به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

خرابی تلویزیون دوو

خرابی تلویزیون دوو

برای خرید و استفاده یک تلویزیون باید ملاک انتخاب خود را روی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد تلویزیون قرار دهید. البته که تمامی تلویزیون‌ها دارای نقاط قوت و ضعف متعددی هستند. در این بحث نیز به بررسی خرابی تلویزیون دوو خواهیم پرداخت.

به غیر از این که تولید خارج و یا داخل بودن تلویزیون می‌تواند در روند کیفیت تاثیرگذار باشد، ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت این دستگاه از عوامل بسیار مهم در کیفیت آن است. اکنون بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تلویزیون و لوازم برقی تلاش می‌کنند محصولاتی را تولید کنند که علاوه بر کارایی اصلی شان به پخش تصاویر با خصوصیات منحصر به فرد بپردازند.

تلویزیون‌های دوو از جمله تلویزیون‌هایی هستند که این ویژگی خاص را بین تمامی تلویزیون‌های دیگر دارا هستند. خرابی تلویزیون دوو نیز می‌تواند مانند تمامی دستگاه‌های برقی و یا الکترونیکی دیگر رخ دهد. ولی برای شناخت خرابی تلویزیون دوو در مرحله نخست باید ویژگی‌های منحصر به فرد این وسیله را بهتر بشناسیم.

ویژگی های تلویزیون های دوو

در حال حاضر بیشتر تلویزیون‌ها از قابلیت اتصال به اینترنت و جستجو در وب برخوردار هستند. این خصوصیت را با نام اسمارت می‌شناسیم. بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون نیز قابلیت پخش سه بعدی روی تلویزیون را اجرا کرده‌اند که همین ویژگی می‌تواند به عنوان یکی از پارامترهای مثبت به کار گرفته شود اما آن چه که بسیار مهم و حائز اهمیت است، ویژگی‌هایی است که برای مشتریان و مصرف کنندگان تلویزیون کاربردی‌تر باشند.

 

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

 

شاید کمتر کسی از قابلیت پخش سه بعدی یک تلویزیون بهره مند شود و تنها یک یا دو مرتبه در سال فیلم سه بعدی تماشا کند. همچنین ویژگی اسمارت نیز کارایی زیادی برای مصرف کننده یک تلویزیون نخواهد داشت. بنابراین در حالت عادی استفاده از یک تلویزیون بستگی به ویژگی‌های کارآمد آن دارد.

علت خرابی‌های رایج در تلویزیون‌های دوو

بروز و پیدایش مشکلات و خرابی‌های متعددی در پنل تلویزیون می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو برای مصرف کننده این وسیله به شمار آید. دلایل متعددی را می‌توان برای این گونه خرابی‌ها در نظر گرفت. از شایع‌ترین و البته رایج‌ترین خرابی‌ها می‌توان به شکستگی پنل تلویزیون، کندی تصویر در تلویزیون، سولفاته شدن، آب خوردگی در قسمت‌های مختلف، دوتایی شدن تصویر و . . . اشاره داشت.

هر گونه خرابی تلویزیون دوو به خصوص خرابی در ناحیه صفحه نمایش نیازمند تعمیرکار متخصص است. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر این که تلویزیون اصلاح نشود و مشکل برطرف نشود، بلکه نیازمند صرف هزینه‌های بسیار سنگین و بروز مشکلاتی دو چندان در قسمت‌های داخلی تلویزیون شود که این عوامل غیر قابل جبران نیز باشند.

خرابی تلویزیون دوو

تصاویر فول اچ دی را بشناسیم

تمامی تلویزیون‌های دوو از کیفیت تصویر عالی برخوردار نیستند. یکی از نکاتی که می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو به شمار رود عدم کیفت در تصویر آن است. تلویزیون دوو تنها در مدل ۳۲ اینچی خود ویژگی ۲۰۰۰H  را دارا است که کیفیت تصویر در آن یک مگا پیکسل بوده و تصویر را با رزولوشن بالا نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سایز تلویزیون‌های دوو در کیفیت تصاویر آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

چرا صدا شفاف و قوی نیست؟

در تمامی تلویزیون‌ها یکی از نکات بسیار مهم، صدا است. هر چه تصویر خوب و مناسب هم که باشد نبود صدای با کیفیت می‌تواند خبر از خرابی تلویزیون دوو بدهد. تمامی تلویزیون‌های دوو از صدایی با کیفیت پایین برخوردار هستند. تنها در مدل‌های LED صدایی قوی و شفاف را خواهیم شنید.

در بقیه مدل‌ها بلندگوها قدرتی کمتر از ۱۰ وات خواهند داشت که خروجی آن‌ها نیز زیر ۲۰ وات خواهد بود. بنابراین اگر خرابی تلویزیون دوو شما مربوط به صدای بسیار ضعیف بود، به دنبال مدل‌های بالاتر و در رده LED باشید.

 

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون
در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم. همچنین تلویزیون مراقبت‌هایی دارد که باعث می‌شود بازدهی دستگاه بیشتر شود. در این زمینه می‌توانید مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را بخوانید.
بیشتر بخوانید

 

مشکلات پیش آمده در پنل تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی از بزرگترین مشکلات که در تلویزیون‌ها رخ می‌دهد مشکلات پیش آمده در پنل است. خرابی تلویزیون دوو به خصوص در بخش پنل به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود که شایع‌ترین آن‌ها پیدایش یک خط افقی در تصویر است. از دلایل به وجود آمدن این خط استفاده طولانی مدت از تلویزیون و همچنین گرما است.

این گرما می‌تواند به محل قرار گرفتن تلویزیون مرتبط باشد یا این که می‌تواند به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از تلویزیون باشد. تنها راه حل این مشکل این است که از پنل‌های کم کیفیت هنگام تعویض استفاده نکنید و یا این که با وجود همین خط به تماشای صفحه نمایش بپردازید.

خرابی تلویزیون دوو

کم نور شدن و یا تاریک شدن تصویر چه دلایلی دارد؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در تلویزیون‌های دوو رخ دهد این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این ایراد می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود. برای رفع این خرابی باید یک تکنسین حرفه‌ای که توانایی تعویض BackLight را داشته باشد، تلویزیون شما را تعمیر کند. در این حالت نیازی به تعویض بخش پنل نیست با قطعات یدکی که بسیار کم یاب هستند می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

دلیل بهم ریختگی رنگ‌ها در چیست؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند سبب بروز خرابی تلویزیون دوو شود، بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر است. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. این وضعیت نیز مرتبط به پنل می‌شود اما در این وضعیت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل انجام می‌شود.

به چه دلیل سوختگی پیکسل‌ها رخ می‌دهد؟

از جمله مشکلاتی که می‌تواند جز خرابی تلویزیون دوو به شمار رود، سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل شامل ۳ عدد ساب است که رنگ‌ها را در تصویر ایجاد می‌کند. این پیکسل‌ها هر کدام به صورت ترانزیستورهایی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

در صورتی که هر بخش از این واحدها خاموش شوند یا دچار مشکلاتی شوند، در اصطلاح پیکسل می‌سوزد و در صفحه نمایش، محل این پیکسل‌های سوخته به صورت نقطه های سفید یا روشن دیده می‌شوند. اگر این مشکل در تلویزیون رخ دهد برای رفع آن می‌بایست  از دست کاری کردن آن با اشیا نوک تیز مانند سوزن یا چاقو جدا خودداری کرد.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که هرگونه ایراد در تلویزیون خود مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز، سامانه اعزام تعمیرکار در محل، ثبت کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما هماهنگ شوند.
ثبت درخواست

نویسنده :

22
دیدگاه بگذارید

avatar
11 نظرات
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
آچاربازZahraجوادnedaزھرا Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Iman
Guest
Iman

سلام من تلویزیون دوو ۵۵ h7000 دارم
در مواقعی که پس زمینه تصویر. مشکی میشه تلوزیون یهو گیج میزنه به این صورت که حالت تصویر خود به خود تعویض میشه(مثل حالت استاندارد. ورزشی. فیلم)
چندبار از دوو برام تعمیر کار فرستادن میگه که چون کیفیت دریافتی ۴k نیست اینطوری میشه
هردفعه ۱۵۰۰۰ت و ی برگ گارانتی رو میکنه میره ولی هنوزززم این مشکل پا برجاست
حالا تصمیم دارم به تعزیرات شکایت کنم چون آشنا هم دارم

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

۱- باطری ها از کنترل خارج گردد و بررسی شود با هم این اتفاق می افتد و یا خیر
۲- در شرایطی که با هم مشکل تکرار شد نیاز است توسط کارشناس بازدید گردد

مهدی
Guest
مهدی

من یه مدل ۴۷ ای ۸۱۰۰ دوو خریدم هر چی تعمیرش میکنم باز بعداز چند ماه خودبخود ری استارت میشه ، یه بار میگن اینا ضعیفن اینترنت استفاده نکن یه بار میگن فلش نزن به باد میگن کابل اچ دی ام آی نزن و دستگاه ثانوی رو بهش وصل نکن یه بار میگن خصوصیت اندرویریش باعث خرابی بوردش میشه استفاده نکن، من هم تابحال هیچ استفاده ای از قابلیت هایی که تبلیغ کردن نکردم اما بار هی خراب میشه ، آخه یکی نیست جلوی تولید این تلویزیون های دوو رو بگیره ، بابا بلد نیستید چرا کلاه برداری میکنید آخه

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام.

در ابتدا به نظر می رسد بورد مین دستگاه شما دچار اختلال شده است، در رابطه با قابل تعمیر بودن ویا نبودن نمیتوان به صورت قطعی نظر داد و این موضوع بستگی به مدل دستگاه و نوع اختلال دارد.

جواد
Guest
جواد

سلام من ال ای دی دوو اچ ٧٠٠٠ دارم اسباب کشی کردمرحالا میخوام با کنترل کار کنم کار نمیکنه باطری عوض کردم با دکمه هی روی خود دستگاه میشه کار کرد ولی دوتا کنترل کار نمیکنه

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

باید با یک کنترل دیگر تست شود، در صورت عدم عملکرد صحیح نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

رضا همتی
Guest
رضا همتی

سلام
من دوو e 8100 دارم چند وقته که هنگ می کنه بعد چند دقیقه پیغام توقف لانچر میده چکارش کنم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

لطفا درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنمایی می کنند.

https://a4baz.com/

Maryamzare
Guest
Maryamzare

سلام یه تلویزیون دوو تهیه کردیم اما پیغام میده skytv پاسخ نمی‌دهد
کنترلش هم روی دستگاه کار نمیکنه دکمه هایی که روی خود دستگاه هست هم کار نمیکنه
فقط روشن میشه!
چکار باید بکنیم

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

لطفا برای راهنمایی بیشتر با شرکت تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

ariyan
Guest
ariyan

سلام تلویزیون دوو دارم چراغ پاور سبز ولی صفحه مشکیه چراغ قرمز هم نمیشه یه سره سبز میمونه

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

اگر چراغ چشمک می زند ولی دستگاه روشن نمی شود، احتمال اختلال در عملکرد برد پاور وجود دارد و بهتر است توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com/tv-service

پری خانم
Guest
پری خانم

من میخوام تلویزیون دوو بخرم ولی راستش خیلی دو دلم…در مورد برند سامسونگ هم چیزی نوشتید؟ که بتونه منو راهنمایی کنه؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

درباره خرابی های تلویزیون سامسونگ هم می توانید لینک زیر را بخوانید:

https://a4baz.com/blog/?p=103

زھرا
Guest
زھرا

سلام ،من براے جھیزیہ ام ۴ سال پیش یہ تلویزیون دوو مدل DLE-42F4100-DPB خریدم ۔یکسال اول کہ استفادہ کردیم دیدم گاھے اوقات در حالے کہ مشغول تماشاے تلویزیون ھستیم یھویےھنگ مےکنہ و خاموش نمےشہ ۔باید چند بار دوشاخہ از پریز محافظ درآریم ۔تا درست شہ ۔علتش چیہ و اینکہ با توجہ بہ اینکہ این کار دیگہ توے بازار نیست قیمتش الان چندہ ؟ مےصرفہ کہ بفروشیمش و یہ تلویزیون دیگہ بخریم ؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد. بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com/tv-service

neda
Guest
neda

من خیلی دو دل هستم برای خرید تلویزیون…نمیدونم سامسونگ بخرم یا دوو میشه بگید خرابی تلویزیون سامسونگ چیه؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

بله شما میتوانید در لینک زیر، خرابی های رایج تلویزیون سامسونگ را بخوانید:

https://a4baz.com/blog/?p=103

جواد
Guest
جواد

سلام
ما تلویزیون دوو داریم . بعد یه مدت صدای برنامه ها قطع میشه . خود شبکه های تلویزیون صدا داره ولی برنامه ای مثل تلویبیون که نصب کردیم بعد یه مدت صداش قطع میشه . با نمایندگی هم تماس گرفتیم اومد یه فلش وصل کرد به تلویزیون درست شد ولی بعد چند روز دوباره همون مشکل پیش اومد .

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

این موارد در اغلب موارد به سرعت اینترنت و یا آپدیت دساگاه مربوط می شود. بهتر است برای آپدیت تلویزیون خودتان اقدام نکنید و کار را به یک کارشناس معتبر ارجاع دهید.

Zahra
Guest
Zahra

سلام ما تازه تلویزیون دوو dle-49h1800uخریدیم کیفیت تصویرش خیلی پایینه یکیم وقتی از فلش فیلم باز میکنی فقط اندازه صفحه لپ تاپ باز میکنه ینی دیگه بزگتر اندازه کل صفحه تلوزیون نمیشه

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

۱- کیفیت فایل در حال پخش را بررسی نمایید.
۲- اندازه تصویر قابل تغییر است.
در صورت عدم رفع مشکل بهتر است مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.