×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

یخچال و فریزر

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال ساید

فیلتر آب یخچال ساید

فیلتر آب یخچال ساید، یکی از قسمت‌های کاربردی و مهم در یخچال‌های سایدبای ساید جدید است. آب مورد نیاز یخ‌ساز و آب‌سردکن یخچال‌های ساید از آب شهری تامین می‌شود؛ از آن‌جایی که آب برخی مناطق املاح و ترکیبات سختی دارند وجود یک فیلتر آب، برای تصفیه و حذف این املاح و ذرات اضافه ضروری است. در واقع کار فیلتر آب یخچال ساید، حذفِ املاح و ذرات معلق در آب، باکتری‌ها، نیترات و حتی کلر است تا شما آب سالمی بنوشید و البته یخ‌ساز و آب‌سردکن یخچال هم از وجود این رسوبات در امان باشند.

نکته‌ای که وجود دارد این است؛ برای این‌که همیشه آب سالم داشته باشید باید به موقع فیلتر آب یخچال را عوض کنید. آیا تا حالا فکر کرده‌اید که چرا باید فیلتر آب را عوض کنید؟ آیا می‌دانید هر چند وقت یک‌بار باید فیلتر را عوض کنید؟ آیا با نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید آشنا هستید؟ در ادامه این مطلب آچارباز همراه ما باشید تا به سوالات‌تان به طور کامل پاسخ دهیم. اگر فیلتر یخچال‌تان را از زمان خرید تابحال عوض نکرده‌اید یا یخچال ساید شما به‌خوبی روز اول کار نمی‌کند،کافیست روی لینک تعمیر یخچال سفارش‌تان را ثبت کنید یا با تلفن 02154591616 تماس بگیرید کارشناسان ما در آچارباز به‌موقع و در کوتاه‌ترین زمان برای رفع ایراد دستگاه شما اقدام کرده و به محل شما اعزام می‌شوند.

فهرست محتوا

فیلتر آب یخچال ساید چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی بدانید که به‌طور دقیق کار فیلتر آب یخچال ساید چیست؟ متوجه ضرورت تعویض به‌موقع آن نیز می‌شوید. یخچال‌های ساید، برای یخ‌ساز و آب‌سردکن خود از آب شهری استفاده می‌کنند. فیلتر آب‌، کلیه املاح و ذرات اضافی که، ممکن است در مسیر لوله‌ها وارد آب شده باشند را حذف می‌کند؛ حتی باکتری‌ها و کُلر را هم فیلتر می‌کند تا آب تصفیه شده وارد آب‌سردکن و یخ‌ساز شود. فیلترها ظرفیت خاصی دارند که بعد از کامل شدن ظرفیت، کار تصفیه را به‌خوبی انجام نمی‌دهند و این سلامت شما و خانواده‌تان را به‌خطر می‌اندازد و همینطور ممکن است به یخچال نیز آسیب برساند.

فیلترهای یخچال ساید باتوجه به سال ساخت و مدل‌شان محل نصب‌ به دو نوع فیلتر داخلی و فیلتر خارجی تقسیم می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه

نحوه نصب و تعویض فیلتر آب داخلی یخچال ساید

در بعضی از مدل‌ها فیلتر آب داخل یک محفظه بالا سمت راست قرار دارد و در برخی مدل‌ها، پایین کنار جامیوه‌ای تعبیه شده است. برای نصب فیلتر داخلی قبل از هر اقدامی شیر آب ورودی را ببندید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. دکمه poush را فشار دهید تا محفظه فیلتر باز شود.
 2. فیلتر را به داخل فشار دهید و بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فیلتر جدا شود.
 3. فیلتر جدید را در قسمت مربوطه قرار داده و فشار دهید و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای درست قرار بگیرد. در برخی از مدل‌ها فقط کافیست فیلتر را در فیلد قرار داده و به سمت داخل فشار دهید تا فیلتر در جای خود قرار گیرد و صدای جا افتادنش در فیلد شما را از نصب درست‌تان مطمئن می‌کند.
 4. دکمه  Filter reset را در نمایشگر یخچال سه ثانیه فشار دهید تا فیلتر جدید ریست شود و چراغ قرمز که برای هشدار تعویض فیلتر آب یخچال ساید روشن شده بود، خاموش شود.
 5. شیرآب را باز کنید و از آب‌سردکن یخچال چند لیتر آب بگیرید و دور بریزید تا جایی این کار را ادامه دهید که رنگ آب شفاف و قابل نوشیدن شود.
 تعویض فیلتر آب داخلی یخچال ساید
فیلترهایی که ظرفیت تصفیه 1500 گالن آب را دارند عمرمفیدشان5-6 ماه است و فیلترهایی که2500گالن ظرفیت دارند یک سال عمر می‌کنند.

نحوه تعویض فیلتر آب خارجی یخچال ساید

فیلترآب یخچال ساید که در پشت یخچال ساید نصب می‌شود را فیلتر خارجی می‌گویند که از یک‌سو آب شهری وارد این فیلتر شده و از سوی دیگر آب تصفیه وارد یخچال می‌شود؛ برای تعویض فیلتر خارجی مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 1. شیرآب ورودی را ببندید.
 2. شلنگ‌ها و اتصالات ورودی آب را جدا کنید (ضامن بیضی شکل را به داخل فشار دهید شلنگ جدا می‌شود) حالا می‌توانید فیلتر را بیرون بیاورید.
 3. فیلتر جدید را جایگزین و شلنگ‌های ورودی آب را به فیلتر جدید وصل کنید.
 4. سر خروجی فیلتر را داخل تشت بزرگی قراردهید، شیرآب را باز کنید تا پودر ذغال فیلتر به‌طور کامل خارج شود.
 5. صبر کنید تا آب رنگ زلال شود، سپس شیرآب را ببندید و سر دیگر فیلتر را به یخچال وصل و دوباره شیرآب را باز کنید.
 6. روی دکمه Filter reset برای سه ثانیه فشار دهید تا ریست شود.
فیلتر آب خارجی یخچال ساید
دقت کنید فیلتر را از جاهای معتبر بخرید و تا جنس آن مرغوبیت و باکیفیت باشد.

چرا باید فیلتر آب یخچال ساید را به‌موقع عوض کرد؟

فیلتر‌های آب از جنس ذغال فعال و کربن هستند و به‌منظور حذف هرگونه ذرات شناور و آلاینده از آب آشامیدنی‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه تولید کنندگان یخچال‌ به دو منظور از فیلتر آب استفاده ‌می‌کنند:

 • جلوگیری از رسوب املاح و ذرات شناور آب، در مجاری آب‌سرد کن و یخ‌ساز
 • فراهم کردن آبی تصفیه شده و سالم برای مصرف کننده

ولی اگر فیلتر آب یخچال ساید به‌موقع عوض نشود، املاح و ذرات جمع شده در فیلتر مشکلاتی ایجاد می‌کند که در ادامه به آن می‌پردازیم:

پیشنهاد مطالعه
 1. تصفیه آب به‌درستی انجام نمی‌شود

فیلتر آب یخچال ساید هم مثل هر وسیله‌ی دیگری عمر مفیدی دارد که بعد از مدتی منقضی می‌شود. رسوباتی که طی ماه‌ها در فیلتر جمع شده‌است مانع تصفیه درست آب می‌شود و این آب تصفیه نشده، در مجاری یخ‌ساز رسوب می‌کند و منجر به فرسودگی و از کار افتادن این بخش می‌شود و البته نوشیدن آب تصفیه نشده، سلامت مصرف کننده را نیز به خطر می‌اندازد.

فیلترهای یخچال ساید باتوجه به سال ساخت و مدل‌شان محل نصب‌ به دو نوع فیلتر داخلی و فیلتر خارجی تقسیم می‌شوند.

 • فاسد شدن خود فیلتر آب یخچال ساید

مواد موجود در فیلتر که شامل ذغال فعال و کربن هستند بعد از گذشت چند ماه از استفاده آن، فاسد می‌شوند و اگرفیلتر به‌موقع تعویض نشوند ممکن است این سموم وارد آب آشامیدنی شود و مسمومیت ایجاد کند.

 • کاهش فشار آب در آب‌سردکن

تجمع بیش از حد ذرات و املاح در فیلتر گاهی خودش را با کم شدن فشار آب، در آب‌سردکن نشان می‌دهد و فشار آب خیلی کم باشد؛ بخش یخ‌ساز یخچال بدون آب کار می‌کند و این باعث خراب شدن یخ‌ساز می‌شود و هزینه زیادی روی دست‌تان می‌گذارد.

 • سوختن و از کار افتادن یخ‌ساز

 اگر فیلتر آب را به موقع عوض نکنید ممکن است یخ‌ساز یخچال‌ سایدتان بسوزد و این هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. اگر فیلتر شما مسدود شده باشد و آب را خوب تصفیه نکند، ورود آب تصفیه نشده به یخ‌ساز باعث ایجاد رسوباتی در این بخش می‌شود و راه ورود آب را می‌ببندد، و یخ‌سازتان بدون آب کار می‌کند؛ این باعث فرسودگی بخش مکانیکال یخ‌ساز شده و در نهایت می‌سوزد.

حالا که به ضرورت تعویض به‌موقع فیلتر آب آگاه شدید و نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید را هم آموختید، خودتان به‌راحتی می‌توانید این تعویض را انجام دهید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کنید.

کم شدن فشار آب ناشی از تعویض فیلتر آب یخچال ساید
با تعویض به‌موقع فیلتر آب یخچال ساید همیشه آب تصفیه شده و سالم در اختیار خواهید داشت.

در این مطلب آموختید که اگر به موقع فیلتر آب یخچال ساید را عوض نکنید چه عوارضی دارد و با نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید نیز آشنا شدید. در صورتی که برای تعویض فیلتر آب یخچال‌ ساید خود مشکلی داشتید یا برای نصب، سرویس یا حتی تعمیر یخچال نیاز به تعمیرکار دارید، کافیست در این صفحه سفارش‌تان را ثبت کنید یا با 02154591616 تماس بگیرید؛ کارشناسان ما در آچارباز در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای سفارش شما اقدام خواهند کرد.

تعمیر یخچال و فریزر در محل با آچارباز
در صورت مشاهده هرگونه مشکل در نصب ، راه اندازی و خرابی های یخچال خود، به راحتی می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.
تعمیر یخچال

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا