به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.
امروز پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی - وبلاگ آچارباز

وبلاگ آچارباز

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید ، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی در اینچ های میان رده ، در دو سایز اختصاصی ال جی یعنی ۴۲ و ۴۷ تولید می شوند و در بخش مدل کد , عبارت با اینچ دستگاه شروع می شود و در پی آن سری ساخت و ورژن تولید قید می شود . بعنوان نمونه ۴۷LN5420 تلویزیون ال ای دی الجی در سایز ۴۷ اینچ و از سری LN می باشد.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه هاست که بدلیل استفاده از LED های بی کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می کند.تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهمترین عیوب تلویزیون های ال جی را بررسی می کنیم، توجه داشته باشید که برای رفع تمامی این مشکلات می توانید با کارشناسان آچارباز تماس بگیرید.

درخواست تعمیر تلویزیون در سایت آچارباز

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی :

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی ال جی مجدد خاموش می‌شود که در اصطلاح تعمیر تلویزیون به این حالت reboot شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص شده و راه حل تعمیر تلویزیون از تعویض نرم افزار تا تعویض کامل برد را شامل می شود. این ایراد در بسیاری از مدل های تلویزیون ال ای دی ال جی مثل سری LB و LED و LED دیده می شود.

 • قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و مخصوصا مدلهای بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای اتفاق می افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه ای است که با تعمیر بکلایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد درصد احتمال خرابی بسیار کم می شود.

 • تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

در این ایرد ابتدا توصیه می کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه مطمئن شوید و در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

 • علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی : ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

خاموش شدن تلویزیون های ال جی به دلایل مختلفی می تواند باشد که در مدل های مختلف متفاوت است به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های ال ای دی ال جی سری lw مربوط به برد مین آنها می باشد که برد قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور می باشد که برد پاور قابل تعمیر می باشد. خاموشی ناگهانی تویزیون ال جی به مدل ۴۲led5600 مربوط به برد مین می باشد. تلویزیون ال ای دی ال جی معولا دچار خرابی تصویر می شوند که بعد از روشن کردن تلویزیون اتفاق می افتد.

 • نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی :

تعمیر تغذیه تلویزیون ال ای دی از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده تر است. چون نسبت به آن کوچکتر می باشد و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می شوند، مانند تلویزیون های جدید ال ای دی ال جی در حالی که در مدل های قدیمی تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

 • تلویزیون خود به خود خاموش شد :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

 • خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700 :

تلویزیون های ال جی به مدل lw که بیشتر روی حالت استند بای می مانند این مشکل از برد مین می باشد که در ۹۰ در صد موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیر تلویزیون با ضمانت سه ماهه انجام می شود تعمیرات به صورت تخصصی و جز به جز انجام می شود که کمترین هزینه را برای مشتری داشته باشد. تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در منزل و محل شما و تعمیرات با قطعات اصلی و فابریکی مدل دستگاه شما هم صورت میپذیرد

 • خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600 :

تلویزیون های ال جی به مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موار ورودی HDMI آنها از غیر فعال می شود که مشکل از برد مین می باشد و تعمیر تلویزیون در منزل و محل شما با ضمانت سه ماهه انجام می شود. تعمیرات به صورت تخصصی و با قطعات اصلی و فابریکی دستگاه شما انجام می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420 :

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند به این صورت که صدا دارند ولی تصویر ندارند که عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود. این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود .

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T :

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود که این عیب در منزل و محل شما برطرف و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850 :

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

 • خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700 :

تلویزیون هال ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به برد مین تلویزیون می باشد که در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LB :

تلویزیون های سری LB که از جدید ترین تلویزیون های ال جی در بازار می باشد از عیب های شایع این سری ال جی از کار افتادن ورودی HDMI می باشد که از برد مین می باشد که در بعضی موارد برد تعمیر و در مواردی نیز برد باید تعویض شود که تعویض برد با هزینه پایین انجام می شود و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

 • تلویزیون سری LD :

تلویزیون های سری LD این مدل تلویزیون ها بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در بعضی موارد برد تلویزیون تعمیر می شود و در مواردی که CPU برد سوخته باشد باید مین برد تلویزیون تعویض شود و تمامی تعمیرات در منزل و محل مشتری انجام می شود. تعمیرات به ضمانت سه ماهه انجام می شود.

عیب های تلویزیون های سری LA در قسمت مین برد می باشد که اوایل خرابی تلویزیون مشکل هنگ کردن و قطع و وصل دارد و بعد از مدتی دیگر روشن نمی شود. که این ایراد گاهی با تعمیر برد برطرف می شود و در بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

 • خرابی در تلویزیون های ال جی سری C :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد که بعد از خاموش کرد تلویزیون دیگر روشن نمی شود که در ۸۰ درصد موارد برد پاور قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض برد پاور نمی باشد

 • خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

 • تلویزیون های سری LF :

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LY :

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

 • خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552 :

این مدل در قسمت مین برد خرابی زیاد دارد در این مدل اکثرا ایجاد ایراد در مواقع استفاده گوشی و اتصال آن به smartmoring تلویزیون ایجاد شده وبه حالت استند بای در می آید.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی

تلویزیون خود به خود خاموش می شود :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود:


هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به برد مین می باشد. خرابی برد مین ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.

84 دیدگاه

 • رامتین گفت:

  سلام .حدود یکسال هست از بانه تلویزیون۴۹uf770v ال جی خریداری کرده ام . الان دارم احساس میکنم تصویر تلویزیون حالت تگرگی بسیار ریزی شده بطوری که کیفیت و وضوح قبلی در چهره اشخاص دیده نمیشه البته مسیر انتن هیچ مشکلی نداره و تنظیمات تصویر هم دستکاری کردم . از اندازه نور صفحه اصلا کاسته نشده فقط وضوح تصویر افت کرده .ایا امکان ویروسی شدن تلویزیون بخاطر اتصال فلش هست ؟ سایر علل چیست . تشکر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام.
   تلویزیون تحت هیچ شرایطی ویروس نمی گیرد.
   این نوع خرابی ها عوامل مختلفی دارند که از آن جمله میتوان به خرابی پنل اشاره کرد.
   به هر حال تا دستگاه بازدید و بررسی نشود علت دقیق خرابی قابل اعلام نیست.

 • مهدی گفت:

  مشکل خاموش شدن تلوزیون دارم . شماره تماس لطفا

 • رامین گفت:

  با سلام..تلویزیون ال جی مدل ۴۹uh850v خریدم تا دیروز سالم بود امروز که روشن کردم فقط لوگوی اولیه LG رو میاره بعدش بجز نشانگرماوس چیزی نمیاره..مشکلش چیه؟ با تشکر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   نیاز به بررسی چند مورد هست
   ۱- کابل ها و اتصالات
   ۲- وضعیت پنل
   ۳- دستگاه های جانبی که به تلویزیون وصل هستند.
   در صورتی خرابی پنل، نیاز به تعویض است.

   • رامین گفت:

    همه موارد رو بررسی کردم مشکلی نداشت بجز پنل..مین برد این تلویزیون چند قیمته ازکجا میشه تهیه کرد؟ شما خودتون موجود دارین؟

 • صابر گفت:

  سلام led 42lh602t تازه خریدم . بعضی وقتها خود به خود بالای گوشه سمت راست پیغام تی وی بعد از ۵ دقیقه خاموش خواهد شد میاد ولی در قسمت تنظیمات اصلا تایمر فعال نیست ! چرا این اتفاق می افته ؟ در ضمن امکان فارسی کردن این مدل یا عوض کردن Country Area برای استفاده از خدمات فروشگاه ال جی وجود داره ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این دستگاه از مبادی رسمی وارد کشور نشده و قاچاق است بنابر این زبان فارسی ندارد.
   در صورتی که نیاز به زبان فارسی دارید باید برد تعویض گردد که به صرفه نیست.
   به دلیل عدم همخوانی برق مصرفی دستگاه با برق شهری این مورد پیش می آید و خاموش می شود.

 • مهرداد گفت:

  باسلام خدمت اساتید محترم…بنده یک دستگاهled32″دارم ک امسال مشکل بکلایت پیدا کرد..تعمیر شد ولے الان اعلان ورودی جدید پیدا شد رو نمایش میده..میخاستم مشکل رو بدونم ..باتشکر

 • مهران گفت:

  سلام.من یه ال جی پلاسما دارم الان ۵ ساله کار میکنه و خیلی راضیم.اما الان وقتی فلش رو وصل میکنم و فیلم میبینم یهو وسط بعضی فیلما صدا قط میشه و نه تنها فیلم بلکه هیچ کانال تلویزیون هم صدا نداره و با خاموش و روشن کردن دوباره خوب میشه.میشه لطفآ راهنماییم کنید.ممنونم.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   عوامل بسیار متفاوت هست.
   ۱- محافظ برق غیر استاندارد
   ۲- دستگاه جانبی دیجیتال که با کابل HDMI وصل شده است.
   ۳- هرتز فایل
   و …

 • بهروز جدیدیان گفت:

  سلام. ۴۲ln5720 ال جی مدل تی وی من است. مدتیه تقریبا در وسط نمایشگر به اندازه یک دایره کوچک نور تصویر حالت چشمک زن پیدا کرده ولی بعد از یک مدت تی وی روشنه قطع میشه ولی باز به نرور زمان دوباره همونطوری میشه. ایراد از چیه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سلام، اول باید پنل بررسی شود و در صورتی که مشکل از پنل باشد تعمیرات به صرفه نیست.
   در مرحله دوم بررسی، باید روشنایی پشت (بک لایت) چک شود.
   به هر حال این خرابی کم کم گسترش پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا می کند.

 • حامد گفت:

  سلام .وقت بخیر
  تلویزیون مدل ۳۲cs460_zaهستش وقتی فلش بهش وصل میکنم هنگ میکنه تا از برق کشیده نشه درست نمیشه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: ابتدا چک گردد که فقط با یک فلش این اتفاق میافتد و یا با همه فلش ها به این دلیل که ممکن است دستگاه مطابقت با سرعت آن فلش نداشته باشد و یا ایرادی در فلش مموری وجود داشته باشد
   ب:مشکل میتواند به دو نوع نرم افزاری باشد که عموما با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها به وجود می آید و یا حتی مشکل در برد دستگاه وجود داشته باشد که در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر مورد نیاز است (WWW.A4BAZ.COM)

 • فرناز گفت:

  با سلام
  مدل تلویزیون من ۴۷LB56100 هستش حدود ۳ سال پیش خریداری کردم
  تلویزیون هیچ ایرادی نداشت بعد از نیم ساعت ک روشن کردم تصویر پرش پیدا کرد الان حدود ۲ ثانیه تصویر میاد و دوباره تصویر ب مدت چند ثانیه سیاه میشه میخواستم ببینم مشکل از کجاست
  ممنون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : ابتدا باید اطمینان پیدا کرد در همه منبع های متصل به دستگاه این اتفاق میافتد و یا خیر ؟
   اگر فقط در یک منبع این اتفاق میافتد (عنوان مثال زمانی که از سینما خانگی یک فیلم پخش میشود) مشکل در کابل تصویر است ، این کابل میتواند یکی از انواع(HDMI-AV-COMPONENT) باشد .
   ب: اگر در تمام منبع های متصل این اتفاق می افتد ایراد در بک لایت دستگاه است به این معنی که با خاموش روشن شدن مداوم بک لایت چنین مشکلی مشاهده میشود و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معنی معتبر الزامی است (WWW.A4BAZ.COM)

 • Eli گفت:

  سلام
  تلوزیون ما وقتی روشن میکنیم یا کانال رو عوض میکنیم صدا و تصویر همخانی ندارد گاهی اوقات نیم ساعت یا بیشتر طول میکشد تا تنظیم شود از موقعی که خریدیم این مشگلو داره تقریبا ۱ ساله

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف- ابتدا باید چک شود که از همه منبع هایی که تصویر میگیرند این مشکل وجود دارد یا خیر (آنتن هوایی-ماهواره –دی وی دی پلیر)
   ب: اگر ایراد از یک قسمت مشخص بود مشکل تنظیماتی و یا فنی نیست (عنوان مثال فقط روی کانال یک تاخیر در صدا وجود دارد)
   پ: اگر ایراد از همه منبع های متصل به دستگاه باشد ایراد میتواند تنظیماتی و یا حتی فنی باشد : در توضیح باید گفت زمانی این مشکل را مشاهده میکنیم وارد منوی اصلی دستگاه میشویم و گزینه تاخیر صدا را انتخاب میکنیم (در صورت وجود گزینه ) و با کم و یا زیاد کردن نوار آن میتوانیم
   این موضوع را تا حد قابل توجهی کنترل کنیم
   ج:در صورت برطرف نشدن مشکل با روش (پ) نیاز به تماس با مرکز معتبر(www.a4baz.com) و دریافت مشاوره فنی با توجه به نوع منوی دستگاه ویا اعزام تکنسین هست لذا مشکل میتواند در مین برد دستگاه باشد

 • حاتمی پارسا گفت:

  باسلام لطفا درمور خاموش وروشن شدن تلویزیون ال جی ۴۷ اینج در حالی که صدادارد ولی تصویر پرش دارد قطع و وصل میشود مرا راهنمایی کنید باید چکار کنم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   زمانی که تصویر خاموش و روشن میشود باید کابل های تصویر چک شوند که ایراد از آن قسمت نباشد
   ولی اگر باز هم تصویر مداوم قطع و وصل شد (زمانی که صدا هست ولی تصویر تیره و روشن میشود ) ایراد در بک لایت دستگاه و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر هست .

 • حسین گفت:

  باسلام .من یک تلویزیون ال جی یو اف ۸۵۰ فورکی وسه بعدی دارم چندروزبعدازنصب موص کنترل جادویی کارنمیکنه وباتلویزیون ست نمیشه.درضمن اصلا وای فای پیدانمیکنه .باوای فای دیرکت هم جستجو میکنم اصلا نه گوشی تشخیص میده نه تلویزیون .اکه امکان تنظیم کردنش هست پیام بدیدلطفا

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعداز ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده میشود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه میداریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش میکنیم .
   نکته: این نوع کنترل ها به دلیل مصرف زیاد انرژی امکان دارد باطری هایشون به سرعت تمام شود و باعث عدم عملکرد صحیح کنترل شود
   توصیه میشود برای کنترل های هوشمند از باطری های اصلی دوراسل یا آلکالاین استفاده شود و میتوان آن ها را از عکاسی ها تهیه نمود
   ب:در رابطه با پیدا نشدن وای فای باید گفت نیاز هست چند وای فای را روشن کنیم عنوان مثال وای فای گوشی موبایل خودمان را و بعد بررسی کنیم ،آیا دستگاه هیچ دستگاه وای فای ای را نمیابد یا فقط مودم ما را اگر فقط مودم ما را پیدا نکرد و دستگاه های دیگر جست و جو میشوند باید مشکل را در مودم خود جست و جو کنیم در این حالت عموما اگر مودم را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از برق بکشیم و دوباره به برق بزنیم و جست و جو کنیم
   مشکل برطرف میشود.
   اما اگر هیچ دستگاهی یافت نشد مشکل از تلویزیون است و قطعا باید توسط مرکز معتبر بازدید فنی شود
   پ:در رابطه با وای فای دایرکت باید گفت این گزینه یک حالت ارتباطی بین دستگاه با (موبایل یا تبلت ) است که از این طریق میتوانیم اطلاعات گوشی موبایل خو را با تلویزیون به اشتراک گزاریم (فیلم –عکس –موسیقی) ، در برخی از موارد متاسفانه گوشی های موبایل میان رده گزینه وای فای دایرکت را دارند ولی عملا کاربردی نمی شوند و باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که مشکل در گوشی موبایل ما نباشد .

 • محمد گفت:

  سلام.الجی مدل ۵۰LN540s دارم.۱۰ سانت پایین تصویر به صورت سرتاسری هاشوری شده که بعد ریست فکتوری به صورت مات شده که رفت و برگشتیه.یک ثانیه خوب و یک ثانیه مات میشه.علت چیه؟چقدر هزینشه؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: عموما در تمام دستگاه های (LED-LCD) جدا از مدل آن به این دلیل که تکنولوژی ساخت یکسان هست وقتی مشاهده میکنیم قسمتی از صفحه تاریک و روشن میشود مشکل را میتوان در بک لایت یافت ، به این معنی که با خاموش و روشن شدن بک لایت پشت دستگاه تصویر تیره و روشن میشود ، همچنین در ادامه باید گفت حالت قرار گیری لامپ های بک لایت اغلب به صورت خطی است که یک ردیف از آن و یا حتی چند لامپ میتوانند دچار مشکل شده باشند و ما تیره و روشن شدن تصویر را در قسمت خاصی از صفحه احساس میکنیم
   ب: در رابطه با ریست فکتوری باید گفت که دو حالت دارد (ریست فکتوری تکنسین –ریست فکتوری مصرف کننده)
   ریست فکتوری تکنسین :دستگاه های تلویزیون عموما یک سرویس منو دارند که با کد خواصی روی دستگاه باز میشود و امکان تغییرات زیادی را میدهد و در دسترس مصرف کننده نیست ،استفاده از سرویس منو بسیار پیچیده است و یک اشتباه میتواند موجب آسیب دیدن پنل و یا حتی باعث ایجاد برد مین شود (اگر ریست فکتوری از طریق این منو انجام شده میتواند باعث بروز چنین اختلالی شده باشد)
   رسیت فکتوری مصرف کننده: این حالت در دسترس مصرف کننده قرار دارد و منوی تنظیمات را به حالت اولیه باز میگرداند ،کانال ها پاک میشوند و در نهایت دستگاه از ابتدا راه اندازی میشود (استفاده از این منو نمیتواند باعث بروز چنین اشکالی شود)
   پ:توصیه میشود قبل از اینکه بگوییم مشکل از دستگاه است اگر تصویر را از دستگاه جانبی میگیریم کابل تصویر (AV-COPONENT-HDMI) را بررسی و از کابل دیگری هم استفاده کنیم و یا انتن هوایی را بررسی کنیم ، از راه کار هایی که میتواند کمک کند که متوجه شویم مشکل از تلویزیون هست و یا دستگاه جانبی این است که یک فایل تصویری را با فلش روی دستگاه پخش کنیم اگر مشکل باز هم مشاهده شد میتوان گفت ایراد در دستگاه تلویزیون هست .

 • فاطیما گفت:

  سلام.چطو کانالهایی رو که نمیخوام حذف کنم؟خواهشاراهنمایی کنید،تلویزیون الجی

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:نحویه ویراش کانالهای تلویزیون در برند های مختلف متفاوت میباشد (حتی در یک برند بر اساس نوع مدل تنوع دارد )
   ب:اصولا در تمام دستگاه ها گزینه ویرایش کانال ها در منو و در قسمت (کانال ،جست و جو ویا با توجه به مدل دستگاه ممکن است نام دیگری داشته باشد )وجود دارد
   نکته:برای پاسخگویی به این سوال بهتر است شماره مشتری را دریافت و به صورت تلفنی راهنمایی شوند

 • امير حسن پيرانزاده گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون LG oled 55b7GIخریدیم تقریبا دو ماهه ولی الان وقتی روشن میکنی نه تصویر داره نه هیچی حتی منو هم بالا نمیاد بعد یک دقیقه هم خود تلویزیون خاموش میشه به برق شهری هم وصل بوده نه محافظ

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:زمانی که دستگاه تصویر ندارد ابتدا باید برسی شود که صدا هست و یا خیر، اگر صدا بود به این معنا هست که بک لایت دستگاه سوخته ودر نتیجه تصویری مشاهده نمیگردد و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر است .
   ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال میباشدغالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف میشود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور میباشد.
   نکته:گاها در تلویزیون های هوشمند با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها اختلال درعملکرد برد مین دستگاه به وجود می آید که این موضوع نیز میتواند عاملی بر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه باشد

 • امیررضا گفت:

  تازگیا تلویزیون lg led خود به خود روشن میشه،مشکلش چی میتونه باشه!!فقط یکی دوبار دیدم اینطوری شده،تلویزیون خاموشه یه دفعه روشن میشه!!

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : ابتدا اگر دستگاه به محافظ برق متصل است از محافظ جدا گردد و مستقیم به برق وصل شود . چرا که دستگاه های محافظ برق غیر استاندارد خود می توانند عاملی بر اختلال در عملکرد دستگاه شوند.
   ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت کاملا مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال است. غالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف می شود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور است.
   اگر دستگاه خاموش می شود و دوباره که روشن می شود لوگو رو نمایش می دهد و سپس مجدد خاموش می شود به این موضوع اصطلاحا ریبوت شدن گفته می شود که ناشی از فرسودگی آی سی های برد مین نیز میتواند باشد
   نکته:گاها در تلویزیون های هوشمند با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها اختلال درعملکرد برد مین دستگاه به وجود می آید که این موضوع نیز میتواند عاملی بر خاموش و روشن شدن خودکار دستگاه باشد

 • حمید گفت:

  تلوزیون LED LG که به خاطر اتصال کوتاه روشن نمی شود ایا فیوز داد ؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر پیغام اتصال کوتاه روی صفحه نمایش داده می شود پس این معنا است که دستگاه روشن است و تصویر نیز دارد .
   این پیغام زمانی نمایش داده می شود که سیم آنتن وصل شده به دستگاه با اتصال رو به رو شده است ،عموما ایراد را در سرفیش ها میتوان پیدا کرد .
   عموما پیغام اتصال کوتاه در دستگاه هایی که از طریق شهر های مرزی وارد می شوند دیده می شود به این دلیل که در آن ها دستگاه ریسیور وجود دارد و به دلیل عدم نصب صحیح فیش ها به ورودی آن پیش می آید

 • سحر گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دی ۴۷اینچ ال می خریدم حدود ۵ماهه صداش خیلی ضعیفه بارها شده ولوم تی وی تا صد بردیم تا بتونیم بشناسم لطفا راهنمایی بفرمائید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ابتدا باید گفت اگر از دستگاه جانبی مثل گیرنده دیجیتال استفاده می کنید بهتر است صدای دستگاه جانبی همیشه در بیشترین حد ممکن باشد و کنترل صدا از دستگاه تلویزیون انجام شود،برای تنظیم کردن صدای دستگاه مصرف کنندگان می توانند با توجه به برند دستگاه وارد منوی اصلی شوند،قسمت صدا را انتخاب کنند و با وارد شدن در قسمت اکولایزر و یا تقویت کننده صدا،صدا را به شکل دلخواه تنظیم کنند

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعد از ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده می شود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه می داریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش می کنیم .
   نکته: این نوع کنترل ها به دلیل مصرف زیاد انرژی امکان دارد باطری هایشون به سرعت تمام شود و باعث عدم عملکرد صحیح کنترل شود .توصیه می شود برای کنترل های هوشمند از باطری های اصلی دوراسل یا آلکالاین استفاده شود و میتوان آن ها را از عکاسی ها تهیه نمود.
   ب: برای کانال یابی مجدد فقط کافیست وارد منو اصلی شد ، گزینه کانال (قسمتی که عکس دیش دارد، با توجه به مدل میتواند نام ها مختلف معرفی شده باشد) را انتخاب کرد ، جست و جوی اتوماتیک را انتخاب کرده و اگر آنتن هوایی متصل باشد میتوان کانال های دیجیتال را به سادگی جست و جو نمود .

 • محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون بنده تلویزیون ال جی ۴٣ اسمارت هستش اول اینکه مشکلی که پیش اومد کنترلش موسش از کار افتاد بعدا اومدم تلویزیون رو کلا ریسیت کردم گفتم شاید از دوباره کلا تنظیمات برگرد که متاسفانه نمیاد شبکه ها لطفا میتونید مارو راهنمایی کنید ممنون میشم

 • محبت گفت:

  سلام تلویزیون ال چی مدل۴۲ls46100در گوشه سمت چپ از بالا تا قسمت وسط رنگ قهوه ای به شکل عصا دیده میشه الان یکساله اینجوریه و مدام قطع میشه و تنظیم کانالهاهم به هم می ریزه باید چکار کنم ممنون میشم پاسخ بدین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر تصویر روی پنل رنگ خاصی بگیرد به این معنی است که پنل آسیب دیده ،اصولا این موارد در صورت ضربه خوردگی به وجود می آیند ولی اگر قسمتی از تصویر تیره شده و گاها این مشکل برطرف می شود و مجدد این هاله تیره به وجود می آید مشکل را در بک لایت دستگاه میتوان یافت و یا ولت بک لایت که مرتبط به پاور دستگاه است.
   در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر توصیه میگردد.

 • محبت گفت:

  با تشکر از پاسخ سوال قبلی رنگ قهوه ای روی پنل گفتم خدمتتان ثابت هست درست بعد اتمام گارانتی این اتفاق افتاد تلویزیون جاش ثابته وجابجا نشده و ضربه هم نخورده میشه مبلغ هزینه پنل این تلویزیون رو برام بفرستین

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در رابطه با این سوال باید گفت اگر قطعا اطمینان دارید رنگ پنل قهوه ای شده و شکل خاصی دارد باید گفت لیکوئید پنل ایراد دارد و قابل تعمیر نیست.
   ولی اگر این تغییر رنگ، هاله تیره در قسمتی از صفحه و یا تمام صفحه باشد ایراد می تواند از بک لایت باشد و حتی در منزل قابل تعمیر است.
   توصیه می شود از طرف تکنسین بازدید شود و درخواست تعمیر برای مرکز فنی معتبر ارسال شود (http://www.a4baz.com)

 • Abolhasan گفت:

  سلام تلوزیون با هر بار خاموش و روشن خود به خود تمام کانال ها حذف میشن باید چیکار کنم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مورد یک مشکل فنی است که اصولا با آسیب دیدن قسمتی از بورد اصلی (main board) به وجود می آید در برخی از موارد به روز رسانی غیر استاندارد و یا نیمه کاره دستگاه های تلویزیون می تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی شود و فقط دستگاه باید توسط تکنسین بازدید فنی شود تا کاملا مشخص شود دستگاه با تعمیر و یا تعویض برد، تعمیر می شود (www.a4baz.com)

 • احمد گفت:

  سلام وقتی تلویزیون ۲۱ ال جی را روشن می کنم بعد از ۴۵ دقیقه صدای آن وصل می شود لطفا راهنمایی کنید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   به ین دلیل که اسپیکر های دستگاه به برد پاور متصل هستند و همزمان از طریق عملکرد برد اصلی اطلاعات دریافت و پردازش میشوند نقص در کدام از بخش های ذکر شده میتواند باعث بروز چنین اختلالی شود، این مشکلی باید توسط کارشناس فنی بازدید و بررسی گردد تا ایراد یابی دقیق انجام شود و درنهایت مشکل برطرف شود. برای مشاوره با کارشناس در https://a4baz.com می توانید درخواست ثبت کنید.

 • بهنام زارعی گفت:

  سلام خسته نباشید،من ی تلویزیون الجی ال ای دی ۴۹دارم که تازه خریدم ولی خودبه خود بعد ۳…۴ساعت خاموش میشه،باید دوباره روشن کنیم به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه?

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل می تواند به دلیل به وجود آمدن مشکل در بورد پاور باشد به این شکل که icهای بورد پاور دچار مشکل می شوند و برای تعمیر آن گاها حتی نیاز هست که خازن های نزدیک به ic در بورد عوض شوند،عموما این مشکل با تعمیر بورد برطرف می شود و در برخی از موارد بنا به تشخیص تکنسین و نوع مشکل به وجود آمده نیز میتواند نیاز به تعویض کامل بورد باشد.
   جهت درخواست مشاوره و اعزام سرویسکار می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.
   http://a4baz.com/

 • حسن نوری گفت:

  سلام من یک ماهی هست یک ال ای دی ال جی ۴۹خریدم ،چند بارهست تصویر میره ولی صداهست ،باتعویض کانال دوباره تصویر میاد ،عیب از کجاست ،ممنون میشم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   ابتدا بررسی شود اگر از دستگاه جانبی استفاده می شود از سالم بودن کابل مربوطه (AV-HDMI-COMPONENT) اطمینان حاصل شود
   ب: اگر از آنتن هوایی استفاده می شود حتما تنظیمات آنتن بررسی گردد ویا یک راهکار مناسب برای این که اطمینان پیدا کنیم ایراد از دستگاه است، به این صورت است که داخل یک فلش یک فایل تصویری میریزیم و آن را اجرا میکنیم اگر باز هم همان اتاق افتاد مشکل در دستگاه است.
   ج: به صورت کلی احتمال میرود این مشکل در بک لایت و یا عوامل اتصال آن با منبع تغذیه باشد و بازدید توسط تکنسین الزامی است (WWW.A4BAZ.COM )

 • حسن نوری گفت:

  سلام منتظرجوابتون هستم ممنون میشم

 • سجاد گفت:

  سلام و با عرض خسته نباشید من حدود یکسال و نیم پیش یه oled ۵۵ گرفتم الان دو یا سه بار روشن کردم بعد از چند لحظه خاموش میشد بعد از اون دیگه روشن نشد ولی چراغ پورش روشنه

  • آچارباز آچارباز گفت:

   مشکل در برد پاور دستگاه به وجود آمده است و احتمال دارد که مشکل بتواند با تعمیر برد برطرف شود، در برخی موارد نیاز به تعویض کامل برد وجود دارد که این موضوع باید توسط کارشناس فنی بررسی گردد. جهت ارتباط با کارشناس می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید. http://a4baz.com/

 • حسینعلی گفت:

  تلوزیون ما اولش مارک الجی قشنگه روشنه تا تلوزیون روشن میشه صفحه خاموش میشه؟علتش چیه زود جواب بدین لطفا

  • آچارباز آچارباز گفت:

   اگر دستگاه تا نمایش لوگوی ابتدای تصویر روشن می شود و دوباره خاموش می شود و مداوم این اتفاق تکرار می شود، ایراد در برد اصلی (main board) است و نیاز به بازدید توسط تکنسین است. برای انجام این کار می توانید به http://a4baz.com/ مراجعه کنید.

 • محدثه گفت:

  باسلام
  ۴ هفته پیش تلویزیون ال جی سری B7 خریدیم الان دیگه روشن نمیشه بدون اینکه اتفاقی افتاده باشه
  علتش از چی میتونه باشه؟ آیا تعویض داره؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف:دلایل متعددی می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون شوند،ابتدا حتما اگر دستگاه به محافظ برق متصل است، آن را از محافظ جدا کرده و به برق اصلی مستقیما وصل کنید به این دلیل که محافظ برق غیر استاندارد خود میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود
   ب:اگر با روش بالا مشکل برطرف نشد میتوان حدس زد که ابتدا ایراد را می توان در برد پاور دستگاه یافت و یا حتی این موضوع در برخی موارد می تواند به دلیل وجود ایراد در برد اصلی هم باشد، در نهایت این مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس فنی دارد
   ج:در رابطه با تعویض دستگاه باید گفت این موضوع مربوط به میزان تعهدات شرکت فروشنده دستگاه و یا شرکت پشتیبان آن می شود و از طریق آن مجموعه باید پیگیری شود.

 • رضا خادم گفت:

  سلام من یه ال ای دی ال جی مدلLB5610دارم چند روزه وقتی تلویزیون رو روشن میکنم صدا هست ولی تصویر سیاهه تلویزیون رو روشن و خاموش میکنم تصویر میاد بعضی اوقات در حال دیدن تلویزیون این اتفاق میفته و دوباره سیاه میشه باز خاموش و روشن میکنم درست میشه لطف کنید بگید ایرادش چیه و حدود چقدر هزینه تعمیر داره

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف :ابتدا باید بررسی شود این مشکل از منبع ورودی دستگاه نباشد. به عنوان مثال (اگر یک دستگاه با کابل HDMI به تلویزیون متصل است ) بررسی شود که مشکل از آن کابل و یا منبع نباشد.
   ب:چنین مشکلی به صورت فنی نشان از نقص در بک لایت دستگاه دارد، به این شکل که با خاموش و روشن شدن بک لایت ما چنین مشکلی را مشاهده می کنیم، برای تعیین شدن هزینه تعمیر حتما باید ابتدا دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود تا دلیل اصلی مشکل مشخص شود و بتوان اعلام هزینه کرد.

 • علی گفت:

  سلام ال ای دی ال جی روش شیشه پاک کن ریخته،خاموش شده.راه حلش رو بفرمایید.ممنون

 • محمد گفت:

  باسلام.عذرمیخام lED 42lv55000 دارم.چندتکه از جاهاش سبز رنگ شده بعضی جاهاشم خطوط شطرنجی پیداست.میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چقدر هزینش هست

 • بابک گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۹LB552v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

 • اندی محمود گفت:

  باسلام من ۵۵ lg سمارت دارم بعضی وقتی تصویر نصف میشه یعنی نصفش تصویر داره نصف دیگه سیاهه صدا داره ولی بعد تاریکه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  • آچارباز آچارباز گفت:

   سیاه شدن تصویر از رایج ترین مشکلاتی است که به وجود می آید،دلیل عمده این مشکل میتواند در بک لایت باشد و در برخی موارد حتی وجود مشکل در پنل میتواند باعث مشاهده چنین اختلالی شود.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. (WWW.A4BAZ.COM)

 • فاطمه زارع گفت:

  سلام تلویزیون LGما LEDهست و سه بعدی. الان روشن نمیشه وقتی روشن میکنیم نور پاورش کم و زیاد میشه ولی صفحه روشن نمیشه. میگن بردش سوخته. قیمت برد چقدره؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در مواردی که چراغ پاور چشمک میزند و دستگاه روشن نمی شود مشکل در بورد پاور دستگاه است ولی حتما به این معنی نیست که نیاز به تعویض کامل بورد باشد در برخی موارد مشکل را میتوان با تعمیر بورد بر طرف کرد، در خصوص هزینه باید گفت نیاز به مدل دقیق دستگاه وجود دارد برای اعلام هزینه
   لطفا درخواست خود را در سامانه ماثبت بفرمایید کارشناسان ما با شما تماس میگیرند. (WWW.A4BAZ.COM)

 • پریسا گفت:

  سلام.
  تلویزیون ما بعد از روشن شدن و نمایش لوگو خاموش میشه و فقط صدا داره.با دستکاری دکمه ذخیره انرژی تصویر میاد دوباره بعد از سه ثانیه خاموش میشه.روی هر حالتی از تنظیمات ذخیره انرزی بذارم دوباره خاموش میشه و فقط صدا داره مدلش هم ۴۲ls46000 هست

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در اصطلاح به این اتفاق REBOOTشدن گفته میشود که تصویر تا لوگوی ایتدا بالا می آید سپس دوباره خاموش میشود، واین اتفاق مداوم تکرار میشود، زمانی با این مشکل روبه رو میشویم که بورد اصلی (MAIN BOARD) دچار اختلال شده است.
   جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • سیامک گفت:

  باسلام
  تلویزیون LG 42ln 5700 دارم وقتی روشن میکنم فقط یه تصویر سیاه میاد حتی لوگو ال جی هم بالا نمیاد صدا هم نمیاد چند ساعت هم باشه همانطوری میمونه اشکال از چیه؟
  ممنون از راهنمایی تون

  • آچارباز آچارباز گفت:

   در پاسخ باید گفت زمانی که دستگاه روشن میشود ولی تصویر ندارد در درجه اول میتوان مشکل را در بک لایت دستگاه یافت
   و در رابطه با این مورد نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری جهت پاسخگویی وجود دارد.
   برای پیگیری و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.(WWW.A4BAZ.COM)

 • shamal zandasta گفت:

  ostad salam khaste nabashid agha televizion ma bade roshan krdan sedash taghriban ta tah baze khes khes miad faghat

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف: اگر از دستگاه جانبی استفاده میکنید ابتدا بررسی کنید که مشکل از کابل نباشد (AV-COMPONENT-HDMI-OPTICAL) و بررسی گردد دستگاه در همه حالت ها و منابع صدا نداشته باشد.
   ب:قطع شدن صدای یک دستگاه میتواند به دلیل ایجاد مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) یک دستگاه باشد، که با تعمیر بورد مشکل برطرف میشود
   پ:مشکل در خود بلندگو ها نیز میتواند باشد که در این صورت احتمال نیاز به تعویض آن ها نیز وجود دارد.
   برای پیگیری بیشتر و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید(WWW.A4BAZ.COM)

 • صابر گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  مدل تلویزیون بنده LG LB67000 هست. الان دوسال که من این تلویزیون رو دارم. الان موقعی که تصویر کاملا سفید رو نشون میده احساس هاله تیره رو در بعضی نقاط تصویر سفید احساس میکنم. خواستم ببینم از چی میتونه باشه.

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل میتواند دلایل متعددی داشته باشد:
   الف: مشکل میتواند در قسمتی از بک لایت باشد که با کم بود نور شما تصویر را تیره تر میبینید، اگر ایراد به این دلیل باشد امکان تعمیر در محل وجود دارد.
   ب: در برخی از موارد به دلیل ضربه خوردگی پنل نیز چنین مشکلی به وجود می آید، لازم به ذکر است به دلیل نوع ساختار پنل ها امکان تعمیر آن ها وجود ندارد و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد، تعویض پنل امری هزینه بر است و در برخی موارد توجیه اقتصادی ندارد
   پ: به ندرت مشاهده می کنیم به دلیل ورود گرد و غبار به داخل دستگاه و نشستن بر روی قسمتی از پنل هم چنین مشکلی مشاهده می شود.
   برای رفع مشکل و مشاوره با ما تماس بگیرید(WWW.A4BAZ.COM)

 • محسن گفت:

  سلام تلویزیون lg 47la620v صدا داره ولی تصویر نداره حتی تصویر اولیه زمان ریبوت تلویزیون هم نمایش داده نمیشه بک لایت روشنه ولی تصویر یکدست سیاهه لطفا راهنمایی بفرمایید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   مشکل میتواند از قسمت بک لایت باشد که نور کافی را نمی رساند، به صفحه تلویزیون ، این مشکل نیاز به بررسی دقیق توسط کارشناس فنی دارد، لطفا در خواست خود را در رابطه با دستگاه در سامانه ما ثبت کنید کارشناسان ما جهت پیگیری با شما تماس میگیرند.(WWW.A4BAZ.COM)

 • فرشید گفت:

  با سلام تلویزون ال اجی ۴۹ اینج
  مشکلش اینه که فقط با عدد ها شبکه عوض میشه با کلید pAGEعوض نمیشه واون رو که میزنید فقط رادیو میاره با تشکر راهنمایی؟

  • آچارباز آچارباز گفت:

   بسته به نوع ومدل دستگاه همیشه با دکمه page کانال ها عوض نمی شوند ولی اگر به تازگی این اتفاق برای دستگاه شما افتاده است باطری ها را از داخل کنترل خارج کنید چند بار دکمه پاور را به صورت متداول بزنید و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد باطری ها را در جای خود قرار دهید، اگر مشکل برطرف نشد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. (www.A4BAZ.COM)

 • علی گفت:

  باسلام
  تلویزیون ال جی led ۶۵ گرفتم تصویر رو بعضی وقتا ۲ تایی نشون میده مثل حالتی که ۳دی روشن باشه
  تو فیلم هایی که تحرک بیشتر باشه این حالت بیشتر دیده میشه لطفا رهنمایی بفرمایید

  • آچارباز آچارباز گفت:

   الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
   ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.
   در صورت وجود ابهام و یا نیاز به مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید. http://a4baz.com/

 • هادی گفت:

  الان یه ماه تلوزیونمون رو نصب کردیم و از اینرنتش هم استفاده میکردیم
  ولی الان چند روزه وقتی وارد web brows میشیم خود ب خود خارج میشه و میره تلوزیون و نمیشه واردش شد
  مشکلش چیه؟😭

  • آچارباز آچارباز گفت:

   این مشکل می تواند نرم افزاری و یا حتی سخت افزاری باشد.
   برای رفع مشکل چند نکته بررسی کنید.
   حتما اینترنت متصل باشد، بررسی شود برنامه های اینترنتی دیگر هم کار کنند و این مشکل را نداشته باشند، برنامه web brows را یک بار پاک کنید و دوباره نصب کنید و یا در صورت موجود بودن برنامه سعی بر استفاده از مرورگر دیگری داشته باشید

   -در صورت برطرف نشدن مشکل ما پاسخگوی شما هستیم (www.A4BAZ.COM)

 • ارسال دیدگاه  
  پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
  پر بحث ترین ها
  کلیه حقوق سایت متعلق به وبلاگ آچارباز می باشد.
  طراحی قالب وردپرس : پرشین تیک