به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی وخراب شدن رنگتلویزیون، از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای تلویزیون‌‌های قدیمی یا جدید پیش می‌آید.

قاطی شدن رنگ تلویزیون به دلایل مختلفی روی می‌دهد. برای تشخیص نوع خرابی دستگاه، احتیاج به بررسی دقیق آن داریم. این فرآیندی است که توسط متخصصان این زمینه انجام می‌گیرد. در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم. همچنین تلویزیون مراقبت‌هایی دارد که باعث می‌شود بازدهی دستگاه بیشتر شود. در این زمینه می‌توانید مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را بخوانید.

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

به جرات می‌توان تلویزیون را یکی از پر مصرف‌ترین وسایل زندگی نامید. ما برنامه‌های آموزشی، اخبار و سریال مورد علاقه خود را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون‌های پلاسما، LED  و LCD به بازار عرضه شدند و به سرعت جایگزین تلویزیون های CRT شدند.

این تلویزیون‌ها صوت و تصویر را به خوبی نشان می‌دهند، اما در صورت استفاده نادرست نیز به سرعت خراب می‌شوند. بهترین راه ممکن مراجعه‌کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن آچارباز، درخواست خود را برای تعمیر تلویزیون ثبت کنید. متخصصان ماهر آچارباز، به سرعت در محل حاضر شده و به شما کمک خواهند کرد.

با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند، علت خرابی تلویزیون خود را بدانند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. در اینجا به علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه نمایش یا پنل اصلی‌ترین قطعه تلویزیون به حساب می‌آید. با بروز اختلال در پنل، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. باید برای تعمیر پنل به یک متخصص ماهر در این زمینه مراجعه کرد. ممکن است عدم آگاهی، منجر به خرابی بیشتر در پنل شود و هزینه سنگینی در دست کاربر بگذارد.قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

خرابی پنل تلویزیون

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟

خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات به شکل یک خط افقی در گوشه و‌ کنار صفحه نمایش ظاهر می‌گردد. این مشکل می‌تواند برای همه‌ی ‌نمایشگر‌ها پیش بیاید و مختص به تلویزیون نیست. این خط افقی آزار دهنده می‌تواند به دلیل مجاورت با گرما و یا استفاده بیش از اندازه از دستگاه ایجاد شده باشد. تنها راه برای خلاصی از این خط، تعویض کردن پنل بی‌کیفیت با یک پنل جدید است. خطوط عمودی می‌بینید؟ این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند.

خرابی پنل تلویزیون

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

دو رنگ شدن تصاویر

ردی از یک رنگ اضافی

آیا تصاویر درست هستند اما رنگ‌ها را به شکل واقعی آن‌ها نمی‌بینید؟ یکرنگ اضافیغیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

سوختگی پیکسل های تلویزیون

هر پیکسلی که در تلویزیون وجود دارد، از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده است. ترانزیستور‌ها این پیکسل‌ها را کنترل می‌کنند. اگر مشکلی در پنل وجود داشته باشد، این پیکسل‌ها خاموش و یا به اصطلاح می‌سوزند.سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصاویر می‌شود. در تلویزیون های جدید این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای ریشه‌یابی اساسی سوختگی پیکسل‌ها باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرد.

سوختگی پیکسل های تلویزیون

پنل آب خورده است

آب بزرگترین دشمن وسایل برقی است. گاهی اوقات بر اثر سهل انگاری، شیطنت‌های کودکانه و یا حتی تمیز‌کاری، آب به داخل تلویزیون نفوذ می‌کند. این نفوذ باعثخرابی پنل تلویزیون می‌گردد.

خرابی پنل تلویزیون

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

تلویزیون از حالت همیشگی خود خارج شده و لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر آن افتاده است. باز هم باید به سراغ پیکسل‌ها برویم. قرمز شدن رنگ تلویزیونبه خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. گاهی اوقات این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نمی‌کنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.

در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می‌دهد و دیگر از رنگ درست تصاویر خبری نیست. یکی از راهکار‌هایی که برایرفع لکه‌های قرمز تلویزیون انجام می‌گیرد، گرم کردن پیکسل قرمز است. یک دستمال تمیز بردارید و آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید. دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید. دستمال داخل کیسه را بر روی بخش لکه قرمز تلویزیون قرار دهید. سعی کنید دستمال به خوبی با پیکسل قرمز تماس داشته باشد. گرما باعث می‌شود مایع کریستال به خوبی در بقیه نقاط پنل به حرکت درآید.

قرمز شدن رنگ تلویزیون

علت سبز شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است.

بیشتر اوقات بر اثر سهل‌انگاری، جا‌به‌جایی نامناسب و غیر استاندارد پنل تلویزیون ضربه می‌خورد و می‌شکند. پنل تلویزیون مهم‌ترین جز آن و البته گران‌ترین آن نیز محسوب می‌شود.

گرفتن آهنربا در برابر صفحه نمایش نیز، می‌تواند تمامی رنگ‌های تلویزیون را با هم ترکیب کند. اختلال رنگ گاه می‌تواند به پخش شدن رنگ در صفحه نمایش بی‌انجامد. پخش شدن رنگ در صفحه نمایش به اصطلاح رنگین کمانی شدن نیز معروف است.

تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با اشکال پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.

سبز شدن صفحه تلویزیون

تاثیر آهنربا بر تلویزیون؛ چرا آهن ربا نباید کنار تلویزیون باشد

مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما خود آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید. نزدیک کردن لوازمی که آهنربای قوی دارند مانند اسپیکرها به تلویزیون هم همین تاثیر را دارد. با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می رود و در نتیجه یک رنگین کمان روی تلویزیون ایجاد می شود. یا لکه های رنگی، به رنگ های سبز، آبی یا زرد روی تلویزیون دیده می شود. راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که همگی بر اساس تجربه های کاربران بوده است، قبل از تست این راه حل ها حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

دو تصویره شدن تلویزیون

این مشکل از برد تیکان یا TCUN است و ارتباطی به رنگ های تلویزیون ندارد. برای حل این مشل به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص کمک بگیرید.

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون

سیاه شدن تلویزیون یکی از ایراداتی است که حتما به اجزای اصلی تلویزیون ارتباط دارد. این مورد می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد. یکی از دلایلی که بک لایت تلویزیون را خراب می کند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن بیش از حد نور ال سی دی یا ال ای دی است. برای تعمیر آن معمولا لامپ های بک لایت باید به کلی تعویض شوند.

تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به شما گفتیم. وقت آن است که به تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون برسیم. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، ریشه در مشکلاتی در پنل آن دارد. تعویض پنل کاری پیچیده است که فقط از عهده‌ی تعمیرکاران مجرب بر می‌آید. این تعمیرکاران مجرب را در سایت آچارباز پیدا کنید. کافیست سری به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. تعمیرکاران سیار ما در اسرع وقت کنار شما حضور خواهند یافت و تعمیر تلویزیون در محل شما را انجام خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

 • Avatar پاشا گفت:

  سلام
  ال سی دی سونی ۴۰ دارم مشکلی که ایجاد دو تصویر شده و رنگ قرمز و سبز قاطی کرده باید چکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar yousef گفت:

  سلام تلویزیون من tcL 21اینچ هستش یک دفعه سیاه سفید شد مشکل از تنظیمات هستش یا خیر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- منبع را بررسی نمایید ( گیرنده و ….)
   ۲- سلامت کابل تصویر را بررسی نمایید.
   ۳- از اتصال صحیح کابل اطمینان حصول نمایید.
   ۴- در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید کنار تلویزیون lg42ازبالا تاپایین حدود ۵ستانتیمتر زردکم رنگ شده درهنگامی که تصویر سفیده مشخص می شود مشکل چیست ممنون

 • Avatar Xium گفت:

  صفهه نمایش لپتاپم رنگ های سیاهو سبز و سفیدو به صورت رگه های صورتی نشون میده
  RGB کاملا سالمه و صفهه ضربه نخورده فقط ی مدت کمی خواموش بوده. مشکل کجاست

 • Avatar محمد رضا گفت:

  سلام. تلویزیون ما سونی ۵۵ اینچ هستش. الان دوروزه که گوشه سمت چپ تصویر از بالا تا پایین حدود ۱۵ سانت رنگش به قرمزی میزنه. لطفا بفرمائید مشکل چیه؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar معصومی بلبلی گفت:

  سلام یک خط سیاه رنگ ضعیف در بالای صفحه ظاهر شده وبرخی رنگهای سبز وقرمزش زیادشده است دلیلش چیه وچیکار باید کرد

 • Avatar هدیه صالح گفت:

  😊 ;D

 • Avatar هدیه صالح گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون . همیشه درخشان باشین

 • Avatar سارا قدیری گفت:

  سلام، من تلویزیونم از چند روز پیش دچار اختلال در order شده یعنی مثلا اگه هر دکمه‌ای رو روی کنترل بزنم شروع میکنه به تکرار همون عمل، یا کلا اشتباهی یه کار دیگه میکنه، مثلا من اگر بزنم کانال ۱ ممکنه بره ۱۱۱ یا اصلا بره ۵! یا مثلا وقتی دکمه های جهت رو یک بار میزنم جوریه که انگار دستم رو روی دکمه نگه داشته باشم مدام اونکارو تکرار میکنه اگر پاز کنم صد بار پلی و پاز میشه.برای اینکه مطمئن شم از کنترل نیست کنترل یه تلویزیون دیگه رو که بهش میخوره اوردم ولی با اونم همینجوریه یا حتی باتریارو ور آوردم ولی همچنان همون کارو میکرد، پاور رو کلا قطع کردم و دوباره فعالش کردم باز همونجوریه. میشه بگید مشکلش چیه؟

 • Avatar ربیعی گفت:

  سلام من تلوزیون ۳۲ اینج سامسونگ دارم رنگ قاطی کرده چکار کنم بردم تعمیرکار به من گفت باید کل پنل عوض کنم آیا واقعا نیاز هست یا با یه قطعه جزئی هم میشه عیب را برطرف کرد راهنمایی کنید لطفا ممنون میشم

 • Avatar Maryam گفت:

  سلام
  تلویزیون من Hisense و امروز دیدم که یک لایه سفید روی کامل تلویزیون هست و چه دلیلی میتونه داشته باشه

 • Avatar فرشيد گفت:

  سلام تلویزیون الجی مدل ٨١٠٠ نانو سِل هستش تو رنگ تلویزیون مشکلی پیش نیومده اما زمانی که شبکه رو میخوایم عرض کنیم این وسط که صفحه سیاه میشه تا بره شبکه بعدی نصفه این سیاهیی رنگش روشنتره به سرمه ای میخوره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا اختلال در عملکرد بک لایت تلویزیون شما است. تلویزیون شما نیاز به بررسی های بیشتری دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar علی گفت:

   اشتباه نکن تعمییرکارو خبر نکن تنظیم رنگو بردی روی اسپورت یا سینما ببرش روی eco کاملا برطرف میشه😊اخه منم ۸۱۰۰ دارم روزهای اول ترسیدم ولی بردمش روی تنظیم رنگ eco خوب شد

 • Avatar AMIR گفت:

  خسته نباشی من مشکلم اینه صفحه کاملا سفید میشه و صدا هم داره ولی ۳ رنگ RGB فک کنم کار نمیکنه مشکل کدوم قطعس؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد تیکان، فلت و یا پنل تلویزیون شما باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط یک متخصص بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar abtin گفت:

  سلام
  من تلویزیون LG UJ634V دارم جدیدا گوشه بالای تصویر یکم رنگش بنفش شده مشکل چیه؟ ارزش تعمییر داره یا باهاش سر کنم
  باتشکر

 • Avatar وحید گفت:

  رنگ تلویزیون بنفش شده لطفا راهنمایی کنید
  ال جی

 • Avatar محمد علیمراد گفت:

  من چند وقتیه که تلویزیون سامسونگم تصاویر رو دو تکه نشون میده
  یا رنگاش با هم قاطی میشع
  با شیوع ویروس کرونا هنوز هم وسایل رو تعمیر می کنید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکل میتواند مربوطه به پنل (برد تیکان ، فلت) باشد. بهتر است تلویزیون خود را به نمایندگی بده و یا اینکه درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس در محل شما مشکل را برطرف خواهد کرد.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >