×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نرم افزار

مشکلات لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس

امروزه لپ‌تاپ‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره بیشتر افراد را تشکیل می‌دهند. لپ‌تاپ برای اکثر افراد ابزار کار و برای برخی ابزار سرگرمی است. هرکسی طبق سلیقه و مقدار توان مالی خود برند و مدل لپ تاپ مورد استفاده خود را انتخاب ‌می‌کند.

لپ‌تاپ ایسوس یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. لپ تاپهای ایسوس بدلیل طراحی ساخت زیبا، سبک، سخت افزار قدرتمند و قیمت مناسب کاربران زیادی را جذب خود کرده است. توصیه می‌کنیم قیمت لپ تاپ را از فروشگاه‌های معتبر دریافت کنید.

در ادامه این مقاله قصد داریم مشکلات لپ تاپ ایسوس و روش‌های رفع آن را توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

گاهی ممکن است پس از مدتی استفاده از لپ‌تاپ ایسوس متوجه شوید لپ‌تاپ به درستی کار نمی‌کند و دچار مشکلات جدی شده است. در برخی موارد نیاز به کمک گرفتن از تعمیرکار نیست و شما خودتان به راحتی می‌توانید تعمیر لپ تاپ را انجام دهید. ولی در بعضی مشکلات نیاز به تجهیزات و مهارت کافی دارند در نتیجه بهتر است کار را به تعمیرکار کامیپوتر بسپارید.

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

مشکلات صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس ممکن است با نشانه‌های مختلفی ظاهر شوند و دلایل مختلفی برا بروز آنها وجود داشته باشد. یکی از شایع‌ترین دلایل مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس بروز اختلال در عملکرد کارت گرافیک است.

شطرنجی نشان دادن تصویر صفحه نمایش ایسوس

در صورتی که لپ‌تاپ شما برای مدت زمان طولانی روشن می‌ماند، چیپ GPU کارت گرافیک داغ می‌شود. در این حالت کارت گرافیک نمی‌تواند تصویر را به صورت کامل روی صفحه نمایش، نشان دهد و تصویر به صورت شطرنجی نمایش داده خواهد شد.

از دیگر دلایل شطرنجی شدن صفحه نمایش می‌توان به نصب بازی‌های سنگین روی سیستم اشاره کرد. زیرا بازی‌های سنگین نیاز به گرافیک بالا دارند و کارت گرافیک سیستم شما نمی‌تواند نیاز آن را رفع کند. در نتیجه باعث داغ شدن کارت گرافیک شده و تصویر به صورت شطرنجی نمایش داده می‌شود.

رفع مشکل صفحه نمایش لپ تاپ asus

در صورتی که مشکل صفحه نمایش ایسوس بالا رفتن دمای کارت گرافیک باشد باید علت بالا رفتن دما را پیدا کنید و سپس مشکل صفحه نمایش لپ‌تاپ asus را برطرف کنید.

راه حل دیگر مشکل صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس، آپدیت کارت گرافیک است. برای آپدیت کارت گرافیک باید اطلاعات کارت گرافیک را به صورت کامل بدانید. جهت پیدا کردن اطلاعات کارت گرافیک مسیر زیر را طی کنید:

 • Start> Dxdiag> Display
 • روی گزینه‌ی Device Manager راست کلیک کنید.
 • گزینه Update Driver Software انتخاب را انتخاب کنید.

از دیگر روش‌های آپدیت کارت گرافیک مراجعه به سایت سازنده کارت گرافیک و نصب نسخه جدید آن است.

برای تعمیر لپ تاپ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
شطرنجی شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس
در حین آپدیت کارت گرافیک دقت کنید که سیستم به اینترنت متصل باشد.

لپ تاپ ایسوس روشن می‌شود ولی تصویر ندارد

در اکثر مواقع پس از روت کردن لپ تاپ، سیستم صدای فن شنیده می‌شود ولی لپ‌تاپ تصویر ندارد. دلایل مختلفی باعث مثل سوختن مانتیور، خرابی کابل فلت، خرابی کارت گرافیک، بروز اختلال در عملکرد بایوس و … می‌توانند علت بروز این مشکل می‌شود،

علت خط خطی شدن صفحه لپ تاپ ایسوس چیست؟

علت خط خطی شدن صفحه لپ تاپ ایسوس می‌تواند سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد.
برای برطرف شدن مشکل خط خطی شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ ایسوس، می‌توانید درایور سیستم را بروزرسانی‌ کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود ایراد سخت‌افزاری است و باید تعمیر لپ‌تاپ توسط کارشناس فنی انجام شود.

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس

سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس دلایل مختلفی دارد، از جمله:

 • خرابی ال سی دی
 • عدم اتصال کابل فلت
 • خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ

تشخیص و حل این مشکل نیاز به مهارت دارد، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تعمیر آن را به تعمیرکاران زبده بسپارید.

پیشنهاد مطالعه
علت سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس
علت خرابی صفحه نمایش در اکثر مواقع می‌تواند ضربه خوردن باشد.

علت داغ شدن و کند شدن لپ تاپ asus چیست؟

داغ شدن لپ تاپ ایسوس یکی از مواردی است که به شدت به سیستم شما آسیب وارد می‌کند، همچنین می‌تواند مهم‌ترین علت‌ کند شدن و هنگ کردن لپ تاپ ایسوس باشد. دلایل مختلفی باعث داغ شدن لپ‌تاپ ایسوس می‌شوند، از جمله:

خرابی فن لپ‌تاپ ایسوس و یا غیر فعال شدن fan در لپ تاپ asus:

فن لپ تاپ ایسوس مانند سایر قطعات الکتریکی دیگر هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس دارد. در صورتی که فن با سر و صدا کار م‌کند یا باعث داغ شدن لپ‌تاپ می‌شود باید آن را سرویس کنید. در صورتی‌که پس از سرویس مشکل برطرف نشد بهتر است آن را تعویض کنید.

ویروسی شدن لپ تاپ:

اگر شما از اینترنت یا وسایل جانبی‌ مثل فلش‌، گوشی و … استفاده و آنها را به سیستم خود متصل می‌کنید ممکن است پس از مدتی در اثر وصل کردن تجهیزات آلوده سیستم شما ویروسی شود. در نتیجه اختلالاتی در عملکرد آن به وجود می‌آید، همچنین این مشکل می‌تواند علت کند شدن لپ تاپ ایسوس و یا هنگ کردن لپ تاپ ایسوس شود.
در این حالت شاهد داغ شدن لپ تاپ ASUS در حین انجام کارهای ساده‌ هم خواهید بود، جهت رفع این مشکل بهترین اقدام نصب یک نرم‌افزار ویروس کش قوی یا عوض ویندوز سیستم است.

عدم نصب درایور یا قدیمی بودن آن:

از دیگر دلایل داغ شدن لپ‌تاپ ایسوس، عدم نصب درایور یا قدیمی بودن درایورهای سیستم است. این مشکل باعث کند کار کردن CPU و کارت گرافیک می‌شود.
در صورتی که مشکل داغ شدن لپ تاپ ASUS ناشی از عدم نصب درایور یا قدیمی بودن درایورهاست باید جهت برطرف کردن مشکل درایور جدید نصب کرده یا آنها را آپدیت و بروزرسانی کنید.

مسدود بودن مجرای فن و تهویه هوا:

سیستم لپ تاپ ایسوس به گونه‌ای طراحی شده است، که برای تهویه هوا از یک قسمت هوا وارد دستگاه شده و از قسمتی دیگر هوای گرم را به کمک فن به بیرون منتقل می‌کند. گاهی مسیر ورود و خروج هوا به دلیل عدم سرویس به موقع مسدود می‌شود در نتیجه لپ تاپ داغ می‌کند.
جهت رفع این مشکل بهتر است که لپ‌تاپ را به موقع سرویس کنید.

استفاده از نرم‌افزارهای سنگین:

اگر لپ‌تاپ‌ ایسوس شما سخت‌افزار ضعیف دارد، توانایی پشتیبانی از نرم‌افزارهای گرافیکی و سنگین را ندارند. در نتیجه زمانی که اینگونه نرم‌افزارها را روی آن‌ نصب می‌کنید، دستگاه در حین اجرای آن‌ها داغ می‌کند.
می‌توانید برای حل این مشکل لپ‌تاپی با سخت‌افزار قوی خریداری کنید یا به فکر ارتقا کامپیوتر و لپ‌تاپ خود باشید.

قدیمی بودن سیستم:

پس از چند سال استفاده از لپ‌تاپ ایسوس، قطعات داخلی آن ضعیف شده و کارایی اولیه خود را ندارد. در این حالت شاهد کند شدن لپ تاپ ایسوس و همچنین داغ کردن آن خواهید بود.

حالت بوت سریع یکی از حالت‌های پیش فرض ویندوز جهت بالا آوردن سریع‌تر ویندوز، درایوها و … است.

علت کند کار کردن لپ تاپ ASUS
از مجموع دلایل کند کارکردن و هنگ کردن لپ تاپ ایسوس، می‌توان به ویروسی بودن آن و یا عدم سرویس به موقع آن اشاره کرد.

علت بالا نیامدن لپ تاپ ایسوس

گاهی ممکن است با مشکلاتی مثل بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ ایسوس روبرو شوید. این مشکل به شکل‌های متفاوتی مثل ریست شدن به صورت متوالی، گیر کردن در حالت لود شدن و … خود را نشان می‌دهد.
دلایل مختلفی باعث بالا نیامدن ویندور لپ تاپ ایسوس می‌شوند که اکثر آن‌ها را می‌توانید خودتان به کمک این مقاله رفع کنید.

اتصال پورت‌ها:

یکی از دلایل بالا نیامدن ویندوز 10 در لپ تاپ ایسوس، مربوط به اتصالات سیستم است. برای رفع این مشکل تمام اتصالات را قطع کنید و سپس سیستم خود را ریستارت کنید. در صورتی که مشکل سیستم شما برطرف نشد، سایر مشکلات را بررسی کنید.

تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس:

در برخی موارد که ویندوز بالا نمی‌آید، بهترین کار کمک گرفتن از تنظیمات bios لپ‌تاپ ایسوس است. برای رفع مشکل بالا نیامدن لپ تاپ به کمک تنظیمات بایوس می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • زمانی که سیستم در حال بوت شدن است، کلید f2 یا f8 را فشار دهید.
 • در مرحله بعدی روی تب boot رفته و تعیین کنید که چه چیزی را لود کند.
 • بهتر است که حالت پیش فرض آن را انتخاب کنید تا ویندوز به صورت دستی راه اندازی شود. زیرا با اینکار هیچ اطلاعاتی از سیستم شما حذف نخواهد شد و در ادامه نیاز به بازیابی اطلاعات نیست.

غیر فعال کردن حالت fast boot:

حالت بوت سریع یکی از حالت‌های پیش فرض ویندوز جهت بالا آوردن سریع‌تر ویندوز، درایوها و … است. در برخی موارد ممکن است سیستم دچار اختلالاتی شود و با فعال بودن این گزینه نتواند به درستی لود شود. پس پیشنهاد می‌شود که آن را غیرفعال کنید.
برای غیر فعال کردن حالت fast boot اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا باید به قسمت bios سیستم بروید.
 2. سپس به تب advance مراجعه کنید.
 3. در مرحله بعد گزینه fast boot را روی حالت غیرفعال یا disabled قرار دهید.
پیشنهاد مطالعه
علت بوت نشدن لپ تاپ ایسوس
علت بوت نشدن سیستم ویندوز در لپ تاپ ایسوس عدم هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار لپ تاپ است.

بلوتوث لپ تاپ ایسوس کار نمی‌کند

یکی از رایج‌ترین مشکلات لپ تاپ asus، مشکل بلوتوث لپ تاپ asus است. اغلب بلوتوث لپ تاپ جهت اتصال وسایل جانبی مثل موس، اسپیکر، صفحه کلید و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته گاهی اوقات دچار مشکل جدی شده و به درستی کار نمی‎‌کند.

علت کار نکردن بلوتوث لپ تاپ ایسوس نصب نبودن درایور بلوتوث، کارنکردن بلوتوث و یا عدم تنظیمات صحیح بلوتوث و … است.
برای رفع این مشکل می‌توانید درایور بلوتوث لپ تاپ ایسوس را از سایت‌های معتبر دانلود کنید. در صورتی‌ که داریور را روی سیستم خود داشتید، تنظیمات آن را بررسی کنید و در مرحله آخر دستگاه را ریستارت کنید.

خرابی بلوتوث لپ تاپ ایسوس
بلوتوث لپ تاپ ایسوس یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های است که روی سیستم تعبیه شده است.

روشن نشدن وای فای لپ تاپ ایسوس؛ ضعیف بودن وای فای لپ تاپ ایسوس

از دیگر مشکلات لپ تاپ ایسوس که برای اکثر کاربران بسیار آزار دهنده است، قطع شدن یا ضعیف بودن وای فای لپ تاپ asus است.

برای یافتن علت این مشکل ابتدا باید مودم خود را بررسی کنید. اگر مشکل از آن بود نیاز به تعمیر مودم است. در غیر این صورت مشکل نرم‌افزاری است و با نصب درایور وای فای مشکل برطرف شود، در غیر اینصورت بهتر است از متخصصین و نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ ASUS کمک بگیرید.

وای فای لپ تاپ ایسوس
قطعه‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید وای فای اینترنال لپ تاپ ایسوس است.
ریکاوری و بازیابی اطلاعات در محل با آچارباز
خدمات ریکاوری و بازیابی اطلاعات در محل آچارباز، یکی از سرویس‌های تخصصی سامانه تعمیر در محل آچارباز است. در صورت پاک شدن اطلاعات گوشی موبایل، هارد اینترنال یا اکسترنال، فلش مموری، کامپیوتر و لپ تاپ، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار آنلاین را ثبت کنید.
درخواست بازیابی اطلاعات

از کار افتادن usb لپ تاپ asus

در برخی موارد پس از اتصال کابل usb، به پورت usb متوجه خواهید شد اتصال usb برقرار نشده است. در این حالت قبل از انجام هرکاری کابل و یا هر وسیله جانبی که به سیستم متصل است را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

در مرحله بعد باید پورت usb را بررسی کنید و از اینکه گرد و غبار اتصالات آن‌ها را مسدود کرده است مطمئن شوید.در صورت وجود گرد و غبار آن‌ها را به صورت اصولی تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.
در ادامه اگر مشکل برطرف نشد، داخل پورت usb را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچگونه شئ خارجی مثل سوکت کابل شکسته و … درون آن گیر نکرده است. در صورت وجود آن را به صورت اصولی، به گونه‎‌ای که به پورت usb ضربه وارد نکنید، از آن خارج کنید.

از کار افتادن USB لپ تاپ ایسوس
در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم لپ تاپ ایسوس خود می‌توانید از آچارباز، نمایندگی تعمیر و سرویس لپ تاپ ایسوس در تهران کمک بگیرید.

در صورتی که مشکلات لپ تاپ ایسوس شما با روش‌های اعلام شده برطرف نشد، می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ خود را در آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫72 دیدگاه ها

 1. با سلام لب نابم رو به ویدیو پروژکتور وصل کردم الان تصویر لب تاب رفته فقط رو پروژکتور میاد چیکار کنم؟

  1. با سلام
   فرزاد عزیز، از بخش تنظیمات Project باید تصویر را برگردانید. با زدن دکمه F10 یا Fn+F10 منوی تنظیمات ظاهر شده و با بالا پایین کردن نحوه نمایش بین نمایشگرها انتخاب می شود.

 2. سلام وقت بخیر من یک لپ تاپ N552VWA ایسوس دارم که آخرین ورژن ویندوز 10 روش نصب هست وقتی نرم افزارهای آفیس مثل ورد و اکسل رو باز میکنم صفحه نمایش شروع به پریدن میکنه علتش چی هست؟این مشکل فقط دراین برنامه ها به وجود میاد و نسخه های مختلف رو هم نصب کردم باز مشکل حل نشد ممنون میشم راهنماییم کنید علت را پیدا کنم

 3. چگونه لپ تابی که ارور میده رو را خاموش کنم صفحه اصلی نمیاد که خاموش کنم . چطوری خاموشش کنم؟

 4. با سلام لپ تاپ من ایسوس هستش. داشتم کار می کردم که یک دفعه صفحه سیاه شد و بعد آبی ، نه آبی مرگ بلکه صفحه ای که ارور رو نشون میده ولی نمی تونم خاموش کنم . چطوری خاموشش کنم؟

  1. با سلام
   گلی عزیز، با نگه داشتن دکمه پاور لپ تاپ خاموش می شود.

 5. با سلام خدمت دوستان عزیزم
  دوستان چند وقتی است که سرعت فن سی پی یو لپتاپ من بالا رفته و در همان سرعت باقی مانده است بیش از 7000 دور در دقیقه !
  فن را عوض کردم
  خمیر سیلیکون را پاک کردم و دوباره جایگزین گردم ( خمیر سیلیکون z 9)
  اما مشکل حل نشد!
  دستگاه کارش انجام میده اما صدای فن رو اعصابم
  لطفا منو راهنمائی بفرمائید حتی اگر احتیاج به آوردن دستگاه نزد کارشناسان شما باشد بفرمائید
  لازم به ذکر میباشد من در شهرستان هستم
  متشکرم
  مدل دستگاه ASUS k556ur

 6. ببخشید من تازگی روی لپ تاپ ام برنامه فشرده سازی فایل ها ریختم حالا نمیتونم پاکش کنم باید چیکار کنم و بهم بگین چه جوری باید ازش استفاده کرد

 7. سلام
  می خوام در سامانه سیدا رمز بدم. صفر رو اصلا وارد نمی کند.و صفر میزنم اعداد یا نوشته میاره مشکلش چیه؟

 8. سلام
  می خوام در سامانه سید رمز بدم. صفر رو اصلا وارد نمی کند.و صفر میزنم اعداد یا نوشته میاره مشکلش چیه؟

 9. با سلام من لپتاپ g512 مدل lv ایسوس رو تازه خریدم شاید هنوز هم ساعت کار نکردم باهاش ولی فنش خیلی صدا میده و داغ می‌کنه، علت چی هست ممنونم راهنمایی کنید

 10. سلام ببخشی لپ تاپ من ایسوز هست روشنش کردم صفحای باید رمز وارد کنم نمیاد بالا روشن و خاموش هم کردم فایده نداشت

  1. با سلام
   ارشیدی عزیز، بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ ایسوس ممکن است به دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری رخ دهد. تعدادی از این مشکلات عبارتند از :
   1- خرابی رم
   2- خرابی کابل های ال سی دی
   3- ایراد در هارد دستگاه
   4- خرابی ویندوز
   5- …
   پیشنهاد می کنیم برای راهنمایی دقیق تر در خصوص مشکل درخواست خود را در قسمت تعمیر لپ تاپ آچارباز ثبت کنید تا مشکل توسط تعمیرکار ماهر بررسی شود.

 11. سلام لب تاپ من ایسوس هست. یه مدتی هست وقتی روشنش میکنم. دکمه پاور روشن و فن هم روشن میشه. ولی صفحه نمایش بالا نمیاد. با چند بار روشن و خاموش شدن مشکل حل میشه. مشکلش چی میتونه باشه

 12. سلام؛ من لپ تاپم مدل x555j هستش و ویندوز ۸.۱ x64 روش نصبه.
  جدیدا به محض روشن شدن بسیار کند میشه و بعد از ۸ تا ۲۰ ثانیه رندوم دوباره کامل رفرش میشه و نمیتونم حتی برنامه‌ای وا کنم.
  ببخشید خیلی اورژانسیه برام. چه کار کنم؟

 13. سلام لپ تاپ من مدل ایسوسه و الان چن دقیقس ک رو حالتrestarting مونده من باید چیکار کنم؟! از راه f2 و f8 رفتم هیچ اتفاقی نیوفتاد

 14. سلام بعد اینکه چای روی لب تاب ریخت فوری قطعات رو باز کردم و یه شب خشک شد بعد بستن وارد بایوس شده و تنظیمات کار نمیکنه یا پسورد میخواد که ندارم چه کنم؟؟؟

 15. سلام من ایسوس تاف گیمیگ اف 17 با ارتی ایکس 3050خریدم آکبند صدای ویز ویز میده بردم پیش یه مهندسی گفته مشکلش از خازنشه این عادیه صدای ویز ویز خازن درهر شرایطی؟

 16. سلام،من لپ تاپم asus g512 li مجبور شدم ویندوز هومشو بردارم یه ویندوز ۱۰ معمولی نصب کنم،دیگه دکمه FN کار نمیکنه که بتونم led کیبوردو خاموش کنم،روش دیگه ای هس که بتونم این کارو کنم؟

 17. ببخشید من لبتابم درگاه aux بعضی وقتا پارازیت داره درگاه hdmiهم که به تیلیویزیون زدم کار نکرد

 18. سلام.
  من یه مشکلی داره لپ تاپم اما نمیدونم از باتری هستش یا از چیز دیگست
  تا الان چندین بار شده لپ تاپم رو فقط موقعی میتونستم روشن کنم که به پریز برق وصل باشه.
  مثلا من حدود 6 ماه، لب تاپم رو بدون هیچ مشکلی روشن میکردم و لب تاپ با باتری کار میکرد و خیلی هم از عمکردش راضی بودم. اما بعد 6 ماه با اتمام ترم جدید، تا حدود چند روز کمتر لب تاپم روشن میکردم. .لی وقتی یه مدتی میگذست دیگه نمیشد لب تاپم رو روشن کنم، باتریش پر بود اما حتما باید متصل میکردم به پریز برق تا روشن بشه.
  جا یکی از متخصص ها بردم گفت مشکل از باتریه. تصمیم گرفتم باتری رو عوض کنم اما بعد از گذشت چند هفته مشکل حل شد و دوباره میتونستم با باتری کار کنم. این مشکل هر وقتی که کمتر از لب تاپ استفاده میکنم پیش میاد.
  مدل لب تاپم: asusx541u هستش. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 19. سلام وقتتون بخیر
  لپتاپ من ایسوس مدل vivobook سه چهار ساله خریدمش
  رشته ام گرافیک و چندتا نرم افزارای ادوب فتوشاپ و کورل و.. نصب کردم ولی درایو C خیلی پر نیست که باعث کندی بشه
  ولی همیشه کنده حتی برای باز کردن باکس جست‌وجو و خیلی چیزای ساده چند دقیقه زمان میبره

 20. سلام میخواستم بگم لپ تاپ من چند روز هست ک یکدفعه خاموش میشه من دیگ بعد این اتفاق روشنش نمی کنم زیاد اما یک مدتی هم بود ک موقع پاک کردن پی دی اف صفحه سفید میشد و دوباره لود میشد میشه بگین مشکل از چیه من خیلی نگرانم بسوزد نمی سوزه که?????

 21. سلام لپ تاب من k556 یو هست یو اس بی موس رو می شناسه ولی تا فلش وصل می کنم نمیشناسه ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   علیرضا عزیز، ممکن است فلش درست فرمت نشده باشد و یا از بین رفته باشد ولی مشکلات سخت افزاری خود لپ تاپ هم می‌تواند باعث این مشکل شود.

 22. سلام لب تاب من به صورت مکرر خاموش روشن میشه تا لوگو ایسوس بعد چندین بار این اتفاق ویندوز رو بالا میاره ولی همش گیر داره کار نمیکنه….

  1. با سلام
   علیرضا عزیز، چند دلیل می‌تواند باعث این مشکل شود مثل عملکرد ضعیف خنک کننده، آلودگی کولر، گم شد بیش از حد دستگاه و یا خسارت دیدن هارد دیسک یا بخش‌هایی که مسئول بارگیری سیستم عامل هستند. اول از همه دستگاه را خاموش کنید و باتری را جدا کنید و به شارژر وصلش کنید و اگر روشن شد مشکل از باتری است. در مرحله‌ی بعد می‌توانید لپ تاپ را ا گرد و غبار تمیز کنیدکه خیلی کمک کننده‌ست. اما اگر مشکل باز هم ادامه داشت باید یک متخصص دستگاه شما را چک کند که م‌توانید برای این موضوع در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ تیکت ثبت کنید.

 23. سلام من لپ تاپ ایسوس دارم ۵ ساله و هیچ مشکلی نداشت ولی از دیروز که روشن کردم یه خط مشکی افقی افتاده و یکی کوچکتر زیرش روی مانیتور،ضربه هم نخورده، اشکال ازچیه ؟

 24. سلام لب‌تاپ ایسوس دارم که داشتم فیلم میدیدم توی شارژ هم بود یادم رفت از شارژ بکشم نزدیک ۴ساعت فیلم دیدم موقع خاموش کردن شات دان کردم ولی چراغ پاور روشن مونده و فن کار میکنه با دکمه پاور هم خاموش و روشن نمیشه

  1. با سلام
   مهدی عزیز، احتمال دارد که مشکل از کارت گرافیک یا مانیتور لپ تاپ شما باشد، و شما می‌توانید برای رفع این مشکل در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ درخواست خودتان را ثبت کنید.

 25. سلام
  لپ تاپم ایسوسه و ویندوز۱۰ ریستارتش کردم ویندوزش پرید از روی اینترنتم هر کاری کردم درست نشد لطفا راهنماییم کنید

 26. سلام مشکلم خیلی ضروریه
  من یک ماه پیش وی پی ان Psiphon ریختم رو لپتاپ
  بعدش که کل پراکسی رو نابود کرد بردمش یه خدمات کامپیوتری سایفون رو پاک کردن و پروکسی نت رو درست کرد
  ولی الان وقتی نت گوشی رو وصل میکنم در حد ۲ دقیقه کار میکنم با لپتاپ میبینم ۳ گیگ نت رو برده
  حتی یک دیشب با نت نامحدود تمام ویندوز و این جور چیزا رو آپدیت کردم امروز هم دوباره همون مشکل قبلی رو داره خواهش میکنم بگید

 27. لپتاپ من ایسوس مدل X543MA می‌باشد روی دکمه پاور و دکمه حروف کاپیتال چراغ ندارد آیا امکان نصب چراغ برروی دکمه های فوق وجودداردارد؟

 28. صفحه ی لب تاب بالا میاد بعد روی صفحه بزرگ نوشته Windows sing-in و هر کلیکی میکنم صفحه یه دور خاموش و دوباره روشن میشود و من گذاشتم لب تاب کامل باتریش خالی شه بعد دوباره روشن کردم دیدم باز اونجوریه چی کار کنم؟

  1. باسلام
   آلن عزیز برای رفع مشکل، وارد تنظیمات بایوس شده و یکبار آن را ریست کنید.

 29. سلام خسته نباشین
  ویندوز لب تاپم مشکل داشت میخواستم از روی فلش مموری ویندوز نصب کنم وارد تنظیمات بایوس شدم تا بوت دستگاه رو تغییر بدم.چند قسمت رو که فکر میکردم برای اینکاره رو تغییر دادم و تنظیمات رو ذخیره کردم.ولی دیگه لب تاپ بعد ریست شدن هیچ کاری نمیکنه.لوگوی لب تاپ میاد بعدش دیگه هیچ کاری نمیشه کرد نه وارد تنظیمات بایوس میشه نه فلش رو میشناسه نه سی دی.مدل لب تاپم asusk52jهستش
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. باسلام
   جلال عزیز، برای رفع مشکل لازم است تنظیمات بایوس را ریست و سپس مجدد اقدام به نصب ویندوز کنید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 30. سلام لپ تاپ من ایسوس هست خودکار آپدیت شد و ویندوزش بالا نمیاد و نوشته
  Undoing changes made to your
  computer ، مشکل از چیه؟

 31. با سلام
  لب تاب من ایسوس amd با رم 8 هست و ویندوزم 10 64 پروفشنال هست مشکلم اینه که مقدار رم سیستم رو 8 نشون میده ولی 6.95 گیگ یوزیبل هست یعنی مقدار 1.05 گیگ رو برای hardware reserved میزاره که اصلا طبیعی نیست و عملا یک گیگ از رم غیرقابل استفادس! ضمنا بایوس رو هم آپدیت کردم درست نشد همچنین در msconfig تب boot advance options هیچ تیکی فعال نیست.
  ممنون میشم اگه راه حلی بهم پیشنهاد بدین که مشکلم رفع بشه

 32. سلام خسته نباشید ببخشید لپ تاپ K570UD ASUS من چند وقته بکلایت روشنه خاموشم نمیشه هرچی دکمه خاموشش رو میزنم خاموش نمیشه دکمه هاش همه سالمه چی کار میتونم بکنم تازه این فایل ATK هم میخوامنصب کنم نمیزاره ارور میده میگه شما قبلا این رو نصب کردین ممنون میشم اگه راه حل بدین

 33. باسلام . مدتی پیش لب تاپ ایسوس مدل DM527ویندوز ۱۰پرو خریدم . و هیچگونه مشکلی نداشت . ولی از دیشب تا حالا صفحه ی دسکتاب بالا نمیاد . ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. باسلام
   حسین عزیز ممکن است مشکل نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد برای رفع مشکل سیستم را ری استارت کنید، آپدیت سیستم عامل را انجام دهید، تنظیمات بایوس را چک کنید. ممکن است مشکل در پردازنده، هارد، مادربرد و یا کارت گرافیک و باتری نیز باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 34. سلام
  من لب تاپ ایسوس دارم
  روشن که کردم، رو صفحه اول مونده و رو صفحه قفل نمیره؟

  1. باسلام
   اعظم عزیز متوجه مشکل شما نشدیم، سیستم عامل شما بالا آمده و وارد شدید، حال هنگام خاموش کردن مشکل دارید؟ یعنی لپ تاپ شما هنگ کرده است؟ و یا اصلا سیستم عامل بالا نمی‌آید؟ بهتر است برای رفع مشکل، لپ تاپ را ریست کنید و از آپدیت بودن درایورها و سیستم عامل مطمئن شوید. ممکن است مشکل از قطعات سخت افزاری چون پردازنده، مادربرد، کارت گرافیک، هارد و … نیز ناشی شود. پیشنهاد می‌کنیم لپ تاپ توسط کارشناس بررسی شود. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 35. سلام خسته نباشید
  لپ تاپ من یک مشکلی پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنید
  وقتی درصد شارژ باتری زیر 50 میاد صفحه نمایش حالت پر پر و چشمک زدن پیدا میکنه و هرچه باتری کمتر بشه شدت این بیشتر میشه با کابل به مانیتور جدا وصل کردم این مشکل و نداشت
  باید چیکار کنم و مشکل از چیه ؟

  1. باسلام
   علی عزیز باتری لپ تاپ باید هرچه سریعتر تعمیر یا تعویض شود، وجود اختلال در باتری لپ تاپ می‌تواند به سایر قطعات نیز آسیب زند. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 36. سلام لبتابم یه مقدار که روشن یه ارور صفحه ابی میاد و خاموش میشه میشه راهنمایی کنید بعد انگار ارور اینکه دیوایس شما نیاز به ریاستارت داره
  مشکل از چیه؟

  1. باسلام
   امیر عزیز پیشنهاد میکنیم مقاله « رفع مشکل صفحه آبی ویندوز» را مطالعه کنید در صورتی که مشکل حل نشد، پیشنهاد می‌کنیم درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 37. سلام
  لپ تاب من روشن میکنم ویندوزش بالا نمیاد فقد صفحه پس زمینه اش هست

  1. سلام
   دوست عزیز، کارشناسان هنگام مواجه شدن با این مشکل اغلب رم، هارد، تنظیمات بایوس، نرم افزارها و … را برای یافتن ریشه مشکل بررسی می‌کنند. شما ابتدا بررسی کنید که آیا می‌توانید با فشردن کلید f8 در هنگام روشن شدن سیستم وارد Safe Mode شوید و یا خیر؟ در صورت ورود، نرم افزارها را بررسی کنید و از عدم وجود مشکل در ویندوز مطمئن شوید. در غیر اینصورت شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 38. سلام
  تا لپ تاپ روشن می شود مستقیم روی صفحه setup می رود و بعد از زدن کلید f10 دوباره به همین صفحه setup بر می گردد

  1. باسلام
   رضای عزیز سیستم را ری استارت و سیستم عامل خود را آپدیت کنیداگر مشکل حل نشد، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 39. سلام لپ تاب من اسوز کا 45وی هست از دیروز صداش زیاد شده وقتی تکونش میدم همون لحظه صداش قطع میشه باز دوباره از نو .مشکلش چیه

  1. با سلام
   دوست عزیز، این مشکل می‌تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد پاسخ به این سوال بدون بررسی فنی ممکن نیست. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 40. سلام، من مدتی پیش ویندوز لپ تاپمو آپدیت کردم بعد از آپدیت کیبورد ام از کار افتاد، درایور کیبوردم رو حذف و نصب کردم ولی درست نشد، الان هم خیلی کند شده و هم داغ میاد، حتی خواستم ریست کنم ولی نشد.

  1. با سلام
   فرمودید که کیبورد از کار افتاده است و با نصب درایور هم درست نشده؟
   با این وجود نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا همکاران ما به درخواست شما رسیدگی کنند.

 41. سلام
  لپ تاپ من ایسوسk55
  موقع بالا آمدن میره روی تنظیمات بایوس
  restor defaultهم زدم فایده ای نداشت

  1. با سلام
   دوست عزیز؛ لطفا با شماره پشتیبانی 02154591600 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 42. سلام و عرض ادب
  بنده لپ تاپ ایسوس دارم.مدل fx504gd
  تازه خردیم که ویندوز داشت ولی اکتیو نبود،ویندوزشو عوض کردم ویندوز2020ریختم برای شرکت گردو که درایو هاش هم درون یک سی دی باهم بود،بعد اینکه ریختم آپدیت کردم درایور هاشو یه بار تاچ ش از کار افتاد که درست شد بعد کیبورد از کار افتاد درست شد،خاموش کردم روشن کردم یه صفحه آبی اومد که بالاش ریکاوری نوشته باید دوباره خاموش کنی بری توش کلی کار کنی تا وارد صفحه اصلی بشه ،بعد این موضوع چند بار ویندوز2020 رو عوض کردم دوباره ریختم فایده ای نداشت ، ویندوز2018 ریختم فایده نداشت شما راه کاری ندارید؟! تو سایتتون خوندم فکر کنم بوت نشدن لپ تاپ باشه ولی متوجه نشدم چیکار کنم کمک کنید ممنون

  1. سلام
   از یک سایت معتبر، ویندوز سازگار با لپ تاپ خود را دانلود کرده و نصب کنید. اگر مشکل برطرف نشد، درخواست نصب ویندوز در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 43. سلام
  لپ تاپ ایسوس من کلا بالا نمیاد و یک صفحه سیاه نشون میده دکمه پاور روشن و فن روشن،اصلا بوت نمیشه وارد سیف مود هم نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   ممکن است مشکل از رم و یا هارد دستگاه باشد. بهتر است لپ تاپ شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید.

 44. سلام و خسته نباشید … من به طور اضطراری به کمکتون نیاز دارم.لپ تاپ ایسوس دارم یهو موقع کار کردن شروع به کند شدن و بعد از چند دقیقه هنگ کرد و صفحه سیاه شد.. خاموش کردم دوباره روشنش کردم اما صفحه بالا نیومد و با یک صفحه سیاه مواجه هستم صدای فن و همینطور چشمک و چراغ پاور رو دارم و مشخص که لپ تاپ روشنه اما صفحه نمایش سیاه … خواهش میکنم راهنماییم کنین.

 45. بیشتر کار من با لب تاب بخش اینترنت هست تا الان چنین مشکلی برام پیش نیومده ولی الان یکم داره نگرانم می‌کنه ولی نقطه اتصال گوشی رو فعال میکنم به لب تاب متصل میشه ولی نمیتونم از مرورگر ها استفاده کنم اگه راه حل برای این موضوع دارید لطفاً بگید

  1. سلام

   یک بار مرورگرهای خود را پاک کنید و مجدد نصب کنید. در صورتی که مشکل حل نشد اقدام به تغییر ویندوز کنید. در غیر اینصورت می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان میکند.

   https://a4baz.com/laptop-service

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا