به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی

مشکلات لپ تاپ اچ پی

در دنیای امروز لپ تاپ یکی از پرکاربردترین لوازم الکترونیکی است، که بسیاری از افراد برای انجام کارهای مختلف از آن استفاده می‌کنند. لپ تاپ‌ها در برندهای مختلف در بازار موجودند که یکی از بهترین برندها، برند اچ پی (HP) است. در این بحث به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی خواهیم پرداخت.

لپ تاپ‌های اچ پی برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ به بازار عرضه شدند و تاکنون از جمله یکی از لپ تاپ‌های قدرتمند و با کیفیت بوده‌اند، که طرفداران بسیار زیادی دارد. ولی با این حال، لپ تاپ‌های اچ پی هم دارای برخی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری هستند، که در ادامه به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی می‌پردازیم.

۱- مشکل صفحه کلید

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی کار نکردن صفحه کلید آن است. در برخی موارد یک یا تعدادی بیشتر از دکمه‌های صفحه کلید کار نمی‌کند و یا احتمال دارد، به طور کلی صفحه کلید از کار بیفتد. مشکل کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ اچ پی می‌تواند، دلایل مختلفی داشته باشد، که در برخی موارد مربوط به مشکلات نرم افزاری است و به راحتی بر طرف می‌شود.

ولی در برخی مواقع این مشکل می‌تواند به دلایل سخت افزاری و یا گیر کردن یک شی خارجی در زیر دکمه‌های صفحه کلید ایجاد شود. صفحه کلید لپ تاپ اچ پی به دلیل اینکه به صورت مداوم و پیوسته مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر در معرض خرابی و مشکل هستند.

مشکلات لپ تاپ اچ پی

۲- عدم تغییر پیکسل‌های صفحه نمایش

به گزارش برخی از کاربران از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی ثابت ماندن پیکسل‌ها و عدم تغییر آنها است، که در بیشتر مواقع به صورت نقاط سبز و یا قرمز رنگ در صفحه نمایش لپ تاپ خود را نشان می‌دهد. ثابت ماندن پیکسل‌ها به این معنی است که، برخی از پیکسل‌های صفحه نمایش مانند سایر پیکسل‌ها روشن نمی‌شود و در صفحه نمایش خود را نشان می‌دهد. به این اتفاق در اصطلاح پیکسل‌های ثابت و یا پیکسل‌های مرده می‌گویند. برای رفع این مشکل می‌توانید با ماساژ دادن اطراف پیکسل مرده تا حدودی این مشکل را برطرف کنید و در غیر این صورت نیاز به تعمیر و تعویض صفحه نمایش دارد.

۳- کار نکردن بلوتوث

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی می‌توان به از کار افتادن بلوتوث لپ تاپ اشاره کرد که برای بسیاری از دارندگان این لپ تاپ‌ها ممکن است، پیش بیاید. این مشکل می‌تواند دلایل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد، که در ابتدا بهتر است، برای رفع این مشکل به بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ بپردازید.

در برخی موارد دلیل کار نکردن بلوتوث لپ تاپ مربوط به این است که، سرویس پشتیبانی بلوتوث در پس زمینه در حال اجرا نیست و یا درایور بلوتوث خراب بوده و یا به روز نشده است.

پیشنهاد مطالعه

۴- متصل نشدن به شبکه اینترنت وایرلس

متصل نشدن به شبکه اینترنت بی سیم و وای فای از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی است. این مشکل اگر چه تنها خاص لپ تاپ‌های اچ پی نیست و ممکن است در سایر لپ تاپ‌ها هم ایجاد شود. ولی با این حال از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی هم ذکر می‌شود. این مشل بدین صورت است که کاربر هر چقدر سعی و تلاش می‌کند، تا از طریق لپ تاپ اچ پی به اینترنت متصل شود، ناموفق است و نمی‌توان اتصال ایجاد کند. برای برطرف کردن این مشکل اولین کار این است که روتر بی سیم خود را چک کنید و از روشن بودن آن اطمینان داشته باشید. چرا که به علل و دلایل مختلف در برخی مواقع روتر خاموش می‌‌شود.

۵- کرش کردن سیستم لپ تاپ

کرش کردن سیستم هم از جمله مشکلات متداول در لپ تاپ اچ پی است که برای بسیاری از کاربران این نوع از لپ تاپ‌ها بسیار آزاردهنده است. به گزارش برخی از کاربران و دارندگان لپ تاپ اچ پی، آنها در زمانی که سیستم خود را راه اندازی مجدد و یا بوت می‌کنند، سیستم بوت نمی‌شود و این امر موجب نگرانی آنها می‌گردد. این مشکل می‌تواند دلایل نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد، که برای رفع آن بهتر است، لپ تاپ خود را به دست یک تکنسین و تعمیرکار مجرب و متخصص لپ تاپ اچ پی بسپارید.

۶- ویروسی شدن

ویروسی شدن از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی و سایر لپ تاپ‌ها است. در برخی مواقع به دلایل مختلف لپ تاپ ویروسی می‌شود و کاربر را آزار می‌دهد. لذا هجوم ویروس‌ها و بد افزارها به سیستم عامل لپ تاپ یکی از رایج‌ترین مشکلات لپ تاپ‌ها است، که می‌تواند مشکلات جدی به وجود آورد و اطلاعات کاربر را در معرض خطر قرار دهد. برای رفع این مشکل در درجه اول استفاده از یک آنتی ویروس مناسب و ویروس‌یابی سستم توصیه می‌شود.

۷- شارژ نشدن باتری لپ تاپ

لپ تاپ به درستی بالا می‌آید، ولی پس از مدتی نور صفحه خاموش می‌شود. تصاویر هنوز روی صفحه نمایش نشان داده می‌شوند، ولی بسیار تاریک هستند. در برخی موارد هم نور صفحه نمایش ظاهر نشده و یا یک تصویر ضعیف نشان داده می‌شود. از این رو، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی شارژ نشدن آن است، که می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و سبب نگرانی دارندگان لپ تاپ‌های اچ پی شود. این مشکل می‌تواند به دلایل ساده و ابتدایی و یا به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری مختلف به وجود آید. برای رفع آن ابتدا باید عیب یابی دقیقی از لپ تاپ انجام شود.

مشکلات لپ تاپ اچ پی

۸- نمایش ویدئوهای در هم ریخته و یا تحریف شده

از هنگامی که می‌خواهید با لپ تاپ خود ویدئویی تماشا کنید، ولی ویدئو در هم ریخته و تحریف شده است، در آن صورت به احتمال قوی مشکل از کارت گرافیک لپ تاپ خواهد بود. چرا که یکی از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی کارت گرافیک است. کارت گرافیک به دلایل مختلفی از جمله قدیمی بودن درایور کارت گرافیک لپ تاپ دچار مشکل می‌شود و موجب در هم ریخته شدن ویدئوها و تحریف آنها می‌شود. این مشکل بیشتر در بازی‌های رایانه ای و نرم افزاری‌های جدید به وجود می‌آید، که برای رفع آن بهتر است نسخه به روز درایور کارت گرافیکی لپ تاپ اچ پی را دانلود و نصب کنید.

۹- گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی داغ شدن زیاد این دستگاه است، به طور معمول، یکی از علائم و نشانه‌های آن کرش کردن و هنگ کردن رایانه است. داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می‌تواند موجب کاهش سرعت لپ تاپ شده و کارایی آن را کاهش دهد. این مشکل دلایل زیادی دارد و مربوط به مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری دستگاه است. در صورتی که داغ شدن بیش از حد لپ تاپ مورد رسیدگی قرار نگیرید، می‌تواند منجر به وجود آمدن آسیب‌های دیگر شود.

 

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اچ پی
هرروزه برندهای متنوعی از لوازم دیجیتال وارد بازار می‌شوند که طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کنند. اما هنوز هم برندهای قدیمی‌تر سهم قابل توجهی از بازار را دارند. اچ پی هم یکی از همین برندهای پرطرف‌دار است. در این بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ برند اچ پی خواهیم پرداخت.
ثبت درخواست

 

۱۰- مشکل دوربین

یکی از کاربردی‌ترین و اساسی‌ترین بخش در موبایل‌ها و لپ تاپ‌ها دوربین آن‌ها است، چرا که بسیاری از افراد برای برقراری ارتباطات تصویری و استفاده از سایر امکانات لپ تاپ به دوربین نیاز دارند. در حالی که مشکل دوربین می‌توان گفت که در بیشتر لوازم الکترونیکی از جمله لپ تاپ وجود دارد. از این رو، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی خرابی دوربین و یا از کار افتادن و از دست دادن کیفیت اولیه دوربین است.

به گزارش برخی از دارندگان لپ تاپ‌های اچ پی در برخی مواقع، دوربین لپ تاپ کیفیت اولیه خود را ندارد و یا صدای خش خش می‌دهد و تغییر رنگ داده است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلف از جمله مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ به وجود آید.

۱۱- ری استارت کردن لپ تاپ

همه ما گاهی به دلایل مختلف لپ تاپ خود را ری استارت می‌کنیم، تا مجدد راه انداری شود. اما وقتی لپ تاپ خود به خود ری استارت شود، در این صورت مشکلی به وجود آمده است که باید برطرف گردد. لپ تاپ‌هایی که مرتب ری استارت می‌شوند، در بیشتر مواقع دچار مشکلات نرم افزاری هستند که با عیب یابی و برطرف کردن آن مشکل ری استارت شدن لپ تاپ قابل حل است. با این حال ری استارت مداوم لپ تاپ می‌تواند، علل و دلایل دیگری هم داشته باشید.

مشکلات لپ تاپ اچ پی

۱۲- خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

لپ تاپ را روشن می‌کنید، ولی بدون اینکه تصویری نشان دهد، بعد از چند ثانیه خود به خود خاموش می‌شود. باز مجدد دستگاه را روشن می‌کنید، اما مجدد خاموش می‌شود. لذا از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی می‌توان به خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ اشاره کرد، که توسط برخی از کاربران و دارندگان این برند از لپ تاپ گزارش داده شده است. به دلیل اینکه لپ تاپ اچ پی دارای ویژگی «خودصیانتی» است، خاموش شدن ناگهانی آن نباید برای بسیاری از کاربران نگران کننده باشد. با این حال علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می‌تواند عیوب سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ باشد که نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

۱۳- نداشتن تصویر در صفحه نمایش یا سیاه بودن صفحه نمایش

لپ تاپ را روشن می‌کنید،LED  روشن است، فن کار می‌کند، اما چیزی روی صفحه نمایش لپ تاپ نمایش داده نمی‌شود و کامل سیاه است. سیاه بودن و نداشتن تصویر از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی است که در برخی مواقع برای بعضی از کاربران اتفاق می‌افتد، نداشتن تصویر لپ تاپ می‌تواند به دلیل آسیب دیدن چیپ گرافیک، مادربرد، صفحه نمایش و یا فلت صفحه نمایش به وجود آید.

۱۴- مشکل رم

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی می‌توان به مشکلات مربوط به رم لپ تاپ اشاره کرد. رم لپ تاپ اچ پی در برخی مواقع با مشکلاتی مواجه می‌شود که دیگر قابل استفاده نیست و باید تعویض شود. اگر چه تعویض رم لپ تاپ به دلیل قرار گرفتن در جایگاه به نسبت راحت و آسان، به سادگی قابل تعویض است، ولی تعویض آن بهتر است به دست افراد متخصص انجام شود، تا سایر بخش‌های لپ تاپ آسیبی وارد نشود.

۱۵- مشکل پورت‌های یو اس بی (USB)

یکی از امکاناتی که روی هر لپ تاپی قرار دارد و برای بسیاری افراد تعداد آن مهم است، پورت‌های یو اس بی است. با وجود اینکه پورت‌های یو اس بی برای اکثر افراد مهم است و باید سالم باشند، ولی در برخی موارد به دلایل مختلف این پورت‌ها دچار مشکل می‌شوند. از این رو، از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی می‌توان به مشکل یو اس بی اشاره کرد. سوکت‌های یو اس بی در کل دارای سه نسل اول، دوم و سوم هستند که یو اس بی از نسل‌های قدیمی است و احتمال دارد با گذر زمان پورت‌های یو اس بی دچار آسیب و مشکل شوند و نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشند.

مشکلات گفته شده، از جمله مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی است، که می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری به وجود آید، برخی از این مشکلات به راحتی و با بررسی‌های اولیه توسط خود اشخاص قابل رفع کردن هستند، ولی برخی دیگر نیاز به تعمیر و بررسی به وسیله متخصص و تعمیرکار مجرب دارد.

در صورتی که لپ تاپ شما دچار نقص فنی شد و با اقداماتی که آموختید از پس برطرف کردن مشکلات برنیامدید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپ خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

رفع مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ در محل
در صورتی که به هرگونه مشکل در کامپیوتر و لپ تاپ خود برخوردید، کارشناسان ما آماده رفع مشکل شما خواهند بود. کافیست درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
ثبت درخواست

 

منبع:
hp.com
zoorepairs.com
drivereasy.com


نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.