×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

ماشین ظرفشویی

آموزش ریست کردن تمامی برندهای ماشین ظرفشویی

آموزش ریست کردن تمامی برندهای ظرفشویی

ریست کردن تمامی برندهای ماشین ظرفشویی یکی از کارهاییست که می‌تواند مشکل دستگاه را برطرف کند. شاید برای شما پیش آمده باشد که هر برنامه‌ای به ماشین ظرفشویی داده باشید، دستگاه به درستی عمل نکرده باشد.

در بسیاری از این موارد چاره کار در ریست کردن دستگاه است. در این هنگام ریست کردن، نوعی تعمیر ماشین ظرفشویی به شمار می‌آید. به همین جهت در این مطلب می‌خواهیم ریست کردن همه برندهای ظرفشویی را به شما آموزش دهیم. اگر مشکل ماشین ظرفشویی شما با ریست کردن برطرف نشد، می‌توانید به سایت آچارباز مراجعه کنید و از متخصصین این سایت کمک بگیرید.

ریست کردن تمامی برندهای ماشین ظرفشویی یعنی چه؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هرچه بر روی کلیدهای ماشین ظرفشویی کلیک کرده باشید، هیچ برنامه‌ای توسط دستگاه اجرا نشده باشد. هنگامی که پنل کاربری قفل شده است، آب دستگاه گرم نمی‌شود. در اکثر این موارد باید ظرفشویی را ریست کنید. اما ریست ظرفشویی یعنی چه؟ ریست کردن دستگاه یعنی برنامه قبلی که به ظرفشویی داده‌اید را پاک و مجددا برنامه جدید را وارد کنید. به این طریق ارور دستگاه برطرف می‌شود.

ریست ماشین ظرفشویی برای چه مواقعی مناسب است؟

همانطور که گفتیم ریست کردن ماشین ظرفشویی در برخی خطاهای دستگاه، راهگشاست. در این قسمت به رایج‌ترین این ارورها می‌پردازیم.

 • عدم عملکرد ماشین ظرفشویی در هنگام انتخاب برنامه و زدن دکمه‌های آن
 • قفل شدن پنل کاربری و عمل نکردن دکمه‌های آن
 • گرم نشدن آب دستگاه در هنگام شستشوی ظروف
 • قطع شدن برق در هنگام شستشوی ظرف‌ها توسط ظرفشویی
 • تغییر برنامه دستگاه و اضافه یا کم کردن ظروف توسط کاربر

برای تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

روش‌های ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن ظرفشویی به چند روش امکان‌پذیر است. برخی از برندهای ماشین ظرفشویی دکمه ریست را در پنل کاربری قرار داده‌اند. دکمه Reset بر روی پنل سبب می‌شود که شما به راحتی از آن در ریست کردن دستگاه استفاده کنید. دکمه را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا عمل کند. البته باید خاطر نشان کرد که ریست ظرفشویی تا چند دقیقه ممکن است طول بکشد. اما برخی از برندها، مخصوصا مدل‌های قدیمی آنها دارای دکمه ریست نیستند. در این صورت ادامه مطلب را بخوانید تا شما را با انواع ریست کردن ظرفشویی آشنا کنیم.

ریست از طریق قطع جریان برق
ریست کردن ماشین ظرفشویی از طریق قطع جریان برق نیز صورت می‌گیرد

ریست با قطع جریان برق چگونه است؟

در برخی اوقات می‌توانید از طریق قطع جریان برق، ظرفشویی را ریست کنید. برای این کار در ابتدا دکمه پاور یا خاموش، روشن را بزنید تا دستگاه خاموش شود. در ادامه دوشاخه را از برق بکشید و مدت زمانی بین یک الی 15 دقیقه مکث کنید. مجددا برق دستگاه را وصل کرده و بعد از گذشت 30 ثانیه دکمه روشن را بزنید. دستگاه ریست شده و آماده تنظیم مجدد است.

روش ریست کردن ماشین ظرفشویی با کمک دکمه‌های پنل کاربری

اگر با روش قطع کردن جریان برق موفق به ریست کردن دستگاه نشدید؛ با چند روش می‌توانید توسط دکمه‌های پنل، این کار را انجام دهید.

 • دکمه‌های heated dry و standard wash را پشت سر هم انتخاب کرده و بزنید. در برخی موارد لازم است این کار را تا سه بار انجام دهید. درب دستگاه را در این هنگام ببندید تا ریست صورت گیرد. ریست کردن ماشین ظرفشویی در مدل‌های میتگ، کیچن‌اید، ویرپول و کنمور به روش مذکور انجام می‌شود.
 • روش دیگر ریست کردن به این صورت است که سه دکمه متوالی را انتخاب کرده و پشت سر هم بزنید. تا سه بار این کار را انجام دهید. چراغ ال‌ای‌دی در این مرحله روشن می‌شود. دکمه انصراف را بزنید و یا درب ظرفشویی را ببندید تا reset انجام شود. این روش در ظرفشویی‌های فریجیدر، کنمور، ویرپول، الکترولوکس، میتگ و کیچن‌اید امکان‌پذیر است.
 • مانند روش اول دو دکمه را انتخاب کرده و به مدت یک الی سه دقیقه نگه دارید. درب ظرفشویی را ببندید تا ریست انجام شود. ریست کردن در ظرفشویی‌هایی مانند زیرووات، کنمور، ویرپول و زیمنس به این طریق انجام می‌شود.
 • ریست کردن ماشین ظرفشویی در برخی از مدل‌های بوش، سامسونگ، ویرپول، جنرال الکتریک، مدیا، پاکشوما، میتگ، ایندزیت و حایر با نگه داشتن سه الی 30 ثانیه یک دکمه انجام می‌شود. این دکمه ممکن است دکمه پاور، شروع یا توقف، تخلیه و یا کنسل باشد. بعد از انجام این کار، آب دستگاه تخلیه می‌شود و نمایشگر ظرفشویی زمان را نشان می‌دهد. این روند ممکن است تا دو دقیقه طول بکشد.
پیشنهاد مطالعه

ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش چگونه است؟

در این برند دکمه ریست بر روی پنل تعبیه شده است. برای این کار جریان برق را قطع کنید. دکمه ریست را به مدت یک دقیقه نگه دارید. یکی از دکمه‌های کنسل، استارت یا تخلیه را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست انجام گیرد.

ریست کردن ظرفشویی بوش
ریست کردن ظرفشویی بوش از طریق قطع جریان برق و استفاده از دکمه ریست انجام می‌شود

ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی، اغلب روش‌هایی که ذکر کردیم؛ قابل اجراست. ریست کردن از طریق قطع جریان برق، با دکمه ریست و نگه داشتن دکمه استارت همگی از روش‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. چنانچه با ریست مشکل حل نشد بهتر است مقاله «هر خطای ماشین ظرفشویی ال جی نشانه‌ چیست؟» را بخوانید

ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

امکان ریست کردن ظرفشویی سامسونگ با روش قطع جریان برق و نگه داشتن دکمه ریست به مدت سه الی 15 دقیقه وجود دارد. ریست کردن میتواند بسیاری از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ را از بین ببرد.

طریقه ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو

ریست کردن ظرفشویی دوو با قطع جریان برق و همینطور با استفاده از دکمه reset امکان‌پذیر است. شما می‌توانید ریست ظرفشویی دوو را با استفاده از دکمه‎‌های پنل نیز انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه

روش ریست کردن ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ریست کردن ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک با نگه داشتن سه الی 30 ثانیه یک دکمه انجام می‌شود. این دکمه ممکن است یکی از دکمه‌های پاور، تخلیه، شروع یا توقف و یا کنسل باشد. بعد از انجام این کار، آب دستگاه تخلیه می‌شود. در این هنگام نمایشگر ظرفشویی زمان را نشان می‌دهد. ریست کردن ممکن است تا دو دقیقه طول بکشد.

اگر مشکل دستگاه شما با ریست کردن حل نشد می توانید با استفاده از مقاله “خطاهای ماشین ظرفشویی جنرال را چگونه رفع کنیم؟” به حل مشکل ماشین ظرفشویی خود بپردازید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی آاگ

یکی از روش‌های ریست کردن ظرفشویی آاگ قطع جریان برق است. این روش بیشتر در هنگام قفل شدن پنل و کم یا زیاد کردن ظروف انجام می‌شود. روش دیگر  ریست کردن، زدن دکمه  reset است که در این دستگاه‌ها تعبیه شده‌اند. اگر مدل ظرفشویی شما دارای دکمه ریست نیست، می‌توانید از فشار دادن همزمان دو دکمه wasche و sparen یا zeit استفاده کنید. در مدل های قدیمی تر باید بدون اینکه دستان خود را از روی کلیدها بردارید، دستگیره تنظیم برنامه سلکتور را بچرخانید. سلکتور را چرخانده تا در محل ساعت هفت قرار گیرد. به این طریق ظرفشویی آاگ reset می‌شود. برای آشنایی با کدخطای ماشین ظرفشویی آ ا گ می‌توانید مطلب مربوط به آن را مطالعه کنید.

ریست کردن ظرفشویی آاگ
باید برای ریست کردن ماشین ظرفشویی آاگ دو دکمه wasche و zeit را همزمان فشرده و سلکتور را بر روی ساعت هفت تنظیم کنید

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی ایندزیت

ریست کردن ظرفشویی ایندزیت به این صورت انجام می‌شود: دکمه پاور از پنل کاربری را انتخاب و به مدت سه الی 30 ثانیه نگه دارید. بعد از این کار درب دستگاه را ببندید تا ریست انجام شود.

ریست ماشین ظرفشویی بکو چگونه انجام می‌شود؟

در صورت عدم تعبیه دکمه reset در ماشین ظرفشویی بکو، شما می‌توانید از طریق قطع جریان برق عملیات ریست کردن را انجام دهید. بعد از گذشت نیم ساعت دوباره جریان برق را وصل کرده و دستگاه را روشن کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیر ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
تعمیر ماشین ظرفشویی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید من ظرفشویی بوش سری ۶ دارم و اولش ک نصب کردیم خود برنامه فیوریت ۱۵ دقیقه بود ولی دستم خورده و برنامه های دیگرو ذخیره کرده مثلا قبلا ک میزدم روی فیوریت چراغ خودش فقط روشن میشد ولی الان چراغ خودش و برنامه اکو با هم روشن میشه اکو رو ذخیره کرده چیکار کنم ک همون ۱۵ دقیقه بشه ریست هم کردم ولی درست نشده؟

 2. ماشین ظرفشویی بکو 1 داریم چند وقته ظروف تمیز نمیشوره وپودر یا ژل ظرفشویی داخل محفظه باقی میمونه دلیلش چیه؟

  1. جلال الدینی عزیز سلام
   برای حل مشکل خود، ابتدا محفظه نمک را بررسی کنید. اگر نمک دستگاه تمام شده است، آن را شارژ کنید. در مرحله بعد، نازل و آب‌پاش‌های دستگاه را بررسی کنید که گرفتگی نداشته باشند. اگر نازل‌ها گرفتگی دارند باید برای تعمیر ماشین لباسشویی از یک شخص ماهر کمک بگیرید. اگر نازل‌ها و آب‌پاش‌ها مشکلی نداشت باید برنامه شست‌وشو یا برند شوینده خود را تغییر دهید.

 3. سلام وعرض ادب
  ماشین ظرفشویی اسنوا دارم مدل ۱۴۶Tمیخوام ریست کنم دکمه ریست نداره چکار کنم؟
  سپاس

  1. با سلام
   دوست عزیز شما می‌توانید با استفاده از کشیدن برق این ماشین را ریست کنید پس از قطع برق ۱۵ دقیقه مکث و سپس دوباره برق را وصل کنید و بعد از گذشت ۳۰ ثانیه دکمه روشن را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا