ماشین لباسشویی

13 دلیل صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ

صدای لباسشویی

سر و صدای نامتعارف ماشین لباسشویی در دراز مدت همه را کلافه و خسته می‌کند. سر و صدا و لرزش ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که اغلب همه مشتریان ما در آچارباز از آن شکایت دارند. این مشکل ربطی به برندی خاص ندارد و در تمام لباسشویی‌های باکیفیت رخ می‌دهد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع سر و صدای لباسشویی سامسونگ و علت آن با یکدیگر صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این زمینه را با شما در میان بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

چه صداهایی از ماشین لباسشویی سامسونگ می شنوید؟

قبل از اینکه به دلایل سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم، همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، همه ماشین‌های لباسشویی دارای یک صدای اندک هستند که به عنوان مشکل به حساب نمی‌آید. آن چیزی که ما به عنوان سر و صدا و یا لرزش نامتعارف به آن اشاره می‌کنیم، بیشتر از اندازه معمول ماشین لباسشویی است.

1. تراز نبودن ماشین لباسشویی و صدای تلق تلق

یکی از شایع‌ترین دلایل صدای ماشین لباسشویی، تراز نبودن ماشین در هنگام نصب است. اگر دستگاه درست نصب نشده باشد و شیب داشته باشد، هنگامی که کار می‌کند، سر و صدای زیادی تولید می‌کند.

2. صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی نشانه چیست؟

این صدای ماشین لباسشویی را زمانی می‌شونید که چیزی در لوله تخلیه ماشین لباسشویی گیرکرده باشد. بهتر است این مشکل را قبل از اینکه باعث ترکیدن لوله و دردسر بیشتر شود، برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه

3. چرا صدایی مثل صدای کلید و … در ماشین لباسشویی شنیده می‌شود؟

این صدا را زمانی در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شنوید که کلید یا سکه و … یک جسم خارجی در واشر تخلیه و یا لاستیک دور درب لباسشویی گیر کرده باشد. در این شرایط پس از اتمام کار شستن لباس بهتر است که شلنگ تخلیه را بررسی کنید و اگر جسم خارجی در آن وجود داشته باشد، آن را خارج کنید.

صدا ممکن است به دلیل پرکردن ماشین بیش از ظرفیتش اتفاق بیافتد و یا در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی شنیده شود.

واررسی لباس
بهتر است که قبل از گذاشتن لباس‌ها در ماشین لباسشویی جیب‌ها و.. لباس را بررسی کنید و اگر چیزی درون آن‌ها بود، آن را خارج کنید.

4. علت صدای ویز ویز ماشین لباسشویی

ویز ویز کردن ماشین هم یکی دیگر از صداهای ماشین لباسشویی است که وقتی جسم خارجی در پمپ ماشین لباسشویی گیر کرده باشد، شنیده می‌شود. اگر این صدا را در ماشین لباسشویی‌تان شنیدید، حتما از تعمیرکاران خبره برای برطرف کردن آن کمک بگیرید. چون ممکن است، جسم خارجی در پمپ گیر کرده باشد و به آن آسیب جدی بزند.

اگر موتور محرک ماشین لباسشویی سامسونگ نیز دچار مشکل شده باشد، صدایی مثل ویز ویز شنیده خواهد شد. این صدا را زمانی خواهید شنید که دیگ در حال چرخیدن و شستن لباس است.

5. چه زمانی صدای تق تق ماشین لباسشویی شنیده می‌شود؟

صدای تق تق یکی دیگر از صداهای ماشین لباسشویی سامسونگ است و زمانی این صدا را می‌شنوید که ماشین را بیش از ظرفیتش پر کرده باشید. البته ایراد در بلبرینگ‌های ماشین لباسشویی، پولی و موتور ماشین لباسشویی نیز موجب تولید این صدا می‌شود. علاوه براین ایراد در موتور تخلیه هم سبب صدای تق تق در ماشین می‌شود که به شما اعلام می‌کند، جسم خارجی در موتور گیر کرده‌است.

پیشنهاد مطالعه
صدای تق تق ماشین لباسشویی
عمده‌ترین دلیل صدای تق تق ماشین لباسشویی، پر کردن ماشین بیش از ظرفیت آن است.

6. صدای جیر جیر در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از صداهایی که در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شنوید، صدای جیر جیر کردن ماشین در حین کار کردن است. البته صدا ممکن است به دلیل پرکردن ماشین بیش از ظرفیتش اتفاق بیافتد و یا در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی شنیده شود. اگر مشکل با تراز کردن ماشین و یا کم کردن حجم لباس‌ها برطرف نشد، باید به مشکلاتی همچون وجود اشکال در تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ، موتور، کوپلینگ موتور، پمپ تخلیه، دریچه یا شیر ورودی آب و خرابی لاستیک دور درب لباسشویی فکر کرد. در این شرایط بهتر است که از سرویسکاران لباسشویی کمک بگیرید تا مشکل برطرف شود.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

7. بی توجهی به صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چه مشکلاتی را به دنبال دارد؟

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی وظیفه تخلیه آب درون دیگ شستشو را پس از شستن به عهده دارد. گاهی تخلیه آب صدای زیای در ماشین لباسشویی ایجاد می‌کند. برای بررسی بیشتر ابتدا پنل جلوی ماشین لباسشویی را بردارید، پمپ را پیدا کنید و ماشین لباسشویی را دوباره روشن کنید. در صورتیکه صدا از پمپ باشد شما به راحتی متوجه این مشکل می‌شوید. اگر مشکل از پمپ تخلیه باشد، باید دستگاه را خاموش کنید و دو شاخه را بکشید و از تکنسین‌های متخصص تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

صدای تخلیه آب
یکی دیگر از صداهایی که در همه ماشین لباسشویی‌ها از جمله سامسونگ می‌شنوید، صدای زیاد تخلیه آب در حین آبکشی است.

8. صدای دریچه ورودی آب در ماشین لباسشویی

گاهی صدای بسیار زیادی هنگام پر شدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شنوید. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که دریچه ورودی آب دچار مشکل شده باشد. اغلب پس از مدتی که از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، رسوبات معدنی داخل شیر باعث مسدود شدن و یا تنگ شدن مسیر ورودی آب به لباسشویی می‌شود. در صورتیکه دریچه ورودی آب به ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد، آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

9. صدای کلاچ در ماشین لباسشویی

کلاچ وظیفه قفل کردن شفت جعبه دنده به محرک سبد شستشو را به عهده دارد. در صورتیکه کلاچ دچار مشکل شده باشد، مرحله آبکشی ماشین لباسشویی به خوبی انجام نمی‌گیرد و یا لرزش و صدای زیادی لباسشویی خواهد داشت. یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت خرابی کلاچ رخ می‌دهد، خرده ریزهای فلزی در زیر ماشین لباسشویی است.

10. صدای تسمه دیگ در ماشین لباسشویی نشانه چیست؟

در برخی از ماشین‌های لباسشویی از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ 4 تسمه در گوشه‌های ماشین وجود دارد که حرکت دیگ را به خصوص در زمان آبکشی کنترل می‌کند. جنس این تسمه اغلب از پلاستیک بوده و در دراز مدت دچار فرسودگی می‌شوند، فرسودگی تسمه‌های دیگ هنگامی که ماشین در حال آبکشی است، موجب لرزش و صدای بسیار زیاد و حتی تکان‌های فراوان در ماشین لباسشویی می‌شود. نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی را اینجا بخوانید.

صدای لرزش حین آبکشی
اگر ماشین لباسشویی سامسونگ در حین آبکشی دارای صدا و لرزش‌های بسیار زیاد شد، بهتر است تسمه دیگ آن توسط تکنسین بررسی شود.
پیشنهاد مطالعه

11. مشکل در کمک فنر ماشین لباسشویی باعث چه مشکلاتی می‌شود؟

در ماشین‌های خودکار و تمام اتوماتیک یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تولید صدا ماشین لباسشویی می‌شود، کمک فنرهای ماشین است که حرکت دیگ را مخصوصا در زمان آبکشی کنترل می‌کند. در صورتی که مشکلی در فنر پیش آمده باشد، دیگ به بدنه برخورد کرده و صدای بسیار زیادی ایجاد می‌کند.

12. ارتباط مشکل در یاتاقان دیگ و صدا در لباسشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که سبب تولید صدا در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود، مشکل در یاتاقان دیگ است. یاتاقان دیگ موجب چرخش بهتر لباسشویی می‌شود. زمانیکه یاتاقان دیگ دچار مشکل می‌شود، صدای بسیار زیادی در ماشین لباسشویی تولید می‌گردد.

13. کوپلینگ موتورهای دایرکت درایو چه وظیفه ای دارند؟

ماشین لباسشویی‌های جدید بدون تسمه با عنوان داریکت درایو (Direct Drive) بدون گیربکس در بازار موجود هستند. در این نوع ماشین لباسشویی، تسمه از موتور حذف شده و موتور مستقیم به دیگ شستشو متصل شده‎‌است. انتقال قدرت در موتورهای ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو از طریق کوپلینگ انجام می‌گیرد.

کوپلینگ از دو قطعه تشکیل شده که هرکدام از این دو قطعه پلاستیکی در گذر زمان و استفاده زیاد دچار مشکل شده و سر و صدای زیادی در ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد می‌کند. بنابراین یکی دیگر از دلایل صدای ماشین لباسشویی در مدل‌های جدید خرابی کوپلینگ موتورهاست.

سر و صدای ماشین لباسشویی از جمله مشکلات رایجی است که اغلب کابران با آن درگیر هستند. در این مقاله ما سعی کردیم 13 دلیل رایج صدای ماشین لباسشویی سامسونگ را با یکدیگر بررسی کنیم. چنانچه مشکل را تشخیص داده‌اید، اما مهارت لازم برای رفع آن را ندارید و یا به صورت کلی متوجه مشکل ماشین لباسشویی نشده‌اید، می‌توانید از تعمیرکاران و کارشناسان ماهر آچارباز کمک بگیرید. کافی است سفارش‌تان را به صورت آنلاین از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن به ثبت برسانید، همکاران ما در کمترین زمان به کمک شما خواهند آمد.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ایا ممکنه صدای لباسشویی به خاطر تراز نبودن ان باشه ؟

 2. باسلام
  دلبند عزیز، پیشنهاد میکنیم که برای شستشوی لباسهای خود زمانبندی خاص داشته باشید اینگونه هم در انرژی صرفه جویی می‌کنید و هم صدای کمتری از ماشین به گوش شما خواهد رسید. میتوانید لباسهای کم را در صورت امکان دستی نیز بشورید و از خشک کن برای خشک کردن آنها استفاده کنید. با این حال شنیده شدن صدا در این موقعیت نشان دهنده مشکلی در دستگاه شما نیست.

 3. سلام و تشکر بابت مطلب خوبتون٬ سامسونگ ما یه صدایی میده انگاری که توش یه سکه از اینطرف میفته اونطرف. ولی من چیزی پیدا نمیکنم. ممکنه واقعا سکه داخل قطعاتش افتاده باشه چیکار باید بکنم٬ خودم میتونم درستش کنم

  1. باسلام
   ملیکای عزیز اگر مخزن و یا در درپوش را بررسی کرده‌اید ولی سکه یا شی خارجی را پیدا نمی‌کنید، احتمال میرود این سکه به زیر مخزن (دیگ) هدایت شده باشد لازم است هرچه سریعتر برای جلوگیری از سوراخ شدن و آسیب به دیگ جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین لباسشویی در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا