لوازم کوچک آشپزخانه

با بهترین نوشیدنی‌های مخصوص تابستان آشنا شوید!

با بهترین نوشیدنی‌های مخصوص تابستان آشنا شوید!

هوای داغ تابستان را، تنها با نوشیدن یک شربت خنک و خوشمزه می‌توان تحمل کرد. شربتی که خوشرنگ و زیبا باشد و در عین حال از نظر شیرینی و مزه تعادل داشته باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم، به نوشیدنی های تابستانی خانگی بپردازیم و شما را با بهترین نوشیدنی‌های مخصوص تابستان آشنا کنیم.

نوشیدنی های باکلاس، برای مهمان‌های باکلاس

وقتی که برای گذراندن اوقاتی خوش، به کافی شاپ می‌رویم با انواع و اقسام مختلفی از نوشیدنی‌های متفاوت روبرو می‌شویم که طعمی بی نظیر داشته و در نهایت خاطراتی خوش در ذهن ما رقم می‌زنند. اکثر ما دوست داریم با دانستن طرز تهیه این نوشیدنی های باکلاس، آن‌ها را هنگام پذیرایی در مقابل مهمان‌های خود بگذاریم. بنابراین اگر به طرز تهیه این نوشیدنی های باکلاس علاقه دارید، در ادامه شما را با بهترین آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه

نوشیدنی های تابستانی خانگی، دست به کار شوید!

اجازه دهید با یکی بهترین نوشیدنی های مخصوص تابستان، یعنی شربت لیموئی همراه با قطعات میوه شروع کنیم. این نوشیدنی خنک همراه با میکس میوه های تابستانی و رنگارنگ است، پس قلم و کاغذ را برداشته و طرز تهیه را یادداشت کنید.

 • یک دوم فنجان شکر
 • یک دوم فنجان آب لیمو
 • چهار فنجان آب انگور
 • یک لیتر آب گاز دار
 • یک پرتقال متوسط خرد شده
 • یک دوم فنجان توت فرنگی خرد شده
 • یک دوم فنجان هلو خرد شده
 • مقداری یخ

یک پارچ شیشه‌ای انتخاب کنید، تا زیبایی این نوشیدنی مخصوص تابستان را به رخ همگان بکشید. حالا باید شکر و آب لیموی تازه را باهم ترکیب کرده تا شکر به خوبی در این مخلوط حل شود. وقت اضافه کردن آب انگور و سپس آب گاز دار است. قطعات میوه‌‌ها را هم، با سلیقه و یکنواخت خرد کنید و درون پارچ بریزید. تبریک می‌گوئیم، نوشیدنی برای پذیرایی از مهمان، آماده سرو است.

نوشیدنی های مخصوص تابستان
برای سرو نوشیدنی های مخصوص تابستان، باید از پارچ و لیوان‌های زیبا استفاده کنید

نوشیدنی شیک برای مهمانی، جشن را شروع کنید!

اگر ترکیب آب گازدار با آب میوه را می‌پسندید، برای شما یک نوشیدنی شیک برای مهمانی را در نظر داریم. یک پارچ شیشه‌ای زیبا بردارید، با استفاده از قالب‌های میوه‌ای موجود در بازار هندوانه، طالبی و خربزه را به شکل دلخواه خود تزئین کنید و در پارچ بریزید. نعنای تازه و برش‌های نازک لیمو را فراموش نکنید، حالا نوشیدنی را درون پارچ پر از میوه ریخته و سبزیجات و لیمو را آرام به آن اضافه کنید. به یاد داشته باشید برای بهتر دیده شدن میوه‌ها، از نوشیدنی شفاف استفاده کنید.

نوشیدنی های باکلاس
با استفاده از قالب‌های تزئین میوه، به قطعات میوه شکلی زیبا ببخشید

نوشیدنی های باکلاس، این را امتحان کنید

کسی هست که عاشق شربت آبلیمو نباشد؟ اگر از عاشقان این شربت خنک و خوشمزه هستید، بگذارید کمی طرز تهیه آن را بروز کنیم. هرکسی بنابه سلیقه شخصی خود، میزان مشخصی شکر درون این شربت می‌ریزد. اما شما در دستور بروز شده نوشیدنی های باکلاس یعنی شربت آبلیمو می‌توانید، به جای اضافه کردن مقداری بیشتری شکر، از آن کم کرده و کمی عسل به این محلول جادویی اضافه کنید. برگه‌های نعنا را هم به شربت اضافه کنید، تا نوشیدنی سالم و خوشبو داشته باشید. می‌توانید برای دادن زیبایی بیشتر به شربت از برش‌های نازک لیمو نیز بهره ببرید.

نوشیدنی های تابستانی خانگی
با اضافه کردن عسل و مقداری آب گاز دار، مزه متفاوتی به شربت آبلیمو بدهید

میکس میوه های تابستانی، یک ترکیب عالی

بگذارید ادامه معرفی نوشیدنی های مخصوص تابستان را، با پرتقال ادامه دهیم. با یک نوشیدنی خوشمزه و با طراوت طرف هستیم. اگر شما هم عاشق مزه پرتقال و رنگ سرزنده و شاداب آن هستید، پس بهتر است دستور تهیه این شربت را که میکس میوه های تابستانی است را یادداشت کنید.

 • یک و سه چهارم فنجان شکر
 • دو فنجان و نصفی آب
 • دو قاشق غذاخوری پوست لیموی رنده شده
 • دو قاشق غذاخوری پوست نارنج رنده شده
 • یک و یک دوم فنجان آب لیمو
 • یک و یک دوم فنجان آب پرتقال
 • شش لیوان آب سرد

شعله اجاق را روشن کرده و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید، یک قابلمه بزرگ برداشته و آن را روی حرارت قرار داده و شکر و دو فنجان و نصفی آب را درون آن بریزید و مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. تا وقتی که شکر به طور کامل درون آب حل نشده، دست از همزدن بر ندارید. حالا شعله را خاموش کرده و اجازه دهید قابلمه سرد شود.

پوست مرکبات رنده شده و آب لیمو و پرتقال را باهم ترکیب کنید و بگذارید سرد شود. حالا یک پارچ زیبا برداشته و آن را با مقدار مساوی از شربت و آب میوه پر کنید. حالا وقت سرو کردن این شربت میکس میوه های تابستانی رسیده است.

نوشیدنی برای پذیرایی از مهمان
برای درست کردن شربت شکر، باید در یک قابلمه بزرگ مقداری شکر و آب را ریخته و هم بزنید

نوشیدنی مخصوص تابستان، یک ترکیب خوشمزه

با آب هندوانه و هلو چطورید؟ در این قسمت از نوشیدنی های مخصوص تابستان، با یک ترکیب خوشمزه طرف هستیم. کمی آب لیموی طبیعی نیز به این ترکیب اضافه کنید، می‌توانید برای تازه تر و با طراوت شدن شربت کمی قطعات کوچک هلو و نعنای تازه نیز به آن بیافزایید. بفرمائید نوشیدنی های مخصوص تابستان شما آماده است.

نوشیدنی مخصوص تابستان
با آب هندوانه و هلو، بدون دردسر و بی زحمت برای خود یک نوشیدنی مخصوص تابستان درست کنید

نوشیدنی برای پذیرایی از مهمان، موهیتو محبوب دل‌ها!

همه از محبوبیتی که موهیتو در دل‌ها دارد خبر دارند، دوست دارید طرز تهیه آسان و بدون دردسر موهیتو را بدانید؟ نوشیدنی برای پذیرایی از مهمان، که طراوت و سرزندگی را به مهمانی شما می‌بخشد. پس اجازه دهید ابتدا، از مواد لازم شروع کنیم.

 • دو فنجان آب
 • یک فنجان شکر
 • دو فنجان برگ نعنا
 • دو لیوان شربت لیمو
 • یک لیوان آب لیمو
 • یک فنجان آب
 • هشت لیوان آب گازدار
 • تعدادی برش نازک لیمو برای تزئین

در قدم اول باید، دو فنجان آب و شکر را در یک کاسه مخصوص مایکروویو ریخته و باهم ترکیب کنید، سپس آن را درون مایکروویو قرار داده و برای پنج دقیقه گرم کنید. حالا نعنا را درون آب بریزید و بگذارید، برای پنج دقیقه درون آن باقی بماند حالا باید نعنا را از شربت بیرون بیاورید. می‌توانید این کار را با صافی انجام دهید.

شربت شکر و آب را با آب لیمو و یک فنجان آب در یک پارچ بزرگ ریخته و باهم ترکیب کنید. حالا آب گازدار را نیز اضافه کنید، موهیتو شما آماده است اکنون باید برای تزئین کمی برگ نعنا و برش نازک لیمو به آن اضافه کنید.

نوشیدنی شیک برای مهمانی
با استفاده از مقداری آب گاز دار، به راحتی می‌توانید یک موهیتو خوشمزه درست کنید

نوشیدنی شیک برای مهمانی

در این مقاله سعی کردیم به شما، بهترین نوشیدنی شیک برای مهمانی را معرفی کنیم. برای دادن خواص بیشتر به این نوشیدنی‌ها می‌توانید از خاکشیر و تخم شربتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید برای سرعت بخشیدن به امور و استفاده از آبمیوه طبیعی می‌توانید، از دستگاه آبمیوه گیری استفاده کنید. اگر در اثر عدم استفاده دستگاه شما خراب شده است، می‌توانید درخواست تعمیر آبمیوه گیری را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

اگر هر یک از این نوشیدنی‌های شیک را امتحان کردید، خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید. اگر طرز تهیه نوشیدنی های تابستانی خانگی را می‌دانید، که در این مقاله به آن اشاره نشده در قسمت نظرات آن را به اشتراک بگذارید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. خوشحالیم که مورد توجه شما بوده، اگر نظری داشته باشین ازش استقبال میکنیم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا