به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

راهنمای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

امروزه بسیاری از افراد از گوشی­‌هایی استفاده می­‌کنند، که دارای سیستم عامل اندروید است. بروزرسانی و آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید می­تواند برای بسیاری از دارندگان این گوشی­‌ها کاری مهیج باشد. در این بحث روش‌های آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید را بررسی خواهیم کرد.

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی، ظاهر و ویژگی جدید و همچنین کارایی و عملکرد بهتر و بالاتری را به همراه دارد. دستگاه­‌های اندرویدی، کاربران و استفاده کنندگان خود را از بروزرسانی‌های جدید آگاه می‌­کنند تا کاربران در هر زمانی که تمایل داشتند، با استفاده از بهترین روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، گوشی خود را بروزرسانی کنند، اما قبل از اقدام به آپدیت کردن سیستم عامل، نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

چک کردن سیستم عامل

پیش از اینکه بخواهید از سیستم عامل گشی خود را آپدیت کنید، بهتر است ابتدا سیستم عامل موجود روی آن را بررسی کنید و از نسخه و ورژن سیستم عامل و همچنین سایر مشخصات آن آگاهی داشته باشید. لذا ابتدا بروزرسانی‌های سیستم عامل خود را بررسی کنید. برای بررسی بروزرسانی سیستم عامل گوشی اندروید خود می‌­توانید به روش زیر عمل کنید:

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

۱-  تنظیمات اندروید گوشی را باز کنید.

۲-  اسکرول را از منو به پایین بکشید و روی About device ضربه بزنید. این گزینه ممکن است، به اسم about phone هم باشد. اگر شما از گوشی سامسونگ گلگسی با اندروید ۶.۰ و یا قبل­تر استفاده می­‌کنید، روی Software updates or System updates ضربه بزنید. همچنین ممکن است شما about device را پیدا نکنید در آن صورت روی system و سپس روی Advanced کلیک کنید.

پیشنهاد مطالعه

۳-  حال روی System update ضربه بزنید. ممکن است به نام‌های دیگر هم Software update or Download updates manually  هم باشد. گاهی احتمال دارد با این پیغام مواجه شوید:

The latest updates have already been installed, there are no updates available

که به معنای این است که آخرین نسخه آپدیت قبل از این نصب شده است و آپدیت دیگری در دسترس نیست.

۴-  روی گزینه Check for update ضربه بزنید.

۵-  در صورتی که آپدیت در دسترس باید روی (Download or Yes)  کلیک کنید. که شروع به دانلود آپدیت کند. به خاطر داشته باشید که موبایل به وایرلس متصل باشد. البته در این مرحله ممکن است با پیغام آپدیت در دسترس نیست و مجدد تلاش کنید، هم مواجه شوید. (no update is available, you can try again later)

۶- بعد از دانلود آپدیت روی نصب (Install Now) کلیک کنید.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

بکاپ گیری قبل از آپدیت گوشی

مانند همه سیستم­‌ها و گوشی‌ها، برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید هم؛ باید ابتدا از فایل­‌ها و برنامه‌های گوشی بکاپ تهیه کنید. چرا که احتمال دارد به دلیل به وجود آمدن برخی مشکلات در حین آپدیت کردن سیستم عامل گوشی، اطلاعات گوشی از بین برود. از این رو از اطلاعات گوشی خود نسخه پشتیبان، تهیه و ذخیره کنید. زیرا بروزرسانی سیستم عامل اندروید کاری آسان و بدون مشکل است، اما گاهی ممکن است در حین بروزرسانی مشکلاتی ایجاد شود.

برای تهیه نسخه پشتیبان شما می‌­توانید به صورت دستی اطلاعاتتان را داخل کامپیوتر یا رم ذخیره کنید. همچنین می­‌توانید از منوها و گزینه‌های خود گوشی که به صورت اتوماتیک عمل بکاپ گیری را انجام دهید، استفاده کنید.

روش­‌های آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید:

برای بسیاری از افرادی که تمایل دارند سیستم عامل گوشی اندروید خود را بروزرسانی کنند، روش­‌هایی وجود دارد، که در ادامه روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به شیوه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

روش اول: آپدیت اندروید به صورت دستی

برای بروزرسانی گوشی اندروید می‌­توانید از روش آپدیت به‌صورت دستی و با استفاده از تنظیمات گوشی اقدام کرد. از این رو برای این کار به روش زیر عمل کنید:

۱- به پنجره تنظیمات گوشی وارد شوید.

برای پیدا کردن صفحه تنظیمات می­توانید آن را در بین برنامه‌های نصب شده روی گوشی پیدا کنید، که در بیشتر مواقع دارای آیکونی به شکل چرخ دنده است.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

۲- بعد از انتخاب آیکون تنظیمات روی گزینه درباره (About) کلیک کنید.

برای پیدا کردن گزینه درباره گوشی می‌­توانید بعد از وارد شدن به صفحه تنظیمات اسکرول خود را به سمت پایین بکشید و گزینه about را یافته و انتخاب کنید.

گزینه about اطلاعاتی در مورد گوشی و سیستم عامل نصب شده روی گوشی را به شما می‌دهد. در این صفحه شما می­‌توانید مدل گوشی، نرم افزارها و بروزرسانی‌ها و موارد دیگر را بیابید.

۳- گزینه آپدیت را انتخاب کنید.

در این روش، در پنجره تنظیمات که وارد آن شدید می­‌توانید برای بروزرسانی گزینه آپدیت را انتخاب کنید. این گزینه در آخر قرار لیست قرار دارد برای دسترسی به این بخش بعد از انتخاب گزینه about device، در دستگاه­‌های مختلف اندرویدی به نام about phone شناخته می‌­شود. با انتخاب این گزینه پنجره­ای باز می­‌شود که برای بروزرسانی اندروید و یا نرم افزارهای گوشی اندروید می­‌توانید گزینه system update یا software update را انتخاب کنید و دکمه check now را بزنید. گوشی شما آخرین آپدیت­‌های موجود و در دسترس را خواهد یافت.

موجود بودن نسخه جدید نرم افزارها و سیستم عامل­‌ها به سازندگان و ارائه دهندگان آن بستگی دارد و بروزرسانی‌های جدید اغلب برای تمامی دستگاه‌­ها و همیشه در دسترس و موجود است.

در این روش آپدیت کردن، در صورتی که آپدیت جدیدی برای دستگاه شما موجود باشد، دستگاه شروع به دانلود می­‌کند. آپدیت­‌ها و به خصوص آپدیت اندروید، دارای حجم زیادی است و ممکن است دانلود کردن آن مدت زمان زیادی طول بکشد. در این مرحله نکته‌ی لازم به ذکر این است که، دستگاه شما باید به شبکه وای فای و اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل‌های موجود را دانلود و بروزرسانی را انجام دهد.

۴- راه­‌اندازی مجدد سیستم

بعد از اینکه کار تمام شد و همه فایل­های آپدیت گوشی بروزرسانی شد، گوشی اندروید نیاز به ری استارت شدن دارد، تا آماده نصب اطلاعات شود. به همین منظور بعد از پایان کار،دکمه (restart & install)  را بزنید.

بعد از انجام این مرحله ممکن است، آپدیت و نصب جدید چندین دقیقه طول بکشد به همین دلیل صبر داشته باشید و تا نصب کامل منتظر بمانید و حتی برای اطمینان از انجام کار گوشی خود را به شارژ متصل کنید تا مشکل در حین آپدیت به وجود نیاید.

روش دوم: آپدیت دستی با استفاده از اتصال به کامپیوتر

یکی از مهم­ترین و راحت کردن روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، بروزرسانی آن با اتصال به کامپیوتر است. برای بروزرسانی سیستم عامل گوشی اندروید با استفاده از کامپیوتر به روش زیر عمل کنید.

۱-  نرم افزار دسکتاپ تولید کننده اندروید خود را دانلود کنید. در این مرحله ممکن است تولید کنندگان نرم افزارهای اندروید متفاوت موجود باشد. اما شما می‌توانید از بخش دانلودها (Downloads) صفحه پشتیبانی سازنده نرم افزار دسکتاپ خود را بیابید. به طور معمول سازنده‌های مجموعه نرم افزاری دسکتاپ اندروید براساس برند عبارتند از:

 • سامسونگ (Kies download page)
 • ال جی  (LG PC Suite page)
 • سونی (Xperia Companion download page)
 • و موتورولا (Motorola Device Manager download page)

که در ادامه این مطلب در مورد آنها می توانید اطلاعاتی به دست آورید.

۲- نرم افزار دسکتاپ خود را نصب کنید. برای این کار روی Setup برنامه دانلود شده دوبار کلیک کنید.

۳-  فایل آپدیت را یافته و دانلود کنید. اگر فایل آپدیت اندروید سیستم‌تان در دسترس است، می‌توانید آن را از بخش دانلودها و صفحه پشتیبانی دانلود کنید. همچنین می‌توانید نوع اندروید و مدل آن را بیابید. اما اگر شما نتوانستید از لیست موجود، فایل آپدیت را پیدا کنید، در آن صورت اندروید نسخه مورد نظر شما هنور آپدیتی ندارد.

۴- اندروید خود را به کامپیوتر متصل کنید. با استفاده از کابل USB، دستگاه اندروید خود را به کامپیوتر متصل کنید.

۵-  نرم افزار سازنده دسکتاپ را باز کنید. روی آیکون برنامه کلیک و یا دابل کلیک کنید تا نصب شود.

۶- گزینه آپدیت را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

۷- در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، در  زمان در خواست هنگام سازی آپدیت خود را انتخاب کنید. روی فایل اپدیت کلیک کنید و دانلود را انتخاب کرده و تایید کنید.

۸-  دستورالعمل‌های روی صفحه نمایش را دنبال کنید. فرآیند نصب بسته به مدل نرم افزاری و اندروید گوشی می‌تواند متفاوت باشد.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

روش سوم: آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید با استفاده از OTA

سیستم عامل اندروید هر چند وقت یکبار نسخه آپدیت خود را روزانه باز می­‌کند و کاربران می‌توانید با استفاده از آن به ساده‌ترین و راحت­ترین صورت روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید را فرا گرفته و انجام دهند و بهترین نتیجه را داشته باشد.

به صورت طبیعی شما نوتیفیکشن OTA را زمانی که آپدیت سیستم عامل اندروید در دسترس باشد، مشاهده خواهید کرد که می­توانید روی آن ضربه بزنید و سیستم عامل خود را با استفاده از OTA به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. برای استفاده از این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید می­توانید به صورت زیر عمل کنید.

۱- با موبایل اندروید خود به شبکه اینترنت وای فای متصل شوید.

۲- به بخش تنظیمات بروید و روی گزینه about device کلیک کنید و سپس گزینه بروزرسانی سیستم را انتخاب و آپدیت را بررسی کنید و بعد از آن فایل آپدیت را دانلود و نصب کرده تا سیستم عامل به آخرین نسخه ارتقا پیدا کنید.

Settings> about device> System Updates> Check for Updates > Update to download and install the latest Android version.

۳-  بعد از این مرحله موبایل شما به صورت خودکار ریبوت می­‌شود و به نسخه نصب شده ارتقا پیدا می­کند.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

روش چهارم: آپدیت کردن سیستم عامل اندروید با استفاده از Upgrade Package

به طور معمول برخی از شرکت‌­های تولید کننده موبایل، فایل‌­های سیستم را برای دانلود و ارتقاء گوشی در وب سایت خود قرار می­‌دهند. از این رو، شما می­‌توانید در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به وب سایت رسمی تلفن همراه خود مراجعه و در بخش گوشی­‌های اندرویدی بسته جدید بروزرسانی و آپگرید را دانلود کنید.

در هنگام دانلود به مدل و برند موبایل خود توجه داشته باشید و بسته بروزرسانی براساس آن را دانلود کنید. بعد از اینکه روند دانلود به پایان رسید می­توانید آن را در کارت SD گوشی قرار دهید.

برای آپدیت کردن سیستم عامل اندروید گوشی نیاز دارید، که مسیر زیر را طی کنید.

Settings > About Phone > System Update

در این بخش شما بسته بروزرسانی دانلود شده و در دسترس را مشاهده خواهید کرد. روی ادامه دانلود و نصب بسته (Continue to download and install the package) کلیک کنید. سپس گوشی ریبوت می­شود و موبایل به نسخه آخر اندروید به صورت اتوماتیک ارتقا پیدا می­کند.

روش پنجم: بروزرسانی با استفاده از Rooting Device

روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید با استفاده از Rooting Device یک راه بسیار قوی و قدرتمند برای بروزرسانی سیستم اندروید است. اگر شما نیاز دارید که سیستم عامل گوشی اندروید خود را به نسخه آخر ارتقا دهید، می­‌توانید از این روش استفاده کنید. برای استفاده از این روش، کافی است به صورت زیر عمل کنید:

۱- ابتدا برنامه روت (root app) را دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید.

۲- بعد آن را اجرا کنید و از طریق کابل USB موبایل خود را به کامپیوتر وصل کنید.

۳- با دنبال کردن درخواست­های مربوط گوشی خود را روت کنید.

۴- گوشی را ریبوت کنید تا نسخه آخر سیستم عامل گوشی اندروید در دسترسی قرار گیرد.

روش ششم: آپدیت کردن به صورت دستی

روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به صورت دستی یکی از رایج‌ترین روش‌ها است. برای اینکه از قابلیت­‌ها و خصوصیات جدید سیستم عامل اندروید استفاده کنید و امنیت گوشی خود را افزایش دهید، آپدیت کردن سیستم عامل گوشی امری ضروری است.

در حالی که بسته‌های امنیتی اندروید هر ماه ارائه می‌­شود، ولی نسخه‌های بروزرسانی سیستم عامل اندروید سالانه یکبار و در ماه آگوست ارائه می­شود. دستگاه‌هایی مانند موتورولا، موبایل نوکیا، به صورت خودکار به روزرسانی و آپدیت را انجام می­‌دهند. در حالی که در دیگر مدل‌های گوشی چند ماه باید منتظر ماند تا بروزرسانی‌های جدید در دسترس باشد. به همین دلیل می­توان از آپدیت دستی استفاده کرد. برای آپدیت دستی به صورت زیر عمل کنید.

۱- مکان‌یابی شرکت تولید کننده فریمور  (firmware)

در قدم اول برای اجرای بروزرسانی دستی مکان یابی شرکت تولید کننده فریمور است. همچنین شناسایی رام (ROM) است که شما می‌­خواهید آپدیت را روی دیوایس آن نصب کنید. وب سایت­‌های رسمی شرکت­‌های تولید کننده، حافظه رام (Rom) و مدل و دیوایس آن را منتشر می‌­کند. شما محبوب­ترین و بیشتر فریمور تولید کنندگان را می­‌توانید در وب سایت سامسونگ (SamMobile)، سونی را در وب سایت  (Xperia Firmware or Flashtool) ال جی را در (LG Phone Firmware)، هواوی را در (EMUI) و یا موتورولا را در (Motorola Firmware)  بیابید. همچنین می­‌توانید اطلاعات لازم را در مورد بهترین ‌Rom ها در این وب سایت­‌ها بیابید.

۲- نصب کردن فریمور

در حافظه Rom شما باید فضای مناسب و کافی برای نصب برنامه متناسب با مدل موبایل و برند آن و همچنین استفاده از ریکاوری داشته باشید. در حالی که شما دیوایس را باید آنلاک (unlocked)  و روت (root) کنید.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

– دیوایس سامسونگ

۱-KIES : این برنامه برای استفاده از دیوایس برند سامسونگ است که به ما اجازه دانلود ROM  و نصب دیوایس موبایل روی کامپیوتر را می­‌دهد. برنامه KIES خودش فریمور را براساس مکان و دیوایس موبایل شما دانلود می­‌کند. اگر Rom براساس دیوایس و مکان شما نبود در آن صورت شما نمی­‌توانید با استفاده از برنامه KIES آن را نصب کنید.

۲- odin: برنامه دیگری که اجازه می­دهد Rom را روی دیوایس سامسونگ نصب کنید، برنامه odin است. خصوصیات این برنامه بی‌‎شباهت به برنامه KIES نیست و شما می‌­توانید با استفاده از آن Rom را دانلود و نصب کنید. برای این کار می­تواند از سایت SamMobile استفاده کنید.

برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید شما نیاز دارید که:

به جدیدترین نسخه دیوایس در آدرس http://e6003e78.linkbucks.com رفته و آخرین نسخه دیوایس را چک کنید.

مولتی دانلودر اودین (Odin Multidownloader v4.38) را می­‌توانید از این سایت دانلود کنید.

http://f3c71ee5.linkbucks.com

همچنین Tass_v1.0.ops را هم می­‌توانید از این سایتhttp://8f10ed3d.linkbucks.com دانلود کنید.

همه این موارد را دانلود کرده و روی دسکتاپ خود که به راحتی در دسترس باشد، ذخیره کنید.

گام اول: اجرای Odin Multidownloader V4.38

حتما بسته یک را تیک بزنید تا به صورت خودکار ریبوت شود و از OPS که در سمت چپ اپلیکشن قرار دارد محافظت ­کند.

در زیر OPS را انتخاب کنید و روی OPS کلیک کرده و Tass v1.0.ops را که دانلود کرده‌اید، جستجو کنید.

روی یکی از بسته‌هایی که در پایین اپلیکشن قرار دارد کلیک کنید و md5 که جدیدترین ورژن دیوایس است و شما دانلود کرده­‌اید را جستجو کنید.

گام دوم: راه‌اندازی دیوایس

گام دوم در روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، راه اندازی دیوایس مورد نظر است.

دیوایس خود را خاموش کنید.

دکمه‌های  Volume down + Home Button + Power buttonرا فشار دهید و حالت دانلود را وارد کنید. باید چیزی شبیه مثلث زرد را مشاهده کنید.

گام سوم: دیوایس خود را به کامپیوتر متصل کنید.

در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، می­توانید دیوایس خود را با کابل یو اس بی متصل کنید.

در برنامه اودین (Odin) شما باکس زرد رنگ را در زیر COM Port Mapping مشاهده می­کنید که نشان دهنده شناسایی دیوایس است.

روی دکمه استارت ضربه بزنید و صبر کنید.

بعد از این که روند آپدیت سیستم عامل به پایان رسید، شما می­توانید یک جعبه آبی رنگ را مشاهده در گوشه چپ بالا مشاهده می­کند.

کار تمام شد، حالا باید دیوایس شما به آخرین نسخه ارتقاء پیدا کند.

در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید، اگر چه مجدد تاکید می­کنیم که از اطلاعات گوشی بکاپ تهیه کنید و آن را به تنظیمات کارخانه بر گردانید. برای این کار می­توانید از مسیر زیر عمل کنید.

Menu>settings>privacy>factory data reset

– دیوایس سونی اکسپریا  (Sony Xperia Devices)

برای دست‌یابی به دیوایس گوشی­های موبایل سونی می­توانید از برنامه­‌های زیر استفاده کنید.

استفاده از برنامه (Flash Tool)

با استفاده از این ابزار می­توانید Rom را روی دیوایس سونی وارد کنید و شما باید به خاطر داشته باشید که، این برنامه تنها برای دیوایس سونی کار می­کند و باید (bootloader) باز باشد.

آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید

– دیوایس HTC

۱-HTC Sync Manager : برای آپدیت سیستم عامل گوشی HTC می­‌توانید از این برنامه استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه به وب سایت رسمی HTC و Grab مراجعه کنید. برای نصب نیاز به اتصال اسمارت فون به کامپیوتر با استفاده از کابل USB و یا برنامه fire up دارید.

۲-  برنامه HTC One Tool Kit: این برنامه به وسیله Folks در انجمن توسعه دهندگان (XDA) برای کار بر روی دیوایس HTC توسعه داده شده است. با استفاده از این برنامه شما می­توانید Root  برخی از دیوایس­ها (bootloader) باز کنید.

– دیوایس LG

LG PC Suite : این برنامه که با نام دیگر LG Bridge شناخته می­شود، برای آپدیت دیوایس LG  است و شما می­توانید آن را دانلود کنید به وسیله جستجو کردن در صفحه دیوایس ال جی آن را نصب کنید. البته تنها یکبار آن را برای دیوایس دانلود می­کند. وقتی که برنامه را نصب کردید، می­تواند روی باکس بررسی آپدیت (box Check Phone Update) کلیک کنید. این برنامه تنها برای آپدیت رسمی دیوایس است.

– دیوایس موتورولا

RSD Lite: کاربران موتورلا مشکلی برای دریافت آپدیت سیستم عامل گوشی اندروید ندارند. اگر که این ابزار به آنها اجاز می­‌دهد، فریمور خود روی موتورولا را فلش کنند. این برنامه را می‌توانید از سایت RSD Lite به دست آوردید.

همچنین اگر می‌­خواهید روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید را به صورت دستی انجام دهید می‌توانید به صورت زیر هم عمل کنید.

۱- همیشه قبل از هر کاری از اطلاعات گوشی خود بکاپ تهیه کنید، زیرا هیچ تضمینی برای پاک نشدن اطلاعات در حین استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به صورت دستی وجود ندارد.

۲- به منوی تنظیمات (Settings) روی دیوایس اندروید مراجعه کنید و اسکرول آن را پایین بکشید تا گزینه درباره تلفن (About Phone) را مشاهده کنید.

۳-  این منو می­توانید از یک دیوایس به دیوایس دیگر تا حدی متفاوت باشد ولی در هر حال شما روی Software Update و یا آیکونی مشابه این کلیک کنید.

۴- بعد از کلیک کردن روی این آیکون گوشی به صورت خودکار شروع به جستجوی آپدیت می­‌کند. اگر آپدیت در دسترسی باشد، گزینه YES برای دانلود و نصب خودکار کلیک کنید تا بعد از دانلود آپدیت نصب شود.

روش هفتم: آپدیت کردن با استفاده از Rooted ROM

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید با استفاده از Root Rom یکی دیگر از روش­های رایج برای آپدیت کردن سیستم عامل اندروید است. برای استفاده از این روش می توانید به صورت زیر عمل کنید.

۱- روت (Root) رام (Rom) را دانلود کنید و فایل را روی دسکتاپ ذخیره کنید.

۲- در گوشی خود قابلیت (USB debugging) را فعال کنید، برای فعال کردن این قابلیت می‌توانید از مسیر زیر اقدام کنید.

Settings -> More -> Development Options -> USB debugging

همچنین دیوایس خود را فول شارژ کنید، طوری که نشان‌گر شارژ کمتر از ۶۰ درصد نباشد.

۳- در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید موبایل خود را به کامپیوتر متصل کنید و Rom دانلود شده را راه‌اندازی کنید.

۴-  دستورالعمل­ها را دنبال کنید تا زمانی که رام روت شده روی موبایل شما نصب شود.

۵- منتظر باشید تا نصب تمام شود. البته با آپدیت شدن اندروید موبایل یکبار ریبوت خواهد شد.

 روش هشتم: آپدیت کردن به روش Rooting

به طور کلی استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید خصوصیات و ویژگی‌های جدیدی را برای شما به ارمغان می آورد. اگر چه به روش­‌های مختلف می­‌توان سیستم عامل را آپدیت کرد، اما قبل از اقدام به آپدیت باید موبایل خود را آماده کنید. اگر موبایل شما جدید و به روز است، نسخه‌های آپدیت را به راحتی می­تواند دریافت کند که گوگل به صورت مستقیم در Pixel line برای دیوایس اندروید قرار می‌­دهد.

در حالی که اگر گوشی شما از نسخه های قدیمی‌­تر اندروید استفاده می­‌کند در آن صورت بروزرسانی سیستم عامل کمی پیچیده می­‌شود. با این می­توانید از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به روش زیر عمل کنید.

۱- ورژن سیستم عامل خود را چک کنید.

در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید ابتدا شما باید ورژن سیستم عامل اندرویدی که بر روی گوشی خود دارید را بررسی کنید. برای چک کردن ورژن اندروید در اکثر اسمارت فون­ها می­توانید به از گزینه درباره موبایل (About phone)  استفاده کنید برای دسترسی به این گزینه مسیر زیر را طی کنید.

Settings>System>About Phone.

در دیوایس گوشی سامسونگ گلکسی شما می­توانید از مسیر زیر اقدام کنید.

Settings>about phone>Software Information.

در دیگر اسمارت فون­ها هم می­توانید از مسیرهای مشابه اقدام کنید.

۲- بکاپ گیری

قبل از اینکه از این که از این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید استفاده کنید، بکاپ‌گیری بسیار مهم و ضروری است. چرا که ممکن است به دلیل اشکالاتی که در حین آپدیت احتمال دارد، پیش بیاید تمام داده‌های گوشی حذف شود. شما باید از اطلاعات و داده‌های سیستم خود به صورت منظم بکاپ گیری کنید.

۳- چک کردن فضای مورد نیاز

وقتی که از داده­‌های موبایل خود بکاپ‌گیری تهیه می کنید، ابتدا چک کنید که چه میزان فضا روی دیوایس خود را در دسترس دارید. ممکن است تصاویر، برنامه‌ها دیگر فایل­ها را به صورت offload داشته باشید، که باید برخی از آنها را پاک کنید. اندروید میزان فضای مورد نیاز برای دانلود و بروزرسانی را مشخص می‌کند.

۴- Rooting کردن

اگر می­‌خواهید به آخرین نسخه سیستم عامل اندروید در اسرع وقت دسترسی داشته باشید، می­‌توانید از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید با استفاده از روت (root) کردن موبایل را انتخاب کنید که به شما امکان می­‌دهد به آپدیت دسترسی داشته باشید. این فقط یکی از مزایا روت کردن اسمارت فون­‌های اندرویدی است. که می­‌توانید کنترل بیشتری برای بوت شدن دستگاه داشته باشید.

با توجه به اینکه آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به روش­های مختلف می­‌تواند انجام شود، با این حال بهترین و ساده‌­ترین روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید روش­‌هایی هستند که شما بدون صرف وقت زیاد و سردرگمی بتوانید نسخه اندروید خود را ارتقاء دهید.

از این رو، در این مطلب به بررسی روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اندروید به شیوه‌‌های مختلف پرداختیم. با این حال، اگر شما روش دیگری را مدنظر دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده است، می‌­توانید با ما در میان بگذارید و به ارتقای کیفیت مطالب ما کمک کنید.

 

منبع:

gihosoft.com
wikihow.tech
techadvisor.co.uk
lifewire.com
instructables.com
fonepaw.com
androidpit.com

 


نویسنده :

 • Avatar آرمین گفت:

  لطفا سریع جواب بدید میخوام اندرویمو ببرم بالا اما بلد نیستم مینویسه بروزرسانی سیستم موجود نیس

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، به سوال شما پاسخ داده شد. در صورتی که با طی کردن مراحل گفته شده در مقاله موفق به آپدیت نشدید. درخواست تعمیر گوشی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar آرمین گفت:

  ببخشید چگونه تبلت پد۱۸۰رواندرود ۵کنم ۴.۳هستش سریع لطفا جوابمو بدین یه توضیح کوتاه بدید خوب متوجه نشدم بالا چی نوشته بود

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، از قسمت تنطیمات به قسمت About device رفته روی Software updates or System updates را انتخاب کنید اگر این مورد را پیدا نمی‌کنید، روی system و سپس روی Advanced کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar فردین گفت:

  گوشی من شیامی نوت ۸ پرو هستش. گوشی رو بروز رسانی کردم اندویدش ۹ بود نمی‌دونم الان چنده بنظرتون ۱۰ میشه شده باشه؟
  آخه تو تنظیمات انگار نوشته ۱۰
  نمی‌دونم ب خدا😁😁

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   با سلام
   اطلاعات مربوط به نسخه سیستم عامل را در بخش تنظیمات مشاهده کنید.
   آپدیت خودکار سیستم عامل را خاموش کنید.

 • Avatar کیم گفت:

  مدت زمان اپدیت شدن چقدره؟
  گوشیم ر زدم اپدیت بشه اما روی یه صحفه مشکی که نوشته سامسونگ گیر کرده

 • Avatar محمد گفت:

  سلام
  من گوشی s8 دارم اپدیتش کردم بعد از ریستارت خودکار، صفحه کلید گوشی بالا نمیاد که رمزمو وارد کنم. چاره چیه؟ در حد امکان نمیخوام گوشیم فلش بشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.