به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

چگونه مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را عیب یابی کنیم؟

تعمیر لپ تاپ در محل

دلیل انتخاب لپ تاپ به جای کامپیوتر، قابل حمل بودن آن است. برای اینکه بتوانیم کارهای مربوط به پروژه و یا جلسات را مدیریت کنیم و همیشه اطلاعاتمان در دسترس و همراهمان باشد، لپ تاپ را انتخاب کردیم. حال اگر باتری لپ تاپ ما دچار مشکل شود و درست شارژ نشده و یا سریع‌تر از زمانی که انتظار داریم، شارژ خالی کند، دیگر لپ تاپ، نیاز ما را برآورده نخواهد کرد. در اینجا مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ را بررسی خواهیم کرد و در صورت نیاز نسبت به تعمیر باتری لپ تاپ اقدام کنید.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ چیست؟ دلیل خوابیدن باتری لپ تاپ

دلایل زیادی برای شارژ نشدن باتری لپ تاپ وجود دارد که رایج‌ترین آنها را در اینجا بررسی خواهیم کرد.

۱- باتری لپ تاپ معیوب و کهنه است

اولین دلیلی که باید در صورت شارژ نشدن باتری لپ تاپ مورد بررسی قرار دهیم، معیوب بودن باتری است. ابتدا بررسی کنید که باتری سالم است یا خیر. برای این کار باید ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کرده و دستگاه را به برق متصل کنید. سپس دوباره لپ تاپ را روشن کنید. اگر لپ تاپ شما شارژ شد، به این معناست که باتری دچار مشکل شده و باید آن را تعویض کنید.

اما اگر لپ تاپ دارای باتری جداشدنی نیست، باید توسط تعمیرکار بررسی شود. حتی گاهی می‌توانید با کالیبره کردن باتری لپ تاپ، مشکل را برطرف کنید.

۲- اتصالات لپ تاپ را بررسی کنید

یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود قطعی در کابل برق و یا اتصالی در پریز برق مربوط می‌شود. همیشه در زمان استفاده از لپ تاپ، مراقب کابل شارژ آن باشید. کابل را زیر میز رها نکنید و در جایی که در مسیر رفت‌وآمد است قرار ندهید. ممکن است با لگد شدن کابل و یا گیر کردن زیر پایه‌های صندلی، کابل دچار پارگی و یا پیچ خوردگی شود. اگر لپ تاپ شارژ نشد، کابل شارژ را تعویض کنید.

دلیل دیگر شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود اتصالی در پریز برق برمی‌گردد. اگر پریز برق دچار مشکل شده باشد، برق موردنیاز برای شارژ لپ تاپ تامین نخواهد شد. درنتیجه باتری شارژ نمی‌شود. پس هر زمانی که باتری لپ تاپ شارژ نشد، از طریق یک پریز دیگر امتحان کنید.

تعمیر شارژ لپ تاپ
اجازه ندهید شارژ باتری از ۳۰ درصد کمتر شود.

گاهی ممکن است شما متوجه وجود قطعی در کابل شارژ لپ تاپ نشوید.

۳- تنظیمات لپ تاپ بهم ریخته است

بهم ریختن تنظیمات لپ تاپ یکی از دلایل شارژ نشدن باتری آن است. برای اینکه وضعیت تنظیمات پاور لپ تاپ را بررسی کنید، از مسیر Control Panel به Power Option بروید و گزینه Change plan setting را انتخاب کنید.

تعمیرات تخصصی لپ تاپ
اجازه ندهید شارژ باتری از ۳۰ درصد کمتر شود.

گاهی با تنظیمات ساده لپ تاپ قادر هستید مشکل شارژ نشدن باتری را برطرف کنید.

با رفتن به صفحه تنظیمات، گزینه Change advanced power setting را انتخاب کنید.

تعویض باتری لپ تاپ
در پنجره جدید، قادر هستید تنظیمات لپ تاپ را شخصی‌سازی کنید.

در تب Advanced setting، گزینه Battery را انتخاب کرده و گزینه Low battery level را در حالت ۱۰ تا ۱۵ درصد قرار دهید. گاهی هم با انتخاب گزینه Restore Default Settings to This Plan، همه تنظیماتی که دستکاری کرده‌اید را به حالت اولیه بازگردانید.

تعمیر باتری لپ تاپ
با انجام این تنظیمات ساده، از باتری لپ تاپ، حداکثر استفاده را خواهید داشت.

۴- باتری لپ تاپ، بیش از حد داغ شده‌است

داغ شدن باتری لپ تاپ یکی از دلایل شارژ نشدن آن است. اگر متوجه شدید که باتری لپ تاپ بیش از حد داغ شده، آن را خاموش کنید. اما اگر مجبور به ادامه کار هستید و باتری لپ تاپ شما از نوع جداشونده است، بهتر است لپ تاپ را خاموش کرده، باتری را خارج کنید و دوباره به ادامه کار بپردازید. خارج کردن باتری لپ تاپ، به خنک شدن آن کمک می‌کند.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ ASUS

باتری لپ تاپ ایسوس هم مانند سایر برندها، بعد از گذشت زمان فرسوده شده و کارایی قبل را ندارد. از این رو یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ ASUS، می‌تواند کهنه شدن آن باشد که در این شرایط، تنها راه حل ممکن، تعویض آن است. اما اگر لپ تاپ شما نسبتا جدید است و از سالم بودن باتری هم اطمینان دارید، باید موارد دیگری که در بالا به آنها اشاره شد را بررسی کنید.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو Z510

باتری لپ تاپ Z510 برند لنوو هم از نوع داخلی و غیرقابل جدا شدن است. برای خارج کردن این نوع باتری، باید قاب پشت لپ تاپ باز شود. اما برخلاف تصوری که ایجاد شده، باتری این نوع لپ تاپ از کیفیت بالایی برخوردار است. این باتری ۳۳۵۰ میلی‌آمپر است و در صورت استفاده از آن و اتصال به اینترنت، حدود ۳ ساعت قابل استفاده خواهد بود.

دلیل اینکه برای لپ تاپ‌های آیدیاپد لنوو از باتری‌های داخلی استفاده شد، نوع طراحی آنها بود که بسیار ظریف هستند و درصورت وجود باتری اکسترنال، از ظرافت و زیبایی آنها کاسته می‌شد. ناگفته نماند که در حال حاضر، بیشتر برندهای معتبر، از این نوع باتری استفاده می‌کنند.

اما دلیل شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو هم به فرسوده شدن و استفاده طولانی از آن برمی‌گردد. درصورتی که با مشکل باتری این لپ تاپ‌ها روبرو شدید، ابتدا مواردی که در ابتدای امر گفته شد را بررسی کرده و در نهایت به سراغ باتری بروید.

ناگفته نماند که در سیستم لپ تاپ‌های لنوو، تکنولوژی به کار رفته که با استفاده از آن شما می‌توانید از عمر باتری را افزایش دهید. به این صورت با استفاده از نرم افزار Energy Management، این امکان به شما داده می‌شود که باتری لپ تاپ را تا ۶۰ درصد شارژ کرده و بعد از آن، باتری از مدار خارج می‌شود و لپ تاپ مستقیم از شارژر استفاده می‌کند.

راهنمای استفاده از لپ تاپ
با استفاده از نرم افزار Energy Management، شما می‌توانید عملکرد باتری لپ تاپ را مدیریت کنید.

چرا لپ تاپ دل شارژ نمی‌شود؟ علت شارژ نشدن لپ تاپ Dell 5110

لپ تاپ‌های دل هم ممکن است به دلایلی از جمله:

  • مشکلات سخت افزاری لپ تاپ
  • مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
  • بروزرسانی نشدن درایورهای لپ تاپ
  • کهنه و فرسوده شدن باتری لپ تاپ دل
  • وجود قطعی در کابل شارژ
  • استفاده نادرست از دستگاه

به درستی شارژ نشوند. در صورت بروز این موارد، بهتر است با تعمیرکار لپ تاپ مشورت کنید تا نسبت به رفع آنها اقدام کند.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

دلیل ۱۰۰ درصد نشدن باتری لپ تاپ چیست؟

۱۰۰ درصد شارژ نشدن باتری لپ تاپ دلایل متعددی دارد که اولین دلیل آن به فرسوده شدن باتری برمی‌گردد. باتری‌های لپ تاپ هم مانند سایر لوازم، عمر مفیدی دارند که در صورت از رده خارج شدن و اتمام تاریخ مصرف، دیگر کارایی قبل را نخواهند داشت. در این شرایط، باتری کامل شارژ نمی‌شود و مقدار شارژ آن از یک حدی بالاتر نمی‌روند.

در این شرایط، گاهی باتری لپ تاپ از ۷۰ درصد بیشتر شارژ نمی‌شود و در صورت جدا کردن شارژر از لپ تاپ، مقدار شارژ آن به سرعت خالی شده و درنهایت خاموش می‌شود. درصورت مشاهده این قبیل مشکلات، باید باتری را تعویض کنید.

گاهی هم باتری لپ تاپ هیچ مشکلی ندارد و تنها دلیل اینکه کامل شارژ نمی‌شود این است که تنظیمات لپ تاپ را دستکاری کرده‌اید. در صورت فعال کردن گزینه Battery life control، لپ تاپ شما بیشتر از یک مقدار معینی شارژ نخواهد شد. با این کار عمر مفید باتری افزایش خواهد داشت.

تعمیرات تخصصی لپ تاپ
درصورت استفاده طولانی از لپ تاپ، آن را روی حالت Battery life control قرار دهید.

دلیل روشن نشدن چراغ شارژ لپ تاپ چیست؟

تمامی لپ تاپ‌ها دارای یک چراغ با علامت باتری هستند که وضعیت شارژ شدن آن را نشان می‌دهد. با وجود این چراغ شما خواهید فهمید که لپ تاپ شارژ می‌شود یا خیر. اما اگر این چراغ روشن نشود، نشان دهنده این است که مشکلی در پشت پرده وجود دارد.

مشکلاتی از قبیل خرابی شارژر لپ تاپ، فرسوده شدن باتری، وجود مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری و … می‌توانند دلیل روشن نشدن چراغ شارژ شوند.

-برای رفع این مشکل، ابتدا باتری لپ تاپ را کالیبره کنید، در برخی شرایط با این کار مشکل چراغ برطرف خواهد شد.

-اگر مشکل با این روش حل نشد، کابل شارژ را بررسی کنید و از سالم بودن کابل و حتی پریز برق مطمئن شوید.

-روش دیگر برای رفع این مشکل، خارج کردن باتری لپ تاپ است. لپ تاپ را خاموش کرده، کابل شارژ را از آن جدا کنید و باتری را خارج کنید. سپس دوباره باتری را در جای خود قرار داده و لپ تاپ را روشن کنید.

-در نهایت اگر مشکلات برطرف نشد، بعد از مشورت با تعمیرکار لپ تاپ، باتری را تعویض کنید.

تعمیر باتری لپ تاپ
با وجود چراغ شارژ لپ تاپ، بسیاری از مشکلات مربوط به باتری را خواهید فهمید.

رفع مشکل no battery is destected در لپ تاپ

این قبیل مشکلات در صورت عدم ارتباط باتری و مادربورد رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید باتری را دوباره نصب کنید. برای این کار وارد Device Manager لپ تاپ شده و گزینه Batteries را انتخاب کنید. در صورت وجود یک فلش سیاه رنگ روی آیکن باتری دستگاه، پی به این خواهید برد که باتری غیرفعال شده است. روی باتری کلیک راست کرده و گزینه Enable device را انتخاب کنید.

تعمیرکار لپ تاپ در محل
با فعال کردن باتری، مشکل no battery is destected هم برطرف می‌شود.

دلیل دیگری که موجب بروز مشکل no battery is destected می‌شود، به‌روز نبودن درایورهای ویندوز است. برای رفع این مشکل، درایور ویندوز را آپدیت کنید. اما اگر همچنان این پیغام را مشاهده کردید، با تعمیرکار لپ تاپ مشورت کنید.

اقدامات لازم برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

۱- خارج کردن شارژر از برق

هنگامی که مشاهده کردید با اتصال شارژر، جریان برق به لپ تاپ برقرار نمی‌شود، بهتر است سریع شارژر را جدا کرده و از ورودی یا پریز دیگری برای اتصال شارژر استفاده کنید. همچنین گفتنی است که در بیشتر موارد، آداپتور دستگاه به دلیل افت یا شدت جریان برق از کار می‌افتد و به این وسیله از آسیب به دستگاه جلوگیری می‌کند.

در مرحله بعد، زمانی که جریان برق قطع شده‌است، باتری دستگاه را (در صورت امکان) جدا کنید. دکمه پاور را به مدت ۲ دقیقه نگه دارید و سپس مجدد باتری را وارد کنید و شارژر را به پریز دیگری متصل کنید.

خدمات تعمیر شارژر لپ تاپ
در بیشتر مواقع، با خارج کردن باتری، مشکل برطرف می‌شود.

۲- تست کابل شارژر

حتما همیشه کابل شارژر خود را چک کنید، اگر فرورفتگی، پارگی، پیچ خوردگی یا تغییر خاصی را در مسیر شارژر مشاهده می‌کنید ممکن است مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ به کابل برگردد. بهتر است آن را تعویض کنید.

۳- راه‌اندازی مجدد لپ تاپ و خارج کردن باتری آن

بعد از تست موارد بالا، بهتر است لپ تاپ را خاموش کنید، باتری را برای چند ثانیه جدا کرده و سپس مجدد وصل و سیستم را دوباره روشن کنید. البته لازم به ذکر است که در همه لپ تاپ‌ها امکان جدا کردن باتری وجود ندارد. در این موارد تنها لپ تاپ را خاموش و روشن کنید

۴- خنک کردن لپ تاپ

همیشه سعی کنید لپ تاپ خود را خنک نگه دارید و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید، چرا که این داغ شدن به دلیل فعالیت زیادی باتری ایجاد می‌شود. در مواقعی که حس کردید لپ تاپ بیش از حد داغ کرده، بهتر است آن را برای مدتی خاموش کرده و با آن کار نکنید. همچنین در صورت لزوم از هوای فشرده برای تمیز کردن منافذ فن لپ تاپ استفاده کنید تا گرد و خاکی داخل آن وجود نداشته باشد.

پیشنهاد مطالعه

۵- روشن کردن لپ تاپ بدون باتری

لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کنید. اگر بدون باتری لپ تاپ روشن شد مشکل قطعا از باتری است. در غیر این صورت کابل معیوب شده است. با این کار ممکن است مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ که به دلیل شل شدن باتری در محل مورد نظر رخ داده باشد برطرف شود. اگر باتری لپ تاپ شما جدا نمی‌شود مرحله بعدی را انجام دهید.

۶- تعویض شارژر

همان طور که در مرحله قبل به آن اشاره شد، گاهی آداپتور به دلایل مختلفی کار نمی‌کند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. بنابراین برای عیب یابی شارژر را تعویض کنید یا نمونه جدید خریداری کرده و سپس روشن شدن لپ تاپ را تست کنید.

۷- بررسی تنظیمات و درایورهای ویندوز

– تنظیمات پاور دستگاه را چک کنید. برای انجام این کار مسیر  Start → Control Panel → Power Options  را در ویندوز طی کنید. ممکن است گزینه دیگری هم در این بخش تحت عنوان low battery level دیده شود که باعث خاموش شدن دستگاه به جای شارژ کردن آن می‌شود. بهترین راه این است که تنظیمات را به حالت پیش فرض خود برگردانید.

– در مرحله بعدی وارد تنظیمات Device Manager شوید. جهت دسترسی به این بخش مسیر Start → Control Panel → System and Security → Device Managerرا در ویندوز طی کنید.

– در تب Batteries به تنظیمات باتری نگاه کنید. روی Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  کلیک کرده و سپس Update Driver Software را انتخاب کنید.

حال در این مرحله، لپ تاپ را ری استارت کرده تا تغییرات شما روی درایورها اعمال شود. در صورتی که درایوری جا مانده باشد مرحله قبل را تکرار کنید و سپس کامپیوتر را مجدد ری استارت کنید.

با انجام تمامی این مراحل، اگر هنوز مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ شما حل نشده است، بر روی گزینه Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب کنید تا درایوها لغو نصب شوند. وقتی این مرحله تمام شد روی گزینه Scan for hardware changes در تولبار کلیک کنید. می‌توانید تب Action را باز کنید و Scan را برای تست سخت افزاری انتخاب کنید.

حالا یک بار دیگر لپ تاپ را ری استارت کنید تا مطمئن شوید درایورها لغو شده نصب شده باشند.


نویسنده :

259
دیدگاه بگذارید

avatar
120 نظرات
139 Thread replies
18 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
129 Comment authors
ندا ایزدیEhsan.itcپریماهmohaddesehفاطمه Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
پریسا آذرپاد
Guest
پریسا آذرپاد

اگه نیاز به تست شارژر دیگه ای بوذ ما می تونیم از آچارباز بخوایم که چند مدل برای تست برای ما بیارن؟

نگار
Guest
نگار

لپ تاپ من خیلی دیر شارژ میشه
چطوری میتونم با کارشناستون صحبت کنم؟

مریم فقیهی
Guest
هستی میرزایی

من لپ تاپ م رو دادم به یه کارشناس برای ریختن ویندوز و آنتی ویروس، ولی از اون به بعد فقط با کابل متصل به برق کار میکنه و عملا باتری لپ تاپ از رده خارج شده. میشه راهنمایی کنید چرا این مشکل به وجود اومده؟ آیا باتری مشکل و عیب و ایراد پیدا کرده؟ من خیلی با لپ تاپ م کار میکنم این مشکل برای خیلی رنج آوره. اون کارشناس هم میگه من با باتری کاری نداشتم

اکرم
Guest
اکرم

با سلام. من لپ تاپ خودم رو هیچ وقت خاموش نمیکنم.فقط مواقعی که بهش احتیاج ندارم میبندمش تا توی حالت standBy قرار بگیره. این کار باعث میشه باتری خراب بشه؟؟

مصطفی
Guest
مصطفی

سلام
ممکنه تعمیرکاره باطری رو عوض کرده باشه

Zhra
Guest
Zhra

دقیقا همین مشکل برا منم پیش اومده از وقتی ویندوز ۱۰ نصب کردم کلا شارژ نمیشه باتریش قبلش کار میکرد
تا ب برق هم نزنم اصن لپ تاپ روشن نمیشه
میشه بگید مشکلش چیه؟؟

مسعود
Guest
مسعود

سلام مرسی از سایت خوبتون.. من چندوقتی هست که کلا با باتری لپ تاپ نمیتونم کار کنم.. عملا کار نمیکنه.. چندباری هم به برق زدم برای شارژش اما کار نکرد. اطرافیانم میگن مشکل از باتریه یعنی خراب شده. به نظرتون چیکار کنم؟ باتری لپ تاپ قابل تعمیر هست ؟

امید
Guest
امید

زمان اولین شارژ لپتاپ باید چقدر باشه
میگن ۲۴ ساعت باید تو شارژ باشه؟؟؟؟؟؟؟

امین
Guest
امین

شایعه شده شرکت asus لپتاپاش مشکل باطری پیدا کردن
تو یه مقاله تو اینترنت خوندم
آیا شما در این زمینه اطلاعاتی دارید
من میخوام بخرم پشیمون شدم بین hp و asus گیر کردم

Kambiz
Guest
Kambiz

از من ایسوزه مشکل باتری پیدا کرده

شیما
Guest
شیما

سلام. من دیگه مدتیه که زمانی که به برق دسترسی دارم باطری لپ تاپ رو بیرون میارم و از برق بطور مستقیم استفاده میکنم، میگن که این روش طول عمر باطری رو بیشتر میکنه. خداروشکر تا الان هم مشکلی با باطریم نداشتم بنظر میرسه این روش خوبی باشه

فریحا
Guest
فریحا

سلام بنده باتری لپ تاپم رو خارج کردم . باهاش کار کردم یعنی به برق مستقیم زدم الان که باتری رو‌جا زدم‌شارژ نمیشه لطفا راهنماییم کنید

امیر
Guest
امیر

سلام بنده باتری لپ تاپم رو خارج کردم . باهاش کار کردم یعنی به برق مستقیم زدم الان که باتری رو‌جا زدم‌شارژ نمیشه لطفا راهنماییم کنید

مصطفی
Guest
مصطفی

سلام، لبتاب من ایسوس ه. باتری سرهمه. دیروز عجله داشتم و لبتابو بدون خاموش کردن بستم،امروز خواستم بزنم شارژ دیدم لبتاب شارژ نمیشه. هم شارژرم سالمه و هم‌مدارش. چیکار باید انجام بدم

عرفان
Guest
عرفان

اقا یه مشکل دری وری دارم تروخدا کمک کنید اصلا بخونید مشکلم چیه حالتون گرفته میشه نه باطری خرابه نه سیم و نه پاور لیتامم ایسوس تموم مراحل بالارم اوکی انجام دادم اما شارژ میشه کارم میده شارژر باطری را من متصل میکنم یهو فک میکنه من باطری تمومه خاموش میکنه (فقط در حالتی که شارژ از ۷۰ درصد بالاتر باشه خاموش نمیشه ) نکته اساسی اینه که مطمعن باشید داداشا مطمعن باشید مشکل من سیستم عامل نیست چون از توزیع لینوکس من خودم خدمتتون عرض کنم دیپین دارم بهره میبرم انم همینه با این تفاوت که اون بدبختم بجا… Read more »

Ali
Guest
Ali

سلام، برا من هم یه مدتی اینجوری میشد، بعدا دیگه کلا شارژ نشد؛ من یه مدتی ویندوز۱۰ نصب کردم، فروشنده هم بهم گفت ویندوز۱۰ باتری زیاد مصرف میکنه ولی سیستم هنگ نمیکنه، منم روحرف اون نصب کردم و احساس میکنم اون ویندوز باعث خرابیش شد.

رضا
Guest
رضا

سلام. مال منم اینطوری شده. باتری لب تاپ رو عوض کردم و یکی جدید گرفتم. ویندوز ۱۰ نصب کردم الان رو صفر درصد هستش و شارژ هم نمیشه.

صادقی
Guest
صادقی

من لپ تاپو تا ته شارژش استفاده کردم متاسفانه. و حالا شارژ ذخیره نمیکنه و بدون شارژر روشن نمیشه چیکار کنم درست شه..نمیشه از تنظیمات کاری کنم؟؟؟ کمکم کنید لطفامرسی

مهدیه
Guest
مهدیه

سلام من لپ تاپم لنوو هستش و بدون شارژر روشن نمیشه هر لحظه که شارژر رو از برق بکشم لپ تاپ خاموش میشه و درصد شارژرش همون صفر میمونه مشکل از باتریه و باید تعویض بشه؟؟

Maral
Guest
Maral

سلام خسته نباشید لپ تاپ من لنووعه
چند روز پیش از نداشتن شارژ خاموش شد و الان هرکاری میکنم شارژ نمیکنه ینی وقتی میزنم توی شارژ اون چراغ شارژ لپ تاپ چشمک میزنه و لپ تاپ راه میفته و به ۱ ثانیه نکشیده خاموش میشه
نمیدونم مشکلش از کجاس ولی بردم تعمیرگاه و نتونستن درست کنن ممنون میشم کمکم کنید

مهرداد
Guest
مهرداد

توی محیط سیف مود هم اقدام به مشاهده شارژ لپ تاپ کنند

amir
Guest
amir

سلام من لپ تاپم hd هستش یه یک سالی میشه گرفتمش الان دو روزه که میزنمش تو شارژ بیشتر از ۹۰درصد شارژ نمیشه و سره ۴۰ درصد هم خاموش میشه میخواستم ببینم مشکل چیه باید باتری رو تعویض کنم یا مشکل از چیزه دیگه ای هست باتری رو کندم با شارژر کار میکرد و مشکل از شارژرم نیستش

Elra
Guest
Elra

سلام …یه مدته لپ تاپم شارژ نمیشه…یعنی فقط موقعی که خاموشه میشه به برق وصلش کرد که اونم زود زود قطع میشه و چراغ های شارژ و اکتیو بودن دستگاه (یه چراغ آبیه اسمشو نمیدونم) با هم شروع میکنن به چشمک زدن و دیگه شارژ نمیشه..اگه هم روشن باشه و به برق وصلش کنم هم ۵ ثانیه شارژ میشه بعد قطع میشه و همین قضیه چشمک زدن تکرار میشه.باتری رو هم که در میارم و به برق وصل میکنم میگه یه فایل تو سیستم نمونده و نمیتونم سیستم رو راه بندازم در حالیکه اصلا یادم نمیاد چیزی رو تو درایو… Read more »

ajay
Guest
ajay

سلام

من لپ تابم هیچ مشکلی نداره ولی وقتی شارژرش رو به پیریز متصل میکنم چراغش روشن نمیشه و کار نمیکنه من با لپ تابم زیاد کار میکنم البته یه دونه خنک کننده هم زیرش دارم

لپ تابم مدل dell هستش مدل:latitude e5450

خییییییییییییییییللللللللللللللللللیییییییییییییییی نگرانشم لطفا کمکم کنید خیلی واجبه

زینب
Guest
زینب

سلامممنون از سایت خوبتون من لبپتاپ ایسر مدل e 1 دارم یه مدتی میزدمش به شارژ به ۸۰ درصد که میرسید شارژش قطع میشد و شارژ نمیکرد بعد از یه مدنی هم دیگه با وجود باتری میزنه no batry و شارژ نمیکنه ولی با برق مستقیم روشن میشه مشکلش چیه؟ اگه باید باتری عوض کنم حدودا قیمتش چنده؟

Sina
Guest
Sina

سلام من یه لپ تاپ دارم هر ۴ ماه یکبار موقع روشن کردنش سرعت فنش بالا میره و هوا ازش بیرون میاد و بعد از ۲ ثانیه سرعتش عادی میشه وقتی هم که لپ تاپو خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه چراغ باتریش هم روشن نمیشه مشکلش چیه؟

علی محمدی
Guest
علی محمدی

سلام، شارژ لپتابم صفر شده هرچی به شارژ وصل میکنم باتری شارژ نمیشه همون رو صفر مونده مشکلش از چیه؟

alireza
Guest
alireza

سلام
من لپتاپم برای شرکت ایسوس هست عمرش سه و نیم سال هست
باتری دستگاهم دو روزه شارژ نمیشه و باتری هم جدا نشدنی هست نمیتونم جدا کنم
لپ تاپ روشن میکنم به حالت برق مستقیم روشن میشه انگار نه انگار که باتری داره لپ تاپ
به نظرتون چه کار باید انجام بدم
اداپتور دوستم هم گرفتم و تست کردم مشکل پا برجا بود
طبق تجربیاتتون میتونید حدسی بگید چه مشکلی داره
خیلی حاده این داستان شارژ نشدن باتری ؟
و هزینه اش هم حدودا چقدر میشه؟

نازنین
Guest
نازنین

سلام من لب تاپم ایسوس هست شارژش صفر شده میزنم تو شارژ چراغ قرمز میشه سریع سبز میشه و چراغه خاموش میشه تا وقتی تو شارژ باشه کار میکنه اما شارژش بیشتر نمیشه کارایی که گفتید هم انجام دادم بجز همون کار اخری که پاور و اون سه تا رو باهم فشار بدم
ممنون میشم راهنمایی کنید

ادریس
Guest
ادریس

باتری لپ تاپ من فقط حالتی که لپ تاپ خاموش باشه شارژ میشه. وقتی که روشنه اصلا باتری شارژ نمیشه به جز حالتی که باتری پر باشه. باتری پر باشه و شارژر متصل باشه، دیگه شارژش کم نمیشه. البته بدون باتری مشکلی نداره و لپ تاپ مثل pc روشن میشه.

مرتضی
Guest
مرتضی

سلام لپ تاپم ایسوس هست و مدتیه که شارژ نمیشه و برای استفاده کردن باید حتما مستقیم تو برق باشه…وقتی هم که به برق میزنم چراغ شارژش و هم علامت باطری پایین صفحه هم پر نشون داده میشه به نظر شما مشکل از کجاست؟باید باطری عوض بشه؟

مصی
Guest
مصی

سلام
من لبتاب ایسوس n46vz دارم
هنگامی ک با لبتاب کار میکنم شارژر برق و قط و وصل میکنه
چیکارش کنم

علیرضا صفایی
Guest
علیرضا صفایی

سلام لپتاپ من hp هست زمانی که در حال شارژ باشه چراغ قرمز میشه و زمانی که شارژ پر باشد چراغ سفید میشه
زمانی که خاموشه شارژ میشه ولی به محض این که ویندوز بالا میاد شارژ نمیکنه و با این که شارژش فول نیست چراغ سفید میشه
device باتری رو هم حذف و نصب کردم درست نشد
ویندوز لپتاپ هم به روز است

کمک کنید لطفا

سونیا
Guest
سونیا

سلام..من لبتابم ایسوس هستش…تا وقتی ک بهش شارژر وصل نکنم روشن نمیشه…حتی اگه شارژ داشته باشه شارژرشودر بیارم خاموش میشه<<میشه لطفا راهنمایی کنید

Jahed
Guest
Jahed

سلام کامپیوترم دل هستش از ۶ فیصد به بالا شارج نمیشه

بنده خدا
Guest
بنده خدا

درست شد ممنون فقط یه سوال من بعضی موقع لپ تاپمو خاموش میکنم و باتری روشه و میزارم شارژ معمولا بعد ۲ -۳ ساعت تموم میشه و و چراغ شارژ شدن خاموش میشه حالا من یادم نیست یا خوابیدم و یا رفتم بیرون و یا هر علت دیگه که بعد ۲-۳ ساعت بر نمیدارم و همینطور رو شارژ میمونه در صورتی که شارژ شدن تموم شده اشکال داره؟؟؟؟

فاطمه
Guest
فاطمه

من لپ تاب Asus دارم شارژ تنش وصل هست لپ تابم روشن میشه اما شارژ نمیشه یعنی اگه شارژر قطع کنم خاموش میشه مشکلش چیه؟؟

محمد
Guest
محمد

سلام چندوقت پیش اومدم لب تاپ رودرحالت روش وباکابل وصل شده جابه جاکنم شارژریه صدایی خوردوسوخت یه شارژر جدیدوگمونم تقلبی خریدم اونم سوخت الانم یکی اصلی خریدم ولی مشکلی که توشارژرهای قبلی داشتم والانم دارم اینکه باتری رو کامل شارژنمیکنه باطری رو کندم بعداز چنددقیقه لب تاپ خاموش شد وقتی که شارژرم به لب تاپم وصله چراغ روی شارژر همش کمرنگ و پررنگ میشه دیگه نمیدونم چیکارکنم اگه ممکنه راهنماییم کنید دیگه خسته شدم تاالان نزدیک به ۳۰۰هزارتومن پول شارژر دادم

مجتبی
Guest
مجتبی

سلام من یه سالی میشد لپ تاپو بدون باطری استفاده میکردم بعد الان باطری وصل کردم دیه بیشتر از ۷۰ درصد شارژ نمیشه زودم باطری خالی میکنه!
الان باس یه باطری دیگه بخرم؟
یا میشه تعمیر کرد؟

زهرا
Guest
زهرا

سلام،لپ تاپ من lenovo هست. اخیرا زمانیکه به شارژر وصلش میکنم شارژ نمیشه و روی صفر میمونه و به محض قطع کردن شارژر خاموش میشه، باید باتریش عوض بشه؟

بهناز
Guest
بهناز

سلام من لپ تاپم وقتی که تو شارژ باشه روشن میشه ولی وقتی شارژر بهش وصل نباشه اصلا کار نمیکنه البته یه روز تو شارژ بود روشن بود دیدم داره شارژ میشه ولی فقط به چندثانیه کشید ب نظرتون مشکل از باتریه یا شارژر؟؟

دلارا
Guest
دلارا

سلام.من لپ تاپم اچ پی هست.مدتیه که کابل شارژر بعد از چند بار استفاده میسوزه.حتی یه شارژر جدید هم خریدم اما باز تکرار شد.دلیلش چیه.لطفا بگید بهم خواهش میکنم.به ایمیلم پی ام بدین هرکس میدونه لطفااااا
delara.gh1211384@gmail.com

hhhhhhhhhhhhhhhhhh
Guest
hhhhhhhhhhhhhhhhhh

سلام . مدل لپتاپ من دل ۵۱۱۰ هست . مشکل باتری داشت که کار نمیکرد و تعویضش کردم و باتری نو گرفتم . کابل شارژ و که وصل میکنم به لپتاپ اصلا شارژ نمیکنه . ولی میزان در صد باتری و رو همون میزانی که هست نگه میداره و شارژ کم نمیکنه . البته اینم بگم اندازه ۱۰ دیقه شارژ کرد معادل ۳۰% حدودا . ولی همچنان باز شارژ نمیکنه باتری و . ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست .

دلاراا
Guest
دلاراا

سلام.مدتیه ک کابل رابط بین برق و شارژر لپ تاپ من بعد از چندبارذاستفاده میسوزه و من مجبورم یکی دیگه بخرم.شارژر لپ تاپ رو هم عوض کردم.ولت و امپر و وات شارژر هم دقبقا همونیه ک روی خوده سیستم هم زده.لپ تاپم هم مدل hp هست

هايده
Guest
هايده

سلام خسته نباشید
شارژر لب تاب من کاملا سالمه ولی چند وقت بود لب تابو شارژ نمیکرد گاهی میکرد گاهی نه
تا اینکه کلا دیگه شارژ نمیشد و به روش پیشنهادی شما باتری رو بیرون اوردم و دکمه پاورش رو فشار و دوباره باتریو گذاشتم
بعد شارژ شد
عیب از باتریه یا شارژر؟؟؟!!

Benyamin
Guest
Benyamin

با سلام و خسته نباشید خدمت شما لپ تاپ Hp دارم چند وقت پیش با مشکلی روبه رو شدم. باطری لپ تاپ در ۹۲ درصد خاموش میشد فکر میکردم درست میشه و بدلیل شارژ ناکارآمد بوده اما بتدریج مشکل پیچیده تر شده الان درصد باطری روی صد هست ولی به محض اینکه شارژر رو جدا کنم دستگاه خاموش میشه. حتی باطری رو هم جدا کردم و دستگاهو به برق وصل کردم و روشنش کردم اما با اینکه هشدار باطری موجود نیست رو نمایش میداد درصد همچنان روی ۱۰۰ بود الان عملا باطری نه در حالت خاموش شارژ میه و نه… Read more »

اعظم
Guest
اعظم

سلام
اب تاپ من ایسر هست؛ اصلاً بدون شارژر روشن نمی شود؛ حتماً باید به شارژ باشه تا روشن شود؛ به محض جدا کردن شارژ، خاموش می شود؛ وقتی چک میکنم می زنه باتری ۹۰ درصد، ولی تا شارژر را جدا می کنم، خاموش می شود؛ مشکل کجاست؟

Palang
Guest
Palang

یه سوال چرا لپ تاب من توی بازی هایی مثل فورتنایت شارژ نمیشه و دکمه ای که با آن لپ تاب را روشن می کنیم چشمک میزند و نشان دهنده شارژ لپ تاب هم در زیر لپ تاب چشمک میزند

سینا
Guest
سینا

سلام لپ تاپ من جدیدن وقتی شارزر رو وصل میکنم میزنه رو ایکون باتری دوشاخه وصله ولی باتری شارژ نمیشه مشکل چیه البته باتری پل تاپ رو در اوردم بدون باتری لپ تاپ رو روشن کنم روشن نمیشد امکان داره مشکل از شارژر باشه لطفا بگید خواهش میکنم

فرهاد
Guest
فرهاد

لپتاپ من باطری را اصلا شارچ نمکنه و بک چراغ زرد رنگ در کنار لپتاپ همیشه چشمک میزنه مربوط به باطی هست
من نمیدونم آیا ایراد از لپتاپه و یا باطری خراب شده
در دیویس منیج همه درایوها آپدیت شده هست و حتی فرمات کردم ویندوز ۱۰ و بکبار ویندوز ۷ اما بازم شارج نمیشه
قیمت باطری فط حدود ۱۵۰ دلار هست و‌چطوری میتونم مطمعن شوم که ایراد از باطریه یا از لپتاپ ؟
قبل از خریدن باطری میخوام مطمعن شوم بعد بخرم
Dell stufio 1747

Palang
Guest
Palang

چرا وقتی میرم تو فورتنایت لپ تابم شارژ نمیشه

کاظم
Guest
کاظم

سلام لپ تاپ من ایسرهست مدتی میشه وقتی شارژررو به برق وصل می کنم لپ تاپ شارژنمیشه امابعدازچنددقیقه دوباره شروع به شارژشدن میکنه نمیدونم مشکل ازکجا هست لطفا راهنمایی کنیدممنون.

کاظم
Guest
کاظم

سلام وقتی شارژرم رابه برق وصل میکنم لپ تاپم شارژنمیشه اما بعدازچنددقیقه شروع به شارژشدن میکنه نمیدونم مشکل ازکجا هست لطفا کمکم کنید.

ماهان
Guest
ماهان

سلام.شارژر لپ تاپ من ایسوز هستش.اما وقتی میزنم ب برق چراغش روشن نمیشه و لپ تاپ هم شارژ نمیشه.مشکل از کجاست؟

محبوبه
Guest
محبوبه

سلام
لپتاب من امروز که زدمش به شارژ کامل شارژ میشه ولی چراغ هچمنان قرمز هست و سبز نمیشه.
مشکلش چیه؟!

زهرا
Guest
زهرا

سلام خسته نباشید. ببخشید لپ تاپ من تا ۸۴ درصد شارژ میکنه و دیگه وامی ایسته چراغشم قرمز میمونه. قبلا هم یک بار این اتفاق افتاد و خود به خود درست شد. مشکل از چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید تشکر

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.