×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

تلویزیون‌های ایکس ویژن یکی از مدل‌های جدیدی است که طی سال‌های اخیر در بازار عرضه شده است. اگر در منزلتان یکی از تلویزیون‌های ایکس ویژن را دارید خواهید دید که در ادامه به بررسی انواع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خواهیم پرداخت.

بازار اولیه این دسته از تلویزیون‌ها در ایران و خاورمیانه است. ایکس ویژن یکی از محصولاتی است که در یک کمپین در ماه آگوست سال ۲۰۰۶ به شرکت توزیع ماد ایران پیوست و به این ترتیب نام تجاری X.Vision در ایران راه اندازی شد. این تلویزیون نیز مانند سایر لوازم برقی دارای مزایا و معایبی است و طبیعی است که گاهی دچار خرابی و اشکالاتی شود. پیش از اقدام برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آگاهی از برخی از مشکلات آن کمک بهتری در راهنمایی تعمیرکار و رفع مشکل آن می‌کنید. برای کاهش هزینه‌های تعمیر تلویزیون خود می‌توانید از خدمات تعمیر در محل استفاده کنید. با تعمیر تلویزیون در منزل دیگر نیاز نیست هزینه‌ای برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه پرداخت کنید.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تلویزیون ایکس ویژن بیشتر آشنا شوید.

ویژگی‌های تلویزیون ایکس ویژن

در جواب سوال اینکه آیا تلویزیون ایکس ویژن خوب است؟ از ویژگی‌های تلویزیون‎های ایکس ویژن که آن‌ها را از دیگر تلویزیون‌ها مجزا می‌کند می‌توان به این چند مورد اشاره کرد:

 • مجهز به پانل LED با درجه کیفی +A
 • دارای DVBT داخلی با کیفیت  HD
 • وضوح تصویر بالا Full HD یا رزولوشین ۱۹۲۰ x 1080
 • زاویه دید بسیار وسیع ۱۷۸ درجه افقی و عمودی
 • روشنایی و وضوح بسیار بالا در تصویر
 • قابلیت پخش فیلم به حالت ۲۴ فریم در ثانیه
 • قابلیت پخش صدا با فرمت‌های MP3,WMA,AAC
 • مجهز به ماشین زمان Time Shift
 • قابلیت ضبط برنامه‌های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به کار (استندبای)
 • قابلیت نمایش عکس‌ها با فرمت‌های JPG,JPE,PNG,BMP
 • قابلیت پخش تصاویر با فرمت‌های DIVX,MPG,MPEG,MP4,MOV,MKV
 • قابلیت پخش تصاویر، فیلم‌ها و موزیک از روی حافظه USB
 • مجهز به پردازشگر چند هسته‌ای
ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن

علت خرابی تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

در بررسی خرابی تلویزیون ایکس ویژن قطعات به کار رفته شرکت‌های تولیدی از همه نکات مهم‌تر است. بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن از پنل‌هایی تشکیل شده‌اند که قطعات آن دارای بخش‌های لایت برد و تیکان هستند. این پنل‌ها شباهت زیادی به قطعاتی دارند که برندهای ایرانی و شرکت‌های داخلی آن‌ها را تولید می‌کنند. خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این زمینه را می‌توان با بررسی این پنل‌ها برطرف کرد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

گزینه دیگر که در خرابی تلویزیون ایکس ویژن می‌تواند رخ دهد روشن نشدن تلویزیون است. در برخی مواقع با روشن نشدن تلویزیون به بروز مشکل پی می‌بریم. این عیب به طور معمول مربوط به قسمت پاور تلویزیون می‌شود.

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

با تعویض قطعه خراب پاور سوپلای به احتمال قوی مشکل پاور برطرف خواهد شد، ولی در صورتی که مشکل برطرف نشد خرابی تلویزیون ایکس ویژن شما با تعویض کلی پاور  برطرف می‌شود. بیشتر مواقع این قطعه سه ماه گارانتی دارد که اگر شامل گارانتی باشید می‌توانید از این خدمات برای رفع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خود استفاده کنید.

خارج نشدن از حالت استند بای به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند در لیست خرابی تلویزیون ایکس ویژن به حساب آید خارج نشدن تلویزیون از حالت استند بای است. حتی ممکن است تلویزیون از حالت استند بای خارج شود ولی صدا و تصویر نداشته باشد و حتی کنترل تلویزیون نیز کار نکند. مشکل و خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این حالت مرتبط با بخش مین برد است که این بخش نیز به طور معمول شامل سه ماه گارانتی است که می‌توان در صورتی که در تاریخ مقرر قرار گرفته باشید از این خدمات استفاده کنید.

روشن و خاموش شدن پشت سر هم

در برخی مواقع ممکن است تلویزیون روشن شود لوگو مشاهده شود و مجدد خاموش شود. تکرار این حالت یا در حقیقت reboot شدن مکرر تلویزیون از خرابی بخش مین برد است. برای رفع این مشکل باید از نرم افزارهای مخصوص مدل تلویزیون خود استفاده کنید. این ایراد در بیشتر مدل‌های سری LED و LB به وفور رخ می‌دهد.

قطعی تصویر هنگامی که صدا وجود دارد

این مشکل و خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در بیشتر مدل‌های بدون گارانتی رخ می‌دهد. حالتی که تصویر تلویزیون قطع می‌شود در حالی که صدا به طور کامل و واضح در حال پخش شدن است.

یک بخش به نام LN در این رده تلویزیون‌ها دچار ضعف کارخانه‌ای است که می‌تواند سبب خرابی تلویزیون ایکس ویژن شود. تلویزیون‌های سایز ۴۷ اینچی دارای دو سری الی ای دی هستند که بیشتر از دیگر مدل‌ها دچار این مشکل می‌شود چرا که LN در برد این مدل‌ها بیشتر پروتکت کرده و این عمل منجر به قطعی تصویر می‌شود.

قطع شدن صدای تلویزیون به چه دلیل است؟

در این حالت به طور عادی تلویزیون کار می‌کند اما صدا نسبتا تاخیر داشته و گاهی هم قطع می‌شود. برای خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در حالت قطعی صدا باید ابتدا پاور دستگاه را کنترل کرد، چرا که خرابی پاور می‌تواند منشا این مشکل باشد. همچنین خرابی پاور می‌تواند به بخش سیستم کنترل تلویزیون نیز سرایت کرده و کنترل تلویزیون را هم دچار نقصان کند.

پیدا شدن نوار صورتی در بالای تصویر

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در سیستم‌های تلویزیون ایکس ویژن ایجاد شود پیدا شدن یک نوار در حدود ۱۰ سانتی متر در بالای تصویر است که رنگی شبیه به صورتی دارد. این نوار خرابی تلویزیون ایکس ویژن به شمار می‌رود که به مرور زمان افزایش پیدا کرده و در تمامی صفحه تلویزیون گسترده می‌شود.

هر چه نور صفحه نمایش تلویزیون را کم کنید این نوار نیز محوتر و کم رنگ‌تر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که این نوار با مشکلاتی در لامپ تصویر پیدا می‌شود که در برخی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر نور به حالت اولیه برگشته و این مشکل بر طرف می‌شود.

ایجاد لکه‎های رنگی در تصویر تلویزیون

این مشکل در بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن با سایزهای بزرگ مانند ۵۰ یا ۶۰ اینچ مشاهده می‌شود. بروز لکه‌های رنگی در کل صفحه نمایش تلویزیون نشان از خرابی تلویزیون ایکس ویژن به خصوص در قسمت LCD و یا RGB است. این مشکل از ایراداتی است که در اثر استفاده طولانی مدت از تلویزیون به وجود می‌آید

برطرف کردن لکه های تصویر

دیر روشن شدن به چه دلیل است ؟

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون‌های ایکس ویژن دیر روشن شدن تلویزیون است که این مورد نیز مرتبط به پاور می‌شود. زمانی که به وسیله کنترل و یا حتی دکمه پاور تلویزیون را روشن می‌کنید ممکن است مدت زمان طولانی تلویزیون روشن نشود. برای بررسی و رفع این مشکل باید بخش پاور بررسی و رفع ایراد شود.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

۳۴۶ دیدگاه

 • ابوالفضل گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید تلویزیون ما از دیشب انتنش قطع شده بود و قطع وصل میشد ما چند بار خاموش روشن کردیم ولی درست نشد امروز صبح که روشن کردیم صدا داره ولی تصویر اصلا نداره مشکلش چیه

 • پمی گفت:

  تلویزیون رو زدیم تنظیم دستی قاطی کرد الان روشن که میکنیم تلویزیون رو اول می‌نویسه بارگذاری بعدش یه صفحه ی آبی میاد و نه تصویر ن صدا ن هیچی فقط یه صفحه ی کاملا آبی از چی میشه با کنترل خاموش روشنم میشه

 • علی فرجپور گفت:

  سلام وقت عالی به خیر
  تلویزیون ما ال ای دی ۳۹ اینچ ایکس ویژن می‌باشد
  اخیرا از یک هفته پیش موقع روشن کردن تلویزیون وقتی کلمه ایکس ویژن میاد تصویر دو یا سه ثانیه کمی سو سو میزنه بعد سریع برطرف میشه دیگه تکرار نمیشه ممکنه راهنمایی بفرمایید با سپاس ۰۹۱۴۹۵۵۰۱۳۳

 • سعید گفت:

  وقت بخیر
  حدود ۳ سال هست که تلویزیون هوشمند ایکس ویژن مدل xku635، دارم. تلوزیون بعداز روشن کردن تقریبا ۲۰ دقیقه طول میکشه تا اندروید استارت بشه و پیام بهینه سازی اپلیکیشن میده، ۴ گیگ هم حافظه داخلی داره که تقریبا ۳.۷۵ گیگ خالی هست و هیچ برنامه دیگری بجز برنامه های خودش و یک آپ پخش فیلم آنلاین روش نصب نیست. عملا ۲۰ دقیقه روشن شدن تلویزیون طول میکشه تا بشه استفاده کرد و تصویر دید!.
  مسئله دیگر اینکه صدا مخصوصا در لول پایین، معمولا زیر ۱۰درصد، صدا کم و وضوح صدا بطور محسوس پایین میاد و دوباره عادی میشه!!!.
  این مسئله تا زمانیکه صدا زیر ۱۰ باشه همینطور تکرار میشه و بیشتر زمانی اتفاق میوفته که تلویزیون بی وقفه برای مدت زمان طولانی روشن بوده باشه.
  ولی روشن شدن و استارت اندروید، همیشگی و با هربار خاموش کردن تلویزیون، تقریبا مدت ۲۰ دقیقه باید منتظر بمونیم!!!.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی ممنون

 • مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر حدود ۳ ساله یه ال ای دی ۵۵ اینچ ایکس ویژن خریدم از همان اول روزی چند بار تصویربه مدت حدود دوثانیه سیاه میشد اما صدا داشت به مرور تعدا دفعات قطع تصویر بیشتر شد الان هر چند دقیقه این اتفاق میافته مشکل از چیه ؟؟؟؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرداد عزیز، پنل و یا بک لایت تلویزیون معیوب شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از خسارت بیشتر در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر آن کنید. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • همراه آچاربازی گفت:

  سلام تلویزیون ما خاموش نمیشه لطفا ثبت کنین رو راهنمایی کنین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، برای رفع مشکل خود می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • همراه گفت:

  چجوری وقتی خطای سرویس متاسفانه متوقف شده است ر و میده باید چه کنیم و وقتی که خاموش نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   لازم است تلویزیون خود را ریست کنید. برای اینکار لازم است وارد منوی مخفی تلویزیون شوید. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با این قسمت لطفا مدل تلویزیون خود را اعلام کنید.

 • اسکندری گفت:

  هارد به تلویزیون وصل کردم عکس ها و.. در هارد را مشاهده کردیم و بعد از خارج شدن یک عکس از هارد در صفحه تلویزیون به جا ماند که با هر بار روشن کردن تلویزیون تصویر فوق ظاهر میشود، علت چیست؟ ممنونم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم اسکندری عزیز، به احتمال زیاد تصویر تلویزیون شما هنگ کرده و نیاز به ریست دارد. برای ریست تصویر، وارد تنظیمات > تصویر، شوید و گزینه ریست را انتخاب کنید.

 • امیرحسین گفت:

  چراتلوزیون ایکس ویژن ما شبکه ۶ صدا ندارد ولی تصویر دارد مشکل از چیست لطفا بگید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیرحسین عزیز، ایا این مشکل فقط در شبکه شش وجود دارد؟
   برای رفع مشکل آنتن را بررسی و شبکه یابی را مجدد انجام دهید و از عدم میوت بودن تلویزیون مطمئن شوید. در صورتی که مشکل رفع نشد لازم است برد بررسی شود. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • احمدخضری گفت:

  تلویزیون چراغ ابی رنگ جلوثابت روشن مانده،خودتلویزیون روشن نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   احمد عزیز، به احتمال زیاد مین برد تلویزیون شما دچار اختلال شده است. برای رفع مشکل شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • میلاد گفت:

  سلام تلویزیون ما روشن میشود بعد یک دقیقه خاموش میشود ایراد ازچیست

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   میلاد عزیز، این مشکل می تواند به دلایل مختلفی مثل خرابی وسایل متصل به کامپیوتر، برد پاور،ایرادات سخت افزاری یا فعال بودن حالت خواب تلویزیون به وجود آید. می‌توانید مقاله «چرا تلویزیون خودش خاموش و روشن می شود؟» را مطالعه کنید. چنانچه به اقدامات اعلام شده مشکل برطرف نشد می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز ثبت کنید تا تعمیرکار تلویزیون از نزدیک دستگاه را بررسی کند.

 • رضا گفت:

  سلام من LED۴۲ایکس ویژن دارم حدود هشت سال ی بارم تلوزیون خراب شد صدا داشت تصوری نداشت ک درستش کردیم ی هفته ای بود ک ی تیکه تلوزیون سیاه شده بعد ولی دیشب ک برقا رفت و اومد دیگه روشن نشد و دکمه سبز روشن میمونه و هیچ جوره تلوزیون روشن نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز، برای رفع مشکل لازم استپاور سوپلای و پنل بررسی شود. برای رفع مشکل، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • حامد گفت:

  سلام ، دستگاه من موقع روشن کردن زمان زیادی میبره تا روشن بشه چند بار خاموش و روشن میشه تا درست بشه و به مرور زمان این تایم بیشتر میشه ۳ بار بردم نمایندگی اما باز بعد از چند ماه همین اتفاق میفته گاهی دو ساعت زمان میبره تا روشن بشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حامد عزیز به احتمال زیاد خازن‌های برد پاور شما معیوب است برای رفع مشکل، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • مارال گفت:

  امروز تلویزویون روشن بود یه مرتبه صداش قطع شد راهنمایی میکنید که باید چیکار کنم؟

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   مارال عزیز، این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آمده باشد برای برطرف کردن آن باید اقدامات زیر را انجام دهید:
   ۱- سالم بودن کابل انتقال صدای تلویزیون را بررسی کنید.
   ۲- در صورت امکان فیلمی را از طریق یو اس بی یا گیرنده ی دیگری پخش کنید تا از وضعیت صدا در حالت های مختلف مطلع شوید.
   ۳- تنظیمات صدای تلویزیون را چک کنید و به حالت اولیه باز گردانید.
   ۴- تلویزیون را ریستارت کنید یا در صورت امکان به تنظیمات کارخانه بازگردانید.
   اگر با این اقدامات مشکل برطرف نشود ممکن است مین برد تلوزیون به مشکل خورده باشد. می توانید برای بررسی و تعمیر تلویزیون در محل درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس به محل شما اعزام و مشکل را برطرف کند.

 • .. گفت:

  سلام خسته نباشید هنگام نصب shareit یه گذینه میاد پایین صفحه که نوشته (برای راه اندازی این برنامه و تغییر به حالت تمام صفحه ، ضربه بزنید) چیکار باید کنم کدوم کلید کنترل رو باید فشار بدم؟ همرو زدم نشد .
  لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   دوست عزیز
   با توجه به اینکه امنیت برنامه shareit رد شده و ایمن نیست، توصیه می کنیم این برنامه را روی تلویزیون و گوشی خود نصب نکنید.

 • حسنلو گفت:

  سلام وخسته نباشید.ال ای دی ۴۹اینج ایکس ویژن حدود دوسال ونیم خریدیم.جدیدا وقتی کانال رو عوض میکنیم یک نقطه سفید خیلی کوچولو رو صفحه میفته.یخورده میمونه بعد میره.ازچیه؟ممنون میشم بگید ازچیه

  • ندا ایزدی گفت:

   جناب حسنلو عزیز

   این مشکل به دلیل سوختن پیکسل‌ها به وجود می‌آید. در صورت زیاد شدن این نقاط، باید پنل تلویزیون را تعویض کنید. اگر تهران هستید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • عباس گفت:

  سلام من دو روزه تلوزیون اسمارت ۴۳ رو نصب و راه انازی کردم متاسفانه در حین تعویض کانال صفحه تلوزیون رفت.البته منو رو دارم و لیست کانال ها هم هست ولی تلوزیون عمل نمیکنه صفحه روشن نمیشه.لطفا راهنمایی کنید

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   عباس عزیز، اگر تلویزیون را کانال یابی کرده اید و روی کانال‌های اچ ای این مشکل به وجود آمده است، باید کانال های اچ دی را حذف و از ورژن معمولی کانال‌ها استفاده کنید. ولی اگر این مشکل روی همه کانالها به وجود آمده است ممکن است دستگاه با مشکلی روبه رو شده باشد . می توانید برای راهنمایی و تعمیر دستگاه درخواست خود را در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • سید محمد رضوی گفت:

  سلام تلویزیون من ایکس ویژن ۵۵ اینچ می باشد جدید خریدم با روشن شدن و ظاهر شدن ارم مربوطه صفحه بارگذاری ظاهر شده و تا زمان نمایش تصویر یک الی ۲ دقیقه زمان می برد ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید چکار کنم وارد صفحه بارگذاری نشود

  • ندا ایزدی گفت:

   جناب رضوی

   این ایراد مربوط به بورد اصلی تلویزیون شماست که دچار اختلال شده. نیاز به بررسی های بیشتری است. در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • معصومه گفت:

  سلام.چندماهی هست تلوزیون ایکس ویژن استفاده میکنیم.موقع تماشای برنامه های تلوزیون به یکباره تصویر و صدا قطع میشه و دیگه هیچ کانالی رو نمیگیره.و پیام سرویس نامعتبر میده.علتش چی هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   معصومه عزیز
   در این زمنیه بهتر است با پشتیبانان ما در تماس باشید راهنماییتان می کنند

   ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • بهرام نقیلو گفت:

  سلام ما تلویزیون ایکس ویژن ۴۳ اینچ داریم و وقتی می خواهیم فلش به تلویزیون بزنیم تلویزیون هنگ می کند و حتی تلویزیون خاموش نمی شود و باید از برق بکشیم مشکل این از کجا هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   بهرام عزیز احتمال ایراد در بورد اصلی وجود دارد. اینچنینی نمی توان راه حلی داد و باید تلویزیون شما بررسی شود.
   در صورتی که در تهران سکونت دارید، می توانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • ایرج گفت:

  سلام من ایکس ویژن ۸۱۵ دارم الان تو شبکه های hd هر ثانیه یکبار به طور منظم صفحه چشمک میزنه یا دقیق تر هرثانیه تیک میزنه
  به نظر شما مشکل چیه؟
  دو سه تا آنتن عوض کردم کابل آنتن هم همینطور و بازیابی مجدد

  • ندا ایزدی گفت:

   ایرج عزیز
   با توجه به اینکه فرمودید آنتن و کابل را بررسی کردید، احتمال می دهیم ایراد از بک لایت تلویزیون شما باشد. کابل و گیرنده دیجیتال هم ممکن است باعث چنین اختلالی شود. به هر حال نیاز به بررسی های بیشتری است. در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • یسنا گفت:

  سلام ما تلویزیون ایکس ویژن ۴۹ اینچ داریم امروز یهو تصویرش رفت فقط صدا بود حتی کانالشم عوض میشد بعد از برق در آوردیم دوباره روشن کردیم اینبار کلا صدا هم رفت فقط اصلا ضربه ای هم بهش وارد نشده مشکلش چی میتونه باشه؟ هزینه تعمیرش تقریبا چه قدره؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام بر شما
   به طور کل زمانی که دستگاه تصویر ندارد ابتدا باید برسی شود که صدا هست و یا خیر، اگر صدا بود به این معنا هست که بک لایت دستگاه سوخته ودر نتیجه تصویری مشاهده نمیگردد و باید تعویض شود. اگر صدا هم قطع شده باشد نیاز به بررسی های بیشتری است.

   در رابطه با هزینه تعمیر هم اگر تهران هستید می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • Rasool گفت:

  سلام خسته نباشید چند وقته که تلویزیون ایکس ویژن بنده صفحه اش خاموش می شد ولی صدا داشت وبا یک خاموش روشن کردن درست می شد ولی متاسفانه الان کلا صفحه خاموشه ولی صدا داره با خاموش روشن کردن هم بالا نمی یاد

  • ندا ایزدی گفت:

   رسول عزیز

   اگر صدا دارید و تصویر نیست، زمانی که این مشکل به وجود می‌آید، بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و باید تعمیر شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیرتان را از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سهیل گفت:

  با سلام
  مدتی هست که تلویزیون ۴۳ اینچ هوشمند ایکس ویژن گرفتم و گاهی اوقات حدود ۳ بازگر تا حالا تلویزیون وقتی روشن هست خود به خود خاموش میشه و وقتی روشن میشه اول مارک تلویزیون بالا میاد و بعد شروع به کار میکنه انگار که برق تلویزیون قطع و وصل میشه گاهی
  آیا مشکل جدی هست؟ یا امکان داره مشکل از محافظ برق باشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سهیل عزیز
   بله ممکن است ایراد از بورد پاور، منبع تغذیه و یا بورد اصلی تلویزیون شما باشد. نیاز به بررسی های بیشتری است

 • روح الله علیمحمدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تلویزیون x_vsion 49 از دیشب نه صفحه اش بالا میاد نه صدا داره فقط کنترل کار میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   آقای علیمحمدی عزیز؛

   به احتمال زیاد این ایراد مربوط به بورد پاور و منبع تغذیه تلویزیون شماست که باعث روشن نشدن تلویزیون می شود. نیاز به بررسی بیشتری است . در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • آرزو گفت:

  سلام ما حدود یک و نیم ماهه تلویزیون ۵۰ ایکس ویژن گرفتیم تصویر بکلی سیاه میشه ولی صدا داریم باید کانال رو تعویض کنیم تا درست شه کیفیت تصویرش هم خیلی بده
  😔کاش مارک دیگه ای رو انتخاب می کردیم

  • ندا ایزدی گفت:

   آرزوی عزیز

   زمانی که این مشکل به وجود می‌آید، بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سید مرتضی حسینی گفت:

  با عرض سلام.مشکلی که جدیدا در تلویزیون ما ایجادشده که هنگ میکنه و کنترل کار نمیکنه .و با گذشت زمان هم به حالت عادی برنمیگرده باید خاموشش از دکمه ایی که رو دستگاه هست؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   جناب حسینی

   احتمال دارد ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما باشد. نمی توان به این شکل پاسخ دقیق داد. تلویزیون باید بررسی شود. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • دینا گفت:

  ببخشید ما وقتی تلویزیون رو روشن میکنیم یک راست میره رو فیلم و خطا تی وی اپلیکیشن رو میده بعد ک باشه رو میزنیم خطا مترو لانچر میاره چی کار کنیم ؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   دینای عزیز

   در این زمنیه می توانید به صورت تلفنی با پشتیبانان ما تماس بگیرید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • adel گفت:

  سلام TV ایکس ویژن مدل ۴۳xk565 دارم ۲ هفته ای میشه هشدار میاد رو صفحه خدمات google play متوقف شده است منو برنامه ها میاد پس زمینه،فقط وقتی صداش رو بلند میکنم اینطور میشه

  • ندا ایزدی گفت:

   عادل عزیز

   در این زمنیه می توانید به صورت تلفنی با پشتیبانان ما تماس بگیرید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • ایمان گفت:

  سلام خسته نباشین ال ای دی روشن نمیشه فقط چراغ سبز روشن میشه تصور نداره میشه راهنمایی کنید

 • سعیده گفت:

  سلام ، مدتی هست که مرتب لیست ورودی ها میاد روی صفحه و میره و صدا هم یککی بکی کم میشه تا صفر بشه
  دادیم نمایندگی تعمیر نهصد دادیم ولی الان دوباره همین طوره
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • ندا ایزدی گفت:

   سعیده عزیز

   احتمال دارد ایراد از بورد اصلی تلویزیون شما باشد. نمی توان به این شکل پاسخ دقیق داد. تلویزیون باید بررسی شود. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • هانیه گفت:

  سلام ما تلویزیون ایکس ویژن داریم وقتی روشن میکنیم صفحه تلویزیون از بالا تا نصفه سیاه میشه علتش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   هانیه عزیر

   این ایراد احتمال دارد مربوط به فلت یا پنل تلویزیون شما باشد که با بررسی می توان تشخصی داد. اگر ایراد از پنل باشد که به طور کل باید آن را تعویض کنید.

   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • احمدرضا نصیری گفت:

  من تلویزیون اکس ویژن ۴۹ اینچ مدل ۵۱۵هوشمند اسفند۹۶ خریدم ولی صدا دارم و تصویر قطع شد.با نمایندگی تماس گرفتم متاسفانه نزدیک به ۱/۴۰۰ میلیون خرج دارد.تا گرانتی تموم شد این برای ما کار کرد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام آقای نصیری عزیز؛

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند. باید بک لایت تعمیر شود.

   در صورت تمایل می توانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • احمدرضا نصیری گفت:

  بدترین تلویزیون روز اکس ویژن هست بدرد اشغالی میخوره

 • چارمینگ گفت:

  یک هفته ای هست که تلوزیون مدام میزنه بدون سیگنال در صورتی که آنتن سالمه و روی تلوزیون دیگه جواب میده

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   آنتن،سیم آنتن و سرفیش ها را بررسی نمایید
   اگر درست نشد، نیاز به بررسی های بیشتری دارد. احتمال دارد ایراد از بورد اصلی تلویزیون هم باشد. در صورتی که در تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست خود را اینجا https://a4baz.com/tv-service در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • علی سهیلی گفت:

  سلام بی زحمت یه سوال داشتم یک روزی هست حالت ایمن اومده روی صفحه چه جوری حذف میشه

 • حسن گفت:

  سلام ازدیروزتلوزیون ماازبالای صفحه تصوریش ۱۰سانت کم نورشده.یعنی تصویرازپایین پرنوراست.ازبالاکم نور.

 • سحر گفت:

  با. سلام من الان حدوداً امروز ساعت ۱۲ تلویزیون خراب شد و نوشت سیگنال موجود نیست ما فکر ک دیم از انتن است ولی وقتی امد یحو قطع و وصل میشود مشکل از چیست؟؟

 • ارسطو گفت:

  سلام
  با اتصال فلش به تلوزیون ۴۹اینج بعضی از محتوای فلش بالا نمی اید و گاها هنگ کرده که باید از پریز کشیده شود با تغییر فلش ها و فرمت کردن آن باز هم مشکل برطرف نمیشود لطفا راهنمایی فرمایید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام ارسطو عزیز؛

   یک فلش دیگر را در تلویزیون تست کنید. در صورتی که باز هم مشکل ادامه داشت، احتمال زیاد ایراد از بورد اصلی تلویزیون شماست که باید بررسی شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • هادی گفت:

  با سلام.
  تلویزیون من ال ای دی ایکس ویژن مدل ۶۳۵ هست. جدیداً ساعت EPGشبکه ها باهم فرق داره؟ و از شبکه پویا در حال تماشا هستیم یهو میپره شبکه۱.
  ایراد از تلویزیون هست یا صدا و سیما استان؟
  ممنون

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید، یک هفته است تلویزیون خریدیم، روز بعد شروع کرد خاموش و روشن بشه، دلیلش چیه؟

 • فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید، ببخشید یک هفته است که تلویزیونو خریدیم، روز دوم در حد ۲ ثانیه صفحه مشکی میشه، الآن شده روزی ۴ بار، سیاه میشه بعد خود به خود بعد ۲ ثانیه برمیگرده صفحه اش، از چی می تونه باشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام فاطمه عزیز؛

   احتمال سوختگی یا خرابی در بک لایت با بورد تلویزیون وجود دارد، دستگاه را حتما از برق جدا کنید و با کارشناس مشورت کنید تا بازدید شود.
   در صورتی که در تهران هستید میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سعید گفت:

  سلام خسته نباشیدمن۴ماه قبل ال ای دی ایکس ویژن۴۹اینچ خریدم۲ماهه وصل کردم استفاده میکنم تاحالاچندبارپیش اومده که خواستم کانال عوض کنم اماکنترل کارتمیکنه هیچکدوم ازدکمه هاش کارنمیکنه حتی از دکمه پاورخودتلویزیون هم خاموش نمیشه ومجبورمیشم برقشو قطع کنم دوباره ک وصل میشه روشن میشه وکارمیکنه،دلیل این اتفاق چیه؟

 • محمدولی گفت:

  سلام تلویزیون ما۴۸ است در تنظیم چند روز قبل کل شبکه هایhdفعال شد مجددا تنظیم کردم فقط ۲۲ شبکه فعال وکانال های hdدیگر فعال نمی شود مشکل از کجاست میشه راهنمایی کنین

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تنظیمات آنتن مجدد بررسی و کانال یابی دیجیتال را انتخاب کنید
   احتمالا ایراد از آنتن شماست. آنتن، فیش و سرفیش را مجدد بررسی کنید

 • عرفانیان گفت:

  سلام ببخشید من تلوزیون روشن که میکم صفحه سیاه میاد و پیام do not power off scan ماد دلیلش چیه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است بورد اصلی یا پاور تلویزیون تلوزیون شما دچار اختلال شده باشد. شما می توانید با پشتیبانان ما نیز در این زمینه مشورت کنید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • علی بحیرایی گفت:

  سلام هزینه تعویض پنل ایگس ویژن۴۹اینچ ال ای دی چقدرمیشه؟

 • علی طاهرخانی گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ایکس ویژن۴۹ اینچ مدلxtu735 دارن که حدوداً ۸ ماهه خریدمش از همون اولش بعد از کانال یابی و تنظیم خود بخود کانالها بهم میخوره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عملکرد بورد اصلی شما اختلال به وجود آمده باشد. بهتر است توسط کارشناس بازدید شود.

 • حسام گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ما یه دو روزیه که بعد از حدودا ۲ ساعت روشن بودن خود به خود خاموش روشن میشه گاهیم تو یه ساعت ۳ بار این اتفاق میوفته چه علتی میتونه داشته باشه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد می تواند به دلیل اختلال در عملکرد بک لایت و یا برد پاور باشد. نیاز به بررسی های بیشتری است.

 • پرهام گفت:

  سلام ما تلویزیون ایکس ویژن ۴۹ اینچ داریم به تازگی چراغ های صفحش سوخته و فقط صدا هست و تصویر نیست . بردیم مادیران گفته ۸۰۰ تا ۱ میلیون خرجشه آیا راست میگویند ؟ ممنون میشم جوابم را بدهید .

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مطمئن هستید تلویزیون ضربه نخورده؟ این اختلال مربوط به پنل تلویزیون شماست. همچنین ممکن است بک لایت تلویزیون شما آسیب دیده باشد. بیشتر باید بررسی شود. اگر ایراد از پنل باشد که باید آن را به طور کل تعویض کنید.

   می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • پرهام گفت:

    سلام چون گارانتی تموم شده بود به مادیران مراجعه نکردیم و به تعمیراتی های تلویزیون مراجعه کردیم و گفتن چراغش سئخته و باید تعویض گردد و هزینه اش ۹۹۳ هزار تومن شد میخواستم بدونم در مادیران هم همین قیمت میشود یا خیر با تشکر .

 • هادی گفت:

  سلام. من ال ای دی ایکس ویژن مدل ۶۳۵ دارم. کیفیت تصویرش پایینه.
  تصاویر در حال حرکت رو راه راه نشون میده.
  باید چیکار کنم؟
  خیلی خسته شدم

  • ندا ایزدی گفت:

   هادی عزیز؛

   توسط فلش یک فیلم با کیفیت پخش کنید و ببینید ایراد تکرار می شود و یا خیر ؟
   همچنین کابل تصویر را نیز بررسی کنید که ایرادی نداشته باشد.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.