به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

مشکلات Ram کامپیوتر و راهکارهای برای رفع آنها

رفع مشکلات ram کامپیوتر

Ram یکی از قطعات اصلی و ضروری در کامپیوتر است که بالاترین نرخ خرابی را در بین سایر قطعات به خود اختصاص می‌‌دهد و خرابی آن به گونه‌‌ای است که نمی‌‌توان از آن چشم پوشی کرد و به کار با کامپیوتر ادامه داد. از این رو، مشکلات Ram کامپیوتر و راهکارهای برای رفع آنها مساله‌‌ای است که در این مطلب به بررسی آن می‌‌پردازیم.

رم کامپیوتر

رم (Ram) مخفف کلمه Random Access Memory و به معنای حافظه با دستیابی تصادفی است. Ram قطعه‌‌ای است که در هر سیستمی یافت و همچنین یکی از مهم‌‌ترین قطعات و بخش‌‌هایی است که تاثیر زیادی بر سرعت و عملکرد کامپیوتر می‌‌گذارد. رم با استفاده از فناوری‌‌های مختلف ساخته می‌‌شوند، که امروزه آخرین فناوری استفاده شده در رم که در بازار موجود است، فناوری DDR4 است. به دلیل عدم استفاده رم از بخش‌‌های ولتاژ بالا طول عمر بالاتری نسبت به سایر قطعات کامپیوتر دارد. اما رم به‌عنوان یک سخت افزاری احتمال دارد، گاهی با مشکلاتی مواجه شود و استفاده از سیستم را غیرممکن می‌کند که سبب نگرانی کاربر می‌شود، از این رو، در ادامه به بررسی مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن می‌‌پردازیم.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

دلایلی که سبب ایجاد مشکلات در Ram می‌شود:

برخی از این مشکلات عبارتند از خرابی ترانزیستورهای رم که از دو بخش مهم یعنی کنترلر و تراشه‌های NAND یا DRAM تشکیل شده است.

گرما هم از دیگر علل ایجاد مشکل رم سیستم است و اگر رم سیستم تهویه مناسب نداشته باشد، امکان خرابی آن بسیار افزایش خواهد یافت. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان رم از هیت سینک برای تهویه در تراشه های آن استفاده می‌‌کنند.

از دیگر علل خرابی رم می‌‌توان به وجود گردوغبار در اسلات‌‌ها اشاره کرد که سبب می‌‌شود رم در کوتاه مدت خراب شود. درنهایت وجود شوک الکتریکی، ولتاژ نامناسب، و جابجایی ناصحیح کامپیوتر از دیگر مواردی هستند که موجب خرابی رم می‌شوند.

 

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

 

علائم و نشانه‌های وجود مشکل در رم کامپیوتر

– کاهش عملکرد و بازدهی سیستم

یکی از اصلی‌‌ترین و بارزترین نشانه‌های وجود مشکل در رم کامپیوتر کاهش عملکرد و بازدهی کامپیوتر است. مشکل رم کامپیوتر به‌صورتی است که گاهی برخی افراد برای بار اول که سیستم را روشن می‌‌کنند، سیستم به خوبی اجرا شود، اما در ادامه با کاهش سرعت و عملکرد کامپیوتر مواجه شوند. کاهش سرعت سیستم یکی از مشکلات ناشی از خرابی و وجود مشکل در رم است. این مشکل در حین کار با برنامه‌هایی مانند فتوشاپ، بازی‌های ویدئویی سنگین و همچنین استفاده از مرورگرهای اینترنتی، بیشتر خود را نشانه می‌دهد که سبب هنگ کردن و ناپایداری سیستم می‌‌شود.

– کرش کردن‌‌های تصادفی کامپیوتر

یکی دیگر از نشانه‌‌ها و علائمی که نشان‌دهنده مشکل Ram کامپیوتر است، کرش کردن‌‌های تصادفی کامپیوتر است. البته گاهی کرش کردن‌‌های تصادفی به معنای وجود مشکل در رم نیست و با این حال می‌‌تواند یکی از نشانه‌‌ها و علائم خرابی رم هم محسوب شود.

– عدم شناسایی کارت گرافیک سیستم

از دیگر علائم و نشانه‌‌هایی که مربوط به مشکل Ram کامپیوتر می‌‌شود، این است که کارت گرافیک توسط سیستم شناخته نمی‌‌شود. برای برخی از کاربران و استفاده کنندگان از کامپیوتر این مشکل گاهی پیش می‌‌آید که وقتی سیستم خود را روشن می‌‌کنند با صدای بوق بلند مواجه می‌‌شوند. صدای بوق بلند سیستم نشان می‌دهد که کارت گرافیک به‌درستی توسط سیستم شناخته و بوت شده است. اما اگر صدای بوق به گوش نرسید و یا صدای بوق ممتد شنیده شد. در این صورت کارت گرافیک به درستی بارگذاری نشده است و این مشکل گاهی مربوط به رم سیستم می‌‌شود.

– خرابی فایل‌‌های داده

یکی دیگر از علائم و نشانه‌‌هایی که ناشی از مشکل رم کامپیوتر می‌‌شود، خراب شدن فایل‌‌های داده کامپیوتر است. گاهی برخی از کاربران به‌صورت ناگهانی متوجه می‌‌شوند، فایل‌‌هایی که به آسانی از آنها استفاده می‌کردند، خراب شده‌‌اند و امکان باز کردن آنها نیست. خرابی فایل‌‌های داده از جمله نشانه‌‌های مشکل رم کامپیوتر است و اگر به مرور فایل‌‌های بیشتری دچار ایراد و خرابی شوند، در آن صورت به احتمال زیاد مشکل رم کامپیوتر در حال تشدید است. چرا که مشکل رم کامپیوتر موجب انحطاط ساختارهای هارد درایو شده و حتی در بلند مدت می‌‌تواند موجب عدم بوت شدن سیستم شود. از این رو، لازم است مشکل Ram  کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن را دقیق درنظر داشته باشید.

– عدم نمایش مقدار رم

یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید کامیپوتر توجه به رم و مشخصات آن است، که افراد به‌راحتی می‌‌توانند از طریق کنترل پنل و سیستم به مشخصات رم دسترسی داشته باشد. با این حال، گاهی برای برخی از افراد این مشکل پیش می‌‌آید که عدد نمایش داده شده در مشخصات رم با مقدار رم همخوانی ندارد. در این صورت به احتمال زیاد رم دچار مشکل شده است.

– فریز شدن کامپیوتر

فریز شدن سیستم به این معنی است که کامپیوتر هیچ گونه واکنشی به دستورها و فرمان های ورودی نمی‌‌دهد و به نوعی غیرقابل استفاده می‌‌شود. از این رو، می‌‌توان گفت از جمله دلایلی که می‌‌تواند سبب فریز شدن کامپیوتر شود، که کامپیوتر سرعت پایین داشته باشد، مشکل داشتن رم کامپیوتر است.

– صفحه نمایش آبی یا صفحه مرگ

یکی از مشکلاتی که سبب ایجاد صفحه آبی در کامپیوتر می‌‌شود، خراب شدن و یا وجود مشکل در رم سیستم است. البته گاهی این مشکل بعد از نصب برنامه و یا نرم افزاری خاصی به‌وجود می‌‌آید، از این رو، اگر به‌تازگی روی سیستم خود هیچگونه تغییری انجام نداده‌‌اید، ولی با مشکل صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوید، در این صورت به احتمال زیاد رم دچار مشکل شده است. برای رفع مشکل آبی شدن صفحه نمایش می‌‌توانید به بررسی مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن بپردازید.

– ری استارت شدن مداوم سیستم

از دیگر علائم و نشانه‌‌های خراب شدن رم کامپیوتر می‌‌توان به ری استارت شدن مداوم و مکرر سیستم اشاره کرد. برای برخی از کاربران این مشکل پیش می‌‌آید که در حین کار با سیستم، کامپیوتر مداوم ری استارت می‌‌شود.

– مشکل نخواندن رم

یکی از مشکلاتی که کامپیوتر دارد، مربوط به نخواندن رم است. برای رفع مشکل عدم شناسایی رم توسط کامپیوتر، وارد تنظیمات بایوس سیستم شوید و تنظیمات آن را به حالت پیش فرض برگردانید. سپس کامپیوتر خود را خاموش کنید و حتی آن را از برق جدا کنید. بعد از آن رم‌‌های کامپیوتر را از اسلات خود خارج کرده و مجدد آنها را در درون اسلات قرار دهید.

چرا که احتمال دارد، نخواندن رم به دلیل نادرست قرار داده شدن رم در کامپیوتر باشد که سبب می‌شود رم به‌درستی شناسایی نشود. اما اگر مشکل برطرف نشد، در آن صورت رم را خارج کرده و اسلات‌‌های دیگر را تست کنید. همچنین می‌‌توانید رم را به‌صورت تکی به سیستم متصل کرده تا مشکل آن را شناسایی کنید.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

– مشکل پر شدن رم

پر شدن رم اغلب برای بسیاری از افراد که از کامپیوتر استفاده می‌‌کنند به مرور زمان پیش می‌‌آید که سبب کرش شدن و هنگ کردن مداوم و تصادفی کامپیوتر می‌‌شود. برای رفع مشکل پر شدن رم کامپیوتر، می‌‌توانید با استفاده از برنامه Task manager، برنامه‌‌هایی که حجم زیادی از رم کامپیوتر را اشغال کرده‌‌اند را مشاهده کنید و آنها را در صورت غیر ضروری بودن از نصب خارج کنید و با استفاده از کلید End Process حافظه اشغال شده رم کامپیوتر را آزاد کنید. علاوه بر این می‌‌توانید با استفاده از یک آنتی ویروس قوی، سیستم خود را ویروس‌یابی و ویروس‌کشی کنید و همچنین درایورهای خود را آپدیت کنید.

پیشنهاد مطالعه

– مشکل استفاده نشدن از فضای کامل رم

یکی دیگر از مشکلات رم کامپیوتر مربوط به مشکل usable است. این مشکل به این معنی است که کامپیوتر نمی‌‌تواند از تمام فضای رم استفاده کند و بخشی از حافظه رم گم می‌‌شود.

– مشکل گردوخاک گرفتن رم

گردوخاک گرفتن رم کامپیوتر می‌‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی در رم کامپیوتر شود و به‌صورت کوتاه مدت آن را از کار بیاندازد. از این رو، اگر رم کامپیوتر گردوخاک گرفته است، برای رفع آن می‌توانید بعد از جدا کردن مادربورد از برق، با یک برس نرم به نظافت اسلات‌‌های رم بپردازید و به قسمت اتصالات ماژول نیز یک سمباده نرم بکشید. اگر با تمیز کردن رم، مشکل برطرف نشد، در آن صورت احتمال دارد، رم خراب شده باشد و باید آن را تعویض کنید.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

با این حال قبل از اینکه بخواهید تصمیم به تعویض Ram بگیرید، بهتر است مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات را بررسی کنید. برخی از راهکارهای رفع مشکل رم عبارتند از:

– استفاده از برنامه MemTest86

برای بررسی مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن می توان از برنامه MemTest86 استفاده کرد. این برنامه ممکن است مشکلاتی را پیدا کند که ویندوز قادر به یافتن آنها نباشد. برای استفاده از این برنامه باید آن را از سایت‌‌های اینترنتی معتبر دانلود و یا خریداری کنید و روی سیستم خود نصب کرده و سپس براساس راهنمایی‌‌های انجام شده آن را اجرا کنید.

– استفاده از برنامه Windows Memory Diagnostic

برای بررسی مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن می‌‌توانید از برنامه Windows Memory Diagnostic استفاده کنید. برای اجرای این برنامه می‌‌توانید در منوی استارت عبارت Windows Memory Diagnostic را تایپ کنید و اینتر بزنید. در صفحه‌‌ای که باز می‌‌شوند، می‌‌توانید گزینه ری استارت و چک کردن مشکلات سیستم را انتخاب کنید تا به این وسیله سیستم به‌صورت خودکار مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات را شناسایی و اعلام کند.

با استفاده از امکانات خود ویندوز هم می‌‌توانید مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن را پیدا کنید. برای این کار می‌‌توانید از منوی استارت، در ویندوز ۷، Search و در ویندوز ۱۰، Cortana را انتخاب کنید و memory را جستجو کرده و Windows Memory Diagnostic را انتخاب کنید. در پنجره نمایش داده شده، روی Restart now and check for problems کلیک کنید.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

ویندوز خاموش می‌‌شود و کامپیوتر در memory diagnostic program ریبوت می‌‌شود و شما باید چند دقیقه صبر کنید. حالا وارد بخش هارد می‌‌شوید. در این بخش event را جستجو کرده و Event Viewer را انتخاب کنید. Event Viewer در بخش چپ قرار دارد، سپس روی system و expand Windows Logs کلیک کنید.  و بعد راست کلیک کنید و Filter current log را انتخاب کنید.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

پنجره جدیدی بالا می‌‌آید. در این پنجره منوی  Event sourceرا پایین بکشید و گزینه‌‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد. اما شما  MemoryDiagnostics-Results را انتخاب کنید و سپس ok کنید تا پنجره بسته شود.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

دوباره به Event Viewer برگردید و از لیست بالا، گزینه میانی را انتخاب کنید. که دو عبارت و یا یک گزینه بیشتر ندارد.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

یکی از اطلاعات را انتخاب کنید.

رفع مشکلات ram کامپیوتر

که اگر viewer به شما اعلام کرد رم مشکل دارد، در آن صورت مشکل Ram کامپیوتر و راهکارهای رفع مشکلات آن را بررسی کنید.

 

منبع:

pcworld.com

turbofuture.com

 


نویسنده :

 • Avatar مهسا گفت:

  سلام من یه لپ تاب اچ پی ۶۴۰ خریدم. وقتی روشنش می‌کنم برام پیغام میاد که رم ddr3 پشتیبانی نمیشه، و باید رم رو عوض کنم. اما لپ تابم هیچ مشکلی برای نصب و اجرای برنامه ها نداره. چکار باید کنم؟ ضمن اینکه طبق دستورالعمل بالا رم هیچ مشکلی نداره.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز فریمور بایوس را آپدیت کنید تا این خطا رفع شود. اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام ببخشید
  من الان دو تا رم دوگیگ دارم ینی چهار گیگ
  رفتم تو سایت مادربردم دیدم نوشته تا ۸ گیگ رم پشتیبانی میکنه
  خب،من الان یعنی دو تا دو گیگ دیگه بگیرم،ینی بشه ۸گیگ،مشکلی نیست؟
  ینی براحتی میخونه؟
  مادربرد:abit nf_m2pv

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز هنگام ارتقا رم علاوه بر پشتیبانی رم به حداکثر رمی که نسخه ویندوز شما می‌تواند مدیریت کند نیز توجه کنید، برای مثال اگر از نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ استفاده می‌‌کنید، این نسخه تا ۴ گیگابایت رم را مدیریت می‌کند.

   • Avatar محمد گفت:

    ممنون
    ویندوزم که ۶۴بیتی بود،
    راستش امروز رم ها له دستم رسید و گذاشتم و خوند،اما روشن کردنش بگیر نگیر داره،
    یه بار میزنم روشن میشه و یه بار یه چند ثانیه میمونه بعد خاموش میشه،هیچ صدای بوقی هم نداره،
    قبل از این مشکلی نداشت
    لطفا بگین چکار کنم مشکلی نباشه و راحت روشن شه

 • Avatar محسن گفت:

  سلام خسته نباشید
  من وقتی مموری در حال بوت میزارم برای تست سیستم ریست نمیشه باز برمیگرده به حالت قبل مشکل از کجاست؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar کیمیا گفت:

  سلام من وقتی می‌خوام با فتوشاپ کار کنم مثلاً ادیت عکس یه ارور میاد مربوط به رمه که نمیتونم با هیچ کدوم ابزارا کار کنم حتی سیو هم نمیتونم کنم و لبتابم تقریبا مال ۹سال پیشه و رمش۴ هست و از اول ویندوز سون نصب بوده روش ک من عوض کردم و تن نصب کردم الان فتوشاپم۲۰۱۵هم که نصب کردم نمیتونم کار کنم اگه رمو ارتقا بدم مشکل حل میشه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز از قسمت تنظیمات فتوشاپ میزان رم مورد استفاده را می‌توانید تعیین کنید، اگر قبلا می‌توانستید از فتوشاپ استفاده کنید ولی هم اکنون این امکان را ندارید، موارد نرم افزاری را بررسی کنید البته نسخه‌های جدیدتر فتوشاپ حافطه و پردازنده قوی‌تری نیاز دارند که در این مواقع نیاز به ارتقا سیستم احساس می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام
  قسمت پین رمم ک وصل میشه پورت رم مادربرد افتاده یدونه از طلایی هاش افتاده
  تعمیر میشه یا خیر؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، مشکل رم شما باید توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  • Avatar سینا گفت:

   سلام،
   اگه مشکل از مادربرد باشه،اقبل تعمیره
   اگه از رم باشه،قابل تعمیر هستش.
   فقط یه نکته:
   رم هایی که ddr2 و یا ddr1 هستن معمولا ارزش تعمیر ندارند!اگه ddr3 هست و یا ddr4 و یا ddr5 و یا ddr6 می تونید تعمیر کنید چون ارزشش رو داره

 • Avatar نیما گفت:

  نظر یا پرسش خود را بنویسید…رم من داخل کامپیوتر ۱ گیگه اما کنارش یک رم ۲ اضافه میکنم و کامپیوتر را روشن میکنم صدای جیغ جیغ میده نمیدونم چرا

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، احتمال می‌رود که سیستم با پردازش رم مشکل داشته باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar De گفت:

  چ سیستمی باعث میشه که درکامیپوتر موقع روشن و خاموش کردنش رم سیستم پاک نشود

 • Avatar ایران گرد گفت:

  عرض سلام
  به تازگی رام لبت تاب رو تعویض کردم و دوتا یکی دوگیگ و یکی چهار گیگ انداختم روی سیستم که در کل میشه ۶ گیگ
  اما موقع کار با لب تاب ویندوز خیلی سنگین میشه و وقتی به بخش tesk manager رفتم دیدم با ۱گیگ و ۸۰۰ مگابیت از اشغال رام حدود ۹۰ درصد رام را مشغول کرده
  از طریق منوی مای کامپیوتر به مشخصات سیستم رفتم دیدم رام رو ۶ گیگ useble کرده
  خودمم گیج شدم از یک طرف رام رو با ۶ شناخته از طرف دیگه حدود ۲ گیگ رو داره استفاده میکنه
  کسی هست کمکی کنه
  ممنون میشم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام. مادربرد جای ۲ اسلاید رم داره و ۲ عدد رم ۲ گیگ و در مجموع ۴ گیگ ساپورت میکنه. اما اگه یک رم ۴ گیگ بذارم کامپیوتر روشن نمیشه. از طرفی همین رم ۴ گیگ روی مادر برد دیگه کامل جواب میده. کلیه مشخصات فرکانسی با هم یکسان هستن
  دلیل عدم جوابگویی رم روی کامپیوتر اول چی میتونه باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا جهت راهنمایی و بررسی دقیق‌تر با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar مسعود گفت:

  سلام کامپیوتر من مدتیه خراب شده و دیگه مقرون بصرفه نیستکه درستش کنم.ولی تمامی خاطراته خانوادگی درون هاردشه چجوری باید بهشون دسترسی پیدا کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز شما می‌توانید هارد را از سیستم قبلی جدا و در سیستم جدید بارگذاری و اطلاعات آن را بازیابی کنید. اما این کار نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد. لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar Shahin گفت:

  سلام . مدتیه با کامپیوترم دو سه ساعت بیشتر نمی تونم کار کنم . خود به خود خاموش میشه . بعد از سه چهار ساعت دیگه روشن میشه . باز همون روال … پیش یه تعمیرکار بردمش میگه پاورش سالمه . فن سی پی یو کار میکنه اما مطمئن نیستم سالم . در کل هوا اونقدری گرم نیس ک بخوام بگم بخاطره گرمای سی پی یو هس اف شدنش . وقتی روشن میکنم صدای فن خیلی بلنده بعد همین صدا ادامه داره تا ویندوز میاد بالا بعد دیگه طبیعی میشه صداش … امشب ک باهاش کار میکرد در حد ۵ ثانیه بوق ممتد زد و بعد خاموش شد سعی کردم روشن کنم ۵ دقیقه روشن بود دوباره بوق ممتد و خاموش… ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنید . خیلی برام مهمه بدونم مشکلش چیه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه دستگاه را بررسی کند.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،
   ممکنه حتی مشکلش از ویندوز باشه،و یا رم و حتی فن سی پی یو.چون بوق ممتد حداکثر تا ۵ ثانیه برای رم و یا فن سی پی یو هستش

  • Avatar Sentinel گفت:

   فن کامپیوتر من همین مشکل رو داشت یعنی صدای خیلی بالایی داشت و پس از یه مدت کامپیوتر میرفت تو حالت صفحه مرگ
   فن رو باز کردم و اطراف سی پی یو و فن رو کامل گرد گیری کردم
   درست شد

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام من در نصب ویندوز با مشکل رم مواجهه میشم راه حلی هست برا درست کردن.. با رم دیگری ویندوز نصب کردم بعد رم خراب رو میندازم موقعه کار کردن صفحه آبی میشه یا همون صفحه مرگ

 • Avatar ابوالفضل گفت:

  وقتی کامپیوتر و روشن میکنم اولش یکم کنده ولی بعد روان میشه مشکلش چیه؟

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   با سلام
   لطفا درخواست تعمیر کامیپوتر را ثبت کنید تا کارشناس کامپیوتر دستگاه شما را بررسی کند.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام… من ی رم ۸ ddr3 گرفتم با ی رم۲ ترکیب کردم کامپیوتر بالا اومد اما وقتی داشتم رندر میکردم دیدم دمای cpu تا ۱۰۵ درجه رفت سیستم خاموش شد… سیستمو روشن کردم بالا اومد… بعد باز خاموشش کردم ایندفه رم ۲ رو در اوردم دیگ سیستم رشن شد اما بدون اینک بوق بزنه خاموش شد… رم ۸ رو دراووردم ۲ رو باز انداختم بالا اومد… باز رم ۸ و ۲ رو باهم انداختم ولی باز بعد چن ثانیه خاموش شد…ب نظرتون سر این رم ۸ پی اومده… ممکنه اشکال از بایوس باشه؟؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

  فرکانس حافظه رم های نصب شده با هم همخوانی ندارد
  ۲_رم هارا در بیارید و با ذره بین تمام پین ها و پایه های داخل اسلات هارا بررسی کنید،اگر یکی از پایه ها شکستی،فروفرفتگی،کندگی،له شدگی داشت و یا نبود،مادربرد رابه متخصص مورد اطمینان بسپارید و یا از اسلات های دیگر استفاده کنید

 • Avatar محمدرضا گفت:

  سلام من میخواستم رم کامپیوتر افزایش بدم ولی با صفحه آبی مواجه میشم رم ها سالمن اسلات هاش تمیزه رم هام مناسبه کامپیوتره. بعد صفحه استارت ویندوز میاد مینوسه در حال تنظیم و یه عدد درصد داره جلوش ولی چیزی اتفاق نمیفته تا آخر که پر میشه سیستم میاد بالا ولی رم ها نه مشکل کجاست ؟کسی میتونه راهنمایی کنه .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ویندوز مورد داشته باشد یا مشکل سخت افزاری , باید بررسی شود

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   منظورتون رو متوجه نمیشم،سیستم میاد بالا ولی رم ها نه،یعنی چی؟؟؟اگه رم شناخته نشه که سیستم تصویر نمیده!!!
   شما باید ویندوزتو عوض کنی

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.