×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

خرابی‌های رایج تلویزیون اسنوا

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

در حال حاضر با وجود تحریم‌ها و گران شدن قیمت لوازم خانگی برندها خارجی تقاضای مردم برای خرید برندهای ایرانی همچون اسنوا بیشتر از گذشته شده است. اما این برند هم مانند برندهای خارجی ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد و بعد از مدتی نیاز به تعمیر تلویزیون باشد. در این بحث به بررسی عیب‌های تلویزیون اسنوا می‌پردازیم تا با دید بازتری بتوانید تلویزیون خریداری کنید.

قبل از معرفی ایرادات تلویزیون اسنوا اجازه دهید توضیح مختصری در مورد برند اسنوا بدهیم؛ شرکت اسنوا فعالیت خود را از سال 1384 شروع کرده است. در سال‌های نخست تولیداتی مانند اجاق گاز و کولر در روند تولید خود داشت. پس از مدتی ماشین لباسشویی، یخچال و جارو برقی و تلویزیون را نیز به محصولات تولیدی خود اضافه کرد. در حال حاضر اسنوا یکی از برندهای ایرانی پرطرفدار در تولید تلویزیون است.

قیمت‌های این نوع تلویزیون‌ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب‌تر از سایر تلویزیون‌های خارجی و ایرانی است. پنل‌هایی که اسنوا برای تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند کیفیتی بسیار عالی دارد که در مقایسه با سایر مدل‌های خارجی می‌توان گفت که عملکردی بسیار عالی و مناسب داشته است. در بین تلویزیون‌های اسنوا مدل‌های هوشمند نیز زیاد دیده می‌شود که کیفیتی بسیار عالی در ساخت پنل و همچنین صفحه نمایش دارد.

کیفیت تلویزیون اسنوا

تلویزیون های اسنوا از نظر کیفیت بالاتر از استانداردهای جهانی است. برخی از مدلهای برند اسنوا دارای حاشیه های هستند که می تواند حس عالی را به مخاطب خود القا کند و از دیگر موارد کیفیت می توان به کیفیت تصویر و صدا اشاره کرد که هنگام دیدن فیلم بالاترین کیفیت تصویر و صدا را تجربه خواهید کرد.

با این که این رده از تلویزیون‌های ایرانی معمولا عمری طولانی و کیفیتی عالی دارند ولی باز هم خرابی تلویزیون اسنوا از پارامترهایی است که هر مصرف کننده‌ای باید آن را در نظر داشته باشد. در ادامه این متن چند مشکل که ممکن است در بخش‎های مختلف این تلویزیون رخ دهد و به عنوان خرابی تلویزیون اسنوا شناخته شود برایتان آورده‌ایم که با چند روش و راه کار ساده می‌توان آن را برطرف کرد.

برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چند ایراد رایج تلویزیون‌های اسنوا

از جمله ایراداتی که در هر تلویزیون می‌تواند رخ دهد این چند مورد است:

 • مشکلاتی در صفحه نمایش و پخش شدگی رنگ و یا مشاهده خطوط افقی یا عمودی
 • از بین رفتن تصویر که مربوط به بلک لایت و یا مین اصلی یا همان مین برد است
 • قطع و وصل شدن تصویر پس از مدت زمان طولانی استفاده از تلویزیون
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
 • قطع شدن صدا که این مشکل مربوط به نقص در برد اصلی است
 • چشمک زدن ممتد پاور که این مشکل نشان دهنده نقص کلی در برد پاور است
 • کم نور بودن صفحه نمایش
 • روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون که نشان از نقص برد و یا پاور است.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا چه دلیلی دارد؟

یکی از مشکلاتی که برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد خاموش شدن ناگهانی آن است. این اتفاق خرابی تلویزیون اسنوا نیز به شمار می‌رود و به بخش تغذیه شاسی تلویزیون مربوط می‌شود.  مشکل خاموش شدن ناگهانی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد اما یکی از رایج ترین دلایل مین برد است که قابل تعمیر خواهد بود. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اسنوا می‌تواند مربوط به اختلالاتی در پاور نیز باشد که با بررسی تکنسین متخصص می‌توان آن را تعمیر و برطرف کرد.

پیشنهاد مطالعه

چگونه آب خوردگی پنل را رفع کنیم؟

یکی از مشکلات رایج در خرابی تلویزیون اسنوا و دیگر تلویزیون‌ها آب خوردگی پنل تلویزیون است. نفوذ هرگونه مایعات حتی در حد استفاده از اسپری‌های پاک کننده نیز می‌تواند مشکلاتی در قسمت پنل تلویزیون ایجاد کند.

زمانی که این اتفاق می‌افتد پنل تلویزیون به درستی عمل نمی‌کند و مشکلات بسیاری از جمله قطعی صدا و تصویر ممکن است رخ دهد. بنابراین بهتر است از استفاده مستقیم اسپری‌های پاک‌کننده روی تلویزیون دوری کنید. تلویزیون را در محلی قرار دهید که امکان ریختن هیچ گونه مایعات روی آن نباشد. در صورتی که این مشکل رخ داد پنل تلویزیون را باید به کلی تعویض شود.

با پیکسل‌های سوخته چه کنیم؟

سوختگی پیکسل‌های تصویر یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تلویزیون‌های اسنوا رخ می‌دهد. پیکسل‌ها هسته اصلی نمایش تصویر در هر تلویزیون هستند. این‌ها می‌توانند در ایجاد نقاط پرنور و یا کم نور صفحه نمایش تاثیر به سزایی داشته باشند. به همین دلیل در صورتی که پنل دچار خرابی شود و یکی از پیکسل‌ها بسوزد درست در همان نقطه لکه‌ای در تصویر مشاهده می‌شود.

خرابی تلویزیون اسنوا به خصوص در بخش سوختگی پیکسل‌ها را نباید با اجسام نوک تیز تشدید کرد بلکه اگر این پیکسل‌ها زیر 3 عدد باشند شامل گارانتی شده و شرکت تولید کننده به تعمیر آن خواهد پرداخت در غیر این صورت تعویض برد اصلی یکی از راه کارها است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مراقب شکستگی صفحه نمایش باشید

شکسته شدن LCD برای هر تلویزیونی ممکن است رخ دهد. خطر سقوط، رها شدن از روی میز، رها شدن از دست هنگام حمل و نقل از خطراتی هستند که LCD  هر تلویزیونی را تهدید می‌کند. بهتر است برای پیشگیری از این اتفاق، تلویزیون را در جعبه اصلی خودش جابه‌جا کنید و هنگامی که روی میز تلویزیون قرار می‌دهید از محکم بودن میز اطمینان حاصل کرده باشید.

در صورتی که تلویزیون اسنوا شما دچار این سانحه شد در همان دقایق نخست کریستال مایعی از آن خارج می‌شود که این ماده بسیار سمی و خطرناک است و بهتر است، از آن دوری کنید و هرگز به آن دست نزنید. اگر دست شما به این ماده آلوده شد سریع با آب و صابون دستان خود را به خوبی بشوئید. همچنین هیچ راهی به جز این که به فکر تهیه یک تلویزیون جدید باشید ندارید. قسمت صفحه نمایش هر تلویزیون حساس ترین نقطه آن به شمار می‌رود که تعمیرات آن کاری غیر ممکن و البته بسیار پر هزینه است.

روشن نشدن تلویزیون به چه دلیل است؟

پاور یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر تلویزیون به شمار می‌رود. خرابی تلویزیون اسنوا مربوط به بخش پاور سبب می‌شود که تلویزیون به طور کلی روشن نشود. این عیب می‌تواند از بروز اختلال در قسمت پاور باشد. در صورتی که پاور تلویزیون شما سوخته و یا به درستی کار نکند ابتدا چراغ پاور چندین مرتبه چشمک زده و سپس تلویزیون دیگر روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل از اتصالات برق تلویزیون خود مطمئن شده و برای تعمیرات مربوط به پاور اقدام کنید.

پیشنهاد مطالعه

طول ارتفاع تصویر زیاد از حد شده است

تصویر در حالت عادی هماهنگی طول و ارتفاع دارد ولی در حالت خرابی تلویزیون اسنوا در بخش ورتیکال، ارتفاع تصویر زیاد می‌شود و هر آن چه را که مشاهده می‌کنید کشیده‌تر از حالت عادی به نظر می‌آید. این مشکل ناشی از خرابی خازن‌ها و خرابی IC ورتیکال است.

خرابی های رایج تلویزیون اسنوا

مشاهده خطوط سفید روی صفحه نمایش

از دیگر مشکلاتی که از رده خرابی تلویزیون اسنوا به شمار می‌رود نمایان شدن خطوط سفید روی صفحه نمایش تلویزیون است. در بسیاری از مواقع این مشکل به علت ضعیف شدن لامپ تصویر رخ می‌دهد. ولی مشکلات ناشی از ولتاژ و ورتیکال تلویزیون نیز می‌تواند منجر به ایجاد خطوط درهم سفید روی تصویر شود.

با خاموش کردن تلویزیون تنظیمات به هم می‌خورد

یکی دیگر از گزینه‌های خرابی تلویزیون اسنوا که برای بسیاری از افراد پیش آمده است این است که بعد از یک مرتبه خاموش کردن تلویزیون به طور کلی تمامی تنظیمات انجام شده به هم می‌خورد. به عنوان مثال تمامی کانال‌‎هایی را که تنظیم کرده‌اید از بین می‌رود. این عیب تلویزیون مربوط به IC ایپیرام است. برای تعمیر این بخش نیاز است که کل این IC تعویض شود چرا که در صورت تعمیر احتمال خرابی مجدد نیز وجود دارد.

مشکلاتی که در تلویزیون اسنوا وجود دارد خارج از ایراداتی که برای سایر تلویزیون ها پیش می‌آید نیست و یک اتفاق طبیعی در بین لوازم برقی است. اما توصیه میکنیم بعد از مشاهده ایراد و اشکالی در دستگاه برای تعمیر تلویزیون اسنوا در یک مرکز معتبر اقدام کنید تا از خرابی بیشتر جلوگیری کرده باشید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
3.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫342 دیدگاه ها

 1. با سلام
  تلویزیون 50 اندروید اسنوا دارم.به محض زدن دگمه روشن آرم اسنوا میاد بعد از چند لحظه خاموش میشه.وارد قسمت بالا اومدن اندروید نمیشه.میشه لطف کنید بفرمایید علت چیه.

 2. با سلام
  وقت بخیر
  تلویزیون ۶۰ 4k اسنوا دارم
  وقتی شبکه 4k دیجیتال خود تلویزیون رو میبینم، کل پایین صفحه به ارتفاع ۳۰ سانت حاله سیاه پدیدار میشه،
  اما بقیه شبکه ها مشکل نداره
  وقتی که فیلم 4k با فلش یا موبایل هم میبینم مشکل نداره
  و
  وقتی که برای اولین بار شبکه 4k رو گرفتم، نوشت فاقد ماژول ci
  یعنی چی؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  سپاس

 3. سلام خسته نباشید علت باز بودن صفحه تلویزیون از قسمت پایین که نوشته شده اسنوا چی هست

 4. سلام تلویزیون اسمارت تی وی 55 اینچ استوا هنوز یه ماه خرید نکردم
  گوشیم رو همیشه وصل میکنم میشه الان نتونستم وصل کنم خارج شدم برگردم ب تلویزیون ولی نه صدا هست نه تصویر چیکار کنم

 5. سلام تلویزیون ۶۵ اینچ اسنوا دارم الان نصف مانیتور ازبالا نورش کم وتاریک شده ..درحاله حاضر ۴ روزه به نمایندگی زنگ زدیم وهمچنان قراره پیگیری بشه …به نظرم با توجه به تجربه خودم ونظرات دوستان این مارک رو پیشنهاد نمیکنم .مارکی که بخوادبه این زودی خراب ونیاز به تعمیر پیدا کنه مفت نمی ارزه مخصوصا که ماها بصورت اقساط با بدبختی خریدیم

 6. سلام ببخشید تلویزیون led43 اسنوا دارم که ناگهان کانال عوض می‌کنه وکانالاش بهم میریزه و بعد میگه سرویس نامعتبر چن وقته اینجوری شده و هیچ ضربه یا رطوبتی ندیده ممنون میشم راهنمایی کنید.

 7. سلام وقتی وارد دان تی وی میشه که فیلم ببینیم یا هنگ می‌کنه یا خارج میشه چرا اینجوریه بعد اینکه دو بار بروزرسانی کردم اینجوری شد

 8. سلام
  بالای صفحه سمت چپ نوشته (aging mode)
  نه دکمه ها کار میکنن نه با کنترل میشه کار کرد.
  مشکل از چیه؟

  1. درود بر شما
   حمید عزیز، برای رفع این مشکل هنگام کار در این حالت برق اون رو قطع و بعد از چند دقیقه روشن کنید. همچنین در منوی مخفی اغلب گزینه ای برای فعال/غیرفعال کردن این حالت وجود دارد.

 9. سلام وقت بخیر بعد از اتصال به اینترنت و پخش فیلم از هر یک از نرم افزارها بعد از گذشت حدود ۱۰ دقیقه یا کمتر یا بیشتر فیلم قطع شده و میاد رو صفحه اصلی تلویزیون اینترنتم چک شده فضای کافی هم داره میشه کمک کنین و فقط تصاویر اینترنتی این اتفاق میوفته فلش و خودت شبکه عا درسته

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، میتوانید برای عیب یابی در صورت امکان تلویزیون را به یک اینترنت دیگر مثل اینترنت خط وصل و وضعیت را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع عدم سازگاری دستگاه ها باعث به وجود آمدن این ایراد می شود.

 10. تا حالا ندیده بودم تلویزیون خود بخود روشن شه . تلویزیون اسنوا ۴۰ دارم خودبخود روشن میشه . ما شا الله خودکار کارمیکنه . هیچ کس هم سر در نمیاره.

  1. درود بر شما
   علی عزیز، اگر تلویزیون در ساعت خاصی روشن می شود به احتمال زیاد در تنظیمات آن فعال شده است.

  1. درود بر شما
   حاتمی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی بک لایت و پنل به وجود می آید. برای حل مشکل و نظر قطعی باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی و مشکل را برطرف کند.

 11. سلام ما تلویزیون اسنوا خراب شد برد تمیرکار سفارش داد عوض کردن الان اوردیم خونه روشن میکنیم مارک دوو میاد بالا ولی تلوزیون همون اسنوا هست .
  زنگ زدیم گفت مشکلی نداره هر دو مال یک شرکت هستن ما نرم افزار دوو نصب کردیم راهی هست خودمون بر داریم یکی اصلی شو نصب کنیم یا باید ببریم باز تعمیرگاه ؟

 12. سلام وقتتون بخیر من دوساله از طریق وای فای فقط از تلویزیون اسنوا استفاده کردم همش با وای فای فیلم دیدم باهاش، اما اینبار که می‌خوام وارد بشم قسمت شبکه کلیک میکنم صفحه سیاه میشه و میاد بیرون چیکار باید بکنم

  1. با سلام
   فاطمه عزیز، تلویزیون را آپدیت کنید. به احتمال زیاد مشکل برطرف می شود.

  1. با سلام
   حسین عزیز، از بررسی برچسب پشت تلویزیون و گشت و گذار داخل منوی تلویزیون می توان مدل تلویزیون اسنوا را پیدا کرد

 13. تلویزیون اسنوا 65 اینچ دارم روشن میشه اما تصویر نداره صدا داره یهو اینجوری شد چکار کنم

  1. با سلام
   حسین عزیز، اولین نکته ای که باید در زمان قطع شدن تصویر بررسی کنید، کابل های تصویر دستگاه است. اگر مشکل برطرف نشد برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 14. اسنوا 42دارم وقتی روشن میکنیم 4الی 5دقیقه صدا ندارد بعد از چند دقیقه بطور خودکار وصل میشه لطفاً راهنمایی کنید

  1. با سلام
   توازهی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل بهم ریختگی تنظیمات، مشکلات اسپیکر، ایراد در کابلها، ضعیف بودن سیگنال دریافتی و … است. در صورت تمایل می توانید درخواست تان را در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز ثبت کنید تا کارشناس مشکل دستگاه را برطرف کند.

 15. ۸ ماهه اسنوا گرفتم ، خودبخود کانال عوض میکنه ، اشتباه کردم کاش یه مارک با اصل و نسب میگرفتم ، خیلی پشیمونم

  1. با سلام
   حمید عزیز، این مشکل غالبا نرم افزاری و به راحتی برطرف می شود. می توانید جهت رفع این مشکل، در قسمت تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید.

 16. سلام اسنوا هوشمند ۵۰ خریدم کنترل هاش هردو خیلی گیر داره بیشتر مواقع کار نمیکنه مشکل چیه

  1. با سلام
   حمید عزیز، جهت راهنمایی دقیق تر مشکل خود را دقیق و کامل بفرمایید.

 17. با سلام
  تلویزیون QLED اسنوا سایز ۶۵ اینچ خریدم بعد از پنج روز که مجموعا بعد از ۲ ساعت کل کارکردش بوده، تصویر سیاه شد و فقط صدا داشت جالب این جاست که بعد از درخواست جهت بازدید توسط نماینده شرکت یکسری کار انجام دادیم و مشکل برطرف نشد و چند روز بعد جهت انتقال تلویزیون به شرکت، نماینده آن شرکت هم تست های لازم رو انجام داد و همچنان مشکل به قوت خود باقی بود، بعد از شرکت تماس گرفتن که تلویزیون شما مشکلی نداره و ما نرم افزارش رو هم عوض کردیم که دیگه خیالتون راحت باشه ولی مشکلم همچنان برقراره

  1. با سلام
   سیدحسن عزیز، بهتر است مشکل را از گارانتی و نمایندگی پیگیری نمایید.

 18. باسلام وخسته نباشید من یک تلوزیون اسنوا دارم که صداش دوچار مشکل شده صدا ناگهان قطع میشه وقتی از برد خاموش روشن میکنم مجدد وصل میشه ولی بعد چند دقیقه باز قطع میشه اشکالش چیه؟مین بردش خرابه؟این چندمین تلوزیون در فامیل هست که دچار مشکل میشود کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تلوزیون اسنوا خیلی بی کیفیت است

  1. با سلام
   جوان عزیز، این مشکل اغلب بدلیل خرابی اسپیکر یا مین برد به وجود می آید. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 19. سلام صدای تلویزیون اسنواقطع میشه وقتی از برد خاموش روشن میکنم مجدد وصل میشه ولی بعد چند دقیقه باز قطع میشه اشکالش چیه؟مین بردش خرابه؟این چندمین تلوزیون در فامیل هست که دچار مشکل میشود کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تلوزیون اسنوا خیلی بی کیفیت است

  1. با سلام
   جوان عزیز، این مشکل اغلب بدلیل خرابی اسپیکر یا مین برد به وجود می آید. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا