ماشین لباسشویی

چگونه ماشین لباسشویی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟

تمیز و ضدعفونی کردن لباسشویی را جدی بگیرید

ماشین لباسشویی در دسته پرکاربرد‌ترین لوازم خانگی قرار می‌گیرد و مانند دیگر وسایل، به نظافت نیاز دارد. اغلب افراد تصور می‌کنند چون این وسیله خود فرآیند شستشو را انجام می‌دهد، احتیاجی به تمیز کردن ندارد. این درحالیست که فضای داخلی ماشین لباسشویی دارای درز‌ها و شکاف‌های فراوانی است که محل تجمع باکتری‌ها هستند. رطوبت نیز می‌تواند عامل مهمی برای رشد و تکثیر کپک باشد. بنابراین هر چند وقت یکبار تمیز و ضدعفونی کردن لباسشویی را در برنامه خود قرار دهید تا به تعمیر لباسشویی نیاز پیدا نکنید.

[post_links]

چرا لباسشویی را باید تمیز کنیم؟

اغلب ما گمان می‌کنیم چون لباسشویی خود یک وسیله شوینده به حساب می‌آید، پس خود به خود تمیز هم می‌شود. اما این تفکری غلط است.

جالب است بدانید، ماشین لباسشویی در حین شستن لباس‌ها، بیشتر در معرض باکتری و آلودگی‌ها قرار می‌گیرد. تمام مراحل شستشو در ماشین لباسشویی، با آب ولرم رو به سردی انجام می‌شود. بیشتر اوقات این دما برای از بین بردن میکروب‌ها کافی نیست و میکروب و باکتری‌های موجود در لباس‌های کثیف، در حین شستشو در این درز‌ها و شکاف‌ها قرار می‌گیرند و زمینه را برای رشد قارچ و کپک فراهم می‌کنند.

مواد شوینده باقی مانده و املاح سختی که درون آب‌ وجود دارند در این محیط شروع به رسوب گذاری می‌کنند. درنهایت، همه این شرایط باعث می‌شوند دیگ ماشین کثیف شده و لباس شما به طور کامل تمیز و ضدعفونی نشده و تیره به نظر برسد.

نشانه های نیاز به ضدعفونی کردن لباسشویی

اگر بین تمیز کردن یا نکردن ماشین لباسشویی مردد مانده‌اید و نمی‌دانید وقت تمیز کردن آن رسیده است یا نه، در اینجا چند نشانه را به شما می‌گوییم، که اگر آنها را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید وقت تمیز کاری است.

پیشنهاد مطالعه

1- بوی ناخوشایند حس می‌کنید

اگر زمان شستشوی ماشین لباسشویی را به تاخیر انداخته باشید، بعد از مدتی بوی نامطبوعی را از آن حس می‌کنید. این بوی ناخوشایند به خاطر باکتری‌های درون دیگ لباسشویی است و باید بدانید که این باکتری‌ها در حین شستشو، به راحتی به لباس شما منتقل می‌شوند.

ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي با وایتکس
فضای درونی ماشین لباسشویی، مکان بسیار مناسبی برای تجمع و رشد باکتری‌ها است
برای تعمیر لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

2- کپک زدن ماشین لباسشویی

ظاهر دستگاه را کنترل کنید. به دقت قسمت درب لباسشویی را بررسی کنید، زیرا واشر پلاستیکی آن یک خانه امن برای پرورش کپک است. آب کثیف در حین شستشو در این قسمت از ماشین جمع می‌شود و باید بعد از فرایند تمیز کردن لباس،‌ با پارچه‌ای تمیز این بخش را به خوبی خشک کرد تا واشر کپک نزند. اگر این بخش را باز کردید و با کپک یا نقطه‌های سیاهی روبرو شدید باید به سرعت برای تمیزکردن آن اقدام کنید. این کپک‌ها می‌توانند در حین فرایند شستشو به لباس شما منتقل و باعث بروز ناراحتی‌های پوستی شوند.

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم
با خشک کردن به موقع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، از پوسیدگی این قطعه جلوگیری کنید

3- لباس‌ها را بررسی کنید

بعد از فرایند شستشو، لباس‌ها را به طور کامل بررسی کنید و اگر لکه‌های سیاهی روی لباس مشاهده کردید، زمان تمیز کردن ماشین لباسشویی است. این لکه‌های سیاه می‌تواند به خاطر آهک باشد. آهک می‌تواند به داخل لوله‌های ماشین نفوذ کرده و تاثیر مخربی روی آنها بگذارد، پس برای پیشگیری از هزینه‌های سنگین این نشانه را جدی بگیرید.

بوی فاضلاب ماشین لباسشویی
یکی از نشانه‌هایی که به شما می‌گوید زمان تمیز کردن ماشین رسیده افتادن لکه‌های سیاه روی لباس‌های شسته شده است

چه زمانی نیاز به رسوب گیری ماشین لباسشویی است؟

برای تمیز کردن ماشین لباسشویی برنامه زمانی خاصی را در نظر بگیرید، زیرا ماشین لباسشویی باید حداقل سالی یکبار تمیز شود. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که سختی آب در آن بالاست برای جلوگیری از رسوب گیری هر سه ماه یکبار آن را تمیز کنید. این برنامه در نواحی گرم و مرطوب نیز صدق می‌کند.

تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي
بهتر است هر چند وقت یکبار، زمانی را برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود اختصاص دهید

روش های ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

اگر حتی یک نشانه از موارد بالا را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید، وقت آن رسیده است که ماشین خود را تمیز کنید. این روند ممکن است بسیار طولانی به نظر رسد، اما در اصل بسیار راحت و آسان است. روش‌های مختلفی برای تمیز و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه

نیازی نیست به فکر انتخاب یک ماده شوینده صنعتی برای تمیزکردن دستگاه باشید، زیرا یک روش طبیعی وجود دارد که به خوبی فرایند پاکیزگی را انجام می‌دهد. سرکه و جوش شیرین، دو ماده طبیعی هستند که برای نظافت بخش‌های مختلف خانه به‌کار می‌روند.  ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که، آیا این دو ماده قدرت پاک کنندگی بالایی دارند؟

سرکه یک ماده ضدعفونی کننده قوی و البته طبیعی است که به خوبی باقی مانده مواد شوینده در ماشین لباسشویی را که باعث رسوب گیری می‌شود را از بین می‌برد.

جوش شیرین نیز یک راه حل مناسب برای از بین بردن بوی بد داخل ماشین است.

نحوه تميز كردن ماشين لباسشويي
با استفاده از پاک کننده‌های طبیعی، به راحتی می‌توانید ماشین لباسشویی خود را تمیز و ضدعفونی کنید

روش تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی درب از بالا

اگر ماشین لباسشویی شما از نوع سطلی است:

۱- در اولین قدم آن را روشن کنید و آب گرم را برای شستشو انتخاب کنید تا ماشین از آب گرم پر شود.

۲- در این مرحله، هیچ ماده شوینده و صابونی به کار نبرید و اجازه دهید آب گرم وظیفه خود را که از بین بردن باکتری‌ها است، به‌خوبی انجام دهد.

۳- درب ماشین را باز کنید، این به معنی متوقف شدن فرایند نیست.

۴- سه یا چهار فنجان سرکه را به این آب گرم بیافزایید.

۵- حالا نوبت افزودن جوش شیرین به ترکیب آب گرم و سرکه است. نصف فنجان جوش شیرین را به محلول اضافه کنید و اجازه دهید باهم به خوبی ترکیب شوند.

۶- پس از ترکیب ماشین لباسشویی را متوقف کنید و اجازه دهید این محلول جادویی به مدت یک ساعت درون ماشین باقی بماند. باقی ماندن  و استراحت کردن محلول درون ماشین باعث می‌شود باکتری و کپک ها از بین بروند.

۶- حالا نوبت به قسمت‌های بیرونی ماشین رسیده است. یک پارچه لطیف بردارید و آن را با محلول آب و سرکه مرطوب کنید.

۷- حالا آن را بر دستگیره‌ها و  بدنه ماشین بکشید، دقت کنید که هیچ قسمتی را از قلم نیندازید. می‌توانید برای پاک کردن نقاط دور از دسترس از مسواک استفاده کنید.

۸- بعد از تمام شدن چرخه شستشو، یک دستمال تمیز بردارید و درون سطل را تمیز کنید. این فرایند را تا تمیز شدن کامل چندین بار انجام دهید.

تميز كردن ماشين ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین
جوش شیرین یک روش عالی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی است

ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي با وایتکس

اینکه وایتکس یا سفید کننده می‌تواند داخل ماشین لباسشویی را تمیز کند شما را متعجب کرده است؟ حقیقت این است که، ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي با وایتکس راهی بسیار ساده و البته تاثیر گذار است. اگر حوصله اندازه گیری‌ پیمانه جوش شیرین و سرکه را ندارید این روش را امتحان کنید.

۱- نیمی از وایتکس را درون فنجان آن بریزید، درب ماشین لباسشویی را باز کنید و محلول را داخل آن بریزید.

۲- ماشین را روشن کرده و داخل آن را با آبگرم پر کنید. این محلول به خوبی سطل درون ماشین را تمیز می‌کند.

۳- اجازه دهید تا محلول برای حدود یک ساعت درون سطل باقی بماند.

۴- حالا که چرخه شستشو به پایان رسیده نگاهی به درون ماشین بیاندازید. اگر همچنان لکه‌های سفید درون ماشین شما را نگران کرده است، چرخه دوم شستشو را آغاز کنید.

۵- آبگرم را درون ماشین به جریان بیاندازید و از شر لکه‌های سفید خلاص شوید.

از بین بردن لجن ماشین لباسشویی
اگر دوست دارید از مواد قوی‌تری برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید، وایتکس را انتخاب کنید

تميز كردن ماشين لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

۱- ابتدا محفظه درون ماشین لباسشویی درب از جلو را با محلول سه چهارم آب و سرکه پر کنید و سپس درب آن را ببندید.

۲- ماشین لباسشویی را در حالت شستشو قرار داده و زمان دهید آب و سرکه در داخل ماشین به جریان بیافتند. با این روش سرکه تمام میکروب‌های داخل ماشین را از بین می‌برد.

۳- وقتی که ماشین در حال کار کردن است، در یک سطل بزرگ یک لیتر سرکه و نصف فنجان جوش شیرین را ترکیب کنید.

۴- یک دستمال تمیز و لطیف بردارید، آن را به محلول آغشته کنید و روی بدنه ماشین بکشید.

۵- بعد از اتمام فرایند شستشو ،بار دیگر ماشین را در حالت آبکشی تنظیم کنید. در این مرحله هیچ ماده شوینده شیمیایی و یا طبیعی به کار نبرید. با اینکار تمام دیگ داخل ماشین لباسشویی تمیز شده و بوی سرکه از بین می‌رود. با پایان این مرحله فرایند شستشوی ماشین شما نیز به پایان می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه
ضدعفونی کردن لباسشویی
تا دستگاه در حال شستشو بدون لباس است، با محلول سرکه و جوش شیرین بدنه بیرونی را تمیز کنید

قرص ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی

جوش شیرین و سرکه تنها راه حل نیستند و قرص ضد عفونی کننده ماشین لباسشویی نیز یک گزینه ایده‌آل است. این قرص تمام رسوبات باقیمانده در دیگ و المنت‌های ماشین را پاک می‌کند و بوهای نامطبوع را ازبین می‌برد. برای به کاربردن این ماده شوینده، ابتدا ماشین لباسشویی را خالی کنید، هیچ چیز نباید درون آن وجود داشته باشد. یکی از این قرص‌ها را برداشته و درون دیگ ماشین قرار دهید. چرخه شستشو با آبگرم را انتخاب کنید و اجازه دهید قرص به آرامی در داخل آب حل شود. به همین سادگی دیگ ماشین لباسشویی تمیز می‌شود.

رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی
شما به راحتی می‌توانید قرص ضد عفونی کننده ماشین لباسشویی را از فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید

برای تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

ماشین لباسشویی وسیله‌ای پرکاربرد در زندگی است، پس باید از آن به درستی مراقبت کنیم. با رعایت نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد شما می‌توانید عمر مفید و کارایی ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید.

1- نگذارید لباس‌های خیس درون ماشین بمانند

بعد از کامل شدن چرخه شستشو، لباس‌ها را به سرعت بیرون بیاورید و نگذارید که این لباس‌ها درون ماشین باقی بمانند. اگر لباس‌های خیس درون ماشین لباسشویی رها شوند، به دلیل وجود رطوبت، به محلی برای رشد و تکثیر باکتری و قارچ‌ها تبدیل خواهند شد. این مسئله باعث ایجاد بوی نامطبوع نیز می‌شود و می‌تواند بر عملکرد ماشین تاثیر منفی بگذارد.

از بین بردن بوی بد لباسشویی
ماندن لباس‌های خیس درون ماشین لباسشویی، باعث کپک و بوی بد دستگاه می‌شوند

2- درب ماشین را باز بگذارید

بعد از کامل شدن شستشو، درب ماشین لباسشویی را باز کنید و اجازه دهید رطوبت تبخیر شود. بستن درب آن باعث می‌شود رطوبت، درون دیگ به دام بیفتد. به همین دلیل رطوبت درون دستگاه باعث رشد میکروب خواهد شد.

با یک پارچه خشک، لایه پلاستیکی دور دیگه ماشین را خشک کنید، در فرایند شستشو این قسمت پر از آب می‌شود و باید آب آن گرفته و خشک شود.

تمیز و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی را جدی بگیرید، املاح و مواد معدنی موجود در آب و مواد شوینده می‌توانند باعث رسوب گذاری در قسمت‌های مختلف ماشین شوند. اگر تمیز کردن و رسوب زدایی به موقع انجام نشود، می‌تواند آثار مخربی روی سیستم و نحوه عملکرد ماشین بگذارد و باعث ایجاد هزینه شود.

اگر ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است و به رسوب زدایی یا تعمیر احتیاج دارد، کافیست درخواست خود را در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی با جوش شیرین
بعد از خالی کردن لباس‌ها، درب دستگاه را باز گذاشته و اجازه دهید رطوبت و خیسی درون ماشین از بین برود

تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي

همانطور که اشاره کردیم، عوامل متعددی باعث کپک زدن واشر پلاستیکی ماشین لباسشویی می‌شوند. اما با این حال، روش‌های مختلفی هم برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

لوازم مورد نیاز برای تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي

 • جوش شیرین
 • سرکه سفید یا سفید کننده
 • یک پارچه تمیز
 • مایع ظرفشویی

۱- در اولین مرحله، برای از بین بردن کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی باید دستگاه را روشن کرده و بگذارید چند بار فرایند شستشو را انجام دهد. توجه کنید که در این فرایند‌‌های شستشو، دستگاه باید خالی از هرگونه لباس و دمای چرخه نیز، در حدود 90 درجه سانتی گراد باشد.

۲- محفظه پودر ماشین لباسشویی را باز کنید و دو فنجان سرکه، یک چهارم فنجان جوش شیرین و یک چهارم فنجان آب در آن بریزید.

۳- اگر تصمیم گرفتید به جای سرکه، از سفید کننده استفاده کنید میزان مواد کمی تغییر کرده و باید اینبار یک فنجان سفید کننده و یک فنجان جوش شیرین به آب اضافه کنید.

۴- علاوه بر مواد گفته شده، باید مقداری جوش شیرین هم، روی لاستیک ماشین لباسشویی بپاشید.

۵- حالا ماشین را روشن کرده و بگذارید دستگاه بدون لباس و با مواد گفته شده فرایند شستشو را آغاز کند.

از بین بردن لجن ماشین لباسشویی
برای از بین بردن کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی هم، می‌توانید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید

پس از اتمام چرخه‌های شستشو، درب دستگاه را باز بگذارید تا درون آن به طور کامل خشک شود و هوا بخورد. اگر درب را ببینید، رطوبت درون دستگاه باقی مانده و دوباره باعث رشد کپک و باکتری خواهد شد.

با استفاده از یک حوله تمیز، واشر لاستیکی ماشین را خشک کنید تا هیچ رطوبتی درون این بخش باقی نماند. حالا کمی مایع ظرفشویی در آب گرم حل کنید، و با کمک یک حوله لطیف آن را به بدنه دستگاه بکشید. اکنون زمان خوبی است که علاوه بر ضدعفونی کردن دیگ ماشین، بدنه بیرونی آن را نیز تمیز کنید.

جوش شیرین، یک روش عالی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی است. در کنار آن وایتکس یا سفید کننده هم می‌تواند بسیار مفید باشد. اما اگر دوست ندارید از این دو ماده، برای از بین بردن کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی استفاده کنید، محلول‌های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه

برای از بین بردن کپک، می‌توانید از چند پاک کننده خانگی که در ادامه خواهیم گفت استفاده کنید.

 • دو فنجان آب
 • یک چهارم فنجان آب لیمو طبیعی
 • یک دوم فنجان سرکه سفید

مواد گفته شده را، با یکدیگر ترکیب کرده و در یک بطری اسپری بریزید. دستکش به دست کنید و ماسک بزنید، حالا بطری اسپری را برداشته و محلول را روی پلاستیک بپاشید. بگذارید محلول برای چند دقیقه، روی کپک باقی بماند سپس با کمک یک مسواک به آرامی کپک‌ها را تمیز کنید. حالا برای اینکه بوی محلول خانگی از دستگاه برود باید بگذارید، ماشین لباسشویی چرخه شستشو را بدون لباس آغاز کند.

رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایجی که، در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی پیش می‌آید استشمام بوی بد از اطراف آن است. پیچیدن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی در خانه، بسیار آزار دهنده است. عدم سرویس به موقع، خشک نکردن لاستیک، بستن درب و مرطوب ماندن دیگ، خشک شدن صابون و چربی‌ها و خارج نکردن به موقع لباس‌ها از جمله عواملی هستند که منجر به بوی بد در دستگاه می‌شوند.

اگر به دنبال راهی برای رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی هستید، در ادامه به شما روشی را معرفی خواهیم کرد.

در اولین قدم باید، شلنگ تخلیه دستگاه را که در پشت ماشین قرار گرفته و متصل به لوله فاضلاب است را با احتیاط بردارید. آب باقی مانده درون لوله را خالی کرده و سپس کمی آب جوش درون لوله بریزید. آب جوش، تمامی چربی‌های خشک شده، پرز لباس‌ها و اثرات مواد شوینده را از بین می‌برد.

گاهی مشکل از لوله تخلیه نیست و این گرفتگی در لوله فاضلاب است که، باعث بوی بد دستگاه شده است.

شما می‌توانید با ریختن کمی مایع ظرفشویی درون لوله این مشکل را حل کنید.

  بعد از مایع ظرفشویی، دوباره باید آب گرم درون لوله فاضلاب بریزید.

این پروسه باعث از بین رفتن چربی‌های درون لوله‌های فاضلاب می‌شود. اگر موارد گفته شده را به کار گرفتید اما هنوز، بوی فاضلاب ماشین لباسشویی رفع نشده باید از یک تعمیرکار برای این پروسه کمک بگیرید.

رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی
بهتر است برای رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی، از یک متخصص کمک بگیرید

 نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

بسیاری از مشکلات ماشین لباسشویی مانند سروصدای غیر عادی، بوی بد و عدم تخلیه آب مربوط به کثیفی فیلتر است. با تمیز کردن این قطعه، می‌توانید ایرادات دستگاه را برطرف کرده و در هزینه‌های تعمیر آن نیز صرفه جویی کنید. در ادامه به شما نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی درب از جلو را خواهیم گفت. با مطالعه مقاله با رعایت این نکات عمر ماشین لباسشویی خود را بالا ببرید! نکات نگهداری از این وسیله ضروری آشپزخانه را خواهید آموخت.

پیشنهاد مطالعه

قبل از هر کاری، ابتدا باید ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و از برق بکشید. دقت کنید دو شاخه دستگاه باید در مکانی خشک قرار گرفته و خیس نشود.

مقداری حوله و پارچه در اطراف دستگاه قرار دهید، تا در صورت ریختن آب تا حد امکان از خیس شدن ماشین جلوگیری کنید.

در ماشین لباسشویی درب از جلو، به طور معمول فیلتر پایین و در سمت راست آن قرار گرفته است. اگر از روبرو به دستگاه نگاه کنید، خواهید دید روی این قسمت با برچسبی که طرز بیرون آوردن فیلتر را نشان داده پوشانده شده است. اگر نتوانستید فیلتر ماشین لباسشویی را پیدا کنید، باید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

تميز كردن فيلتر ماشين لباسشويي
در اغلب مدل‌های ماشین لباسشویی، فیلتر در پایین و سمت راست دستگاه قرار گرفته است

در اکثر مدل‌های ماشین لباسشویی، با باز کردن محفظه می‌توان به راحتی و فقط با کشیدن، فیلتر را از دستگاه خارج کرد. اما در برخی مدل‌ها، بیرون آوردن فیلتر‌ها به تنهایی سخت بوده و باید از یک پیچ گوشتی کوچک کمک گرفت.

بعد از باز کردن درپوش فیلتر، برای خارج کردن آن باید قطعه را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در کنار فیلتر دستگاه، لوله خرطومی بلندی قرار دارد که باید سر آن را درون یک سطل قرار داده تا تمامی آب کثیف از دستگاه خارج شود.

بعد از خارج کردن فیلتر از دستگاه، باید از یک حوله لطیف برای تمیز کردن آن کمک بگیرید. پرز لباس‌ها و چربی و صابون مواد شوینده، باعث کثیفی این قطعه می‌شود. به آرامی این لکه‌ها را از بین ببرید، می‌توانید از یک مسواک کوچک هم کمک بگیرید.

اگر کثیفی روی فیلتر، همچنان باقی مانده است می‌توانید از کمی آب داغ کمک بگیرید. توری فیلتر را به آرامی باز کنید و درون آب داغ بگذارید تا پرز‌ها و کثیفی به راحتی جدا شوند. اگر موفق به باز کردن توری نشدید، خود فیلتر را درون آب داغ بگذارید.

فيلتر ماشين لباسشويي
با استفاده از یک دستمال تمیز و کمی آب داغ به راحتی می‌توانید فیلتر را تمیز کنید

تا فیلتر در آب داغ تمیز می‌شود، به سراغ محفظه آن در ماشین لباسشویی رفته و با استفاده از یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید.

بعد از اینکه از تمیزی محفظه و فیلتر اطمینان حاصل کردید، باید قطعه را به سرجای خود برگرداننده و دوباره نصب کنید. سپس ماشین لباسشویی را تست کنید و فرایند شستشو را آغاز کنید. اگر قطعه را به اشتباه نصب کرده باشید امکان نشتی آب وجود دارد.

تعمیرکاران ماشین لباسشویی برای افزایش طول عمر دستگاه، به شما پیشنهاد می‌کنند که در سال حداقل 4 بار فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

تعمیر لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به تعمیر آن هستند. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست خود را در اپلیکیشن یا سایت ثبت کنید:
تعمیر لباسشویی
4.7/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫20 دیدگاه ها

 1. روش هایی که واسه ضدعفونی ماشین لباسشویی گفتین خیلی کاربردی بودند ممنون.

  1. درود بر شما
   بسیار خوشحالیم که، مقاله مورد پسند شما بوده است.
   موفق باشید

  1. سلام، بله. در این مقاله به روش ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی با وایتکس هم اشاره شده

 2. یه چند وقتیه که این پلاستیک دور در لباسشویی زرد شده. سفید کننده هم زدم نرفت انگار که رفته به خوردش چیکار کنم تمیز بشه؟

  1. سلام
   شما با استفاده از راه‌های طبیعی گفته شده در این مقاله به راحتی می‌توانید ماشین لباسشویی خود را تمیز و ضدعفونی کنید. اگر لکه‌های گفته شده با این مواد طبیعی هم پاک نشدند، بهتر است از خدمت تعمیر ماشین لباسشویی در محل استفاده کرده، تا لاستیک دور درب لباسشویی را تعویض کنید.

 3. سلام وقتتون بخیر باشه ممنون از پاسخگویی شما. من یه چند وقته استیل داخل لباسشوییم بوی بدی گرفته. با هر شستشو هم بهتر نمیشه.

  1. سلام

   شما مراحلی که برای تمیز کردن ماشین لباسشویی در متن ذکر شد را انجام دهید، مطمئن باشد که مشکل برطرف خواهد شد.

  1. سلام بر شما از فروشگاه‌های اینترنتی مانند دیجی کالا، بدون اینکه ازخانه خارج شوید، سفارش دهید

 4. من فکر میکنم تمیز کردن واشر ماشین لباسشویی خیلی مهمه چون قشنگ خیس بمونه هم میپوسه هم کپک میزنه

 5. من اصلا نمیدونستم که ماشین لباسشویی هم کثیف میشه…چه برسهبه اینکه بخوام با جوش شیرین و سرکه هم ضدعفونیش کنم> اینجوری باشه باید خود ماشین ظرفشویی رو هم شست درسته؟

 6. ماشین لباسشویی من درب از جلو هستش و خب متاسفانه بعد از هر بار شستن من واشر پلاستیکی جلو رو خشک نکردم…این واشر کلا کثیفی و اشغالای دیگرو به خودش گرفته بود اما خب الان خداروشکر دیگه تمیزش کردن
  ممنون از راهنمایی مفید شما

 7. سلام. دلیل صدای لباسشویی چیه؟ امروز موقع شستن صداهای عجیبی داشت. زنگ زدم نمایندگی ولی جواب درستی ندادن! ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا