به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

دلیل روشن نشدن کامپیوتر

بسیاری از ما وقتی صبح از خواب بیدار می‌‌شویم، به سراغ کامپیوتر خود می‌‌رویم. با روشن کردن کامپیوتر به بررسی برنامه‌‌ها، ایمیل‌‌ها و یا کارهایی که باید انجام دهیم، می‌‌پردازیم، اما گاهی کامپیوتر روشن نمی‌شود. روشن نشدن دستگاه کامپیوتر می‌‌تواند بسیار نگران کننده باشد، چرا که علاوه بر خرابی و هزینه احتمالی که ممکن است ایجاد کند، می‌‌تواند سبب از دست رفتن اطلاعات و داده‌‌های ذخیره شده روی کامپیوتر نیز شود.

وقتی که دستگاه روشن نمی ‌‌شود، باید خونسردی خود را حفظ کرد و به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه پرداخت. موارد بسیاری می‌‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، که در ادامه به بررسی آن می‌‌پردازیم.

روشن نشدن دستگاه

روشن نشدن دستگاه یکی از مهم‌‌ترین و شایع‌‌ترین مشکلاتی است که کامپیوتر دارد. این مشکل ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و درگیر آن شود. رایج‌‌ترین و اصلی‌‌ترین دلیلی که سبب می‌‌شود دستگاه روشن نشود، خرابی و معیوب شدن یکی از قطعات سخت افزاری است. ولی اغلب این مشکل ارتباطی با هارد دیسک ندارد، و اطلاعات و داده‌‌های شما با روشن نشدن دستگاه کامپیوتر حذف نمی‌‌شود. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

۱- هیچ نشانه‌‌ای از روشن شدن در کامپیوتر دیده نمی‌‌شود

ابتدا بررسی کنید که پاور کامپیوتر علائم و نشانه‌‌ای مبنی بر روشن شدن از خود نشان می‌‌دهد یا نه.

فن کامپیوتر کار می‌‌کند یا نه و یا چراغ کامپیوتر روشن می‌‌شود؟

در صورتی که با این علائم و مشخصات در کامپیوتر مواجه شدید که سیستم هیچگونه نشانه و سیگنالی مبنی بر کار کردن از خود بروز نمی‌‌دهد، می‌‌توان این نتیجه را گرفت که شاید منبع تغذیه سیستم خراب شده‌است.

 

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

 

ولی با فشار دادن دکمه پاور و روشن شدن چراغ روی کیس و یا کار کردن فن می‌‌توان به این نتیجه رسید که خرابی و مشکل از مانیتور کامپیوتر است و باید علت را در مانیتور یافت.

۲- کامپیوتر بعد از روشن شدن، خاموش می‌شود

یکی دیگر از مشکلاتی که کامپیوتر دارد و سبب روشن نشدن دستگاه می‌شود این است که بعد از روشن کردن کامپیوتر و بالا آمدن صفحه نمایش، بلافاصله مجدد خاموش می‌‌شود. در این صورت به احتمال زیاد صدای کار کردن فن را می‌‌شنوید و برخی از چراغ‌‌های کامپیوتر روشن می‌‌شود و یا چشمک می‌‌زند و سپس متوقف می‌شوند. اما شما چیزی روی صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده نمی‌‌کنید و یا ممکن است صدای بوق (beeps) پیش از این که کامپیوتر خاموش شود به گوش برسد.

در این حالت هم جای نگرانی زیادی وجود ندارد، ممکن است مشکل از مانتیور کامپیوتر باشد که می‌‌توان با بررسی و تعمیر آن مشکل را برطرف کرد.

دلیل روشن نشدن کامپیوتر

۳- کامپیوتر روشن می‌‌شود، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

از دیگر دلایل مشکل در کامپیوتر این است که با وجود روشن شدن کامپیوتر، ولی هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد. در این حال، بعد از این که کاربر دکمه پاور کامپیوتر را فشار داد و کامپیوتر روشن شد، ولی چیزی روی صفحه نمایش دیده نمی‌‌شود و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. در این شرایط به احتمال زیاد چراغ پاور کامپیوتر روشن باقی می‌‌ماند و چشمک نمی‌‌زند. همچنین شما صدای کار کردن فن را ار درون کیس می شنوید و همچنین شما ممکن است بوق بالا آمدن کامپیوتر را نیز بشنوید.

این وضعیت رایج‌‌ترین مشکلی است که در بیشتر کامپیوترها ایجاد می‌‌شود و سبب می شود که دستگاه روشن نشود و بالا نیاید.

پیشنهاد مطالعه

دلایل روشن نشدن دستگاه

۱- قطعی کابل برق و یا برق

شاید مهم‌‌ترین و ساده‌‌ترین دلیلی که می‌‌تواند برای ایراد کامپیوتر و روشن نشدن آن ذکر کرد، آسیب دیدن و قطعی کابل برق و یا به‌طور کلی برق دستگاه باشد. اگر دکمه پاور کامپیوتر را فشار دادید، ولی کامپیوتر روشن نشد، در این صورت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید، ابتدا اتصالات و کابل برق آن را چک کنید. در بسیاری از مواقع کابل برق از پریز جدا شده و برق قطع می‌شود. بنابراین در صورت مواجه با این مشکل بهترین و ساده‌‌ترین راه، بررسی و چک کردن برق و اتصالات الکترونیکی دستگاه است.

۲- بررسی منبع تغذیه

عامل دیگری که ممکن است، سبب شود که کامپیوتر آسیب ببیند و روشن نشود، خرابی منبع تغذیه است. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از اجزا و قطعات است که بیشتر از سایر قطعات دچار ایراد و مشکل می‌‌شود. مشکل فن داخل منبع تغذیه و همچنین خازن‌‌های آن می‌تواند موجب ایجاد مشکل در منبع تغذیه شود و در نتیجه دستگاه روشن نشود. برای این که تشخیص دهید، چرا کامپیوتر روشن نمی‌شود، یک منبع تغذیه دیگر و سالم را روی کامپیوتر خود نصب کنید و کامپیوتر را با منبع تغذیه جدید روشن کنید.

در بسیاری از مواقع که دستگاه روشن نمی‌‌شود، مشکل از منبع تغذیه است که با بررسی و تعویض آن مشکل برطرف می شود. اما اگر منبع تغذیه دیگری ندارید، در این صورت می‌‌توانید منبع تغذیه سیستم خود را روی کامپیوتر دیگر نصب و آن را امتحان کنید. اگر کامپیوتر دیگر هم روشن نشد، در این صورت منبع تغذیه ایراد دارد و باید آن را برطرف کرد.

تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر در محل

۳- مشکلات سخت افزاری کامپیوتر

از دیگر دلایلی که می‌‌تواند سبب ایجاد مشکل در کامپیوتر شود، می توان به مشکلات سخت افزاری کامپیوتر اشاره کرد. مشکلات سخت افزاری کامپیوتر از جمله مشکلاتی هستند که به کامپیوتر آسیب می‌‌زنند. از این رو، اگر دستگاه روشن نمی شود، در این صورت یکی از راهکارها بررسی و چک کردن سخت افزار و قطعات سخت افزاری سیستم است. همچنین در برخی مواقع که کاربر به تازگی قطعه جدیدی مانند کارت حافظه و یا دیگر قطعات سخت افزاری را به کامپیوتر خود متصل می‌‌کند، این مشکل به وجود می‌آید. در این صورت، باید قطعه و یا قطعاتی که به تازگی روی سیستم خود نصب کرده‌اید را از آن جدا و سپس کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در این صورت به بررسی قطعات سخت افزاری دیگر مانند کارت گرافیکی، سی پی یو، مادر برد، منبع تغذیه، مانیتور و غیره بپردازید.

 

منبع:

lifewire.com

 

 


نویسنده :

 • Avatar گلی گفت:

  سلام من شب قبل ی برنامه رو داشتم نصب میکردم اما چون دیدم طول میکشع لغوش کردم بعد کامپیوترمو خاموش کردم بعد برا خاموش شدنش طول کشید روی پاور نگه داشتم تا خاموش شه حالا الان روشن نمیشه امکانش هست منبع تغذیه خراب شده

 • Avatar زهرا گفت:

  سلام کامپیوتر من وقتی دکمه پاور را میزنم روی مانیتور عبارت تست گود میاد دیگه سیستم بالا نمیاد.برقش درسته وکابل ها عوض شدن.

 • Avatar محمد زهادی گفت:

  سلام خسته نباشید. وقتی دکمه روشن شدن رو میزنم یک لحظه فن ها کار میکند و بعد سریع از کار می افتد و مشکل کجاست ممنون از سایت خوبتون

 • Avatar محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. وقتی که دکمه پاور کامپیوتر را میزنم.(مانند حالت سوم)دکمه روشن میماند،صدای فن به گوش میرسد ولی در مانیتور چیزی نمایش داده نمیشود.ممنون میشم راهنمایی کنیددر ضمن رم تازه عوض شده است
  .

 • Avatar سامان گفت:

  سلام وعرض ادب و خسته نباشید خدمت شما
  جدیدا یک مادربرد کارکرده خریدم. طرف بهم گفته بود سالم هست و مشکلی نداره. ولی زمانی ک مادربردمو عوض کردم سیستمم اصلا روشن نمیشه امکان داره سوخته باشه مادربرد
  ممنون از شما و سایت خوبتون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، بهتر بود مادربورد را تست کرده و بعد خریداری میکردید. لطفا این قطعا را روی دستگاه دیگری تست کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، آن را به فروشنده پس بدهید.

   • Avatar سامان گفت:

    درود خدمت شما
    ممنون از پاسخگویی
    متاسفانه اشتباه کردم و چشم بسته اعتماد کردم. ممنون از راهنمایی شما

 • Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشین
  من لپتاپم خاموش شده دیگه روشن نمیشه شارژر رو هم وصل میکنم چراغش هم روشن نمیشه ممکنه از رمش باشه لپتاپ فقط یک رم داره
  یعنی احتمال داره رم خراب باشه دیگه لپتاپ کلا روشن نشه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا شارژر دیگری را به لپ تاپ متصل کنید. اگر همچنان روشن نشد، لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar hamid گفت:

  سلام پاور کامپیوتر رو روشن میکنم چراغ کامپیوتر ۲ ثانیه یکبار خاموش روشن میشه و مانیتور هم صفحه رو بالا نمیاره

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   کامپیوتر را خاموش کرده، درب آن را باز و تمام اتصالات را یکبار جدا کرده و مجدد وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در صورت امکان پاور دیگری را روی آن تست کنید.
   در صورت تکرار مشکل، درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید.

 • Avatar ایلیا گفت:

  سلام من دکمه پاورو میزنم ۲ ثانیه چراغاش روشن میشه و بعد خاموش میشه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   درب کامپیوتر را باز و تمام اتصالات را یکبار جدا کرده و مجدد وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در صورت امکان پاور دیگری را روی آن تست کنید.
   در صورت تکرار مشکل، درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید.

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام
  چند روز پیش کامپیوترم روشن نشد
  کنار دکمه پاور یک چراغ قرمز هست ک نمیدونم برا چیه و همیشه چشمک میزد
  فقط وقتی دکمه پاور رو میزنم یبار چشمک میزنه ولی هیچ عکس العملی نشون نمیده
  علاوه ب اینها همیشه وقتی کامپیوتر ب برق وصل بود ی صدای خیلی خیلی ریزی مث صدای سوت و وقتی کلید پشت کیس رو خاموش میکردم قطع میشد ک اون صدا هنوز وجود داره(آیا میتونه نشون بر سالم بودن پاورش باشه؟)

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، بعد از اینکه کامپیوتر شما روشن نشد، چه کردید، آیا دوباره اقدام به روشن کردن آن کردید؟

 • Avatar Arina گفت:

  سلام من کامپیوترم رو روشن می کنم و کل نشانه های روشن شدن رو داره ولی اصلا صفحه نمیاد و اگه بیاد یه صفحه پر از اعداد و شطرنچی شدن میاره بعد دیگه کلا صحفش سیاه میشه مشکل نه از کابل مانیتوره نه خود مانیتور فقط کیس مشکل داره ممنون میشم کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است مشکل از رم و یا CPU باشد. کامپیوتر را باز کرده و تمام اتصالات را جدا و سپس دوباره در جای خود قرار دهید.

 • Avatar یاس گفت:

  سلام من امروز دخیل کیس را پاک کردم اما موقعی که خواستم روشن کنم صدای بوق یکسره میده و بعد قطع میشه و هیچی روی مانیتور نشان داده نمیشه همه چیز هم طبیعی هستش چیکار کنم

 • Avatar محمد گفت:

  سیستم من تا دیروز مثل مشکل بایوس بود چند بار می زدم روشن می شد ولی الان اصلا هرچی دکمه روشن رو میزنم روشن نمی شه اصلا اون صدای روشن شدن رو هم نداره پاور رو هم عوض کردم جواب نداد ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا سیستم را دستکاری نکنید. بهتر است از کارشناس کامپیوتر بخواهید تا دستگاه را بررسی کند.

 • Avatar امیر گفت:

  واسه من تمام نشانه های شماره سه رو داره وقتی کیس رو باز میکنم یک لحظه دست زدم به سیم ها پاور چشمک میزد دو تا رم ۴ دارم خواستم بدونم با سوختن یکی کار میکنه؟

 • Avatar iB گفت:

  کیس من چراغاش روشن میشع
  بعد فوری خاموش میشه اگه تو این فاصله داریو DVDرو باز کنم روشن میمونه بعدش که دوباره ببندمش خاموش نیشه تصویر هم نمیاد

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا کارشناس ما کامپیوتر شما را در محل خودتان تعمیر کند.

 • Avatar سالار گفت:

  سلام
  کیس من روشن میشه ولی چیزی نشون نمیده باپاورهم خاموش نمیشه فن هاکارمیکنن چراغ پاورم هم کارمیکنه ولی نه ریستارت میشه نه خاموش نه کیبوردکارمیکنه نه موس

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   تنها راه حلی که میتوانم به شما پیشنهاد بدهم، مراجعه به تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ است. می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید.

 • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

  سلام من یه مین ایسوس ddr2 سوکت ۷۷۵ دارم که وقتی روشن می کنمش بوق نمیزنه،تصویر نمیده اما پورت ها برق دارن و فن ها یه سره می چرخن بنظرتون مشکلش چیه؟؟؟۲جا تعمیرگا رفته مشکلشو تشخیص ندادن

 • Avatar امیرحسین غلامی گفت:

  سلام یک روز کامپیوترم رو خاموش کردم الان کامپیوترم برق داره و‌ چراغ کنار ریستارتش روشن میشه ولی دکمه اصلی رو میزنم که روشن بشه نمیشه چقدر خرجشه

 • Avatar الهام گفت:

  با سلام. کامپیوتر من روشن نمی شود فقط فن کار می کند. مانیتور استارت نمی خورد. صدای بوق استارت هم نمی آد.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   کامپیوتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۱۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام دوست عزیز،کامپیوتر منم همینجوری شده بود مشکلشو تشخیص دادم،چند تا دلیل هست:
   ۱_فرکانس باس رم کمتر و یا بیشتر از حد پشتیبانی شده مادربرد است
   ۲_اسلات رم را جا به جا کنید
   ۳_کارت گرافیک را برداشته و بدون کارت گرافیک تست کنید

 • Avatar مظهری گفت:

  سلام من یه شب که کار تایپ میکردم خیلی روشن بود بعد خاموشش کردم ،فردا صبحش روشن نشد،کیس اصلا نه چراغش روشن میشه نه صدای فن میاد هیچ عکس العملی نداره،ایرادش چیه؟ اگر منبع تغذیه هست حدودا چقدر خرجش میشه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   برای کسب راهنمایی در رابطه با مشکل دستگاه و هزینه تعمیر، با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام جناب مظهری عزی،منبع تغذیه تون مشکل داره،درست نمیشه و می تونی پاور ۳۳۰وات بگیری ۳۰۰ تومن تا ۴۰۰ هم ۴۳۰وات میشه خرید،البته بستگی به شهرتون داره،من شهرم گرگان>استان گلستان>ایران هست،اگه تهران باشین ارزون تره مثلا ۴۳۰ با ۳۸۰تومن یا ۳۵۰تومن میشه خرید مارک گرین هست پاور این قیمت.خدانگهدار

 • Avatar رییسی گفت:

  سلام
  ببخشید من سیستمم پاور نداشت قبلا الان پاور خردیم روشن شد یهو خاموش شد باز یه پنج ثانیه فن هاش روشن شد و دوباره خاموش شد بعد این یه پاور دیگه گرفتم با اون سیستم روشن شد یه بار بعد دوباره وقتی روشنش میکنم فن روشن میشه و چراغ موس چشمک میزنه لطفا کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا مشکل خود را با تیم پشتیبانی ما با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ مطرح کنید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،پاورتان مشکل دارد،این مشکل می تواند از کارخانه باشد،یعنی از زمان تولید ههمینجوری بوده،
   چند تا راه بهتان پیشنهاد می کنم:
   ۱_پاور را فورا از روی کیس باز کنید
   ۲_به نمایندگی تحویل دهید تا تعمیر نماید(یا درصورت نیاز تعویییض)
   ۳_پاور را بفروشید
   ۴_پاور دیگری خریداری نمائید
   ۵_قبل از اینکه روی کیس ببندید پاورتون رو،اون کابل برق ۲۴پین یا ۲۰پین رو پیدا کنید،بعد سیم مشکی و سبز رو پیدا کنید(معمولا کنار هم اند) سپس با یک سیم آن دو را بهم وصل کنید،اگر پاور روشن شد که هیچی اما اگه نشد،توی کارتن گذاشته و به گارانتی بدهید تا پاورتان را با پاور سالم و نو تعویض کند

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   آهان به اینکه چراغ ماوس چشمک میزنه دقت نکرده بودم،کامپیوتر منم همینجوری شده بود،دلیلش چند تا هست:
   ۱_فرکانس باس رم کمتر و یا بیشتر از حد پشتیبانی شده مادربرد است
   ۲_اسلات رم را جا به جا کنید
   ۳_کارت گرافیک را برداشته و بدون کارت گرافیک تست کنید

 • Avatar مهدی گفت:

  کامپیوتر من وقتی دکمه پاور پشت کیس رو میزنم روشن میشه ولی دیگه دکمه ری استارت کار نمیکنه وقتی خاموش میکنم تا چند ساعت دیگه روشن نمیشه بعد از چند ساعت دکمه پاور پشت رو میزنم روشن میشه مشکلش چیه؟

 • Avatar مهشید گفت:

  من در حال کار با کامپیوترم بودم ک یهو خاموش شد.تا اون وقت کامپیوترم هیچ مشکلی نداشته،الان هرکاری ک میکنم اصلا روشن نمیشه کابلشم چک کردم، نمیدونم باید چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   خاموش شدن کامپیوتر دلایل متعددی دارد. لطفا برای بررسی دقیق‌تر، درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا کارشناس ما با شما تماس بگیرند.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،خاموش شدن کامپیوتر بصورت ناگهانی دلایل متعددی دارد:

   ۱_گرمای زیاد باعث شده تا چیپ مادربرد آسیب بیند(در چنین مواقعی مادربرتان ارزش تعمیر ندارد چون تعمیر چیپ ۱میلیون هزینه دارد)
   ۲_باطری بک آپ مادربرد خالی و یا کم شده است
   ۳_هارد از کار افتاده است
   ۴_قطعه ای مثل سیم یا هرچیز که رسانای برق است داخل کیس کامپیوتر رفته است
   ۵_پیچ را در کیس کامپیوتر جا گذاشته اید
   ۶_کابل ها لق شده،باعث شکستن پورت ها شده،پاورتان اتصالی کرده و مادربرد و پاورتان دچار اختلال شده است(درچنین مواقعی پاور سوخته و دیگر قابل استفاده نیست

 • Avatar صبا گفت:

  سلام
  من کامپیوترم msi هست کیس نداره فقط با یه مانیتور کار میکنه چن وقتیه روشن میکنم ویندوزش تا صفحه ولکام بالا میاد بعد چن ساعت وارد صفحه اصلی میشه بعد اینکه یا گیر میکنه یا یکم کار میکنه بعد خاموش میشه اگه میشه راهنمایی کنین ممنون🙏🏻

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   برای بررسی دقیق‌تر، لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا دستگاه شما به صورت فنی عیب یابی شود.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،خواستم به چند تا نکته اشاره کنم:

   ۱_به کامپیوتر شما آل این وان،آی او،aio و یا all in one گفته می شود،
   ۲_احتمالا یکی از دلایل خرابی شما به شرح روبرو است:از بالا چیزی که رسانای برق است رفته توی آل این وان شما،به هر حال به مدل آل این وان تون بستگی داره،از نظر من اگر بودجه کافی را دارید،آل این وان را تعمیر کرده،سپس بفروششید و یه آل این وان بگیرین که نه ام اس ای باشه نه آزراک نه یه چنین چیزی

 • Avatar Fazeli گفت:

  سلام..
  کامپیوتر من کلا روشن نمیشه..دکمه پاورو که میزنم نه چراغش روشن میشه و نه فن..به نظرشما مشکل از چی هست بیرون هم بردم نشون دادم میگن۲۰۰تومن خرجشه میخوام ببینم واقعا انقد خرج داره..
  ممنون از راهنماییتون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است پاور کامپیوتر دچار مشکل شده باشد. بهتر است برای عیب یابی و رفع مشکل، دستگاه شما توسط تعمیرکار کامپیوتر بررسی شود.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام دوست عزیز،مشکل از پاور کامپیوترتان است و اگر توان پاورتان زیر ۴۰۰وات بوده،ارزش تعمیر ندارد و می توانید با قیمت ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومن یه پاور بین ۳۰۰ تا ۴۲۰وات بگیرید

 • Avatar مهدی گفت:

  کامپیوتر من هم صدای روشن شدن میدهد و چراغ ااش روشن میشود ولی بالا نمیاید چی کار کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است رم کامپیوتر شما دچار مشکل شده باشد. لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه آن را بررسی کند.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   یکی از احتمالات زیر هست:
   ۱_سی پی یو دچار اختلال شده باشد
   ۲_چیپ گرافیک دچار مشکل شده باشد
   ۳_چیپ صدا دچار اشکال شده باشد
   ۴_چیپ I/O دچار مشکل شده باشد
   من یه مادربرد برای تعمیر داشتم که فرمان می گرفت،روشن می شد،بوق نمیزد و تصویر نمیداد،مشکلش قطعه ی زیر بود:
   چیپ کنترل شکاف های PCI که زیر شکاف محل نصب کارت گرافیک است

 • Avatar ha3an گفت:

  سلام
  یک؟ داشتم
  سیستم کامپیوترم یک مشکل داره تا الان ۴ جا بردم ولی هرکی یچیزی میگه آخرم دورست نکردن
  یکی میگه از رمه یکی میگه برای مادربرده دیگری میگه برای پاوره آخر نفهمیدیم مشکل چیه
  سیستم تو تعمیرگاه ۴ یا ۵ بار راحت خاموش روشن میشه ولی خونه که میارم یک بار که روشن میکنم بعد انجام دادن کارم خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه
  بعضی وقتا کیسم رو میخوام روشن کنم در حد یک ثانیه فنهاش روشن میشه بعد خاموش میشه
  کل چراغ های مادر برد روشنه برق بهش رسیده ولی نمیدونم این مشکل چیه لطفاً راهنمای کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   مشکل کامپیوتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. بهتر است درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را نصب کنید، تا کارشناس آچارباز، دستگاه شما را در حضور خودتان تعمیر کند.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   احتمالات زیر هست:
   ۱_۹۰درصدمشکل شما:خرابی چیپ است
   ۲_سی پی یو مشکل دارد
   ۳_یکی از پورت های پشت مادربرد اتصالی کرده و یا شکسته است
   ۴_چیپ I/O یا چیپ LAN یا چیپ گرافیک و یاچیپ صدا به مشکل خورده است
   دوست عزیز یه نکته:خاموش و روشن شدن و یا کنتررل پورت های پشت و وردوی و خروجی های مادربرد توسط چیپ جنوبیو چیپ I/O صورت می گیرد،
   با دقت مادربرد را نگاه کنید و تمام قطعات را بررسی کنید،اگر قطعه ای حالت سوختگی و یا کنده شدگی و یا بادکردگی داشت و یا هرچیزی که شبیه عیب بود،یقین پیدا کنید که آن قطعه به مشکل خورده است.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام ببخشیدکامپیوتر من بعد از زدن دکمه پاور یه لحظه روشن میشه ولی خیلی سریع دوباره خاموش میشه
  نه بوق می زنه و نه تصویری میاد

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است پاور کامپیوتر شما دچار اتصالی شده و یا مادربورد آن دچار مشکل شده باشد. بهتر است بررسی دقیق دستگاه شما توسط کارشناس کامپیوتر و سخت افزار انجام شود.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام، حرف شما درست،ولی من خودم تو تعمیر سررشته دارم،یه مادربرد داشتم که روشن می شد و ۱ ثانیه بعد خاموش می شد،مادربرد چیپش مشکل داشت و علت وقوع این مشکل،گرم شدن زیاد سیستم است و با ریسورت کردن یا همان هیت دادن(دادن گرمای زیاد با دستگاه مخصوص) به چیپ مشکل برطرف می شود
   می تواند برای سی پی یو و قسمت برق مادربر(پاورساپلای) هم باشد

 • Avatar مهلا گفت:

  سلام ببخشید کمکم کنید وقتی دکمه کامپیوتر رو فشار میدم فن کیس و پاور و سی پی یو یک لحظه تکون میخوره و استاپ میکنه چراغ کارت گرافیک هم روشن میشه و خاموش ولی همه اینها ظرف چند ثانیه رخ میده و استاپ میشه فقط چراغ دکمه کلا روشن می مونه بقیه اینها دو ثانیه ای رخ میده و استاپ میشه لطفا کمکم کنید
  با تشکر از سایت خوبتون

 • Avatar حمید جعفری گفت:

  سلام وقت بخیر .. من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم هم چراغ پاور هم فن روشن میشه ولی بعد از ۵ ثانیه باز خاموش میشه ، لطفا کمکم کنین شدیدا به سیستمم نیازمندم

 • Avatar احمد گفت:

  سلام ببخشید کمکم کنید وقتی دکمه کامپیوتر رو فشار میدم فن کیس و پاور و سی پی یو یک لحظه تکون میخوره و استاپ میکنه چراغ کارت گرافیک هم روشن میشه و خاموش ولی همه اینها ظرف چند ثانیه رخ میده و استاپ میشه فقط چراغ دکمه کلا روشن می مونه بقیه اینها دو ثانیه ای رخ میده و استاپ میشه لطفا کمکم کنید
  با تشکر از سایت خوبتون

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   لطفا ابتدا تمام اتصالات و قطعات کامپیوتر را جدا کرده و مجدد وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد، پیشنهاد می‌کنم درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar مریم گفت:

  کامپیوترم روشن نمیشه الانم بشدت بهش نیاز دارم صدای فن میاد صفحه باز نمیشه بچه داداشم خیلی بادکمه های کیبرد بازی کرد یکی بگه چکار کنم لطفا

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا کامپیوتر را باز کرده و تمام اتصالات را جدا کرده و دوباره متصل کنید. رم و کارت گرافیک را نیز باز کنید.کامپیوتر را روشن کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت، بهتر است درخواست تعمیر کامپیوتر در محل را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن، کارشناس آچارباز برای تعمیر دستگاه شما اعزام شود.

   • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

    سلام دوست عزیز توجه داشته باشین چند تا نکته وجود داره:
    ۱_اگر کامپیوترتان فقط از یک ماژول رم استفاده می کند،آنرا عوض کنید
    ۲_اگر کامپیوتر تان از چند رم همزمان استفاده می کند،تک تک رم هارو تست کنید
    ۳_اگر کامپیوتر تان از یک کارت گرافیک استفاده می کند،کارت گرافیک را عوض کنید و یا اگر کامپیوترتان دارای گرافیک آنبرد است،کارت گرافیک را جدا کرده و آنبرد را تست کنید،اگر هم از چند کارت گرافیک همزمان استفاده می کنید،تک تک کارت گرافیک هارو تست کنین،درضمن هارد رو جدا کرده سیستم رو تست کنید بدون هارد

 • Avatar ahmad گفت:

  سلام.من وقتی دکمه پاور رو میزنم روشن میشه و فن ها کار میکنن ولی صدای بوق طولانی تر از قبل میاد و دیگه هیچی نشون نمیده توی مانیتور… مشکل از چبه؟

 • Avatar sohail گفت:

  سلام وقتی میخوام کامپیوتر را روشن کنم ویندوز را بالا نمیاره و وقتی ویندوز را نصب کردم میرسه به ریستارت دوباره که روشن میشه پس از همون اول میاد میگه انستال نو؟؟؟ یعنی ویندوز نصب نمیشه
  رهنمای کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است رم کامپیوتر شما دچار مشکل شده که ویندوز را بالا نمی آورد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان شما را راهنمایی می کنند.

  • Avatar سینا گفت:

   وقتی وسط نصب ویندوز سیستم ریستارت شد،ت هیچ دکمه ایرا نزنید حتی موقعی که پیغام زیر میاد:
   Press any key to boot from cd…
   هیچ گزینه ای نزنید تا وارد مراحل نصب بشه

 • Avatar توحیدی گفت:

  سلام چراغ کیس روشن میشه اما کامپیوتر روشن نمیشه و صفحه مانیتور همچنان سیاه. چکار کنم؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   یک بار کابل تصویر و کابل برق را چک کنید. در صورت امکان با کابل دیگری تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، بهتر است کامپیوتر شما توسط تعمیرکار بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar موسی گفت:

  سلام
  من از کامپیوتر توشیبا استفاده میکنم قبلا که کامپیوتر خود را روشن می کردم صفحه کامپیوتر دیر روشن می شد اما بعد از یک مدت وقتی روشن میکنم کامپیوتر روشن می شود اما صفحه بالا نمیاد مشکل اش چه می باشد
  ممنون

 • Avatar حسن کیانی گفت:

  سلام.مانیتور من ازنوع سامسونگ و ال ایی دی میباشد .سیستم من با این مانتیتور بعد از چند بار خاموش روشن کردن سیستم بعضی وقتا بطور کامل بصورت عادی قابل اجرا و استفاده مثل یه مانیتور بدون عیب.مانیتور کامل روشن میشه..منظور وقتی هست که صفحه سیاه میشه..تمام سیستم رو عیب یابی کردم مشکلی نبود.سیستم رو با یه مانیتور معمولی قدیمی..ال جی امتحان کردم الان بدون هیچ ایرادی بدون سیاه شدن صفحه نمایش اجرا میشه.مانتیتور ال ای دی رو هم روی چند سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت و بصورت عادی روی بقیه سیستما اجرا شد..الان سوال و مشکل من این هست که چطور میشه مانتیوره ال ایی دی بدون عیب رو سیستمای دیگه اجرا میشه ولی روی سیستم من نه.و سیستم من با هرنوع مانیتور دیگه ای بدون هیچ مشکلی اجرا میشه..موندم ببرم تعمییر کار یا نه چون اگر تست کنه مشکلی نداره..گیج شدم…لطفا راهنمایی کنید..ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، نمیتوان به طور متنی نمیتوان پاسخ دقیقی داد و حتما باید توسط کارشناس بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،چند تا دلیل هست:
   ۱_کارت گرافیکتان قدیمی است و از مانیتور های جدید پشتیبانی نمی کند
   ۲_میزان سیگنال هرتز مانیتور تون بالا و یا کم است
   ۳_از گرافیک آنبرد استفاده می کنید،
   ۴_مانیتور تنظیم نیست

 • Avatar kai گفت:

  سلام خسته نباشید….راستش کامپیوتر من ویندوز۱۰ بود ولی اکتیو نبود بخاطر همین ویندوز رو عوض کردم و یسری برنامه هم روش نصب کردم….ولی بعد شروع کرد به errorدادن(همون errorهایی که برای بایوس هس)ولی الان کلا سیستم روشن نمیشه….بنظرتون چیکار کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تعویض سیستم عامل نباید منجر به روشن نشدن سیستم شود به همین خاطر، نیاز به بررسی دارد. شما می تواتنید برای تعمیر کامپیوتر در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   شماباید بایوس خود را آپدیت کنید(اینکار را به دست متخصص مورد اطمینان و آشنا بسپارید)
   اگر مشکل برطرف نشد کار های زیر را به ترتیب انجام دهید:
   ۱_درب کیس را باز کنید
   ۲_کابل ها را از سیستم جدا کنید(همچنین کابل برق)
   ۳_مادربرد را حتما با پیچ گوشتی از روی کیس باز کنید
   ۴_با ذره بین و یا لوپ مادربرد و تمامی قطعات آنرا به دقت تمام بررسی کنید،پشت مادربرد را به همین شکل بررسی کنید،اگر پایه قطعه ای شکسته،درآمده و یا کنده شده بود،آن قطعه باید عوض شود،اگر خازن باد کرده بود،آن خازن باید عوض شود،اگر قطعه ای حالت رنگ رفتگی،سوختگی،خراشیدگی،کندگی،فرورفتگی،باد کردگی،ترکیدگی داشت،آن قطعه باید عوض شود
   ۵_چیپ شما سوخته است،اگر مادربرد شما مدل بالا نیست،از تعمیر چیپ پرهیز کرده و مادربرد را تعویض کنید

   قبل از تعمیر کردن اصلا سیستم روشن نشود

 • Avatar علی گفت:

  سلام کامپیوتر من باز میشه ولی صفحه مینوسیسهmicrosoft corporation

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است نیاز به تعویض ویندوز داشته باشید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   ویندوز شما باید عوض شود،اگر مشکل برطرف نشد،چیپ LAN از روی مادربرد مشکل دارد،از داخل تنظیمات بایوس،LAN را غیرفعال کرده و کابل اینترنت و یا کارت اینترنت را از سیستم جدا کنید

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.