به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

در حال حاضر با وجود تحریم ها و گران شدن قیمت لوازم خانگی برندها خارجی تقاضای مردم برای خرید برندهای ایرانی همچون اسنوا بیشتر از گذشته شده است. اما این برند هم ممکن است مانند برندهای خارجی مشکلاتی به همراه داشته باشد. در این بحث به بررسی عیب های تلویزیون اسنوا خواهیم پرداخت.

قبل از معرفی ایرادات تلویزیون اسنوا اجازه دهید توضیح مختصری در مورد برند اسنوا بدهیم؛ شرکت اسنوا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کرده است. در سال‌های نخست تولیداتی مانند اجاق گاز و کولر در روند تولید خود داشت. پس از مدتی ماشین لباسشویی، یخچال و جارو برقی و تلویزیون را نیز به محصولات تولیدی خود اضافه کرد. در حال حاضر اسنوا یکی از برندهای ایرانی پرطرفدار در تولید تلویزیون است.

قیمت‌های این نوع تلویزیون‌ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب‌تر از سایر تلویزیون‌های خارجی و ایرانی است. پنل‌هایی که اسنوا برای تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند کیفیتی بسیار عالی دارد که در مقایسه با سایر مدل‌های خارجی می‌توان گفت که عملکردی بسیار عالی و مناسب داشته است. در بین تلویزیون‌های اسنوا مدل‌های هوشمند نیز زیاد دیده می‌شود که کیفیتی بسیار عالی در ساخت پنل و همچنین صفحه نمایش دارد.

کیفیت تلویزیون اسنوا

تلویزیون های اسنوا از نظر کیفیت بالاتر از استانداردهای جهانی است. برخی از مدلهای برند اسنوا دارای حاشیه های هستند که می تواند حس عالی را به مخاطب خود القا کند و از دیگر موارد کیفیت می توان به کیفیت تصویر و صدا اشاره کرد که هنگام دیدن فیلم بالاترین کیفیت تصویر و صدا را تجربه خواهید کرد.

با این که این رده از تلویزیون‌های ایرانی معمولا عمری طولانی و کیفیتی عالی دارند ولی باز هم خرابی تلویزیون اسنوا از پارامترهایی است که هر مصرف کننده‌ای باید آن را در نظر داشته باشد. در ادامه این متن چند مشکل که ممکن است در بخش‎های مختلف این تلویزیون رخ دهد و به عنوان خرابی تلویزیون اسنوا شناخته شود برایتان آورده‌ایم که با چند روش و راه کار ساده می‌توان آن را برطرف کرد.

چند ایراد رایج تلویزیون‌های اسنوا

از جمله ایراداتی که در هر تلویزیون می‌تواند رخ دهد این چند مورد است:

 • مشکلاتی در صفحه نمایش و پخش شدگی رنگ و یا مشاهده خطوط افقی یا عمودی
 • از بین رفتن تصویر که مربوط به بلک لایت و یا مین اصلی یا همان مین برد است
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از مدت زمان طولانی استفاده از تلویزیون
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
 • قطع شدن صدا که این مشکل مربوط به نقص در برد اصلی است
 • چشمک زدن ممتد پاور که این مشکل نشان دهنده نقص کلی در برد پاور است
 • کم نور بودن صفحه نمایش
 • روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون که نشان از نقص برد و یا پاور است

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا چه دلیلی دارد؟

یکی از مشکلاتی که برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد خاموش شدن ناگهانی آن است. این اتفاق خرابی تلویزیون اسنوا نیز به شمار می‌رود و به بخش تغذیه شاسی تلویزیون مربوط می‌شود.  مشکل خاموش شدن ناگهانی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد اما یکی از رایج ترین دلایل مین برد است که قابل تعمیر خواهد بود. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا می‌تواند مربوط به اختلالاتی در پاور نیز باشد که با بررسی تکنسین متخصص می‌توان آن را تعمیر و برطرف کرد.

پیشنهاد مطالعه

چگونه آب خوردگی پنل را رفع کنیم؟

یکی از مشکلات رایج در خرابی تلویزیون اسنوا و دیگر تلویزیون‌ها آب خوردگی پنل تلویزیون است. نفوذ هرگونه مایعات حتی در حد استفاده از اسپری‌های پاک کننده نیز می‌تواند مشکلاتی در قسمت پنل تلویزیون ایجاد کند.

زمانی که این اتفاق می‌افتد پنل تلویزیون به درستی عمل نمی‌کند و مشکلات بسیاری از جمله قطعی صدا و تصویر ممکن است رخ دهد. بنابراین بهتر است از استفاده مستقیم اسپری‌های پاک‌کننده روی تلویزیون دوری کنید. تلویزیون را در محلی قرار دهید که امکان ریختن هیچ گونه مایعات روی آن نباشد. در صورتی که این مشکل رخ داد پنل تلویزیون را باید به کلی تعویض شود.

با پیکسل‌های سوخته چه کنیم؟

سوختگی پیکسل‌های تصویر یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تلویزیون‌های اسنوا رخ می‌دهد. پیکسل‌ها هسته اصلی نمایش تصویر در هر تلویزیون هستند. این‌ها می‌توانند در ایجاد نقاط پرنور و یا کم نور صفحه نمایش تاثیر به سزایی داشته باشند. به همین دلیل در صورتی که پنل دچار خرابی شود و یکی از پیکسل‌ها بسوزد درست در همان نقطه لکه‌ای در تصویر مشاهده می‌شود.

خرابی تلویزیون اسنوا به خصوص در بخش سوختگی پیکسل‌ها را نباید با اجسام نوک تیز تشدید کرد بلکه اگر این پیکسل‌ها زیر ۳ عدد باشند شامل گارانتی شده و شرکت تولید کننده به تعمیر آن خواهد پرداخت در غیر این صورت تعویض برد اصلی یکی از راه کارها است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مراقب شکستگی صفحه نمایش باشید

شکسته شدن LCD برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد. خطر سقوط، رها شدن از روی میز، رها شدن از دست هنگام حمل و نقل از خطراتی هستند که LCD  هر تلویزیونی را تهدید می‌کند. بهتر است برای پیشگیری از این اتفاق، تلویزیون را در جعبه اصلی خودش جابه‌جا کنید و هنگامی که روی میز تلویزیون قرار می‌دهید از محکم بودن میز اطمینان حاصل کرده باشید.

در صورتی که تلویزیون اسنوا شما دچار این سانحه شد در همان دقایق نخست کریستال مایعی از آن خارج می‌شود که این ماده بسیار سمی و خطرناک است و بهتر است، از آن دوری کنید و هرگز به آن دست نزنید. اگر دست شما به این ماده آلوده شد سریع با آب و صابون دستان خود را به خوبی بشوئید. همچنین هیچ راهی به جز این که به فکر تهیه یک تلویزیون جدید باشید ندارید. قسمت صفحه نمایش هر تلویزیون حساس ترین نقطه آن به شمار می‌رود که تعمیرات آن کاری غیر ممکن و البته بسیار پر هزینه است.

روشن نشدن تلویزیون به چه دلیل است؟

پاور یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر تلویزیون به شمار می‌رود. خرابی تلویزیون اسنوا مربوط به بخش پاور سبب می‌شود که تلویزیون به طور کلی روشن نشود. این عیب می‌تواند از بروز اختلال در قسمت پاور باشد. در صورتی که پاور تلویزیون شما سوخته و یا به درستی کار نکند ابتدا چراغ پاور چندین مرتبه چشمک زده و سپس تلویزیون دیگر روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل از اتصالات برق تلویزیون خود مطمئن شده و برای تعمیرات مربوط به پاور اقدام کنید.

طول ارتفاع تصویر زیاد از حد شده است

تصویر در حالت عادی هماهنگی طول و ارتفاع دارد ولی در حالت خرابی تلویزیون اسنوا در بخش ورتیکال، ارتفاع تصویر زیاد می‌شود و هر آن چه را که مشاهده می‌کنید کشیده‌تر از حالت عادی به نظر می‌آید. این مشکل ناشی از خرابی خازن‌ها و خرابی IC ورتیکال است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مشاهده خطوط سفید روی صفحه نمایش

از دیگر مشکلاتی که از رده خرابی تلویزیون اسنوا به شمار می‌رود نمایان شدن خطوط سفید روی صفحه نمایش تلویزیون است. در بسیاری از مواقع این مشکل به علت ضعیف شدن لامپ تصویر رخ می‌دهد. ولی مشکلات ناشی از ولتاژ و ورتیکال تلویزیون نیز می‌تواند منجر به ایجاد خطوط درهم سفید روی تصویر شود.

با خاموش کردن تلویزیون تنظیمات به هم می‌خورد

یکی دیگر از گزینه‌های خرابی تلویزیون اسنوا که برای بسیاری از افراد پیش آمده است این است که بعد از یک مرتبه خاموش کردن تلویزیون به طور کلی تمامی تنظیمات انجام شده به هم می‌خورد. به عنوان مثال تمامی کانال‌‎هایی را که تنظیم کرده‌اید از بین می‌رود. این عیب تلویزیون مربوط به IC ایپیرام است. برای تعمیر این بخش نیاز است که کل این IC تعویض شود چرا که در صورت تعمیر احتمال خرابی مجدد نیز وجود دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

 • Avatar Aria گفت:

  سلام ،زیر تصویر تلویزیون سیاه شده و رنگ تصویر خیلی کمرنگ شده ،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   آریای عزیز
   ایرادات اینچنینی به بک لایت یا فلت تلویزیون شما برمیگردد. به احتمال خیلی زیاد بک لایت تلویزیون شما باید تعویض شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  تلویزیون اسنوا ۵۵ رو دو هفته پیش خریدیم، الان هر شبکه ایی می زنیم سیاهه ( رو صفحه هم نوشته رادیو یعنی کلا رفته رو حالت رادیو) صدا هم داره مشکل چجوری بر طرف میشه؟

 • Avatar میثم گفت:

  سلام تلویزیون ما یهو قطع شد و هر کاریش کردم روشن نشد وفقد چراغ پاور سبزش روشن میشه وتصویر وصدا نداره

 • Avatar رضا گفت:

  سلام
  تلویژیون ۳۲ اینج اسنوا رو روشن که میکنم چراغ پاور ابتدا سبز میشه اما بعد از دو سه ثانیه دوباره قرمز میشه

 • Avatar مهدی جعفردخت بنجار گفت:

  باسلام”بهترین برندداخلی(LED)65تا۷۵اینچ کدوم برنده،ضمناخرابی احتمالیش پایین باشه”
  باسپاس ازکارشناسان A4baz

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام بر شما

   در این زمینه لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید. پشتیبانان ما راهنماییتان می کنند.

 • Avatar رضا مشتی گفت:

  سلام خسته نباشید
  امروز تلویزیون رو خاموش کردیم الان که میخوایم روشن کنیم ارم اسنوا یک صدم ثانیه میاد بعد کمرنگ میشه و خاموش میشه . مشکلش از چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در مواردی که دستگاه مداوم خاموش و روشن میشود (تصویر تا لوگو می آید مجدد خاموش میشود) احتملا مشکل میتواند مربوط به برد اصلی شود. در هرصورت نیاز به بادید و بررسی است. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید من تلوزیون ال سی دی اسنوا دارم میخوام روشنش کنم اول یه صدای تیک تیک تیک میده بعدم روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام مهدی عزیز؛

   با توجه به نوع مشکلی که فرمودید، به احتمال زیاد ایراد از بورد پاور و منبع تغذیه تلویزیون شماست که باید بررسی شود می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar میثم گفت:

  سلام من یه تلویزیون اسنوا دارم بچم جستجو خودکار کانال ها رو زده همه رو پاک کرده الان باید چیکار کنم

 • Avatar °••fαтємє••° گفت:

  تلویزیون ما بعد ۲ ماه خاموش شد و بوی سوختگی میده.تلویزیون سوخته؟

 • Avatar عسل گفت:

  سلام تلویزیون ۵۵ اینچ اسنوا دارم ، تصویرش یه دفعه ثابت شد و حرکت نمیکنه ، از برق هم دراوردم اما تصویرش ثابت مونده لطفا کمک کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام عسل عزیز؛
   این اختلال مربوط به بورد اصلی تلویزیون شماست که باید بررسی شود.

   برای بررسی بیشتر میتوانید درخواست اعزام تعمیرکار تلویزیون به محل خود داشته باشید. برای اقدام روی این لینک https://a4baz.com/tv-service کلیک کنید.

 • Avatar محسن گفت:

  با سلام
  تلویزیون ۵۵ دارم تازگی وقتی روشن میکنم تصویر زمینه ی اسنوا زود میره و صفحه سیاه میاد و فقط صدا داره.مشکل چی میتونه باشه ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام محسن عزیز؛

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد. می توانید درخواست سرویس فنی تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. از طریق این لینک https://a4baz.com/tv-service اقدام کنید.

 • Avatar رضا گفت:

  سلام.ما دو هفته است تلویزیون ۵۰ اینچ هوشمندگرفتیم. ۴طرف پنل نشت نور دارد مخصوصا درتصویری که صفحاتش روشن هست خیلی زیاده. توی این دوهفته روزی ۳بارزنگ میزنم. میگن اینجوری تلویزیون طراحی شده مشکلی نداره. من ۹ تومن هزینه کردم توی این گرونی. آخرشم این ازآب دراومد. تا اصفهانم شده میرم کارخونه پسش میدم. جنس ایرانی افتضاحه. اصلا پیگیری نمیکنن. کارشناس محترم لطفا منو راهنمایی کنین چیکارکنم. که برام تعویض کالا بزنن

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بسته به شدت و نوع موضوع میتواند مشکل فنی محسوب شود و یا خیر!
   در هر صورت نیاز به بررسی است. با یک کارشناس حتما در این زمینه به صورت حضوری مشورت کنید.

 • Avatar علی گفت:

  سلام ،مشکل عدم وجود سیگنال چی میتونه باشه؟انتن رو عوض کردم ،فیشهارو عوض کردم،پریزو بررسی کردم ،مشکل حل نشد ع

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام علی عزیز؛

   احتمال دارد ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما باشد. برای بازرسی فنی و بررسی بیشتر برد درخواست اعزام سرویسکار به محل خود داشته باشید. از طریق این لینک اقدام کنید https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar Sajad گفت:

  سلام.
  تلویزیون اسنوا ۵۰ اینچ گرفتم، از فلش استفاده میکنم دکمه اجکت نداره و اطلاعات فلشامو میپرونه.

 • Avatar رمضانی گفت:

  سلام و درود برشما. الان که شبکه ها بصورت HD شده تلویزیون ۵۵ اسنوا مدل SA120 را سرچ مجدد زدم.
  کانالهایی که بصورت HD درامده را نشان داد با کدک ۲۶۵ ولی با پاک کردن کانالها و سرچ مجدد فقط شبکه های SD نمایش داده میشوند
  همچنین شبکه های تماشا و مستند با کیفیت HD و کدک ۲۶۴ و بدون صدا پخش میشوند.
  شایان ذکر است دربخش تنظیمات گزینه بازگشت به حالت اولیه را زدم آیا امکان دارد که دستگاه نیاز به بروز رسانی داشته باشد؟ لطفا راهنمایی فرمایید
  باتشکر

 • Avatar سعید گفت:

  سلام
  ده روزه ال سی دی اسنوا خریدم تلویزیون بعد از هر بار خاموش کردن خود به خود روشن میشه و کلا روشن میمونه چیکار باید بکنم ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سعید عزیز

   احتمال ایراد از منبع تغذیه تلویزیون شما وجود دارد. به دلیل تخصصی بودن کار نیاز به بررسی های بیشتری است. در صورت تمایل میتوانید از خدمات آچارباز استفاده کنید.

   ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶

 • Avatar علی اصغر گفت:

  سلام تلویزیون اسنوا دارم بعضی اوقات شبکه خودکار تعویض می کنه و مربوط به کنترل نیست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عملکرد بورد اصلی شما اختلال به وجود آمده باشد. بهتر است توسط کارشناس بازدید شود.

 • Avatar امیر گفت:

  سلام
  مدل تلوزیون مدل ۵۸۰ – ۵۰ اینچ دکمه برای تنظیم صدا نداره روی کنترل مووس؟
  مرسی

 • Avatar تینا نظام پسند گفت:

  سلام. ۱۵روز هستش که تلویزیون ۴۳ اینچ اسنوا رو خریدیم ولی بعضی وقتا یهو تصویر قطع میشه میزنه سیگنال موجود نیست.
  یعنی مشکل از آنتنه؟ چون انتنم همزمان با تلویزیون خریدیم تازست

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.