به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

متداول ترین عیب های تلویزیون ال جی را بشناسیم

عیب های تلویزیون ال جی

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LED های بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می‌کند. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است. در این قسمت برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی را بررسی می‌کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:


۱- مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی پیدا می‌شود. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد، می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما اغلب قطع شدن نور بک لایت تلویزیون بوده، که باعث قطعی تصویر شده است.

در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای بوده، که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که روی آن انجام خواهد گرفت رفع و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد. اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون شود.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی، در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آن‌ها است و یا خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی، ال جی در اغلب مربوط به برد پاور است.

تلویزیون خود به خود خاموش شد

۱- نوسانات برق

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق، تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون، به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق استفاده کنید.

اگر نوسان برق باز هم ادامه پیدا کند، ممکن است به برد پاور تلویزیون آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلال ایجاد می‌شود. از کار افتادن مین برد، در بیشتر موارد باعث سوختگی CPU تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد، برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود. گاهی اوقات هیچ نوسان برقی در کار نیست و خرابی مین برد، تنها به دلیل فرسودگی آن است. فرسودگی مین برد، اغلب به دلیل روشن ماندن تلویزیون برای زمان‌های طولانی است.

یک عامل ساده، که بی توجهی به آن می‌تواند به سادگی روی قطعات تاثیر گذاشته و باعث اتصالی تلویزیون شود، استفاده از کابل‌های HDMI نامناسب است. برای اتصال تلویزیون به سایر دستگاه‌ها، تنها از کابل‌های ارائه شده و اورجینالی که همراه خود دستگاه هستند استفاده کنید.

۲- فلش آلوده ویروسی

یک عامل دیگر، برای خاموش شدن خود به خود تلویزیون هوشمند، اتصال فلش‌های ویروسی به دستگاه است. که باعث از کار افتادن قطعات اصلی تلویزیون می‌شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران تلویزیون ال جی، با آن روبرو می‌شوند هنگ کردن در حین کار و سپس خاموش و روشن شدن است. مشکل هنگ کردن در تلویزیون ال جی، مربوط به خرابی مین برد دستگاه است. این قطعه قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض قطعه نیست. بهتر است برای تعمیر تلویزیون ال جی و رفع مشکل مین برد هرچه سریع تر اقدام کنید و از آسیب های بعدی جلوگیری کنید.

۲- تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

۳- نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند.

تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

تشخیص عیب های اصلی تلویزیون
یکی از اصلی‌ترین مشکلات تلویزیون ال جی خاموش شدن دستگاه در حین کار است

پیشنهاد مطالعه

۴- علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

تلویزیون روشن می کنید اما بجز سیاهی صفحه چیزی نخواهید دید، بعد از کمی جستجو متوجه می شوید که کانال های تلویزیون از بین رفته اند. دلیل اصلی از بین رفتن کانال های تلویزیون آی سی حافظه مین برد تلویزیون هست که حتما باید تعویض شود  اگر به سرعت این قطعه را تعمیر نکنید موجب خرابی تلویزیون خواهد شد.

پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی یعنی چه؟

برای بسیاری از کاربران این پرسش پیش آمده که، not programmed در تلویزیون ال جی یعنی چه؟ در اولین قدم برای رفع این مشکل، باید ببینید که آیا تلویزیون به درستی نصب شده و اتصالات مشکلی دارند یا نه؟ کابل‌های مربوط به تلویزیون را چک کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان یابید.

در مواردی ارسال این پیغام از تلویزیون، به معنای این است که، کانال یابی به درستی انجام نشده است. شما می‌توانید برای کانال یابی تلویزیون از دو روش دستی و خودکار استفاده کنید. در اغلب موارد کاربران، گمان می‌کنند که با ریست تلویزیون می‌توانند مشکل را برطرف کنند. این در حالی است که تنها راه برای رفع این مشکل، کانال یابی به صورت دستی و یا خودکار است، در ادامه به آموزش کانال یابی خودکار می‌پردازیم:

آموزش کانال یابی خودکار Auto tuning

 • وارد بخش تنظیمات تلویزیون بشوید.
 • حالا گزینه setup را انتخاب کرده و سپس روی auto tuning بروید.
 • پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌خواهد، منبع ورودی را برای تنظیم کانال انتخاب کنید. روی next بزنید.
 • سپس باید روی دکمه start کلیک کنید، تا فرایند کانال یابی انجام شود.
 • کانال یابی با موفقیت انجام شد، حالا باید close را بزنید.

۵- علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

هنگام نگاه کردن برنامه مورد علاقه خود نور تلویزیون کم می شود و شما قادر نیستید که برنامه را بدرستی ببینید؛ قبل از هرکاری مطمئن شوید که تنظیمات اصلی بهم نریخته استغ بعد از اینکه متوجه شدید که مشکل از تنظیمات نیست با این مورد را در نظر بگیرید که فسفر بکار رفته در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت خواهد شد. در چنین موردی توصیه می کنیم که به  هیچ عنوان خودتان دست بکار نشوید و از یک متخصص حرفه ای تعمیرات تلویزیون استفاده کنید.

۶- ویروسی شدن تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند همانند دیگر وسایل هوشمند ویروس می تواند منتقل شود و باعث آسیب دیدگی تلویزیون شما شود؛ برای از بین بردن ویروس تلویزیون باید تمام تنظیمات تلویزیون را ریست کنید و به حالت قبل برگردانید.

۷- رفع مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی

مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی، به خرابی منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون بر می‌گردد. برد پاور ولتاژ‌های AC را به ولتاژ‌های DC که برای کار قطعات مختلف نیاز است تبدیل می‌کند. برای رفع مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا قطعه برد پاور را عیب یابی و تعمیر کند.

۸- پیغام device is disconnected در تلویزیون ال جی

پیغام device is disconnected در تلویزیون ال جی، گاهی در قسمت راست صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شده و می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اغلب ظاهر شدن این پیام، مربوط به خرابی دانگل وای فای تلویزیون است. می‌توانید دانگل را تعویض کنید، اما اگر اگر بعد از تعویض دانگل هنوز با این پیغام روبرو می‌شوید، باید برای سرویس و تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

خدمات تعمیر تلویزیون
مین برد از قطعه‌های قابل تعمیر تلویزیون محسوب می‌شود

 خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین برد قابل تعمیر است و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

خرابی تلویزیون ۴۲Led5600

تلویزیون های ال جی مدل LED نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد است

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود.این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها هستند که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود. اگر کنجکاور هستید که بک لایت تلویزیون چیست و علائم خراب بک لایت تلویزیون چیست، مقاله اش را اینجا بخوانید.

خرابی تلویزیون ال جی مدل LF540T

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد. مدل ۴۳LF540T سری LF ال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه

خرابی تلویزیون ال جی مدل UH850

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

خرابی تلویزیون ال جی مدل UF850

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

خرابی تلویزیون ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار است که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون است که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر است و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LB

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار مشکل شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

تلویزیون سری LD

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند.

عیب های تلویزیون ال جی سری LA

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

خرابی در تلویزیون های ال جی سری C

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها است.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

پیشنهاد مطالعه

خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن است که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون های سری LF

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون است که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

تلویزیون ال جی سری LF
با خرابی بک لایت تلویزیون، تصاویر تلویزیون قطع و وصل خواهند شد

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LY

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
نویسنده :

 • Avatar ابراهیم گفت:

  سلام علت صدا دادن تلویزیون ک مانند یک تق اروم است بعد از خاموش کردن تلویزیون چیست .چند دقیقه ک بگذره ی صدای تیک مانند اروم میده گاهی وقتام ک روشن میکنیم ی صدای تیک مانندو میده ولی مشکل دیگ ای نداره تلویزیونمم نو هست تازه خریدم الجی مدل ۲۰۲۰

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   ابراهیم عزیز

   دلیل صدای تق تق و یا صدای غیر طبیعی میتواند به دلیل سرد و گرم شدن دستگاه با توجه به دمای دستگاه نسبت به محیط است.
   انبساط و انقباض ایجاد شده در دستگاه می تواند باعث بروز چنین صدایی شود.
   در شرایطی که احساس می کنید صدا غیر طبیعی است و یا صدای نوسانات برق و یا اتصال می شنوید نیاز به مراجعه کارشناس جهت بازدید وجود دارد. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمود گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی مدل ۴۲LW6100 دارم. صبح بدون هیچ مشکلی روشن بود و کار می کرد ولی شب که خواستم روشنش کنم، روشن میشه (از روشن شدن نور کلیدهای روی خود تلویزیون مشخصه) ولی نه صدا داره و نه تصویر!
  مشکلش چیه؟

 • Avatar Elham گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل ۴۷LB56100GLداریم دیروز یک دفعه قطع شد الان که روشنش میکنم تصویر به صوررت مات و کمرنگ ظاهر میشه و سریع محو میشه و دوباره ظاهر میشه و دوباره سریع محو میشه همینجوری ادامه داره.میشه کمکم کنید و بگید مشکل از چی هست.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   الهام عزیز

   احتمال ایراد در بک لایت یا پنل تلویزیون شما وجود دارد. در صورتی که از بک لایت باشد قابل تعمیر است . اینچنینی امکان پاسخگویی دقیق نیست و باید حتما دستگاه بازدید شود.

 • Avatar ali گفت:

  سلام تلویزون b7 oled دارم مارک کانال خبر رو صفه هست تعمیر میشه ؟ مشکل چی هست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   علی عزیز

   به ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته میشود. بهتر است به صورت تلفنی با پشتیبانان ما در این زمنیه در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سجاد گفت:

  با سلام تلویزیون ال جی مدل ۴۷lb69000gi دارم که یهوی روی صفحه ش web os نشان میده و دیگه هیچ چیزی بالا نمیاره و بعد دو روز که روشن کردم هم چنان همون جوریه .به نظرتون مشکل از کجاست و چقدر هزینه بر می داره.ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام سجاد عزیز،

   در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید. پشتیبانان ما راهنماییتان می کنند.

 • Avatar کاظم گفت:

  با سلام. قسمت چپ تلویزیون بعد از جابجایی آن هم به صورت اصولی، به صورت یک قسمت کامل مستطیل کمی تیره شده. عیب از چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   کاظم عزیز
   به احتمال زیاد موقه جا به جایی پنل ضربه خورده. به احتمال زیاد پنل آسیب دیده و باید به طور کل تعویض شود. برای پاسخ دقیق تر، تلویزیون باید بازدید شود تا بتوان نظر قطعی داد. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar امیر گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ما از نوع سری LA است وقتی میخواهم وارد قسمت اسمارت تلویزیون شویم دکمه اسمارت رو میزنم ولی در گوشه تلویزیون مینویسه در حال بارگیری و هر چقدر صبر میکنیم کار کنه کار نمیکنه علت چی میتونه باشه؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام امیر عزیز؛

   با توجه به نوع مشکل، نیاز به بررسی است و اینچنینی امکان پاسخگویی دقیق نیست. اما احتمال می دهیم ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما باشد. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar میثم گفت:

  سلام من یک تلویزیون ال جی ال سی دی مدل ۴۲LA62 100 دارم ، در حالت روشن یکدفعه تصویر از بین رفت و پس از خاموش روشن کردن مجدد فقط ارم ال جی رو صفحه میاد و عملا فقط صدا هست و تصویر از بین رفته ، میخواستم ببینم این مشکل برای چی بوجود آمده و راه حل چیست ؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام میثم عزیز

   ۱- در اغلب مواقع دلیل تاخیر در روشن شدن دستگاه مربوط به بورد اصلی است.
   ۲- دلیل خودکار خاموش شدن درستگاه نیز میتواند مشکل در بورد اصلی و یا منبع تغذیه باشد.

   میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar احسان گفت:

  سلام، وقت بخیر، من یه تلویزیون ال جی مدل ۴۲ ال ام ۵۸۰۰۰ دارم که چند روزی هست که خود به خود کانال عوض میشه. منم چند بار تنظیمات کارخانه رو زدم اما تاثیری نداشته، هنگام کانال یابی تا انتها هم ادامه نمیده و وسط کار قطع میشه و میاد بیرون.! میخواستم ببینم مشکلش چیه.!؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام احسان عزیز؛

   باطری ها را از کنترل خارج نمایید و سپس بررسی کنید مجدد این اتفاق می افتد و یا خیر
   در غیراینصورت این اختلال به احتمال زیاد به بورد اصلی تلویزیون شما بر میگردد. احتیاج به بررسی های بیشتری است. اگر تهران هستید، در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمد گفت:

  با سلام تلویزیون ما ال جی مدل ۴۲lv3500-TA است پس از اپدیت firmware دیگه بالا نمیاد و روی تصویر ال جی می مونه.لطفا راهنمایی بفرماییددر صورت نیاز حاضر به پرداحت هزینه می باشم.ضمنا جهت ورودبه منو مخفی اقدام کردم ولی نشد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام محمد عزیز؛

   با توجه به آپدیتی که داشتید، این اختلال به احتمال زیاد به بورد اصلی تلویزیون شما بر میگردد. احتیاج به بررسی های بیشتری است. اگر تهران هستید، در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ما مدل۴۹LGاینچ هستش که هنگام روشن بودن یکباره تصویر شروع به چشمک زدن کرد ولی صداهستش میخواستم بدونم علتش چیه وهزینش چقدره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام محمدرضای عزیز؛

   احتمال اختلال در عملکرد بک لایت وجود دارد، اگر از دستگاه جانبی مثل گیرنده دیجیتال استفاده می کنید، کابل را بررسی نمایید.

 • Avatar علیرضا گفت:

  با سلام
  چند سالی هست که تلویزیون full hd 4k ال جی دارم استفاده می کنم.
  از جند وقت پیش هنگامی که دستگاه پلی استیشن یا ویدئو رو وصل می کنم خروجی تصویر سیاه و سفید نشون میده.هر کاری کردم نتونستم درستش کنم.
  راهنمایی بفرمائید.

 • Avatar سعيد گفت:

  سلام تلویزیون ال جى اسمارت ٣٢ایچ دارم یکدفعه تصویر وصداى ان قطع شد در حالى که دکمه پاور ان با ریموت خاموش وروشن مى شود .از برق دراوردم ومجددا وصل کردم باز هم چراغ پاور عمل کرد اما تصویر وصدا ندارد،لطفا بگوئید چطور مى توانم مشکل را رفع کنم.

 • Avatar Farhad گفت:

  سلام یه تلویزیون lg49sm8600 داریم که هنوز یک ماه نشده خریدم بعضی وقتها گوشه بالا سمت چپش یه خط باریک با زمینه بنفش که داخلش نقاط ریز سبز متحرک ظاهر میشه و دوباره میره دلیلش چیه

 • Avatar محمد گفت:

  سلام. روز بخیر. تلویزیون ال جی led 43 اینچ بعد از هربار روشن کردن، نیاز به کانال یابی مجدد دارد. علت چیست؟ راه حل؟

 • Avatar JaMiL گفت:

  سلام.. وقتتون بخیر
  تلویزیون ال حی مدل sj800v دارم که متاسفانه حدود چهار ماه هست که ریموت جادوییش کانکت نمیشه، اوائل فکر میکردم که عیب از ریموت جادوییشه و یه جدید گرفتم و همونجا به همدل تلویزیون خودم تست کردم که اوکی بود.
  ولی وقتی روی تلویزیون خودم تستش کردم بازم مچ نشد.. میشه راهنمایی کنید..
  ممنون میشم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   یک بار باطری موس را حتما عوض کنید.
   کنترل را ریست و مجدد با دستگاه کانکت نمایید.

   در صورتی که مشکل برطرف نشد احتمال ایراد از بورد اصلی وجود دارد

 • Avatar uoni گفت:

  سلام ال ایدی ۴۳الجی بعد مدتی روشن بمون خود به خود خواموش میشه قبل خواموش شدنش پیقام میاد به انگلیسی پاورویندوز همچین چیزی بعد خواموش میشه بعد باکنترول روشنش میکنم دوباره روشن میشه

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.