به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تمیز کردن ماشین ظرفشویی، با استفاده از ۵ روش درکمترین زمان

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی در نظر خیلی‌ها کاری نه چندان مهم به نظر می‌رسد، غافل از اینکه باید تمیز و نظافت کردن ماشین ظرفشویی را در برنامه ماهانه نظافت منزل قرار داد.

ماشین ظرفشویی، کار شستشوی ظروف را انجام می‌دهد، به خاطر این فرایند، بسیاری از کاربران ماشین ظرفشویی گمان می‌کنند که این وسیله نیازی به نظافت و تمیزکاری ندارد. اما متاسفانه چنین نیست زیرا با گذشت زمان، املاح معدنی موجود در آب، چربی غذا، باقی مانده مواد غذایی و ذرات موجود در مواد شوینده روی فیلتر و دیواره‌های ماشین ظرفشویی انباشته می‌شوند. بنابراین بهتر است تمیز کردن ماشین ظرفشویی را در نظافت ماهانه منزل خود قرار دهید. رد این مقاله تمیز کردن ماشین ظرفشویی، فقط در ۵ مرحله آسان را به شما خواهیم گفت.

 

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

طریقه از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی

راه‌حل‌ها و ترفند‌های زیادی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی هست، اما بیشتر اوقات هیچ نکته‌ای برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی وجود ندارد. در ادامه این مطلب به چند روش کاربردی برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی اشاره خواهیم کرد. اما قصد داریم در اولین قدم بهترین روش برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی را به شما بگوئیم. راهی که به هیچ ماده خاصی احتیاج ندارد و بسیار ساده است.

بوزدایی ماشین ظرفشویی
برای بوزدایی ماشین ظرفشویی نکات و ترفند‌های خاصی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد

اگر بوی بد بزرگ‌ترین مشکل ماشین ظرفشویی شما است، راه را برای هوای تازه باز کنید. بعد از فرایند شستشوی ظروف و خاموش شدن ماشین، به سراغ آن رفته و درب ماشین را باز کنید. در این شرایط ماشین بخارات حاصل از شستشوی ظروف را به بالا می‌فرستد، پس بهتر است با فاصله از ماشین بایستید و درب آن را باز کنید. با اینکار اجازه می‌دهید هوای تازه درون ماشین ظرفشویی به جریان در بیاید.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی
بعد از اتمام شستشو، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و بگذارید بخارات درون آن خارج شود

دومین روش فقط به شما و به طرز برخوردتان با ماشین ظرفشویی بستگی دارد، قبل از اینکه ظروف را برای شستشو درون ماشین ظرفشویی قرار دهید ابتدا زمانی را برای جدا کردن باقی مانده مواد غذایی از روی آن اختصاص دهید.

ذرات درشت مواد غذایی، برنج، نان و حبوبات باقی مانده را با دقت از روی ظروف بردارید. سپس ظرف را زیر آب گرفته و پس از یک آبکشی کوتاه درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.

اگر باقی مانده مواد غذایی را از روی ظروف پاک نکنید و آن‌ها را همانگونه درون ماشین قرار دهید، ماشین ظرفشویی به سطل زباله ته مانده مواد غذایی تبدیل خواهد شد. همین امر سبب می‌شود داخل ماشین ظرفشویی بو گرفته و فرایند شستشو با اختلال مواجه شود.

کدری ظروف در ماشین ظرفشویی
قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ته مانده غذا را از روی آن پاک کنید

تمیز کردن ماشین ظرفشویی، در کمتر از پنج دقیقه

پس از پایان هر چرخه‌ی شستشوی ماشین ظرفشویی، بعد از خالی کردن ظرف‌ها، قفسه نگه دارنده ظروف را بیرون بکشید و با دقت آن را بررسی کنید. کف، دیواره‌ها و حتی قسمت انتهایی ماشین ظرفشویی را با دقت از نظر بگذرانید. ممکن است در حین فرایند شستشو، مواد غذایی درون ماشین گیر کرده باشند، پس اگر مواد غذایی درون ماشین می‌بینید، به سرعت آن را بردارید. این نظافت روزانه یک گام مهم در بوزدایی ماشین ظرفشویی است.

یک گام ساده برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی

در اینجا قصد داریم، به شما یک ترفند ساده برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی ارائه کنیم. لوازم مورد نیاز برای اینکار که باید به صورت هفتگی انجام شود، فقط یک پارچه لطیف و یا یک قطعه اسفنج خواهد بود. یک اسفنج مرطوب بردارید و درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، با این اسفنج سطح داخلی ماشین ظرفشویی را با دقت تمیز کنید و آن را از لکه‌های مواد غذایی و یا مواد شوینده پاک کنید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین
با یک اسفنج مرطوب، بدنه و سطح داخلی ماشین ظرفشویی را با دقت تمیز کنید

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، نکاتی که باید بدانید

فیلتر ماشین ظرفشویی، بی شک مهم‌ترین قسمت آن محسوب می‌شود، در هنگام شستشوی ظروف، مواد غذایی به سمت پایین، یعنی همان جایی که فیلتر ماشین ظرفشویی قرار گرفته است می‌روند و درون آن گیر می‌کنند. این پروسه، به مرور باعث ایجاد مشکلاتی در کارکرد ماشین و بوی بد درون آن خواهد شد. بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار، فیلتر را از درون ماشین ظرفشویی جدا کرده و بیرون بیاورید و سپس آن را با آب گرم و مواد شوینده مناسب بشوئید.

پیشنهاد مطالعه

می‌توانید برای بهتر تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی از یک مسواک استفاده کنید و با دقت تمام شکاف‌ها و درز‌هایی که احتمال می‌دهید درون آن‌ها چربی و روغن گیر کرده است را بشوئید. بعد از تمیز کردن فیلتر باید دوباره آن را سرجای خود قرار دهید، اگر برای دوباره سرهم کردن فیلتر به مشکل خورده‌اید، بهتر است از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

ضد عفونی کردن ماشین ظرفشویی
مواد غذایی و لکه‌های روغن در جریان شستشوی ظروف می‌توانند درون فیلتر گیر کنند

تمیز کردن ماشین ظرفشویی فقط با یک فنجان سرکه

راه‌های زیادی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی وجود دارد، عده‌ای ترجیح می‌دهند از قرص‌های تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده کنند، برخی نیز به سراغ بهترین مواد شوینده موجود در بازار خواهند رفت. هرکدام از این مواد و راه‌های گفته شده با قیمت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند و می‌توانند تاثیرات متفاوتی روی ماشین ظرفشویی داشته باشند. بهترین راه استفاده از مواد پاک کننده طبیعی است، برخی گمان می‌کنند این مواد قدرت لازم برای تمیز کردن لکه‌های مانده روی ماشین ظرفشویی را ندارند، اما این تصور اشتباه است.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین
تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین، یک راه آسان برای تمیز کردن ماشین است

اگر می‌خواهید ماشین ظرفشویی خود را یک تمیزکاری اساسی کنید، بهتر است از یک فنجان سرکه کمک بگیرید. سرکه سفید با خاصیت ضد عفونی و باکتری زدایی که دارد به راحتی چربی و مواد غذایی چسبیده به بدنه و دیواره‌های ماشین ظرفشویی را پاک خواهد کرد. فقط کافیست یک فنجان برداشته و آن را از سرکه سفید پر کنید و درون ماشین ظرفشویی خالی از ظرف بگذارید. درب ماشین را بسته و آن را در حالت شستشوی نرمال با آب داغ قرار دهید. همین فرایند کافیست تا تمام ماشین ظرفشویی شما با دقت شسته و تمیز شود.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین
برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه، فقط کافیست از یک فنجان سرکه استفاده کنید

استفاده از جوش شیرین در ماشین ظرفشویی

مهم نیست که کدام قسمت از خانه و یا کدام وسیله را نظافت می‌کنید، یک بسته جوش شیرین برای نظافت، همیشه به کمک شما خواهد آمد. این ماده پاک کننده طبیعی علاوه بر خاصیت میکروب زدایی یک روش عالی برای بوزدایی ماشین ظرفشویی محسوب می‌شود. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، قفسه نگه دارنده ظروف را بیرون بکشید تا دید وسیع‌تری نسبت به کاری که می‌خواهید انجام دهید داشته باشید.

بسته جوش شیرین را برداشته و مقداری از آن را کف ماشین ظرفشویی بریزید، به یاد داشته باشید که ماشین ظرفشویی باید عاری از هرگونه ظرف و ظروف باشد. ماشین ظرفشویی را روشن کرده و برنامه آن را در سریع‌ترین حالت و کوتاه‌ترین زمان ممکن قرار دهید.

استفاده از جوش شیرین در ماشین ظرفشویی
استفاده از جوش شیرین در ماشین ظرفشویی، بهترین راه برای تمیز کردن آن محسوب می‌شود

تمیز کردن ماشین ظرفشویی خارجی(سامسونگ، ال جی)

روش‌هایی که در این مطلب برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی گفتیم، مختص به یک برند خاص نیست. ایتالیایی، آلمانی و یا کره‌ای فرقی نمی‌کند شما می‌توانید برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ و تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی و حتی تمیز کردن ماشین ظرفشویی بوش از این روش‌های گفته شده استفاده کنید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
با این روش، می‌توانید همه ماشین‌های ظرفشویی از همه برند‌ها را تعمیر کنید

نحوه سرویس ماشین ظرفشویی

اگر بعد از تمیز کردن ماشین ظرفشویی، باز هم تغییری در کارکرد ماشین مشاهده نمی‌کنید و مشکلات هنوز وجود دارند، پس مشکل کثیف بودن ماشین نیست. بهتر است برای عملکرد بهتر و بیشتر ماشین ظرفشویی بازدید و سرویس دوره‌ای دستگاه را در برنامه خود قرار دهید. نحوه سرویس ماشین ظرفشویی کاری تخصصی محسوب شده و نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد. کار را به کاردان بسپارید و از خدمت سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی در محل آچارباز استفاده کنید. اما حالا که تصمیم گرفته اید آشپزخانه تمیز داشته باشید پیشنهاد می کنیم در مورد تمیز کردن ماشین لباسشویی هم مطالعه کنید.

نحوه سرویس ماشین ظرفشویی
روش و نحوه سرویس ماشین ظرفشویی، کاری تخصصی است و باید به دست تعمیرکار انجام شود

ساده‌ترین روش برای تمیز کردن ماشین ظرف شویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی برای بسیاری از افراد کاری سخت و دشوار محسوب می‌شود، زیرا برای تمیز کردن اصولی این وسیله خانگی پر‌کاربرد باید قوانین و نکات زیادی را رعایت کنند.

روش ساده برای تمیز کردن ماشین ظرف شویی و دیگر لوازم برقی کوچک و بزرگ خانه و آشپزخانه استفاده از خدمات نظافت منزل است. برای درخواست خدمات نظافت منزل کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز بروید و درخواست نظافت خود را ثبت کنید. تیم پشتیبان آچارباز بعد از ثبت درخواست خدمات نظافت منزل، با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی‌های لازم نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما می‌فرستد.

 


نویسنده :

4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 نظرات
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ندا ایزدیمحیاکیمیا الله وردی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
کیمیا الله وردی
Guest
کیمیا الله وردی

سلام. استفاده از جوش شیرین برای تمیز کرن ماشین ظرفشویی کار درستی هست. این اطمینان رو بهم میدن که مشکلی پیش نیاد؟ برای تمیز کرن ماشین ظرفشویی ایرانی مثل سنوا هم این روش خوبه یا نه؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام

اگر به این روش اطمینان ندارید، می توانید از دیگر راهکارهای گفته شده استفاده کنید.

محیا
Guest
محیا

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی بوش آلمان همین کارها رو میتونیم انجام‌بدیم؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام

بله این راهکارها کاملا عمومی است و برای تمامی مدل های ماشین ظرفشویی کاربرد دارد.

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.