به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی وخراب شدن رنگتلویزیون، از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای تلویزیون‌‌های قدیمی یا جدید پیش می‌آید.

قاطی شدن رنگ تلویزیون به دلایل مختلفی روی می‌دهد. برای تشخیص نوع خرابی دستگاه، احتیاج به بررسی دقیق آن داریم. این فرآیندی است که توسط متخصصان این زمینه انجام می‌گیرد. در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم. همچنین تلویزیون مراقبت‌هایی دارد که باعث می‌شود بازدهی دستگاه بیشتر شود. در این زمینه می‌توانید مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را بخوانید.

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

به جرات می‌توان تلویزیون را یکی از پر مصرف‌ترین وسایل زندگی نامید. ما برنامه‌های آموزشی، اخبار و سریال مورد علاقه خود را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون‌های پلاسما، LED  و LCD به بازار عرضه شدند و به سرعت جایگزین تلویزیون های CRT شدند.

این تلویزیون‌ها صوت و تصویر را به خوبی نشان می‌دهند، اما در صورت استفاده نادرست نیز به سرعت خراب می‌شوند. بهترین راه ممکن مراجعه‌کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن آچارباز، درخواست خود را برای تعمیر تلویزیون ثبت کنید. متخصصان ماهر آچارباز، به سرعت در محل حاضر شده و به شما کمک خواهند کرد.

با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند، علت خرابی تلویزیون خود را بدانند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. در اینجا به علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه نمایش یا پنل اصلی‌ترین قطعه تلویزیون به حساب می‌آید. با بروز اختلال در پنل، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. باید برای تعمیر پنل به یک متخصص ماهر در این زمینه مراجعه کرد. ممکن است عدم آگاهی، منجر به خرابی بیشتر در پنل شود و هزینه سنگینی در دست کاربر بگذارد.قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

خرابی پنل تلویزیون

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟

خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات به شکل یک خط افقی در گوشه و‌ کنار صفحه نمایش ظاهر می‌گردد. این مشکل می‌تواند برای همه‌ی ‌نمایشگر‌ها پیش بیاید و مختص به تلویزیون نیست. این خط افقی آزار دهنده می‌تواند به دلیل مجاورت با گرما و یا استفاده بیش از اندازه از دستگاه ایجاد شده باشد. تنها راه برای خلاصی از این خط، تعویض کردن پنل بی‌کیفیت با یک پنل جدید است. خطوط عمودی می‌بینید؟ این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند.

خرابی پنل تلویزیون

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

دو رنگ شدن تصاویر

ردی از یک رنگ اضافی

آیا تصاویر درست هستند اما رنگ‌ها را به شکل واقعی آن‌ها نمی‌بینید؟ یکرنگ اضافیغیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

سوختگی پیکسل های تلویزیون

هر پیکسلی که در تلویزیون وجود دارد، از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده است. ترانزیستور‌ها این پیکسل‌ها را کنترل می‌کنند. اگر مشکلی در پنل وجود داشته باشد، این پیکسل‌ها خاموش و یا به اصطلاح می‌سوزند.سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصاویر می‌شود. در تلویزیون های جدید این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای ریشه‌یابی اساسی سوختگی پیکسل‌ها باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرد.

سوختگی پیکسل های تلویزیون

پنل آب خورده است

آب بزرگترین دشمن وسایل برقی است. گاهی اوقات بر اثر سهل انگاری، شیطنت‌های کودکانه و یا حتی تمیز‌کاری، آب به داخل تلویزیون نفوذ می‌کند. این نفوذ باعثخرابی پنل تلویزیون می‌گردد.

خرابی پنل تلویزیون

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

تلویزیون از حالت همیشگی خود خارج شده و لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر آن افتاده است. باز هم باید به سراغ پیکسل‌ها برویم. قرمز شدن رنگ تلویزیونبه خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. گاهی اوقات این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نمی‌کنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.

در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می‌دهد و دیگر از رنگ درست تصاویر خبری نیست. یکی از راهکار‌هایی که برایرفع لکه‌های قرمز تلویزیون انجام می‌گیرد، گرم کردن پیکسل قرمز است. یک دستمال تمیز بردارید و آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید. دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید. دستمال داخل کیسه را بر روی بخش لکه قرمز تلویزیون قرار دهید. سعی کنید دستمال به خوبی با پیکسل قرمز تماس داشته باشد. گرما باعث می‌شود مایع کریستال به خوبی در بقیه نقاط پنل به حرکت درآید.

قرمز شدن رنگ تلویزیون

علت سبز شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است.

بیشتر اوقات بر اثر سهل‌انگاری، جا‌به‌جایی نامناسب و غیر استاندارد پنل تلویزیون ضربه می‌خورد و می‌شکند. پنل تلویزیون مهم‌ترین جز آن و البته گران‌ترین آن نیز محسوب می‌شود.

گرفتن آهنربا در برابر صفحه نمایش نیز، می‌تواند تمامی رنگ‌های تلویزیون را با هم ترکیب کند. اختلال رنگ گاه می‌تواند به پخش شدن رنگ در صفحه نمایش بی‌انجامد. پخش شدن رنگ در صفحه نمایش به اصطلاح رنگین کمانی شدن نیز معروف است.

تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با اشکال پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.

سبز شدن صفحه تلویزیون

تاثیر آهنربا بر تلویزیون؛ چرا آهن ربا نباید کنار تلویزیون باشد

مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما خود آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید. نزدیک کردن لوازمی که آهنربای قوی دارند مانند اسپیکرها به تلویزیون هم همین تاثیر را دارد. با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می رود و در نتیجه یک رنگین کمان روی تلویزیون ایجاد می شود. یا لکه های رنگی، به رنگ های سبز، آبی یا زرد روی تلویزیون دیده می شود. راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که همگی بر اساس تجربه های کاربران بوده است، قبل از تست این راه حل ها حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

دو تصویره شدن تلویزیون

این مشکل از برد تیکان یا TCUN است و ارتباطی به رنگ های تلویزیون ندارد. برای حل این مشل به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص کمک بگیرید.

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون

سیاه شدن تلویزیون یکی از ایراداتی است که حتما به اجزای اصلی تلویزیون ارتباط دارد. این مورد می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد. یکی از دلایلی که بک لایت تلویزیون را خراب می کند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن بیش از حد نور ال سی دی یا ال ای دی است. برای تعمیر آن معمولا لامپ های بک لایت باید به کلی تعویض شوند.

تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به شما گفتیم. وقت آن است که به تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون برسیم. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، ریشه در مشکلاتی در پنل آن دارد. تعویض پنل کاری پیچیده است که فقط از عهده‌ی تعمیرکاران مجرب بر می‌آید. این تعمیرکاران مجرب را در سایت آچارباز پیدا کنید. کافیست سری به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. تعمیرکاران سیار ما در اسرع وقت کنار شما حضور خواهند یافت و تعمیر تلویزیون در محل شما را انجام خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

۷۲ دیدگاه

 • Avatar کورش گفت:

  سلام تلویزیون من پاناسونیک پلاسما ۴۲ اینچ هستش یکی دوروزی میشه یه نوار کمرنگ با رنگهای بنفش وتیره کم رنگ از بالا تا پایین سمت چپ صفحه تلویزیون پدیدارشده علتش چی میتونه باشه؟ وآیا قابل تعمیر هست ؟واینکه هزینه تعمیرش بالاست ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 • Avatar Arezoo گفت:

  سلام تلویزیون ما ۴۹ سامسونگ مدل ۶۹۰۰ فقط موقع روشن کردن اکثر اوقات خط های افقی سبز رنگ گوشه سمت راست پایین ظاهر میشه و سریع محو میشه علت چی میتونه باشه ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد فلت، برد تیکان و یا پنل وجود دارد. این ایرادها اغلب به دلیل آب خوردگی با ضربه به وجود می آیند. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar پریسا گفت:

  سلام وقت بخیر
  تلویزیون ما سامسونگ ۴۲ اینچ LCD
  چندتا از پیکسلاش کنارهم سوخته و تبدیل به یه دایره کوچیک سیاه شده
  امروز دوتا لکه اندازه همون دایره ی کوچک سیاه به رنگای بنفش و زرد میوفتاد رو دوقسمت تصویر ولی شبکه رو که عوض میکردیم میرفت چند دقیقه بعد باز میومد
  ایرادش چیه و آیا بصرفه هست تعمییرش؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   راهکار این مشکل نعویض کامل پنل است که کمی مقرون به صرفه نیست. اما بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت پنل تلویزیون در سامانه آچارباز ثبت کنید کارشناسان ما راهنماییتان کنند.

 • Avatar Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشین تلویزیون ما مارک LG هستش چندوقتیه که صفحه ی تلویزیون قرمز رنگ میشه و بعد مدتی خاموش میشه . راه حلی که ذکر کردین برای قرمز رنگ شدن تلویزیون اگر انجام بدیم جواب میده؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این کار را انجام دهید در صورت برطرف نشدن مشکل ایراد از پنل است که باید تعمیر یا تعویض شود.

 • Avatar میلاد گفت:

  سلام تلوزیونم leD55 هنگام فیلم دیدن یه دفعه نصف تصویر بیشتر تلوزیون بی رنگ یا خاکستری شد مشکل از چیه لطفا جواب بدید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت و یا پنل تلویزیون شماست که با توجه به بررسی کارشناس، باید تعویض و یا تعمیر شود. لطفا با یک کارشناس در ارتباط باشید که به صورت حضوری آن را چک کند. در صورت تمایل م یتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar روح الله گفت:

  سلام
  من مانیتور کامپیتورم روشن نمیشد، کیس رو وصل تلویزیون کردم ، بعدا که رفتم تلویزیون رو ببینم
  دیدم که رنگ سبز یکم زیاد شده
  رفتم تنظیمات هم نگاه کردم همچی درست بود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا کابل خود را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، ایراد از پنل تلویزیون شما است که باید بررسی شود.

 • Avatar احیا گفت:

  سلام خسته نباشید
  چند روزی هست که یه رنگ زننده قرمز+سبز تصویر رو ناجور کرده الان به جز رنگ مابقی رو بردم رو صد رنگ رو هم کم کم کردم تا پخش رنگ از بین رفته چی باید بکنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله با توجه به مشکلی که ذکر کردید، به احتمال زیاد باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است. دراین زمینه حتما با یک کارشناس مشورت بگیرید. شما می توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar صمدی گفت:

  سلام وقت بخیر

  تلویزیون سنی ما الا حضور ذهن ندارم ۴۴ یا ۵۵ اینچ . تصویر تلویزیون نگاتیوی رنگی شده وقتی روشن میکنیم اول تصویر قرمز بعد نگاتیوی رنگی میشه . اول چند بار اینجور شد بعد تصویر درست شد الان ثابت نگاتیوی رنگی شده لطفا راهنمایی کنید . من از شمال مزاحمتون میشم اگه همکاران شما در شهرستان ها هم فعالیت دارن لطفا طریقه ارتباط با همکارانتونم هم اعلام کنید سپاس از شما و همکاران عزیزتون .

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون شما است که با توجه به بررسی کارشناس، تشخیص تعمیر یا تعویض آن داده می شود. نه متاسفانه جناب صمدی در شهرستان نمایندگی نداریم. به یک تعمیرگاه مجاز یا نمایندگی تلویزیون خود مراجعه کنید.

 • Avatar مرتضی گفت:

  سلام ما تلویزیون ایوولی هست بدون گیرنده هست اما الان موقعی که به ماهواره وصل میکنیم و تلویزیون روشن میکنیم کل تلویزیون صفحه. اش آبی میشه و دوباره قطع و وصل میشه علت چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کابل تصویر را بررسی نمایید.
   ورودی ها ( HDMI- AV ) را بررسی نمایید.
   با دستگاه دیگری امتحان نمایید
   در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar امین گفت:

  سلام خسته نباشید
  یک تلویزیون ۵۵ اینچ ۴k sm9000 دو ماهه خریدیم یه خط افقی ابی رنگی بالای تلویزیون می افته اول بار کوچیک بود الان بزرگ تر شده
  و یه چیزی هم که هست اینه که فقط هنگام تبلیغ های تلویزیون این خط اشکار میشه وقتی تبلیغ خلاص میشه این خط ابی رنگ میره این مساله خیلی فکر ما را درگیر کرده شما دلیلشو می دونین؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجع به نوع مشکل، احتمال اختلال در عملکرد برد تیکان، پنل و یا فلت تلویزیون شما وجود دارد، تعمیر از سمت کاربر امکان پذیر نیست و حتما باید توسط متخصص بازدید شود.

 • Avatar Sadeg گفت:

  سلام تلویزیون ما چند وقتی است که رنگ قرمز را نشان نمیدهد و فقط لامپ سبز و ابی روشن است و قرمز خاموش ولی بعضی وقت ها هی تیک تیک میزنه و روشن خاموش میشه .تصویر تلویزیون کلن رنگ سبز و ابی مشکل از چیه ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال خیلی زیاد، پنل تلویزیون یا بورد تیکان دچار اختلال شده است که با توجه به تشخیض کارشناس، تعویض و یا تعمیر می شود. به این شکل نمی توان پاسخ دقیق داد. بهتر است از یک تعمیرکار مشورت بگیرید.

 • Avatar سعید گفت:

  سلام خسته نباشید، تلویزیون ۴۹ اینچ، الجی دارم، مدتیه رنگش بهم خورده، رنگ آبی آن بیشتر شده، اول فکر کردم تنظیماتش بهم خورده ولی هر جوری تنظیم کردم برطرف نشد از چی میتونه باشه به نظرتون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال خیلی زیاد، پنل تلویزیون شما دچار ایراد شده است. ممکن است نیاز به تعویض کامل داشته باشد . در هر صورت در اولین مرحله حتما باید به ضورت حضوری بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar رویا گفت:

  سلام و خسته نباشید تلویزیون ۴۲ اینج الجی پلاسما داریم دو سه روزه یه لکه زرد رنگ روی یه گوشه اش دیده میشه.حتی وقتی خاموشه.مشکلش چیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مطمئن هستید تلویزیون ضربه نخورده؟ به احتمال زیاد، فلت یا پنل تلویزیون اختلال پیدا کرده و که حتما باید تعمیر شود. در صورتی که مایل بودید می توانید با کارشناسان ما به صورت رایگان در تماس باشید اطلاعات لازم را به شما جهت تعمیر آن می دهند.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar بهادر گفت:

  سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال سی دی۴۰ سونی دارم که چند وقتی هست که یک سایه سیاهی تقربیا وسط پنل بوجود آمده اگر صفحه پنل را از وسط به دو قسمت کنیم یک سمت کاملا سالم هست ویک سمت سیاهی دارد وبه سمت گوشه پنل که میرسیم تصاویر حالت موج پیدا میکند ممنون میشوم اگربفرمایید مشکل از چیست

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، به احتمال زیاد بک لایت تلویزیون دچار خرابی شده است که قابل تعمیر است اما اگر به تلویزیون ضربه خورده باشد ممکن است ایراد در پنل به وجود آمده باشد که در این صورت نیاز است که کامل پنل تلویزیون تعویض شود. شما می توانید برای بررسی های بیشتر، درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar نگار گفت:

  سلام تلویزیون ال سی دی ۳۲ اینچ داریم سامسونگ
  الان مدتیه وقتی روشنش میکنیم حدود نیم ساعت بعد خودبخود رنگهاش زیاد میشه!!!!
  بنظرتون علتش چیه؟؟؟
  اکثرا رنگهاش خودش میره روی ۱۰۰ درصد!!!!

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اختلالات در تنظیمات تلویزیون، در برخی موارد به بورد اصلی برمی گردد که باید بررسی های بیشتری شود.

 • Avatar مهربین گفت:

  سلام تلویزیون سامسونگ led ۴۳ دارم یه مقدار کمی پرش رنگ داره و کمی سوسو میزنه فیش تلویزیون ۳ فیش معمولیه آیا ۳فیش معمولی باعث این مشکله و با تعویض ۳ فیش با کابل hdmi مشکل برطرف میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کابل را تعوض نمایید، در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 • Avatar موسوی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  LED LG مدل uj651 دارم چند هفته است رنگش طبیعی نیست بیشتر به آبی میزنه یعنی رنگ آبی بیشتر شده و تصویر هم تاریکتر شده مشکل از کجاست؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید
  موسوی

 • Avatar حسین گفت:

  با سلام تلوزیون ۴۳ ال جی دارم وقتی سه فیش بهش وصل میشه رنگاش قاطی میشه ولی با hdmi کاملا سالمه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- سلامت کابل را بررسی نمایید.
   ۲- اتصال کابل صحیح باشد.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود

 • Avatar پاشا گفت:

  سلام
  ال سی دی سونی ۴۰ دارم مشکلی که ایجاد دو تصویر شده و رنگ قرمز و سبز قاطی کرده باید چکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar yousef گفت:

  سلام تلویزیون من tcL 21اینچ هستش یک دفعه سیاه سفید شد مشکل از تنظیمات هستش یا خیر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- منبع را بررسی نمایید ( گیرنده و ….)
   ۲- سلامت کابل تصویر را بررسی نمایید.
   ۳- از اتصال صحیح کابل اطمینان حصول نمایید.
   ۴- در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید کنار تلویزیون lg42ازبالا تاپایین حدود ۵ستانتیمتر زردکم رنگ شده درهنگامی که تصویر سفیده مشخص می شود مشکل چیست ممنون

 • Avatar Xium گفت:

  صفهه نمایش لپتاپم رنگ های سیاهو سبز و سفیدو به صورت رگه های صورتی نشون میده
  RGB کاملا سالمه و صفهه ضربه نخورده فقط ی مدت کمی خواموش بوده. مشکل کجاست

 • Avatar محمد رضا گفت:

  سلام. تلویزیون ما سونی ۵۵ اینچ هستش. الان دوروزه که گوشه سمت چپ تصویر از بالا تا پایین حدود ۱۵ سانت رنگش به قرمزی میزنه. لطفا بفرمائید مشکل چیه؟ ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar معصومی بلبلی گفت:

  سلام یک خط سیاه رنگ ضعیف در بالای صفحه ظاهر شده وبرخی رنگهای سبز وقرمزش زیادشده است دلیلش چیه وچیکار باید کرد

 • Avatar هدیه صالح گفت:

  😊 ;D

 • Avatar هدیه صالح گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون . همیشه درخشان باشین

 • Avatar سارا قدیری گفت:

  سلام، من تلویزیونم از چند روز پیش دچار اختلال در order شده یعنی مثلا اگه هر دکمه‌ای رو روی کنترل بزنم شروع میکنه به تکرار همون عمل، یا کلا اشتباهی یه کار دیگه میکنه، مثلا من اگر بزنم کانال ۱ ممکنه بره ۱۱۱ یا اصلا بره ۵! یا مثلا وقتی دکمه های جهت رو یک بار میزنم جوریه که انگار دستم رو روی دکمه نگه داشته باشم مدام اونکارو تکرار میکنه اگر پاز کنم صد بار پلی و پاز میشه.برای اینکه مطمئن شم از کنترل نیست کنترل یه تلویزیون دیگه رو که بهش میخوره اوردم ولی با اونم همینجوریه یا حتی باتریارو ور آوردم ولی همچنان همون کارو میکرد، پاور رو کلا قطع کردم و دوباره فعالش کردم باز همونجوریه. میشه بگید مشکلش چیه؟

 • Avatar ربیعی گفت:

  سلام من تلوزیون ۳۲ اینج سامسونگ دارم رنگ قاطی کرده چکار کنم بردم تعمیرکار به من گفت باید کل پنل عوض کنم آیا واقعا نیاز هست یا با یه قطعه جزئی هم میشه عیب را برطرف کرد راهنمایی کنید لطفا ممنون میشم

 • Avatar Maryam گفت:

  سلام
  تلویزیون من Hisense و امروز دیدم که یک لایه سفید روی کامل تلویزیون هست و چه دلیلی میتونه داشته باشه

 • Avatar فرشيد گفت:

  سلام تلویزیون الجی مدل ٨١٠٠ نانو سِل هستش تو رنگ تلویزیون مشکلی پیش نیومده اما زمانی که شبکه رو میخوایم عرض کنیم این وسط که صفحه سیاه میشه تا بره شبکه بعدی نصفه این سیاهیی رنگش روشنتره به سرمه ای میخوره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا اختلال در عملکرد بک لایت تلویزیون شما است. تلویزیون شما نیاز به بررسی های بیشتری دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar علی گفت:

   اشتباه نکن تعمییرکارو خبر نکن تنظیم رنگو بردی روی اسپورت یا سینما ببرش روی eco کاملا برطرف میشه😊اخه منم ۸۱۰۰ دارم روزهای اول ترسیدم ولی بردمش روی تنظیم رنگ eco خوب شد

 • Avatar AMIR گفت:

  خسته نباشی من مشکلم اینه صفحه کاملا سفید میشه و صدا هم داره ولی ۳ رنگ RGB فک کنم کار نمیکنه مشکل کدوم قطعس؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد تیکان، فلت و یا پنل تلویزیون شما باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط یک متخصص بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar abtin گفت:

  سلام
  من تلویزیون LG UJ634V دارم جدیدا گوشه بالای تصویر یکم رنگش بنفش شده مشکل چیه؟ ارزش تعمییر داره یا باهاش سر کنم
  باتشکر

 • Avatar وحید گفت:

  رنگ تلویزیون بنفش شده لطفا راهنمایی کنید
  ال جی

 • Avatar محمد علیمراد گفت:

  من چند وقتیه که تلویزیون سامسونگم تصاویر رو دو تکه نشون میده
  یا رنگاش با هم قاطی میشع
  با شیوع ویروس کرونا هنوز هم وسایل رو تعمیر می کنید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکل میتواند مربوطه به پنل (برد تیکان ، فلت) باشد. بهتر است تلویزیون خود را به نمایندگی بده و یا اینکه درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس در محل شما مشکل را برطرف خواهد کرد.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.