به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

در حال حاضر با وجود تحریم ها و گران شدن قیمت لوازم خانگی برندها خارجی تقاضای مردم برای خرید برندهای ایرانی همچون اسنوا بیشتر از گذشته شده است. اما این برند هم ممکن است مانند برندهای خارجی مشکلاتی به همراه داشته باشد. در این بحث به بررسی عیب های تلویزیون اسنوا خواهیم پرداخت.

قبل از معرفی ایرادات تلویزیون اسنوا اجازه دهید توضیح مختصری در مورد برند اسنوا بدهیم؛ شرکت اسنوا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کرده است. در سال‌های نخست تولیداتی مانند اجاق گاز و کولر در روند تولید خود داشت. پس از مدتی ماشین لباسشویی، یخچال و جارو برقی و تلویزیون را نیز به محصولات تولیدی خود اضافه کرد. در حال حاضر اسنوا یکی از برندهای ایرانی پرطرفدار در تولید تلویزیون است.

قیمت‌های این نوع تلویزیون‌ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب‌تر از سایر تلویزیون‌های خارجی و ایرانی است. پنل‌هایی که اسنوا برای تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند کیفیتی بسیار عالی دارد که در مقایسه با سایر مدل‌های خارجی می‌توان گفت که عملکردی بسیار عالی و مناسب داشته است. در بین تلویزیون‌های اسنوا مدل‌های هوشمند نیز زیاد دیده می‌شود که کیفیتی بسیار عالی در ساخت پنل و همچنین صفحه نمایش دارد.

کیفیت تلویزیون اسنوا

تلویزیون های اسنوا از نظر کیفیت بالاتر از استانداردهای جهانی است. برخی از مدلهای برند اسنوا دارای حاشیه های هستند که می تواند حس عالی را به مخاطب خود القا کند و از دیگر موارد کیفیت می توان به کیفیت تصویر و صدا اشاره کرد که هنگام دیدن فیلم بالاترین کیفیت تصویر و صدا را تجربه خواهید کرد.

با این که این رده از تلویزیون‌های ایرانی معمولا عمری طولانی و کیفیتی عالی دارند ولی باز هم خرابی تلویزیون اسنوا از پارامترهایی است که هر مصرف کننده‌ای باید آن را در نظر داشته باشد. در ادامه این متن چند مشکل که ممکن است در بخش‎های مختلف این تلویزیون رخ دهد و به عنوان خرابی تلویزیون اسنوا شناخته شود برایتان آورده‌ایم که با چند روش و راه کار ساده می‌توان آن را برطرف کرد.

چند ایرادات رایج در تلویزیون‌های اسنوا

از جمله ایراداتی که در هر تلویزیون می‌تواند رخ دهد ای ن چند مورد است

 • مشکلاتی در صفحه نمایش و پخش شدگی رنگ و یا مشاهده خطوط افقی یا عمودی
 • از بین رفتن تصویر که مربوط به بلک لایت و یا مین اصلی یا همان مین برد است
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از مدت زمان طولانی استفاده از تلویزیون
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
 • قطع شدن صدا که این مشکل مربوط به نقص در برد اصلی است
 • چشمک زدن ممتد پاور که این مشکل نشان دهنده نقص کلی در برد پاور است
 • کم نور بودن صفحه نمایش
 • روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون که نشان از نقص برد و یا پاور است

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا چه دلیلی دارد؟

یکی از مشکلاتی که برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد خاموش شدن ناگهانی آن است. این اتفاق خرابی تلویزیون اسنوا نیز به شمار می‌رود و به بخش تغذیه شاسی تلویزیون مربوط می‌شود.  مشکل خاموش شدن ناگهانی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد اما یکی از رایج ترین دلایل مین برد است که قابل تعمیر خواهد بود. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا می‌تواند مربوط به اختلالاتی در پاور نیز باشد که با بررسی تکنسین متخصص می‌توان آن را تعمیر و برطرف کرد.

پیشنهاد مطالعه

چگونه آب خوردگی پنل را رفع کنیم؟

یکی از مشکلات رایج در خرابی تلویزیون اسنوا و دیگر تلویزیون‌ها آب خوردگی پنل تلویزیون است. نفوذ هرگونه مایعات حتی در حد استفاده از اسپری‌های پاک کننده نیز می‌تواند مشکلاتی در قسمت پنل تلویزیون ایجاد کند.

زمانی که این اتفاق می‌افتد پنل تلویزیون به درستی عمل نمی‌کند و مشکلات بسیاری از جمله قطعی صدا و تصویر ممکن است رخ دهد. بنابراین بهتر است از استفاده مستقیم اسپری‌های پاک‌کننده روی تلویزیون دوری کنید. تلویزیون را در محلی قرار دهید که امکان ریختن هیچ گونه مایعات روی آن نباشد. در صورتی که این مشکل رخ داد پنل تلویزیون را باید به کلی تعویض شود.

با پیکسل‌های سوخته چه کنیم؟

سوختگی پیکسل‌های تصویر یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تلویزیون‌های اسنوا رخ می‌دهد. پیکسل‌ها هسته اصلی نمایش تصویر در هر تلویزیون هستند. این‌ها می‌توانند در ایجاد نقاط پرنور و یا کم نور صفحه نمایش تاثیر به سزایی داشته باشند. به همین دلیل در صورتی که پنل دچار خرابی شود و یکی از پیکسل‌ها بسوزد درست در همان نقطه لکه‌ای در تصویر مشاهده می‌شود.

خرابی تلویزیون اسنوا به خصوص در بخش سوختگی پیکسل‌ها را نباید با اجسام نوک تیز تشدید کرد بلکه اگر این پیکسل‌ها زیر ۳ عدد باشند شامل گارانتی شده و شرکت تولید کننده به تعمیر آن خواهد پرداخت در غیر این صورت تعویض برد اصلی یکی از راه کارها است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مراقب شکستگی صفحه نمایش باشید

شکسته شدن LCD برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد. خطر سقوط، رها شدن از روی میز، رها شدن از دست هنگام حمل و نقل از خطراتی هستند که LCD  هر تلویزیونی را تهدید می‌کند. بهتر است برای پیشگیری از این اتفاق، تلویزیون را در جعبه اصلی خودش جابه‌جا کنید و هنگامی که روی میز تلویزیون قرار می‌دهید از محکم بودن میز اطمینان حاصل کرده باشید.

در صورتی که تلویزیون اسنوا شما دچار این سانحه شد در همان دقایق نخست کریستال مایعی از آن خارج می‌شود که این ماده بسیار سمی و خطرناک است و بهتر است، از آن دوری کنید و هرگز به آن دست نزنید. اگر دست شما به این ماده آلوده شد سریع با آب و صابون دستان خود را به خوبی بشوئید. همچنین هیچ راهی به جز این که به فکر تهیه یک تلویزیون جدید باشید ندارید. قسمت صفحه نمایش هر تلویزیون حساس ترین نقطه آن به شمار می‌رود که تعمیرات آن کاری غیر ممکن و البته بسیار پر هزینه است.

روشن نشدن تلویزیون به چه دلیل است؟

پاور یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر تلویزیون به شمار می‌رود. خرابی تلویزیون اسنوا مربوط به بخش پاور سبب می‌شود که تلویزیون به طور کلی روشن نشود. این عیب می‌تواند از بروز اختلال در قسمت پاور باشد. در صورتی که پاور تلویزیون شما سوخته و یا به درستی کار نکند ابتدا چراغ پاور چندین مرتبه چشمک زده و سپس تلویزیون دیگر روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل از اتصالات برق تلویزیون خود مطمئن شده و برای تعمیرات مربوط به پاور اقدام کنید.

طول ارتفاع تصویر زیاد از حد شده است

تصویر در حالت عادی هماهنگی طول و ارتفاع دارد ولی در حالت خرابی تلویزیون اسنوا در بخش ورتیکال، ارتفاع تصویر زیاد می‌شود و هر آن چه را که مشاهده می‌کنید کشیده‌تر از حالت عادی به نظر می‌آید. این مشکل ناشی از خرابی خازن‌ها و خرابی IC ورتیکال است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مشاهده خطوط سفید روی صفحه نمایش

از دیگر مشکلاتی که از رده خرابی تلویزیون اسنوا به شمار می‌رود نمایان شدن خطوط سفید روی صفحه نمایش تلویزیون است. در بسیاری از مواقع این مشکل به علت ضعیف شدن لامپ تصویر رخ می‌دهد. ولی مشکلات ناشی از ولتاژ و ورتیکال تلویزیون نیز می‌تواند منجر به ایجاد خطوط درهم سفید روی تصویر شود.

با خاموش کردن تلویزیون تنظیمات به هم می‌خورد

یکی دیگر از گزینه‌های خرابی تلویزیون اسنوا که برای بسیاری از افراد پیش آمده است این است که بعد از یک مرتبه خاموش کردن تلویزیون به طور کلی تمامی تنظیمات انجام شده به هم می‌خورد. به عنوان مثال تمامی کانال‌‎هایی را که تنظیم کرده‌اید از بین می‌رود. این عیب تلویزیون مربوط به IC ایپیرام است. برای تعمیر این بخش نیاز است که کل این IC تعویض شود چرا که در صورت تعمیر احتمال خرابی مجدد نیز وجود دارد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

۵۴ دیدگاه

 • Avatar mlkpor گفت:

  سلام تلویزیون اسنوادارم خاموش و روشن میشود ولی هنگامی که خاموش است هر دقیقه چراغ پاور یک چشمک میزند ایا ایراد در برد وجود دارد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این اختلال به دلیل خرابی در بورد اصلی یا منبع تغذیه تلویزیون شماست که باید بررسی و تعمیر شود.

 • Avatar عظیمی گفت:

  سلام ورودی های اچ دی ام آی تلویزیون کار نمی کنند چکار کنیم؟

 • Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام من یه جابجایی منزل داشتم الان کابل برق رو زدم به پریز نمیدونم چطوری باید روشنش کنم چون چراغ جلوش روشن نمیشه توی دفترچه هم زده پاور اصلی به حالت ۱ بذارید یعنی چی ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- اگر دستگاه به محافظ وصل است آن را جدا نموده و مستقیم به برق وصل نمایید(شاید محافظ خراب شده است)
   ۲- در صورتی که دستگاه روشن نمیشود احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه وجود دارد

 • Avatar بی نام گفت:

  به نظر من نباید هر چیزی دس ایرانی توش باشه بخری این بهتر نمیشه ۱۰ روزه یه اسنوا خریدم خود ب خود خاموش شد

 • Avatar عبدالمجید گفت:

  باسلام چندوقته وقتی تلویزیون روشن میکنیم یکسره میره داخل منو و برمیگرده باید از برق بکشیمش چند دقیقه بعد تا نیم ساعتی اونجور نمیشه لفا راهنمایی کنید چکارش کنم حتی تنظیمات کارخانه هم زدم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اختلالت اینچنینی به عملکرد ورد اصلی بر میگردد. احتمال زیاد دچار اختلال شده و باید تعمیر شود. در هر صورت بهتر است از یک کارشناس در این زمینه راهنمایی بگیرید. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمود گفت:

  سلام
  به تازگی تلوزیون هوشمند اسنوا گرفتم.
  ۱٫ اطلاعات تاریخ در قسمت EPG اشتباه است. مثلا روز پنجشنبه اطلاعات روز جمعه را نشان می‌دهد.
  ۲٫ Wifi تلوزیون روزهای اول درست بود ولی الان دستگاه‌های دیگر راشناسایی نمی‌کند و امکان اشتراک گذاری با موبایل یا اتصال به مودم وجود ندارد. با تشکر از راهنمایی شما

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- EPG : باید آنتن کاملا تنظیم باشد و اطلاعات از طریق فرستنده دریافت می شود به این معنا باید دستگاه اطلاعات صحیح دریافت کند تا بتواند صحیح نمایش دهد.
   ۲- اگر هیچ دستگاه WIFI ای را شناسایی نمیکند، احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد و باید توسط تکنسین بازدید شود.

   در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مهرداد گفت:

  سلام و عرض ادب
  میخوام تلوزیون بخرم اما نمیتونم هزینه زیادی بکنم واسه همین میخوام اسنوا یا ایکس ویژن بگیرم ، به نظر شما کدوم برند کیفیت بهتری داره؟

 • Avatar Doosti گفت:

  سلام قسمت اینترنت تلوزیون روی دور تند رفته و هر فیلمی‌رو که پخش میزنیم به سرعت جلو میره چکار باید کرد؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   ۱- تنظیمات برنامه ای را که از آن طریق پخش میشود را بررسی نمایید.
   ۲- از روش دیگری استفاده نمایید.
   ۳- مرور گر خود را بررسی نمایید.
   ۴- با ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید

 • Avatar مجید گفت:

  سلام تو قسمت مدیا آهنگ رو پخش نمیکنه میگه فایل پشتیبانی نشده
  کلا یعنی فایل mp3پخش نمیکنه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   از فلش دیگری استفاده کرده اید؟ تگر با یک فلش دیگر همین مشکل وجود داشت. ایراد از بورد اصلی تلویزیون است که باید بررسی های بیشتری شود.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام هزینه قطعه و دست مزد تعویض بک لایت مدل sld42ko420bld توسط تعمیر گاه شما چقدر میشه ممنون.

 • Avatar عباس خدادادیان رنجکش گفت:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما تلوزیون ما دیشب خاموش کردیم وموقعی که صبح روشنش کردیمصفحه به صورت چشمک زن بالا میاد یک ثانیه روشن ویک ثانیه صفحه سیاه میشه ممنون میشم راهنمایی کنید خدادادیان از مشهد

 • Avatar رویا گفت:

  سلام..وقتی تلویزیون روشن میکنم ارم شبکه میاد دیگه وارد نمیشه بعد چند دقیفه خودش خاموش میشه

 • Avatar علی گفت:

  با سلام.بعد از روشن کردن تی وی یک نوار سبز رنگ حاشیه تصویر رو پر میکنه و ومرکز صفحه تصویر به رنگ سبز کم رنگ درمیاد.ولی بعد از نیم ساعت تصویر به حالت عادی خودش بر میگردد.لطفا علت رو بگین .ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد ممکن است از پنل یا بک لایت تلویزیون باشد که در صورتیکه بعد از بازدید، مشخص شد که مشکل از پنل است، به طور کل باید تعویض شود.

 • Avatar سام گفت:

  سلام تلوزیون اسنوا ما از همون اول یه مشکلی داره که وقتی نور تابیده میشه به تلوزیون، نور رو به صورت رنگارنگ در صفحه تلوزیون نشون میده و نمیشه اصلا به راحتی فیلم رو تماشا کرد چرا که تمرکز چشم فقط روی نور رنگارنگ میره.میشه این مشکل رو حل کرد؟

 • Avatar مم گفت:

  غیر از اینکه بگی به سامانه یا کارشناس مراجعه کن چیز دیگه بلدی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام دوست عزیز، یک سری مشکلات در تلویزیون به صورت کلی است به عنوان مثال خرابی بورد اصلی، خرابی پنل، خرابی قلت و … که نمی توان از دور راه حل مشخصی داد و چون موضوع تخصصی است حتما باید توسط تعمیرکار بازدید شود. چرا که توسط کاربر قابل انجام نیست.

 • Avatar Nasi گفت:

  سلام تی وی یک دفعه تصویرش رفت و فقط صدا داره این مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد. این مشکل قابل تعمیر است. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar حسین رضایی گفت:

  سلام تلویزیون اسنوا۴۳ال ای دی دارم هر چند دقیقه یکبار خاموش شده ودر حالت استند بای قرار میگیرد علتش چیست

 • Avatar علی گفت:

  سلام من تلوزیون و جابجا کردم الان دگ روشن نمیه دلیل چیه+؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- پریز را بررسی کنید.
   ۲- دو شاخه متصل باشد.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل، احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar انصاری گفت:

  سلام تلویزیون اسنوا قدیمی دارم رمز میخواد
  صحفه سیاست فقط نوشته کلمه رمز
  با کنترل هیج عددی روش ثبت نمیشه چکارش کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

  • Avatar حسین حیدری گفت:

   سلام من اصلا علاقه ای به تلویزیونهای ایران مخصوصا برند اسنوا ندارم چون بی کیفیت و بنجل هستند توی این گرونی وبدبختی تلویزونم دوسال پیش توسط رعد و برق سوخت الان به خاطر گرونی تلویزونهای خارحی مجبور شدم برم طرف تلویزیونهای ایرونی اون هم اسنوا اون هم قسطی چون ندارم مجبورم الان که وارد این سایت شدم دیدم هیچکسی از تلویزون اسنوا تعریف نمیکنه همه میگن زود خراب شده احتمالا من هم در اینده نه چندان دور جزو همینها میشم

 • Avatar ناصر گفت:

  سلام
  چرا وقتی به تلویزیون اسنوا فلش وصل میکنیم فیلم رو کامل پخش نمی کنه در صورتی که همون فیلم در تلویزیون دیگه کامل پخش میشه همه فرمت هارو امتحان کردم

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام ما دیروز قبل از خواب تلویزیون رو خاموش کردیم امروز که روشن کردیم دیدیم که رنگ صفحه بسیار کم شده و روشنایی آن بیشتر سفید شده است مشکلش چیست و چه باید کرد

 • Avatar احمد گفت:

  ببخشید اگه اب وارد تلویزیون اسنوا بشه،باید چیکار کنیم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ریخته شدن آب در تلویزیون موجب اختلالات زیادی خواهد شد. مانند اختلال در پنل و بهم ریختگی تصویر. حتما هر چه سریع تر بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Mina گفت:

  سلام تلویزیون اسنوا داریم بعد یهو شروع کرد به برفکی بودن و سر و ثدا و بعد خاموش شد.ولی روز قبل بهش فلش زده بودم و یادم رفته بود دربیارم الان تلویزون روشن نمیشه به نظرتون به دلیل ویروسی بودن فلشه؟a

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد اصلی یا منبع تغذیه باشد، بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی گردد تا نوع دقیق مشکل مشخص شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در مخل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar آرین گفت:

  سلام،کنترل دسته بچه بود، صدای تلویزیون ی دفعه قطع شد، چکار کنم؟؟ تلویزیونم هوشمند اسنوا ست.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- بررسی کنید که دستگاه در حالت صدای خروجی نباشد.
   در صورت عدم رفع مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

   در صورتی که در تهران سکونت دارید میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar داودشیبانی کنگ علیا گفت:

  سلام.باتوجه به اینکه مسیرآنتن وآنتن درسته چراکانال یابی انجام نمشود. ممنونم . ضمناتلویزیون led43 اسنوااست شیبانی ازتربت حیدریه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در اغلب موارد مشکل از آنتن هوایی است (آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها را بررسی کنید)
   در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید گردد.

   در صورتی که در تهران سکونت دارید، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar دوست محمد گفت:

  با سلام ببخشید با وجود سالم بودن و تعویض باتری های ریموت اسنوا ، روبروی ال سی دی عمل نمی کند.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- باطری ها بررسی شوند
   ۲- کنترل را تعویض نمایید
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد. شما میتوانیددرخواست تعمیر کنترل خود را در لینک زیر ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.