×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید

خرابی تلویزیون دوو

برای خرید و استفاده یک تلویزیون باید ملاک انتخاب خود را روی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد تلویزیون قرار دهید. البته که تمامی تلویزیون‌ها دارای نقاط قوت و ضعف متعددی هستند. در این بحث نیز به بررسی خرابی تلویزیون دوو خواهیم پرداخت.

به غیر از این که تولید خارج و یا داخل بودن تلویزیون می‌تواند در روند کیفیت تاثیرگذار باشد، ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت این دستگاه از عوامل بسیار مهم در کیفیت آن است. اکنون بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تلویزیون و لوازم برقی تلاش می‌کنند محصولاتی را تولید کنند که علاوه بر کارایی اصلی شان به پخش تصاویر با خصوصیات منحصر به فرد بپردازند.

تلویزیون‌های دوو از جمله تلویزیون‌هایی هستند که این ویژگی خاص را بین تمامی تلویزیون‌های دیگر دارا هستند. بیشترین سوالی که می پرسند این است که کیفیت تلویزیون دوو چگونه است؟ بتمام وسایل خانگی تلویزیون دوو همانند برندهای قدرتمند دارای کیفیت و استاندارد بالای هست.

خرابی تلویزیون دوو نیز می‌تواند مانند تمامی دستگاه‌های برقی و یا الکترونیکی دیگر رخ دهد. بهتر است قبل از تعمیر تلویزیون دوو با خرابی های این سری از تلویزیون آشنا شوید. آشنایی با این خرابی‌ها باعث می‌شود، بتوانید برخی از مشکلات را با تنظیم کردن صدا و تصویر حل کنید.

اگر مشکلات تلویزیون، فراتر از تنظیم نبودن صدا و تصویر بود باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. بهتر است از تعمیرکار بخواهید بررسی و تعمیر دستگاه را در منزل شما انجام دهد؛ چون تعمیر تلویزیون در منزل هزینه‌های شما را کم‌تر می‌کند.

برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

ویژگی‌های تلویزیون‌های دوو

در حال حاضر بیشتر تلویزیون‌ها از قابلیت اتصال به اینترنت و جستجو در وب برخوردار هستند. این خصوصیت را با نام اسمارت می‌شناسیم. بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون نیز قابلیت پخش سه بعدی روی تلویزیون را اجرا کرده‌اند که همین ویژگی می‌تواند به عنوان یکی از پارامترهای مثبت به کار گرفته شود اما آن چه که بسیار مهم و حائز اهمیت است، ویژگی‌هایی است که برای مشتریان و مصرف کنندگان تلویزیون کاربردی‌تر باشند.

شاید کمتر کسی از قابلیت پخش سه بعدی یک تلویزیون بهره مند شود و تنها یک یا دو مرتبه در سال فیلم سه بعدی تماشا کند. همچنین ویژگی اسمارت نیز کارایی زیادی برای مصرف کننده یک تلویزیون نخواهد داشت. بنابراین در حالت عادی استفاده از یک تلویزیون بستگی به ویژگی‌های کارآمد آن دارد.

علت خرابی‌های رایج در تلویزیون‌های دوو

بروز و پیدایش مشکلات و خرابی‌های متعددی در پنل تلویزیون می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو برای مصرف کننده این وسیله به شمار آید. دلایل متعددی را می‌توان برای این گونه خرابی‌ها در نظر گرفت. از شایع‌ترین و البته رایج‌ترین خرابی‌ها می‌توان به شکستگی پنل تلویزیون، کندی تصویر در تلویزیون، سولفاته شدن، آب خوردگی در قسمت‌های مختلف، دوتایی شدن تصویر و . . . اشاره داشت.

هر گونه خرابی تلویزیون دوو به خصوص خرابی در ناحیه صفحه نمایش نیازمند تعمیرکار متخصص است. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر این که تلویزیون اصلاح نشود و مشکل برطرف نشود، بلکه نیازمند صرف هزینه‌های بسیار سنگین و بروز مشکلاتی دو چندان در قسمت‌های داخلی تلویزیون شود که این عوامل غیر قابل جبران نیز باشند.

خرابی تلویزیون دوو؛ کیفیت تلویزیون دوو

تصاویر فول اچ دی را بشناسیم

تمامی تلویزیون‌های دوو از کیفیت تصویر عالی برخوردار نیستند. یکی از نکاتی که می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو به شمار رود عدم کیفت در تصویر آن است. تلویزیون دوو تنها در مدل 32 اینچی خود ویژگی 2000H را دارا است که کیفیت تصویر در آن یک مگا پیکسل بوده و تصویر را با رزولوشن بالا نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سایز تلویزیون‌های دوو در کیفیت تصاویر آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

چرا صدا شفاف و قوی نیست؟

در تمامی تلویزیون‌ها یکی از نکات بسیار مهم، صدا است. هر چه تصویر خوب و مناسب هم که باشد نبود صدای با کیفیت می‌تواند خبر از خرابی تلویزیون دوو بدهد. تمامی تلویزیون‌های دوو از صدایی با کیفیت پایین برخوردار هستند. تنها در مدل‌های LED صدایی قوی و شفاف را خواهیم شنید.

در بقیه مدل‌ها بلندگوها قدرتی کمتر از 10 وات خواهند داشت که خروجی آن‌ها نیز زیر 20 وات خواهد بود. بنابراین اگر خرابی تلویزیون دوو شما مربوط به صدای بسیار ضعیف بود، به دنبال مدل‌های بالاتر و در رده LED باشید.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات پیش آمده در پنل تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی از بزرگترین مشکلات که در تلویزیون‌ها رخ می‌دهد مشکلات پیش آمده در پنل است. خرابی تلویزیون دوو به خصوص در بخش پنل به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود که شایع‌ترین آن‌ها پیدایش یک خط افقی در تصویر است. از دلایل به وجود آمدن این خط استفاده طولانی مدت از تلویزیون و همچنین گرما است.

این گرما می‌تواند به محل قرار گرفتن تلویزیون مرتبط باشد یا این که می‌تواند به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از تلویزیون باشد. تنها راه حل این مشکل این است که از پنل‌های کم کیفیت هنگام تعویض استفاده نکنید و یا این که با وجود همین خط به تماشای صفحه نمایش بپردازید.

خرابی تلویزیون دوو| مشکلات اساسی دوو

کم نور شدن و یا تاریک شدن تصویر چه دلایلی دارد؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در تلویزیون‌های دوو رخ دهد این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این ایراد می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود. برای رفع این خرابی باید یک تکنسین حرفه‌ای که توانایی تعویض BackLight را داشته باشد، تلویزیون شما را تعمیر کند. در این حالت نیازی به تعویض بخش پنل نیست با قطعات یدکی که بسیار کم یاب هستند می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

دلیل بهم ریختگی رنگ‌ها در چیست؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند سبب بروز خرابی تلویزیون دوو شود، بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر است. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. این وضعیت نیز مرتبط به پنل می‌شود اما در این وضعیت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل انجام می‌شود.

به چه دلیل سوختگی پیکسل‌ها رخ می‌دهد؟

از جمله مشکلاتی که می‌تواند جز خرابی تلویزیون دوو به شمار رود، سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل شامل 3 عدد ساب است که رنگ‌ها را در تصویر ایجاد می‌کند. این پیکسل‌ها هر کدام به صورت ترانزیستورهایی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

در صورتی که هر بخش از این واحدها خاموش شوند یا دچار مشکلاتی شوند، در اصطلاح پیکسل می‌سوزد و در صفحه نمایش، محل این پیکسل‌های سوخته به صورت نقطه های سفید یا روشن دیده می‌شوند. اگر این مشکل در تلویزیون رخ دهد برای رفع آن می‌بایست  از دست کاری کردن آن با اشیا نوک تیز مانند سوزن یا چاقو جدا خودداری کرد.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. برای تعمیر تلویزیون دوو خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز اقدام کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
3.5/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫347 دیدگاه ها

 1. سلام تلویزیون دوو۴۹ اینچ داریم
  جابجاشدیم الان یکماهه کانالهای تلویزیون نمیاد دو،سه تا آنتن عوض کردیم بازم نیومده لطفاً راهنمایی کنید

   1. درود بر شما
    سعید عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

  1. درود بر شما
   صفایی عزیز، با بازنشانی تلویزیون به حالت کارخانه یا ریست فکتوری میتونید مشکل را برطرف کنید.

  1. باسلام
   فریدون عزیز، پاک شدن حافظه به دلیل ویروسی شدن تلویزیون (از طریق اتصال به اینترنت یا فلش ویروسی) یا خرابی در مین برد رخ می دهد.برای نظر قطعی تلویزیون باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

 2. سلام
  هموطنان عزیز من یک تلویزیون ۵۵ اینچ برای خودم ویکی ۵۰ برای پسرم خریدم ۵۵ اینچ را روشن کردیم روشن نمیشد کارشناسان اومدند گفتند باید بره تعمیر بشه ۵۰ اینچ هم یک اشغالی بود مثل ۵۵

  1. با سلام
   مسعود عزیز، در صورتی که تلویزیون را به تازگی خریداری کرده اید و محصول کارت گارانتی دارد می توانید با شماره نمایندگی تماس بگیرید تا مشکل دستگاه شما برطرف شود

 3. سلام میشه راهنمایی کنید من وقتی با گوشی به تلوزیون وصل بعد چند دقیقه تصویر ثابت میشه بعضی وقت ها مشکلی نداره کلا نشون میده بعضی وقتا ثابت میشه دلیلش چیه؟

  1. با سلام
   فائزه عزیز، بهتر است حین اتصال به تلویزیون گوشی را جابجا نکنید تا از برد اتصال تلویزیون خارج نشود.اگر بدون جابجایی گوشی این مشکل به وجود می آید، احتمال زیاد مشکل از گیرنده تلویزیون یا عدم تطابق ورژن بلوتوث و وای فای گوشی و تلویزیون است.

 4. سلام دوهفته است تلویزیون ال ای دی 55دوخریدم وقتی روشن میکنم بعدازچندثانیه تصویرابی میشه ورودی صفحه میادکه مشکلی در تجزیه این برنامه بوجود اومده لطفاراهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   علی عزیز، لطفا اروری که مشاهده میکنید را به صورت دقیق اعلام کنید. این مشکل در چه حالتی به وجود می آید؟

 5. تلوزیون دوو 55 اسمارت5700 دارم .این تلوزیون دو تا کنترل داره.
  صفحه تلوزیون رفته رو حالت رادیو
  هیچ معلوم نیست کدوم دکمه کنترل رو باید بزنم تا از حالت رادیو خارج شه.
  لطفا فایل دفترچه راهنمای کنترل رو برام بفرستین

   1. درود بر شما
    کاربر عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

  1. درود بر شما
   مجتبی عزیز، به کمک دکمه TV/RADIO میتوانید این حالت را تغییر دهید.

 6. مزخرفترین برندی که تا بحال داشتم….چجوری ممکنه بعد از فقط هفت ماه برای یکی مثل من که میانگین استفاده م فقط ۳ ساعت تو روزه اینقدر هنگ کردن اتفاق بیفته‌…..جوری که ادم از تماشای تلویزیون منصرف میشه….

  1. با سلام
   هلن عزیز، مشکل هنگ کردن تلویزیون های هوشمند اغلب به دلایل مختلفی مثل عدم بروزرسانی سیستم عامل، نصب اپلیکیشن های اضافی و سنگین، عدم وصل شدن به اینترنت و … به وجود می آید.
   معمولا در صورتی که مشکل نرم افزاری باشد با ریست فکتوری کردن از بین می رود ولی در صورتی که مشکل فنی باشد باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
   جهت هماهنگی و ثبت سفارش می‌توانید در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز درخواست بزنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

 7. سلام بنده یکدستگاه تلویزیون ۵۵ اینچ دوو گرفتم یک سال نشده هردو کنترل خراب خودش خراب شده صدا میاد تصویر نیست هیچکس هم جوابگو نیست فروشنده میگم میگه به ما ربطی نداره

  1. درود بر شما
   مرتضی عزیز، این مشکل می تواند به دلیل خرابی بک لایت، برد تیکان، پنل، کابل ها و … به وجود آید. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 8. سلام
  من خودم تلویزیون با برندهای مختلف رو امتحان کردم.و توی خانواده ازش استفاده کردیم.با اطمینان میگم که اشغال ترین برندی که دیدم دوو هستش که واسه مادرم خریدم.که از هفته دوم مشکلاتش شروع شد.کنترولش یکی در میون کار میکنه.کیفیت تصویر افتضاح.تمام گوشیها با پارازیت وصل میشه بهش.تلویزون هنگ میکنه وباید از برق بکشی حتما.موقع روشن شدن یه صدای بلند عجیب میده.منوی خیلی عقب مانده که همش هنگه

  1. درود بر شما
   مجید عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 9. سلام به همگی
  من تلویزیون دوو ۴۹دارم بنظرم مزخرفترین تلویزیونی هستش که تاحالا دیدم کنترل کارنمیکنه تعویض کانال خیلی کنده کیفیت صفر

  1. درود بر شما
   مهدی عزیز، هر مدل مزایا و معایب خاص خود را دارد.ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 10. سلام من تلوزیون 50اینچ دوو خریدم ولی فقط ۱ بار تونستم از برنامه chrome برنامه تلوبیون نصب کنم بعد از اون هرچی میخوام وارد chrome بشم صفحه باز میشه اما کلیدها قفل هست و یه پیام روی تصویر هست که مربوط به بارگیری برنامه تلوبیون هست. نمیدونم چطوری این مشکل حل کم لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   ملیکا عزیز، برای راهنمایی دقیق لطفا ارور دستگاه را دقیق اعلام کنید.

 11. سلام دوستا من یه تلویزیون 42اینچ دوو دارم نه دکمه های روی کنترل کار می‌کنه نه روی تلویزیون بعد که خاموش روشن میکنم تا چندقیقه کار می‌کنه باز از کار میافته لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. محمد عزیز سلام،
   علت مشکل شما می‌تواند خرابی یا آسیب به برد کنترل و تلویزیون باشد. برای حل این مشکل باید یک تعمیرکار ماهر تلویزیون شما را بررسی کند. اگر برای حل مشکل خود به کمک نیاز دارید، می‌توانید از خدمت تعمیر تلویزیون در منزل آچارباز استفاده کنید. برای استفاده از خدمات ما در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت نام کنید.

 12. مزخرفترین مارک تلویزیون که تا حالا دیدم همین دوو.یهو خودش خاموش میشه .الانم که کلا همگ کرده ن با کنترل کار میکنه ن با دکمه های روی تلویزیون.باید مستقیم از پریز بکشی خوب شه.خیلی تلویزیون بدیه من هرکیو ببینم پیگم نخره

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 13. سلام تلویزیون دوو۵۵اینچ دارم که روی صفحه تلوزیون یه عکس نوشته رادیو اومده که صدای کانال هیچ تغییری نداره مثلا اگه کانال ۳اخبار همون صدای اخبار پخش میشه ولی روی صفحه عکس رادو هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   شیما عزیز، در صورتی که روی کنترل شما دکمه TV/RADIO وجود دارد میتوانید آن را برای تغییر حالت بزنید.

 14. با سلام، مدتیه تلویزیون هوشمند دوو گرفتیم، نیمه شب خود ب خود روشن میشه تصویرش آبیه و بعد خودش خاموش میشه، دلیلش چیه؟

   1. درود بر شما
    ارسلان عزیز، هر مدل مزایا و معایب خاص خود را دارد. باید با توجه به ویژگیهای مدنظر خود مد مناسب را انتخاب کنید. بهتر است این ویژگی ها را به فروشنده تلویزیون اعلام کرده و بهترین مدل را انتخاب کنید.

  1. درود بر شما
   حیدری عزیز، به احتمال زیاد تایمر (ساعت خاموش و روشن) تلویزیون فعال شده است. میتوانید از طریق تنظیمات این موارد را تغییر دهید.

 15. سلام خسته نباشید من میخواستم تلویزیون دوو ۴۳ اینچ بخرم بنظرتون فکر خوبیه تصویرش واضحه

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، هر مدل مزایا و معایب خاص خود را دارد. باید با توجه به ویژگیهای مدنظر خود مد مناسب را انتخاب کنید. بهتر است این ویژگی ها را به فروشنده تلویزیون اعلام کرده و بهترین مدل را انتخاب کنید.

  1. درود بر شما
   میترا عزیز، برای رفع این مشکل می توانید اقدامات زیر را انجام دهید.
   روی کنترل دکمه Setup یا Settings را فشار داده و نگه دارید تا چراغ قرمز کنترل دو بار چشمک بزند. کد جفت ارائه شده را وارد کنید. پس از وارد کردن کد، کنترل ارتباط خود را با تلویزیون برقرار می کند. حال می توانید تست کنید که دکمه ماوس کار می کند یا خیر. اگرمشکل رفع نشد، می توانید کنترل را به تنظیمات پیش فرض خود بازنشانی کنید. دکمه تنظیم مجدد کوچک روی کنترل (معمولا در پشت یا داخل محفظه باتری) را با استفاده از یک گیره برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس مراحل قبل را دوباره تکرار کنید.

 16. سپاسگذارم از لطفتان ایا دوو گارانتی تعویض دارد،امکانش هست،بازهم ممنونم

  1. درود بر شما
   فرشاد عزیز، این مورد را باید از فروشنده ای که محصول را خریداری کرده اید پیگیری کنید.

 17. باعرض سلام وادب خسته نباشید،تلویزیون ۵۵ اینچ دوومدل 5700uخریدم درپس زمینه هاله های نورسفیدی تیره تیره درزیر قاب بالایی صفحه نمایش دیده میشود مخصوصا درشب بیشتر جلوه میکند ولی درموقع پخش ازبین میرود،خواهش میکنم راهنمایی کنید،باتشکر

  1. سلام و روزبخیر
   فرشاد عزیز، با توجه توضیحات شما، مشکل از بک لایت های صفحه نمایش است. اگر هنوز تلویزیون شامل گارانتی می شود، برای حل مشکل درخواست دهید. اگر گارانتی دستگاه تمام شده است می توانید تعمیر تلویزیون خود را در آچارباز ثبت کنید.

 18. سلام وقتتون بخیر ببخشید تلویزیون من موسش خود به خود گم شده باید چیکارکنم بیاد

  1. درود بر شما
   عمران عزیز، برای رفع این مشکل می توانید اقدامات زیر را انجام دهید.
   روی کنترل دکمه Setup یا Settings را فشار داده و نگه دارید تا چراغ قرمز کنترل دو بار چشمک بزند. کد جفت ارائه شده را وارد کنید. پس از وارد کردن کد، کنترل ارتباط خود را با تلویزیون برقرار می کند. حال می توانید تست کنید که دکمه ماوس کار می کند یا خیر. اگرمشکل رفع نشد، می توانید کنترل را به تنظیمات پیش فرض خود بازنشانی کنید. دکمه تنظیم مجدد کوچک روی کنترل (معمولا در پشت یا داخل محفظه باتری) را با استفاده از یک گیره برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس مراحل قبل را دوباره تکرار کنید.

 19. سلام امیدی هستم آیا تلویزیون دوو همشمند قابلیت اتصال دسته بازی دارد اگر داره چه ندع دسته بازی ممنون میشم راهنمای کنید

  1. درود بر شما
   امیدی عزیز، بله برای تلویزیون های هوشمند دسته‌های سیم‌دار به‌محض اتصال به تلویزیون قابل‌استفاده هستند و نیازی به تنظیمات خاصی نیست.

 20. سلام من میخاستم گوشیمو به تلویزیون وصل کنم خوندم ک نوشته بود باید از دکمه home تنظیمات رو تغییر بدم ولی هرچی دکمه هوم کنترل رو میزنم چیزی باز نمیشه بقیه دکمه ها کار میکنن میخاستم بدونم مشکل چیه

  1. درود بر شما
   فهیمه عزیز، چنانچه روی پنل تلویزیونتان دکمه home یا منو وجود دارد از این طریق تلاش کنید. زیرا ممکن است دکمه کنترل ایراد پیدا کرده باشد.

 21. سلام من تلویزیون هوشمند ۵۰ دوو 4kخریدم یه چند وقتیه نشانک موس روی صفحه نمیاد میشه راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   چگینی عزیز، به احتمال زیاد کنترل ایراد پیدا کرده است. میتوانید ابتدا کنترل را ریست کنید. سپس در صورت امکان کنترل را با یک دستگاه دیگر چک کنید تا از این موضوع مطمئن شوید.

 22. سلام ما دو هفته ای میشه ال ای دی هوشمند دوو خریدیم.از امروز صبح زمان روشن بودن تلویزیون به طور خودکار و بدون اینکه ما به کنترل دست بزنیم بین قسمت هوم و تلویزیون جابجایی اتفاق می افتد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر شما
   طاها عزیز، بررسی کنید که ایراد از کنترل است یا خیر.می توانید باتری کنترل را خارج کنید. همچنین میتوانید آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

 23. سلام… ما تی وی دوو ۵۰ خریداری کردیم هر موقع از بلوتوث یا پروجکشن بی سیم استفاده میکنیم بعد چند دقیقه خاموش میشه… راهی هست ک تی وی خاموش نشه و روشن بمونه

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، بعد از خاموش شدن آیا تلویزیون روشن می شود؟

 24. سلام چرا در tv دوو شبکات تلویزیونی در زمان بارندگی ها و هوای ابری کلا بهم می ریزد و پارازیت می دهد اما در هوای معمولی به صورت عادی کار می کند.
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم ش تماس ۰۹۱۵۳۵۹۲۲۹۳

  1. درود بر شما
   محمدمهدی عزیز، به علت شرایط جوی، تصاویر دریافتی از فرستنده با مشکل مواجه می شوند.

 25. سلام من تلویزیون ۶۵ اینچ دوو خریدم هر چه کانالها رو تنظیم میکنم بعد از دو روز بهم میریزه و کانال هایی رو که پاک کردم دوباره میاره چه کار باید بکنم ممنون از راهنمایی تون

  1. درود بر شما
   احمد عزیز، برای رفع این مشکل می توانید آن را به تنظیمات کارخانه ای بازگردانید و سپس کانال ها را تنظیم کنید. اما در صورتی که مشکل با این موارد از بین نرفت بهتر است یک تعمیرکار تلویزیون را بررسی کند.

 26. سلام
  وقت بخیر . دوو ۶۵ اینچ دارم . نحوه حذف برنامه های نصب شده روی تلویزیون مثل آپارات رو خواستم راهنمایی کنید. تشکر

  1. درود بر شما
   سعید عزیز، ابتدا با استفاده از کنترل، منو سمت چپ صفحه را باز کنید. سپس در منو باز شده حرکت کرده و وارد قسمت برنامه ها (Apps) شوید. حالا لیست برنامه ها و بازی های نصب شده در تی وی خود را مشاهده می کنید. برای حذف برنامه دکمه Select یا Enter را نگه دارید.

 27. سلام میخوام تلوزیون دوو ۵۰ اینچ بگیرم
  فرق ۵۷۰۰ و ۵۹۰۰ در چیست؟

 28. تلویزیون ما دوو ۵۵ اینچه و این که حافظ پر بود خالی کردم دیگه موس ‌‌‌کنترل هوشمند دیگه کار نکرد میشه بگید چیکار کنم؟

  1. درود بر شما
   یزدان عزیز، به احتمال زیاد فایل و برنامه مخصوص موس را به اشتباه حذف کرده اید.

 29. تلویزیون من دوو هوشمند هستش امروز روی تلوبیون قفل کرده هربار که میرم تی وی باز بر میگرده تلوبیون خاموش روشن هم کردم درست نشد

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، لطفا یکبار کابل برق را از پریز بکشید و بعد از چند دقیقه آن را وصل کنید. در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود میتوانید یکبار آن را به تنظیمات کارخانه باز گردانید.

 30. سلام من یک هفته ای میشه که تلوزیون 55 اینچ خریدم بعد وقتی با گوشی به تلویزیون وصل میشم یا همون اسمارت بعد 20 یا 30 دقیقه خود به خود تلوزیون خاموش میشه بانمایندگی هم تماس گرفتم اومدن یه چندتا کار انجام دادن ولی درست نشد لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   رضا عزیز، با توجه به مدل های تلویزیون ممکن است این مشکل دلایل مختلفی داشته باشد. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 31. سلام من یک ماه هست تلویزیون ال ای دی دوو خریدم خیلی از خریدم پشیمان هستم خیلی هنگ می‌کنه موقع وصل شدن به اسمارت خیلی اذیت می‌کنه وقتی هم وصل میش تلویزیون نیم ساعته خاموش میشه فلش هم میزنم خاموش میشه خیلی اشغاله

  1. درود بر شما
   مجید عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید. در این رابطه می توانید با نمایندگی شرکت هماهنگی کنید.

 32. درودبرشما و ممنون از پاسخگویی
  تلویزیون دوو مدل UHD تهیه کردیم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید آیا رنگ صفحه (آبی ) هنگام بالاآمدن قابل تغییر هست یانه؟ و دوم اینکه علت تاخیر در تعویض کانال چی هست؟ و اینکه چرا برخی رنگ ها مثل رنگ قرمز رو بسیار بد و بی کیفیت نمایش میده ؟

  1. درود بر شما
   ادیب عزیز، علت این تاخیر در کانال های تلویزیون از سمت فرستنده (صدا و سیما) است و در نقاط مختلف هم عدد این تاخیر متفاوت است برای بالا بردن کیفیت رنگ تصاویر می توانید تنظیمات رنگ را تغییر دهید.

 33. سلام خسته نباشید تلویزیون دوو ۴۹ خریدیم صداش بعد چند دقیقه قط میشه و باید تلویزیون رو از برق بکشیم دوباره بزنیم تا صداش برگرده..مشکل چیست؟

  1. درود بر شما
   فاطمه عزیز، ابتدا تلویزیون را ریست کنید و بررسی کنید مشکل برطرف شده است یا خیر.

 34. سلام خسته نباشید تلویزیون دوو هفت سال پیش خریدم ی چندروزی میشه که وقتی رو انتن معمولی میزاریم وسط پخش هر نیم ساعت قطع میشه و دکمه پاور با کنترل و حتی خود دستگاه هم خاموش نمیشه اما وقتی وصل ماهواره هست اینجوری نمیشه.

  1. درود بر شما
   مریم عزیز، کابل آنتن را بررسی کنید که قطعی نداشته باشد .

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، به نظر بک لایت تلویزیون به مشکل خورده است. بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

  1. درود بر شما
   مهدی عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 35. سلام تلویزیون دوو 55 اینچ مدل k5300 دارم
  چرا لامپ سفید رنگ از پشت تلویزیون قابل مشاهده هست؟؟ایا این اتفاق طبیعی هست؟؟

  1. درود بر شما
   مجید عزیز، لطفا دقیقتر بفرمایید که لامپ تصویر از روبرو قابل مشاهده است یا از کناره ها؟

 36. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من گوشی شیائومی‌ نوت۱۰ پرو دارم .. ولی وقتی وصلش میکنم ب تلویزیون (دوو) صدا پخش نمیشه
  ولی با گوشی سامسونگ امتحان کردم مشکلی نداشت
  بنظرتون گوشی من پشتیبانی نمیکنه ؟ یا چی ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   گوشی شیائومی را از طریق قابلیت cast به تلویزیون متصل کنید و صدا را چک کنید.

 37. با سلام ما حدود ده ماهه تلویزیون دوو ۴۹ اینچ گرفتیم وقتی که شبکه هارو تماشا میکنیم تصویر برای چند ثانیه آبی میشه و بعد دوباره برمیگرده بعضی وقتا انقد زیاداتفاق میفته که ادمو کلافه میکنه

  1. درود بر شما
   علی عزیز، ایراد می تواند از کابل های HDMI یا گیرنده دستگاه باشد.

 38. سلام تلویزیون ما دوو یه موقع هایی دورش سفید میشه شبیه حالت نئون مشکل از چیه

  1. درود بر شما
   ماهان عزیز، با توجه به ایراد اعلامی، پنل در حال جدا شدن است. بهتر است تعمیرکار دستگاه را بررسی کند تا نظر قطعی در این مورد اعلام شود.

 39. سلام خسته نباشید دوو مدل ۴۲ گرفتم ولی نمیتونم ب گوشی وصل بشم راهنمایی کنید ممنون

  1. درود بر شما
   مهدی عزیز، مدل دقیق تلویزیون را در سایت دوو جستجو کنید و بررسی کنید که از قابلیت screen mirroring پشتیبانی می کند یا خیر.

 40. تلویزیون اسمارت دوو گرفتیم سه بار نمایندگی تماس گرفتیم و اومدن باز هم بی نتیجه ، تعویض کانال با تاخیر زیاد و کلا هنگ میکنه ،همینقدر تلویزیون دوو بدردنخوره

  1. درود بر شما
   کوروش عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 41. سلام خسته نباشید ما چند روزیه تلویزیون دوو مدل 43k5750 گرفتیم خیلی راضی هستیم پنل فوق العاده با کیفیت و شفافی داره همه چی خوبه فقط در بعضی تصاوبیر مثل فوتبال گاها وفتی چمن رو نشون میده انگار هالهای مشکی مثل ابر میفته البته باید خیلی دقت کنید تا ببینید حس میکنم از صدا و سینا هست چون فقط بعضی اوقات در بعضی برنامها اینجوری میشه در رنگ سبز پنل ipsa+ نباید مشکلی داشته باشه و این ک موقعی ک شبکهارو عوض میکنم تو شبکهای hd خوبه ولی در کیفیت عادی تصویر میاد یکم گیر میکنه بعد اجرا میشه لطفا راهنمایی کنید مشکل از تلویزیون از انتن یا چیز دیگ

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این ایرادی که میفرمایید به نظر می رسد به علت کیفیت تصاویر ارسالی از فرستنده ها باشد و مربوط به تلویزیون نباشد. مکث و گیر هنگام پخش اولیه ایراد به حساب نمی آید چون تصاویر بعد از پردازش توسط تلویزیون پخش می شوند و مکث کوتاه کاملا طبیعی است.

 42. با سلام ، من تلویزیون ۴۳ اینچ هوشمند دوو مدل 43K5750 دارم
  حدوداً دو هفته ای میشه که گرفتمش
  میخوام بدونم چطور باید فایل یا اپلیکشن های اضافی رو حذف کنم
  متشکر

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، حافظه داخلی تلویزیون توسط یک سری فایلهای سیستمی و برنامه های رایج و واجب اشغال شده که حذف نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا