به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

دلیل روشن نشدن کامپیوتر

بسیاری از ما وقتی صبح از خواب بیدار می‌‌شویم، به سراغ کامپیوتر خود می‌‌رویم. با روشن کردن کامپیوتر به بررسی برنامه‌‌ها، ایمیل‌‌ها و یا کارهایی که باید انجام دهیم، می‌‌پردازیم، اما گاهی کامپیوتر روشن نمی‌شود. روشن نشدن دستگاه کامپیوتر و یا مشکل Startup Repair کامپیوتر، می‌‌تواند بسیار نگران کننده باشد، چرا که علاوه بر خرابی و هزینه احتمالی که ممکن است ایجاد کند، می‌‌تواند سبب از دست رفتن اطلاعات و داده‌‌های ذخیره شده روی کامپیوتر نیز شود.

وقتی که دستگاه روشن نمی ‌‌شود، باید خونسردی خود را حفظ کرد و به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه پرداخت. موارد بسیاری می‌‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، که در ادامه به بررسی آن می‌‌پردازیم.

روشن نشدن دستگاه

روشن نشدن دستگاه یکی از مهم‌‌ترین و شایع‌‌ترین مشکلاتی است که کامپیوتر دارد. این مشکل ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و درگیر آن شود. رایج‌‌ترین و اصلی‌‌ترین دلیلی که سبب می‌‌شود دستگاه روشن نشود، خرابی و معیوب شدن یکی از قطعات سخت افزاری است. ولی اغلب این مشکل ارتباطی با هارد دیسک ندارد، و اطلاعات و داده‌‌های شما با روشن نشدن دستگاه کامپیوتر حذف نمی‌‌شود. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

۱- هیچ نشانه‌‌ای از روشن شدن در کامپیوتر دیده نمی‌‌شود

ابتدا بررسی کنید که پاور کامپیوتر علائم و نشانه‌‌ای مبنی بر روشن شدن از خود نشان می‌‌دهد یا نه.

فن کامپیوتر کار می‌‌کند یا نه و یا چراغ کامپیوتر روشن می‌‌شود؟

در صورتی که با این علائم و مشخصات در کامپیوتر مواجه شدید که سیستم هیچگونه نشانه و سیگنالی مبنی بر کار کردن از خود بروز نمی‌‌دهد، می‌‌توان این نتیجه را گرفت که شاید منبع تغذیه سیستم خراب شده‌است.

 

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

 

ولی با فشار دادن دکمه پاور و روشن شدن چراغ روی کیس و یا کار کردن فن می‌‌توان به این نتیجه رسید که خرابی و مشکل از مانیتور کامپیوتر است و باید علت را در مانیتور یافت.

۲- کامپیوتر بعد از روشن شدن، خاموش می‌شود

یکی دیگر از مشکلاتی که کامپیوتر دارد و سبب روشن نشدن دستگاه می‌شود این است که بعد از روشن کردن کامپیوتر و بالا آمدن صفحه نمایش، بلافاصله مجدد خاموش می‌‌شود. در این صورت به احتمال زیاد صدای کار کردن فن را می‌‌شنوید و برخی از چراغ‌‌های کامپیوتر روشن می‌‌شود و یا چشمک می‌‌زند و سپس متوقف می‌شوند. اما شما چیزی روی صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده نمی‌‌کنید و یا ممکن است صدای بوق (beeps) پیش از این که کامپیوتر خاموش شود به گوش برسد.

در این حالت هم جای نگرانی زیادی وجود ندارد، ممکن است مشکل از مانتیور کامپیوتر باشد که می‌‌توان با بررسی و تعمیر آن مشکل را برطرف کرد.

دلیل روشن نشدن کامپیوتر

۳- کامپیوتر روشن می‌‌شود، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

از دیگر دلایل مشکل در کامپیوتر این است که با وجود روشن شدن کامپیوتر، ولی هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد. در این حال، بعد از این که کاربر دکمه پاور کامپیوتر را فشار داد و کامپیوتر روشن شد، ولی چیزی روی صفحه نمایش دیده نمی‌‌شود و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. در این شرایط به احتمال زیاد چراغ پاور کامپیوتر روشن باقی می‌‌ماند و چشمک نمی‌‌زند. همچنین شما صدای کار کردن فن را ار درون کیس می شنوید و همچنین شما ممکن است بوق بالا آمدن کامپیوتر را نیز بشنوید.

این وضعیت رایج‌‌ترین مشکلی است که در بیشتر کامپیوترها ایجاد می‌‌شود و سبب می شود که دستگاه روشن نشود و بالا نیاید.

پیشنهاد مطالعه

دلایل روشن نشدن دستگاه

۱- قطعی کابل برق و یا برق

شاید مهم‌‌ترین و ساده‌‌ترین دلیلی که می‌‌تواند برای ایراد کامپیوتر و روشن نشدن آن ذکر کرد، آسیب دیدن و قطعی کابل برق و یا به‌طور کلی برق دستگاه باشد. اگر دکمه پاور کامپیوتر را فشار دادید، ولی کامپیوتر روشن نشد، در این صورت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید، ابتدا اتصالات و کابل برق آن را چک کنید. در بسیاری از مواقع کابل برق از پریز جدا شده و برق قطع می‌شود. بنابراین در صورت مواجه با این مشکل بهترین و ساده‌‌ترین راه، بررسی و چک کردن برق و اتصالات الکترونیکی دستگاه است.

۲- بررسی منبع تغذیه

عامل دیگری که ممکن است، سبب شود که کامپیوتر آسیب ببیند و روشن نشود، خرابی منبع تغذیه است. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از اجزا و قطعات است که بیشتر از سایر قطعات دچار ایراد و مشکل می‌‌شود. مشکل فن داخل منبع تغذیه و همچنین خازن‌‌های آن می‌تواند موجب ایجاد مشکل در منبع تغذیه شود و در نتیجه دستگاه روشن نشود. برای این که تشخیص دهید، چرا کامپیوتر روشن نمی‌شود، یک منبع تغذیه دیگر و سالم را روی کامپیوتر خود نصب کنید و کامپیوتر را با منبع تغذیه جدید روشن کنید.

در بسیاری از مواقع که دستگاه روشن نمی‌‌شود، مشکل از منبع تغذیه است که با بررسی و تعویض آن مشکل برطرف می شود. اما اگر منبع تغذیه دیگری ندارید، در این صورت می‌‌توانید منبع تغذیه سیستم خود را روی کامپیوتر دیگر نصب و آن را امتحان کنید. اگر کامپیوتر دیگر هم روشن نشد، در این صورت منبع تغذیه ایراد دارد و باید آن را برطرف کرد.

تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر در محل

۳- مشکلات سخت افزاری کامپیوتر

از دیگر دلایلی که می‌‌تواند سبب ایجاد مشکل در کامپیوتر شود، می توان به مشکلات سخت افزاری کامپیوتر اشاره کرد. مشکلات سخت افزاری کامپیوتر از جمله مشکلاتی هستند که به کامپیوتر آسیب می‌‌زنند. از این رو، اگر دستگاه روشن نمی شود، در این صورت یکی از راهکارها بررسی و چک کردن سخت افزار و قطعات سخت افزاری سیستم است. همچنین در برخی مواقع که کاربر به تازگی قطعه جدیدی مانند کارت حافظه و یا دیگر قطعات سخت افزاری را به کامپیوتر خود متصل می‌‌کند، این مشکل به وجود می‌آید. در این صورت، باید قطعه و یا قطعاتی که به تازگی روی سیستم خود نصب کرده‌اید را از آن جدا و سپس کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در این صورت به بررسی قطعات سخت افزاری دیگر مانند کارت گرافیکی، سی پی یو، مادر برد، منبع تغذیه، مانیتور و غیره بپردازید.

 

منبع:

lifewire.com

 

 


نویسنده :

۲۶۱ دیدگاه

 • رضا گفت:

  سلام خسته نباشید کامپیوتر من یهو رفت و چیزی بالا نمیاره چراغ و فن همه چی کار میکرد ولی چیزی نمیومد بالا صفحه سیاه سیاه بود بعد مدتی که گذشت الان نه فن کار میکنه نه کیس روشن میشه مشکل از چیست راهنمایی کنین لطفا ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز، مشکل سیستم شما می‌تواند مربوط به پردازنده، مادربرد، کارت گرافیگ، پاور و اتصالات سیستم شود. برای رفع مشکل لازم است صحت هر یک از قطعات را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ریحانه گفت:

  سلام کیس کامپیوتر امروز بعد از روشن شدن و بعد از چند دقیقه استفاده خاموش میشد و خودش روشن میشد اما بعد از چند دفعه دیگ روشن نشد
  لطفا راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ریحانه، عزیز ممکن است مشکل در پاور و یا پردازنده و مادربرد شما باشد، آپدیت نبودن سیستم عامل و درایورها نیز می‌تواند چنین نتیجه ای را در پی داشته باشد. برای رفع اختلال، از آپدیت بودن موارد مذکور مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • بیدگلی گفت:

  سلام
  شب کامپیوتر را خاموش کردم. صبح هرچه کلید پاور را می زنم برق کوتاهی وارد می شود فن سی پی یو فن پاور یچند دور می چرخد و دوباره قطع می شود . خود پاور را عوض کردم باز همان است حتی سیم های اتصال کلید را هم بیرون آوردم و با پیچ گوشتی متصل کردم باز همان است

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم بیدگلی عزیز، برای رفع مشکل، از قرارگیری درست و صحت قطعات و اتصالات، مطمئن شوید. ممکن است علت بروز مشکل ضعیف بودن منبع تغذیه نیز باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام
  من وقتی کاپیوتر روشن میشه بعدش سریع خاموش میشه ولی چراغ های کامپیوتر روشن میمونه میشه بگید من باید چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، احتمال دارد مادربرد و یا پردازنده دچار اختلال شده باشد، برای رفع مشکل لازم است از صحت قطعات و همچنین اتصالات سیستم خود مطمئن شوید. پیشنهاد میکنیم درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Raman گفت:

  سلام
  کامپیوترمو وقتی روشن میکنم چراغ پاور روشن نمیشه ولی فن کامپیوتر داره کار میکنه و هیچ چیزیم روی صفحه نمیادو اصن روشن نمیشه مانیتور

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رامان عزیز، ممکن است مشکل از پاور و یا کارت گرافیک شما باشدف برای رفع مشکل لازم است از صحت این قطعات اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علیرضا گفت:

  سلام ببخشید من هرموقع کامپیوتر رو میزنم به برق از قسمت ورودی برق یه صدای خاصی مث جیغ کشیدن میاد و هیچ نشانه ای از روشن شدن ندارع مشکلش چیه ممنون میشم بگین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علیرضای عزیز، این مشکل ناشی از نشتی خازن‌ها اتفاق می‌افتد، برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Reza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من چند وقت پیش یه سی دی گذاشتم رو کامپیوترم یه دفعه کل صفحه رفت کامپیوتر خاموش شد و چراغ کامپیوتر چشمک میزند
  بعدش کامپوتر رو با استفاده از کلید پشتش خاموش و روشن کردم دوباره کلید کامپیوتر رو زدم که روشن شده ولی نیم ثانیه روشن شد و فنش کار کرد و بعد از نیم ثانیه دوباره خاموش شد و چراغش چشمک زد
  ترو خدا بهم بگید من چیکارش باید بکنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز، ممکن است سیستم شما ویروسی و تنظیمات بایوس شما دچار اختلال شده باشد. از سویی دیگر، احتمال مشکل سخت افزاری در اتصالات، کلید پاور، یا لق شدن مادربرد نیز هست. از محکم بودن قطعات در جای خود مطمئن شوید و اتصالات سیستم را بررسی کنید. البته بهتر است از دست کاری سیستم خود داری کرده و بررسی آن را به یک کارشناس بسپارید. ممکن است تلاش شما باعث خرابی سایر قطعات و افزایش هزینه تعمیر شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • نازنین گفت:

  سلام من وقتی کامپیوتر را روشن میکنم درحال روشن شدن یهو یه صفحه ابی میاد و دوباره از اول خود به خود ریستارت میشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   نازنین عزیز در صورتی که از صحت پردازنده کامپیوتر خود مطمئن هستید. تنظیمات بایوس را ریست و یا اقدام به نصب مجدد ویندوز کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام . وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم فن شروع به کار میکنه و چراغ سیستم روشن‌میشه ولی صدای بیپ روشن شدن کامپیوتر نمیاد و دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته . نه دکمه ری استارت کار‌ میکنه نه وقتی دکمه پاور رو میزنم کار میکنه تنها راه خاموش کردنش زدن دکمه پشت کیس هستش . ی چندروزی بود که وقتی روشنش میکردم بعد از صدای بیپ‌ اولیه سه تا بیپ دیگه هم میزد و بعد ی صفحه میومد که تاریخ و اینا رو تنظیم کن . الانم که دیگه کلا بالا نمیاد . لطفا کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، ممکن است کارت گرافیک و پاور شما دچار اختلال شده باشد، قطعات مذکور و اتصالات سیستم را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا فرامرزیان گفت:

   سلام دوستان.
   اگر مادربرد ۳ بار بوق ممتد زد :
   ۱_مشکل از رم است
   ۲_رم درست در جایش محکم نشده
   ۳_مشکل از کارت گرافیک است
   ۴_کارت گرافیک در جای خودش محکم نشده

   اگر بوق یک سره زد :
   ۱_یکی از کارت ها مثل کارت گرافیک و یا رم درست در جای خود قرار نگرفته

   اگر بوق نزد :
   ۱_رم را بررسی کنید
   ۲_اسلات رم را بررسی کنید
   ۳_با یک رم دیگه امتحان کنید
   ۴_کارت گرافیک و پردازنده را بررسی کنید
   ۵_پاور را بررسی کنید

   اگر سیستم ۳ ثانیه بعد خاموش شد :
   ۱_در یکی از قسمت های مادربرد یک اختلال و نوسان به وجود آمده و یا پاور مشکل دارد

   اگر سیستم هنگام بالا آمدن هنگ کرد :
   ۱_چیپ lan رو بررسی کنید
   ۲_قسمت lan رو از داخل تنظیمات بایوس غیرفعال کرده و از کارت lan جدا استفاده کنید
   ۳_بایوس را آپدیت کنید
   ۴_بایوس را پروگرام کنید
   ۶_بایوس را تعویض کنید.

 • Hosin گفت:

  سلام من وقتی کیس رو روشن میکنم یه دفعه روشن میشه بعد زود خاموش میشه میدونید مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز مشکل شما، میتواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد، برای پاسخ دقیق، لازم است سیستم بررسی شود. از صحت پاور، اتصالات سایر قطعات سیستم مطمئن شده و برای بررسی نرم افزاری از ابزار windows troubleshooter برای شناسایی مشکل خود، استفاده کنید. . در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • zahra گفت:

  سلام بنده ویندوز ۱۰ نصب کردم روی سیستمم تا Redstone 5 ورژن ۱۸۰۹ هیچ مشکلی ندارم ولی از Redstone5 به بعد هر چی نصب میکنم موقع روشن شدن سیستمم تصویر نمیاد کیس فقط روشن میشه مانیتور تصویر نداره باید حتما یکبار دکمه ریستارت روی کیس بزنی تا تصویر بیاد کسی میدونه مشکلش چیه کمکم کنه ؟؟؟؟؟ در ضمن رم سی پی یو دیگه ای تست شده بایوسم اپدیدت شده ولی مشکل حل نشده

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زهرا عزیز، مکن است مشکل شما نرم افزاری و به دلیل اختلال در ویندوز و یا سخت افزاری بوده و از خرابی پاور، پردازنده، مادربرد و … ناشی شود. از ابزار windows troubleshooter برای شناسایی مشکل خود، استفاده کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زهرا عزیز، ممکن است مشکل شما ناشی از اختلال در ویندوز، آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک و یا از خرابی پاور، پردازنده، مادربرد و … ناشی شود. از ابزار windows troubleshooter برای شناسایی مشکل خود، استفاده کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • °♡mahdis♡° گفت:

  سلام کامپیوتر من روشن میشه فنش هم صدا میده ولی مانیتور روشن نمیشه و فقط چراغ کنارش چشمک میزنه باید چیکار کنم؟!

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهدیس عزیز، علت مشکل می‌تواند ناشی از اختلال در هریک ازموارد زیر باشد:
   – خرابی کارت گرافیک
   – اختلال در مادربرد
   – خرابی کابل رابط کیس و مانیتور
   – اختلال در پردازنده
   – خرابی پاور
   – نبود سیستم عامل
   – و …
   برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • پویا گفت:

  سلام ببخشود وقتی من کامپیوتر رو روشن میکنم صفحه سیاه هست و چراغ موس و کیبرد و هارد خاموش هست ولی پس از چند بار زدن دکمه ریستارت روشن میشه مشکل از کجاست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسام
   پویای عزیز، اتصالات و صحت قطعاتی چون مادربرد، پردازنده و پاور را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  سلام، من کامپیوتر مشکل دوم رو داره روشن میشه مانیتور بالا نمیاد و صدای بوق میده و ریست میشه، چقدر هزینه اش میشه حدودا؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز، برای برآرود هزینه درخواست خود را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا کارشناس با شما تماس گرفته و مراحل و هزینه تعمیر را مطرح کند.

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من کامپیوتر رو روشن میکنم چراغش روشن میشه فن کار میکنه ولی روی مانیتور یه خطا میده و دیگه چیزی بالا نمیاد رو صفحه ممنون میشم راهنماییم کنینن

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فاطمه عزیز، چه خطایی روی صفحه مشاهده میکنید؟ ممکن است مشکل از عدم نصب صحیح سیستم عامل و یا از کارت گرافیک شما باشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • mohammad گفت:

  سلام میگم یک نرم افزار ریختم درایور سی پی یو رو اپدیت کنه اپدیت کرد ونصب شد الان فقط روشن میشه ولی صدای بوق بایوس نمیاد اگه خاموش روشن کنم چند بار میاد بالا به خوبی باز اگه خاموش کنم همونجوریه باید چی کار کنم؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، منظورتان از “الان فقط روشن میشود” را متوجه نشدید؟ یعنی فقط چراغ پاور روشن میشود ولی پردازشی صورت نگرفته و سیستم بالا نمی آید یا فقط مشکل عدم اجرای بایوس است؟

 • کیارش گفت:

  سلام کامپیوترم چند وقته که وقتی روشنش می کنم ویندوز بالا نمیاد ولی بعضی مواقع بالا میاد ولی دفعه بعد دیگه بالا نمیاد وفقط صفحه سیاه نشون میده باید چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   کیارش عزیز، احتمال دارد ویندوز شما به خوبی نصب نشده باشد. لازم است دوباره اقدام به نصب ویندوز و آپیت درایورها کنید. مشکل سیاه شدن صفحه نیز با گرفتن کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+delete به صورت موقت رفع میشود و میتوانید وارد صفحه اصلی شوید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Parsina گفت:

  من کامپیوتر را روشن میکنم بوق هم میخوره ولی صفحه سیاهه و صدای بوق بوق بوق بوق هم از دستگاه سی دی میاید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   پارسینای عزیز، بوق های بایوس راهنمای وجود مشکل در قطعات هستند. اگر این مورد تکرار شد تعداد بوق ها را شمرده و برای دریافت راهنمایی اعلام بفرمایید.

 • Parsina گفت:

  مشکلم حل شد رم را در اوردم و در یک جایگاه دیگه رم گذاشتم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   پارسینای عزیز خوشحالیم که توانستید مشکل را پیدا کنید و ممونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

 • محسن گفت:

  سلام
  وقتی کامپیوتر روشن میکنم چند ثانیه بعد سه تا بوق صدا میده مانیتور چیزی نشون نمیده سیاه میمونه دلیلش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   بایوس سخت افزار سیستم را بررسی می‌کند و در صورت وجود اختلال در آن به کمک بوق آن را به شما اعلام می‌کند. سه بوق بایوس نشان دهنده اختلال در رم است، بررسی کنید که قطعات سیستم شما به درستی در جای خود قرار گرفته باشد و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سینا گفت:

  سلام، وقت بخیر
  ببخشید کامپیوترو که روشن میکن، سریع یه صدای بلند از فن کارت گرافیک شنیده میشه و ویندوز بالا نمیاد، مشکل از کجاست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سینای عزیز، برای رفع مشکل لازم است اتصالاتسیستم، پاور، صحت فن، مادربرد و پردازنده بررسی شود. البته ممکن است مشکل از ویندوز نیز باشد. موارد گفته شده را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Ghazal گفت:

  سلام.من دکمه پاور کیس رو که میزنم، فن شروع به کار میکنه اما چراغ کیس روشن نمیشه و هیچ صفحه ای هم بالا نمیاد. مشکلش از کجا میتونه باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   غزل عزیز ممکن است اتصالات و یا مادربرد دچار اختلال شده باشد. در این حالت بهتر است برای جلوگیری از آسیب بیشتر سیستم را روشن نکنید و از یک کارشناس جهت بررسی فنی کمک بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 • ارش گفت:

  اقا من رفتم ناهار بخورم اومدم دیدم کامپیوتر خاموشه کسی هم خاموش نکرده بود اومدم روشن کنم دیدم روشن نمیشه ولی معلوم که کیس برق داره چراغش روشن بود ۱ بار دکمه پاور پشت کامپیوتر رو خاموش روشن کردم درست شد یعنی پاور کامپیوترم مشکل داره ؟ نمیشه بدون بردن پیش تعمیر کار تستش کنم ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرش عزیز اتصالات و مادربرد و پاور را بررسی کنید. اختلال در سیستم عامل و تنظیمات بایوس نیز می‌تواند در این موضوع دخیل باشد. تست صحت قطعات کامپیوتر نیاز به تجربه و دانش فنی دارد، برای جلوگیری از بروز خسارتهای بیشتر بهتر است توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 • بهروز گفت:

  سلام بهروز هستم بعلت شکستگی جلوی کیس لوازم داخل یه کیس دیگه نصب کردم کامپیوتر روشن نمیشه قبلا هم این اتفاق افتاده بود بعداز زدن به برق یه ساعت طول میکشید روشن بشه.
  الان دیگه روشن نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   بهروز عزیز، از محکم بودن تمامی قطعات در جای خود و صحت اتصالات و همچنین عدم اختلال در پاور مطمئن شوید. در صورتی که مشکل با بررسی شما حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Samaneh گفت:

  سلام من با وجود تعویض منبع تغذیه بازهم کیس علائم روشن شدن ندارد تمام قطعات مثل رم و گرافیک جدا کردم بازم روشن نشده دلیل چی می‌تونه باشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سمانه عزیز، ممکن است این اختلال ناشی از مشکل در هر یک از قطعات و یا اتصالات باشد. عیب یابی این مشکل نیاز به بررسی توسط کارشناس دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع مشکل، درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمدرضا گفت:

  سلام من قطعات کیس وقتی تمیز کردم بعد از اینکه روشن شد صدای بوق درنیومدش

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد رضای عزیز اتصالات و محل قرار یری قطعات را مدد بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد، برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سعید گفت:

  سلام
  من کامپیوترم رو یه بار که روشن میکنم یهو بعد ۱ ساعت خاموش میشه بعد خاموش که میشه برای اینکه دوباره روشن بشه باید ۱۵ دقیقه از برق بکشم سیمرو بعد دوباره روشن کنم این خیلی زجر اوره دلیلش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز ممکن است مشکل در پاور و یا اتصتلات سیستم شما باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام ویندوز ۱۰ دارم بنده یه بار ساعت دو شب سیستم خودم را روشن کردم همه چی در کیس روشن شد ولی مانیتور چیزی نشان نداد بعد نگه‌داشتن پاور و خاموش شدن دوباره زدم ویندوز بدون مشکل بالا امد و بعد از این ماجرا حدود پنج روز میگذرد و من مشکلی ندارم ولی ساعت دو روشن نکردم تو این پنج روز
  تا اینکه امشب دوباره ساعت دو سیستمم رو روشن کردم و صفحه سیاه بود ولی صدای ویندوزم را شنیدم از باندها پاور را دوباره زدم و ویندوز بالا آمد
  سوال من اینجاست چرا من در کل روز مشکلی ندارم و فقط در اون ساعت ویندوز بالا نمی‌اید و باید از نو روشن کنم کیس را؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز احتمال دارد مشکل شما از نوسانات برق باشد، برای اتصال سیستم به برق از محافظ استفاده کنید و درایورها و سیستم عامل خود را بروز کنید.

 • طاهر گفت:

  سلام کیس کامپیوتر روشن میشه فن و چراغش روشن میشه ولی وقتی مانیتور رو روشن میکنم روشن میشه چراغش چشمک میزنه ولی صفحه سیاه هستش لطفا بگید مشکل چیه؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   طاهر عزیز ابتدا اتصال کابل ها و سپس صحت کارت گرافیک مادربرد و پردازنده را بررسی کنید. برای یافتن علت اصلی مشکل لازم است سیستم توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مرسانا گفت:

  سلام خسته نباشید کیس و باز کردم به آرومی تمیز کردم مادربرد را ولی وقتی اتصالات و انجام دادم و به برق متصل کردم با روشن شدن چراغ جلویی کیس و شروع کار فن ها بالافاصله خاموش میشه و به طور خودکار خاموش و روشن میشه توصیه شما چیه؟!

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مرسانای عزیز، اگر قبل از تمیز کردن کیس مشکلی وجود نداشت، لازم است مجدد اتصالات را بررسی و از قرار گرفتم هر قطعه به درستی در جای خود مطمئن شوید. در ضمن بررسی کنید مادربرد دچار لقی و مشکل نشده باشد. اگر مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا گفت:

   سلام.
   لطفا رم را در بیارید و جابه جا کنید و یا اینکه در بیارید و دوباره جا بزنید و دقت کنید پیچ یا سیم یا قطعه فلزی داخل کیس نباشه،بررسی کنید کارت گرافیک و مودم و سی پی یو و رم درست سر جاشون متصل شده باشن

 • امیر گفت:

  سلام
  کامپیوتر من اخرین بار خیلی خوب کار میکرد بعدش که خاموش کردم دیگه کیس روشن نمیشه مانیتور روشنه ولی کیس کار نمیکنه اصلا هیچ حرکتی از کیس دیده نمیشه مشکل چیع

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر عزیز، لازم است سیستم شما جهت عیب یابی بررسی شود. این مشکل می‌تواند نرم افزاری و در اثر سیستم‌عامل و یا فنی و در اثر هر یک از قطعاتی چون پاور، مادربرد و … باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Emad.X گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من با کامپیوترم کارمیکردم که یک دفعه خاموش شد و هرکاری کردم موقع روشن کردن کیس فقط یک لحظه چراغش روشن میشد و بعد انگار برقش قطع میشد.چند بار کیس رو برسی کردم ولی چیز خاصی متوجه نشدم و کامپیوتر فرقی نکرد.

  لطفا راهنماییم کنید.🙏

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   عماد عزیز ممکن است مشکل در هر کدام از قطعات سیستم چون خرابی منبع تغذیه، هارد، مادربرد، اتصلات و … باشد. باید توسط کارشناس جهت عیب یابی دقیق بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام کامپیوتر من کنار دکمه استارتش چراغش روشن هست
  ولی هر چی میزنم روشن نمیشه
  خیلی وقته روشن نکردم مشکل از چیه بیزحمت راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز ممکن است مشکل در هارد، اتصالات، مادربرد و… باشد. سیستم باید توسط کارشناس جهت عیب یابی دقیق بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امیرحسین گفت:

  با سلام.کامپیوتر خود به خود خاموش شده و الان روشن می کنم یک لحظه روشن میشه بعد دوباره خاموش میشه.علت چی هست؟؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر حسین عزیز، برای عیب یابی سیستم موارد زیر را بررسی کنید:
   ۱- نبود مشکل در سیستم عامل
   ۲- اتصالات سیستم
   ۳- نبود اختلال در هارد
   ۴- نبود اختلال در رم
   ۵- خرابی پاور
   در صورتی که نتوانستید مشکل را پیدا و رفع کنید شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا فرامرزیان گفت:

   سلام.
   لطفا به مواردی که تحریریه آچارباز عزیز اشاره کرد،عمل کنید
   اما یه احتمال هست
   ۱_بر اثر کار زیاد و حرارت زیاد یکی از قطعات مثل چیپست مادربرد سوخته باشه

 • فرهاد گفت:

  سلام خسته نباشید.من کامپیوترم از سری all in one هست. چندوقت پیش وقتی در اثر یه اتفاق کابل برقش از پریز کنده شد دیگه صفحه نمایش بالا نیومد.
  وقتی دکمه پاور رو میزنم کامپیوتر روشن میشه یه نور خفیفی هم از صفحه نمایش پیداست ولی چیز دیگه ای نمیاره.
  ممنون میشم کمکم کنید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فرهاد عزیز، ممکن است در اثر نوسان برق برخی از قطعات چون هارد یا رم و یا پاور دچار مشکل شده باشند و یا سیستم عامل پریده باشد. تنظیمات بایوس و سیستم عامل را بررسی کنید اگر مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • hanieh گفت:

  سلام خسته نباشید.من کامپیوترم با دکمه پاور روشن نمیشه دکمه ریست رو ک چند ثانیه نگه میدارم بعدش روشن میشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   هانیه عزیز، اتصالات این قسمت را بررسی کنید. اگر مشکل همچنان باقی بود با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • mehdi گفت:

  سلام خسته نباشید دکمه پاور رو ک میزنم اصلا روشن نمیشه باز کردم کیس رو برق تو مادربرد هست چراغ های داخل روش میشن اما کلید پاور روشن نمیشه مشکل از چیه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   مهدی عزیز؛ ابتدا بررسی کنید که قطعات سالم و در جای خود قرار گرفته باشند، اگر مشکل با بررسی سطحی شما شناسایی و حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Ali گفت:

  سلام
  خسته نباشید ببخشید من کامپیوتر روشن میکنم.چراغ سبز روشن میشه .وصدای فن هم میاد ولی اصلابالا نمیاد.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز، تنظیمات بایوس، هارد و رم و یا سیستم عامل باید توسط کارشناس بررسی شود. درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امیرحسین گفت:

  سلام
  من میخوام کامپیوتر رو روشن کنم روشن میشه بعد خاموش و رنگ قرمز بوق میزند

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیرحسین عزیز؛ ممکن است پردازنده، رم یا مادربرد به مشکل خورده باشد. لازم است این مورد توسط کارشناس بررسی و تعمیر شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمود گفت:

  همه قطعات رو تازه گرفتم و جاگذاری کردم و الان دکمه پاور رو میزنم و چراغ سبز روشن میشه اما دکمه پاور رو میزنم چیزی تغییر نمیکنه …

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز سیستم شما باید توسط کارشناس بررسی شود شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا فرامرزیان گفت:

   سلام.
   به چند مورد باید اشاره کرد
   ۱_احتمالا هنگام جا زدن پردازنده،دقت نکرده اید،و احتمالا یکی و یا چند تا از پایه های سوکت پردازنده،کج شده و یا شکسته اند
   ۲_برق ۴پین-۸پین پردازنده رو وصل نکرده اید
   ۳_پاور شما معیوب است
   ۴_کابل های پنل جلویی کیس رو درست به مادربرد وصل نکرده اید

   • تحریریه آچارباز گفت:

    باسلام
    سینای عزیز ممنونیم از راهنمایی و اینکه تجربه خود را در اختیار کاربرن ما قرار دادید.

    • سینا فرامرزیان گفت:

     سلام.خدا امواتتون رو بیامرزه خیلی بااخلاق هستید لذت بردم حتما شما رو به دوستان و آشنایانم معرفی می کنم . ممن افتخار می کنم که با شما همکاری کنم

     • تحریریه آچارباز گفت:

      یاسلام
      سینای عزیز، همراهانی چون شما انرژی بخش مجموعه هستند. متشکریم

 • محسن گفت:

  سلام.
  من دیروز همه قطعات کیسم رو با پارچه خشک و سشوار تمیز کردم ولی امروز که خواستم روشن کنم. کیس روشن نمیشه ولی بدنش کمی برق داره مثل قبلا. بنظرتون مشکل از کجاس؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز حرارت سشوار ممکن است باعث آسیب به اتصالات آن شود و یا در حین پاک کردن باعث جابجایی و یا شل شدن برخی از قطعات شده باشید. از قرار گرفتن صحیح قطعات در جای خود اطمینان حاصل کنید اگر مشکلی نداشتند باید سیستم توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  سلام، من امروز خواستم خمیر سیلیکُنی به سی پی یو بزنم ، مقدار هم کم زدم ، بعد فن سی پی یو رو هم که جا زدم ،…(اتصالات برق هم کلا قطع بود) خواستم کامپیوتر رو روشن کنم ، فن سی پی یو روشن شد جریان برق هم ظاهرا توی مادربرد برقرار بود ، ولی اصلا چیزی بالا نمیامد ، کلی باهاش ور رفتم ، اخر کل قطعات رو از توی کیس درآوردم ، بیرون کیس به هم وصل کردم و خمیر سیلیکُنی رو هم از روی سی پی یو تمیز کردم ، سیستم بالا اومد ولی هارد رو نمیخوند ، گفتم شاید مشکل از ویندوز باشه ، ویندوز رو مجددا نصب کردم ، خودم سیستم رو ری استارت کردم بعد از بایوس (bios) ، همون ارور قبلی رو میداد ، دو سه بار مجدد ویندوز رو عوض کردم ، آخر سر تمام قطعات رو با احتیاط توی کیس گذاشتم و خواستم روشن کنم ، مثل اولش شد، هیچی بالا نمیامدو نیومد ، انقدر هم با سیم ها ور رفتم ی اتصالی کوچیک هم کرد :)))) ، الان نمیدونم مشکل از پاور بود ،ماربرد بود ، سی پی یو بود … چی بود؟!

  اگه میتونین راهنمایی کنین لطفا اگه میشه جواب رو به ایمیلم بفرستین♡

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است خمیر باعث اتصال کوتاه شده باشد و پس از پاک کردن آن نیز در اتصال قطعات مشکل به وجود آمده باد، مشکلات سخت افزای باید توسط کارشناس بررسی شوند. لطفا از دستکاری بیشتر و آسیب زدن به سایر قطعات خودداری کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا فرامرزیان گفت:

   سلام.احتمالا در جا زدن پردازنده،دقت کافی نکرده اید و احتمالا یکی و یا چند تا از پایه های سوکت پردازنده،کج شده و یا شکسته اند،

   • تحریریه آچارباز گفت:

    باسلام
    سینای عزیز ممنونیم از راهنمایی و اینکه تجربه خود را در اختیار کاربرن ما قرار دادید.

    • سینا فرامرزیان گفت:

     سلام.آچارباز عالیه دم شما گرم.خیلی از نوع پاسخگویی و بااخلاق بودن شما خوشم اومد خدا امواتتون رو بیامرزه.من افتخار می کنم که با شما همکاری کنم

 • ارشدی گفت:

  سلام ببخشید من داشتم که با لپ تاپ کار میکردم که ناگهان هنگ میکنه و خاموش میشه و بعد وقتی روشن میکنمش ارور boot device not found رو میاره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز یکبار سیستم را ری استارت کنید اگر مشکل حل نشد ممکن است اتصالات هارد مشکل داشته باشد و هارد شناسایی نشود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • زهره باقری گفت:

  سلام وقت بخیر
  کلید کیس رو میزنم چراغ سبز روشن میشه اما فن کار نمیکنه و چیزی بالا نمیاد. مشکل از چی میتونه باشه. لطفا کمکم کنید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، ممکن است مشکل از رم و فن باشد باید توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • رض گفت:

  سلام.وقت بخیر.
  موقع روشن کردن کامپیوتر بعضا روشن نمیشه و بعضا روشن میشه،خلاصه بسته به حال کامپیوتر داره.
  مشکل از چی میتونه باشه.ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز مشکل سیستم شما می‌تواند نرم افزاری یا فنی باشد، باید توسط کارشناس بررسی و علت یابی صورت گیرد شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  سلام خسته نباشید ، کامپیوتر رو هروز باز میذارم میمونه چون خاموش شدنی هنگ میکنه خاموش نمیکنم امروز صبح دیدم کیس کلا روشن نمیشه دلیل چی میتونه باشه ؟ تعویض منبع تغذیس؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، روشن گذاشتن کامپیوتر به صورت مداوم کار درستی نیست. بهتر است با یک کارشناس مجرب جهت تعمیر کامپیوتر خود تماس بگیرید تا مشکل را از نظر فنی بررسی کند. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سینا گفت:

  سلام،
  کار آچارباز شده بررسی نظرات این مطلب!
  خیلی خوبه آچارباز دمت گرم!

 • حنانه گفت:

  سلام خسته نباشید کیس من به برق بود من داشتم از درگاه یو اس بی گوشیم رو شارژ میکردم که ی صدایی از کیس در اومد بعد بوی سیم سوخته اومد جرات نکردم روشن کنم بعد چند ساعت هرکاری کردم روشن نشد به نظرتون مشکلش چیه خیلی خرج داره چون من تازه درستش کردم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، ممکن است در کیس اتصالی رخ داده باشد، اگر مشکلی در قطعات وجود نداشته باشد خیر، باید کارشناس سیستم را بررسی کند. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • شهاب گفت:

  برا من داشتم کار میکردم با کامپیوتر ک یهو خاموش شد و چراغ پاورش روشن خاموش میشه بعد از برق کشیدم نیم ساعت بعد روشن کردم روشن شد بعد چند ساعتی باز خاموش شد و چراغش خاموش روشن میشه مشکل از چی میتونه باشع؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، به احتمال زیاد مشکل شما سخت افزاری است. ممکن است مشکل در مادربرد، cpu، اتصالات داخلی سیستم و … باشد. بهتر است از دستکاری سیستم خوداری نموده و درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • reza-a1380 گفت:

  کامپیوترم روشن میشه اما بعد از روشن شدن صفحش سیاه میشه. بعضی وقتا درست میشه بعضی وقت ها هم مجبورم ری استارت کنم به نظرتون مشکل از مانیتوره یا کلا کامپیوترم داغون شده؟ 🙁

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز مشکل می‌تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. با بررسی و عیب یابی و تعمیر توسط کارشناس مشکل حل خواهد شد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • سینا گفت:

   سلام،
   احتمالات زیر هست:
   ۱_بایوس تون مشکل پروگرام داشته باشه(در این صورت بایوس تون باید پروگرام بشه که ۱۰۰تومن خرج داره)
   ۲_بایوس مشکل دار شده باشه
   ۳_رم مشکل دار شده باشه
   ۴_گرافیک مشکل دار شده باشه
   ۵_یکی از پایه های سوکت پردازنده کج شده باشه
   ۶_مشکل از ویندوز و رجیستری باشه(مشکل نرم افزاری)
   ۷_مشکل از مانیتور باشه
   ۸_مشکل از مادربرد باشه
   ۹_حتی این مشکل به هارد هم مربوط میشه(بدسکتور خیلی شدید هارد)
   ۱۰_ویروسی شدن سیستم

   مشکل کامپیوترتون زمانی درست مشخص میشه که کیس روبروی ما باشه و بتونیم بررسی ش کنیم پس با تحریریه آچارباز تماس بگیر و یا یه فیلم از سیستم براشون بفرست.

   موفق باشید

  • Amir گفت:

   مثل مال من

   • سینا فرامرزیان گفت:

    سلام،
    احتمالات زیر هست:
    ۱_بایوس تون مشکل پروگرام داشته باشه(در این صورت بایوس تون باید پروگرام بشه که ۱۰۰تومن خرج داره)
    ۲_بایوس مشکل دار شده باشه
    ۳_رم مشکل دار شده باشه
    ۴_گرافیک مشکل دار شده باشه
    ۵_یکی از پایه های سوکت پردازنده کج شده باشه
    ۶_مشکل از ویندوز و رجیستری باشه(مشکل نرم افزاری)
    ۷_مشکل از مانیتور باشه
    ۸_مشکل از مادربرد باشه
    ۹_حتی این مشکل به هارد هم مربوط میشه(بدسکتور خیلی شدید هارد)
    ۱۰_ویروسی شدن سیستم

    مشکل کامپیوترتون زمانی درست مشخص میشه که کیس روبروی ما باشه و بتونیم بررسی ش کنیم
    با تحریریه آچارباز تماس بگیر و یا یه فیلم از سیستم براشون بفرست.

    موفق باشید

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.