به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی

وبلاگ آچارباز

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید ، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی در اینچ های میان رده ، در دو سایز اختصاصی ال جی یعنی ۴۲ و ۴۷ تولید می شوند و در بخش مدل کد , عبارت با اینچ دستگاه شروع می شود و در پی آن سری ساخت و ورژن تولید قید می شود . بعنوان نمونه ۴۷LN5420 تلویزیون ال ای دی الجی در سایز ۴۷ اینچ و از سری LN می باشد.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه هاست که بدلیل استفاده از LED های بی کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می کند.تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهمترین عیوب تلویزیون های ال جی را بررسی می کنیم، توجه داشته باشید که برای رفع تمامی این مشکلات می توانید با کارشناسان آچارباز تماس بگیرید

 

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی :

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی ال جی مجدد خاموش می‌شود که در اصطلاح تعمیر تلویزیون به این حالت reboot شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص شده و راه حل تعمیر تلویزیون از تعویض نرم افزار تا تعویض کامل برد را شامل می شود. این ایراد در بسیاری از مدل های تلویزیون ال ای دی ال جی مثل سری LB و LED و LED دیده می شود.

 • قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد : (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

این ایراد بیشتر در سری LN و مخصوصا مدلهای بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای اتفاق می افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه ای است که با تعمیر بکلایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد درصد احتمال خرابی بسیار کم می شود.

 • تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد : (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

در این ایرد ابتدا توصیه می کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه مطمئن شوید و در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

 • علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی : (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

خاموش شدن تلویزیون های ال جی به دلایل مختلفی می تواند باشد که در مدل های مختلف متفاوت است به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های ال ای دی ال جی سری lw مربوط به برد مین آنها می باشد که برد قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور می باشد که برد پاور قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تویزیون ال جی به مدل ۴۲led5600 مربوط به برد مین می باشد. تلویزیون ال ای دی ال جی معولا دچار خرابی تصویر می شوند که بعد از روشن کردن تلویزیون اتفاق می افتد.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که تلویزیون ال جی شما نیز، دچار مشکلات ذکر شده بود و قادر به رفع آن نبودید، تنها کافیست درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. برای ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست تعمیر

 

 • نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی :

تعمیر تغذیه تلویزیون ال ای دی از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده تر است. چون نسبت به آن کوچکتر می باشد و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می شوند، مانند تلویزیون های جدید ال ای دی ال جی در حالی که در مدل های قدیمی تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

 • تلویزیون خود به خود خاموش شد :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

 • خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700 :

تلویزیون های ال جی به مدل lw که بیشتر روی حالت استند بای می مانند این مشکل از برد مین می باشد که در ۹۰ در صد موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیر تلویزیون با ضمانت سه ماهه انجام می شود تعمیرات به صورت تخصصی و جز به جز انجام می شود که کمترین هزینه را برای مشتری داشته باشد. تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در منزل و محل شما و تعمیرات با قطعات اصلی و فابریکی مدل دستگاه شما هم صورت میپذیرد

 • خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600 :

تلویزیون های ال جی به مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موار ورودی HDMI آنها از غیر فعال می شود که مشکل از برد مین می باشد و تعمیر تلویزیون در منزل و محل شما با ضمانت سه ماهه انجام می شود. تعمیرات به صورت تخصصی و با قطعات اصلی و فابریکی دستگاه شما انجام می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420 :

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند به این صورت که صدا دارند ولی تصویر ندارند که عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود. این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود .

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T :

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود که این عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850 :

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

 • خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700 :

تلویزیون هال ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به برد مین تلویزیون می باشد که در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LB :

تلویزیون های سری LB که از جدید ترین تلویزیون های ال جی در بازار می باشد از عیب های شایع این سری ال جی از کار افتادن ورودی HDMI می باشد که از برد مین می باشد که در بعضی موارد برد تعمیر و در مواردی نیز برد باید تعویض شود که تعویض برد با هزینه پایین انجام می شود و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

 • تلویزیون سری LD :

تلویزیون های سری LD این مدل تلویزیون ها بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در بعضی موارد برد تلویزیون تعمیر می شود و در مواردی که CPU برد سوخته باشد باید مین برد تلویزیون تعویض شود و تمامی تعمیرات در منزل و محل مشتری انجام می شود. تعمیرات به ضمانت سه ماهه انجام می شود.

عیب های تلویزیون های سری LA در قسمت مین برد می باشد که اوایل خرابی تلویزیون مشکل هنگ کردن و قطع و وصل دارد و بعد از مدتی دیگر روشن نمی شود. که این ایراد گاهی با تعمیر برد برطرف می شود و در بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

 • خرابی در تلویزیون های ال جی سری C :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد که بعد از خاموش کرد تلویزیون دیگر روشن نمی شود که در ۸۰ درصد موارد برد پاور قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض برد پاور نمی باشد

 • خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

 • تلویزیون های سری LF :

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LY :

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552 :

این مدل در قسمت مین برد خرابی زیاد دارد در این مدل اکثرا ایجاد ایراد در مواقع استفاده گوشی و اتصال آن به smartmoring تلویزیون ایجاد شده وبه حالت استند بای در می آید.

تلویزیون خود به خود خاموش می شود :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود:


هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به برد مین می باشد. خرابی برد مین ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.
.
تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که تلویزیون ال جی شما نیز، دچار مشکلات ذکر شده بود و قادر به رفع آن نبودید، تنها کافیست درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. برای ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست تعمیر

نویسنده :

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی
67 رای، میانگین 4.3 از 5

520
دیدگاه بگذارید

avatar
273 نظرات
247 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
257 Comment authors
آچاربازحسامAsalماهان تقوایی پورfaam Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
مهدی
Guest
مهدی

سلام
یه تلوزیون ۴۲ ال جی دارم وقتی روشنش کردم علامت ال جی و یه عکس ساعت با نماد __:__ ظاهر شده و همینطور ثابت میمونه و فقط دگمه پاور کنترل کار میکنه ممنون میشم راهنمای بفرمایید

مجتبی
Guest
مجتبی

سلام وقت بخیر،چند روزی است قسمتی از تصاویر که نور کمتر هست تصویر کمی شطرنجی میشه علت چیه؟

مهدی
Guest
مهدی

سلام یه تلویزیون ۴۹ اینچ الجی دارم مشکلش اینه وقتی خاموشش میکنم روشن که میشه همه شبکه هاش پاک میشه لطفا کمک کنید سپاسگزارم

سعید
Guest
سعید

با سلام تلویزیون ما مدام خاموش و روشن میشه یعنی صفحه نمایش رنگ مشکی میشه بعد رنگی میشه

محمدرضا
Guest
محمدرضا

سلام من یه تلویزیون مدل LG LA62دارم وقتی میخام به وای فای وصل شم کلا صفحه سرچ نمیاد هی ارور تلاش دوباره میده تنظیمات کارخانه هم زدم و اپدیت هم کردم ولی بر طرف نشد

حسین
Guest
حسین

سلام ال ای دی ۴۲اینچ دارم صداداره ولی تصویرش خیلی کم رنگه بادقت قابل دیدنه ممنون میشم راهنمایی کنید

مصطفی
Guest
مصطفی

تلویزیون ال جی مدل lm66900 دارم چند روز پیش صبح که تلویزیون رو روشن کردم تصویرش دارای خطوط بنفش رنگ عمودی شده بود و فقط تصویر لگوی بدون سیگنال اونم انگار که تصویر بزرگ شده و فقط علامت ضربدر (کلوز) گوشه ی تصویر بصورت مات دیده میشد و متآسفانه بنده ساکن خراسان شمالی هستم ضمنآ تعمیرکار هم نتوانست ایراد را تشخیص دهد لطفا راهنمایی بفرمایید

نیلوفر
Guest
نیلوفر

سلام من یه تلویزیون ال جی ۴۷ دارم جدیدن روشن که میکنم تی وی رو ۲۰ دقیقه کار میکنه بعد رو صفحه میاد بدون سیگنال تا نیم ساعت باز همین روند ادامه ده ه انتن م عوض کردم ولی بی فایده بود .علت چیست

زهرا فتحی
Guest
زهرا فتحی

با سلام
تلویزیون ما ال ای دی هوشمن ال جی هست و مشکل در رنگ ها دارد و و تمامی رنگ های تیره را قرمز نشان می دهد

معصومی
Guest
معصومی

سلام تلوزیون من ال ای دی ال جی و تصویر جالبی نداره ایراد چیه

مهدي
Guest
مهدي

سلام ال جی مدل ۵١٠ دارم روی یک کانال قفل کرده و نه از پاورش ونه از کنترل خاموش و روشن میشه برای خاموش وروشن باید سیم برق را در بیاوریم و قتی وصل میکنم همان کانال میاید با تشکر راهنمایی فرمایید

hani
Guest
hani

سلام وقتتون بخیر من lh60000 رو دارم مدتیه که یهو تصویر میره ولی همچنان صدا داره با توجه به گفته های شما مشکل از بک لایته ،خواستم بپرسم تعمیرش چجوریه و اینکه هزینه ی زیادی داره؟در ضمن فک میکنم یک سالو دو سه ماهی باشه که تلوزیونو خریداری کردم برای همچین مشکلی زیادی زود نیست؟

محدثه
Guest
محدثه

سلام خسته نباشید؛ الان تلوزیون مدل LB56100GI ما صفحه اش چشمک میزنه صدا هست ولی تصویر خیلی سریع یلحظه میاد و قطع میشه ؛مشکل از بکلایتشه؟ چیکار باید کنیم؟؟هزینش چقدره؟

ارشیا
Guest
ارشیا

سلام
ی تلوزیون ال جی دارم که چن وقته وقتی روشن میکنم تصویر میاد بعد ی دفه قفل میشه فقط دکمه پاورش کار میکنه
مشکلش چیه ممنون میشم جواب بدین و همچنین هزینشو؟

محسن م
Guest
محسن م

سلام ال ای دی چراغ روشنه تصویر سیاه ولی صدا داره.با عیوبی که توسایت هست و میگین مشکل بک لایت یا پاور هست خواستم حدود هزینه تعمیر رو بدونم که اگه به صرف نیست هزینه نکنم

hani
Guest
hani

با سلام وقتتون بخبر تلوزیون lh60000 الجی رو دارم که چندروزیه تصویر سیاه میشه ولی همچنان صدا داره بنا به گفته های شما مشکل از بک لایته .خواستم بپرسم که تعمیرش چجوریه و هزینه ی حدودیش چقدره وهمینطور باتوجه به اینکه بیشتر ازیک سال و دو سه ماه نمیشه که تلوزیون خریداری شده ،این مشکل طبیعیه؟

امیر
Guest
امیر

با سلام
من یک تلویزون مدل ۵۵lj615v دارم، از طریق وای فای به اینترنت کانکت میشه و کانکشن کامل میشه ،اما به هیچ عنوان دسترسی به اینترنت ندارم و سایت باز نمیشه، وقتی با هات اسپات به گوشی وصل میشه مشکلی نداره اما وقتی به مودم وصل میشه سایتی باز نمیکنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

شهاب
Guest
شهاب

سلام خسته نباشید تلوزیون الجی
۳۲LH51 دارم قبلا آنتن می داد یه بار تنظیمات کارخانه زدم نمی دونم چی شد که دیگه آنتن نمیده

ممنون می شم آگه راهنماییم کنید

حسن
Guest
حسن

سلام
تلویزیون ال جی دارم
مدتیه که یه بخشی از صفحه مات شده
لطفا راهنمایی کنید

faam
Guest
faam

با سلام تلوزیون الجی LED 43اینچ هست که هربار بعد از روشن شدن باید مجدد کانال یابی بشه با کارشناس مربوطه صحبت کردم اما راهنمایی نکردند مدت طولانی هست که این مشکل وجود داره اگر ممکن هست راهنمایی کنید ممنونم

ماهان تقوایی پور
Guest
ماهان تقوایی پور

سلام

تلویزیون من ۴۲ اینچ

صدا داره ولی هیچ تصویر نداره

Asal
Guest
Asal

سلام یه تلویزیون ال جی ۴۲سری ال بی تصویر قطع شده فقط صدا داره موقع روشن شدن یه لحظه ارم ال جی رو نشون میده .باید پنل تعویض بشه یا فقط بک لایته؟یعنی پنل تعمیر میشه؟

حسام
Guest
حسام

سلام من یه تلویزیون ال جی مدل ۴۷Lm5800 دارم بعضی موقعه ها قاتی می کنه بدونه آنکه به کنترل دست بزنیم شبکه عوض می کنه باتری کنترل را در آوردیم ولی بازهم شبکه عوض می کنه

1 4 5 6
تخفیف ویژه تولد دو سالگی
عضویت در آچارباز
نویسندگی در فالنیک
پربازدید ترین مطالب
 • ماه
 • فصل
 • کل
پر بحث ترین ها
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.