به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز

رایج ترین خرابی قهوه ساز

اگر قهوه‌ شما همان طعم همیشگی را نمی‌دهد باید آن را یک هشدار جدی تلقی کنید. این یعنی یکی از اجزای دستگاه قهوه ساز گران قیمت شما دچار مشکل شده است. در این مقاله رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز را به شما خواهیم گفت

قهوه را بو کشیده و مزه مزه می‌کنید اما آن عطر ومزه همیشگی را حس نمی‌کنید. اشکال کار از کجاست؟ این یعنی یکی از اجزای گران‌قیمت قهوه ساز شما دچار مشکل شده است. اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و چگونه آن را تعمیر کنید، این مقاله را از دست ندهید زیرا قصد داریم به رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز بپردازیم و آن‌ها را بررسی و رفع ایراد کنیم.

 

قهوه ساز روشن نمی‌شود

بعد از یک روز کاری خسته کننده به خانه آمده و قهوه ساز را برای تهیه یک نوشیدنی مطلوب روشن می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که قهوه ساز روشن نمی‌شود. در این مورد لازم نیست برای عیب یابی قهوه ساز به تعمیرگاه مراجعه کنید، فقط کافیست از سالم بودن اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید.

در اولین قدم پریز برق را بررسی کرده و از وجود جریان برق در داخل آن مطمئن شوید. حالا باید سیم رابط قهوه ساز و دوشاخه آن را کنترل کنید، اگر اثری از خرابی و پارگی در سیم برق می‌بینید، سیم را تعمیر یا تعویض کنید.

قهوه ساز روشن نمی‌شود
اگر قهوه ساز روشن نمی‌شود، پریز برق را چک کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند

قهوه ساز روشن می‌شود اما متوجه می‌شوید آب درون آن گرم نمی‌شود، در این مورد نیز باید به بررسی پریز برق بپردازید. سالم بودن پریز برق را امتحان کنید، اگر پریز برق دارد باید عیب را در جای دیگری جستجو کنید.

سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز را چک کنید، آن را به پریز دیگری وصل کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر برق در دستگاه جریان دارد، این یعنی سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز مشکلی ندارند.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
المنت حرارتی وظیفه گرم کردن قهوه را برعهده دارد

اگر سیم رابط و دوشاخه را تعویض کردید اما هنوز قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند باید به سراغ المنت دستگاه بروید. المنت دم کننده قهوه ساز وظیفه تولید حرارت را دارد، دستگاه را باز کنید و ترمینال‌های المنت را پیدا کنید، حالا باید دستگاه را دوباره به برق وصل کنید. یک مولتی متر برداشته و اختلاف سطح الکتریکی را اندازه گیری کنید.

اگر ولتاژ و جریان برق به دستگاه می‌رسد اما المنت حرارتی تولید نمی‌کند، بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است و باید تعویض شود. البته گاهی اوقات نیز ممکن است ولتاژ و جریان برق به المنت نرسد، که در این صورت باید عیب دستگاه را در قطعه دیگری پیدا کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
اگر قهوه ساز آب را گرم نمی‌کند بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد

اگر قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد، باید ترموستات قهوه ساز را تنظیم کنید، آن را به دلخواه خودتان تنظیم کنید، اما اگر می‌بینید باز هم قهوه درون قهوه ساز می‌جوشد باید ترموستات آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

تنظیم نبودن ترموستات منبع بسیاری از مشکلات و ایرادات قهوه ساز است، اگر می‌بینید آب به دمای جوش می‌رسد اما از لوله وسط فوران نمی‌کند باید به سراغ ترموستات بروید. بیشتر اوقات ترموستات به کار رفته درون قهوه ساز تنظیم نیست، باید آن را تنظیم کنید تا آب درون قهوه ساز به طور کامل جوش آمده و درون دستگاه دم بکشد.

البته خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز، نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین مشکلی شود. سوپاپ قهوه ساز را بیرون آورده و آن را تمیز کنید، اگر می‌بینید سوپاپ دچار خمیدگی و شکستگی شده است وقت آن رسیده که آن را تعویض کنید.

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد
خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز می‌تواند در فرایند جوشیدن قهوه اختلال ایجاد کند

قهوه مزه تلخی دارد

اگر قهوه آماده شده مزه تلخی دارد، یعنی زمان تمیز کردن دستگاه رسیده است، باید دستگاه قهوه ساز را با مواد شوینده و یا مواد پاک کننده طبیعی به خوبی تمیز کنید تا مزه تلخی قهوه از بین برود. برای اینکار قطعات داخلی قهوه ساز و فیلتر آن را بردارید، تمامی آن‌ها را یک به یک تمیز کرده و با پارچه‌ای لطیف خشک کنید. اگر نمی‌دانید برای تمیز کردن قهوه ساز از کجا شروع کنید به مقاله تمیز کردن قهوه ساز و رسوب زدایی اسپرسو ساز مراجعه کنید. تمیز کردن قهوه ساز باعث بالا بردن کیفیت طعم و مزه قهوه خواهد شد.

البته بیشتر اوقات مقدار قهوه دم شده نیز می‌تواند در تلخی نوشیدنی تاثیر بگذارد، مقدار قهوه و حجم فنجان خود را در نظر بگیرید سپس قهوه را دم کنید.

قهوه مزه تلخی دارد
میزان قهوه ریخته شده درون قهوه ساز می‌تواند در تلخی قهوه موثر باشد

قهوه آماده شده رقیق است

به یاد داشته باشید برای دم کردن قهوه همواره، از آب سرد استفاده کنید. آب داغ و یا گرم باعث رقیق شدن قهوه شما خواهد شد. همچنین میزان قهوه به کار رفته برای دم کردن آن نیز می‌تواند در رقیق و یا غلیظ شدن قهوه بسیار موثر باشد. برای درست کردن قهوه غلیظ، در ریختن پودر قهوه زیاده روی نکنید. پودر قهوه زیادی شاید باعث غلیظ شدن قهوه بشود اما مزه آن را تلخ خواهد کرد.

قهوه آماده شده رقیق است
استفاده از آب گرم هنگام دم کردن قهوه باعث رقیق شدن آن می‌شود

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند

قهوه دم کشیده و آماده شده است اما به سرعت سرد شده و گرم نمی‌ماند. در این حالت باید دوباره به سراغ المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز بروید. اگر متوجه شده‌اید دستگاه دیگر قهوه را داغ نگه نمی‌دارد این یعنی باید المنت گرم نگه دارنده را تعویض و یا تعمیر نمایید. برای تعویض المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز ابتدا باید، ترمینال المنت را آزاد نمائید، سپس خود المنت را باز کنید.

بعد از جدا کردن ترمینال‌ها و صفحه نگه دارنده المنت، باید خود المنت نگه دارنده را از دستگاه جدا کنید. قطعه را بررسی کنید اگر احساس می‌کنید المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز سوخته است، آن را تعویض کنید. حالا تمام مراحل گفته شده را برعکس انجام دهید تا دوباره دستگاه را سرهم کنید.

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با سوختن المنت گرم نگه دارنده قهوه آماده شده به سرعت سرد می‌شود

نکات مهم در نگهداری قهوه ساز

 • به خاطر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از قهوه ساز باعث خرابی آن می‌شود، رسیدن بیش از اندازه حرارت به المنت حرارتی قهوه ساز تنها باعث از کار افتادن دستگاه می‌شود. پس از قهوه ساز برای تهیه مقدار زیادی قهوه استفاده نکنید.
 • هرچند وقت یکبار زمانی را برای تمیز کردن قهوه ساز بگذارید، فیلتر و سوپاپ و بدنه دستگاه را با دقت تمیز کنید. اگر دوست ندارید از مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن قهوه ساز استفاده کنید، آب لیمو و سرکه را امتحان کنید.
 • پریز و سیم رابط قهوه ساز را با دقت بررسی کنید، اگر سیم رابط دچار خرابی و یا پارگی بود آن را تعویض کنید.
قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با استفاده از سرکه و جوش شیرین به راحتی می‌توانید قهوه ساز را تمیز کنید

بدون دردسر قهوه ساز را تعمیر کنید

اگر دست به آچار شدید اما نتوانستید قهوه ساز را تعمیر کنید، باید به سراغ یک متخصص ماهر در این زمینه بروید. قهوه ساز اجزا و قطعات گران قیمتی دارد، بنابراین خرابی هریک از آن‌ها می‌تواند، روند تعمیر دستگاه را با کندی روبرو کند.

بهتر است تعمیر قهوه ساز را به آچارباز بسپارید، به وب اپ، سایت و اپلیکیشن آچارباز رفته و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست پشتیبانان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم سرویسکار ماهر را به محل دلخواه شما می‌فرستند.

 

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
درخواست تعمیر قهوه ساز


نویسنده :

 • Avatar اشکان گفت:

  سلام من اسپرسو ساز زیگما ۱۵ بار خریدم ، امروز ک خواستم استفاده کنم موقع عصاره گیری فقط چند ثانیه قهوه اومد و بعدش حجم زیادی از بخار خارج شد، ضمنا دستگاه نو هست ، ایراد از کجاست ؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   اشکان عزیز، ابتدا از درست نصب شدن اجزا و قطعات قهوه ساز اطمینان حاصل کنید. اگر قطعات به درستی قرار نگرفته باشند امکان خروج بخار زیاد از دستگاه وجود دارد.
   یک دلیل دیگر برای خروج مقدار زیادی بخار از قهوه ساز، کثیفی و وجود رسوب در دستگاه است. بهتر است برای تمیز کردن قهوه ساز اقدام کنید.
   موفق باشید

 • Avatar الهه گفت:

  سلام کمتر از یک ماهه که اسپرسوساز دلونگی مدل ec685 و خریدیم چند روزی هست که از نازل بخار آب چکه میکنه مشکل کجاست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   الهه عزیز، عوامل زیادی می‌تواند باعث چکه کردن آب از قهوه ساز شود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
   اصلی‌ترین دلیل برای چکیدن آب از قهوه ساز، به دلیل شکستگی مخزن آب است. این مخزن را از آب پر کرده و ببینید که از کف آن آب چکه می‌کند یا نه؟
   دومین دلیل می‌تواند به نازل بخار آب برگردد، اگر نازل آب نشتی داشته باشد شما با چکه کردن آب مواجه خواهید شد.
   ترک خوردن المنت، پاره شدن شلنگ و…از دلایل دیگر برای چکیدن آب از قهوه ساز هستند.
   بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar علی گفت:

  سلام من یه اسپرسو دستگاه دارم رمانتیک۷۰۰چندروزه به گروپ که دست میزنم برق گرفتگی بوجود میاد مشکلش چیه ممنون؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   علی عزیز، این احتمال وجود دارد که سیم و دو شاخه دستگاه فرسوده شده باشند. بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی، عیب یابی و تعمیر دستگاه را به متخصصان ماهر بسپارید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar فرشاد حیدری گفت:

  سلام
  من یک قهوه ساز ویداس مدل vi-190-s در ده سال پیش خریدم
  الان میخام استفاده کنم ازش ، اسپرسو سازش کار نمیکنه
  مخزن رو پر آب کردم ، ولی بازم فایده نداشت

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   فرشاد عزیز، بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، می‌توانید برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar امیر گفت:

  سلام من یک اسپرسو ساز رومانتیک هوم مدل CM1300 دارم صفش لمسی هست زمانی که روشن میکنم دکمه روشن خاموش کار میکنه بعد از خوردن قهوه خاموش نمیشه سیمش هم سالمه مشکل از سیم یا لمسش تازه ۴ هفته گرفتم ۲۴ ماه هم گارانتی داره

 • Avatar حمید حیدری گفت:

  درود بر شما. من یک دستگاه قهوه ساز نوا مدل ۱۴۹ دارم مدتیه وقتی دستگاه را روشن میکنم از قسمت پسماند آب که خروجی آن در سینی چکه گیر قراردارد شروع به ریزش آب میکند و بعد قطع می شود بعد از هر دفعه درست کردن قهوه این اتفاق می افتد و مقدار زیادی اب خارج می شود که نرمال نیست این حجم از آب. لطفا راهنمایی خود را به ایمیل وارده شده ارسال نمایید ممنون میشم اگه پاسخ بدید و ارسال کنید. سپاس از سایت خوبتون و اطلاعات داخل سایتتون.پیروز باشید

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   حمید عزیز، چکه کردن آب از قهوه ساز، به معنای خرابی پمپ دستگاه است. این ایراد با تعمیر به موقع برطرف می‌شود، درخواست خود را برای تعمیر قهوه ساز از طریق شماره تلفن ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

   • Avatar حمید گفت:

    سپاس از پاسخگویی و راهنمایی های خوبتون. یعنی پمپ چه مشکلی پیدا میکنه که این اتفاق رخ میده؟ ممنون میشم پاسخ بدهید.

    • زهرا میری زهرا میری گفت:

     درود بر شما
     حمید عزیز، عوامل مختلفی باعث بروز چنین مشکلی می‌شوند. عدم استفاده از دستگاه برای یک دوره طولانی، استفاده نادرست و یا مستهلک شدن قطعات می‌تواند منجر به خرابی پمپ شود.
     موفق باشید

 • Avatar سارا گفت:

  سلام من قهوه ساز هارداستون مدل HS-CM002 دارم. امروز که به برق زدم با وجود اینکه چراغش روشن میشد ولی المنتش داغ نمیشه و آب داخل قوریش نمیشه. قابل تعمیره؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   سارا عزیز، دستگاه قابل تعمیر است. درخواست خود برای تعمیر قهوه ساز را در سامانه آچارباز ثبت کنید، تا در اسرع وقت تعمیرکار سیار آنلاین قهوه ساز را تعمیر کند.
   موفق باشید

 • Avatar نینا گفت:

  با سلام.
  من قهوه ساز هانور دارم که امروز برای بار دوم از کار افتاد. هر وقت از قسمتی که شیر جوش میاره و کفی می کنه استفاده کردیم انگار ترموستاتش بیش از حد داغ می کنه و دیگه روشن نمیشه. قسمت شیر جوش دکمه اش کار می کنه ولی قسمت اسپرسو نه. دلیلش چیه؟ قابل تعمیره؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   بله مشکل گفته شده قابل تعمیر است و شما می‌توانید به راحتی درخواست تعمیر قهوه ساز خود را ثبت کنید و یا از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید. کارشناس متخصص آچارباز قادر است دستگاه شما را با هر مارک و برندی که باشد تعمیر کند.
   موفق باشید

 • Avatar بهزاد ع گفت:

  با سلام
  اسپروساز خانگی کروپس دارم که خیلی هم کم کار کرده . بطور ناگهانی از کار افتاده و بطور کلی روشن نمی شود . پریز ، سیم و دوشاخه را چک کردم .
  به تعمیرکاری مراجعه کردم ، گفتند ترموستاتش خراب شده که البته نتوانستم چندان اعتمادی به تشخیصش کنم . اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید . با سپاس

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   عوامل زیادی می‌تواند مانع از روشن شدن قهوه ساز شود، مانند خرابی کابل، فیوز و برد کنترل معیوب و یا از کار افتادن ترموستات.
   می‌توان گفت که خرابی ترموستات، دلیل اصلی روشن نشدن قهوه ساز است.
   موفق باشید

 • Avatar محمد رياضى گفت:

  درود.دستگاه خوتگى mebashi دارم. چند روز پیش دستگاه رو بردم خونه دوستم،روشنش کردم صداش مثل قبل نیست. بیشتر شده وقتى آب رو از مخزن میاره. بعد تا قهوه وارد ایوان میشه صداش کم و مثل قبل برمیگرده../؟!
  صداى اضافه به نظرتون چیه… سپاس

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   سروصدای اضافه خبر از خرابی پمپ دستگاه می‌دهد. بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و با کارشناسان اچارباز از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar هستی گفت:

  سلام . من یه قهوه ساز ۱ کاره معمولی دارم. وقتی قهوه رو درست میکنه خیلی رقیق و مزه آب میده. اصلا قهوه رو دم نمیکنه. مشکل از چیه؟ نوع قهوه فرق میکنه؟ من قهوه ترک میریزم داخلش.

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما دوست عزیز
   قهوه ابکی و رقیق در قهوه ساز، اغلب خبر از این می‌دهد که شما به میزان کافی از قهوه استفاده نمی‌کنید. برای هر ۱۰۰میلی لیتر آب از ۶ گرم قهوه استفاده کنید. اگر مزه قوی تری می‌خواهید باید میزان قهوه را افزایش دهید. اما اگر بعد از افزایش قهوه، باز هم با قهوه رقیق و ابکی طرف هستید، این احتمال وجود دارد که آسیاب دستگاه خراب شده باشد.
   موفق باشید

 • Avatar شهرزاد گفت:

  سلام وقت بخیر من مدت یک ساله قهوه ساز دلونگی مدل ۴۲۰ گرفتم جدیدا اسپرسوهم با بسکت سینگل هم دبل به سختی خارج میشه و حالت چیکه چیکه میاد به جای اینکه با فشار خارج بشه من بیشتر از روزی یک بار استفاده نمیکنم همیشه هم بعد از استفاده بعد از درآوردن گروپ دستگاه رو تمیز میکنم که ذرات قهوه پاک بشه دلی اینکه چیکه چیکه اسپرسو میاد چی میتونه باشه؟

 • Avatar No body گفت:

  من نمیدونم سه روز بود یه قهوه ساز بیزل گرفتم روز سوم که راهش انداختم بخار ازش میخاستم ترکید دلیلش چی میتونه باشه؟

 • Avatar هديه گفت:

  سلام
  قهوه جوش من دلونگی مدال ۴۲۱ هست، اسپرسو رو‌که روشن میکنم بعد از چند ثانیه خاموش میشه، باید دکمه روشن و نگه دارم تا روشن بمونه، ولی به محض این که دستم و از روی دکمه برمیدارم دستگاه خاموش میشه. ولی قسمت قهوه فرانسه اش مشکلی نداره و کار میکنه

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   ممکن است سیم کشی دستگاه دچار خرابی شده باشد، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • Avatar صادق گفت:

  سلام خسته نباشید..
  بنده یه دستگاه مباشی داشتم با فشار ۲۰بار.. ۱۴ روز اول قهوه با خامه ی زیادی میداد و خیلی عالی بود. اما الان بعد از ۱۴ روز قهوه بدون خامه می‌دهد و یه جورایی ابکی هس. مشکل چی میتونه باشه؟؟

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من دستگاه نوا ۱۴۹ دارم از دیروز روشن که میکنم آب جوش میاد ولی فشار نداره خیلی کم آب میاد بیرون؟ مشکلش چی میتونه باشه؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   این پروسه می‌تواند به چند دلیل باشد.
   ۱-بیش از ظرفیت، در داخل دستگاه قهوه ریخته‌اید.
   ۲-فشار آب را پمپ دستگاه تامین می‌کند، با خرابی این قطعه فشار آب بسیار کم خواهد شد.
   به موقع برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، تا دستگاه به سرعت تعمیر شود.
   موفق باشید

 • Avatar رضا گفت:

  سلام
  اسپرسوساز من دلونگی مدل ۳۱.۳۵ هست تازه خریدم و مشکلی نداشت از دیروز موقعی که گرم میشه از نازلش و کنار دستگاه اب چکه میکنه. مشکلش چی هست؟

 • Avatar محمد اخیانی گفت:

  سلام خانم امیری، من یک دستگاه قهوه ساز نوا دارم، امروز صبح ازش استفاده کردم کاملا درست بود ولی بعدازظهر که روشنش کردم صدای پمپ دستگاه قطع نمیشد و متوجه شدم که آب را از قسمت تخلیه دستگاه به صورت یکسره خارج میکنه و پمپ قطع نمیکنه، میشه بهم بگین چکار باید بکنم؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   امکان خرابی و یا گرفتگی پمپ قهوه ساز وجود دارد، بهتر است برای رفع مشکل با کارشناسان آچارباز از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar arezootamimi@yahoo.com گفت:

  سلام من دستگاه قهوه سازم از این معمولیاست بعد فک کردم بحا اب شیرم‌میشه ریخت شیر ریختم الان خراب شده همش تیکهای پنیری شکل میده بیرون‌جیکار کنم

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   با ریختن شیر به جای آب، قهوه ساز دیگر تمیز نخواهد شد و امکان خرابی قطعات وجود دارد.
   به همین دلیل در دفترچه راهنمای این دستگاه، تاکید شده که هرگز به جای آب نوشیدنی دیگری ریخته نشود.
   بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.
   موفق باشید.

 • Avatar الهام گفت:

  سلام
  من وقتی قهوه درست میکنم پودر قهوه هنوز نم داره خشک نمیشه مشکلش چی میتونه باشه

 • Avatar مریم گفت:

  سلام دستگاه قهوه ساز رو روشن کردم میخواستم کاپوچینو درست کنم یه لحظه انگار بخاری که باید بیاد خارج نمی شد و یه صدای ترکیدن داد یعنی خراب شده

 • Avatar آرین گفت:

  باسلام
  دوستان چرا قهوه جوش من گرم نمی‌کند
  همه ی چیزاش رو نو کردم
  حتی پریزن رو هم عوض کردم

 • Avatar سیمین گفت:

  چرا بعد از دم کردن قهوه، مقداری از پودر قهوه داخل لیوان ته نشین میشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد از فیلترهای استاندارد استفاده نکرده‌اید. اگر از نوع فیلتر اطمینان دارید، پس با یک تعمیرکار لوازم خانگی مشورت کنید. شما می توانید برای تعمیر قهوه ساز خود از سامانه آچارباز کمک بگیرید.

   https://a4baz.com/kitchen/coffee-maker

 • Avatar الهه گفت:

  مرسی از مطالب مفیدتون

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.