به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

خرابی تلویزیون دوو| با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید

خرابی تلویزیون دوو

برای خرید و استفاده یک تلویزیون باید ملاک انتخاب خود را روی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد تلویزیون قرار دهید. البته که تمامی تلویزیون‌ها دارای نقاط قوت و ضعف متعددی هستند. در این بحث نیز به بررسی خرابی تلویزیون دوو خواهیم پرداخت.

به غیر از این که تولید خارج و یا داخل بودن تلویزیون می‌تواند در روند کیفیت تاثیرگذار باشد، ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت این دستگاه از عوامل بسیار مهم در کیفیت آن است. اکنون بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تلویزیون و لوازم برقی تلاش می‌کنند محصولاتی را تولید کنند که علاوه بر کارایی اصلی شان به پخش تصاویر با خصوصیات منحصر به فرد بپردازند.

تلویزیون‌های دوو از جمله تلویزیون‌هایی هستند که این ویژگی خاص را بین تمامی تلویزیون‌های دیگر دارا هستند. بیشترین سوالی که می پرسند این است که کیفیت تلویزیون دوو چگونه است؟ بتمام وسایل خانگی تلویزیون دوو همانند برندهای قدرتمند دارای کیفیت و استاندارد بالای هست.

خرابی تلویزیون دوو نیز می‌تواند مانند تمامی دستگاه‌های برقی و یا الکترونیکی دیگر رخ دهد. ولی برای شناخت خرابی تلویزیون دوو در مرحله نخست باید ویژگی‌های منحصر به فرد این وسیله را بهتر بشناسیم.

ویژگی های تلویزیون های دوو

در حال حاضر بیشتر تلویزیون‌ها از قابلیت اتصال به اینترنت و جستجو در وب برخوردار هستند. این خصوصیت را با نام اسمارت می‌شناسیم. بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون نیز قابلیت پخش سه بعدی روی تلویزیون را اجرا کرده‌اند که همین ویژگی می‌تواند به عنوان یکی از پارامترهای مثبت به کار گرفته شود اما آن چه که بسیار مهم و حائز اهمیت است، ویژگی‌هایی است که برای مشتریان و مصرف کنندگان تلویزیون کاربردی‌تر باشند.

شاید کمتر کسی از قابلیت پخش سه بعدی یک تلویزیون بهره مند شود و تنها یک یا دو مرتبه در سال فیلم سه بعدی تماشا کند. همچنین ویژگی اسمارت نیز کارایی زیادی برای مصرف کننده یک تلویزیون نخواهد داشت. بنابراین در حالت عادی استفاده از یک تلویزیون بستگی به ویژگی‌های کارآمد آن دارد.

علت خرابی‌های رایج در تلویزیون‌های دوو

بروز و پیدایش مشکلات و خرابی‌های متعددی در پنل تلویزیون می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو برای مصرف کننده این وسیله به شمار آید. دلایل متعددی را می‌توان برای این گونه خرابی‌ها در نظر گرفت. از شایع‌ترین و البته رایج‌ترین خرابی‌ها می‌توان به شکستگی پنل تلویزیون، کندی تصویر در تلویزیون، سولفاته شدن، آب خوردگی در قسمت‌های مختلف، دوتایی شدن تصویر و . . . اشاره داشت.

هر گونه خرابی تلویزیون دوو به خصوص خرابی در ناحیه صفحه نمایش نیازمند تعمیرکار متخصص است. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر این که تلویزیون اصلاح نشود و مشکل برطرف نشود، بلکه نیازمند صرف هزینه‌های بسیار سنگین و بروز مشکلاتی دو چندان در قسمت‌های داخلی تلویزیون شود که این عوامل غیر قابل جبران نیز باشند.

خرابی تلویزیون دوو؛ کیفیت تلویزیون دوو

تصاویر فول اچ دی را بشناسیم

تمامی تلویزیون‌های دوو از کیفیت تصویر عالی برخوردار نیستند. یکی از نکاتی که می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو به شمار رود عدم کیفت در تصویر آن است. تلویزیون دوو تنها در مدل ۳۲ اینچی خود ویژگی ۲۰۰۰H  را دارا است که کیفیت تصویر در آن یک مگا پیکسل بوده و تصویر را با رزولوشن بالا نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سایز تلویزیون‌های دوو در کیفیت تصاویر آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

چرا صدا شفاف و قوی نیست؟

در تمامی تلویزیون‌ها یکی از نکات بسیار مهم، صدا است. هر چه تصویر خوب و مناسب هم که باشد نبود صدای با کیفیت می‌تواند خبر از خرابی تلویزیون دوو بدهد. تمامی تلویزیون‌های دوو از صدایی با کیفیت پایین برخوردار هستند. تنها در مدل‌های LED صدایی قوی و شفاف را خواهیم شنید.

در بقیه مدل‌ها بلندگوها قدرتی کمتر از ۱۰ وات خواهند داشت که خروجی آن‌ها نیز زیر ۲۰ وات خواهد بود. بنابراین اگر خرابی تلویزیون دوو شما مربوط به صدای بسیار ضعیف بود، به دنبال مدل‌های بالاتر و در رده LED باشید.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

مشکلات پیش آمده در پنل تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی از بزرگترین مشکلات که در تلویزیون‌ها رخ می‌دهد مشکلات پیش آمده در پنل است. خرابی تلویزیون دوو به خصوص در بخش پنل به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود که شایع‌ترین آن‌ها پیدایش یک خط افقی در تصویر است. از دلایل به وجود آمدن این خط استفاده طولانی مدت از تلویزیون و همچنین گرما است.

این گرما می‌تواند به محل قرار گرفتن تلویزیون مرتبط باشد یا این که می‌تواند به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از تلویزیون باشد. تنها راه حل این مشکل این است که از پنل‌های کم کیفیت هنگام تعویض استفاده نکنید و یا این که با وجود همین خط به تماشای صفحه نمایش بپردازید.

خرابی تلویزیون دوو| مشکلات اساسی دوو

کم نور شدن و یا تاریک شدن تصویر چه دلایلی دارد؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در تلویزیون‌های دوو رخ دهد این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این ایراد می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود. برای رفع این خرابی باید یک تکنسین حرفه‌ای که توانایی تعویض BackLight را داشته باشد، تلویزیون شما را تعمیر کند. در این حالت نیازی به تعویض بخش پنل نیست با قطعات یدکی که بسیار کم یاب هستند می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

دلیل بهم ریختگی رنگ‌ها در چیست؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند سبب بروز خرابی تلویزیون دوو شود، بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر است. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. این وضعیت نیز مرتبط به پنل می‌شود اما در این وضعیت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل انجام می‌شود.

به چه دلیل سوختگی پیکسل‌ها رخ می‌دهد؟

از جمله مشکلاتی که می‌تواند جز خرابی تلویزیون دوو به شمار رود، سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل شامل ۳ عدد ساب است که رنگ‌ها را در تصویر ایجاد می‌کند. این پیکسل‌ها هر کدام به صورت ترانزیستورهایی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

در صورتی که هر بخش از این واحدها خاموش شوند یا دچار مشکلاتی شوند، در اصطلاح پیکسل می‌سوزد و در صفحه نمایش، محل این پیکسل‌های سوخته به صورت نقطه های سفید یا روشن دیده می‌شوند. اگر این مشکل در تلویزیون رخ دهد برای رفع آن می‌بایست  از دست کاری کردن آن با اشیا نوک تیز مانند سوزن یا چاقو جدا خودداری کرد.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. برای تعمیر تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز اقدام کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

 • Avatar رضا گفت:

  با سلام دیروز یک ۵۵دوو خریدم امروز که به صفحه دقت کردم یک خط افقی سرتاسری رو صفحه قسمت پایین وجود داره که زیاد تو دید نیست ولی باید خیلی دقت کرد تا دیدش خط هم چشمک میزنه ثابت نیست راهنمایی لطفا

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مهدی گفت:

  من از خرید تلویزیون راضی نیستم نخرید سرتان کلاه می ره

 • Avatar محسن اسلامی گفت:

  سلام وقتتکن بخیر باشه تلویزیون دوو ما جدیدا EpGرو نمیاره وقتی شبکه رو عوض میکنیم
  مثلا قبلا شبکه یک رو به دو میزدم زیرش میزد مثلا اخبار شبانگاهی ساعت ۲۱تا ۲۱۴۵دقیقه
  راهنمایی کنید لطفا ممنونم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- نیاز است سطح گیرندگی بالا باشد (آنتن،سیم آنتن، سرفیش ها) را بررسی کنید.
   ۲- همچنین نیاز است فرستنده اطلاعات لازمه را ثبت نماید تا گیرنده (تلویزیون) امکان دریافت داشته باشد

 • Avatar هادی گفت:

  یه تلویزیون ۴۳دوو همین چند هفته قبل گرفتم بخاطر تبلیغات دروغی سایتش که کیفیت فلان همدان. اما متاسفانهافتصاح. تصویر تاری داره. انتن عوص شد. فیلم قدیمی کهاصلا نمیصه دید چون همش تاره اصلاچهاره تشخیص نمیده. تصویزیون قدیمی ساده کیفیت دهبرابر داره. تصویر کنده. کافی بازیگر دستش یا یه حرکت کوچیک کنه کلا چهره طرف شبیه روح میشه. خیلی بده این تلویزیون. به حساب چهارتا عکس دروغی و تبلیغات نخرین. پشیمونم بدجور نمایندگی هم هیچ توجیهی نداره

 • Avatar محسن گفت:

  سلام
  تلویزیون ال ای دی دوو سال ۹۲ گرفتم. دستگاه جانبی را با کابل HTMI به هر سه پورت ورودی اون وصل کردم و روی منبع اون هم رفتم ولی هیچکدام متصل نمیشه و تلوزیون چیزی نشون نمی ده.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا کابل تصویر را بررسی نمایید. در صورت عدم رفع مشکل، حتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد و باید توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محسن گفت:

  سلام
  من تلویزیون دوو ۵۵اینچ مدل H1800 دارم بیشتر وقتا روشنش میکنم صدای برنامه میاد ولی تصویر سیاه رنگه
  بعد روشن خاموشش که میکنم درست میشه تصویر و صداش میاد
  علت چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar محمدرضا گفت:

   سلام من تلویزیون دوو مدلk4300گرفتم. بنظرتون خوبه. یا ببرم پس بدم.

   • Avatar احمد گفت:

    ماهم تازه خریدیم ولی هنوز نصبش نکردیم . خداکنه خوب از آب دربیاد . فروشنده که تعریف میکرد ازش . خونه پدربزرگم هم تلویزیون دوو ۳۲ هست که سه چهار سالی هست دارنش ولی تا حالا که هیچ مشکلی پیدا نکرده

   • Avatar هادی گفت:

    نخر. اگه خریدی پس بده. یه تلویزیون ۴۳دووگرفتم افتصاح. با اینکه کیقیت سیگنال۱۰۰اما تصویر کند و تاره. شدیدا فیلم ها هاله داره. بازیگر یه تکون میخوره کلا تصویر روح میشه. همه تبلیغات دروغ این تلویزیون اشغال. نمایندگی میگفت از نتن انتن نو گذاشتم بازم همون. کیفیت نور و تصویر افتضاح. نخرید

 • Avatar Zahra گفت:

  سلام ما تازه تلویزیون دوو dle-49h1800uخریدیم کیفیت تصویرش خیلی پایینه یکیم وقتی از فلش فیلم باز میکنی فقط اندازه صفحه لپ تاپ باز میکنه ینی دیگه بزگتر اندازه کل صفحه تلوزیون نمیشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کیفیت فایل در حال پخش را بررسی نمایید.
   ۲- اندازه تصویر قابل تغییر است.
   در صورت عدم رفع مشکل بهتر است مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar جواد گفت:

  سلام
  ما تلویزیون دوو داریم . بعد یه مدت صدای برنامه ها قطع میشه . خود شبکه های تلویزیون صدا داره ولی برنامه ای مثل تلویبیون که نصب کردیم بعد یه مدت صداش قطع میشه . با نمایندگی هم تماس گرفتیم اومد یه فلش وصل کرد به تلویزیون درست شد ولی بعد چند روز دوباره همون مشکل پیش اومد .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این موارد در اغلب موارد به سرعت اینترنت و یا آپدیت دساگاه مربوط می شود. بهتر است برای آپدیت تلویزیون خودتان اقدام نکنید و کار را به یک کارشناس معتبر ارجاع دهید.

 • Avatar neda گفت:

  من خیلی دو دل هستم برای خرید تلویزیون…نمیدونم سامسونگ بخرم یا دوو میشه بگید خرابی تلویزیون سامسونگ چیه؟

 • Avatar زھرا گفت:

  سلام ،من براے جھیزیہ ام ۴ سال پیش یہ تلویزیون دوو مدل DLE-42F4100-DPB خریدم ۔یکسال اول کہ استفادہ کردیم دیدم گاھے اوقات در حالے کہ مشغول تماشاے تلویزیون ھستیم یھویےھنگ مےکنہ و خاموش نمےشہ ۔باید چند بار دوشاخہ از پریز محافظ درآریم ۔تا درست شہ ۔علتش چیہ و اینکہ با توجہ بہ اینکہ این کار دیگہ توے بازار نیست قیمتش الان چندہ ؟ مےصرفہ کہ بفروشیمش و یہ تلویزیون دیگہ بخریم ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد. بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar پری خانم گفت:

  من میخوام تلویزیون دوو بخرم ولی راستش خیلی دو دلم…در مورد برند سامسونگ هم چیزی نوشتید؟ که بتونه منو راهنمایی کنه؟

 • Avatar ariyan گفت:

  سلام تلویزیون دوو دارم چراغ پاور سبز ولی صفحه مشکیه چراغ قرمز هم نمیشه یه سره سبز میمونه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر چراغ چشمک می زند ولی دستگاه روشن نمی شود، احتمال اختلال در عملکرد برد پاور وجود دارد و بهتر است توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

  • Avatar Amir گفت:

   سلام داداش الی دی منم همین مشکلو داره شما یکی خودتونو درست کردی؟؟اگه درست کردی راهنمایی کن

 • Avatar Maryamzare گفت:

  سلام یه تلویزیون دوو تهیه کردیم اما پیغام میده skytv پاسخ نمی‌دهد
  کنترلش هم روی دستگاه کار نمیکنه دکمه هایی که روی خود دستگاه هست هم کار نمیکنه
  فقط روشن میشه!
  چکار باید بکنیم

 • Avatar رضا همتی گفت:

  سلام
  من دوو e 8100 دارم چند وقته که هنگ می کنه بعد چند دقیقه پیغام توقف لانچر میده چکارش کنم
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 • Avatar جواد گفت:

  سلام من ال ای دی دوو اچ ٧٠٠٠ دارم اسباب کشی کردمرحالا میخوام با کنترل کار کنم کار نمیکنه باطری عوض کردم با دکمه هی روی خود دستگاه میشه کار کرد ولی دوتا کنترل کار نمیکنه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   باید با یک کنترل دیگر تست شود، در صورت عدم عملکرد صحیح نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

 • Avatar مهدی گفت:

  من یه مدل ۴۷ ای ۸۱۰۰ دوو خریدم هر چی تعمیرش میکنم باز بعداز چند ماه خودبخود ری استارت میشه ، یه بار میگن اینا ضعیفن اینترنت استفاده نکن یه بار میگن فلش نزن به باد میگن کابل اچ دی ام آی نزن و دستگاه ثانوی رو بهش وصل نکن یه بار میگن خصوصیت اندرویریش باعث خرابی بوردش میشه استفاده نکن، من هم تابحال هیچ استفاده ای از قابلیت هایی که تبلیغ کردن نکردم اما بار هی خراب میشه ، آخه یکی نیست جلوی تولید این تلویزیون های دوو رو بگیره ، بابا بلد نیستید چرا کلاه برداری میکنید آخه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام.

   در ابتدا به نظر می رسد بورد مین دستگاه شما دچار اختلال شده است، در رابطه با قابل تعمیر بودن ویا نبودن نمیتوان به صورت قطعی نظر داد و این موضوع بستگی به مدل دستگاه و نوع اختلال دارد.

 • Avatar Iman گفت:

  سلام من تلویزیون دوو ۵۵ h7000 دارم
  در مواقعی که پس زمینه تصویر. مشکی میشه تلوزیون یهو گیج میزنه به این صورت که حالت تصویر خود به خود تعویض میشه(مثل حالت استاندارد. ورزشی. فیلم)
  چندبار از دوو برام تعمیر کار فرستادن میگه که چون کیفیت دریافتی ۴k نیست اینطوری میشه
  هردفعه ۱۵۰۰۰ت و ی برگ گارانتی رو میکنه میره ولی هنوزززم این مشکل پا برجاست
  حالا تصمیم دارم به تعزیرات شکایت کنم چون آشنا هم دارم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- باطری ها از کنترل خارج گردد و بررسی شود با هم این اتفاق می افتد و یا خیر
   ۲- در شرایطی که با هم مشکل تکرار شد نیاز است توسط کارشناس بازدید گردد

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >