به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

خرابی پرینتر سامسونگ

خرابی پرینتر سامسونگ

کمپانی کره‌ای سامسونگ امروزه به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی در دنیا تبدیل شده است. این شرکت در سال ۱۹۳۸ در کره‌ی جنوبی تاسیس شد و اکنون پس از گذشت ۸۰ سال، دارای تعداد زیادی زیر مجموعه و شرکت تابعه در سرتاسر دنیا است. شعار سامسونگ، “تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان” است و از این رو، این شرکت در تولید محصولات مختلف، از نیم رساناها گرفته تا کشتی و شناورهای بزرگ فعالیت دارد. یکی از محصولات این شرکت، پرینترهای آن است که دارای کیفیت و دوام بالایی هستند. در این مطلب قصد داریم تا به سوالات رایج درباره مشکلات پرینتر سامسونگ پاسخ دهیم.

چرا پرینتر من پرینت نمی گیرد؟

ممکن است پرینتر شما به منبع برق وصل نباشد. شاید هم شما در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ خود را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب نکرده‌اید. ابتدا پرینتر را به برق متصل کرده، دکمه پاور آن را فشار دهید و سپس در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب کنید.

خرابی پرینتر سامسونگ می‌تواند به دلایل زیر هم باشد:

 1. کابل اتصال بین پرینتر و کامپیوتر به درستی متصل نشده است: آن را چک کنید.
 2. کابل اتصال صدمه دیده است: بهتر است تا کابل را در یک سیستم دیگر که به درستی کار می‌کند امتحان کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.
 3. تنظیمات پورت نادرست است: تنظیمات پرینتر ویندوز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پرینت شما به پورت اتصال مورد نظر ارسال می‌شود. اگر کامپیوتر شما دارای چندین پورت است، مطمئن شوید که پورت پرینتر را به درستی انتخاب کرده‌اید.
 4. ممکن است خرابی پرینتر سامسونگ شما ناشی از پیکربندی نادرست آن باشد. تنظیمات پرینت را بررسی کنید تا از درست بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید (به بخش راهنمای کاربر پرینتر در « Opening printing preferences» مراجعه کنید).
 5. دقت کنید که درایور پرینتر شما به درستی نصب شده باشد.
 6. پرینتر شما به درستی عمل نمی‌کند: پیام نمایش داده شده در کنترل پنل را بررسی کنید تا ببینید آیا چاپگر شما یک خطای سیستمی را نشان می‌دهد یا نه. در صورت بروز خطا با نماینده خدمات تماس بگیرید.
 7. دقت کنید، اگر سینی خروجی پرینتر پر باشد، عملیات چاپ متوقف می‌شود.

 

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر
مشکل پرینترهای سامسونگ
اگر پرینتر سامسونگ روشن نمی‌شود، ابتدا باید منبع تغذیه را بررسی کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید

چاپگر مواد چاپ را از منبع کاغذ اشتباه انتخاب می‌کند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ احتمالا به دلیل انتخاب اشتباه paper option در Printing Preferences اتفاق افتاده است. در بسیاری از نرم افزارها، انتخاب منبع کاغذ از تب Paper در Printing Preferences انجام می‌شود (دفترچه راهنمای پرینتر خود را مطالعه کنید، از Help پرینتر هم می‌توانید کمک بگیرید). حال منبع کاغذ صحیح را انتخاب کنید.

عملیات پرینت فوق العاده آرام صورت می‌گیرد.

احتمالا job تعریف شده بسیار پیچیده است، از پیچیدگی آن بکاهید یا تنظیمات کیفیت پرینت را تنظیم کنید.

نیمی از صفحه سیاه شده است.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ دو دلیل دارد: یا تنظیمات جهت بندی صفحه اشتباه است و یا سایز کاغذ شما با تنظیمات سایز کاغذ پرینتر همخوانی ندارد. آن‌ها را اصلاح کنید.

پرینتر من پرینت می‌گیرد، ولی متن چاپ شده اشتباه، درهم است!

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 1. کابل چاپگر شل یا معیوب است
 2. درایور پرینتر به اشتباه انتخاب شده است
 3. برنامه نرم افزاری بد عمل می‌کند: یک job را از برنامه ای دیگر پرینت بگیرید تا از عملکرد صحیح نرم افزار مطمئن شوید.
 4. سیستم عامل کامپیوتر شما مشکل دارد: یک بار ویندوز و پرینتر خود را ریست کنید.

صفحات پرینت گرفته شده سفید هستند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ هم دلایل زیر را دارد:

 1. کارتریج رنگ معیوب و یا خالی است
 2. بعضی قسمت های پرینتر مثل کنترلر یا بورد معیوب هستند: درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

پرینتر نمی‌تواند از فایل های PDF به درستی پرینت بگیرد، برخی از شکل ها یا توضیحات PDF چاپ نمی‌شوند

این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگار بودن فایل PDF با محصولات Acrobat اتفاق بیفتد. پرینت کردن یک فایل PDF به عنوان image احتمالا مشکل شما را برطرف می‌کند. گزینه Print As Image را از آپشن های Acrobat printing فعال کنید.

ارور چاپگر سامسونگ
اغلب اوقات مشکل سفید گرفتن پرینت گرفتن پرینتر، مربوط به تمام شدن کارتریج است

کیفیت تصاویر چاپ شده مناسب نیست و عکس ها واضح نیستند.

شاید رزولوشن تصاویر پایین هستند. سایز عکس را کاهش دهید. اگر سایز عکس را در اپلیکیشن نرم افزاری بیشتر کنید، رزولوشن آن کاهش می‌یابد.

قبل از پرینت گرفتن، دود سفیدی از سینی خروجی پرینتر خارج می‌شود.

این مورد از موارد خرابی پرینتر سامسونگ نیست. استفاده از کاغذ مرطوب دلیل وقوع این موضوع است.

پرینتر نمی تواند از کاغذهای با سایز خاص پرینت بگیرد.

دلیل این امر، هماهنگ نبودن سایز کاغذ مورد استفاده با تنظیمات سایز کاغذ است. در Printing Preferences، تب Paper را باز کرده و با انتخاب گزینه Custom، سایز کاغذ مطلوب را انتخاب کنید (می توانید از دفترچه راهنمای پرینتر کمک بگیرید).

پرینتر در هنگام استفاده بوی عجیبی از خود ساطع می‌کند.

احتمالا روغن مورد استفاده برای حفاظت از Fuser بخار شده است. پس از چاپ بیش از ۱۰۰ صفحه‌ی رنگی این اتفاق می‌افتد. این مشکل موقتی است.

پیشنهاد مطالعه

پرینتر از فایل های PDF درست پرینت نمی‌گیرد، برخی از تصاویر و متن ها از پرینت حذف می‌شوند.

 1. این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگاری بین فایل PDF و محصولات Acrobat اتفاق بیفتد: از فایل PDF به عنوان یک تصویر پرینت بگیرید. از آپشن‌های پرینت Acrobat، گزینه Print As Image را روشن کنید. توجه: با این کار مدت زمان عملیات پرینت افزایش خواهد یافت.
 2. شاید فایل PDF فونت ها و کاراکترها و تصاویر خود را به دلیل تنظیم در حالت interactive از دست داده است: پیش از پرینت گرفتن باز نصب مجدد درایور پرینتر را امتحان کنید.

کاغذهای بسیار بزرگ Billing Paper پس از چاپ، حلقه ای شکل شده و فر می‌خورند.

این مشکل به دلیل ناسازگار بودن تنظیمات سایز کاغذ با سایز واقعی کاغذ اتفاق می‌افتد. در آپشن پرینتر این مورد را اصلاح کرده و دوباره تلاش کنید. به Printing Preferences رفته، تب Paper را انتخاب کنید و سپس حالت آن را به Thick (ضخیم) تغییر دهید. البته این دستورالعمل ممکن است در مدل‌های مختلف از پرینترهای سامسونگ کمی تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است تا در دفترچه راهنمای استفاده‌ی کاربر پرینتر خود، نگاهی به بخش “Opening printing preferences” بیندازید.

مشکل نصفه پرینت گرفتن

یکی از ایرادات رایج در پرینتر سامسونگ، مشکل نصفه پرینت گرفتن دستگاه است. موارد زیادی باعث بروز این مشکل می‌شوند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
بگذارید از ساده‌ترین دلیل شروع کنیم، گاهی جا ماندن یک شی کوچک درون پرینتر مانع از انجام پروسه درست چاپ و در نهایت نصفه پرینت شدن فایل می‌شود
یکی از این دلایل، سرویس پرینت اسپولر است که مدیریت فایل‌هایی که به پرینتر ارسال می‌شوند را بر عهده دارد. با استفاده از این سرویس، شما قادر هستید کنترل بیشتری روی فرمان‌های چاپی که در صف قرار می‌گیرند داشته باشید و آن‌ها را حذف یا کنسل کنید. اما این سرویس نیز، گاهی دچار مشکل شده و باعث نصفه پرینت گرفتن دستگاه می‌شود. برای حل این مشکل، کافیست سرویس پرینت اسپولر را قطع کنید.
در قدم بعدی باید میزان کارتریج را بررسی کنید، گاهی به حداقل رسیدن میزان کارتریج می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. البته این تنها میزان کارتریج نیست، که می‌تواند باعث نصفه پرینت گرفتن شود. پاره شدن نوار پلمپ، نصب نادرست کارتریج و در نهایت عدم اتصال پرینتر با کارتریج از دلایل بروز این مشکل هستند.
اگر در موارد گفته شده مشکلی نمی‌بینید، باید به سراغ نرم افزار پرینتر یعنی درایور رفته و آن را بروز کنید. گاهی لازم است که، نرم افزار را به طور کامل پاک کرده و آن را دوباره نصب کنید. اگر سی دی نرم افزار را پیدا نمی‌کنید، کافیست به سایت کمپانی پرینتر مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات دستگاه درایور را دانلود کنید.

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ
گاهی آپدیت نبودن نرم افزار پرینتر می‌تواند منجر به مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر سامسونگ شود

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ

پرینتر را روشن کرده و دستور چاپ را نیز ارسال کرده‌اید، منتظر سند چاپی هستید که متوجه چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ می‌شوید. اگر چراغ قرمز چشمک می‌زند، باید بدانید زمان تعویض و یا شارژ کارتریج رسیده است.
اما ثابت شدن چراغ قرمز، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اول اینکه کاغذ درون پرینتر گیر کرده و باید آن را بیرون بیاورید. گاهی اوقات با نصب اشتباه کارتریج نیز، با روشن و ثابت شدن چراغ قرمز روبرو خواهید شد.

رفع ارور out of paper

برای رفع ارور out of paper، ابتدا سرویس spooler را قطع کنید. حالا باید اتصالات پرینتر با رایانه را جدا کرده و سپس دستگاه را خاموش و دوباره روشن کرده و spooler را دوباره راه بندازید.

معنی ارور install black cartridge

پرینتر را روشن کرده و فایل مورد نظر برای چاپ را انتخاب کرده‌اید، به نظر می‌رسد که همه چیز طبق روال پیش می‌رود. اما با ظاهر شدن ارور install black cartridge در حین کار پرینتر متوجه می‌شوید دستگاه دچار مشکل شده است. این ارور که به کارتریج مربوط می‌شود، می‌تواند معنا و مفهوم متفاوتی داشته باشد. چیپست یکی از قطعات اصلی کارتریج بوده و عامل ارتباط دهنده پرینتر با آن محسوب می‌شود. اگر نصب کارتریج به درستی انجام نگیرد، پرینتر نیز با آن ارتباط نگرفته و این ارور را نشان می‌دهد.

معنای ارور چاپگر سامسونگ

در هنگام استفاده از پرینتر سامسونگ، با ارور‌ها و کد‌های خطای مختلفی مواجه خواهید شد. در ادامه مقاله قصد داریم به، معنای ارور چاپگر سامسونگ پرداخته و مفهوم هریک را بیان کنیم:
کد خطا H2: این کد خطا نشان می‌دهد که، در هنگام گرم کردن منبع تغذیه مشکلی رخ داده است، باید تمامی اتصالات را چک کرده و از متصل بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
کد خطا ۲۴: این کد خطا به شما خبر می‌دهد که، حافظه پرینتر با داده‌ها و اطلاعات پر شده است.
کد خطا ۱۶: اگر در حین کارکرد پرینتر، با ارور ۱۶ مواجه شدید، باید برای تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام کنید.
کد خطا ۱۱۱۲-۱۱: این کد خطا، معانی مختلفی داشته و خبر از وجود مشکلات مختلف در پرینتر می‌دهد. از آپدیت نبودن فریمور گرفته تا ایرادات سخت افزاری در دستگاه.
کدC2-1110 ، C2-1120، C2-1140: تمامی این کد‌های خطا، مربوط به کارتریج می‌شوند. با دیدن این کد‌ها باید بدانید، کمتر از ده درصد از کارتریج باقی مانده و باید برای تعویض آن اقدام کنید.
کد:C1-1510 کارتریج انتخابی با پرینتر شما سازگار نیست.
کدC2-1410 ، C2-1710، C2-1711، C2-1712: کارتریج نصب نشده و دستگاه توانایی تشخیص آن را ندارد. اغلب اوقات این کد‌های خطا با یکبار و خاموش و روشن شدن پرینتر برطرف می‌شوند.

علت سایه انداختن چاپگر

سند چاپ شده را برداشته و می‌بینید که زیر هر خط چاپ شده، دوباره نوشته به صورت خیلی کمرنگ چاپ شده است. نوشته‌های کمرنگ، در سند چاپی سایه می‌اندازند. علت سایه انداختن چاپگر، که اغلب در پرینتر لیزری رخ می‌دهد به دلیل خرابی قطعه فوم رول است. این قطعه که از جنس نمد و لاستیک است، وظیفه شارژ کردن سطح اولیه درام را دارد. البته افتادن سایه تنها نشانه خرابی این قطعه نیست، افتادن نقاط سیاه روی کاغذ نیز می‌تواند نشانه‌ای بر خرابی این دستگاه باشد.

عیب یابی پرینترهای سامسونگ

در ادامه این مقاله قصد داریم، لیست مشکلات رایج پرینتر سامسونگ و نحوه رفع آن‌ها را به شما بگوئیم:
خطای:Scanning اغلب اوقات، این پیغام خطا نشان دهنده یک خطای سخت افزاری است. کیفیت پایین کابل‌ها و حجم بالای اطلاعات، مانع از کارکرد درست پرینتر می‌شود. برای رفع این مشکل، باید کابل‌های usb پرینتر خود را تعویض کنید.
خطای Paper Jam: این اتفاق وقتی می‌افتد که کاغذ درون چاپگر گیر کرده باشد. چاپگر خود را باز کرده و کاغذ‌های گیر کرده را با احتیاط بیرون بیاورید.
خطای خالی بودن سینی کاغذ: این خطا را حتی هنگامی که، سینی پرینتر پر از کاغذ است هم مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل باید به سایت سامسونگ مراجعه کرده و درایور را بروز کنید. در این مقاله سعی کردیم، عیب یابی پرینترهای سامسونگ را به طور کامل توضیح دهیم. اگر هنوز مشکلی در کارکرد دستگاه خود مشاهده می‌کنید باید برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.


نویسنده :

 • Avatar محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  یه پرینتر سامسونگ scx 4200 دارم زمان warming خیلی طول میکشه تا آماده بکار بشه، وقتی هم آماده بکار شد اگه یک دقیقه فاصله بین کپی اول و دوم بیفته حداقل ۳۰ ثانیه طول میکشه تا کپی بگیره
  علتش چیه لطفا راهنمایی کنید

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   محمد عزیز
   کند شدن و پایین آمدن سرعت از مشکلات رایج پرینتر scx4200 است، برای رفع این مشکل باید هر چند وقت یکبار سرویس دوره‌ای پرینتر را انجام دهید تا از مستهلک شدن قطعات جلوگیری کرده و سرعت آن را افزایش دهید.
   موفق باشید

 • Avatar mehran گفت:

  سلام من پرینتر sumsung scx-4521f دارم. اول اینکه خیلی کمرنگ پرینت میکنه.دوم اینکه از وسط برگه شروع به پرینت کردن میکنه.لطفا بگید مشکلش چیه

 • Avatar علی گفت:

  با سلام ممنون که با حوصله جواب میدید
  من پرینتر سامسونگ مدلMl2160 دارم با اینکه کارتریجش پره ولی موقع چاپ از بالا به پایین یه قسمت پر رنگ چپ میکنه یه قسمت کم رنگ

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز لازم است که کاررتیج را تعویض کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar امیر الهیاری گفت:

  سلام پرینترمن samsung ml 1660 است وقتی میخوام چیزیو چاپ کنم ارور usb printer status is not available رو منویسه

  ممنون میشم جواب بدید

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   این ارور اغلب هنگامی که پرینتر در وضعیت آفلاین قرار می‌گیرد خود را نشان می‌دهد، زیرا در این شرایط پرینتر با سیستم ارتباط نمی‌گیرد. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Avatar مریم گفت:

  سلام من یک پرینتر سامسونگ مدل ۳۴۰۰دارم کاتریج شارژ کردم فقط برگه اول درست پرینت گرفت الان هرچی پرینت میزنم وسط خط چاپ نمیشه مابقی ناخوانا است چشم تونر زرد و سایز کاغذم که از a4 به a5تغیر میدم کلا دیگه سفید و ناخوانا میشوپ علت چی میتونه باشه ممنون ازتون

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام، من یه پرینتر سامسونگ مدل scx-3200 دارم.چند مدت پیش کارتریجش رو شارژ کردم، بعد از تقریبا ۲۰۰ برگ پرینت، چراغ قرمزش چشمک میزنه ولی میشه باش هم پرینت گرفت،مشکل چشمک زدن از چی هست و چه جوری میشه رفعش کرد؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   چشمک زدن چراغ قرمز و یا حتی نشان دادن کد‌های خطایی که خبر از رو به اتمام بودن کارتریج می‌دهند، بعد از شارژ کارتریج طبیعی است و نشان دهنده مشکلی در پرینتر نیست. اغلب، این خطا‌ها با راه اندازی مجدد پرینتر برطرف می‌شوند. اما اگر بعد از راه اندازی نیز، هنوز با این کد خطا روبرو می‌شوید بهتر است برای سرویس پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • Avatar حسین گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ۴کاره مدل scx4655hnnhvl دارم و موقع پرینت
  یک سوم برگه ها از قسمت راست کمرنگ چاپ می شوند ولی بقیه قسمت ها پررنگ چاپ می شوند البته زمان کپی این مشکل اصلا وجود ندارد.

 • Avatar سجاد گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ ml1660دارم در هر دستور یک برگه سقید بیرون میده علت چیست؟؟؟؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   چند عامل باعث سفید چاپ کردن پرینتر می‌شوند:
   ۱-کارتریج رو به اتمام است.
   ۲-کارتریج معیوب شده است.
   ۳-برخی از قطعات دستگاه دچار خرابی شده‌اند.
   بهتر است هرچه سریعتر برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • Avatar محمد حسن گفت:

  سلام پرینتر scx3405fh خطای ۲۳۲۰ میدهد کجای کار ایراد دارد؟ سپاس از پاسخگویی شما

 • Avatar faezeh گفت:

  سلام امروز پرینترم (مدل سامسونگ scx3400)یک کاغذ رو درست به داخل نکشید و مچاله کردو متوقف شد بعدش که کاغذ رو در اوردم اصلا کار نکرد دو تا گیره ی سیاه رو به پایین افتاده وقتی به محل ورودی کاغذ نگاه می کنم من زیاد سر در نمیارم ولی فکر کنم اونا مانع میشن و اینکه اروری که میده چراغ زرد روشن میشه و کدی نمیده براش
  من الان باید چی کار کنم؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   روشن شدن چراغ زرد پرینتر سامسونگ، به معنای گیر کردن کاغذ درون آن است. بهتر است برای حل مشکل خود، با کارشناسان آچارباز در این زمینه در ارتباط باشید و با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • Avatar هادی گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ ام ال ۱۶۶۰ دارم
  پرینت که میگرم ۳چاپه میزنه چرا چکار کنم

 • Avatar باران گفت:

  با سلام پرینتر چهارکاره سامسونگ مد ۴۶۵۵ /خطایError m2 -1317 میده کسی میدونه دلیلش وراهکار حلش چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود. شما میتوانید با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶، درخواست خود را ثبت کنید.

 • Avatar Amin amirasjodi گفت:

  درود بر شما پرینتر سامسونگ Ml257Nدادم دو چراغ زرد بالایی احتیاط و پائین هم زمان روشن و شروع به چشمک زدن میکنند و دستگاه کار نمی کند لطفا راهنمایی کنید

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   دوست عزیز لطفا کارتریج را بررسی کنید که درست جا خورده باشد و در صورت امکان از کارتریج دیگری را تست کنید.

 • Avatar مسعود گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید پرینتر سامسونگ مدل SCX-3400 چراغ استاتوس نارنجی شده و پرینت نمیگیره علتش چیه؟ باتشکر

 • Avatar رضا ابراهیمی گفت:

  سلام.من یه پرینتر مدل۲۸۵۰ دارم کاغذ توش گیر کرده چطور کاتریج رو در بیارم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  • Avatar منصور گفت:

   اول کاست کاغذو دربیار و بعد درب جلوی دستگاه و باز کن .۲۸۵۰کارتریج کتابی میخوره به آرامی درش بیار // کاغذو میبینی .مشکل از کلاج یا پیکاپ دستگاه هستش..درام کارتریج در زمان سردی شدیدا خشک میشه ممکن از اونم باشه …موفق باشی

  • Avatar سعید خاک بر آله آبادی گفت:

   سلام من پرینتر سامسونگ قدیمی ml_1865w چند وقتیه پرینت نمیگیره و کد خطا یu1_2113# رو نمایش میده
   چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد

   • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

    سلام
    دستگاه شما مشکل سخت افزاری دارد و باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام. من یک پرینتر سامسونگ مدل ۳۴۷۰ دارم. وقتی میره روی حالت خواب ، تا وقتی خاموش و روشن کنم از یان حالت خارج نمیشه.

 • Avatar zhina گفت:

  سلام
  علت روشن شدن علامت toner در پرینتر سامسونگ مدل scx-3400 چیه؟

 • Avatar علی مرادی کیگل گفت:

  سلام من یک پرینتر ۱۶۶۰ سامسونگ دارم وقتی از یک صفحه پرینت میگیرم صفحه اول چاپ ویک صفحه خالی هم تا نصف پرینت خالی و نصفش تو پرینتر میمونه و باید روشن و خاموش کنم تا بیاد بیرون لطفا بگین مشکل چیه و چطوری رفع میشه، در کل به جای چاپ یک صفحه یک کاغذ هم برمیداره و نصفش توماشین گیر میکنه
  سپاس

 • Avatar سارا گفت:

  سلام پرینتر من مدل ML_1915هست چند وقته که باهاش کار میکردم خیلی داغ میشد الان امروز خواستم روشنش کنم اصلا روشن نمیشه کابل و برق همه چی رو هم چک کردم مشکلی نداشتن دکمه روشنو که میزنم روشن میشه سریع خاموش میشه نمی‌دونم چیکار کنم

 • Avatar ابی آذری گفت:

  سلام وقت بخیر چاپگر ۲۱۶۰ سامسونگ دارم مدتی است بعد از دو سه چاپ چاپگر گرم میشود و برگهای چاپ شده کمی سیاه تر چاپ میشود و گوشه برگ a4 پاره میشود علت را میشود بگویید باتشکر

 • Avatar حمید گفت:

  سلام من یه پرینتر سامسونگ مدل ml-2160 دارم خوب کار میکرد یه روز ویندوزم عوض کردم شد ویندوز ۱۰ ولی دیگه پرینترمو نمیشناسه هر چقدر میخوام درایورشو نصب میکنم تو مرحله شناسایی خطا میده و نصب نمیشه بردمش پیش تعمیرکار گفت بردش مشکل داره بردشو عوض کرد اما هنوز همون مشکلو داره اما میگه با ویندوز ۱۰ درایورش نصب نمیشه در ضمن وقتی کابل پرینترو به کامپیوتر وصل میکنم صدا نمیده این مشکلو بعد از تغییر ویندوز بوجود اومد ممنون میشم راهنماییم کنید

 • Avatar ماني گفت:

  سلام ببخشید پرینتر سامسونگ مدلclp320دارم خیلی وقت ازش استفاده نکردم الان وقتی پرینت میگیرم ۴خط باریک از ۴رنگ میندازه میشه بگید مشکل از چیه ؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دار ایراد از درام کارتریج شما باشد که باید تعویض شود. اما برای بررسی و جواب قطعی نیاز است توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر کارتریج در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Arian گفت:

  سلام من پرینترم نمیتونه کارتریج رو شناسایی کنه مشکل از کارتریجه چون کارتریج زاپاس داشتم گذاشتم شناسایی کرد و مشکلی نبود ولی الان این ارور رو میده
  Toner Cartridge Failure: #C2-1711. Call for service

 • Avatar بروشکی گفت:

  سلام.ببخشید من توی devices and panels پرینترم درسته و توی قسمت status هم وضعیت ready نوشته اما موقعی که فایل pdfام رو باز میکنم و دکمه پرینت رو میزنم مینوسه که adobe reader متوقف شد…چیکار باید بکنم؟!

 • Avatar سیامک سرابندی گفت:

  سلام.ما یک چهارکاره سامسونگ مدلscs-4521f داریم.مدتی هست ارور lsuمیدهد.چطور رفع نمایم.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ایراد سخت افزاری دارد و نیاز به تعویض قطعه دارد. بهتر است درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar امین گفت:

    سلام خانم ایزدی من یه پرینتر scs4521f دارم الان سه ساله دارمش چند روز پیش تمیزش کردم وقتی روشنش کردم دیگه کار نمی کنه یعنی روشن میشه ولی رو صفحه نمایشش ۴ تا خط میاد و هیچ کاری انجام نمی ده
    لطفا اگه می شه پاسخ رو به ایمیل بفرستید ممنون میشم
    cofinetpezhvak@gmail.com
    اگرم براتون سخت ایمیل همینجا هم پاسخ بزارید میام می خونم مرسی

 • Avatar مسعود گفت:

  سلام . ضمن تشکر از راهنمایی های خوبتون یک سوال داشتم . من یک هفته پیش یک پرینر ۳۰۵۰ کار کرده خریدم . و یک کاتریج نو هم براش گرفتم و روی لب تاپ خودم درایورش و نصب کردم و خیلی راحت پرینت با کیفیت گرفتم. بعد پسرم با لب تاپ خودش خواسته بود پرینتر رو نصب کنه ولی هر بار بعد از نصب در زمان ارسال پرینت با خطا مواجه میشد . وقتی من دوباره لب تاپم رو به پرینتر وصل کردم پرینتر به سرعت و پشت سر هم کاغذ ها رو به داخل میکشید و شکلک های عجیب چاپ میکرد و این کار تمومی نداشت . حتی با حذف نصب پرینتر و نصب مجدد درایو و خاموش و روشن کردن پرینتر هم این مشکل حل نشد . میشه خواهش کنم راهنمایی ایم کنید . در ضمن وقتی سیم پرینتر رو از کامپیوتر قطع میکنم و دکمه دمو روی پرینتر رو میزنم درست چاپ میکنه

 • Avatar payman گفت:

  سلام، پرینتر من مدل M2020w است کارتریج نو براش گرفتم فقط بار اول پرینت گرفت دیگه هر کار کردم نگرفت، چراغ روی پرینتر شرایط نرمال سبز بود ولی الان آبی شده،پیام چی میده؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج را مجدد جا بزنید و پرینتر را خاموش روشن کنید. همچنین کاغذ را چک کنید.
   اگر باز هم مشکل برطرف نشد، بهتر است درخواست تعمیر پرینتر در محل را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar علی کریمی گفت:

   سلام پرینتری دارم کنون mp510 چهارکاره ۳ کارتریج رنگی بدرستی کارمیکند ولی کارتریج مشکی با توجه به اینکه جوهر داخلش پراست و روی دستمال کاغذی هم جوهر میاید ولی در دستگاه کارنمی کند -هد را درآوردم حسابی شتشودادم و تمیزکردم بازهم مشکی کارنکرد اگر راهنمایم کنید ممنون میشوم

   • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

    سلام
    لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar رسول علی ابای گفت:

  سلام
  دستگاه من سامسونگ scx-4521f است وقتی کاغذ چاپ می کنم عبارت CONFIDENTIAL هم روی کاغذ چاپ میشود علت چیست

 • Avatar محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید.پرینتر من مدل scw-3405fh سامسونگ هست.یه یک هفته ای هست از بنده خدایی گرفتم.قسمت بالاش(نه داخل دستگاه) که برگه رو میزارم تا اسکن کنه.وقتی اسکن کرد و از پایین شروع به کپی کرد.روی برگه ها دوتا خط میوفته.ولی در حالت عادی که شناسنامه یا کارت ملی میذاریم داخل دستگاه کپی میگیریم ویا از لپ تاپ فایلی پرینت میکنیم هیچ خطی روی برگه های چاپ شده نمیوفته.کارتریج هم تازه عوض شده.ممکنه قلطکهای قسمت بالا خراب باشه؟

 • Avatar علی گفت:

  سلام
  من پرینتر ساسونگ ml-1610 دارم. تازه تونرشو شارژ کردم. یه فایل بالای ۲۰۰ صفحه داشتم چاپ میکردم. از حدود صفحه ۵۰ به بعد لکه های سیاه با ضخامت و خیلی زشت روی کاغذ چاپ کرد. ادامه دادم و به جایی رسید که حالت ابر و باد سیاه کم رنگ هم بهش اضافه شد. لطفا بفرمایید مشکل چی هست؟
  من با توجه به تحقیقی که کردم به نظرم میاد که درام و مگنت باید تعویض بشن. شما میفرمایید چکار کنم؟
  یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که بلید اگه خراب باشه چه نشونه ای داره؟
  ممنون.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در کل ایراد از کارتریج است و حتی تونر نیز میتواند ایراد داشته باشد. برای بررسی های بیشتر میتوانید درخواست تعمیر و یا تعویض کارتریج خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/cartridge-service

 • Avatar علیرضت گفت:

  سلام
  پرینتر من clp 320 کارتریج مشکی نداره
  آیا میتونم بدون یکی از کارتریج ها باهاش کار کنم؟؟

 • Avatar ایدی گفت:

  سلام پرینتر ml1660 من موقع دستور پرینت پرینت نمیگیره و وقتی دگمه اسکرین پرینت رو میزنم پرینت میگیره؟
  موقع گرفتن پرینت ۵بار کاغذ رو پشت سر هم میکشه در صورتی که قبلا یک بار می کشید که متاسفانه کاغذ دوم در مسیر گیر میکنه و باید پرینتر روشن و خاموش بشه تا کاغذ بیرون بیاد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پرینتر شما ایراد سخت افزاری دارد و نیاز است که بررسی و تعمیر شود. شما می توانید برای تعمیر پرینتر در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar سید مجتبی حسینی گفت:

   درمورد مشکل اول ، ممکن است چاپگر شما به مرحله ریست نرم افزاری و
   و اصطلاحا پروگرام رسیده باشد.
   در مورد مشکل گیر کاغذ، سلنوئید یا کلاچ مغناطیس دستگاه شما معیوب شده است. موفق باشید

 • Avatar لرستانی گفت:

  من پرینترم سامسونگه شما برای پرینتر سامسونگ شارژ کارتریج در محل ارائه میدید؟

 • مطالب مرتبط با پرینتر

  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.