به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

بیشتر ما بعد از دیدن نقص در وسایل خودمان تمایل داریم آن را خودمان درست  کنیم یا حداقل متوجه شویم که ایراد رخ داده مربوط به کدام بخش از دستگاه بوده است.

تلویزیون یکی از وسایل پرکاربرد زندگی است و به طور معمول مدت زیادی در روز روشن و درحال استفاده است. به همین دلیل خرابی و نقص آنها هم بیشتر اتفاق می‌افتد.

حال در این سلسله مقالات کوتاه، سعی می‌کنیم نقص و خرابی‌های احتمالی تلویزیون‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و تا حد امکان، راهکاری برای تعمیر صحیح آنها در منزل ارائه کنیم که در این مقاله به یررسی دلایل خرابی پنل تلویزیون و مشکلات متداول آن می‌پردازیم:

۱- علت خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ها، ظاهر شدن خطوط عمودی و افقی روی صفحه دستگاه است. خطوط عمودی معمولا از بالای صفحه شروع شده و تا پایین صفحه ادامه دارد. این خطوط می تواند یک یا چند ردیف باشد و می تواند در رنگ های سفید،سیاه، قرمز، سبز یا آبی باشد. دلیل نمایش این خطوط قطع شدن اطلاعات تصویر است.

در تلویزیون های LED و LCD بردی وجود دارد به نام برد تیکان (T CON)، اطلاعات تصاویر بعد از پردازش شدن در این برد به برد آدرس فرستاده می شوند. برد آدرس این اطلاعات به وسیله فلت های پنل در خطوط عمودی تقسیم می شوند. پس در صورتی که اطلاعات یک خط عمودی ناقص باشد یا از طریق این بردها به درستی منتقل نشوند، این خطوط به صورت خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش دیده می شوند. این همان پاسخی ست که به سوال “علت افتادن خط سیاه روی تلویزیون” می توان داد.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون
ظاهر شدن نقاط تکی روی تلویزیون اگر به دلیل پیکسل سوخته باشد می تواند به سایر پیکسل ها هم سرایت کند

↵ الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

↵ ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

برای حل هر یک از این موارد باید حتما متخصص تعمیرات تلویزیون شما را ببیند، برای این کار می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون استفاده کنید.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

۲- تلویزیون صدا دارد و تصویر ندارد؟

اگر با سوال چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد؟ روبرو شده‌اید، باید بگوییم زمانی که این مشکل به وجود می‌آید، بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

۳- قسمتی از تصویر تیره شده است؟

اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که با خاموش شدن قسمتی از LED BAR مشکل به این شکل مشاهده می‌شود که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

۴- چرا یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه اضافه شده است؟

در صورت وجود و بروز چنین مشکلی نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد و تعمیر پذیر نیست. مشکل به وجود آمده را می‌توان در (Liquid) پنل یافت که از اجزای اصلی پنل به شمار می‌آید، هزینه تعمیر این مورد می‌تواند حتی بین ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه باشد.

پیشنهاد مطالعه

۵- علت نقطه نورانی روی صفحه تلویزیون چیست؟

در برخی از موارد متوجه می‌شویم یک یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر وجود دارد باید بدانیم که در اینجا دستگاه در اصطلاح دچار پیکسل سوختگی شده است به این معنی که تمام اجزای مرتبط با هم برای اینکه پیکسل به نقطه‌ای تبدیل شود که رنگی باشد و در ایجاد تصویر کمک کند درست عمل نمی‌کنند، در نتیجه پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، باید دانست یه راهکار خاصی برای رفع این مشکل وجود ندارد مگر تعویض کامل پنل که بسیار هزینه‌بر است.

افتادن نقاط سفید روی تلویزیون
ظاهر شدن نقاط تکی روی تلویزیون اگر به دلیل پیکسل سوخته باشد می تواند به سایر پیکسل ها هم سرایت کند

۵- صفحه تلویزیون آب خورده است؟

در صورت نفوذ مایعات در پنل (آب،اسپری شیشه شور و …) دستگاه با مشکلات مختلفی در نمایش تصویر رو به رو می‌شود از این جمله این مشکلات می‌توان به (خط روی تصویر، تیره شدن قسمتی از تصویر و یا دو تکه شدن تصویر) اشاره کرد، دلیل به وجود آمدن چنین مشکلاتی ایجاد یک اتصال کوتاه و یا هر نوع اتصالی در برد TCON و یا فلت‌های ارتباط دهنده است. اصولا این مشکل در صورت موجود بودن قطعات مورد نیاز در محل معتبر بر طرف می‌شود. برای تعمیر می‌توانید در وبسایت آچارباز درخواست ثبت کنید.

۶- تصویر دوتایی شده است؟

زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد.

۷- صفحه (پنل) شکسته است؟

هیچ راهکاری برای تعمیر وجود ندارد، و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد که هزینه‌ای تا ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه را دربر میگیرد.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون

خط افتادن روی LED و خط افتادن روی تلویزیون LCD از مشکلاتی است که برای تلویزیون ها پیش می آید. در صورتی که خطوط پیدا شده روی صفحه نمایش تلویزیون های LED یا LCD، به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه را پوشش نمی دهند و مثلا یک سوم صفحه را پیموده اند، یا خطوطی که روی صفحه ایجاد شده اند خطوط افقی هستند، به این حالت پیکسل های سوخته گفته می شود. برای چنین اتفاقی نمی توان نسخه کلی برای همه تلویزیون ها پیچید، اما در بیشتر این موارد باید پنل تلویزیون را به صورت کامل تعویض کنید.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون


نویسنده :

 • Avatar مهناز عقاب گفت:

  سلام بچه م چیزی پرت کرد وقتی خاموش میکنی هیچ گونه ترکی روی تلویزیون نیست ولی روشن میکنی روی تلویزیون ترک خورده و خطهای رنگی ایجاد شده

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   مهناز عزیز

   این ایراد احتمال دارد مربوط به فلت یا پنل تلویزیون شما باشد که با بررسی می توان تشخصی داد. اگر ایراد از پنل باشد که به طور کل باید آن را تعویض کنید.

   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar بهنام گفت:

  سلام بنده میخاستم تلویزیون سامسونگ سری tu8000 بخرم ولی اکثرا میگن خرابی زیاد داره وسامسونگ جدیدا دوام خوبی نداره . به جاش ال جی سری um7450 بخر من دوام خیلی برام مهمه خواستم از شما به عنوان متخصص بپرسم شما به عنوان خریدار به غیر از سونی چه برندی انتخاب میکردید ؟ و آیا سامسونگ واقعا دوامش پایینه ؟ ممنون

 • Avatar لیدا گفت:

  سلام یه نقطه ریز سفید رنگ بر اثر ضربه روی تلویزیون هنگامی که روشن هست ایجاد شده یک خراش کوچک است وعمقی نیست ایاممکن است این نقطه بزرگ شود چند مدت دیگراین اتفاق می‌افتد؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   لیدای عزیز

   اگر این نور به صورن نقطه نقطه باشد امکان پیکسل سوختگی وجود دارد که در این مواقع پنل باید تعویض شود.
   اگر به صورت هاله ای این نور را می بینید به احتمال زیاد ایراد از بک لایت تلویزیون شماست که باید بررسی و تعمیر شود.
   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Mahsa گفت:

  سلام .۲۰ روز پیش تلویزیون ۴۲ ال جی دادم تعمیر .گفتن ایراد از تیکان هست.تصویر نداره ولی صدا داره.۶ ماه ضمانت کردن.الان دوباره بهمون مشکل خورده.با تعمیرکار ک تماس گرفتم گفتن پنلش خرابه دوباره تعمیر کنید بازم تیکانو میسوزونه .درصورتی ک نه ضربه خورده نه آب .۳ سال پیشم همین مشکلو داشت تعمیر کردم تا امسال. یعنی نظر تعمیرکار درسته؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام مهسای عزیز؛

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد. برای اینکه به اطمینان کامل برسیم که مشکل از کدام قسمت از تلویزیون اس، نیاز به بررسی های بیشتری است.
   میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Meysam گفت:

  سلام وقت بخیر .
  یه تلویزیون ۵۰ سامسونگ تازه گرفتم بعد موقع جابه جایی تو خونه تو همون بسته بندی تو کارتن خودش افتاد رو فرش بعد بیرونش آوردم زدم به برق روشن شد منو تنظیماتش اومد دیگه جلو تر نرفتم چون از گارانتی خارج میشه … ایا احتمالش هست ک ایراد پیدا کرده باشه یا بعدها دچار مشکل بشه!؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام میثم عزیز

   اگر در حال حاضر اختلال کوچکی در تصویر و پنل تلویزیون دیدید، به احتمال زیاد مرتبط با همین ضربه است. سریعا بررسی کنید.

 • Avatar فرشاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده یک مانیتور دارم که در زمان ارسال ، ضربه خورده است صفحه اصلی نشکسته اما پنل یا فلت در سمت گوشه راست شکسته و یک مقدار نور سفید از گوشه وارد تصویر می شود . تصویر کامل است و مشکلی نداره رنگ هم قاطی نمیکنه فقط مشکل نور سفید از گوشه دارد . صفحه نمایش تکنولوژی IPS LED داره و مارک NEC حرفه ای هستش ۲۴ اینچ ، آیا امکان تعمیر دارد و هزینه تعمیر چقدر است ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله تعمیر می شود. برای استعلام هزینه می توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید. پشتیباانان ما راهنماییتان می کنند.

 • Avatar فهیمه گفت:

  سلام ببخشید دیرور تلویزون من یه ضربه نسبتا کوچک خورد امام رنگ صفحه قاطی شده و یطرف تلویزیون ک ضربه نخورده نمایش داره طرفی ک ضربه خورده کلا رنگ داره مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام فهمیه عزیز؛
   به دلیل ضربه خوردگی که فرمودید به احتمال زیاد ایراد از پنل تلویزیون شماست که باید تعویض شود

 • Avatar Sh گفت:

  سلام من ۳ سالی هست که تلوزیون ال جی ۴۹ اینچ دارم .یک خط عمودی به صورت نقطه چین روی صفحه ایجاد شده که عرضش تقریبا ۱mm.علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در همین مطلب هم به این موضوع اشاره شده. به احتمال زیاد برد تیکان و فلت‌های ارتباطی تلویزیون شما دچار اختلال شده.

   اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد، باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   • Avatar Sh گفت:

    خط به طور کامل از بالای صفحه تا پایین صفحه کشیده شده . هزینه تعمیر یا تعویضش تو چه محدوده ای میتونه باشه؟

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     سلام

     پس ایراد از پنل است که ممکن است به طور کل نیاز به تعویض باشد.

     هزینه تعمیرات را می توانید در لینک زیر ببینید:

     https://a4baz.com/tariff-services

     اما هزینه تعویض کامل پنل بسته به مدل تلویزیون شما متغیر است.

 • Avatar محمود گفت:

  با سلام.من تقریبا تمام سوال های دوستان رو که پرسیده بودن رو خوندم.مشکل تلویزیون من اینه که وقتی دوساعت شبکه رو با لگو و ارم روشن میبینی و به کانال دیگه ای میری آرم ولگو اون شبکه به صورت کم رنگ یا پر پر کنان دیده میشه راهکار این مشکل چیه ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به این ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته میشود. اغلب در دستگاه های پلاسما مشاهده می شود. برای حل مشکل با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید.

 • Avatar اعا گفت:

  سلام من یک تلویزیون ۴۸ اینچ ال جی داریم که هر روز یک خط افقی می افته روش و خودش بعد از دو یا سه ساعت خوب میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون شماست. مطمئنید تلویزیون ضربه نخورده؟ اگر از ایراد از پنل باشد، باید کل پنل را تعویض کنید. در هر صورت بهتر است حضوری بررسی شود. می توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و درخواست تعمیر تلویزیون خود را ثبت کنید

 • Avatar امیر سعید گفت:

  سلام نلویزیون سونی دارم برخی مواقع در فسمتهایی از تصویر که فقط سفید هستند مثلاً ابر . خطوط کم رنگ کوتاهی به رنگ صورتی دیده میشود ایا پنل مشکل دارد؟
  البته ۸-۹ سال است کار میکند ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله احتمالا یا مشکل از پنل است یا فلت. در هر صورت باید بازدید شود تا از خرابی آن مطمئن شد. اگر ایراداز پنل باشد که باید به طور کل تعویض شود. در غیر اینصورت امکان تعمیر وجود دارد. شما می توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar rezagholami5178 گفت:

  سلام تلویزیون۴۲ ال جی چند روز صفحش نورش کم زیاد میشه خیلی کم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت یا پنل تلویزیون باشد. این شکل مشکلات حتما باید بررسی حضوری شود تا دقیق بتوان مشکل را تشخیص داد. در صورتی که تهران هستید می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما بررسی کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام به صفحه ال سی دی من شیشه شور اسپری شده و رنگ تلویزیون بهم ریخته چکار کنم چون قدر هزینه دارد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بسته به شدت ایراد احتمال تعویض پنل وجود دارد. بهتر است توسط کارشناس بازدید شود

 • Avatar امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  تلویزیون من سونی مدل x8500 زمانی که خاموش میکنم روی صفحه سیاهش که موقع خاموش شدن هست یه نوار کمرنک افقی ظاهر میشه و هردفعه خموش کردن جاش عوض میشه توی صفحه ولی در موقع پخش اصلا مشکلی نیست فقط در زمان خاموش کردن.میخواستم ببینم ایراد هست این یا نه.ممنون.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   این مشکل نیاز به بررسی های بیشتری دارد و نمی توان به این شکل پاسخ دقیقی داد. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶

 • Avatar درویشی گفت:

  سلام تلوزیون سامسونگ led ما بعد از مدتی ۶ سال یک حاله افقی به ضخامت حدود ۵ سانتیمتر و در طول پنل تاریک شده و بقیه تصویر مشکلی ندارد علت چیست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

 • Avatar مبینا خسروی گفت:

  سلام من یک تلوزیون ال‌جی کرو دارم وقتی امروز از کارتن درش آوردم وروشن کردم انگار به اندازه نیم سانت پنل از قاب جدا شده و همون قسمت پنل سفید رنگه میخواستم ببینم میتونم این رو تعمیر کنم یا نه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله به احتمال زیاد قابل تعمیر است فقط خودتان دست به آچار نشوید. بهتر است توسط متخصص بازدید شود

 • Avatar محمد گفت:

  سامسونگuA43Ru7100kبعدازچن بارخاموش وروشن کردن پشت سرم براهمیشه خاموش شدالان نه صدانه تصویرداره.بردم تعمیرگاه میگه بردسوخته.بردتهیه کردم تعویض کردتعمیرکارگفت بازسوخت.میگه فقط بایدبردفابریک کشورسازنده(مصر)باشه.وگرنه هزینه الکی میکنی.بردم جای دیگه میگه بردسالمه چون دکمه های کنترل میگیری چشمک زن کارمیکنه برددستورمیده ولی بک لایت نمیگیره.لطفاراهنمایی کن ممنون ازبرنامه عالیتون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   چنین اتفاقی می تواند ناشی از عدم عملکرد صحیح برد مین و یا پاور باشد.
   بهترین روش این است توسط تکنسین ماهر بررسی گردد.

 • Avatar حسین گفت:

  سلام. آیا پیکسل سفید شده به مرور زمان گسترش پیدا میکنه زا نه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته میشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد.

 • Avatar حسین گفت:

  سلامlcd سامسونگ ۴۰اینچ تصویر قطع میشه ولی صدا هست با جستجو در اینترنت ظاهراً عیب از بک لایت هست بردم برای تعمیر میگه بعداز تعمیر ممکنه خط سفیدی روی صفحه ظاهر بشه این دلیلش چیه ؟ ممنون از شما

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله ایراد از بک لایت تلویزیون شماست. در زمینه خط سفید بعید است. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما مشاوره ای داشته باشید یا اینکه با تعمیرکاران مجاز دیگری مشورت کنید.

 • Avatar مجید گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون سونی دارم اخیرا یه سری خطوط سفید حدود ده سانتی متر بالای صفحه بعد از حدود دو ساعت از روشن شدن تلویزیون ظاهر میشه و آرم شبکه ها سایه داره و بعد ازینکه خاموش میشه یکی دو ساعت و دوباره روشن میکنیم خبری نیست ..علت چی می‌تونه باشه .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 • Avatar nader گفت:

  سلام چطور میتونم پنل تلویزیون سونی ۵۵ مدل x9300D رو تهیه کنم راهنمایی بفرمایید

 • Avatar محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من چند روزی هست تلویزیون سونی مدل ۵۵ x800 خریداری کردم.ولی متاسفانه یه مشکلی داره.
  وقتی تلیوزیون روشن میشه رو هر شبکه ای که باشه بعد از چند دقیقه یه سایه از ارم و اطلاعات اون شبکه روی تلویزیون میمونه و حتی اگر رسیور هم خاموش بشه اون سایه ها هست.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
   ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.

 • Avatar علی نکویی گفت:

  سلام تلوزیون ال جی دارم چند وقته کناره های تلوزیون خط سیاه کم رنگی از بالا به پایین کشیده شده مشکل از کجاست باید تو فکر یکی دیگه باشم ممنون از راهنمایی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Asd گفت:

  با سلام تلویزیون ایرانی الیو خریدم باید بشینیم و روبروی مرکز تلویزیون فیلم ببینیم یه کم که چپ و راست میشینیم تصویر تار و بی کیفیت میشه از نماینده پرسیدیم گفتن پنل الجی هست به خاطر اون ولی خیلی اذیت کننده هست میخواستم ببینم با تعویض پنل این مشکل حل میشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله این ایراد مربوط به پنل است که کمی هزینه بردار است اما با تعویض آن این ایراد برطرف خواهد شد.

   • Avatar Asd گفت:

    ممنون از راهنماییتون
    متاسفانه فروشنده به سلیقه و تعاریف خودش این تلویزیون رو بهمون پیشنهاد داد و ما هم بهش اعتماد کردیم الان یک ماه از خریدش گذشته همچنان تصویرش از بغل رو مخمه

 • Avatar یوسف گفت:

  با سلام .تلویزیون ال ای دی ۴۹ ال جی من پایین صفحه خط نورانی سفیدی بصورت افقی دیده میشه علت چی میتونه باشه.۶ ماه پیش هم بردش توسط کارشناسان آچاره تعویض شده بود

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه تعمیر کمتری دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar یوسف گفت:

    ممنون از پاسخ شما. ولی این خط روشن بصورت عمودی از پایین ترین قسمت سمت چپ پنل شروع و تا انتهای قسمت راست پنل کشیده شده

    هزینه بازدید چقدر هست؟ همون ۳۹۰ تومن تعرفه اعلامی هستش؟

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     بله به طور کل خط عمودی مرتبط با بورد تیکان و فلت است. درباره هزینه نیز، برای اطمینان بیشتر می توانید با همکاران ما در بخش پشتیباتی در تماس باشید.

     شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سیروان گفت:

  سلام روی صفحه تلویزیون ال ای دی یه نقطه نورانی سفیددرحین روشن شدن نمایان میشه دلیلش چیه وچقدهزینه بر میداره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی شده است و باید پنل آن تعویض شود. کمی هزینه بردار است ولی برای اطمینان بیشتر، بهتر است تلویزیون توسط کارشناس بازدید شود.

 • Avatar علی گفت:

  ,سلام تلویزیون ۵۵اینچ الجی داریم بچه با اسپری آب پاشی به مانیتورش آب زده بعد روشن کردن یک خط عمودی وسطش افتاده لطفا راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در همین مقاله به موضوع خط عمودی اشاره شده است. ایراد از بودر تیکان تلویزیون شماس است که باید تعویض شود. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

 • Avatar علی گفت:

  باسلام تلویزیون تی سی ال ال.ای دی دارم.هیچ مشکلی تا به حال نداشته دیشب خاموش کردیم.صبح که روشن کردیم.صدا داره تصویر نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند. نیاز به بررسی های بیشتری است. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar سارا گفت:

  تعمیر کار آچار باز بک لایت تلوزیون ما رو تعویض کرد بعد تعویض پنل یه ترک ریز برداشته و یه خط روی صفحه ! هر چند با دقت بسیار زیادی تعویض رو انجام داد ولی باز این اتفاق افتاد حالا واقعا دلم نمیاد از تعمیر کار خسارت بگیرم ! و ترسم از اینه با اطلاع دادن به شرکت تعمیر کارموظف به پرداخت کل خسارت بشه ! اما واقعا هزینه زیادییه برای خانواده ما . و من خودم رو مقصر میدونم که کاش بیشتر تحقیق میکردم!

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   طبق قرارداد آچارباز یا مشتریانش ما نسبت به هر اتفاقی که در حوزه تعمبرات مرتبط بیفتد، خود را مسئول می دانیم بدیهی است تحویل کالای بی عیب و نقص وظیفه ماست و برای انجام آن هر نوع خسارتی را می‌پذیریم.

 • Avatar تارا گفت:

  سلام من یه ال ای دی ۶۵اینچ مارشال خریدم ولی وقتی روشن میکنم روی صفحه اش یه لکه طوسی رنگ هست ولی وقتی تلویزیون روشن میشه حای وقتی صحنه هایی هم توفیلم تاریک اون لکه مشخص نیست فقط رو صفحه ای که روشن میشه هست علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Farzane گفت:

  سلام‌ ، مانیتور ال ای دی ،ال جی داریم که بر اثر اتفاقی از روی میزش خورد زمین . حالا یه لکه ی نورانی روی صفحه ایجاد شده ؟ آیا قابل تعمیر هست ؟ یا اگه نیست این لکه بیشتر نمیشه به مرور ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به ضربه ای که خورده پنل دچار آسیب شده است و باید تعویض شود. این لکه ممکن است به مرور بیشتر هم شود. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمد رضا مظفری گفت:

  سلام من یک دستگاه تلویزیون ۵۵GX706 خریداری کرده ام که این دستگاه دوتا مشکل دارد اول اینکه هاله های سفیدی در بالا و پایین و گوشه های دستگاه در تاریکی شب دیده میشوند وقتی زمینه ی فیلم سیاه است و دوم اینکه داخل سایت فیلیمو هم میرود اما هیچ فیلمی پخش نمیکند میشه راهنماییم کنید لطفا یا شمارتونو بدید فیلمهاشو براتون بفرستم ببینید ایراد هستن اینا یا خیر ممنونم
  ضمنا دستگاه رو نو خریداری کرده ام و یکبار هم نمایندگیش عوضش کرد برام و یکی دیگه اورد اونم همین مشکارو داشت

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   درباره مشاهده هاله های سفید بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

   برای پخش از فیلیمو اروری دریافت می کنید؟

   • Avatar محمد رضا مظفری گفت:

    خیر فقط وسط صفحه یک دایره هی میچرخه انگار میخواد لود کنه اما لود نمیشه

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     اتصال اینترنت خود را چک کنید. از وبسایت دیگری هم برای پخش فیلم امتحان کنید. در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بررسی است.

 • Avatar Arshia Ahmadian گفت:

  سلام خسته نباشید من یک تلوزیون سونی سه بعدی دارم که یک سوزن به چند نقطه آن برخورد کرده و خراش خورده است حالا جای اون خراش ها نقطه های سفید ایجاد شده چه کاری باید انجام بدم باتشکر.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar محسن گفت:

  سلام ایا کلیه ال ای دی های سامسونگ مثل۴۰اینچ رامیتوان به مدلهای دیگه نصب کرد

 • Avatar عاطفه گفت:

  من نمی‌دونستم که نباید فلشو بیس چهار ساعت ب تی پی وصل کنم بخاطر همین فلشم خراب شد هی صدای نویز میداد وسط فیلم بعدشم تلویزیون ریستارت میشد الآنم که فهمیدم و دیگه فلشو وصل نمیکنم تی وی خودش مشکل پیدا کرده همش صدای نویز خیلی عجیب میده انگار میخواد منفجر میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در باندها و یا برد وجود دارد. بهتر است موضوع را با یک تکنسین در میان بگذارید. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar حمید گفت:

  باسلام . تلویزیون سری ۷ سامسونگ ۴۶ اینجچ چند سال پیش خریدم و بعد از سقوط یک ساعت از بالا تصویر تلویزیون سیاه شد و هر چند گاهی به صورت رنگزن کمانی ظاهر میشد یعنی یک خطوط نامنظم ولی بعد یه مدت که استفاده نکردیم تصویر درست شد ولی وقتی از فلش میخوایتم استفاده کنم همون اتفاق میفتاد . به هر حال ۴ سال استفاده نکردم امشب که اوردم از کارتون بیرون کلا فقط لوگوی سامسونگ امد و یه لحظه تصویر با همون حالات و دیگه نیومد لطفا راهنمایی کنید چون سوال مشابه ندیدم توی نظرات

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در همین مقاله علت مشکلات ذکر شده، توضیح داده شده است. همچنین در مورد مشکل لوگو و بالا نیامدن تصویر تلویزیون، می توان به خرابی بورد اصلی اشاره کرد. در هر صورت تلویزیون شما نیاز به بازدید دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مسعود گفت:

  سلام،وقت بخیر.من یه تلویزیون پلاسما سامسونگ سری ۴ مدل PS43D455 دارم،چند روزی هست که روی صفحه ش نقاط ریز بنفش رنگ ایجاد شده،خواستم ببینم مشکلی ش قابل حل شدن هست یا نه و اگر هم قابل حله آیا ارزش تعمیر کردن رو داره؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سحر گفت:

  سلام تلویزیون ما همه اش نویز داره صفحه ها رو تیک تیکه میکنه یا میزنه سیگنال موجود نیست، کابل عوض مردیم انتن عوض کردیدم ولی هیچ تغییری نکرد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   از طریق یک فلش یک فایل تصویری با کیفیت پخش نمایید.
   در صورتی که مشکلی وجود نداشت منبع تصویر خود را بررسی نمایید

 • Avatar محمدتقی برین گفت:

  با سلام و تشکر از شما
  ما تلویزیون ۴۰ اینچ ال سی دی سونی داریم و دو روزه که بخشی از سمت چپ صفحه آن کمی تیره شده و شفافیت آن قسمت کم شده است. ممنون میشوم علت و چاره را بفرمایید.
  با سپاس

 • Avatar عارف گفت:

  سلام. دکمه ی EPG رو زدم تا ببینم شبکه ۳ چه برنامه هایی داره که صفحه خشکش زد. دیگه هرچی دکمه میزنم عمل نمیکنه. کنترل رو چک کردم سالمه و باطریش نو هستش. میشه بگید مشکل از چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تلویزیون شما ممکن است در عملکرد بورد اصلی دچار اختلال شده باشد و نیاز است که بررسی های بیشتری شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar سارا گفت:

  سلام
  تی وی من ۵۵.اینج سامسونگ
  متاسفانه ضربه لیوان پلاستیکی محکم خورد ب سمت راست تی وی و صفحه کلا سیاه و تصویر قطع شد ولی صدا داشت
  ب نمایندگی هم زنگ زدم ولی ب این زودی نمیان
  میخام بدونم کلا باید پنل عوض بشه یا نه و چقد هزینه داره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   برای اعلام هزینه بهتر است درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

   https://a4baz.com/tv-service

   • Avatar سارا گفت:

    سلام
    ضربه محکم خورد ب تی وی و از داخل سمت راست صفحه تی وی خط خطی شد
    ولی از بیرون صفحه تی وی سالمه نشکسته
    بدون اینکه پنل عوض شه ممکنه درست بشه
    قیمت پنلش ٨/۵ میلیونه

 • Avatar افشین گفت:

  سلام خسته نباشید ما یه تلویزیون ۴۸ سامسونگ سری پنج داریم آب رفت ریخت روی صفحه و بلافاصله پاک کردیم و دوباره تلویزیون رو روشن کردیم و بعد از ۱۵ دقیقه یه خط اوفقی سمت چپ ظاهر شد راه علاجش چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar حمیدرضا گفت:

  با سلام من یک تلویزیون تی سی ال ۴۹ اینچ دارم حدود دو سال است خریدم یک دفعه تصویر تلویزیون قطع شد اما صدا داشت روشن و خاموش کردیم ولی آرم تلویزیون یک لحظه میاد اما تصویر بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar صادق گفت:

  سلام جناب ببخشید تلویزیون من ال ای دی ۴۹ اینج تی سی ال هست چندخط آبی کنارم هم به‌طول ۱۰ سانت وعرض ۲ سانت افتاده قبلا یه بند انگشت بود ولی بعد ۵ ماه بزرگ تر شد میشه تعمیرش کرد یا راهکاری ندارین ک درستش کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar پیمان گفت:

  سلام
  تلوزیون lg sm8100
  قسمتی از تلوزیون در فیلم های شب یا تاریک روشن تر است.تقریبا نیمی از تصویر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد بک لایت وجود دارد و بهتر است توسط کارشناس بازدید شود، شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar محمد گفت:

   دوست عزیز چ مدت تلویزیون رو داری بعدش از پشتیبانی نکردن زبان فارسی اذیت نمیشی؟؟؟

  • Avatar satech گفت:

   علت این مورد قابلیت Local dimming (کنترل موضعی نور) تلویزیون شما است و طبیعی می باشد.
   در این حالت هنگامی که تصویری بر روی تلویزیون پخش نمی شود، بخش هایی از نور پس زمینه خاموش خواهد شد. زیرا در آن لحظه تصویری برای نمایش وجود ندارد.
   این ویژگی یک مزیت برای تلویزیون ها است که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و بالا رفتن کنتراست و کیفیت تصویر می شود.
   امکان غیر فعال سازی این عملکرد نیز وجود دارد ؛ امابه شما توصیه می کنیم از این برتری دستگاه استفاده نمایید.

 • Avatar نوید گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  تلویزیون ال جی سری LB دارم و چند ماهی میشه که روی صفحه نمایش به اندازه ی یک سکه روشن تر از بقیه صفحه شده و روز به روز به تعداد این سکه ها افزوده میشه و الان ۲ تا ۳ لکه ی روشن هست و یه جای صفحه دقیقا به اندازه ی همون سکه تیره تر شده!!! خودم فکر می کنم ایراد از LED های بک لایت باشه که بعضی هاشون مثلا سوخته و نور اون قسمت کم شده و تیره تر به نظر میاد ولی بخش روشن ترش رو خیلی متوجه نشدم.
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله ایراد از بک لایت دستگاه است و در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar مهرداد گفت:

  سلام led 43 سامسونگ n5000 نور صفحه کم و زیاد میشه علت از چی میتونه باشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت تلویزیون شما باشد که نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کرده و منتظر تماس کارشناس باشید.

   https://a4baz.com

 • Avatar غلامی گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله مفید شما
  تلویزیون من تازگیا یه نقطه قرمز رنگیو نشون میده دلیلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته م یشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar تکاور گفت:

  سلام

  یک ال ی دی ۴۰ اینچ ال جی دارم
  وقتی خاموشش میکنم
  دوباره روشن میکنم
  به تنظیمات کاراخانه بر میگرده و باید دوباره جستجوی شبکه بزنم تا شبکه ها رو بگیرم

  لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه

  ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

   https://a4baz.com

 • Avatar فرناز گفت:

  سلام ما تلوزیونمون رو تازه نصب کردیم بعد دو روز یه خط ریز افقی روش افتاده بدون هیچ دلیلی،علتش چی میتونه باشه؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.