نشانگر باطری هی رنگش سبز و قرمز میشه حتی تو خاموش بودن لپ تاب فقط موقع در اوردن باطری درست میشه یعنی چراغ خاموش میشود
  لطفا جواب بدید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است باتری و یا شارژر و حتی سایر قطعات لپ تاپ شما مشکل داشته باشد. این مورد نیاز به بررسی توسط کارشناس دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar احسان گفت:

  باسلام.باتری نو برای لب تاب دل ۶۴۰۰گرفتم.وقتی میزنم به شارژ چراغش سبز و نارنجی میشه و اصلا شارژ نمیکنه.باتری دیگه میزارم درسته.چرا این باتری نو کار نمیکنه و حتی چراغ تست باتری از روز اول یک چراغش روشن میشه و ظاهرا سالمه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است باتری در زمان جابجایی از کشور مبدا به مقصد دچار رطوبت و سایر مشکلات شده باشد و یا از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد. با این حال اگر باتری شارژ نشود نیاز به بررسی فنی دارد و ممکن است مشکل قابل تعمیر باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل باتری لپ تاپ شما را بررسی و حل کنند.

 • Avatar hossein گفت:

  سلام من لپ تاپم del precision 4600 هست. وقتی ازش استفاده می کنم تا ۴۱ درصد درصد درست کار میکنه ولی بعدش یکهو میپره رو صفر. باتری هم عوض کردم ولی درست نشد. چکار کنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   لطفا با شارژر دیگری دستگاه را شارژ کنید. اگر مشکل همچنان برطرف نشده بود، درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar حامد گفت:

  سلام، من امروز هم باتری برای لبتابم گرفتم هم شارژر هردوی آنها هم سالم اند منتهی وقتی باتری روی لبتاب من میاد شارژ نمیشه یعنی تو لبتاب های دیگه با شارژر خودم شارژ میشه ولی توی لبتاب خودم حتی با شارژر های دیگه هم شارژ نمیشه و فقط باتری مصرف میشه و وقتی شارژ باتری تموم میشه روی عدد صفر ثابت میمونه اگه میشه کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لطفا جهت بررسی فنی، از کارشناس لپ تاپ و کامپیوتر بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

 • Avatar Samir گفت:

  سلام
  ببخشید لپتاپم اچ پی هستش باطری روش قرار داره ولی اخطار میده No battery presentالانم نمیتونم با یه باطری دیگه امتحان کنم چون دسترسی ندارم.. خیلی کم هم از باطری استفاده میکردم چرا اخطار میده؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا بدون بیرون امدن از منزل، کارشناس آچارباز نسبت به تست و تعمیر دستگاه به محل شما اعزام شود.

 • Avatar نرگس گفت:

  سلام من لپ تاپASUS R510Iدارم و تقریبا ۳ ساله دارمش اما در یک ماه اخیر بیشتر از ۹۰ درصد شارژ نمیشه مگه اینکه سیم شارژش رو به ازای هر یک درصد در بیارم و بزنم که بشه ۹۴ درصد مشکل از چیه؟؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   با گذشت زمان، عملکرد باتری لپ تاپ مانند قبل نیست و قدرت خود را از دست میدهد. این امر کاملا طبیعی است.

 • Avatar fatemeh گفت:

  من مارک لپ تاپم لنو هستش اما نمیدونم چرا هی کابلی ک ب پیریز متصل میشه رو میسوزونه تا حالا چندین بار کابل جدید خریدم چند بار اول خوب شارژ میکنه دفعه بعد میسوزونه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   این مورد باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar نیمولی 85 گفت:

  سلام .
  لپ تاپ من dell هستش . هرچقدر میزنم تو شارژ از ۷ درصد بیشتر شارژ نمیشه و فقط روی ۷ درصد گیر کرده . موقعی هم که از شارژ درش میارم کمتر از ۱۰ ثانیه خاموش میشه . فکر کنم مشکل از باتری باشه ؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لطفا با شارژر دیگری لپ تاپ را شارژ کنید. امیدواریم مشکل برطرف شود.
   اگر مشکل ادامه داشت، باید وضعیت سلامت باتری بررسی شود.

 • Avatar سپهر گفت:

  سلام من لپتابم بعد از ۴،۵ ساعت استفاده مداوم و وقتی به شارژ میزنم شارژ نمیشه چی کار باید انجام بدهم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لطفا با شارژر دیگری لپ تاپ را شارژ کنید. امیدواریم مشکل برطرف شود.

 • Avatar نوید بردیا گفت:

  سلام وقت خوش لپ تاب من ایسوس هستش و دیگه با کابل شارژ نمیشه اما شارژ باتری که نصف شده روشن میشه و خوب کار میکنه اما با کابل میشه شارژ کرد و انگار برق نمی‌رسه باید چه کنم ممنون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   لطفا با کابل دیگری دستگاه را شارژ کنید. اگر شارژ نشد، درخواست تعیمر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا کارشناس آچارباز دستگاه را در محل خودتان تعمیر کند.

 • Avatar امیرحسین گفت:

  سلام لپتاپ دل e5440دارم تا۸۴ بیشتر شارژ نمیشه ولی زودم خالی نمیشه
  من battery life control رو پیدا نکردم
  میشه راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   تمام تنظیمات مربوط به باتری لپ تاپ در بخش کنترل پنل قابل مشاهده است. بهتر است دستگاه شما توسط یک متخصص لپ تاپ بررسی شود تا از سلامت باتری مطمئن شوید.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام. من باطری لپ تاب رو قرار میدهم روش ولی برای باطری میگه no present و شارژ نمیشه باطری

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   در صورت امکان باتری دیگری روی لپ تاپ قرار دهید. اگر مشل برطرف شد، مشکل از باتری بوده.

 • Avatar فرحناز نعمتی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من لپ تاپ ایسوس دارم و به تازگی اگر به شارژ وصل نکنک اصلا روشن نمیشه اما وقتی که کابل رو به پریز برق میزنم و دکمه پاور رو میزنم روشن میشه م همین که کابل رو از برق میکشم سریع خاموش میشه ممنون میشم اگه بگید مشکل از چیه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   آیا باتری لپ تاپ شما داخلی است و یا امکان جدا شدن دارد.
   به احتمال زیاد باتری لپ تاپ شما معیوب شده و باید تعویض شود.

 • Avatar ghz گفت:

  لپ تاپ ایسوس دارم. لپ تاپ با یکم شانس و اقبال و پایین بالا کردن شارژ میشه. وقتی شارژر به دستگاه وصله و در حاله شارژه با کمی تکون دوباره از کار میفته و شارژ نمیشه. جالبه که خودم چنتا کابل دیگه امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرفتم و گاهی کلا برق به لپ تاپ نمیرسه. ولی بردم تعمیرگاه هر کابلی وصل میکرد درست بود!

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز؛ در هر صورت دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود تا مشکل آن تشخیص داده شود. بهتر است درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید.

 • Avatar Fatemeh.k گفت:

  سلام باتری لبتاپ من کامل شارژ میشود ولی هنگامیکه هنوز شارژ۶۰-۷۰درصد دارد ناگهان خاموش میشود و فقط هنگامیکه به شارژر وصل شود به صورت کامل روشن میشود و بدون اتصال شارژر پس از روشن شدن سریع خاموش میشود ممنون میشم اگه دلیلشو بگین!

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   این مشکل می‌تواند به دلیل فرسوده شدن و خرابی باتری، خرابی شارژر و یا وجود مشکل در سایر قطعات باشد. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناس، دستگاه شما را بررسی کند.

 • Avatar محمدرضا یوسفی گفت:

  سلام
  لپتاپ من اچ پی است و ویندوز آن ۱۰ هست هر وقت به شارژ میزنم شارژ میشه ها ولی اصلا ۱۰۰ نمیشه یعنی تا ۵۰ هم نمیاد الان ۱۲ ساعته به شارژ زدم هنوز شارژش ۰ هست این باتری رو هم تازه گرفتم براش یعنی از شارژ اولیهش استفادع کردم بعد که خالی شد به مدت ۱۲ ساعت زدم به شارژ شارژ میشه ولی ۱۰۰ نمیشه همون ۰ درصد هست
  مشکل چیه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی شود. می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ خود را ثبت کنید.

 • Avatar پدرام گفت:

  سلام وقتی که من لپ تاپ را به شارژ میزنم در ویندوز ۱۰ روی قسمت نشان دهنده باتری نوشته شده عدم شارژ لطفاً بگویید مشکل از چیست

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   در این قبیل موارد، یا مشکل از شارژر است و یا باتری. دستگاه شما باید بررسی شود. اما قبل از آن با شارژر دیگری لپ تاپ را تست کنید.

 • Avatar Jamal گفت:

  با سلام باتری لپتاپ من مدتی است شارژ نمیشه حتی ۱℅ می خواستم بدونم مشکل از شارژره یا باتری لطفا راهنمایی کنید لپتاپ ایسوس مدل x552m

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا با شارژر دیگری لپ تاپ را شارژ کنید، اگر شارژ شد که مشکل از شارژر شماست. اما اگر شارژ نشد، ممکن است مشکل از باتری و یا قطعات دیگر باشد.

 • Avatar sajad گفت:

  سلام خسته نباشید. من شارژر لپ تاپمو اولین دفعه که میزنم شارژ بشه بطور کامل شارژ میکنه ولی برای بار دوم مشکلی پیش میاد واسه شارژر دیگه شارژ نمیکنه

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا با شارژر دیگری که هم مدل با دستگاهتان باشد تست کنید. اگر مشکل حل شد، باید شارژر را تعویض کنید. اما اگر مشکل برطرف نشد، باید دستگاه شما بررسی و عیب یابی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید.

 • Avatar سلام گفت:

  سلام باتری شارژ نمیشه در ضمن وقتی کابل شارژ وصل میشه خود به خود لپ تاپ روشن میشه

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا در اولین فرصت درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا مشکلات جدی‌تری برای دستگاهتان رخ ندهد. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

 • Avatar محمد اصیل گفت:

  سلام و احترام بنده لنوو z500 دارم و چندین سال هست که باتری آن خراب شده است و به تازگی باتری جدید خریداری کردم و تعویض کردم ولی باتری جدید شارژ نمی شود کل اتصالات رو مجدد چک کردم و تمام اتصالات صحیح وصل شده اند . می تونید در مورد عدم شارژ باتری جدید من رو راهنمایی کنید .

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لپ تاپ شما باید توسط کارشناس بررسی شود. مدل Z500 هم باتری اینترنال دارد و بهتر بود خودتان اقدام به تعویض باتری نمیکردید. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar علی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  لب تاب من ایسر مدل جی فورس، امکان خارج کردن باطری وجود نداره. مدتیه که هر چند ساعتی که تو شارژ باشه فول شارژ نمیشه، گاهی ایکون باطری رو نمایش نمیده، و وقتی شارژ باطری رو به اتمام باشه آلارم نمیزنه، یهو خامون میشه لب تاب، چه اتفاقی براش افتاده؟

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   این مشکل هم می‌تواند نرم افزاری باشد و هم مربوط به باتری لپ تاپ. اما دستگاه شما باید دقیقتر بررسی شود. لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar مسافر گفت:

  با سلام
  چراغ آداپتور لپ تاپ دل ، که رنگ سبز رنگ است روشن نیست دلیل خرابی آداپتور و اینکه بدلیل روشن نشدن آن، لپ تاپ نیز روشن نمی شود. راه حل چیست؟ ممنون

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   بدون بررسی لپ تاپ و شارژر آن، نمیتوان پاسخ قطعی داد. پیشنهاد میکنم برای کسب راهنمایی بیشتر، با پشتیبانی آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • Avatar علی گفت:

  با سلام لبتاب من مدل وایو هست باتری ۹۳ درصد رو نشون میده ولی وقتی اداپتور در میارم بلافاصله خاموش میشه health باتریم ۷۸ درصد نشون میده چراغ شارژ باتریم اصلا روشن نمیشه

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لپ تاپ را بدون باتری به برق متصل کنید و چک کنید که روشن می‌شود یا خیر.
   اگر بدون مشکل روشن شد، ممکن است باتری لپ تاپ دچار مشکل شده باشد.
   برای بررسی دقیق تر، درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar منصور گفت:

  سلام
  من لپ تاپم لنوو e 50 70 است . بدون شارژر روشن نمیشه وقتی که شارژرو میزنم و روشن میکنم روی آیکن شارژ کلیک میکنم میبینم شارژش ۱۰۰ در ۱۰۰ است اما وقتی که شارژرو درحالتی که روشن است در میارم خاموش می شه

 • Avatar اشراقی گفت:

  سلام
  لپ تاپ بنده زمانی که روشن نیست کاملاً بدون مشکل شارژ میشود
  اما زمانی که روشن است و به آداپتور متصل است، اگر شارژ لپ تاپ بالا باشد باز مشکلی نیست، اما اگر پایین باشد، بعد از چند دقیقه ،انگار آداپتور را قطع کرده اید. سپس با قطع و وصل کردن کابل برق از پشت آداپتور مجدداً شارژ شروع میشود و تا چند دقیقه مشکلی نیست. مجددا قطع شده و دوباره این چرخه تکرار میشود.
  البته در حالت استند بای و حتی خاموش بودن صفحه نمایش این مشکل وجود ندارد

 • Avatar امیرسینا گفت:

  سلام با تشکر از اطلاعاتی که در بالا قرار دادید من لپ تاپ لنوو آیدیا پد z510 دارم چند روزی میشه که خیلی دیر شارژ میشه مثلا هر یه ساعت ونیم یه درصد و شارژش هم بالاتر از ۱۵ نمیره می خواستم بدونم باید باتری لپ تاپم رو عوض کنم
  خیلی ممنون

 • Avatar A_LIREZA گفت:

  سلام من لپ تاپم بدون شارژر روشن نمیشه
  یعنی ۰ درصد هست و فقط وقتی میزنمش شارژ روشن میشه ولی َشارژ نمیشه

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا زمانی که لپ تاپ خاموش است، کابل شارژ را به آن متصل کنید. بعد از ۳۰ دقیقه لپ تاپ را روشن کنید و ببینید آیا شارژ شده یا خیر.
   برای رفع مشکل باتری لپ تاپ، مواردی که در متن گفته شد را انجام دهید و از مقاله آموزش کالیبره کرده باتری لپ تاپ، باتری را کالیبره کنید.
   اگر مشکل همچنان رفع نشده بود، با تعمیرکار لپ تاپ مشورت کنید تا دستگاه شما را عیب یابی کند.

 • Avatar Ehsan.itc گفت:

  سلام من سرفیس دارم نمیدونم چرا با اینکه به شارژه بیشتر از ۵۰ درصد شارژ نمیکنه درست میشه

 • Avatar پریماه گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید من لپ تاپ رو باز کردم تا پد سیلیکون رو تعویض کنم اما بعدش که لپ تاپ رو روشن کردم شارژ نمیشه.حتی بدون اداپتور روشن هم نمیشه.اتصالات رو هم چک کردم.میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام من چن ماه پیش شارژم لب تابو شارژ نمیکرد عوضش کردم یه جدید گرفتم الان باز بعضی وقتا شارژ نمیکنه پریزشو عوض میکنم شارژ میکنه ممکنه مشکل از برق و سیم کشی خونه باشه آخه از وقتی به این خونه اومدیم اینجوری میشه یا دلیلی پ بجز شارژر داشته باشه چون شارژرمو یکی دو ماهه خریدم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای اینکه از این مشکل مطمئن شوید، بهتر است چند ساعتی در جای دیگری لپ تاپ خود را تست کنید، اگر مشکل برطرف شد، به احتمال زیاد مشکل از سیم کشی برق منزل شماست. در غیر اینصورت ممکن است خرابی از باتری لپ تاپ شما باشد که باید تعویض شود.

  • Avatar ali گفت:

   یک رابط برق کلیددار که لامپ دارد استفاده کنید وقتی به پریز وصل می کنید در صورت لامپ روشن شد شارژر را با استفاده از آن استفاده کنید

 • Avatar farzane گفت:

  سلام من چند روز پیش داشتم از لپ تاب استفاده میکردم که دیدم شارژ باتریش داره تموم میشه زدمش به شارژ اما شارژ نشد ازونروز هرچی میزنمش به شارژ اصلا شارژ نمیشه وشارژ باتریم صفر درصده و اصلا روشن نمیشه که برم تنظیمات و درستش کنم تو این موقعیتم نمیشه درستش کرد بگین چیکار کنم؟؟؟؟😭

 • Avatar Sayeh گفت:

  سلام
  من لب تاپم از دیشب شارژ نمیشه روز قبلش هیچ مشکلی نداشت
  کابل هم از نظری ظاهری سالمه و مشکلی نداره
  ولی وقتی بدون باتری به برق وصلش کردم روشن نشد
  یعنی مشکلش همون کابله؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله احتمال دارد خرابی از کابل باشد. ابتدا کابل لپ تاپ را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می تواتنید برای تعمیر لپ تاپ در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ali گفت:

   ابتدا با استفاده از یک آوومتر خروجی شارژر را چک کنیدکه ولتاژ داشته باشد اگر نداشت کابل اصلی شارژر را چک کنید.

 • Avatar مهسا گفت:

  سلام من لب تابموچندماهه خریدم امروزوقتی روشن کردم شارژش پنجاه درصدبودگذاشتم روی sleepبعدکه بازش کردم دیگه روشن نشد فقط وقتی شارژرمتصله روشن میشه روی همون پنجاه درصد،وقتیم که شارژرودرمیارم سریع خاموش میشه مدل لب تابم هم asus vivobook

 • Avatar مریم محمدی اسمرود گفت:

  ببخشید باتری لبتاب من اگه یه لحظه هم تو شارژ نباشه خاموش می کنه تازه هم خریدم الان هم میزنم تو شارژ بعد از نیم ساعت اصلا شارژ نمی کنه و همون صفر درصده😭😭😭😭 تورو خدا بگین چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است باتری ایراد داشته باشد. بهتر است یا باتری را تعویض کنید و یا اینکه لپ تاپ خود را برای بازدید نزد متخصص نشان دهید. شما می توانید برای تعمیر لپ تاپ در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar SpartaKa گفت:

  سلام خسته نباشید
  من باتری لپ تاپ‌م شارژ داره ولی وقتی میزنم به کامپیوتر و سیم شارژر رو ازش جدا میکنم به سرعت خاموش میشه لازمه بگم باوری لپتاپمم جدیده.

 • Avatar دارا گفت:

  سلام من لپتابم وقتی تو شارژ هستش روشن میشه و وقتی از شارژ میکشی سریع خاموش میشه میدونید مشکل از کجاست؟

 • Avatar یاقاهری گفت:

  سلام من لپ تاپم شارژ نمی شود شارژر و باتریم هم سالم هست اگه باتری روی لپ تاپ باشه بزنم برق برای باتری مشکلی پیش نمی آید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   خیر مشکلی به وجود نمی آید. برای شارز نشدن لپ تاپ هم بهتر است باتری لپ تاپ خود را تعویض کنید.

 • Avatar نازنین گفت:

  سلام. من به تازگی یک باطری hp خریداری کردم که پس از ۱۲ ساعت شارژ اولیه، فقط ۷۰ درصد شارژ شد و بیشتر شارژ نمی گردد. با شارژر دیگری هم امتحان کردم و این مشکل رفع نشد. پس از خارج کردن شارژر از لپ تاپ هم حدود یک ساعت باطری شارژ دارد. امکانش هست راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   باتری را ابتدا کالیبره کنید
   ( ابتدا باتری را دشارژ سپس مدت ۱۲ ساعت شارژ نمایید ) سپس تست کنید.

 • Avatar حسن گفت:

  سلام این پیام no battery presentکنار باتری لبتاب من هست و هر کاری می کنم شارژ نمیشه ممنون می شم راهنمایی کنید.

 • Avatar سینا گفت:

  سلام وقت بخیر لب تاب من وقتی به شارژ وصل میشه روشن میشه وقتی کابل وصل نیست روشن نمیشه وزمانی که روشن هستش باتریش شارژ نمیشه مشکل از باتری هستش یا با تنظیمات درست میشه

 • Avatar هستی گفت:

  سلام … یه مدتی هست که لپتاپم وقتی به شارژر وصله شارژ نمیشه.اول با جابه جا کردن سیم شارژر درست میشد ولی الان تو هیچ زاویه ای شارژ نمیگیره و بدون شارژر هم چند دقیقه بیشتر کار نمیکنه. ایا مشکل از کابل یا اداپتور هست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله احتمالش هست. آن را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، باتری لپ تاپ را نیز تعویض کنید.

   • Avatar mohaddeseh گفت:

    سلام منم مشکل ایشون رو دارم وبه احتمال زیاد از باتریه و باید تعویض بشه
    چند تا سوال در این مورد داشتم ازتون اگر که باتری رو عوض کنم (باتری واس خود لپتاپه و تا بحال عوض نکردم )کیفیت باتری جدید مثل باتری اورجینال و اصل خودم میشه ؟
    و اینکه کلا به شارز میزنم در حال شارزه ولی فقط ثابت نگه میداره مقدار باطری رو هر دفعه هم که روشن میکنم میاد پایین درصد شارز
    اگر که به صفر برسه روشن میشه ؟میتونم به طور موقت ازش استفاده کنم؟
    اسیبی به لپتاپم نمیرسه ؟
    و اگرنه که خاموش شد بخاطر باتریش اطلاعاتش ثابت میمونه؟
    ممنون بخاطر شکیبایی تون و پاسخگویی

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     سلام

     باتری اورجینال در حال حاضر در بازار موجود نیست و باتری های موجود درجه بندی کیفیت دارد
     اگر حین کار لپ تاپ خاموش شود ممکن است به دستگاه اسیب برساند
     بهتر است باتری رتا تعویض نمایید.

     در صورت تمایل می توانیددرخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان بررسی های بیشتری انجام دهند.

 • Avatar Mahsa گفت:

  سلام. خسته نباشید لبتاپ من مدام خود به خود روشن خاموش میشد.امروز دیگه اصلا روشن نمیشه وقتیم که روشن میشه شارژش رو صفر درصد میمونه و بازم خاموش میشه
  واسه کلاس های انلاین لازمش دارم الانم نمیشه ببرمش بیرون درست کنن😭 به نظرتون مشکلش چیه؟

 • Avatar سعید گفت:

  سلام خسته نباشید،من لبتاب رو دیشب خریداری کردم و واسه دفعه اول گذاشتم تا ۱۰۰درصد شارژ بشه و بعد استفاده کنم و دیشبم شارژ شد کامل.
  اما امروز که به شارژ میزنم روی ۹۴درصد باقی مونده و اصلا شارژ نمیشه و ثابته حتی تو چندساعت.
  توی ویندوز میزنه در حال شارژ اما چراغ مخصوص باتری لبتاب اصلا روشن نمیشه و کلا خاموشه.
  تمام اتصالات و این مسائل ابتدایی رو چک کردم و مشکلی نبود.
  بنظرتون از چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به دلیل اینکه لپ تاپ تازه خریداری شده، بهتر است به نمایندگی و فروشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 • Avatar Mina گفت:

  سلام شارژرو که متصل میکنم به لب تاب شارژ نمیشه مشکلی نداشتن نه لبتاب نه شارژر ولی همش یه آرمه تنظیمات میاد بالا که میزنم روش کلا خارج میشه .پریز رو هم عوض کردم ولی باز مشکل حل نشد☹😐الان مشکل به نظرتون چیه؟؟

 • Avatar امید گفت:

  سلام . من ی مدتی هست وقتی لب تاپ رو شارژ می کنم قطع و وصل میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا با سیم شارژر دیگری تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، ایراد سخت افزاری است و باید بررسی های بیشتری شود. برای تعمیر لپ تاپ در محل می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.