×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

پرینتر

خرابی پرینترهای کانن Canon و راهکارهای رفع آن

خرابی پرینترهای کانن Canon و راهکارهای رفع آن

یادداشت ویراستار: این مطلب در دی 99 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

امروزه پرینترها به یکی از اساسی ترین لوازم در اداره‌ها، دفاتر و شرکت‌های مختلف تبدیل شده‌اند، به طوری که وجود حداقل یکی از آن‌ها در تمامی ارگان‌ها و حتی منازل شخصی مردم ضروری است
معمولا وقتی یک پرینتر می‌خریم، انتظار داریم تا آن پرینتر بتواند برای سال‌ها بدون مشکل برای ما هزاران ورقه را چاپ کند، اما متاسفانه در عمل معمولا این چنین نیست و بعد از مدتی پرینترها دچار مشکل می‌شوند. پرینتر کانن canon یکی از بهترین مارک‌های موجود در بازار هستند که به طور گسترده‌ای در کشور ما کاربرد دارند. پرینترهای کانن به دلیل طول عمر و کیفیت بالای خود شناخته می‌شوند، اما استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ها باعث می‌شود تا با خرابی پرینتر کانن مواجه شوید. انواع ارورها و خرابی‌ها در بین مدل‍‌های مختلف پرینترهای کانن متفاوت هستند، اما برای بسیاری از این مشکل‌ها می‌توان راه حل‌های کلی ارائه کرد. چنانچه مشکلات دستگاه شما با راهنمایی‌های ارائه شده برطرف نشد، باید برای خرید یا دریافت قیمت پرینتر از یک فروشگاه معتبر کمک بگیرید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مشکلات هد پرینترهای کانن

پرینتر‌های کانن دارای سیستم‌های اطلاع رسانی بسیار قوی هستند. اگر مشکلی در هد پرینترهای کانن به وجود بیاید که بتواند در کارکرد دستگاه اختلال ایحاد کند، این سیستم قوی با چشمک زدن چراغ در چاپگر شما را از این موضوع مطلع خواهد کرد. باید بدانید اگر چراغ چاپگر یازده بار چشمک زد، یعنی مشکلی در هد پرینتر وجود دارد. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد، که به راحتی می‌تواند مشکلات موجود در هد پرینتر را بر طرف کند.
• در اولین قدم چراغ هشدار را بررسی کنید و تعداد دفعاتی که چشمک می‌زند را بشمارید، تا ببینید خطا مربوط به هد پرینترهای کانن است یا خیر.
• پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید، محفظه چاپگر را باز کرده و به آرامی کارتریج را از پرینتر بیرون بیاورید. حالا وقت آن است که نگاهی به هد پریتر بیاندازید. سعی کنید گرد و غبار نشسته روی هد را تمیز کرده و سپس آن را دوباره به مکان خود برگردانید.
• حالا یک برگ پرینت بگیرید و ببینید کیفیت چاپ قابل قبول است یا نه. در عین حال دکمه Resume/Cancel را هم نگه دارید. با این کار چراغ پرینتر دوبار چشمک خواهد زد. حالا دوباره کیفیت پرینت را بررسی کنید.
• اگر میفیت پرینت غیر قابل قبول است و از آن راضی نیستید، باید تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار را انجام دهید. اگر پرینتر شما از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید تمیز کردن هد پرینتر کانن را به صورت دستی انجام دهید. اگر همچنان کیفیت پرینتر بد است، باید برای تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام کنید.

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر canon

به طور کلی چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر canon، مربوط به کارتریج می‌شود. اگر کارتریج را به درستی درون پرینتر نصب نکرده باشید، چراغ قرمز در چاپگر canon شروع به چشمک زدن خواهد کرد. همچنین اگر کارتریج رو به اتمام باشد، پرینتر علاوه بر نشان دادن کد خطا با چشمک زدن چراغ این را دوباره به شما یادآور خواهد شد. برای دانستن معنای دقیق این چشمک‌ها و ارتباطشان با کارتریج، باید تعداد دفعات چشمک زدن چراغ را با دقت بشمارید. به عنوان مثال چهار بار چشمک زدن چراغ قرمز، می‌تواند هشداری برای تمام شدن کارتریج باشد.

برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

پیغام end of cartridge lifetime

اگر در حین شروع کار با پرینتر کانن، با پیغام end of cartridge lifetime مواجه می‌شوید باید بدانید که این پیغام می‌خواهد به شما بگوید که کارتریج تمام شده است. در چنین شرایطی تنها راه برای رفع این پیغام تعویض و یا شارژ کارتریج است.
ارور U051 کانن
با ارور U051 کانن مواجه شده‌اید؟ باید بدانید این ارور می‌خواهد شما را از وجود مشکلی در هد پرینتر آگاه کند. این کد خطا اغلب به دلیل نصب نادرست هد پرینتر و یا وجود ایرادات سخت افزاری روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

مشکل پرینترهای کانن
پرینتر‌های کانن به دلیل کیفیت و کارکرد بالایی که دارند، در بازار دستگاه‌های اداری بسیار محبوب هستند

مشکل پرینترهای کانن

پرینترهای کانن به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های مخصوص اداره‌ها و دستگاه‌های خانگی. رنج عظیم پرینترهای کانن در هر دو دسته بدین معنی است که اولین قدم در حل مشکل خرابی پرینتر کانن یا اصلاح یک خطای نرم افزاری مزاحم، تشخیص نوع عیب آن است.

عیب یابی پرینترهای کانن را شروع کنید

در قدم اول، شما باید از صحیح بودن اتصالات پرینتر کانن خود مطمئن شوید. برق دستگاه باید با کابلی سالم از پریز برقی مطمئن تامین شود. اتصال بین کامپیوتر و پرینتر هم باید با کابل مخصوص مدل پرینتر شما برقرار شود. همچنین بررسی کنید که کابل اتصال از پرینتر به پورت صحیح از کامپیوتر وصل باشد.

پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد

منتظر سند چاپی هستید، اما متوجه شده‌اید که پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد. در چنین شرایطی ابتدا بهتر است، چراغ‌های نمایشگر پرینتر را بررسی کرده تا متوجه یک الگوی خاص در هنگام چشمک زدن دستگاه شده و کدخطای مربوطه را درک کنید.

حالا باید سیم برق دستگاه را بررسی کرده و از اتصال آن به برق اطمینان حاصل کنید. کابل usb و دیگر سیم‌ها، باید به درستی به سیستم متصل شده باشند. اگر همه چیز بر طبق روال است، باید به سراغ حافظه پرینتر رفته و آن را پاک کنید. قدم بعدی کنترل کردن کارتریج است، زیرا پرینت نگرفتن پرینتر کانن یک مشکل رایج در هنگام تعویض و یا شارژ کارتریج است. اگر یکی از مراحل شارژ کارتریج به درستی انجام نشود و یا در هنگام تعویض، کارتریج به اشتباه درون پرینتر قرار بگیرد، شما با مشکل پرینت نگرفتن پرینتر کانن روبرو خواهید شد.

عیب یابی پرینترهای کانن
برای عیب یابی پرینترهای کانن، ابتدا باید اتصالات را چک کرده و از درستی آن‌ها اطمینان حاصل کنید

کاغذ مناسب در پرینتر خود قرار دهید!

استفاده از کاغذهای بی‌کیفیت باعث پایین آمدن کیفیت چاپ می‌شود. دقت کنید کاغذهایی که در درون منبع کاغذ قرار می‌دهید کاملا صاف و بدون هیچ گونه تاخوردگی باشند. در ضمن هیچگونه شی اضافی مثل خرده کاغذ نباید وارد پرینتر شود. بعضی اوقات، خرابی پرینتر کانن و از کار افتادن آن به دلیل چسبیدن کاغذ به فید رولرهای درون آن است. در این موارد، ابتدا کاغذها را از درون منبع کاغذ خالی کنید، سپس کاور پرینتر را برداشته و به وسیله هوای فشرده شده درون آن را تمیز کنید.

پرینتر کانن کند است

پایین آمدن سرعت و کند شدن پرینتر، یکی از مشکلات بسیار رایج پرینتر کانن است. کند شدن پرینتر کانن، اغلب اوقات به چند دلیل رخ می‌دهد. اول اینکه سرعت پردازش سیستم شما، بسیار ضعیف و پایین است. برای رفع این مشکل ابتدا باید، ویندوز سیستم خود را دوباره نصب کرده و درایور‌های آن را ارتقا دهید.

دلیل دیگر می‌تواند، برای خرابی کابل اتصال سیستم به پرینتر باشد. اگر مشکلی در کابل usb وجود داشته باشد، دستورات و اسناد چاپی از سیستم به پرینتر به درستی منتقل نخواهند شد.

اما اصلی‌ترین دلیل، می‌تواند مربوط به حافظه پرینتر باشد. با پر شدن حافظه پرینتر و بیش از حد فرستادن اسناد چاپی به دستگاه، مشکلاتی در عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری پرینتر رخ خواهد داد. بهتر است برای رفع این مشکل، از یک متخصص تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

اگر قبل از رخ دادن چنین مشکلی، تنظیمات پیشفرض پرینتر را عوض کرده، سرعت چاپ آن را تغییر داده و کیفیتش را در بالا‌ترین حد ممکن قرار داده‌اید، با کند شدن پرینتر کانن روبرو خواهید شد.

بنابراین دوباره به سراغ تنظیمات پرینتر رفته و آن‌ها را در حالت پیشفرض قرار داده و کیفیت چاپ را پایین بیاورید. می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف کارتریج، دستگاه را در حالت اقتصادی نیز قرار بدهید.

error پرینترهای canon
پر شدن حافظه دستگاه می‌نواند ریشه مشکل پرینترهای کانن باشد

مشکل سفید پرینت گرفتن canon و چاپ کمرنگ

بسیاری از کاربران پرینتر هنگام مواجه با چالش‌هایی مانند، سفید پرینت گرفتن canon و یا حتی چاپ کمرنگ به کارتریج دستگاه شک می‌کنند. چاپ کمرنگ پرینتر، به طور معمول همزمان با تعویض و یا شارژ کارتریج خواهد بود. ممکن است کارتریج انتخابی شما، از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و یا میزان تونر و پودر درون کارتریج بسیار کم است.

اگر با مشکل سفید پرینت گرفتن canon مواجه شده‌اید، دوباره باید به سراغ کارتریج بروید. گاهی اوقات پرینتر کانن، توانایی محاسبه میزان باقی مانده تونر درون دستگاه را ندارد. این مشکل هنگام تعویض و یا شارژ کارتریج اتفاق می‌افتد. بنابراین دستگاه به حساب اینکه کارتریجی در خود ندارد، عمل پرینت را انجام نخواهد داد.

البته مشکل سفید پرینت گرفتن canon محدود به کارتریج نبوده و بلکه به هد پرینتر نیز مرتبط می‌شود. کارتریج‌های خشک شده روی سوزن‌های نازل، باعث گرفتگی هد پرینتر خواهند شد. این گرفتگی باعث افتادن خطوط سفید افقی روی سند چاپی و یا حتی باعث سفید گرفتن برگه خواهد شد. شما می‌توانید برای رفع این مشکل، تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار و دستی را امتحان کنید.

پیشنهاد مطالعه

error پرینترهای canon، هشدار بدون کاغذ

سندی را برای چاپ به پرینتر ارسال کرده‌اید، اما ناگهان خطای No Paper روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید هیچگونه کاغذی درون دستگاه وجود دارد. در چنین شرایطی چه باید کرد؟

هنگامی که با خطای بدون کاغذ روبرو می‌شوید، باید ابتدا به سراغ سینی چاپگر رفته و آن را بررسی کنید. سینی را با دقت از نظر بگذرانید، اگر شی خارجی مانند گیره کاغذ و یا منگنه درون سینی می‌بینید آن را بردارید. اگر شی کوچکی نمی‌بینید، چاپگر را خاموش کرده و از برق بکشید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که، کاغذ به درستی وارد دستگاه نشده است. در انتخاب مواد مصرفی پرینتر دقت کرده و کاغذی با ضخامت و اندازه مناسب انتخاب کنید. آن‌ها را مرتب کرده و تراز یکدیگر قرار دهید، کاغذ‌های خیس و مرطوب و کوچک تر از حد معمول را جدا کنید. حالا می‌توانید به راحتی پرینت گرفتن را شروع کنید.

کد خطاهای چاپگر کانن
اگر با هشدار بدون کاغذ مواجه شده‌اید باید برای عیب یابی پرینترهای کانن، سینی کاغذ را بررسی کنید

چاپ کامل نشده است

فایل را برای چاپ به پرینتر ارسال کرده‌اید، بعد از گذشت مدتی متوجه شده‌اید که چاپ کامل نشده و پرینت نصفه مانده است. این یک مسئله غیر عادی، در جریان کار پرینتر نیست. اگر دستگاه در حال چاپ عکس و یا پرونده‌های سنگین گرافیکی باشد، مدتی زمان برای پردازش این حجم از اطلاعات می‌خواهد.

اگر دستگاه شما برای یک دوره طولانی در روز، مشغول چاپ اسناد و عکس بوده ممکن است گاهی اوقات در جریان چاپ، مکث کرده و متوقف شود. بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقی، باید بگذارید دستگاه برای در حدود پانزده دقیقه استراحت کند.

کد خطاهای چاپگر کانن

بسیاری از مشکلات سخت افزاری، پیام‌های خطا را به همراه می‌آورند. با این وجود، دسترسی به چنین اطلاعاتی ممکن است وابسته به بروز بودن درایور پرینتر و نرم افزار عامل در حال استفاده باشد.
در برخی پرینترهای کانن مثل مدل های PIXMA MX780 و SELPHY CP800، شما می‌توانید پیام های خطا را بدون کمک کامپیوتری که به پرینتر متصل است بخوانید. برای این دستگاه‌ها، به کاربران توصیه می‌شود تا منوهای روی LCD را دنبال کرده تا کدهای خطا و هشدارهای وضعیت را از بین ببرند.
در برخی موارد، خطاهای جدی باعث تولید نوعی کد عیب یابی یا پیغام خطا می‌شوند. صرف نظر از این که آیا چاپگر شما دارای یک نمایشگر با پیش نمایش کامل است یا نه، معمولا بهترین ایده خواندن اطلاعات ارائه شده توسط پرینتر بر روی نمایشگر دستگاه است.
در ادامه این مقاله قصد داریم، به معرفی معنای برخی از کد‌های پرینتر کانن بپردازیم.

کدخطای E13 و E16: این ارور به معنای رو به اتمام بودن و یا خالی بودن کارتریج است.

کدخطای  U162و  U163: این کد به معنای خالی بودن کارتریج می‌باشد. اگر بعد از قرار دادن کارتریج‌های جدید، دوباره دستگاه این پیام را به شما نشان داد می‌توانید با دستورالعملی که گفته خواهد شد این ارور را رفع کنید. دکمه RESUME/RESET/STOP را پیدا کرده و آن را به مدت ده ثانیه بفشارید. این پروسه سبب می‌شود چاپگر پیغام خالی بودن کارتریج را رد کرده و به کار خود ادامه دهد.

1686 و 1688: این کد به شما اخطار می‌دهد که، کارتریج‌های جوهر خالی شده‌اند و باید آن‌ها را با کارتریج‌های جدید تعویض کنید.

کد خطای E04: نصب کارتریج، درون پرینتر به اشتباه انجام شده است.

کد خطای E05: این کد باعث می‌شود چراغ نارنجی روی دستگاه شما، در حدود پنج بار روشن و خاموش شود. کد E05 به معنای نصب نادرست هد پرینتر است.

کد خطای E14 و  E15: با ظاهر شدن این کد، چراغ نارنجی روی دستگاه شما 14 بار چشمک خواهد زد. این کد به شما اخطار می‌دهد که کارتریج نصب شده با پرینتر سازگار نبوده و توسط چاپگر پشتیبانی نمی‌شود.

کد 1487و 1486:  این کد به نصب اشتباه کارتریج اشاره دارد.

رفع ارور 5b00 کانن
با دانستن معانی کد خطاهای چاپگر کانن، به راحتی می‌توانید دستگاه را بدون نیاز به تعمیرکار عیب یابی کنید

کد E07: به معنای نصب اشتباه کیت کارتریج رنگی است. پرینتر کانن اغلب اوقات این کد را تنها، در صورت استفاده از کارتریج‌های اصل خود نشان خواهد داد. کد U075 نیز به همین معنی است.کد خطای B200: این کد به یک خطای سخت افزاری در قسمت هد پرینتر اشاره دارد.

رفع ارور b500 کانن: از کد‌های بسیار رایج پرینتر کانن بوده و به مشکلاتی در رابطه با استفاده نادرست از کارتریج اشاره دارد و با ظاهر شدن این کد کاربر دیگر نمی‌تواند از پرینتر استفاده کند.

ارور E100 کانن: این ارور که اغلب در پرینتر‌های چندکاره کانن دیده می‌شود، به مشکلات سخت افزاری دستگاه اشاره دارد. البته ممکن است حتی بعد از تهیه و یا عیب یابی قطعه نیز، با این ارور روبرو شوید.

در این قسمت از مقاله برخی از کد‌های خطای بسیار رایج پرینتر کانن را همراه با معانی آن‌ها آوردیم. با دانستن معانی این کد‌ها می‌توانید در زمان عیب یابی و تعمیر پرینتر، مشکل دستگاه را به راحتی حل و یا حتی تشخیص دهید. برای سرویس و تعمیر پرینتر می‌توانید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست شما، تیم پشتیبان بعد از انجام هماهنگی لازم تعمیرکار را در زمان دلخواه شما به مکان موردنظر شما می‌فرستد.

مشکل پرینترهای کانن، ایرادات فیزیکی

برخی عیب ها کاملا واضح و مشخص هستند، مثل وقتی که نمایشگر پرینتر شما شکسته باشد. دیگر مشکلات، قبل از اینکه به طور کامل مشخص شوند، به بازرسی دقیق نیاز دارند. همیشه بازرسی را از بیرون چاپگر شروع کنید. دستگاه‌های دسته دوم ممکن است از آسیب‌هایی مثل ترک و شکستگی، تو رفتگی و یا آسیب‌های دیگری که ناشی از سقوط دستگاه یا اتفاقات این چنینی ناشی می‌شوند، رنج ببرند.
البته اکثر مشکلات سطحی باعث از کار افتادن دستگاه شما نمی‌شوند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند موجب خرابی پرینتر کانن شما شوند. مثلا پرینتری که قاب و پایه غلطک آن شکسته باشد، احتمالا نمی‌تواند اسناد پشت سرهم را به درستی چاپ کند.
پنل دسترسی چاپگر را باز کنید تا بتوانید هد پرینتر را بررسی کنید. تقریبا تمام پرینترهای تجاری دارای یک مکانیزم هد پرینت متحرک که از سمت چپ به سمت راست بر روی ریل‌های فلزی صاف سر می‌خورند، هستند. این گایدهای استوانه‌ای را برای یافتن عیب‌هایی مثل وجود انحرافات جدی بر روی آن‌ها و یا وجود خورده کاغذ در بین آن‌ها بررسی کنید.
همچنین نگاهی به کمربند رانش گر (درایو) دندانه ای شکلی که هد پرینت را بر روی ریل ها می‌کشد بیندازید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. دندانه‌ها باید به طور منظم و بدون شکستگی باشند. هرگونه مشکل در دندانه‌ها باعث می‌شود تا هد نتواند به نرمی حرکت کند.

سخت افزار شکسته و خراب را خارج کنید

برای رفع مشکل خرابی پرینتر کانن، پس از بررسی دقیق و یافتن قطعه‌ی آسیب دیده باید آن را خارج کرده و با قطعه‌ی سالم تعویض کنید. در اغلب موارد، این کار با شل کردن زبانه‌ها با یک پیچ گوشتی ممکن است، هرچند که در بعضی پرینترهای کانن، پیچ‌های ستاره‌ای شکلی وجود دارند که باید آنها را با پیچ گوشتی مخصوص به خود باز کنید. دقت کنید که هیچ قطعه‌ای را به زور از جای خود خارج نکنید تا به قطعات مجاور آن آسیب نرسانید، زیرا اگر تمامی زبانه‌ها را باز کرده باشید، قطعات باید به راحتی از جای خود خارج شوند. پس اگر قطعه‌ای به راحتی خارج نمی‌شود، حتما شل کردن یک زبانه یا باز کردن یک پیچ را فراموش کرده‌اید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

 جایگزین کردن قطعات

دقت کنید که قطعه‌ی جایگزین را دقیقا بر اساس مدل پرینتر کانن خود تهیه کنید. قطعات جدید را به همان شکلی که که قطعه‌ی آسیب دیده را خارج کردید، در جای خود قرار دهید، یعنی بدون هیچ گونه زور و فشار اضافی. در ضمن در مورد قطعات الکترونیکی، به قطب های مثبت و منفی آن ها توجه کنید.

3.4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫75 دیدگاه ها

 1. سلام پرینترخ من درحین هواگیری خطا زد وچراغ زرد مدام چشمک میزنه..من شماره کردم تعداد چشمکای زرد ۶تت هست..وپرینتر هیچ عکس‌العملی انجام نمیده..چکار بایدبکنم..چاپ فوری دارم….البته درحین هواگیری ی دستور دگم پشتش گذاشتم قفل کرده.. لطفاً راهنمایی کنین باتشکر

 2. سلام من پرینتر Canon دارم وقتی میخواستم پرینت برگی رو بگیرم سیم برق اتصال پیدا کرد آتیش گرفت آیا به دستگاه آسیب زده زده خیلی نگرانم خواهش میکنم جوابم رو بدید

 3. سلام
  من پرینتر canon دارم
  هروقت می خوام چند صفحه از word یا pdf
  صفحه اول که چاپ شد
  پیغام currnet page size میزنه
  و چراغ قرمز چشمک میزنه
  باید گزینه yes را بزنم که چاپ کنه
  اما دوباره برگه اول را چاپ می کنه
  مشکل چیه؟
  برگه هم نوع copimax هست
  مشکل چیه؟

 4. با سلام ….من کارتریج رنگ آبی رو عوض کردم اما انگار اشتباه قرار دادم داخل پرینتر و کاغذش رو ازش جدا نکردم …..الان گیر کرده و پرینت رنگی نمیگیره……چطوری خارج کنم کارتریجو ؟؟؟🥺🥺🥺🥺ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ستاره عزیز سلام، اگر با آزاد کردن زبانه‌ها هم کارتریج خارج نمی‌شود، باید یک شخص آشنا به ساختار پرینتر این کار را انجام دهد. اگر برای حل مشکل خود نیاز به کمک تعمیرکار ماهر دارید، می‌توانید از خدمات تعمیر پرینتر آچارباز استفاده کنید.

 5. پرینتر من canon هست و بعد از روشن کردن ویکبار ورینت گرفتن چراغ قرمزش روشن میشه ودیگه کار نمیکنه وقتی کارتریجو بیرون میارم وپوباره سر جاش میزارم ومیبندم پرینت تکراری میگیره چیکار کنم

  1. مائده عزیز، سلام
   روشن شدن چراغ قرمز پرینتر نشان دهنده تمام شدن کاتریج است. بهتر است کارتریج را شارژ کنید و برای حل مشکل پرینت تکراری هم حافظه دستگاه را پاک کنید. برای شارژ کارتریج می‌توانید از خدمات آچارباز استفاده کنید.

 6. باسلام و خسته نباشید
  پرینتر کانن سلفی cp810 دارم زیاد کار نکرده یه خط عمودی سفید حدودا دو، سه میلیمتر از بالا تا پایین میندازه میخواستم بپرسم علتش چیه ؟ با تشکر

 7. سلام به شما عزیز من یه پیرینتر کانن درام وقتی که روشن می‌کنم بالافاصله یه کد خطاE225میدهد مشکل از چیست ممنون اگه جواب بدید

 8. سلام علیکم برشما ببخشید من یه پیرینتر کانن درام وقتی که روشن می‌کنم بالافاصله یه کد خطا E225میدهد مشکلش چیه ممنونم اگه جواب بدید

 9. تلفن canon 237w رو که ورمیدارم زنگ بزنم شماره که میگیرم قطع میشه دوباره شماره ازاول میزنم قطع میشه انگار هر شماره ای که میزنی تلفن قطع و و صل میشه

 10. سلام و وقت بخیر با پرینتر canon مدل MF4700 قصد دارم پرینت بگیرم چندتا سیستم هم به پرینتر متصله اما فقط با یک سیستم نمیتونم پرینت بگیرم تستم که میکنم مینویسه: A test page has been sent to your printer.This test page briefly demonstrates the printers ability to print graphics and text,and it provides technical information about the printer.use the printer troubleshooter if the test page does not print correctly

 11. سلام من پرینتر mg2540s رو دارم چند روز پیش کاتریج رو شارژ کردم اما وقتی دیروز داشت چاپ میشد قطع شد و دیگه چاپ نمیکنه و کاتریج ها گیر میکنن موقع حرکت

 12. سلام سرکار خانم
  فقط رنگ قرمز کار نمی‌کند و در نوار نازل رنگ قرمز بالا نمی آید چه کنم؟

 13. سلام خسته نباشید من یک پرینتر Canon آرم که وقتی میخوام ازش استفاده کنم کاغذ نصفه واردش میشه و چاپی صورت نمیگیره چیکار باید بکنم

 14. سلام و خسته نباشید…
  من دیروز پرینتر canon مدل LBp6030B رو تهیه کردم و امروز که باهاش کار کردم یه مطلبی رو زدم کپی بشه ولی کابل پرینتر به لپ تاپم وصل نبود .. بعد که وصل کردم پرینتر تند تند این مطلب من رو کپی کرد .. الان هرچی خاموش روشن میکنم بازم به صورت خودکار همون مطلب رو کپی میکنه… ممنون میشم راهنماییم کنین🙏🏻🙏🏻

  لطفا هرچه زودتر

 15. سلام پرینتر رو شارژ کردم و دیگر پرینتر کارتریج را شناسایی نمیکند
  گفته شده بود یک سرنگ جوهر بریزید اما بیشتر ریختم
  مشکل را چگونه حل کنم؟ نیاز به تهیه کارتریج جدید است؟

 16. سلام پرینتر من mp 550 هست و کارتریچ سیاهرنگ بزرگ رو شناسایی نمی کنه مشکل از چی میتونه باشه؟

 17. سلام من اشتباهی رنگ ابی و زرد کارترح رو برعکس زدم و بعد خالیش کردم اما حالا به کلی پرینتر خرابه رنگ سیاه رو کلا نمیزنه قرمز رو بجای ابی میزنه وو…

 18. سلام من دستگاه canon مدل PIXMmAa ک برا چاپ عکس کیک هست چراغ قرمزش روشن میشه و اصلا چاپ نمیکنه و تعداد هفت بار چشمک‌میزنه و بعد خاموش میشه

 19. با سلام و خسته نباشید
  پرینت کنون مدل MG2540S دارم فقط درایور رو یه سیستم نصب میشه روی سیستم های دیگه فقط درایور اسکنرشو قابل شناسایی هست میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟

 20. سلام و خسته نباشید
  ببخشید وقتی من میخوام از پرینتر Canon F151300 پرینت بگیرم میگه پرینتر پاسخ نمی دهد چکار کنم؟

 21. سلام من پرینتر کانن مدل mf4350d دارم و جدیدا حین پرینت ارور printer data error check printer رو میده چکار کنم

 22. سلام پرینتر کنون مدل G2400دارم چراغ چشمک زن 5 مرتبه روشن میشود هد تمیز کردم .مخزن جوهر رو هم پر کردم. هواگیری انجام دادم .بازم ارور 1471 میده

 23. سلام. من پرینترم کانون lbp6670 pcl5e …میخوام پرینتر کم رنگ بهم بده میشه راهنمایی کنین تو اینترنت گشتم زده اما گزینه رو پیدا نمیکنم اگه لطف کنین توضیح بدین ممنون میشم

 24. سلام من پرینتر canon isensys mf 4330d دارم هرچی درایور توی اینترنت وجود داشت دانلود کردم ولی بازم پرینتر رو ویندوز 10 نمیشناسه، ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. پیرینتر nf 237 هرکاش میکنم یه پیرینت میگیره باید خاموش بشه و دوباره روشن بشه تایکی دیگشو بگیره

 26. سلام ما یک پرینتر نو کانن مدل mf230 نصب میکنیم در زمان تست پرینت یه پنجره جدید خطا باز میشه و پرینت نمیگیره چراغ چشمک زن سبز هستش ممنون میشم راهنمایی کنید پیغام اینه( برای پرینت به چاپگر ارسال شد)

  1. با سلام
   مهدی عزیز، این ارور نشان دهنده خرابی اسکنر پرینتر است و باید توسط کارشناس پرینتر بررسی شود. می‌توانید درخواست خود را از طریق تماس با شماره 54591616-021 یا در قسمت تعمیر پرینتر آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی تعمیر دستگاه شما را انجام دهد.

 27. سلام من یه پرینتر خریدم مدل canon 23bn بعد پرینت که میگیرم مثلا 4 صفحه هست یه صفحه پرینت میگیره و بقیه شا پرینت نمیگیره وبعد پیغام خطا میده وچراغ قرمز روشن خاموش میشه بعد resume را که میزنم همه صفحات را پرینت میگیره چیکار کنم که درست بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 28. سلام من پرینتر کانن دارم مشکل پرینتر اینه که وقتی می‌خوام عکس یا فایلی رو چاپ کنم اون فایل یا عکس رو چاپ نمیکنه درعوض عکس یا فایلی که قبلاً چاپ کردم رو دوباره چاپ میکنه لطفاً راهنمایی کنید ضروریه

 29. سلام . پرینتر کانن 2540 دارم . چراغهای نارنجی Bو C و چراغ سبز پاور دائم روشن است . کارتریج را تازه شارژ کردم . پرینت میگیره ولی رنگ مشکی را نمیگیره یا کمرنگ میگیره و کامل هم نیست رگه رگه میشه.
  لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   یزدی عزیز، چند عامل باعث به وجود آمدن چنین مشکلی می‌شوند:
   1-کثیفی هد پرینتر با جوهر
   2-غیر استاندارد بودن پروسه شارژ کارتریج
   بهتر است برای جلوگیری از خرابی سایر قطعات، به سرعت از یک تعمیرکار کمک بگیرید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید، با شماره 02154591616 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 30. سلام. یه پرینتر سلفی مدل cp1300 دارم که موقع چاپ خطوط محو روشن روی عکس میندازه. کارتریج رو هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 31. با سلام. پرینتر مدل F170102 داریم که برای هربار پرینت گرفتن می بایست دکمه انتخاب کاغذ را بزنیم.
  با توجه به این که پرینتر به صورت مشترک در شرکت مورد استفاده قرار می گیرد این مورد باعث رفت و آمد زیاد همکاران می شود. لطفا کمک کنید ….

  1. درود بر شما
   امیر عزیز، احتمالا سایز کاغذ در پرینتر و کامپیوتر A4 تنظیم نشده و باید درست شود.
   موفق باشید

 32. سلام پرینترم Canon mg2540دارم که وقتی دستور پرینت میدم قسمت های رنگی فایل روی کاغذ چاپ می‌شود ولی قسمت هایی که با سیاه نوشته شده چاپ نمی‌شود!! مشکل چیست؟؟؟

  1. درود بر شما
   ربیع عزیز، امکان کثیفی و گرفتگی هد پرینتر وجود دارد. بهتر است ابتدا هد پرینتر را تمیز کنید. این احتمال را هم بدهید که ممکن است، کارتریج غیر استاندارد باشد. اگر مشکلی در دو عامل گفته شده نمی‌بینید، باید به سراغ درایور پرینتر بروید، آن را آپدیت کرده و از نسخه بروز استفاده کنید.
   موفق باشید

 33. با سلام من یک پرینتر 1120دارم این هنگام چاپ چندتایی کاغذ اولی تمام نشده دومی را می‌کشه و هر دو گیر می‌کنه .این مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ با تشکر.

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، سنور انکودر ایراد دارد و باید چک شود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرویس و تعمیر پرینتر از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 34. سلام من پرینتر کنون مدل Ip7240 pixma دارم و چند وقت پیش هدش رو باز کردم وشستم و یه کمی هم داخل پرینتر رو تمیز کردم و بعد روغن کاری کردم چرخ دنده هاش رو و هد رو جا زدم ولی الان که روشن میکنم هد به قدری با سرعت میره به یک سمتی که من گفتم الان از اونور دیواره پرینتر رو خراب میکنه و میره بیرون خیلی سریع حرکت میکنه و فقط یکبار هم میره و بعد سر جاش میمونه بی حرکت و چراغ نارنجی هم سه مرتبه چشمک میزنه میخواستم بپرسم چه ایرادی پیدا کرده ؟ با تشکر

 35. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  پرینتر canon MF237W داریم دو تا مشکل داره خواستم اگر امکانش هست کمکم کنید
  1- دو تا کاتریج دارم که بهم ارور غیر اصل بودن می ده و همیشه چراغ پرینترم چشمک قرمز میزنه، تو قسمت Information که می رم میگه کاتریج غیر اصله و گارانتی نداره، چطور می تونم پیغامش رو پاک کنم چون پاک شدنی نیست .
  2- هر نوع کاغذی که می ذارم روی صفحه قسمت Check میاد که میخواد نوع کاغذ و اندازه اش رو تعیین کنه، من نیازی بهش ندارم می تونم برش دارم که پیغام نده؟
  خیلی ممنون از توجهتون

  1. درود بر شما دوست عزیز
   پیغام‌های مربوط به کارتریج و نوع کاغذ و تعیین اندازه آن پاک شدنی نیستند.
   موفق باشید

 36. سلام پرینتر من Canon هست و چند وقته چراغ قرمز میزنه و وقتی میخوام پرینت بگیرم صفحاتی که دفعه قبل پرینت گرفتم رو دوباره پرینت میکنه مشکلش چیه باید چیکار کنم؟

  1. باسلام
   دوست عزیز، دستگاه ارور دارد و باید بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 37. سلام پرینتر من از نوع کانن مدل PIXMA MG2540s هستش . کاغذ گلاسه براش خریدم وقتی میخوام عکس رو تمام صفحه چاپ کنم سایز رو روی A4 میزارم و نوع کاغذ رو روی گلاسه ولی ارور میده که سایز نام معتبر است . چیکار کنم که کاغذ A4 تمام صفحه عکس توش پرینت بشه

  1. باسلام
   دوست عزیز، احتمالا درایور ایراد دارد، مجدد نصب کنید.

 38. سلام پرینتر ما کنون چهارکاره Mf267dw وقتی میخوام کپی بگیرم برگه رو میچرخونه و پشت برگه رو کپی میزنه . میخوام بدونم تنظیمات چرخوندن برگه رو از کجا باید داخل پرینتر خاموش کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. درود بر شما
   پرینترتان از قابلیت DOUBLE-SIDE پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید این قابلیت را از تنظیمات پرینتر غیر فعال کنید. با توجه به اینکه در هر برند و هر مدل پرینتر این پروسه متفاوت بوده بهتر است برای غیر فعال کردن آن به دفترچه راهنما مراجعه کنید.
   موفق باشید

 39. باسلام.بنده چاپگر canonmg2540دارم .دیروز بردم رنگش روشارزکردند الان چراغ زرد چشمک زن 5 عدد روشن میشود و پرینت نمیکند.میشه راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   این امکان وجود دارد که، شارژ کارتریج به درستی انجام نگرفته باشد. در چنین شرایطی پرینتر کارتریج را نشناخته و پرینت نمی‌گیرد بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات شارژ کارتریج خود را به مرکز معتبر بسپارید.
   موفق باشید

 40. سلام وقتی از اکسل پیرینت گرفته میشه جدول رو پایین صفحه میندازه با پیرینتر دیگه امتحان کردم این مشکلو نداشت

 41. سلام ، من پرینتر MF4010 دارم وقتی پرینت می گیرم اولین پرینت رو که میده بیرون چراغ قرمز شروع به چشمک زدن میکنه ف لطفا بفرمایید اشکال از چیست؟

  1. درود بر شما
   اغلب چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر canon مربوط به نصب نادرست کارتریج است. البته رو با به اتمام بودن کارتریج، پرینتر علاوه بر نشان دادن کد خطا این چراغ را هم روشن خواهد کرد. برای دانستن معنای دقیق این چراغ‌ها تعداد دفعات چشمک زدن چراغ را با بشمارید.
   موفق باشید.

  1. درود بر شما
   اگر پرینترتان از قابلیت چاپ دو رو برخوردار بوده اما به تازگی به مشکل خورده بهتر است برای تعمیر پرینتر در محل اقدام کنید. اما اگر از روش‌های دستی برای چاپ دورو استفاده می‌کنید، بهتر است روش خود را تغییر دهید. در مقاله آموزش پرینت گرفتن پشت و رو تمامی این روش‌ها را توضیح داده‌ایم.

 42. اغلب کد‌های خطایی که پرینتر کانن میده مربوط به کمبود کارتریجه باید یه کارتریج اصل و خوب بخری تا پرینتر هم کارکرد خوبی داشته باشه

 43. خیلی ممنونم از راهنمایی شما، من در مورد ارور U051 کانن اصلا نمیدونستم و متاسفانه چند وقتیه که پرینترم با این ارور مواجه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا