به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

بیشتر ما بعد از دیدن نقص در وسایل خودمان تمایل داریم آن را خودمان درست  کنیم یا حداقل متوجه شویم که ایراد رخ داده مربوط به کدام بخش از دستگاه بوده است.

تلویزیون یکی از وسایل پرکاربرد زندگی است و به طور معمول مدت زیادی در روز روشن و درحال استفاده است. به همین دلیل خرابی و نقص آنها هم بیشتر اتفاق می‌افتد.

حال در این سلسله مقالات کوتاه، سعی می‌کنیم نقص و خرابی‌های احتمالی تلویزیون‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و تا حد امکان، راهکاری برای تعمیر صحیح آنها در منزل ارائه کنیم که در این مقاله به یررسی دلایل خرابی پنل تلویزیون و مشکلات متداول آن می‌پردازیم:

۱- علت پیدا شدن خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون

پاسخ:

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ها، ظاهر شدن خطوط عمودی و افقی روی صفحه دستگاه است. خطوط عمودی معمولا از بالای صفحه شروع شده و تا پایین صفحه ادامه دارد. این خطوط می تواند یک یا چند ردیف باشد و می تواند در رنگ های سفید،سیاه، قرمز، سبز یا آبی باشد. دلیل نمایش این خطوط قطع شدن اطلاعات تصویر است.

در تلویزیون هایLED و LCD بردی وجود دارد به نام برد تیکان(T CON)، اطلاعات تصاویر بعد از پردازش شدن در این برد به برد آدرس فرستاده می شوند. برد آدرس این اطلاعات به وسیله فلت های پنل در خطوط عمودی تقسیم می شوند. پس در صورتی که اطلاعات یک خط عمودی ناقص باشد یا از طریق این بردها به درستی منتقل نشوند، این خطوط به صورت خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش دیده می شوند. این همان پاسخی ست که به سوال “علت افتادن خط سیاه روی تلویزیون” می توان داد.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون
ظاهر شدن نقاط تکی روی تلویزیون اگر به دلیل پیکسل سوخته باشد می تواند به سایر پیکسل ها هم سرایت کند

الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

برای حل هر یک از این موارد باید حتما متخصص تعمیرات تلویزیون شما را ببیند، برای این کار می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون استفاده کنید.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

۲- تلویزیون صدا دارد و تصویر ندارد؟

پاسخ:

اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

۳- قسمتی از تصویر تیره شده است؟

پاسخ:

اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که با خاموش شدن قسمتی از LED BAR مشکل به این شکل مشاهده می‌شود که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

۴- یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه اضافه شده است؟

پاسخ:

در صورت وجود و بروز چنین مشکلی نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد و تعمیر پذیر نیست. مشکل به وجود آمده را می‌توان در (Liquid) پنل یافت که از اجزای اصلی پنل به شمار می‌آید، هزینه تعمیر این مورد می‌تواند حتی بین ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه باشد.

پیشنهاد مطالعه

۵- یک نقطه سفید در تصویر وجود دارد؟

پاسخ:

در برخی از موارد متوجه می‌شویم یک یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر وجود دارد باید بدانیم که در اینجا دستگاه در اصطلاح دچار پیکسل سوختگی شده است به این معنی که تمام اجزای مرتبط با هم برای اینکه پیکسل به نقطه‌ای تبدیل شود که رنگی باشد و در ایجاد تصویر کمک کند درست عمل نمی‌کنند، در نتیجه پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، باید دانست یه راهکار خاصی برای رفع این مشکل وجود ندارد مگر تعویض کامل پنل که بسیار هزینه‌بر است.

افتادن نقاط سفید روی تلویزیون
ظاهر شدن نقاط تکی روی تلویزیون اگر به دلیل پیکسل سوخته باشد می تواند به سایر پیکسل ها هم سرایت کند

۵- صفحه تلویزیون آب خورده است؟

پاسخ:

در صورت نفوذ مایعات در پنل (آب،اسپری شیشه شور و …) دستگاه با مشکلات مختلفی در نمایش تصویر رو به رو می‌شود از این جمله این مشکلات می‌توان به (خط روی تصویر، تیره شدن قسمتی از تصویر و یا دو تکه شدن تصویر) اشاره کرد، دلیل به وجود آمدن چنین مشکلاتی ایجاد یک اتصال کوتاه و یا هر نوع اتصالی در برد TCONو یا فلت‌های ارتباط دهنده است. اصولا این مشکل در صورت موجود بودن قطعات مورد نیاز در محل معتبر بر طرف می‌شود. برای تعمیر می‌توانید در وبسایت آچارباز درخواست ثبت کنید.

۶- تصویر دوتایی شده است؟

پاسخ:

زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد.

۷- صفحه ضربه خورده است؟

پاسخ:

در صورت وارد شدن ضربه به صفحه و یا برخورد شی نوک تیز با صفحه مشکلاتی در تصویر به وجود می‌آید که تمام آن‌ها برای رفع شدن نیاز به تعویض کامل پنل دارد.

از مشکلات به وجود آمده می‌توان به ایجاد خط روی تصویر – تیره شدن تصویر اشاره کرد.

۸- صفحه (پنل) شکسته است؟

هیچ راهکاری برای تعمیر وجود ندارد، و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد که هزینه‌ای تا ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه را دربر میگیرد.

۹- قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

این اتفاق در بیشتر موارد زمانی رخ می‌دهد که تلویزیون به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه‌های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI متصل باشد.

وقتی شما از یک وسیله برقی با توان بالا مانند: لباسشویی، آبمیوه‌گیری و یا لوازم مشابه که دارای موتور هستند در منزل استفاده می‌کنید به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، باعث ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می‌شود.

همین نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، باعث بروز ایراداتی می‌شود که نمونه بارز آن قطع شدن لحظه‌ای تلویزیون است.

این اتفاق بیشتر به دلیل استفاده از کابل‌های HDMI با کیفیت پایین رخ می‌دهد. زیرا کیفیت کابلی که مورد استفاده قرار گرفته پایین است و قابلیت نویز گیری ندارد. به همین دلیل نمی‌تواند در برابر نواسانات مغناطیسی به درستی کار کند و باعث ایجاد نویز در تصویر (قطع وصل شدن تصویر) می‌شود.

به عنوان مثال اگر کابل برق را از کنار سیم تلفن عبور دهید باعث ایجاد نویز در هنگام مکالمه می‌شود و با اگر سیم برق از کنار سیم‌های آیفون تصویری عبور کرده باشد، تصویری بی کیفیت همراه با نویز مشاهده خواهید کرد.

تا اینجا متوجه شدیم که جریان برق می‌تواند در لوازم دیجیتال مشکل ایجاد کند، خب راه حل چیست؟

برای حل این مشکل در تلویزیون‌ها دو راه وجود دارد:

اول اینکه مانند قدیم از کابل های AV  و یا سه فیش استفاده کنید که این روش زیاد جالب نیست و هم کیفیت تصویر پایین می‌آید. همچنین تصویر در هنگام استفاده از لوازم برقی دچار پرش و یا نویز می‌شود.

در روش دوم شما می‌توانید از یک کابل HDMI با کیفیت بالا و یا شیلد دارد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کابل‌های HDMI که در بازار موجود است، تنوع زیادی دارند و حتما باید از نوع شیلد دار که قابلیت نویزگیری را دارند استفاده کنید.

نکته دیگر اینکه تا جایی که می‌توانید از کابل‌های کوتاه استفاده کنید و از رد شدن کابل HDMI از کنار کابل برق خودداری کنید.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون

در صورتی که خطوط پیدا شده روی صفحه نمایش تلویزیون های led یا lcd، به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه را پوشش نمی دهند و مثلا یک سوم صفحه را پیموده اند، یا خطوطی که روی صفحه ایجاد شده اند خطوط افقی هستند، به این حالت پیکسل های سوخته گفته می شود. برای چنین اتفاقی نمی توان نسخه کلی برای همه تلویزیون ها پیچید، اما در بیشتر این موارد باید پنل تلویزیون را به صورت کامل تعویض کنید.

 


نویسنده :

۱۶۷ دیدگاه

 • Avatar حسین گفت:

  سلامlcd سامسونگ ۴۰اینچ تصویر قطع میشه ولی صدا هست با جستجو در اینترنت ظاهراً عیب از بک لایت هست بردم برای تعمیر میگه بعداز تعمیر ممکنه خط سفیدی روی صفحه ظاهر بشه این دلیلش چیه ؟ ممنون از شما

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله ایراد از بک لایت تلویزیون شماست. در زمینه خط سفید بعید است. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما مشاوره ای داشته باشید یا اینکه با تعمیرکاران مجاز دیگری مشورت کنید.

 • Avatar مجید گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون سونی دارم اخیرا یه سری خطوط سفید حدود ده سانتی متر بالای صفحه بعد از حدود دو ساعت از روشن شدن تلویزیون ظاهر میشه و آرم شبکه ها سایه داره و بعد ازینکه خاموش میشه یکی دو ساعت و دوباره روشن میکنیم خبری نیست ..علت چی می‌تونه باشه .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 • Avatar nader گفت:

  سلام چطور میتونم پنل تلویزیون سونی ۵۵ مدل x9300D رو تهیه کنم راهنمایی بفرمایید

 • Avatar محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من چند روزی هست تلویزیون سونی مدل ۵۵ x800 خریداری کردم.ولی متاسفانه یه مشکلی داره.
  وقتی تلیوزیون روشن میشه رو هر شبکه ای که باشه بعد از چند دقیقه یه سایه از ارم و اطلاعات اون شبکه روی تلویزیون میمونه و حتی اگر رسیور هم خاموش بشه اون سایه ها هست.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
   ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.

 • Avatar علی نکویی گفت:

  سلام تلوزیون ال جی دارم چند وقته کناره های تلوزیون خط سیاه کم رنگی از بالا به پایین کشیده شده مشکل از کجاست باید تو فکر یکی دیگه باشم ممنون از راهنمایی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Asd گفت:

  با سلام تلویزیون ایرانی الیو خریدم باید بشینیم و روبروی مرکز تلویزیون فیلم ببینیم یه کم که چپ و راست میشینیم تصویر تار و بی کیفیت میشه از نماینده پرسیدیم گفتن پنل الجی هست به خاطر اون ولی خیلی اذیت کننده هست میخواستم ببینم با تعویض پنل این مشکل حل میشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله این ایراد مربوط به پنل است که کمی هزینه بردار است اما با تعویض آن این ایراد برطرف خواهد شد.

   • Avatar Asd گفت:

    ممنون از راهنماییتون
    متاسفانه فروشنده به سلیقه و تعاریف خودش این تلویزیون رو بهمون پیشنهاد داد و ما هم بهش اعتماد کردیم الان یک ماه از خریدش گذشته همچنان تصویرش از بغل رو مخمه

 • Avatar یوسف گفت:

  با سلام .تلویزیون ال ای دی ۴۹ ال جی من پایین صفحه خط نورانی سفیدی بصورت افقی دیده میشه علت چی میتونه باشه.۶ ماه پیش هم بردش توسط کارشناسان آچاره تعویض شده بود

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه تعمیر کمتری دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar یوسف گفت:

    ممنون از پاسخ شما. ولی این خط روشن بصورت عمودی از پایین ترین قسمت سمت چپ پنل شروع و تا انتهای قسمت راست پنل کشیده شده

    هزینه بازدید چقدر هست؟ همون ۳۹۰ تومن تعرفه اعلامی هستش؟

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     بله به طور کل خط عمودی مرتبط با بورد تیکان و فلت است. درباره هزینه نیز، برای اطمینان بیشتر می توانید با همکاران ما در بخش پشتیباتی در تماس باشید.

     شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سیروان گفت:

  سلام روی صفحه تلویزیون ال ای دی یه نقطه نورانی سفیددرحین روشن شدن نمایان میشه دلیلش چیه وچقدهزینه بر میداره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی شده است و باید پنل آن تعویض شود. کمی هزینه بردار است ولی برای اطمینان بیشتر، بهتر است تلویزیون توسط کارشناس بازدید شود.

 • Avatar علی گفت:

  ,سلام تلویزیون ۵۵اینچ الجی داریم بچه با اسپری آب پاشی به مانیتورش آب زده بعد روشن کردن یک خط عمودی وسطش افتاده لطفا راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در همین مقاله به موضوع خط عمودی اشاره شده است. ایراد از بودر تیکان تلویزیون شماس است که باید تعویض شود. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

 • Avatar علی گفت:

  باسلام تلویزیون تی سی ال ال.ای دی دارم.هیچ مشکلی تا به حال نداشته دیشب خاموش کردیم.صبح که روشن کردیم.صدا داره تصویر نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند. نیاز به بررسی های بیشتری است. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar سارا گفت:

  تعمیر کار آچار باز بک لایت تلوزیون ما رو تعویض کرد بعد تعویض پنل یه ترک ریز برداشته و یه خط روی صفحه ! هر چند با دقت بسیار زیادی تعویض رو انجام داد ولی باز این اتفاق افتاد حالا واقعا دلم نمیاد از تعمیر کار خسارت بگیرم ! و ترسم از اینه با اطلاع دادن به شرکت تعمیر کارموظف به پرداخت کل خسارت بشه ! اما واقعا هزینه زیادییه برای خانواده ما . و من خودم رو مقصر میدونم که کاش بیشتر تحقیق میکردم!

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام
   طبق قرارداد آچارباز یا مشتریانش ما نسبت به هر اتفاقی که در حوزه تعمبرات مرتبط بیفتد، خود را مسئول می دانیم بدیهی است تحویل کالای بی عیب و نقص وظیفه ماست و برای انجام آن هر نوع خسارتی را می‌پذیریم.

 • Avatar تارا گفت:

  سلام من یه ال ای دی ۶۵اینچ مارشال خریدم ولی وقتی روشن میکنم روی صفحه اش یه لکه طوسی رنگ هست ولی وقتی تلویزیون روشن میشه حای وقتی صحنه هایی هم توفیلم تاریک اون لکه مشخص نیست فقط رو صفحه ای که روشن میشه هست علتش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Farzane گفت:

  سلام‌ ، مانیتور ال ای دی ،ال جی داریم که بر اثر اتفاقی از روی میزش خورد زمین . حالا یه لکه ی نورانی روی صفحه ایجاد شده ؟ آیا قابل تعمیر هست ؟ یا اگه نیست این لکه بیشتر نمیشه به مرور ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به ضربه ای که خورده پنل دچار آسیب شده است و باید تعویض شود. این لکه ممکن است به مرور بیشتر هم شود. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمد رضا مظفری گفت:

  سلام من یک دستگاه تلویزیون ۵۵GX706 خریداری کرده ام که این دستگاه دوتا مشکل دارد اول اینکه هاله های سفیدی در بالا و پایین و گوشه های دستگاه در تاریکی شب دیده میشوند وقتی زمینه ی فیلم سیاه است و دوم اینکه داخل سایت فیلیمو هم میرود اما هیچ فیلمی پخش نمیکند میشه راهنماییم کنید لطفا یا شمارتونو بدید فیلمهاشو براتون بفرستم ببینید ایراد هستن اینا یا خیر ممنونم
  ضمنا دستگاه رو نو خریداری کرده ام و یکبار هم نمایندگیش عوضش کرد برام و یکی دیگه اورد اونم همین مشکارو داشت

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   درباره مشاهده هاله های سفید بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

   برای پخش از فیلیمو اروری دریافت می کنید؟

   • Avatar محمد رضا مظفری گفت:

    خیر فقط وسط صفحه یک دایره هی میچرخه انگار میخواد لود کنه اما لود نمیشه

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     اتصال اینترنت خود را چک کنید. از وبسایت دیگری هم برای پخش فیلم امتحان کنید. در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بررسی است.

 • Avatar Arshia Ahmadian گفت:

  سلام خسته نباشید من یک تلوزیون سونی سه بعدی دارم که یک سوزن به چند نقطه آن برخورد کرده و خراش خورده است حالا جای اون خراش ها نقطه های سفید ایجاد شده چه کاری باید انجام بدم باتشکر.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar محسن گفت:

  سلام ایا کلیه ال ای دی های سامسونگ مثل۴۰اینچ رامیتوان به مدلهای دیگه نصب کرد

 • Avatar عاطفه گفت:

  من نمی‌دونستم که نباید فلشو بیس چهار ساعت ب تی پی وصل کنم بخاطر همین فلشم خراب شد هی صدای نویز میداد وسط فیلم بعدشم تلویزیون ریستارت میشد الآنم که فهمیدم و دیگه فلشو وصل نمیکنم تی وی خودش مشکل پیدا کرده همش صدای نویز خیلی عجیب میده انگار میخواد منفجر میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در باندها و یا برد وجود دارد. بهتر است موضوع را با یک تکنسین در میان بگذارید. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar حمید گفت:

  باسلام . تلویزیون سری ۷ سامسونگ ۴۶ اینجچ چند سال پیش خریدم و بعد از سقوط یک ساعت از بالا تصویر تلویزیون سیاه شد و هر چند گاهی به صورت رنگزن کمانی ظاهر میشد یعنی یک خطوط نامنظم ولی بعد یه مدت که استفاده نکردیم تصویر درست شد ولی وقتی از فلش میخوایتم استفاده کنم همون اتفاق میفتاد . به هر حال ۴ سال استفاده نکردم امشب که اوردم از کارتون بیرون کلا فقط لوگوی سامسونگ امد و یه لحظه تصویر با همون حالات و دیگه نیومد لطفا راهنمایی کنید چون سوال مشابه ندیدم توی نظرات

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در همین مقاله علت مشکلات ذکر شده، توضیح داده شده است. همچنین در مورد مشکل لوگو و بالا نیامدن تصویر تلویزیون، می توان به خرابی بورد اصلی اشاره کرد. در هر صورت تلویزیون شما نیاز به بازدید دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar مسعود گفت:

  سلام،وقت بخیر.من یه تلویزیون پلاسما سامسونگ سری ۴ مدل PS43D455 دارم،چند روزی هست که روی صفحه ش نقاط ریز بنفش رنگ ایجاد شده،خواستم ببینم مشکلی ش قابل حل شدن هست یا نه و اگر هم قابل حله آیا ارزش تعمیر کردن رو داره؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar سحر گفت:

  سلام تلویزیون ما همه اش نویز داره صفحه ها رو تیک تیکه میکنه یا میزنه سیگنال موجود نیست، کابل عوض مردیم انتن عوض کردیدم ولی هیچ تغییری نکرد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   از طریق یک فلش یک فایل تصویری با کیفیت پخش نمایید.
   در صورتی که مشکلی وجود نداشت منبع تصویر خود را بررسی نمایید

 • Avatar محمدتقی برین گفت:

  با سلام و تشکر از شما
  ما تلویزیون ۴۰ اینچ ال سی دی سونی داریم و دو روزه که بخشی از سمت چپ صفحه آن کمی تیره شده و شفافیت آن قسمت کم شده است. ممنون میشوم علت و چاره را بفرمایید.
  با سپاس

 • Avatar عارف گفت:

  سلام. دکمه ی EPG رو زدم تا ببینم شبکه ۳ چه برنامه هایی داره که صفحه خشکش زد. دیگه هرچی دکمه میزنم عمل نمیکنه. کنترل رو چک کردم سالمه و باطریش نو هستش. میشه بگید مشکل از چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تلویزیون شما ممکن است در عملکرد بورد اصلی دچار اختلال شده باشد و نیاز است که بررسی های بیشتری شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar سارا گفت:

  سلام
  تی وی من ۵۵.اینج سامسونگ
  متاسفانه ضربه لیوان پلاستیکی محکم خورد ب سمت راست تی وی و صفحه کلا سیاه و تصویر قطع شد ولی صدا داشت
  ب نمایندگی هم زنگ زدم ولی ب این زودی نمیان
  میخام بدونم کلا باید پنل عوض بشه یا نه و چقد هزینه داره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   برای اعلام هزینه بهتر است درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

   https://a4baz.com/tv-service

   • Avatar سارا گفت:

    سلام
    ضربه محکم خورد ب تی وی و از داخل سمت راست صفحه تی وی خط خطی شد
    ولی از بیرون صفحه تی وی سالمه نشکسته
    بدون اینکه پنل عوض شه ممکنه درست بشه
    قیمت پنلش ٨/۵ میلیونه

 • Avatar افشین گفت:

  سلام خسته نباشید ما یه تلویزیون ۴۸ سامسونگ سری پنج داریم آب رفت ریخت روی صفحه و بلافاصله پاک کردیم و دوباره تلویزیون رو روشن کردیم و بعد از ۱۵ دقیقه یه خط اوفقی سمت چپ ظاهر شد راه علاجش چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar حمیدرضا گفت:

  با سلام من یک تلویزیون تی سی ال ۴۹ اینچ دارم حدود دو سال است خریدم یک دفعه تصویر تلویزیون قطع شد اما صدا داشت روشن و خاموش کردیم ولی آرم تلویزیون یک لحظه میاد اما تصویر بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar صادق گفت:

  سلام جناب ببخشید تلویزیون من ال ای دی ۴۹ اینج تی سی ال هست چندخط آبی کنارم هم به‌طول ۱۰ سانت وعرض ۲ سانت افتاده قبلا یه بند انگشت بود ولی بعد ۵ ماه بزرگ تر شد میشه تعمیرش کرد یا راهکاری ندارین ک درستش کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar پیمان گفت:

  سلام
  تلوزیون lg sm8100
  قسمتی از تلوزیون در فیلم های شب یا تاریک روشن تر است.تقریبا نیمی از تصویر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد بک لایت وجود دارد و بهتر است توسط کارشناس بازدید شود، شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar محمد گفت:

   دوست عزیز چ مدت تلویزیون رو داری بعدش از پشتیبانی نکردن زبان فارسی اذیت نمیشی؟؟؟

  • Avatar satech گفت:

   علت این مورد قابلیت Local dimming (کنترل موضعی نور) تلویزیون شما است و طبیعی می باشد.
   در این حالت هنگامی که تصویری بر روی تلویزیون پخش نمی شود، بخش هایی از نور پس زمینه خاموش خواهد شد. زیرا در آن لحظه تصویری برای نمایش وجود ندارد.
   این ویژگی یک مزیت برای تلویزیون ها است که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و بالا رفتن کنتراست و کیفیت تصویر می شود.
   امکان غیر فعال سازی این عملکرد نیز وجود دارد ؛ امابه شما توصیه می کنیم از این برتری دستگاه استفاده نمایید.

 • Avatar نوید گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  تلویزیون ال جی سری LB دارم و چند ماهی میشه که روی صفحه نمایش به اندازه ی یک سکه روشن تر از بقیه صفحه شده و روز به روز به تعداد این سکه ها افزوده میشه و الان ۲ تا ۳ لکه ی روشن هست و یه جای صفحه دقیقا به اندازه ی همون سکه تیره تر شده!!! خودم فکر می کنم ایراد از LED های بک لایت باشه که بعضی هاشون مثلا سوخته و نور اون قسمت کم شده و تیره تر به نظر میاد ولی بخش روشن ترش رو خیلی متوجه نشدم.
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله ایراد از بک لایت دستگاه است و در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar مهرداد گفت:

  سلام led 43 سامسونگ n5000 نور صفحه کم و زیاد میشه علت از چی میتونه باشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت تلویزیون شما باشد که نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کرده و منتظر تماس کارشناس باشید.

   https://a4baz.com

 • Avatar غلامی گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله مفید شما
  تلویزیون من تازگیا یه نقطه قرمز رنگیو نشون میده دلیلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته م یشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar تکاور گفت:

  سلام

  یک ال ی دی ۴۰ اینچ ال جی دارم
  وقتی خاموشش میکنم
  دوباره روشن میکنم
  به تنظیمات کاراخانه بر میگرده و باید دوباره جستجوی شبکه بزنم تا شبکه ها رو بگیرم

  لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه

  ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

   https://a4baz.com

 • Avatar فرناز گفت:

  سلام ما تلوزیونمون رو تازه نصب کردیم بعد دو روز یه خط ریز افقی روش افتاده بدون هیچ دلیلی،علتش چی میتونه باشه؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.