به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

متداول ترین عیب های تلویزیون ال جی را بشناسیم

عیب های تلویزیون ال جی

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LEDهای بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می‌کند. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی را بررسی می‌کنیم.

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی

تشخیص عیب های اصلی تلویزیون

۱- روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما معمول ترین دلیل این مشکل، قطع شدن نور بک لایت است.
در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که بر روی آن انجام خواهد گرفت رفع خواهد شد و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد.
اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون گردد.

۲- قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد، درصد احتمال خرابی بسیار کم می‌شود.

۳- تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

۴- علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی(قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آنها است و یاخاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور است که هردوی این مورد به راحتی در خانه قابل تعمیر است

۵- نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

۶- تلویزیون خود به خود خاموش شد

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق بهره ببرید. اگر نوسان برق باز هم ادامه یابد ممکن است به برد پاور تلویزیون شما آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلا ایجاد می‌شود.
مین برد. در تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود.

۷- علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

تلویزیون روشن می کنید اما بجز سیاهی صفحه چیزی نخواهید دید، بعد از کمی جستجو متوجه می شوید که کانال های تلویزیون از بین رفته اند. دلیل اصلی از بین رفتن کانال های تلویزیون آی سی حافظه مین برد تلویزیون هست که حتما باید تعویض شود  اگر به سرعت این قطعه را تعمیر نکنید موجب خرابی تلویزیون خواهد شد. برای تعمیر تلویزیون به معتبرترین مکان ها مراجعه کنید.

۸- علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

هنگام نگاه کردن برنامه مورد علاقه خود نور تلویزیون کم می شود و شما قادر نیستید که برنامه را بدرستی ببینید؛ قبل از هرکاری مطمئن شوید که تنظیمات اصلی بهم نریخته استغ بعد از اینکه متوجه شدید که مشکل از تنظیمات نیست با این مورد را در نظر بگیرید که فسفر بکار رفته در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت خواهد شد. در چنین موردی توصیه می کنیم که به  هیچ عنوان خودتان دست بکار نشوید و از یک متخصص حرفه ای تعمیرات تلویزیون استفاده کنید.

۹- ویروسی شدن تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند همانند دیگر وسایل هوشمند ویروس می تواند منتقل شود و باعث آسیب دیدگی تلویزیون شما شود؛ برای از بین بردن ویروس تلویزیون باید تمام تنظیمات تلویزیون را ریست کنید و به حالت قبل برگردانید.

 خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین بردقابل تعمیر می باشد و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

خدمات تعمیر تلویزیون

 

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600

تلویزیون های ال جی مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد می باشد

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود.این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود. تمامی سرویس و تعمیر در محل تلویزیون ال جی شما در محل انجام خواهد گرفت فقط کافیست درخواست خود را در سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمایید.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد.مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UH850

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

 

خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون می باشد که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LB

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار مشکل شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

تلویزیون سری LD

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند .

عیب های تلویزیون ال جی سری LA

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

خرابی در تلویزیون های ال جی سری C

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون های سری LF

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

تلویزیون ال جی سری LF

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LY

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

تلویزیون خود به خود خاموش می شود

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود

هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به مین برد می باشد. خرابی مین برد ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.
خرابی این قطعه باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می‌گردد. بهتر است برای رفع هر چه سریعتر این اختلال به سراغ تعمیرکاری ماهر و متخصص بروید. سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

 • Avatar امید گفت:

  سلام. تلویزیون ال ایدی ال جی من بدون اینکه ضربه ای بخوره از امروز تو تصویرش یک نوار پهن کمرنگ ایحاد شده. مشکل چیه؟
  سئوال بعدی اینکه از زمانی که تلویزیون آپدیت کردم دیگه به اینترنت وصل نشد و همچنین ماشین زمانش دچار مشکل شد. سابق بر این وقتی تو یک شبکه فیلمی ضبط میکردم میتونستم همزمان یک شبکه دیگه رو تماشا کنم. اما الان وقتی داره یک برنامه ضبط میکنه امکنش نیست که کاننال زو عوض کنم.

 • Avatar محمدعلی امیری گفت:

  سلام ببخشید ما یه تلویزیون مدل ال جی ۴۹فورکی داریم که توپ خورده داخلش اما صفحه نمایشش کامل درسته فقط تنها مشکلی که داره اینه که صفحه نمایش رو که از بغل فشار میدیم یه کم میره داخل و بر میگرده نمیدونید مشکلش چیه چقدر هزینه اش میشه

 • Avatar یوسف سلیمانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده یه تلویزیون ۵۵ اینچ oled b7 دارم
  رنگ ها به سمت خاکستری رفته اند مثلا زمین فوتبال رو بین خکستری و آبی نشون میده
  اما تصاویر حالت استند بای که به صورت اتومات نشون میده مشکلی ندارند
  از چند نفر پرسیدم گفتند که مشکل مین برد هست
  بنظر شما مشکل کجاست وچگونه میشه حلش کرد ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله احتمالا مشکل یا از بورد اصلی و یا از فلت تلویزیون شما است. در هر دو مورد نیاز به بررسی بیشتری است تا مشکل دقیق تر شناسایی و برطرف شود. چرا که نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که تمایل دارید می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمدرضاسالار گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی سری ۲۰۱۷ دارم که در اتصال اسمارت با گوشی همراه مشکل دارد
  راهنمایی نمایید

 • Avatar Mary گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید تلویزون ما در حینی که روشن بود یه خط مشکی افتاد وسط صفحه با دوتا خط پهن سفید طرفینش تقریبا مثل بارکد و دیگه هم درست نشد درصورتی که اصلا هیچ ضربه ای نخورده
  هشت ماه پیش هم همین اتفاق افتاد فرستادن نمایندگی تهران
  مشکلش چیه ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر تلویزیون در محل خود کنید.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام. من تلویزیون ال ای دی LGدارم که بدون گارانتی گرفتم ورسیور هم داره. تازگی ها با کنترل خاموش نمیشه(کنترلش ماوس داره) الان با دکمه ای که زیر تلوزیون هست خاموشش میکنم
  میشه من رو راهنمایی کنید چطور با کنترل خاموشش کنم؟

 • Avatar نعیم گفت:

  سلام تلویزیون ما ال جی مدل sj800v هست چند وقت بعضی وقتا پیام
  unknown device is disconnected ممنون کمکم کنید
  هیچ device بهش وصل نیست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما صحبت کنید. درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar باقری گفت:

  با سلام
  در تلویزیون اسمارت ۵۵ اینچ بنده آرم شبکه های مختلف در پس زمینه همه شبکه ها دیده می شود . ایراد از چیست ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به این ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته می شود که اغلب در دستگاه های پلاسما مشاهده می شود. در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سجاد گفت:

  با سلام وقت بخیر تلویزیون من lg uk69000gi هستش، که قسمت سمته راست بالای لامپ تصویر رنگ تصویرش بنفش شده ، مثلا وقتی کانال عوض میکنم باید نوشته ها و عدد کانال سفید باشه ولی کمی بنفشه! انگار یه سایه بنفش گوشه تلویزیون هست! دلیلش چی میتونه باشه !؟

 • Avatar عباس گفت:

  سلام:من صبح مانیتور رو روشن کردم تصویر با کابل VGA میاد ولی با HDMI نمیاد. گیرنده تلویزین رو هم با HDMI نمیاره. علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل را بررسی نمایید.
   ۲- رزولوشن تصویر را بررسی نمایید.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل، احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد، باید توسط تکنسین بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمدرضا غفاری گفت:

  سلام تلویزیون lx6500 ما بعد از ۱۰ سال مشکل داره . صبح ها باید چند بار خاموش روشن کنی تا تصویر بیاد .

 • Avatar حسین گفت:

  سلام تلویزیون ال جی ۴۳ اینچ مدل LH54100GI داریم.اخیراً سیستم یخچال فریزر سینجر که داریم عوض کردیم و با قطع بورد به صورت دستی شده یعنی خاموش و روشن شدن دستگاه با دو عدد ترموستات انجام میشه. در این مدت به شدت تلویزیون ما موقع کار کردن یخچال دچار قطع سیگنال میشه و امتحان کردم به سیم برق ارتباطی نداره .آنتن هم آنتن هوایی پشت بام است.نمیدونم چیکار باید کرد.گاهی موقع روشن و خاموش شدن سیگنال میره تا ۳۰ ثانیه و بیشتر.دستگاه ست آپ باکس هم آوردم به جای گیرنده داخلی وصل کردم ولی تاثیر نداشت.
  لطفا راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکل ذکر شده، احتمال دارد بورد اصلی تلویزیون شما دچار اختلال شده باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar امیر گفت:

  با سلام
  ممنونم از بررسی و پاسخ مشکلات
  مدل ۴۹lk5730pvc رسیور دار تهیه کردم(بانه و ساخت مصر)
  زمان اتصال وای فای گوشی و انتقال تصویر بعداز ۳-۵ ثانیه لحظه ای (کسری از ثانیه صدا و تصویر توقف و دوباره ادامه می باید که این بصورت دوره ای مدام اتفاق می افتد. فایل آپ دیت را از همین سایت رسمی ال جی ایران به روز رسانی و نصب کردم ورژن ۴٫۱٫۴-۵۹۲۰ ولی دوباره همون حالت هست بلوتوث هم اسم تلوزیون را می آورد ولی عمل نمیکند قبل آپدیت مشکلی نداشت. لطفا عنایت بفرمایید با تشکر.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمان آپدیت تلویزیون باید موارد زیر رعایت شوند:

   ۱- دقت نمایید دستگاه در هنگام بروز رسانی تحت هیچ شرایطی خاموش نشود.
   ۲- درحین بروز رسانی اینترنت قطع نشود.
   ۳- نسخه آپدیت صحیح دریافت گردد.

   در صورت عدم رعایت موارد بالا احتمال دارد بورد اصلی آسیب دیده و باعث چنین مشکلی شود. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar امیر گفت:

    ممنونم از عنایت شما قبل آپدیت هم همین حالت بود بعدش هم همینطور وصل میشه لحظه ای تیک داره حین پخش ویدیو ممنونم میشم راهکار بدین.

 • Avatar علی گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی ما وقتی روشنه گاهی خود به خود خاموش و روشن میشه و بعدش کنترل کار نمیکنه
  علتش چی میتونه باشه؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکل ذکر شده، احتمال دارد بورد اصلی تلویزیون شما دچار اختلال شده باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar علیرضا گفت:

  با سلام، وقتی فلش به تلویزیون وصل میکنم، فیلم های کوتاه مدت را پخش میکند، ولی فیلم های سینمایی رو فقط حدود ۲۰ دقیقه اول رو پخش میکنه و بعد خارج میشه … این مورد در تمامی موارد و تمامی فرمت های فیلم ها وجود داره

 • Avatar امید گفت:

  با سلام،تلویزیون ال سی دی۴۲ اینچ ما که احتمالا سریlf هستش بعد از خاموش روشن شدن باید مجدد کانال ها سرچ بشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در اغلب موارد مشکل از آنتن هوایی است (آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها رابررسی نمایید)
   در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سعید گفت:

  سلام…تلویزیون ما وقتی بهش ماهواره یا فلش وصل میکنم خاموش وروشن میشه…مشکل ازکجاست؟؟؟؟ مدل:LG….LD460هستش

 • Avatar سید مرتضی عالم زاده گفت:

  سلام، تلویزیون ما وقتی که خاموش می کنیم، کلیه تنظیم‌ها ریست میشه و باید از اول کانال ها رو سرچ کنیم و تنظیمات انجام بشه

 • Avatar علیرضا رضوی گفت:

  با سلام من تلویزیون ال جی مدل sk7900pvbخریدم و گاهی زیر دستگاه در قسمت بلند گو داغ میکند.علت از چی است ؟ و سوال دیگه اینکه نور بک لایت باید رو چه عددی تظیم شود که عمر بکلایت زیاد باشه ….

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar رضا شکیبا گفت:

  سلام من تلوزیون ال جی دارم روشن میشه تصویر نداره خود به خود شده چراغ زیرش روشن میشه استارت هم میخوره صفحه یکم رنگش عوض میشه ولی بالا نمیاد میگن ویروس گرفته (کرونا نگیره بنده خدا) میدونید چقد هزینش میشه
  ممنون

 • Avatar وحید گفت:

  سلام.وقت بخیر.تلویزیون الجی من صدا پخش میکنه اما تصویر قطع و وصل میشه. حدود دو ثانیه تصویر میره بعد یک لحظه تصویر میاد و این سیکل ادامه داره.مشکل از کجاست؟ ممنون از راهنماییتون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر صدا هست، به این معناست که بک لایت دستگاه سوخته و یا دچار اختلال شده است. در این زمینه بهتر است تلویزیون شما توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مجرد گفت:

  سلام تلویزیون ما بعد از خاموش شدن به حالت کارخانه برمیگرده
  باید از اول تنظیمات اولیه رو بزنی …
  مشکل چی میتونه باشه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • Avatar مهدیار گفت:

  سلام تلویزیون من ال ای دی مدل ۴۳LG510V_TD هستش امروز خاموشش کردیم یک ساعت بعد اومدیم روشن کنیم نه با کنترل روشن شد نه با دکمه پاور خودش و چراغ قرمز دکمه پاورش روشنه مشکل از چیه روشن نمیشه اصلا؟ و چراغ قرمز پاور چشمک نمیزنه. قرمز ثابت

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   روشن نشدن دستگاه می تواند دلایل متعددی داشته باشد که اغلب به اختلال در عملکرد منبع تغذیه و گاهی هم برد اصلی مربوط می شود. برای بررسی دقیق تر تلویزیون شما بهتر است توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مجتبی گفت:

  با سلام من حدود ۵ سال پیش تلویزیون ۴۷ اینچ ال ای دی الجی خریدم خیلی خوب کار میکنه الان امروز وقتی دوشاخه تلویز یون به برق وصل میکنم صدای وز وز از دوشاخه میاد محافظ هم تعویض کردم باز صدا میاد و جرقه ریز میزنه خواستم ببینم این مشکل جدی هست یا میتونم استفاده کنم از تلویزیون

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >