به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

مشکلات لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس

امروزه لپ‌تاپ‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره بیشتر افراد را تشکیل می‌دهند. لپ‌تاپ برای اکثر افراد ابزار کار و برای برخی ابزار سرگرمی است. هرکسی طبق سلیقه و مقدار توان مالی خود برند و مدل لپ تاپ مورد استفاده خود را انتخاب ‌می‌کند.

لپ‌تاپ ایسوس یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. لپ تاپهای ایسوس بدلیل طراحی ساخت زیبا، سبک، سخت افزار قدرتمند و قیمت مناسب کاربران زیادی را جذب خود کرده است.

در ادامه این مقاله قصد داریم مشکلات لپ تاپ ایسوس و روش‌های رفع آن را توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

گاهی ممکن است پس از مدتی استفاده از لپ‌تاپ ایسوس متوجه شوید لپ‌تاپ به درستی کار نمی‌کند و دچار مشکلات جدی شده است. در برخی موارد نیاز به کمک گرفتن از تعمیرکار نیست و شما خودتان به راحتی می‌توانید تعمیر لپ تاپ را انجام دهید. ولی در بعضی مشکلات نیاز به تجهیزات و مهارت کافی دارند در نتیجه بهتر است کار را به تعمیرکار کامیپوتر بسپارید.

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

مشکلات صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس ممکن است با نشانه‌های مختلفی ظاهر شوند و دلایل مختلفی برا بروز آنها وجود داشته باشد. یکی از شایع‌ترین دلایل مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس بروز اختلال در عملکرد کارت گرافیک است.

شطرنجی نشان دادن تصویر صفحه نمایش ایسوس

در صورتی که لپ‌تاپ شما برای مدت زمان طولانی روشن می‌ماند، چیپ GPU کارت گرافیک داغ می‌شود. در این حالت کارت گرافیک نمی‌تواند تصویر را به صورت کامل روی صفحه نمایش، نشان دهد و تصویر به صورت شطرنجی نمایش داده خواهد شد.

از دیگر دلایل شطرنجی شدن صفحه نمایش می‌توان به نصب بازی‌های سنگین روی سیستم اشاره کرد. زیرا بازی‌های سنگین نیاز به گرافیک بالا دارند و کارت گرافیک سیستم شما نمی‌تواند نیاز آن را رفع کند. در نتیجه باعث داغ شدن کارت گرافیک شده و تصویر به صورت شطرنجی نمایش داده می‌شود.

رفع مشکل صفحه نمایش لپ تاپ asus

در صورتی که مشکل صفحه نمایش ایسوس بالا رفتن دمای کارت گرافیک باشد باید علت بالا رفتن دما را پیدا کنید و سپس مشکل صفحه نمایش لپ‌تاپ asus را برطرف کنید.

راه حل دیگر مشکل صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس، آپدیت کارت گرافیک است. برای آپدیت کارت گرافیک باید اطلاعات کارت گرافیک را به صورت کامل بدانید. جهت پیدا کردن اطلاعات کارت گرافیک مسیر زیر را طی کنید:

 • Start> Dxdiag> Display
 • روی گزینه‌ی Device Manager راست کلیک کنید.
 • گزینه Update Driver Software انتخاب را انتخاب کنید.

از دیگر روش‌های آپدیت کارت گرافیک مراجعه به سایت سازنده کارت گرافیک و نصب نسخه جدید آن است.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ
شطرنجی شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس
در حین آپدیت کارت گرافیک دقت کنید که سیستم به اینترنت متصل باشد.

لپ تاپ ایسوس روشن می‌شود ولی تصویر ندارد

در اکثر مواقع پس از روت کردن لپ تاپ، سیستم صدای فن شنیده می‌شود ولی لپ‌تاپ تصویر ندارد. دلایل مختلفی باعث مثل سوختن مانتیور، خرابی کابل فلت، خرابی کارت گرافیک، بروز اختلال در عملکرد بایوس و … می‌توانند علت بروز این مشکل می‌شود،

علت خط خطی شدن صفحه لپ تاپ ایسوس چیست؟

علت خط خطی شدن صفحه لپ تاپ ایسوس می‌تواند سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد.
برای برطرف شدن مشکل خط خطی شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس، می‌توانید درایور سیستم را بروزرسانی‌ کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود ایراد سخت‌افزاری است و باید تعمیر لپ‌تاپ توسط کارشناس فنی انجام شود.

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس

سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس دلایل مختلفی دارد، از جمله:

 • خرابی ال سی دی
 • عدم اتصال کابل فلت
 • خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ

تشخیص و حل این مشکل نیاز به مهارت دارد، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تعمیر آن را به تعمیرکاران زبده بسپارید.

پیشنهاد مطالعه
علت سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس
علت خرابی صفحه نمایش در اکثر مواقع می‌تواند ضربه خوردن باشد.

علت داغ شدن و کند شدن لپ تاپ asus چیست؟

داغ شدن لپ تاپ ایسوس یکی از مواردی است که به شدت به سیستم شما آسیب وارد می‌کند، همچنین می‌تواند مهم‌ترین علت‌ کند شدن و هنگ کردن لپ تاپ ایسوس باشد. دلایل مختلفی باعث داغ شدن لپ‌تاپ ایسوس می‌شوند، از جمله:

خرابی فن لپ‌تاپ ایسوس و یا غیر فعال شدن fan در لپ تاپ asus:

فن لپ تاپ ایسوس مانند سایر قطعات الکتریکی دیگر هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس دارد. در صورتی که فن با سر و صدا کار م‌کند یا باعث داغ شدن لپ‌تاپ می‌شود باید آن را سرویس کنید. در صورتی‌که پس از سرویس مشکل برطرف نشد بهتر است آن را تعویض کنید.

ویروسی شدن لپ تاپ:

اگر شما از اینترنت یا وسایل جانبی‌ مثل فلش‌، گوشی و … استفاده و آنها را به سیستم خود متصل می‌کنید ممکن است پس از مدتی در اثر وصل کردن تجهیزات آلوده سیستم شما ویروسی شود. در نتیجه اختلالاتی در عملکرد آن به وجود می‌آید، همچنین این مشکل می‌تواند علت کند شدن لپ تاپ ایسوس و یا هنگ کردن لپ تاپ ایسوس شود.
در این حالت شاهد داغ شدن لپ تاپ ASUS در حین انجام کارهای ساده‌ هم خواهید بود، جهت رفع این مشکل بهترین اقدام نصب یک نرم‌افزار ویروس کش قوی یا عوض ویندوز سیستم است.

عدم نصب درایور یا قدیمی بودن آن:

از دیگر دلایل داغ شدن لپ‌تاپ ایسوس، عدم نصب درایور یا قدیمی بودن درایورهای سیستم است. این مشکل باعث کند کار کردن CPU و کارت گرافیک می‌شود.
در صورتی که مشکل داغ شدن لپ تاپ ASUS ناشی از عدم نصب درایور یا قدیمی بودن درایورهاست باید جهت برطرف کردن مشکل درایور جدید نصب کرده یا آنها را آپدیت و بروزرسانی کنید.

مسدود بودن مجرای فن و تهویه هوا:

سیستم لپ تاپ ایسوس به گونه‌ای طراحی شده است، که برای تهویه هوا از یک قسمت هوا وارد دستگاه شده و از قسمتی دیگر هوای گرم را به کمک فن به بیرون منتقل می‌کند. گاهی مسیر ورود و خروج هوا به دلیل عدم سرویس به موقع مسدود می‌شود در نتیجه لپ تاپ داغ می‌کند.
جهت رفع این مشکل بهتر است که لپ‌تاپ را به موقع سرویس کنید.

استفاده از نرم‌افزارهای سنگین:

اگر لپ‌تاپ‌ ایسوس شما سخت‌افزار ضعیف دارد، توانایی پشتیبانی از نرم‌افزارهای گرافیکی و سنگین را ندارند. در نتیجه زمانی که اینگونه نرم‌افزارها را روی آن‌ نصب می‌کنید، دستگاه در حین اجرای آن‌ها داغ می‌کند.
می‌توانید برای حل این مشکل لپ‌تاپی با سخت‌افزار قوی خریداری کنید یا به فکر ارتقا کامپیوتر و لپ‌تاپ خود باشید.

قدیمی بودن سیستم:

پس از چند سال استفاده از لپ‌تاپ ایسوس، قطعات داخلی آن ضعیف شده و کارایی اولیه خود را ندارد. در این حالت شاهد کند شدن لپ تاپ ایسوس و همچنین داغ کردن آن خواهید بود.

حالت بوت سریع یکی از حالت‌های پیش فرض ویندوز جهت بالا آوردن سریع‌تر ویندوز، درایوها و … است.

علت کند کار کردن لپ تاپ ASUS
از مجموع دلایل کند کارکردن و هنگ کردن لپ تاپ ایسوس، می‌توان به ویروسی بودن آن و یا عدم سرویس به موقع آن اشاره کرد.

علت بالا نیامدن لپ تاپ ایسوس

گاهی ممکن است با مشکلاتی مثل بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ ایسوس روبرو شوید. این مشکل به شکل‌های متفاوتی مثل ریست شدن به صورت متوالی، گیر کردن در حالت لود شدن و … خود را نشان می‌دهد.
دلایل مختلفی باعث بالا نیامدن ویندور لپ تاپ ایسوس می‌شوند که اکثر آن‌ها را می‌توانید خودتان به کمک این مقاله رفع کنید.

اتصال پورت‌ها:

یکی از دلایل بالا نیامدن ویندوز ۱۰ در لپ تاپ ایسوس، مربوط به اتصالات سیستم است. برای رفع این مشکل تمام اتصالات را قطع کنید و سپس سیستم خود را ریستارت کنید. در صورتی که مشکل سیستم شما برطرف نشد، سایر مشکلات را بررسی کنید.

تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس:

در برخی موارد که ویندوز بالا نمی‌آید، بهترین کار کمک گرفتن از تنظیمات bios لپ‌تاپ ایسوس است. برای رفع مشکل بالا نیامدن لپ تاپ به کمک تنظیمات بایوس می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • زمانی که سیستم در حال بوت شدن است، کلید f2 یا f8 را فشار دهید.
 • در مرحله بعدی روی تب boot رفته و تعیین کنید که چه چیزی را لود کند.
 • بهتر است که حالت پیش فرض آن را انتخاب کنید تا ویندوز به صورت دستی راه اندازی شود. زیرا با اینکار هیچ اطلاعاتی از سیستم شما حذف نخواهد شد و در ادامه نیاز به بازیابی اطلاعات نیست.

غیر فعال کردن حالت fast boot:

حالت بوت سریع یکی از حالت‌های پیش فرض ویندوز جهت بالا آوردن سریع‌تر ویندوز، درایوها و … است. در برخی موارد ممکن است سیستم دچار اختلالاتی شود و با فعال بودن این گزینه نتواند به درستی لود شود. پس پیشنهاد می‌شود که آن را غیرفعال کنید.
برای غیر فعال کردن حالت fast boot اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا باید به قسمت bios سیستم بروید.
 2. سپس به تب advance مراجعه کنید.
 3. در مرحله بعد گزینه fast boot را روی حالت غیرفعال یا disabled قرار دهید.
پیشنهاد مطالعه
علت بوت نشدن لپ تاپ ایسوس
علت بوت نشدن سیستم ویندوز در لپ تاپ ایسوس عدم هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار لپ تاپ است.

بلوتوث لپ تاپ ایسوس کار نمی‌کند

یکی از رایج‌ترین مشکلات لپ تاپ asus، مشکل بلوتوث لپ تاپ asus است. اغلب بلوتوث لپ تاپ جهت اتصال وسایل جانبی مثل موس، اسپیکر، صفحه کلید و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته گاهی اوقات دچار مشکل جدی شده و به درستی کار نمی‎‌کند.

علت کار نکردن بلوتوث لپ تاپ ایسوس نصب نبودن درایور بلوتوث، کارنکردن بلوتوث و یا عدم تنظیمات صحیح بلوتوث و … است.
برای رفع این مشکل می‌توانید درایور بلوتوث لپ تاپ ایسوس را از سایت‌های معتبر دانلود کنید. در صورتی‌ که داریور را روی سیستم خود داشتید، تنظیمات آن را بررسی کنید و در مرحله آخر دستگاه را ریستارت کنید.

ریکاوری و بازیابی اطلاعات در محل با آچارباز
خدمات ریکاوری و بازیابی اطلاعات در محل آچارباز، یکی از سرویس‌های تخصصی سامانه تعمیر در محل آچارباز است. در صورت پاک شدن اطلاعات گوشی موبایل، هارد اینترنال یا اکسترنال، فلش مموری، کامپیوتر و لپ تاپ، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار آنلاین را ثبت کنید.
درخواست بازیابی اطلاعات
خرابی بلوتوث لپ تاپ ایسوس
بلوتوث لپ تاپ ایسوس یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های است که روی سیستم تعبیه شده است.

روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس؛ ضعیف بودن وای فای لپ تاپ ایسوس

از دیگر مشکلات لپ تاپ ایسوس که برای اکثر کاربران بسیار آزار دهنده است، قطع شدن یا ضعیف بودن وای فای لپ تاپ asus است.

برای یافتن علت این مشکل ابتدا باید مودم خود را بررسی کنید. اگر مشکل از آن بود نیاز به تعمیر مودم است. در غیر این صورت مشکل نرم‌افزاری است و با نصب درایور وای فای مشکل برطرف شود، در غیر اینصورت بهتر است از متخصصین و نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ ASUS کمک بگیرید.

وای فای لپ تاپ ایسوس
قطعه‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید وای فای اینترنال لپ تاپ ایسوس است.

از کار افتادن usb لپ تاپ asus

در برخی موارد پس از اتصال کابل usb، به پورت usb متوجه خواهید شد اتصال usb برقرار نشده است. در این حالت قبل از انجام هرکاری کابل و یا هر وسیله جانبی که به سیستم متصل است را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

در مرحله بعد باید پورت usb را بررسی کنید و از اینکه گرد و غبار اتصالات آن‌ها را مسدود کرده است مطمئن شوید.در صورت وجود گرد و غبار آن‌ها را به صورت اصولی تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.
در ادامه اگر مشکل برطرف نشد، داخل پورت usb را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچگونه شئ خارجی مثل سوکت کابل شکسته و … درون آن گیر نکرده است. در صورت وجود آن را به صورت اصولی، به گونه‎‌ای که به پورت usb ضربه وارد نکنید، از آن خارج کنید.

از کار افتادن USB لپ تاپ ایسوس
در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم لپ تاپ ایسوس خود می‌توانید از آچارباز، نمایندگی تعمیر و سرویس لپ تاپ ایسوس در تهران کمک بگیرید.

در صورتی که مشکلات لپ تاپ ایسوس شما با روش‌های اعلام شده برطرف نشد، می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ خود را در آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف می‌کنند.


نویسنده :

۳۷ دیدگاه

 • Alireza گفت:

  سلام لپ تاب من k556 یو هست یو اس بی موس رو می شناسه ولی تا فلش وصل می کنم نمیشناسه ممنون می شم راهنمایی کنید

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   علیرضا عزیز، ممکن است فلش درست فرمت نشده باشد و یا از بین رفته باشد ولی مشکلات سخت افزاری خود لپ تاپ هم می‌تواند باعث این مشکل شود.

 • علیرضا گفت:

  سلام لب تاب من به صورت مکرر خاموش روشن میشه تا لوگو ایسوس بعد چندین بار این اتفاق ویندوز رو بالا میاره ولی همش گیر داره کار نمیکنه….

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   علیرضا عزیز، چند دلیل می‌تواند باعث این مشکل شود مثل عملکرد ضعیف خنک کننده، آلودگی کولر، گم شد بیش از حد دستگاه و یا خسارت دیدن هارد دیسک یا بخش‌هایی که مسئول بارگیری سیستم عامل هستند. اول از همه دستگاه را خاموش کنید و باتری را جدا کنید و به شارژر وصلش کنید و اگر روشن شد مشکل از باتری است. در مرحله‌ی بعد می‌توانید لپ تاپ را ا گرد و غبار تمیز کنیدکه خیلی کمک کننده‌ست. اما اگر مشکل باز هم ادامه داشت باید یک متخصص دستگاه شما را چک کند که م‌توانید برای این موضوع در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ تیکت ثبت کنید.

 • مهدی م گفت:

  سلام لب‌تاپ ایسوس دارم که داشتم فیلم میدیدم توی شارژ هم بود یادم رفت از شارژ بکشم نزدیک ۴ساعت فیلم دیدم موقع خاموش کردن شات دان کردم ولی چراغ پاور روشن مونده و فن کار میکنه با دکمه پاور هم خاموش و روشن نمیشه

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   مهدی عزیز، احتمال دارد که مشکل از کارت گرافیک یا مانیتور لپ تاپ شما باشد، و شما می‌توانید برای رفع این مشکل در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ درخواست خودتان را ثبت کنید.

 • آلن گفت:

  برنامه‌ای ویندوزم یدفعه ای رفته و سیاه بالا میاد علت چیه

 • جلال گفت:

  سلام خسته نباشین
  ویندوز لب تاپم مشکل داشت میخواستم از روی فلش مموری ویندوز نصب کنم وارد تنظیمات بایوس شدم تا بوت دستگاه رو تغییر بدم.چند قسمت رو که فکر میکردم برای اینکاره رو تغییر دادم و تنظیمات رو ذخیره کردم.ولی دیگه لب تاپ بعد ریست شدن هیچ کاری نمیکنه.لوگوی لب تاپ میاد بعدش دیگه هیچ کاری نمیشه کرد نه وارد تنظیمات بایوس میشه نه فلش رو میشناسه نه سی دی.مدل لب تاپم asusk52jهستش
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   جلال عزیز، برای رفع مشکل لازم است تنظیمات بایوس را ریست و سپس مجدد اقدام به نصب ویندوز کنید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  باسلام . مدتی پیش لب تاپ ایسوس مدل DM527ویندوز ۱۰پرو خریدم . و هیچگونه مشکلی نداشت . ولی از دیشب تا حالا صفحه ی دسکتاب بالا نمیاد . ممنون میشم راهنماییم کنید .

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز ممکن است مشکل نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد برای رفع مشکل سیستم را ری استارت کنید، آپدیت سیستم عامل را انجام دهید، تنظیمات بایوس را چک کنید. ممکن است مشکل در پردازنده، هارد، مادربرد و یا کارت گرافیک و باتری نیز باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • اعظم باقری گفت:

  چراغ لامپ هم روشن است!

 • اعظم باقری گفت:

  سلام
  من لب تاپ ایسوس دارم
  روشن که کردم، رو صفحه اول مونده و رو صفحه قفل نمیره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   اعظم عزیز متوجه مشکل شما نشدیم، سیستم عامل شما بالا آمده و وارد شدید، حال هنگام خاموش کردن مشکل دارید؟ یعنی لپ تاپ شما هنگ کرده است؟ و یا اصلا سیستم عامل بالا نمی‌آید؟ بهتر است برای رفع مشکل، لپ تاپ را ریست کنید و از آپدیت بودن درایورها و سیستم عامل مطمئن شوید. ممکن است مشکل از قطعات سخت افزاری چون پردازنده، مادربرد، کارت گرافیک، هارد و … نیز ناشی شود. پیشنهاد می‌کنیم لپ تاپ توسط کارشناس بررسی شود. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  لپ تاپ من یک مشکلی پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنید
  وقتی درصد شارژ باتری زیر ۵۰ میاد صفحه نمایش حالت پر پر و چشمک زدن پیدا میکنه و هرچه باتری کمتر بشه شدت این بیشتر میشه با کابل به مانیتور جدا وصل کردم این مشکل و نداشت
  باید چیکار کنم و مشکل از چیه ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز باتری لپ تاپ باید هرچه سریعتر تعمیر یا تعویض شود، وجود اختلال در باتری لپ تاپ می‌تواند به سایر قطعات نیز آسیب زند. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امیر گفت:

  سلام لبتابم یه مقدار که روشن یه ارور صفحه ابی میاد و خاموش میشه میشه راهنمایی کنید بعد انگار ارور اینکه دیوایس شما نیاز به ریاستارت داره
  مشکل از چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر عزیز پیشنهاد میکنیم مقاله « رفع مشکل صفحه آبی ویندوز» را مطالعه کنید در صورتی که مشکل حل نشد، پیشنهاد می‌کنیم درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • فر گفت:

  سلام
  لپ تاب من روشن میکنم ویندوزش بالا نمیاد فقد صفحه پس زمینه اش هست

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز، کارشناسان هنگام مواجه شدن با این مشکل اغلب رم، هارد، تنظیمات بایوس، نرم افزارها و … را برای یافتن ریشه مشکل بررسی می‌کنند. شما ابتدا بررسی کنید که آیا می‌توانید با فشردن کلید f8 در هنگام روشن شدن سیستم وارد Safe Mode شوید و یا خیر؟ در صورت ورود، نرم افزارها را بررسی کنید و از عدم وجود مشکل در ویندوز مطمئن شوید. در غیر اینصورت شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • رضا گفت:

  سلام
  تا لپ تاپ روشن می شود مستقیم روی صفحه setup می رود و بعد از زدن کلید f10 دوباره به همین صفحه setup بر می گردد

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز سیستم را ری استارت و سیستم عامل خود را آپدیت کنیداگر مشکل حل نشد، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • اصغر مستانه گفت:

  سلام لپ تاب من اسوز کا ۴۵وی هست از دیروز صداش زیاد شده وقتی تکونش میدم همون لحظه صداش قطع میشه باز دوباره از نو .مشکلش چیه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، این مشکل می‌تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد پاسخ به این سوال بدون بررسی فنی ممکن نیست. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسنا گفت:

  سلام، من مدتی پیش ویندوز لپ تاپمو آپدیت کردم بعد از آپدیت کیبورد ام از کار افتاد، درایور کیبوردم رو حذف و نصب کردم ولی درست نشد، الان هم خیلی کند شده و هم داغ میاد، حتی خواستم ریست کنم ولی نشد.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   فرمودید که کیبورد از کار افتاده است و با نصب درایور هم درست نشده؟
   با این وجود نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا همکاران ما به درخواست شما رسیدگی کنند.

 • حمید گفت:

  سلام
  لپ تاپ من ایسوسk55
  موقع بالا آمدن میره روی تنظیمات بایوس
  restor defaultهم زدم فایده ای نداشت

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز؛ لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • س گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده لپ تاپ ایسوس دارم.مدل fx504gd
  تازه خردیم که ویندوز داشت ولی اکتیو نبود،ویندوزشو عوض کردم ویندوز۲۰۲۰ریختم برای شرکت گردو که درایو هاش هم درون یک سی دی باهم بود،بعد اینکه ریختم آپدیت کردم درایور هاشو یه بار تاچ ش از کار افتاد که درست شد بعد کیبورد از کار افتاد درست شد،خاموش کردم روشن کردم یه صفحه آبی اومد که بالاش ریکاوری نوشته باید دوباره خاموش کنی بری توش کلی کار کنی تا وارد صفحه اصلی بشه ،بعد این موضوع چند بار ویندوز۲۰۲۰ رو عوض کردم دوباره ریختم فایده ای نداشت ، ویندوز۲۰۱۸ ریختم فایده نداشت شما راه کاری ندارید؟! تو سایتتون خوندم فکر کنم بوت نشدن لپ تاپ باشه ولی متوجه نشدم چیکار کنم کمک کنید ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   از یک سایت معتبر، ویندوز سازگار با لپ تاپ خود را دانلود کرده و نصب کنید. اگر مشکل برطرف نشد، درخواست نصب ویندوز در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • داود گفت:

  سلام
  لپ تاپ ایسوس من کلا بالا نمیاد و یک صفحه سیاه نشون میده دکمه پاور روشن و فن روشن،اصلا بوت نمیشه وارد سیف مود هم نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است مشکل از رم و یا هارد دستگاه باشد. بهتر است لپ تاپ شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید.

 • نیلوفر گفت:

  سلام و خسته نباشید … من به طور اضطراری به کمکتون نیاز دارم.لپ تاپ ایسوس دارم یهو موقع کار کردن شروع به کند شدن و بعد از چند دقیقه هنگ کرد و صفحه سیاه شد.. خاموش کردم دوباره روشنش کردم اما صفحه بالا نیومد و با یک صفحه سیاه مواجه هستم صدای فن و همینطور چشمک و چراغ پاور رو دارم و مشخص که لپ تاپ روشنه اما صفحه نمایش سیاه … خواهش میکنم راهنماییم کنین.

 • نرگس گفت:

  بیشتر کار من با لب تاب بخش اینترنت هست تا الان چنین مشکلی برام پیش نیومده ولی الان یکم داره نگرانم می‌کنه ولی نقطه اتصال گوشی رو فعال میکنم به لب تاب متصل میشه ولی نمیتونم از مرورگر ها استفاده کنم اگه راه حل برای این موضوع دارید لطفاً بگید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   یک بار مرورگرهای خود را پاک کنید و مجدد نصب کنید. در صورتی که مشکل حل نشد اقدام به تغییر ویندوز کنید. در غیر اینصورت می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان میکند.

   https://a4baz.com/laptop-service

 • ارسال دیدگاه  مطالب مرتبط با نرم افزار

  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.