به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

آشنایی با خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

هر خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ دارای معنای خاصی است. حالا این خطا می‌تواند نشان دهنده مشکل بسیار جدی در عملکرد قطعات باشد یا صرفاً فقط یادآوری موضوعی مانند خوب بسته نشدن در است. این را باید براساس حروف نمایش داده شده روی صفحه مشخص کرد. حالا از کجا بدانید که این حروف چه چیزی را نشان می‌دهند؟ ما در ادامه مقاله تمامی خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ را بیان شما نوشته‌ایم.

این خطاها در حالت کلی به دو دسته عادی و غیرعادی تقسیم می‌شوند. دسته‌های عادی معمولاً آن‌هایی هستند که به دست خود شما قابل برطرف شدن خواهند بود؛ اما غیرعادی ها نشان از وجود مشکل فنی در دستگاه است که حتماً باید با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

معرفی خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

 1. خطای ۱E یا ۷E

اول از همه بگوییم که بسته به مدل ماشین لباسشویی شما ممکن است که یک نمونه را مشاهده کنید؛ برای مثال، در مدل‌های جدید ۱E و در مدل‌های قدیمی ۷E نشان داده می‌شود.

این کد به معنای خرابی سنسور فشار و سطح آب است. برای برطرف کردن این کد خطا، دستگاه را به مدت ۳۰ ثانیه خاموش کرده و سپس روشن کنید؛ البته لازم است که آن را در یک برنامه جدید تنظیم کنید.

 1. خطای EA ,EB ,3E ,3E1 ,3E2 ,3E3 ,3E4 ,bE

این کد نشان دهنده مشکلی در موتور است. این خطا چیزی نیست که شما بتوانید به راحتی مشکل آن را برطرف کنید. اگر با خاموش و روشن کردن آن به مدت ۳۰ ثانیه باز هنوز مشکل وجود داشت یا به دفعات شاهد مشکلی در تاخو یا ترایاک موتور بودید، حتماً با مرکز نمایندگی تماس بگیرید.

 1. خطای E4,E1

این کد مشکلی را در آبرسانی دستگاه نشان می‌دهد. اینکه دستگاه نمی‌تواند به درستی با آب مورد نیاز پر شود. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا منبع آبرسانی یعنی لوله متصل و همچنین شلنگ داخلی را بررسی کنید که دچار آسیب نشده باشند.

 1. خطای ۴E1,4E2,4Ed,H1,HE

این کد مشکلی را در دمای آب نشان می‌دهد. یکی از دلایل می‌تواند اشتباه وصل کردن شلنگ آب سرد به منبع ورودی آب گرم یا خرابی دیگر قطعات مربوط به گرم کردن آب باشد.

 1. ۵E,E2

این کد مشکلی را در خصوص تخلیه نادرست آب نشان می‌دهد. به احتمال زیاد پمپ یا شلنگ تخلیه دچار مشکل شده است که باید اول از همه مورد بررسی قرار بگیرد.

 1. ۶E و HE1 یا E5

این کد نشان دهنده کار نکردن هیتر آب گرم است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس مورد بازدید و تعمیر قرار بگیرد.

 1. ۶F

این کد خطا نیست. در واقع به این کد خطا unknown می‌گویند؛ اما بهتر است که در هنگام مشاهده این کد، با مرکز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

 1. ۸E

این کد مشکلی را در جریان فعلی نشان می‌دهد. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه

 1. ۹E1 یا PH1 و ۹E2 یا PH2

این کد مشکلی در برق دستگاه را نشان می‌دهد. سیم، موتور و دکمه‌ها شاید در هنگام کار آسیب دیده باشند. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 1. AE یا ۱۳E

این کد مشکلی ارتباطی را بین PCB اصلی و زیر PCB نشان می‌دهد. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 1. B2,bE2 یا ۱۴E

این کد مشکلی را در دکمه کنترل نشان می‌دهد. دکمه را به مدت طولانی نگه داشته و رها کنید. آیا در هنگام رها شدن مشکلی به وجود می‌آید یا خیر؟ بهتر است که یک بار تمامی دکمه‌ را با پارچه تمیز کنید.

 1. bE3 یا ۱۸E

این کد مشکلی را در دکمه‌ها نشان می‌دهد. در واقع یکی از دکمه‌ها ناقص عمل می‌کند که برای تعمیر حتماً باید با مرکز تعمیر سامسونگ تماس بگیرید.

 1. CE یا E8

این کد نشان از مشکل سرد شدن آب است. شلنگ متصل به آب سرد را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.

 1. dE,dE1 یا Ed

این کد نشان دهنده مشکلی مربوط به در ماشین لباسشویی است. بررسی کنید که در به طور کامل بسته شده و هیچ چیز مانع آن برای قفل شدن نمی‌شود.

 1. dE2

این کد نشان دهنده خطای سوئیچ خاموش و روشن است. برای این کار دستگاه را به مدت ۵ دقیقه از ماشین لباسشویی جدا کرده و مجدد وصل کنید.

 1. FE

این کد نشان دهنده مشکلی مربوط فن دستگاه است که حتماً توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

 

 1. HE2

این کد نشان دهنده مشکلی در هیتر خشک‌کن دستگاه است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

 1. HE3

این کد نشان دهنده مشکلی در عملیات بخار است که به خوبی کار نمی‌کند. حتماً توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

 1. HOT

این کد نشان دهنده گرم بودن بیش‌ازحد دستگاه است. البته باید گفت که این مشکل نیست. برای اینکه در چنین مواقعی فن شروع به کار کرده تا زمان خنک کردن آن به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 1. LE,LE1 یا E9,11E

این کد نشان از نشت و کاهش سطح آب در طول دوره چرخش را دارد. بررسی کنید که شلنگ تخلیه پایین‌تر از سطح ماشین نباشد. همچنین وجود نشتی را در ماشین بررسی کنید. البته لازم است که دستگاه را خاموش کنید.

 1. OE,OF یا E3

این کد نشان دهنده خطای سرریز است. این ممکن است که نشان دهنده بیش‌ازحد استفاده پودر یا مایع شست‌وشو باشد. دستگاه را ۳۰ ثانیه خاموش کرده و باز دوباره روشن کنید.

خطای ماشین لباسشویی سامسونگ
 1. T1,ee2/t2,tSt

این کد نشان دهنده در حال تست بودن دستگاه است. دستگاه را ۳۰ ثانیه خاموش کرده و باز دوباره روشن کنید.

 1. SUD

این کد نشان دهنده فوم بیش‌ازحد در دستگاه است. اصولاً این مسئله به صورت خودکار توسط خود دستگاه برطرف می‌شود. فقط برای جلوگیری از نمایش بهتر است که مقدار پودر را برای سری بعدی کاهش دهید.

 1. tE, EC

این کد نشان دهنده مشکلی در سنسور دما است. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 1. tE1,tE2,tE3

این کد نشان دهنده مشکلی در سنسور دما است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

 1. UC

این کد نشان دهنده نوسان بیش‌ازحد ولتاژ است. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 1. UE,E4

این کد نشان دهنده نبود تعادل در بار است. البته این خطا نیست. فقط کافی است که در را باز کرده و با جا به جا کردن لباس‌ها، کمی تعادل را در آن برقرار کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که ما در بالا فقط راه‌حل‌هایی را گفتیم که به دست شما قابل برطرف شدن هستند. در صورت ادامه پیدا کردن مشکل، حتماً با شرکت تماس بگیرید.

 


نویسنده :

 • Avatar موسوی گفت:

  وای خستم کرد این لباسشویی کد PF یعنی چی؟ لباسشوییم ال جیه.. توروخدا ج بدید

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   معنای ارور PF در لباسشویی به معنای وجود مشکل در سیستم برق رسانی است. حال این مشکل می‌تواند در تغذیه برق دستگاه، قطعی برق در سیستم شستشوی لباس و مواردی اینچنینی ایجاد شود. اگر قادر به بررسی سیستم برق نبودید، درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنید.

 • Avatar نگار گفت:

  سلام من لباسشوییم پاکشوماست دیروز یه کد نشون داد E10 این چیه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ارور E10 مربوط به عدم آبگیری ماشین لباسشویی می‌شود.
   دلیل این مشکل هم:
   خرابی شیربرقی
   خرابی و پارگی شلنگ ورودی آب
   خرابی برد لباسشویی
   خرابی هیدروستات
   و …
   است. بهتر است تعمیرکار ماشین لباسشویی دستگاه شما را بررسی کند.

 • Avatar شبنم آراسته گفت:

  سلام من این خطارو توی مطلبتون ندیدم. ارور DE-DE1-DE2 لطفا این رو هم بگید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به دلیل درست بسته نشدن درب ماشین با این خطا روبرو خواهید شد. به دلیل فشار به درب ماشین، به دلیل از شکل اولیه خارج شدن زبانه درب، تماس سوپیچ برقرار نشده و با این خطا روبرو خواهید شد. خرابی قفل در هم دلیل این خطا است. اگر قفل درب دچار مشکل شده، می توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سحر گفت:

  سلام. خوبید؟ یه مدتیه که مایع لباسشوییم توی ظرفش باقی میمونه و اصلا لباسا شسته نمیشه. چیکارش کنم؟

 • Avatar شکری زاده گفت:

  سلام میشه بگید UE یعنی چی؟ لباسشوییم ال جیه. ممنونم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این ارور به معنای نبودن تعادل داخل دستگاه است. مواردی از قبیل:
   حجم لباسهایی که داخل ماشین است بیشتر از حد استاندارد است
   جنس البسه به هم تفاوت دارد
   ماشین لباسشویی تراز نیست
   برد دستگاه دچار مشکل شده است
   و …
   در صورت مشاهده این موارد، اگر خودتان قادر به رفع مشکلات تخصصی مانند عیب یابی برد لباسشویی نبودید، می توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >