×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

لوازم کوچک آشپزخانه

رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز

رایج ترین خرابی قهوه ساز

اگر قهوه‌ شما همان طعم همیشگی را نمی‌دهد باید آن را یک هشدار جدی تلقی کنید. این یعنی یکی از اجزای دستگاه قهوه ساز گران قیمت شما دچار مشکل شده است. در این مقاله رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز را به شما خواهیم گفت

قهوه را بو کشیده و مزه مزه می‌کنید اما آن عطر ومزه همیشگی را حس نمی‌کنید. اشکال کار از کجاست؟ این یعنی یکی از اجزای گران‌قیمت قهوه ساز شما دچار مشکل شده است. اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و چگونه آن را تعمیر کنید، این مقاله را از دست ندهید زیرا قصد داریم به رایج‌ترین خرابی‌های قهوه ساز بپردازیم و آن‌ها را بررسی و رفع ایراد کنیم. چنانچه با روش‌های اعلام شده نتوانستید مشکل را برطرف کنید باید تعمیر قهوه ساز را به یک فرد ماهر بسپارید.

قهوه ساز روشن نمی‌شود

بعد از یک روز کاری خسته کننده به خانه آمده و قهوه ساز را برای تهیه یک نوشیدنی مطلوب روشن می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که قهوه ساز روشن نمی‌شود. در این مورد لازم نیست برای عیب یابی قهوه ساز به تعمیرگاه مراجعه کنید، فقط کافیست از سالم بودن اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید.

در اولین قدم پریز برق را بررسی کرده و از وجود جریان برق در داخل آن مطمئن شوید. حالا باید سیم رابط قهوه ساز و دوشاخه آن را کنترل کنید، اگر اثری از خرابی و پارگی در سیم برق می‌بینید، سیم را تعمیر یا تعویض کنید.

برای تعمیر قهوه ساز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
قهوه ساز روشن نمی‌شود
اگر قهوه ساز روشن نمی‌شود، پریز برق را چک کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند

قهوه ساز روشن می‌شود اما متوجه می‌شوید آب درون آن گرم نمی‌شود، در این مورد نیز باید به بررسی پریز برق بپردازید. سالم بودن پریز برق را امتحان کنید، اگر پریز برق دارد باید عیب را در جای دیگری جستجو کنید.

سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز را چک کنید، آن را به پریز دیگری وصل کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر برق در دستگاه جریان دارد، این یعنی سیم رابط و دوشاخه قهوه ساز مشکلی ندارند.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
المنت حرارتی وظیفه گرم کردن قهوه را برعهده دارد

اگر سیم رابط و دوشاخه را تعویض کردید اما هنوز قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند باید به سراغ المنت دستگاه بروید. المنت دم کننده قهوه ساز وظیفه تولید حرارت را دارد، دستگاه را باز کنید و ترمینال‌های المنت را پیدا کنید، حالا باید دستگاه را دوباره به برق وصل کنید. یک مولتی متر برداشته و اختلاف سطح الکتریکی را اندازه گیری کنید.

اگر ولتاژ و جریان برق به دستگاه می‌رسد اما المنت حرارتی تولید نمی‌کند، بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است و باید تعویض شود. البته گاهی اوقات نیز ممکن است ولتاژ و جریان برق به المنت نرسد، که در این صورت باید عیب دستگاه را در قطعه دیگری پیدا کنید.

قهوه‌ساز آب را گرم نمی‌کند
اگر قهوه ساز آب را گرم نمی‌کند بدین معنی است که المنت حرارتی سوخته است

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد

اگر قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد، باید ترموستات قهوه ساز را تنظیم کنید، آن را به دلخواه خودتان تنظیم کنید، اما اگر می‌بینید باز هم قهوه درون قهوه ساز می‌جوشد باید ترموستات آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

تنظیم نبودن ترموستات منبع بسیاری از مشکلات و ایرادات قهوه ساز است، اگر می‌بینید آب به دمای جوش می‌رسد اما از لوله وسط فوران نمی‌کند باید به سراغ ترموستات بروید. بیشتر اوقات ترموستات به کار رفته درون قهوه ساز تنظیم نیست، باید آن را تنظیم کنید تا آب درون قهوه ساز به طور کامل جوش آمده و درون دستگاه دم بکشد.

البته خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز، نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین مشکلی شود. سوپاپ قهوه ساز را بیرون آورده و آن را تمیز کنید، اگر می‌بینید سوپاپ دچار خمیدگی و شکستگی شده است وقت آن رسیده که آن را تعویض کنید.

قهوه در هنگام آماده شدن می‌جوشد
خمیدگی یا گرفتگی سوپاپ قهوه ساز می‌تواند در فرایند جوشیدن قهوه اختلال ایجاد کند

قهوه مزه تلخی دارد

اگر قهوه آماده شده مزه تلخی دارد، یعنی زمان تمیز کردن دستگاه رسیده است، باید دستگاه قهوه ساز را با مواد شوینده و یا مواد پاک کننده طبیعی به خوبی تمیز کنید تا مزه تلخی قهوه از بین برود. برای اینکار قطعات داخلی قهوه ساز و فیلتر آن را بردارید، تمامی آن‌ها را یک به یک تمیز کرده و با پارچه‌ای لطیف خشک کنید. اگر نمی‌دانید برای تمیز کردن قهوه ساز از کجا شروع کنید به مقاله تمیز کردن قهوه ساز و رسوب زدایی اسپرسو ساز مراجعه کنید. تمیز کردن قهوه ساز باعث بالا بردن کیفیت طعم و مزه قهوه خواهد شد.

البته بیشتر اوقات مقدار قهوه دم شده نیز می‌تواند در تلخی نوشیدنی تاثیر بگذارد، مقدار قهوه و حجم فنجان خود را در نظر بگیرید سپس قهوه را دم کنید.

قهوه مزه تلخی دارد
میزان قهوه ریخته شده درون قهوه ساز می‌تواند در تلخی قهوه موثر باشد

قهوه آماده شده رقیق است

به یاد داشته باشید برای دم کردن قهوه همواره، از آب سرد استفاده کنید. آب داغ و یا گرم باعث رقیق شدن قهوه شما خواهد شد. همچنین میزان قهوه به کار رفته برای دم کردن آن نیز می‌تواند در رقیق و یا غلیظ شدن قهوه بسیار موثر باشد. برای درست کردن قهوه غلیظ، در ریختن پودر قهوه زیاده روی نکنید. پودر قهوه زیادی شاید باعث غلیظ شدن قهوه بشود اما مزه آن را تلخ خواهد کرد.

قهوه آماده شده رقیق است
استفاده از آب گرم هنگام دم کردن قهوه باعث رقیق شدن آن می‌شود

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند

قهوه دم کشیده و آماده شده است اما به سرعت سرد شده و گرم نمی‌ماند. در این حالت باید دوباره به سراغ المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز بروید. اگر متوجه شده‌اید دستگاه دیگر قهوه را داغ نگه نمی‌دارد این یعنی باید المنت گرم نگه دارنده را تعویض و یا تعمیر نمایید. برای تعویض المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز ابتدا باید، ترمینال المنت را آزاد نمائید، سپس خود المنت را باز کنید.

بعد از جدا کردن ترمینال‌ها و صفحه نگه دارنده المنت، باید خود المنت نگه دارنده را از دستگاه جدا کنید. قطعه را بررسی کنید اگر احساس می‌کنید المنت گرم نگه دارنده قهوه ساز سوخته است، آن را تعویض کنید. حالا تمام مراحل گفته شده را برعکس انجام دهید تا دوباره دستگاه را سرهم کنید.

قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با سوختن المنت گرم نگه دارنده قهوه آماده شده به سرعت سرد می‌شود

نکات مهم در نگهداری قهوه ساز

 • به خاطر داشته باشید استفاده بیش از اندازه از قهوه ساز باعث خرابی آن می‌شود، رسیدن بیش از اندازه حرارت به المنت حرارتی قهوه ساز تنها باعث از کار افتادن دستگاه می‌شود. پس از قهوه ساز برای تهیه مقدار زیادی قهوه استفاده نکنید.
 • هرچند وقت یکبار زمانی را برای تمیز کردن قهوه ساز بگذارید، فیلتر و سوپاپ و بدنه دستگاه را با دقت تمیز کنید. اگر دوست ندارید از مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن قهوه ساز استفاده کنید، آب لیمو و سرکه را امتحان کنید.
 • پریز و سیم رابط قهوه ساز را با دقت بررسی کنید، اگر سیم رابط دچار خرابی و یا پارگی بود آن را تعویض کنید.
قهوه آماده شده داغ نمی‌ماند
با استفاده از سرکه و جوش شیرین به راحتی می‌توانید قهوه ساز را تمیز کنید

بدون دردسر قهوه ساز را تعمیر کنید

اگر دست به آچار شدید اما نتوانستید قهوه ساز را تعمیر کنید، باید به سراغ یک متخصص ماهر در این زمینه بروید. قهوه ساز اجزا و قطعات گران قیمتی دارد، بنابراین خرابی هریک از آن‌ها می‌تواند، روند تعمیر دستگاه را با کندی روبرو کند.

بهتر است تعمیر قهوه ساز را به آچارباز بسپارید، به وب اپ، سایت و اپلیکیشن آچارباز رفته و درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست پشتیبانان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم سرویسکار ماهر را به محل دلخواه شما می‌فرستند.

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
تعمیر قهوه ساز
4.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫122 دیدگاه ها

 1. سلام. وقت بخیر دستگاه من اسپرسوساز مباشی ۲۰۲۰ هست . ۱هفتس خریدم منتها بخار میخوام برای کف شیر اون قطع ووصل میشه بخارش. صداش ممتد وکارایی پشت سرهم نداره قطع ووصل نیشه . هواگیری هم شده ۴.۵بار

 2. سلام
  من دو ماه دلونگی ۶۸۵ خریدم دو هفته ست آب و گرم نمیکنه و اصلا آب بالا نمیاد به تبع اون هیچ عصاره گیری هم انجام نمیشه اتصالات پریز و برق و چک کردم مشکلی نداره عیب دستگاه چی هست؟

 3. سلام
  قهوه ساز مایر دارم روشنش که کردم بدنه و دکمه ها داغ شدن و از دریچه ش چکه چکه آب داغ میومد.مشکلش چیه

 4. من امروز دستگاه ( دلونگی‌۳۲۰‌) روشن کردم دسته گروپ با فشار پرتاپ شد علتش چی بوده؟

 5. سلام من امروز دستگاه نوا ۱۲۸ خریدم،همین الان هم ۱۳۹ دارم ،با وجود اینکه خیلی تعریف ۱۲۸ رو دادن،دمای ۱۳۹ که دارم از ۱۲۸ بیشتر هست،ولی آب جوش و بخارش عالیه فقط برای قهوه آنچنان داغ نمیشه دلیلش چی میتونه باشه،
  ممنون از راهنماییتون

 6. من قهوه ساز مولینکس دارم ازین قدیمیا بعد روشنش که میکنی اون گرم نگه دارندش هم باهاش روشن میشه وقتی خاموشم میکنی خاموش میشه!!! اگه روشن بذارمش! ابش تموم شه خراب میشه برا اینکه اون کزم نگه دارندش روشن بمونه؟

  1. باسلام
   نیمای عزیز، بله تمام شدن آب درون قهوه ساز و یا زیاد روشن ماندن المنت باعث آسیب به دستگاه خواهد شد، پیشنهاد میکنیم در هر بار، به اندازه مصرف خود تهیه قهوه کنید.

 7. سلام.من همیشه قبل خاموش کردن دستگاه بدون بستن پورتال به هد گروپ ،دکمه استارت دستگاه و میزنم و میزارم حدود یک دقیقه آب از دستگاه خارج بشه.در طول روز که دستگاه روشنه هم چند بار مدت یه حدود ۳۰ ثانیه میزارم آب از دستگاه خارج بشه.آیا این کار به دستگاه فشار میاره؟

  1. باسلام
   هادی عزیز، این مورد فشار زیادی به دستگاه وارد نمی‌کند، اما بهتر است به تعداد دفعات کمتری انجام گیرد.

  1. سلام خسته نباشید
   من نوا۱۲۸ خریدم هم چیزش خوبه ولی عقرب ساعتی که داره منظورم فشار سنج اش از پنج ب بالا نمی ره اینه اینه که گیر کرده باشه
   ممنون

   1. باسلام
    حسن عزیز برای رفع مشکل، صحت واشرهای گروپ را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر قهوه ساز در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 8. با سلام
  من یک دستگاه قهوه ساز صنعتی اهرمی بیزرا دارم
  وقتی آب گیریش کردم دستگارو روشن کردم هوای دستگاه هم باز بود متوجه نشدم رفتم بیرون
  بعد از سه ساعت برگشتم دیدم همه هوای دستگاه خالی شده و دستگاه خاموش شده دیگه روشن نشد
  مشکل از کجا میتونه باشه؟

  1. باسلام
   طارق عزیز برای رفع مشکل یکبار مخزن آب را خارج و دوباره جایگذاری کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر قهوه ساز در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 9. با سلام
  دستگاه من از نوع ویداس هست،برای اسپرسو پمپ کار میکنه اما خروجی اب ندارم،از جوش شیرین هم برای رسوب استفاده کردم،اما فایده نداشت؟چه کنم؟؟؟پیچ قسمت خروجی هم باز نشد

 10. سلام
  امروز دستگامو رسوب زدایی کردم (مباشی 2010) . احساس میکنم قدرت و فشارش بیشتر شده اما متاسفانه طبق همون روال همیشگی اومدم عصاره گیری کنم اما قهوه طعم سوختگی و تقریبا بدون عطر میده …. مشکل کجاست ؟ ایا دستگاهم خراب شده؟

 11. سلام وقت بخیر
  من دوروز قهوه ساز مباشی مدل ecm2016 استیل خریدم.
  بعداز استفاده متوجه لرزش و جریان الکتریسیته در بدنه شدم رفتم قهوه سازو تعویض کردم دستگاه دوم بازم همینطور بود. میخواستم ببینم واسه اینطور قهوه سازای استیل این اتفاق عادی هستش یا نه مشکل داره.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. سلام وقت بخیر
  من قهوه ساز دلونگی دارم قدیمیا که مخزن شیر داره.مشکلش اینه قسمت آخرش که میخوام شیرو مثل کف با بخار بده بیرون کار نمیکنه.بخار داخل مخزن میاد ولی شیر بیرون نمیاد.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

  1. باسلام
   وحید عزیز، ممکن است سوپاپ قهوه ساز شما دچار رسوب و گرفتگی، شده باشد، لازم است برای رفع مشکل سوپاپ را رسوب زدایی کنید، احتمال خمیدگی و یا شکستن آن نیز هست. شما می‌توانید درخواست تعمیر قهوه ساز در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 13. با سلام و صبح بخیر
  من امروز یه دستگاه دلونگی اسپرسوی مدل EC850M گرفتم بعد از نصب فقط آب جوش میده خروجی از قسمت اسپرسوش نداره دستگاه نو هستش و برای بار اول هست که استفاده میکنم
  با تشکر

 14. سلام وقت بخیر
  دستگاه اسپرسوساز نوا ۱۴۹داریم بعد وقتی که باشه کف شیر درست کردم و یه شات اسپرسو گرفتم اواخر گرفتن شات آب با سرعت خیلی کمی خارج شد و به نظر خودم یه کم دستگاه بوی سوختگی کمی داد و دستگاه رو خاموش کردم و متوجه شدم آب مخزن دستگاه تموم شده
  حالا بعد از اینکه مغزن و زو‌پرکردم فشار خارج شدن آب از دستگاه خیلی خیلی کم شده و دیگه مثل سابق آب از نازل خارج نمیشه
  به نظرتون مشکل از چیه پمپ دستگاه ایراد پیدا کرده با چی
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   آرمان عزیز، چند عامل می‌تواند باعث خرابی قهوه ساز شود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
   1-کم شدن فشار آب می‌تواند به دلیل وجود جرم درون دستگاه باشد. باید دستگاه را تمیز و جرم گیری کنید.
   2-ممکن است مانعی درون قطعات قهوه ساز، مسیر را مسدود کرده باشد.
   3-این احتمال وجود دارد که، پمپ دستگاه نیم سوز شده باشد.
   بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 15. سلام من قهوه ساز دلونگی ۳۲۰ خریدم بعد از اینکه قهوه اماده شده و می خواهم فیلتر که تفاله قهوه داخلش است خالی کنم تفاله قهوه با فشار می پاشد بیرون لطفا راهنمایی کنید .ممنون

  1. درود بر شما
   نورانی عزیز، دستگاه باید توسط سرویسکار بازدید شود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 16. سلام / دستگاه مباشی خونگی دارم حدودا دو سه ماهه دارمش و فوم قهوه بسیار کم شده در حدی که میشه گفت اصلا روی اسپرسو فوم ندارم . مشکل از کجا میتونه باشه ؟

  1. درود بر شما
   فردین عزیز، در اغلب موارد این مشکل به خود قهوه مورد استفاده شما مربوط می‌شود و ربطی به دستگاه قهوه ساز ندارد. در ادامه به برخی از عواملی که باعث چنین مشکلی می‌شوند اشاره می‌کنیم:
   1-ذرات قهوه بسیار ریز آسیاب شده‌اند
   2-قهوه مورد استفاده کهنه است
   3-قهوه در مکانی با دمای بالا و گرم و یا در مکانی سرد مانند یخچال قرار گرفته است، آن را در مکانی خشک و خنک بگذارید
   موفق باشید

 17. سلام وقت بخیر
  من چند روز قهوه ساز نوا ۱۲۸ خریدم روزانه دوشات قهوه استفاده میکنم اما قهوه ولرم هستش داغ نیست ایا طبیعیه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، داغ نشدن آب قهوه ساز، اغلب به دلیل خرابی فیوز حرارتی و یا ترموستات است، بهتر است هرچه سریع‌تر برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و با شماره 02154591616 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 18. با سلام
  من یک دستگاه گریمن GR-EM501 دارم بعد از هر بار استفاده از نازل بخار مقدار زیادی بخار ذخیره میشه تو دستگاه که باید با دکمه عصاره گیری از دستگاه خارجش کنم.آیا مشکلی داره دستگاه؟

 19. سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  من دستگاه نوا 149 دارم
  چندماهی بدون استفاده بود برام، اما امروز روشنش کردم خیلی دیر اسپرسو بهم میده، ینی الان دوبرابر بیشتر از همیشه طول میکشه تا اسپرسو خارج بشه و اینکه قطره قطره بیرون میاد

  ضمناً اگر باید از جرم گیر استفاده کنم، راهنمایی کنید چی خوب هست
  خیلی ممنونم

  1. درود بر شما
   سید جواد عزیز، ساده‌ترین دلیل برای آرام و کند شدن قهوه ساز، کثیفی و وجود جرم درون دستگاه است. باید دستگاه قهوه ساز را تمیز و جرم گیری کنید. شما می‌توانید برای تمیز کردن قهوه ساز از روش‌های طبیعی استفاده کنید و یا از مایع و یا قرص‌های جرم گیر مناسب رسوب زدایی استفاده کنید. اگر بعد از جرم گیری قهوه ساز، هنوز هم دستگاه دیر قهوه درست می‌کند، این احتمال وجود دارد که یکی از دریچه‌ها مسدود شده باشد و باید برای تعمیر آن اقدام کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 20. درود قهوه ساز رومانتیک ۱۳۰۰‌دارم روشن میشه ولی چراغش ثابت نمیشه‌که بتونم استارتش کنم اب داغ نمیشه تازه خریدم۱۰تا قهوه بیشتر نگرفتم ازش مشکل از کجاس ؟سپاس گزارم

  1. درود بر شما
   مسعود عزیز، داغ نشدن آب در قهوه ساز اغلب به دلیل خرابی فیوز حرارتی و ترموستات قهوه ساز است. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 21. سلام تقریبا ۲ ماهه قهوه ساز دلونگی ۶۸۵ گرفتم روزی ۵ کاپ باهاش اسپرسو درست میکنم و هر بار بوسیله نازل بخارش فوم شیر هم ۵ کاپ درست میکنم،همون ماه اول چراغ رسوب زدایی روشن شد،طبق دفترچه خودش و با مایع رسوب زدای داخل کارتنش رسوب زدایی کردم .از آبی استفاده میکنم که هم تصویه شده هم جوشیده شده ولی هنوز یکماه از رسوبزدایی نگذشته دوباره چراغ رسوبزدایی روشن شده،لطفا راهنمایی کنید علتش چیه

  1. درود بر شما
   فاطمه عزیز، چند عامل می‌تواند باعث روشن ماندن چراغ رسوب زدایی قهوه ساز شود، که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
   1-رسوب زدایی درست انجام نگرفته و همچنین باید از مواد قوی‌تری برای از بین بردن ذرات استفاده کرد.
   2-چیزی درون قطعات دستگاه، مانع از جریان صحیح آب می‌شود. در چنین شرایطی تعمیرکار باید از قهوه ساز بازدید کند.
   3-دستگاه قهوه ساز حالت‌های مختلفی را برای تهیه نوشیدنی به شما پیشنهاد می‌دهد. اگر بعد از تمیز کردن دستگاه، دوباره با چراغ روشن رسوب زدایی مواجه شدید می‌توانید در برخی مدل‌ها، دکمه‌های 8 اونس (8oz) و 10 اونس (10oz) را باهم بفشارید تا چراغ رسوب زدایی خاموش شود.
   به شما پیشنهاد می‌کنیم، برای جلوگیری از آسیب و رفع ایراد تخصصی دستگاه هرچه زودتر برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 22. وقت بخیر. دو هفته هست اسپرسوساز مباشی 2021 خریدم وقتی دستگاه روشن میشه از قسمت اتصال مخزن به بدنه آب پس میده. و همچنین بعد از عصاره گیری قهوه و اتمام کار از پرتافیلتر آب چکه میکنه. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید این دو مشکل چی راه حلش چی هست؟ سپاس

  1. درود بر شما
   نرگس عزیز، عواملی که در ادامه گفته خواهند شد، باعث چکه کردن آب از اسپرسوساز می‌شوند:
   1-نازل بخار اسپرسوساز خراب شده است.
   2-مخزن آب ترک خورده و یا شکسته شده است.
   3-شلنگ اسپرسوساز پاره شده است.
   4-پرتا فیلتر اسپرسوساز، ضد آب نیست.
   5-المنت دستگاه شکسته شده است.
   بهتر است برای تعمیر اسپرسوساز اقدام کنید.
   موفق باشید

 23. سلام
  دستگاه من EC685 هست ، بعد از ۲ ماه استفاده که روزانه به طور متوسط ۱ شات اسپرسو ۱ شات هم برای نظافت میگیرم ، آلارم رسوب زدایی داد ، از مایع رسوب زدا استفاده کردم ولی همچنان آلارم برقرار بود ، مجدد محلول جدید تهیه کردم رسوب زدایی کردم ولی متاسفانه چراغ چشمک زن هنوز ادامه داره ، و مطمعن هستم دستگاه رسوب نداره ، چون هم آب شفافی خارج میشه هم قهوه بسیار داغ و طعم مطبوعی داره ، نظر شما برای این چراغ چشمک زن چیه ؟ چه کاری باید انجام بدم

  1. درود بر شما
   فریبا عزیز، اگر حتی بعد از رسوب زدایی دستگاه با چراغ روشن روبرو می‌شوید باید بدانید که چیزی در لوله‌ها و قطعات آن مانع از جریان درست آب می‌شود. این اختلال خود را، با روشن کردن چراغ رسوب نشان می‌دهد. بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 24. سلام
  وقتتون بخیر
  علت روشن موندن و خاموش نشدن چراغ بخار قهوه ساز چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. درود بر شما
   ابوالفضل عزیز، روشن مانددن چراغ بخار قهوه ساز خبر از رسوب در دستگاه می‌دهد. بهتر است هرچه زودتر برای رسوب زدایی قهوه ساز اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما می‌توانید مقاله تمیز کردن قهوه ساز و رسوب زدایی اسپرسوساز را مطالعه کنید.
   اگر رسوب زدایی قهوه ساز را انجام داده اما هنوز با چراغ بخار روشن روبرو می‌شوید، باید بدانید که ترموستات و المنت دستگاه مشکل پیدا کرده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره 02154591616 تماس گرفته و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 25. سلام خسته نباشید
  من اسپرسو ساز سانفوردSF1399ECM دارم
  الان چند وقت قهوه که میده طعمش مثل اول نیست و هو تلخ هم کف خیلی سفید میده که بر بد طعم بودنش اضافه میکنه هم نوع قهوه هم فشار قهوه تو بسکت رو عوض کردم خوب نشد میشه راه نماییم کنید
  با تشکر

  1. درود بر شما
   رسول عزیز، چند عامل باعث تغییر مزه قهوه و تلخ شدن آن می‌شوند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
   1-قهوه کیفیت پایینی دارد.
   2-دمای اشتباه را انتخاب می‌کنید.
   3-قطعات قهوه ساز مستهلک شده‌اند.
   4-دانه‌های قهوه ساز، به درستی درون دستگاه آسیب نمی‌شوند. نحوه آسیب و میزان آن، می‌تواند باعث تغییر در طعم و مزه نوشیدنی قهوه شود.
   بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 26. سلام من اسپرسو ساز زیگما ۱۵ بار خریدم ، امروز ک خواستم استفاده کنم موقع عصاره گیری فقط چند ثانیه قهوه اومد و بعدش حجم زیادی از بخار خارج شد، ضمنا دستگاه نو هست ، ایراد از کجاست ؟

  1. درود بر شما
   اشکان عزیز، ابتدا از درست نصب شدن اجزا و قطعات قهوه ساز اطمینان حاصل کنید. اگر قطعات به درستی قرار نگرفته باشند امکان خروج بخار زیاد از دستگاه وجود دارد.
   یک دلیل دیگر برای خروج مقدار زیادی بخار از قهوه ساز، کثیفی و وجود رسوب در دستگاه است. بهتر است برای تمیز کردن قهوه ساز اقدام کنید.
   موفق باشید

 27. سلام كمتر از يك ماهه كه اسپرسوساز دلونگي مدل ec685 و خريديم چند روزي هست كه از نازل بخار آب چكه ميكنه مشكل كجاست ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  1. درود بر شما
   الهه عزیز، عوامل زیادی می‌تواند باعث چکه کردن آب از قهوه ساز شود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
   اصلی‌ترین دلیل برای چکیدن آب از قهوه ساز، به دلیل شکستگی مخزن آب است. این مخزن را از آب پر کرده و ببینید که از کف آن آب چکه می‌کند یا نه؟
   دومین دلیل می‌تواند به نازل بخار آب برگردد، اگر نازل آب نشتی داشته باشد شما با چکه کردن آب مواجه خواهید شد.
   ترک خوردن المنت، پاره شدن شلنگ و…از دلایل دیگر برای چکیدن آب از قهوه ساز هستند.
   بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 28. سلام من یه اسپرسو دستگاه دارم رمانتیک700چندروزه به گروپ که دست میزنم برق گرفتگی بوجود میاد مشکلش چیه ممنون؟

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این احتمال وجود دارد که سیم و دو شاخه دستگاه فرسوده شده باشند. بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی، عیب یابی و تعمیر دستگاه را به متخصصان ماهر بسپارید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 29. سلام
  من یک قهوه ساز ویداس مدل vi-190-s در ده سال پیش خریدم
  الان میخام استفاده کنم ازش ، اسپرسو سازش کار نمیکنه
  مخزن رو پر آب کردم ، ولی بازم فایده نداشت

  1. درود بر شما
   فرشاد عزیز، بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، می‌توانید برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 تماس گرفته و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 30. سلام من یک اسپرسو ساز رومانتیک هوم مدل CM1300 دارم صفش لمسی هست زمانی که روشن میکنم دکمه روشن خاموش کار میکنه بعد از خوردن قهوه خاموش نمیشه سیمش هم سالمه مشکل از سیم یا لمسش تازه 4 هفته گرفتم 24 ماه هم گارانتی داره

 31. درود بر شما. من یک دستگاه قهوه ساز نوا مدل 149 دارم مدتیه وقتی دستگاه را روشن میکنم از قسمت پسماند آب که خروجی آن در سینی چکه گیر قراردارد شروع به ریزش آب میکند و بعد قطع می شود بعد از هر دفعه درست کردن قهوه این اتفاق می افتد و مقدار زیادی اب خارج می شود که نرمال نیست این حجم از آب. لطفا راهنمایی خود را به ایمیل وارده شده ارسال نمایید ممنون میشم اگه پاسخ بدید و ارسال کنید. سپاس از سایت خوبتون و اطلاعات داخل سایتتون.پیروز باشید

  1. درود بر شما
   حمید عزیز، چکه کردن آب از قهوه ساز، به معنای خرابی پمپ دستگاه است. این ایراد با تعمیر به موقع برطرف می‌شود، درخواست خود را برای تعمیر قهوه ساز از طریق شماره تلفن 02154591616 ثبت کنید و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

   1. سپاس از پاسخگویی و راهنمایی های خوبتون. یعنی پمپ چه مشکلی پیدا میکنه که این اتفاق رخ میده؟ ممنون میشم پاسخ بدهید.

    1. درود بر شما
     حمید عزیز، عوامل مختلفی باعث بروز چنین مشکلی می‌شوند. عدم استفاده از دستگاه برای یک دوره طولانی، استفاده نادرست و یا مستهلک شدن قطعات می‌تواند منجر به خرابی پمپ شود.
     موفق باشید

 32. سلام من قهوه ساز هارداستون مدل HS-CM002 دارم. امروز که به برق زدم با وجود اینکه چراغش روشن میشد ولی المنتش داغ نمیشه و آب داخل قوریش نمیشه. قابل تعمیره؟

  1. درود بر شما
   سارا عزیز، دستگاه قابل تعمیر است. درخواست خود برای تعمیر قهوه ساز را در سامانه آچارباز ثبت کنید، تا در اسرع وقت تعمیرکار سیار آنلاین قهوه ساز را تعمیر کند.
   موفق باشید

 33. با سلام.
  من قهوه ساز هانور دارم که امروز برای بار دوم از کار افتاد. هر وقت از قسمتی که شیر جوش میاره و کفی می کنه استفاده کردیم انگار ترموستاتش بیش از حد داغ می کنه و دیگه روشن نمیشه. قسمت شیر جوش دکمه اش کار می کنه ولی قسمت اسپرسو نه. دلیلش چیه؟ قابل تعمیره؟

  1. درود بر شما
   بله مشکل گفته شده قابل تعمیر است و شما می‌توانید به راحتی درخواست تعمیر قهوه ساز خود را ثبت کنید و یا از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید. کارشناس متخصص آچارباز قادر است دستگاه شما را با هر مارک و برندی که باشد تعمیر کند.
   موفق باشید

 34. با سلام
  اسپروساز خانگی کروپس دارم که خیلی هم کم کار کرده . بطور ناگهانی از کار افتاده و بطور کلی روشن نمی شود . پریز ، سیم و دوشاخه را چک کردم .
  به تعمیرکاری مراجعه کردم ، گفتند ترموستاتش خراب شده که البته نتوانستم چندان اعتمادی به تشخیصش کنم . اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید . با سپاس

  1. درود بر شما
   عوامل زیادی می‌تواند مانع از روشن شدن قهوه ساز شود، مانند خرابی کابل، فیوز و برد کنترل معیوب و یا از کار افتادن ترموستات.
   می‌توان گفت که خرابی ترموستات، دلیل اصلی روشن نشدن قهوه ساز است.
   موفق باشید

 35. درود.دستگاه خوتگى mebashi دارم. چند روز پيش دستگاه رو بردم خونه دوستم،روشنش كردم صداش مثل قبل نيست. بيشتر شده وقتى آب رو از مخزن مياره. بعد تا قهوه وارد ايوان ميشه صداش كم و مثل قبل برميگرده../؟!
  صداى اضافه به نظرتون چيه… سپاس

  1. درود بر شما
   سروصدای اضافه خبر از خرابی پمپ دستگاه می‌دهد. بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید و با کارشناسان اچارباز از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 36. سلام . من یه قهوه ساز ۱ کاره معمولی دارم. وقتی قهوه رو درست میکنه خیلی رقیق و مزه آب میده. اصلا قهوه رو دم نمیکنه. مشکل از چیه؟ نوع قهوه فرق میکنه؟ من قهوه ترک میریزم داخلش.

  1. درود بر شما دوست عزیز
   قهوه ابکی و رقیق در قهوه ساز، اغلب خبر از این می‌دهد که شما به میزان کافی از قهوه استفاده نمی‌کنید. برای هر 100میلی لیتر آب از 6 گرم قهوه استفاده کنید. اگر مزه قوی تری می‌خواهید باید میزان قهوه را افزایش دهید. اما اگر بعد از افزایش قهوه، باز هم با قهوه رقیق و ابکی طرف هستید، این احتمال وجود دارد که آسیاب دستگاه خراب شده باشد.
   موفق باشید

 37. سلام وقت بخیر من مدت یک ساله قهوه ساز دلونگی مدل 420 گرفتم جدیدا اسپرسوهم با بسکت سینگل هم دبل به سختی خارج میشه و حالت چیکه چیکه میاد به جای اینکه با فشار خارج بشه من بیشتر از روزی یک بار استفاده نمیکنم همیشه هم بعد از استفاده بعد از درآوردن گروپ دستگاه رو تمیز میکنم که ذرات قهوه پاک بشه دلی اینکه چیکه چیکه اسپرسو میاد چی میتونه باشه؟

 38. من نمیدونم سه روز بود یه قهوه ساز بیزل گرفتم روز سوم که راهش انداختم بخار ازش میخاستم ترکید دلیلش چی میتونه باشه؟

 39. سلام
  قهوه جوش من دلونگی مدال ۴۲۱ هست، اسپرسو رو‌که روشن میکنم بعد از چند ثانیه خاموش میشه، باید دکمه روشن و نگه دارم تا روشن بمونه، ولی به محض این که دستم و از روی دکمه برمیدارم دستگاه خاموش میشه. ولی قسمت قهوه فرانسه اش مشکلی نداره و کار میکنه

  1. درود بر شما
   ممکن است سیم کشی دستگاه دچار خرابی شده باشد، برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و با شماره 02154591616 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 40. سلام خسته نباشید..
  بنده یه دستگاه مباشی داشتم با فشار 20بار.. 14 روز اول قهوه با خامه ی زیادی میداد و خیلی عالی بود. اما الان بعد از 14 روز قهوه بدون خامه می‌دهد و یه جورایی ابکی هس. مشکل چی میتونه باشه؟؟

 41. سلام خسته نباشید من دستگاه نوا 149 دارم از دیروز روشن که میکنم آب جوش میاد ولی فشار نداره خیلی کم آب میاد بیرون؟ مشکلش چی میتونه باشه؟

  1. درود بر شما
   این پروسه می‌تواند به چند دلیل باشد.
   1-بیش از ظرفیت، در داخل دستگاه قهوه ریخته‌اید.
   2-فشار آب را پمپ دستگاه تامین می‌کند، با خرابی این قطعه فشار آب بسیار کم خواهد شد.
   به موقع برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، تا دستگاه به سرعت تعمیر شود.
   موفق باشید

 42. سلام
  اسپرسوساز من دلونگی مدل ۳۱.۳۵ هست تازه خریدم و مشکلی نداشت از دیروز موقعی که گرم میشه از نازلش و کنار دستگاه اب چکه میکنه. مشکلش چی هست؟

  1. درود بر شما
   چکه کردن آب از قهوه ساز، به دلیل خرابی شیر پمپ است. بهتر است برای تعمیر قهوه ساز با کارشناسان اچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 43. سلام خانم امیری، من یک دستگاه قهوه ساز نوا دارم، امروز صبح ازش استفاده کردم کاملا درست بود ولی بعدازظهر که روشنش کردم صدای پمپ دستگاه قطع نمیشد و متوجه شدم که آب را از قسمت تخلیه دستگاه به صورت یکسره خارج میکنه و پمپ قطع نمیکنه، میشه بهم بگین چکار باید بکنم؟

  1. درود بر شما
   امکان خرابی و یا گرفتگی پمپ قهوه ساز وجود دارد، بهتر است برای رفع مشکل با کارشناسان آچارباز از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 44. سلام من دستگاه قهوه سازم از این معمولیاست بعد فک کردم بحا اب شیرم‌میشه ریخت شیر ریختم الان خراب شده همش تیکهای پنیری شکل میده بیرون‌جیکار کنم

  1. درود بر شما
   با ریختن شیر به جای آب، قهوه ساز دیگر تمیز نخواهد شد و امکان خرابی قطعات وجود دارد.
   به همین دلیل در دفترچه راهنمای این دستگاه، تاکید شده که هرگز به جای آب نوشیدنی دیگری ریخته نشود.
   بهتر است برای تعمیر قهوه ساز اقدام کنید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.
   موفق باشید.

 45. سلام
  من وقتی قهوه درست میکنم پودر قهوه هنوز نم داره خشک نمیشه مشکلش چی میتونه باشه

 46. سلام دستگاه قهوه ساز رو روشن کردم میخواستم کاپوچینو درست کنم یه لحظه انگار بخاری که باید بیاد خارج نمی شد و یه صدای ترکیدن داد یعنی خراب شده

 47. باسلام
  دوستان چرا قهوه جوش من گرم نمی‌کند
  همه ی چیزاش رو نو کردم
  حتی پریزن رو هم عوض کردم

  1. سلام

   دوست عزیز ممکن است دو شاخه دستگاه معیوب و یا المنت دستگاه سوخته باشد گاهی اوقات حتی نبود جریان برق در پریز نیز میتواند مانع از کار دستگاه شود بهتر است جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   تعمیر قهوه ساز و چای ساز در محل

 48. چرا بعد از دم کردن قهوه، مقداری از پودر قهوه داخل لیوان ته نشین میشه؟

  1. سلام

   به احتمال زیاد از فیلترهای استاندارد استفاده نکرده‌اید. اگر از نوع فیلتر اطمینان دارید، پس با یک تعمیرکار لوازم خانگی مشورت کنید. شما می توانید برای تعمیر قهوه ساز خود از سامانه آچارباز کمک بگیرید.

   https://a4baz.com/kitchen/coffee-maker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا