×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

علت روشن نشدن کامپیوتر چیست؟

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آذر 1398 نوشته شده بود و در آذر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.همپنین در آذر 1399 توسط کارشناسان لپ تاپ و کامپیوتر آچارباز، بررسی و تایید شده است

سیستم‌های کامپیوتری این روزها به یکی از پایه‌های ثابت زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. بسیاری از ما هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌‌شویم، به سراغ کامپیوتر خود رفته و با روشن کردن آن به بررسی برنامه‌‌ها، ایمیل‌‌ها یا کارهایی که باید انجام دهیم، می‌‌پردازیم. در واقع در بسیاری از مواقع کامپیوتر ابزار اصلی شغل ما به حساب می‌آید؛ اما گاهی کامپیوتر روشن نمی‌شود. علت روشن نشدن کامپیوتر و یا مشکل Startup Repair کامپیوتر، می‌‌تواند بسیار نگران کننده باشد، چرا که علاوه بر خرابی و هزینه احتمالی که ممکن است ایجاد کند، می‌‌تواند سبب از دست رفتن اطلاعات و داده‌‌های ذخیره شده روی سیستم نیز شود.

در این مقاله از آچارباز به بررسی علت روشن نشدن کامپیوتر پرداخته و روش رفع آن را به شما آموزش می‌دهیم. اما آنچه که اهمیت دارد این است که اگر دستگاه روشن نمی‌شود، باید خونسردی خود را حفظ کرده و به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه پرداخت. موارد بسیاری می‌‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، که در ادامه به بررسی و تعمیر کامپیوتر هنگام بروز هر یک از آن‌ها می‌‌پردازیم. اگر با به کار بردن تمام این راهنمایی‌ها مشکل سیستم شما رفع نشد، می‌توانید برای دریافت قیمت کامپیوتر از طریق کلیک روی لینک اقدام کنید.

روشن نشدن کامپیوتر

روشن نشدن کامپیوتر، یکی از مشکلات مهم و شایع است که سیستم شما می‌تواند با آن روبرو شود. این مشکل ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. رایج ترین علت روشن نشدن کامپیوتر، خراب یا معیوب شدن یکی از قطعات سخت‌افزاری است.

علت روشن نشدن کامپیوتر و یا لپ تاپ
از بین رفتن داده‌ها خطری است که هر سیستم کامپیوتری را تهدید می‌کند، پس بهتر از پیش از آنکه دیر شود، همواره از اطلاعات خود، بک آپ تهیه کنید.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

1.     خراب بودن منبع تغذیه، هیچ نشانه‌‌ای از روشن شدن در کامپیوتر دیده نمی‌‌شود

اگر با فشار دادن دکمه پاور، هیچ علامتی مثل کار کردن فن یا روشن شدن چراغ دکمه پاور ایجاد نشد، مشکل از منبع تغذیه است. در این حالت باید سالم بودن منبع تغذیه کامپیوتر، پریز یا محافظ و اتصالات آن‌ها را بررسی کنید. هر یک از این موارد می‌تواند علت روشن نشدن کامپیوتر باشد؛ چون باعث می‌شود که برق وارد کامپیوتر نشود.

برای تعمیر کامپیوتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

گاهی با فشار دادن دکمه پاور، چراغ‌های کیس روشن می‌شوند و فن آن به کار می‌افتد؛ ولی تصویری روی مانیتور ظاهر نمی‌شود. در این جا مشکل از مانیتور شماست.

2.     خراب بودن مانتیور ، کامپیوتر بعد از روشن شدن، خاموش می‌شود

گاهی مشکلی در منبع تغذیه و سخت‌افزارهای کیس نیست؛ ولی با فشار دادن دکمه پاور و روشن شدن چراغ روی کیس یا کار کردن فن، می‌‌توان به این نتیجه رسید که خرابی و مشکل از مانیتور کامپیوتر است و باید علت را در مانیتور یافت.

 • در این شرایط، ابتدا اتصالات و کابل برق مانیتور را بررسی کنید. اگر مشکل از این‌ها نبود، باید مانیتور توسط یک متخصص تعمیر کامپیوتر بررسی شود.
علت خاموش کامپیوتر بعد از روشن شدن
بروز اتصال کوتاه و یا خرابی پردازنده از دلایل رایج خاموش شدن سیستم بلافاصله پس از روشن شدن است.

3.     کامپیوتر روشن می‌‌شود، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

از دیگر دلایل مشکل در کامپیوتر این است که با وجود روشن شدن کامپیوتر، ولی هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد. در این شرایط به احتمال زیاد چراغ پاور کامپیوتر روشن باقی می‌‌ماند و چشمک نمی‌‌زند. همچنین شما صدای کار کردن فن را از درون کیس و بوق بالا آمدن کامپیوتر را می‌شنوید. این وضعیت رایج‌‌ترین مشکلی است که در بیشتر کامپیوترها ایجاد و سبب می‌شود که دستگاه روشن نشود و بالا نیاید.

 • در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع اگر مشکل، در یکی از این قطعات باشد، باید از یک متخصص، درخواست تعمیر لپ تاپ یا کامپیوتر کنید تا مشکلات احتمالی را شناسایی و رفع کند.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

پیشنهاد مطالعه

بررسی علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

همان‌طور که گفتیم علت روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند خرابی مانیتور باشد. کار نکردن یا روشن نشدن مانیتور دلایل مختلفی دارد. شما می‌توانید با بررسی مانیتور و چند کار ساده، بعضی از مشکلاتی که باعث روشن نشدن مانیتور می‌شوند را رفع کنید.

مشکل در پریز برق

گاهی تنها علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، برق نداشتن پریز آن است. برای اطمینان از سالم بودن پریز، با استفاده از یک فازمتر، برق داشتن آن را چک کنید.

مشکل در کابل اتصال

در مرحله بعد باید کابل برق مانیتور چک شود. کابل را کامل بررسی کنید که جایی از آن زدگی یا پاره شدگی نداشته باشد. محل اتصال کابل به پریز و مانیتور را هم چک کنید که سالم باشند.

مشکل در بک لایت مانیتور

اگر علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، هیچ یک از موارد بالا نبود؛ احتمالا یکی از قسمت‌های مانیتور مثل نوار بک لایت، دچار مشکل شده است. بک لایت، باعث افزایش کیفیت تصویر مانیتور می‌شود. در زمان خرابی بک لایت، تصویر تشکیل می‌شود؛ اما چون بک لایت کار نمی‌کند، تصویری دیده نمی‌‌شود. بک لایت مانیتور به رطوبت و ضربه، حساسیت زیادی دارد و این دو مورد دلیل اصلی خرابی آن است.

خرابی بک لایت، علت روشن نشدن مانیتور
اگر بک لایت مانیتور خراب شود، صفحه آن روشن نمی‌شود و همه چیز سیاه دیده می‌شود.

برای تست کردن مشکل در بک لایت مانیتور، چراغ قوه موبایل خود را روشن کنید و آن را مستقیم روی مانیتور بگیرید. اگر تصویری روی مانیتور دیدید، مشکل از بک لایت است. در این شرایط باید بک لایت مانیتور شما تعمیر شود. بهتر است این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.

کارت گرافیک و روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

اگر بک لایت را تست کردید و مشکل از آن نبود؛ ممکن است علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر مشکلی در کارت گرافیک باشد. کارت گرافیک، قطعه حساسی است؛ به همین دلیل بهتر است، یک تعمیرکار متخصص، وضعیت سلامت کارت گرافیک را بررسی کند.

مشکل در مادربرد کامپیوتر

مادربرد یکی از قطعات مهم کامپیوتر است. در صورتی که مادربرد سیستم شما مشکل داشته باشد، با زدن دکمه پاور، چراغ‌های کیس و فن روشن می‌شوند؛ ولی بعد از چند ثانیه، کامپیوتر از کار می‌افتد. برای حل این مشکل، باید به یک متخصص سخت‌افزار مراجعه کنید تا او مادربورد شما را بررسی کند.

دلایل بوق زدن، بالا نیامدن و روشن نشدن کامپیوتر

1- قطعی کابل برق و یا برق

شاید اصلی‌ترین دلیلی که می‌‌توان برای معیوب شدن کامپیوتر و روشن نشدن آن ذکر کرد، آسیب دیدن و قطعی کابل برق و یا به‌طور کلی، برق دستگاه باشد. اگر دکمه پاور کامپیوتر را فشار دادید، ولی کامپیوتر روشن نشد، در این صورت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید، ابتدا اتصالات و کابل برق آن را چک کنید. در بسیاری از مواقع کابل برق از پریز جدا شده و برق قطع می‌شود. بنابراین در صورت مواجه با این مشکل، ساده‌‌ترین راه، بررسی و چک کردن برق و اتصالات الکترونیکی دستگاه است.

2- بررسی منبع تغذیه

عامل دیگری که ممکن است، سبب شود که کامپیوتر آسیب ببیند و روشن نشود، خرابی منبع تغذیه است. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از اجزا و قطعات است که بیشتر از سایر قطعات، دچار ایراد و مشکل می‌‌شود. مشکل فن داخل منبع تغذیه و همچنین خازن‌‌های آن می‌تواند موجب ایجاد اختلال در منبع تغذیه شده و در نتیجه، دستگاه روشن نشود. برای این که تشخیص دهید، چرا کامپیوتر روشن نمی‌شود، یک منبع تغذیه سالم دیگر را روی کامپیوتر خود نصب و کامپیوتر را با منبع تغذیه جدید روشن کنید.

در بسیاری از مواقع که دستگاه روشن نمی‌‌شود، مشکل از منبع تغذیه است که با بررسی و تعویض آن مشکل برطرف می شود. اما اگر منبع تغذیه دیگری ندارید، در این صورت می‌‌توانید منبع تغذیه سیستم خود را روی کامپیوتر دیگر، نصب و آن را امتحان کنید. اگر کامپیوتر دیگر هم روشن نشد، در این صورت منبع تغذیه ایراد دارد و باید آن را برطرف کرد.

منبع تغذیه معیوب علت روشن نشدن کامپیوتر و لپ تاپ
اگر سیستم شما روشن نمیشود، صحت محافظ و یا سلامت باتری لپ تاپ را بررسی کنید.

3- مشکلات سخت افزاری کامپیوتر

از دیگر دلایلی که می‌‌تواند سبب ایجاد مشکل در کامپیوتر شود، می‌توان به مشکلات سخت افزاری کامپیوتر اشاره کرد. اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، در این صورت یکی از راهکارها بررسی و چک کردن سخت افزار و قطعات سخت افزاری سیستم است. همچنین در برخی مواقع که کاربر به تازگی قطعه جدیدی مانند کارت حافظه و یا دیگر قطعات سخت افزاری را به کامپیوتر خود متصل می‌‌کند، به دلیل عدم نصب استاندارد قطعات جدید، این مشکل به وجود می‌آید. در این صورت، باید قطعه و یا قطعاتی که به تازگی روی سیستم خود نصب کرده‌اید را از آن جدا و سپس کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در این صورت به بررسی قطعات سخت افزاری دیگر مانند کارت گرافیکی، سی پی یو، مادر برد، منبع تغذیه، مانیتور و غیره بپردازید.

حل مشکل سه بوق زدن کامپیوتر

شنیده شدن سه بوق از کامپیوتر هنگام روشن شدن، مربوط به تست بایوس می‌شود. بوق‌هایی که هنگام استارت کامپیوتر خود می‌شنوید، شما را از مشکل پیش آمده در سیستم، مطلع می‌کنند. سیستم‌ها قبل از روشن شدن ابتدا تستی برای بررسی صحت عملکرد، از قطعات خود می‌گیرند و در صوتی که قطعه ای با اختلال مواجه باشد، آن را به وسیله بوق و یا کد خطا به شما نشان می‌دهند. سه بوق زدن کامپیوتر، می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیافتد:

 • اختلال در آی سی رم، برای رفع مشکل، باید آی سی را بررسی و در صورت عدم امکان تعمیر آن، تعویض کنید.
 • کارت ویدئو یا رم، معیوب شده و نیاز به بررسی و تعویض آداپتور ویدئو داشته باشید.
 • کنترلر کیبورد دچار اختلال شده که لازم است از اتصال آن به سیستم مطمئن شوید.
 • مادربرد شل شده و یا ایرادی در آن وجود داشته باشد که برای رفع مشکل، لازم است برای بررسی مادربرد از یک تکنسین کمک بگیرید.
مشکل سه بوق زدن کامپیوتر
همیشه تست بایوس پیش از روشن شدن سیستم در دستگاه انجام می‌گیرد.

صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن

اگر کامپیوتر شما هنگام روشن شدن، به تازگی صدای عجیبی ایجاد می‌کند که شما را نگران کرده است، بررسی هر یک از موارد زیر می‌تواند به شما در یافتن علت و رفع مشکل کمک کند:

 • ابتدا مطمئن شوید که ضربه‌ای به سی دی رام وارد نشده باشد و به خوبی کار کند، صدای خواندن سی دی رام کیس را بارها شنیده‌اید، پس بررسی کنید آیا این صدا، همان صداست و فقط غیر طبیعی‌تر و یا شباهتی به آن ندارد. اگر سی دی رام شما خراب شده باشد، باید اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید.
 • سپس چک کنید که اتصالات بدنه کیس به خوبی برقرار شده باشد و در صورت شل شدن پیچ‌ها، آنها را سفت کنید.
 • قدیمی شدن و اختلال در هارد نیز می‌تواند دلیل بروز صدای ناهنجار، هنگام روشن شدن کامپیوتر باشد. برای رفع این مشکل، لازم است هارد بررسی و در صورت معیوب بودن، تعویض شود.
 • اگر مشکل با موارد بالا رفع نشد، احتمال اختلال در فن وجود دارد، فن پاور در پشت کیس قرار دارد، در صورت به گوش رسیدن صدا از پشت کیس لازم است که جهت تعمیر فن پاور، اقدام کنید. در غیر اینصورت از صحت فن روی کارت گرافیک مطمئن شوید.
صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن
اغلب اختلال در قطعات مکانیکی سیستم، مانند فن، هارد و سی دی رام، باعث ایجاد صدا در سیستم می‌شوند.

نکته: اغلب موارد مربوط به فن با غبار روبی رفع می‌شوند، اما با این حال ممکن است، مشکل جدی‌تر بوده و نیاز به تعویض فن باشد.

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن و یا سایر برندها، به دلیل نتایج بررسی‌های بایوس، اتفاق میافتد. در این شرایط دقت کنید که چه تعداد بوق هنگام روشن شدن سیستم به گوش می‌رسد. همچنین به کوتاه و یا بلند بودن بوق‌ها توجه داشته باشید. سپس به کمک مطالعه راهنمای معنای بوق‌های بایوس، می‌توانید علت اختلال به وجود آمده را بررسی و آن را رفع کنید.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
تعمیر لپ تاپ
3/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫502 دیدگاه ها

 1. سلام من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم کیس و فن ها کار میکنن ولی مانیتور روشن نمیشه و فقط یه پیام test good نشونم میده و بعد چند ثانیه پیامش میره … مشکل چیه؟

 2. سلام. من کامپیوترم گاهی روشن نمیشه ‌و گاهی روشن میشه ولی وقتی روشن نمیشه حتما باید بازش کنم و میگن الکتریسیته گرفته چرا که وقتی رم و سی پیو رو باز میکنم دوباره میذارم سر جاش روشن میشه ..هر بار خاموش کنم و روشن شدنش اینجوریه . گاهی فن رو در اوردم اونم کار کرد میتونید قطعی بگید مشکل کجاست پاورش فقط کمی قدیمیه و سیستم کمی ارتقا دادیم.

 3. سلام
  من یک پی سی ویندوز ۷ دارم که چند وقتی کار نکرده بود و حالا که می‌خوام روشن کنمش صدای بوق نازک و کوتاهی میده که منو نگران می‌کنه
  میخواستم ببینم میتونید دقیق مشکل رو به من بگید؟

 4. سلام من کیس کامپیوترم رو جابجا کردم وقتی جابجا کردم دیدم اصلا کیس روشن نمیشه
  آوردمش سرجای قبلی اما بازم کیس روشن میشه و مانیتور هم روشن میشه ولی مشکل اینه که وقتی که هنوز وارد صفحه ی اصلی کامپیوتر نشدم خاموش میشه
  چند بار اتصال سیم ها رو چک کردم که شاید موقع جابجایی سیم هاش شل شده باشند اما شل نشده بودند
  من تازه کامپیوترم رو تعمیر کردم و اگه دوباره خراب بشه خجالت میکشم بگم پس میشه یکی کمکم کنه؟

  1. با سلام
   درسای عزیز، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد

   1. من هم کامپیوتر م هاردشو عوض کردن الان خود کیس روشن میشه ولی مانیتور بالا نمیاد میشه گفت. مال کابل کامپیوتر هست چون کابلش کج شده یکمی

 5. سلام کامپیوتر بنده دیشب خاموش کردم صب دیگ روشن نشد وهیچ صدای هیچ چشمی هیچی نمیزند چکار کنم

  1. باسلام،
   مهدی عزیز، اگر با فشار دادن دکمه پاور، هیچ علامتی مثل کار کردن فن یا روشن شدن چراغ دکمه پاور ایجاد نشد، مشکل از منبع تغذیه است. در این حالت باید سالم بودن منبع تغذیه کامپیوتر، پریز یا محافظ و اتصالات آن‌ها را بررسی کنید. هر یک از این موارد می‌تواند علت روشن نشدن کامپیوتر باشد؛ چون باعث می‌شود که برق وارد کامپیوتر نشود.

   1. سلام منم همین مشکل برام پیش اومده مادر برد چراغش روشنه ولی دکمه پاور میزنم روشن نمیشه

 6. سلام من کامپیوترم رو روشن کردم کابل های یو اس بی (موس و کیبورد و هرچی که به یو اس بی اش وصل میشه) کار نمی کرد. اون ها رو در اوردم دوباره وصل کردم ولی درست نشد. چندبار تکرار کردم نتیجه ای نگرفتم.
  با استفاده از دکمه کامپیوتر، اونو خاموش کردم و دوباره روشن کردم. ولی بازم کابل های یو اس بی وصل نشد. دوباره با دکمه کامپیوتر، اونو خاموش کردم دیگه روشن نشد.
  چه اتفاقی افتاده؟؟؟

   1. با سلام
    آرتین عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد

  1. با سلام
   مصطفی عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد

 7. سلام کامپیوتر من قبلا ویندوز۱۰ و۱۱ روش نصب بود سرعتش خیلی خیلی بالا بود اما وقتی ویندوز۸.۱ روش نصب کردم خیلی کند شد مثلا یه آهنگ رو باید ۲ دقیقه صبر میکردی تا پخش کنه خواستم عوض کنم اما هیچی نمی‌آورد بالا تو بایوست زنگ زدم تعمیر کار گفت قطعات رو باز تمیز کن تمیز کردم بستم الان دکمه رو میزنم چشمک میزنه و قطع میشه نگه میداری صدای فن میادو دکمه چشمک میزنه هیچی نمیاره بالا چیکار کنم ترو خدا جواب بدین

  1. با سلام
   امیر عزیز، احتمالا بعد از نظافت،کابل ها اشتباه نصب شده است.بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد

  1. با سلام
   پری عزیز، مشکل شما می تواند مربوط به کابل برق یا پاور دستگاه باشد.بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد

 8. سلام وقت بخیر من کامپیوتر رو داشتم بایوس و آپدیت میکردم یکدفعه خاموش شد الان روشن که میکنم فن و همه چی کار می‌کنه اما تصویری بالا نمیاد و کیس و موس هم کار نمیکنه

  1. با سلام
   بهاره عزیز، مشکل روشن نشدن کامپیوتر بعد از آپدیت بایوس ممکن است به دلایل مختلف نرم افزاری یا سخت افزاری به وجود آید. برخی از این مشکلات به سادگی قابل حل است اما مسئله روشن نشدن کیس یا تصویر نداشتن ممکن است به علت خرابی قطعات سخت افزاری مثل مادربرد هم به وجود آید. در نتیجه برای اینکه نظر قطعی درباره این مشکل داده شود باید کارشناس از نزدیک دستگاه را بررسی کنند.
   می توانید در قسمت تعمیر کامپیوتر آچارباز درخواستتان را ثبت کنید و از تعمیرکاران آچارباز برای رفع مشکل کمک بگیرید.

  2. با سلام کیس رو باز کنید رم ها رو در بیارید و کامپیوتر رو روشن کنید اگه کامپیوتر بوق نزد روی مادر برد دو سر کلید CLR-CMOS رو بزنید و صبر کنید تا بایوس پاک سازی و درست بشه یا اینکه باتری روی برد رو در بیارید و کامپیوتر رو روشن کنید و چند بار کلید روشن شدن کامپیوتر را بزنید . چند بار که این کار رو تکرار کنید اگه مشکل بایوس باشه درست میشه.

  3. سلام
   من وقتی دکمه پاور کیس رو میزنم روشن میشه ولی بعد پنج ثانیه خاموش میشه الان که دکمه پاور رو میزنم اصلا روشن نمیشه

   1. دقیقا منم همین مشکلو دارم و سیم ها و اتصالاتو عوض کردم حتی پاور هم عوض کردم و امتحان کردم ولی بازم روشن نمیشه!!
    دقیقا بعد از زدن کلید پاور روی کیس فن مانیتور کیبورد موس و همه جا برق هست و حدودا ۱۰تا ۱۵ثانیه روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه مجددا!! کلا خاموش میشه! ری استارت نه! خاموش و دوباره پاور میزنم و باز هم همین روال کار تکرار میشه! میشه لطفا راهنمایی کنید یا احتمالات رو حداقل بگید تا بتونم امتحان کنم شاید رفع شد ایرادش!…
    با تشکر

 9. سلام کیس کامپیوتر رو ک روشن میکنم لامپ کیس سبز نمیشه زرد هست تصویر نمیده مشکلش چیه؟

 10. سلام خسته نباشید.
  مانیتور من اوایل دکمه پاورو که میزدم یکم با تاخیر روشن میشد ، بعد کم کم خیلی‌ بیشتر طول شد تا امشب که اصن روشن نشد.
  خیلی عصبیم یه راهنمایی میکنید؟!

 11. سلام من کامپیوترم به اینترنت وصل نبود و با کابل گوشیم وصل کردم اومد اما موقعی که وارد سایت شدم کامپیوتر یه دفعه خاموش شد و هرکاری میکنم اصلا روشن نمیشه مشکلش چیه ؟ بی زحمت بگید ممنون میشم

  1. با سلام
   ابوالفضل عزیز، مشکل روشن نشدن کامپیوتر ممکن است به دلایل مختلفی نرم افزاری و سخت افزاری اتفاق بیافتد. باید ابتدا بررسی کنید که برق به دستگاه وارد می شود یا خیر سپس برای رفع مشکل اقدام کنید.
   در صورت تمایل می توانید در قسمت تعمیر کامپیوتر آچارباز درخواست بزنید تا کارشناسان ما مشکل دستگاه را برطرف کنند.

 12. سلام کامپیوترم این طوری شده که وقتی روشن میکنم همه چی درسته فقط گوشه مانیتور یه خط – میاد و همینطوری عم میمونه لطفا جواب بدید ممنون

 13. سلام ببخشید من کیسم روشن میشه ولی مانیتورم همش چشمک میزنه کیسم رو تازه اسمبل کردم نو نو

 14. سلام خسته نباشید من به پشت کیسم فلش ژده بودم وقتی فلشو کندم یهو ری استارت خورد و بعد خاموش شد و هر چقدر دکه استارت رو میزنم هیچ ری اکشنی نشون نمیده می خوام بدونم کیسم سوخته یا مشکل از هاردشه یا طبق گفتتوت مشکلش منبع تغذیه است در واقع نگرانی اصلیم اطلاعاتی که داخل درایو هاشه ممکنه تمام اطلاعاتم پاک بشه ؟؟

  1. سلام کامپیوتر رو ک خاموش کردم خاستم دوباره روشن کنم تصویر کامل بالا نمیاد موس و صفحه کلید کار میکنند خود کیس هم روشن میشه وقتی میخوام رمز بزنم بر میگرده و از دوباره میادباید چیکار کنم

 15. سلام آقا کامپیوتر من وقتی که دکمه استارت را کلیک کنم کامپیوتر روشن می شود ولی فقط کیس روشن می‌شود ولی کمی بعد خاموش می شود و…
  آیا میدانید مشکل آن در کجا باشد؟؟

 16. سلام کامپیوترم وقتی روشن میشود یهو خاموش میشه اینو میگه We couldn,t complete the updates Undoing changes Don,t torn off your computer یه راهنمایی میکنین چی نوشته ممنون میشم اسمم سامی

 17. ببخشید کیس‌من‌روشن‌میشود‌‌‌سیم‌های‌داخلشم‌کار‌میکنن

  اما‌مانیتور‌روشن‌نمیشود

 18. کامپیوتر من روشن میشود ولی تصویر نمیدهد بوق هم ندارد cpuگرم میشود پاورشم تازه عوز کردم پاورش سوخته بود ممکنه از پاور جدید باشه

 19. سلام . یه کد از لپتاپم پاک شد وقتی خاموشش کردم دیگه نشد واردش بشم . همه چیز درسته و روشن میشه یه صفحه آبی رنگ میاره نمی‌دونم چیکار کنم لطففااا کمک کنید خواهش میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا