×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

ماشین ظرفشویی

چگونگی تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی و نحوه باز کردن آن

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای چندین فیلتر است که هر کدام نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارند. در اینجا به بررسی فیلترهای ماشین ظرفشویی می‌پردازیم و تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی برندهای مختلف مانند ال جی، سامسونگ و … را بررسی خواهیم کرد. در صورتی که تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به موقع و به درستی انجام نشود، ممکن است دستگاه ایراد پیدا کند و برای تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیرکار پیدا کنید.

محل قرارگیری فیلتر ماشین ظرفشویی

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که “فیلتر ماشین ظرفشویی کجاست؟”. ماشین ظرفشویی دارای دو فیلتر برای تجمع رسوب و ذرات مواد غذایی در کف و یک فیلتر آب، در مسیر ورودی آب است.

فیلتر ماشین ظرفشویی که در کف دستگاه و در ابتدای پمپ تخلیه قرار دارد، برای جلوگیری از نفوذ رسوب و ذرات حاصل از شستن ظروف تعبیه شده‌است. زیرا نفوذ ذرات غذا به پمپ تخلیه، موجب خرابی این قطعه خواهد شد. همچنین با ورود ذرات غذا به داخل خروجی ماشین ظرفشویی، راه خروج آب مسدود خواهد شد.

درصورتی که در طول روز، تعداد دفعات استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است، بهتر است با فاصله زمانی کمتر، نسبت به تمیر کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید. مسدود شدن فیلتر ظرفشویی، بوی بدی داخل مخزن ایجاد می‌کند.

خرابی فیلتر ماشین ظرفشویی
کثیفی فیلتر، موجب تخلیه نشدن آب ظرفشویی می‌شود.

فیلتر آب ماشین ظرفشویی هم در مسیر ورودی آب متصل می‌شود و از ورود رسوب موجود در آب جلوگیری می‌کند. در صورت وارد شدن رسوب به ماشین ظرفشویی، دستگاه شما دچار مشکل خواهد شد.

تمیز کردن فیلتر آب ماشین ظرفشویی
وجود فیلتر آب، تمام رسوب موجود در آب را در خود نگه می‌دارد.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

همین که درب ماشین ظرفشویی را باز می‌کنید، در قسمت کف، فیلتر را مشاهده خواهید کرد. برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، ابتدا باید آن را کامل از کف جدا کنید. فقط کافیست آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آزاد شده و آن را بیرون بکشید.

فیلتر از دو بخش تشکیل شده‌است، برای تمیز کردن باید دو بخش را از هم جدا کرده و با استفاده از مایع شوینده، برس و فشار آب، فیلتر را بشویید. باید تمام ذرات و رسوبی که روی فیلتر ایجاد شده را با دقت تمیز کنید تا فیلتر بوی نامطبوعی نداشته باشد.

بعد از شستشو، صبر کنید تا فیلتر خشک شود و در نهایت آن را در جای خود قرار داده و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود فیکس شود.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی
اگر رسوب روی فیلتر تمیز نمی‌شود، بهتر است آن را تعویض کنید.

اگر فیلتر شما آنقدر دچار رسوب و کثیفی شده باشد که با شستن، مشکل آن برطرف نشود و در این مواقع معمولاً نیاز به تعویض فیلتر ماشین لباسشویی ال جی خواهید داشت. توجه داشته باشید که در صورت سرویس نکردن ماشین ظرفشویی، قطعات آن آسیب دیده و به اجبار باید نسبت به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید.

پیشنهاد مطالعه

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز همانند تمیز کردن فیلتر باقی ماشین های ظرفشویی است.

تعویض فیلتر ظرفشویی سامسونگ فقط در زمانی نیاز است که با گذشت زمان فیلتر کهنه شده و دیگر تمیز نشود. همچنین اگر فیلتر آسیب دیده و یا شکسته باشد هم باید آن را تعویض کنید، زیرا در صورتی که فیلتر نقش خود را به‌درستی ایفا نکند، ذرات غذا وارد مسیر خروج آب شده و دردسرهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

مراحل تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی
استفاده از لیمو و جوش شیرین برای تمیز کردن، موجب خوشبو شدن قطعات ظرفشویی می‌شود.

شستن فیلتر ورودی آب

برای تمیز کردن فیلتر ورودی آب نیز باید دستگاه را از برق جدا کرده و سپس آب اصلی دستگاه را قطع نمایید. شیر آب را ببندید و شیلنگ را جدا کنید و در محل خروج آب، فیلتر را جدا نمایید. این فیلتر  را با دقت زیر آب بشویید تا رسوبات و ذرات اضافی از روی سطح آن پاک شود. به همین منوال فیلتر را درست سرجای خود نصب کنید. سپس توجه کنید نشتی در آن وجود نداشته باشد. اگر مشاهده کردید مشکلی وجود دارد، ممکن است مراحل نصب را اشتباه انجام داده باشید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی
تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ
فیلتر معیوب، مانع از تمیز شده ظروف خواهد شد.

تمیز کردن بازوهای آبپاش

به دلیل وجود رسوب و املاح در آب، با گذشت زمان داخل حفره‌های بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی با رسوب پوشیده شده و ممکن است مسدود شوند. پس باید آنها را تمیز کنید.

فقط کافیست برای تمیز کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی، ابتدا پیچ بازوی بالایی را باز کرده و آن را خارج کنید. سپس بازوی پایینی را به سمت بالا و بازوی بالایی را به سمت پایین کشیده و آنها را بیرون بکشید. بازوی آبپاش را زیر شیر آب گرفته و با استفاه از خلال دندان، تمام حفره‌ها را تمیز کنید. سپس لبه بازو را به وسیله برسی نرم از وجود جرم و رسوبات پاک کنید.

بعد از خشک شدن بازوها، آنها را در جای خود قرار دهید. دقت کنید که هر دو بازو در جای خود فیکس شوند.

تمیز کردن بازو آبپاش ماشین ظرفشویی
برای تمیز کردن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی، از ابزار تیز استفاده نکنید.
پیشنهاد مطالعه

قیمت فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

برخلاف سایر قطعات مانند موتور ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه و…، قیمت فیلتر آب ماشین ظرفشویی ال جی، بسیار مناسب است و شما فقط با پرداخت مبلغی بین 15 تا 30 هزار تومان، قادر هستید برای ورودی آب ظرفشویی خود، یک فیلتر کاربردی خریداری کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیر ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
تعمیر ماشین ظرفشویی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. توری فلزی فیلتر ماشین ظرفشویی زنگ زده است. آیا برای ظرفشویی مشکلی پیش می آید؟ آیا نیاز به تعویض قطعه است؟

  1. باسلام
   آقا/خانم جوادی نیای عزیز، زنگ زدن قطعه مشکل زیادی در طرفشویی به وجود نمی‌آورد. اما ممکن است این زنگ زدگی به قطعات دیگر سرایت کند. از آنجایی که تعویض این قطعه هزینه چندانی ندارد پیشنهاد میکنیم قطعه را تعویض و پس از آن به صورت منظم تمیز کنید. پیشنهاد می‌کنیم با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما برای تعویض قطعه شما را راهنمایی کنند.

 2. سلام برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشوییم از جوهرنمک استفاده کرد فکر می کنم خراب شده برای تعویضش نیاز به یه تعمیر کار حرفه ای دارم. شما میتونید تضمین بدید؟

  1. سلام
   تمامی خدمات آچارباز با یک ماه گارانتی انجام میشوند. شما درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت کنید تا کارشناس آچارباز برای تعویض فیلتر اعزام شود.

 3. اگر تمام سطوح و قسمت‌های ماشین ظرفشویی را با لیموی تازه تمیز کنم، موجب خوشبو شدن آن می‌شود؟

  1. سلام

   لیمو در عین پاک کننده بودن، عطر بسیار دلنشینی هم به سطوح می‌دهد. می‌توانید تمام قسمت‌های ماشین ظرفشویی را به لیمو آغشته کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا