×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

رنگ و نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی منزل

اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه محسوب می‌شود، زیرا محلی برای جمع شدن اعضای خانواده در کنار هم و دورهمی‎های خودمانی است. انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا یک ترکیب رنگی جذاب، به اتاق و دکوراسیون هویت می‌دهد. در اینجا شما را با نکته‌های طلایی انتخاب بهترین رنگ برای پذیرایی منزل آشنا می‌کنیم، با ما همراه باشید.

سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید

  • طرفدار چه سبکی هستید؟
  • کلاسیک یا مدرن؟
  • ویکتوریایی یا مینیمال؟

هریک از این سبک‌ها، رنگ آمیزی مخصوص به خود را دارد. سبک کلاسیک با رنگ‌هایی نظیر سفید، طوسی و آبی کمرنگ شناخته می‌شود. مینیمالیست‌ها دو رنگ مشکی و سفید را انتخاب می‌کنند. طرفداران سبک ویکتوریایی به سراغ رنگ‌هایی مانند کرمی، طلایی و قهوه‌ای می‌روند. می‌توان گفت هر سبکی رنگ مخصوص به خود را دارد، پس ابتدا سبک دکوراسیون خود را مشخص کنید.

اندازه و متراژ اتاقتان را فراموش نکنید

قبل از انتخاب رنگ برای پذیرایی، به ابعاد اتاقتان خوب فکر کنید. اتاق پذیرایی شما بزرگ است یا کوچک؟ رنگ‌ها تاثیر شگفت انگیزی بر متراژ اتاق شما دارند. اگر اتاق پذیرایی بزرگی دارید، دست شما برای انتخاب رنگ باز است. می‌توانید از رنگ‌های تند و فانتزی برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کنید. در کنار آن با به کار بردن برخی از المان‌های دکوری هماهنگ با رنگ انتخابی مثل مجسمه، نقاشی و یا پرده و فرش در دکوراسیون یکپارچگی ایجاد کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

اگر با کمبود فضا سر و کار دارید، رنگ‌های روشن به کمک شما می‌آیند. رنگ سفید، خاکستری و کرمی رنگ مناسبی برای پذیرایی کوچک هستند. این رنگ‌ها برای اتاق‌های تاریک نیز بسیار کاربردی هستند، زیرا به خوبی نور را در محیط می تابانند و موجب روشن‌تر شدن فضا می‌شوند. هر شخصی قادر نیست اصول رنگ آمیزی پذیرایی خانه را روی دیوارها به خوبی اجرا کند. آچارباز اینجاست تا به شما در این زمینه کمک کند. اگر به هرگونه مشاوره در زمینه انتخاب رنگ، خدمات نقاشی ساختمان و نقاش ماهر احتیاج داشتید، کافیست درخواست خود را در سامانه ی آچارباز ثبت کنید و منتظر زنگ کارشناسان باشید.

نقاشی ساختمان در آچارباز
در صورتی که نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه انتخاب رنگ و خدمات رنگ و نقاشی ساختمان داشتید، کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
درخواست نقاشی ساختمان
انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

رنگ مناسب سقف پذیرایی

انتخاب رنگ مناسب برای سقف پذیرایی می‌تواند زیبایی اتاق پذیرایی شما را دوچندان کند. رنگ سقف نیز می‌تواند در بزرگ یا کوچک نشان دادن اتاق موثر باشد. اگر سقف اتاق شما کوتاه است از رنگ‌های روشن بهره ببرید. این رنگ‌ها سقف اتاق شما را بلندتر و اتاق را دلبازتر نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید سقف را کوتاه‌تر نشان داده و به فضای اتاق حال و هوایی گرم بدهید رنگ‌های تیره برای شما بهترین انتخاب هستند.

اگر طرفدار رنگ‌های تیره هستید اما اتاق شما سقف کوتاهی دارد، از رنگی که یک یا چند درجه روشن‌تر از دیوار استفاده کنید. این ترفند موجب می‌شود سقف جدا از اتاق به نظر برسد و توهم بزرگی را در فضا ایجاد می‌کند.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ برای پذیرایی، یک انتخاب جسورانه

لازم نیست کل اتاق پذیرایی را با کاغذ دیواری تزئین کنید، یک دیوار از اتاق مورد نظرتان را انتخاب کنید. بهتر است دیواری که جلوی چشم و در معرض دید است را انتخاب کنید، زیرا این دیوار قرار است به نقطه کانونی و مرکز توجه خانه شما تبدیل شود. آن را با کاغذ دیواری هماهنگ با رنگ انتخابی اتاق پذیرایی بپوشانید.

تعدادی قاب عکس، نقاشی و اکسسوری های دکوری روی این دیوار بیاویزید. تعدادی قفسه روی دیوار نصب کنید و روی آن کتاب بچینید. به همین راحتی، با ترکیب کاغذ دیواری و رنگ، گوشه‌ای از اتاق پذیرایی خود را به نقطه کانونی و مرکز توجه خانه خود تبدیل کرده‌اید. اگر تصمیم به خرید کاغذ دیواری برای اتاق‌ها دارید، قبل از هر اقدامی پیشنهاد می‌کنیم مقاله «۷ ایده‌ نو برای کاغذ دیواری اتاق خواب؛ تبدیل رویا به واقعیت» را مطالعه کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

۵ رنگ مناسب برای پذیرایی کوچک

اتاق نشیمن مرکز خانه محسوب می‌شود، مکانی مناسب برای استراحت و گفت و گوی اعضای خانواده. روش‌های زیادی برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق پذیرایی وجود دارد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها، انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی منزل است. در اینجا به بهترین رنگ‌هایی که مناسب اتاق پذیرایی کوچک هستند اشاره می‌کنیم:

آبی تیره، جسور و زیبا

استفاده کردن از رنگ‌های روشن، تنها راه بزرگ‌تر نشان دادن اتاق نیست. این اتاق پذیرایی زیبایی که در تصویر می‌بینید، دلیلی منطقی برای اثبات این نظر است. به کار بردن رنگ آبی تیره در این فضای محدود جسورانه بوده و جنب و جوش را برای اتاق پذیرایی به ارمغان آورده است. رنگ آمیزی سقف به رنگ سفید، چشم‌ها را به بالا می‌کشد و به سقف ارتفاع می‌دهد.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

خاکستری، مناسب‌ترین رنگ

خاکستری ترکیبی از رنگ سیاه و سفید است و در دسته رنگ‌های خنثی است. این رنگ در دکوراسیون مدرن و کلاسیک، بسیار مورد استفاده طراحان داخلی قرار می‌گیرد. خاکستری روشن به این اتاق عمق می‌دهد. خاکستری رنگ مناسبی برای پذیرایی کوچک به حساب می‌آید. استفاده از مبلمان و کوسن‌های رنگی و به کاربردن گیاهان آپارتمانی، از یکنواخت شدن فضا جلوگیری کرده‌اند و به محیط انرژی بخشیده‌اند.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

اتاق نشیمن دنج می‌خواهید؟ رنگ تیره را امتحان کنید

چه چیزی بهتر از اتاق نشیمنی دنج و صمیمی است؟ با انتخاب رنگ تیره به این هدف برسید. پنجره‌های بزرگ به کار رفته در این اتاق و رنگ سفید سقف، بین تاریکی و نور تعادل و هماهنگی برقرار کرده‌اند.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

خلاقیت و رنگ را باهم ترکیب کنید

نیاز نیست تنها یک رنگ روی دیوار باشد، با رنگ‌ها بازی کنید تا به یک ترکیب خلاقانه برسید. جلوه‌ای که این رنگ زیبا به اتاق داده است باعث می‌شود بزرگی یا کوچکی اتاق را فراموش کنیم و فقط غرق زیبایی شویم.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

با این رنگ اتاق خود را گرم کنید

اتاق پذیرایی خود را در فصل سرد زمستان با رنگ بنفش گرم کنید. به نظر می‌رسد، استفاده بیش از اندازه از لوازم و المان‌های دکوری در این اتاق فضا را شلوغ نشان داده، اما در عین حال به اتاق حال و هوایی گرم و دلپذیر بخشیده است. به کار بردن رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای، موجب شده رنگ بنفش به خوبی در محیط نمود پیدا کند.

انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی

رنگ ها را در اتاق بپاشید

می‌خواهید کمی رنگ به اتاق پذیرایی سفیدتان بدهید اما نمی‌دانید چگونه؟

به شما این اطمینان را می دهیم که به سادگی می‌توانید در اتاق پذیرایی به رنگ خنثی، رنگ و نقش بپاشید. از مبلمان و یا کوسن‌های رنگی استفاده کنید تا بیشتر از دیوارهای سفید جلب توجه کنند. یک فرش رنگی بندازید و از آن برای مشخص و جدا کردن اتاق پذیرایی استفاده کنید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. فکر میکنم از بین همه این ظرحایی که پیشنهاد دادی این ترکیب کاغذ دیواری با رنگ برای انتخاب رنگ مناسب برای پذیرایی منزل از همه بهتر بوده…میدونی چون هم کلاسیکه هم شیک یعنی همه رو باهم داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا