پرینتر

مشکلات و خطاهای پرینترهای hp

مشکلات و خطاهای پرینترهای hp

یادداشت ویراستار: این مطلب در بهمن 1399 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری آچارباز، بررسی و تایید شده است.

بیشتر اوقات، خطاهای پرینتر hp از روی مانیتور دستگاه قابل رویت خواهند بود. اما در موارد دیگر، دلیل خرابی پرینتر اچ پی می‌تواند مثل یک راز سر به مهر باقی بماند. به جای اینکه مستقیم به دنبال پیدا کردن مشکلات و خطاهای پرینترهای hp باشید، بهتر است مراحل عیب‌یابی زیر را قدم به قدم دنبال کنید تا مشکل به سرعت بر طرف شود. گاهی این مشکلات مربوط به خود پرینتر و گاهی مربوط به کارتریج hp آن است.

چنانچه با راه حل‌های ارائه شده در این مقاله نمی‌توانید مشکل را برطرف کنید باید در قسمت تعمیر پرینتر درخواست‌تان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید و موضوع را به صورت تلفنی با کارشناسان ما هماهنگ کنید.

علت کار نکردن پرینتر اچ پی چیست؟

برگه‌ها را در سینی کاغذ گذاشته‌اید و دستور چاپ را به پرینتر ارسال کرده‌اید. اما به ناگهان متوجه می‌شوید پرینتر اچ پی کار نمی‌کند. علت کار نکردن پرینتر اچ پی را می‌دانید؟ قبل از اینکه برای تعمیر پرینتر اقدام کنید ابتدا باید از درستی اتصال تمامی کابل‌های مربوط به پرینتر اطمینان حاصل کنید. اگر مطمئن نیستید، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس تمامی کابل‌ها را جدا کرده و دوباره با دقت آن‌ها را متصل کنید. اگر هنوز دستگاه روشن نمی‌شود و به کار نمی‌افتد، باید منبع تغذیه و دو شاخه پرینتر را بررسی کنید. اگر از درستی آن‌ها اطمینان حاصل کردید، باید به دنبال ایراد در بخش دیگری از دستگاه باشید.

علت کار نکردن پرینتر
برای فهمیدن علت کار نکردن پرینتر اچ پی، ابتدا باید منبع تغذیه و پریز برق را بررسی کنید
برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

علت چاپ نکردن چاپگر hp

یکی از مشکلات بسیار رایج پرینتر اچ پی که ریشه در عوامل مختلفی دارد، عدم کارکرد پرینتر اچ پی است. علت چاپ نکردن چاپگر hp می‌تواند به دلیل درست نبودن اتصالات پرینتر و سیستم و یا حتی بروز نبودن درایور‌ها باشد.
در بسیاری از موارد، علت چاپ نکردن چاپگر hp مربوط به بروز نبودن درایور‌ها می‌شود. به سایت اصلی کمپانی سازنده پرینتر خود یعنی اچ پی مراجعه کنید و آخرین نسخه درایور را دانلود کنید. آپدیت کردن فریمور پرینتر را نیز فراموش نکنید.
اگر پرینتر‌های زیادی به سیستم متصل است، در هنگام پرینت گرفتن از یک سند رایانه شما به طور خودکار دستور چاپ را به پرینتر پیش فرض ارسال خواهد کرد.
بنابراین اگر پرینتر مورد نظر شما، در حالت پیشفرض قرار نگرفته باشد نباید انتظار داشته باشید سندی را نیز چاپ کند. بنابراین اگر در نظر دارید که چاپگر اچ پی خود را، به صورت پیشفرض انتخاب کنید باید مراحلی که در ادامه گفته خواهد شد را طی کنید.
ابتدا به طور همزمان از روی کیبورد، کلید‌های ویندوز و R را باهم بفشارید. فشردن این کلید‌های ترکیبی با هم منجر به باز شدن پنجره RUN خواهد شد. در کادر خالی این پنجره، کلمه control را تایپ کنید و سپس ENTER را بفشارید تا صفحه control Panel باز شود.

علت چاپ نکردن چاپگر hp
اگر پرینتر شما پیشفرض نشده باشد، سیستم پرینتر‌های دیگر را برای چاپ سند انتخاب خواهد کرد

در پنجره control panel باید گزینه Devices and Printers را انتخاب کنید.
حالا شما می‌توانید در لیست باز شده، نام چاپگر خود را مشاهده کنید. بعد از انتخاب چاپگر مورد نظر، باید روی نام پرینتر اچ پی خود راست کلیک کرده و سپس گزینه select Set as default printer را انتخاب کنید و سپس گزینه ok را بفشارید.
اکنون شما می‌توانید یک تیک سبز رنگ را در کنار نام، پرینتر اچ پی خود مشاهده کنید. این تیک به شما خبر از پیشفرض شدن پرینتر می‌دهد.
اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کرده‌اید، اما هنوز هم علت چاپ نکردن چاپگر hp را نمی‌دانید باید کارتریج‌ها و هد پرینتر دستگاه خود را چک کنید تا از قرارگیری صحیح آن‌ها در محل خود مطمئن شوید.
قبل از تمام شدن کارتریج، پرینتر به شما هشدار و آلارم‌های گوناگونی را نشان خواهد داد. اگر با این هشدار‌ها روبرو شدید، بهتر است به سرعت برای تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام کنید. گاهی اوقات دستگاه حتی بعد از شارژ کارتریج نیز، کار نمی‌کند. در چنین شرایطی مشکل از کجاست؟ باید گفت بسیاری از متخصصان و یا کاربران پرینتر، ترجیح می‌دهند برای پایین آوردن هزینه‌های مربوط به شارژ کارتریج، تعویض قطعاتی مانند چیپست و درام را انجام ندهند.
باید بگوئیم چیپست عامل ارتباط دهنده پرینتر با کارتریج است و اگر به موقع تعویض نشود، پرینتر کارتریج جدید را نمی‌شناسد. همین موضوع سبب می‌شود که، پرینتر تشخیص دهد کارتریجی وجود ندارد و پرینت نگیرد.

علت چاپ نکردن پرینتر hp
برای بررسی علت چاپ نکردن چاپگر hp باید ابتدا چاپگر و کارتریج پرینتر را بررسی کنید

مشکل سفید پرینت گرفتن hp

یکی از اتفاقاتی که می‌تواند برای اغلب کاربران پرینتر اچ پی پیش بیاید، مشکل سفید پرینت گرفتن hp است. تصور کنید، پرینت فایل بسیار مهمی را برای ارائه در جلسه‌ای نیاز دارید، فایل را برای پرینت به دستگاه فرستاده‌اید. اما ناگهان متوجه می‌شوید که اسناد چاپی همگی سفید هستند، دلیل چنین مشکلی چیست؟ اجازه دهید با هم تمام موارد را بررسی کنیم.

پیشنهاد مطالعه

کارتریج‌ها خالی هستند

ممکن است کمی کلیشه‌ای به نظر برسد، اما اغلب مشکلات پرینتر مربوط به کارتریج است. پس اگر با مشکل سفید پرینت گرفتن hp، روبرو شدید ابتدا کارتریج‌ها را چک کنید.
گاهی اوقات نیز ممکن است، کارتریج شما آماده مصرف باشد اما نصب و قرارگیری اشتباه پرینتر را دچار مشکل کرده باشد. پس قبل از خبر کردن تعمیر کار برای تعمیر پرینتر، ابتدا از کارتریج‌ها اطمینان حاصل کنید.

مشکل سفید پرینت گرفتن hp
اگر می‌خواهید مشکل سفید پرینت گرفتن hp را عیب یابی کنید ابتدا باید کارتریج‌ها را بررسی کنید

تنظیمات کاغذ چاپگر hp

ممکن است به طور تصادفی و یا در برنامه چاپ قبلی، تنظیمات مربوط به اندازه کاغذ را تغییر داده باشید. با آمدن دستور جدید برای چاپ، پرینتر نمی‌تواند اندازه‌های مناسب کاغذ را انتخاب کند. برای رفع این مشکل کافیست وارد، Print Preview شوید و تنظیمات کاغذ چاپگر hp را تغییر دهید.
گرفتگی سوزن نازل
اگر پرینتر جوهرافشان داشته باشید، می‌دانید در اثر عدم استفاده از پرینتر و کارتریج با مشکل سفید پرینت گرفتن hp روبرو خواهید شد. همانطور که بار‌ها اشاره کردیم، اگر از کارتریج جوهری برای یک دوره طولانی استفاده نشود، شما با یک کارتریج خشک شده روبرو خواهید شد.
این جوهر خشک شده می‌تواند، باعث گرفتگی سوزن نازل هد پرینتر شود. برای رفع این مشکل شما می‌توانید، از قابلیت تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار استفاده کنید. البته قبل از آن باید، به دفترچه راهنمای پرینتر مراجعه کرده و ببینید آیا دستگاه از این قابلیت پشتیبانی می‌کند یا نه؟ اگر پاسخ منفی است برای تمیز کردن هد پرینتر، از کمی الکل ایزوپروپیل و آب کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
خطاهای پرینترهای hp
گرفتگی سوزن نازل به دلیل عدم استفاده از پرینتر و جوهر‌های خشک شده است

Error پرینترهای hp

در ادامه مقاله قصد داریم به، معرفی برخی از Error پرینترهای hp بپردازیم و شما را با معانی و مفهوم آن‌ها آشنا کنیم.
کدخطای 02: اگر با کد خطای 02 روبرو شدید، باید بدانید مشکلاتی در کابل‌ها و اتصالت پرینتر وجود دارد. با یکبار روشن و خاموش کردن این ارور باید برطرف شود. اگر بعد از انجام دادن این پروسه، هنوز با کد خطای 02 روبرو شدید باید بدانید که یک مشکل سخت افزاری در دستگاه وجود دارد.
کد خطای 10: این کد به شما نشان می‌دهد که، مشکلی در تراشه کارتریج تونر یعنی چیپست وجود دارد. زیرا پرینتر قادر به خواندن و استفاده کردن از آن نیست. چاپگر را خاموش کرده و کارتریج تونر را دوباره بررسی و نصب کنید. اگر دوباره بعد از مدتی با این ارور مواجه شدید، باید در پی رفع مشکلات سخت افزاری دستگاه باشید.
کد خطای 11: این ارور به معنی خالی بودن سینی کاغذ است.
کد خطای 12: با دیدن این ارور، باید کارتریج‌ها را بررسی کرده و ببینید که به درستی نصب شده‌اند یا نه؟
کد خطای 13: این ارور خبر از ضخامت غیر استاندارد کاغذ می‌دهد.
کدخطای 14: با دیدن خطای 14 باید بدانید که، پرینتر نمی‌تواند کارتریج‌ها را تشخیص دهد.
کدخطای 16: این ارور به شما نشان می‌دهد که، تونر یا جوهر رو به اتمام است.
کدخطای 20 و 21 و 24 و 25: این کد‌ها هنگامی ظاهر می‌شوند که، کار چاپی بیشتر از ظرفیت حافظه چاپگر باشد.
کدخطای 22: مشکلی در اتصالات رایانه و چاپگر وجود دارد.
کد خطای 40: این کد نشان دهنده خطای انتقال داده است و به شما اعلام می‌کند مشکلی در ارتباط بین چاپگر و رایانه وجود دارد.
کد خطای 49: بسته به اینکه چه مدل چاپگر اچ پی برای خود انتخاب کرده‌اید، این کد خطا می‌تواند معنا و مفهوم گوناگونی داشته باشد. ممکن است مشکلی در سیستم عامل بوده و یا پرینتر دچار ایرادات سخت افزاری شده باشد. برای حل این مشکل سیستم عامل را بروز کرده و دوباره پرینتر را راه اندازی کنید.

Error پرینترهای hp
با دانستن معانی و مفهوم Error پرینترهای hp می‌توانید به راحتی عیب یابی پرینترهای hp را انجام دهید

حل مشکل پرینترهای اچ پی روی سیستم عامل های ویندوز با HP Print and Scan Doctor

HP Print and Scan Doctor ابزاری رایگان برای سیستم عامل ویندوز است که قابلیت رفع مشکلات رایج پرینت و اسکن گرفتن توسط یک پرینتر اچ پی، مثل مشکلات درایور پرینتر، مشکلات اتصالات دستگاه، مشکلات فایروال ویندوز، پیام های خطای اسکن، آفلاین بودن پرینتر، و چاپ های پرینت که در صف گیر کرده و انجام نمی‌شوند را برای شما حل می‌کند.
HP Print and Scan را چگونه دانلود کرده و آن را نصب کنیم؟

 1. اول از همه، پرینتر شما باید روشن بوده و به کامپیوتر متصل باشد.
 2. HP Print and Scan Doctor را از این لینک به طور رایگان دانلود کرده و آن را نصب کنید. برای نصب، فقط کافی است تا دستورالعمل‌های روند نصب را یکی یکی دنبال کنید. در ویندوز 10، بهتر است تا فایل exe این نرم افزار را به صورت run as administrator اجرا کنید.
 3. در صفحه خوش آمدگویی نرم افزار، بر روی Start کلیک کرده تا پرینترهای در دسترس را مشاهده کنید.
 4. پرینتر اچ پی خود را در این قسمت انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

اگر پرینتر اچ پی خود را در این لیست نمی‌بینید و یا اتصال پرینتر اچ پی شما دارای مشکل است، بر روی گزینه My Product Is Not Listed کلیک کنید و یا نوع اتصال خود را انتخاب کرده، دستورالعمل‌های روی نمایشگر را دنبال کرده و سپس بر روی Retry کلیک کنید.

 1. بر روی Fix Printing (حل مشکل پرینت) یا Fix Scanning (حل مشکل اسکن) بسته به نوع مشکلی که دارید کلیک کنید.

اگر از شما خواسته شد تا نرم افزار پرینتر را نصب کنید، از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. این نرم افزار می‌تواند اکثر مشکلات پرینتر شما را برطرف کند.

 1. لیست نتایج تست را بازبینی کنید و سپس مشکل خرابی پرینتر اچ پی خود را حل کنید:
 • اگر پس از پایان تست علامت check mark (تیک سبز رنگ) مشاهده شد، یعنی پرینتر این تست را با موفقیت پشت سر گذارده و مشکلی ندارد.
 • اگر علامت آچار مشاهده شد، یعنی HP Print and Scan Doctor مشکلی در پرینتر شما پیدا کرده و موفق به رفع آن شده است.
 • اگر علامت سوال دیدید، یعنی تست با خطا مواجه شده و پرینتر نیاز با توجه کاربر دارد، اما نرم افزار از آن مرحله گذر کرده است.
 • اگر علامت X مشاهده شد، دستورالعمل های روی نمایشگر را برای حل مشکل دنبال کنید.

شما برای حل خرابی پرینتر اچ پی خود می‌توانید از نرم افزار HP Support Assistant هم برای انواع سیستم عامل‌های ویندوز استفاده کنید. کار با این نرم افزار بسیار ساده بوده و نیاز به توضیح خاصی ندارد (HP Support Assistant را از این صفحه دانلود کنید). همچنین توجه کنید که برای استفاده از دو نرم افزار نام برده، فقط پرینتر شما باید از برند اچ پی باشد و نیازی نیست تا کامپیوتر شما هم اچ پی باشد، ولی سیستم عامل رایانه‌ی شما حتما باید ویندوز باشد.

عیب یابی پرینترهای hp

در ادامه می‌خواهیم به عیب یابی پرینترهای hp پرداخته و راه‌حل‌های کلی که شما می‌توانید در زمان خرابی پرینتر اچ پی از آن استفاده کنید را به شما آموزش دهیم.

پیشنهاد مطالعه

بروزرسانی نرم افزار‌های پرینتر فراموش نشود

گاهی اوقات خرابی پرینتر اچ پی، ناشی از نصب نادرست نرم افزار آن است. اگر هنگام پرینت گرفتن، دستگاه شما پاسخ نمی‌دهد و یا نرم افزار آن نمی‌تواند شروع به کار کند، نرم افزار مخصوص پرینتر HP خود را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. برخی اوقات نیز کافیست، از بروز بودن نرم افزار پرینتر یعنی درایور و فریمور اطمینان حاصل کنید.

فایروال را بررسی کنید

شاید فایروال کامپیوتر شما اجازه نمی‌دهد تا پرینتر به درستی کار خود را انجام دهد، پس در واقع شما با خرابی پرینتر اچ پی خود مواجه نشده‌اید. فایروال سیستم خود را باز کرده و نرم افزار پرینتر اچ پی را در لیست سفید آن قرار دهید. حتی می‌توانید برای استفاده از پرینتر، فایروال خود را به طور موقت خاموش کنید. با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید نحوه کار با فایروال مخصوص نسخه ویندوز خود را فرا بگیرید.

عیب یابی پرینترهای hp
بروز نبودن برنامه‌های نرم افزاری پرینتر، باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی در کارکرد پرینتر خواهد شد

تنظیمات چاپگر hp را چک کنید

قدم بعدی در عیب یابی پرینترهای hp می‌تواند کنترل کردن تنظیمات نرم افزاری باشد. اگر صفحات شما به درستی چاپ نمی شوند، تنظیمات نرم افزار پرینتر اچ پی خود را چک کنید. دقت کنید که حاشیه‌های انتخاب شده باید از حداقل حاشیه‌های پرینتر شما پشتیبانی کنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که تنظیمات چاپگر را برای اندازه‌ی کاغذ و نوع سندی که میخواهید چاپ کنید، درست انتخاب کرده باشید. برای دسترسی راحت‌تر به این تنظیمات پرینتر، از HP Solution Center استفاده کنید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

کد خطای پرینتر اچ پی را بخوانید

بر روی آیکون HP Printer در قسمت System Tray (پایین، سمت راست صفحه دسکتاپ ویندوز) کلیک کنید. در قسمت ” Status” در صف چاپ، پیام‌های خطا را بخوانید. در اینجا می‌توانید کد خطایی که پرینتر شما با آن روبه رو شده است، یعنی دلیل خرابی پرینتر اچ پی خود را بیابید.

رفع ارور کارتریج hp و دیگر خطا‌ها

به یاد داشته باشید، ارور‌هایی که با آن مواجه خواهید شد اغلب مربوط به کارتریج هستند. بنابراین پس از یافتن کد خطا، اگر با روش‌های ذکر شده مشکل شما حل نشد، برای رفع ارور کارتریج hp و دیگر خطا‌ها کافیست در وبسایت HP مدل پرینتر خود را جستجو کنید.

سپس بر روی گزینه Support and Troubleshooting کلیک کنید. بر روی Solve a Problem کلیک کنید تا راه حل خطای خاص پرینتر خود را بیابید. همچنین در قسمت Software and Downloads به دنبال بروزرسانی‌های ارائه شده برای نرم افزار پرینتر خود باشید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
تعمیر پرینتر
3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫40 دیدگاه ها

 1. سلام پرینتر ام hp Laserjet400M401PCL6هستش
  من ویندوزم را تازه از ویندوز7تغییرش دادم به ویندوز 10 وقتی از صفه اینترنتی ای بیشتر از 2 تا برگه پرینت میگیرم این ارور رو میده

  PCL XL Eroor
  Subsystem: IMAGE
  Eroor: Extra Data
  File Name: cheetraster . c
  Line number : 874
  میشه در این مورد کمک کنید

 2. سلام من مدتیه که پرینتر HP MFP M 225 dn را خریداری کردم ولی کپی و پرینت دورو برای برگه a5 نمیگیره

  1. با سلام
   سهراب عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 3. سلام وقتتون به خیر. پرینتر اچ پی m1522nf دارم که مدتیه اکثر مواقع آماده به کار نمیشه و فقط یک بار دوتا ال ایدی یک بار روشن خاموش میشه و در حالت hawlet packard میمونه. بعضی اوقات هم کلا صفحه ال ای دی روشن نمیشه.

  1. با سلام
   میلاد عزیز، احتمال زیاد مشکل از برد پرینتر باشد. تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 4. سلام ، من چند هفته پیش یک پرینتر M28w خریدم و تا چند روز پیش خوب کار می کرد ، از چند روز پرینتر خطای کد 05 میده ، برای رفع این خطا باید چه کرد ؟

 5. با سلام
  حدود 15 سال است که پرینتر اچ پی مدل 1012 دارم
  مدتی است کارتریج را هم که عوض کردم باز هم پرینت با کیفیت پایین و ناقص می گیرد.
  از نظر شما چه دستگاه چه ایرادی دارد؟
  قبلا با تعویض کارتریج مشکل حل می شد
  کارتریج ظاهرا از نوع مرغوب می باشد
  تشکر از راهنمایی شما

  1. پروند عزیز سلام، اگر از با کیفیت بودن کاتریج خود مطمئن هستید، احتمالا تنظیمات چاپ پرینتر شما به هم ریخته است. وارد قسمت تنظیمات شوید و کیفیت چاپ را روی حالت Fine یا High Quality قرار دهید. یک برگه را به صورت امتحانی چاپ کنید. اگر مشکل حل نشد، احتمالا کارتریج شما کیفیت لازم را ندارد و باید دوباره آن را تعویض کنید.

 6. سلام خسته نباشید چرا چاپگرم وقتی باهاش کار میکنم سه تا چراغ پایینش روشن خاموش میشه و کپی نمیکنه

 7. باسلام کاغذ موقع پرینت گیر کرد درش اوردم الان هر کاری میکنم اصلا پرینت نمیکنه و کاغذ نمیده
  برنامش رو پاک کردم دوباره نصب کردم الان ویندوزم کابل پرینتر رو شناسایی نمیکنه
  چیکار کنم؟

 8. سلام من درام پرینارمو تعویض کردم البته درام خودش توی شهر خودمون پیدا نمی شد و از یه مدل دیگه ای که درامش شبیه پرینتر خودمه اسفاده کردم اما الان پرینتر خوب پرینت میگیره اما پس زمینه کاغذ کثیف میشه یعنی چیزی شبیه رنگ خاکستری
  ممنون میشم اگر کمک کنید

 9. سلام من یه پرینتر تازه خریدم مدل m479fnw که یهو رو صفحه هنگ کرده و روشن میکنی همین جور روی صفحه تاج می نویسه ۱۲۳۴۵ و همینطور میتونه و چون صفحه تاج داره دیگه هیچ کاری نمیشه کرد من چند بار از برق کشیدم و دوباره وصل کردم ولی باز همینطور است
  ممنون اگه راهنمایی کنی

 10. با سلام ، خیلی ممنون از سایت خوبتون
  کارتریج پرینتر من 79a هست و می تواند ۱۰۰۰ برگ چاپ کند . ولی من از ۵ ماه پیش که خریدم تا الان کمتر از ۴۰۰ برگ زدم و تو اطلاعاتش مینویسه ۲۰ درصد مونده از رنگش . میشه راهنمایی کنید
  از کجا می تونم صحت دستگاهم رو بررسی کنم؟

  1. درود بر شما
   علی عزیز، ممکن است درایور دستگاه دچار مشکل شده باشد. بهتر است برای سرویس پرینتر اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 11. سلام:چاپگر برادر 5250 چراغ استانوس سبز وچشمک می زنه وقتی دستور چاپ صادر می شه چراغ نارنجی ممتد میشه پرینت نمی ده در حالت بدون رایانه به همین وضعیت تست پرینت نمی ده

  1. درود بر شما
   محمد عزیز
   بهتر است پرینتر بررسی شود. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 تماس بگیرید و یا درخواست خود برای تعمیر پرینتر را ثبت کنید.
   موفق باشید

 12. سلام خدمت شما خانم ایزدی ببخشید سوالی داشتم اینکه وقتی برینتر تعریف شده است ولی چاب نمیشه و کمرنگ هم میزنه و بعضی موقع ها اصلا نمیزنه از درست تعریف شدنش مطمینم.ممنون میشم باسخ بدین

  1. درود بر شما
   مشکلات گفته شده، ممکن است ارتباطی به تعریف پرینتر نداشته و مربوط به استفاده از کارتریج نامرغوب و بی کیفیت باشد.
   اگر باز هم مشکلی در کارکرد دستگاه مشاهده می‌کنید بهتر است با شماره 02154591616 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید
   موفق باشید

 13. سلام . من به تازگی یه پرینتر اچ پی M26nw گرفتم.
  وقتی دکمه روشن رو میزنی صدای پرینت میاد و قطع میشه ، این عمل ۳ بار انجام میشه و علامت خطا هم مشون میده.
  بعد از سه چهار بار علامت سبز یا ready میاره.
  این مشکله یا نه ؟؟
  درضمن بگم که این روشن و قطع شدنش تا آماده شدنش ۷ ثانیه طول میکشه.

   1. آخه پرینت میکنه .
    فقط میگم که وقتی می خوای روشنش کنی این جوری می کنه .
    یعنی الان پلمپی مونده ؟

 14. سلام
  پرینترhp121دارم کپی سیاه وسفید رو میگیره ولی کپی رنگی رو با توجه به اینکه کارتریج سالمه ورنگ داره نمی گیره لطفا راهنمایی بفرمایید که باید چکار کنم که بتونم کپی رنگی بگیرم
  ممنونم

  1. درود بر شما
   می‌توان گفت سفید پرینت گرفتن پرینتر می‌تواند چند دلیل داشته باشد:
   1-کارتریج خشک شده است( این مشکل در اغلب موارد برای پرینتر‌هایی که استفاده زیادی از آن‌ها نمی‌شود رخ می‌دهد)
   2-هد پرینتر کثیف شده است( شما می‌توانید تمیز کردن هد پرینتر را به صورت دستی و یا خودکار انجام دهید)
   3-سوزن نازل گرفته است(این مشکل نیز در پرینتر‌هایی که برای یک دوره طولانی، از آن‌ها استفاده‌ای نمی‌شود رخ می‌دهد)
   بهتر است برای حل مشکل خود، با کارشناسان سرویس و تعمیر پرینتر آچارباز در ارتباط باشید و با شماره 02154591616 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 15. من مدتی هست که پرینتر lbp6030b خریدم و کارتریج کارتریج استارتر هست و هر کاری میکنم نميتونم میزان تونر باقی مانده در کارتریج رو از طریق نرم افزاری ببینم و حتی در بخش تنظیمات پرینتر پنجره ای مربوط به وب سایت شرکت سازنده وجود نداره و حتی در بخش تنظیمات پرینتر از طریق کامپیوتر بعضی پنجره ها که باید باشه وجود نداره راهنمایی کنید من چند روز دنبال جواب این سوال میگردم ولی تو هیچ سایتی ننوشته

  1. سلام
   آخرین نسخه درایور پرینتر را روی کامپیوتر نصب کرده‌اید؟
   شما می‌توانید برای راهنمایی بیشتر مقاله آموزش گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر لیزری را مطالعه کنید.
   لطفا با شماره پشتیبانی 02154591600 تماس بگیرید و مشکل را با کارشناسان ما مطرح کنید.

 16. سلام پرینتر 1102 اچ پی دارم چند روزه کار نمی کنه هروقت به برق وصل میشه بدون زدن دکمه روشن کردن هردو لامپ روی چاپگر روشن میشه وبعد درهمین حالت میماند و دکمه روشن/خاموش کار نمیکند و حتی چرخش غلتک آن که موقع روشن کردن انجام می گرفت انجام نمیشه تنها واکنش آن بعضی موقع چشمک زدن دولامپ است.

 17. سلام وقت بخیر من یک پرینتر hp mf-4450 دارم بعد از هر پرینتر درخواست چاپ دوباره یا کنسل کردن میده چطور میتونم این گزینه رو بردارم

  1. سلام

   سایز کاغذ را در پرینتر و کامپیوتر چک کنید احتمالا یکی از آنها A4 نیست و به همین دلیل مجدد پرینت میگیرد

 18. پرینتر 1102 دارم که چند وقتی بود درست و حسابی پرینت نمیگرفت
  یه بار میگرفت یه بار نمیگرفت
  روشن خاموش میکردم شاید یکی دو برگ میگرفت
  دیروز کلی کار مهم داشتم که باعث شد بشینم پاش تا درست شه
  تو سرچ هام به مقاله شما رسیدم نکات خوبی گفتید اما برای کاربر بعضی جاهش گنگه مثلا “فایروال سیستم خود را باز کرده و نرم افزار پرینتر اچچ پی را در لیست سفید آن قرار دهید.” الان این چطوری باید انجام شه؟
  مرحله به مرحله پیش رفتم تا مرحله 4 که با آپدیت درایور و فریمور پرینتر، مشکلش حل شد.
  مقاله شما کمکم کرد خیلی، ولی پیشنهاد میدم یه کم دقیقتر توضیخات رو بگین
  ممنون

 19. سلام وقت بخیر پرینتر اچ پی من با ضربه زمین خورده و الان فقط برگه سفید پرینت میگیره میخواستم بدونم چه قطعاتیش ممکنه آسیب دیده باشه که سفید پرینت میده و هزینه تعمیرشو …ممنون

 20. با سلام من چاپگر اچ پی ۲۴۸۰ دارم وقتی پرینت می گیرم چاپگر اعلان خطا می کنه میگه Series لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام. به توضیحات بیشتری جهت پاسخگویی نیاز است. لطفا مشکل خود را دقیق تر بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا