به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی - وبلاگ آچارباز

وبلاگ آچارباز

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید ، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی در اینچ های میان رده ، در دو سایز اختصاصی ال جی یعنی ۴۲ و ۴۷ تولید می شوند و در بخش مدل کد , عبارت با اینچ دستگاه شروع می شود و در پی آن سری ساخت و ورژن تولید قید می شود . بعنوان نمونه ۴۷LN5420 تلویزیون ال ای دی الجی در سایز ۴۷ اینچ و از سری LN می باشد.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه هاست که بدلیل استفاده از LED های بی کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می کند.تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهمترین عیوب تلویزیون های ال جی را بررسی می کنیم، توجه داشته باشید که برای رفع تمامی این مشکلات می توانید با کارشناسان آچارباز تماس بگیرید.

درخواست تعمیر تلویزیون در سایت آچارباز

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی :

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی ال جی مجدد خاموش می‌شود که در اصطلاح تعمیر تلویزیون به این حالت reboot شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص شده و راه حل تعمیر تلویزیون از تعویض نرم افزار تا تعویض کامل برد را شامل می شود. این ایراد در بسیاری از مدل های تلویزیون ال ای دی ال جی مثل سری LB و LED و LED دیده می شود.

 • قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و مخصوصا مدلهای بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای اتفاق می افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه ای است که با تعمیر بکلایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد درصد احتمال خرابی بسیار کم می شود.

 • تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

در این ایرد ابتدا توصیه می کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه مطمئن شوید و در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

 • علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

خاموش شدن تلویزیون های ال جی به دلایل مختلفی می تواند باشد که در مدل های مختلف متفاوت است به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های ال ای دی ال جی سری lw مربوط به برد مین آنها می باشد که برد قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور می باشد که برد پاور قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تویزیون ال جی به مدل ۴۲led5600 مربوط به برد مین می باشد. تلویزیون ال ای دی ال جی معولا دچار خرابی تصویر می شوند که بعد از روشن کردن تلویزیون اتفاق می افتد.

 • نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی :

تعمیر تغذیه تلویزیون ال ای دی از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده تر است. چون نسبت به آن کوچکتر می باشد و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می شوند، مانند تلویزیون های جدید ال ای دی ال جی در حالی که در مدل های قدیمی تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

 • تلویزیون خود به خود خاموش شد :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

 • خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700 :

تلویزیون های ال جی به مدل lw که بیشتر روی حالت استند بای می مانند این مشکل از برد مین می باشد که در ۹۰ در صد موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیر تلویزیون با ضمانت سه ماهه انجام می شود تعمیرات به صورت تخصصی و جز به جز انجام می شود که کمترین هزینه را برای مشتری داشته باشد. تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در منزل و محل شما و تعمیرات با قطعات اصلی و فابریکی مدل دستگاه شما هم صورت میپذیرد

 • خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600 :

تلویزیون های ال جی به مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موار ورودی HDMI آنها از غیر فعال می شود که مشکل از برد مین می باشد و تعمیر تلویزیون در منزل و محل شما با ضمانت سه ماهه انجام می شود. تعمیرات به صورت تخصصی و با قطعات اصلی و فابریکی دستگاه شما انجام می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420 :

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند به این صورت که صدا دارند ولی تصویر ندارند که عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود. این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود .

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T :

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود که این عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850 :

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

 • خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700 :

تلویزیون هال ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به برد مین تلویزیون می باشد که در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LB :

تلویزیون های سری LB که از جدید ترین تلویزیون های ال جی در بازار می باشد از عیب های شایع این سری ال جی از کار افتادن ورودی HDMI می باشد که از برد مین می باشد که در بعضی موارد برد تعمیر و در مواردی نیز برد باید تعویض شود که تعویض برد با هزینه پایین انجام می شود و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

 • تلویزیون سری LD :

تلویزیون های سری LD این مدل تلویزیون ها بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در بعضی موارد برد تلویزیون تعمیر می شود و در مواردی که CPU برد سوخته باشد باید مین برد تلویزیون تعویض شود و تمامی تعمیرات در منزل و محل مشتری انجام می شود. تعمیرات به ضمانت سه ماهه انجام می شود.

عیب های تلویزیون های سری LA در قسمت مین برد می باشد که اوایل خرابی تلویزیون مشکل هنگ کردن و قطع و وصل دارد و بعد از مدتی دیگر روشن نمی شود. که این ایراد گاهی با تعمیر برد برطرف می شود و در بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

 • خرابی در تلویزیون های ال جی سری C :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد که بعد از خاموش کرد تلویزیون دیگر روشن نمی شود که در ۸۰ درصد موارد برد پاور قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض برد پاور نمی باشد

 • خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

 • تلویزیون های سری LF :

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LY :

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552 :

این مدل در قسمت مین برد خرابی زیاد دارد در این مدل اکثرا ایجاد ایراد در مواقع استفاده گوشی و اتصال آن به smartmoring تلویزیون ایجاد شده وبه حالت استند بای در می آید.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی

تلویزیون خود به خود خاموش می شود :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود:


هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به برد مین می باشد. خرابی برد مین ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی
29 رای، میانگین 4.3 از 5

نویسنده مطلب :

a4bazuser

280 دیدگاه

 • رامتین گفت:

  سلام .حدود یکسال هست از بانه تلویزیون۴۹uf770v ال جی خریداری کرده ام . الان دارم احساس میکنم تصویر تلویزیون حالت تگرگی بسیار ریزی شده بطوری که کیفیت و وضوح قبلی در چهره اشخاص دیده نمیشه البته مسیر انتن هیچ مشکلی نداره و تنظیمات تصویر هم دستکاری کردم . از اندازه نور صفحه اصلا کاسته نشده فقط وضوح تصویر افت کرده .ایا امکان ویروسی شدن تلویزیون بخاطر اتصال فلش هست ؟ سایر علل چیست . تشکر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام.
   تلویزیون تحت هیچ شرایطی ویروس نمی گیرد.
   این نوع خرابی ها عوامل مختلفی دارند که از آن جمله میتوان به خرابی پنل اشاره کرد.
   به هر حال تا دستگاه بازدید و بررسی نشود علت دقیق خرابی قابل اعلام نیست.

 • مهدی گفت:

  مشکل خاموش شدن تلوزیون دارم . شماره تماس لطفا

 • رامین گفت:

  با سلام..تلویزیون ال جی مدل ۴۹uh850v خریدم تا دیروز سالم بود امروز که روشن کردم فقط لوگوی اولیه LG رو میاره بعدش بجز نشانگرماوس چیزی نمیاره..مشکلش چیه؟ با تشکر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   نیاز به بررسی چند مورد هست
   ۱- کابل ها و اتصالات
   ۲- وضعیت پنل
   ۳- دستگاه های جانبی که به تلویزیون وصل هستند.
   در صورتی خرابی پنل، نیاز به تعویض است.

   • رامین گفت:

    همه موارد رو بررسی کردم مشکلی نداشت بجز پنل..مین برد این تلویزیون چند قیمته ازکجا میشه تهیه کرد؟ شما خودتون موجود دارین؟

 • صابر گفت:

  سلام led 42lh602t تازه خریدم . بعضی وقتها خود به خود بالای گوشه سمت راست پیغام تی وی بعد از ۵ دقیقه خاموش خواهد شد میاد ولی در قسمت تنظیمات اصلا تایمر فعال نیست ! چرا این اتفاق می افته ؟ در ضمن امکان فارسی کردن این مدل یا عوض کردن Country Area برای استفاده از خدمات فروشگاه ال جی وجود داره ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این دستگاه از مبادی رسمی وارد کشور نشده و قاچاق است بنابر این زبان فارسی ندارد.
   در صورتی که نیاز به زبان فارسی دارید باید برد تعویض گردد که به صرفه نیست.
   به دلیل عدم همخوانی برق مصرفی دستگاه با برق شهری این مورد پیش می آید و خاموش می شود.

 • مهرداد گفت:

  باسلام خدمت اساتید محترم…بنده یک دستگاهled32″دارم ک امسال مشکل بکلایت پیدا کرد..تعمیر شد ولے الان اعلان ورودی جدید پیدا شد رو نمایش میده..میخاستم مشکل رو بدونم ..باتشکر

 • مهران گفت:

  سلام.من یه ال جی پلاسما دارم الان ۵ ساله کار میکنه و خیلی راضیم.اما الان وقتی فلش رو وصل میکنم و فیلم میبینم یهو وسط بعضی فیلما صدا قط میشه و نه تنها فیلم بلکه هیچ کانال تلویزیون هم صدا نداره و با خاموش و روشن کردن دوباره خوب میشه.میشه لطفآ راهنماییم کنید.ممنونم.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   عوامل بسیار متفاوت هست.
   ۱- محافظ برق غیر استاندارد
   ۲- دستگاه جانبی دیجیتال که با کابل HDMI وصل شده است.
   ۳- هرتز فایل
   و …

 • بهروز جدیدیان گفت:

  سلام. ۴۲ln5720 ال جی مدل تی وی من است. مدتیه تقریبا در وسط نمایشگر به اندازه یک دایره کوچک نور تصویر حالت چشمک زن پیدا کرده ولی بعد از یک مدت تی وی روشنه قطع میشه ولی باز به نرور زمان دوباره همونطوری میشه. ایراد از چیه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سلام، اول باید پنل بررسی شود و در صورتی که مشکل از پنل باشد تعمیرات به صرفه نیست.
   در مرحله دوم بررسی، باید روشنایی پشت (بک لایت) چک شود.
   به هر حال این خرابی کم کم گسترش پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا می کند.

 • حامد گفت:

  سلام .وقت بخیر
  تلویزیون مدل ۳۲cs460_zaهستش وقتی فلش بهش وصل میکنم هنگ میکنه تا از برق کشیده نشه درست نمیشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: ابتدا چک گردد که فقط با یک فلش این اتفاق میافتد و یا با همه فلش ها به این دلیل که ممکن است دستگاه مطابقت با سرعت آن فلش نداشته باشد و یا ایرادی در فلش مموری وجود داشته باشد
   ب:مشکل میتواند به دو نوع نرم افزاری باشد که عموما با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها به وجود می آید و یا حتی مشکل در برد دستگاه وجود داشته باشد که در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر مورد نیاز است (WWW.A4BAZ.COM)

 • فرناز گفت:

  با سلام
  مدل تلویزیون من ۴۷LB56100 هستش حدود ۳ سال پیش خریداری کردم
  تلویزیون هیچ ایرادی نداشت بعد از نیم ساعت ک روشن کردم تصویر پرش پیدا کرد الان حدود ۲ ثانیه تصویر میاد و دوباره تصویر ب مدت چند ثانیه سیاه میشه میخواستم ببینم مشکل از کجاست
  ممنون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : ابتدا باید اطمینان پیدا کرد در همه منبع های متصل به دستگاه این اتفاق میافتد و یا خیر ؟
   اگر فقط در یک منبع این اتفاق میافتد (عنوان مثال زمانی که از سینما خانگی یک فیلم پخش میشود) مشکل در کابل تصویر است ، این کابل میتواند یکی از انواع(HDMI-AV-COMPONENT) باشد .
   ب: اگر در تمام منبع های متصل این اتفاق می افتد ایراد در بک لایت دستگاه است به این معنی که با خاموش روشن شدن مداوم بک لایت چنین مشکلی مشاهده میشود و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معنی معتبر الزامی است (WWW.A4BAZ.COM)

 • Eli گفت:

  سلام
  تلوزیون ما وقتی روشن میکنیم یا کانال رو عوض میکنیم صدا و تصویر همخانی ندارد گاهی اوقات نیم ساعت یا بیشتر طول میکشد تا تنظیم شود از موقعی که خریدیم این مشگلو داره تقریبا ۱ ساله

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف- ابتدا باید چک شود که از همه منبع هایی که تصویر میگیرند این مشکل وجود دارد یا خیر (آنتن هوایی-ماهواره –دی وی دی پلیر)
   ب: اگر ایراد از یک قسمت مشخص بود مشکل تنظیماتی و یا فنی نیست (عنوان مثال فقط روی کانال یک تاخیر در صدا وجود دارد)
   پ: اگر ایراد از همه منبع های متصل به دستگاه باشد ایراد میتواند تنظیماتی و یا حتی فنی باشد : در توضیح باید گفت زمانی این مشکل را مشاهده میکنیم وارد منوی اصلی دستگاه میشویم و گزینه تاخیر صدا را انتخاب میکنیم (در صورت وجود گزینه ) و با کم و یا زیاد کردن نوار آن میتوانیم
   این موضوع را تا حد قابل توجهی کنترل کنیم
   ج:در صورت برطرف نشدن مشکل با روش (پ) نیاز به تماس با مرکز معتبر(www.a4baz.com) و دریافت مشاوره فنی با توجه به نوع منوی دستگاه ویا اعزام تکنسین هست لذا مشکل میتواند در مین برد دستگاه باشد

 • حاتمی پارسا گفت:

  باسلام لطفا درمور خاموش وروشن شدن تلویزیون ال جی ۴۷ اینج در حالی که صدادارد ولی تصویر پرش دارد قطع و وصل میشود مرا راهنمایی کنید باید چکار کنم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   زمانی که تصویر خاموش و روشن میشود باید کابل های تصویر چک شوند که ایراد از آن قسمت نباشد
   ولی اگر باز هم تصویر مداوم قطع و وصل شد (زمانی که صدا هست ولی تصویر تیره و روشن میشود ) ایراد در بک لایت دستگاه و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر هست .

 • حسین گفت:

  باسلام .من یک تلویزیون ال جی یو اف ۸۵۰ فورکی وسه بعدی دارم چندروزبعدازنصب موص کنترل جادویی کارنمیکنه وباتلویزیون ست نمیشه.درضمن اصلا وای فای پیدانمیکنه .باوای فای دیرکت هم جستجو میکنم اصلا نه گوشی تشخیص میده نه تلویزیون .اکه امکان تنظیم کردنش هست پیام بدیدلطفا

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعداز ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده میشود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه میداریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش میکنیم .
   نکته: این نوع کنترل ها به دلیل مصرف زیاد انرژی امکان دارد باطری هایشون به سرعت تمام شود و باعث عدم عملکرد صحیح کنترل شود
   توصیه میشود برای کنترل های هوشمند از باطری های اصلی دوراسل یا آلکالاین استفاده شود و میتوان آن ها را از عکاسی ها تهیه نمود
   ب:در رابطه با پیدا نشدن وای فای باید گفت نیاز هست چند وای فای را روشن کنیم عنوان مثال وای فای گوشی موبایل خودمان را و بعد بررسی کنیم ،آیا دستگاه هیچ دستگاه وای فای ای را نمیابد یا فقط مودم ما را اگر فقط مودم ما را پیدا نکرد و دستگاه های دیگر جست و جو میشوند باید مشکل را در مودم خود جست و جو کنیم در این حالت عموما اگر مودم را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از برق بکشیم و دوباره به برق بزنیم و جست و جو کنیم
   مشکل برطرف میشود.
   اما اگر هیچ دستگاهی یافت نشد مشکل از تلویزیون است و قطعا باید توسط مرکز معتبر بازدید فنی شود
   پ:در رابطه با وای فای دایرکت باید گفت این گزینه یک حالت ارتباطی بین دستگاه با (موبایل یا تبلت ) است که از این طریق میتوانیم اطلاعات گوشی موبایل خو را با تلویزیون به اشتراک گزاریم (فیلم –عکس –موسیقی) ، در برخی از موارد متاسفانه گوشی های موبایل میان رده گزینه وای فای دایرکت را دارند ولی عملا کاربردی نمی شوند و باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که مشکل در گوشی موبایل ما نباشد .

 • محمد گفت:

  سلام.الجی مدل ۵۰LN540s دارم.۱۰ سانت پایین تصویر به صورت سرتاسری هاشوری شده که بعد ریست فکتوری به صورت مات شده که رفت و برگشتیه.یک ثانیه خوب و یک ثانیه مات میشه.علت چیه؟چقدر هزینشه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: عموما در تمام دستگاه های (LED-LCD) جدا از مدل آن به این دلیل که تکنولوژی ساخت یکسان هست وقتی مشاهده میکنیم قسمتی از صفحه تاریک و روشن میشود مشکل را میتوان در بک لایت یافت ، به این معنی که با خاموش و روشن شدن بک لایت پشت دستگاه تصویر تیره و روشن میشود ، همچنین در ادامه باید گفت حالت قرار گیری لامپ های بک لایت اغلب به صورت خطی است که یک ردیف از آن و یا حتی چند لامپ میتوانند دچار مشکل شده باشند و ما تیره و روشن شدن تصویر را در قسمت خاصی از صفحه احساس میکنیم
   ب: در رابطه با ریست فکتوری باید گفت که دو حالت دارد (ریست فکتوری تکنسین –ریست فکتوری مصرف کننده)
   ریست فکتوری تکنسین :دستگاه های تلویزیون عموما یک سرویس منو دارند که با کد خواصی روی دستگاه باز میشود و امکان تغییرات زیادی را میدهد و در دسترس مصرف کننده نیست ،استفاده از سرویس منو بسیار پیچیده است و یک اشتباه میتواند موجب آسیب دیدن پنل و یا حتی باعث ایجاد برد مین شود (اگر ریست فکتوری از طریق این منو انجام شده میتواند باعث بروز چنین اختلالی شده باشد)
   رسیت فکتوری مصرف کننده: این حالت در دسترس مصرف کننده قرار دارد و منوی تنظیمات را به حالت اولیه باز میگرداند ،کانال ها پاک میشوند و در نهایت دستگاه از ابتدا راه اندازی میشود (استفاده از این منو نمیتواند باعث بروز چنین اشکالی شود)
   پ:توصیه میشود قبل از اینکه بگوییم مشکل از دستگاه است اگر تصویر را از دستگاه جانبی میگیریم کابل تصویر (AV-COPONENT-HDMI) را بررسی و از کابل دیگری هم استفاده کنیم و یا انتن هوایی را بررسی کنیم ، از راه کار هایی که میتواند کمک کند که متوجه شویم مشکل از تلویزیون هست و یا دستگاه جانبی این است که یک فایل تصویری را با فلش روی دستگاه پخش کنیم اگر مشکل باز هم مشاهده شد میتوان گفت ایراد در دستگاه تلویزیون هست .

 • فاطیما گفت:

  سلام.چطو کانالهایی رو که نمیخوام حذف کنم؟خواهشاراهنمایی کنید،تلویزیون الجی

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:نحویه ویراش کانالهای تلویزیون در برند های مختلف متفاوت میباشد (حتی در یک برند بر اساس نوع مدل تنوع دارد )
   ب:اصولا در تمام دستگاه ها گزینه ویرایش کانال ها در منو و در قسمت (کانال ،جست و جو ویا با توجه به مدل دستگاه ممکن است نام دیگری داشته باشد )وجود دارد
   نکته:برای پاسخگویی به این سوال بهتر است شماره مشتری را دریافت و به صورت تلفنی راهنمایی شوند

 • امير حسن پيرانزاده گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون LG oled 55b7GIخریدیم تقریبا دو ماهه ولی الان وقتی روشن میکنی نه تصویر داره نه هیچی حتی منو هم بالا نمیاد بعد یک دقیقه هم خود تلویزیون خاموش میشه به برق شهری هم وصل بوده نه محافظ

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:زمانی که دستگاه تصویر ندارد ابتدا باید برسی شود که صدا هست و یا خیر، اگر صدا بود به این معنا هست که بک لایت دستگاه سوخته ودر نتیجه تصویری مشاهده نمیگردد و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر است .
   ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال میباشدغالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف میشود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور میباشد.
   نکته:گاها در تلویزیون های هوشمند با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها اختلال درعملکرد برد مین دستگاه به وجود می آید که این موضوع نیز میتواند عاملی بر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه باشد

 • امیررضا گفت:

  تازگیا تلویزیون lg led خود به خود روشن میشه،مشکلش چی میتونه باشه!!فقط یکی دوبار دیدم اینطوری شده،تلویزیون خاموشه یه دفعه روشن میشه!!

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : ابتدا اگر دستگاه به محافظ برق متصل است از محافظ جدا گردد و مستقیم به برق وصل شود . چرا که دستگاه های محافظ برق غیر استاندارد خود می توانند عاملی بر اختلال در عملکرد دستگاه شوند.
   ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت کاملا مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال است. غالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف می شود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور است.
   اگر دستگاه خاموش می شود و دوباره که روشن می شود لوگو رو نمایش می دهد و سپس مجدد خاموش می شود به این موضوع اصطلاحا ریبوت شدن گفته می شود که ناشی از فرسودگی آی سی های برد مین نیز میتواند باشد
   نکته:گاها در تلویزیون های هوشمند با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها اختلال درعملکرد برد مین دستگاه به وجود می آید که این موضوع نیز میتواند عاملی بر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه باشد

 • حمید گفت:

  تلوزیون LED LG که به خاطر اتصال کوتاه روشن نمی شود ایا فیوز داد ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر پیغام اتصال کوتاه روی صفحه نمایش داده می شود پس این معنا است که دستگاه روشن است و تصویر نیز دارد .
   این پیغام زمانی نمایش داده می شود که سیم آنتن وصل شده به دستگاه با اتصال رو به رو شده است ،عموما ایراد را در سرفیش ها میتوان پیدا کرد .
   عموما پیغام اتصال کوتاه در دستگاه هایی که از طریق شهر های مرزی وارد می شوند دیده می شود به این دلیل که در آن ها دستگاه ریسیور وجود دارد و به دلیل عدم نصب صحیح فیش ها به ورودی آن پیش می آید

 • سحر گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دی ۴۷اینچ ال می خریدم حدود ۵ماهه صداش خیلی ضعیفه بارها شده ولوم تی وی تا صد بردیم تا بتونیم بشناسم لطفا راهنمایی بفرمائید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ابتدا باید گفت اگر از دستگاه جانبی مثل گیرنده دیجیتال استفاده می کنید بهتر است صدای دستگاه جانبی همیشه در بیشترین حد ممکن باشد و کنترل صدا از دستگاه تلویزیون انجام شود،برای تنظیم کردن صدای دستگاه مصرف کنندگان می توانند با توجه به برند دستگاه وارد منوی اصلی شوند،قسمت صدا را انتخاب کنند و با وارد شدن در قسمت اکولایزر و یا تقویت کننده صدا،صدا را به شکل دلخواه تنظیم کنند

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعد از ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده می شود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه می داریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش می کنیم .
   نکته: این نوع کنترل ها به دلیل مصرف زیاد انرژی امکان دارد باطری هایشون به سرعت تمام شود و باعث عدم عملکرد صحیح کنترل شود .توصیه می شود برای کنترل های هوشمند از باطری های اصلی دوراسل یا آلکالاین استفاده شود و میتوان آن ها را از عکاسی ها تهیه نمود.
   ب: برای کانال یابی مجدد فقط کافیست وارد منو اصلی شد ، گزینه کانال (قسمتی که عکس دیش دارد، با توجه به مدل میتواند نام ها مختلف معرفی شده باشد) را انتخاب کرد ، جست و جوی اتوماتیک را انتخاب کرده و اگر آنتن هوایی متصل باشد میتوان کانال های دیجیتال را به سادگی جست و جو نمود .

 • محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون بنده تلویزیون ال جی ۴٣ اسمارت هستش اول اینکه مشکلی که پیش اومد کنترلش موسش از کار افتاد بعدا اومدم تلویزیون رو کلا ریسیت کردم گفتم شاید از دوباره کلا تنظیمات برگرد که متاسفانه نمیاد شبکه ها لطفا میتونید مارو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • محبت گفت:

  سلام تلویزیون ال چی مدل۴۲ls46100در گوشه سمت چپ از بالا تا قسمت وسط رنگ قهوه ای به شکل عصا دیده میشه الان یکساله اینجوریه و مدام قطع میشه و تنظیم کانالهاهم به هم می ریزه باید چکار کنم ممنون میشم پاسخ بدین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر تصویر روی پنل رنگ خاصی بگیرد به این معنی است که پنل آسیب دیده ،اصولا این موارد در صورت ضربه خوردگی به وجود می آیند ولی اگر قسمتی از تصویر تیره شده و گاها این مشکل برطرف می شود و مجدد این هاله تیره به وجود می آید مشکل را در بک لایت دستگاه میتوان یافت و یا ولت بک لایت که مرتبط به پاور دستگاه است.
   در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر توصیه میگردد.

 • محبت گفت:

  با تشکر از پاسخ سوال قبلی رنگ قهوه ای روی پنل گفتم خدمتتان ثابت هست درست بعد اتمام گارانتی این اتفاق افتاد تلویزیون جاش ثابته وجابجا نشده و ضربه هم نخورده میشه مبلغ هزینه پنل این تلویزیون رو برام بفرستین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در رابطه با این سوال باید گفت اگر قطعا اطمینان دارید رنگ پنل قهوه ای شده و شکل خاصی دارد باید گفت لیکوئید پنل ایراد دارد و قابل تعمیر نیست.
   ولی اگر این تغییر رنگ، هاله تیره در قسمتی از صفحه و یا تمام صفحه باشد ایراد می تواند از بک لایت باشد و حتی در منزل قابل تعمیر است.
   توصیه می شود از طرف تکنسین بازدید شود و درخواست تعمیر برای مرکز فنی معتبر ارسال شود (http://www.a4baz.com)

 • Abolhasan گفت:

  سلام تلوزیون با هر بار خاموش و روشن خود به خود تمام کانال ها حذف میشن باید چیکار کنم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مورد یک مشکل فنی است که اصولا با آسیب دیدن قسمتی از بورد اصلی (main board) به وجود می آید در برخی از موارد به روز رسانی غیر استاندارد و یا نیمه کاره دستگاه های تلویزیون می تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی شود و فقط دستگاه باید توسط تکنسین بازدید فنی شود تا کاملا مشخص شود دستگاه با تعمیر و یا تعویض برد، تعمیر می شود (www.a4baz.com)

 • احمد گفت:

  سلام وقتی تلویزیون ۲۱ ال جی را روشن می کنم بعد از ۴۵ دقیقه صدای آن وصل می شود لطفا راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   به ین دلیل که اسپیکر های دستگاه به برد پاور متصل هستند و همزمان از طریق عملکرد برد اصلی اطلاعات دریافت و پردازش میشوند نقص در کدام از بخش های ذکر شده میتواند باعث بروز چنین اختلالی شود، این مشکلی باید توسط کارشناس فنی بازدید و بررسی گردد تا ایراد یابی دقیق انجام شود و درنهایت مشکل برطرف شود. برای مشاوره با کارشناس در https://a4baz.com می توانید درخواست ثبت کنید.

 • بهنام زارعی گفت:

  سلام خسته نباشید،من ی تلویزیون الجی ال ای دی ۴۹دارم که تازه خریدم ولی خودبه خود بعد ۳…۴ساعت خاموش میشه،باید دوباره روشن کنیم به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه?

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل می تواند به دلیل به وجود آمدن مشکل در بورد پاور باشد به این شکل که icهای بورد پاور دچار مشکل می شوند و برای تعمیر آن گاها حتی نیاز هست که خازن های نزدیک به ic در بورد عوض شوند،عموما این مشکل با تعمیر بورد برطرف می شود و در برخی از موارد بنا به تشخیص تکنسین و نوع مشکل به وجود آمده نیز میتواند نیاز به تعویض کامل بورد باشد.
   جهت درخواست مشاوره و اعزام سرویسکار می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.
   http://a4baz.com/

 • حسن نوری گفت:

  سلام من یک ماهی هست یک ال ای دی ال جی ۴۹خریدم ،چند بارهست تصویر میره ولی صداهست ،باتعویض کانال دوباره تصویر میاد ،عیب از کجاست ،ممنون میشم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ابتدا بررسی شود اگر از دستگاه جانبی استفاده می شود از سالم بودن کابل مربوطه (AV-HDMI-COMPONENT) اطمینان حاصل شود
   ب: اگر از آنتن هوایی استفاده می شود حتما تنظیمات آنتن بررسی گردد ویا یک راهکار مناسب برای این که اطمینان پیدا کنیم ایراد از دستگاه است، به این صورت است که داخل یک فلش یک فایل تصویری میریزیم و آن را اجرا میکنیم اگر باز هم همان اتاق افتاد مشکل در دستگاه است.
   ج: به صورت کلی احتمال میرود این مشکل در بک لایت و یا عوامل اتصال آن با منبع تغذیه باشد و بازدید توسط تکنسین الزامی است (WWW.A4BAZ.COM )

 • حسن نوری گفت:

  سلام منتظرجوابتون هستم ممنون میشم

 • سجاد گفت:

  سلام و با عرض خسته نباشید من حدود یکسال و نیم پیش یه oled ۵۵ گرفتم الان دو یا سه بار روشن کردم بعد از چند لحظه خاموش میشد بعد از اون دیگه روشن نشد ولی چراغ پورش روشنه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   مشکل در برد پاور دستگاه به وجود آمده است و احتمال دارد که مشکل بتواند با تعمیر برد برطرف شود، در برخی موارد نیاز به تعویض کامل برد وجود دارد که این موضوع باید توسط کارشناس فنی بررسی گردد. جهت ارتباط با کارشناس می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید. http://a4baz.com/

 • حسینعلی گفت:

  تلوزیون ما اولش مارک الجی قشنگه روشنه تا تلوزیون روشن میشه صفحه خاموش میشه؟علتش چیه زود جواب بدین لطفا

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر دستگاه تا نمایش لوگوی ابتدای تصویر روشن می شود و دوباره خاموش می شود و مداوم این اتفاق تکرار می شود، ایراد در برد اصلی (main board) است و نیاز به بازدید توسط تکنسین است. برای انجام این کار می توانید به http://a4baz.com/ مراجعه کنید.

 • محدثه گفت:

  باسلام
  ۴ هفته پیش تلویزیون ال جی سری B7 خریدیم الان دیگه روشن نمیشه بدون اینکه اتفاقی افتاده باشه
  علتش از چی میتونه باشه؟ آیا تعویض داره؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:دلایل متعددی می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون شوند،ابتدا حتما اگر دستگاه به محافظ برق متصل است، آن را از محافظ جدا کرده و به برق اصلی مستقیما وصل کنید به این دلیل که محافظ برق غیر استاندارد خود میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود
   ب:اگر با روش بالا مشکل برطرف نشد میتوان حدس زد که ابتدا ایراد را می توان در برد پاور دستگاه یافت و یا حتی این موضوع در برخی موارد می تواند به دلیل وجود ایراد در برد اصلی هم باشد، در نهایت این مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس فنی دارد
   ج:در رابطه با تعویض دستگاه باید گفت این موضوع مربوط به میزان تعهدات شرکت فروشنده دستگاه و یا شرکت پشتیبان آن می شود و از طریق آن مجموعه باید پیگیری شود.

 • رضا خادم گفت:

  سلام من یه ال ای دی ال جی مدلLB5610دارم چند روزه وقتی تلویزیون رو روشن میکنم صدا هست ولی تصویر سیاهه تلویزیون رو روشن و خاموش میکنم تصویر میاد بعضی اوقات در حال دیدن تلویزیون این اتفاق میفته و دوباره سیاه میشه باز خاموش و روشن میکنم درست میشه لطف کنید بگید ایرادش چیه و حدود چقدر هزینه تعمیر داره

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف :ابتدا باید بررسی شود این مشکل از منبع ورودی دستگاه نباشد. به عنوان مثال (اگر یک دستگاه با کابل HDMI به تلویزیون متصل است ) بررسی شود که مشکل از آن کابل و یا منبع نباشد.
   ب:چنین مشکلی به صورت فنی نشان از نقص در بک لایت دستگاه دارد، به این شکل که با خاموش و روشن شدن بک لایت ما چنین مشکلی را مشاهده می کنیم، برای تعیین شدن هزینه تعمیر حتما باید ابتدا دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود تا دلیل اصلی مشکل مشخص شود و بتوان اعلام هزینه کرد.

 • علی گفت:

  سلام ال ای دی ال جی روش شیشه پاک کن ریخته،خاموش شده.راه حلش رو بفرمایید.ممنون

 • محمد گفت:

  باسلام.عذرمیخام lED 42lv55000 دارم.چندتکه از جاهاش سبز رنگ شده بعضی جاهاشم خطوط شطرنجی پیداست.میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چقدر هزینش هست

 • بابک گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۹LB552v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

 • اندی محمود گفت:

  باسلام من ۵۵ lg سمارت دارم بعضی وقتی تصویر نصف میشه یعنی نصفش تصویر داره نصف دیگه سیاهه صدا داره ولی بعد تاریکه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سیاه شدن تصویر از رایج ترین مشکلاتی است که به وجود می آید،دلیل عمده این مشکل میتواند در بک لایت باشد و در برخی موارد حتی وجود مشکل در پنل میتواند باعث مشاهده چنین اختلالی شود.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. (WWW.A4BAZ.COM)

 • فاطمه زارع گفت:

  سلام تلویزیون LGما LEDهست و سه بعدی. الان روشن نمیشه وقتی روشن میکنیم نور پاورش کم و زیاد میشه ولی صفحه روشن نمیشه. میگن بردش سوخته. قیمت برد چقدره؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در مواردی که چراغ پاور چشمک میزند و دستگاه روشن نمی شود مشکل در بورد پاور دستگاه است ولی حتما به این معنی نیست که نیاز به تعویض کامل بورد باشد در برخی موارد مشکل را میتوان با تعمیر بورد بر طرف کرد، در خصوص هزینه باید گفت نیاز به مدل دقیق دستگاه وجود دارد برای اعلام هزینه
   لطفا درخواست خود را در سامانه ماثبت بفرمایید کارشناسان ما با شما تماس میگیرند. (WWW.A4BAZ.COM)

 • پریسا گفت:

  سلام.
  تلویزیون ما بعد از روشن شدن و نمایش لوگو خاموش میشه و فقط صدا داره.با دستکاری دکمه ذخیره انرژی تصویر میاد دوباره بعد از سه ثانیه خاموش میشه.روی هر حالتی از تنظیمات ذخیره انرزی بذارم دوباره خاموش میشه و فقط صدا داره مدلش هم ۴۲ls46000 هست

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در اصطلاح به این اتفاق REBOOTشدن گفته میشود که تصویر تا لوگوی ایتدا بالا می آید سپس دوباره خاموش میشود، واین اتفاق مداوم تکرار میشود، زمانی با این مشکل روبه رو میشویم که بورد اصلی (MAIN BOARD) دچار اختلال شده است.
   جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • سیامک گفت:

  باسلام
  تلویزیون LG 42ln 5700 دارم وقتی روشن میکنم فقط یه تصویر سیاه میاد حتی لوگو ال جی هم بالا نمیاد صدا هم نمیاد چند ساعت هم باشه همانطوری میمونه اشکال از چیه؟
  ممنون از راهنمایی تون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در پاسخ باید گفت زمانی که دستگاه روشن میشود ولی تصویر ندارد در درجه اول میتوان مشکل را در بک لایت دستگاه یافت
   و در رابطه با این مورد نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری جهت پاسخگویی وجود دارد.
   برای پیگیری و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.(WWW.A4BAZ.COM)

 • shamal zandasta گفت:

  ostad salam khaste nabashid agha televizion ma bade roshan krdan sedash taghriban ta tah baze khes khes miad faghat

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: اگر از دستگاه جانبی استفاده میکنید ابتدا بررسی کنید که مشکل از کابل نباشد (AV-COMPONENT-HDMI-OPTICAL) و بررسی گردد دستگاه در همه حالت ها و منابع صدا نداشته باشد.
   ب:قطع شدن صدای یک دستگاه میتواند به دلیل ایجاد مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) یک دستگاه باشد، که با تعمیر بورد مشکل برطرف میشود
   پ:مشکل در خود بلندگو ها نیز میتواند باشد که در این صورت احتمال نیاز به تعویض آن ها نیز وجود دارد.
   برای پیگیری بیشتر و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید(WWW.A4BAZ.COM)

 • صابر گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  مدل تلویزیون بنده LG LB67000 هست. الان دوسال که من این تلویزیون رو دارم. الان موقعی که تصویر کاملا سفید رو نشون میده احساس هاله تیره رو در بعضی نقاط تصویر سفید احساس میکنم. خواستم ببینم از چی میتونه باشه.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل میتواند دلایل متعددی داشته باشد:
   الف: مشکل میتواند در قسمتی از بک لایت باشد که با کم بود نور شما تصویر را تیره تر میبینید، اگر ایراد به این دلیل باشد امکان تعمیر در محل وجود دارد.
   ب: در برخی از موارد به دلیل ضربه خوردگی پنل نیز چنین مشکلی به وجود می آید، لازم به ذکر است به دلیل نوع ساختار پنل ها امکان تعمیر آن ها وجود ندارد و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد، تعویض پنل امری هزینه بر است و در برخی موارد توجیه اقتصادی ندارد
   پ: به ندرت مشاهده می کنیم به دلیل ورود گرد و غبار به داخل دستگاه و نشستن بر روی قسمتی از پنل هم چنین مشکلی مشاهده می شود.
   برای رفع مشکل و مشاوره با ما تماس بگیرید(WWW.A4BAZ.COM)

 • محسن گفت:

  سلام تلویزیون lg 47la620v صدا داره ولی تصویر نداره حتی تصویر اولیه زمان ریبوت تلویزیون هم نمایش داده نمیشه بک لایت روشنه ولی تصویر یکدست سیاهه لطفا راهنمایی بفرمایید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   مشکل میتواند از قسمت بک لایت باشد که نور کافی را نمی رساند، به صفحه تلویزیون ، این مشکل نیاز به بررسی دقیق توسط کارشناس فنی دارد، لطفا در خواست خود را در رابطه با دستگاه در سامانه ما ثبت کنید کارشناسان ما جهت پیگیری با شما تماس میگیرند.(WWW.A4BAZ.COM)

 • فرشید گفت:

  با سلام تلویزون ال اجی ۴۹ اینج
  مشکلش اینه که فقط با عدد ها شبکه عوض میشه با کلید pAGEعوض نمیشه واون رو که میزنید فقط رادیو میاره با تشکر راهنمایی؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   بسته به نوع ومدل دستگاه همیشه با دکمه page کانال ها عوض نمی شوند ولی اگر به تازگی این اتفاق برای دستگاه شما افتاده است باطری ها را از داخل کنترل خارج کنید چند بار دکمه پاور را به صورت متداول بزنید و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد باطری ها را در جای خود قرار دهید، اگر مشکل برطرف نشد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. (www.A4BAZ.COM)

 • علی گفت:

  باسلام
  تلویزیون ال جی led ۶۵ گرفتم تصویر رو بعضی وقتا ۲ تایی نشون میده مثل حالتی که ۳دی روشن باشه
  تو فیلم هایی که تحرک بیشتر باشه این حالت بیشتر دیده میشه لطفا رهنمایی بفرمایید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
   ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.
   در صورت وجود ابهام و یا نیاز به مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید. http://a4baz.com/

 • هادی گفت:

  الان یه ماه تلوزیونمون رو نصب کردیم و از اینرنتش هم استفاده میکردیم
  ولی الان چند روزه وقتی وارد web brows میشیم خود ب خود خارج میشه و میره تلوزیون و نمیشه واردش شد
  مشکلش چیه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل می تواند نرم افزاری و یا حتی سخت افزاری باشد.
   برای رفع مشکل چند نکته بررسی کنید.
   حتما اینترنت متصل باشد، بررسی شود برنامه های اینترنتی دیگر هم کار کنند و این مشکل را نداشته باشند، برنامه web brows را یک بار پاک کنید و دوباره نصب کنید و یا در صورت موجود بودن برنامه سعی بر استفاده از مرورگر دیگری داشته باشید

   -در صورت برطرف نشدن مشکل ما پاسخگوی شما هستیم (www.A4BAZ.COM)

 • مرتضی گفت:

  با سلام چند روزی است که صدای hdmi خود به خود قطع شده و با خاموش روشن شدن پمپ اب و چراغهای منزل نمایشگر خاموش و روشن میشود در حد ۱ ثانیه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اصولا چنین مشکلی به دلیل وجود نقص در سیستم برق منزل است. توصیه میگردد حتما یک متخصص برق سیستم سیم کشی منزل را کنترل کند، در صورت امکان بررسی کنید در محل دیگری هم این اتفاق برای دستگاه شما رخ میدهد و یا خیر.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • محمدرضا گفت:

  سلام چند ماهه تلویزیون ۵۵ LG مدل uh603خریدیم ولی دو هفته ای میشه که صدای تقریبا ۵ تا از کانالها خش داره از چی میتونه باشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ابتدا باید بررسی گردد از چه منبعی تصویر دریافت میکنید، آنتن هوایی و یا منابع دیگر، اگر بقیه شبکه ها در حالت عادی هستند مشکل از سیستم آنتن است.
   در صورت نیاز با ما تماس بگیرید (www.A4BAZ.COM)

 • محمدی گفت:

  درود بر شما . تلویزیون LG مدل OLED
  ۵۵EC93000GL -TA با فشردن کلید روشن صدای تیکی داده و بدون تصویر و صدا پس از ۳ ثانیه با صدای تیک گویا خاموش می شود .لطفاً راهنمایی بفرمایید .

 • Yasin گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۲LB55۲v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

  • آچارباز آچارباز گفت:

   دلیل اصلی چنین مشکلی اختلال در عملکرد بورد مین (MAIN BOARD) است، باید دانست بسته به نوع و مدل دستگاه موجود بورد میتواند تعمیر شود!!! در برخی مواقع نیاز به تعویض کامل بورد است.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • فضول محل گفت:

  سلام ال جی ۴۲ ماهواره دار خود به خود هر چند وقت یک بار ریست میشه. میشه بگید مشکل کجاست؟ مرسی

 • رضا گفت:

  سلام ما تلوزیونمون روشن نمیشه ولی برق بهش میرسه ها اما نمی دوم سیگنال کنترل دریافت نمی کنه حتی از دکمه عقبشم روشن نمیشه میشه راهنماییم کنیر لطفا؟

 • رضا گفت:

  درود برشما.
  ال ای دی ال جی ۴۲ ماهواره ای داریم.فیلم که دانلود می کنم می ریزم تو فلش،ازیه جایی به بعد یه فیلمی رو پخش می کنه که مثلا چندوقت قبل تر تو فلشم بوده و من هم پاکش کردم.یا کلا قطع میشه.
  کلا فیلم هارو نصفه پخش می کنه درحالیکه تو گوشیم این طور نیست.
  علت چیه؟

 • اکبر گفت:

  ال جی ال ام۸۶۰۰۰ چهل و هفت اینچ دارم تا کنون یکی دو بار وقتی روشن میکنم لوگوی ال جی میاد بعد تصویر نداریم ولی صدا داریم با چندبارروشن خاموش کردن حالت عادی شد
  ایراد از کجاست

 • ابراهیمی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید تلویزیون مدل ۳۲lf560d-tbهست مشگل گیرنده دیجیتال داره.یعنی کلا فیش انتن و که وصل میکنی اصلا تو پنجره لیست ورودی گزینه آنتن فعال نمیشه.اینم بگم که یکدفعه اینطوری شده.با تشکر

 • حمید گفت:

  سلام علت اینکه تی وی های اواخر ۲۰۱۷ مدل js950و۶۵ اینچ نمی دونم مدلش جدید ۳ ماه پیش خریداری بقیمت ۵ میلیونو ۲۰۰ هزار تومان البته از جزیره منتها تابحال منوی فارسی تا بحال برای تی وی این مدل ودر کل مدلای سوپر الترا یو اچ دی منوی فارسی نداره ولی منو عراقی یا حتی هندی و منوچند کشور افریقایی داره منتها فارسی موجود نیستش علت چیست? هر چند که وارد منو مخفی و رو ایران گذاشتم و منو فارسی با تله تکسش و دیجتالش وزیرنو یسش خوانا فارسی شد چرا نمیزارن در فهرست زبانها زبان فارسی تشکر الانم که تی وی های تولید۲۰۱۸تا ۳ ماهه دیگه وارد بانه میشه همون بعد ازعید مرسی ممنون .

  • آچارباز آچارباز گفت:

   دستگاه ها تحت بام و بنا به درخواست کشورهای مختلفی طراحی و تولید می شوند که برخی از ویژگی های دستگاه ها به سفارش آن کشور به دستگاه اضافه میگردد

   -این ویژگی ها میتوانند نرم افزاری و سخت افزاری باشند.
   وارد سرویس منو شدن اصلا توصیه نمی گردد به این دلیل که احتمال دارد با یک اشتباه کوچک به بورد اصلی (MAIN BOARD) دستگاه خود صدمه بزنید.

 • alireza گفت:

  سلام tv lg من خود به خود خاموش شده و بعد اون هر دفعه که روشن می کنم لوگو رو نمایش میده و بعد صفحه اش خاموش میشه اما صدا داره یعنی روشن شده اما تصویر نداره به نظر شما مشکلش چیه ۴۷ اینجه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر کمی به صفحه نزدیک شوید احساس می کنید که تصویری بسیار کم نور وجود دارد، دلیل چنین اتفاقی این است که بک لایت خاموش است و برای روشن شدن تصویر نوری به پنل متصاعد نمی شود.
   – احتمال دارد این مشکل با تعمیر برطرف شود و نیاز به تعویض قطعه خاصی نباشد.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • سعید گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی ۴۲LB6230 داریم چن وقت بود که سمت چپ بالای صفحه یه حلقه ای ظاهر شده بود که بعدا سیاه شد رفته رفته این حلقه ها تو صفحه بیشتر شدن الان هم چن روزه یه گوشه از صفحه پرپر میزنه.
  اینم بگم وقتی هم که سالم بود وقتی یکی از لامپ های خونه رو میخوستی روشن کنی هم صدا وهم تصویر میرفت سیم کشی خونه هم هیچ مشکلی نداره

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ایجاد هاله تیره روی تصویر میتواند مربوط به بک لایت و یا پنل باشد.
   – با قطع شدن قسمتی از لامپ های بک لایت نور به قسمتی از پنل متصاعد نمی شود و تصویر تیره دیده می شود، اگر ایراد از بک لایت باشد مشکل می تواند با تعمیر برطرف شود.
   – گاهی با وارد شدن ضربه به پنل نیز چنین مشکلی پیش می آید، پنل تعمیر نمی شود و فقط نیاز به تعویض آن است و هزینه تعویض پنل بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل یک دستگاه است و اصولا تعویض آن توجیه اقتصادی ندارد.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • سید علی مظفری گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG ۴۹ دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در ابتدا به نظر میرسد بورد مین دستگاه شما دچار اختلال شده است، در رابطه با قابل تعمیر بودن و یا نبودن نمیتوان به صورت قطعی نظر داد و این موضوع بستگی به مدل دستگاه و نوع اختلال دارد.
   برای دریافت مشاوره و رفع مشکل با تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • رامین گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل ۵۵eg9200 ca کاملا نو با ۵ ساعت کار کردن تصویر خراب شد و سریع خاموش کردیم و دیگر روشن نشد چراغ جلو روشن میشه اما صدا و تصویر نداریم متخصص میگه پنل ضربه خورده چون قاب نازکش کمی خم شده و درست میگه اما تصویر کاملا سالم و خوب بود و همین باعث خرابی ماین برد شده و اگر تعویض بشه لاز هم میسوزه و این ریسکه خاستم بدانم ایا پنل میتونه باعث خرابی ماین برد بشه؟ممنون میشم از تجربیات خودتوم مرا راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   پنل نمی تواند باعث ایجاد اختلال در مین بورد شود، و نمی توان هم گفت که اگر مین بورد را تعویض کنید دوباره این مشکل پیش می آید ویا خیر، بوردهای الکترونیکی را نمی توان پیش بینی کرد.

 • رامین گفت:

  در ضمن لگو ال جی هم نمیاد

 • ارش گفت:

  سلام عزیزان
  تلوزیون ال جی مدل ۳۲LN5440B دارم که چند ماهه داره کار میکنه و ایرادی هم نداشته، از امروز صبح کاملا اتفاقی هنگام پخش تلوزیون دستگاه آف شد و حتی چراغ استند بای هم روشن نشد انگار که تصویر و صدا قطع شده ولی با دقت به صفحه متوجه میشید که انگار نور کمرنگی توی صفحه میاد و میره ولی خیلی کمرنگه! با قطع برق کامل و دوباره وصل کردنش دستگاه روشن میشه ولی چند دقیقه بعد دوباره …
  جالب اینه که اگر در حال پخش از روی فلش باشه به هیچ وجه این اتفاق براش نمی افته اما با تعویض ورودی و انتخاب تلوزیون باید منتظر اون حالت باشی. جسارتا مشکل از برد پاوره یا مین برد؟ تعویض یا تعمیر ؟ هزینه اش؟ اگر ممکنه راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر دستگاه روشن می شود و صدا هم دارد ولی تصویر ندارد و یا خیلی تیره است اولین مشکل می تواند از بک لایت باشد.
   لطفا برای بررسی مشکل با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • ارش گفت:

  چقدر جالب همین الان بعد از ارسال سوالم دستگاه برای اولین بار روی پخش فلش هم خاموش شد! الان مشکل از کجاست؟

 • محمدی گفت:

  محمدی گفت:
  بهمن ۱, ۱۳۹۶ در ۱:۳۶ ب.ظ
  درود بر شما . تلویزیون LG مدل OLED
  ۵۵EC93000GL -TA با فشردن کلید روشن صدای تیکی داده و بدون تصویر و صدا پس از ۳ ثانیه با صدای تیک گویا خاموش می شود .لطفاً راهنمایی بفرمایید .
  برخی می گویند صفحه آسیب دیده و باید صفحه نمایش کامل تعویض شود که به قیمت کل تلویزیون است .تا چه حد این گفته درست است ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   باید گفت زمانی که دستگاه به صورت کلی روشن نمی شود به این معنی است که در منبع تغذیه (POWER BOARD) مشکل به وجود آمده است و نه به صورت قطعی در پنل، احتمال زیاد دستگاه شما در بورد پاور دچار مشکل شده است و حتی امکان دارد مشکل بدون نیاز به تعویض کامل بورد با تعمیر رفع مشکل شود.
   در مواردی که مشکل از پنل است برای تعویض پنل باید بهایی معادل ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت دستگاه پرداخت شود.
   برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • عماد گفت:

  سلام تلویزیون ال جی ۴ ساله کار میکنه یک دفعه تلویزیون صفحه اش خاموش شد و لوگوی ال جی نمایش داد میشه و کلا کار نمیکنه فقط لوگو نمایش داده میشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   مشکل می تواند در بورد اصلی به وجود آمده باشد، در این شرایط دستگاه باید توسط تکنسین فنی مورد بازدید قرار گیرد تا ایراد کامل مشخص شود، احتمال دارد که مشکل با تعمیر برطرف نشود و نیاز به تعویض کامل بورد باشد. لازم به ذکر است در برخی موارد با توجه به مدل دستگاه و نوع اتفاق پیش آمده مشکل می تواند به صورت نرم افزاری نیز باشد.
   برای دریافت مشاوره فنی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید. http://WWW.A4BAZ.COM

 • آریا گفت:

  سلام من تلویزیون ۴۲lb650v خریدم که رسیور ماهواره‌ روی خودش داره، از طرفی به شکل عجیبی منوش فارسیه و تنظیمات ماهواره حذف شده، چطور میتونم تنظیمات ماهواره رو بیارم یا منوش رو به صورت اورجینالش در بیارم.

 • behzad گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دیاز نوع ال جی چهل و دو اینچ
  محافظ برقی داره الان متاسفانه با روشن کردن هر کلید برق یا زدن هر دو شاخه ای به برق صفحه تلویزیون خاموش میشه و دوباره روشن میشه در حد سیاه و سفید شدن

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اصولا دلیل چنین اتفاقی مشکل در سیم کشی ساختمان است،توصیه می شود یک بار دستگاه را از محافظ جدا و به برق مستقیم وصل کنید، و در صورت امکان دستگاه را در محل دیگری نیز بررسی کنید.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • حسن آقازاده گفت:

  با سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال جی بنده مدل ۵۵lw540s
  چند ماهیه خریدم متاسفانه وقتی میخوام کانال های دیجیتالشو راه اندازی کنم و انواع و اقسام انتن بهش وصل کردم ولی متاسفانه شناسایی نمیکنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید . با تشکر

  • آچارباز آچارباز گفت:

   برای کانال یابی فقط تعویض آنتن کافی نیست و نیاز به بررسی سیم آنتن هم وجود دارد، در هنگام جست و جوی کانال ها دقت فرمایید کیفیت آنتن بالای ۵۰درصد باشد.

 • مهدی گفت:

  سلام یه تلوزیون۴۹اینچ ال جی ال ای دی کره خریدم از بانه مشگل خاصی نداره ولی وقتی کانالو عوض میکنم چهار.یا پنج سانیه طول میکشه کانال بعدی رو باز کنه لطفا راهنمایم کنین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این موضوع میتواند به تنظیم نبودن دقیق آنتن مربوط باشد و در دستگاه های دیجیتال چند ثانیه تاخیر میتواند عادی باشد.
   برای بررسی بیشتر و دریافت مشاوره فنی درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید https://a4baz.com

 • هوشنگ گفت:

  سلام استاد . تلویزیون من ال جی مدل ۴۹lb552v امروز یه ایراد پیدا کرده به صورتی که تصویرش دائم میره و میاد و قطع و وصل میشه در صورتی که صدا تلویزیون مشکلی نداره .لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: اگر از منبعی مانند گیرنده دیجیتال تصویر می گیرید کابل صدا وتصویر (HDMI-COMPONENT-AV) را بررسی کنید.
   ب: اگر در همه منابع با این مشکل رو به رو هستید دلیل می تواند روشن و خاموش شدن بک لایت دستگاه باشد، با خاموش شدن بک لایت نوری به پنل متصاعد نمیشه در نتیجه تصویر سیاه دیده می شود.
   برای بررسی بیشتر و دریافت مشاوره فنی درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید https://a4baz.com

 • آرزو گفت:

  سلام وقتتون بخیر ما اسباب کشی کردیم الان تلویزیونمون اصلا روشن نمیشه ۴۹ اینچ ال جی یعنی ممکنه ضربه دیده باشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال اینکه به دلیل ضربه خوردگی دستگاه کلا روشن نشود کم است. بیشتر در این مورد احتمال وجود مشکل در بورد پاور احساس می شود.
   برای پاسخ دقیق به این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری است.
   https://a4baz.com/

 • اسماء گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من ۳سال پیشLID LG42خریدم.امروزصبح روشن کردمش خوب بود ولی شب که دوباره روشن کردمش دوتانقطه نور روشن روی صفحه ظاهرشده مشکل ازکجاست

  • آچارباز آچارباز گفت:

   به این اتفاق پیکسل سوختگی (پیکسل مرده) گفته می شود و دلایل متعددی می تواند موجب بروز چنین مشکلی شود.
   راهکار خاصی برای تعمیر وجود ندارد. گاها مواردی برای رفع این مشکل توصیه می شود که به دلیل روند غیر استاندارد توصیه نمی شود.

 • حسین گفت:

  سلام من جدیدا یه تلوزیون ال جی مدل uj634 از بانه خریدم هیچ مشکلی نداره از هر نظر فقط برای روشن کردنش باید دکمه پاور کنترل رو دوبار فشار بدی با فاصله حدود ۱ ثانیه نمیدونم سیستمش اینه یا خرابه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این اتفاق غیر عادی است، باطری ها را از کنترل خارج نمایید و دکمه پاور را ۳ بار بزنید تا ۱۵ دقیقه بعد باطری ها در جای خود قرار دهید اگر مشکل برطرف نشد از خود دستگاه خاموش و روشن کنید و نتیجه را اعلام نمایید.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • سیروس گفت:

  سلام صفحه تلویزیون ال جی ما بر اثر ضربه شکسته و ۴۰ درصد تصویرو دارم و فقط صفحه شکسته با نمایندگی تماس گرفتم گفتن این مدل به ما ربطی نداره کسی اطلاعاتی داره کمک کنه مدل تلویزیون ۵۵UH603V.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در تمام تلویزیون های LED-LCD به دلیل ماهیت ساخت پنل امکان تعمیر وجود ندارد، در واقع زمانی که ضربه ای به پنل وارد می شود پنل از بین رفته است و باید تعویض شود.
   هزینه تعویض پنل بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه است و اصولا توجیه اقتصادی ندارد.

 • علی گفت:

  تلوزیون ما که از نثل LG جا فلشی اش کنده شده اگر می شود بگویید چه گونه تعمیر کنیم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   با توجه به اینکه ورودی فلش مستقیما به بورد اصلی متصل است در واقع باید گفت بورد مین (MAIN BOARD) دچار مشکل شده است،با توجه به شدت مشکل قابل تعمیر و یا تعویض است.

 • مجید گفت:

  سلام . تلویزیون LG مدل ۴۷LA620V از بانه خریدم. حدود دو سال کار رده است. اکنون صفحه نمایش آن تاریک و تنها صدا دارد. لطفا مشکل را بفرمایید و چگونه رفع می شود؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   بک لایت دستگاه خاموش شده است به این دلیل تصویر تیره شده است، به این معنی که نوری به پنل جهت روشن شدن تصویر متصاعد نمی شود.
   این مشکل می تواند اختلال در عملکرد بورد پاور و یا قسمت بک لایت به وجود آمده باشد.
   جهت دریافت مشاوره فنی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • سعید گفت:

  سلام، تلویزیون LG پلاسما مدل ۳۲PC5RVH دارم، وقتی دکمه روشن شدن تلویزیون را می فشارم، هیچ تصویری در تلویزیون نمایش نمی دهد و چراغ LED آن، پس از چندبار چشمک زدن، دوبار خاموش می شود.چه باید کرد؟ البته، زمانیکه، نیم ساعت دو شاخه برق آن وصل باشد، روشن می شود.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد بورد پاور (POWER BOARD) وجود دارد و بسته به شدت مشکل با تعمیر و یا در نهایت با تعویض قطعه مشکل برطرف می شود.

 • مرجان گفت:

  با عرض سلام، حدود ۲۰روز هست که تلویزیون ۴۹uj75200 الجی رو خریداری کردیم، مسئله ای که هست خیلی اوقات موقع عوض کردن کانال یا انجام هر کار دیگه و حتی به فواصل مختلف در زمان خاموشی یه صدای ترق و توروق از پشت تلویزیون شنیده میشه میشه بفرمایید علتش چیه؟!

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود اتصال در بورد و یا بک لایت هست، قطعا در رابطه با بررسی این مشکل نیاز به مراجعه کارشناس فنی می باشد.
   جهت بررسی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید. من حدود ۴ ماهه یه تلویزیون LG850v ۵۵ اینچ خریدم که دو تا مشکل داره اول اینکه یه مدتیه خود به خود پیغام no signal میده و تصویر قطع میشه و هیچ دکمه ای به جز پاور کار نمیکنه که اونم تازه بعد از حدود ٣٠ ثانیه عمل میکنه و بازم چندین ثانیه طول میکشه تا چراغ قرمز تلویزیون روشن بشه و بعد از اینکه روشن میشه هیچ مشکلی نداره و شبکه ها رو نشون میده. لازم به ذکره که آنتن هوایی و کابل رو چک کردم و هیچ مشکلی نداره و به نظر میاد مشکل نرم افزاری باشه و این مشکل روزی چند بار تکرار میشه حتی چندین بار ریست کردم و از نو تنظیم و جستجو کردم اما درست نشده. آخرین بارم که امروز ریست کردم کانالهای ماهواره رو نشون نمیده و کلا سیگنال ندارن با اینکه دیش و کابل کاملا تنظیم و سالمه و قبلش نشون میداد. یعنی کلا وقتی فرکانس وارد میکنم سیگنال نداره. لطفا در مورد این مشکل هنگ تلویزیون کمکم کنید. مشکل دیگه که از اول داشت سایه های سفید رنگ به صورت عمودیه که مخصوصا روی تصاویر زمین فوتبال که سبز رنگه یا تصاویر طوسی رنگ کاملا پیداست که تو یوتیوب هم سرچ کردم کثل اینکه این مشکل بندینگ تصویر فراگیره روی این مدل. لطفا اگه راه حلی داره راهنماییم کنید. ممنونم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر دستگاه شما دستورها را با تاخیر اجرا می کند، احتمال بروز مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) وجود دارد.
   – پیغام بدون سیگنال به این معنی است که منبعی به دستگاه متصل نیست.

   در رابطه با این مشکل نیاز به اطلاعات بیشتر وجود دارد، لطفا جهت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. https://a4baz.com

 • Shooter گفت:

  با سلام و خسته نباشید تلویزیون سری lb56100داریم دوتا نقطه ی تار افتاده رو صفحش یکی از اونها چشمک میزنه امروز هم دیگه کلا صفحه میره میاد مشکلش چیه قابل تعمیر؟!

 • امیرحسین گفت:

  سلام لطفا جواب بدین حین تماشای تلویزیون چند کانال حذف شد رفتم تنظیمات جستجوی خودکار کانل رو زدم بعد نصف کانال ها حذف شد الان اصلان شبکه جستجونمیکنه آنتن وصله سالم وآنتن دهی قوی داره ولی آنتن رو نشون نمیده تلویزیون الجی مدل۴۹LH54100GI-TD سال ساخت۲۰۱۷ به خدمات فنی چند بار زنگ زدم گفت ایراد از آنتنه ولی اینطور نیست مثل اینکه سیگنالی نیست

  • آچارباز آچارباز گفت:

   کانال های روی فرکانس های مختلفی قرار دارند. اگر دستگاه عده ای از شبکه ها را میگیرد و عده ای را خیر به این معنی است که دستگاه سالم است و آنتن شما به شکلی تنظیم نیست که به تمامی فرکانس ها دسترسی داشته باشد

 • توحید گفت:

  با سلام برد اچ دی ام ای تلویزیونم قطع شده از کجا میشه تهیه کرد مدلش۳۷ ال ای دی ۵۶۱۰

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سامانه آچار باز فروش قطعه فنی (جهت تلویزیون و در حال حاضر) به صورت آزاد ندارد، لطفا جهت رفع مشکل درخواست خود را در سامانه ثبت کنید. کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.
   https://a4baz.com

 • محمد علی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده تلوزیون ۵۵uh850v خریداری کردم
  از روز اول وقتی ابتدا روشن میکنم بالای تصویر میزنه داخل یه کادر که مد فکتور ی میباشد . وقتی دکمه منو رو میزنم یکم لوود میکنه بعدش میره
  هردفعه این اتفاق میوفته.
  تلوزیون کانالاش بهم نمیریزه هیچ ایراد خاصیم نداره
  اپدیتشم کرده درست نشد.
  تو تنظیماتم چیزی پیدا نمیکنم اگر لطفا بفرمایید ممکنه از چی باشه ممنون میشم

 • محسن گفت:

  درود برشما وسایت فعال وخوبتون
  از بانه دو سال پیش ی ال ای دی ۴۳خریدم.از همون اول وقتی چند ساعت روشن بود بدون اینکه شبکه عوض کنیم یا صدا زیادو کم کنیم خود به خود خاموش میشه اما اگه هر چند وقت شبکه عوض کنیم یا …. خاموش نمیشه میخاستم بدونم تنظیم خاصی داره این موضوع یا ایراده.سپاسگزار میشم راهنماییم کنید.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   خیر تنظیمات خاصی وجود ندارد، چون در زمان های متفاوتی احتمالا خاموش و روشن میشود.
   این موضوع مشکل فنی است .لطفا جهت دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • دانیال گفت:

  دوسال پیش ال ای دی سه بعدی ۴۲اینچ مدل۴۲Lw57000_TA خریدم اما دو سه ماهی پیش صداش کاملا قطع شد و ما جمعش کردیم دیروز دوباره وصلش کردیم صداش وصل شده بود ولی دیگه بالا و پایین نمیشد بعد سه چهار ساعت همونم مجددا قطع شد..دیشب تنظیمات کارخانه زدم ولی صداش وصل نشد..چیکارش کنم..ممنون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) وجود دارد.
   برای پاسخگویی دقیق تر به این سوال نیز به اطلاعات بیشتری وجود دارد لطفا جهت دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • جبار گفت:

  سلام ببخشید تلویزیون ما نسخه قدیمی ال جی هستش)(flatron) تلویزیون نصف صفحه مشکی شده و نصف دیگرش ابی ،کنترل تلویزیون هم هر کاری کردیم روی این حالت کار نکرد

 • درویشی گفت:

  باسلام ودرود سامسونگ۲۱قدیمی مدلCS5366TSتصویر دیر میاد وقتی هم میادچشمک میزنه روشنایی روکم میکنم کمترمیشه چشمک تصویر ممنون میشم راهنمایی ام کنید ضمنا ای سی تغدیه هم داغ میشه باتشکر

 • مهرداد گفت:

  با سلام خسته نباشید من یه ال ای دی uh850v دارم هر چند وقت یه بار برای اتصال به اینترنت مشکل پیدا میکنه وقتی تلویزیون را روشن میکنم وای فای را پیدا میکنه ولی بعد از چند دقیقه وای فای قطع میشه و دیگه هیچ وای فای را پیدا نمیکنه تو حالت سرچ میمونه باید دوباره از برق بکشم تا وای فای را بشناسه ولی دوبرا قطع میشه باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 • محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی یک دستگاه ال ای دی مدل ۴۷ly340c داریم بعد از چند ماه استفاده یک بار هنگامی که روشنش کردیم کلا بازنشانی به تنظیمات کارخانه شد این حالت چند روز درمیان اتفاق میافتاد تا اینکه بعد از مدتی داعمی شد هربار که خاموش میکنیم موقع روشن کردن تمام تنظیمات و کانالیابی رو باید انجام بدیم لطفا جهت رفع این مشکل راهنمایی بفرمایید

 • ارجمند گفت:

  روی تلوزیون مدل ۵۵UH65200GI ما دو تا خط افتاده. یکی عمودی یکی افقی ینی به شکل + و تلوزیون به ۴ قسمت تقسیم شده. علتش چیه؟ آیا قابل تعمیر هست؟

 • امیر گفت:

  سلام لطف کنید زودتر جواب بدین و راهنمایی بفرمایید که چیکار کنم. الان ۵ روزه بعد از ریست کردن تلویزیون نمیتونم شبکه های ماهواره ای رو دریافت کنم. با رسیور دیگه ای هم امتحان کردم دیش تنظیمه و کابل هم سالمه فرکانس هم درست وارد کردم. من فقط یه ریست معمولی از طریق منوی تنظیمات تلویزیون انجام دادم نمیدونم چرا اینجوری شده. شبکه های دیجیتال ایران رو با آنتن هوایی بدون مشکل میگیره بقیه چیزهای تلویزیون هم چک کردم درست بوده اما شبکه های ماهواره ای که اسکن میکنم هیچی نمیاره حتی کابلی که پشت تلویزیون وصل کردم رو وقتی به فایندر وصل میکنم ولتاژ نداره

 • David گفت:

  سلام تلویزیون lg 50lf651 رسیور دار دارم که از بانه خریدم
  منوی فارسی داشت اما الان که تنظیمات کارخونه کردم فارسیش پریده
  توی لیست کشورها هم فقط افریقا و خاورمیانه هست که ایران توش نیست
  میخواستم بدونم چطور میتونم فارسیش کنم.

  به منوی مخفی دسترسی دارم باید چه چیزی رو تغییر بدم؟

 • مهران گفت:

  درود
  تصویر تلویزیون ۴۷lw5700ta lg در هنگام روشن شدن بشدت خطوط افقی در تمام پنل خاموش و روشن میشه
  و هیچ ورودی و حتی منو های دستگاه نمایش و قابل رویت نیست
  ولی بمرور زمان حدود بیست دقیقه تصویر شفاف شده و خطوط بمرور کم میشوند. تا کاملا حذف شود و تصویر شفاف شفاف و بدون هرگونی خطی قابل مشاهده میگردد.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود اختلال در عملکرد برد تیکان (T-CON) و یا فلت وجود دارد، همچنین مشکل در پنل اصلی هم گاها میتواند چنین مشکلی را به وجود آورد.
   برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • پوریا گفت:

  با سلام .تلویزیون ۴۲ ln5420 بعد از روشن شدن . تصویر دارد ولی نور نداردیعنی خیلی صفحه کم رنگه میشه بگین مشکلش چیه؟

 • علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تلویزیون ال جی LA86000 دارم و از گیرنده دیجیتالش برای تلویزیون استفاده میکنم
  هروقت تلویزیون را جابجا میکنم یا حتی بعضی وقتا بعد از یه مدت که جابجا کردم، سیگنالهای دیجیتال با مشکل مواجه میشن و کیفیت به شدت نوسان میکنه و تصویر قطع میشه
  یکی دو دفعه با عوض کردن کابل مشکل حل شده ولی نکته اینه که الان تلویزیون توی یک نقطه داشته کار می کرده و وقتی جابجاش کردم دیگه با همون کابل شبکه ها نمیگیره کابل هم عوض میکنم فرقی نمیکنه
  نمیدونم واقعا مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید

 • هستی میرزایی گفت:

  تلویزیون ال جی اصلا درست کار نمیکنه. شبکه های ایرانی رو نمیتونه نشون بده یعنی گاهی نشون میده و گاهی برفکی. این مشکل چه جوری حل میشه؟ هر چی هم سرچ میزنم درست نمیشه.

 • فرهاد پ گفت:

  سلام . تلویزیون ال جی از بانه گرفتم. روشن که میکنم وقتی توی صفحه ی سیاه هستم گوشه مانیتور یه هاله ی خاکستری به اندازه ی ده در پنج هست که وقتی فیلم سینمایی میزارم ببینم اون پایین خودنمایی میکنه.مشکل از کجاست و آیا ممکنه بسط پیدا کنه به کل صفحه نمایش؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود مشکل در پنل وجود دارد: اگر مشکل در پنل باشد قابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد.

 • حمیدرضا ترغیبی گفت:

  با سلام.ده روزه مدل ۴۹uj670v-td رو خریدم،بعد از نیم ساعت روشن بودن،صدای تلویزیون بصورت بریده بریده پخش میشه،هم رو کانالهای ماهواره که رسیور با اچ دی ام آی وصله،هم رو شبکه های دیجیتال،وقتی از تنظیمات صدا گزینه magic sound tuning رو پیش میرم درست میشه،هم دیجیتال هم ماهواره،اما وقتی بین live tv و HDMIجابجا میکنم دوباره صدا بریده بریده میشه،لطفا راهنمایی کنید،با تشکر

  • آچارباز آچارباز گفت:

   زمانی که صدایی که از منبع پخش میشود دیجیتال نیست و شما تنظیمات صدای دستگاه را روی حالت دیجیتال قرار میدهید به دلیل عدم مطابقت دو حالت احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد

 • محسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  اگه امکانش باشه میخواستم اصلاحیه برد power supply تلویزیون lg 47ln5420 که برای رفع مشکل سوختن بک لایت هست رو ازتون بپرسم. برای رفع ایراد چه تغییراتی باید توی برد ایجاد بشه؟
  خیلی ممنون

 • سیما گفت:

  سلام داشتیم فیلم میدیدیم یهو تصویز سیاه شد صدا هست تصویر نیست تلویزیون هم ال جی هست میشه راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سلام.. ممکن است ایراد از بلک لایت تلویزیون باشد.
   همچنین ممکن است منبع تغذیه دچار ایراد شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • علی گفت:

  سلام. تلویزیون ال جی من تا مدت ها پیش از گوش های تلوزیون رنگ پخش میشد یعنی نقطه نقطه های بنفش صورتی دیده میشد… اما الان تمام این نقطه ها تو کل تصویر پخش شده و دیدن تصویرهارو سخت میکنه.. چون پلاسما هست و قدیمیه دیگه برای نمایندگی تعمیر نفرستادم. خواستم بپرسم ببینم مشکل از کجاست و قابل تعمیر هست یا نه؟

 • مهسا رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون ما روشن خاموش می شود.مدل ال جی

 • حامد گفت:

  سلام، خسته نباشید
  تلویزیون ما مدل ۵۵lw95000 هست تقریبا ۵ سال هست که استفادش میکنیم ولی جدیداً(۲،۳ روز هست) وقتی روشنش میکنیم، چراغ قرمز سفید نمیشه و تصویر میاد و بعد تلویزیون خودش خاموش میشه. این اتفاق ۵-۶ بار می افته و بعد درست میشه. بعد اینکه یکم کار کرد، بعد خاموش کردن خوب روشن میشه و هیچ مشکلی پیدا نمیکنه ولی وقتی زیاد خاموش میمونه اتفاق بالا می افته. حالا ما باید چیکار کنیم؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد منبع تغذیه(power board) وجود دارد. با توجه به شدت مشکل میتواند با تعمیر و یا درنهایت با تعویض برد مشکل را برطرف نمود، همچنین احتمال مشکل در عملکرد برد مین وجود دارد. جهت رفع مشکل و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • لطف اله یاری گفت:

  سلام من تلویزیون ال جی مدل ln5700 42اینچ دارم روشنش که میکنم بعداز چندلحظه تصویر کاملا قطع میشه فقط صداداره بطوری که حتی لوگوی کانالها هم نشون نمیده ،خاموش که میکنم اگر همون لحظه خاموش روشن کنم باز فقط تصویر داره ولی اگر چندین دقیقه خاموش کنم دوباره روشن کنم باز تاچند لحظه تصویر داره دوباره تصویرش قطع میشه

 • حمید صامتی گفت:

  با سلام حدود ۳ ماه پیش ال ای دی هایسنس مدل ۵۱۱۰ خریداری کردم بعد از ۲ هفته تلوزیون ناگهانی خاموش و روش میشد اوایل هر چند روز یکبار بود ولی کم کم هر روز چند بار اتفاق می افتاد .تلوزیون گارانتی دار بود در نمایندگی مین برد را تعویض کردند به طاهر مشکل حل شد اما مجدد بعد از ۲ هفته کارکرد دوباره همون مشکل قبلی برگشت ولی اینبار علاوه ر خاموش و روشن شدن صدای دستگاه و قابلیت اتصال به گوشی نیز از کار افتاده بود خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

 • جمشید گفت:

  با سلام و خسته نباشید ال ای دی اسمارت HISENSE3110PW خریداری کردم قبلا توسط گوشی به تلوزیون وصل میشدم اما بعد از تعویض مین برد دستگاه بعلت خاموش روشن شدن ناگهانی حالا این قابلیت رو از دست داده یا اصلا متصل نمیشه یا بسختی و اگر هم وصل بشه تصاویر بصورت بریده بریده و بد کیفیت پخش میشه چون تلوزیون گارانتی داره خواشمندم راهنمایی کنید مشکل از چیه و ایا با تعویض مجدد مین برد مشکل حل میشه // با تشکر فراوان

 • جمشید گفت:

  البته دستگاه هنوز هم بطور ناگهانی خاموش و روشن میشه و گاهی هم صدا قطع میشه

 • جمشید گفت:

  سلام لطفا راهنمایی کنید تلوزیون هایسنس ۵۱۱۰ بطور ناگهانی خاموش و روشن میشه و گاهی هم صدا قطع میشه قابلیت اتصال به گوشی هم دیگه نداره البته قبلا فقط خاموش روش میشد بعد از تعویض مین برد این دوتا مشکل هم بهش اضافه شده ضمنا تلوزیون گارانتی داره لطفا راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال مشکل در عملکرد برد مین وجود دارد، چنین اتفاقاتی زمانی که برد اصلی مشکل دارند زخ میدهد، ناگفته نماند احتمال مشکل در برد پاور نیز وجود دارد
   برای پاسخگویی دقیق به این سوال نیاز به اطلاعات بیشتر وجود دارد،
   جهت رفع مشکل و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • پیمان غلامیان گفت:

  سلام تلوزیون ما ال جی سری ۴۲lb می باشد بعد حدود ۲سال الان تلوزیون نور پس زمینش به شدت کم و زیاد میشه (به حالت فلاش زدن).مشکل چی میتونه باشه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود اختلال در عملکرد بک لایت زیاد است، با کم و زیاد شدن مداوم نور بک لایت شما مشکل را اینچنین مشاهده میفرمایید

 • میلاد گفت:

  با سلام

  ۴ سالی میشه که تلوزیون الجی مدل ۴۲LB5610 رو خریدم تقریبا یه مدتیه هر وقت میخوام تلوزیون روشن کنم باید از اول جستجوی کانال بزنم و اینکه دایره های سفید تو تصویر دیده میشه و این اواخر هم تلوزیون صدا داره ولی تصویر نداره قابل تعمیر هست این تلوزیون؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: در رابطه با ریست شدن مداوم دستگاه باید گفت مشکل احتمال مشکل در برد اصلی (مین برد) وجود دارد
   ب:در رابطه با اینکه دستگاه صدا دارد و تصویر ندارد به احتمال وجود اختلال در عمکرد بک لایت وجود دارد

 • میثم گفت:

  سلام تلویزیون الجی چند سالی هست که استفاده میکنیم بدون مشکل اما چند وقتیه که فیلم هایی که روی فلش میزنم و نصفه پخش میکنه در صورتی که روی موبایل و کامپیوتر اینطور نیست .لطفا راهنمایی کنید کلافه شدم دیگه یه فیلم اخراش قطع میشه یه فیلم همون دو دقیقه اول و….خواهشا جواب بدید

 • محی الدین گفت:

  سلام مدتیه که بعد روشن کردن دوباره تی وی کانالا کلا میپرن باید دباره کانال یابی بشه تو ده روز فکر کنم ۷ بار ایجوری شده مدل الجی ۴۷اینچ

 • رضا جبارزاده گفت:

  سلام من یک تلویزیون ال جی پلاسما مدل ۴۲pc5rh دارم که سالهاست خوب کار کرده ولی اخیرا دو تا مشکل پیدا کرده
  ۱٫ وقتی تلویزیون روشن میشه تصویر و صدای دستگاه متصل شده با HDMI تا چند دقیقه اول قطع و وصل میشه و بعدا دیگه مشکلی نداره و البته مدت این قطع و وصلی داره بیشتر میشه
  ۲٫ بعضی وقتها موقع روشن کردن از حالت standby دستگاه روشن نمیشه و ال ای دی (نشانگر حالت روشن یا استندبای) هم خاموش میشه و تمام دگمه های دستگاه و کنترل هم از کار میفتند و باید برق تلویزیون را قطع کنم تا درست بشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در این مورد اختلال در عملکرد برد پاور و یا حتی برد اصلی میتواند موجب بروز چنین مشکلی شود و نیاز به بررسی کارشناس وجود دارد

 • Vahidp43 گفت:

  سلام من ال جی مدل ۴۳LF540T دارم چند مدت پیش ورودی HDMI قطع شد حالا هم خاموش شده و روی حالت استندبای مونده روشن نمیشه چطور مشکلم حل میشه.ممنونم اگه راهنمایی کنین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود مشکل در منبع تغذیه وجود دارد،بسته به شدت مشکل نیاز به تعمیر و یا تعویض برد وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • رضا جبارزاده گفت:

  لطفا راهنمایی کنید

 • بابک گفت:

  با سلام خدمت شما بزرگواران
  تلوزیون من با مدل ۴۲lw57000 الجی میباشد که تازه گیها بعضی اوغات با روشن کردن آن قبل از آرم الجی یک صفحه رنگی (صورتی) میادو میره و بعد یا روشن میشه یا مجدد باید دکمه خاموش رو بزنی و بعد مجدد روشن کنی که غالبا با روشن کردن دومین بار روشن میشه خواهش میکنم دلیلش رو بگین و اینکه درست میشه یا نه و حدودا چقدر هزینه داره ممنونم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سلام. به احتمال زیاد مشکل از بک لایت تلویزیون شماست. این قطعه قابل تعمیر و تعویض است و حدود قیمت را تکنسین بعد از بررسی دستگاه اعلام میکند.

   برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • رامین گفت:

  سلام تلویزیون lg مدل sj80000 خریدم بعضی وقتا صدای تق میده دلیلش چیه

 • آرین حسینی گفت:

  با سلام بنده تلویزون الجی مدل ۵۵uj69000giدارم تلویزیون در زمان پخش فوتبال حاله های مشکی عمودی می اندازد مخصوصا در زمانی که دوربین حرکت میکند این حالت حتی اگر فوتبال با کیفیت فول اچ دی هم باشد که از روی فلش یواسپی پخش شود باز هم مهین مشکل را دارد تلویزون را یک ماه که خریدم ممنون میشوم بنده را راهنمایی کنید ممنون از سایت خوبتون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ممکن است ایراد از فلت یا بورد تیکان باشد.
   در صورتی که به تازگی تلویزیون ضربه یا آب خورده باشد، به احتمال زیاد مشکل از فلت دستگاه است. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با آچارباز در تماس باشید https://a4baz.com

 • بابک گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۹LB552v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

 • MAJID گفت:

  سلام وقت بخیر من دیروز یه تلوزیونLG49SJ800Vبانه ای گرفتم هنوز وصل نکردم روشن کردم تصویر و صداش خوبه ولی وقتی با صفحه LEDاحساس میکنم لق میزنه یعنی وقتی به ارامی ضربه میزنی از بغل دوطرف چسبیده به بدنه آلومینیومی نیست لطفا من راهنمایی کنید این طبیعی؟؟

 • شیما گفت:

  سلام خسته نباشید،ال ای دی ال جی ۳۲حدود چهار ساله گرفتیم و استفاده میکنیم،تقریبا چهارماه پیش مشکل بک لایت پیدا کرد و صفحه تاریک شد ولی صدا داشت،تعمیرش کردیم،الان دوباره صفحه اش تاریک شده،میخواستم بدونم این مشکل از چی میتونه باشه?علتش چی میتونه باشه ک هربار اینجوری میشه??ایا به صرفه ست که دوباره تعمیرش کنیم?هزینه تعمیر سری قبل ۱۷۰شد،تعمیرکار گفت ک نور صفحه زیاد باشه این مشکل پیش بیاد،این سری نور صفحه هم بالا نبوده

  • آچارباز آچارباز گفت:

   کیفیت قطعات جانبی استفاده شده می تواند موثر بر این موضوع باشد، همچنین در برخی موارد به دلیل مشکل در قسمتی از منبع تغذیه بک لایت با چنین اختلالی رو به رو می شود

 • فراز گفت:

  با سلام تلوزیون oled 55b7
  دارم تلوزیون بدون هیچ مشکلی خاموش کردم و دیگه روشن نمیشه
  یعنی روشن میشه ولی بعد از چند ثانیه خاموش میشه مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنید لطفا

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر دستگاه روشن می شود تا لوگوی ابتدایی تصویر دارد و مجدد خاموش می شود، احتمال وجود در برد اصلی (main board) وجود دارد. بسته به شدت مشکل قابل تعمیر و یا تعویض می باشد.

 • حمید رضا گفت:

  با سلام
  بنده حدود ۸ ماه پیش یه تلویزیون lg uh850v ۴۹ خریداری کردم.
  امروز دیدم یه خط سیاه از بالا تا پایین روی سمت راست صفحه تلویزیون افتاده بعد تلویزیون رو خاموش کردم حدود ۲ ساعت بعد که روشن کردم دیدم خط سیاه نیست حدود نیم ساعت شد خطه برگشت در طول روز این اتفاق چند بار افتاد.
  میخواستم ببینم مشکل چیه و برام عجیبه که اگر مشکلی داره چرا وقتی تلویزیون رو روشن میکنم این خط تا نیم ساعت نیست و تلویزیون کاملا سالمه و اگر ممکنه بفرمایید هزینه تعمیرش حدودا چقدره؟
  ممنون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سلام
   به طور کلی هرگونه خط عمودی یا افقی بر روی صفحه نمایش، نشانگر ضربه خوردن به دستگاه است. در این مورد احتمالا ایراد از پنل اصلی است و قابل تعمیر نیست.

   همچنین ممکن است مشل از فلت یا بورد تیکان باشد که در این صورت قابل تعمیر است اما هزینه تعمیر بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کامل دستگاه است و توجیه اقتصادی ندارد.

   برای مشاوره با کارشناسان ما میتوانید با https://a4baz.com در تماس باشید

 • علی گفت:

  با سلام من یک ماهه Led Lg Sj800v ۴۹ اینچ خریدم توی پخش کانال ها بعضی وقتها با پرش تصاویر مواجه هستم مثل حرکات دست که انجام میشه پرش داره تصویر چکار باید کنم؟

 • lind گفت:

  سلام من تلوزیون الجی ۴۹sj800vخریدم بعد هنگام حرکت اشخاص چهره ودست آنها سایه دار میشود انگار تصویر استپ دارد

  • آچارباز آچارباز گفت:

   – پایین بودن انطباق تصویر تلویزیون در سرعت های بالا میتواند باعث مشاهده سایه در صحنه هایی که دارای سرعت بالا هستند شود(مثل لحضه شوت شدن توپ)
   – پاسخگویی به این سوال نیاز به اطلاعات دقیق تر دارد. لطفا با آچارباز تماس بگیرید. https://a4baz.com

 • محمد گفت:

  سلام
  من یه ال سی دی الجی SJ850v دارم ۵۵ اینچ ۴k hdr
  یه مشکلی دارم که البته تشخیصش واسه خیلیا سخته
  اونم اینه که من با فلش یا حتی رسیور هر فیلمی که بالاتر از hd باشه رو tv پخش میکنم مثلا فیلم های هالیوودی،حس میکنم tv خودش فریم ریت فیلم رو بالا میبره،ینی سرعت فریم به فریم فیلم رو یکم غیر طبیعی بالا میبره و گاهی اوقات هم تیک های ریز وسط فیلم میزنه،جوری که مثلا من فیلم هالیوودی میبینم حس میکنم با سرعت فریم دوربین های صدا و سیمای ایران فیلم برداری کردن،البته کیفیت عالیه فقط این بالا رفتن سرعت رو مخه،دقیقا مثل اینکه شما با گوشی فیلمبرداری ۳۰ فریم کنی بعدش فیلمبرداری ۶۰ فریم کنی،تفاوتی که با هم دارن اینه که اون ۶۰ فریم یه نرمی خاصی داره،حالا این tv هم همون کارو میکنه که تو فیلم های هالیوودی تاثیر منفی داره این کار
  به نظر شما مشکل چی می تونه باشه؟
  نرم افزار tv هم آپدیت کردم به آخرین ورژن

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در برخی از برند های قبلیتی به اسم ارتقاء تصویر وجود دارد که تلویزیون سعی میکند فیلم در حال بخش را به تصویر با کیفیت بالاتر تبدیل کند و مشکل میتواند ناشی از این موضوع باشد.
   جهت دریافت مشاوره فنی و بررسی دقیق موضوع با تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • amin گفت:

  با سلام
  من یک تلوزیون ال جی دارم
  برای تنظیمات شبکه در منو در حال جستجو بودم نمیدونم کجارو دستکاری کردم که از اون به بعد تلوزیون همش در حال روشن خاموش شدن
  چند ثانیه روشنه و شبکه یکو نشون میده و بعد خاموش میشه و این کار همینجوری ادامه داره
  لطفا راهنماییم کنین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در صورتی که دستگاه شما مرتب خاموش روشن میشود احتمال وجود اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد و با مراجعه تکنسین به محل احتمال رفع مشکل وجود دارد

 • روزبه گفت:

  سلام
  من LED ال جی ۴۲ اینچ خریدم، خروجی صدا برای اتصال سینما خانگی یا اسپیکر ندارد، فقط جای PCI داره، میخواستم بدونم کارت خروجی صدای اکسترنال (PCI EXPERS) تووی بازار وجود دارد!!!

 • علی گفت:

  سلام.چندروز ال ای دی sj800vخریدم فقط موقع پخش تبلیغات یه خط افقی نصفه ونیمه در بالای صفحه میوفته و در مواقع پخش برنامه های عادی هیچ مشکلی نداره دلیل این مشکل چیه و چاره کار رو بفرمایید…ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این اتفاق دو دلیل عمده دارد
   الف:در صورتی که به پنل ضربه وارد شود احتمال بروز چنین مشکلی است که قابل تعمیر نیز نمیباشد و برای رفع مشکل باید تمام پنل تعویض گردد.
   ب:در صورتی که روی صفحه آب ریخته باشد و یا بورد تیکان (T-CON)نیز با اختلال رو به رو شود نیز شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود که اصولا قابل تعمیر با هزینه کم تری هستند.
   جهت بررسی دقیق تر و مشاوره با ما تماس بگیرید

 • hosein گفت:

  سلام، چگونه میشه تبلیغات گوشه های تلوزیون آل جی رو لغو کرد

 • امین گفت:

  با سلام ۳ روز پیش ال ای دی ال جی ۳۲ مدل LJ510U گرفتم چراغ استند بای روشنه ولی خود دستگاه روشن نمیشه
  با دکمه زیر دستگاه هم روشن نمیشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال وجود اختلال در عملکرد برد پاور دستگاه وجود دارد، در بیشتر موارد برد پاور تلویزیون تعمیر می شود که تعمیر و تعویض برد پاور در منزل و محل مشتری انجام می شود.

 • عباس گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  دوماه میشه تلویزیون ال جی مدل۴۹uj670vخریدم وقتی رو کانال تلویزیون میذارم خاموش و روشن میشه وقتی رو ماهواره خود تلویزیون میذارم کنترل هنگ میکنه و صدا قطع میشه ولی تصویر هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   دلیل اصلی این مشکل میتواند اختلال در عملکرد برد اصلی (MAIN BOARD) باشد، این مشکل میتواند بسته به شدت ایراد با تعمیر و یا تعویض برد بر طرف شود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.https://a4baz.com

 • مهدی گفت:

  ما یک تلوزیون ۴۹ُsj800vبانه ای خریدیم وقتی اشخاص حرکت میکنند یا دوربین حرکت میکنه سایه می افته با فیلم فول اچ دی سایه کمتر میشه ولی از بین نمیره وهنگام مشاهده ی فیلم مشخصه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   – پایین بودن انطباق تصویر تلویزیون در سرعت های بالا میتواند باعث مشاهده سایه در صحنه هایی که دارای سرعت بالا هستند شود(مثل لحضه شوت شدن توپ)
   – پاسخگویی به این سوال نیاز به اطلاعات دقیق تر دارد. با آچارباز تماس بگیرید. https://a4baz.com

 • یونس گفت:

  سلام. یک ال ای دی LG دارم . مجبور شدم مین برد آن را تعویض کنم. حالا دکمه خود تلویزیون فقط خاموش و روشن را انجام می دهد.
  موقعی که شبکه عوض میکنم نصف صفحه مشکی و نیم دیگر مشکی کم رنگ می شه. تو موقع پخش فیلم موقع که صحنه تاریک باشه. نیم از صفحه کم نور تر می شه . علت چیست.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   بررسی نمایید کنترل دستگاه شما سالم باشد و همچنین عمل نکردن همه دکمه های کنترل در شرایط سالم بودن ریموت ممکن است به دلیل اختلال در عملکرد بورد اصلی (MAIN BOARD) باشد.
   – دلیل تاریک شدن صفحه میتواند مشکل بک لایت و یا حتی پنل اصلی باشد.

 • بهنام اقدامی گفت:

  با سلام.
  ببخشن برای خریداری ال ای دی هوشمند بین مدلهای ال جی بین دو مدل گیر کردیم.با تجربه شما خرابی کدوم کمتره و کدوم رو پیشنهاد میکنین.تفاوت این دوتا کلا چیه؟.LG49LH548v وLG49LJ510v
  ممنون میشم راهنمایم کنید

 • حسام گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده یه دستگاه ۵۵ ،۹۰۰۰xe براویا گرفتم حدود ٢ هفته اس ، ٣ ۴ روزه موقعى که tv حدود ۲۴ ساعت خاموشه دکمه on میزنم بعد یکى دو دقیقه روشن میشه،ولى تو خاموش روشن هاى بعدى این مشکلو نداره.علت چى میتونه باشه ؟مین برد پاور..؟؟حدود هزینه اى،ممنون از پاسختون

 • ملیحه گفت:

  سلام خسته نباشید یه توپ با سرعت خورد به صفحه تلوزیون و از تو شکستگی نشون میده مدلش سامسونگ ۴۰ اینج و led هست قیمت پنلش چند است؟؟؟

 • رسول گفت:

  سلام تلویزیون lgمدل۴۲lb58200 دارم که اول صدا داشت تصویر نداشت.بعد کلا صدا هم قطع شد مشکلش از چی هستش

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: در اغلب مواقع وجود صدا و نبود تصویر به معنای مشکل در بک لایت دستگاه است.
   ب: در رابطه با مشکل دوم نیاز به اطلاعات بیشتر وجود دارد

 • Grc_1821 گفت:

  با سلام
  ی تلویزیون دارم سری la47
  الان تازگیا ی مشکل ک واسه تصویرش پیش اومده
  اینکه از پایین حدودا دو سه سانت تا بالا (عرض کامل)خطی شده و اینکه هی تغیر میکنه رنگشو پیکسلاش
  مشکل از چی میتونه باشه ؟ قابل تعمیر هست؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در این مورد احتمالا ایراد از پنل اصلی است و قابل تعمیر نیست.

   همچنین ممکن است مشکل از فلت یا بورد تیکان باشد که در این صورت قابل تعمیر است اما هزینه تعمیر بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کامل دستگاه است و توجیه اقتصادی ندارد.

   برای مشاوره با کارشناسان ما میتوانید با https://a4baz.com در تماس باشید

 • علیرضا گفت:

  با سلام
  من حدود ۴ ماهه یه تلوزیون ۵۵sj800v خریدم مشکلی نداشت تا به مدت واسه خونه تکونی تلوزیون رو کنار گذاشتم بعدش که روشن کردیم بعضی اوقات یه مکس چند تانیه ای تو تصویر داره ولی صدا مکس نمیکنه بعد تصویر سریع میشه تا برسه به صدا چه تو دیجیتال چه ماهواره چه فلش این مشکل هست و کنترلشم اون موقع کار نمیکنه روش ۲ بارم ریست فاکتوری زدم درست نشد مشکل از چیه

 • محمد گفت:

  سلام،من یه ال ای دی الجی ۵۵ ۴k hdr دارم،۲ روز پیش براش آپدیت اومده آپدیتش کردم،الان یه لحظه رفتم رو دیجیتال داخلی ال سی دی دیدم خیلی از کانال ها نیست،ینی هست ولی سیگنال نداره،فقط شبکه ۳ و ای فیلم و نمایش داره،گفتم شاید از هوا باشه رفتم رو اون تلویزیونم دیدم همه ی کانال هارو پخش میکنه با دستگاه دیجیتال،از طرفی چون من شبکه های داخلی رو با رسیور میگیرم این دو روزه اصلا رو دیجیتال داخلی ال سی دی نرفته بودم که ببینم مشکل پیش اومده عایا واسه آپدیت هست یا نه،
  می خواستم بدونم امکان داره بعد آپدیت این مشکل ایجاد شده باشه و دیگه فرکانس یه سری از کانال هارو نشناسه؟! چون دوباره کانال یابی کردم اصلا اون کانال هارو حتی لیستشم نیاورد چون سیگنال نداشت انگار!
  الان مشکل چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی کم است، در این موارد مشکل بیشتر مربوط به آنتن هوایی است (آنتن اصلی،سیم و سرفیش ها بررسی گردند)

   • محمد گفت:

    سلام،من بالا سوال پرسیدم راجع به نشون ندادن کانال داخلی توسط ال سی دی،ال سی دی من بانه ای هست،کره ای سفارش اروپا،چند وقته جز چنتا کانال داخلی اکثر کانال هارو دیگه نشون نمیده،فرمودین احتمالا از آنتن یا سر فیش ها باشه،من یه آنتن دارم ،از بوسترش دوتا خروجی گرفتم یکی بردم به ال سی دی یکی هم تو اتاق خواب به دستگاه دیجیتال،اگه مشکل از آنتن باشه قاعدتا نباید دستگاه دیجیتال هم تو دریافت سیگنال مشکلی پیش بیاد واسش؟ آخه دستگاه دیجیتال همه ی کانال هارو نشون میده ولی ال سی دی فقط ۳-۴ تا کانال،گفتم شاید چون سفارش اروپا هست بعد آپدیت دیگه یه سری از فرکانس های داخلی رو نمیشناسه،درسته؟یا ربطی نداره؟
    آخه آنتنشون که یکی هست چه دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • اسکندر گفت:

  باسلام من یک ال ای دی ۴۲ گرفتم… الان ۳ ساله داره کار میکنه اما مدتیه که اول که روشن میکنیم خودبخود به تنطیمات کارخانه برگشته و اتتخاب زبان رو میاره درضمن من این دستگاه رو از فروشنده مجاز گرفتم و گارانتی داره اما زبان قارسی نداره. لطفا راهنمایی کنید.ممنونم

 • سروه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  ما ۳ سال هست تلویزیون ال ای دی خریدیم الان حدود ۱ ماه هست ۳ تا لامپ قشنگ مشخصه داخلش …
  از دیشب هم یکیش چشمک میزنه …
  دلیلش چیه ؟؟؟چقدر خرج داره ؟؟؟
  با اینکه خیلی خوب نگه داری میکنیم نور آفتاب و گرما شوفاژ بهش نخوره اینطور شده …خواهش میکنم جواب بدید …
  ممنون میشم

 • محسن گفت:

  سلام تلویزیون lg 47la620v صدا داره نور پس زمینه (بک لایت)هم روشنه ولی تصویر نداره لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل از چیه؟ و چقدر هزینش میشه؟

 • Rrs گفت:

  با عرض سلا من یک ماه پیش تلویزیون الجی ۵۵ اسمارت خریدم امروز بدون اینکه ضربه ای بخوره یک خط سبز رنگ گوشه بال تصویر از بالا تا پایین افتاد تو‌کل مدت هم ضربه ای به هیچ وجه نخورده مشکل از کجاست ؟ ایا قابل تعمیر هست؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در این مورد احتمالا ایراد از پنل اصلی است و قابل تعمیر نیست.

   همچنین ممکن است مشکل از فلت یا بورد تیکان باشد که در این صورت قابل تعمیر است اما هزینه تعمیر بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کامل دستگاه است و توجیه اقتصادی ندارد.

   برای مشاوره با کارشناسان ما میتوانید با https://a4baz.com در تماس باشید

 • محمد گفت:

  با عرض سلام و خدا قوت به گروه آچارباز
  یه مین برد ال ای دی ۴۹ اینچ الجی میخوام به مدل ۴۹ub83000gi
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  مشهد هستم

 • عاطفه گفت:

  سلام. وقت بخیر. من دو سالی هست ک تلویزیون ال جی ۴۹ اینچ گرفتیم مشکلی نداشت اما چند روزی هست که پنل روی صفحه از دو طرف قاب خودش جدا شده و چسبش باز شده. نمایندگی اومد دید گفت نمیدونیم بر اثر چیه و باید عوض بشه و تقریبا هم قیمت نو باید هزینه بدیم چون گارانتی نداره. بنظرتون چکار باید کرد؟ تلویزیون یک بار مصرف زده ال جی؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این موضوع احتمالا میتواند مربوط به دلایلی همچون کیفیت ساخت و طراحی ویا استفاده غیر استاندارد مصرف کننده ازدستگاه باشد
   عنوان مثال فشار آوردن به گوشه پنل هنگام جابه جایی میتواند موجب بروز چنین مشکلی شود

 • غلامرضا سالاری گفت:

  ال ای دی مدل ۴۲LA6400 روشن نمشود فقط چراغ چشمک می زند ووقتی که می خواهی خاموش شود باید از برق قطع شود صدا وتصویر نارد بک لایت ها هم سالم است

 • شیما گفت:

  سلام چند سالی میشه ک تلویزیون ال جی مدل ۳۲LN5720B-THخریریم.چند ماهی میشه ک فیلم ضبط میکنه فلش رو نمایش میده اما قسمت Smart share ن خبری از اهنگها هس ن فیلمی میگه موجود نیس.خواهشا راهنمایی کنید ممنونم

 • a گفت:

  با سلام و ممنون از پیشنهادای خوبی که میدید.
  من از وقتی که تلویزیونو سینما خانگی خریدم به یه مشکل بزرگ برخوردم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
  وقتی کابل hdmi سینما خانگی رو به تلویزیون وصل میکنم سیگنال دریافتی تلویزیون خیلی ضعیف میشه. بعضی وقتا به صفر میرسه.بقیه موارد هیچ مشکلی نداره و عادی کار میکنه.چندین آنتن عوض کردم.حتی کابل hdmi رو هم عوض کردم.
  صداش رو هم از کابل optical و خروجی optical میگیرم.
  البته فقط آنتن های داخل ساختمانی تقویت کننده دار رو امتحان کردم و با آنتن های پشت شیشه ای و پشت بامی و بقیه انتن ها امتحانش نکردم.
  بنظرتون اتصال بدنه یا نویز ایجاد نمیشه و یا اینکه از تنظیمات تلویزیون و سینما نیست یا اینکه بخوایم گزینه ای رو توی تلویزیون یا سینما فعال یا غیر فعال کنیم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در مورد این موضوع باید گفت احتمال مشکل در سیم کشی آنتن وجود دارد و یا حتی ممکن است یکی از دستگاه ها مشکل فنی داشته باشد، توصیه میگردد سیم کشی آنتن را بررسی نمایید در صورت عدم رفع مشکل با ما تماس بگیرید.

 • محبوب گفت:

  سلام چندساله یه ال جی ۴۲LK4300 دارم
  جدیدا خود بخودبیصدا میشه وتصویر داره
  بیشترزمانیکه فلش بهش وصله اینجوری میشه واگه بیصدا بشه رو هیچ قسمتی صدا نداره ن کانال و نه ماهواره وباید خاموش روشن بشه
  مشکل از فلش هم نیس چون با فلش های دیگم همینجوری میشه
  گاهابعداز روشن شدن ممکنه فلش رو هم نشناسه و بایدقطع و وصل بشه

  ممنون میشم جواب رو به ایمیل بدین یا به طریقی متوجه بشم چه زمانی جواب دادین

 • غلامعلی گفت:

  وقتی تلویزیون رو روشن میکنیم شاید ۵ دیقه طول میکشه تا ورودی ها خونده بشن و تصویر بیاد

 • مریم گفت:

  با سلام من حدودا یک سال پیش تلویزیون ال جی ۵۵ اینج فور کی خریدم . تقریبا یک ماهی میشه تلویزیون خودبخود روشن میشه و صداش تا ۱۰۰ بالا میره و کم هم نمیشه باید تنظیمات رو باز کنی بعد صداش رو کم کنی.و تصویرش هم با تکون دادن موس نشانگرش به صورت خطی یه نوری حرکت میکنه توی کل صفحه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد لطفا جهت بررسی و رفع مشکل در خواست خود را در سامانه (www.a4baz.com) ثبت نمایید.

 • احسان. گفت:

  سلام خسته نباشید.من تلوزیون دارمالان یک هفته ای میشه وقتی روشن میکنم تصویر تاریک میشه اول فک کردم کلا lcd خراب شده ولی وقتی روشن میکنم تقریبا ۱ یادوثانیه صفحه مثل قبلا روشنه بعد تاریک میشه.چجوری درست میشه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

 • سام گفت:

  با سلام من یک تلویزیون sj85000gi دارم که با قطع و وصل نمودن پریز برق تجهیزات دیگر روشن و خاموش میشود علت چیست با تشکر

 • حمید گفت:

  سلام وقتی تلوزیون روشنه و هیچ مشکلی نداره ولی وقتی خاموش میکنیم دوباره روشنش میکنیم تنظیم مجدد کانال یابی میاد هربار همینطوره حتی اگر یک دقیقه روشن خاموش کنیم دوباره اتفاق میفته چند باری هم تنظیم شده توسط بلدکار ولی نشده خیلی اعصاب خرد کنه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 • ا گفت:

  سلام
  اگه تلویزیون روی فیوز ۲۰ باشه صدمه میبینه؟
  LED LG

 • حسین گفت:

  سلام من دوسالی میشه تلویزیون الجی ۴۲ اینج ال ای دی خریدم ولی ی سالی بعد کار کردن بدون مشکل الان چندماهه ک هر چندبار روشن خاموش بشه شبکه ها پاک میشن و مجبورم از اول شبکه یابی کنم خواستم بدون مشکلش چیه .ممنون

 • حسین گفت:

  سلام من ی سالی میشه تلویزیونم هر روز چندبار شبکه هاش پاک میشن خواستم بدون مشکلش چیه از شبکه یابی خسته شدم الجی ۴۲ اینج ال ای دی

 • آریا گفت:

  با سلام. تلویزیون LN540V داریم که دیروز بعد از اینکه دقایقی روشن بود اختلالاتی در تصویر (پرش تصویر و سبز شدن آن) تصویر سیاه شد و الان فقط صدا دارد. احتمال دارد پنل سوخته باشد؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند. این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد. جهت تعمیر درخواست خود را آچارباز ثبت کنید https://a4baz.com

 • میلاد گفت:

  سلام تلویزیون من uj66 الجی هست که از ۴k هم پشتیانی میکند . اما وقتی از طریق usb میخوام کلیپ ۴k پخش کنم میگه پشتیبانی نمی شود(حجم فایل ۳۵۰mb) لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم آیا تنظیمات خاصی داره ؟
  وسوال دوم هم ریسیور من فول اچدی هست آیا راهی هست که بخوام کابل HDMi را ازبابت پشتیبانی از ۴k بودن تست کنم ؟
  لینک کابلی HDMI که من خریدم دقیقا از همین هست :
  https://www.digikala.com/product/dkp-395300/%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-hdmi-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B7%D9%88%D9%84-2-%D9%85%D8%AA%D8%B1

 • ارسال دیدگاه  ثبت درخواست تعمیر در آچارباز
  عضویت در آچارباز
  پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
  پر بحث ترین ها
  کلیه حقوق سایت متعلق به وبلاگ آچارباز می باشد.
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.