×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

تلویزیون‌های ایکس ویژن یکی از مدل‌های جدیدی است که طی سال‌های اخیر در بازار عرضه شده است. اگر در منزلتان یکی از تلویزیون‌های ایکس ویژن را دارید خواهید دید که در ادامه به بررسی انواع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خواهیم پرداخت.

بازار اولیه این دسته از تلویزیون‌ها در ایران و خاورمیانه است. ایکس ویژن یکی از محصولاتی است که در یک کمپین در ماه آگوست سال ۲۰۰۶ به شرکت توزیع ماد ایران پیوست و به این ترتیب نام تجاری X.Vision در ایران راه اندازی شد. این تلویزیون نیز مانند سایر لوازم برقی دارای مزایا و معایبی است و طبیعی است که گاهی دچار خرابی و اشکالاتی شود. پیش از اقدام برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آگاهی از برخی از مشکلات آن کمک بهتری در راهنمایی تعمیرکار و رفع مشکل آن می‌کنید. برای کاهش هزینه‌های تعمیر تلویزیون خود می‌توانید از خدمات تعمیر در محل استفاده کنید. با تعمیر تلویزیون در منزل دیگر نیاز نیست هزینه‌ای برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه پرداخت کنید.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تلویزیون ایکس ویژن بیشتر آشنا شوید.

ویژگی‌های تلویزیون ایکس ویژن

در جواب سوال اینکه آیا تلویزیون ایکس ویژن خوب است؟ از ویژگی‌های تلویزیون‎های ایکس ویژن که آن‌ها را از دیگر تلویزیون‌ها مجزا می‌کند می‌توان به این چند مورد اشاره کرد:

 • مجهز به پانل LED با درجه کیفی +A
 • دارای DVBT داخلی با کیفیت  HD
 • وضوح تصویر بالا Full HD یا رزولوشین ۱۹۲۰ x 1080
 • زاویه دید بسیار وسیع ۱۷۸ درجه افقی و عمودی
 • روشنایی و وضوح بسیار بالا در تصویر
 • قابلیت پخش فیلم به حالت ۲۴ فریم در ثانیه
 • قابلیت پخش صدا با فرمت‌های MP3,WMA,AAC
 • مجهز به ماشین زمان Time Shift
 • قابلیت ضبط برنامه‌های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به کار (استندبای)
 • قابلیت نمایش عکس‌ها با فرمت‌های JPG,JPE,PNG,BMP
 • قابلیت پخش تصاویر با فرمت‌های DIVX,MPG,MPEG,MP4,MOV,MKV
 • قابلیت پخش تصاویر، فیلم‌ها و موزیک از روی حافظه USB
 • مجهز به پردازشگر چند هسته‌ای
ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن

علت خرابی تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

در بررسی خرابی تلویزیون ایکس ویژن قطعات به کار رفته شرکت‌های تولیدی از همه نکات مهم‌تر است. بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن از پنل‌هایی تشکیل شده‌اند که قطعات آن دارای بخش‌های لایت برد و تیکان هستند. این پنل‌ها شباهت زیادی به قطعاتی دارند که برندهای ایرانی و شرکت‌های داخلی آن‌ها را تولید می‌کنند. خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این زمینه را می‌توان با بررسی این پنل‌ها برطرف کرد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

گزینه دیگر که در خرابی تلویزیون ایکس ویژن می‌تواند رخ دهد روشن نشدن تلویزیون است. در برخی مواقع با روشن نشدن تلویزیون به بروز مشکل پی می‌بریم. این عیب به طور معمول مربوط به قسمت پاور تلویزیون می‌شود.

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

با تعویض قطعه خراب پاور سوپلای به احتمال قوی مشکل پاور برطرف خواهد شد، ولی در صورتی که مشکل برطرف نشد خرابی تلویزیون ایکس ویژن شما با تعویض کلی پاور  برطرف می‌شود. بیشتر مواقع این قطعه سه ماه گارانتی دارد که اگر شامل گارانتی باشید می‌توانید از این خدمات برای رفع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خود استفاده کنید.

خارج نشدن از حالت استند بای به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند در لیست خرابی تلویزیون ایکس ویژن به حساب آید خارج نشدن تلویزیون از حالت استند بای است. حتی ممکن است تلویزیون از حالت استند بای خارج شود ولی صدا و تصویر نداشته باشد و حتی کنترل تلویزیون نیز کار نکند. مشکل و خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این حالت مرتبط با بخش مین برد است که این بخش نیز به طور معمول شامل سه ماه گارانتی است که می‌توان در صورتی که در تاریخ مقرر قرار گرفته باشید از این خدمات استفاده کنید.

روشن و خاموش شدن پشت سر هم

در برخی مواقع ممکن است تلویزیون روشن شود لوگو مشاهده شود و مجدد خاموش شود. تکرار این حالت یا در حقیقت reboot شدن مکرر تلویزیون از خرابی بخش مین برد است. برای رفع این مشکل باید از نرم افزارهای مخصوص مدل تلویزیون خود استفاده کنید. این ایراد در بیشتر مدل‌های سری LED و LB به وفور رخ می‌دهد.

قطعی تصویر هنگامی که صدا وجود دارد

این مشکل و خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در بیشتر مدل‌های بدون گارانتی رخ می‌دهد. حالتی که تصویر تلویزیون قطع می‌شود در حالی که صدا به طور کامل و واضح در حال پخش شدن است.

یک بخش به نام LN در این رده تلویزیون‌ها دچار ضعف کارخانه‌ای است که می‌تواند سبب خرابی تلویزیون ایکس ویژن شود. تلویزیون‌های سایز ۴۷ اینچی دارای دو سری الی ای دی هستند که بیشتر از دیگر مدل‌ها دچار این مشکل می‌شود چرا که LN در برد این مدل‌ها بیشتر پروتکت کرده و این عمل منجر به قطعی تصویر می‌شود.

قطع شدن صدای تلویزیون به چه دلیل است؟

در این حالت به طور عادی تلویزیون کار می‌کند اما صدا نسبتا تاخیر داشته و گاهی هم قطع می‌شود. برای خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در حالت قطعی صدا باید ابتدا پاور دستگاه را کنترل کرد، چرا که خرابی پاور می‌تواند منشا این مشکل باشد. همچنین خرابی پاور می‌تواند به بخش سیستم کنترل تلویزیون نیز سرایت کرده و کنترل تلویزیون را هم دچار نقصان کند.

پیدا شدن نوار صورتی در بالای تصویر

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در سیستم‌های تلویزیون ایکس ویژن ایجاد شود پیدا شدن یک نوار در حدود ۱۰ سانتی متر در بالای تصویر است که رنگی شبیه به صورتی دارد. این نوار خرابی تلویزیون ایکس ویژن به شمار می‌رود که به مرور زمان افزایش پیدا کرده و در تمامی صفحه تلویزیون گسترده می‌شود.

هر چه نور صفحه نمایش تلویزیون را کم کنید این نوار نیز محوتر و کم رنگ‌تر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که این نوار با مشکلاتی در لامپ تصویر پیدا می‌شود که در برخی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر نور به حالت اولیه برگشته و این مشکل بر طرف می‌شود.

ایجاد لکه‎های رنگی در تصویر تلویزیون

این مشکل در بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن با سایزهای بزرگ مانند ۵۰ یا ۶۰ اینچ مشاهده می‌شود. بروز لکه‌های رنگی در کل صفحه نمایش تلویزیون نشان از خرابی تلویزیون ایکس ویژن به خصوص در قسمت LCD و یا RGB است. این مشکل از ایراداتی است که در اثر استفاده طولانی مدت از تلویزیون به وجود می‌آید

برطرف کردن لکه های تصویر

دیر روشن شدن به چه دلیل است ؟

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون‌های ایکس ویژن دیر روشن شدن تلویزیون است که این مورد نیز مرتبط به پاور می‌شود. زمانی که به وسیله کنترل و یا حتی دکمه پاور تلویزیون را روشن می‌کنید ممکن است مدت زمان طولانی تلویزیون روشن نشود. برای بررسی و رفع این مشکل باید بخش پاور بررسی و رفع ایراد شود.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

۳۴۶ دیدگاه

 • محمد گفت:

  سلام. تلویزیون های ایکس ویژن نسبت به مارک های موجود بازار از لحاظ کیفیت در چه سطحی قرار داره؟ میشه به عنوان ی خرید خوب روش حساب کرد؟ ممنون

 • رحیمی گفت:

  سلام ووقت به خیر من تلویزیون ایکس ویژن ۵۵ اینچ ۴کی خریدم در همه کانال ها وقتی اگهی بازرگانی پخش میشه یک نوار ابی رنگ به ضخانت حدود ۱ سانتی متر به صورت افقی در قسمت چپ تلویزیون ودر قسمت بالا دیده میشه وبا قطع اگهی ها اون نوار حذف میشه .علت این مشکل چیه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در منوی تنظیمات احتمالا گزینه ای به نام ” حالت استفاده ” وجود دارد، آن را از حالت ” فروشگاه ” به ” منزل ” تغییر دهید.

   • رحیمی گفت:

    سلام وخسته نباشید .از راهنمایی شما بسیار ممنونم .در قسمت تنظیمات رفتم ودر حالت تنظیمات پیشرفته قسمتی هستش به نام تنظیم مجددصفحه که با ان گزینه مشکل ان خط ابی در بالای صفحه بر طرف شد .از لطف شما متشکرم

 • رضا گفت:

  سلام یه تلویزیون ۵۰ اینچ ایکس ویژن دارم چراغ پاور روشنه ولی تلویزیون روشن نمیشه چند روزی یه بار روشن میشه بعد دوباره همینجوریه

 • معصومه کابلی گفت:

  سلام ، تلوزیون ما مدام ارورM306B12_LF1V01۰:Mv , ADC :Nok میده و ارور “فاقد اطلاعات” میزنه ، وقتی بازگشت به کارخانرو میزنم یکی دوساعت درست میشه ولی دوباره که خاموش میکنیم به همین حالت درمیاد ، علتش چی میتونه باشه؟

 • علی کفاش گفت:

  سلام من صفحه ال ای دیم بعضی وقت ها تاریک میشه باز خاموش روشنش که میکنم درست میشه

 • رویا گفت:

  سلام وقت بخیر
  فیوز پرید دیگه تلوزیون روشن نشد علتش چی میتونه باشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد پاور یا برد اصلی وجود دارد.
   دستگاه را از محافظ هم جدا، مستقیم به برق وصل و امتحان نمایید

 • خالق کورش گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  تلویزیون ایکس ویژن دارم یه نوشته روی صفحه ی تلویزیون من آمده و نمیره.هم تصویر داره هم صدا
  متاسفانهJRM-serviceContainerمتوقف شده است
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ۰۹۱۴۹۴۲۰۲۳۲
  اگه واتساپ داشته باشین عکسشو براتون میفرستم
  خیلی ممنون از زحماتتون

 • رضا گفت:

  سلام یک سال دارمش، الان دو روزه وقتی میخواد روشن بشه مینویسه اندروید درحال راه اندازی است ده دقیقه هم طول میکشه، علتش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل به دلیل اختلال در عملکرد بورد اصلی تلویزیون شما به وجود آمده است. بهتر است با کارشناس مشورت کرده و بازدید شود. در صورت تمایل می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل، درخواست خود را از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید

 • محسن گفت:

  با سلام، تلویزیون ایکس ویژن ال ای دی ۴۲ بعد ۳سال با اینکه روزانه ۲,۳ساعت استفاده میکردیم بدون اینکه لکه ای یا نقطه ای بر روی لامپ تصویر ایجاد بشه بعد روشن کردن صفحه روشن نشد و فقط صدا داره مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مطمئن هستید تلویزیون شما ضربه نخورده؟ این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد. در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

   ثبت درخواست تعمیر تلویزیون

 • hamed71 گفت:

  سلام خسته نباشید.تلویزیون ایکس ویژن۴۹تقریبا۸.۹ماهه خریدیم دوروزه خودبه خودصداش زیادمیشه تا۱۰۰میره علت چی میتونه باشه

 • امید گفت:

  سلام من یک تلویزیون ۴۹xtu735 دارم خود ب خود صدا کم زیاد میکنه بعد یه نوار چراغ کوچیک پایین صحفه هست قبلا خاموش میشد الان خاموش نمیشه میشه بگید مشکل چیه

 • طاها گفت:

  سلام تلوزیون ایکس ویژن ۴۷ حدود ۵ ساله خریدیم چند وقته وقتی روشنش میکنیم ری استارت میشه و همش در حال لود ولی بالا نمیاد مجبوریم از دکمه ریست استفاده کنیم تا خاموش روشن شه و اصلا روشن نمیشه فقط یه صفحه ابی بالا میاد که در حال لود ولی درست نمیشه و باز بیخیالش میشیم .مشکل چیه؟

 • مهدی گفت:

  سلام من یه تلوزیون ایکس ویژن ۲۲ اینچ دارم که به عنوان مانیتور استفاده می کنم و با کابل hdmi به کیس وصل هست موقع دیدن فیلم یا پخش هر ویدیویی حتی در اینستاگرام وب صدا و تصویر نا هماهنگ هستن و من از اسپیکر استفاده میکنم(اسپیکر به کیس وصل هست نه تلوزیون) چون رو حالت صدای خود تولوزیون بخاطر فرمت فیلم ها خیلی قطع و وصلی داره مشکل ناهماهنگی از کجاس؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • روح الله گفت:

  باسلام ۵روزه تلویزیون ۵۵ خریدم یک خط کم رنگ سبز افقی وسط افتاده علت می‌تونه چی باشد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند. بهتر است توسط متخصص بادید شود. به احتمال زیاد نیاز به تعویض پنل باشد

 • مصطفی زاده گفت:

  سلام من ال ایدی مدل/ le47k1003d/دارم که هر از چند گاهی بوت نمیشه و من مجبورم هر سری این رو ببرم نمایندگی و برام فلاش کنن مشکل از کجاست و چجوری رفع میشه

 • محمود گفت:

  سلام خدا قوت
  تلوزیون ایکس ویژن هوشمند ۴۳ اینچ مدل ۴۳XK565 حدود ۳ ماه میشه خریدم الان میخوام یه برنامه رو ضبط کنم زیر نویس میکنه که حافظه خارجی برای ضبط وجود ندارد در صورتی که خود تلوزیون ۴ گیگ حافظه داخلی داره.
  مشکل از چیه؟؟

 • ارمان گفت:

  سلام خسته نباشین
  بنده یه تلویزیون ۵۵ اینچ ایکس ویژن حدود دوسال پیش خریدم
  الان دو سه روز خودش خاموش میشه مجددا روشن میشه
  علت این عمل تلویزیون از چیست؟؟؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بود پاور و یا منبع تغذیه است. به نمایندگی مراجعه کنید و یا اینکه درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • حسین سعدی گفت:

  سلام تلوزیون ال ای دی ۴۸ دارم وقتی روشن میکنم زیر صفحه مینویسد((شروع سیستم هوشمند . لطفا صبر کنید))) بعد از ۵ دقیقه دوباره ری استارت میکنه بعد همین کار تکرار میکند علت چیست؟؟؟؟؟؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عمکرد بورد اصلی تلویزیون شما اختلالی به وجود آمده باشد. بهتر است توسط تکنسین بازدید و بررسی شود

 • مجید گفت:

  باسلام
  من یک led xvision دارم، غیر ا دکمه خاموش و روشن هیچ دکمه ای از کنترل کار نمیکنه، قبلا سالم بود، چیکار کنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- با یک کنترل دیگر بررسی کتید.
   ۲- در صورتی که ایراد از کنترل است باید یک کنترل دیگر خریداری کنید.
   ۳- در صورتی که ایراد از تلوزیون است نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

  • سامان گفت:

   سلام
   عذر میخوام مشکل تلویزیونتون حل شد؟مال منم اونجوری شده

 • عابديني گفت:

  سلام وقت بخیر
  ال ای دی ایکس ویژن ۴٩ اینچ حدود ۵ ماهه خریدیم خیلی ام کم استفاده کردیم اما وقتی روشنش میکنیم دیر بالا میاد و همش صفحه سفید و آبی و قرمز میشه یا باید خاموش روشن کنیم یا دو دقیقه صبر کنیم مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عمکرد بورد اصلی تلویزیون شما اختلالی به وجود آمده باشد. بهتر است توسط تکنسین بازدید و بررسی شود

 • صالح گفت:

  سلام خسته نباشید. ال ای دی ۴۳ خریدم مدل k40. الان کم نور شده علت کم نوری چیست. البته تو تنظیمات رفتم نورش رو هم زیاد کردم نشد مشکل کجاست. یکی میگه بک لایت هست یکی دیگه میگه پاور هست یکی میگه برد هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کم شدن نور در دستگاه و یا تاریک شدن تصویر به این معنا است که احتمال آسب در بک لایت وجود دارد.
   **در این موارد دستگاه صدا دارد فقط تصویردیده نمی شود.
   ** بسته به شدت مشکل باید قطعه تعمیر و یا تعویض شود. حتما از یک متخصص راهنمایی بگیرید. در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا بررسی های بیشتری شود

 • فرزاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  یکی از اشناهامون این مارک رو معروفی کرد ک بگیرم ایا خوب هست یا ن؟

 • افضلی گفت:

  سلام صدا دارم تصویرنه دوسه مرحله اینطورشدولی تصویرامد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

 • الناز گفت:

  سلام وقتی usbوصل میکنم و فیلم‌پلی میکنم بعد از چند دقیقه تلویزیون خاموش روشن میشه
  چیکار کنم؟

 • بابک گفت:

  با سلام ، دیر عمل کردن کنترل ایکس ویژن ۴۳ اندروید دار ، از چه میتونه باشه ، مثلا میخوایم صدار و کم و زیاد کنیم هم دیر عمل میکنه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا مشکل از عکلکرد بورد اصلی تلویزیون و یا کنترل شما است. بهتر است به صورت حضوری بررسی شود تا متحمل هزینه خرید کنترل هم نشوید.

 • وحید گفت:

  سلام تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد، ضمنا هیچ تصویری نتونستم ببینم توی تاریکی هم چیزی مشخصکه نیست، با چراغ قوه هم نور انداختم اما تصویری ندیدم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

 • ب گفت:

  سلام خسته نباشید‌.تلویزیون صدا داره ولی تصویر نداره.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

 • احمد گفت:

  سلام من ۴روز پیش تلویزیون ۴۳اینچ ایکس ورژن رو نصب کردم امروز وقتی که داشتم فیلم می دیدم سیگنال رفت علت چی ؟باید چیکار کنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   آنتن، سیم آنتن و سرفیش ها را بررسی کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد نیاز به بررسی متخصص دارد

 • بهمن گفت:

  سلام من حدود یک سال تلویزیونم نصب کردم الان هرچند وقت یه بار هنگ میکنه به طوری که کنترلش اصلا کار نمیکنه که باید ازبرق بکشیم دوباره روشنش کنیم به نظرتون به نمایندگیش زنگ بزنم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله حتما تماس بگیرید. به احتمال زیاد بورد اصلی تلویزیون شما دچار اختلال شده و باید بررسی شود

 • مصطفی گفت:

  سلام خدمت کارشناس محترم. من یه ساله تلوزیون ایکس ویژن گرفتم الان تصویرش رنگاش قاطی کرده و حالت سیاه وسفید و لکه داره بنظرتون چکار کنم .ممنونم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر

   علت بههم ریختگی رنگ تلویزیون بیشتر به دلیل اختلال در پنل، فلت یا بورد تیکان تلویزیون است که با بررسی های کارشناس دقیق تر مشکل مشخص می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله
   علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون را بخوانید.

 • پریسا گفت:

  سلام یواس بی وای فای که به پشت تلویزیون نصب میشه خراب شده از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر

   در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • پریسا گفت:

  سلام چرا من نمیتونم وای فای تلویزیون روشن کنم همش میگه دستگاه wlan رو نصب کنید مشکل چیه چکارکنم

 • علی گفت:

  با سلام. تلویزیون مدل xtu725 ایکس ویژن موقع تماشای فیلم از هارد امکان تغییر نسبت تصویر aspect ratio ندارد و اگر نسبت فیلم ۹ به ۱۶ نباشد تصویر از یک طرف کش می آید ومثلا دایره بیضی دیده می شود. این مشکل موقع اجرای فیلم با نرم افزارهایی که از دکودینگ سخت افزاری استفاده نمی کنند وجود ندارد. راه حلی وجود دارد که پلیر خود تلویزیون هم درست نشان دهد؟ با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا در این زمینه به صورت تخصصی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • نسرین طباطبایی گفت:

  سلام ،ال ای دی ایکس ویژن ۳۲ دارم تبلیغات بالای صفحه یا پایین صفحه کامل نمایش داده نمیشه چیکار کنم

 • منوچهر گفت:

  سلام من ۶ماهه ایکس ویژن۴۳ال ای دی خریدم ازروزاول ماهی یک یادوبارباکنترل روشن نمیشه بایددوشاخه ازپریزخارج ودوباره زده شه تاروشن بشه ریست کارخونه هم انجام دادم یه مدت درست شدولی بازهم همون طوریه‌؛ ‌باتشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   یک بار باتری تلوزیون را تعویض کنید. در صوتی که مشکل برطرف نشد، کنترل جدید خریداری کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد، ایراد باید بررسی و رفع شود.

 • محمد گفت:

  سلام ببحشید من ال ای دی ۴۳ دارم وقتی روشن میکنم مارک ایکسویژن نمیاد ایرادی نداره

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه نیاز به مشاوره تلفنی است. لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید کارشناسان ما راهنماییتان می کنند.

 • زارع گفت:

  باعرض سلام
  برای خرید، شماتلویزیون ۲۰ اینچ ایکس ویژن را توصیه می کنید یا ۲۰اینچ مارشال؟در همین رده اگر تلویزیونی بهتراست را نام ببرید.

 • محمد. گفت:

  سلام ۳ روزه تلویزیون ایکس ویژن خریدیم با ریسیور که نگاه میکنیم بالای تلویزیون یه رنگ آبی کوچیک میاد بعد میزنم دیجیتال تلویزیون هیچی دیده نمیشه از چی می‌تونه باشه.

 • مصطفی گفت:

  سلام
  کنترل جادویی تلویزیون دکمه هاش همه کار می کنه ولی برای وصل شدن به اینترنت به موس تبدیل نمی شه روزای اول یکی دوبار اینجوری شد ریست فکتوری کردم تلویزیون و درست شد ولی الان با ریست هم مشکل حل نمی شه چراغ تو کنترل آبی می شه ولی موس ظاهر نمی شه

 • اسماعیل گفت:

  سلام
  تلوزیون من تصویرش سفید میشه ولی صدا داره چه باید کرد.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این اختلال بر اثر خرابی پنل یا بک لایت تلویزیون شماست که باید بازدید شود و در صورت تایید کارشناس پنل یا بک لایت تعویض شود. شما می توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • مصطفی گفت:

  سلام تی وی ۴۰ اینچ دارم مدتی تصویر بالا و پایینش رنگش تیره شده علت چی میتونه باشه ضربه هم نخورده؟؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که با خاموش شدن قسمتی از LED BAR مشکل به این شکل مشاهده می‌شود که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

 • علی گفت:

  سلام.تلویزیون ایکس ویژن ۴۷ سه بعدی دارم.یک چهارم از ال ای دی هایی بک لایتش در یک طرف شروع به چشمک زدن کرده اند.تصویر و صدا دارد اما همان طرف چشمک زن تیره و روشن می شود.آیامشکل از بورد است؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به اختمال خیلی زیاد پنل تلویزیون دچار اختلال شده، مطمئن هستید ضربه نخورده؟ بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود

 • علی گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن دارم چند روزی می سه خط افقی باه اندازه تقریبا ده سانت در سمت راست پیدا شده خط سبز رنگ هست مشکل از کجاست آیا خیلی خطرناک هست ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلیل نمایش این خطوط قطع شدن اطلاعات تصویر است. در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 • علی گفت:

  سلام دلیل تغییر در کانال‌های تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

 • رضا گفت:

  سلام.تلویزیونxvision49فورکی حود۸ماه پیش خریدم الان۱ماهه تلویزیون واسه خودش خاموش میشه علتش چی هستش

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به اختمال خیلی زیاد بورد تغذیه تلویزیون شما دجار اختلال شده است. از پریز برقی که تلویزیون به ان متصل است هم اطمینان حاصل کنید.

 • سالار گفت:

  با سلام با توجه به گرانی ارز و طلا و گرانی تلویزیون های سونی و ال جی و سامسونگ آیا صلاح است به سراغ تلویزیون های ارزان قیمت تر از جمله برند ایکس ویژن رفت ؟
  اگه کیفیت ایکس ویژن بدرد نمیخوره چه تلویزیون بخریم

 • سالار گفت:

  با سلام خدمت کارشناسان عزیز
  آیا خرید تلویزیون ایکس ویژن ۵۵ اینچ مقرون بصرفه است ؟ چه مدلش خوب دراومده

 • شهاب گفت:

  سلام وقت بخیر.ببخشید بنده نزدیک دوسال پیش یک عدد تلویزیون ایکس ویژن ۲۲ اینچ مدل LED22D30 خریداری کردم و همه چی خوبه ولی به ندرت بعضی وقتها صفحه تلویزیون می‌ره رو صفحه سیاه و قفل میشه و تنها باید برقشو قطع کرد و مجددا وصل کرد.شنیدم میگن این مورد در این مدل ها هست.تا آذرماه ۹۹هم گارانتی دارد؟چیکار کنم به نظرتون بدم گارانتی تستش کنم یا همینطوری باشه مشکلی پیش نمیاد؟(گارانتی هم یکسری راه حل داد ولی بیهوده هست و می‌دونن مشکل داره)
  در ضمن فقط به عنوان تلویزیون استفاده میکنیم نه مانیتور.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد ایراد از منبع تغذیه یا پنل تلویزیون است که حتما باید توسط متخصص بازدید شود. چرا که ممکن است در طولانی مدت باعث خرابی بیشتری شود

 • علی درویشی نژاد گفت:

  شما فرمودید تماشای تلویزیون طولانی مدت خراب میشود منظورتان در طول روز.یادرمدت سال‌ها خراب میشود ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   منظور این است که بهتر است تلویزیون صبح تا آخر شب روشن نباشد گاهی در طول روز وقفه ای در روشن بودن داشته باشد. چرا که این مورد ممکن است در مدت زمان طولانی باعث کاهش عملکرد تلویزیون شود.

 • امین گفت:

  سلام و عرض ادب علت زود داغ شدن تلویزیون چیست درحالی که تلویزیون کمتر لز هشت ماه خریداری و استفاده اما یک ساعت استفاده اونقدر داغ میشه که احساس میکنیم الان آتیش میگیره

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   میزان داغ شدن دستگاه وابسته به نوع آن ( LED، LCD، PLASMA) بودن آن دارد.
   محل قرار گیری و فاصله از دیوار مهم است.
   در صورتی که شرایط استاندارد است و دستگاه دمای غیر طبیعی دارد حتما باید توسط تکنسین بازدید شود

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.