به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز

رایج ترین خرابی قهوه ساز

اگر قهوه‌ شما همان طعم همیشگی را نمی‌دهد باید آن را یک هشدار جدی تلقی کنید. این یعنی یکی از اجزای دستگاه قهوه ساز گران قیمت شما دچار مشکل شده است. در این مقاله رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز را به شما خواهیم گفت

قهوه را بو کشیده و مزه مزه می‌کنید اما آن عطر ومزه همیشگی را حس نمی‌کنید. اشکال کار از کجاست؟ این یعنی یکی از اجزای گران‌قیمت قهوه ساز شما دچار مشکل شده است. اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و چگونه آن را تعمیر کنید، این مقاله را از دست ندهید زیرا قصد داریم به رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز بپردازیم و آن‌ها را بررسی و رفع ایراد کنیم.

 

قهوه ساز روشن نمی‌شود

بعد از یک روز کاری خسته کننده به خانه آمده و قهوه ساز را برای تهیه یک نوشیدنی مطلوب روشن می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که قهوه ساز روشن نمی‌شود. در این مورد لازم نیست برای عیب یابی قهوه ساز به تعمیرگاه مراجعه کنید، فقط کافیست از سالم بودن اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید.

در اولین قدم پریز برق را بررسی کرده و از وجود جریان برق در داخل آن مطمئن شوید. حالا باید سیم رابط قهوه ساز و دوشاخه آن را کنترل کنید، اگر اثری از خرابی و پارگی در سیم برق می‌بینید، سیم را تعمیر یا تعویض کنید.

قهوه ساز روشن نمی‌شود
اگر قهوه ساز روشن نمی‌شود، پریز برق را چک کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند

قهوه ساز روشن می‌شود اما متوجه می‌شوید آب درون آن گرم نمی‌شود، در این مورد نیز باید به بررسی پریز برق بپردازید. سالم بودن پریز برق را امتحان کنید، اگر پریز برق دارد باید عیب را در جای دیگری جستجو کنید.

سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز را چک کنید، آن را به پریز دیگری وصل کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر برق در دستگاه جریان دارد، این یعنی سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز مشکلی ندارند.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
المنت حرارتی وظیفه گرم کردن قهوه را برعهده دارد

اگر سیم رابط و دوشاخه را تعویض کردید اما هنوز قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند باید به سراغ المنت دستگاه بروید. المنت دم کننده قهوه ساز وظیفه تولید حرارت را دارد، دستگاه را باز کنید و ترمینال‌های المنت را پیدا کنید، حالا باید دستگاه را دوباره به برق وصل کنید. یک مولتی متر برداشته و اختلاف سطح الکتریکی را اندازه گیری کنید.

اگر ولتاژ و جریان برق به دستگاه می‌رسد اما المنت حرارتی تولید نمی‌کند، بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است و باید تعویض شود. البته گاهی اوقات نیز ممکن است ولتاژ و جریان برق به المنت نرسد، که در این صورت باید عیب دستگاه را در قطعه دیگری پیدا کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
اگر قهوه ساز آب را گرم نمی‌کند بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد

اگر قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد، باید ترموستات قهوه ساز را تنظیم کنید، آن را به دلخواه خودتان تنظیم کنید، اما اگر می‌بینید باز هم قهوه درون قهوه ساز می‌جوشد باید ترموستات آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

تنظیم نبودن ترموستات منبع بسیاری از مشکلات و ایرادات قهوه ساز است، اگر می‌بینید آب به دمای جوش می‌رسد اما از لوله وسط فوران نمی‌کند باید به سراغ ترموستات بروید. بیشتر اوقات ترموستات به کار رفته درون قهوه ساز تنظیم نیست، باید آن را تنظیم کنید تا آب درون قهوه ساز به طور کامل جوش آمده و درون دستگاه دم بکشد.

البته خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز، نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین مشکلی شود. سوپاپ قهوه ساز را بیرون آورده و آن را تمیز کنید، اگر می‌بینید سوپاپ دچار خمیدگی و شکستگی شده است وقت آن رسیده که آن را تعویض کنید.

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد
خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز می‌تواند در فرایند جوشیدن قهوه اختلال ایجاد کند

قهوه مزه تلخی دارد

اگر قهوه آماده شده مزه تلخی دارد، یعنی زمان تمیز کردن دستگاه رسیده است، باید دستگاه قهوه ساز را با مواد شوینده و یا مواد پاک کننده طبیعی به خوبی تمیز کنید تا مزه تلخی قهوه از بین برود. برای اینکار قطعات داخلی قهوه ساز و فیلتر آن را بردارید، تمامی آن‌ها را یک به یک تمیز کرده و با پارچه‌ای لطیف خشک کنید. اگر نمی‌دانید برای تمیز کردن قهوه ساز از کجا شروع کنید به مقاله تمیز کردن قهوه ساز و رسوب زدایی اسپرسو ساز مراجعه کنید. تمیز کردن قهوه ساز باعث بالا بردن کیفیت طعم و مزه قهوه خواهد شد.

البته بیشتر اوقات مقدار قهوه دم شده نیز می‌تواند در تلخی نوشیدنی تاثیر بگذارد، مقدار قهوه و حجم فنجان خود را در نظر بگیرید سپس قهوه را دم کنید.

قهوه مزه تلخی دارد
میزان قهوه ریخته شده درون قهوه ساز می‌تواند در تلخی قهوه موثر باشد

قهوه آماده شده رقیق است

به یاد داشته باشید برای دم کردن قهوه همواره، از آب سرد استفاده کنید. آب داغ و یا گرم باعث رقیق شدن قهوه شما خواهد شد. همچنین میزان قهوه به کار رفته برای دم کردن آن نیز می‌تواند در رقیق و یا غلیظ شدن قهوه بسیار موثر باشد. برای درست کردن قهوه غلیظ، در ریختن پودر قهوه زیاده روی نکنید. پودر قهوه زیادی شاید باعث غلیظ شدن قهوه بشود اما مزه آن را تلخ خواهد کرد.

قهوه آماده شده رقیق است
استفاده از آب گرم هنگام دم کردن قهوه باعث رقیق شدن آن می‌شود

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند

قهوه دم کشیده و آماده شده است اما به سرعت سرد شده و گرم نمی‌ماند. در این حالت باید دوباره به سراغ المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز بروید. اگر متوجه شده‌اید دستگاه دیگر قهوه را داغ نگه نمی‌دارد این یعنی باید المنت گرم نگه دارنده را تعویض و یا تعمیر نمایید. برای تعویض المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز ابتدا باید، ترمینال المنت را آزاد نمائید، سپس خود المنت را باز کنید.

بعد از جدا کردن ترمینال‌ها و صفحه نگه دارنده المنت، باید خود المنت نگه دارنده را از دستگاه جدا کنید. قطعه را بررسی کنید اگر احساس می‌کنید المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز سوخته است، آن را تعویض کنید. حالا تمام مراحل گفته شده را برعکس انجام دهید تا دوباره دستگاه را سرهم کنید.

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با سوختن المنت گرم نگه دارنده قهوه آماده شده به سرعت سرد می‌شود

نکات مهم در نگهداری قهوه ساز

 • به خاطر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از قهوه ساز باعث خرابی آن می‌شود، رسیدن بیش از اندازه حرارت به المنت حرارتی قهوه ساز تنها باعث از کار افتادن دستگاه می‌شود. پس از قهوه ساز برای تهیه مقدار زیادی قهوه استفاده نکنید.
 • هرچند وقت یکبار زمانی را برای تمیز کردن قهوه ساز بگذارید، فیلتر و سوپاپ و بدنه دستگاه را با دقت تمیز کنید. اگر دوست ندارید از مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن قهوه ساز استفاده کنید، آب لیمو و سرکه را امتحان کنید.
 • پریز و سیم رابط قهوه ساز را با دقت بررسی کنید، اگر سیم رابط دچار خرابی و یا پارگی بود آن را تعویض کنید.
قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با استفاده از سرکه و جوش شیرین به راحتی می‌توانید قهوه ساز را تمیز کنید

بدون دردسر قهوه ساز را تعمیر کنید

اگر دست به آچار شدید اما نتوانستید قهوه ساز را تعمیر کنید، باید به سراغ یک متخصص ماهر در این زمینه بروید. قهوه ساز اجزا و قطعات گران قیمتی دارد، بنابراین خرابی هریک از آن‌ها می‌تواند، روند تعمیر دستگاه را با کندی روبرو کند.

بهتر است تعمیر قهوه ساز را به آچارباز بسپارید، به وب اپ، سایت و اپلیکیشن آچارباز رفته و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست پشتیبانان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم سرویسکار ماهر را به محل دلخواه شما می‌فرستند.

 

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
درخواست تعمیر قهوه ساز


نویسنده :

۱۰ دیدگاه

 • Avatar arezootamimi@yahoo.com گفت:

  سلام من دستگاه قهوه سازم از این معمولیاست بعد فک کردم بحا اب شیرم‌میشه ریخت شیر ریختم الان خراب شده همش تیکهای پنیری شکل میده بیرون‌جیکار کنم

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   با ریختن شیر به جای آب، قهوه ساز دیگر تمیز نخواهد شد و امکان خرابی قطعات وجود دارد.
   به همین دلیل در دفترچه راهنمای این دستگاه، تاکید شده که هرگز به جای آب نوشیدنی دیگری ریخته نشود.
   بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.
   موفق باشید.

 • Avatar الهام گفت:

  سلام
  من وقتی قهوه درست میکنم پودر قهوه هنوز نم داره خشک نمیشه مشکلش چی میتونه باشه

 • Avatar مریم گفت:

  سلام دستگاه قهوه ساز رو روشن کردم میخواستم کاپوچینو درست کنم یه لحظه انگار بخاری که باید بیاد خارج نمی شد و یه صدای ترکیدن داد یعنی خراب شده

 • Avatar آرین گفت:

  باسلام
  دوستان چرا قهوه جوش من گرم نمی‌کند
  همه ی چیزاش رو نو کردم
  حتی پریزن رو هم عوض کردم

 • Avatar سیمین گفت:

  چرا بعد از دم کردن قهوه، مقداری از پودر قهوه داخل لیوان ته نشین میشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد از فیلترهای استاندارد استفاده نکرده‌اید. اگر از نوع فیلتر اطمینان دارید، پس با یک تعمیرکار لوازم خانگی مشورت کنید. شما می توانید برای تعمیر قهوه ساز خود از سامانه آچارباز کمک بگیرید.

   https://a4baz.com/kitchen/coffee-maker

 • Avatar الهه گفت:

  مرسی از مطالب مفیدتون

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.