به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

متداول ترین عیب های تلویزیون ال جی را بشناسیم

عیب های تلویزیون ال جی

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LEDهای بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می‌کند. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی را بررسی می‌کنیم.

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی

تشخیص عیب های اصلی تلویزیون

۱- روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما معمول ترین دلیل این مشکل، قطع شدن نور بک لایت است.
در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که بر روی آن انجام خواهد گرفت رفع خواهد شد و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد.
اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون گردد.

۲- قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد، درصد احتمال خرابی بسیار کم می‌شود.

۳- تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

۴- علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی(قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آنها است و یاخاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور است که هردوی این مورد به راحتی در خانه قابل تعمیر است

۵- نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

۶- تلویزیون خود به خود خاموش شد

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق بهره ببرید. اگر نوسان برق باز هم ادامه یابد ممکن است به برد پاور تلویزیون شما آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلا ایجاد می‌شود.
مین برد. در تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود.

۷- علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

تلویزیون روشن می کنید اما بجز سیاهی صفحه چیزی نخواهید دید، بعد از کمی جستجو متوجه می شوید که کانال های تلویزیون از بین رفته اند. دلیل اصلی از بین رفتن کانال های تلویزیون آی سی حافظه مین برد تلویزیون هست که حتما باید تعویض شود  اگر به سرعت این قطعه را تعمیر نکنید موجب خرابی تلویزیون خواهد شد. برای تعمیر تلویزیون به معتبرترین مکان ها مراجعه کنید.

۸- علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

هنگام نگاه کردن برنامه مورد علاقه خود نور تلویزیون کم می شود و شما قادر نیستید که برنامه را بدرستی ببینید؛ قبل از هرکاری مطمئن شوید که تنظیمات اصلی بهم نریخته استغ بعد از اینکه متوجه شدید که مشکل از تنظیمات نیست با این مورد را در نظر بگیرید که فسفر بکار رفته در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت خواهد شد. در چنین موردی توصیه می کنیم که به  هیچ عنوان خودتان دست بکار نشوید و از یک متخصص حرفه ای تعمیرات تلویزیون استفاده کنید.

۹- ویروسی شدن تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند همانند دیگر وسایل هوشمند ویروس می تواند منتقل شود و باعث آسیب دیدگی تلویزیون شما شود؛ برای از بین بردن ویروس تلویزیون باید تمام تنظیمات تلویزیون را ریست کنید و به حالت قبل برگردانید.

 خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین بردقابل تعمیر می باشد و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

خدمات تعمیر تلویزیون

 

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600

تلویزیون های ال جی مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد می باشد

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود.این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود. تمامی سرویس و تعمیر در محل تلویزیون ال جی شما در محل انجام خواهد گرفت فقط کافیست درخواست خود را در سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمایید.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد.مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UH850

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

 

خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون می باشد که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LB

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار مشکل شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

تلویزیون سری LD

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند .

عیب های تلویزیون ال جی سری LA

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

خرابی در تلویزیون های ال جی سری C

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون های سری LF

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

تلویزیون ال جی سری LF

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LY

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

تلویزیون خود به خود خاموش می شود

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود

هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به مین برد می باشد. خرابی مین برد ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.
خرابی این قطعه باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می‌گردد. بهتر است برای رفع هر چه سریعتر این اختلال به سراغ تعمیرکاری ماهر و متخصص بروید. سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.


نویسنده :

 • Avatar شیوا گفت:

  تو تلویزیون ما قسمت USB فیلم رو نشون نمیده علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با فلش ذیگری تست کنید.
   همچنین مطمئن شوید فرمت ویدیویی شما قابل پخش در تلویزیون باشد و آن را پشتیبانی کند.
   در صوتی که باز هم مورد برطرف نشد، ایراد از بورد اصلی تلویزیون است که باید بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar شاهرخ گفت:

  با سلام.بنده سه ساله تلویزیون ال جی ۴k.55uj752v خریدم الان نزدیک به سا چهار ماهه میبینی روزی اوایل کمتر ولی العان روزی حداقل ۱۰.۱۵ بار خاموش روشن میشه و وقتایی هم جدیدا صدا قطع میشه و پشتش ریست میکنه و دوباره روشن میشه و گوشه سمت راست بالا هم گزینه unknowe devise is discanest را تایم به تایم نمایش میده .ممنون میشم راهنمایی کنید .تلویزیون هم ساخت کره است

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   شاهرخ عزیز

   خاموش و روشن شدن تلویزیون به دلیل اختلالی است که در منبع تغذیه تلویزیون به وجود آمده.

   ارور unknown device is disconnected هم به دلیل اختلال در عملکرد بورد اصلی است. با توجه به تخصصی بودن مشکلات، نیاز به بررسی حضوری است. می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید.

 • Avatar یاسین گفت:

  سلام وخسته نباشید من تلوزیون ال جی مدل۴۷ln549c دارم و صفحه خاموش شده و تصویررو ندارم ولی صدا هس تقریبا عین اون توضیحاتی که در بالا دادین میخاستم بدونم که تعمیراتتون برا شهرستان هم هست یا نه؟و اینکه هزینه تعمیر چقد میشه؟
  محل تعمیر تبریز هس ممنونم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام بر شما

   متاسفانه در حال حاضر برای تعمیرات تلویزیون در شهرستان خدماتی نداریم. شما می توانید برای اطلاع از حدود قیمت با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید. پشتیبانان ما راهنماییتان کنند.

 • Avatar حمید موسوی گفت:

  تلویزیون پلاسما ۵۲اینچ دارم روی صفحه آرم شبکه ای که زیاد میبینیم مونده وعجیب که شبکه های دیگه هم میزنم آرم اون شبکه کم رنگ مشخصه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته میشود که اغلب در دستگاه های پلاسما وجود دارد. برای رفع مشکل، نیاز به مشاوره تلفنی است. شما می توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید

 • Avatar هادی گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی من مدتی است خود به خود روشن میشود علت چیست ؟

 • Avatar غفوری گفت:

  با سلام
  ال ای دی مدل lg lm8500 47 صدا دارد ولی تصویر ندارد برای تعمیر چکار کنیم شهرستان هستیم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون شماست. مطمئنید تلویزیون ضربه نخورده؟ اگر از ایراد از پنل باشد، باید کل پنل را تعویض کنید

   برای تعمیر تلویزیون به نمایندگی یا تعمیرکاران مجاز شهرتان رجوع کنید.

 • Avatar میثم گفت:

  من مدل ۵۵sj800 دارم مدام خاموش روشن میشه (ریبوت میشه) مشکل از کجاست؟

 • Avatar بهنام گفت:

  سلام تلویزیون ما ۵ نقطه دایره ای شکل به شکل خورشید بصورت دو عدد در بالا دو عدد پایین ویکی در وسط نمایش میده در بک گراندش البته این در مواقعی که نور پس زمینه سفید باشه بیشتر نمود پیدا میکنه و زمانی که نور پس طمینه مشکی هست دیده نمیشه. علتش پیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته میشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد.

 • Avatar محسن گفت:

  سلام مدل تلویزیون الجی La66000هستش متاسفانه صدا داریم تصویر نداریم دلیلش چیه

 • Avatar علیرضا قاسمی گفت:

  سلام
  تلویزیون ما ۴۲ly340g می باشد
  متاسفانه بعد از هر بار خاموش وروشن کردن باید کانالها رو دوباره جستجو کرد
  علت چیست و چکار باید کنیم؟

 • Avatar احسان گفت:

  سلام چند ماهه ۵۵اینچ مدلumخریدم الان ده تا کانال ها میزنهinvalid service

 • Avatar فرداد گفت:

  سلام
  تلویزیون الجی ما وقتی خاموش میکنیم چند بار صفحه الجی باز و بسته میششه تا بالاخره خاموش میشه که حدودا ۲۰دقیقه طول میکشه تا کاملا خاموش بشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام. منظورتون از باز و بسته شدن صفحه ال جی چیست؟ سوال کمی نا مفهوم است

   • Avatar فرداد گفت:

    دکمه خاموش که زده میشه آرم الجی میاد بالا بعد صفحه خاموش میشه باز آرم الجی میاد بالا چندین بار تکرار میشه تا بعد از ۲۰دقیقه که کلا صفحه خاموش میشه.یعنی در این فاصله ۲۰دقیقه ای نمیتونیم مجدد تلویزیونم روشن کنیم

 • Avatar م.ج.ع گفت:

  سلام تلویزیون ال جی۵۵EG910Tدارم که هروقت آبسردکن خونه آف میکنه بعدروشن میشه تصویر خودبه خودبرای ۱ یا ۲ ثانیه خاموش میشه! برقکار آوردم فیوزهای داخل منزل را جابجا کرد ولی بازم فایده نداره! علت ممکن چی باشه؟ آیا تنظیم کارخانه بزنم درست میشه؟ ممکن به چراغهای LEDکه توی کناف بکاررفته ربطی داشته باشه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز بهتر است سیم تلوزیون را به یک محافظ برق جدا متصل کنید. در صورتی که باز این مشکل تکرار شد و آف شدن آبسرد کن باعث خاموشی محافظ برق شد بهتر است اتصالات آبسرد کن بررسی شود. جهت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar بهروز گفت:

  با سلام
  وقتی از فیلیمو استفاده میکنم پس از مدتی تلویزیون خییییلی کند میشود و اثلا فیلیمو بالا نمیاد.
  و وقتی بازگشت به تنظیمات اولیه میکنم برای مدتی اندک خوبه و باز همون مشکل پیش میاد.
  میشه راهنماییم کنید.

 • Avatar Mahmood گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید تلویزیون مدل uj752vدارم که این ارور میده و ارتباط مجیک کنترل و وای فای قطع میشه unknown devis is disconnected
  لطفا منو راهنمایی کنید

 • Avatar ایمان گفت:

  با سلام و خدا قوت به شما کارشناس محترم
  مشکل تلویزیون ۵۵ اینچ ال جی OLED مدل ۵۵EG910T با توجه که سه سال است خریدم و خییییلی کم استفاده شده (البته محل زندگی من رطوبت هم داره ) بدون اینکه ضربه ای بخوره سه خط از بالا به پایین به زنگ سفید پیدا شده اما پیکسل هاش سوخته نیست چون از نزدیک دیدم کاملا روشن هستند فقط رنگشون سفید شده ؛ اما وقتی چند ساعت روشن باشه تی وی کمرنگ کمرنگ میشه و وقتی خاموش باشه مجددا روشن شن باز تکرار میشه… و جدیدا دکمه پا‌ور تی وی رو میزنم روشن که شد بمدت دو ثانیه بعد خاموش میشه چندین بار اینکار کردم اما باز خاموش میشه تی وی ! ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🏾

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام بر شما

   این ایراد مربوط به پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. باید حضوری بررسی شود. اگر ایراد از پنل باشد که به طور کل نیاز به تعویض پنل است که هزینه بالایی دارد.
   خاموش شدن تلویزیون هم به دلیل خرابی در بورد اصلی یا منبع تغذیه است.

 • Avatar مجید گفت:

  سلام و عرض ادب، صفحه ال ای دی بطور مداوم خاموش و روشن میشه ولی صدا هست. مشکل از کدام قطعه میباشد؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند. احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar حميد تهراني گفت:

  ال جی مدل ۳۲LE5500-TA
  کلیدهای فینگر تاچ بطور خودکار عمل میکنند صدا وکانال را عوض میکند وبیشتر روی گزینه HDMIمیرود مدتهاست اصلا به کابل HDMIوصل نشده.
  لطفا بفرمایید مشکل از چیست ؟ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود تا دقیق تر مشکل را برطرف کند. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar شعربافان گفت:

  وقت بخیر.ممنون ازتون.ledدارم.اخیرا وقتی روشن میکنم زمان بیشتری روی لوگوی LGباقی میمونه وبعد بالا میاد. چکارش کنم؟از اون مدلیه که کنترلش موس داره

 • Avatar حميد گفت:

  LG
  بطور خودکار صدای کلیدهای تاچ آن میاید وچندین بار انواع گزینه ها از جمله صدا وتعویض کانال خود به خود عمل میکنند ایراد از چیست؟

 • Avatar فرشاد انصاری گفت:

  سلام من یه مدل sj800 دارم بالا تلوزیون میزنه دستگاه ناشناس دیسکانکت شد بعد چند بار که این پیغام میاد تیوی ری استارت میکنه هر یک دقیقه.لطفا راهنمایی کنید خیلی وقتا هم اینطور نمیشه.واقعا رو اعصابه. ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   یک بار به تنظیمات کارخانه برگردانید. اگر درست نشد، ایراد فنی است و باید بررسی شود. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar هادی گفت:

  سلام
  رمز تلوزیون را فراموش کردم لطفا روش ریست کردن تلوزیون را اموزش بدید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   روش ریست در انواع تلویزیون متفاوت است. لطفا دترچه راهنمای خود را مطالعه کرده و یا با متخصص در میان بگذارید.

 • Avatar یزدانی گفت:

  سلام روز بخیر. یک تلوزیون ۴۹ اینچ مدل ۴۹lf55000gi دارم که ۴ سال پیش خریدم و خیلی کم ازش استفاده میکنم . چند روزی است که یه قسمتی از تلوزیون حدودا اندازه یه کف دست تیره شده و بعضی اوقات جرقه میزنه . ممنون میشم علت این خرابی بگید و اینکه آیا تعمیر میشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت یا پنل تلویزیون شما باشد. اگر از پنل باشد نیاز به تعویض کامل پنل است. در هر صورت بهتر است توسط متخصص بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید.

 • Avatar سعید گفت:

  با سلام
  بنده یه دستگاه ال ای دی ۵۵اینچ ال جی uj69000 دارم که فقط سه سال با کارکرد کم(نهایت روزی ۵ساعت) دارم که بدون ضربه و رطوبت، دچار مشکلی شده که برعکس نظرات دوستان که میگفتند خط عمودی از بالا تا پایین افتاده واسه من خط افقی بسیار نازک از راست به چپ افتاده که به مرور زمان این یک خط تبدیل به سه خط در همان ناحیه پایین ال ای دی شده، رنگ خط هم بسته به تصویر عوض میشه ولی کاملا واضح هست. آیا این هم مشکل پنل و فلت هست؟ اصلا چرا برندی مثل ال جی با وجود مراقب شدید اینجانب و کارکرد کم باید تو مدت کوتاه بعد خرید اینجور بشه؟ راه حل چیست‌؟ متشکرم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر خطوطی که روی صفحه ایجاد شده اند خطوط افقی هستند، به احتمال زیاد تلویزیون دچار پیکسل سوختگی شده است. برای چنین اتفاقی نمی توان نسخه کلی برای همه تلویزیون ها پیچید، اما در بیشتر این موارد باید پنل تلویزیون را به صورت کامل تعویض کنید.

 • Avatar سینا گفت:

  سلام
  من تلوزیون sm8100 دارم هنگام بازی کردن با کنسول و پخش فیلم قسمتی از صفحه روشن تر از بقیه میشه هنگام عوض کردن کانال هم همینطور
  در کل هر جا که فوکوس تصویر رو اون باشه روشن تره
  میشه غیره فعال کرد این گزینه رو یا اینکه دچار مشکل هست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر به تازگی به این مشکل برخوردید، احتمال زیاد ایراد از پنل یا فلت تلویزیون شماست. بهتر است به صورت حضوری بررسی شود. به احتمال زیاد قابل تعمیر است.

 • Avatar شهریار گفت:

  سلام
  تلویزیون LG۴۲ اینج وقتی روشن میشه روی لگوی LGهنگ میکنه وثابت میمونه و تصویر کانال رو بالا نمیاره به نظر شما عیب از کجاست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   عموما این مشکل به دلیل خرابی بورد اصلی رخ می دهد. حتما به یک کارشناس مراجعه کنید. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar علی رضا گفت:

  چرا تلویزیون۴۷LA620v خریدارندارد.لطفا جواب بدین.اگر جایی میخرد معرفی کنید .علت نخرید ای است چون تعمیرکار خب نداریم.یا من نمی شناسم.اکثر یا نمیتوانند درست کنند.یا یراد از قطعه میگیرند. وجلوی شخص درست نمکنند.چون ابرویشان میرود.وبلد نیستن.

 • Avatar علی علی پور گفت:

  سلام
  تلویزون ۴۷ اینچ الجی ال ای دی دارم که خود به خود شبکه ها به تعداد ۲الی ۳ شبکه تغییر می کند قبلا یک شبکه عوض می شد ولیکن الان هنگام پخش فیلم بصورت خودکار دو تا سه شبکه عوض می شود.
  خواهشا راهنمایی فرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اختلالات اینچنینی مربوط به بورد اصلی تلویزیون شماست. قطعه ای از آن دچار ایراد شده که باید حتما بررسی شود.

 • Avatar Lahooti گفت:

  سلام ، تلویزیون ما ۴۹lg sj800 اسمارت هست . چند روزی هست که بعد از چند دقیقه کار کردن به مدت دو ، سه ثانیه تصویر قفل میکنه .
  در ضمن برای ریموت کنترلش هم همین اتفاق می افته . ریموتش هم از نوع ریموت جادویی است وبعد از ۱۰ ، ۱۲ ثانیه کار کردن موس و خود ریموت قفل میکنه و بعد از چند ثانیه دوباره کار میکنه .

 • Avatar شاهین گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی دارم ۴۷ اینچ سری ۴۷LA8600 . آخرین بار که خاموش کردم دیگه روشن نشد. البته چراغ نشاندهنده وجود برق روشن میشه ولی نه تصویر داره و نه صدا. به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم پاسخ دید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بود پاور و یا منبع تغذیه است. به نمایندگی مراجعه کنید و یا اینکه درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar پریسا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید تلویزیون ما LG49اینچ هستش بعضی ازفیلم هایی که رو فلش هستش رو به زور پخش میکنه یعنی وسطاش کلا گیر داره مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با فلش دیگری هم امتحان کردید؟ اگر باز هم ایراد برطرف نشد، مشکل از بورد اصلی تلویزیون شما است که باید بررسی شود

 • Avatar خ گفت:

  سلام. روی صفحه تلویزیون سمت چپ یه خط ممتدنازک بوجود اومده مشکلش چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

  • Avatar رسول رخشانفر گفت:

   بیشتر بخاطر پاک کردن صفحه با دستمال مرطوب آب به داخل صفحه نفوذ پیداکرده که قابل درست شدنه با تعویض فلت یا cuf

 • Avatar ارجمند گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا این سوال من رو جواب بدید من یک تلویزیون ال جی اسمارت ال ای دی دارم امروز اومدم روشنش کنم دکمه پاور مدام خاموش روشن می شد و صفحه کمی وصل می شد و کمی قطع . باید چیکار کنم و مشکل از چیه؟ایا میشه درستش کرد؟ و تعمیر در منزل انجام می شه؟؟؟ خواهش می کنم جواب بدید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال زیاد منبع تغذیه و یا پاور تلویزیون شما دچار اختلال شده. این مورد نیاز به بررسی بیشتری دارد. برای امکان تعمیر در منزل می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما راهنماییتان می کنند.

 • Avatar سهیلا گفت:

  سلام مدل تلویزیون ما uh850v هست ۵۵ اینچ به تازگی متوجه شدیم یک خط عمودی به عرض ۳ الی ۵ سانت خیلی کمرنگ که به زردی هم میزند از بالا تا پایین تلویزیون آمده که بیشتر در تصاویر با زمینه روشن محسوسه و در تصاویر بارنگ تیره اصلا معلوم نیست ایراد چی میتونه باشه نه ضربه خورده نه رطوبت ،خط تقریبا وسط صفحه است .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   • Avatar رسول رخشانفر گفت:

    اگر در اون قسمت تصویر داشته باشید ولی رنگ تلویزیون سفید تر شده باشه در اون قسمت برد آدرس دچار مشکل شده

 • Avatar محمد گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی مدل sm8100 دارم وقتی از کانال های تلویزیون استفاده میکنم مشکلی ندارم اما هنگام نگاه کردن فیلم آنلاین از اینترنت صفحه سیلا می شود و فقط صدا داریم . مشکل از چی میتونه باشه ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- سرعت اینترنت را بررسی کنید.
   ۲- احتمال اختلال در عملکرد نرم افزار دستگاه و یا برنامه مورد استفاده دارد.

 • Avatar Amin گفت:

  سلام من یه تلوزیون ال جی مدل ۴۳lg51ovدارم که روی صفحه اش علامت key lock on اومده و فقط روی یه برنامه مونده و نمیتونم کانال عوض کنم یا صدا کم و زیاد کنم فقط موقه ایی که از برق میکشمش با کنترل میتونم فقط روشنش کنم ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر وارد منو می شود، یک بار تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در غیر اینطورت باید بیشتر بررسی شود

   • Avatar رسول رخشانفر گفت:

    شما گزینه قفل کودک رو فعال کردین دکمه های روی تلویزیون رو غیر فعال کردین وفقط با کنترل میتوانید کار کنین اگر کنترلتون درست کار کنه

 • Avatar ابراهیم گفت:

  سلام،یه‌tvدارم‌مدلcs560.ال‌سی‌دی‌الجی‌کههرکانالی‌بزنم،خودبخود‌کانال‌عوض‌میکنه‌وبر‌میگرده‌فقط‌به‌کانال‌مستند‌.راهنمایی‌فرماییدممنون

 • Avatar javad گفت:

  سلام خسته نباشید
  تلویزیون ال جی مدل sj8500 دارم موقع پخش برنامه های تلویزیون تصویر از صدا دوثانیه عقب می افتد بعد خیلی سریع این عقب افتادن جبران میشه تا با صدا هماهنگ بشه این اتفاق علتش چی میتونه باشه

 • Avatar AF گفت:

  سلام تلویزیون ال جی ۵۵ اینچ ۲۰۱۸ مدل ۵۵sk7900pvb داریم بعضی وقت ها صدای تلویزیون قطع میشه و بعد خاموش و بلافاصله روشن میشه بیشتر وقت های که با hdmi و فلش می‌بینیم اینجوری میشه مشکل چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بررسی کنید کابل HDMI شما قابلیت مورد نظر را داشته باشد. در صورت امکان بهتر است از کابل اپتیکال استفاده نمایید

  • Avatar رسول رخشانفر گفت:

   اگر از ورودی ها مطما شدیم که شکستگی یا اتصال ندارن میتونه از مین برد واز آی سی CPU باشه این ایراد با ریبال ای سی درست میشه

 • Avatar وحید شجاعی گفت:

  سلام
  تلویزیون مدل ۶۵uh850v
  مشکلی که براش پیش آمد روشن میشه LG نمایش میده بعد از چند ثانیه صفحه حالت برفکی میشه ثابت و هیچ فرمانی نمیگیرد فقط میشه روشنش کرد و خاموش ممنون میشه راهنمایی کنید

 • Avatar Omid گفت:

  سلام.
  تلوزیون ال جی ۵۵UJ630V .
  بخاطر فشار با انگشت به مانیتور ، صفحه کمی از قاب جدا شده و حالت لقی دارد .یه هاله آبی کم رنگ ولی محسوس هم همون طرف افتاده رو تصویر … چیکار باید کرد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل مربوط به پنل تلویزیون شماست که باید حتما توسط متخصص بررسی و رفع شود. در صورت تمایل می توانید در سامانه آچارباز درخواست تعمیر تلویزیون در محل را ثبت کنید.

 • Avatar رفعتی گفت:

  با سلام خدمت شما ما تلویزیون LG مدل۴۳LF510T داریم که وقتی روشنم میکنیم لگوی الجی ظاهر میشود ولی کمرنگ میشود و بعد فقط صوت می ماند بدون تصویر احتمال میدادیم که مشکل از بک لایت باشد ولی بعد از دو روز الان هنگامی که تلویزیون را روشن میکنیم دیگر صوت هم نداریم . ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   خیر ایراد از بک لایت نیست. بورد اصلی تلویزوین شما دچار اختلال شده و باید بررسی شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar رسول رخشانفر گفت:

   احتمال زیاد از بک لایته اول تعداد کمی از ال ایدیها سوخته بوده شما صدا رو دریافت میکردین با سوختن بیشتر ال ای دی های بکلایت برگشت برق زیاد میشود وپروتکت میدهد همون بکلایت رو عوضکنین درست میشود

 • Avatar صادق عزیززاده گفت:

  سلام
  تلوزیون ما ۴۳ اینچه و صفحه ش ضربه خورده..آیا امکان تعویض صفحه وجود داره؟
  و اگر امکانش هست چطور باید اقدام کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله باید پنل آن تعوبض شود. برا یاینکار لطفا درخواست خودتان را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar مهردا دانشمند گفت:

  درود دوباره
  یادم رفت بگم . برند LG

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.