×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین
رایج ترین خرابی قهوه ساز

اگر قهوه‌ شما همان طعم همیشگی را نمی‌دهد باید آن را یک هشدار جدی تلقی کنید. این یعنی یکی از اجزای دستگاه قهوه ساز گران قیمت شما دچار مشکل شده است. در این مقاله رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز را به شما خواهیم گفت

قهوه را بو کشیده و مزه مزه می‌کنید اما آن عطر ومزه همیشگی را حس نمی‌کنید. اشکال کار از کجاست؟ این یعنی یکی از اجزای گران‌قیمت قهوه ساز شما دچار مشکل شده است. اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و چگونه آن را تعمیر کنید، این مقاله را از دست ندهید زیرا قصد داریم به رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز بپردازیم و آن‌ها را بررسی و رفع ایراد کنیم. چنانچه با روش‌های اعلام شده نتوانستید مشکل را برطرف کنید باید تعمیر قهوه ساز را به یک فرد ماهر بسپارید.

قهوه ساز روشن نمی‌شود

بعد از یک روز کاری خسته کننده به خانه آمده و قهوه ساز را برای تهیه یک نوشیدنی مطلوب روشن می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که قهوه ساز روشن نمی‌شود. در این مورد لازم نیست برای عیب یابی قهوه ساز به تعمیرگاه مراجعه کنید، فقط کافیست از سالم بودن اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید.

در اولین قدم پریز برق را بررسی کرده و از وجود جریان برق در داخل آن مطمئن شوید. حالا باید سیم رابط قهوه ساز و دوشاخه آن را کنترل کنید، اگر اثری از خرابی و پارگی در سیم برق می‌بینید، سیم را تعمیر یا تعویض کنید.

برای تعمیر قهوه ساز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
قهوه ساز روشن نمی‌شود
اگر قهوه ساز روشن نمی‌شود، پریز برق را چک کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند

قهوه ساز روشن می‌شود اما متوجه می‌شوید آب درون آن گرم نمی‌شود، در این مورد نیز باید به بررسی پریز برق بپردازید. سالم بودن پریز برق را امتحان کنید، اگر پریز برق دارد باید عیب را در جای دیگری جستجو کنید.

سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز را چک کنید، آن را به پریز دیگری وصل کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر برق در دستگاه جریان دارد، این یعنی سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز مشکلی ندارند.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
المنت حرارتی وظیفه گرم کردن قهوه را برعهده دارد

اگر سیم رابط و دوشاخه را تعویض کردید اما هنوز قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند باید به سراغ المنت دستگاه بروید. المنت دم کننده قهوه ساز وظیفه تولید حرارت را دارد، دستگاه را باز کنید و ترمینال‌های المنت را پیدا کنید، حالا باید دستگاه را دوباره به برق وصل کنید. یک مولتی متر برداشته و اختلاف سطح الکتریکی را اندازه گیری کنید.

اگر ولتاژ و جریان برق به دستگاه می‌رسد اما المنت حرارتی تولید نمی‌کند، بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است و باید تعویض شود. البته گاهی اوقات نیز ممکن است ولتاژ و جریان برق به المنت نرسد، که در این صورت باید عیب دستگاه را در قطعه دیگری پیدا کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
اگر قهوه ساز آب را گرم نمی‌کند بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد

اگر قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد، باید ترموستات قهوه ساز را تنظیم کنید، آن را به دلخواه خودتان تنظیم کنید، اما اگر می‌بینید باز هم قهوه درون قهوه ساز می‌جوشد باید ترموستات آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

تنظیم نبودن ترموستات منبع بسیاری از مشکلات و ایرادات قهوه ساز است، اگر می‌بینید آب به دمای جوش می‌رسد اما از لوله وسط فوران نمی‌کند باید به سراغ ترموستات بروید. بیشتر اوقات ترموستات به کار رفته درون قهوه ساز تنظیم نیست، باید آن را تنظیم کنید تا آب درون قهوه ساز به طور کامل جوش آمده و درون دستگاه دم بکشد.

البته خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز، نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین مشکلی شود. سوپاپ قهوه ساز را بیرون آورده و آن را تمیز کنید، اگر می‌بینید سوپاپ دچار خمیدگی و شکستگی شده است وقت آن رسیده که آن را تعویض کنید.

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد
خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز می‌تواند در فرایند جوشیدن قهوه اختلال ایجاد کند

قهوه مزه تلخی دارد

اگر قهوه آماده شده مزه تلخی دارد، یعنی زمان تمیز کردن دستگاه رسیده است، باید دستگاه قهوه ساز را با مواد شوینده و یا مواد پاک کننده طبیعی به خوبی تمیز کنید تا مزه تلخی قهوه از بین برود. برای اینکار قطعات داخلی قهوه ساز و فیلتر آن را بردارید، تمامی آن‌ها را یک به یک تمیز کرده و با پارچه‌ای لطیف خشک کنید. اگر نمی‌دانید برای تمیز کردن قهوه ساز از کجا شروع کنید به مقاله تمیز کردن قهوه ساز و رسوب زدایی اسپرسو ساز مراجعه کنید. تمیز کردن قهوه ساز باعث بالا بردن کیفیت طعم و مزه قهوه خواهد شد.

البته بیشتر اوقات مقدار قهوه دم شده نیز می‌تواند در تلخی نوشیدنی تاثیر بگذارد، مقدار قهوه و حجم فنجان خود را در نظر بگیرید سپس قهوه را دم کنید.

قهوه مزه تلخی دارد
میزان قهوه ریخته شده درون قهوه ساز می‌تواند در تلخی قهوه موثر باشد

قهوه آماده شده رقیق است

به یاد داشته باشید برای دم کردن قهوه همواره، از آب سرد استفاده کنید. آب داغ و یا گرم باعث رقیق شدن قهوه شما خواهد شد. همچنین میزان قهوه به کار رفته برای دم کردن آن نیز می‌تواند در رقیق و یا غلیظ شدن قهوه بسیار موثر باشد. برای درست کردن قهوه غلیظ، در ریختن پودر قهوه زیاده روی نکنید. پودر قهوه زیادی شاید باعث غلیظ شدن قهوه بشود اما مزه آن را تلخ خواهد کرد.

قهوه آماده شده رقیق است
استفاده از آب گرم هنگام دم کردن قهوه باعث رقیق شدن آن می‌شود

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند

قهوه دم کشیده و آماده شده است اما به سرعت سرد شده و گرم نمی‌ماند. در این حالت باید دوباره به سراغ المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز بروید. اگر متوجه شده‌اید دستگاه دیگر قهوه را داغ نگه نمی‌دارد این یعنی باید المنت گرم نگه دارنده را تعویض و یا تعمیر نمایید. برای تعویض المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز ابتدا باید، ترمینال المنت را آزاد نمائید، سپس خود المنت را باز کنید.

بعد از جدا کردن ترمینال‌ها و صفحه نگه دارنده المنت، باید خود المنت نگه دارنده را از دستگاه جدا کنید. قطعه را بررسی کنید اگر احساس می‌کنید المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز سوخته است، آن را تعویض کنید. حالا تمام مراحل گفته شده را برعکس انجام دهید تا دوباره دستگاه را سرهم کنید.

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با سوختن المنت گرم نگه دارنده قهوه آماده شده به سرعت سرد می‌شود

نکات مهم در نگهداری قهوه ساز

 • به خاطر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از قهوه ساز باعث خرابی آن می‌شود، رسیدن بیش از اندازه حرارت به المنت حرارتی قهوه ساز تنها باعث از کار افتادن دستگاه می‌شود. پس از قهوه ساز برای تهیه مقدار زیادی قهوه استفاده نکنید.
 • هرچند وقت یکبار زمانی را برای تمیز کردن قهوه ساز بگذارید، فیلتر و سوپاپ و بدنه دستگاه را با دقت تمیز کنید. اگر دوست ندارید از مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن قهوه ساز استفاده کنید، آب لیمو و سرکه را امتحان کنید.
 • پریز و سیم رابط قهوه ساز را با دقت بررسی کنید، اگر سیم رابط دچار خرابی و یا پارگی بود آن را تعویض کنید.
قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با استفاده از سرکه و جوش شیرین به راحتی می‌توانید قهوه ساز را تمیز کنید

بدون دردسر قهوه ساز را تعمیر کنید

اگر دست به آچار شدید اما نتوانستید قهوه ساز را تعمیر کنید، باید به سراغ یک متخصص ماهر در این زمینه بروید. قهوه ساز اجزا و قطعات گران قیمتی دارد، بنابراین خرابی هریک از آن‌ها می‌تواند، روند تعمیر دستگاه را با کندی روبرو کند.

بهتر است تعمیر قهوه ساز را به آچارباز بسپارید، به وب اپ، سایت و اپلیکیشن آچارباز رفته و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست پشتیبانان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم سرویسکار ماهر را به محل دلخواه شما می‌فرستند.

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
تعمیر قهوه ساز

نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

۱۲۲ دیدگاه

 • Reza گفت:

  سلام وقت بخیر،
  دکمه قطع خودکار قهوه سازم کار نمیکنه و باید دستی قطعش کنم، مدل دستگاه مباشی هستش

 • رضا انجم روز گفت:

  سلام وقت بخیر،
  دکمه قطع خودکار قهوه سازم کار نمیکنه و باید دستی قطعش کنم، مدل دستگاه مباشی هستش

 • مریم گفت:

  سلام من قهوه ترک رو توی بسکت dpd قهوه سازم ریختم و با دستگاه قهوه ساز ماتسو قهوه درست کردم الان هرکاری میکنم پرتافیلتر اصلا تموم نمیخوره که درش بیارم گیر کرده تو دستگاه باید چیکار کنم ؟؟؟؟ چون قهوه ترک ریختم این اتفاق افتاده؟؟؟؟

 • آتنا گفت:

  سلام دستگاه اسپرسو ساز فوما۲۰۲۷ تازه خریدم دراوردم امتحان کنم نازل بخارش وقتی بخار میکنه ی صدا دیگ هم میده همینجورین یا این مشکل داره؟

 • امیرحسن گفت:

  سلام من یک دستگاه قهوه اسپرسو ساز مدل مباشی ۲۰۳۰ گرفتم سه چهار بار بیشتر قهوه اسپرسو نگرفتم دوبار هم از نازل استفاده کردم دستگاه خیلی داغ شد یک روز هم خریدم چرا اینجوریه؟

 • امین گفت:

  سلام دستگاه مباشی ۲۰۲۶ تازه گرفتم طبق راهنما هوا گیری کردم و آسیاب و نوع قهوه را هم رعایت کردم ولی خامه و کرما نداره قهوه درست شده لطفا راهنمایی کنید

 • ميترا گفت:

  سلام
  دستگاه مباشى ٢٠١۶ الان ٢ هفته است که دارم و همچیز خوبه
  اما الان دو روز هست که چراغهاى تک و دوبل تند تند چشمک میزنند و خاموش نمیشوند تا اینکه نصف بیشتر مخزن اب از طریق نازل بخار خالی کنم، احیانا هم بازم خاموش نمیشه.
  مشکل از چى هست؟
  حتى دکمه بخار وقتی روشن میکنم چشمک نمیزنه و ثابت هست تا اینکه نازل بخار باز کنم اون وقت شروع به چشمک زدن و کار کردن میکنه؟
  ایا ربطى به هم دارند و مشکل چى هست؟
  ممنون

 • سجاد گفت:

  سلام من قهوه ساز ایفل دارم مدل el-3708em دارم وقتی میزنم روی یه اسکوپه دو اسکوپ بهم میده مشکلش چیه ممنون میشم

 • طاهر گفت:

  سلام،باید میزان قهوه رو به میزان دلخواه تنظیم کنید،کلید یک کاپ یا دو کاپ را به اندازه دلخواه نگه دارید و رها نکنید،بعد از رسیدن به میزان دلخواه کلید را رها کنید،در حافظه دستگاه میزان دلخواه ذخیره میشود و از این پس به همان اندازه به سپاه قهوه داده خواهد شد

 • A.R.F گفت:

  سلام ببخشد قهوه ساز ما به جای بیرون دادن قهوه بخار بیرون می‌دهد هنگامی که روشنش میکنیم صدای جوش آوردن می‌دهد و به جای اینکه قهوه بیرون بیاید بخار بیرون میاید

 • سید موسوی گفت:

  سلام
  چرا یکی از دو خروجی پرتافیلتر قهوه بیشتری خارج می شود تقریبا یک سوم بیشتر ، دستگاه را به تازگی خریدم خروجی ها را چک کردم ظاهرا مشکلی نیست؟!
  مدل دستگاه دلونگی ۳۳۲۱

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   موسوی عزیز، اغلب این مشکل به دلیل رسوب گرفتن در دستگاه به وجود می آید ولی با توجه به اینکه دستگاه را به تازگی خریداری کرده اید احتمالا مشکل از این قسمت نیست. ممکن است قطعه ای در خروجی قهوه ساز معیوب باشد. پیشنهاد می کنیم در صورتی که دستگاه شما شامل گارانتی است موضوع را به شرکت مربوطه اطلاع دهید و از خدمات گارانتی دستگاه استفاده کنید تا مشکل برطرف شود. در صورت تمایل می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر قهوه ساز آچارباز نیز ثبت کنید و تعمیر دستگاهتان را به ما بسپارید.

 • محمدامین گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دستگاه نوا ۱۴۹ دارم فلزی امروز روشن کردم س تا قهوه گرفتم ازش قهوه چهارم اب از دستگاه قطره قطره اومد انگار داره ب دسگاه فشار میاد نمیدونم چشه لطفا راهنمایی کنید…. ممنون

 • اسپیس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  دستگاه دلونگی ec685 دارم بعد از تقریبا ۱۰ ماه موقع اسپرسو گرفتن یا حتی آب خالی گرفتن دسته پورتافیلتر شروع به باز شدن میکنه و خود به خود در هنگام اسپرسو گرفتن دسته حرکت میکند رو به باز شدن چه علتی میتونه داشته باشه ؟
  ممنون

 • محمد گفت:

  سلام . من اسپرسو سازم مدلش نوا هست. یه چند وقتیه کلا نازل بخار کار نمیکنه. بنظرتون مشکل از کجاست؟؟!!!

 • زهرر گفت:

  سلام وقت بخیر به دخترم اشتباهی چای ماسال ریخته درون دستگاه و دسته قهوه ساز قفل کرده و باز نمی شه چیکار باید کرد؟
  مارک دستگاه مایر هست

 • محسن گفت:

  سلام دستگاه قهوه ساز من نوا است وقتی روشن میکنم صدای بلندمثل زمان که قهوه میزنم میده و اب داخل کشوی مال اب جمع کنش هس میریزه و به همین صورت کار میکنه قطع نمیشه مگه خاموشش کنم
  ممنونم

 • صادقی گفت:

  سلام خسته نباشید..من حدود ۸ ماهه از دستگاه اسپرسوساز استفاده میکنم مدلش نوا۱۴۷..امروز انگار دستگاه نمیتونست قهوه رو خارج کنه به سختی و بازور و بدون کف قهوه خارج شد احساس میکنم فشارش کم شده عقربه فشارشم رو ۵ مونده برنمیگرده مشکلش چیه

 • Armin گفت:

  سلام من یه قهوه ساز نوا دارم نو هم هست ولی کلید افش چند روزی یه بار میسوزه و به حدی که کلید آب میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • مهدی گفت:

  سلام از قهوه ساز بجای آب بخار فوران میکنه وهمه جارو کثیف میکنه

 • علی گفت:

  سلام خسته نباشید من قهوه ساز زیگما خریدم وقتی قهوه درست میکنم بعد از اتمام درون پرتو فیلتر قهوه اب جمع میشه درواقع قهوه درون ان خشک نیست
  میشه لطفا راهنماییم کنید

 • علیرضا گفت:

  سلام
  من اسپرسو ساز دونالکس خریدم
  وقتی شروع به کارمیکنه،چند قطره با فوم میاد بیرون اما بعد از اطراف پرتا بخار میاد و عصاره قهوه بیرون میاد(نشتی داره) و دیگه فوم نداره
  چند بار امتحان کردم،یه بار خوب بود،چندبار دیگه نشتی داشت از دورش می‌ریخت بیرون

 • فاطمه گفت:

  سلام من قهوه ساز دو فنجان گوسونیک دارم توی مخزنش به جای آب شیر ریختم از اون به بعد قطره قطره قهوه از توش میاد بیرون و زیاد گرم نیست چکار کنم؟باتشکر

 • محمدفرهانی گفت:

  سلا.من یک هفته ای هست دستگاه نوا۱۴۰ خریدم اول که قهوه گرفتم ازش موقع چرخوندن سلکتور چراغ نارنجی گرمکن ابش روشن نمیشد ولی الان بعده چند روز چراغ گرمکن هنگام چرخوندن سلکتور روشن میشه ممنون میشم بهم بگید از چی میتونه باشه

 • جاوید گفت:

  سلام من یک دستگاه نوا دارم وقتی قهوه درست میکنم تفاله باقی مونده داخل محفظه متراکم نیست ومقدار زیادی آب روی اون ایستاده وباعث کثیف کاری میشه

 • محمد گفت:

  با سلام و عرض ادب ببشخید من دستگاه رو روشن کردم و کف شیر گرفتم و بخار کاملا خالی شد من وقتی دیدم بخار تمام شده دستگاه رو خاموش و از برق کشیدم بعد حدود ۵ ساعت میخواستم یک شات اسپرسو درست کنم متوجه شدم شیر بخار رو نبستم آیا دستگاه آسیب دیده و یا باید کار خاصی انجام بدم یا مشکلی پیش نیومده ؟

 • متین گفت:

  سلام
  اسپرسو ساز من barni5700 بعد از اینکه رسوب زدایی کردم دیگه عقریه فشار سنج بالا نمی یاد
  ممنون میشم راهنماییم کنین؟

 • متین گفت:

  سلام
  دستگاه اسپرسو ساز من barni5700 هست وقتی عصاره گیری می کردم عقربه فشار سنج روی عدد ۵ وایمیستاد
  بعد از اینکه با پودر رسوب زدایی سانتوس رسوب زدایی کردم زمان عصاره گیری عقربه اصلا تکون نمی خوره و حجم اسپرسو هم کم شده و هم روغنی
  و هم اینکه دیر تر اسپرسو از پرتا فیلتر خارج میشه
  ممنون میشم کمک کنین؟

 • حجت لطفی گفت:

  سلام من قهوه سازم مارک مایر هست فقط پیچ داخل صافی خود دستگاه یه پیچ بزرگی هست اون یکم شل کردم ولی دوباره برگردوندم سرجاش آیا مشکلی واسش پیش میاد

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلامی
   حجت عزیز، اگر تا همین الان مشکلی مشاهده نکردید پس نگران نباشید مشکلی برای دستگاه شما پیش نمی‌اید.

 • الهه گفت:

  سلام دستگاه اسپرسوساز دلونگی EC685 وتازه خریدم ولی خیلی کم قهوه میده یعنی برای دو کاپ تقریبا اندازه یک کاپ از دستگاه قهوه میاد و برای یک کاپ هم نصف واقعی یک کاپ آب یا قهوه میده مخزن دستگاه هم دوباره جا زدم بازم تغییری نکرد مشکل کار کجاست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.