به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

علت آبی شدن، قرمز، بنفش و یا سبز شدن تلویزیون چیست؟

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی وخراب شدن رنگ تلویزیون، از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای تلویزیون‌‌های قدیمی یا جدید پیش می‌آید.

قاطی شدن رنگ تلویزیون به دلایل مختلفی روی می‌دهد. برای تشخیص نوع خرابی دستگاه، احتیاج به بررسی دقیق آن داریم. این فرآیندی است که توسط متخصصان این زمینه انجام می‌گیرد. در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم. همچنین تلویزیون مراقبت‌هایی دارد که باعث می‌شود بازدهی دستگاه بیشتر شود. در این زمینه می‌توانید مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را بخوانید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:


علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

به جرات می‌توان تلویزیون را یکی از پر مصرف‌ترین وسایل زندگی نامید. ما برنامه‌های آموزشی، اخبار و سریال مورد علاقه خود را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون‌های پلاسما، LED  و LCD به بازار عرضه شدند و به سرعت جایگزین تلویزیون های CRT شدند.

این تلویزیون‌ها صوت و تصویر را به خوبی نشان می‌دهند، اما در صورت استفاده نادرست نیز به سرعت خراب می‌شوند. بهترین راه ممکن مراجعه‌کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن آچارباز، درخواست خود را برای تعمیر تلویزیون در محل ثبت کنید. متخصصان ماهر آچارباز، به سرعت در محل حاضر شده و به شما کمک خواهند کرد.

با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند، علت خرابی تلویزیون خود را بدانند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. در اینجا به علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون
اغلب اوقات علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون به دلیل استفاده نادرست از آن است

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه نمایش یا پنل اصلی‌ترین قطعه تلویزیون به حساب می‌آید. با بروز اختلال در پنل، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. باید برای تعمیر پنل به یک متخصص ماهر در این زمینه مراجعه کرد. ممکن است عدم آگاهی، منجر به خرابی بیشتر در پنل شود و هزینه سنگینی در دست کاربر بگذارد.قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟

خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات به شکل یک خط افقی در گوشه و‌ کنار صفحه نمایش ظاهر می‌گردد. این مشکل می‌تواند برای همه‌ی ‌نمایشگر‌ها پیش بیاید و مختص به تلویزیون نیست. این خط افقی آزار دهنده می‌تواند به دلیل مجاورت با گرما و یا استفاده بیش از اندازه از دستگاه ایجاد شده باشد.

تنها راه برای خلاصی از این خط، تعویض کردن پنل بی‌کیفیت با یک پنل جدید است. خطوط عمودی می‌بینید؟ این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند.

خرابی پنل تلویزیون
پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، بدون شک مهم‌ترین بخش دستگاه است

علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED)

یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده، آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED) است. ضربه به پنل، ایراد در پیکسل‌ها و خرابی بک لایت می‌توانند باعث چنین مشکلی شوند. اما در هر صورت این تعمیرکار است که، براساس گفته‌های شما و میزان خرابی دستگاه، می‌تواند علت اصلی آبی شدن صفحه تلویزیون را تشخیص دهد. در ادامه به عواملی که باعث آبی شدن صفحه تلویزیون LED خواهند شد اشاره می‌کنیم.

 • همانطور که اشاره کردیم، صفحه نمایش یا پنل مهم‌ترین و البته حساس‌ترین بخش تلویزیون است. هرگونه ضربه و آسیب به پنل، باعث می‌شود سیستم نوردهی دچار مشکل و رنگ‌ها بهم بریزد.
 • سوختگی پیکسل‌های صفحه تلویزیون نیز، می‌تواند باعث تغییر رنگ  تصویر شود. سوختگی پیکسل‌ها زمانی رخ می‌دهد که یک تصویر ثابت مانده و به طور مداوم نشان داده شود.
 • گفتیم که با روشن بودن مداوم تلویزیون، بک لایت دستگاه دچار مشکل می‌شود. با خرابی بک لایت شما متوجه یک رنگ آبی اضافه در تصاویر می‌شوید، به عبارتی تصاویر بیشتر متمایل به رنگ آبی هستند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که، هرگونه ضربه و آسیب به پنل، فشار آوردن به دستگاه، در معرض گرما و سرمای بیش از حد و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به صفحه نمایش، می‌تواند باعث چنین مشکلی شود.

خرابی پنل تلویزیون
ضربه و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به آن باعث آسیب به پنل خواهد شد

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

پیشنهاد مطالعه

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون

اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که این ایراد، از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ است.

دو رنگ شدن تصاویر
اصلی‌ترین علت بنفش شدن تصویر تلویزیون، استفاده از کابل HDMI نامناسب است

ردی از یک رنگ اضافی در تلویزیون

آیا تصاویر درست هستند اما رنگ‌ها را به شکل واقعی آن‌ها نمی‌بینید؟ یکرنگ اضافیغیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون است. به گفته بسیاری از کاربران، این مشکل ناگهانی ظاهر شده و تا قبل از آن هیچ ایرادی در عملکرد تلویزیون وجود نداشته است. چند عامل اساسی می‌تواند باعث، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون شود.

به طور کلی ضربه محکم به دستگاه، تغییر تنظیمات و اتصال کابل‌های اشتباه می‌تواند تصویر تلویزیون را نگاتیو کند. در چنین شرایطی کاربران، چندبار دستگاه را روشن و خاموش می‌کنند تا تصویر تلویزیون، دوباره عادی شود. اما بعد از مدتی کوتاه، مجددا تصویر نگاتیوی می‌شود. برخی نیز سعی می‌کنند از تنظیمات تلویزیون، دستگاه را به حالت عادی برگردانند.

مشکل نگاتیو شدن تصویر، به دلیل وجود مشکل در مدار GAMMA و برد تیکان ایجاد می‌شود. پس اگر تصویر نگاتیوی می‌بینید، فقط باید برد تیکان را تعویض کنید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون خودتان دست به آچار نشوید و این پروسه را به افراد ماهر بسپارید.

سوختگی پیکسل های تلویزیون

هر پیکسلی که در تلویزیون وجود دارد، از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده است. ترانزیستور‌ها این پیکسل‌ها را کنترل می‌کنند. اگر مشکلی در پنل وجود داشته باشد، این پیکسل‌ها خاموش و یا به اصطلاح می‌سوزند. سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصاویر می‌شود. در تلویزیون های جدید این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای ریشه‌یابی اساسی سوختگی پیکسل‌ها باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرد.

پیشنهاد مطالعه
سوختگی پیکسل های تلویزیون
با سوختگی پیکسل‌ها، رنگ تصاویر تغییر کرده و سیاه دیده می‌شوند

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

تلویزیون از حالت همیشگی خود خارج شده و لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر آن افتاده است. باز هم باید به سراغ پیکسل‌ها برویم. قرمز شدن رنگ تلویزیونبه خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. گاهی اوقات این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نمی‌کنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.

در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می‌دهد و دیگر از رنگ درست تصاویر خبری نیست. یکی از راهکار‌هایی که برای فع لکه‌های قرمز تلویزیون انجام می‌گیرد، گرم کردن پیکسل قرمز است. یک دستمال تمیز بردارید و آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید. دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید.

دستمال داخل کیسه را بر روی بخش لکه قرمز تلویزیون قرار دهید. سعی کنید دستمال به خوبی با پیکسل قرمز تماس داشته باشد. گرما باعث می‌شود مایع کریستال به خوبی در بقیه نقاط پنل به حرکت درآید.

خرابی پنل تلویزیون
برخی از کاربران برای تعمیر پیکسل‌ها از روشی به نام حرارت دادن به پیکسل مرده استفاده می‌کنند

علت سبز شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است. بیشتر اوقات بر اثر سهل‌انگاری، جا‌به‌جایی نامناسب و غیر استاندارد پنل تلویزیون ضربه می‌خورد و می‌شکند. پنل تلویزیون مهم‌ترین جز آن و البته گران‌ترین آن نیز محسوب می‌شود. گرفتن آهنربا در برابر صفحه نمایش نیز، می‌تواند تمامی رنگ‌های تلویزیون را با هم ترکیب کند. اختلال رنگ گاه می‌تواند به پخش شدن رنگ در صفحه نمایش بی‌انجامد. پخش شدن رنگ در صفحه نمایش به اصطلاح رنگین کمانی شدن نیز معروف است.

تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با اشکال پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.

رفع مشکل سبز شدن تصویر تلویزیون

با بروز این مشکل، کاربر در حین تماشای تصویر،رگه‌هایی از سبز و یا حتی قرمز را مشاهده می‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید، از دو روشی که در ادامه گفته خواهد شد استفاده کنید. اولین روش ضربه زدن به پیکسل مرده بوده، که باید تلویزیون را روشن کرده و آن را در حالت صفحه نمایش مشکی بگذارید. با این حالت شما دید خوبی نسبت به پیکسل مرده داشته و می‌توانید آن‌ها را شناسایی کنید.

سپس با کمک وسیله‌ای باریک، که سری گرد داشته باشد، ضربه‌هایی آرام و ملایم به پیکسل مرده بزنید. عجله نکنید، این کار را تا زمانیکه نواحی پیکسل مرده، رنگ سفید مشاهده کردید ادامه دهید. اگر این کار درست انجام شود، پس زمینه تلویزیون سفید خواهد شد. روش دیگر، که حرارت دادن به پیکسل مرده نام دارد را در بخش قرمز شدن رنگ تلویزیون به طور کامل توضیح داده‌ایم.

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم که، کار تعمیر تلویزیون را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید، تا دستگاه درست عیب یابی شده و صدمه و آسیب دیگری به بخش‌های سالم تلویزیون نرسد.

قرمز شدن رنگ تلویزیون
جابه جایی نامناسب و غیر استاندارد، باعث آسیب به پنل و سبز شدن تصاویر می‌شود

تاثیر آهنربا بر تلویزیون؛ چرا آهن ربا نباید کنار تلویزیون باشد

مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما خود آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید. نزدیک کردن لوازمی که آهنربای قوی دارند مانند اسپیکرها به تلویزیون هم همین تاثیر را دارد. با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می رود و در نتیجه یک رنگین کمان روی تلویزیون ایجاد می شود.

یا لکه های رنگی، به رنگ های سبز، آبی یا زرد روی تلویزیون دیده می شود. راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که همگی بر اساس تجربه های کاربران بوده است، قبل از تست این راه حل ها حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه

علت دو تصویر شدن تلویزیون

این مشکل از برد تیکان یا T-CON است و ارتباطی به رنگ های تلویزیون ندارد. برای حل این مشل به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص کمک بگیرید.

سبز شدن صفحه تلویزیون
خرابی برد تیکان می‌تواند باعث دوتایی شدن تصاویر و یا نگاتیو شدن رنگ آن‌ها شود

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون

سیاه شدن تلویزیون یکی از ایراداتی است که حتما به اجزای اصلی تلویزیون ارتباط دارد. این مورد می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد. یکی از دلایلی که بک لایت تلویزیون را خراب می کند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن بیش از حد نور ال سی دی یا ال ای دی است. برای تعمیر آن معمولا لامپ های بک لایت باید به کلی تعویض شوند.

علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به شما گفتیم. وقت آن است که بهم ریختگی رنگ تلویزیون را رفع کنیم. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، ریشه در مشکلاتی در پنل آن دارد. تعویض پنل کاری پیچیده است که فقط از عهده‌ تعمیرکاران مجرب بر می‌آید. این تعمیرکاران مجرب را در سایت آچارباز پیدا کنید. کافیست سری به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. تعمیرکاران سیار ما در اسرع وقت کنار شما حضور خواهند یافت و تعمیر تلویزیون در محل شما را انجام خواهد شد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

۱۶۴ دیدگاه

 • میرزایی گفت:

  سلام تلویزیون ما ۴۲اینچ پسرم زده با یه چیزی توش یک خط آبی و مشکی افتاده روش حتی جای شکستگی که داخله از بیرون معلومه نمیدونم قابل تعمیر هست یا نه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   جناب میرزایی عزیز

   احتمال زیاد شکستگی پنل اتفاق افتاده که در این صورت پنل باید به طور کامل تعویض شود و نمیتوان آن را تعمیر کرد. هزینه تعویض پنل هم گاها بالاست. در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • مهرداد گفت:

  سلام تلویزیون من الی جی ال ای دی ۴۹ اینچ هست یه دوهفته پیش نصف پایین تصویر تیره شده بود الان درست الان ۳ روز اینا میشه نصف بالا تیره شده مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم پاسخ بدین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرداد عزیز، علت بهم ریختگی رنگ تلویزون اغلب از اختلال موجود در پنل ناشی میشود. پیشنهاد میکنیم در اسرع وقت نصبت به تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • فاطمه زهرا گفت:

  سلام خسته نباشین وقتی تلویزیون بهد از چند ساعت روشن می کنیم رنگ وتصویرش خوبه ولی بعد از چند دقیقه رنگ روشن و صفحه خاکستر ی میشود مشکل در چیست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فاطمه عزیز، سوختگی پیکسل‌‎ها و یا معیوب شدن بک لایت می‌تواند دلیل این اختلال باشد. اگر مشکل رفع نشد، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 • زهرا گفت:

  سلام من حدود دوسال پیش آل ای دی خریدم خوب بود یهویی آبی شده لطفا بگید مشکل ازم
  چیه ممنون

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   زهرا عزیز، تغییر رنگ تلویزیون اغلب به دلیل خرابی پنل تلویزیون است، البته ممکن است این ایراد به دلیل خرابی بک لایت یا پیکسل ها هم باشد. برای راهنمایی دقیق تر باید وضعیت دستگاه توسط کارشناس فنی بررسی شود. لطفا در صورت تمایل درخواست خود را در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز ثبت کنید.

 • amir گفت:

  سلام تلویزیونLGدارم یک هاله بنفش گوشه تلویزیون دیده میشه علتش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   امیر عزیز

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید.

   در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • محمدجواد گفت:

  با سلام تلویزیون الجی ۵۸ اینچ دارم تلویزیون یه دوسالی خاموش بوده وقتی روشن کردم تصاویر فقط به صورت رنگ های مختلف فقط میاد سبز, زرد,قرمز
  آبی مشکل میتونه از چی باشه ؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   محمد جواد عزیز

   این ایراد نشان دهنده خرابی (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. در صورتیکه این مشکل برای تلویزیون به وجود آید باید پنل تعویض شود. برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • محمد گفت:

  سلام.تلویزیون مااززمانی که کانال ها اچ دی شده به صورت شطرنجی میشه ورنگ سبزوزردقاطی میشه البته چندکانال که واقعاعصبی کننده است.لطفا راهنمایی کنید.سپاسگزارم

  • ندا ایزدی گفت:

   محمد عزیز

   با فلش یک فیلم با کیفیت پخش شود و بررسی کنید مشکل تکرار می شود و یا خیر
   همچنین کابل تصویر را هم بررسی کنید

   در صورتی که مشکل برطرف نشد، ایراد ممکن است از پنل، فلت یا بک لایت تلویزیون شما باشد که نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

   اگر تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • نیایش گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون من سونی هست و امروز متوجه شدم نصف کمتر تلویزیون خط های عمودی سبز پر کرده باید چی کار کنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   نیایش عزیز

   دلیل این خط های عمودی به دلیل خرابی پنل یا فلت تلویزیون است.

   اگر خطوط عمودی که روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می‌گیرند. این خطوط اغلب بدلیل خرابی برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی به وجود می‌آیند.
   اگر خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در قسمت خاصی خط عمودی افتاده باشد. ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

   در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید

 • محمد حاجت پور گفت:

  ببخشید من تلویزیون اولد ال جی دارم که چهار سال کار کرده و الان رنگ زرد رو بصورت سبز نشون میده و شفافیت تصویر رو مثل سابق نداره علتش چیه ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   محمد عزیز
   احتمال دارد ایراد از بک لایت یا فلت های ارتباط دهنده تلویزیون شما باشد. به این شکل نمی توان پاسخ دقیقی داد و باید به صورت حضوری بررسی شود. در صورتی که در تهران هستید، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • توحید گفت:

  با سلام تلویزیون ال ای دی ال جی ۴۳ اینج معمولی‌ماهواره دار دارم که تازه خریدم ولی وقتی روشن میکنم برای چند ثانیه تقریبا ۵ الی ۱۰ ثانیه رنگها و تصویر قاطی میشود بعد درست میشود علت چی میتونه باشه در ضمن لوگوی ال جی هنگام روشن کردن تی وی هم همین طوره به صورت خطهای عمودی به هم ریختگی داره

  • ندا ایزدی گفت:

   توحید عزیز
   ایرادات اینچنینی به بک لایت یا فلت تلویزیون شما برمیگردد. به احتمال خیلی زیاد بک لایت تلویزیون شما باید تعویض شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • فرامرز همراهی گفت:

  سلام
  تلویزیون من سامسونگ ال ای دی ۴۶ اینچ است صفحه تصویر بنفش رنگ شده کلا و تصویر ندارد ایا پنل سوخته است

  • ندا ایزدی گفت:

   فرامرز عزیز

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • H.j گفت:

  سلام خسته نباشین تلوزیون ما مدل سامسونگ هستش امروز متوجه شدیم یه خط عمودی زرد رنگ گوشه تلوزیون ایجاد شده دلیلش چی میتونه باشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ایراد به احتمال زیاد مربوط به اختلال در عملکرد پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بهتر است با متخصص در میان بگذارید تا مشکلات بیشتری برای تلویزیون به وجود نیاید. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سعید گفت:

  سلام ایا خرابی ptc در تلوزیونهای قدیمی سامسونگ باعث بهم ریختگی رنگ میشود

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام سعید عزیز

   در این زمنیه می توانید به صورت تلفنی با پشتیبانان ما تماس بگیرید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • بهروز جوشن پور احمدی گفت:

  سلام جناب باتشکر از زحمات شما تلوزیون من ال جی سوپر فور کی چند روزه متوجه شدم تصویر بالا و پایین سبز رنگ می‌شود که هرچه زمان بیشتر می‌شود بصورت رفت و برگشت می آید و می‌رود البته در پخش ویدئو و فیلیمو و نماوا اما در تصاویر تلوزیون اچ دی چنین وضعیتی وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید بهروز از بندرعباس

  • ندا ایزدی گفت:

   بهروز عزیز

   ۱- مبنع ( گیرنده ، آنتن ) را بررسی کنید
   ۲- کابل صدا و تصویر را بررسی کنید
   ۳- در صورت رفع نشدن ایراد احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی ، برد تیکان و یا پنل وجود دارد.

   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • محمد گفت:

  سلام
  تلوزیون ما سامسونگ هست و در زمان استفاده از اینرنت و تماشای ویدیو اختلال در تصویر بوجود میاد که البته همیشگی نیست و این اختلال فقط در زمان استفاده از اینترنت رخ میده. لطفا اگر راه حلی مدنظر دارید به سوال من پاسخ بدید متشکرم

 • شیماامیری گفت:

  سلام ممنون از وبلاگتون من ی تلویزیون ال جی ال ایی دی مدل La62دارم منتها دوروزه چهار گوشه های صحفه تلویزیون ی رنگ خاکستری مایل به مشکی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل تلویزیون چی هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام خانم امیری عزیز؛

   این ایراد مربوط به اختلال در عملکرد پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بهتر است هرچه زودتر با متخصص در میان بگذارید تا مشکلات بیشتری برای تلویزیون به وجود نیاید. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • شیماامیری گفت:

    سلام ممنون ازراهنماییتون میشه بفرمایید هزینه تعمیرش حدوداچقدرمیشه که من به خانواده ام اطلاع بدم؟

    • ندا ایزدی گفت:

     خواهش میکنم.
     برای اطلاع از هزینه با پشتیبانان ما تماس بگیرید راهنماییتان می کنند.

     شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • ابوالفضل گفت:

  بخشی از صفحه تلویزیون LG ما بنفش شده لطفاً راهنمایی کنید

 • عارف گفت:

  سلام وقت بخیر عذر میخوام ال ای دی بنده اصلا ضربه نخورده اما خود ب خود صفحه اش بنفش شده بردم تعمیر کار میگه که لامپای ال ای دی سوخته و باید تعویض بشن هزینه اش هم ۱۲۰۰ هزار میگه شده میشه لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام عارف عزیز؛

   در همین مقاله به این مشکل اشاره شده است.

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید

 • مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید.. پلاسما ۴۳ سامسونگ دارم.. رنگاش وقتی تصویر ثابت میمونه قاطی میکنه رنگ پس میده.. یا رو شبکه کم کیفیت وقتی هست رنگ پس میده بعد خودش درست میشه.. روی شبکه های کارتون هم این اتفاق میفته.. ولی رو شبکه های HD.. همچین اتفاقی نمیفته.. هزینه تعمیرش زیاده یا کم

 • علیرضا گفت:

  سلام پایین تلویزیون کم رنگ شده است مشکل از چیست

 • زهرا پیرفلک گفت:

  صفحه تلوزیون رنگی شود امکان این رو داره که فلشی که زدیم ویروسی باشه

 • MANI گفت:

  سلام و وقت بخیر
  تلوزیون سامسونگ پس از وصل کردن سیم hdmi دارای دانه های ریز به رنگ سبز هست
  علت از چیست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا پیکسل های مرده و یا سوخته ایجاد شده است.
   با یک فلش فیلم با کیفیت پخش کنید و در صورت مشاهده مجدد، باید به صورت تخصصی بررسی و تعمیر شود. می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز در ارتباط باشید.

 • محمدرضا معظمی گفت:

  سلام، oled ال اجی ۵۵ اینچ دارم سری C7 که طبق جستجویی که تو اینترنت کردم به مشکل yellow tint دچار شده(تبدیل رنگ زرد به سبز که اغلب در وسط تلویزیون هم هست). راه حلی برای تعمیر داره؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید. پشتیبانان ما راهنماییتان می کنند.

 • اسما گفت:

  سلام تلویزیون ما دوو است وده تا شبکه اولش خوبن ولی بقیه پارازیت دارن یعنی هم صدا وهم تصویرشون قطع و وصل میشن و رنگی رنگی میشن دلیلش چیه ؟ضمن اینکه تلویزیون با بخاری فاصله خیلی کمی داره

 • فرشید گفت:

  با سلام خواستم عرض کنم بچم زیاد با کف دست میزنه تو تلویزیونمون نا گفته نماند که تلویزیونمون ال جی ۴۳ اینجم هست خوب بود مشکلی نداشت صب ک روشنش کردیم بالاش رنگش عوض شده ی تیکه از وسطش به رنگ تقریبا آبی یا بنفش در اومده بیشتر تو زمینه سفید مشخصه ممنونم راهنماییم کنین خدا کنه نشکسته باشه فقط

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   خیر شکستگی نیست اما به دلیل همان ضربه وارد شده به تلویزیون، پنل آسیب دیده و به احتمال زیاد نیاز به تعویض کامل دارد. این مورد را حتما باید کارشناس تایید دهد. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • بهنام گفت:

  سلام
  تلویزیون LG دارم و ضربه هم نخورده ولی یکسری نویز عمودی ایجاد شد و تونشون دادن رنگ سیاه مشکل پیدا کرده و فقط سیاه رو با سبز قاطی میکنه و نشون میده. عجیب اینجاست که صفحه منوی تنظیمات بدون مشکل نمایش داده میشه ولی وقتی میرم تو بخش انتخاب ورودی و USB یا TV رو انتخاب میکنم، از اونجا به بعد مشکلدار نمایش میده. فقط هم مشکی رو اینجوری میکنه و با نویز سبز نشون میده!

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- با فلش یک فیلم با کیفیت پخش کنید و بررسی کنید مشکل تکرار می شود و یا خیر
   ۲- کابل تصویر بررسی گردد
   ۳- همچنین آب خوردگی و یا ایراد فلت می تواند باعث چنین مشکلی شود

   در صورتیکه مشکل برطرف نشد، می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در تماس باشید.

   • بهنام گفت:

    سلام
    مجدداً بررسی کردم، فقط و فقط با رنگ سیاه مشکل داره و حتی خاکستری تیره هم کاملا سالم نمایش داده میشه!
    منظورتون از کابل تصویر رو متوجه نشدم! باید پشت TV رو باز کنم و چک کنم؟
    اگر از کابل نبود احتمالش هست که ایراد از تیکان باشه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید. (سپاسگزارم)

    • ندا ایزدی گفت:

     سلام

     منظور کابل و فیش تصویر تلویزیون است. آن را چک و یا تعویض کنید. اگر باز هم به مشکل برخوردید، بله احتمال از برد تیکان، بک لایت یا پنل است که باید بررسی شود.

 • کشاورز گفت:

  سلام تلوزیون که پنل آن آسیب دیده میشه یه مدت استفاده کرد مشکلی پیش نمیاد ما شمال هستیم تا بعد تعطیلی این دو هفته برا تعمیر ببریم تصویرش خطهای رنگی روش میوفته

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر ایراد از پنل باشد به طور کل باید تعویض شود. مشکلی به وجود نخواهد آمد. شاید این خطوط تعدادش بیشتر شود

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.