به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

آموزش تعمیر کلید چای ساز

آموزش تعمیر کلید چای ساز

اگر پس از اتصال چای ساز به برق و فشردن دکمه دستگاه، متوجه شدید که دستگاه روشن نمی‌شود، در این حالت پس از بررسی برق دستگاه و مطمئن شدن از سالم بودن اتصالات آن، لازم است کلید خاموش و روشن دستگاه را بررسی و در صورت وجود اختلال، جهت تعمیر آن اقدام کنید. علت بروز اختلال در کلید چایساز، اغلب استفاده مکرر و طولانی مدت از آن است. در این مقاله آچارباز قصد داریم شما را با نحوه تعمیر کلید چای ساز آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چگونگی دسترسی به کلید چای ساز

در اولین مرحله جهت تعمیر چای ساز، باید دستگاه را باز کرده و کلید آن را بیابید. در این مرحله پیشنهاد می‌شود که پس از باز کردن پوسته دستگاه و قبل از باز کردن قطعات چای ساز، از آن‌ها عکس بگیرید، تا در حین مونتاژ آن‌ها دچار مشکل نشوید.

  • جهت یافتن کلید، ابتدا پیچ‌های دستگاه را باز کنید و قطعات آن را به آرامی از هم جدا کنید تا به قسمت کلید دستگاه، برسید
  • سپس پلاتین‌های آن را بیابید و تمیز کنید.
تعمیر چای ساز با آچارباز
سرویس تعمیر چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه چای ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:.
درخواست تعمیر چای ساز
دسترسی به کلید چای ساز
جهت جلوگیری از خرابی کلید چای ساز باید از ضربه زدن به آن، خودداری کنید.

نحوه تمیز کردن پلاتین های چای ساز

جهت تمیز کردن پلاتین‌های موجود در کلید چایساز:

  • پس از یافتن پلاتین‌ها باید آن‎ها را بررسی کنید و در صورت وجود نقطه و یا هر چیز اضافه روی آن‌ها پلاتین را تمیز کنید.
  • برای تمیز کردن پلاتین، به یک سمباده نیاز دارید. سمباده را روی نوک کثیف یا زنگ زده پلاتین بکشید تا زمانی که کثیفی‌ها از بین بروند.

چگونگی تنظیم فاصله بین پلاتین های چای ساز

ممکن است علت خرابی کلید چای ساز، فاصله افتادن بین پلاتین‌ها باشد. جهت رفع این مشکل، باید فاصله بین پلاتین‌ها را تنظیم کنید.

  • فاصله بین پلاتین‌ها را بررسی کنید در صورتی‌که این فاصله زیاد بود با خم کردن پایه پلاتین‌ها، می‌توانید اقدام به تنظیم کردن آن‌ها کنید.

پیشنهاد مطالعه

تنظیم فاصله بین پلاتین‌های کلید چای ساز
در حین تنظیم پلاتین‌‌ها مراقب باشید، آن‌ها را آنقدر خم نکنید که بشکنند.

روش مونتاژ کردن قطعات در تعمیر کلید چای ساز

در صورتی‌که از کارکرد صحیح کلید دستگاه مطمئن شدید، اقدام به مونتاژ آن کنید. در غیر اینصورت لازم است که کلید را به صورت کامل تعویض کنید.

  • برای مونتاژ قطعات چای ساز می‌توانید از تصویری که پیش از جدا کردن قطعات گرفته‌ بودید استفاده کنید.

ممکن است علت خرابی کلید چای ساز، فاصله افتادن بین پلاتین‌ها باشد.

تعمیر کلید چای ساز
در صورتی‌که توانایی تعمیر چایساز خود را نداشتید می‌توانید از آچارباز مرکز تخصصی عیب یابی و تعمیر چای ساز در استان تهران کمک بگیرید.

در این مقاله  از آچارباز سعی کردیم کلیه نکات تعمیر کلید چای ساز را بیان کنیم. چنانچه با نکات اعلام شده نتوانستید مشکل چای ساز خود را رفع کنید، می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر چای ساز ثبت کنید و از کارشناسان ما در مرکز خدمات آچارباز، کمک بگیرید.


نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.