ماشین لباسشویی

آشنایی با خطاها و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

هر خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ دارای معنای خاصی است. حالا این خطا می‌تواند نشان دهنده مشکل بسیار جدی در عملکرد قطعات باشد یا صرفاً فقط یادآوری موضوعی مانند خوب بسته نشدن در است. این را باید براساس حروف نمایش داده شده روی صفحه مشخص کرد. حالا از کجا بدانید که این حروف چه چیزی را نشان می‌دهند؟ ما در ادامه مقاله تمامی خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ را بیان شما نوشته‌ایم.

این خطاها در حالت کلی به دو دسته عادی و غیرعادی تقسیم می‌شوند. دسته‌های عادی معمولاً آن‌هایی هستند که به دست خود شما قابل برطرف شدن خواهند بود؛ اما غیرعادی ها نشان از وجود مشکل فنی در دستگاه است که حتماً باید با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

انچه در این مقاله خواهید خواند:

ارور 1E یا 7E لباسشویی سامسونگ

اول از همه بگوییم که بسته به مدل ماشین لباسشویی شما ممکن است که یک نمونه را مشاهده کنید؛ برای مثال، در مدل‌های جدید 1E و در مدل‌های قدیمی 7E نشان داده می‌شود.

این کد به معنای خرابی سنسور فشار و سطح آب است. برای برطرف کردن این کد خطا، دستگاه را به مدت 30 ثانیه خاموش کرده و سپس روشن کنید؛ البته لازم است که آن را در یک برنامه جدید تنظیم کنید. اگر روش‌های گفته شده، برای رفع این ارور به کار نیامد، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

ارور EA ,EB ,3E ,3E1 ,3E2 ,3E3 ,3E4 ,bE

این کد نشان دهنده مشکلی در موتور است. این خطا چیزی نیست که شما بتوانید به راحتی مشکل آن را برطرف کنید. اگر با خاموش و روشن کردن آن به مدت 30 ثانیه باز هنوز مشکل وجود داشت یا به دفعات شاهد مشکلی در تاخو یا ترایاک موتور بودید، حتماً با مرکز نمایندگی تماس بگیرید.

ارور E4 ,E1 لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی را در آبرسانی دستگاه نشان می‌دهد. اینکه دستگاه نمی‌تواند به درستی با آب مورد نیاز پر شود. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا منبع آبرسانی یعنی لوله متصل و همچنین شلنگ داخلی را بررسی کنید که دچار آسیب نشده باشند.

ارور  4E1 ,4E2 ,4Ed ,H1 ,HE لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی را در دمای آب نشان می‌دهد. یکی از دلایل می‌تواند اشتباه وصل کردن شلنگ آب سرد به منبع ورودی آب گرم یا خرابی دیگر قطعات مربوط به گرم کردن آب باشد. این کد اغلب در چرخه Wool و Delicates Cycle رخ می‌دهد.

ارور 5E یا sE ماشین لباسشویی سامسونگ و روش حل آن

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما کد خطا 5E یا sE را نشان می‌دهد، باید بدانید که دستگاه با مشکل تخلیه مواجه شده و پمپ و شلنگ تخلیه ایراد دارد.

روش رفع ارور 5E یا SE

برای حل این کد خطا، باید باید فیلتر و شلنگه تخلیه دستگاه را بررسی کنید. این دو قطعه در قسمت پایین و سمت راست بدنه ماشین لباسشویی قرار داشته و اغلب با یک برچسب از مابقی قسمت‌ها متمایز شده است.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام هرکاری، ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. بعد از باز کردن درپوش، برای خارج کردن فیلتر باید آن را بر خلاف جهت ساعت بچرخانید. لوله خرطومی بلندی که شلنگه تخلیه نام دارد، کنار فیلتر قرار گرفته است. مقداری حوله برداشته و در کناره‌های ماشین قرار دهید و یک ظرف نیز بردارید تا بعد از بیرون آوردن شلنگ، تمامی آب درون ظرف تخلیه شود.

فیلتر قطعه ظریفی است، باید برای تمیز کردن آن از یک مسواک کمک گرفته و با احتیاط پرز‌ها، چربی و حتی دکمه‌ها و سکه‌های گیر کرده در آن را بردارید. با به موقع تمیز و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی به خصوص فیلتر دستگاه، از بسیاری از مشکلات مانند سروصدای زیاد در حین کار، بوی بد و عدم تخلیه آب جلوگیری خواهید کرد. باید بدانید که نام دیگر این کد، E2 است.

پیشنهاد مطالعه

خطای 5ud در لباسشویی سامسونگ

این کد هیچ ارتباطی، به عملکرد اشتباه بخش‌های مختلف دستگاه ندارد. در حقیقت این کد در نتیجه استفاده از مواد شوینده نامناسب و بی کیفیت، ریختن شوینده بیش از حد و یا حل نشدن پودر و نرم کننده در پروسه شستشو است. ماشین لباسشویی‌های قدیمی، برای انجام چرخه شستشو به حدود 150 لیتر آب و مقدار زیادی مواد شوینده نیاز داشتند. اما در ماشین لباسشویی‌های مدل جدید، این میزان به حداکثر 56 لیتر آب رسیده و به همان نسبت استفاده از مواد شوینده نیز کاهش یافته است. برای جلوگیری از ظاهر شدن این ارور، به میزان استاندارد در دستگاه مواد شوینده بریزید و از پودر‌ها و نرم کننده‌های با کیفیت استفاده کنید.

کد خطا یا ارور 6E و HE1 یا E5 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده کار نکردن هیتر آب گرم است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس مورد بازدید و تعمیر قرار بگیرد. لازم به ذکر است که کد‌های HE، HE2، HE3 و HR هم همین معنا را دارند.

کد خطا یا ارور 6F لباسشویی سامسونگ

این کد خطا نیست. در واقع به این کد خطا unknown می‌گویند؛ اما بهتر است که در هنگام مشاهده این کد، با مرکز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور 8E لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی را در جریان فعلی شستشو نشان داده و ممکن است موتور یا سنسور لرزش مشکل پیدا کرده باشند. . اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت 30 ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور 9E1 یا PH1 و 9E2 یا PH2 لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی در برق دستگاه را نشان می‌دهد. سیم، موتور و دکمه‌ها شاید در هنگام کار آسیب دیده باشند. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت 30 ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور AE یا 13E لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی ارتباطی را بین PCB اصلی و زیر PCB نشان می‌دهد. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت 30 ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه

کد خطا یا ارور B2 ,bE2 یا 14E لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی را در دکمه کنترل نشان می‌دهد. دکمه را به مدت طولانی نگه داشته و رها کنید. آیا در هنگام رها شدن مشکلی به وجود می‌آید یا خیر؟ بهتر است که یک بار تمامی دکمه‌ را با پارچه تمیز کنید.

کد خطا یا ارور bE3 یا 18E لباسشویی سامسونگ

این کد مشکلی را در دکمه‌ها نشان می‌دهد. در واقع یکی از دکمه‌ها ناقص عمل می‌کند که برای تعمیر حتماً باید با مرکز تعمیر سامسونگ تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور CE یا E8 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان از مشکل سرد شدن آب است. شلنگ متصل به آب سرد را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.

کد خطا یا ارور dE ,dE1 یا Ed لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی مربوط به در ماشین لباسشویی است. بررسی کنید که در به طور کامل بسته شده و هیچ چیز مانع آن برای قفل شدن نمی‌شود.

کد خطا یا ارور dE2 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده خطای سوئیچ خاموش و روشن است. برای این کار دستگاه را به مدت 5 دقیقه از ماشین لباسشویی جدا کرده و مجدد وصل کنید.

کد خطا یا ارور FE لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی مربوط فن دستگاه است که حتماً توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

کد خطا یا ارور HE2 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی در هیتر خشک‌کن دستگاه است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

کد خطا یا ارور HE3 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی در عملیات بخار است که به خوبی کار نمی‌کند. حتماً توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

کد خطا یا ارور HOT لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده گرم بودن بیش‌ازحد دستگاه است. البته باید گفت که این مشکل نیست. برای اینکه در چنین مواقعی فن شروع به کار کرده تا زمان خنک کردن آن به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در چنین شرایطی بهتر است درب ماشین را باز نکنید، زیرا ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود. پس صبر کنید تا، فن دمای دستگاه را پایین بیاورد.

کد خطا یا ارور LE ,LE1 یا E9 ,11E لباسشویی سامسونگ

این کد نشان از نشت و کاهش سطح آب در طول دوره چرخش را دارد. بررسی کنید که شلنگ تخلیه پایین‌تر از سطح ماشین نباشد. همچنین وجود نشتی را در ماشین بررسی کنید. البته لازم است که دستگاه را خاموش کنید.

پیشنهاد مطالعه

کد خطا یا ارور OE ,OF یا E3 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده خطای سرریز است. این ممکن است که نشان دهنده بیش‌ازحد استفاده پودر یا مایع شست‌وشو باشد. دستگاه را 30 ثانیه خاموش کرده و باز دوباره روشن کنید. نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ را اینجا بخوانید.

خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

رفع ارور Te لباسشویی سامسونگ و روش رفع آن

با ظاهر شدن ارور Te در صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ، باید بدانید که مشکلی در سنسور دمای دستگاه، که به نام ترموستات نیز شناخته می‌شود وجود دارد. سنسور یا ترموستات، میزان کارکرد المنت را تعیین و دمای آب را در زمان‌های مختلف کارکرد دستگاه تشخیص می‌دهد.

روش رفع ارور Te لباسشویی سامسونگ

برای رفع ارور Te، باید دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. بعد از گذشت مدتی در حدود ده دقیقه، دستگاه را به برق زده و روشن کنید. برای امتحان کردن دستگاه، آن را روی یک برنامه شستشو کوتاه تنظیم کنید.

اگر بعد از انجام تمام روش‌های گفته شده، باز هم با ارور te روبرو می‌شوید، باید اتصالات مربوط به ترموستات را بررسی کنید. برخی از این سیم‌ها ممکن است فرسوده و یا شل و حتی قطع شده باشد. در نظر داشته باشید که در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، این ارور به نام EC، TST، EE2 و T2 نیز شناخته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه

کد خطا یا ارور SUD لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده فوم بیش‌ازحد در دستگاه است. اصولاً این مسئله به صورت خودکار توسط خود دستگاه برطرف می‌شود. فقط برای جلوگیری از نمایش بهتر است که مقدار پودر را برای سری بعدی کاهش دهید.

کد خطا یا ارور tE, EC لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی در سنسور دما است. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت 30 ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور tE1 ,tE2 ,tE3 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده مشکلی در سنسور دما است که حتماً باید توسط متخصص و کارشناس بررسی و عیب‌یابی شود.

کد خطا یا ارور UC لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده نوسان بیش‌ازحد ولتاژ است. اگر بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه به مدت 30 ثانیه، مشکل حل نشد، حتماً با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور UE ,E4 لباسشویی سامسونگ

این کد نشان دهنده نبود تعادل در بار است. البته این خطا نیست. فقط کافی است که در را باز کرده و با جا به جا کردن لباس‌ها، کمی تعادل را در آن برقرار کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که ما در بالا فقط راه‌حل‌هایی را گفتیم که به دست شما قابل برطرف شدن هستند. در صورت ادامه پیدا کردن مشکل، حتماً با شرکت تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. باعرض سلام و خسته نباشید.
  این اروری که عکسشو تو عکس بالای همین صفحه، اول صفحه زدین، واسه ما هم همین میاد، میشه خواهشا راهنمایی کنین که مشکل چیه. ممنون میشم

 2. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید استاد گرامی لباسشویی ما ارور E£رو نشون میده میشه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون

 3. ماشین لباسشویی سامسونگ من وسط کار کردن استپ کرد و بعد از مدتی ارور 3E داد ، برقش رو مدتی قطع کردم و دوباره وصل کردم الان که روشن میکنم یک‌ثانیه آبگیری میکنه و قطع میشه ، میشه بفرمایین مشکلش چی میتونه باشه ؟🙏🙏

 4. سلام
  لباسشویی سامسونگ من ارور SUD میده، اما حتی اگر بدون پودر و شوینده هم روشنش کنم، بازهم این ارور میاد. دقیقا وقتی بعد از تخلیه آب باید به مرحله خشک‌کن بره‌. ممکنه راهنمایی کنید؟

 5. وای خستم کرد این لباسشویی کد PF یعنی چی؟ لباسشوییم ال جیه.. توروخدا ج بدید

  1. سلام
   معنای ارور PF در لباسشویی به معنای وجود مشکل در سیستم برق رسانی است. حال این مشکل می‌تواند در تغذیه برق دستگاه، قطعی برق در سیستم شستشوی لباس و مواردی اینچنینی ایجاد شود. اگر قادر به بررسی سیستم برق نبودید، درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنید.

  1. سلام
   ارور E10 مربوط به عدم آبگیری ماشین لباسشویی می‌شود.
   دلیل این مشکل هم:
   خرابی شیربرقی
   خرابی و پارگی شلنگ ورودی آب
   خرابی برد لباسشویی
   خرابی هیدروستات
   و …
   است. بهتر است تعمیرکار ماشین لباسشویی دستگاه شما را بررسی کند.

 6. سلام من این خطارو توی مطلبتون ندیدم. ارور DE-DE1-DE2 لطفا این رو هم بگید

  1. سلام

   به دلیل درست بسته نشدن درب ماشین با این خطا روبرو خواهید شد. به دلیل فشار به درب ماشین، به دلیل از شکل اولیه خارج شدن زبانه درب، تماس سوپیچ برقرار نشده و با این خطا روبرو خواهید شد. خرابی قفل در هم دلیل این خطا است. اگر قفل درب دچار مشکل شده، می توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 7. سلام. خوبید؟ یه مدتیه که مایع لباسشوییم توی ظرفش باقی میمونه و اصلا لباسا شسته نمیشه. چیکارش کنم؟

  1. سلام

   این ارور به معنای نبودن تعادل داخل دستگاه است. مواردی از قبیل:
   حجم لباسهایی که داخل ماشین است بیشتر از حد استاندارد است
   جنس البسه به هم تفاوت دارد
   ماشین لباسشویی تراز نیست
   برد دستگاه دچار مشکل شده است
   و …
   در صورت مشاهده این موارد، اگر خودتان قادر به رفع مشکلات تخصصی مانند عیب یابی برد لباسشویی نبودید، می توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا