به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی را بشناسیم

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LEDهای بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می‌کند. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی را بررسی می‌کنیم.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که تلویزیون ال جی شما نیز، دچار مشکلات ذکر شده بود و قادر به رفع آن نبودید، تنها کافیست درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. برای ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست تعمیر

 

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی:

روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی: ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما معمول ترین دلیل این مشکل، قطع شدن نور بک لایت است.
در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که بر روی آن انجام خواهد گرفت رفع خواهد شد و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد.
اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون گردد.

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد، درصد احتمال خرابی بسیار کم می‌شود.

تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آنها است و یاخاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور است که هردوی این مورد به راحتی در خانه قابل تعمیر است

نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی:

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

تلویزیون خود به خود خاموش شد :

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق بهره ببرید. اگر نوسان برق باز هم ادامه یابد ممکن است به برد پاور تلویزیون شما آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلا ایجاد می‌شود.
مین برد. در تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود.

خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700 :

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین بردقابل تعمیر می باشد و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600 :

تلویزیون های ال جی مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد می باشد

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420 :

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود.این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود. تمامی سرویس و تعمیر در محل تلویزیون ال جی شما در محل انجام خواهد گرفت فقط کافیست درخواست خود را در سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمایید.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T :

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد.مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UH850:

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850 :

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700 :

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون می باشد که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LB :

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار مشکل شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

 

انواع تلویزیون ال جی
انتخاب تلویزیون در بین محصولات متنوع یک برند، کار ساده‌ای نیست، در این مطلب با بررسی انواع تلویزیون‌های ال جی به شما خواهیم گفت که کدام مدل برایتان مناسب‌تر است! در ادامه با ما همراه باشید:
بیشتر بخوانید

 

تلویزیون سری LD :

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند .

عیب های تلویزیون ال جی سری LA :

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

خرابی در تلویزیون های ال جی سری C :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون های سری LF :

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LY :

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552 :

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

تلویزیون خود به خود خاموش می شود :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود:

هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به مین برد می باشد. خرابی مین برد ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.
خرابی این قطعه باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می‌گردد. بهتر است برای رفع هر چه سریعتر این اختلال به سراغ تعمیرکاری ماهر و متخصص بروید. سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر در محل تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.

.

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که تلویزیون ال جی شما نیز، دچار مشکلات ذکر شده بود و قادر به رفع آن نبودید، تنها کافیست درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. برای ثبت درخواست کلیک کنید:
ثبت درخواست تعمیر

نویسنده :

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی را بشناسیم
85 رای، میانگین 4.4 از 5

657
دیدگاه بگذارید

avatar
338 نظرات
319 Thread replies
19 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
326 Comment authors
آچاربازAminرزاقمحمدعمار Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
روح الله
Guest
روح الله

سلام من یک تلویزیون ال ای دی ال جی دارم چند روزه روصفحه نمایشش کنار قابش یک خط عمودی افتاده میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید درست میشه یانه؟

حسن
Guest
حسن

مدل تلویزیون ما ۵۵b7 ظهر که برگشتم خونه و هر کاری کردم تلویزیون روشن نمی شه، چراغ قرمزش روشنه با کنترل روشن نمی شه ولی با دکمه خود تلویزیون میزنم یکی دو تا چشمک می زنه و بعد دوباره چراغ قرمزش روشن میشه، مشکل کجاس خواهش می کنم راهنماییم کنید.

رضا
Guest
رضا

سلام . تلوزیون من ۴۷LM67100 هست .
این دستگاه خود بخود گیرنده ی دیجیتالش از کار افتاده و دیگه هیچ کانال و سیگنالی رو دریافت نمیکنه . مشکل از آنتن و سیم هم نیست چون با ستاپ باکس که تست کردم مشکلی نداشت. تلوزیون رو ریست هم کردم و درست نشد . این ایراد نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید …

محمد امین جواهری
Guest
محمد امین جواهری

سلام من یه ال ای دی ال جی دارم حدود دو سه ناهی است که یه دایره به قطر ۲سانتیمتر وسط تلویزیون افتاده که تصویر دایره روشنتر و یه نقطه مرکز آن هم روشنتر ازصفحه است مشکل از چیه؟

پیام
Guest
پیام

با سلام چند وقتیه wifi تلویزیون وقتی به موبایل وصله خود به خود قطع میشه. مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید.

علیرضا
Guest
علیرضا

سلام تلویزیون مدل ۴۷LN5700 دارم وقتی روشن میشه آرم ال جی بیش از حد مکث داره و بهد تصویر میاد دیروز هم خودبه خودخاموش شد با تشکر

محمد
Guest
محمد

سلام خسته نباشید نور صفحه نمایش ال ای دی را روی خودکار بزارم ضرری نداره.

وحدت
Guest
وحدت

سلام
تلویزیون من OLED است و مدتیه که آرم شبکه‌های مختلف روی صفحه تلویزیون به صورت ثابت باقی مونده. یعنی الان آرم چند شبکه به طور همزمان و کمرنگ رو صفحه قرار داره. برای رفع این عیب باید چکار کرد. متشکرم

محمدی
Guest
محمدی

سلام وقت بخیر وتشکراز مطالب بسیارمفیدتان
یک دستگاه مانیتور/تلویزیون TCL، ۱۹اینچ داریم که نهایتا۲سال میشود ک درمغازه بعنوان نمایش دوریین ها استفاده میکنیم، ولی تقریبا ۱هفته ای میشودکه به محض روشن کردن آن؛
یابعداز نشان دادن لوگو/ یابعداز۲،۳دقیقه کارکردن ناگهان خاموش میشود وروشن نمیشود مگراینکه ۱،۲ساعت بگذرد و به زور روشن میشود ولی باز بین۳ثانیه الی ۳دقیقه خاموش میشود…
ممنون میشم حدالامکان بفرمایین ک مشکل از چه قسمتهایی میتواند باشد؟ وتقریبا چقدر هزینه تعمیر لازم است؟ متشکرم

مهدی
Guest
مهدی

اقا سلام خسته نباشید وقتی یک فیلم توی فلش میریزم بعضی وقتا که نشون نمیده که به خاطر کیفیت فیلمه ولی مثلا یه فیلمه دیگه مثل هزارپا (رضاعطاران) نصفه نشون میده و وسط فیلم میپره بیرون باید چیکار کنم توی سامسونگ تست کردم درست بود مدل تلویزیون خودمون مدلش ۴۲lv34000 هست

ابراهیم
Guest
ابراهیم

سلام تصویر تلویزیون ماازدیشب به زور دیده میشه ال جی مدل ال ان ۵۴ عیبش چیه

pourya
Guest
pourya

سلام خسته نباشید من تلوزیون lg sj850 دارم . چند روزه که تلوزیونم به wifi وصل نمیشه و تا تلوزیون و روشن میکنم موس کنترل از کار میفته و وارد تنظیمات network connection که میشم wifi رو پیدا نمیکنه و وقتی هم پیدا میکنه و بهش وصل میشم اکثر مواقع این ارور رو مید unable to connect to the network.reason :could not establish a connection to access point. please check the status and try a gain البته چند بار هم تلوزیون و ریست کردم , تا بالا میاد بدون هیچ مشکلی کار میکنه حتی کنترلش , اما تا قسمت اتصال… Read more »

عمار
Guest
عمار

سلام من هم همین مشکل رو دارم البته من مشهد هستم چند نفری رو هم آوردم که متاسفانه راه حل ای نداشتند

رزاق
Guest
رزاق

سلام دوست عزیز این مشکل از وای فا هست برای من هم اینجوری بود و بالای صفحه حطای unknown device is disconnected میاد. مشکل قابل حل هست بهتره اینترنت تلوزیون رو از طریق کابا lan وصل کنید مشکل برطرف میشه همین و یا کابل lan رو وصل کنید و بعد وای فای تلوزیون رو اوکی کنید و کابل لن رو از تلوزیون قطع کنید.

امیر
Guest
امیر

سلام . hdmi من کار نمیکنه هر چهارتاش کار نمیکنه دو بار هم کابل عوض کردم رو دو تا دستگاه دیگه هم تست کردم ولی میزنه سیگنال موجود نیس ولی av کار میکنه . مشکل از چیه؟

سیاوش
Guest
سیاوش

سلام

گوشه سمت چپ بالا تصویر به رنگ آبی در آمده درست میشه ؟

محمد علی کارخانه
Guest
محمد علی کارخانه

سلام.تلوزیون سری ln ما مشکل بلک لایت پیدا کرده.میخواستم بدونم چقدر هزینه برای ما دارد.ممنون میشم.

امیر
Guest
امیر

سلام. من یه الجی دارم که یه مدت گاها که روشنش میکنم ریستارت میشه و باید از اول تنظیمش کنم اگه امکان داره راهنمایی کنید؟

هادی
Guest
هادی

سلام تلویزیون lg oled55 دارم روی صفحه آرم های مختلف شبکه های تلویزیون به مات می مونه باید چیکار کنم با تشکر

مهدی
Guest
مهدی

سلام .خسته نباشید.تلویزیون من مدلLA62.
چند وقته هنگ کرده.یعنی کانال که عوض میکنم چند ثانیه طول میکشه که فرمان بگیره.مشکلش چیه بنظرتون؟ ممنون

ستاره
Guest
ستاره

سلام، تلویزیون من ال سی دی ال جی هست چند سال پیش خریدم . جدیدا یه قسمت هایی از تلویزیون نور افتاده مثل لامپ های خیلی کوچیک که نور میدن . تقریبا ۱۴، ۱۵ تا از این نورها به صورت متوالی رو صفحه نمایش افتاده . مشکلش چیه ؟ ایا تعمیر میشه؟

نیما ف
Guest
نیما ف

سلام و عرض خسته نباشید
من یه ال ای دی ۵۵ اینچ lg سری uj دارم. چند وقتیه که لبه ی بالای تصویر یه هاله ی کمرنگ ابی رنگ به وجود اومده . دیشب هم یه هاله ی مشابه لبه ی سمت چپ ایجاد شد. خیلی کمرنگه و بیشتر زمانی که تصویر اون قسمت سفید یا خاکستری باشه خودشو نشون میده.
اینم بگم که این هاله ها همیشه هستن ، حتی زمانی که ریسیور خاموش باشه و تصویر تلوزیون سیاه باشه
میخواستم بپرسم دلیلش چی میتونه باشه و هزینه تعمیر احتمالیش چقدره

ممنون از لطفتون

Reyhaneh
Guest
Reyhaneh

سلام تلویزیون من مدل LB58 است و ناگهان تصویرش شروع کرد به پر پر زدن مثل چراغ نیمسوز شد تصویر پرش داره ولی صدا هست مشکل از کجاست چه راه حلی داره

مهدی
Guest
مهدی

سلام . هرفلشی که به تلویزیون وصل میکنم خالی نشون میده. چرا؟؟ قبلا اصلا اینطور نبود. چندتا فلش هم امتحان شده همه رو خالی نشون میده. یه بار هم ریست فکتوری زدم ولی درست نشد.

یاسر
Guest
یاسر

سلام روی تلویزیون ال جی وقتی روشنش میکنیم فقط آرم ال جی میاد بالا با ی تایم که جای خالی داره..بلد فقط دکمه خاموش روشن کردنش کار میکنه و اصلا هیچ دکمه دیگه ای کار نمیکنه ممنون میشم زودتر جواب بدین

امیرحسین
Guest
امیرحسین

سلام ما یک تلویزیون LG مدل LB58 داریم که مدتی هستتصویر نشون نیمده ولی صدا داره البته اولش که روشن می شه تصویرش کاملا سالمه ولی بعد چند ثانیه تصویرش می ره.

مبین
Guest
مبین

مدل تلویریون من ۴۳Lg510V هست. چرا وقتی که usb را وصل میکنم ، نمیخونه و نمیاره؟ حدود ۳ ساله که استفاده میکنم.

ياسمن
Guest
ياسمن

سلام وقتتون بخیر و ممنون از مطالب خیلی خوبتون من نظراتو خوندم و مشکل مشابه LCDخودمون پیدا نکردم بنده ال سی دی ال جی رو حدودا دو سال پیش خریداری کردم و تا الان خیلی خوب کار کرده مدت دو سه هفته ای میشه کن گوشه سمت راست پایین تلوزیون به انداز های مختلف ینی حتی تا اندازه یه بشقاب ،حالت نور چشمک زن گاه و بیگاه مثل لامپی که خانوش و روشن میشت وجود داره البته این اخلالی در دیدن تصویر نداره و کلا مشکلی جز این وجود نداره و مدتی که میگذره خودش درست میشه ولی فکر کردم… Read more »

Saeid
Guest
Saeid

سلام عرض ادب
یک پلاسمای ال جی خریده بودم چهار سال پیش
یکسال کار کرد بعد که خاموش میکردیش لکه های زرد دیده میشد به مورور لکه ها بزرگتر میشدن
نمایندگی بردم درس کردن
ولی بعد هشت ماه دوباره همون اتفاق
الانم کل صفحه زرد شده وقتی تلویزیون خاموشه دیده میشه

محمد قضایی
Guest
محمد قضایی

با عرض سلام وخسته نباشید تلویزیون LG Lتصویر ندارد ولی صدا دارد که در گفته هایتان ایراد از بک لایت است میخواستم اطلاعاتی درباره بک لایت بدونم و قیمت تعمیر بک لایت چه مقدار است با تشکر

متین
Guest
متین

سلام . تلویزیون من LG Scarlet مدل ۳۲LG606UR هست . اوایل موقع عوض کردن input به عنوان مثال موقعی از روی HDMI1 به HDMI2 تعویض میکردم تلویزیون به طور متوالی خاموش روشن میشد . الان هم صفحه تلویزیون موقعی روشنایی تلویزیون ۴۸ میزارم صفحه بنفش و ۴۷ و یا کمتر صفحه ابی میشه و موقعی روشنش میکنم چراغ قرمز ، سفید نمیشه و آهنگی که موقعی روشن میشد رو پخش نمیکنه. بسیار متشکر میشم اگه کمکم کنید درست شه

کیهان
Guest
کیهان

سلام چند وقته تلوزیونم بعد روشن خاموش کردن کل کانال ها خود به خود حذف میشن و باید از اول کانال یابی کنیم
مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟

ارش
Guest
ارش

سلام مشکل بنده با تلوزیون lg سری ۴۲LA316S اینکه تلوزیون روشن و وقتی لوگوی الجی بالا امد تلوزیون دوباره خاموش میشود اما بعد از مدتی تکرار مثلا ۱۵ دقیقه دوباره تلوزیون روشن میشه و هیچ مشکلی بعدش نداره ولی به محض خاموش کردن تلوزیون دوباره روشن نمیشه و باید شانسی بعد از ساعتها تکرار روشنش کرد.ممنون

محمد طاوسیان
Guest
محمد طاوسیان

با سلام من یک عدد تلویزیون LG مدل ۴۷LA62100-TD میباشد جدیدا وسط برنامه ها تصویر و صدا قطع میشود و صفحه تلویزیون سیاه میشود و می نویسد سیگنال موجود نمیباشد و بعد از چند ثانیه باز تصویر و صدا میاید و حتی بعضی وقت ها که قطع وصل میشود هنگام وصل شدن یه شبکه رادیویی را پخش میکند

ستایش
Guest
ستایش

سلام تلویزیون من مدل۴۷LV37100 است امروز صبح که روشنش کردم همه چیز عادی بود تااینکه بک دفعه صفحه خاکستری شد وبدون اینکه خاموش وروشنش کنم تلویزیون خاموش شدوهرچی سعی کردم روشنش کنم نشداما چراغ کنار صفحه اش روشنه وکارنمی کنه. این مشکل قابل حل هست یا نه؟

یاسین
Guest
یاسین

سلام تی وی ۴۹ اینچ اولترا اچ دی ال جی دارم که چند وقته موس از کار افتاده و عملکرد اسمارت ویو و دکمه بک و لیست شبکه ها کار نمیکنه ، و گاهی اوقات بالای صفحه سمت راست یه پیغام میاد میگه unknown device is disconnected . چند بار تی وی و کنترل رو ریست کردم ، برای چند دقیقه موس فعال میشه ولی مجدد از کار میفته، علت چیست و آیا قابل تعمیر هست؟

Dehghan
Guest
Dehghan

سلام.تلوزیون ما الجیه .گاهی از کانالی به کانال دیگه میپره .مثلا شبکه سه فیلم نگاه میکنیم ،شاید تا سه چهار مرتبه میره شبکه یک و ما باید بزنیم همون کانال خودمون .یا اسمشون تغییر میکنه ،۳میشه ۱۰۳ دوباره پرتاب بعدی میشه همون ۳. این مشکل از تلوزیونه یا سیگنال آنتن؟

مجید
Guest
مجید

سلام/یه تلویزیون ال سی دی ال جی داریم که موقع روشن شدن حدود ۵ دقیقه وسط صفحه سیاه هستش و بعدش برطرف میشه علتش چیه ؟

محمد
Guest
محمد

با سلام دستگاه مدل ۴۹sj00v-ta روی لوگو مانده است؟؟

Amin
Guest
Amin

سلام تلویزیون ما سریoled LG هست آرم شبکه خبر همیشه پایین تلوزیون میمونه مثلا حتی تو یک فیلم رو سی دی پایین تلویزیون ارم شبکه خبر هست ولی خیلی کم رنگ هست دلیلش چیه تلویزیون هم یه ۲ ساله خریدیم مدلشم خیلی بالاس نمیدونم چشه لطفا راهنماییم کنید. 🙏

1 5 6 7
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.