تلویزیون و مانیتور

مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

پنل تلویزیون چیست؟ پنل تلویزیون در کجا قرار دارد؟ چگونه از پنل تلویزیون مراقبت کنیم؟

اینها تنها بخشی از سوالات پرتکرار شما درباره پنل یا فلت تلویزیون است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با پنل به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون آشنا شوید. جالب است بدانید تلویزیون از قطعات مختلف تشکیل شده است. اغلب در صورتیکه برای این قطعات مشکلی به وجود آید با تعمیر مشکل برطرف می‌شود. ولی پنل یکی از قطعاتیست که تعمیر تلویزیون راه حل آن نیست و باید با آن را با قطعه جدید جایگرین کرد.

برای تعویض پنل تلویزیون به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید و آن را به هر تعمیرگاهی نسپارید. بهتر است در این شرایط، تعمیر تلویزیون در منزل و در حضور شما انجام شود. با این کار روی روند تعویض پنل نظارت دارید و قبل از پرداخت اجرت می‌توانید دستگاه را کامل چک کنید.

با توجه به اینکه خرابی پنل ممکن است برای هر تلویزیونی به وجود بیاید و منحصر به یک برند یا مدل خاص نیست، تصمیم گرفتیم مطلبی را به مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون اختصاص دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پنل تلویزیون چیست؟

پنل یا فلت تلویزیون یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تلویزیون است که تصویر روی آن نمایش داده می‌شود.

پنل تلویزیون کجاست؟

اولین سوالی که پس از شنیدن نام فلت یا پنل تلویزیون در ذهن به وجود می‌آید، این است که محل دقیق پنل تلویزیون کجاست؟

در واقع پنل بیرونی‌ترین قسمت تلویزیون یا همان صفحه نمایش تلویزیون است. اغلب پنل‌ها از جنس شیشه یا کریستال هستند و برای محافظت از این لایه و جلوگیری از آسیب دیدن روی آن توسط یک فیلم پوشیده می‌شود.

انواع پنل تلویزیون کدام‌اند ؟

از زمانی که اولین نسل تلویزیون‌ها به خانه راه پیدا کردند تا امروز، پنل‌های مختلفی برای تلویزیون ساخته شده است. هدف تولید پنل‌های جدید نمایش تصویر با کیفیت‌تر و واقعی‌تر برای بیننده است. اما امروزه تکنولوژی‌های به کار رفته در پنل‌ها بسیار پیشرفت کرده و پنل‌های مختلفی در بازار تلویزیون موجود است. در حال حاضر رایج‌ترین پنل‌های موجود در بازار عبارتند از:

 • LCD
 • LED
 • OLED
 • QLED
برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چرا پنل تلویزیون خراب می‌شود؟

تلویزیون یکی از مهم‌ترین وسایل سرگرمی منازل است که همه‌ی اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند. اما بدلیل حساسیت و ظرافت در طراحی اگر از آن بدرستی نگهداری نشود به سرعت آسیب می‌بیند و شما را محروم می‌کند. اغلب مشکلاتی که برای پنل به وجود می‌آید با تعمیر برطرف نمی‌شود و تنها راه حل تعویض پنل است.

تعویض پنل تلویزیون
هزینه تعویض پنل بسیار زیاد است و خرید تلویزیون جدید برای مشتری به صرفه‌تر است.

بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

برخی از مشکلات پنل به شرح زیر است:

علت صدا داشتن و تصویر ندادن تلویزیون، خرابی پنل است.

اغلب خرابی پنل تلویزیون نشانه‌های مختلفی دارد. یکی از این نشانه‌ها این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. این مشکل به دلیل نتابیدن نور به صفحه نمایش به وجود می‌آید.

تابیدن نور به پنل به وسیله بک لایت تلویزیون انجام می‌شود. پس در صورتیکه بلک لایت آسیب دیده باشد، قادر به تابش نور نخواهد بود. بیشتر اوقات تعمیر بک لایت تلویزیون در محل امکان پذیر است. در نتیجه برای تعمیر تلویزیون و بک لایت کافیست با یک تعمیرکار ماهر در این حوزه تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص ایراد بک لایت می‌توانید مقاله «چگونه خرابی بک لایت تلویزیون را تشخیص دهیم؟» را مطالعه کنید.

خرابی بک لایت تلویزیون
برای مطمئن شدن از خرابی بک لایت، سیم تصویر تلویزیون را یک بار جدا کرده و دوباره وصل کنید. زیرا ممکن است علت تصویر نداشتن تلویزیون خارج شدن سیم تصویر باشد.

از علل خرابی پنل می‌تواند وجود خطوط عمودی روی تلویزیون باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل تلویزیون، وجود خط عمودی روی صفحه نمایش است. اما علت خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟ بسته به اینکه خط عمودی از چه نوعی باشد، علت به وجود آمدن آن متفاوت است. به طور کلی خط‌های عمودی روی تلویزیون دو دسته هستند:

1- خطوط عمودی سراسری

خطوط عمودی که روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می‌گیرند. این خطوط اغلب بدلیل خرابی برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی به وجود می‌آیند.

2- خط عمودی چند سانتی متری

خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در قسمت خاصی خط عمودی افتاده باشد. ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

خط عمودی روی پنل
تعمیر برد تیکان و فلت تلویزیون بسیار کم هزینه‌تر از تعویض پنل است.

علت تیره شدن قسمتی از تصویر خرابی پنل است

تیره شدن قسمتی از تصویر می‌تواند به دو علت به وجود آید.

 • چنانچه بعد از وارد شدن ضربه یا فشار قسمتی از تصویر تاریک شده، ایراد از پنل بوده و تنها راه حل تعویض پنل است.
 • اگر به تلویزیون ضربه وارد نشده باشد و بدون دلیل تصویر تاریک شده، بک لایت تلویزیون مشکل پیدا کرده قسمتی از آن سوخته یا نیم سوز شده است.
پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل تلویزیون در اثر آبخوردگی

نفوذ مایعاتی مانند آب، شیشه شور و … می‌تواند به قسمت‌های مختلف تلویزیون از جمله برد تیکان، فلت و …  آسیب برساند. اغلب رفع ایراد این قطعات در محل امکان‌پذیر است. کافیست درخواست تعمیر تلویزیون خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی در اسرع وقت مشکل را در محل شما برطرف کند. برخی از ایراداتی که بعد از نفوذ آب به تلویزیون به وجود می‌آید، عبارتند از:

 • ایجاد نوار‌های تیره یا روشن روی تصاویر
 • نگاتیوی شدن تصاویر تلویزیون
 • دو تکه شدن تصویر
 • ایجاد خطوط رنگی یا سیاه و سفید روی تصویر
نفوذ آب به تلویزیون
به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون، مایعات را مستقیم روی صفحه اسپری نکنید.

اضافه شدن یک رنگ غیرعادی به تصاویر می‌تواند به دلیل خرابی پنل باشد

ممکن است بعد از روشن کردن تلویزیون تصویر را متمایل به رنگ خاصی مثلا سبز یا صورتی مشاهده کنید. این ایراد نشان دهنده خرابی (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. در صورتیکه این مشکل برای تلویزیون به وجود آید باید پنل تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل با نمایش نقاط نورانی روی صفحه تلویزیون خود را نشان می‌دهد

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی پنل، نمایش نقاط نورانی یا لکه سفید روی تلویزیون است. این مشکل به دلیل سوختن پیکسل‌ها به وجود می‌آید. در تلویزیون تولید رنگ‌های سبز، قرمز و آبی توسط پیکسل‌ها انجام می‌شود. اگر پیکسل‌های تلویزیون بسوزد در آن قسمت دیگر رنگی تولید نمی‌شود و فقط نور سفید که از بک لایت منتشر می‌شود بدون تغییر رنگ به پنل می‌رسد. سوختگی پیکسل نیز جزء مواردیست که قابل تعمیر نیست و تنها راه حل رفع مشکل تعویض پنل است.

اگر این مورد برای شما آزاردهنده نیست، می‌توانید به استفاده کردن از تلویزیون ادامه دهید تا زمانی که پیکسل‌های بیشتری بسوزد و پنل را تعویض کنید.

پیکسل سوخته تلویزیون
پیکسل سوخته می‌تواند به سرعت به بقیه پیکسل‌ها سرایت کند.

نمایش تصاویر دوتایی نشان دهنده خرابی پنل است

چنانچه در زمان تمیز کردن تلویزیون آب به داخل نفوذ پیدا کند و باعث اتصالی در قسمت‌های برد تیکان یا خرابی پنل شود، تصاویر به شکل دوتایی روی تلویزیون نمایش داده می‌شود. اگر تلویزیون شما با این مشکل روبه‌رو شده است. باید عیب‌یابی و رفع مشکل را به تعمیرکار بسپارید.

پنل تلویزیون شکسته است

ملموس‌ترین ایرادی که می‌تواند برای هر تلویزیونی به وجود آید، شکستن پنل تلویزیون است. این مشکل ممکن است در اثر وارد شدن ضربه، فشار یا سقوط از ارتفاع به وجود آید و قابل تعمیر نیست. تنها راه چاره برای برطرف شدن مشکل، تعویض پنل است.

پنل شکسته تلویزیون
بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

خرابی پنل در اثر ضربه خوردن به تلویزیون

وارد شدن ضربه و فشار یا پرتاب جسم سنگین به سمت تلویزیون می‌تواند به خرابی پنل منجر شود. اغلب ضرب دیدگی و خرابی پنل تلویزیون با نشانه‌های زیر خود را نمایان می‌کند:

 • ایجاد خطوط عمودی و افقی روی تصویر
 • سیاه شدن تصویر

از علل خرابی پنل تلویزیون می‌تواند قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل، وجود نویز یا قطع و وصل شدن تصویر است. علت اصلی این مشکل، نوسان برق در وسایل الکتریکی است. این مشکل اغلب در زمان استفاده همزمان چند وسیله‌ پر مصرف مانند کولر، ماشین لباسشویی، اتو و … همراه تلویزیون به وجود آید. در این زمان نوسان برق زیاد شده و به تجهیزات جانبی که از طریق پورت‌های HDMI و USB به تلویزیون وصل شده آسیب می‌زند.

پیشنهاد مطالعه

برای رفع این مشکل و جلوگیری از آسیب رسیدن به تلویزیون می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از وسایل برقی پر مصرف، به طور همزمان استفاده نکنید.
 • وسایل جانبی را به پورت‌های دیگر AC، HDMI و USB وصل کنید.
 • اگر ایراد فقط در یک دستگاه ظاهر می‌شود، برای انتقال صدا و تصویر از درگاه‌های دیگر تلویزیون استفاده کنید.
 • برای انتقال صدا و تصویر از کابل‌های با کیفیت و شیلد‌دار استفاده کنید.
قطع و وصل شدن تصویر
برای انتقال تصویر و صدای وسایل جانبی از کابل‌های با کیفیت استفاده کنید.

خرابی پنل به دلیل نمایش خطوط افقی روی تصویر

نمایش خط افقی روی تلویزیون‌ ال سی دی، ال ای دی و قدیمی یکی از مشکلات رایج تلویزیون است . اگر این خطوط به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه نمی‌افتد و مثلا فقط یک سوم صفحه را پوشش می‌دهد یا خطوطی که روی صفحه افتاده افقی است، به احتمال زیاد پیکسل‌های تلویزیون سوخته است.

البته همیشه علت خطوط افقی روی تصویر این نیست و نمی‌توان نسخه کلی برای آن پیچید، اما در بیشتر موارد با تعویض پنل تلویزیون، مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
4.5/5 - (20 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫312 دیدگاه ها

 1. سلام دیشب تلويزيون یک دفعه یک صفحه رنگ آرنگ آمد ولی پشت رنگ تلويزيون فیلماش پخش میکنه هم صداش میاد و هم میبینی

 2. سلام وقت بخیر
  پسرم توپ را پرت کرده خورد به صفحه تلویزیون الان تصویر کاملا رنگی رنگی شده قابل رفع است این مشکل ؟

  1. درود بر شما
   نازنین زهرا عزیز، پنل تلویزیون آسیب دیده و باید تعویض شود. در صورتی که پنل را تعویض کنید مشکل برطرف می شود. اما هزینه تعمیرات آن اغلب بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست.

 3. سلام تلویزیون 50اینچ ام پریال پنل یک طرفش جداشوده از چه چسپی میتونم استفاده کنم

  1. با سلام
   حسین عزیز، به دلیل حساسیت بالای کار، بهتر است توسط سرویسکار انجام شود.

 4. با سلام تلویزیون الجی 4 کی دارم بردشو تعویض کردم یه خط افقی نازک بالای تصویر هستش که اگر تلویزیون روحالت سینمایی باشه معلوم نیست الان چند روزه تصویر در حالت کدر شدنه با فشار دادن اهسته پنل تصویر برای چند لحظه خوب میشه دوباره تصویر کدر یا یه قسمت چپ پنل تغییر رنگ میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   کاربر عزیز، با توجه به مشکل تلویزیون شما، بهتر است توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

 5. سلام تلویزیون 49lj550v داریم که در اثر نوسان برق نویز رنگی که بصورت نوارهای رنگی افقی است در قسمت‌هایی از تصویر ظاهر شده لطفاً بفرمایید ممکنه چه قطعه‌ای ایراد پیدا کرده است؟ با تشکر از شما بابت مطالب سایت خوب آچار باز

 6. ببخشید من برادر کوچیکم به صفحه تلویزیون فشار آورد صفحه خاموش شد اون قسمت که فشاردادن خط سفید افتاده ایراد چیه

  1. با سلام
   امیرعلی عزیز، پنل تلویزیون آسیب دیده و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

 7. سلام و عرض ادب
  عرض کنم تلویزیون ما سامسونگ 49 led از یک متری افتاد و سمت چپ تلویزیون شکست انگار از تو شکسته باشه یه خط خیلی خیلی باریک که باید دقت کنی متوجه بشی افتاده اول که تلویزیون و روشن کردم روشن شد و نشون داد و یه خط سیاه 5 یا 6 سانتی از بالا یه پایین ایجاد شد قاب تلویزیون از سمت چپ درامده بود امد بندازم جاش صفحه کاملا رفت الانهم روشن که میکنم یه لحضه صدای تلویزیون میاد انگار چیزی پخش بشه بعد البته فقط صدا سریع قط میشه و دوباره روشن میشه نمیدنم چه کنم عمرا اگر بتونم دوباره بخرم خلاصه موندم حیرون تو وادی تهرون 😢😟

  1. با سلام
   علی عزیز، برای رفع این ایراد، باید پنل تعویض شود که معمولا مقرون به صرفه نیست.

 8. با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدی که ارایه میدهید
  خواستم سیوال کنم پارازیت های آنتن و ماهواره که خیلی هم شایع هستش برای پنل تلویزیون مضر است.ممنون

  1. با سلام
   داریوش عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید. پارازیت به پنل تلویزیون آسیبی نمی رساند.

 9. سلام تلوزیون ایکس ویژن ۴۳ برای تعویض فیش ورودی آنتن به تعمیرگاه بردم که تعویض بشه بعد یک روز تعمیرکاه میگه پنلت ضربه خورده باید صفه را با دستگاه ترمیم کنیم هزینش ۱۲۰۰ میشه حالا که تلوزیون را تحویل گرفتم هیچ گونه پیچ از تلوزیون باز نشده چطور میتونم ثابت کنم این آقای تعمیر کار دروغ میگه تلوزیون سالم بوده فقط هزینه اضافی میخاهد بگیره ممنون

  1. با سلام
   مانی عزیز، وقتی تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد به این معنی است که مین برد پردازش را انجام می دهد و به احتمال زیاد قسمت پنل تلویزیون و خروجی بک لایت خراب شده است.

 10. چندروزه تی وی 65ال جی 4kخریدم،وقتی فیلم یا فوتبال نگاه میکنم تصویر گاهی گش میاد و تار میشه(مثلا خط وسط زمین کج میشه و گش میاد )
  لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

  1. علی عزیز سلام،
   اگر تلویزیون خود را به اینترنت متصل کرده باشید، ممکن است علت این مشکل، ویروسی شدن دستگاه باشد؛ در غیراینصورت باید یکبار تنظیمات تصویر تلویزیون را دوباره بررسی کنید. اگر برای حل مشکل خود نیاز به کمک بیشتری دارید می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن آچارباز درخواست تعمیر تلویزیون در محل ثبت کنید.

 11. سلام اسم تلویزیون ما میاد پایین صفحه تلویزیون سامسونگ ال سی دی چیکار کنم درست شه

   1. با سلام
    مسعود عزیز، ممنون از پاسخگویی شما. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

  1. درود بر شما
   عباس عزیز، این مسئله چه زمان هایی برای تلویزیون شما به وجود می آید؟

 12. سلام خسته نباشید من الان یک هفته تی وی خریدم برند تی سی ال متاسفانه پسرم پیچ گوشتی پرتاب کرده زده به پنل الان پنل یک تکه به اندازه ۳ میلیمتر کنده شده و همون قسمت مثل مهتابی روشن شده امکان داره به همون صورت کار کنه و مشکلی برای پنل پیش نیاد راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام
   وحید عزیز، طبق گفته های شما پیکسل های روی پنل کنده شده است که قابل تعمیر نیست.

 13. سلام . هزینه تعمیررا به شما بسیار زیاد گفته اند.فکر نمی کنم اینقدر هزینه داشته باشه.

  1. با سلام
   سینای عزیز، نزدیک به 90 درصد ارزش تلویزیون ، قیمت پنل آن است.

 14. سلام چندروزه تلویزیون سامسونگ au8000خریدم الان چندنقطه مثل مورچه کنارتلویزیون پیداشده مشکلش چیه به نظرتون

  1. با سلام
   زهرای عزیز، به احتمال زیاد بر اثر ضربه پیکسل نیم سوز شده است.

 15. با سلام و تشکر از سایت خوبتون ، تلویزیون پاناسونیک پلاسما دارم صبح که روشن کردم تصویر هم بزرگتر از حد معمول شده هم د هم دو قسمت شده ( یک تیکه از سمت راست تصویر اومده سمت چپ به اندازه ۵ سامت) نمی‌دونم نیاز به تعمیر داره یا از تنظیمات ه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید با سپاس

  1. با سلام
   پیمان عزیز، این مشکل طمانی رخ می دهد که بلندگو یا سینمای خانگی در دوطرف تلویزیون قرار بگیرد که آهنربای موجود در آنها پنل تلویزیون را به اصطلاح کش می دهند.

 16. سلام
  تلویزیون ایکس ویژن ۴۳ اسمارت دارم که در قسمت‌های سیاه تصاویر آن خط‌های قرمز مواج میفته که قسمت داخلی این سیاهی ها را احاطه می‌کنه
  به نظر شما مشکل چیه ؟

  1. با سلام
   ابراهیم عزیز، اگر در تمامی کانالها و حتی هنگامی که تلویزیون روشن است و چیزی پخش نمی شود این اتفاق رخ می دهد، به احتمال زیاد پنل آسیب دیده و تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی کند.

 17. سلام و شب بخیر……از امروز صبح دیدم که یه نوار نازک از قاب تلویزیون بیرون زده مدل تلویزیون سری ۷ ۴k…….دقیقا بین قاب تلویزیون و صفحه نمایش

  1. با سلام
   زهره ی عزیز، چسب پنل وا رفته و در حال جدا شدن است. به دلیل حساسیت بالا حتما از تعمیرکار بخواهید که مشکل را برطرف کند.

 18. سلام چند روزی هست که روی صفحه نمایشگر تلویزیون سونی ما خطوط نازک و کم رنگ و ریز چهار خونه سراسر تلویزیون رو در بر گرفته خود به خودی نه ضربه دیده نه اب روش ریخته شده ممنون میشم کمکم کنید مشکل از چیه

  1. با سلام
   کاربر عزیز، ب هاحتمال زیاد پیکسل ها دچار سوختگی شده اند. عوامل زیادی باعث رخ دادن این اتفاق می شوند مانند اتصال دائمی USB و HDMI به تلویزیون، استفاده نکردن از محافظ، استفاده همزمان از تلویزیون و دستگاه پر مصرف دیگر و …

 19. سلام حدود یک سال پیش برد تیکان تلویزیونم سوخت .سونی60اینچ مدل w600b.بعداز تعویض برد یکسال کارکرد ولی دوباره روشن که میکنی میره تو حالت استندبای و 5تا چشمک میزنه ولی اگه چندبار اینکاررو تکرار کنی(چندبار روشن خاموش کنی) روشن میشه و کارمیکنه.آیا میشه با عوض کردن دوتا خازن روی برد این مشکل حل بشه یا مثلا از dc به dc باشه ونخواد کل برد عوض کنم.

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 20. سلام خسته نباشید ۴.۵ روزه بالای تلویزیونمون جایی ک مینویسن مثلا اون فیلمی یا چیزی ک اون لحظه میبینیم مینویسه همون قسمت رنگه ابی مایل ب بنفش بیشتر نزدیکه ب ابی رنگ شد
  تلویزیونمون ۳ ساله خریدیم lED42 اینچ هست فک کنم

  1. با سلام
   دنیای عزیز، به علت پیکسل سوخته این اتفاق رخ داده است.

 21. سلام ببخشید تلوزیون ما مدل سه بعدی 42ال جی هست که وسط تماشای فیلم یهو تصویر سیاه شد ولی صدا دارد و وقتی محیط را تاریک مطلق کردم در صفحه یه سری خط عمودی کمرنگ فاصله دار دیده میشه و در روشنایی همون صفحه سیاه دیده میشود مدل دقیق تلوزیون ما مدل
  42La66100-tb
  و هیچ گونه ضربه و آسیب هم بهش وارد نشده حتی محافظ صفحه هم دارد
  به نظرتون مشکل چیه ؟ اگه بک لایت هست با تعویض بک لایت تاثیر نامطلوبی رو کیفیت تصویر به خصوص تصویر سه بعدی نمیذاره

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی بک لایت و پنل به وجود می آید. برای حل مشکل باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی و مشکل را برطرف کند.

 22. سلام . یک ماه میشه تلوزیون 49 الجی خریدم و با یک ضربه خیلی کوچیک وقتی تلوزیون و روشن میکنم ظاهر میشه . کارشناس گفتن پنلش شکسته .
  قیمت پنل چنده ؟

  1. درود بر شما
   علیزاده عزیز، قیمت پنل تلویزیون حدود 70-80 درصد قیمت کل تلویزیون است و بسیار بالاست و اغلب تعویض آن مقرون به صرفه نیست. با توجه به اینکه آچارباز در زمینه فروش قطعات فعالیت ندارد امکان اعلام قیمت دقیق وجود ندارد.

 23. سلام وقت بخیر ممنون بابت مطالب مفیدتون‌
  من ی تی وی ال ای دی ۴۹اینچ
  سامسونگ دارم بدون هیچ ضربه و اب خوردگی خطوط رنگی افقی چند سانتی متری روش ظاهر شده ک بیشتر جاهاش مدام کم و زیاد میشه.ینی تی وی ک‌زیاد روشنه ظاهر مبشن و حتی بعضی هاش ب انتها میرسن ولی وقتی خاموشه و دوباره روشن میکنم بیشتر خطوط ازبین میرن و این روند همینطور ادامه داره.نمایندگی گفت باید پنل عوص شه۷،۸تومن هزینشه.نظر شما چیه؟ممنون میشم جواب بدید

  1. درود بر شما
   فهیم عزیز، بله این مشکل اغلب ناشی از خرابی پنل تلویزیون است و با توجه به اینکه اکثر قیمت تلویزیون مربوط به پنل آن است. تعویض آن هزینه بالایی داشته و اغلب مقرون به صرفه نیست.

 24. سلام وقت بخیر من یک هفته هست تلویزیون ال جی مدل نانو ۸۰ خریدم موقعی که تصویر تاریک هست مثلا موقع تعویض کانال هر قسمت از صفحه که نوشته ایی باشه یا موس فعال باشه همون قسمت از بالا تا پایین روشن تره اگر موس رو به قسمت دیگه ایی ببریم اونجا روشن تر از مابقی صفحه هستش بفرمایید طبیعیه یا مشکلی داره ممنون

 25. سلام
  وقت بخیر
  برخی از tv ها در بعضی از مواقع حاشیه ای در بالای تصویر به صورت افقی دیده می شود ( مانند پیکسل های آبی و سیاه ورنگی) که در اکثر tv ها دیده می شود. از چند کارشناس که پرسیدم گفتن دستگاه ها ایراد ندارند و مشکل از فرکانس ورودی می باشد.
  لطفاً در مورد این موضوع اگر اطلاعات دقیق تری دارید راهنمایی کنید. آیا این مشکل دستگاه هست ؟ یا باید تنظیماتی انجام شود تا این مشکل برطرف شود؟

  با تشکر فراوان

  1. درود بر شما
   حسین عزیز، این حاشیه ها چه موقع روی تصویر می افتد؟ لطفا زمان دقیق ایجاد آنها را اعلام کنید.

 26. سلام .خسته نباشید. یک تلویزیون منحنی ۵۵ اینچ سامسونگ مدل ۸۹۹۰ دارم . حدود یک ماهه دوطرف کناره های تلویزیون حدود ۱۰ سانت از هر طرف نور ش بیشتره. آیا درست شدنیه؟ ممنون

  1. درود بر شما
   مجتبی عزیز، این مشکل اغلب در اثر ایراد داشتن بک لایت تلویزیون به وجود می آید.

 27. سلام وعرض ادب
  ببخشید من یه 49 ال ای دی سامسونگ دارم یکهفته ای خونه نبودیم برق هم قطع بوده دیروز روشن کردم مثل همیشه بود اما از صبح یه خط به اندازه نیم سانتی متر گوشه پایین صفحه افتاده که باتعویض کانال و تست تصویرم نرفت. البته خیلی ریزه میخوام بدونم بزرگ میشه و اینکه اصلا تعمیر میشه

  1. درود بر شما
   محمدرضا عزیز، خط ایجاد شده روی تصویر افقی است یا عمودی ؟

 28. تلویزیون۶۵ LG مدت ۵سال که خریدم چند روزی موتوجه یک خط نور ۱۵ سانتیمتری عمودی پایین صفحه دیده میشه علت چیست چه کاری باید انجام دهیم

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، این مشکل می تواند ناشی از خرابی پنل، برد تیکان، خازنها، سوختن پیکسل ها و … اتفاق افتاده باشد. باید تعمیرکار تلویزیون از نزدیک دستگاه تان را بررسی و مشکل را برطرف کند.

 29. سلام تلویزیون سونی ما وقتی روشن میکنیم نور از اطراف زیاد میشه و با خط های عمودی رنگی صفحه روشن و نهاینا صفحه کاملا سفید میشه در پس زمینه میشه تصویر تلویزیون را کمرنگ تشخیص داد علتش چیه؟

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، این مشکل ممکن است ناشی از افزایش حرارت دستگاه، وارد شدن ضربه، آب خوردگی تلویزیون، خرابی و بروز مشکلات در بخش های داخلی دستگاه مانند مدارها، خازن ها، کابل ها، برد، فلت ال سی دی و … باشد. برای عیب یابی دستگاه بهتر است یک تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 30. سلام
  ببخشید یه تلویزیون الجی مدل ۴۲lv37100داریم.که خود به خود کل صفحه‌ش خط عمودی شده و کم نوره و تصویرش زود زود مکث میشه.
  تلویزیون روی دیوار نصبه و نه اب خورده و نه ضربه دیده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.و اینه هزینه ش چقدر میشه؟

  1. درود بر شما
   وفا عزیز، این مشکل می تواند ناشی از خرابی برد t-con باشد. اما برای اعلام نظر قطعی بهتر است تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 31. با سلام و درود
  تلویزیون ایکس ویزن 42 تری دی است یک بار موقع کار خطوط عمودی سیاه و قرمز در نصف صفحه ظاهر شد و اسند بای شد
  چند روزی ازش استفاده نکردم الان روشن میشه تصویرش نرماله رو اسند بای میذاری روشن میکنی مشکلی نداره
  از دو شاخه هم از برق جدا میکنی میزنی باز مشکلی نداره فقط ظاهرا از کلید پاور کنار تلویزیون که خاموش میکنی
  این مشکل پیش میاد
  ایراد از کجاست اگر به همین شکل اسفاده بشه از کلید پاور خاموش نشه مشکلی پیش میاد؟
  با سپاس

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 32. با سلام و درود ، تلوزیون من ال جی ۴۲ اینچه ، چند روزیه متوجه شدم گوشه بالا سمت چپ تلویزیون بدون هیچ دلیلی نورش کم و زیاد میشه ،دلیلش چیه؟ آیا میشه تعمیرش کرد؟

  1. درود بر شما
   اسماعیل عزیز، این مشکل اغلب ناشی از خرابی بک لایت است.

 33. سلام من تی وی ال جی ۵۵ اینچ دارم مدتیه روی صفحه اندازه ی سر سوزن نقطه ای افتاده که وقتی تلویزیون رو روشن میکنی اون نقطه هیچ تصویری نداره و سیاه هست اصلا هم نمیدونم ضربه خورده یا نه چون تازه متوجهش شدیم ممنون میشم راهنمایی کنین که آیا امکان داره این نقطه رو تعمیر کرد یا خیر متشکرم

  1. درود بر شما
   بهاره عزیز، این مشکل ممکن است ناشی از سوختن پیکسل یا خرابی تلویزیون ها باشد. برای رفع مشکل و اعلام نظر دقیق باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 34. سلام ال ای دی ال‌جی نانو80خربدم بایه ظربه کوچک تصویر فقط یک سوم است بقیه ناراست مشکل ازچیست فقط20روزه خریدم اینجوری شد ممنون راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   اسماعیل عزیز، این مشکل ناشی از خرابی پنل تلویزیون است.

 35. سلام وقت بخیر
  من یک تلویزیون دوو دارم که مین بردش خراب شده و به گفته تعمیرکار قابل تعمیر نیست و گیر هم‌نمیاد به جاش پیشنهاد داده پنل تلویزیون من رو بذاره روی یک تلویزیون ال جی که پنلش خراب شده،به نظرتون این کار شدنیه؟

  1. درود بر شما
   مرضیه عزیز، این کار اصولی نبوده و مورد تایید کارشناسان نیست.

 36. سلام خسته نباشید
  چند روزه یک خط افقی نازک پایین تلوزیونم افتاده
  سامسونگه نسبتا جدیده
  بقیه کانالارو چک کردم همینجوری بود قابل تعمیره؟؟ و مشکل از کجاشه مرسی

  1. باسلام
   امیرحسین عزیز، اختلال می‌تواند ناشی از پنل تلویزیون و یا برد تیکان آن باشد. این مورد قابل تعمیر بوده و پیشنهاد میشود قبل از بزرگتر شدن مشکل، آن را رفع کنید. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 37. سلام
  چند روزه بدجور درگیر مشکل تلویزیونم چندجا هم زنگ زدم ولی هم هزینه بالا هست هم نمیتونم اعتماد کنم تلویزیون رو بسپارم بهشون
  تلویزیون صدا داره ولی تصویرش نمیاد، واقعا نمیدونم چیکار کنم مشکل از چیه؟ هزینه تعمیرش چقدره

  1. صدرای عزیز

   علت صدا داشتن و تصویر ندادن تلویزیون، خرابی بک لایت تلویزیون است. چنانچه بلک لایت آسیب ببیند قادر به تابش نور نخواهد بود. نگان نباشید این قطعه قابل تعمیر است . برای اطلاع از هزینه می توانید به صفحه تعرفه های آچارباز مراجعه کنید.

 38. با سلام
  بابک عزیز، بله قیمت این تلویزیون ها نسبت به تکنولوژی های قبل بیشتر است. البته هر روز به تعداد محتواهای سازگار با این تکنولوژی افزوده می شود.

 39. ماه پیش یه تلویزیون 50 اینچ تی سی ال خریدم دخترم داشت بازی میکرد اسباب بازیش رو پرت کرد و خیلی اروم خورد به صفحه. الان یه خط خیلی باریک چند سانتی گوشه تصویر افتاده

  1. درود بر شما
   ماندانا عزیز، این مشکل در اغلب اوقات ناشی از خرابی پنل تلویزیون است.

 40. سلام وقت بخیر
  ممنونم از این سایت خوبتون و از این که دقیق به تمام سوالات پاسخ میدید و راهنمایی میکنید

  1. سلام
   آقا/خانم آذری عزیز، خواهش میکنم و ممنونیم از همراهی و نظر شما که انرژی بخش تیم آچارباز است.

 41. سلام و درود
  ال ای دی ۵۵ الجی یکسال خریدم ناگهان یک خط افقی نازک افتاده که باعث نویز تصویر میشه و کلا صفحه میره و صدا فقط هست
  علت چیه ؟
  ممنون

  1. امیر عزیز

   همانطور که در مقاله اشاره شد، خط افقی به دلیل خرابی یا سوختن پیکسل های تلویزیون است.

   اینکه تلویزیون نیز فقط صدا دارد، این مشکل به دلیل به وجود می‌آید که نور به صفحه نمایش تابیده نمی‌شود. وظیفه‌ی تابیدن نور به پنل بر عهده بک لایت تلویزیون است و چنانچه بلک لایت آسیب ببیند قادر به تابش نور نخواهد بود.

   اگر تهران هستید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 42. باسلام من یه تلویزیون ال ای دی ۵۵سوپرا که یه ۴سالی خریدم الان یه سه چهروزیه بدون هیچ ضربه وابخوردگی که خیلی مواظبش بودم محافظ صفحه براش خریدم تویرش یه ۱۰دقیقه خوبه به یه دفعه تصویرش چشمک میزنه بعد سیاه کامل میشه ولی صدا داره میخواستم بدونم مشکلش چیه ؟؟؟بعد تو برق بیرون میارم یه نیم ساعتی صبر میکنم خوبه ولی یه ربع ساعتی تصویرش عالیه دوباره همنطور میشه ممنون میشم مشکلش برام بگویید…

  1. محمود عزیز
   همانطور که در مقاله به این مشکل اشاره شد، مشکل به دلیل اختلال در بک لایت تلویزیون است که باید بررسی و تعمیر شود. تعمیر بک لایت در محل امکان پذیر است. در صورتی که تهران هستید، می توانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 43. بنده یکماهه تلویزیون 55 اینچ دوو خریداری کردم.هرزگاهی یک خط باریک عمودی سبز رنگ از بالا به پائین برروی تلویزیون میفته که با جابه جاکردن شبکه و حتی خاموش کردن تلویزیون از بین نمیره ولی بعد از مدتی حذف میشه .این خط به صورت دائمی نیست وشاید یه روز در میون میفته.به غیر از آنتن هیچ کابل دیگه ایی به دستگاه وصل نیست.ممنون از شما

  1. محمد عزیز

   اگر خطوط عمودی روی صفحه نمایش از بالا تا پایین باشد و کل صفحه را در بگیرد ممکن است ایراد در قسمت برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی تلویزیون باشد.
   اگر خطوط عمودی کل صفحه را نپوشاند و فقط قسمتی از تصویر خط عمودی افتاده باشد، ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

   اگر تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 44. سلام وقتتون بخیر.من چند روز پیش یک تلویزیون ۵۰ اینچ فول اچ دی lg, از دیوار خریدم که بعد از آوردن خانه متوجه چند نقطه سیاه وسط و اطراف صفحه و یه خطوطی رنگی خیلی کم رنگ پیچ دار در بعضی نقاط شدم و دیگه فروشنده پاسخگو نبود و امروز بعد از یک ماه استفاده یه دفعه یه خط عمودی قرمز رو صفحه شدم که بعد ۵ دقیقه رفت میخواستم ببینم مشکلش چیه قابل تعمیر هست؟ هزینه حدودیش چقدر میشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام
   محمد عزیز، اغلب خطوطی که روی صفحه می‌افتند بسته به اینکه عمودی باشند یا افقی دلایل مختلفی دارند. اما اگر خط های ظاهر شده به شکل مورب یا دندانه دار هستند به احتمال زیاد پنل تلویزیون شما ایراد پیدا کرده است.
   اگر خط های عمودی روی تصویر بعد از چند دقیقه ناپدید می شود باید بررسی کنید که این حالت فقط روی یک کانال یا درگاه ورودی رخ می دهد یا برای همه کانال ها و ورودی ها یکسان است. همچنین می توانید از طریق زیر تست تصویر تلویزیون را انجام دهید.
   1- کلید home یا menu کنترل را بزنید.
   2- از طریق منوی تنظیمات وارد گزینه Picture شوید.
   3- گزینه Picture Testرا انتخاب کنید.
   اگر خط های عمودی و افقی در این حالت نیز وجود دارد احتمالا پنل دستگاه ایراد دارد. برای رفع مشکل و ارتباط با کارشناسان فنی می‌توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سایت آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل دستگاهتان را بررسی و برطرف کنند.

 45. سلام تلوزیون روشن میشه یک قسمت چند تا خط داره و یک قسمت تصویر نشون داده میشه مشکل چیه و هزینش چقدره گفت:

  سلام تلوزیون روشن میشه یک قسمت چند تا خط داره و یک قسمت تصویر نشون داده میشه مشکل چیه و هزینش چقدره

  1. باسلام
   مشتری عزیز، بسته به اینکه خطوط ایجاد شده روی تصویر عمودی است یا افقی، دلایل مختلفی می‌تواند علت آن باشد.
   1- اگر خط ها عمودی است و از بالا تا پایین تلویزیون افتاده برد تیکان یا فلت ایراد دارد.
   2- اگر خط ها افقی است و فقط قسمتی از تصویر خط افتاده به احتمال زیاد پنل تلویزیون شما ایراد دارد.
   هزینه ی تعمیرات این قطعات برای مدلهای مختلف متفاوت است. می‌توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سایت آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 46. سلام. خسته نباشید. حدود ده روز قبل تلویزیون ال ای دی 50 اینچ آیوا مدل n خریداری کردیم بعد از 5 روز استفاده در قسمت نوار مشکی بالای صفحه یک خط شطرنجی ایجاد می شود وخود به خود از بین میرود. تلویزیون هوشمند نیست. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. جناب محمدی عزیز
   در این زمینه بهتر است با شماره 02154591600 در تماس باشید. همکاران در بخش پشتیبانی راهنماییتان می‌ کنند.

  2. سلام. ممنونم. شماره که محبت کردین فرستادین جواب نمی ده. با نصاب تلویزیون تماس گرفتم می گه مشکل از پنل هست بعضی تلویزیوناشون اینطوری هستن. می گفت این خط افقی همین اندازه می مونه وبیشتر نمی شه، حالا اگه وسواس دارین می برن تلویزیون جدید براتون می فرستن. به نظرتون حرفشون درسته؟ یا برا دور زدن گارانتی هست که تلویزیون جدید نفرستن. آیا مشکلش در همین حد می مونه یا بیشتر می شه؟ فعلا هر از گاهی خط افقی شطرنجی میاد ومی ره. ممنونم

   1. جناب محمدی عزیز
    لطف بفرمایید مجددا تماس بگیرید. همکارانم در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی هستند. احتمال زیاد شدن این خطوط وجود دارد به هر حال بهتر است تخصصی از پشتیباانان ما مشاوره بگیرید.

    شماره تماس 02154591600

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا