به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی

مشکلات متداول لپ‌تاپ اچ‌پی

امروزه یکی از وسایل الکتریکی‌های پرکاربرد لپ‌تاپ است. در برخی موارد ممکن است پس از مدتی، کار کردن لپ‌تاپ دچار مشکل شود که اغلب این مشکلات برای اکثر لپ‌تاپ‌‌ها وجود دارد. اگر شما هم جزء کاربران لپ تاپ‌ اچ پی هستید پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را از دست ندهید تا با مشکلات متداول لپ‌تاپ اچ‌پی آشنا شوید. همچنین می‌توانید با مطالعه این مقاله دستگاه خود را عیب یابی کرده و برای تعمیر لپ تاپ خود اقدام کنید. لپ‌تاپ اچ‌پی ساخت یکی از شرکت‌های معتبر آمریکایی است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ به بازار عرضه شد. این برند لپ‌تاپ، بسیار با کیفیت و قدرتمند است، اما با این حال در برخی موارد ممکن است دچار مشکلاتی شود که شما با مطالعه این مقاله می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید.

بوت کردن لپ تاپ اچ پی؛ بوت نشدن لپ تاپ hp

بوت کردن لپ‌تاپ hp به معنی راه اندازی سخت افزار و نرم ‌افزار لپ‌تاپ پس از زدن دکمه power، است.

اما گاهی ممکن است پس از زدن کلید بوت یا دکمه پاور لپ‌تاپ hp، دستگاه راه اندازی نشود. در این حالت باید علت بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ hp را بیابید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.


علت بوت نشدن لپ تاپ hp

بوت نشدن لپ‌تاپ hp می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به خرابی دکمه power، قطع شدن کابل‌ها، مشکلات مادربرد و خرابی دستگاه‌های جانبی مثل موس، اسپیکر و … اشاره کرد.
همچنین گاهی اوقات علت بوت نشدن سیستم لپ‌تاپ hp نرم افزاری است. این ایراد را می‌توانید در نرم افزارهای معیوب نصب شده یا درست نصب نشدن درایوهای لپ‌تاپ پیدا کرد.
در صورتی که ایراد نرم افزاری باشد، می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید ولی چنانچه ایراد سخت افزاری باشد باید تعمیر لپ تاپ را به فرد با تجربه بسپارید.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ
علت بوت نشدن لپ تاپ hp
علت بوت نشدن سیستم لپ تاپ hp اغلب می‌تواند خرابی دکمه پاور باشد.

رفع مشکل بوت نشدن لپ‌‌ تاپ hp

جهت رفع مشکل بوت نشدن لپ‌تا اچ‌پی می‌توانید چند راهکار پیشنهادی زیر را انجام دهید:

جدا کردن دستگاه‌های جانبی متصل به سیستم:

گاهی پس از آپدیت ویندوز ۱۰، با مشکل بوت نشدن لپ‌تاپ مواجه می‌شوید. در این حالت ویندوز جدید با وسایل جانبی‌ قبلی سازگاری ندارد؛ برای رفع مشکل باید لپ تاپ اچ پی را خاموش کرده و وسایل جانبی‌ متصل به آن را جدا کنید.سپس سیستم را راه اندازی کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد سایر راهکارها را امتحان کنید.

گزینه safe mode ویندوز را فعال کنید:

برای رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ اچ پی می‌توانید از گزینه safe mode استفاده کنید. با فعال کردن این گزینه میزان استفاده از نرم‌افزارها در ویندوز به کمترین مقدار ممکن می‌رسد. همچنین با فعال کردن حالت safe mode بسیاری از مشکلات نرم افزاری سیستم از جمله مشکل بوت نشدن سیستم برطرف خواهد شد.

حالت بوت سریع را غیرفعال کنید:

برای غیرفعال کردن گزینه بوت سریع دکمه delete دستگاه را بزنید تا وارد قسمت BIOS/UEFI شوید. سپس از تب advanced گزینه fast boot را غیرفعال کنید.

ویندوز سیستم را اسکن کنید:

اگر مشکل بوت نشدن لپ تاپ اچ پی شما ناشی از ویروسی شدن سیستم باشد، به کمک یک آنتی ویروس قوی می‌توانید آن را اسکن و ویروس کشی کنید.

بررسی باتری لپ‌تاپ اچ‌پی:

در صورتی که علت‌های گفته شده را بررسی کردید و مشکل سیستم شما هیچکدام از موارد فوق نبودند، بهتر است باتری لپ‌تاپ را بررسی کنید.
برای بررسی باتری، ابتدا لپ‌تاپ را با یک شارژر دیگر شارژ کنید و یا اینکه باتری را خارج کرده و سیستم را مستقیم به برق متصل کنید. چنانچه مشکل از باتری باشد، سیستم بعد از وصل شدن به پریز برق روشن می‌شود.

رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ hp
گزینه fast boot مختص سیستم‌های است که بعد از سال ۲۰۱۳ تولید شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ hp

یکی از مشکلاتی که کاربران لپ تاپ‌های اچ پی با آن روبه‌رو هستند مشکلات مانیتور لپ تاپ است. این مشکلات با پدیده‌هایی مثل روشن نشدن مانیتور ، سفید شدن مانیتور، سیاه شدن مانیتور و … خودنمایی می‌کند. برای رفع این مشکلات می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

علت قاطی شدن رنگ مانیتور لپ‌تاپ hp:

دلایل مختلفی باعث قاطی شدن رنگ مانیتور لپ‌تاپ hp خواهد شد که یکی از آن‌ها خرابی کارت گرافیک است. از دیگر مواردی که می‌تواند باعث قاطی شدن رنگ مانیتور لپ‌تاپ hp باشد، ضربه خوردن و بروز مشکل در صفحه نمایش است.

حل مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ‌تاپ hp:
ابتدا باید تشخیص دهید مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور به چه علتی رخ داده است:

 • در صورتی که مشکل دستگاه ناشی از ضربه خوردن صفحه نمایش باشد باید آن را تعویض کنید.
 • اگر مشکل از کارت گرافیک باشد باید تشخیص دهید ایراد نرم افزاری است یا سخت افزاری. اگر ایراد آن نرم‌افزاری بود شما می‌توانید با کالیبره کردن مشکل دستگاه را برطرف کنید. ولی اگر ایراد سخت افزاری باشد باید تعمیر لپ‌تاپ را به دست نیروهای مسلط و کاربلد بسپارید

علت سفید شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ hp:

 علت سفید شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ اچ پی می‌تواند ورود ویروس به سیستم شما باشد.

حل سفید شدن صفحه نمایش لپ‌تاپ hp:

برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد ما عقب بردن تقویم سیستم و ریستارت آن می‌باشد و پس از آن استفاده از یک آنتی ویروس بروز و قدرتمند است.

علت سیاه ماندن صفحه نمایش لپ‌تاپ hp:

دلایل مختلفی می‌تواند سیاه ماندن صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی باشد:

 1. قدیمی شدن نسخه بایوس
 2. خرابی صفحه نمایش باشد.
 3. خرابی رم، خرابی پاور،
 4. شارژ نبودن باتری لپ‌تاپ
 5. مشکل در کارت گرافیک
 6. مشکل در هارد سیستم
 7. اتصالات لوازم جانبی بی‌کیفیت
 8. پیکسل سوختگی
 9. مشکل در کابل فلت دستگاه

حل این مشکل باید در تعمیرگاه و توسط متخصصین کاربلد صورت گیرد. زیرا در غیر این صورت ممکن است هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند.

با فعال کردن حالت safe mode بسیاری از مشکلات نرم افزاری سیستم از جمله مشکل بوت نشدن سیستم برطرف خواهد شد.

علت روشن نشدن صفحه نمایش لپ‌تاپ hp:

در برخی موارد ممکن است پس از روشن کردن لپ‌تاپ hp، صدای روشن شدن فن و روت شدن دستگاه شنیده شود ولی شاهد روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی خود باشید. در این حالت ممکن است مشکل دستگاه شما بروز مشکل در کارت گرافیک، چیپ گرافیک و یا کابل فلت دستگاه شما باشد.
به کمک یک صفحه نمایش و کابل فلت دیگر می‌توانید سیستم را بررسی کنید و از خرابی صفحه نمایش و کابل فلت مطمئن شوید. در صورتی که مشکل از این دو نبود بهتر است از متخصصین تعمیر و ارتقا کامپیوتر کمک بگیرید.

علت روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ hp
علت اصلی خرابی کابل فلت اغلب ضربه خوردن است.

علت هنگ کردن لپ تاپ hp

دلایل مختلفی باعث هنگ کردن سیستم می‌شوند که معمولا علت اصلی آن‌ها عدم هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار سیستم است.

زمانی‌که هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار سیستم نباشد، به دستگاه فشار وارد شده و باعث داغ شدن و هنگ کردن آن خواهد شد. مهم‌ترین دلایل هنگ کردن لپ‌تاپ hp عبارتند از:

 1. گرما
 2. بروز مشکل در هارد دیسک سیستم
 3. مشکل در منبع تغذیه
 4. بروز اختلال در حافظه و برد دستگاه
 5. راه اندازی اشتباه درایوهای لپ‌تاپ
 6. تنظیمات نامناسب بایوس سیستم
 7. تداخلات سخت افزاری
 8. نصب نرم‌افزارهای نامناسب و دردسر ساز
 9. ویروسی شدن ویندوز
 10. بروز مشکل در رجیستری ویندوز
علت هنگ کردن لپ تاپ hp
با ویروس کشی سیستم می‌توانید از داغ کردن آن جلوگیری کنید.

مشکل روشن نشدن لپ تاپ اچ پی

اصلی‌ترین علت روشن نشدن لپ‌تاپ hp، خرابی باتری، خرابی شارژر و یا ویروسی شدن سیستم است.
یکی از علت‌های شارژ نشدن باتری لپ‌تاپ hp استفاده نامناسب و طولانی مدت از باتری آن است. اما مشکل روشن نشدن لپ تاپ اچ پی به این اشکال خلاصه نمی‌شود. در ادامه علت‌های دیگر آن را بیان می‌کنیم. در صورتی‌که پس از انجام این کارها سیستم شما روشن نشد پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از مراکز تخصصی عیب یابی و تعمیر لپ‌تاپ اچ‌پی است.

علت روشن نشدن لپ تاپ hp
در صورتی‌که لپ‌تاپ شما به صورت ناگهانی خاموش شد و توانایی روشن کردن آن را نداشتید می‌توانید از آچارباز مرکز تخصصی تعمیر لپ‌تاپ hp در تهران کمک بگیرید.

خرابی منبع تغذیه لپ تاپ اچ پی

ابتدا منبع تغذیه لپ‌تاپ که همان باتری یا برق است را بررسی کنید. در صورتی که باتری خراب است بهتر است آن را خارج کنید و سپس دستگاه را به وسیله شارژر به برق متصل کنید. پس از چند دقیقه آن را روشن کنید.
اگر سیستم روشن نشد مشکل از شارژر شما است.

خرابی فن لپ تاپ اچ پی

دکمه پاور را زده و منتظر روشن شدن سیستم شوید. در صورتیکه صدای فن را نمی‌شنوید، مشکل روشن نشدن لپ‌تاپ hp از فن آن است. ممکن است گرد و غبار آن را احاطه کرده باشد یا سوخته باشد. در این حالت سیستم خنک کننده دستگاه دچار مشکل شده است و لپ تاپ روشن نخواهد شد.
برای برطرف کردن مشکل کارنکردن فن لپ‌تاپ باید آن را باز و تمیز کنید. در صورتی‌که پس از تمیز کردن هم فن کار نکند، فن سوخته و باید تعویض شود و سپس سیستم راه اندازی شود.


نویسنده :

۳۵ دیدگاه

 • ali گفت:

  سلام
  لپ تاپ من hp4540s هستش که چند وقتیه موقع روشن کردن ارور System Fan 90b میده ، قبلا این ارور کمتر بود و الان بیشتر شده ، به نظرتون مشکلش سخت افزاریه یا نرم افزاری ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   این موضوع ناشی از آن است که فن به درستی کار نمیکند. برای رفع مشکل باید فن سیستم توسط تکنسین بررسی شود. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ریحانه گفت:

  سلام من ریحانه هستم، دوسالی هست که این لبتاب اچ پی رو دارم اما این یک هفته اخیر دکمه های کم و زیاد کردن صدا و نور کار نمیکنه با اینکه هیچ ضربه ای ندیده و چیزی هم زیرش گیر نکرده میشه بگید چکار کنم، یعنی الان نه صدا زیاد میشه و نه کم، نور هم همینطور

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ریحانه عزیز، درایور کیبورد را آپدیت کنید و مجدد بررسی کنید. این اختلال اغلب ناشی از آپدیت نبودن درایورها رخ میدهد.

 • زینب گفت:

  سلام
  لب تابم hp هست و اینکه یکی دوبار پام رفت روش اما نه با شدت . لب تابم و دیروز روشن کردم ی خط خیلی نازک فکر میکنم آبی باشه رو صفحه هست . بهم گفتن که به خاطر ضربه هست اما حقیقتا من یادم نیست که کی پام رفت رو لبتاب که بخوام بگم بعد این ضربه اینطوری شده .
  ممکن دلیل دیگه ای هم داشته باشه ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زینب عزیز، از دلایل بروز خطوط در صفحه لپ تاپ، علاوه بر ضربه میتواند اختلال در کارت گرافیک سیستم شما باشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Zeinab گفت:

  سلام خسته نباشید.لب تاپ من اچ پی و دست دومه.تقریبا یک سالی میشه خریدمش اوایل تا یک ساعت و یا کمی بیشتر شارژ نگه میداشت ولی الان نیم ساعته خاموش میشه.زود هم شارژ میشه.به من موقع خرید گفته بودند که برای تماشای فیلم تا یک ساعت شارژ داره ولی توی همین سایت دیدم ک نوشته بودند بصورت مطلوب باید سه یا چهارساعت شارژ داشته باشه.و یک چیز دیگه توی قسمت شارژ مینویسه باتریِ یک و دو.آیا دو باتری میخوره؟چطور مشکلمو رفع کنم؟ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زینب عزیز، بفرمایید مدل لپ‌تاپ شما چیست؟ در صورتی که باتری در زمان کوتاهی خالی می‌شود، به احتمال زیاد باتری معیوب شده است و زمان تعویض آن رسیده. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Z گفت:

  سلام. لپ تاپم اچ پی مدل Pavilion هستش. در ابتدا چندتا از دکمه های کیبورد لپ تاپم از کار افتادن، کیبورد اکسترنال گرفتم، اولش خوب کار می‌کرد، بعد یک هفته، زمان تایپ سیستم شروع کرد هنگ کردن. ویندوز عوض کردم، روز اول اوکی بود، اما الان کلا کیبورد لپ تاپ غیرفعال شده، کیبورد اکسترنال هم غیر فعال شده، از کیبورد مجازی لپ تاپ هم که استفاده کردم بازم هیچی تایپ نمیشه… چندتا راه حل از توی نت سرچ کردم و امتحان کردم اما باز هم درست نشد. تو رو خدا راهنمایی کنید… چکار کنم؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زینب عزیز، ابتدا بررسی کنید که نصب ویندوز به درستی صورت گرفته باشد، سپس از قسمت Device manager اقدام به آپدیت درایور کیبورد خود کنید. همچنین لازم است صحت اتصالات و قطعات سیستم همچون پردازنده و مادربرد، بررسی شود. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سام گفت:

  سلام لب تاب من دستکتاپ چند قسمت شده هر قسمت یک دیکتاتور کامل نشون میده درایور کارت گرافیک دیلیت کردم دوباره نصب کردم درست نشد ممنون میشم اگه کمک کنید

 • Sajad گفت:

  سلام من یه روز با استفاده از برنامه رار یه فایلی به نام پروو بوک ۴۵۳s پیدا کردم که مارک خود لپ تاپ اچ پیمه زدم توش چند تا پوشه داشت هر چی پاک کردم نرف رفتم توی پوشه ها فایل نصبی داش اولی رو نصب کردم به طور کامل رفتم دومی زدم نصب سه دور نصب داشت عکسشم مثل هارد بود دور اول تموم شد دو دوم تا نصفه رفت فک کردم ویروس سریع لپ تاپ و سریع خاموش کردم بعد وقتی روشن کردم دیدم روشن نمیشه بعد چند ثانیه سرعت فن بالا میره ولی صفحه بالا نمیاد رو تلوزیون هم تست کردم نیومد کلید قفل کردن دکمه ها هم چشمک میزنه و فقط هم بالا در اوردن باتری خاموش میشه سایت های زیادی رفتم و روش هارو تست کردم نشد لطفا کمک کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سجاد عزیز، ممکن است درایوی را ناقص نصب کرده باشید یا برای سیستم عامل مشکلی به وجود آمده باشد. سیستم عامل را دوباره نصب کنید اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • sarah گفت:

  سلام لپ تاپم اچ پی هست علت اینکه چند روزه که دکمه تنطیم نور لپ تاپم کار نمیکنه چیه ؟(f3 و f۲ )

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، اگر از صحت کارکرد دیگر دکمه‌ها اطمینان دارید ممکن است مشکل نرم افزاری باشد، باید تنظیمات کیبورد در سیستم بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر من لپ تاپم hpهست و مشکلی ک برام پیش اومده اینه ک دکمه ی میکروفون کیبورد لپ تاپم روشنه و من نمیتونم از میکروفون استفاده کنم و تقریبا همه راه حل های گوگل رو امتحان کردم اما درست نشده میشه کمکم کنید؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است مشکل شما سخت افزاری باشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Mahdi گفت:

  من لپ تاپه hp pavilion دارم
  وقتی روشن میکنم فن روشن میشه و همه ی چراغ ها هم فعال میشه ولی ویندوز بالا نمیاد و هر چند ثانیه یک بار صفحه سفیدی در صدم ثانیه میاد و میره
  اگه لپ تا‌پ خیلی داغ بشه تازه علامت hp رو نشون میده و تازه ویندوز بالا میاد
  وقتی که دوباره خاموشش میکنم دوباره همونجوری میشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، این مشکل می‌تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. سیستم شما نیاز به بررسی سریع دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • یلدا گفت:

  من لب تابم خاموش کردم بعد ک روشن کردم خودش هی خاموش میشه روشن میشه.قبل از اون داشت ویندوز عوض میکرد خودش خیلی زمان بر بود برای همین خاموش کردم.میشع لطفا کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • عطایی گفت:

  سلام لپ تاپ hp pavilion entertainment pc. میباشد موقعیکه کلید پاور را میزنم روشن میشود وزود خاموش میشود لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • ابوالقاسم نوری گفت:

  سلام لپ تاپ من x365 اچ پی گاهی اوقات زمان کارکردن یگهو صفحه نمایش گیر میکنه و سیاه میشه نیمی از صفحه حالت رنگی میشه و صدایی شبیه نویز میده و باید لپ تاپ و با دکمه پاور ریست کنی تا مجدد راه اندازی بشه .

 • Niloofar گفت:

  سلام لپ تاپه وقتی پاور رو میزنم روشن میشه و فن هم روشن میشه بعد ۲ ثانیه یهو خاموش میشه بدون اینکه ویندوز بالا بیاد یا تصویری نمایش داده بشه چ کاری باید بکنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است رم و یا هارد شما دچار مشکل شده باشد. البته قبل از هر کاری، بهتر است در صورت تمایل درخواست تعمیر لپ تاپ خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس، با دقت بیشتری آن را بررسی کند.

 • موسوى گفت:

  سلام،لپ تاپم اچ پى هست مدتى که فنش کارنمیکنه وبه همین خاطر داغ میکنه وخاموش میشه وخطاى۹۰۸فن را میده،میخوام بدونم فنش سوخته یا مشکل نرم افزارى پیدا کرده ویا چیزى در فنش گیرکرده؟چون هرکارى کردم نتونستم قاب زیر لپ تاپ را بازکنم تا فنهاشو تمیز کنم،بخاطر شرایط موجود هم نمیتونم به بیرون بدم نشون بدم چون أسنانکم همه جا تعطیل هست،لطفا راهنماییم کنید.🙏🏻🌹

 • مارال گفت:

  سلام خسته نباشید
  مشکل لپتاپ من اینه ک صفحس کلا سبز میشه و ی جاهایی هم خطوط صورتی رنگ ایجاد میشه
  اولش ک بردم تعمیرات گفتن باید درایور نصب کنیم نصبش کردم درست شد چهار ماه کار کرد بدون اینک صفحه لپتاپم سبز بشه
  الان من بیست روزی مسافرت بودم ک برگشتم الان روشنش کردم دوباره مثل قبل صفحش سبز شده
  درایور گرافیک روهم چک کردم نصب بود
  بنظرتون مشکل از کجاست؟
  مدل لپتاپم اچ پی elitebook8540p هستش

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، نمیتوان به طور متنی نمیتوان پاسخ دقیقی داد و حتما باید توسط کارشناس بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • فرامرز گفت:

  علت اینکه لپ تاپ من با باطری به تنهایی کار نمکنه و حتما باید مستقیما به برق وصل شه تا کار کنه چیه؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.