×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید

خرابی تلویزیون دوو

برای خرید و استفاده یک تلویزیون باید ملاک انتخاب خود را روی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد تلویزیون قرار دهید. البته که تمامی تلویزیون‌ها دارای نقاط قوت و ضعف متعددی هستند. در این بحث نیز به بررسی خرابی تلویزیون دوو خواهیم پرداخت.

به غیر از این که تولید خارج و یا داخل بودن تلویزیون می‌تواند در روند کیفیت تاثیرگذار باشد، ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت این دستگاه از عوامل بسیار مهم در کیفیت آن است. اکنون بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تلویزیون و لوازم برقی تلاش می‌کنند محصولاتی را تولید کنند که علاوه بر کارایی اصلی شان به پخش تصاویر با خصوصیات منحصر به فرد بپردازند.

تلویزیون‌های دوو از جمله تلویزیون‌هایی هستند که این ویژگی خاص را بین تمامی تلویزیون‌های دیگر دارا هستند. بیشترین سوالی که می پرسند این است که کیفیت تلویزیون دوو چگونه است؟ بتمام وسایل خانگی تلویزیون دوو همانند برندهای قدرتمند دارای کیفیت و استاندارد بالای هست.

خرابی تلویزیون دوو نیز می‌تواند مانند تمامی دستگاه‌های برقی و یا الکترونیکی دیگر رخ دهد. بهتر است قبل از تعمیر تلویزیون دوو با خرابی های این سری از تلویزیون آشنا شوید. آشنایی با این خرابی‌ها باعث می‌شود، بتوانید برخی از مشکلات را با تنظیم کردن صدا و تصویر حل کنید.

اگر مشکلات تلویزیون، فراتر از تنظیم نبودن صدا و تصویر بود باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. بهتر است از تعمیرکار بخواهید بررسی و تعمیر دستگاه را در منزل شما انجام دهد؛ چون تعمیر تلویزیون در منزل هزینه‌های شما را کم‌تر می‌کند.

ویژگی‌های تلویزیون‌های دوو

در حال حاضر بیشتر تلویزیون‌ها از قابلیت اتصال به اینترنت و جستجو در وب برخوردار هستند. این خصوصیت را با نام اسمارت می‌شناسیم. بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون نیز قابلیت پخش سه بعدی روی تلویزیون را اجرا کرده‌اند که همین ویژگی می‌تواند به عنوان یکی از پارامترهای مثبت به کار گرفته شود اما آن چه که بسیار مهم و حائز اهمیت است، ویژگی‌هایی است که برای مشتریان و مصرف کنندگان تلویزیون کاربردی‌تر باشند.

شاید کمتر کسی از قابلیت پخش سه بعدی یک تلویزیون بهره مند شود و تنها یک یا دو مرتبه در سال فیلم سه بعدی تماشا کند. همچنین ویژگی اسمارت نیز کارایی زیادی برای مصرف کننده یک تلویزیون نخواهد داشت. بنابراین در حالت عادی استفاده از یک تلویزیون بستگی به ویژگی‌های کارآمد آن دارد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

علت خرابی‌های رایج در تلویزیون‌های دوو

بروز و پیدایش مشکلات و خرابی‌های متعددی در پنل تلویزیون می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو برای مصرف کننده این وسیله به شمار آید. دلایل متعددی را می‌توان برای این گونه خرابی‌ها در نظر گرفت. از شایع‌ترین و البته رایج‌ترین خرابی‌ها می‌توان به شکستگی پنل تلویزیون، کندی تصویر در تلویزیون، سولفاته شدن، آب خوردگی در قسمت‌های مختلف، دوتایی شدن تصویر و . . . اشاره داشت.

هر گونه خرابی تلویزیون دوو به خصوص خرابی در ناحیه صفحه نمایش نیازمند تعمیرکار متخصص است. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر این که تلویزیون اصلاح نشود و مشکل برطرف نشود، بلکه نیازمند صرف هزینه‌های بسیار سنگین و بروز مشکلاتی دو چندان در قسمت‌های داخلی تلویزیون شود که این عوامل غیر قابل جبران نیز باشند.

خرابی تلویزیون دوو؛ کیفیت تلویزیون دوو

تصاویر فول اچ دی را بشناسیم

تمامی تلویزیون‌های دوو از کیفیت تصویر عالی برخوردار نیستند. یکی از نکاتی که می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون دوو به شمار رود عدم کیفت در تصویر آن است. تلویزیون دوو تنها در مدل ۳۲ اینچی خود ویژگی ۲۰۰۰H را دارا است که کیفیت تصویر در آن یک مگا پیکسل بوده و تصویر را با رزولوشن بالا نمایش داده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سایز تلویزیون‌های دوو در کیفیت تصاویر آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

چرا صدا شفاف و قوی نیست؟

در تمامی تلویزیون‌ها یکی از نکات بسیار مهم، صدا است. هر چه تصویر خوب و مناسب هم که باشد نبود صدای با کیفیت می‌تواند خبر از خرابی تلویزیون دوو بدهد. تمامی تلویزیون‌های دوو از صدایی با کیفیت پایین برخوردار هستند. تنها در مدل‌های LED صدایی قوی و شفاف را خواهیم شنید.

در بقیه مدل‌ها بلندگوها قدرتی کمتر از ۱۰ وات خواهند داشت که خروجی آن‌ها نیز زیر ۲۰ وات خواهد بود. بنابراین اگر خرابی تلویزیون دوو شما مربوط به صدای بسیار ضعیف بود، به دنبال مدل‌های بالاتر و در رده LED باشید.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات پیش آمده در پنل تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی از بزرگترین مشکلات که در تلویزیون‌ها رخ می‌دهد مشکلات پیش آمده در پنل است. خرابی تلویزیون دوو به خصوص در بخش پنل به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود که شایع‌ترین آن‌ها پیدایش یک خط افقی در تصویر است. از دلایل به وجود آمدن این خط استفاده طولانی مدت از تلویزیون و همچنین گرما است.

این گرما می‌تواند به محل قرار گرفتن تلویزیون مرتبط باشد یا این که می‌تواند به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از تلویزیون باشد. تنها راه حل این مشکل این است که از پنل‌های کم کیفیت هنگام تعویض استفاده نکنید و یا این که با وجود همین خط به تماشای صفحه نمایش بپردازید.

خرابی تلویزیون دوو| مشکلات اساسی دوو

کم نور شدن و یا تاریک شدن تصویر چه دلایلی دارد؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در تلویزیون‌های دوو رخ دهد این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این ایراد می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود. برای رفع این خرابی باید یک تکنسین حرفه‌ای که توانایی تعویض BackLight را داشته باشد، تلویزیون شما را تعمیر کند. در این حالت نیازی به تعویض بخش پنل نیست با قطعات یدکی که بسیار کم یاب هستند می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

دلیل بهم ریختگی رنگ‌ها در چیست؟

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند سبب بروز خرابی تلویزیون دوو شود، بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر است. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. این وضعیت نیز مرتبط به پنل می‌شود اما در این وضعیت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل انجام می‌شود.

به چه دلیل سوختگی پیکسل‌ها رخ می‌دهد؟

از جمله مشکلاتی که می‌تواند جز خرابی تلویزیون دوو به شمار رود، سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل شامل ۳ عدد ساب است که رنگ‌ها را در تصویر ایجاد می‌کند. این پیکسل‌ها هر کدام به صورت ترانزیستورهایی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

در صورتی که هر بخش از این واحدها خاموش شوند یا دچار مشکلاتی شوند، در اصطلاح پیکسل می‌سوزد و در صفحه نمایش، محل این پیکسل‌های سوخته به صورت نقطه های سفید یا روشن دیده می‌شوند. اگر این مشکل در تلویزیون رخ دهد برای رفع آن می‌بایست  از دست کاری کردن آن با اشیا نوک تیز مانند سوزن یا چاقو جدا خودداری کرد.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. برای تعمیر تلویزیون دوو خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز اقدام کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون


نویسنده :

۲۳۱ دیدگاه

 • امیدی گفت:

  سلام امیدی هستم آیا تلویزیون دوو همشمند قابلیت اتصال دسته بازی دارد اگر داره چه ندع دسته بازی ممنون میشم راهنمای کنید

 • فهیمه گفت:

  سلام من میخاستم گوشیمو به تلویزیون وصل کنم خوندم ک نوشته بود باید از دکمه home تنظیمات رو تغییر بدم ولی هرچی دکمه هوم کنترل رو میزنم چیزی باز نمیشه بقیه دکمه ها کار میکنن میخاستم بدونم مشکل چیه

 • Chegini گفت:

  سلام من تلویزیون هوشمند ۵۰ دوو ۴kخریدم یه چند وقتیه نشانک موس روی صفحه نمیاد میشه راهنمایی کنید

 • طاها گفت:

  سلام ما دو هفته ای میشه ال ای دی هوشمند دوو خریدیم.از امروز صبح زمان روشن بودن تلویزیون به طور خودکار و بدون اینکه ما به کنترل دست بزنیم بین قسمت هوم و تلویزیون جابجایی اتفاق می افتد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • دریانی گفت:

  سلام… ما تی وی دوو ۵۰ خریداری کردیم هر موقع از بلوتوث یا پروجکشن بی سیم استفاده میکنیم بعد چند دقیقه خاموش میشه… راهی هست ک تی وی خاموش نشه و روشن بمونه

 • محمد مهدی گفت:

  سلام چرا در tv دوو شبکات تلویزیونی در زمان بارندگی ها و هوای ابری کلا بهم می ریزد و پارازیت می دهد اما در هوای معمولی به صورت عادی کار می کند.
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم ش تماس ۰۹۱۵۳۵۹۲۲۹۳

 • احمد گفت:

  سلام من تلویزیون ۶۵ اینچ دوو خریدم هر چه کانالها رو تنظیم میکنم بعد از دو روز بهم میریزه و کانال هایی رو که پاک کردم دوباره میاره چه کار باید بکنم ممنون از راهنمایی تون

 • سعید گفت:

  سلام
  وقت بخیر . دوو ۶۵ اینچ دارم . نحوه حذف برنامه های نصب شده روی تلویزیون مثل آپارات رو خواستم راهنمایی کنید. تشکر

 • آرزو گفت:

  سلام میخوام تلوزیون دوو ۵۰ اینچ بگیرم
  فرق ۵۷۰۰ و ۵۹۰۰ در چیست؟

 • Yazdan گفت:

  تلویزیون ما دوو ۵۵ اینچه و این که حافظ پر بود خالی کردم دیگه موس ‌‌‌کنترل هوشمند دیگه کار نکرد میشه بگید چیکار کنم؟

 • آدی گفت:

  تلویزیون من دوو هوشمند هستش امروز روی تلوبیون قفل کرده هربار که میرم تی وی باز بر میگرده تلوبیون خاموش روشن هم کردم درست نشد

 • Reza گفت:

  سلام من یک هفته ای میشه که تلوزیون ۵۵ اینچ خریدم بعد وقتی با گوشی به تلویزیون وصل میشم یا همون اسمارت بعد ۲۰ یا ۳۰ دقیقه خود به خود تلوزیون خاموش میشه بانمایندگی هم تماس گرفتم اومدن یه چندتا کار انجام دادن ولی درست نشد لطفا راهنمایی کنید

 • مجید ابراهیمی گفت:

  سلام من یک ماه هست تلویزیون ال ای دی دوو خریدم خیلی از خریدم پشیمان هستم خیلی هنگ می‌کنه موقع وصل شدن به اسمارت خیلی اذیت می‌کنه وقتی هم وصل میش تلویزیون نیم ساعته خاموش میشه فلش هم میزنم خاموش میشه خیلی اشغاله

 • ادیب گفت:

  درودبرشما و ممنون از پاسخگویی
  تلویزیون دوو مدل UHD تهیه کردیم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید آیا رنگ صفحه (آبی ) هنگام بالاآمدن قابل تغییر هست یانه؟ و دوم اینکه علت تاخیر در تعویض کانال چی هست؟ و اینکه چرا برخی رنگ ها مثل رنگ قرمز رو بسیار بد و بی کیفیت نمایش میده ؟

 • Fateme گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون دوو ۴۹ خریدیم صداش بعد چند دقیقه قط میشه و باید تلویزیون رو از برق بکشیم دوباره بزنیم تا صداش برگرده..مشکل چیست؟

 • مریم گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون دوو هفت سال پیش خریدم ی چندروزی میشه که وقتی رو انتن معمولی میزاریم وسط پخش هر نیم ساعت قطع میشه و دکمه پاور با کنترل و حتی خود دستگاه هم خاموش نمیشه اما وقتی وصل ماهواره هست اینجوری نمیشه.

 • سیاوش گوهری گفت:

  سلام.خاک بر سرتون با این تلوزیونتون.سه سال یه دوو خریدم روزی صد بار به خودم فحش میدم

 • mohamad گفت:

  سلام تصویر صفحه سیاه وتار شده وصدا هست باید چیکارکنم

 • مهدی گفت:

  عالی ترین تلویزیون 😍

 • مجید گفت:

  سلام تلویزیون دوو ۵۵ اینچ مدل k5300 دارم
  چرا لامپ سفید رنگ از پشت تلویزیون قابل مشاهده هست؟؟ایا این اتفاق طبیعی هست؟؟

 • رضا گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من گوشی شیائومی‌ نوت۱۰ پرو دارم .. ولی وقتی وصلش میکنم ب تلویزیون (دوو) صدا پخش نمیشه
  ولی با گوشی سامسونگ امتحان کردم مشکلی نداشت
  بنظرتون گوشی من پشتیبانی نمیکنه ؟ یا چی ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.