به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

بررسی علل خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی

علت کار نکردن شیربرقی

احتمالاً شما هم با مشکل آب نیامدن به داخل ماشین لباسشویی برخورد داشته‌اید. مشکلی که هر فردی را تا حد سکته برده است. داخل دستگاه را پر از لباس کرده و بعد از روشن کردن، هیچ آبی داخل آن نمی‌شود یا اینکه آب از پشت یا زیر آن نشتی می‌کند. هر موقع با این مشکل مواجه شدید، بدانید که ۹۰% احتمالاً شیربرقی ماشین لباسشویی خراب شده است. دلایل زیادی وجود دارد که این قطعه آسیب ببیند؛ اما مسئله اصلی اینکه شیر برقی مهم‌ترین قطعه بوده و نبود و خرابی آن می‌تواند در عمل دستگاه را از کار بیندازد. پس نباید تعمیر ماشین لباسشویی را به تعویض بیندازید.

 

شیربرقی ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه قصد داریم تا به بررسی دلایل و چگونگی تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. البته باید گفت که در تمامی برندها علت یکسان بوده و فقط به دلیل ساختار خاص هرکدام،کمی روش تعمیرات متفاوت باشد.

شیربرقی ماشین لباسشویی چیست؟

اولین سؤال این است که اصلاً شیربرقی ماشین لباسشویی چیست و چرا تا این حد اهمیت دارد؟ مهم‌تر از همه، اینکه چرا نبود یا خرابی آن می‌تواند دستگاه به آن بزرگی را از کار بیندازد؟ باید گفت که شیربرقی وظیفه کنترل میزان آب ورودی به ماشین را در هنگام شست‌وشو دارد. در حقیقت یک قطعه خودکار بوده و به صورت برق و با فرمان هیدرواستاتی کار می‌کند. وقتی آب درون مخزن به حد نصاب رسید، جریان برق قطع شده و شیربرقی در ماشین لباسشویی هم از کار می‌کند. سپس بعد از آن دستگاه شروع به کار می‌کند. باید گفت که دروازه‌ای است برای ورود آب که لباس‌ها را تمیز کند.

در ماشین لباسشویی‌های جدید، برای آب گرم لوله مجزایی وجود ندارد. در واقع فقط یک لوله آب سرد ورودی به ماشین وصل می‌شود و برای تأمین گرما از هیتر موجود در دستگاه استفاده خواهد شد. برای همین اگر شیربرقی آسیب دید، در واقع مربوط به لوله آب سرد است. البته تقسیم‌بندی آن به چهار نوع تک، دو، سه و چهار بویین است که در نمونه‌های جدید تک و دو بویین است.

علت کار نکردن شیربرقی
نچرخیدن ماشین لباسشویی

علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی

در یک قطعه نسبتاً کوچکی مانند شیر برقی ما ۱۵ زیرقطعه مانند بویین، لاستیک، ترمینال، فنر، سیم‌پیچ، اهرم و غیره داریم. خرابی هرکدام یا آسیب آن‌ها به هر دلیلی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد این قطعه و خرابی کل دستگاه شود؛ اما این سؤال پیش می‌آید که چه اتفاقی باعث خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ال جیمی‌شود.

در جواب باید گفت که اول از همه باید ببینید که دستگاه ال جی در کدام دو حالت کارایی خود را از دست می‌دهد. اگر نشتی از پشت یا زیر ماشین لباسشویی باشد، به احتمال زیاد مشکل در شیربرقی است؛ اما فقط این نیست. بلکه باید زمان نشتی را هم بررسی کنید. اگر در زمان آبگیری باشد، باید بدانید که دیگر صددرصد مشکل از این قطعه است.

پیشنهاد مطالعه

حالا قصد داریم به صورت دیگری به بررسی علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. از جمله مشکلاتی که این قطعه را تهدید می‌کند، شامل:

 • اتصال برقی دستگاه و آسیب آن به تمامی قطعات برقی؛
 • فشار بیش از حد وارد شده به قطعه ناشی از باز بودن فشار آب شهری تا انتها(آب جمع شده در دستگاه هم نشان دهنده خرابی قطعه است)؛
 • یخ زدن آب موجود و منبسط شدن لوله و فشار آن به قطعه؛
 • شن‌ها و سنگریزه‌های موجود در آب شهری؛
 • خراب شدن قطعاتی مانند لاستیک آب‌بندی، لاستیک دیافراگم و ترمینال؛

در حقیقت اگر بخواهیم خلاصه کنیم باید بگوییم که دلایل اصلی خراب شدن شیربرقی بیشتر از ناشی فشار زیادی آب ورودی، شن ریزه، اتصال و کارکرد طولانی مدت آن است. البته شرکت ال جی همیشه از بهترین و باکیفیت قطعات در ساخت محصولات خود استفاده می‌کند. متأسفانه بیشتر مشکلات به وجود آمده مربوط به استفاده نادرست افراد از ماشین لباسشویی است که به آن فشار بیش از حدی وارد کرده‌اند.

چگونگی تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی

اول از همه باید بگوییم که این کار کاملاً تخصصی است؛ هم دریافت علت آن و هم تعویض و تعمیر. برای همین هیچ‌گاه خودتان دست به آچار نشوید که بارها پیش آمده فرد به دلیل ناآشنا بودن، دیگر قطعات را هم خراب کرده است. خلاصه لطفاً برای ابرو درست کردن، چشم را کور نکنید.

برطرف کردن خرابی شیربرق ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

در ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. هیچ اتصالی برقی نباید به دستگاه باشد. بعد برای تعمیر شیربرقی ال جی ابتدا پنل پشت را باز کرده و محل اتصال شیربرقی را بررسی کنید. این کار برای این است که آیا رسوبی وجود دارد یا خیر. اگر با لمس کردن محل اتصال رسوبی حس کردید، یعنی نشتی وجود دارد.

حالا باید بگوییم که نوبت تعویض شیربرقی است. در بیشتر موارد این قطعه بهتر است که تعویض شود. برای برداشتن قطعه خراب و عوض کردن آن شما به پیچ گوشتی و انبردست نیاز دارید. ابتدا با پیچ گوشی تمامی اتصالات را جدا کنید. سپس تمامی شیلنگ‌های متصل به قطعه را هم جدا کنید. شاید برای این کار کمی به نیروی دست نیاز داشته باشید. برای خارج کردن قطعه، باید گفت در مدل‌های مختلف ال جی، روش‌های متفاوتی وجود دارد که بهتر بر اساس مدل خود، سایت یا دفترچه راهنما را حتماً مطالعه کنید. البته کار سختی نیست. فقط حواستان باشد که شیوه اتصال چگونه بوده تا بتوانید قطعه جدید را به راحتی جا دهید.

به هر حال با همه این‌ها باز تأکیدمی‌کنیم که برای تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی حتماً باید با متخصص تعمیرات در شرکت تماس بگیرید. از آنجا که مدل‌ها مختلف هستند، از این رو هر نوع اقدام غیرکارشناسی می‌تواند باعث آسیب به دیگر قطعات هم شود. در صورتی که اختلالی در عملکرد آبرسانی مشاهده کنید، حتماً در اولین فرصت با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید.

هزینه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی

به دلیل نوسانات موجود در بازار، هزینه تعویض شیربرقی متفاوت است. این هزینه به دو بخش تقسیم می‌شود: هزینه خرید قطعه و هزینه مربوط به اجرت کار. همچنین تعمیر هم متفاوت است. برای همین تا کارشناس دستگاه را از نزدیک مورد بررسی قرار ندهد، نمی‌تواند قیمت دقیقی برای تعمیر اعلام کند.

چگونه شیربرق ماشین لباسشویی تعویض کنیم
هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

با ثبت اطلاعات شما می توانید در کمترین زمان و بالاترین کیفیت ممکن تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود را انجام دهید.

منبع:

lgservice.ir

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

۶ دیدگاه

 • Avatar هادی طالبی گفت:

  سلام من یک ماشین ال جی دارم وقتی که دستگاه خاموشه به برق نیست خودش اب گیری میکنه خرابی شیر برقی داره هزینه شیر چقدر هست ممنونم

 • Avatar سلیمانی گفت:

  دیگ ماشین لباسشویی رو چند تعویض می کنید شما؟

 • Avatar شهریاری گفت:

  لباسشوییه من ال جیه یه چند وقتیه آب گیری میکنه، صدای موتور روشنه و شنیده میشه اما چرخشی نداره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مواردی از این قبیل را باید با تعمیرکار ماشین لباسشویی مطرح کنید. ممکن است برخی از قطعات عملکرد درستی ندارند که با گذشت زمان، آسیب جدی به دستگاه وارد خواهد شد.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.