×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

پرینتر

خرابی پرینتر سامسونگ

خرابی پرینتر سامسونگ

یادداشت ویراستار: این مطلب در اردیبهشت 1400 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری آچارباز، بررسی و تایید شده است.

کمپانی کره‌ای سامسونگ امروزه به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی در دنیا تبدیل شده است. این شرکت در سال 1938 در کره‌ی جنوبی تاسیس شد و اکنون پس از گذشت 80 سال، دارای تعداد زیادی زیر مجموعه و شرکت تابعه در سرتاسر دنیا است. شعار سامسونگ، “تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان” است و از این رو، این شرکت در تولید محصولات مختلف، از نیم رساناها گرفته تا کشتی و شناورهای بزرگ فعالیت دارد. یکی از محصولات این شرکت، پرینترهای آن است که دارای کیفیت و دوام بالایی هستند. در این مطلب قصد داریم تا به سوالات رایج درباره مشکلات پرینتر سامسونگ پاسخ دهیم. اگر با راهکارهای اعلام شده در این مطلب نتوانستید مشکل دستگاه را برطرف کنید یا فرصت و مهارت کافی برای انجام این کار را ندارید، می‌توانید در قسمت تعمیر پرینتر درخواست‌تان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا پرینتر من پرینت نمی گیرد؟

ممکن است پرینتر شما به منبع برق وصل نباشد. شاید هم شما در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ خود را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب نکرده‌اید. ابتدا پرینتر را به برق متصل کرده، دکمه پاور آن را فشار دهید و سپس در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب کنید. چاپ نکردن و پرینت نگرفتن دستگاه، یکی از مشکلات عمومی پرینتر‌ها است.

خرابی پرینتر سامسونگ می‌تواند به دلایل زیر هم باشد:

 1. کابل اتصال بین پرینتر و کامپیوتر به درستی متصل نشده است: آن را چک کنید.
 2. کابل اتصال صدمه دیده است: بهتر است تا کابل را در یک سیستم دیگر که به درستی کار می‌کند امتحان کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.
 3. تنظیمات پورت نادرست است: تنظیمات پرینتر ویندوز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پرینت شما به پورت اتصال مورد نظر ارسال می‌شود. اگر کامپیوتر شما دارای چندین پورت است، مطمئن شوید که پورت پرینتر را به درستی انتخاب کرده‌اید.
 4. ممکن است خرابی پرینتر سامسونگ شما ناشی از پیکربندی نادرست آن باشد. تنظیمات پرینت را بررسی کنید تا از درست بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید (به بخش راهنمای کاربر پرینتر در « Opening printing preferences» مراجعه کنید).
 5. دقت کنید که درایور پرینتر شما به درستی نصب شده باشد.
 6. پرینتر شما به درستی عمل نمی‌کند: پیام نمایش داده شده در کنترل پنل را بررسی کنید تا ببینید آیا چاپگر شما یک خطای سیستمی را نشان می‌دهد یا نه. در صورت بروز خطا با نماینده خدمات تماس بگیرید.
 7. دقت کنید، اگر سینی خروجی پرینتر پر باشد، عملیات چاپ متوقف می‌شود.
مشکل پرینترهای سامسونگ
اگر پرینتر سامسونگ روشن نمی‌شود، ابتدا باید منبع تغذیه را بررسی کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید
برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چاپگر مواد چاپ را از منبع کاغذ اشتباه انتخاب می‌کند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ احتمالا به دلیل انتخاب اشتباه paper option در Printing Preferences اتفاق افتاده است. در بسیاری از نرم افزارها، انتخاب منبع کاغذ از تب Paper در Printing Preferences انجام می‌شود (دفترچه راهنمای پرینتر خود را مطالعه کنید، از Help پرینتر هم می‌توانید کمک بگیرید). حال منبع کاغذ صحیح را انتخاب کنید.

عملیات پرینت فوق العاده آرام صورت می‌گیرد.

احتمالا job تعریف شده بسیار پیچیده است، از پیچیدگی آن بکاهید یا تنظیمات کیفیت پرینت را تنظیم کنید.

نیمی از صفحه سیاه شده است.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ دو دلیل دارد: یا تنظیمات جهت بندی صفحه اشتباه است و یا سایز کاغذ شما با تنظیمات سایز کاغذ پرینتر همخوانی ندارد. آن‌ها را اصلاح کنید.

پرینتر من پرینت می‌گیرد، ولی متن چاپ شده اشتباه، درهم است!

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 1. کابل چاپگر شل یا معیوب است
 2. درایور پرینتر به اشتباه انتخاب شده است
 3. برنامه نرم افزاری بد عمل می‌کند: یک job را از برنامه ای دیگر پرینت بگیرید تا از عملکرد صحیح نرم افزار مطمئن شوید.
 4. سیستم عامل کامپیوتر شما مشکل دارد: یک بار ویندوز و پرینتر خود را ریست کنید.

صفحات پرینت گرفته شده سفید هستند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ هم دلایل زیر را دارد:

 1. کارتریج رنگ معیوب و یا خالی است
 2. بعضی قسمت های پرینتر مثل کنترلر یا بورد معیوب هستند: درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

پرینتر نمی‌تواند از فایل های PDF به درستی پرینت بگیرد، برخی از شکل ها یا توضیحات PDF چاپ نمی‌شوند

این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگار بودن فایل PDF با محصولات Acrobat اتفاق بیفتد. پرینت کردن یک فایل PDF به عنوان image احتمالا مشکل شما را برطرف می‌کند. گزینه Print As Image را از آپشن های Acrobat printing فعال کنید.

ارور چاپگر سامسونگ
اغلب اوقات مشکل سفید گرفتن پرینت گرفتن پرینتر، مربوط به تمام شدن کارتریج است

کیفیت تصاویر چاپ شده مناسب نیست و عکس ها واضح نیستند.

شاید رزولوشن تصاویر پایین هستند. سایز عکس را کاهش دهید. اگر سایز عکس را در اپلیکیشن نرم افزاری بیشتر کنید، رزولوشن آن کاهش می‌یابد.

قبل از پرینت گرفتن، دود سفیدی از سینی خروجی پرینتر خارج می‌شود.

این مورد از موارد خرابی پرینتر سامسونگ نیست. استفاده از کاغذ مرطوب دلیل وقوع این موضوع است.

پیشنهاد مطالعه

پرینتر نمی تواند از کاغذهای با سایز خاص پرینت بگیرد.

دلیل این امر، هماهنگ نبودن سایز کاغذ مورد استفاده با تنظیمات سایز کاغذ است. در Printing Preferences، تب Paper را باز کرده و با انتخاب گزینه Custom، سایز کاغذ مطلوب را انتخاب کنید (می توانید از دفترچه راهنمای پرینتر کمک بگیرید).

پرینتر در هنگام استفاده بوی عجیبی از خود ساطع می‌کند.

احتمالا روغن مورد استفاده برای حفاظت از Fuser بخار شده است. پس از چاپ بیش از 100 صفحه‌ی رنگی این اتفاق می‌افتد. این مشکل موقتی است.

پرینتر از فایل های PDF درست پرینت نمی‌گیرد، برخی از تصاویر و متن ها از پرینت حذف می‌شوند.

 1. این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگاری بین فایل PDF و محصولات Acrobat اتفاق بیفتد: از فایل PDF به عنوان یک تصویر پرینت بگیرید. از آپشن‌های پرینت Acrobat، گزینه Print As Image را روشن کنید. توجه: با این کار مدت زمان عملیات پرینت افزایش خواهد یافت.
 2. شاید فایل PDF فونت ها و کاراکترها و تصاویر خود را به دلیل تنظیم در حالت interactive از دست داده است: پیش از پرینت گرفتن باز نصب مجدد درایور پرینتر را امتحان کنید.
تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
تعمیر پرینتر

کاغذهای بسیار بزرگ Billing Paper پس از چاپ، حلقه ای شکل شده و فر می‌خورند.

این مشکل به دلیل ناسازگار بودن تنظیمات سایز کاغذ با سایز واقعی کاغذ اتفاق می‌افتد. در آپشن پرینتر این مورد را اصلاح کرده و دوباره تلاش کنید. به Printing Preferences رفته، تب Paper را انتخاب کنید و سپس حالت آن را به Thick (ضخیم) تغییر دهید. البته این دستورالعمل ممکن است در مدل‌های مختلف از پرینترهای سامسونگ کمی تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است تا در دفترچه راهنمای استفاده‌ی کاربر پرینتر خود، نگاهی به بخش “Opening printing preferences” بیندازید.

مشکل نصفه پرینت گرفتن

یکی از ایرادات رایج در پرینتر سامسونگ، مشکل نصفه پرینت گرفتن دستگاه است. موارد زیادی باعث بروز این مشکل می‌شوند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
بگذارید از ساده‌ترین دلیل شروع کنیم، گاهی جا ماندن یک شی کوچک درون پرینتر مانع از انجام پروسه درست چاپ و در نهایت نصفه پرینت شدن فایل می‌شود
یکی از این دلایل، سرویس پرینت اسپولر است که مدیریت فایل‌هایی که به پرینتر ارسال می‌شوند را بر عهده دارد. با استفاده از این سرویس، شما قادر هستید کنترل بیشتری روی فرمان‌های چاپی که در صف قرار می‌گیرند داشته باشید و آن‌ها را حذف یا کنسل کنید. اما این سرویس نیز، گاهی دچار مشکل شده و باعث نصفه پرینت گرفتن دستگاه می‌شود. برای حل این مشکل، کافیست سرویس پرینت اسپولر را قطع کنید.
در قدم بعدی باید میزان کارتریج را بررسی کنید، گاهی به حداقل رسیدن میزان کارتریج می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. البته این تنها میزان کارتریج نیست، که می‌تواند باعث نصفه پرینت گرفتن شود. پاره شدن نوار پلمپ، نصب نادرست کارتریج و در نهایت عدم اتصال پرینتر با کارتریج از دلایل بروز این مشکل هستند.
اگر در موارد گفته شده مشکلی نمی‌بینید، باید به سراغ نرم افزار پرینتر یعنی درایور رفته و آن را بروز کنید. گاهی لازم است که، نرم افزار را به طور کامل پاک کرده و آن را دوباره نصب کنید. اگر سی دی نرم افزار را پیدا نمی‌کنید، کافیست به سایت کمپانی پرینتر مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات دستگاه درایور را دانلود کنید.

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ
گاهی آپدیت نبودن نرم افزار پرینتر می‌تواند منجر به مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر سامسونگ شود

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ

پرینتر را روشن کرده و دستور چاپ را نیز ارسال کرده‌اید، منتظر سند چاپی هستید که متوجه چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ می‌شوید. اگر چراغ قرمز چشمک می‌زند، باید بدانید زمان تعویض و یا شارژ کارتریج رسیده است.
اما ثابت شدن چراغ قرمز، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اول اینکه کاغذ درون پرینتر گیر کرده و باید آن را بیرون بیاورید. گاهی اوقات با نصب اشتباه کارتریج نیز، با روشن و ثابت شدن چراغ قرمز روبرو خواهید شد.

رفع ارور out of paper

برای رفع ارور out of paper، ابتدا سرویس spooler را قطع کنید. حالا باید اتصالات پرینتر با رایانه را جدا کرده و سپس دستگاه را خاموش و دوباره روشن کرده و spooler را دوباره راه بندازید.

تعمیر و شارژ کارتریج در محل با آچارباز
سرویس خدمات شارژ کارتریج در محل شامل ارائه تمامی خدمات شارژ کارتریج و تعمیر انواع کاتریج‌ های لیزری مشکی و رنگی می‌شود که با بهترین تعرفه و قیمت در محل مشتری ارائه می‌شود. کارتریج شما را با هر برندی که باشد، استاندارد شارژ خواهیم کرد.
شارژ کارتریج

معنی ارور install black cartridge

پرینتر را روشن کرده و فایل مورد نظر برای چاپ را انتخاب کرده‌اید، به نظر می‌رسد که همه چیز طبق روال پیش می‌رود. اما با ظاهر شدن ارور install black cartridge در حین کار پرینتر متوجه می‌شوید دستگاه دچار مشکل شده است. این ارور که به کارتریج مربوط می‌شود، می‌تواند معنا و مفهوم متفاوتی داشته باشد. چیپست یکی از قطعات اصلی کارتریج بوده و عامل ارتباط دهنده پرینتر با آن محسوب می‌شود. اگر نصب کارتریج به درستی انجام نگیرد، پرینتر نیز با آن ارتباط نگرفته و این ارور را نشان می‌دهد.

معنای ارور چاپگر سامسونگ

در هنگام استفاده از پرینتر سامسونگ، با ارور‌ها و کد‌های خطای مختلفی مواجه خواهید شد. در ادامه مقاله قصد داریم به، معنای ارور چاپگر سامسونگ پرداخته و مفهوم هریک را بیان کنیم:
کد خطا H2: این کد خطا نشان می‌دهد که، در هنگام گرم کردن منبع تغذیه مشکلی رخ داده است، باید تمامی اتصالات را چک کرده و از متصل بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
کد خطا 24: این کد خطا به شما خبر می‌دهد که، حافظه پرینتر با داده‌ها و اطلاعات پر شده است.
کد خطا 16: اگر در حین کارکرد پرینتر، با ارور 16 مواجه شدید، باید برای تعویض و یا شارژ کردن کارتریج دستگاه اقدام کنید.
کد خطا 1112-11: این کد خطا، معانی مختلفی داشته و خبر از وجود مشکلات مختلف در پرینتر می‌دهد. از آپدیت نبودن فریمور گرفته تا ایرادات سخت افزاری در دستگاه.
کدC2-1110 ، C2-1120، C2-1140: تمامی این کد‌های خطا، مربوط به کارتریج می‌شوند. با دیدن این کد‌ها باید بدانید، کمتر از ده درصد از کارتریج باقی مانده و باید برای تعویض آن اقدام کنید.
کد:C1-1510 کارتریج انتخابی با پرینتر شما سازگار نیست.
کدC2-1410 ، C2-1710، C2-1711، C2-1712: کارتریج نصب نشده و دستگاه توانایی تشخیص آن را ندارد. اغلب اوقات این کد‌های خطا با یکبار و خاموش و روشن شدن پرینتر برطرف می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه

علت سایه انداختن چاپگر

سند چاپ شده را برداشته و می‌بینید که زیر هر خط چاپ شده، دوباره نوشته به صورت خیلی کمرنگ چاپ شده است. نوشته‌های کمرنگ، در سند چاپی سایه می‌اندازند. علت سایه انداختن چاپگر، که اغلب در پرینتر لیزری رخ می‌دهد به دلیل خرابی قطعه فوم رول است. این قطعه که از جنس نمد و لاستیک است، وظیفه شارژ کردن سطح اولیه درام را دارد. البته افتادن سایه تنها نشانه خرابی این قطعه نیست، افتادن نقاط سیاه روی کاغذ نیز می‌تواند نشانه‌ای بر خرابی این دستگاه باشد.

مشکل کاغذ کشیدن سامسونگ

اگر از کاربران پرینتر سامسونگ باشید، ممکن است در حین استفاده از این دستگاه با مشکل کاغذ کشیدن سامسونگ روبرو شوید. در ادامه مقاله قصد داریم، شما را با برخی از این مشکلات مانند علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ آشنا کنیم.

گیر کردن کاغذ در پرینتر، حین چاپ

ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل، بررسی سینی کاغذ و سپس تمیز کردن آن است.

چسبیدن کاغذ‌ها به یکدیگر

 • ابتدا حداکثر ظرفیت سینی کاغذ را بررسی کنید، بیشتر از ظرفیت مشخص شده، در آن کاغذ قرار ندهید. سپس اطمینان حاصل کنید که، از کاغذ مناسبی برای پرینت استفاده می‌کنید.
 • به سراغ دفترچه راهنمای پرینتر رفته و از نوع و مشخصات کاغذ استاندارد پرینتر آگاهی یابید.
 • قبل از قرار دادن کاغذ در سینی، ابتدا دسته آن را مرتب کرده و کاغذ‌های خیس، تاخورده و کثیف را از دسته جدا کنید.
 • قرار دادن کاغذ در مکان‌های مرطوب، باعث چسبندگی آن‌ها به یکدیگر می‌شود. کاغذ را در محیط سرد و خشک قرار دهید.

 علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ

 1. علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ، در ابتدا به نوع کاغذ استفاده شده در پرینتر بر می‌گردد. اگر در سینی کاغذ پرینتر سامسونگ، چندین نوع مختلف کاغذ را، قرار دهید با این مشکل مواجه می‌شوید. پس این نکته را در نظر گرفته و فقط از یک نوع کاغذ با وزن، سایز و ابعادی یکسان استفاده کنید.
 2. در قدم بعدی باید سینی کاغذ را چک کنید! ممکن است شی کوچکی مانند گیره یا سوزن، درون پرینتر گیر کرده باشد.
 3. کاغذ به درستی درون سینی کاغذ قرار نگرفته است. دسته کاغذ را برداشته، مرتب کرده و سپس دوباره درون سینی کاغذ قرار دهید.
 4. باید از حداکثر ظرفیت سینی کاغذ آگاه شوید. نباید بیشتر از ظرفیت مشخص شده، درون سینی کاغذ قرار دهید.
 5. از کاغذ‌های سازگار و مطابق با مشخصات پرینتر استفاده کنید؛ در دفترچه راهنمای پرینتر، اطلاعات مربوط به کاغذ مشخص شده است. از قرار دادن کاغذ‌های ضخیم و سنگین در سینی بپرهیزید.

علت خط انداختن چاپگر رنگی جوهری و لیزری

علت خط انداختن چاپگر رنگی جوهری و لیزری، به کارتریج بر می‌گردد اما عوامل مختلفی دارد که به آن اشاره می‌کنیم:

اگر پرینتر لیزری دارید و می‌بینید که روی اسناد مورد نظر شما، خط افتاده است باید مشکل را در کارتریج جستجو کنید. اگر به تازگی شارژ را انجام داده‌اید، این احتمال را بدهید که درام در این پروسه تعویض نشده باشد. متخصص وظیفه دارد در حین شارژ ، علاوه بر تونر قطعاتی مانند چیپست و درام را نیز تعویض کند. اما بسیاری از متخصصین و کاربران ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه‌ها، این تعویض صورت نگیرد. پس کارتریج را بیرون آورده و درام را که، میله‌ای استوانه‌ای و آبی رنگ است را مشاهده کنید. اگر خط وخشی روی درام می‌بینید باید به سرعت، برای تعویض آن اقدام کنید.

اگر از پرینتر جوهری استفاده می‌کنید، باز هم باید مشکل را در کارتریج جستجو کنید. علت خط انداختن در چاپگر رنگی جوهری، اغلب به دلیل کثیفی هد پرینتر و گرفتگی سر سوزن نازل‌ها است. می‌توانید آن‌ها را به صورت دستی و یا خودکار تمیز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانید، مقاله تمیز کردن هد پرینتر جوهرافشان را مطالعه کنید.

تمام دلایل کم رنگ زدن چاپگر سامسونگ

کم رنگ زدن پرینت، از مشکلات رایجی است که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند. بعد از فرستادن دستورات چاپی متعدد در یک روز شلوغ کاری، دیدن اسناد کمرنگ پرینت شده می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد.

اغلب اوقات کاربران در مواجه با چنین مشکلی، حدس می‌زنند که میزان تونر یا جوهر درون کارتریج به شدت کم شده است. حدس شما درست است اگر سطح تونر یا جوهر، از میزان مشخصی کمتر باشد شما با مشکل کم رنگ زدن چاپگر سامسونگ روبرو خواهید شد.

اما یک دلیل دیگر برای پرینت کمرنگ اسناد، به تنظیمات پرینتر بر می‌گردد. اگر تنظیمات را به گونه‌ای تغییر داده باشید که در میزان کارتریج صرفه جویی کنید، با چاپ کمرنگ نیز روبرو خواهید شد. زیرا پرینتر با این تنظیمات، از مصرف کارتریج کاسته و با اینکه سرعت چاپ آن به شدت افزایش می‌یابد اما از کیفیت پرینت و شدت رنگ کم می‌کند.

رطوبت کم یا زیاد نیز، می‌تواند روی کارکرد پرینتر سامسونگ تاثیر گذار بوده و از کیفیت پرینت کاسته و باعث کم رنگ زدن چاپگر شود.

در مواجه با مشکل کم رنگ زدن چاپگر، نباید گرفتگی سوزن‌های نازل و مسدود شدن هد پرینتر را فراموش کنید.

چرا هربار پس از پرینت برگهای سفید بیرون میآید؟

یکی از سوالاتی که برای اغلب کاربران پرینتر‌های بیسیم پیش می‌آید این است که، چرا هربار پس از پرینت برگهای سفید بیرون میآید؟ اگر می‌بینید که بعد از هر بار پرینت، بعد از خروج سند چاپی یک برگه سفید خارج می‌شود، باید برای عیب یابی به سراغ درایور پرینتر بروید. استفاده از یک درایور منسوخ شده و قدیمی، می‌تواند باعث بیرون آمدن کاغذ سفید، بعد از هر بار پرینت شود. برای رفع این مشکل بهتر است، درایور پرینتر را دوباره نصب کرده و از نسخه آپدیت شده استفاده کنید.

عیب یابی پرینترهای سامسونگ

در ادامه این مقاله قصد داریم، لیست مشکلات رایج پرینتر سامسونگ و نحوه رفع آن‌ها را به شما بگوئیم:خطای:Scanning اغلب اوقات، این پیغام خطا نشان دهنده یک خطای سخت افزاری است. کیفیت پایین کابل‌ها و حجم بالای اطلاعات، مانع از کارکرد درست پرینتر می‌شود. برای رفع این مشکل، باید کابل‌های usb پرینتر خود را تعویض کنید.خطای Paper Jam: این اتفاق وقتی می‌افتد که کاغذ درون چاپگر گیر کرده باشد. چاپگر خود را باز کرده و کاغذ‌های گیر کرده را با احتیاط بیرون بیاورید.خطای خالی بودن سینی کاغذ: این خطا را حتی هنگامی که، سینی پرینتر پر از کاغذ است هم مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل باید به سایت سامسونگ مراجعه کرده و درایور را بروز کنید. در این مقاله سعی کردیم، عیب یابی پرینترهای سامسونگ را به طور کامل توضیح دهیم. اگر هنوز مشکلی در کارکرد دستگاه خود مشاهده می‌کنید باید برای <a href=”https://a4baz.com/printer-service”>تعمیر پرینتر</a> اقدام کنید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
تعمیر پرینتر

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫151 دیدگاه ها

 1. سلام. در حین پرینت کاغذ گیر کرد و موقعی که کاغذ را بیرون کشیدم چراغ قرمز بصورت ثابت ماند و هر کار کردم درست نشد. مدل پرینتر سامسونگ 2250 میباشد. البته فقط لبه کاغذ گیر کرده بود که بیرون کشیدم. ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید.

 2. سلام
  من پرینتر 4200 سامسونگ دارم و وقتی کاغذ رو از قسمت تک برگی پرینتر میزارم پرینت و کپی اندازه نصف برگ a4 چاپ میشه ولی از کاست کشویی پایین که میزارم تصویر کامل پرینت میشه
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 3. سلام وقت بخیر
  پرینتر چند کاره مدل 3405f استوک خریدم
  متاسفانه پرینترش در وینذوز 10 و 11 فایل های پی دی اف و ورد رو چاپ نمیگیره و فقط زمانی که در نوت بوک تایپ میکنم چاپ میگیره
  در ویندوز 7 هم کلا بصورت ناشناس تشخیصش میده و در مرحله اخر نصب اخطار میده و نصب نمیشه
  حتی پشتیبان هم نتونست حلش کنه و هر وقتم میگفتم مرجوع میگفتن مشکلی نداره و تست شده هستن و نمیشه پس بفرستید
  ولی براحتی پرینتر اچ پی که از قبل داشتم نصب شد.در کل خرید پرینتر سامسونگ اشتباه بزرگیه
  خواستم اگه میشه راهنمایی کنید این مدلو چجوری ریست کنم؟

 4. سلام
  دستگاه 4کاره 4623 – f scxدر شبکه شیر شده
  تمام کلاینت ها با پرینتر پرینت میگیرن ولی اسکن نمیکنن حتی با نرم افزار مخصوص خود پرینتر ) یعنی موقع پرینت خطای پورت میده)
  فقط سرور میتونه اسکن کنه
  پرینتر از طریق usb به سرور متصل شده و از اونجا در شبکه شیر شده
  لطفا راهنمایی کنین چطور میشه با کلاینت ها هم اسکن کرد در بستر شبکه
  آیا باید قطعه دیگه ای اضافه کرد یا پرینتر نیاز به تنظیمات خاص داره

  1. با سلام
   سامان عزیز، جهت راهنمایی تلفنی در این زمینه می توانید از خط تلفن ثابت با شماره 9099081843 تماس بگیرید

 5. سلام
  پرینتر سامسونگ 4623f در شبکه شیر شده .. با سیستمای دیگه پرینت میگیره ولی اسکن نمیکنه یعنی موقع اسکن گرفتن خطای نشناختن پورت میده حتی با نرم افزار خود پرینتر
  فقط با سرور میشه از اسکنر استفاده کرد
  اتصالشم اینطوریه که پورت لن که نداره با usb به سرور وصله و از اونجا شیر شده واسه سیستمای دیگه ولی فقط پرینت میشه گرفت با کلاینت نه اسکن
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. با سلام
   سامان عزیز، جهت راهنمایی تلفنی در این زمینه می توانید از خط تلفن ثابت با شماره 9099081843 تماس بگیرید

 6. سلام
  دستگاه چهارکاره سامسونگ scx-4623f برای کپی گرفتن به مشکل خورده.
  آیا منوی دستگاه نیاز به تنظیم داره؟
  نصب شده ، مدتها هم کار میکرده ، الان یه دفعه کپی نمیگیره و پرینت هم نمیشه گرفت.اگه عزیزان راهنمایی کنند ممنون میشم.

  1. با سلام
   آرش عزیز، آیا دستگاه اروری را نشان میدهد یا با زدن دکمه کپی، دستگاه عمل نمی کند؟

 7. سلام
  یه پرینتر سامسونگ ۱۹۱۵ ام ال هست که وقتی تست پیج رو میزنم کاغذ رو می‌کشه یک سومش از پرینتر خارج میشه بعد گیر می‌کنه … مشکل از کجاست؟

 8. سلام وقت بخیر پرینتر من مدلML_1660هستش کارتریجمو شارژ کردم ولی باز اخطار شارژ کارتریج رو میده و کاغذ رو بالا نمیکشه

 9. سلام من پرینتر سامسونگ 3710 دارم برگه a4 را در چاپ بصورت کج و قسمتی از چاب را بیرون از کاغذ میگیرد چند بار درایور را حذف و نصب کردم ولی درست لطفا راهنمایی چکار باید بکنم

  1. با سلام
   مرادی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل ایراد در فیوز سر راه کارتریج به وجود می آید. به گفته کارشناسان می توانید اقدامات زیر را برای رفع مشکل انجام دهید.
   1- فیوز سر کارتریج را بردارید.
   2- کد menu #1934 را بزنید.
   2- وارد مود tech شوید.
   3- به قسمت new cartridge بروید.
   4- کلید enter و yes را به ترتیب بزنید.
   5- سپس دوباره کد بالا را بزنید.
   اگر مهارت کافی در زمینه تعمیرات پرینتر را ندارید، پیشنهاد می کنیم برای رفع مشکل از کارشناسان تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

 10. سلام
  پرینتر ۳کاره سامسونگ مدل scx3201 دارم که خطای خالی بودن تونر میده در حالیکه کارتریج نو هستش
  اسکنر مشکلی نداره
  کپی با کیفیت خوب می گیره
  ولی دستور پرینت که میدم خطای Toner Empty(MLT-D10435 )

 11. بنده پرينترml-1640دارم درايو روي سيستم نصبه، كارتريج هم شارژ كردم، وقتي دكمه خود پرينتر رو ميزنم صفحه تست چاپ ميشه ولي از سيستم كه دستور ميفرستم فقط صدا ميكنه و كاغذ نميكشه نميدونم اشكال نرم افزاريه يا خود پرينتر مشكل داره؟ قسمت بالاي پرينتر هم يكسره داغه. ممنون ميشم راهنمايي كنيد؟

 12. سلام
  پرينتر ml-1640 دارم درايو نصبه ، كارتريج هم تازه شارژ كردم
  دكمه خوده پرينتر رو كه ميزنم صفحه تست رو چاپ ميكنه ولي از سيستم كه پرينت ميفرستم فقط صدا ميكنه ولي كاغذ نميكشه و ارور گير كردن كاغذ ميده مشكلش چيه؟
  يه مورد ديگه كه قسمت بالايي پرينتر هم يكسره داغه

 13. سلام
  من پرینتر 4200 سامسونگ دارم و وقتی کاغذ رو از قسمت تک برگی پرینتر میزارم پرینت و کپی اندازه نصف برگ a4 چاپ میشه ولی از کاست کشویی پایین که میزارم تصویر کامل پرینت میشه
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 14. سلام وقت بخیر یه پرینتر سامسونگ ml_1640 دارم کاغذو که میذارم چراغ سبز میشه بعد فرمان چاپ که میدم پرینت نمیگیره بعدش چراغ نارنجی میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
  درضمن دگمه روی پرینترو یه بار زدم اینطوری شد

  1. امیر عزیز، سلام
   دستگاه شما از حالت تنظیمات استاندارد خارج شده است. برای حل مشکل یک بار پرینتر را ریستارت کنید یا با توجه به دفترچه راهنمای آن درستی تنظیمات بخش‌های مختلف را بررسی کنید. اگر بعد از انجام این کارها باز هم به راهنمایی نیاز دارید، می‌توانید با شماره 02154591616 بگیرید.

 15. سلام من با مشکلی روبرو شدم که قبلا پیش نمیامد و اون اینه
  ویندوز رو عوض کردم و حالا که می خوام پرینتر ml1640 رو نصب کنم وسط نصب کل کامپیوترم هنگ می کنه و اجازه نمیده هیچ کاری بکنم جز ریست از روی کیس

 16. سلام . وقت بخیر
  پرینتر من سامسونگ M2020 هست و اون گزینه ی
  Fit to printable area از توی تنظیمات پرینت خاموش شده و نمیتونم روشنش کنم . چه راهکاری برای این مشکل هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. خانم عباسی عزیز
   وقت شما هم بخیر، دلیل این مشکل تنظیمات نادرست پرینتر است. برای حل مشکل یک بار از روی دفترچه راهنما، همه تنظیمات پرینتر را بررسی کنید. بعد همه اتصالات را قطع و دوباره وصل کنید. با این کار مشکل شما برطرف می‌شود.

 17. سلام
  بعضی اوقات وقتی میخام کپی بگیرم کاغذذبر نمیداره و یه صدایی میده
  مشکل از چیه ؟!

 18. من پرینتر سامسونگ مدل ml2855nd دارم
  وقتی سینی توش کاغذ داره میگه که سینی 1 خالی است در حالی سینی خالی نیست مشکل چیه؟

 19. سلام.در پرینتر سامسونگ ۴۳۰۰ وقتی کاغذ رو در قسمت بالایی (منوال)میزاریم و کپی میگیریم زود کاغذو می‌کشه و کپی رو نصفه میگیره.مشکل از چیه

 20. باسلام و وقت بخیر.مدیریت محترم . دستگاه پرینتر من سامسونگ مدل SCX3200 سه کاره که موقع پرینت گرقتن باید کارت تریچ را از دستگاه خارج کنم و دوباره جا بزنم تا چاپ پرینت انجام شود و برای چاپ بعدی مجددا باید همین کار تکرارشود و با داشتن پودر کامل در تونل کارت تریچ کمرنگ چاپ می کند. علت مشکل از چیست؟ مقام محترم خواهشمندم اینجانب را جهت رفع این مشکل یاری نمایید. پیشاپیش از همکاری و بذل توجه شما سپاسگزارم. باتشکروسپاس فراوان ملکی.

 21. sammsung scx4623fh
  پرینتر کاغذ را طوری سیاه میکند که نوشته ها خوانده نمیشوند بخصوص وقتی که کپی میکنم. ممنون اگر راهنمایی فرمایید .
  با احترام غفاری

 22. باسلام .پرینتر سامسونگ لیزری scx3200حدود یک ماهی میشه کارتریج را رنگ کردم کپی که پی گیری نصفش کمرنگ می افته

 23. سلام اسکنر سامسونگ ۲۱fدارم الان رو صفحه نمایش مینویسه اسکنر قفل مشکل از کجاست

 24. سلام وقت بخیر
  پرینترscx-4521fدارم زیاد پر رنگ چاپ میکنه طوری که مطالب واضح خونده نمیشه .
  کارتریج تازه عوض کردم

 25. سلام
  وقت بخیر
  پرینتر samsung ml 1660 دارم که موقعی که میخوام پرینت بگیرم ، به اذای هر یک کاغذی که میخواهد داخل بکشد ، سینی پرینتر چهار الی پنج بار بالا می آید و ضربه میزند و در آخر نیز سینی پرینتر بالا میماند و برای پرینت کاغذ بعدی باید پرینتر را خاموش کنم تا سینی به حالت استاندارد خودش برگردد و پایین رود
  یعنی دونه دونه باید کاغذ بگذارم و پرینت بگیرم زیرا پرینتر در حین پرینت یک کاغذ دائم میخواهد کاغذ بکشد داخل
  مشکل از چیست؟
  ممنون

 26. سلام من یک پرینتر ml_2571n دارم که موقع چاپ حتی یک برگ همه برگه ها رو میبره و حتی با گذاشتن یدونه برگه همینجوری سینی چند باری تق تق میزند و بالا میمونه که با باز و بسته کردن درب جلو سینیش پایین میاد و همین حالت دوباره تکرار میشه خواهشا راهنمایی بفرمایید .ممنون

 27. سلام و وقت بخیر پرینتر من روی LETTER تنظیم شده می خوام روی A4 بگیره هر دفعه باید تنظیم کنم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. با سلام
   عمادی عزیز، برای تنظیم سایز کاغذ پرینتر در کامپیوتر می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
   1- از داخل کنترل پنل وارد گزینه Device and Printer شوید.
   2- روی اسم پرینتر خود کلیک راست کرده و گزینه Printing Preferences را انتخاب کنید.
   3- در صفحه باز شده وارد تب Paper/Quality شوید.
   4- در این صفحه از قسمت Custom می‌توانید سایز کاغذ را انتخاب کنید.
   همچنین برای دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید مقاله «اضافه کردن سایز کاغذ به صورت دستی در تنظیمات چاپ» را مطالعه کنید.

 28. با درود
  پرینتر چند کاره سامسونگ4623 دارم . مدتی است 3 تا کاغذ میکشه و گیر میکنه و بوق میزنه. اگر یک برگ کاغذ در مخزن باشد درست کار میکند . مشکل چیه
  با سپاس

 29. سلام و درود .من یه پرینتر ML2571Nدارم .چند روزی میشه چراغ قرمز شروع به چشمک زدن کرده با این حال متن و فایل PDFخیلی خوب پرینتر میگیره ولی فایل اسکن شده مثل کارت ملی و خیلی بی کیفیت پرینت میگیره کارتریج رو هم تمیز و شارژ کردم

  1. درود بر شما
   علی عزیز، ساده‌ترین روش یرای حل این مشکل بالا بردن رزولوشن پیشفرض اسکنر است. در بسیاری از تنظیمات مربوط به اسکنر، میزان رزولوشن به طور پیشفرض در حدود 200 dpi است. با افزایش میزان رزولوشن، روند اسکن نیز کند شده و سرعت پایین می‌آید.
   موفق باشید

 30. سلام ی پرینتر سامسونگ دارم که فقط یک صفحه یک صفحه پرینت میگیره و پشت سر هم نمیتونه پرینت کنه لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، بهتر است ابتدا تنظیمات پرینتر را بررسی و از نصب درست درایور اطمینان حاصل کنید. باید از نسخه بروز و آپدیت شده نرم افزار استفاده کنید، پس برای دانلود آخرین ورژن به سایت اصلی کمپانی سازنده پرینتر مراجعه کنید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا