به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

چگونگی تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی دارای چندین فیلتر است که هر کدام نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارند. در اینجا به بررسی فیلترهای ماشین ظرفشویی می‌پردازیم و تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه

انواع فیلتر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای دو فیلتر برای تجمع رسوب و ذرات مواد غذایی در کف و یک فیلتر آب، در مسیر ورودی آب است.

فیلتر ماشین ظرفشویی که در کف دستگاه و در ابتدای پمپ تخلیه قرار دارد، برای جلوگیری از نفوذ رسوب و ذرات حاصل از شستن ظروف تعبیه شده‌است. زیرا نفوذ ذرات غذا به پمپ تخلیه، موجب خرابی این قطعه خواهد شد. همچنین با ورود ذرات غذا به داخل خروجی ماشین ظرفشویی، راه خروج آب مسدود خواهد شد.

درصورتی که در طول روز، تعداد دفعات استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است، بهتر است با فاصله زمانی کمتر، نسبت به تمیر کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید. مسدود شدن فیلتر ظرفشویی، بوی بدی داخل مخزن ایجاد می‌کند.

خرابی خروجی ماشین ظرفشویی
کثیفی فیلتر، موجب تخلیه نشدن آب ظرفشویی می‌شود.

فیلتر آب ماشین ظرفشویی هم در مسیر ورودی آب متصل می‌شود و از ورود رسوب موجود در آب جلوگیری می‌کند. در صورت وارد شدن رسوب به ماشین ظرفشویی، دستگاه شما دچار مشکل خواهد شد.

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی
وجود فیلتر آب، تمام رسوب موجود در آب را در خود نگه می‌دارد.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

همین که درب ماشین ظرفشویی را باز می‌کنید، در قسمت کف، فیلتر را مشاهده خواهید کرد. برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، ابتدا باید آن را کامل از کف جدا کنید. فقط کافیست آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آزاد شده و آن را بیرون بکشید.

تعویض شلنگ تخلیه ظرفشویی
اگر رسوب روی فیلتر تمیز نمی‌شود، بهتر است آن را تعویض کنید.

فیلتر از دو بخش تشکیل شده‌است، برای تمیز کردن باید دو بخش را از هم جدا کرده و با استفاده از مایع شوینده، برس و فشار آب، فیلتر را بشویید. باید تمام ذرات و رسوبی که روی فیلتر ایجاد شده را با دقت تمیز کنید تا فیلتر بوی نامطبوعی نداشته باشد.

بعد از شستشو، صبر کنید تا فیلتر خشک شود و در نهایت آن را در جای خود قرار داده و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود فیکس شود.

توجه داشته باشید که در صورت سرویس نکردن ماشین ظرفشویی، قطعات آن آسیب دیده و به اجبار باید نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید.

سرویس کامل ماشین ظرفشویی ال جی
استفاده از لیمو و جوش شیرینبریا تمیز کردن، موجب خوشبو شدن قطعات ظرفشویی می‌شود.

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعویض فیلتر ظرفشویی سامسونگ فقط در زمانی نیاز است که با گذشت زمان فیلتر کهنه شده و دیگر تمیز نشود. همچنین اگر فیلتر آسیب دیده و یا شکسته باشد هم باید آن را تعویض کنید، زیرا در صورتی که فیلتر نقش خود را به‌درستی ایفا نکند، ذرات غذا وارد مسیر خروج آب شده و دردسرهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

خدمات سرویس ماشین ظرفشویی
فیلتر معیوب، مانع از تمیز شده ظروف خواهد شد.

تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی ال جی

به دلیل وجود رسوب و املاح در آب، با گذشت زمان داخل حفره‌های بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی با رسوب پوشیده شده و ممکن است مسدود شوند. پس باید آنها را تمیز کنید.

فقط کافیست برای تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی، ابتدا پیچ بازوی بالایی را باز کرده و آن را خارج کنید. سپس بازوی پایینی را به سمت بالا کشیده و آن را بیرون بکشید. بازوی آبپاش را زیر شیر آب گرفته و با استفاه از خلال دندان، تمام حفره‌ها را تمیز کنید.

بعد از خشک شدن بازوها، آنها را در جای خود قرار دهید. دقت کنید که هر دو بازو در جای خود فیکس شوند.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی
برای تمیز کردن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی، از ابزار تیز استفاده نکنید.

سیستم سختگیری آب ماشین ظرفشویی چیست؟

همانطور که می‌دانید، آب شهری دارای مقادیر زیادی منیزیم و کلسیم است. وجود این دو یون در آب، لکه‌هایی روی ظروف شما ایجاد خواهد کرد. با گذشت زمان، ظروف شما ظاهری ناخوشایند خواهند گرفت. برای رفع این مشکل، باید سیستم سختگیری آب را روی ماشین ظرفشویی خود نصب کنید.

این سیستم به این صورت عمل می‌کند که، به دلیل وجود مخزن نمک و مخزن رزین، یون‎های منیزیم و کلسیم آب را به خود جذب خواهد کرد. درصورتی که آب شهری شما دارای یون‌های منیزیم و کلسیم است، باید روی ماشین ظرفشویی، سیستم سختگیری آب نصب کنید.

قیمت فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

برخلاف سایز قطعات مانند موتور ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه و…، قیمت فیلتر آب ماشین ظرفشویی ال جی، بسیار مناسب است و شما فقط با پرداخت مبلغی بین ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، قادر هستید برای ورودی آب ظرفشویی خود، یک فیلتر کاربردی خریداری کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی


نویسنده :

 • Avatar معصومه اکبری گفت:

  سلام برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشوییم از جوهرنمک استفاده کرد فکر می کنم خراب شده برای تعویضش نیاز به یه تعمیر کار حرفه ای دارم. شما میتونید تضمین بدید؟

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   تمامی خدمات آچارباز با یک ماه گارانتی انجام میشوند. شما درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت کنید تا کارشناس آچارباز برای تعویض فیلتر اعزام شود.

 • Avatar حسنی گفت:

  اگر تمام سطوح و قسمت‌های ماشین ظرفشویی را با لیموی تازه تمیز کنم، موجب خوشبو شدن آن می‌شود؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لیمو در عین پاک کننده بودن، عطر بسیار دلنشینی هم به سطوح می‌دهد. می‌توانید تمام قسمت‌های ماشین ظرفشویی را به لیمو آغشته کنید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >